Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 6 października 2016, 11:50

autor: Meehow

Skyrim i Fallout 4 na PlayStation 4 jednak z modami; PS4 Pro z 4K

Firma Bethesda Softworks ogłosiła, że PlayStation 4 ostatecznie wesprze mody do gry Skyrim: Special Edition oraz Fallout 4 (choć z poważnymi ograniczeniami). Ponadto w przyszłości oba tytuły w wersji na PlayStation 4 Pro obsłużą rozdzielczość 4K.

Jak wynika z informacji opublikowanych na oficjalnej stronie internetowej firmy Bethesda Softworks, zarówno Skyrim: Special Edition, jak i ubiegłoroczny Fallout 4 ostatecznie otrzymają wsparcie dla fanowskich modyfikacji. Jest to zmiana o 180 stopni, gdyż jeszcze na początku września studio ogłosiło, że obie produkcje nie zaoferują graczom możliwości modowania przez brak porozumienia z koncernem Sony. Najwyraźniej jakiś konsensus został osiągnięty, choć przy zastrzeżeniu, że autorzy modów nie będą mogli używać żadnych zewnętrznych zasobów, a więc ich „warsztat” ograniczy się do oficjalnej zawartości dostarczonej z danym tytułem. Przypominam jednocześnie, że użytkownicy konsoli Xbox One cieszą się modami od ostatniego dnia maja; wówczas ogłoszono również, że posiadacze PlayStation 4 poczekają jeszcze miesiąc, by później wielokrotnie przekładać zaimplementowanie wsparcia modyfikacji. Na pecetach mody goszczą zaś od kwietnia.

W tym samym wpisie Bethesda zapowiedziała także wsparcie rozdzielczości 4K w Skyrimie: Special Edition w dniu premiery i Falloucie 4. Mowa oczywiście o konsoli PlayStation 4 Pro. W tej chwili można obejrzeć kilka zrzutów ekranu z pierwszej pozycji. Prezentują się one następująco:

Na koniec pozostaje informacja, że zarówno w przypadku implementacji wsparcia modów, jak i dodania obsługi rozdzielczości 4K, Skyrim: Special Edition pozostaje na pierwszym miejscu w planach Bethesdy, zatem nie należy oczekiwać wyżej opisanych nowinek w Falloucie 4 przed premierą ulepszonej, piątej odsłony serii The Elder Scrolls.

Przypominamy też, że Skyrim: Special Edition ukaże się 28 października bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Warto też wspomnieć, że użytkownicy pecetów posiadający na Steamie wszystkie dodatki do Skyrima bądź wydanie Legendary Edition otrzymają zremasterowanego Skyrima za darmo.