Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość sprzęt i soft 5 stycznia 2017, 19:04

autor: Góral

Przegląd recenzji nowych procesorów Intel Kaby Lake

Firma Intel zaprezentowała ostatnio nową linię procesorów Kaby Lake. W sieci pojawiły się już recenzje wybranych modeli - topowego Core i7-7700K oraz słabszego Core i5-7600K - więc postanowiliśmy sprawdzić, co na ich temat mają do powiedzenia specjaliści.

Ostatnio firma Intel zapowiedziała nową linię procesorów nazwaną Kaby Lake. W sieci pojawiły się recenzje dwóch modeli i ogólnie jest dobrze, ale szału nie ma. Koncern pozostał bowiem przy procesie technologicznym 14 nm, jedynie ulepszając go w stosunku do poprzedniej generacji CPU. Zaowocowało to dobrymi, wydajniejszymi i bardziej energooszczędnymi układami, które jednak sprawiają raczej wrażenie odświeżonych układów Skylake aniżeli chipów nowej generacji.

Serwis PCLab.pl sprawdził oba nowe modele, czyli Core i7-7700K (obecnie najmocniejszy mainstreamowy układ) i Core i5-7600K. Wnioski płynące z testów są takie, że posiadacze ich odpowiedników z poprzedniej generacji (Core i7-7600K i Core i5-6600K) nie mają co rozważać przesiadki. Co innego, jeżeli planujecie zakup nowego komputera. Wtedy oba CPU są jak najbardziej godne polecenia, choć należy się liczyć z wyższymi kosztami ze względu na tak zwany „podatek od nowości”.

Przegląd recenzji nowych procesorów Intel Kaby Lake - ilustracja #1

Podobną opinię wyrażono w serwisie Benchmark.pl, gdzie przetestowano Core i7-7700K, a tekst zakończono następującymi słowami:

„Wzrost wydajności jest zbyt mały, by posiadaczom modeli poprzedniej generacji opłacała się wymiana na 7. generację Core. Jeśli jednak od jakiegoś czasu wstrzymywałeś się z zakupem nowego procesora (np. od czasów generacji Sandy Bridge lub Ivy Bridge), to może być właściwy moment by zrobić to teraz. Albo... poczekać na 8. generację Cannonlake, która ma być pierwszą generacją wykonaną w 10-nanometrowym procesie produkcyjnym. Albo... poczekać na to, co zaprezentują sobą procesory Zen.”

Praktycznie to samo możemy przeczytać na PurePC, Tom’s Hardware, AnandTech itd. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy więc do podlinkowanych testów, a poniżej zamieszczamy kilka przykładowych wyników uzyskiwanych w grach.

Intel Core i7-7700K i Core i5-7600K – wyniki wydajności w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon / Źródło: PCLab.pl
Intel Core i7-7700K i Core i5-7600K – wyniki wydajności w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon / Źródło: PCLab.pl
Intel Core i7-7700K i Core i5-7600K – wyniki wydajności w grze Battlefield 1 / Źródło: PurePC
Intel Core i7-7700K i Core i5-7600K – wyniki wydajności w grze Battlefield 1 / Źródło: PurePC
Intel Core i7-7700K i Core i5-7600K – wyniki wydajności w grze Grand Theft Auto V / Źródło: AnandTech
Intel Core i7-7700K i Core i5-7600K – wyniki wydajności w grze Grand Theft Auto V / Źródło: AnandTech
Przegląd recenzji nowych procesorów Intel Kaby Lake - ilustracja #5

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.