Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Stellaris
Stellaris
Stellaris Game Box

Najciekawsze materiały do: Stellaris

Stellaris - poradnik do gry
Stellaris - poradnik do gry

poradnik do gry6 marca 2019

Poradnik do gry Stellaris opisuje wszystkie najważniejsze elementy tego rozbudowanego tytułu. Dowiesz się z niego m.in. jak kierować każdą z dostępnych frakcji, w jakie technologie inwestować czy jak stworzyć własny okręt.

Recenzja gry Stellaris – Paradox podbija kosmos
Recenzja gry Stellaris – Paradox podbija kosmos

recenzja gry11 maja 2016

Światowa premiera 9 maja 2016. Długo wyczekiwana gra Stellaris podbiła kosmos i... Steama. Paradox stworzył świetną strategię kosmiczną w stylu 4X. Pomimo braków to szalenie wciągająca produkcja.

Świetna kosmiczna strategia pozwoli stać się bezdusznie obojętnym i odkryć sekrety upadłych imperiów. Kosmogeneza w nowym sezonie Stellaris zapowiada się obiecująco
Świetna kosmiczna strategia pozwoli stać się bezdusznie obojętnym i odkryć sekrety upadłych imperiów. Kosmogeneza w nowym sezonie Stellaris zapowiada się obiecująco

wiadomość20 kwietnia 2024

Studio Paradox Interactive podzieliło się szczegółami 8. sezonu kosmicznej strategii Stellaris. Na graczy czeka sporo nowości, w tym ścieżka Kosmogenezy, w ramach której będzie można zachować bezduszną obojętność i odkryć sekrety upadłych imperiów.

Nowy dodatek do wysoko ocenianej kosmicznej strategii będzie ogromny i pozwoli spełnić „cyberpunkowe fantazje”. Stellaris: The Machine Age z datą premiery
Nowy dodatek do wysoko ocenianej kosmicznej strategii będzie ogromny i pozwoli spełnić „cyberpunkowe fantazje”. Stellaris: The Machine Age z datą premiery

wiadomość12 kwietnia 2024

Kolejny dodatek do popularnej strategii 4X Stellaris ma już datę premiery. The Machine Age trafi do sprzedaży na początku maja. Rozszerzenie pozwoli graczom spełnić ich „cyberpunkowe fantazje”. Ponadto ogłoszono zawartość 8. sezonu.

W kosmicznej strategii Stellaris rozpocznie się niedługo era maszyn. Nowe rozszerzenie pozwoli zmienić społeczeństwo w kult cyborgów
W kosmicznej strategii Stellaris rozpocznie się niedługo era maszyn. Nowe rozszerzenie pozwoli zmienić społeczeństwo w kult cyborgów

wiadomość16 marca 2024

The Machine Age to kolejne rozszerzenie, które trafi do popularnej strategii 4X Stellaris. Wedle informacji przekazanych przez studio Paradox Interactive, premiera DLC ma nastąpić w drugim kwartale tego roku.

PC
PS4
XONE
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
26.09.2020 10:22
odpowiedz
6 odpowiedzi
Zyga
223
Urpianin

Dołączam się do pytania Saymon997 (post 149).
Kupiłem grę, która podobno posiada wersję polską. Gra jednak zainstalowała mi się po angielsku i nigdzie nie widzę opcji na zmianę języka na polski.
Ktoś coś może poradzić?

03.10.2020 18:18
odpowiedz
marcin0218
90
Pretorianin

Albo czegoś nie potrafię albo dyplomacja to tragedia... Ale sama gra super

04.10.2020 09:39
odpowiedz
1 odpowiedź
marcin0218
90
Pretorianin

odnieść to zniewaga czy coś w tym stylu? Nie mogę w ogóle zająć jego układów i tak dalej ??

26.10.2020 03:06
odpowiedz
Xenonus
30
Centurion
9.5

Niesamowicie rozbudowana, ciekawa i klimatyczna strategia, dzięki nieustannym aktualizacjom dodawanym przez devów oraz licznym dlc. W 2016 ta gra była całkiem rozbudowana a teraz ilość tego wszystkiego przyprawia o zawrót głowy.
Jedna z najlepszych, jak nie najlepsza gra 4X/strategia.

26.12.2020 11:53
👍
odpowiedz
Misiaty
181
Śmierdzący Tchórz
9.0

Powiem tak - kupiłem podstawkę gdy wyszła i po kilku godzinach odstawiłem. Kilka dni temu dokupiłem wszystkie DLC i w końcu mam wymarzona strategie kosmiczna :)

10.02.2021 09:43
1
odpowiedz
1 odpowiedź
marcin0218
90
Pretorianin

Oglądam youtube a tam koleś w 2270 roku może se budować mega struktury!! Jak się pytam ?? :DD
Ogólnie tak jak się zachwycałem ta grą tak teraz mnie nudzi, ja i SI odkryliśmy wszystkie układy i nic się nie dzieje :(

07.04.2021 18:27
odpowiedz
1 odpowiedź
crystal1818
47
Pretorianin

Macie jakieś ciekawe poradniki do tej gry? Grałem w samą podstawkę z początku, czyli jakies 4 lata temu, a teraz kupiłem wszystkie mozliwe dodatki + wyszło tyle patchów od tamtej pory, że szok. Gra strasznie się zmieniła od tamtej pory. Jak ktoś ma dostęp do jakiegoś dobrego poradnika po polsku to z chęcią nauczyłbym się na nowo tej gry i oczywiście będę wdzięczny.

Pozdrawiam

06.05.2021 19:09
odpowiedz
1 odpowiedź
laki2217
126
Generał

Powiedzmy tak: Musisz mieć DLC by gra pokazała pełen potencjał. W innym wypadku nie warto. Cena kompletna to 700zł, więc najlepiej kupić podstawkę a potem DLC rozłożyć w czasie.

11.06.2021 09:21
HETRIX22
odpowiedz
HETRIX22
196
PLEBS

Bardzo dobra gra w swojej klasie. Cieszy, że po tych wszystkich patchach i dodatkach gra stała się dla mnie bardziej intuicyjna i czytelna (wcześniej taka nie była). Jednak wydaje mi się bardziej uboga w zawartość, niż by się mogło wydawać. Już w drugiej rozgrywce większość eventów, reliktów i stworów się powtarzała.

Stellaris ma ewoluujący gameplay o czym również trzeba powiedzieć. Pierwsza faza gry jest fajnie bo ostrożnie dobieram pierwsze najważniejsze badania, budynki, decyzje odnośnie anomalii. Wadą początkowej fazy gry jest, że każdą rasą w zasadzie trzeba postępować tak samo przy każdej rozgrywce, czyli eksplorować i rozszerzać terytoria. Druga faza to gra gdy już mamy odkryte wszystkie imperia, zajęte sektory i wiemy na czym stoimy. Tutaj też może być fajnie jako że podejmujemy decyzje dyplomatyczne w skalę galatyczną i mamy więcej opcji jak skończyć grę: militarnie, dyplomatycznie, handlowo. Wadą tej fazy jest utracenie zalet pierwszej fazy, czyli wszelakie anomalie pojawiające się bardziej irytują, tak samo większość badań się tylko beznamiętnie przeklikuje, mając kilkanaście kolonii zależy nam tylko na tym, żeby zachować równowagę i mało nas obchodzi co się tam dokładnie dzieje. Mimo wszystko gra jest bardzo duża i potrafi zaskoczyć po kilku sesjach. Nie mniej jednak różnice pomiędzy pierwszą fazą gry z drugą powinny być mniejsze i fajnie by było jakby odkrycia w późniejszej fazie gry również dawały frajdę. Może kiedyś to ogarną.

02.09.2021 18:51
odpowiedz
zanonimizowany449082
103
Generał

Pomocy!

Za Chiny Ludowe nie mogę zmusić sektorów i zarządców do automatycznej rozbudowy planet :(

- Ustawione sektory
- Sektory mają swoich zarządców
- Sektory mają ustawiony priorytet (głównie badawczy)
- Każda z planet ma włączaną automatyzację
- Każda z planet ma zapas surowców

Co mogę robić źle?

post wyedytowany przez zanonimizowany449082 2021-09-02 19:01:04
14.09.2021 17:14
odpowiedz
isillo
6
Pretorianin

oho, kilka minut temu weszla aktualizacja o nazwie Lem, dla uhonorowania rocznicy polskiego pisarza

30.12.2021 12:08
Fasola Jasio
😁
odpowiedz
3 odpowiedzi
Fasola Jasio
73
Generał
Image

Po ostatnich zmianach gra wreszcie stanowi jakieś wyzwanie. Obecnie gram na następujących ustawieniach: największa galaktyka, poziom grand admiral bez skalowania, ilość planet do skolonizowania 0,25, kryzys x25, koszt technologii bez zmian, 5 upadłych imperiow, 17 zwykłych w tym 4 ustawione jako zaawansowane, 3 imperia maruderów. I właśnie w 2410 roku pojawił się kryzys Unbidden. Na sam początek floty 8M, 5M i kilka po 3,5M. Moje floty mają około 250tyś każda, a w sumie miały niecałe 2M. Miały bo już ich nie mam. Powoli odbudowuję flotę patrząc jak kolejne systemy są przejmowane. Oby rywale Unbidden nie zespamowali się w moich granicach bo będę w jeszcze większej czarnej dupie :).

post wyedytowany przez Fasola Jasio 2022-01-04 15:22:20
11.01.2022 17:26
odpowiedz
2 odpowiedzi
SEBBOLLA
8
Junior

Panowie i Panie pomóżcie. Da sie w to grac na konsoli? Ładna promka w psstore aktualnie ale nie wiem czy jest sens

01.05.2022 15:46
Toril
odpowiedz
2 odpowiedzi
Toril
41
Pretorianin
9.0

Trochę trudno mi ocenić Stellaris ponieważ nie mam dużego doświadczenia w grach tego rodzaju. Nie jest to może zupełny brak doświadczenia bo w jakieś tam endless spejsy czy inne tytuły trochę grałem ale na pewno nie czuję się tak kompetentny jak wtedy gdy wypowiadam się o RPGach. Dlatego wypunktuje co mi się podobało a co nie a będę raczej unikał porównań i mówienie ex cathedra co Stellaris robi lepiej a co gorzej. Ocena za podstawkę i wszystkie dodatki.

Zalety:

1. Możliwość stworzenia takiej cywilizacji jaką chcemy. W kreatorze decydujemy o naprawdę wielu ważnych sprawach. Możemy wymyślić co tylko chcemy, ja raz odtworzyłem nawet Imperium Ludzkości z W40k. Wybieramy ustrój polityczny, cechy rasowe, pochodzenie i pełno kosmetycznych drobiazgów takich jak flaga, wygląd statków czy głos doradzającej nam SI.
2. Świetny początkowy etap gry. Co więcej, ten początkowy etap może czasem trwać naprawdę długo. Eksplorujemy kosmos, odkrywamy setki tajemnic, prowadzimy wykopaliska, jesteśmy świadkami anomalii, spotykamy różnego rodzaju obce istoty. Na tym etapie zarządzanie naszą cywilizacją jest na tyle proste, że nie miałem poczucia przytłoczenia ale na tyle skomplikowane, że prawie zawsze jest co robić. Początek zawsze jest dla mnie najciekawszy.
3. Dobry środkowy i końcowy etap gry. W pewnym momencie odkrywanie galaktyki schodzi na drugi plan a my zajmujemy się innymi rzeczami. Ale wcale nie jesteśmy zmuszeni do prowadzenia wojen i skupiania się na innych imperiach. Twórcy przygotowali dużo czynności których możemy się podjąć. Mamy superkonstrukcje do zbudowania, tajemniczą gromadę L do odkrycia, potężne lewiatany do pokonania i zbadania, może w trakcie zabawy wydarzyć się coś co zacznie stanowić zagrożenie dla całej galaktyki. Pamiętam, że parę razy myślałem sobie 'zaraz wezmę się za wojowanie z innymi rasami tylko najpierw zrobię to i może to ' i okazywało się, że zawsze jest coś innego do zrobienia. Zamiast wydawać środki na budowę statków wojennych możemy wznosić stacje mieszkalne, zamiast używać wpływu do poszerzania granic kosztem innych ras możemy budować bramy kosmiczne lub wydawać na naszych planetach dekrety.
4. Wspomniałem już o tym trochę w poprzednich punktach ale chcę podkreślić bogactwo treści jaką ma w sobie Stellaris. Podstawowa wersja gry aż tak dobrze nie wyglądała ale gdy po tym jak doszły te wszystkie dodatki jest po prostu rewelacyjnie. Wszystkiego jest bardzo dużo, prawie wszystko jest rozbudowane i angażujące. Zawsze istnieje coś za co możemy się zabrać, co możemy usprawnić lub zmienić.
5. Całkiem łatwo zrozumieć zasady gry. Nie czułem się przytłoczony nawet gdy zaczynałem, naturalnie i intuicyjnie uczyłem się co robić by osiągać lepszy efekt. Łatwo się gra i powoli poznaje złożoności rozgrywki. Przy innych grach tego typu nie wyglądało to zawsze tak różowo.
6. Muzyka. Prawdopodobnie zmieściłaby się w moim top 10 najlepszych soundtracków, top 20 w najgorszym razie. Właściwie nie ma żadnego utworu który by mi się nie podobał a kilka tak cudownie podkreśla nastrój odkrywania kosmosu i poznawania tego co obce, że trudno mi sobie wyobrazić by dało się to zrobić lepiej. Poza tym utworów starcza na wiele godzin zanim zaczną się powtarzać.
7. Punkt czwarty mówiący o bogactwie treści starczyłby właściwie za prawie wszystko ale chcę wyróżnić element dyplomacji, głównie dlatego, że wydaje mi się, że to właśnie on bywa jedną ze słabszych stron takich gier. Natomiast w Stellaris jest on ciekawy i wciąż rozbudowywany wraz z kolejnymi dodatkami. Mamy wiele rodzajów umów które możemy zawierać z innymi cywilizacjami, opcji poprawiania i pogorszania stosunków, wpływania na stosunki pomiędzy różnymi cywilizacjami. Bywa to naprawdę skomplikowane zwłaszcza jeśli dodamy do tego fajnie przemyślane szpiegostwo.
8. Różne sposoby gry na jakie możemy się zdecydować. Możemy unikać innych cywilizacji i skupiać się jedynie na tym co dzieje się wewnątrz naszych granic, możemy prowadzić oparte na niewolniczej pracy innych ras łupieżcze imperium, możemy odgrywać chciwą korporację bogacącą się na korzystnych umowach i zakładaniu korporacyjnych filii na obcych planetach. I wiele innych. I oczywiście możemy to wszystko mieszać ze sobą w takich proporcjach na jakie mamy ochotę. Cały czas chce się próbować innego podejścia.
9. Grafika. To jest ładny kosmos. Widziałem brzydsze.
10. Opisy np odkryć naukowych, przełomów społecznych, anomalii czy wykopalisk. Odpowiednio treściwe, napisane ładnym językiem i czasami ze szczyptą humoru.

Wady:

1. Kiedyś wadą był kompletny chaos w mocno zaawansowanym etapie gry, głównie dotyczący populacji i zarządzania planetami. To znaczy dało się go opanować ale tylko dużym wysiłkiem ręcznego zarządzania lub kosztem optymalnego funkcjonowania naszej cywilizacji. Na szczęście już to naprawili, jakoś stosunkowo niedawno. Nie pamiętam czy zmiany wprowadzał patch czy DLC ale koniecznie trzeba to mieć. To nie wada ale ostrzeżenie.
2. Niestety w końcu dzieje się to co nieuniknione, niezależnie od obranej drogi i wybranego poziomu trudności odskakujemy całe lata świetlne od innych cywilizacji. Nie musimy dopilnowywać każdego szczegóły i gra staje się nieco monotonna. Z letargu może nas wyrwać końcowy kryzys choć jeżeli nie zmieniliśmy w ustawieniach rozgrywki momentu jego wybuchu to raczej nastąpi on zanim jeszcze nastąpi to o czym piszę w tym punkcie lub najwyżej trochę wcześniej. Cóż, Stellaris to właściwie gra bez jasno określonego celu więc może gdy następuje ten moment to znak, że trzeba już kończyć? W każdym razie galaktyki nigdy nie udało mi się całej podbić i to bynajmniej nie z powodu braku sił zbrojnych.

post wyedytowany przez Toril 2022-05-01 15:53:06
06.05.2022 06:11
odpowiedz
2 odpowiedzi
Piesman
22
Legionista

Kurcze, a ja nie mogę się przełamać. Kupiłem grę kilka lat temu. Podejmowałem kilka prób i zawsze mnie odrzuca. Zupełnie nie wiem co robić, a jak widzę ograniczone miejsca na planetach to mi się robi niedobrze. Nie twierdzę, że gra jest zła. Ja po prostu nie mogę się do niej przekonać:/.

28.05.2022 09:51
Quassar
odpowiedz
Quassar
14
Chorąży

Jedna z lepszych strategii sporo dodatków które dużo wnoszą, choć gra rzadko daje promocje i swoje kosztuje to warto bo to gra przy której spędzimy sporo czasu świetnie sie bawiąc, a już niedługo kolejny dodatek.

26.08.2022 02:16
odpowiedz
genesis19
5
Legionista
7.0

Gra b. rozbudowana, interesująca, ale trochę jednak liniowa, boty powtarzają schematy, po paru grach już wiesz co niebawem nastąpi, dlatego gra staje się nudna. Fajna opcja na grę online, z botami szybko się nudzi.

30.10.2022 10:16
Sadistic Son
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Sadistic Son
90
Imperator

1) Jaki próg wejścia ma gra? Jestem w tym wieku że chcę sobie pograć po krótkim przyjaznym tutorialu a nie czytać kilometry instrukcji i douczać sie samouczkami z youtuba.

2) Czy to nie jest Europa Universalis w kosmosie? Już po niektórych opisach widzę podobieństwa które mnie odrzucają. Ja EU określiłem mianem "gry ograniczeń". Możesz mieć max 2 dyplomatów i koniec. Co z tego że potrzebujesz więcej, możesz mieć 2 bo tak założyli twórcy. Co z tego że nie ma na to najmniejszego logicznego uzasadnienia czy związku z realiami. Król nie może mieć więcej. Bo? Bo tak.
Tutaj też tak jest?

3) Jakie dodatki czy mody na start, żeby gra była grywalna?

Dzięki.

post wyedytowany przez Sadistic Son 2022-10-30 10:18:30
23.11.2022 23:51
Ragn'or
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ragn'or
224
MuremZaPolskimMundurem

Czekam kiedy wreszcie twórcy pójdą po rozum do głowy i dodadzą w którymś dlc możliwość tworzenia bądź niszczenia hiperlinii pomiędzy układami gracza. Ale chyba wymagam zbyt wiele, gdyż poruszyłem swego czasu ten temat na forum Paradoxu i zostałem zwyczajnie zlekceważony, argumenty były typu że to byłoby zbyt op.
Nikt nie pomyślał jak zajebiste możliwości wprowadziłaby taka opcja i jak wiele nowych korzyści taktycznych by dała. Ja, który lubię grać na minimalnym zagęszczeniu hiperlinii, miałbym możliwość połączenia pozornie oddalonych od siebie moich układów, bądź też, jeśli takie bym miał widzimisię, mógłbym się odciąć od kosmicznych sąsiadów. Być jedynie osiągalny za pomocą zaawansowanych technologii napędów skokowych. Owszem, są bramy kosmiczne, katapulty i inne wynalazki ułatwiające szybką podróż pomiędzy układami, jednak tej możliwości mi brakuje.
Gdyby do tego jeszcze dodać specjalne cechy, którymi możnaby nasycić hiperlinii, to już byłby sztos.

Postulowałem też zmianę systemu szpiegostwa. W dużym skrócie, aby odkrywać tajemnice sąsiadów, konieczny byłby statek szpiegowski, który podobnie by działał jak odkrywca, tylko na obcym terenie. Zamiast badać anomalie, zgłębiał by tajemnice. Statek szpiegowski miałby różne moduły na podobnej zasadzie co zwykłe statki. Oczywiście potrzebny byłby również szpieg, z takimi cechami jak gubernator albo admirał. Do tego wszystkiego oczywiście odpowiednie technologie itp.

Przydałaby się także mapa galaktyki z prawdziwymi nazwami i typami gwiazd, ale to już inny temat.

Mam wrażenie że na forum Paradoxu działa jedno wielkie kółko wzajemnej adoracji. Wszystkie świeże pomysły są odrzucanie, a ludzie się ekscytują jakąś "nową" rasą toksoidów albo innym chłamem.
Tak naprawdę każdym rodzajem kosmitów gra się tak samo, inaczej są tylko rozłożone akcenty w postaci różnorakich modyfikatorów, a czy grasz maszynami, czy rojem albo humanoidem to jeden pies.
Dla przykładu, w Endless Space 2, właściwie każda rasa jest niepowtarzalna i ma swoje mechaniki, które ją odróżniają od innych. Wymusza to różne style gry i inne strategie. Niektórymi rasami nie nauczyłem się grać w ogóle.

post wyedytowany przez Ragn'or 2022-11-24 00:38:03
15.12.2022 16:24
odpowiedz
2 odpowiedzi
Piesman
22
Legionista
1.0

Pisałem wcześniej, że nie wiem co robić w tej grze i nadal mam ten sam problem. Nie jest problemem to, że mam odkrywać, kolonizować itp. Problemem jest to, że nie wiem jak to zrobić. Pomocnik w grze jest całkowicie nieprzydatny. Gada coś od rzeczy, np. każe mi wybrać statek, twierdząc, że statki są gdzieś po prawej stronie, tyle że ich tam nie ma. Szukam, nie mogę znaleźć. Wkurzam się i wyłączam. Całkowicie nieudana gra, a zapowiadała się świetnie:(.

18.03.2023 10:58
CyboRKg
odpowiedz
11 odpowiedzi
CyboRKg
102
Strateg
6.0

Odswiezylem sobie "Stellaris". Nadal nie moge pojac co ludzie w tym widza.Wszystkie gry Paradoxu maja kilka cech wspolnych: miliony wyskakujacych powiadomien i presje uplywu czasu. To frustrujace. Zdecydowanie wole gry 4k jako turowki jak np "Master of Orion".

Najsmieszniejsze w tej grze jest to, ze mozna ja ukonczyc, a kilku rzeczy nie wiedziec lub nie zauwazyc np. jak wyslac desant na inna planete, albo jak polaczyc flote, ktora zostala przez przypadek podzielona. Wkurzajacy samouczek nie mowi wszystkiego.
Na plus grafika i muzyka. Zadnego DLC nie testowalem.

post wyedytowany przez CyboRKg 2023-03-18 11:10:18
28.03.2023 11:57
Animeholik
odpowiedz
Animeholik
2
Junior

Jedna z tych gier do której siadasz w piątek wieczorem i ani się obejrzysz, a już jest niedziela. Próg wejścia jest dość spory, zwłaszcza przy tej masie dodatków.

28.03.2023 12:10
CyboRKg
odpowiedz
5 odpowiedzi
CyboRKg
102
Strateg

Ciekawostka: gram jakas losowa rasa mieczakow, rolnicy ze swiata arktycznego (sic!). I spotkalem w dalekim ukladzie slonecznym ludzi w epoce sredniowiecza. Niestety nie moglem pomoc, bo Sol 3 byla daleko na terytorium innej rasy.

28.03.2023 15:27
Zły Wilk
odpowiedz
3 odpowiedzi
Zły Wilk
67
Konsul

Ja spotykałem ludzi z każdej epoki, od kamienia, do skostniałej dominacji.

30.03.2023 06:33
Ragn'or
odpowiedz
8 odpowiedzi
Ragn'or
224
MuremZaPolskimMundurem

Pobawiłem się z nowym dlc. 200 lat gry za mną, pobudowałem koło 20-tu megastruktur, w tym dwie nidavellir hyperforge, które tworzą alloysy z gwiazd neutronowych, koło 10-ciu kugelblitz- ów, każdy powiększa magazyn zasobów o 40 tyś jednostek plus pewna ilość energii z tego, dwa matrioszka brain- dające w opór nauki. Także alloy co miesiąc na plus 7 tyś, po 22 tyś punktów nauki na każdej gałęzi technologicznej, 15 tyś energii, a nawet sfer Dysona do końca nie rozbudowałem, a mam dwie. Pojemność magazynów po milion jednostek, wypełnione energią po brzegi.
Militarna dominacja, kiedy się pojawili Unbidden, to po prostu wjechałem trzema attack moon-ami , każdy po ok. 500 tyś siły plus flota federacji i było pozamiatane w trzy miesiące przy minimalnych stratach u sojuszników. Bezpieczeństwa strzeże Nicoll- Dyson Beam, mogący niszczyć całe układy gwiezdne. Zaznaczam - nie testowałem:)
Teraz bawię się w imperatora, bo rola custodiana mnie znudziła. Forsuję ustawy typu +60% siły dyplomacji od nauki, co jak wiadomo promuje głównie mnie. Siła dyplomacji- 600 tyś, najmocniejszy oponent- 100 tyś.
A teraz o dlc. Nie bawiłem się jeszcze w interakcje z prymitywnymi rasami, bo co mogę mieć z tego że się objawię jako bóstwo jakimś ziutkom z epoki kamienia łupanego. Jeśli chodzi o maskowanie statków, to czasem przydaje się na scout shipach, ale w sumie to mało przydatne i nie korzystam- szczególnie na flocie, gdzie liczy się siła a nie jakieś podchody. W mojej opinii nowe dlc wiele nie wnosi, ale warto mieć, bo pewnie stanie się szkieletem pod nowe mody.
Generalnie- mody, mody i jeszcze raz mody robią tą grę grywalną. Masa nowych tradycji i ascension daje masę frajdy. Kilkadziesiąt mega a nawet gigastruktur także robi robotę i odmienia oblicze gry- tej gry;)

post wyedytowany przez Ragn'or 2023-03-30 07:09:51
19.04.2023 18:30
odpowiedz
1 odpowiedź
gamer11g
1
Junior
Image

By chciała się odpalić

28.04.2023 00:14
Ragn'or
odpowiedz
3 odpowiedzi
Ragn'or
224
MuremZaPolskimMundurem
Wideo

Już 9-go maja wychodzi kolejny dodatek- Galactic Paragons. Tym razem koncentruje się on na przywódcach.

https://www.youtube.com/watch?v=V5hNkxUd0kw&t=11s&ab_channel=MontuPlays

Zapowiada się bardzo smakowicie.

19.05.2023 17:04
Fasola Jasio
odpowiedz
Fasola Jasio
73
Generał
Image

Gram aktualnie na dodatku First Contact na standrdowym poziomie trudności, jedynie kryzys ustawiłem x25 (dodatkowo opcja wszystkie) i właśnie pojawił się pierwszy. The Contingency. Na cztery systemy, trzy pojawiły się w moich granicach i oczywiście walą tylko we mnie. Floty już nie mam, ogólnie jestem w dupie :).

21.05.2023 20:46
Zły Wilk
odpowiedz
5 odpowiedzi
Zły Wilk
67
Konsul

Pokusiłem się o najnowszy dodatek więc napiszę o pierwszych wrażeniach.
Najbardziej rzuca się w oczy drastyczne ograniczenie ilości liderów - max 12 przy wykorzystaniu wszystkich opcji zwiększających limit. Niby można wybierać cechy przy awansie na kolejny poziom, ale ilość jest bardzo ograniczona i czasem nie bardzo pasuje do profesji. Przykładowo po cholerę mi admirał który wytwarza jedzenie, czy energię? Z drugiej strony każdy poziom admirała to +10 limitu dowodzenia, a jeden legendarny miał jeszcze +50% - w sumie miałem jedną flotę o wartości 495 i to jeszcze nie był max.
Tylko że znowu liderzy nałogowo łapią jakieś wady i to pomimo wybrania opcji które powinny zmniejszać ich ilość. Miałem taką akcję że wysłałem flotę do boju, ale po drodze admirał załapał perka zmniejszającego limit , przez co flota podzieliła się na kilka mniejszych.
Ogólnie trochę się pokomplikowało i nie zawsze zalety liderów są większe niż ich wady. Te które zmniejszają długość życia, czy spowalniają zdobywanie doświadczenia, to są teraz te łagodniejsze. Bo kiedy imperator dostaje znienacka perka zwiększającego koszty utrzymania statków albo zwiększającego niezadowolenie to jest ból.

28.10.2023 01:15
odpowiedz
mENTII
1
Junior

Problemem dla większości graczy w tą grę jest to że nie można być debilem. Jedna z najlepszych strategii w kosmosie na rynku . 10/10 po wszystkich dodatkach .

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze