Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 6 kwietnia 2017, 09:41

autor: Góral

Terraria: Otherworld ma nowego dewelopera

Zapowiedziana ponad dwa lata temu Terraria: Otherworld nie ma dobrej passy. W zeszłym roku poinformowano, że projekt przejdzie spore zmiany, a dziś dowiedzieliśmy się, że ekipa Engine Software nie poradziła sobie z wyzwaniem i zostanie zastąpiona przez Pipeworks Studio.

Na początku 2015 roku zapowiedziano grę Terraria: Otherworld. W międzyczasie okazało się, że produkcja nie idzie zgodnie z planem i tytuł przejdzie spore zmiany, a dziś studio Re-Logic, właściciel marki, postanowił zrezygnować z usług firmy Engine Software. W opublikowanym komunikacie stwierdzono, że projekt w obecnym stanie jest daleki od pierwotnej wizji, a dodatkowo prace nad nim są mocno opóźnione. Po dokładnym przyjrzeniu się grze, deweloper stwierdził, że tylko nowy start zaprowadzi ją tam, gdzie jej miejsce. W związku z tym zdecydowano się powierzyć zadanie opracowania tytułu istniejącej od 1999 roku ekipie Pipeworks Studio, którą możecie kojarzyć z Prominence Poker. Studio nawiązało współpracę z Re-Logic jakiś czas temu i od kilku miesięcy odpowiada za konsolowe oraz mobilne wersje oryginalnej Terrarii, więc ma już doświadczenie z tą marką.

Prace nad grą Terraria: Otherworld trwają od ponad dwóch lat, ale końca na razie nie widać. - Terraria: Otherworld ma nowego dewelopera - wiadomość - 2017-04-06
Prace nad grą Terraria: Otherworld trwają od ponad dwóch lat, ale końca na razie nie widać.
Terraria: Otherworld w skrócie:
  1. nowa, poboczna odsłona Terrarii;
  2. po ponad dwóch latach zwolniono studio Engine Software, a deweloping powierzono ekipie Pipeworks Studio;
  3. gra zostanie gruntownie przebudowana.

Studio Re-Logic stawia przede wszystkim na jakość. Firma nie chce wydawać byle czego, byleby tylko zarobić parę dolarów. Twórcy Terrarii uważają, że choć obecne problemy są dotkliwe, nierzadko też frustrujące, to w przyszłości sytuacja ta zaprocentuje. W najbliższym czasie deweloperzy, wraz ze swoimi kolegami z Pipeworks Studio, bardzo dokładnie przyjrzą się obecnej wersji Terrarii: Otherworld, sprawdzając, czy cokolwiek spełnia ich wysokie oczekiwania. W związku z tym jeszcze przez jakiś czas nie mamy co liczyć na pokazy rozgrywki itd. Efekty pracy zostaną zaprezentowane, gdy po prostu będzie już co pokazać.

Jak widać Terraria: Otherworld nie ma łatwego życia, ale miejmy nadzieję, że zmiany wyjdą grze na dobre i za kilka miesięcy dowiemy się, że tytuł zaczął wreszcie nabierać pożądanych kształtów. Niemniej zmiana dewelopera i rozpoczęcie prac na nowo oznacza, że na premierę w tym roku raczej nie ma co liczyć.

Terraria: Otherworld ma nowego dewelopera - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Terraria: Otherworld

Terraria: Otherworld