Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS
Stronghold Crusader HD Game Box

Twierdza: Krzyżowiec HD

Gra Strategiczna Stronghold Crusader HD FireFly Studios

Data premiery gry: 1 listopada 2012

Odświeżona wersja znanej gry strategicznej z 2002 roku stworzonej przez studio FireFly. Na potrzeby tego wydania zwiększono maksymalną obsługiwaną rozdzielczość oraz dodano opcję przybliżania i oddalania widoku izometrycznego. Stronghold Crusader HD oferuje całą zawartość oryginalnego wydania wzbogaconą o dodatkowe jednostki, scenariusze i opcje taktyczne wprowadzone w edycjach Stronghold Warchest oraz Stronghold Crusader Extreme. W Stronghold Crusader HD wcielamy się w zarządcę zamku w czasach pierwszych trzech krucjat do Ziemi Świętej. W trakcie kilku kampanii dla pojedynczego gracza wykonujemy szereg połączonych fabularnie misji wprowadzających nas w kolejne elementy mechaniki. Trzon rozgrywki polega na umiejętnym balansowaniu między ekonomią a utrzymaniem jak najsilniejszej armii. Obok klasycznych kampanii twórcy przygotowali szereg samodzielnych scenariuszy oraz misje wieloosobowe dla maksymalnie 8 graczy. Oprócz wspomnianych usprawnień technicznych, oprawa audiowizualna nie uległa zmianom.

Więcej informacji o: Twierdza: Krzyżowiec HDstrategiczneekonomicznemultiplayerreedycje/remastery/remakiRTSśredniowiecze .

Twierdza: Krzyżowiec HD - G.M.B. v.4.3.1
Twierdza: Krzyżowiec HD - G.M.B. v.4.3.1

modrozmiar pliku: 187,2 MB

GMB to modyfikacja do Stronghold Crusader HD, opracowana przez LORD_VALROY.

Twierdza: Krzyżowiec HD - trailer

Twierdza: Krzyżowiec HD - trailer [0:54]

Materiał video z gry Stronghold Crusader HD prezentujący zmiany w oprawie technicznej odświeżonej klasycznej strategii autorstwa studia FireFly.

Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD – zapowiedziano nowe wersje klasycznych strategii
Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD – zapowiedziano nowe wersje klasycznych strategii

wiadomość20 października 2012

Studio Firefly zapowiedziało na listopad premierę gier Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD. Produkcje są odświeżonymi wersjami dwóch pierwszych część serii strategii, znanych w Polsce pod tytułem Twierdza, wzbogaconymi o możliwość obsługi wysokich rozdzielczości ekranu.

W co zagrać na przeciętnym laptopie? Tanie granie na małym ekranie – część II
W co zagrać na przeciętnym laptopie? Tanie granie na małym ekranie – część II

artykuł17 maja 2017

Wracamy do tematu starych komputerów i nie tak starych gier, w które można zagrać na leciwych maszynach. Przed Wami kilkanaście propozycji praktycznie na każdy sprzęt.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
05.11.2012 18:13
lazus
13
Legionista

Pierwszy koment ;)

Teraz w HD lepiej bo na moim monitorze ta gra wyglądała ..... nie dokończe ;P

12.11.2012 20:54
odpowiedz
Muad Dib
19
Chorąży

ludzkośc sie wypaliła. Widać to w produkcjach filmowych, muzyczny, a teraz i w produkcji gier. Wiec, odgrzewanie zarych kotletów, stało się nową modą.

19.05.2013 15:07
odpowiedz
wojewoodzki
11
Legionista

Stronghold Crusader HD nie jest pełno prawnym tytułem... jest to DARMOWA łatka dodając rozdzielczości i wsparcie dla nowych windowsów, a "Muad Dib" wydaje się należeć do tej "wypalonej" części ludzkości...

30.12.2013 06:35
odpowiedz
Rommel80
5
Legionista
10

Rewelacyjna gra.