Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 maja 2006

EMPiK - Top Lista nr 17 (03/05/06)

Krooliq, 3 maja 2006, 20:26

Jak co tydzień, zapraszamy Was do przejrzenia EMPiKowej listy TOP 10, czyli zestawienia najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 24.04.2006 do 30.04.2006 w 77 salonach w/w sieci.

Spider-Man 3 zmierza na nową konsolę Nintendo

BK, 3 maja 2006, 17:26

Według najnowszych informacji, kolejną grą zmierzającą na konsolę Nintendo Wii będzie produkcja tworzona w oparciu o najnowszą część filmowych przygód Człowieka Pająka, czyli Spider-Man 3. Nie będzie to jednak jeden z tytułów startowych dla Wii – premiera gry zapowiedziana jest na maj przyszłego roku.

UbiSoft wyda grę Assassin's Creed na PS3

BK, 3 maja 2006, 17:23

Firma UbiSoft zaprezentowała światu swój nowy projekt, grę Assassin's Creed w wersji na Playstation 3. Pracę nad nią trwają w studiu w Montrealu – czyli tam, gdzie powstały takie tytuły jak Splinter's Cell i Prince of Persia: The Sands of Time.

Spectrobes – nowa gra na Nintendo DS

BK, 3 maja 2006, 16:21

Firma Buena Vista Games zapowiedziała wydanie na przenośną konsolę Nintendo DS nowej gry, zatytułowanej Spectrobes. Jej akcja będzie się toczyć w świecie znanym z japońskiego serialu animowanego o tym samym tytule.

Orcs & Elves - nowa gra twórców Doom RPG

Krystian Smoszna, 3 maja 2006, 14:39

Zachęceni dużym sukcesem gry Doom RPG, członkowie id Software oraz Fountainhead Entertainment postanowili przygotować kolejny produkt tego typu. Program o nazwie Orcs & Elves zostanie opublikowany na rynku 9 maja przez koncern Electronic Arts. Docelową platformą sprzętową, tak jak poprzednio, jest telefon komórkowy.

Buka na targach E3

Elrond, 3 maja 2006, 14:36

Fani produkcji sygnowanych znakiem rosyjskiego wydawcy, Buka, którzy niepokoili się brakiem informacji o produkcjach wspomnianej firmy, które pokazane zostaną na tegorocznych targach E3, mogą odetchnąć z ulgą. Buka przedstawiła właśnie listę tytułów, które będzie można zobaczyć na jej stoisku.

CDV na targach E3

Krooliq, 3 maja 2006, 10:52

Do grona firm, które zapowiadają swój udział na tegorocznych, majowych targach E3, dołączyła firma CDV. Zamierza ona zaprezentować sześć tytułów, a to ich pełna lista oraz krótkie opisy.

Keith Baker wspomoże twórców gry Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Krystian Smoszna, 3 maja 2006, 10:15

Keith Baker – twórca świata Eberron, który mogą poznać wszyscy gracze eksploatujący trzecią edycję gry fabularnej Dungeons & Dragons – wykorzysta swój niewątpliwy talent do rozwinięcia fabularnej części programu komputerowego o nazwie Dungeons & Dragons Online: Stormreach. O podjęciu współpracy z pisarzem poinformowała wczoraj firma Turbine, Inc.

Microsoft uruchomił My Xbox Message Center

Jiker, 3 maja 2006, 09:57

Większość posiadaczy konsoli Xbox 360, korzystających z usługi Xbox Live zauważyła, że zarówno internetowe centrum Microsoftu, jak i oficjalna strona Xbox.com zostały wczoraj odseparowane od reszty świata. Dzisiaj już wiemy dlaczego. Głównym powodem była chęć uruchomienia serwisu My Xbox Message Center. Umożliwia on odbieranie i wysyłanie wiadomości tekstowych z poziomu strony www.

Fantastyczny świat Dungeons & Dragons będzie także dostępny dla posiadaczy PSP

eLKaeR, 3 maja 2006, 09:55

Dla entuzjastów gier, łączących elementy gatunku cRPG z motywami taktycznymi, połączone siły Kuju Entertainment i Atari szykują teraz pozycję o nazwie Dungeons & Dragons: Tactics. Gotowy produkt trafi na rynek w przyszłym roku i zostanie udostępniony jedynie posiadaczom kieszonkowych konsol PlayStation Portable.

Eidos potwierdza produkcję Tomb Raider: Legend na konsole firmy Nintendo

Krystian Smoszna, 3 maja 2006, 09:31

Koncern Eidos Interactive potwierdził wczoraj informacje z początku kwietnia o przeniesieniu gry Tomb Raider: Legend na konsole firmy Nintendo: GameCube, Nintendo DS oraz Game Boy Advance.

Activision anonsuje nowe mapy multiplayer przeznaczone dla Call of Duty 2 (X360)

Jiker, 3 maja 2006, 09:28

Koncern Activision, wydawca gry Call of Duty 2 na konsolę Xbox 360, ogłosił, iż w aktualnych jego planach znalazła się chęć udostępnienia graczom dziewięciu map przeznaczonych dla trybu multiplayer.

Firma Valve uruchomiła pre-loading Half-Life 2: Episode One

Krystian Smoszna, 3 maja 2006, 09:14

Firma Valve Corporation poinformowała wczoraj, że można już rozpocząć pobieranie pierwszego, oficjalnego dodatku do obsypanej nagrodami gry Half-Life 2 – pierwszoosobowej strzelaniny, w której wcielamy się w postać nieustraszonego Gordona Freemana.

Pierwsza łata do The Elder Scrolls IV: Oblivion już dostępna

Krystian Smoszna, 3 maja 2006, 08:48

Zgodnie z obietnicą złożoną przez Pete’a Hinesa, firma Bethesda Softworks LLC opublikowała pierwszą poprawkę do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion. Co prawda jest to dopiero wersja beta łatki, ale naprawia ona sporo błędów, jakie mogą wystąpić podczas eksploatacji gry.

Co ujawnią za trzy dni autorzy serii Project Gotham Racing?

eLKaeR, 3 maja 2006, 08:23

Autorów z firmy Bizarre Creations znamy przede wszystkim dzięki wyścigowej serii Project Gotham Racing, aczkolwiek w dorobku brytyjskich developerów znajdują się również pozycje z innych gatunków (m.in. komiksowa strzelanina Fur Fighters: Viggo's Revenge). Już wkrótce dowiemy się, jakie nowe przedsięwzięcie mają w zanadrzu twórcy rodem z ojczyzny królowej Elżbiety II.

Jak and Daxter: The Lost Frontier dla PS3?

eLKaeR, 3 maja 2006, 08:08

Najświeższą pozycją, należącą do popularnego cyklu perypetii Jaka i Daxtera, jest platformówka pt. Daxter dla kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Korporacja Sony Computer Entertainment planuje już jednak wydanie kolejnej gry z duetem sympatycznych bohaterów w roli głównej. Najwidoczniej następne przygody Ratcheta i Clanka (m.in. Ratchet & Clank: Size Matters dla PSP) muszą mieć konkurencję.

Oficjalna zapowiedź gry Overlord - nowego dzieła twórców cyklu Age of Wonders

eLKaeR, 3 maja 2006, 07:55

Mianem suzerena określamy najwyżej stojącą osobę w średniowiecznej hierarchii feudalnej. Angielski odpowiednik tego terminu jest zarazem tytułem nowej gry twórców popularnej serii Age of Wonders. Pierwsze doniesienia na temat projektu o nazwie Overlord przedstawiliśmy Szanownym Czytelnikom w ubiegłym tygodniu, a dziś mamy już oficjalną zapowiedź i premierowe obrazki w wysokiej rozdzielczości.

Top 10 gier w US (PC) (03/05/06)

Krystian Smoszna, 3 maja 2006, 07:50

Przedstawiamy piętnaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 16 do 22 kwietnia.

Square Enix na E3

Vercetti, 3 maja 2006, 07:22

Posiadacze konsol nie mogą doczekać się nowości, jakie ekipa Square Enix zaprezentuje na nadchodzących targach E3. Producent popularnej serii Final Fantasy postanowił wreszcie ujawnić, jakie tytuły w dniach 10-12 maja zaatakują halę wystawową w Los Angeles.