Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 15 lutego 2017, 20:12

autor: Góral

Resident Evil VII: Biohazard - zwróciły się koszty produkcji

Capcom, deweloper i wydawca gry Resident Evil VII: Biohazard, wyjawił, że koszty produkcji zwróciły się jeszcze przed wysłaniem do sklepów 2,5 miliona egzemplarzy. Warto jednak zauważyć, że do 10 lutego do sprzedawców trafiły już 3 miliony sztuk, więc firma ma powody do zadowolenia.

Resident Evil VII: Biohazard okazało się bardzo udaną grą dla miłośników survival horrorów, więc tym bardziej cieszą nas najnowsze doniesienia. Capcom ujawnił, że koszty produkcji zwróciły się jeszcze przed wysłaniem do sklepów 2,5 miliona egzemplarzy. Ostatnie dane mówią już jednak o 3 milionach sztuk wysłanych do sprzedawców, więc projekt można uznać za sukces komercyjny. Firma zabrała też głos w sprawie wolniejszej sprzedaży, niż w przypadku Resident Evil 6. Wyjaśniono, że faktycznie może się wydawać, że nowa odsłona radzi sobie gorzej niż poprzednia, ale trzeba wziąć pod uwagę wzrost sprzedaży w cyfrowej dystrybucji. Ponadto firma liczy, że tytuł będzie się dobrze sprzedawał w dłuższym okresie i koniec końców jest praktycznie pewna, że zakładany cel (4 miliony egzemplarzy wysłanych do sklepów do końca roku podatkowego) zostanie osiągnięty.

Resident Evil VII: Biohazard - zwróciły się koszty produkcji - ilustracja #1
Resident Evil VII: Biohazard w skrócie:
  • survival horror na PS4, XOne i PC-ty,
  • ukazał się 24 stycznia 2017;
  • do sklepów wysłano 3 mln egzemplarzy.

Przy okazji wypowiedziano się również o dodatkach do gry. Capcom liczy, że większość przychodów będzie pochodzić ze sprzedaży „podstawki”, a dodatki będą ją tylko uzupełniać. Odegrają one za to ważną rolę strategiczną, utrzymując zainteresowanie produkcją przez dłuższy czas, dzięki czemu być może uda się pobić wyniki sprzedażowe poprzednich odsłon serii.

Resident Evil VII: Biohazard - zwróciły się koszty produkcji - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.