Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 12 października 2016, 13:39

autor: Góral

Rozpoczął się halloweenowy event w Overwatch

Fani strzelanki Overwatch doczekali się kolejnego specjalnego wydarzenia. Do 1 listopada trwać będzie „Halloweenowa Groza” z trybem PvE „Zemsta dr. Złomensteina”. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że liczba zarejestrowanych użytkowników gry przekroczyła 20 milionów.

Ostatnio pisaliśmy o plotkach związanych z nadchodzącym halloweenowym eventem w Overwatch. Studio Blizzard Entertainment potwierdziło te doniesienia i rozpoczęło już specjalne wydarzenie nazwane „Halloweenowa Groza”. Od wczoraj do 1 listopada zabawa urozmaicana jest m.in. poprzez nowy tryb – kooperacyjną Rozróbę PvE „Zemsta dr. Złomensteina”. Rozgrywka w niej polega na współpracowaniu z trzema innymi graczami podczas walki z upiornymi wrogami: Dr. Złomensteinem i jego sługusami. Naszym zadaniem jest obrona zamku Adlersbrunna, a dokonamy tego wcielając się w Anę, Hanzo, McCree albo Żołnierza-76.

Oprócz nowego trybu przygotowano również dodatkowe atrakcje. Skrzynie z łupami zastąpiono dyniowymi lampionami, zawierającymi rozmaite kosmetyczne przedmioty (łącznie ponad 100), w tym zwycięskie pozy, portrety, skórki i inne. Tym razem eventowe fanty można też normalnie kupić w sklepie, a nie tylko liczyć, że wypadną ze skrzyń – choć są o wiele droższe niż zwykłe. Co ważne, odblokowane podczas „Halloweenowej Grozy” gadżety zatrzymujemy na zawsze, ale ze sklepu i skrzynek znikną one 1 listopada, więc nie będzie się dało wejść w ich posiadanie po zakończeniu wydarzenia.

Na koniec mamy jeszcze jedną ciekawostkę związaną z Overwatchem. Blizzard Entertainment pochwaliło się, że strzelanka ma już 20 milionów graczy. Oznacza to wzrost od czerwca bieżącego roku aż o 10 milionów. Nie wiemy na jakiej podstawie firma wylicza te dane, ale należy pamiętać, że nie odzwierciedlają one faktycznej sprzedaży produkcji, gdyż chodzi o zarejestrowanych użytkowników. Niewykluczone więc, że w tych 20 milionach znajdują się osoby, które grały np. podczas niedawnego darmowego weekendu na konsolach.

Rozpoczął się halloweenowy event w Overwatch - ilustracja #2
Rozpoczął się halloweenowy event w Overwatch - ilustracja #3

Overwatch to tak zwana „bohaterska strzelanka” przeznaczona na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste. Produkcja ukazała się na wymienionych urządzeniach 24 maja bieżącego roku i okazała się jedną z ciekawszych gier dla osób kochających multiplayer. Podczas zabawy wcielamy się w barwne postacie dysponujące niezwykłymi mocami, które wykorzystujemy w drużynowych potyczkach.

Rozpoczął się halloweenowy event w Overwatch - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Overwatch

Overwatch