Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

ekranizacje książek Najnowsze wiadomości i informacje

Denis Villeneuve: "Diuna to Star Wars dla dorosłych"

Jiker, 19 stycznia 2018, 15:05

Prace nad nową ekranizacją Diuny postępują. Denis Villeneuve, reżyser filmu, pragnie stworzyć adaptację swoich marzeń. Przy okazji twierdzi, że dzieło Franka Herberta to w pewnym sensie Gwiezdne wojny dla dorosłych.

Serial Amerykańscy Bogowie traci głównych twórców

Czarny Wilk, 30 listopada 2017, 17:42

Z dalszych prac nad adaptacją powieści American Gods Neila Gaimana zrezygnowali Michael Green i Bryan Fuller, dwaj showrunnerzy, którzy nadali pierwszemu sezonowi serialu wyjątkowego tonu.

Diuna Denisa Villeneuve'a bez związku z adaptacją Davida Lyncha

Jiker, 16 listopada 2017, 15:05

Reżyser Denis Villeneuve poinformował, że adaptacja Diuny, która będzie jego kolejnym filmem po Blade Runnerze 2049, nie będzie miała niczego wspólnego z ponad 30-letnią ekranizacją powieści Franka Herberta, stworzoną przez Davida Lyncha.

Amazon z licencją na serial Władca Pierścieni

Jiker, 14 listopada 2017, 15:05

Serial na podstawie Władcy Pierścieni zostanie wyprodukowany przez koncern Amazon. Kosztowna licencja - szacuje się, że transakcja może opiewać na kwotę nawet 250 milionów dolarów - ma pomóc w promowaniu usługi Amazon Prime Video.

Trwają rozmowy w sprawie stworzenia serialu na podstawie Władcy Pierścieni

Czarny Wilk, 6 listopada 2017, 12:13

Amazon Studios przymierza się do stworzenia kolejnej adaptacji jednej z najbardziej znanych sag fantasy wszech czasów.

Daisy Ridley i Tom Holland na planie Chaos Walking

Gameplay, 3 października 2017, 15:00

Daisy Ridley, znana z Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy, opublikowała na Facebooku pierwsze zdjęcie z planu swojego najnowszego projektu filmowego - ekranizacji młodzieżowej serii powieściowej Chaos Walking, napisanej przez Patricka Nessa.

Udręka małych dzieci od Stephena Kinga trafi na wielki ekran

Gameplay, 12 września 2017, 14:45

Kolejnym po To i Mrocznej wieży dziełem Stephena Kinga, który trafi na wielki ekran, będzie opowiadanie Udręka małych dzieci. Film wyreżyseruje Sean Carter.

Pierwsze recenzje To - dobry film, ale niezbyt straszny

Gameplay, 6 września 2017, 14:45

To na podstawie słynnej powieści Stephena Kinga z 1986 roku debiutuje w tym tygodniu na ekranach kin. Film doczekał się już pierwszych, przyzwoitych recenzji.

W kolejnej ekranizacji Władcy much chłopców zastąpią dziewczyny

Gameplay, 31 sierpnia 2017, 14:15

Kontrowersyjna decyzja firmy Warner Bros. Wytwórnia nakręci kolejną ekranizację Władcy much, słynnej powieści Williama Goldinga. Ocalałych chłopców zastąpią w niej dziewczyny.

Rainbow Six trafi do kin. Ryan Reynolds w głównej roli?

Gameplay, 13 lipca 2017, 14:30

Rainbow Six - powieść autorstwa Toma Clancy'ego - doczeka się kinowej ekranizacji. Wytwórnia Paramount Pictures powierzyła stworzenie adaptacji Akivie Goldsmanowi, który w roli głównej widziałby najchętniej Ryana Reynoldsa.

Robert Downey Jr. wcieli się w Dr. Dolittle'a

Gameplay, 21 marca 2017, 14:04

Wytwórnia Universal wyprodukuje nową adaptację filmową przygód Dr. Dolittle'a. W lekarza-weterynarza rozmawiającego ze zwierzętami wcieli się Robert Downey Jr.

Na ekranizację Diuny według Denisa Villeneuve’a jeszcze trochę poczekamy

Gameplay, 7 marca 2017, 14:14

Fani Diuny autorstwa Franka Herberta muszą uzbroić się w cierpliwość - na reżyserowaną przez Denisa Villeneuve'a ekranizację słynnej powieści science fiction poczekamy dłużej, niż sądziliśmy.

Denis Villeneuve wyreżyseruje nową ekranizację Diuny

Gameplay, 1 lutego 2017, 14:29

Nową ekranizację Diuny Franka Herberta nakręci Denis Villeneuve. Reżyser ma na koncie m.in. znakomite Sicario i wielokrotnie nagradzany Nowy początek, a obecnie zajmuje się kontynuacją kultowego Blade Runnera.

Dobry Omen Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana doczeka się ekranizacji

Gameplay, 20 stycznia 2017, 18:20

W 2018 roku w ofercie Amazon Prime Video i na kanałach BBC zadebiutuje miniserial na bazie powieści Dobry Omen, autorstwa Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana.

Kinowa i telewizyjna adaptacja Diuny Franka Herberta potwierdzona

Gameplay, 23 listopada 2016, 11:02

Powstanie nowa kinowa adaptacja Diuny, za którą odpowiadać będzie firma Legendary Entertainment. Wytwórnia przygotuje również telewizyjną ekranizację kultowej powieści science fiction Franka Herberta.

Malowany człowiek doczeka się ekranizacji

Gameplay, 6 października 2016, 14:59

Spike Seldin oraz Hans Futterman ogłosili zamiar przeniesienia na srebrny ekran pierwszej powieści z cyklu demonicznego Petera V. Bretta - Malowanego człowieka. Przygotowanie scenariusza zajmie się autor książkowego oryginału.

George R.R. Martin ujawnia - Wild Cards doczeka się serialu telewizyjnego

Gameplay, 8 sierpnia 2016, 15:03

George R.R. Martin zdradził, że redagowany przez niego zbiór powieści i opowiadań science-fiction Wild Cards doczeka się telewizyjnej ekranizacji. Pisarz ma nadzieję, że prace nad serialem ruszą w przeciągu roku lub dwóch.

Powstaje ekranizacja Metro 2033

Entelarmer, 15 marca 2016, 17:20

Po raz kolejny pojawiły się informacje o powstaniu filmowej adaptacji powieści Metro 2033. Obraz ma być tworzony we współpracy z autorem oryginału, a za produkcję odpowiadają Michael de Luca oraz Stephen L’Heurex.

Ekranizacja Wiedźmina ukaże się w 2017 roku; znamy nowe szczegóły

Góral, 5 listopada 2015, 15:57

Platige Films poinformowało, że nawiązało współpracę z firmą produkcyjną Sean Daniel Company (SDC), która pomoże w realizacji ekranizacji Wiedźmina. Ponadto dowiedzieliśmy się, że będzie to pełnometrażowy film aktorski oparty na motywach znanych z opowiadań Wiedźmin oraz Mniejsze zło z tomu Ostatnie życzenie i ukaże się w 2017 roku.

Steven Spielberg wyreżyseruje ekranizację książki „Ready Player One”

Luc, 26 marca 2015, 14:21

Ready Player One, powieść pełna nostalgicznych nawiązań do lat ’80, która rozgrywa się głównie w wirtualnym świecie przyszłości, niedługo doczeka się ekranizacji. Na fotelu reżysera zasiądzie sam Steven Spielberg.

Wiedźmin od Bagińskiego potwierdzony - fabularny film z aktorami

luckie, 22 sierpnia 2014, 09:44

Firma Platige Films potwierdziła, że kinowy Wiedźmin znajduje się w produkcji. Wiemy również, że będzie to fabularny film z aktorami, a nie komputerowa animacja. Ekranizację prozy Andrzeja Sapkowskiego wyreżyseruje Tomasz Bagiński.