Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 lutego 2017, 00:01

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 4-5 lutego (m.in. Secret of Mana, The Quest, SteamWorld Heist)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Secret of Mana, The Quest, SteamWorld Heist, Adventures of Poco Eco, Corpse Party i Steins;Gate.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

W tym tygodniu zadowoleni będą przede wszystkim fani japońszczyzny – Square Enix przeceniło uznane Secret of Mana, a Kemco kilka swoich jRPG-ów. - Promocje mobilne na weekend 4-5 lutego (m.in. Secret of Mana, The Quest, SteamWorld Heist) - wiadomość - 2017-02-03
W tym tygodniu zadowoleni będą przede wszystkim fani japońszczyzny – Square Enix przeceniło uznane Secret of Mana, a Kemco kilka swoich jRPG-ów.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Secret of Mana

Najnowszy przegląd promocji rozpoczynamy od 55-procentowej przeceny gry Secret of Mana. Mamy tu do czynienia z mobilną konwersją uznanej pozycji wydanej w 1993 roku na konsolę SNES. Produkcja firmy Square Enix jest kontynuacją Adventure of Mana, za sprawą której nastąpiło całkowite odejście od zasad rządzących cyklem Final Fantasy. O ile jednak w Adventures of Mana postanowiono w znacznym stopniu unowocześnić oprawę wizualną, przestawiając ją w całości w 3D, o tyle w przypadku dwuwymiarowego Secret of Mana zmiany zaszły tylko w systemie kontroli. Niestety, twórcy zmuszeni zostali również wyciąć tryb kooperacji, z którego słynął pierwowzór. W grze trafiamy do magicznego świata fantasy, w którym wszystkim rządzi tytułowa Mana – potężna energia, pozwalająca nie tylko tworzyć, ale i niszczyć. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji i toczenia zręcznościowych starć z różnymi przeciwnikami.

 1. Android: 16,99 zł
 2. iOS: ok. 17 zł

The Quest

The Quest – oldskulowy RPG od studia Redshift Games – doczekał się 30-procentowej promocji. Produkcja ma długą i ciekawą historię, gdyż po raz pierwszy zadebiutowała w 2006 roku na urządzeniach przenośnych z systemem Palm OS. W 2009 roku doczekała się konwersji na iOS, a siedem lat później pojawiła się w końcu na Androidzie. Fabuła tego klasycznego RPG-a przenosi nas do krainy fantasy znanej jako Monares. Akcję obserwujemy z oczu bohatera, a eksploracja odbywa się w sposób skokowy (90-stopniowy obrót postaci). Podczas zabawy zwiedzamy świat, wypełniamy zadania oraz toczymy turowe bitwy. Kampania jest niezwykle obszerna, bogata w wydarzenia i zawartość. W sumie tytuł zapewnia co najmniej kilkadziesiąt godzin zabawy na wysokim, RPG-owym poziomie.

 1. Android: 21,99 zł

Adventures of Poco Eco

Doczekaliśmy się pierwszej w tym roku obniżki ceny Adventures of Poco Eco – udanej przygodówki z elementami logicznymi, kładącej nacisk na eksplorację audiowizualnego świata. Bohaterem opowieści jest mały stworek Poco, który wyrusza na poszukiwania Zagubionych Dźwięków. Od powodzenia jego misji zależy przyszłość całego plemienia. Zachwycający, inspirowany muzyką projekt świata cieszy oko pięknym stylem graficznym i ujmującym soundtrackiem.

 1. Android: 4,99 zł

Wyprzedaż gier RPG studia Kemco (Android/iOS) – m.in. Asdivine Dios i Fanatic Earth

Firma Kemco zdecydowała się obniżyć ceny kilku swoich jRPG-ów. W większości przypadków są to bardzo udane produkcje, które można polecić zarówno całkowitym żółtodziobom, jak i weteranom japońskiej odmiany gier fabularnych. Z pełną ofertą – tym razem dotyczącą przede wszystkim Androida – możecie zapoznać się poniżej:

 1. Asdivine Dios – Android: 2,99 zł / iOS: ok. 4 zł
 2. Asdivine Menace – iOS: ok. 4 zł
 3. Dead Dragons – Android: 2,99 zł
 4. Eve of the Genesis HD – Android: 2,99 zł
 5. Fanatic Earth: Android: 2,99 zł
 6. Silver Nornir – Android: 2,99 zł

SteamWorld Heist

Osoby, które wstrzymywały się dotąd z zakupem iOS-owej wersji gry SteamWorld Heist, mogą wreszcie otworzyć swoje portfele. Wielkie-małe dzieło studia Image & Form można obecnie nabyć w bardzo rozsądnej cenie ok. 21 złotych. W tej strategii bitewnej wcielamy się w kapitana Pipera Faradaya i kontrolujemy drużynę robotów, napadając na cudze okręty i łupiąc je z zapasów. Rozgrywka toczy się w systemie turowym. Podczas misji wydajemy rozkazy niewielkiej grupie mechanicznych wojowników, posiadających unikalne zdolności. Akcja prezentowana jest w dwóch wymiarach, ale nie przeszkodziło to w wyposażeniu rozgrywki w rozbudowane taktycznie mechanizmy i wysoki poziom trudności.

 1. iOS: ok. 21 zł

Wyprzedaż gier typu visual novel od firmy 5pb (iOS) – m.in. Corpse Party i Steins;Gate

Japońska firma 5pb, specjalizująca się w produkcji i wydawaniu gier typu visual novel, przeceniła niemal cały mobilny, anglojęzyczny katalog. Promocją objęto trzy odsłony serii Corpse Party, utrzymanej w klimatach dalekowschodniego horroru, a także futurystyczne Steins;Gate. W pierwszym przypadku trafiamy do nawiedzonej szkoły, w której mają miejsce iście dantejskie sceny, natomiast w Steins;Gate wcielamy się w studenta odkrywającego niebezpieczny spisek. Pełna oferta prezentuje się następująco:

 1. Corpse Party – iOS: ok. 30 zł
 2. Corpse Party: Blood Covered: …Repeated Fear – iOS: ok. 30 zł
 3. Corpse Party: Book of Shadows – iOS: ok. 34 zł
 4. Steins;Gate – iOS: ok. 39 zł

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – Enigmatis 2: Mgły Ravenwood i Tajemnice Czasu 2

Prezentujemy wybór ciekawych promocji na smartfonach z systemem Windows Phone/10 Mobile. W tym tygodniu w oko wpadły nam tylko przeceny dwóch przygodówek typu HOPA: Enigmatis 2: Mgły Ravenwood oraz Tajemnic Czasu 2. Oferta prezentuje się następująco:

 1. Enigmatis 2: Mgły Ravenwood – 13 zł
 2. Tajemnice Czasu 2 – 6,50 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne