Expeditions: Viking
Expeditions: Viking
Expeditions: Viking Game Box

Expeditions: Viking

Gra RPG IMGN.PRO

Data premiery gry: 27 kwietnia 2017

Osadzona w realiach historycznych klasyczna gra cRPG z turowym systemem walki, będąca kolejną odsłoną serii studia Logic Arists, zapoczątkowanej w 2013 roku grą Expeditions: Conquistador. Akcja gry toczy się pod koniec VIII wieku, a podczas zabawy wcielamy się w potomka wodza jednego z klanów Wikingów, który z chwilą śmierci ojca przejmuje jego obowiązki. Jego zadaniem będzie umocnienie władzy i zapewnienie bezpieczeństwa poddanym, w czym przeszkodzić mogą mu zakusy sąsiednich mocarstw oraz nielojalne osoby z najbliższego otoczenia. Poza zarządzaniem klanem istotną rolę w grze odgrywają wyprawy łupieżcze, do których należy się przygotować, gromadząc odpowiednie zapasy oraz załogę. Podczas potyczek akcję obserwujemy w widoku z góry, a całość toczy się na mapach podzielonych na heksagonalne pola w trybie turowym, odznaczającym się sporą głębią taktyczną. Fabuła Expeditions: Viking rozwija się w sposób nieliniowy, a wpływ na nią mają podejmowane przez nas decyzje – zarówno te strategiczne, jak i osobiste.

Więcej informacji o: Expeditions: Vikingrpgelementy strategiczneśredniowieczeturowewidok izometryczny .

Expeditions: Viking - poradnik do gry
Expeditions: Viking - poradnik do gry

poradnik do gry27 kwietnia 2017

Poradnik do Expeditions: Viking to praktyczne porady dotyczące kreacji bohatera i rozgrywki. Dzielimy się użytecznymi poradami, które pomogą wybrać odpowiedni ekwipunek, umiejętności i przygotują do pierwszej wyprawy łupieżczej! Podbijaj, dziel i rządź!

Recenzja gry Expeditions: Viking (w przygotowaniu) – historyczne RPG nie musi być nudne
Recenzja gry Expeditions: Viking (w przygotowaniu) – historyczne RPG nie musi być nudne

recenzja gry27 kwietnia 2017

Światowa premiera 27 kwietnia 2017. Twórcy gier RPG stanowczo zbyt rzadko czerpią z historii. Expeditions: Viking udowadnia, iż bez magii i potworów też da się stworzyć głębokiego, ciekawego „rolpleja”. Gdyby tak jeszcze dowodziło, że można wypuścić grę bez mnóstwa błędów...

Expeditions: Viking ze złotym statusem
Expeditions: Viking ze złotym statusem

wiadomość22 kwietnia 2017

Zespół Logic Artists ogłosił, że prace nad historyczną grą RPG Expeditions: Viking dobiegły końca. Aby to uczcić, autorzy zorganizowali darmowy weekend swojej poprzedniej produkcji, czyli Expeditions: Conquistador.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 kwietnia 2017 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 kwietnia 2017 r.)

wiadomość10 kwietnia 2017

Miniony tydzień był dla polskiego rynku gier dosyć spokojny, ale wydarzyło się kilka ciekawych rzeczy. Twórcy Hatred poinformowali, że ich następna produkcja będzie traktowała o wikingach, firma CD Projekt zarejestrowała znak towarowy „Cyberpunk”, a w sieci sklepów Biedronka ruszyła godna uwagi wyprzedaż. Ponadto Cenega zapowiedziała polskie wydania gier Expeditions: Viking i Auta 3: Wysokie obroty.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 lutego 2017 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 lutego 2017 r.)

wiadomość13 lutego 2017

Miniony tydzień okazał się całkiem owocny dla polskiego rynku gier. Do dystrybucji trafiła mobilna odsłona cyklu Lords of the Fallen i poznaliśmy datę premiery Get Even. Ponadto studio The Farm 51 pracuje nad dużym projektem, którego akcja osadzona zostanie na terenie Czarnobyla, IMGN.PRO wyda Expeditions: Viking, a do kiosków trafił nowy numer CD-Action.

10 RPG-ów, których nie znasz, a warto na nie czekać
10 RPG-ów, których nie znasz, a warto na nie czekać

artykuł16 listopada 2016

Ofensywa gier RPG trwa w najlepsze. Biorą w niej udział zarówno duże firmy, jak i mniejsze, niezależne studia. Warto przyjrzeć się tym niezbyt głośnym, aczkolwiek intrygującym i wyjątkowym tytułom.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
21.04.2016 11:01
5
Trygław
23
Centurion
8.5

Konkwistadorzy byli całkiem spoko. Myślę, że wikingowie gorsi nie będą. Kupię na steamie jak wyjdzie.

26.04.2017 13:14
odpowiedz
Jikan
76
Generał
8.0

Tytuł zamówiony.
Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Chociaż w sumie, patrząc po moich ostatnich preorderach to gry dużych firm EA/UBI powodują zawód, a od małych twórców wsiąkam na długo.

27.04.2017 23:07
odpowiedz
Mrwrobelos
1
Legionista
9.0

[link]

Testuje, jesli ktoś ciekawi może zajrzeć ;). Zaczynam dopiero, więc proszę o wyrozumiałość.

28.04.2017 11:26
odpowiedz
aquilla_1
0
Junior

Ciekawa, rozbudowana fabuła, historyczne realia, turowy system walki. Również grafika mi odpowiada.

post wyedytowany przez aquilla_1 2017-04-28 11:26:55