Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2016, 12:00

Divinity: Original Sin II debiutuje dziś we Wczesnym Dostępie Steam

Studio Larian udostępni dzisiaj grę Divinity: Original Sin II w ramach Steam Early Access. Wczesny Dostęp pozwoli ukończyć pierwszy akt kampanii oraz rozegrać potyczki sieciowe z innymi graczami.

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, studio Larian udostępni dzisiaj Divinity: Original Sin II w ramach Wczesnego Dostępu Steam. Kontynuacja udanego RPG z 2014 roku i jeden z hitów Kickstartera (na którym zebrał 2 miliony dolarów) od wczoraj była dostępna dla osób, które wzięły udział w zbiórce pieniędzy. W międzyczasie odbyły się też pierwsze transmisje na żywo na Twitchu (w tym na kanale AngryJoeShow), pozwalające na zapoznanie się z grą zainteresowanym. Drugie Original Sin w Early Access daje dostęp do pierwszego aktu kampanii fabularnej, w ramach którego zwiedzamy Fort Joy, gdzie trafiają Sourceres - adepci zakazanej magii Źródła, w tym nasza postać. Bohater lub bohaterka wreszcie decyduje się na ucieczkę z – wbrew nazwie – wcale niewesołego miejsca.

Oprócz tego gracze mogą doświadczyć jednej z ważniejszych nowości w dwójce, czyli trybu PvP, dającego dostęp do dwóch typów zabawy na różnorodnych mapach. Twórcy zaznaczają, że nie ma co liczyć na zbalansowaną rozgrywkę, jako że mamy do czynienia z alfą. Jak zwykle w przypadku Early Acces, zakup obecnej wersji Divinity: Original Sin II jest równoznaczny z nabyciem pełnego wydania (czytaj: klucz Early Access jest jednocześnie kluczem do finalnej edycji gry). Osoby, które złożyły się na produkcję gry, muszą posiadać konto Larian Vault i powiązać je z profilem na Kickstarterze. Po wejściu na tę stronę przechodzimy w menu do zakładki „Your Choices & Inputs” i wyszukujemy pozycję „Divinity: Original Sin 2 Digital Download (lub „Divinity” Original Sin 2 Digital Collector’s Edition Download w przypadku przeznaczenia określonej kwoty w ramach zbiórki). Wybieramy opcję „Steam”, a następnie „Available! Claim Now! i możemy rozpocząć pobieranie gry przez Steama.

Divinity: Original Sin II – wymagania sprzętowe (Wczesny Dostęp)

Jeszcze dziś wczesna wersja kontynuacji wskrzeszonego Divinity zadebiutuje na platformie firmy Valve. - Divinity: Original Sin II debiutuje dziś we Wczesnym Dostępie Steam - wiadomość - 2016-09-15
Jeszcze dziś wczesna wersja kontynuacji wskrzeszonego Divinity zadebiutuje na platformie firmy Valve.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7 SP1 (64-bitowy), Windows 8.1 (64-bitowy), Windows 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5 lub odpowiednik
  • Pamięć: 4 GB
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 550 lub ATI Radeon HD 6XXX
  • HDD: 25 GB wolnego miejsca na dysku

Zalecane wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7 SP1 (64-bitowy), Windows 8.1 (64-bitowy), Windows 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i7 lub odpowiednik
  • Pamięć: 8 GB
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 770 lub AMD R9 280
  • HDD: 25 GB wolnego miejsca na dysku
Divinity: Original Sin II debiutuje dziś we Wczesnym Dostępie Steam - ilustracja #2

Divinity: Original Sin II to kolejna odsłona serii Divinity, odświeżonej przez Larian Studios w 2014 roku. Ponownie trafiamy do krainy Rivellon, jednak o ile poprzednio kierowaliśmy poczynaniami dwójki Łowców magów korzystających z magii Źródła (uznawanej za tabu), o tyle tym razem pokierujemy pojedynczym adeptem tej zakazanej sztuki. Tytuł rozwinie elementy poprzedniczki, wprowadzając pewne modyfikacje do znanych schematów. Nowością jest opcja rozgrywek sieciowych przeciwko innym graczom, natomiast tryb kooperacji pozwoli na wspólną grę czterem osobom. Pełna wersja gry zadebiutuje na PC w przyszłym roku.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej