Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

sprzęt Najnowsze wiadomości i informacje

GeForce Gaming Celebration podczas targów gamescom 2018

Osti, 31 lipca 2018, 11:32

Firma Nvidia ogłosiła, że dzień przed rozpoczęciem targów gamescom zorganizuje specjalny event dla graczy. To idealna okazja, żeby ogłosić kolejną generację kart graficznych GeForce.

O sensie inwestowania w PC natchniony wymaganiami Wiedźmina 3

Qualltin, 8 stycznia 2015, 22:41

Sentymentalnie i racjonalnie o sensie inwestowania w PC natchniony ujawnieniem wymagań sprzętowych Wiedźmina 3.

Sony zamyka usługę PlayStation Network na konsolach PSP

Renox, 13 września 2014, 13:36

Firma Sony 15 września zamknie dostęp do usługi PlayStation Network dla przenośnej konsoli PlayStation Portable w kilku regionach na świecie; mowa o Europie, Azji, Oceanii, a także niektórych częściach Afryki. Na razie nie wiadomo, czy to samo stanie się również w Północnej Ameryce.

Raport finansowy Microsoftu - sprzedaż Xbox One zwolniła

Renox, 23 lipca 2014, 15:15

Firma Microsoft opublikowała oficjalny raport dotyczący swojego ostatniego kwartału roku fiskalnego 2014, a także podsumowała cały zeszły rok. Dowiedzieliśmy się między innymi, że od 1 kwietnia do 30 czerwca gigant z Redmond rozesłał do sklepów łącznie 1,1 miliona konsol Xbox 360 oraz Xbox One.

Xbox One - znamy ceny i zawartość zestawów premierowych

Renox, 21 lipca 2014, 13:54

Microsoft w rozesłanej informacji prasowej ujawnił ceny oraz zawartość dwóch zestawów premierowych Xbox One, które będą dostępne od dnia premiery konsoli w naszym kraju, tj. 5 września tego roku. Co prawda już jakiś czas temu pisaliśmy o obu zestawach, jednak ujawnione wówczas ceny okazały się błędne.

Forbes: Ouya jest po prostu martwa

Meehow, 10 marca 2014, 12:38

Erik Kain, growy redaktor Forbesa, na swoim blogu napisał wprost, że Ouya jest martwa. Za źródło klęski mikrokonsoli podaje m.in. znikome zyski, jakie generuje dla deweloperów sprzedaż ich gier na tej platformie, a także sam koncept platformy.

Tańszy Xbox One coraz bardziej prawdopodobny. Microsoft podejmuje kroki w sprawie wycieku?

qjin, 31 stycznia 2014, 18:05

Zaledwie wczoraj wspominaliśmy o plotkach dotyczących planów firmy Microsoft, które zakładają wydanie tańszej wersji konsoli Xbox One, a już pojawiły się kolejne doniesienia potwierdzające zamiary giganta z Redmond. Kosztujący poniżej 499 dolarów model miałby ukazać się jeszcze w tym roku. Firma najprawdopodobniej bada również sprawę wycieku, do którego doprowadził informator o nicku ntkrnl.

Listopadowe badanie sprzętu użytkowników Steam - ponad połowa społeczności jest gotowa na DirectX 11

Hed, 14 grudnia 2012, 12:11

Steam opublikował wyniki ankiety dotyczącej sprzętu i oprogramowania swoich użytkowników. Wynika z niej, że ponad połowa fanów platformy Valve jest gotowa na gry korzystające z dobrodziejstw DirectX 11.

Xbox Surface – 7-calowy tablet do gier w planach Microsoftu?

Aver, 7 listopada 2012, 12:00

Serwis The Verge poinformował, że firma Microsoft tworzy tablet z rodziny Surface przeznaczony dla graczy – Xbox Surface. Jego konfiguracja nie jest jeszcze ostatecznie znana. Produkcja urządzenia będzie miała miejsce w tej samej fabryce, która obecnie wytwarza konsole Xbox 360.

Wyciekła domniemana specyfikacja techniczna Nintendo Wii U

Góral, 12 września 2012, 11:48

Do sieci wyciekła niepotwierdzona specyfikacja techniczna nadchodzącej konsoli - Nintendo Wii U. Sprzęt posiada trzyrdzeniowy procesor, 1 GB pamięci RAM, kartę graficzną AMD Radeon i 8 GB pamięci użytkowej z możliwością rozszerzenia jej kartami SD i SDHC.

Czerwcowa ankieta Steam - więcej graczy korzystających ze starszego sprzętu

Muninn, 26 lipca 2012, 10:21

Serwis Steam opublikował wyniki czerwcowej ankiety na temat sprzętu i oprogramowania, używanego przez użytkowników usługi. Liczby wskazują, że wzrósł odsetek graczy korzystających ze starszego sprzętu.

Sony tworzy nową, lżejszą wersję PlayStation 3?

Aver, 6 lipca 2012, 12:42

Od kilku dni w Internecie krążą informacje dotyczące nowej serii produkcyjnej konsoli PlayStation 3. Model oznaczony symbolem CECH-4001x miałby być rzekomo wydajniejszą i lżejszą wersją popularnego urządzenia do gier. Możliwe, że jego zapowiedź nastąpi podczas targów gamescom w Kolonii.

Radeon HD 7970 - najszybsza karta grafiki z jednym GPU

Kono, 23 grudnia 2011, 11:50

Firma AMD oddała w ręce recenzentów swój najnowszy produkt, czyli kartę grafiki Radeon HD 7970 wykonaną w 28 nm procesie technologicznym. Z opublikowanych dotąd opinii wynika, że mamy nowego lidera wydajności.

Sony zapowiada nowy, budżetowy model PSP tylko dla Europy

Kono, 17 sierpnia 2011, 10:20

Przedstawiciele firmy Sony podczas tegorocznych targów gamescom ogłosili, ze wkrótce do sklepów trafi nowy model konsoli PSP oznaczony numerem E-1000. Budżetowa wersja handhelda obsłuży wszystkie wydane dotychczas gry i kosztować będzie około 400 złotych.

Kolejna generacja kart Nvidii dopiero w przyszłym roku

Kono, 8 sierpnia 2011, 14:40

Przedstawiciele firmy Nvidia ogłosili, że kolejna generacja kart graficznych oznaczona nazwą kodową Kepler pojawi się w sprzedaży dopiero w przyszłym roku.