Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS
Fortnite: Battle Royale
Fortnite: Battle Royale
Fortnite: Battle Royale Game Box

Fortnite: Battle Royale

Gra Akcji Epic Games

Data premiery gry: 26 września 2017

Fortnite: Battle Royale to darmowa gra akcji przeznaczona tylko do rozgrywki w ramach multiplayera. Produkcja studia Epic Games opiera się na zasadach trybu battle royale i jest podobna np. do PlayerUnknown's Battlegrounds. Stu graczy trafia na dużą wyspę praktycznie z niczym. Podczas spotkania znajdujemy jednak bronie, pułapki i inne przedmioty, które wypadają także z ciał pokonanych wrogów. Gra daje nam pełną swobodę działania – można biegać i strzelać ile wlezie, można się ukrywać lub bawić się w snajpera. Dodatkowo da się także pozyskiwać surowce z budowli, drzew itd., a następnie konstruować z nich rozmaite rzeczy – od schodów pozwalających wejść na dach budynku, przez osłony, aż po mosty. Jedynym celem rozgrywki jest utrzymanie się przy życiu do samego końca. Zadanie utrudniają nie tylko inni gracze, ale także ciągle zmniejszający się obszar rozgrywki. Produkcja została stworzona w oparciu o technologię Unreal Engine, znaną z takich pozycji jak Final Fantasy VII Remake czy Tekken 7.

Więcej informacji o: Fortnite: Battle RoyaleakcjiBattle RoyalecraftingmultiplayerstrzelankisurvivalTPPTPSzagraj za darmo .

Fortnite: Battle Royale - tryb Battle Royale

Fortnite: Battle Royale - tryb Battle Royale [1:19]

Film zapowiadający tryb Battle Royale w grze Fortnite.

Fortnite: Battle Royale z 10 milionami graczy i nową aktualizacją
Fortnite: Battle Royale z 10 milionami graczy i nową aktualizacją

wiadomość12 października 2017

Studio Epic Games poinformowało, że od momentu premiery Fortnite: Battle Royale w produkcję zagrało ponad 10 milionów osób. Tytuł doczekał się też nowej aktualizacji.

Fortnite: Battle Royale przyciąga dziennie 3,7 miliona graczy
Fortnite: Battle Royale przyciąga dziennie 3,7 miliona graczy

wiadomość10 października 2017

Studio Epic Games pochwaliło się wynikami darmowego Fortnite: Battle Royale. W minioną niedzielę tytuł uruchomiło 3,7 miliona osób, a w pewnym momencie w grze przebywało 525 tysięcy graczy naraz.

Epic Games wypowiada wojnę cheaterom. Tysiące zbanowanych w Fortnite: Battle Royale
Epic Games wypowiada wojnę cheaterom. Tysiące zbanowanych w Fortnite: Battle Royale

wiadomość8 października 2017

Studio Epic Games od samego początku działania Fortnite: Battle Royale toczy walkę z nieuczciwymi graczami. Deweloperzy zapewnili, że wyeliminowanie cheaterów to dla nich priorytet.

PC
PS4
XONE

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
29.09.2017 13:24
Komandor_Jonasz
12
Legionista

Pograłem trochę w przerwie od PUBG, z którego Fortnite BR czerpie garściami. Nie jest to konkurent dla gry PU, ale z pewnością będzie to najlepsza gra f2p typu Battle Royale. Po drugiej stronie mamy Last Man Standing, które jest RIPem WarZ i innych gier twórców i nie ma szans przy Fortnite. Przyjemna i bardziej wyluzowana wersja BR. Jest tu sporo do poprawy, głównie w kwestii strzelania, bo jest za dużo RNG przy rozrzutach, a bronie nie są zbalansowane w żaden sposób do tego trybu. Gra ma potencjał dla tych, którym nie przeszkadza kreskówkowa oprawa.

01.10.2017 08:57
odpowiedz
sebogothic
100
Senator

Zagrałem kilka meczyków i wywaliłem z dysku. Gra nie przekonała mnie do siebie, w ogóle nie czuć emocji i napięcia, może przez kreskówkową oprawę graficzną. Strzelanie też jest nijakie i nie sprawia frajdy. Nawet oglądanie jak ktoś gra w PUBG jest bardziej emocjonujące od grania samemu w Fortnite. Najgorsze jest to, że nie można odinstalować tego całego klienta od Epic Games, tak jakby ingerował w pliki systemowe.

02.10.2017 14:06
odpowiedz
1 odpowiedź
Soku12
27
Flight Lieutenant

Fortnite BR jest dla PUBG tym, czym Paladins jest dla Overwatcha - darmowym odpowiednikiem z nieznacznymi różnicami

04.10.2017 22:11
orangon
2
Legionista
8.0

zapomniałeś dodać lepszym

05.10.2017 14:40
odpowiedz
1 odpowiedź
Bethezer
0
Junior

Bardzo dużym problemem tej gry na konsolach jest optymalizacja, przy większości potyczek z graczami natrafi się na nieziemskie lagi, które uniemożliwiają rozgrywkę. Taki trochę rip

13.10.2017 19:20
orangon
2
Legionista

może na xone na ps4 nie miałem żadnych lagów

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze