Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pogłoski 21 lutego 2017, 14:10

autor: AlexB

Black Sparrow pierwszym fabularnym DLC do Dishonored 2?

W sieci pojawiły się plotki dotyczące pierwszego fabularnego dodatku do zeszłorocznego hitu studia Arkane, Dishonored 2. Ma on nosić tytuł Black Sparrow. Żadne dalsze szczegóły na jego temat nie są na razie znane.

Dishonored 2 zadebiutowało w listopadzie zeszłego roku i szybko zdobyło sporą popularność wśród graczy. Sequel popularnej skradanki od studia Arkane wydanej w 2012 roku naprawiał bowiem większość błędów pierwowzoru i rozwijał filozofię rozgrywki w nim zaprezentowaną. Kwestią czasu była zatem zapowiedź DLC. Trzy miesiące temu na stronie SteamDB, zajmującej się śledzeniem zmian w bazie Steam, pojawił się dziwny zapis, który sugerował, że deweloperzy rozpoczęli pracę nad dodatkiem do Dishonored 2 o nazwie Black Sparrow. Niedawno termin Black Sparrow powrócił, tym razem w kontekście testów beta.

Czy Emily Kaldwin będzie bohaterką nadchodzącego dodatku do Dishonored 2? - Black Sparrow pierwszym fabularnym DLC do Dishonored 2? - wiadomość - 2017-02-22
Czy Emily Kaldwin będzie bohaterką nadchodzącego dodatku do Dishonored 2?
DISHONORED 2 W SKRÓCIE:
  • deweloper: Arkane Studios
  • wydawca: Bethesda Softworks;
  • premiera: 11 listopada 2016 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One;
  • gatunek: pierwszoosobowa skradanka;
  • według plotek, pierwsze fabularne DLC jest obecnie w fazie testów.

Według jednego z wywiadów udzielonych przez Harveya Smitha, pracownika Arkane Studios, Black Sparrow było początkowo nazwą kodową Dishonored 2, z której ostatecznie zrezygnowano. Trafiła ona za to do powieści Dishonored: The Corroded Man. W niej to jedna z głównych bohaterek cyklu, Emily Kaldwin, zakłada kostium Czarnego Wróbla na bal maskowy. Jeśli zatem plotki dotyczące pierwszego fabularnego DLC okazałyby się prawdą, możemy podejrzewać, że będzie on skupiony właśnie na postaci Emily. Nie wiadomo jednak, w którym momencie jej życiorysu miałaby się rozgrywać historia zaprezentowana w dodatku – czy twórcy planują prequel dwójki, czy też zamierzają kontynuować zakończenie znane z podstawowego produktu.

Być może już wkrótce przyjdzie nam powrócić do ponurego świata Dishonored - Black Sparrow pierwszym fabularnym DLC do Dishonored 2? - wiadomość - 2017-02-22
Być może już wkrótce przyjdzie nam powrócić do ponurego świata Dishonored

Nie wiadomo również, kiedy ewentualny dodatek miałby pojawić się na rynku. Tak wczesny wyciek danych dotyczących jego beta-testów może sugerować, że premiera nastąpi już niedługo. Jednak gdy przeanalizujemy daty debiutów DLC do pierwszej części, rozszerzenia do dwójki możemy się spodziewać pół roku po wydaniu głównej gry, czyli w okolicach kwietnia lub maja.

Jak na razie zarówno Arkane Studios, jak i firma Bethesda milczą w sprawie ewentualnego DLC. Pozostaje nam zatem opierać się wyłącznie na domysłach. Wszystko powinno się jednak wyjaśnić już wkrótce.

Black Sparrow pierwszym fabularnym DLC do Dishonored 2? - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dishonored 2

Dishonored 2