Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 30 sierpnia 2016, 14:08

Deus Ex: Mankind Divided wyprzedza F1 2016. Top 10 UK (21 - 27 sierpnia)

Ubiegły tydzień niewątpliwie należał do Deus Ex: Mankind Divided. Przynajmniej jeśli chodzi o handel detaliczny w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką brytyjskich bestsellerów.

Po tygodniu dominacji bolidów Formuły 1 w postaci F1 2016 od Codemasters, nastąpiła zmiana lidera. Zostało nim Deus Ex: Mankind Divided, które jeżeli chodzi o wyniki sprzedaży w premierowym tygodniu znacznie uległo swojemu poprzednikowi, czyli Deus Ex: Human Revolution. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest prawie o połowę mniejsza liczba konsol ósmej generacji w rękach graczy, niż siódmej w 2011 roku, a więc wtedy, kiedy startował Bunt ludzkości. No Man’s Sky musi zadowolić się miejscem trzecim, gdyż zainteresowanie tym tytułem spadło w stosunku do poprzedniego notowania o 48%. W pierwszej czterdziestce pojawiły się cztery nowe produkcje. O Deus Ex już wspomniałem, a tymczasem na miejscu piątym zadebiutowało Madden NFL 17, a na ósmym konsolowa wersja wyścigów Assetto Corsa. Pozycja dziesiąta należy do „growej” adaptacji popularnego anime. Attack on Titan: Wings of Freedom jest trzecioosobową grą akcji, która zadebiutowała zarówno na popularnych konsolach (w tym PlayStation Vita), jak i na komputerach PC. Ostatnią nowością jest Worms WMD. Ta niezwykle popularna kiedyś marka musiała zadowolić się odległą, trzydziestą dziewiątą pozycją.

1.

Deus Ex: Mankind Divided

2.

F1 2016

3.

No Man’s Sky

4.

Overwatch

5.

Madden NFL 17

6.

Uncharted 4: Kres Złodzieja

7.

LEGO Star Wars: The Force Awakens

8.

Assetto Corsa

9.

Grand Theft Auto V

10.

Attack on Titan: Wings of Freedom

Deus Ex: Mankind Divided wyprzedza F1 2016. Top 10 UK (21 - 27 sierpnia) - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.