Old Man's Journey Game Box

Old Man's Journey

Gra Przygodowa Broken Rules

Data premiery gry: 18 maja 2017

Niecodzienna gra przygodowa, opracowana przez niezależne studio Broken Rules. Głównym bohaterem gry jest brodaty starzec, który udaje się w tytułową podróż celem spotkania z najbliższymi. Opowieść jest snuta wyłącznie za pośrednictwem obrazów, a w trakcie zabawy gracz poznaje najważniejsze momenty z życia protagonisty. W Old Man's Journey eksplorujemy zróżnicowane krainy – nasz podopieczny trafia zarówno do niewielkich miasteczek, jak i w doliny rzek, czy choćby na szczyty gór. Pomimo że całość zrealizowano w dwóch wymiarach, lokacje mają element trzeciego wymiaru – bohater może dostać się w głąb odwiedzanych miejsc, jednak wcześniej należy rozwiązać jedną z nietypowych, mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek opartych na zmianie topografii terenu. Przykładowo, stworzenie wzniesienia może zaowocować powstaniem mostu, z kolei wykonanie doliny może odsłonić niedostępny w inny sposób fragment danej lokacji. To właśnie w ten sposób pozbywamy się rozmaitych przeszkód i pułapek czyhających na prowadzonego staruszka. Wszystko to charakteryzuje się przyjemną dla oka oprawą graficzną, przywodzącą na myśl ilustracje z książek dla dzieci. Całości dopełnia melancholijna, instrumentalna muzyka.

Więcej informacji o: Old Man's Journeyprzygodowe2Delementy logiczneindie .

Old Man's Journey - zwiastun rozgrywki #1

Old Man's Journey - zwiastun rozgrywki #1 [0:40]

Zwiastun niezależnej przygodówki Old Man's Journey od studia Broken Rules. W tej urokliwej grze wcielamy się w brodatego starca, który udaje się w podróż celem spotkania z najbliższymi.

Wakacje bez peceta? Podpowiadamy w co warto zagrać na smartfonie
Wakacje bez peceta? Podpowiadamy w co warto zagrać na smartfonie

artykuł10 lipca 2017

20 gier i jeden bonusowy temat – taką paczkę przygotowaliśmy z myślą o tych z Was, którzy na wakacjach chcieliby pograć, ale nie mają na czym. Wybraliśmy najciekawsze mobilne produkcje, dbając o to, żeby dla każdego znalazło się coś miłego.

PC
AND
iOS

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.06.2017 23:43
Butryk89
79
Pretorianin
6.0

1,5 godzinne klikadło z niezbyt trudnymi zagadkami, z paroma obrazkami pokazującymi życie staruszka z przewidywalnym finałem.