Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS
Hollow
Hollow
Hollow Game Box

Hollow

Gra Akcji Forever Entertainment S.A.

Data premiery gry: 16 listopada 2017

Utrzymana w konwencji horroru science fiction gra przygodowa autorstwa polskiego studia Forever Entertainment. W Hollow wcielamy się w rolę pilota, który trafia na opuszczoną stację kosmiczną na orbicie Saturna, a naszym zadaniem jest rozwikłanie tajemnicy zniknięcia jej załogi. Misję tę utrudnia jednak fakt, że miejsce to zamieszkują zmutowane, humanoidalne istoty, jakim w toku zabawy nasz protagonista musi stawić czoła. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a rozgrywka koncentruje się przede wszystkim na eksploracji otoczenia, rozwiązywaniu zagadek środowiskowych oraz walce z agresywnymi mutantami. Klucz do zrozumienia opowiedzianej historii stanowi zaś hakowanie komputerów i przeglądanie notatek pozostawionych przez członków załogi. Całość odznacza się klimatyczną oprawą dźwiękową oraz klaustrofobicznym klimatem, przywodzącym na myśl klasyczne gry oraz filmy z pogranicza horroru i science fiction.

Więcej informacji o: HollowakcjiFPPhorrorpolskiescience fiction .

Hollow - zwiastun #1

Hollow - zwiastun #1 [2:04]

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-20 listopada 2017 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-20 listopada 2017 r.)

wiadomość20 listopada 2017

Miniony tydzień okazał się dla polskiego rynku gier całkiem owocny. Do sprzedaży trafił horror Hollow i dodatek This War of Mine: Stories - Father’s Promise, na Steam wprowadzono złotówki, a twórcy SUPERHOT pochwalili się wynikami sprzedaży tej gry. Ponadto w kioskach wylądował nowy numer CD-Action.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 października - 6 listopada 2016 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 października - 6 listopada 2016 r.)

wiadomość6 listopada 2016

W tym tygodniu na polskim rynku działo się sporo. Zapowiedziano obiecującego RTS-a Iron Harvest i mobilną grę pięściarską Real Boxing: Manny Pacquiao. Obejrzeliśmy także obszerny materiał video z pierwszoosobowego horroru Hollow, Agony trafiło na Kickstartera, a firma Cenega poinformowała o zamiarze wydania taniej serii Polskie Symulatory.

PC
PS4
XONE
Switch

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
18.11.2017 23:22
elosidzej
52
Konsul
1.0

Ta gra to jakaś padaczka!

19.11.2017 18:55
odpowiedz
Vlad Tepes
42
Pretorianin
6.0

Właśnie skończyłem na normalu... Grę kupiłem z myślą, że będzie trochę w klimacie Dead Space, ale się przeliczyłem. Jest tu trochę strzelania, ale raczej mało zachwycającego. Stacja, po której łazimy nie jest zbyt wielka, a sama gra zbyt długa, ale to akurat dobrze, bo lokacje jakoś nie porywają i szybkie zakończenie gry nie doprowadzi do nudy. Na razie coś jest z grą na Steam zwalone, bo się osiągnięcia nie wbijają. Raz nie wczytała mi się lokacja i save się schrzanił (na szczęście robię zrzuty save). Trochę jest backtrackingu, ale da się przeżyć w odróżnieniu od tego w Syndrome (w ogóle gra najbardziej kojarzy mi się z Syndrome, chociaż chyba bardziej mi weszła). Wpieniające są zmiany stanów psychicznych, bo wtedy niewiele widać. Generalnie odnoszę wrażenie, że grę zrobiono trochę na odwal i nie zachwyca, ale też nie jest zupełnym crapem, także ode mnie 6... Acha, są podobno 4 bronie, ja znalazłem jednak tylko 3....