Forum

SpecShadow ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

09.12.2016 12:59
SpecShadow
39

"Nawet twórca Grimoire twierdzi że premiera na steam greenlight tuż, tuż ;)"

Tja od roku siedzi na 3 poprawkach do zrobienia...
Nawet Age of Decadence go wyprzedziło (twórcy zdążyli zrobić nawet drugą grę) więc o czym my gadamy...

"Poza 7 i 8 nie dobrnąłem nigdy do końca żadnej innej części."

Ukończyłeś Wiz7? Gratuluję, kolosalny tytuł. Sam robiłem kilka podejść, potem zacząłem od Wiz6 z trzema podejściami i odpadłem.

09.12.2016 00:46
odpowiedz
4 odpowiedzi
SpecShadow
39

Poziom trudności w Wizardry8 - najpierw Arnika Road a potem z górki.
Potem te wysepki gdzie rybopodobne dzikusy (że też nie miałem wtedy skojarzeń z Lovecraftem) które na dystans cię pociskają i inne miejsca ale to już nie tak dobijające.
Swoją drogą wyszło parę modów, jakieś zmiany wyglądu i drobne zmiany w fabule i prowadzeniu rozgrywki ale nic poważnego. Dziwne bo narzędzia są ale nikt z nimi nic nie robi obecnie.

Wizardry 4 to najtrudniejszy RPG ever, przy nim Dark Soulsy są przereklamowane.

Japońscy twórcy gier brali z serii garściami ale jak się dorwali do licencji to zrobili 2-3 gry i na tym się skończyło :/
Wizardry zdechło, Ultima padła a i ja coś kiepsko się czuję...

W ogóle co z rynkiem gier indie? Miało być więcej gier niszowych a tylko wypuszczają wieczne alphy/bety, gry ze zbugowaną fizyką dla jutuberów i platformówki 2D, dungeon crawlerów nie ma prawie wcale.

Swoją drogą - grał ktoś w Chaos Conspiracy dla M&M6? Zapowiadało się dobre ale...trzeba było kampanię oryginalną przejść (a ja już 3 razy grałem w M&M6 i mi wychodzi bokiem) żeby zaczęła się ta z moda, do tego nie mam chęci na nic co jest z widokiem w pierwszej osobie...

09.12.2016 00:35
SpecShadow
39

Wizardry ma elementy dungeon crawlingu ale to oddzielny gatunek zwany „blobber", czyli drużyna jakby zmielona w jedną całość, widok nie zmienia się po przełączaniu członków drużyny etc.

08.12.2016 16:24
SpecShadow
39

zapomniałem o najważniejszym...
Na początku będziemy natykać się na przerośnięte pająki, które nas zatruwają.
Tu gra nie objaśnia co może nam pomóc w wyleczeniu się z tego.
Otóż pomóc nam może jedynie czar Purge (nie wiem czemu to i Cure Disease to oddzielne czary) który jednak nie działa, jeśli mamy kilka punków w szkole Magic of True Faith. Co robić? Ano trzeba przed leczeniem rzucić czar Bless, (szkoła Divine Magic) który sprawia, że nasze czary lepiej „wchodzą".

PS. wznowiłem grę na Easy, jednak przypakowani towarzysze nie są warci klepania każdego przeciwnika przez minutę....

08.12.2016 14:31
odpowiedz
SpecShadow
39

Ciekawe jakie tytuły będzie obsługiwać.
Rogue Squadron? Mmmm....

08.12.2016 14:26
SpecShadow
39

Zrobiłaś poważny błąd sprzedając płytkę z XPkiem.
Te wszystkie problemy tutaj opisane przez ciebie to efekt postępu.
MS nie chce utrzymywać przestarzałych funkcji które nowe aplikacje i programy już nie potrzebują a które tylko mogą stwarzać problemy i zabierają czas i pieniądze i zasoby ludzkie, które lepiej przeznaczyć gdzie indziej.

Chcesz nadal grać w starocie? Utwórz dedykowaną partycję (z XP) do tego albo jeszcze lepiej - dedykowaną maszynę. Innego wyjścia zwyczajnie nie ma i płacz nic nie pomoże.
Mamy niedługo mamy 2017 rok na litość...

Co do DA2 i problemów z SecuRomem jak wspomniałem - albo na XP albo kupno ponownie na GOGu w promocji.

08.12.2016 14:16
SpecShadow
39

Darklands jak najbardziej warto, wyjątkowa pozycja do której trzeba nie tyle przeczytać pobieżnie co przestudiować instrukcję.
Uruchomić można przez DOSbox ew. gotową wersję na GOG.
Grałem trochę ale współczesne gry tak mnie zmiękczyły że po kilku godzinach odpadłem ale kiedyś z chęcią wrócę. Z dobrze wyszkolonym alchemikiem.

Nie ma to jak skorzystać z noclegu w jakieś bezimiennej wiosce tylko po to, by odkryć że mieszkańcy to czciciele diabła. Gorzej niż ciężki kac w poniedziałkowy, jesienny poranek...

Podobny motyw użył Inquisitor z 2012r. bodajże ale poza śledztwami i polowaniem na heretyków to klon Divine Divinity (Diablo) z hordami przeciwników. Na GOGu taniej niż Darklands o zgrozo...

07.12.2016 19:53
odpowiedz
SpecShadow
39

Dwa wyjścia
-utwórz wirtualną maszynę z systemem 32bit (XP) i na niej graj ew. skopiuj zainstalowaną tam grę z powrotem do systemu i sprawdź czy odpali (ustawianie przenoszenia to trochę grzebania)
-utworzyć nową partycję i tam zainstalować system 32bitowy i na niej grać w to, co nie da rady na 64bitowym

07.12.2016 19:49
SpecShadow
39

Tyle że do Div OS jak najbardziej pojawiły się DLCki ^.^
nowe postacie do dołączenia, przedmioty i questy.
Dopiero w wydaniu EE zintegrowali je z grą bez potrzeby dokupowania.

07.12.2016 12:31
SpecShadow
39

Pewnie fanboy Diabolo3.
Argumentów się nie spodziewaj bo pewnie nie grał.

07.12.2016 12:05
odpowiedz
SpecShadow
39

Nigdy nie grałem w żadnego ACa, videa ani screeny mnie nie przekonywały do zakupu kiedykolwiek, może jak nie będę miał nic lepszego do roboty to przetestuję...

post wyedytowany przez SpecShadow 2016-12-07 12:05:40
07.12.2016 12:03
odpowiedz
SpecShadow
39
5.0

Grałem, porzuciłem ale i tak kupiłem kolejne (Chaos Rising oraz Retribution) które dały mi więcej frajdy. Po latach postanowiłem dać jeszcze jedną szansę.

Myślę że błąd był w utrzymaniu się przy nazwie „Dawn of War", jakby wzięli jakąś inną to ludzie przestali by się pluć o niebycie RTSem a sprzedaż by nie ucierpiała z tego powodu (to nadal WH40k).

Mikrozarządzanie do potęgi n-tej, mimo że lubię (7,62 HC czy OpenXcom i inne) to DoW2 mnie zwyczajnie zamęczył w momencie pojawienia się Tyrków. Nawet na najłatwiejszym było to żmudne czyszczenie. Ja nie wyobrażam sobie kto by chciał przez to brnąć na wyższych poziomach trudności.

07.12.2016 11:54
odpowiedz
1 odpowiedź
SpecShadow
39
7.5

Znalazłem grę podczas jednej z promocji GOGowych, pomyślałem że te kilka złotych nie zaboli.
Jak ktoś wspomniał wcześniej o Divine Divinity - to najbliższe skojarzenie. Czyli poza walką z hordami przeciwników dostajemy dobrego RPGa,
nieszablonowe postacie, interesującą historię.

Co mi się podoba? Przeciwnicy i przedmioty nie skalują się do poziomu gracza, można znaleźć np. świetne buty po wysłuchaniu długiej histori jakiegoś starca.
W ogóle tak rzadko używany w tych czasach system „wróć gdy będziesz silniejszy" mi przypadł do gustu, do tego często trud się opłaca (niezłe łupy).

Klasy postaci - dziwi mnie że Złodziej lepiej posługuje się magią niż Paladyn. Niby jest teoria że to przez bycie byłym szlachcicem (lepsze
wykształcenie niż paladyni pochodzenia chłopskiego) ale średnio mnie to przekonało.
Myślę, że najlepiej się sprawuje Kapłan, dostęp do każdej szkoły czarów na wszystkich 4 stopniach (Paladyn może tylko 2, Złodziej 3).
Problemem jest jednak brak czarów ofensywnych na początku. Znaczy, niby jakieś są ale nie działają w 95% przypadkach mimo pakowania w daną szkołę punktów.
Dlatego trzeba się posiłkować magicznymi pieczęciami i kompanami (koniecznie wydawać polecenia o pozostaniu w miejscu, inaczej wleci w zgrupowania i zostanie unicestwiony!).

Należy odpuścić sobie Identify skill i używać Sixth Sense z Inquisition Magic. Skill jest zbugowany i możemy jedynie utopić cenne punkty umiejętności.

Niby w grze są ściany tekstu, niby tłumaczenie niedoskonałe, niby okienko z tekstem za małe (przewija jak świstak te sreberka) ale mnie to nie przeszkadzało.

Poza walką prowadzimy śledztwa, zbieramy dowody, współpracujemy z lokalnymi organami porządkowymi (szeryfowie, baronowie, inkwizycja w której szczeblach awansujemy). Warto wczytać się w to co ludzie ci mówią a nie przeklikiwać, można natrafić na przydatne wskazówki które nie zawsze wylądują w dzienniku.
Poza wątkiem głównym jest trochę zadań, część to klasyczne „przynieś-zanieś-pozamiataj" ale jest i drugie tyle poszukiwań, rozwiązywania zagadek, eksploracji dziwnych i nieprzyjemnych miejsc.
Może to i spoiler ale większość skazanych, których poślemy na stos to znudzeni szlachcice z nadmiarem kasy i czasu wolnego.

Poziom trudności jest wysoki, złopimy napoje jak szaleni aż dobrze że nie ma systemu z Wiedźmina (zatrucia) czy Postala (cedzenie kartofelków)
bo dziwnie byłoby grać kapłanem który po ubiciu kilku nietoperków wychodził na stronę, by znowu zostać oblężonym przez przeciwników :]

Poziom trudności jest też formą pułapki - niby Łatwy daje więcej XP a przeciwnicy mają mniej życia ale za to na trudniejszym nasi towarzysze
broni (a kapłan MUSI takiego mieć) dostają więcej zdrowia (musimy im podrzucać mikstury samemu gdyż sami zarządzają nim źle).
No i dostajemy więcej złota na wyższym poziome+lepsze łupy.
Tylko od nas zależy czy chcemy się dodatkowo pomęczyć w i tak już niełatwej grze.

Gra męcząca ale satysfakcjonująca.

post wyedytowany przez SpecShadow 2016-12-07 11:57:22
07.12.2016 11:25
odpowiedz
SpecShadow
39
8.5

Jakiś rok temu udało mi się przejść grę z dodatkiem Circle of Eight, jak dla mnie bardzo przydatny choć nieobowiązkowy.
Niby dodatkowy loch na początku przygody (by wbić 2lvl drużynie) wydaje się przydatny ale podobny efekt można uzyskać przez losowe starcia podczas odpoczynku w niebezpiecznych miejscach.
Może nudne ale lepsze niż robienie zadań w wiosce...
Niestety po finale z Zuggy zabrakło mi pary i nie zwiedziłem nowego miasta - Velkborga :(

Obecnie odświeżyłem sobie grę po wydaniu Temple+
http://www.moddb.com/mods/temple1
Masa usprawnień technicznych (pathfinding, wydajność silnika, AI etc.) nowe klasy postaci i uzupełnień.
No i co ważne - nie muszę zaczynać od nowa.

Jedyna wada? Nowsze wersje nie działają na moim starym lapku (którego używam do staroci i mało wymagających gier), mimo spełnionych wymagań (Pixel Shader 3, karta obsługuje 4.0 więc wtf).

02.12.2016 15:09
odpowiedz
SpecShadow
39

Jakby to podali po premierze BF4 to bym zrozumiał (bajzel na kółkach sklejony taśmą) za to BF1 już był zaskakująco stabilny.
Ciekawe czym będzie się zajmował/zarabiał DICE...

02.12.2016 15:06
1
odpowiedz
SpecShadow
39

Darmówka jak dla mnie dobra ale należy trzymać się z daleka od oryginalnej kampanii bo jest wręcz śmiertelnie nudna. Nie wiem jakim cudem zgarniało to to wysokie oceny...
Dodatki za to są naprawdę dobre.

Kolejnym plusem jest większa zniżka na NWN2+dodatki (32zł), sam mam pudełkową wersję i zastanawiam się nad kupnem na GOGu, łatki wymagające do działania serwerów (wtf) który został wyłączony to kiepski żart.

02.12.2016 15:03
odpowiedz
SpecShadow
39

Dziwi mnie skromna kategoria Best Fan Creation, jedynie przereklamowany Brutal Doom i Endereal od twórców Nehrima do Obliviona.
Obecnie robione jest głosowanie na moddb.com i wygląda to znaaacznie lepiej :] choćby GMDX czy Stalker: Call of Chernobyl (pierwsze z brzegu).

02.12.2016 14:55
SpecShadow
39

To samo pytanie jeśli chodzi o gry taktyczne a'la Combat Mission lub JA2, albo dungeon crawlery lub gry a'la Wizardry.

Człowiek myślał, że populacja indie się zwiększy i będzie więcej takich unikalnych gatunków powstawać a tu klops, tylko nieprzerwany strumień platformówek 2d pikelowych.

No i drobna złośliwość - do stworzenia dobrych misji w Commandosach trzeba mieć nietęgi łeb i pomysłowość, co w środowisku indie może być deficytem :]

02.12.2016 14:50
SpecShadow
39

Autor nie brał też pod uwagę tego, że poza większymi miastami nie jest w stanach tak pięknie.
Nawet u nas w niektórych „zapadłych dziurach" można mieć niezły internet do korzystania ze współczesnych dobroci cyfrowego konsumpcjonizmu.

02.12.2016 14:48
1
SpecShadow
39

Pierwszy kontakt z grami Bioware jak sądzę...?

17.03.2014 21:09
odpowiedz
SpecShadow
39

Wątek leży zakurzony, jak zawsze (generalnie dyskusja o grach umarła na forum od jakiegoś czasu).

Także wpadam na chwileczkę zapytać: dlaczego nie gracie w Fonline2?

Nie przepadam za MMO i grami online ale to mi się spodobało.

http://forum.fonline2.com/index.php?topic=477.0
http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Advice_for_beginners

Linki do ściągnięcia oraz wikia.

To ja zmykam, tym razem na dłużej.

26.02.2014 12:56
odpowiedz
SpecShadow
39

To ja czekam na odpowiedź - dlaczego nowa Lara jest przedstawiana jako osoba krucha, płaczliwa i zagubiona ( kampania wokół gry "defend her!") mimo tego, że na swojej drodze likwiduje masę wrogów?
Płacz jak dziewczynka, walcz jak komandos.

26.02.2014 12:52
odpowiedz
SpecShadow
39

Pytanie - co oni robili przez te 5 lat (czas produkcji Thi4fa)? Jak udało im się stworzyć grę o takiej masie ograniczeń, z poziomami mniejszymi niż Thief 3 (ograniczenia konsol). Do tego kradzieże nie są obowiązkowe jak w starych Thiefach.

I tak samo jak nowy Tomb Raider - gra zupełnie inna ale recenzenci pisali o "trzymaniu się ducha oryginału". Serio?

Ja pierwszy raz przeszedłem Thief1 i 2 na przełomie 2013/2014 roku, o żadnej nostalgii nie może być mowy.

Ile jeszcze zostało dziewiczych marek zostało to zniszczenia?

26.02.2014 12:41
odpowiedz
SpecShadow
39

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół - to w jaki sposób odnosi się branża do starych gier.
Spójrzcie na to jak działa branża muzyczna, książek czy filmów - szanują i podziwiają klasyki, potrafią się nimi inspirować itd.

W branży gier na starocie patrzą jak na coś wstrętnego, niezrozumiałego, prehistorycznego. Często też wyśmiewają vide materiał video jakiegoś giganta w którym wyśmiewali się z Thiefa, jego grafiki i animacji. Zero analizy właściwego mięska - scenariusza, dialogów, AI etc.

Serio - branża gier video to ewenement, raczej w negatywnym sensie.
Recenzje zarówno nowego Thiefa jak i Tomb Raidera mnie rozwalały, naprawdę. Pisanie o tym, że są identyczne jak oryginalne TR ("trzymane w duchu oryginału" czy inny podobny bełkot) było bezczelne dla ludzkiej inteligencji.

Co trzeba zrobić by branża była bardziej normalna - krachu?
Bo obawiam się, że nie jest traktowana poważnie z powodu myślenia "gry video są dla dzieci" a braku profesjonalizmu ze strony pismaków.

Co do podwójnych recenzji - po co one? Napisać że gra ma za sobą dużego wydawcę i warto zagrać, wrzucić pozytywną ocenę co by ładnie wyglądało potem na Metacritic i wsio.
Naprawdę człowiekowi się przykro robi, jak czytając recenzje czuje, że robi się z czytelnika frajera.

Poza tym nic nie zmieni tego że gracze to bezmyślne stworzenia, łykające wszystko co nagłaśniane, bez własnego kręgosłupa moralnego, rozumu i sumienia.

22.02.2014 14:20
odpowiedz
SpecShadow
39

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół - to w jaki sposób odnosi się branża do starych gier.
Spójrzcie na to jak działa branża muzyczna, książek czy filmów - szanują i podziwiają klasyki, potrafią się nimi inspirować itd.
W branży gier na starocie patrzą jak na coś wstrętnego, niezrozumiałego, prehistorycznego. Często też wyśmiewają vide materiał video jakiegoś giganta w którym wyśmiewali się z Thiefa, jego grafiki i animacji. Zero analizy właściwego mięska - scenariusza, dialogów, AI etc.

Serio - branża gier video to ewenement, raczej w negatywnym sensie.

22.02.2014 13:14
odpowiedz
SpecShadow
39

Moja porada o zrobienie czegoś mniejszego nie pojawiła się bez powodu.
Część moderów dołączyła do zespołów robiących gry, często do takich, które robią gry podobnego gatunku lub nawet serii (na przykład twórcy fanowkich misji do Thiefa dołączyli do twórców Dishonored i zrobili cześć misji w grze.

No i ładniejsze portfolio przy szukaniu pracy lub ew. współpracowników.

A przede wszystkim - wyrobienie nawyków podczas robienia czegoś mniejszego. Bo przyjdą momenty zwątpienia podczas projektowania, zobaczysz ile jeszcze do zrobienia i jest ogromna szansa na "pieprzyć to idę na piwo" po czym projekt ląduje w szufladzie. Może na jakiś czas, najczęściej na zawsze.
Znasz pojęcie "milestone"?
Niby fajnie jak nie siedzi ci na karku szefu/kiero/wydafca ale i samemu bez impulsu popędzającego może być nieciekawie...

22.02.2014 12:07
odpowiedz
SpecShadow
39

Myślicie że znajdzie się jakiś twardziel, co da 7? Musiałby to być jakiś potomek Conana i Rasputina, zrodzony przez kanadyjskiego drwala i wikinga.

Dla mnie juz Thief 3 byl slaby,
Ale ma przynajmniej fanowskie misje. No i nadal głównym celem tam jest kradzież.
I możesz skakać kiedy chcesz!

22.02.2014 00:34
22.02.2014 00:18
odpowiedz
SpecShadow
39

PB nie bierze się za Gothica ze względu na ogromne oczekiwania. Nawet jakby wypiścili dobrą grę - byłoby to za mało.

22.02.2014 00:14
odpowiedz
SpecShadow
39

Ludzie przez jakiś czas narobili sobie jakieś chore oczekiwania względem kontynuacji i teraz się zawodzą.

Ke? Mamy nie oczekiwać godnego kontynuatora serii Thief? Oczekiwanie lepszej AI, scenariusza, historii czy misji to wybujałe oczekiwania? Halo, stare Thiefy mają po 15 lat i dostać gorszą grę przy większym budżecie zakrawa o kpinę w twarz.

Recenzje? Raczej obawy ze strony ludzi, którzy cenią trochę bardziej wyszukaną rozgrywkę niż samoprzechodzące się gry, scenariusz i dialogi (+postacie) nie przyprawiające o zgrzytanie zębów.

I uprzedzając pytanie - nie, przecieki nie szkodzą patrząc choćby po Deus Ex HR.

I na koniec - jak ufać recenzentom sypiącym wysokie noty przy oczywistych wadach i problemach technicznych głośnych tytułów?

21.02.2014 21:13
odpowiedz
SpecShadow
39

Dzięki za rekomendacje, przypomniałem sobie też o zagraniu w Thief2x.
Przy okazji odkryłem, że są też fanowskie misje do Deadly Shadows D:

Calendra's Legacy wygrywa, ale moim zdaniem może być trochę zbyt skomplikowana, jeśli nie ma się doświadczenia z fm-kami do Thiefa. Zostaw sobie na deser :)

Tak też zrobię. W serię grałem na poziomie Normal, parę na Hardzie i jedną na Expercie. Także zapowiada się świetnie. Aż szkoda że zimy już nie ma...

21.02.2014 21:10
odpowiedz
SpecShadow
39

Wygląda na fantasy, zapowiadają że ma być mroczniej... także czekam.

21.02.2014 21:04
odpowiedz
SpecShadow
39

DNF? Mówicie o modzie do DN3D na bazie trailera z 2001 roku? Ten akurat jest świetny.

@kęsik
muszę cię zmartwić, dostałem jakiś czas temu maila ->

21.02.2014 21:01
odpowiedz
SpecShadow
39

@Bukary

Co to za misja na obrazku?
Jakie misje możesz mi polecić?
Jakie misje robiłeś ty sam?

Sam niedawno skończyłem oba Thiefy, zabieram się za Night In Rocksbourg.

21.02.2014 20:36
odpowiedz
SpecShadow
39

Nie zaczynaj od czegoś tak wielkiego jak gra.

Zacznij od mniejszego kalibru, na przykład mapa. Potem pomyśl o modach. Na końcu o grach.
Obawiam się, że zabierając się za największe możesz szybko odpaść na etapie planowania.
Nie zniechęcam, zwyczajnie ostrzegam.

Zacznij najpierw od planów, konceptów etc. Potem zbierz programy i rób jakieś drobne rzeczy. Potem przerzedź je, prowadź poprawki. Potem?
Jak nie jesteś w czymś dobry to najmij jakichś świeżo upieczonych grafików, programistów czy innych takich. Proste zlecenia etc.

Poza tym - gra komputerowa? Myślałem że teraz tylko Unity i gry mobilne się liczą.

21.02.2014 17:01
odpowiedz
SpecShadow
39

teraz zadaj sobie pytanie: czy stary thief nadawałby się do gry na konsole i dla konsolowego gracza?

Na konsole? Raczej tak.
Konsolowego gracza? Jakieś części tak, na pewno nie wszystkich.
EDIT a i zapomniałem o budżecie. Dużym? Nigdy. Coś na miarę From Software? Tak, szczególnie że oni mają podobne gry na koncie.

[78]
"This is Thief at its core"- PC Gamer.
Czy to nie padło przy scenie pościgu? Z psami na dachu/balkonie?
Swoją drogą ta scena z psami w tym miejscu mnie rozbawiła niesamowicie :D

I ciągle ta sama logika - Nie podoba się gra? Przecież nie grałeś? Grałeś? To ci się podobała jednak.

EDIT 2: x360 version uses ogg vorbis 32khz ~128kbps and that it sounds worse than original thiefs audio files

EDIT 3: cholera od tych wszystkich rewelacji o nowym Thi4fie aż zainstalowałem The Dark Moda i naściągałem fanowskich misji do pierwszych Thiefów...

21.02.2014 15:21
odpowiedz
SpecShadow
39

http://www.terra-arcanum.com/phpBB/viewtopic.php?f=5&t=18570

Pojawiła się nowa wersja Arcanum Factory 1.2, bardzo pomocna w modowaniu.

21.02.2014 15:18
odpowiedz
SpecShadow
39

Kickstarter i skradanki....
Po spektakularnej porażce zbiórki na Death to Spies 3 wątpię...

21.02.2014 14:23
odpowiedz
SpecShadow
39

Jaki z tego wniosek?

Mimo wielokrotnie większego budżetu i pracowników, mimo upływu lat (pierwszy Thief wyszedł ~15 lat temu! Gdzie postęp? Toż to regres i komedia) można spartolić sprawę koncertowo.

Pierwszy raz przeszedłem Thief 1 i 2 na przełomie 2013/2014 roku więc czynnik „nostalgia" nie wchodzi w grę.
Patrząc na dostępne materiały człowieka ogarnia niemoc.
Konstruktywna krytyka? Na pewno nie na polskim forum, gdzie wrzucą cię do worka z podpisem „hejter" i na tym się skończy.

Klapa na miarę Fallouta 3 względem starych części. Tyle że w przeciwieństwie do F3 za thi4fa przychody nie będą aż tak wysokie.

Więc pozostaje tylko sex sells oraz komedia z PRu, np. taki kwiatek:
"What makes your game a Thief game".
"First off, it's a story-driven game. Also It's a first person game you know. Well it's true it was third person at earlier stages but now we're sure : it's better in first person"

20.02.2014 14:38
odpowiedz
SpecShadow
39

Zaraz, zaraz... to my piszemy o przeniesieniu (nie wiem, teleportacja z portfelem i pakietem zezwoleniem na zamieszkanie? Przesiedlenie?) nas obecnych Polaków?
Czy - hipotetycznym - zaistnieniu tam (urodzenie?) i przyjęciu panujących zasad, obyczajów etc. jako rdzenni mieszkańcy?

Bo jak to pierwsze to poza Ukrainą inne odpowiedzi są nieistotne, błędne i generalnie niemożliwe ew. grożą śmiercią?

20.02.2014 14:32
odpowiedz
SpecShadow
39

Pojawiła się lista gier z blokadą regionalną. Nie da się teraz kupić ani nawet dostać w prezencie od naszych „przyjaciół" posługujących się cyrylicą następujących tytułów:
- The Banner Saga
- Hegemony Rome: The Rise of Caesar
- Payday 2
- Divinity: Original Sin
- South Park
- Thief
- Banished
- Rust
- Hawken
- 7 Days to Die

Więc kolejny argument (możliwość grania wszędzie dzięki Steamowi) można se wsadzić w buty :]

20.02.2014 11:17
odpowiedz
SpecShadow
39

Nie ma ram czasowych więc powiem, że Iran sprzed rewolucji.

19.02.2014 15:25
odpowiedz
SpecShadow
39

Taka jest obecnie cena za rewelacyjną (lub inny bajer jak mimika w LA Noire) grafikę, patrząc po Ryse czy nadchodzącym 1886.

19.02.2014 14:37
odpowiedz
SpecShadow
39

http://lowcygier.pl/historia-pelnych-wersji-w-komputer-swiat-gry/
http://lowcygier.pl/historia-pelnych-wersji-w-cd-action/

Powodzenia w szukaniu w takim razie.
No chyba że dasz lepsze tropy i wskazówki.

19.02.2014 14:05
odpowiedz
SpecShadow
39

Brakuje jeszcze Alphatyra do kompletu/.

19.02.2014 14:04
odpowiedz
SpecShadow
39

Rezerwowe Psy?

19.02.2014 14:01
odpowiedz
SpecShadow
39

Może ich wykupi Gearbox, będą robić za przynętę na kasę jak to robili przy „produkcji" DNF i Alien:CM, kto śledził temat na bieżąco i wnikliwie ten would you kindly wie.

Raczysz żartotwać. BioShocki nie były dobre?!
„Przereklamowane" to najlepsze słowo, jakie przychodzi mi na myśl.

18.02.2014 23:13
odpowiedz
SpecShadow
39

Twórcy przereklamowanych gier poszli do piachu. Żadna strata.
Może ich wykupi Gearbox, będą robić za przynętę na kasę jak to robili przy „produkcji" DNF i Alien:CM, kto śledził temat na bieżąco i wnikliwie ten wie.

A teraz would you kindly zakończmy ten temat.

18.02.2014 19:50
odpowiedz
SpecShadow
39

Wiem że stare ale... patch nieoficjalny od Wesp5 to wszystko czego ci potrzeba.
Jest jeszcze patch+polonizacja, jeśli chcesz.
Instalujesz tylko jedną rzecz. Kompatybilność? Zapomnij.

18.02.2014 15:54
odpowiedz
SpecShadow
39

Aż mnie korci na myśl, jak wyglądałoby połączenie tej całej Adv. Edition z Captain Edition.
Miażdżąco.

17.02.2014 23:46
odpowiedz
SpecShadow
39

Jedyne anime jakie mi się w miarę podobąło to Hokuto No Ken (Fist of the North Star), szczególnie muzyka do niego.
Niedawno zaczęły się też pojawiać nowe odcinki Tajemnicze Złote Miasta.

17.02.2014 20:40
odpowiedz
SpecShadow
39

A po polsku można?
Ja nie panimaju po polingliszu...

17.02.2014 20:32
odpowiedz
SpecShadow
39

Sam komiks dobry ale nie uśmiałem się bo jestem świeżo po Call of Cthulhu: DcotE, tam sceny z psychiatryka były niczego sobie.

17.02.2014 20:02
odpowiedz
SpecShadow
39

http://www.bundlestars.com/all-bundles/neo-retro-bundle/
3,5€

- Jets’n'Guns Gold
- Inquisitor Deluxe Edition
- 3089 – Futuristic Action RPG FPS
- Ethan: Meteor Hunter
- Universe Sandbox
- Chronicles of Mystery: The Scorpio Ritual
- 3079 – Block Action RPG FPS
- Realms of Arkania – Complete Classic Trilogy

Se Steama polecam dzisiaj Avadon 2 za 2,5€, świetny cRPG dla kogoś, kto szuka czegoś świeżego w porównaniu do nudnych nowości.
http://store.steampowered.com/app/233310/

17.02.2014 19:15
odpowiedz
SpecShadow
39

Emulator gier na Infinity Engine, można dzięki niemu pograć w Baldursy, Icewind Dale etc.
Takie użycie ekranów dotykowych to ja rozumiem a nie jakieś popierdółki...

17.02.2014 19:13
odpowiedz
SpecShadow
39

Cholera, zrozumiałbym wysyp takich tematów zimą, na nudne wieczory ale teraz gdy wiosna za oknem?
Przekopiuję posta z identycznego tematu:

Niedawno rozdawali Dungeon Keepera za darmo + taniego Dungeon Keeper 2.

Może Disciples 2 i dodatki do niego?
Trylogię Splinter Cell (1, Pandora i Chaos Theory).
Prince of Persia (Piaski, Dusza wojownika i Dwa Trony).
Trylogia Thief (wymagają patchy, po których śmigają na nowych systemach jak złoto).

RPGi? Trochę tego będzie...
Might & Magic 6, 7, 8 i 9, Wizardry 8 czy Summoner.

Taktyczne - Jagged Alliance 2, Fallout Tactics, trylogia UFO (Aftermatch, Aftershock, Afterlight), 7,62 High Calibre (z modem Blue Sun), Brygada E5.

Jeśli znasz się na modach to pobaw się modami do Gothiców (dodatkowe przygody), do głowy przychodzi mi Returning, Mroczne Tajemnice....

17.02.2014 14:54
odpowiedz
SpecShadow
39

Haczyk? Nie wiem... gwarancja?

17.02.2014 14:47
odpowiedz
SpecShadow
39

Niedawno rozdawali Dungeon Keepera za darmo + taniego Dungeon Keeper 2.

Może Disciples 2 i dodatki do niego?
Trylogię Splinter Cell (1, Pandora i Chaos Theory).
Prince of Persia (Piaski, Dusza wojownika i Dwa Trony).
Trylogia Thief (wymagają patchy, po których śmigają na nowych systemach jak złoto).

RPGi? Trochę tego będzie...
Might & Magic 6, 7, 8 i 9, Wizardry 8 czy Summoner.

Taktyczne - Jagged Alliance 2, Fallout Tactics, trylogia UFO (Aftermatch, Aftershock, Afterlight), 7,62 High Calibre (z modem Blue Sun), Brygada E5.

Jeśli znasz się na modach to pobaw się modami do Gothiców (dodatkowe przygody), do głowy przychodzi mi Returning, Mroczne Tajemnice....

Chociażby oba Fallouty od Betshedy.
Bluźnisz człowieku. Nie przypisuj dobrego New Vegas partaczom z besresdy.

17.02.2014 00:44
odpowiedz
SpecShadow
39

Przecież on nawet nie odpisuje w założonych tematach.
Ludzie, pobudka, daliście się zrobić w jajo.

16.02.2014 22:34
odpowiedz
SpecShadow
39

Ciekawe ile płacą monterze za pisanie takich burzowych wątków... może chociaż na niemieckie symulatory np. śmieciarek mu wystarczy albo burgera...

16.02.2014 20:53
odpowiedz
SpecShadow
39

Warszawę niech wezmą, będzie to spore odciążenie dla kraju...

Co do tematu - zieeeew.....

16.02.2014 20:47
odpowiedz
SpecShadow
39

Eschalon Book III wyszło i... nie jest za ciekawie. Techniczne błędy, mała ilość zmian i postać nadal się wlecze... jedyny plus to tylko edytor.
Gdyby ktoś jednak zdecydował się na spróbowanie wcześniejszych ksiąg to mam radę - najlepszą klasą jest mag. Walka wręcz czy łucznictwo to mordęga a bez magii ani rusz. Niemal jak Arx Fatalis choć tam walka kontaktowa nie kwiczała jak w Eschalonie.

W komentarzach na GOG pojawiły się też wskazówki o premierze gry Summoner. Doskonała wiadomość bo gra mało znana ale warta uwagi. Wiem bo przeszedłem parę lat temu (dorwałem ją jako dodatek do Playa).
Na ten moment przechodzę jej sequela, którzy niestety wyszedł tylko na konsole...

16.02.2014 15:35
odpowiedz
SpecShadow
39

to co piszemy tam, dzis piszemy czesto wlasnym imieniem, chyba prowadzili to by poprawic poziom dyskusji
Po przejrzeniu FB z polityką - śmiem wątpić.

16.02.2014 15:27
odpowiedz
SpecShadow
39

Dziwi cię to? Nowe konsole pojawiły się szybciej niż gry na nie.
Ps3 haz no games? Welp, teraz każda konsola teraz ma braki w grach. Poszukaj czegoś starszego albo przesiądź się na inny sprzęt :]

W grach to mam straszne zaległości, parę tytułów chciałbym ograć od zaraz a nie ma czasu... Ech te problemy.
U mnie to samo, gram na wymierającej, nieatrakcyjnej platformie (PC) a zaległości potąd.

16.02.2014 15:24
odpowiedz
SpecShadow
39

Raczej nie. Podobne rozdawnictwo było tylko przez jakiś czas.

16.02.2014 12:53
odpowiedz
SpecShadow
39

Przekopiuję komentarz z innego wątku.
Po BF3 - megazabugowanym, przereklamowanym kupie łajna, która zabiła we mnie zamiłowanie do gatunku FPS - pojawiła się dobra gra multi.
Nie lubiłem też serii nowszych CoD (grałem tylko w CoD 2 i 4) przez te udziwnienia i paskudną grafikę.

Jedyne co mnie trapi to odczucie jak F2P - zagrać trochę, i zapomnieć, przeskoczyć do innej gry. O ile znajdą sposób na większe urozmaicenie.

I nie dziwi mnie brak NDA i temu podobnego badziewia. Betą jest tylko z nazwy, jest cholernie stabilna i trzeba się doszukiwać błędów.
Więc nie trzeba się osłaniać zakazami (jak w przypadku BFów) w obawie przed spadkiem sprzedaży.

16.02.2014 10:21
odpowiedz
SpecShadow
39

Zapomniałeś o cłach i innych drobnostkach.
Pamiętaj - elektronika i gry video to w Polszy synonim luksusu, musi być odpowiednio drogi.

15.02.2014 22:52
odpowiedz
SpecShadow
39

W tym, że nie wiem co jest dla mnie najlepsze.

No przepraszamy ale tego to już nie odgadniemy.
Wyrób se swoje zdanie i wróć później.

ale czy da się na nim grać we wszystkie gry
tak.

Ponadto krzyżak wygląda na badziewny plastik jak w padach po 5 zł
i tylko wygląda.

I tak jak inni pisali - Logitech F510 albo RumblePad.

15.02.2014 20:37
odpowiedz
SpecShadow
39

Tu nie chodzi o sprawy techniczne w ogóle.
Gościu próbuje wzniecić guwnobórzę zwyczajnie.

15.02.2014 20:36
odpowiedz
SpecShadow
39

W tytule gry na Steamie jest także licznik, którym odmierza czas jaki możesz przeznaczyć na instalację i grę. Wtedy wylatuje z twojego konta.

15.02.2014 19:41
odpowiedz
SpecShadow
39

Rzeczywiście gra przedstawia się nieźle.

Znalazłem też inną podobną grę - Dwelvers
http://www.indiedb.com/games/dwelvers
Grał ktoś? Jakie opinie?

15.02.2014 19:15
odpowiedz
SpecShadow
39

Gry na nuuvem od EA mają blokady.
Dwa - Alicja też przypisuje się do konta. Co prawda innego (Origin) ale to też chyba dobrze, c'nie?

15.02.2014 19:08
odpowiedz
SpecShadow
39

@nagytow
witaj w klubie.
Po BF3 - megazabugowanym, przereklamowanym kupie łajna, która zabiła we mnie zamiłowanie do gatunku FPS - pojawiła się dobra gra multi.
Nie lubiłem też serii nowszych CoD (grałem tylko w CoD 2 i 4) przez te udziwnienia i paskudną grafikę.

To jest beta tylko z nazwy, porównując ją z BF3 i 4, które technicznie wypadają tragicznie.

Jedyne co mnie trapi to odczucie jak F2P - zagrać trochę, i zapomnieć, przeskoczyć do innej gry. O ile znajdą sposób na większe urozmaicenie.

15.02.2014 18:09
odpowiedz
SpecShadow
39

@Vengoshzt
Jakie macie stawki?
Zależne od tego, czy jedziecie po biedzie, kompleksach lub wiedzy?
Da się z tego wyżyć?
A może to darmowe praktyki na czas nieokreślony?

Wiem że dobra zasada forumowa to niegadanie z trollami ale czekam na herbatę więc wiecie...

15.02.2014 17:50
odpowiedz
SpecShadow
39

@Vengosz
3/10 próbuj dalej bocie
serio te GOLowe boty do wzniecania flejmu są naprawdę słabej jakości.

Co do newsa - powodzenia. Już w podstawowej wersji HW trudno nazwać grę brzydką.

Cataclysm? Nie uwierzycie ... zawirowania licencyjne. Takie same jak z No one lives forever.

15.02.2014 15:35
odpowiedz
SpecShadow
39

Skyrim, Kingdom of Amalur i FC3? Dowcipnisie...

Ja dorzucę serię Yakuza, Katherine i Nier (szczególnie jego!), Okami HD.

15.02.2014 15:32
odpowiedz
SpecShadow
39

No Steam no deal.

Witamy w dzisiejszym świecie.

Jest jeszcze akcja charytatywna jakiegoś polskiego keyshopa, gdzie za 3,5$ można kupić m.in. Alien Rage, Papers Please, czy Rogue Legacy. Ale to dla ryzykantów, chyba.

Już miałem kupować Avadon: Black Fortress gdy się okazało, że już go mam :] pewnie z bundla.
Serio, dla miłośników gier cRPG jazda obowiązkowa.
Uwaga! Dużo tekstu i nie ma trzymania gracza za rączkę!

15.02.2014 13:17
odpowiedz
SpecShadow
39

Po sporym poślizgu ukazała się gra Eschalon: Book III. Tak samo jak i wcześniej magia jest najlepsza :]
Serio, nie popełniajcie mojego błędu i nie idźcie w walkę wręcz czy łucznictwo bo pożałujecie. Niszczejący ekwipunek to paskudna sprawa.
Do tego dołączono edytor zadań i map. Rewelacja.

Tak przy okazji - mało widzę opinii o grach od SpiderWeb Soft. Niedawno odpaliłem Avernum - Escape from the Pit i był to naprawdę powiew świeżości.
Przede wszystkim jednak - dialogi. Po prostu czuć, że są pisane przez kogoś, kto czytał sporo i nie traktuje gracza jak półgłówka.
Sporo eksploracji.

A przecież blog autora - Jeffa Vogela - to najlepszy rzecz do czytania, z jaką miałem od dłuższego czasu do czynienia w sieci.

Przy okazji - widziałem, że w końcu ten remake ultimy na bazie dungeon siege się pokazał, ale to chyba dosc stara rzecz. Ktos w to grał?

Chodzi o Ultima VI 1.1? Tak grałem trochę i przyznam, że gra się naprawdę nieźle. Gdyby nie braki czasowe to bym grał w to dalej.
Generalnie ludzi sobie grę chwalą (zarówno moda Ultima VI jak i Ultima V Lazarus). Do tego obie mają rekomendacje właściciela strony it-he, którego zdanie jest dla mnie więcej warte niż wszystkich współczesnych recenzentów gier razem wziętych.

14.02.2014 14:27
odpowiedz
SpecShadow
39

A to nie dają każdemu jak leci? Wystarczyło się zapisać.
http://www.titanfall.com/beta

Ja zapisałem się wczoraj i betę już ściągam.

Kupić? Jaja se robisz?

14.02.2014 13:12
odpowiedz
SpecShadow
39

Ustaw sobie jako melodyjkę budzika. Jak to nie pomoże to nic nie zrobisz.

14.02.2014 13:11
odpowiedz
SpecShadow
39

Takie F2P to ja rozumiem.
I pamiętajcie o wciśnięciu ctrl+R dla podbicia rozdziałki. przynajmniej taką poradę znalazłem.

14.02.2014 11:39
odpowiedz
SpecShadow
39

Albo szukasz dobrych, rozbudowanych produkcji, albo zależy ci na grafice.
O to to.
Przykro mi ale albo to albo drugie. Jeśli prosisz o skomplikowane gry (które w znamienitej większości są brzydkie, nie oszukujmy się) a potem psioczysz na grafikę to niepotrzebnie zakładałeś temat.

podziemia - dungeon master (i kontynuacja chaos strikes back), dungeon master 2, eye of the beholder
crpg - might and magic 6 i 7

poważnie?
Prędzej wrzuciłbym tutaj trylogię Realms of Arkania, gdzie człowiek uczy się zasad jak i samej gry (brak trzymania za rączkę, niektóre pomysły jak i wyzwania, zarządzanie czy planowanie posunięć).

Dorzucę do listy jeszcze serię Battle Isle (i ich nieoficjalnego naśladowcę Battle Worlds: Kronos).
Może Combat Mission?

14.02.2014 00:34
odpowiedz
SpecShadow
39

Cholera, recenzenci tak pojechali po grze i co? Gra okazuje się być dobrą grą, momentami lepszy z niej RPG niż z tych przereklamowanych, przehypowanych tytułów z segmentu AAAA.
Trochę problemem może być brak prowadzenia za rączkę ale po tym gra się świetnie.

Kupiłem w ramach uzupełniania kolekcji, za parę złotych naprawdę warto.

14.02.2014 00:30
odpowiedz
SpecShadow
39

A Wizardry 8 w porównaniu do nowszych gier nadal jest świetny?
To było pytanie retoryczne? Oczywiście.

13.02.2014 22:22
odpowiedz
SpecShadow
39

Dwarf Fortress
I więcej ci do szczęścia nie potrzeba.
Naprawdę ---->

Jak poddasz się to polecę inne tytuły - Jagged Alliance 2 z modem 1.13.
Wszelkie symulatory (lotów np.) z grubymi instrukcjami.
Seria Rainbow Six przed pojawieniem się podserii Vegas.
Daggerfall? Wizardry 8 i starsze części?

Jeśli trawisz MMO to EVE online powinno ci przypaść do gustu.

13.02.2014 19:56
odpowiedz
SpecShadow
39

Collapsed o który truli ciągle na Markolfie.

13.02.2014 14:28
odpowiedz
SpecShadow
39

steamtags.tumblr.com

Cala galeria.

Podobno można tworzyć tagi tylko jeszcze przez jakiś czas, potem wyłączają. Radzę się śpieszyć.
Sam z radością biorę się do roboty.

13.02.2014 12:53
odpowiedz
SpecShadow
39

Czego oczekujesz w takim razie?
Lepszej historii i dialogów? Gry skierowanej do niedzielnych graczy czy dla bardzie inteligentnych odbiorców? A może po prostu sieczki z dopisaną historią po łebkach?

Jeśli te pierwsze to polecę Game of Thrones, Avernum: Escape from the Pits, Avadon - Black Forstress i Avadon 2- Corruption.

Jeśli tego drugiego to Torchlight 2, Incredible Adventures of Van Helsing.

Z innych jeszcze kojarzę Driftmoon, Alpha Protocol, Krater, Eschalon: Book I i II (Book III wychodzi 14 lutego), Expedition: Conquistador.

13.02.2014 00:41
odpowiedz
SpecShadow
39

Zagrałem trochę w demo (doszedłem do walki z tym złotym czymś, potem mi się znudziła) i tak - lepsze sterowanie na klawie (tzn. wasd+mysza zamiast tego, co było wcześniej lub inaczej - powrót do czegoś, co jest standardem), dialogi aż człowiek ziewa.
Na duży plus zaliczam opcję wyłączenia QTE. Powinni to obowiązkowo montować w każdej grze a próby usunięcia przez twórców skutkowały fundowaniem szybkiej lewatywy z octu i szkła...

Wyjątkowo nisko upadli ex-twórcy Severance. Zwłaszcza jeśli chodzi o model walki...

12.02.2014 20:15
odpowiedz
SpecShadow
39

Dodatkowo w DoW 2 wprowadzono tryb Last Stand - grupkę bohaterów broniącą się przed falami przeciwników.
Na pewno miło się spędzi parę godzin. Może i więcej.

Zaraz, chyba wprowadzili w Retribution ew. można dokupić tryb oddzielnie? Jakoś tak.

Generalnie singiel ultranudny, multi niekoniecznie może się podobać.

12.02.2014 15:05
odpowiedz
SpecShadow
39

Oczywiście że ludzie grają.
Pewnie część jak ja czeka na promocję na DLC :]

11.02.2014 17:26
odpowiedz
SpecShadow
39

Już 4 frajerów się nabrało na przynętę alpha tyra.
Gratuluję.

PS. wiecie, że wasze zdanie go g*wno obchodzi? Nie? No to juz wiecie.
Na przyszłość nie karmcie trolli.

11.02.2014 17:04
odpowiedz
SpecShadow
39

Tyle że właśnie w gołej JA2 nie szło mi strzelanie. W 1.13 badziewne bronie z Ja2 mają większy użytek.

Co ciekawe, gdy któryś z moich najemników zostanie trafiony - staje się właściwie bezużyteczny. Nie trafi nikogo za nic w świecie. Przeciwnika to oczywiście nie dotyczy.

1.13 AIMNAS? Muszę o tym poczytać.

Mam nadzieję, że inne dobre mody (jak Urban Chaos czy Vietnam) mają podobnie przerobioną mechanikę strzelania.

11.02.2014 16:55
odpowiedz
SpecShadow
39

Desu ... znaczy, Deus Ex.

11.02.2014 15:40
odpowiedz
SpecShadow
39

Sama gra byłaby niezła gdyby nie brak mobilności głównej postaci, która jest przyklejona do podłoża jak tramwaj. Uniki są trudne. Jak można było to spartolić, nie wiem.

11.02.2014 15:38
odpowiedz
SpecShadow
39

[1]
Jeśli gra będzie przyjazna modyfikacjom i znajdzie się ktoś chętny - to pewnie tak.

11.02.2014 13:28
odpowiedz
SpecShadow
39

Może nie wpłacają bo nie mają z czego? Skąpstwa to tu raczej bym nie dorzucał, to cecha ludzi bardziej zamożnych :]

No i nie dziwi mnie brak zaufania do inwestowania (tak, Kickstarter czy Early Access pod to podchodzi), na to trzeba mieć pieniądze, dołożyć do tego przekręty (to oczywiste, że pojawiają się tam gdzie pieniądze) i taki pewniak jak Kingdom Come Deliverance może mieć kłopoty.

No i raczej trudno tutaj o promocje -50%, -75% :]

Sam finansowalem 3 gry przez wypuszczeniem do sklepów- Wasteland 2 (najmniej trafna decyzja), Expedition: Conquistador (fantastyczna gra, lepszy RPG niż przereklamowane guana z mainstreamu od Bioware, Beth etc.) oraz Legends of Grimrock (cudo to to nie było ale przyjemności dostarczyło masę, do tego edytor...).

Teraz nastał wielki boom i obrodziło w niedokończone produkcje, które proszą od dofinansowanie. Rzeczywiście, może to zniechęcać ale skoro ludzie czują się dobrze ze sztampowymi grami AAAA to co zrobić...

Nie od dzisiaj wiadomo, że my Polacy nie mamy ochoty za cokolwiek płacić.
Z pustego i Salomon nie naleje.
============================================
Z przykrością musimy stwierdzić, że na wykresie ukazującym ilość wpłat z poszczególnych państw brakuje Polski. Oznacza to, że ogółem Polacy wpłacili na Kingdom Come: Deliverance mniej niż 2% zebranej do tej pory kwoty (albo to, albo wstydzą się swojego pochodzenia).

Hmmm....
Czyżby ktoś miał praktyki na gw? :]

11.02.2014 12:24
odpowiedz
SpecShadow
39

Za bardzo to śmierdzi jakimś marketingowym zagraniem pod publiczkę.
Witamy we współczesnej branży gier, gdzie marketing to podstawa.

Efekt Streisand? Na to wygląda.

11.02.2014 00:46
odpowiedz
SpecShadow
39

i co... obie części w top sellerach na GOGu xD

Nie ma lepszego buntu wobec EA jak kupowanie starszych produkcji EA.
Oh wait.

10.02.2014 23:34
odpowiedz
SpecShadow
39

Mody Complete odradzam (serio, ludzi polecających go „na pałę" powinno się banować), chyba że chcesz zmienić grę w prostą papkę.
Do Cienia Czarnobyla polecę na początek OGSE czyli Old Good Stalker Extreme, dodaje same podstawowe bajery jak naprawa etc.

Był już podobny temat
http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13109777

Co do modów polecę też Zone of Alienation, wygląda fenomenalnie (bez świecidełek i HDRowego syfu) jak dla mnie lepsze nawet niż Misery.

Ja już nie pamiętam :D
Więc po co się dopisujesz?

Na dniach wychodzi Oblivion Lost Remake 2.0, znaczy - mod jest gotowy, tylko tłumaczenie jest robione jeszcze, z cyrylicy na ludzki język.

10.02.2014 21:25
odpowiedz
SpecShadow
39

Co mnie niepokoi: poziom trudności jak w Simsach

Moje pierwsze skojarzenie - Kingdoms of Amalur: Reckoning.

EDIT
obejrzałem materiał. Nie zachęcił mnie do gry. Primo - system walki który nie wyróżnia się absolutnie niczym. Właściwie skojarzenie dobre - KoA z wyssanymi kolorami. Lub Two Worlds 2. Mhm.

Już lepiej odpalić Game of Thrones, nie mówiąc już o wiekowym Severance.

10.02.2014 18:38
odpowiedz
SpecShadow
39

Dobra, dorwałem się wreszcie do tej gry.
Zainstalowałem także moda o nazwie Blue Sun Mod 2.0. Niby powinienem na starcie zacząć bez modów ale skusiły mnie bugfixy w modzie i informacje o zabugowaniu gry także...

I cóż mogę rzecz? Gra się świetne, system pauzowania zjada syfnego JA:Back in Action na śniadanie.

Ile dałem podczas Zimobrania za to? Parę złotych. Śmieszne pieniądze za tak dobrą grę.

10.02.2014 18:08
odpowiedz
SpecShadow
39

ibuki, fuj/

Gdzie jest Pecet007 gdy jest potrzebny??

10.02.2014 16:59
odpowiedz
SpecShadow
39
8.5

W końcu udało mi się zebrać całą kolekcję WH40k na naszym rodzimym rynku, z tych przetłumaczonych.
Tak w ogóle to następca Copernicusa (Fabryka Słów?) coś zrobił w tym kierunku?

Na drugim zdjęciu wyróżnia się za mocno książka Komisarz ale cóż zrobić, pojawił się i równie szybko zniknął.
No i półki mi się skończyły, bywa.

Skończyłem czytać Żegnaj Laleczko od Chandlera, lepsze od Kłopoty to moja specjalność tylko nie wiem, czy to ze względu na formę (kilka krótkich opowiadań kontra jedna powieść) czy to taka jakość.

10.02.2014 15:00
odpowiedz
SpecShadow
39

Oblivion Lost Remake 2.0 jest gotowy!
Teraz pozostaje tylko czekać na tłumaczenie z cyrylicy na jakiś ludzki język...
Mniej cierpliwi mogą próbować swoich sił z oryginałem, wymagana rosyjska wersja gry, ewentualnie może poszukać po sieci samodzielnej wersji, jednak ja mam na razie wątpliwości co do stron, na których jest wspomniany "repack".

10.02.2014 14:28
odpowiedz
SpecShadow
39

Przy okazji warto wspomnieć o nowej aktualizacji do popularnego Plants vs Zombies.

Z tego co pamiętam kosiarki (które dawniej się odnawiały przy starcie nowego poziomu) teraz są płatne a zmiany w rozgrywce tak zrobione, że niejako jesteś zmuszony płacić za nie, prawdziwą walutą oczywiście.

10.02.2014 14:23
odpowiedz
SpecShadow
39

Masz do wyboru podpięcie pod Steama swoich kluczy (wtedy masz do ściągnięcia ~11GB najświeższej wersji gry).
Ewentualnie ręczna instalacja i ściąganie łatek ręcznie i instalowanie ich w ściśle określonej kolejności stąd:
http://www.patches-scrolls.com/company_of_heroes.php
Czyli jednak lepiej polegać na Steamie.

Mod według instrukcji działa na każdym CoHu, czy to z dodatkami czy bez.

10.02.2014 13:25
odpowiedz
SpecShadow
39

Trzeba mieć podstawkę bo to DLC jest.

10.02.2014 13:25
odpowiedz
SpecShadow
39

Loadout?

10.02.2014 13:24
odpowiedz
SpecShadow
39

Znowu daliście się złapać przynęcie Krukilisa... ludzie, co z wami?
Ten bot robi krzykliwe tematy rodem z Faktu opierając się o dane wyssane z palca.

10.02.2014 13:22
odpowiedz
SpecShadow
39

Dla tych ciekawych skąd tyle 5-gwiazdkowych ocen --->
System nalicza tyko 5 gwiazdek, ten niebieski natomiast odsyła do formularza (a oceny? Nie zalicza :] ).

Aż pusty śmiech bierze jak się patrzy, jak ludzie dają się wykorzystywać z uśmiechem na twarzy.

09.02.2014 19:34
odpowiedz
SpecShadow
39

http://store.steampowered.com/app/234080/
Castlevania: Lords of Shadow - Ultimate Edition za 6,24€ -75%

09.02.2014 19:26
odpowiedz
SpecShadow
39

Battle Reamls z dodatkiem Winter Wolf.

Znasz SupComa to i Total Annihilation z dodatkiem?

09.02.2014 15:22
odpowiedz
SpecShadow
39

Pewnie masa słoików....

09.02.2014 14:37
odpowiedz
SpecShadow
39

Mam również „Zgrozę w Dunwich" i trochę popsuło mi smak to, że miałem też inny zbiór opowiadań, w którym powielały się tytuły :x

PS. jak ocenicie „Sny o terrorze i śmierci"?
Wciąż czekam na paczkę i mam nadzieję, że nie będzie takiej sytuacji jak opisywałem wcześniej.

08.02.2014 22:59
odpowiedz
SpecShadow
39

Rozwala też system ocen gry - dasz 1-4 to przerzuci cię na formularz (i nie wystawi oceny na koniec!).
Ocenisz na 5 to ocena zostaje zapisana . Szaleństwo
----->

08.02.2014 20:01
odpowiedz
SpecShadow
39

Z: Steel Soldiers albo po prostu Z?

08.02.2014 19:10
odpowiedz
SpecShadow
39

Z tego co czytałem to dalsze części sagi o Enderze skupiały się na tym, ale nie było humoru etc.

08.02.2014 18:46
odpowiedz
SpecShadow
39

Opis pasuje do produktów Paradox.

Crusader Kings 1 i 2, Hearts of Iron 1-3 czy Darkest Hour.

Oraz sporo modów.

RPGi? Do głowy przychodzi mi na razie Age of Decadence oraz Underrail.

[2]
starałeś się ale ci nie wyszło.

08.02.2014 15:44
odpowiedz
SpecShadow
39

http://superlevel.de/spiele/review-dungeon-keeper-ios/

Najbardziej rzeczowa recenzja w necie.

A oto wypowiedź samego Petera M.
Peter Molyneux, who designed the original 1997 Dungeon Keeper game, said he too was shocked when he saw the time it would take to dig out some sections of the map.
"I felt myself turning round saying, 'What? This is ridiculous. I just want to make a dungeon. I don't want to schedule it on my alarm clock for six days to come back for a block to be chipped,'" he told the BBC.
http://www.bbc.co.uk/news/technology-26033685

tl;dr
ludzie dają się dymać bez mydła i jeszcze się cieszą...

07.02.2014 17:37
odpowiedz
SpecShadow
39

DA w sensie Dragon Age? Obie biją knurem.
Już lepiej obejrzyj się za jakimiś action RPGami.
Byłbym zapomniał polecić z nowości - Blackguards oraz Might&Magic X Legacy.

07.02.2014 17:34
odpowiedz
SpecShadow
39

Ja stawiam na Bożydar.

07.02.2014 17:30
07.02.2014 16:37
odpowiedz
SpecShadow
39

Albo za dużo grasz (zalecana dłuższa przerwa) albo możesz zrobić jakieś urozmaicenie w „jadłospisie", inne gatunki etc. albo powrót do klasyków.

http://www.gry-online.pl/encyklopedia-gier.asp
Masz, przystępna encyklopedia nowo wydanych gier.

Albo poszukaj czegoś w dziale indie.

07.02.2014 16:34
odpowiedz
SpecShadow
39

Jakbyś miał PC to brałbyś takiego Skyrima czy Fallouta 3/NV i modował np. NBS czy jak się nazywało to to. Po czymś takim gra wygląda obłędnie.

PS. jaka jest twoja granica brzydoty? Brzydzisz się pikselami czy stylem graficznym lub kolorystyką?

07.02.2014 16:32
odpowiedz
SpecShadow
39

Biurokracja, wszędzie ta biurokracja.

07.02.2014 00:54
odpowiedz
SpecShadow
39

Dziwne to trochę dla mnie ale ok.
Właśnie udało mi się oczyścić miasto (Vertigo) oraz kopalnie z szalonymi krasnoludami. Gra się świetnie.
Do gry podchodziłem 3 razy, odrzucał mnie interfejs i szybkość z jaką ginęła moja drużyna (potwory zawsze atakowały najsłabszych członków).

Testuję też mody do Wizardry 8, na pierwszy ogień poszedł Lunastair. Na szczęście mody działają z polską wersją językową.
Rozpocząłem grę, załatwiłem kraby i natknąłem się na jakiegoś stwora którego normalnie spotkałbym dopiero w Ascension Peak (Level21), którego twórca moda umieścił na starcie w formie NPCa.
Najgorsze że nadawca jakieś wiadomości traci nad nim kontrolę przez co moja drużyna świeżaków jest zmieciona przez niego :/
A podobno są trudniejsze mody. Jakieś rosyjskie (nie no serio powinienem się go kiedyś nauczyć).

07.02.2014 00:45
odpowiedz
SpecShadow
39

A ić mi stont z tym gufnem.

Jak macie Androida to zaopatrzcie się w jakiś emulator i spróbujcie odpalić starego DungKeepera 1 a nie w takie barachło się papracie.

tl;dr
ludzie dają się posuwać bez mydła, jak zawsze, psując przez to i tak już zdegradowany rynek gier.

06.02.2014 21:29
odpowiedz
SpecShadow
39

Dobra, udało mi się wciągnąć w M&M - World of Xeen.
Nurtuje mnie jednak jedna sprawa - jak tutaj rozwijać postać? Zdobywam wymaganą ilość doświadczenia, idę do sal treningowych, płacę i co dalej?
Instrukcja jest pod tym względem wyjątkowo niejasna.
W M&M6 i nowszych dostawałem punkty umiejętności po treningach, którymi rozwijałem rzeczone umiejętności, a w starszych częściach?

06.02.2014 15:11
odpowiedz
SpecShadow
39

http://www.fantastyka.pl/4,56843967.html

Jest jakiś konkurs literacki w Nowej Fantastyce, podobno praca tak dobra, że odradza się jedzenie i picie podczas czytania.

06.02.2014 15:10
odpowiedz
SpecShadow
39

Tak się składa, że w nowym CDaction będzie Men of War - Vietnam.
Sama seria MoW zacna i wielu twierdzi, że lepsza od CoH.

Company of Heroes z modem Modern Combat.

Generalnie - mało obecnie wychodzi ostatnio RTSów,

06.02.2014 14:09
odpowiedz
SpecShadow
39

Najbardziej jednak dołuje świadomość, że BF4 to przykład tego że można naprawdę popsute rzeczy ludziom sprzedawać a oni z radością je wezmą. Coś co nie ma prawa się zdarzyć w innych rodzajach usług czy towarów (ba - nawet w przypadku innych gier od innych producentów, tych mniejszych) tu jest normą.
Jak możemy oczekiwać dobrych gier, skoro dajemy sobą pomiatać w ten sposób?

PS. warto też wspomnieć o mobilnej wersji Dungeon Keeper. Dziwię się że jest taka cisza na polskim poletku growym.

05.02.2014 21:13
odpowiedz
SpecShadow
39

http://www.moddb.com/mods/cs/downloads/clear-skies-v026-alpha-7z-manual-install
Jest jeszcze to.

To na razie tyle.

Do Zewu Prypeci na początek nic ci nie będzie potrzebne, czysta gra jest i tak dobra, nie potrzebuje modów tak bardzo jak poprzednie części.

05.02.2014 20:34
odpowiedz
SpecShadow
39

Unikaj Complete do jakiejkolwiek części, tylko psuje rozgrywkę.
Grałem w sporą ilość modów i choć na pierwszy rzut oka grało się w Complete dobrze to lektura readme.txt do nich była jak kubeł zimnej wody.
W skrócie - zmienia serię STALKER (wyjątek w gatunku FPS) w strawną papkę dla mas.

Do pierwszej części (Cień Czarnobyla) polecę OGSE czyli Old Good Stalker Extreme. Zawiera m.in. śpiwór, możliwość naprawy zdalnej i u mechaników oraz jakieś drobnostki.
Alternatywą może być ZRP - Zone Reclamation Project

http://absolute.crommcruac.com/
Tu masz stronę z teksturami i poprawkami graficznymi dla każdej części.

Autumn Aurora może? Ostatnio pojawiła się cześć druga.
Generalnie - wszelkie modyfikacje z seriii "Absolute..."

Do Czystego Nieba - mod Spartan
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=48&t=5558
http://stalker.filefront.com/file/Spartan_1111_Mod_PATCH;119025
http://stalker.filefront.com/file/Spartan_1111_Mod;116580
Ewentualnie Mistery, tylko trzeba kombinować ze ściąganiem angielskiej wersji, instrukcja na stronie gdzieś w opisach.
http://www.moddb.com/mods/mystery

[5]
Zagraj w Zone of Alienation albo Misery i porównaj.

05.02.2014 17:39
odpowiedz
SpecShadow
39

Już za niewiele więcej jak tydzień (lub jak kto woli - Walentynki) - premiera kolejnego cRPGa.
Tym razem jest to Eschalon Book III.
Póki co, na spokojnie grywam w księgę drugą, nie nastawiam się na to, że zdążę go przejść wraz z premierą.

05.02.2014 13:03
odpowiedz
SpecShadow
39

Wolisz podtrzymywać takie g*wniane wątki przy życiu, podbijać je do góry zamiast dać im zdechnąć?
Klawo, tak trzymaj.

05.02.2014 13:01
odpowiedz
SpecShadow
39

rpgcodex, neogaf, hatak, lubimyczytac, i GOL ale to raczej z przyzwyczajenia niż dla ciekawej treści, podobnie wykop.

[5]
reddit, taka czarodziejska strona

Dzięki za przypomnienie, muszę tam kiedyś zalożyć konto

05.02.2014 12:52
odpowiedz
SpecShadow
39

Funty na GMG dla nas są ale np. przy grach EA. Pamiętam że chciałem kupić Bulletstorma i mimo -66% odstraszył mnie funt.

http://www.gamersgate.com/DD-IAVH/the-incredible-adventures-of-van-helsing
Van Helsing za 3,75€.
Brak przeceny na DLC lub wersję Complete.

04.02.2014 21:24
odpowiedz
SpecShadow
39

www.shinyloot.com
lub też GMG - greenmangaming

Rozumiem cię - każdy powinien czasem pograć w jakieś kupsztale by lepiej docenić inne gry. Podobno na tym polega katharsis ale co ja tam wiem...

http://youtu.be/jGTWNcM2iiU
Obejrzyj sobie przy okazji 4 części tej serii i zastanów się nad sobą.

04.02.2014 18:43
odpowiedz
SpecShadow
39

Ja natomiast wywaliłbym z tej listy slashery, hack'n'slashe.

Co jak to ale 2013 rok to był najsłabszy rok dla cRPGów od lat.
No chyba że wykorzystaliście tę przerwę na ogranie zaległych RPGów :]
Ja tak poczyniłem i przeszedłem m.in. Wizardry8.

Akurat Grę o Tron warto spróbować choćby dla samej historii.

03.02.2014 23:03
odpowiedz
SpecShadow
39

Coś jak to--->
Wpisz w wyszukiwarce "has science gone too far" i ciesz się lepszym stuffem niż na JM, kwejku czy demotach.
[tak jakby tam w ogóle była jakakolwiek jakość....]

03.02.2014 16:41
odpowiedz
SpecShadow
39

Widać kto za młodu miał normalne zabawki a kto dostał cegłę na sznurku (może nawet i tego nie miał).

A ja nie rozumiem, jak można oglądać gameplaye z tej gry. Rozumiem grac, ale patrzeć jak ktoś gra? To aż takie ciekawe ?

Właściwie to tak. To coś jak kiedyś telewizja. Po godzinach można oglądać, w ramach odprężenia etc.
Z drugiej strony znamienita większość odbiorców tego typu materiałów video to dzieciarnia z masą wolnego czasu więc...

03.02.2014 14:46
odpowiedz
SpecShadow
39

Dzięki, po czekaniu na kolejny album Electric Wizard znalazłem coś dobrego.

03.02.2014 12:31
odpowiedz
SpecShadow
39

Tyle postów się przewinęło a nadal nie rozumiecie, że te wasze "fachowe" porady go nic a nic nie obchodzą?
Do tego wnerwiacie go miganiem się od odpowiedzi (dla której założył temat, to chyba logiczne?)
Nie wiecie jak pomóc - nie piszcie.
Wiem że na polskich forach (szczególnie tym) dominuje mentalność "nie znam się to walnę komenta" ale moglibyście się jednak powstrzymać?

Takie krótkie podsumowanie od bezstronnego obserwatora tego forum.

03.02.2014 00:47
odpowiedz
SpecShadow
39

Uwielbiam takie wątki, doskonały materiał na artykuły w rodzaju "typowi użytkownicy na forum".
Po co na co? A wuj wam do tego, skoncentrujcie się na tym, czego założyciel tematu chce.

Dobra, może ja spróbuję...

Programem Folder2iso? Takim, którzy przerabia zawartość wybranego katalogu na plik ISO?

03.02.2014 00:05
odpowiedz
SpecShadow
39

Mam mega n00bowskie pytanie - jak w tej grze celnie strzelać do cholery?
Grałem w jakąś część gier taktycznych (JA:Back in action, trylogia UFO od Altair, Silent Storm z dodatkiem, Fallout Tactics).

JA2? Przejrzałem instrukcję, wygląda to banalnie - nakierować kursor, poprawić PPM i strzelić. I d*pa, postacie nie trafiają niezależnie od swojej pozycji i umiejętności Marksmanship.

Ba! Nawet wgrałem sobie nawet moda 1.13, gdzie instrukcja zwykłego strzelania jest zawiła a paradoksalnie - dużo częściej trafiałem.

Już nie wspomnę o przeciwnikach i ich ultracelnych pistoletach o zasięgu na całą mapę, to samo z ogniem seryjnym...

02.02.2014 21:51
odpowiedz
SpecShadow
39

Jeśli skupienie na silniku przyniesie ze sobą dobrą modowalność to jestem za.
Mimo że po zalewie klonów MC (gdzie tylko Terraria była sukcesem).

Jestem za projektem i przeciw zalewowi gier indie z g*wnianą grafiką :P

02.02.2014 17:47
odpowiedz
SpecShadow
39

A myślałem, że tylko JA2 ma wnerwiający model strzelania (który na szczęście został zmieniony w 1.13).

Sprawia to, że niemożliwe są starcia 1 na 1. W normalnym, turowym systemie byłoby to możliwe.
Przemilczę oszukujących wrogów. Gnębienie moich snajperów i strzelców wyborowych pełną serią z pistoletów maszynowych? Kiepski żart.

Grę przeszedłem, ostatnie parę map posiłkowałem się trainerem i bombardowałem przeciwników granatami. Niby cheatowanie powinno odbierać radość z gry ale w takim tytule robiło tylko ją ulepszał :D

Do gry powstały dwie świetne modyfikacje - Combat Evolved oraz Realistic Rebalancing
http://boards.jaggedalliance.com/index.php?/topic/1845-mod-combat-evolved-released/
http://www.moddb.com/mods/realistic-rebalancing-mod

Którekowiem byście nie wzięli to tylko sprawicie, że gra stanie się grywalna.

Nie wiem jak po takiej grze są nadal ludzie, którzy przekładają czas rzeczywisty ponad tury, dla mnie to niepojęte.

02.02.2014 17:25
odpowiedz
SpecShadow
39

Podstawa to koty. Dużo kotów. Dużo ślicznych kotów.

Po co ludzie oglądają takie syfy? Dla takiego samego powodu co telewizję - dla relaksu lub odmóżdżenia się. A że wiekszość ludzi jest niezbyt bystra myślowo to i materiał musi być odpowiednio niski poziomowo.

02.02.2014 16:47
odpowiedz
SpecShadow
39

Wolfenstein powstal jako pierwsza gra FPP

Co za dzieciak pisze takie głupo....
Ah, to KMM, robi guwnobórzę w temacie.

Rozejść się.

30.01.2014 22:11
odpowiedz
SpecShadow
39

Gry na Infinity Engine - Baldursy etc.

30.01.2014 15:21
odpowiedz
SpecShadow
39

Dobrze że kupiłem na Kickstarterze za te $15, także powodzenia życzę tym, którzy dadzą tyle za pudełkową :]

30.01.2014 15:20
odpowiedz
SpecShadow
39

W D3 nie grałem ale MP0 - 10 przypomina mi o jednej z komend, która podwyższa moc potworków (i przyznawane graczowi XP). Widać przeformowali to w coś takiego...

3439% więcej?? To jakiś absurd o,O

30.01.2014 11:04
odpowiedz
SpecShadow
39

O ile nie lubię respiacych się przeciwników to SySo2 jest wyjątkiem.

Porównajmy sobie Dead Space do niego - w DS straszenie polega na wyskakiwaniu potworków w tym samym miejscu (skrypt skrypta skryptem pogania) a w SySo2 przeciwnik może się pojawić wszędzie i w każdym momencie. To jest większy strach a nie takie g*wniane horrorki.

Trochę mało doceniana wydaje mi się klasa psionika, być może jakieś poprawki by mu pomogły.

PS. podobnie jak do Thiefa i do SySo2 są fanowskie misje. Polecam w wolnym czasie zbadać.

Co jakiś czas próbuję się też z SySo1, toporniejszego gdzie sterowanie jest dziwne a interfejs pokręcony. Na szczęście doświadczenie z Ultimą Underworld zaprocentowało :]
SySo1, jak ktoś nie chce się bawić w DOSBoxie, może znaleźć wersję o nazwie SystemShock Portable. Gotowe do grania, tylko rozpakować.

29.01.2014 19:27
odpowiedz
SpecShadow
39

[18]
Właśnie dzięki takim graczom rynek gier video wygląda obecnie jak wygląda.

Gra słaba, zabugowana, odgrzewany kotlet ale co tam - i tak kupię.

Brawo, oby tak dalej.

29.01.2014 15:41
odpowiedz
SpecShadow
39

Mnie to nie dziwi.
Moloch to zabija kury znoszące złote jaja (m.in. Looking Glass/Origin, Bullfrog itd.) a który mimo wysokiej sprzedaży notuje straty.
Chyba lepiej pod tym względem wygląda choćby UbiSoft, który niedawno wydał M&M X Legacy. Taki ruch od EA? Marzenia...

Przy okazji warto wspomnieć i o innym ciekawym newsie
http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2014/01/28/ea-identifies-last-gen-weakness-rather-than-quality-for-battlefield-4-sales.aspx

W skrócie - błędy i problemy techniczne w BF4 nie wpłynęły na sprzedaż gry.
A gracze mają pamięć złotej rybki - największe g*no w złotym papierku wypełnone bugami łykną z radością.

Nie mówiąc o jeszcze innej sensacji - kanały z materiałami video z BFa jako reklama gry (i przemilczanie przy okazji problemów technicznych BF4).

29.01.2014 13:28
odpowiedz
SpecShadow
39

Mi się różnież B1 bardziej podobał od B2. Niby wszystkiego więcej i lepiej ale coś jednak tu nie gra...

Nie mówiąc już o procesie produkcji, kiedy to Gearbox brał pod swoje skrzydła Alien CM i DNF, oddawał jakimś wyrobnikom i podbierał kasę dla swojego cudownego dziecka (B2).

Za to dyskusja w tym temacie to jakiś kosmos.
Pierwszy post może i wydawał się narzekaniem ale włożono w niego trochę więcej wysiłku niż w wasze podjazdy po przeciwniku.
Każdy trzeźwo myślący człowiek wie, że tam gdzie zaczynają się osobiste wycieczki i ataki ad persona = dyskusja przegrana.

29.01.2014 09:17
odpowiedz
SpecShadow
39

Widziałem to w wątku z lepszym newsem - kiedy to eksplodowała obora jednemu rolnikowi. Pwodem były wzdęcia u krów i wysokie stężenie metanu w budynku. Pojawiła si iskierka i dach opuścił budynek :]

28.01.2014 13:48
odpowiedz
SpecShadow
39

@Asmodeusz

Nie tyle gra z serii M&M ale RPGów w ogóle.
Nie wiem czy ci ludzie siedzieli w jaskiniach czy co? Trochę bugów i już drugi Daggerfall no ludzie.... Pierwszy z brzegu przykład - Skyrim. Bug buga bugiem pogania a i tak ludzie z wywalonymi jęzorami lecieli po swój egzemplarz.
Zresztą i tak pewnie większość (jak nie wszyscy piszący) Daggerfalla (premierowego) zna tylko z opowieści innych.

Zresztą dla mnie większym kłębem bugów był Dungeon Lords. Czy przebija pod tym względem grę Bethesdy? Być może.

28.01.2014 11:31
odpowiedz
SpecShadow
39

Skoro jest artykuł o kupowaniu to może coś o czytaniu o muzyce (nowości, recenzje)?

Sam do tej pory polegałem na Teraz Rocku, po rezygnacji z niego i próbie (dobrze powiedziane) przestawienia się na jakieś serwisy mam teraz głęboką przepaść w tym względzie.
Próbowałem allmusic oraz rateyourmusic ale nic z tego.

28.01.2014 11:27
odpowiedz
SpecShadow
39

Jak dla mnie mogliby dodać możliwość ataku przez wciskanie klawiszy 1-4, w ferworze walki można spudłować w okienko.

PS. ale gorączka z powodu jednego błędu. Jednego. Geez...

@UVI
Nie lepiej byłoby zagrać w lochy robione przez innych ludzi?

27.01.2014 22:22
odpowiedz
SpecShadow
39

Chyba tylko Zombie Shooter 1 i 2 przychodzi mi do głowy. Zlikwidować kilkaset zombiaków, zrobić zadania i misja skończona.

27.01.2014 12:14
27.01.2014 11:50
odpowiedz
SpecShadow
39

Widzę że gra dorobiła się swojego hejtera podszywającego się pod innego użytkownika.

Warto pamiętać też o jednej rzeczy - ta gra to obiekt doświadczalny dla wydawcy (Ubisoftu), jeśli będzie popyt to pojawi się więcej takich gier.

Wyobrażacie sobie coś takiego od innych wydawców? :]

No, może poza wydawcą gier na NDSa (Ethrian Oddysey etc.)

27.01.2014 11:46
odpowiedz
SpecShadow
39

Tak

27.01.2014 11:46
odpowiedz
SpecShadow
39

Dobrze chociaż że w ogóle piszą.

W WoX grałem mało (15h?), MMX prezentuje się jako coś mniejszego, dorzucając trochę swoich pomysłów.

Graficznie wygląda na pierwszy rzut oka nieźle ale styl jest mało wyróżniający się.
MM6 było inspirowane fantasy z lat '90? podczas gdy do tej nowszej części nie przyłożono się pod tym względem. Widać nie mieli artysty na stanie.

27.01.2014 11:41
odpowiedz
SpecShadow
39

Do trzech razy sztuka...

SW dla nich? W sensie że nie robią klona WOWa? Byłoby fajnie.

26.01.2014 13:31
odpowiedz
SpecShadow
39

Ludzie, czy wy dopiero wyszliście z jaskiń czy co?
To że cRPGi mają bugi zaraz po premierze jest normą od zawsze, nie tylko dzisiaj, nie tylko 10 late temu, nie tylko w latach '90...

Człowiek chciałby podyskutować o grze a tu przypełznie taka smęcidupa co wypełzła spod kamienia i gada.

25.01.2014 20:04
odpowiedz
SpecShadow
39

Na problem ze znikającymi zapisami/save'ami na razie pomaga wyłączenie zapisów w chmurze/cloud saves.

25.01.2014 15:05
odpowiedz
SpecShadow
39

Pewnie chodzi mu o gry jeszcze nie wydane na Steamie.
Podobny motyw był z Driftmoon z jakiegoś bundla - dodawało się klucz, dostawało komunikat o oczekiwaniu na premierę i po niej można było instalować grę.

25.01.2014 13:01
odpowiedz
SpecShadow
39

Kolejny juniorek-nekrofil....

25.01.2014 12:12
odpowiedz
SpecShadow
39

Jakby się ktoś rozglądał za grą to na GreenManGaming jest za ~55zł.
Nie warto się bawić w łapanie podejrzanych ofert a Alledrogo.

Gra niby trochę bugów ma ale spójrzmy na to z tej strony - to chyba najmniej zabugowany cRPG w momencie premiery.

24.01.2014 19:38
odpowiedz
SpecShadow
39

Zawsze można poczekać na pełne wydanie (podstawka + DLCki), jeśli jesteś bardziej cierpliwy to wypatruj bundla :]

W 2013 roku cRPGów było niewiele (nie licząc może 2-3 gier jak Expedition Conquistador, którego Runemaster mi przypomina jakoś) więc nadrobiło się w nim zalegle tytuły. Z lżejszymi zaległościami i otwartymi ramionami witam nowy rok, najpierw Underrail, potem Blackguards a teraz M&M X.

24.01.2014 18:56
odpowiedz
SpecShadow
39

W Thief 3 Deadly Shadows też były małe lokacje.
O ile seria Deus Ex uratowała się dzięki Human Revolution to przy tym klonie Dishonored może być mnie szczęśliwie.

Póki to pozostaje grać w The Dark Mod albo fanowskie misje do T1 i T2.

24.01.2014 18:52
24.01.2014 12:57
odpowiedz
SpecShadow
39

Może to jakaś przewrotna sugestia? Może będzie możliwość grania w stylu Rogue Trader (spiski etc.)?
Ja byłbym uradowany.

Wyobraźcie sobie - dla miłośników akcji taki klon SM w TPP jak w newsie a dla miłośników czegoś bardziej wyszukanego - rozgrywka inspirowana RT.
Dla RT rozważyłbym nawet abonament i regularną grę (w gry multi gram niezmiernie rzadko, o MMO to nawet nie piszę).

24.01.2014 12:54
odpowiedz
SpecShadow
39

Lwów to niech trzymają ale nie obrazilibyśmy się za odgrodzenie Warszawy od reszty kraju, dla dobra obywateli.

24.01.2014 12:52
odpowiedz
SpecShadow
39

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=3219981

Promocja to to nie jest ale dla miłośników (przymusowego) Steama jak znalazł.
W skrócie - możliwość dokonywania zwrotu gier bez potrzeby zwracania się do supportu.
Teraz działa jak normalna wypożyczalnia.

24.01.2014 11:12
odpowiedz
SpecShadow
39

Cube0 znowu betonuje (jakby wątek o lądowaniu na słońcu nie wystarczył) więc w ramach użyteczności podzieliłby się nim ze znajomym co robi fundamenty pod chlew, na pewno by się tam przydał a nie marnował w takich wątkach...

24.01.2014 10:45
odpowiedz
SpecShadow
39

Kolejny który pisze o Magic & Mayhem: The Art of Magic?
Kurczę, chyba muszę i ja sprawdzić...

23.01.2014 23:40
odpowiedz
SpecShadow
39

Banner Saga, Blackguards a teraz to... po wielkim poście w 2013 roku wreszcie coś nowego z cRPGów.
Jak dotąd widzę same pozytywne głosy nie licząc ludzi z awersją do tur.

23.01.2014 23:38
odpowiedz
SpecShadow
39

O ile uporządkuje się sprawa z Candy Crush i ich szefostwem, które ma wąty do wszystkiego z nazwą "Saga".

23.01.2014 14:55
odpowiedz
SpecShadow
39

Thief 1 i 2 + masa, masa fanowskich misji do nich.
Z gier akcji stareńskiego Blooda.

W każdym temacie tego typu powinien się pojawiać automatycznie post dodawany przez bota, w którym pojawia się jeden adres. Chodzi o
www.gog.com

Dać takiego lapka miłośnikowi strategii czy RPGów to będzie miał sporo tytułów do ogrania.
Dać takiego lapka miłośnikowi (współczesnych) gier akcji to bedzie zagubiony.

23.01.2014 14:50
odpowiedz
SpecShadow
39

Huh? Znamienita większość to raczej te drużynowe.

23.01.2014 13:00
odpowiedz
SpecShadow
39

Powstają, tylko trzeba się nauczyć szukać a nie łykać tego, co podaje mainstream.
Przeszukiwać np. Steam Greenlight, fora dyskusyjne poświęcone cRPGom.

I zapomnij o spolszczeniu. Nie po to grzebiesz w takich grach (nie mówiąc już o klasyce) by potem odpuszczać sobie ją z powodu bariery językowej. Część z nas uczyła się języka grając ze słownikiem na kolanie więc...

Do głowy przychodzi mi na razie Underrail, dobra gra inspirowana Falloutem.

Prócz polecanego Blackguards jest jeszcze Divinity: Original Sin, Paper Sorcerer, Banner Saga, Heroes of Broken Land, Demise Ascension.

Fabularnie polecę gry od Cyanide jak Game of Thrones, Of Orcs and Men czy Mars: War Logs.
Oczywiście recenzenci jechali po nich jak po burej suce w miedzy czasie waląc wysokie noty grom od dużych wydafcuff...

No i jest jeszcze Age of Decadence.

Także jest w co grać, wystarczy zdjąć klapki z oczu, przestać żyć nostalgią i szukać aktywnie, nie przez media mainstreamowe.

Na dzień dobry zacznij od Heroine Quest
http://www.crystalshard.net/hq.htm

EDIT
14 lutego wychodzie Eschalon: Book III, obecnie gram w Book II więc mogę tylko polecić.

22.01.2014 15:46
odpowiedz
SpecShadow
39

Trochę inny wygląd, przestawienie zajmie raczej mało czasu...
Na szczęście nie będzie problemów jak z Allegro.

22.01.2014 15:39
odpowiedz
SpecShadow
39

Powinien być zaskoczony? To już nie realia Rydwanów Ognia.

Każdy wie, że gry od EA bardzo źle się sprzedają od lat
Inaczej - oni nie potrafią zarządzać kurami znoszącymi złote jajka.
Mieli fantastyczne i utalentowane studia (do dzisiaj mam do nich uraz o Looking Glass) które zniszczyli a które przynosiłyby zysk.
Apetyt urósł do niebotycznych rozmiarów (wydawców lub akcjonariuszy)....
Pisanie o „słabej sprzedaży" przy wielomilionowych nakładach jest śmieszne i ukazuje słabe zarządzanie.

tl;dr
niech ginie

22.01.2014 00:16
odpowiedz
SpecShadow
39

[7]
próbowałeś może Trails in the Sky? Ludzie wrzucają ją na listę polecanych gier na PSP. Podobnie z Metal Gear Acid.

21.01.2014 21:10
odpowiedz
SpecShadow
39

Byłem ciekaw czy poprawili sterowanie na PC, zobaczyłem „Pełne wsparcie kontrolera" i odpuściłem.

21.01.2014 21:08
odpowiedz
SpecShadow
39

Akurat w swoim życiu czytałem trochę książek ale nie podanych przez ciebie nie czytałem, wolałem inne, bardziej przystępne dla mojego wieku niż jakieś pisma ludzi pod wpływem.

To dobra metoda ale chyba tylko do zniechęcania ludzi do książek.
Co autor ma na myśli... oczywiście wg. klucza nauczycielskiego.

21.01.2014 21:05
odpowiedz
SpecShadow
39

Nie ogarniam sensu kupowania takich gier akcji gdy lepsze wersje są na konsolach większych/PC ale dobra.
Poza tym wątpię czy ludzie skazani na PSP w ogóle biorą takie tytuły pod uwagę.

Swoją drogą ciekawe czy taki Tomb Raider oraz Indiana Jones: Staff of Kings są dobre...

Dodałbym do tego jeszcze GTA Liberty oraz Vice City Stories. Okropne sterowanie, loadingi i brzydota przebijająca San Andreas.
O zgrozo jedyną grę na PSP jaką przeszedłem jest Dungeon Siege: Throne of Agony, dziwią mnie tam efekty graficzne, które miały upiększać a tylko spowalniały grę.

No i po latach wyszło na to, że PSP było niedoceniane i ma sporą ilość perełek...

21.01.2014 16:55
odpowiedz
SpecShadow
39

Język to sztuka? Powiedz to ludziom siedzącym przed telewizorami z piwkiem w ręku albo przeciętnemu zjadaczowi chleba, którym plączą się języki przy próbie poprawnej wymowy i składania zdań.
Wystarczy zobaczyć Klan, z tak poprawną mową że aż nierealną.

Piękny język to jest łacina, która została w starych księgach i ustąpiła miejsca bardziej przystępnym językom jak angielski.

Wracając do tematu to odstrasza łatwość zagadek i krótki czas na ukończenie odcinka. Odcinkowość odcinkowością ale chyba są jakieś granice?

21.01.2014 16:14
odpowiedz
SpecShadow
39

Do PDFów nie polecam kobylastego programu od Adobe, lepszy Foxit Reader albo rodzimego SumatraPDF.

21.01.2014 16:09
20.01.2014 15:26
odpowiedz
SpecShadow
39

Cały czas.

Niedawno ukończyłem obie części Thiefa (Dark Project/Gold oraz Metal Age) i z niepokojem czekam na nową część, która śmierdzi Dishonored.
Największe starocie w jakie grałem to chyba Ultima Underworld oraz Ultima7, obie to klasyki. Odpalone niedawno nadal cieszą nawet, jeśli to był pierwszy kontakt.

Ostatnio próbuję swoich sił z Hexen/Heretic z modami, obecnie Hexen II i gra się wybornie, dają więcej frajdy niż obecnie nędzne FPSy.

Odmówiłeś BFa? Jeśli nie lubisz współczesnych militarnych FPSów multi to właściwie mądra decyzja, szkoda życia. Ja jakiś czas myślalem nad kupnem gry ale bugi i generalne znudzenie tego rodzaju grami wzięło górę.

20.01.2014 13:17
odpowiedz
SpecShadow
39

Jako były już posiadacz PSP znam ten ból...

20.01.2014 13:09
odpowiedz
SpecShadow
39

Początek roku to w branży gier tradycyjnie okres dużej posuchy
Zależy jak na to patrzeć, parę perełek z Early Access pokazuje coś innego :]

Z modów to pamiętam poprawki do Misery 2.0 do Zewu Prypeci (obecna wersja jest okropna),

Do tego komuś udało się przenieść leciwego Blooda do F:NV
http://www.bloodmod.ic.cz/

PS. gdzieś w odmętach internetu znalazłem informacje o modzie falloutowym do Darkest Hour od Heart of Iron. Mimo że seria HoI mi nie podobała się to kupiłem grę specjalnie dla tej modyfikacji. Zapowiada się extra.

No i ciągle czekam na Van Burrena do Fallouta...

Niedawno też przeszedłem JA:BiA, gra badziewna z okronym systemem walki (nie wiem jak ludzie mogą ją bardziej cenić ponad tury), pamiętam że jest sympatyczny mod.
http://boards.jaggedalliance.com/index.php?/topic/1845-mod-combat-evolved-released/
Rozmachu JA2 v1.13 to to nie ma ale też jest niezłe.

Ten mod do DungSiege mnie zdziwił, myślałem że Ultima V i VI to aż za nadto.
EDIT
chwila moment.....
ta modyfikacja umożliwia granie w dodatki do DungSiege1 i 2? To zabawne bo dodatków w steamowej wersji nie ma :D
Także duży plus ode mnie.

19.01.2014 01:11
odpowiedz
SpecShadow
39

Gracze kupujący te gry powinni się nazywać alfa testerami.

A jest inaczej?

Dobrze że są i tacy, potem ja dostane lepszy produkt końcowy
I tak nie kupisz, nie jest dostępny na twojej konsoli.

17.01.2014 13:19
odpowiedz
SpecShadow
39

Akurat są gry, które były robione przez garstkę. Poza tym nie podali chyba informacji o jakimkolwiek przekazaniu części roboty tzn. outsourcingu.

No i oby tym razem się udało...
Nie wspominając o tym, że obecny wymóg Steama jest jak wymóg kierownicy w autach.

16.01.2014 14:26
odpowiedz
SpecShadow
39

Uniwersum nie ma szczęścia do gier video, może teraz się uda.

16.01.2014 14:24
odpowiedz
SpecShadow
39

http://www.vg247.com/2014/01/16/steam-to-add-12-new-currencies-including-aud-nzd/

To Ukraina załapała się a my nie.
Zresztą znając życie po wprowadzeniu złotówek ceny nowych gier będą iście konsolowe :[

PS.
Jak ktoś dobrze wspomniał gry na Steamie nie są drogie.
To polskie płace są g*wniane,

15.01.2014 19:37
odpowiedz
SpecShadow
39

Act 1 już jest. Jakieś 3h prostych zagadek. No to by było na tyle...

15.01.2014 15:57
odpowiedz
SpecShadow
39

Moim zadaniem lepsze 10h wciągającej rozgrywki niż 100 naciąganej i nużącej (a taki był Skyrim).

Dlaczego nie mieć obu? Dlaczego nie mieć długiej i bardzo przyjemnej rozgrywki?
Ten zwrot tak zły że chyba tylko argumentacje w dyskusji o piractwie go przebijają...

Na razie czekam na Blackguards, którym ludzie są generalnie zachwyceni.

07.01.2014 23:10
odpowiedz
SpecShadow
39

Brzmi jak produkcja inspirowana grą Precursors. Tam swoboda (jak w innych grach Deep Shadows) jest ogromna. Każdy głośny sandbox czy coś innego z miejsca przegrywa porównanie z nim.

02.01.2014 18:01
odpowiedz
SpecShadow
39

Wszystkie sandboxy.

Wyborny żart milordzie.

Co do tematu - The Secret World, MMO ale warto dać mu szansę.

02.01.2014 14:00
odpowiedz
SpecShadow
39

Oby te ich pomysły pozwoliły im się utrzymać wobec dominacji Steama, nie wspominając o mentalności ludzi z "no steam - no buy".

Czego oczekuję? Mniej indie, więcej staroci.
Tak, nadal czekam na pojawienie się SSI, które wylądowało już w muzeum.

02.01.2014 13:58
odpowiedz
SpecShadow
39

Może być problem bo grupa Zenimax/Beth to zwolennicy jak najbardziej zamordystycznych DRMów więc chyba nieprędko Fallout wróci na GOG, gdzie był od początku istnienia w czołówce najczęściej kupowanych tytułów.

Trochę dziwne się to czyta - gra z którą startował GOG, czołówka sprzedaży a teraz wylatuje...

01.01.2014 18:28
odpowiedz
SpecShadow
39

Pewnie dlatego, że recenzja była robiona za czasów, gdy używało się skali 1-10 a nie jak obecnie 7-10 (nie tyle przez recenzentów co przez graczy)
Dzisiaj pewnie 8 to mało dla tak dobrego tytułu ale dawniej (do tego po przeanalizowaniu minusów) jest to jak najbardziej sprawiedliwa ocena.

01.01.2014 18:26
odpowiedz
SpecShadow
39

Polecam, bardzo przyjemny tytuł. Pograłem z 300h i nie żałuję.
Teraz czekam na przecenę na dodatek, może kiedyś...

01.01.2014 18:23
odpowiedz
SpecShadow
39

Podstawka przeciętna ale to nie dla niej kupiłem grę a dla modyfikacji przenoszącej grę w realia serii Fallout. Jak na razie przedstawia się nieźle, naprawdę nieźle.
http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?524685-Fallout-s-Doomsday-2.0-for-Darkest-Hour

Fallout Doomsday.
Polecam.

01.01.2014 16:31
odpowiedz
SpecShadow
39

Robicie ruch więc tylko przyczyniacie się tylko do umacniania tego typu zagrywek.
Mam nadzieję że jesteście dumni i macie zapas maści na ból wiecie czego.

01.01.2014 11:25
odpowiedz
SpecShadow
39

Mam nadzieję, że na liście jest Expedition:Conquistador, jeden z niewielu dobrych cRPGów (nie licząc jRPGów) roku 2013r. i jaskółka zwiastująca ich nawałnicę w 2014r.

01.01.2014 00:26
odpowiedz
SpecShadow
39

Widywałem już grafiki robione przez, ta gra akurat wygląda jeszcze dobrze. Mówiąc wprost - widywałem brzydsze rzeczy, także w segmencie AAA

Nie mówiąc już o tym, że wygląda lepiej niż niektóre „abominacje" na silniku Unity :]

31.12.2013 16:38
odpowiedz
SpecShadow
39

Mało było cRPGów w 2013 (nie licząc np. Expedition Conquistador, którego polecam) i akurat na koniec roku taka niespodzianka :]

Więcej niż dekadę nie grałem w tego typu grę także taki powrót po latach to tylko miód na serce.

31.12.2013 16:36
odpowiedz
SpecShadow
39

Cóż, bywa.

Skoro piszecie o porażkach to może też coś o sukcesach jak np. The Dark Eye: Blackguards. Co pewien czas udostępniali po rozdziale a sama gra przedstawia się świetnie (także dzięki wymagającym starciom).
Kto przegapił -50% na Steamie na tą grę może teraz tylko żałować :]

30.12.2013 19:46
odpowiedz
SpecShadow
39

Video nie działa w robocie więc mam nadzieję, że na liście jest The Dark Mod 2.0, inaczej lista o kant koła potłuc.
I zgadzam się - Dishonored to badziew jako skradanka.

30.12.2013 19:38
odpowiedz
SpecShadow
39

Może mi ktoś wytłumaczyć fenomen juniorów, którzy zakładają takie tematy? Jakaś forma szpanu?

Gościu wskakuje z laptopem, co ma Intel i7 na pokładzie i pyta się czy jest ok. Ręce opadają...

Zdradzę jednak pewien sekret - gry video istnieją dłużej niż ten laptop. Także pytanie o to czy istnieją jakieś gry na niego jest śmieszne.

30.12.2013 19:34
odpowiedz
SpecShadow
39

Widocznie nie jest komuś na rękę poprawa sytuacji w kraju.
Ekipa rządząca to nie idioci, wiedzą co robią. Pytanie - na czyje polecenie.
Także bajki o demokracji i jakimkolwiek wyborze można se wcisnąć w buty.

29.12.2013 22:53
odpowiedz
SpecShadow
39

Akurat za brak wątku o śmierci Kałasznikowa masz karnego pajączka.

Co do tematu - to ten od Siary i Wonskiego?

27.12.2013 20:14
odpowiedz
SpecShadow
39

Przeżyć jeszcze jeden rok, bez wyjazdu.

27.12.2013 20:12
odpowiedz
SpecShadow
39

przecież REMAKE'u raczej nie da się spier***

Zdziwiłbyś się.
Na ten moment do głowy przychodzi mi jedynie Silent Hill 2 HD ale jak widać - da się.

27.12.2013 15:13
odpowiedz
SpecShadow
39

Prawie 8mln egzemplarzy gry o zombiakach. Srogo. Mnie wynudziła niemiłosiernie choć slashery w TPP czy FPP uwielbiam. Pozostaje pogratulować.

27.12.2013 15:11
odpowiedz
SpecShadow
39

Ciekawe czy podobnie jak z Alienem/Dukiem Gearbox będzie zasysał kasę z tej produkcji na swoje dziecko - Borderlands.
Bo jeśli tak to skutki będą opłakane. Gry może i mają w miarę niezłe ale zachowanie iście wredne...

27.12.2013 15:08
odpowiedz
SpecShadow
39

http://www.greenmangaming.com/s/br/en/pc/games/indie/expeditions-conquistador/
Expedition: Conquistador za 4$ z kodem.
Polecam, świetna gra.

26.12.2013 20:06
odpowiedz
SpecShadow
39

"Wielokrotnie „uśmiercane” granie na PC

Widać kto nie wyczuł tutaj nutki sarkazmu (nie ironii), ale to normalne na rodzimych forach jak to...

Dla mnie świetny rok, Kickstarter wsparty przez Early Acces na Steamie pozwala nam na dostęp do czegoś świeższego niż odgrzewane kotlety AAA+
GTA5? Po zawodzie na GTA4 nie zawracałem sobie nim głowy.
Nowe konsole? Bez paru mocnych tytułów (nie liczę sztampy z AAA+) i może bym kupił... Zresztą i tak ostatnio wróciłem do strategi i RTSów a tego próżno szukać na konsolach :]

Rzeczywiście 2013 był słaby pod względem cRPGów ale czy to wada? Dało to nam czas na ogranie tego, czego nie zdążyliśmy.
2014 zapowiada się srogo, do tego czasu spędzę go na wsparciu dla Underrail (prawdziwy Fallout a nie to g*wno od Beth).

26.12.2013 17:32
odpowiedz
SpecShadow
39

Tak. Trzeba to przeboleć.

25.12.2013 21:24
odpowiedz
SpecShadow
39

Taki mały prezent na święta...
Sam grałem i prócz bariery językowej grało mi się świetnie. Trochę bolą limitowane strzały ale da się przeżyć (jak na rosyjską produkcję...)

==============================================
We decided to put our past achievements as a demo version, because sure there are people who would be interested to see this.

The demo contains one open location and one dungeon.
The method of distribution - freeware.

Download the demo version :
Version 0.8.1 . ( for Windows XP) -
https://disk.yandex.ru/public/?hash=6M1aFy02EmvcAG0l8KGsOjcpi7a0U6WI3u2Ler0lYqc=

Version 0.8.2 (Windows 7/Vista) -
https://disk.yandex.ru/public/?hash=WvHxlzkBKuxuDsDOlcyyDSqor/qwPhE1FxCKy/J/EHs=

Our forum: http://wox2.org/forum/

Controls:
WASD - movement
Q - switch viewing modes (MM6-8 style OR first-person shooter style)
ctrl - stealth mode
alt - jump
space - tactical pause (you can use spells in this mode)
enter - classic turn-based combat. Enemies must be at close range.

About the project :

Start of development : 18.12.2009 .
Termination of development : somewhere in February 2013.

Minimum system requirements:

Operating system - Windows XP/Vista/7
Video Card - 512MB , OpenGL 2.1 support
Processor 1.5 GHz
300 MB free hard disk space

Description: RPG in the first person . The player's task to manage a party of four characters, explore the area, improve skills , complete quests .
The game was planned in a modified setting of Might & Magic 6-8. Events occur prior to the collision of two blades which led to the death of the planet. Action game should have happened on the island Vori . We have revised the story suggesting that the climate has changed on the island after Kilgor cleared so-called "the Sword of Frost" ( events Heroes Chronicles).

Project History :
In early 2010, resumed drafting World of Xeen 2 . Planned as a working title , which will be subsequently modified . The team was actually collected again. Was seriously modified game engine and a new game content .

During the development was done:
- Graphics engine
- The level editor , dialogues and objects. Loading the remaining data derived from tables.
- Skeletal animation
- Batch Management - moving , melee, ranged , interaction with NPC, the choice of objects in the scene (eg opening boxes ) , stealth mode
- game system - slightly modified system of Might & Magic 6th and 7th part
- Many different art : textures, models , characters, sounds and music
- A huge number of 2D images of items for game inventory
- Interface : main window , statistics , inventory, dialog windows, alchemy, map of the area , the start menu
- 7 open locations
- 5 dungeons
- A few quests
- About 20 spells (almost everything is in demo version)
- Turn-based combat system
- Combat system in real time

Taken from other sources :
- Some of the textures are taken from cgtextures.com
- Some sounds taken from freesound.org

Old stuff

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=WZONwMafXa0
Battle:
http://www.youtube.com/watch?v=0Bk34Vly7Fw[url][/URL]

Bonus - video z M&M 8,5: Echo of Destruction
http://www.youtube.com/watch?v=TPkEkISk-ig

24.12.2013 00:48
odpowiedz
SpecShadow
39

U mnie z kasą było krucho więc kupiłem takie taniochy jak 7,62 High Calibre czy Planet Alcatraz (każda po 2zł, lulz), zabuliłem mniej niż na Steamie a bawiłem się dłużej.
Steam schodzi na psy. Po zebraniu kilkuset tytułów tam nie ma niczego ciekawego na nim do kupienia...

23.12.2013 23:39
23.12.2013 22:36
odpowiedz
SpecShadow
39

Dobrze że piszecie o takich zestawieniach, sam od paru lat jestem w tyle za nowościami (głównie szukam starych dobrych płyt - czyli to samo z grami)...

23.12.2013 19:20
odpowiedz
SpecShadow
39

STALKER, seria.
Do tego mody z dodatkowymi misjami.

23.12.2013 19:05
odpowiedz
SpecShadow
39

Jak dla mnie to nazywanie krytyki "hejtem" to bardziej przebija.

+5

Cholernie denerwujące, ciężko wtedy wyrażać swoje zdanie (jak już wspomniałem wcześniej) bez wszczynania burdy i oskarżania o nienawiść ("hejt"? Czy polski słownik jest tak ubogi, że nie mamy własnego określenia?(.,

23.12.2013 16:12
odpowiedz
SpecShadow
39

Jagged Alliance 2 z modem 1.13
Silent Storm
Trylogia UFO czyli Aftermatch, Aftershock i Afterlight.
Metal Heart: Replicant Rampage
Incognita
The Fall: Last Day of Gaia

Chodzi mi raczej o jakieś nowsze tytuły
Może być problem bo coraz więcej graczy uznaje tury za nudne i powolne.
Jakoś Japończycy nie mają z tym problemu i tworzą sporo tytułów na NDSa, PSP czy GBA.

23.12.2013 16:10
odpowiedz
SpecShadow
39

Kolejny po Radomiu przykład klasycznego „bieda porno", gdzie ludzie rajcują się biedą i jej skutkami przed ekranami monitorów...

23.12.2013 16:07
odpowiedz
SpecShadow
39

Niby dlaczego?

Ponieważ historia (która podobno jest niezła) jest trudna do poznawania przez walkę, że tak to ujmę.
Oba Wiedźminy mają przekombinowany system walki. A trochę gier akcji/slasherów w TPP ograłem. Nawet antyczny Die by the Sword (i to nawet z dodatkiem %) ograło się znacznie lepiej. Z litości nie porównam do równie starego Severance...
A że każdy RPG walką stoi...

23.12.2013 14:51
odpowiedz
SpecShadow
39

@Dasintra

Też o tym myślałem, ludzie pisali „ale VooDoo2 to też dobra karta!", po latach okazało się, że człowiek który składał mi kompa nie zainstalował sterów do grafiki :/ a wtedy internetu nie było tak łatwo dostać.

23.12.2013 14:48
odpowiedz
SpecShadow
39

I weź tu człowieku zaprzecz tytułowi newsa bez wszczynania burdy (bo o dyskusję na tym portalu nie ma co liczyć od dawna)...

spoiler start

Dla mnie i tak liczy się tylko Underrail i ew. Divinity OS, po zawodzie na W2 nie patrzę nawet na W3...

spoiler stop

23.12.2013 14:47
odpowiedz
SpecShadow
39

Nawzajem.
Ja ostatnio zaczynam grzebać się z modami do Wizardy 8, nie wiem od którego zacząć... na razie zainstalowałem Reforged ale sypie się jak przeżarta rdzą Nyska...

23.12.2013 13:38
odpowiedz
SpecShadow
39

A ja wciąż czekam na -50% na Underrail (cholernie żałuję, że nie kupiłem przy poprzedniej zniżce...) i przecenę na DLC do PK:HD...

23.12.2013 12:37
odpowiedz
SpecShadow
39

OffTop
Dla fanatyków Steama - znalazłem fajną skórkę do tego niezbędnego dla nasz DRMa, inspirowana Metro.
http://boneyardbrew.deviantart.com/art/Metro-for-Steam-3-6-2-Family-Sharing-Beta-292419787

Plus - sprytny program który pomaga nam w porządkowaniu opaslej biblioteki tytułów w naszej biblioteczce.
Ponieważ Steam pod tym względem jeszcze tkwi w latach '90....
https://code.google.com/p/depressurizer/downloads/list
http://lifehacker.com/depressurizer-tidies-up-your-steam-library-478976640

DC nie ma żółtego filtra, wywalili podstawową rzecz budującą klimat z gry
Wywalili ten sikowy filtr? Dla mnie rewelacyjna wiadomość, lepsze to niż poprawka walk z bossami.

23.12.2013 12:31
odpowiedz
SpecShadow
39

Deus Ex.
Niby byłem maniakiem gier akcji gdzie się strzela do wszystkiego ale DE grałem tak jak należy. Ale musiałem odczekać rok by dobrać się do jakiegoś akceleratora 3D (Riva TNT2) po przyzwoitej cenie bo na VooDoo 2 to to nie działało dobrze...

22.12.2013 19:11
odpowiedz
SpecShadow
39

Dorzuciłbym jeszcze BF4, bubel. Oby wiadomości o rzekomych oskarżeniach i dołączeniu się prawników coś pomoże. Bo gracze sami są za głupi na to i łykają każde mocno reklamowane g*wno. A potem płacz na forach że gra nie działa...

No i afera pod znakiem Mountain Dew & Dorritos, kompletnie przemilczana w polskich serwisach growych... W wielkim skrócie - kolesiostwo, ręka rękę myje a wielkie internetowe serwisy to tablica reklamowa.

Kickstarter? Są tam jakieś przypadki skandaliczne ale to zdarza się. Nikt oczywiście nie zauważa udanych projektów bo po co, lepiej gadać że KS jest be i wpłacić mamonę na kolejnego szrota AAAA....

20.12.2013 19:43
odpowiedz
SpecShadow
39

Thief to staroć, nawet nie można się po ludzku przykleić do osłony. Może T3 Deadly Shadows ma możliwość przyklejania się ale już nie pamiętam...

20.12.2013 19:19
odpowiedz
SpecShadow
39

Jak dla mnie - Underrail oraz Eschalon: Book III. Szczególnie ten pierwszy przedstawia się bardzo ciekawie, jak dla mnie zdecydowanie lepszy tytuł niż przereklamowany Wasteland 2. Na tyle lepsze, że czasami rozważam zwrot kasy za WL2....

Trochę głupio to wygląda, gdy gra robiona przez jednego (!) zapaleńca (a obecnie dokańczana przez małe studio debiutantów) przedstawia się lepiej niż gra-nadzieja od starych weteranów gatunku...

Prócz tego może jeszcze Divinity OS oraz coś z systemu Dark Eye...

20.12.2013 10:24
odpowiedz
SpecShadow
39

[12]
niby tak ale sprawa może wyglądać gorzej w przypadku unikatów, np. wspomnianych przeze mnie gier od From Software na PS2.
Wtedy można jeszcze jakoś usprawiedliwić to grzebanie się z emulatorami.

19.12.2013 21:40
odpowiedz
SpecShadow
39

Testowałem podczas swojej przygody na X360. Rzeczywiście wątek z Bohaterem był dziwnie zrobiony.
Próbowałem swoich sił na veteranie ale odpadłem przy zdobywaniu wzgórza, nawet dymne granaty nie pomagały.

PS
kto do cholery męczy się z emulatorami dla jakiegoś FPSa? I to na dodatek CoD? Dobrze się czujecie?

Na moim miejscu bawiłbym się w te emulatory tylko dla jakiś wyjątkowych gier, np. gier od From Software, jRPGów etc.

19.12.2013 21:30
odpowiedz
SpecShadow
39

Przy okazji pojawienia się MGSa na stimie - w rejestrze gry widnieje informacja o ograniczonym giftowaniu.
Czyli nie uda nam się dostać gry od naszych przyjaciół zza wschodniej granicy za mniejsze pieniądze (lub klucze).

Co do samej wyprzedaży - leję na nią, i tak jestem spłukany...
Co najwyżej naciągnąć debetem na -50% na Underrail, który przedstawia się lepiej niż Wasteland 2.

17.12.2013 15:18
odpowiedz
SpecShadow
39

Bo łatwiej było przekonać rodziców do kupienia takiej „zaawansowanej maszyny liczącej" do nauki z opcją odpalania gier niż kupić sprzęt stricte do grania.

Szczególnie 20 lat temu, przy ówczesnej sytuacji majątkowej przeciętnej rodziny i gospodarki.
Ale ty chyba młody jesteś więc możesz nie wiedzieć.

EDIT
o cholera, teraz zauważyłem, że wątek ma 100+ postów.
Jesteście idiotami, daliście się złapać na tak banalną przynętę.
I twórca wątku głupi i wy sami.

17.12.2013 15:12
odpowiedz
SpecShadow
39

mieszka w Kanadzie

To pewnie dlatego ozdrowiał, czytałem o cudownych uzdrowieniach po opuszczeniu tego smutnego kraju. Nie mówiąc o innych aspektach jak lepsza pensja i poczucie bezpieczeństwa czy nagłe pojawienie się chęci posiadania dziecka.

13.12.2013 21:00
odpowiedz
SpecShadow
39

@Kamadi
żebyś się nie zdziwił, jak zignorujesz najlepszą ofertę.

Dodatki możesz olać, lepiej zmodować grę.

Są gry na MACa jak Borderlands 2 GoTY.
Kupowałem rok temu na muve podstawkę na PC, kupiłem teraz GoTY na MAC i po prostu dodało mi DLC (we właściwościach gry można zobaczyć).
Właście ściągnęły mi się DLCki, zabawę czas zacząć :]