Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 lipca 2008

Córka Terry’ego Pratchetta autorką scenariusza do Mirror’s Edge

Vercetti, 17 lipca 2008, 16:20

Terry Pratchett to znany miłośnikom fantastyki autor cyklu Świat Dysku i zarazem jedna z barwniejszych postaci współczesnej literatury. Okazuje się, że w jego rodzinie nie tylko on zajmuje się profesjonalnie pisarstwem. Coraz częściej za pióro chwyta także córka Therry’ego, Rhianna.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (29 czerwca - 6 lipca)

Przemysław Zamęcki, 17 lipca 2008, 15:54

Oto najnowszy ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 29 czerwca do 6 lipca. Został on przygotowany przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Autorski silnik twórców Boiling Point wspiera wielordzeniowe procesory

vampire, 17 lipca 2008, 13:53

Ukraiński deweloper - Deep Shadows, znany szerszej publiczności jako autor Boiling Point: Road to Hell, po dołączeniu do partnerskiego programu Intela, zdecydował się na modyfikację swojego autorskiego silnika - Vital Engine, pod kątem obsługi procesorów wielordzeniowych. W tym celu wykorzystał intelowską bibliotekę Threading Building Blocks 2.0.

Guerilla i Big Huge Games w posiadaniu nowej technologii motion capture

aRusher, 17 lipca 2008, 13:44

Twórcy tak znanych marek jak Killzone oraz Rise of Nations podpisali właśnie umowę z firmą Xsens. Dzięki temu wykorzystają w swoich przyszłych grach nową technologię przechwytywania ludzkich ruchów o nazwie Moven.

City of Villains z City of Heroes teraz połączone

vampire, 17 lipca 2008, 13:35

Firma NCSoft zdecydowała się na połączenie dwóch powiązanych ze sobą MMORPGów studia Cryptic - City of Villains oraz City of Heroes w jedną spójna całość. Do tej pory posiadacze pierwszej z nich mogli wcielić się jedynie w złoczyńcę natomiast tej drugiej w pozytywnego superbohatera, w dodatku nie mieli oni możliwości budowy bazy, która została wprowadzona w Villains.

E3 2008: 1 sierpnia wystartuje w Europie Platynowa Seria gier dla PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 17 lipca 2008, 13:03

Od 1 sierpnia w Europie pojawią się pierwsze tytuły na PlayStation 3 w Platynowej Serii – potwierdził szef europejskiego oddziału Sony, David Reeves.

E3 2008: Szczegóły na temat Duke Nukem Trilogy

Filip „fsm” Grabski, 17 lipca 2008, 12:44

W poniedziałek Apogee Software obudziło się z letargu i ujawniło, że prócz Duke Nukem Forever, świat może oczekiwać kolejnej gry o przygodach „Atomowego Księcia”. Projekt ten nosi nazwę Duke Nukem Trilogy i jest skierowany do posiadaczy konsol przenośnych – PlayStation Portable oraz Nintendo DS.

E3 2008: Ratchet & Clank Future: Quest for Booty w Europie również na płycie Blu-Ray

Przemysław Zamęcki, 17 lipca 2008, 12:18

Zaprezentowane po raz pierwszy w trakcie konferencji Sony nowe przygody Ratcheta i Clanka, czyli Quest for Booty, w Europie trafią również do normalnej, sklepowej sprzedaży – informuje serwis Eurogamer.

E3 2008: Guitar Hero: World Tour ma obsługiwać instrumenty z gry Rock Band

Filip „fsm” Grabski, 17 lipca 2008, 11:55

Podczas trwających targów E3 w Los Angeles korporacja Activision ogłosiła, że czwarta część serii Guitar Hero – World Tour będzie współpracować nie tylko z dedykowanymi jej kontrolerami. Ma ona bowiem obsługiwać także instrumenty z konkurencyjnej pozycji pt. Rock Band.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 17 lipca 2008, 11:53

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Jade Empire dołącza do usługi Xbox Originals, brak trybu kooperacji w Golden Axe, kto będzie pracował nad trybem multiplayer w nowym Wolfensteinie, przyszłość Mortal Kombat, ułatwienia w Rock Band 2 oraz data premiery Rock Revolution i Yakuza 2. Zapraszamy do lektury.

E3 2008: Powstają nowe odsłony klasyków Nintendo - Mario, Pikmin i Zeldy

vampire, 17 lipca 2008, 11:35

Jak się okazuje właśnie trwają prace nad nowymi edycjami takich klasyków Nintendo jak Zelda, Mario i Pikmin. Już podczas konferencji prasowej firmy jej prezes, Satoru Iwata, wyjawił, że obecnie ludzie odpowiedzialni za kolejne odsłony dwóch pierwszych serii zajęci są przygotowywaniem nowych tytułów na konsolę Wii.

E3 2008: Zapowiedziano grę na podstawie filmu Wanted - Ścigani

aRusher, 17 lipca 2008, 11:11

Całkiem niedawno, przy okazji kinowej premiery filmu Wanted - Ścigani, informowaliśmy Was o przeglądarkowej grze opatrzonej tytułem Wanted: Fan Immersion Game. Okazuje się jednak, że to nie jedyna tego typu inicjatywa, inspirowana tym filmem i komiksem Marka Millara. W trakcie trwania targów E3 zapowiedziano bowiem oficjalnie grę Wanted na PC, Xboxa 360 i PlayStation 3.

E3 2008: Ujawnienie nowej gry Bungie odwołane

Filip „fsm” Grabski, 17 lipca 2008, 10:23

Niektórzy pewnie zauważyli, że tajemnicze odliczanie obecne za stronie studia Bungie z tejże strony zniknęło. A wraz z nim planowane ogłoszenie nowego tytułu. Wszystko przez wydawcę, współpracującego z tą firmą.