Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 maja 2015

Rockstar Games składa pozew przeciwko stacji BBC

Tyon, 21 maja 2015, 19:55

Firma Rockstar Games złożyła pozew sądowy przeciwko BBC. Spór dotyczy możliwego naruszenia znaku towarowego jakim jest nazwa serii Grand Theft Auto. Deweloper chce mieć pewność, że marka nie zostanie przedstawiona w złym świetle, a dotychczasowe próby nawiązania kontaktu ze stacją telewizyjną okazały się nieskuteczne.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - komunikat CDP.pl w sprawie wadliwych płyt

Góral, 21 maja 2015, 19:26

Część osób, które nabyły grę Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na komputery PC boryka się z problemami podczas instalacji produkcji z płyt. Firma CDP.pl, polski dystrybutor tytułu, opublikowała komunikat w tej sprawie.

Techland wstrzymuje prace nad Hellraidem. Gra wróciła do fazy koncepcyjnej

Pirlond, 21 maja 2015, 19:23

Nie dane nam będzie zagrać w Hellraida – a przynajmniej w jego dotychczasową formę. Odpowiedzialni za projekt deweloperzy z polskiego Techlandu oznajmili bowiem, że prace nad grą zostały zawieszone. Nie oznacza to jednak, że tytuł wylądował w koszu – twórcy postanowili na nowo przemyśleć podstawowe mechanizmy produkcji.

Pac-Man co wszystko zjadał. 35 lat żółtej kropki

Lans Tartare, 21 maja 2015, 19:15

Duch produkcji takich jak Pac-Man jest bardzo silny do dzisiaj. W uwielbianych przeze mnie produktach Platinum Games, w bijatykach, w takich niezależnych tytułach jak Hotline Miami, lub Not a Hero. 35 lat Pac-Mana to przyjemna rocznica niemalże wiecznej gry!

Need for Speed zapowiedziany; seria ma wrócić na dobre tory [news zaktualizowany]

Góral, 21 maja 2015, 18:25

Firma Electronic Arts zapowiedziała grę Need for Speed, czyli kolejną odsłonę słynnej wyścigowej serii o tej samej nazwie. Tytuł zaoferować ma wszystkie najważniejsze elementy, za które fani niegdyś pokochali tę markę. Produkcja ukaże się jesienią bieżącego roku na PlayStation 4, Xboksie One i PC-tach.

Patch 1.03 do Wiedźmina 3 na PC już dostępny

Pirlond, 21 maja 2015, 17:30

Deweloperzy ze studia CD Projekt RED opublikowali kolejny patch do wydanego kilka dni temu Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Łatka wprowadza ze sobą sporo zmian dotyczących wydajności gry, a także dodaje nowe opcje graficzne.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – zobacz porównanie ustawień grafiki

Góral, 21 maja 2015, 15:02

W serwisie PCGamingWiki opublikowano artykuł, w którym porównano ustawienia grafiki w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Warto więc sprawdzić jak poszczególne efekty wizualne wpływają na wygląd i wydajność produkcji.

Wieści ze świata (ARK: Survival Evolved, Blade & Soul, Valve) 21/5/2015

luckie, 21 maja 2015, 13:02

Dziś piszemy m.in. o wczesnym dostępie do ARK: Survival Evolved, zapowiedzi zachodniego wydania gry Blade & Soul oraz nowej technologii studia Valve. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Battlefield Hardline - dodatek Criminal Activity zadebiutuje w czerwcu

Góral, 21 maja 2015, 12:47

Studio Visceral Games poinformowało, że abonenci usługi Premium w czerwcu otrzymają pierwszy dodatek do strzelanki Battlefield Hardline, zatytułowany Criminal Activity. Wprowadzi on do zabawy nowe mapy, bronie, maski i tryb Bounty Hunter.

Mem „Leeroy Jenkins” w filmie Warcraft?

Arantasar, 21 maja 2015, 12:38

Według ujawnionego fragmentu wczesnej wersji scenariusza filmowej adaptacji gry Warcraft, w filmie miało pojawić się nawiązanie do memu „Leeroy Jenkins”. W trakcie bitwy bohater określany jako Szeregowiec Jenkins miał wyłamać się z szeregów i przedwcześnie ruszyć na wroga. Nie wiadomo, czy scena pojawi się w ostatecznej wersji filmu.

Adventure Time: Puzzle Quest - zapowiedziano nową odsłonę serii gier logicznych z elementami RPG

Jiker, 21 maja 2015, 11:50

Posiadacze urządzeń mobilnych z Androidem i iOS zagrają tego lata w kolejną odsłonę logicznej serii Puzzle Quest. Adventure Time: Puzzle Quest powstaje z wykorzystaniem licencji popularnego serialu animowanego stacji Cartoon Network o tytule Pora na przygodę!.

Bloodborne doczeka się rozszerzenia

Tyon, 21 maja 2015, 10:28

Shuhei Yoshida, jeden z dyrektorów w firmie Sony Computer Entertainment, zapowiedział wydanie rozszerzenia do gry Bloodborne. Szczegóły produkcji mają zostać podane jeszcze w tym roku.

Expeditions: Viking - ogłoszono historyczne cRPG od Logic Artists

Adrian Werner, 21 maja 2015, 10:25

Znane z Expeditions: Conquistador studio Logic Artists zapowiedziało grę Expeditions: Viking, czyli historyczne cRPG z turowym systemem walki.

CD Projekt RED przyznaje się do obniżenia jakości Wiedźmina 3. Multiplatformowość gry głównym powodem gorszej grafiki

Góral, 21 maja 2015, 10:15

Studio CD Projekt RED oficjalnie odniosło się do kwestii tak zwanego downgrade'u grafiki w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt, stwierdził, że obniżenie jakości oprawy jest następstwem kilku rzeczy, w tym przede wszystkim koniecznością stworzenia gry multiplatformowej.

Mad Max, Dureń - weekendowe premiery filmowe

Filip „fsm” Grabski, 21 maja 2015, 10:08

Przed Wami druga wilka majowa premiera - Mad max: Na drodze gniewu bez wątpienia będzie hitem tego weekendu. Jako kontrast proponuję nagradzany rosyjski film Dureń, prócz którego do kin wejdzie jeszcze 5 innych premier.

Twórcy War Thunder pracują nad kolejnym MMO

Entelarmer, 21 maja 2015, 09:55

Studio Gaijin zapowiedziało Crossout - darmowe MMO w postapokaliptycznym świecie, w którym główną rolę odegrają pojazdy. Tytuł ma oferować ogromne możliwości modyfikacji oraz rozbudowany system uszkodzeń.