THQ Inc. - wydawca gier

informacja o firmie:

Koncern THQ jest jednym z wiodących amerykańskich wydawców gier wideo. Firma założona została w 1989 roku pod nazwą Trinity Acquisition Corporation. W 2012 roku THQ zbankrutowało, po czym zostało wykupione przez Nordic Games rok później. Najważniejsze serie w portfolio wydawniczym firmy to Saints Row, Warhammer 40,000, Red Faction, Company of Heroes i WWE Smackdown.

Historia firmy THQ Inc.

THQ założone zostało w 1989 roku w Nowym Jorku jako Trinity Acquisition Corporation, rok później przemianowane na THQ. Od 1990 roku firma zajmowała się produkcją zabawek, którą porzuciła 4 lata później na rzecz całkowitego skupienia na produkcji i wydawaniu gier wideo. Koncern z czasem stał się właścicielem wielu zewnętrznych studiów, w tym Volition (seria Red Faction i Saints Row), Relic Entertainment (seria Warhammer 40,000 i Company of Heroes) czy Vigil Games (seria Darksiders). W sumie w historii THQ pojawiły się aż 24 studia na całym świecie. Większość z nich została zamknięta, natomiast niewielka część funkcjonuje do dziś, choć pod innym znakiem, np. Volition zostało wykupione przez firmę Deep Silver, zaś Relic Entertainment należy obecnie do koncernu SEGA.

Poważne problemy finansowe zaczęły się w 2009 roku. Z czasem wprowadzano coraz większe cięcia i zamykano lub sprzedawano poszczególne studia. W sytuacji nie pomagały porażki największych tytułów THQ, takich jak Homefront czy Red Faction: Armageddon. W 2012 roku firma znalazła się na kompletnej krawędzi bankructwa, co doprowadziło do całkowitej wyprzedaży jej własności intelektualnej. W końcu w czerwcu 2014 roku firma Nordic Games oświadczyła, że nabyła znak towarowy THQ i jest tym samym uprawniona do wydawania gier sygnowanych tą marką.

wydawane serie gier:

strona firmowa: http://www.thq.com/

gry wydane: