Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 6 lutego 2017, 10:52

autor: Góral

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - 13 mln zarejestrowanych graczy i informacje o zmianach

Deweloperzy gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege wyjawili trochę informacji o nadchodzących zmianach. Gracze doczekają się m.in. nowego systemu matchmakingu, zmienionego menu, kolejnych operatorów i nie tylko. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że tytuł ma już ponad 13 milionów zarejestrowanych graczy.

Pomimo dość słabego startu, wydane na początku grudnia 2015 roku Tom Clancy's Rainbow Six: Siege odniosło spory sukces. Ciekawy system rozgrywki, stały rozwój produkcji oraz częste darmowe weekendy zachęciły pokaźne grono osób. Bertrand Chaverot, szef Ubisoftu w Ameryce Łacińskiej, wyjawił, że obecnie tytuł może się pochwalić ponad 13 milionami zarejestrowanych graczy. Dodatkowo zdradził, że po pierwszym miesiącu obecności na rynku produkcja miała 5 milionów zarejestrowanych osób, więc w 2016 roku niemal potroiła ten wynik. Oczywiście nie oznacza to, że właśnie tyle egzemplarzy sprzedano, ale i tak jest to bardzo dobry rezultat, zwłaszcza że obecnie aż 3,9 miliona fanów bawi się w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege przynajmniej raz w tygodniu. Warto też wspomnieć, że projekt zalicza się do najchętniej ogrywanych tytułów na Steamie i dziś w jednym momencie zanotował ponad 65 tysięcy grających osób.

Liczba aktywnych graczy w pierwszym roku obecności Tom Clancy's Rainbow Six: Siege na rynku. - Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - 13 mln zarejestrowanych graczy i informacje o zmianach - wiadomość - 2017-02-07
Liczba aktywnych graczy w pierwszym roku obecności Tom Clancy's Rainbow Six: Siege na rynku.
Drugi rok w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege:
  • nowi operatorzy i mapy;
  • szybszy i bardziej komfortowy matchmaking;
  • większy nacisk na zmagania sportowe;
  • nowe menu.

Wczoraj, przy okazji turnieju Six Invitational, twórcy zorganizowali panel, na którym opowiedzieli trochę o swoich planach związanych z rozwojem Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Od jakiegoś czasu wiadomo, że fani doczekają się czterech kolejnych map (tym razem zostaną osadzone na terenie Hiszpanii, Hong Kongu, Polski oraz Korei Południowej), a także następnych operatorów, w tym z Polski. Oprócz tego niektóre stare postacie doczekają się pewnych zmian, ale to dopiero początek.

Przede wszystkim otrzymamy nowy, szybszy system matchmakingu, pozwalający chociażby buszować po menu w trakcie wyszukiwania graczy. Ponadto zmiany związane są też z samym menu, które zamieni się w hub przystosowany do nadchodzących aktualizacji. Oprócz tego za samo granie będziemy otrzymywać darmowe paczki z fantami. Obiecano też, że gra całkowicie pożegna się z systemem peer to peer.

Ubisoft zamierza też dalej inwestować w zmagania esportowe, umacniając pozycję gry. W związku z tym za platformę wiodącą wybrano komputery osobiste, na których obecne są trzy ligi – Pro League, Challenger League oraz GO4. Oczywiście gracze konsolowi także nie mają powodu do narzekań, gdyż na PlayStation 4 i Xboksie One dostępne są teraz dwie ligi – Major League oraz GO4.

Na koniec zamieszczamy jeszcze materiał wideo prezentujący dodatek Velvet Shell, zawierający dwoje nowych operatorów (Mira i Jackal), dodatkową mapę i nie tylko.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - 13 mln zarejestrowanych graczy i informacje o zmianach - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.