Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 5 listopada 2016, 11:05

autor: Adrian Werner

Dishonored 2 wykorzysta Denuvo

Dzięki profilowi Dishonored 2 w serwisie Steam dowiedzieliśmy się, że gra wykorzysta zabezpieczenia antypirackie Denuvo.

Do premiery Dishonored 2 zostało już raptem kilka dni. Graczy czekających na ten tytuł zainteresować może wiadomość, że wersja pecetowa produkcji wykorzysta system antypiracki Denuvo. Informacja o tym DRM pojawiła się na profilu gry w serwisie Steam. Wymusi ono aktywację przez rozpoczęciem zabawy, a dziennie będziemy mogli tego dokonać maksymalnie na pięciu różnych pecetach.

Dishonored 2 to kolejna, po Doom, gra wydana przez firmę Bethesda, która postawi na Denuvo. - Dishonored 2 wykorzysta Denuvo - wiadomość - 2016-11-05
Dishonored 2 to kolejna, po Doom, gra wydana przez firmę Bethesda, która postawi na Denuvo.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że informacje o obecności Denuvo pojawiły się na stronie gry w serwisie Steam. Identycznie wygląda sytuacja w przypadku nadchodzącego Planet Coaster czy wydanego niedawno WRC 6 FIA World Rally. Gracze od dłuższego czasu domagali się podawania konkretów o systemach DRM przed zakupem, ale wydaje się, że studio Valve wciąż nie wprowadziło tego wymogu i na razie ujawnienie takich informacji pozostaje w gestii wydawców.

Do tego wniosku doszliśmy przeglądając strony pozycji, co do których potwierdzono obecność tego systemu antypirackiego. Większość korzystających z Denuvo tytułów wciąż nie informuje o tym na swoich profilach Steam. Jako najnowsze przykłady tego można podać Pro Evolution Soccer 2017, Football Manager 2017, God Eater 2: Rage Burst, Abzu czy Fernbus Simulator.

Mamy też trzecią grupę produkcji, gdzie Denuvo nie jest wymienione bezpośrednio na profilu, ale możemy znaleźć o nim informacje wczytując się w udostępnione EULA. Tak jest w przypadku m.in. Deus Ex: Mankind Divided oraz części produkcji firmy Ubisoft, w tym Champions of Anteria, Steep czy Watch Dogs 2.

Tak duże rozbieżności powodują, że nie powinniśmy robić sobie nadziei, że Valve narzuciło wymóg informowania o systemach DRM. Na razie obecność wzmianki o Denuvo w profilach części gier wydaje się być jedynie przejawem dobrej woli wydawców.

Przypomnijmy na koniec, że Dishonored 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 11 listopada tego roku. W naszym kraju dystrybutorem będzie firma Cenega i gra zaoferuje pełną polską wersję językową.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Dishonored 2 – kompendium wiedzy
  3. Widzieliśmy w akcji grę Dishonored 2 – Emily Kaldwin na wojennej ścieżce (zapowiedź)
Dishonored 2 wykorzysta Denuvo - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dishonored 2

Dishonored 2