Strona Główna Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Encyklopedia Gier tvgry.pl Poradniki do gier Publicystyka Hardware Darmowe gry Sklep Znajdź Najtańsze Forum Premium

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies i podobnych technologii w celach technicznych, reklamowych, statystycznych oraz by dostosować Serwis do indywidualnych potrzeb Użytkowników.

Akceptuję

gry 12 kwietnia 2019, 11:08 Entelarmer

Aktorka głosowa wyjawiła, że powstaje Horizon Zero Dawn 2

Aktorka Janina Gavankar ujawniła istnienie Horizon Zero Dawn 2 w trakcie imprezy Star Wars Celebration. Jej słowa potwierdził Jason Schreier z serwisu Kotaku, co zbiegło się z informacją o poszukiwaniu przez Guerrilla Games osób do pracy nad grą sieciową,

Czyżby kontynuacja Horizon Zero Dawn została nieoficjalnie potwierdzona?

Kiedy nieco ponad miesiąc temu obchodziliśmy drugie urodziny Horizon Zero Dawn, wielu utwierdziło się w przekonaniu, że zapowiedź kontynuacji to tylko kwestia czasu. Podobnie zdają się sugerować najnowsze doniesienia z… Star Wars Celebration Day. Wśród obecnych na tegorocznym konwencie znalazła się Janina Gavankar, znana głównie z roli Iden Versio w Star Wars Battlefront II, ale kojarzona też z dodatku Horizon Dawn: The Frozen Wilds. W każdym razie, o aktorce pamiętała fanka HDZ biorąca udział w imprezie i przebrana za Versio, która w rozmowie z Gavankar wspomniała o produkcji studia Guerrilla Games. W odpowiedzi artystka miała wprost potwierdzić istnienie Horizon Zero Dawn 2 i zapewnić, że kontynuacja będzie „niesamowita”. Informacja pojawiła się w serwisie Reddit wraz z dołączonym filmikiem z rozmowy. Niestety, w chwili pisania tego tekstu klip zdążył zniknąć z Twitcha.

Jason Schreier zdaje się rozwiewać wątpliwości co do istnienia Horizon Zero Dawn 2.

Rzecz jasna, opieranie się na wpisie losowego użytkownika portalu społecznościowego to za mało, by mówić o pewnym istnieniu dwójki. Tyle tylko, że w temacie wypowiedział się również Jason Schreier z serwisu Kotaku. Choć dziennikarz nie wspomniał bezpośrednio o Horizon Zero Dawn, stwierdził, że „nie chce nas przesadnie zaskakiwać”, ale według niego nowy God of War „również” znajduje się w produkcji. Ten wyraźnie sarkastyczny komentarz zdaje się sugerować, że kontynuacja HDZ rzeczywiście powstaje, a nie byłby to pierwszy raz, gdy Schreier zdradził nam istotne informacje z branży gier.

Ukazanie się Horizon Zero Dawn 2 z pewnością nie byłoby zaskoczeniem. Jedynka zyskała sobie uznanie recenzentów (my wystawiliśmy jej ocenę 8,5/10) i odniosła sukces komercyjny, sprzedając się w ponad 10 milionach egzemplarzy do czasu swoich drugich urodzin pod koniec lutego tego roku. Jednak choć wiemy, że Guerrilla Games pracuje nad jakimś projektem, ostatnie doniesienia wskazują raczej na produkcję sieciową, aniżeli tytuł stricte single player. Tak sugeruje wczorajszy wpis na Twitterze zamieszczony przez Simona Larouche’a, reżysera Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege, obecnie prowadzącego prace nad nową grą Guerrilla Games. Jak czytamy, zespół poszukuje eksperta od Javy do pracy przy tworzeniu systemów matchmakingu, turniejów oraz tablic rankingowych. Wynika z tego, że albo HZD 2 zaoferuje tryb sieciowy, albo holenderscy twórcy mają w planach inną grę.

Jak łatwo zgadnąć, informacja nie zachwyciła fanów HZD, którzy uznali, że dementuje to pogłoski o kontynuacji historii Alloy. Wypada jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, Guerrilla Games w połowie zeszłego roku zapowiedziało zwiększenie zespołu z 250 do prawie 400 pracowników. Wtedy motywowano to chęcią przyśpieszenia produkcji, ale pozwoliłoby to też studiu pracować nad więcej niż jednym dużym projektem naraz. Po drugie, na oficjalnej stronie firmy można znaleźć oferty pracy, które nijak nie pasują do typowej gry sieciowej. Dla przykładu, Guerrilla Games poszukuje artysty do pracy nad „naturalnym krajobrazem”, który miałby współpracować z ludźmi odpowiadającymi za „bogatą narrację” oraz zadania. Po trzecie, Horizon Zero Dawn było – jak już wspomnieliśmy – ogromnym sukcesem i wydaje się nieprawdopodobne, by studio zrezygnowało z sequela, na przykład jako tytułu ekskluzywnego dla kolejnego PlayStation. I wreszcie po czwarte, choć zakończenie jedynki obyło się bez klasycznego cliffhangera, twórcy zostawili otwartą furtkę dla potencjalnej kontynuacji. Jakkolwiek by nie było, na razie możemy jedynie czekać na oficjalne informacje.

Dodaj swój komentarz

61