Irek22:

Profil Gry Komentarze
Forum

Irek22 ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

31.05.2016 15:44
odpowiedz
Irek22
70

Laptopy miały karty graficzne o pamięci 64 MB... bo ja wiem... w okolicach 2003 r. A więc nie, to nie jest dobrze.
No, chyba że masz okazję kupić tego laptopa za 1 zł i będziesz go używać wyłącznie do worda i excela ewentualnie do odpalania jakichś naprawdę starych gier.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-31 15:49:13
31.05.2016 11:15
Irek22
70

Bukary
Nie było go w tej słynnej teczce pani Kopacz?

Kopacz?

31.05.2016 11:03
odpowiedz
Irek22
70

Drackula [1]
obraz serwowany przez media jest taki, ze w protescie chodzi wylacznie o skok na kase

To już nawet nie obraz serwowany przez PiSmedia. Dzisiaj wprost powiedział to minister zdrowia Janusz Radziwiłł. Bezczelność PiSiorskiego środowiska nie zna granic.
Jeżeli nie ma się pomysłu, jak rozwiązać problemy w dziedzinie, którą się zarządza, to podaje się do dymisji. No, ale to PiS, czyli zwalanie winy na poprzedników, antagonizowanie jednych przeciw drugim (w tym przypadku społeczeństwa przeciw pielęgniarkom) i walenie gruchy na stołkach, raz po raz wyskakując z debilnymi i szkodliwymi pomysłami.
Cała ich kampania wyborcza opierała się na - cytując wiceministra Jakiego - "just like that!" (a tłumacząc na język polski - na ściemie).

Ciekawe czy będą tak samo głupio gadać i "twardo" się zachowywać, gdy do Warszawy przyjadą górnicy lub inni stoczniowcy. [ciekawość retoryczna]

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-31 11:26:55
31.05.2016 08:50
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Przyznaję się - wcześniej błądziłem. Nie wierzyłem. Nie wierzyłem w "dobrą zmianę".
Teraz wierzę. Teraz posypuję głowę popiołem, kajam się, przyznaję się do winy i - dzięki poniższej informacji - przechodzę na PiSowską Stronę Mocy.

Wyśmiewałem przenajświętszego ministra Macierewicza i jego pomysły na obronę Polski oraz dozbrojenie naszego wojska, jednak teraz widzę, że to nie było pozbawione sensu czcze gadanie, bo wojsko już rozlokowuje swój arsenał:

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,20157298,figure-chrystusa-do-poznania-przywiozlo-wojsko-wyslal-je-wiceminister.html#BoxLokPozImg

Tak nam dopomóż, Antek.

30.05.2016 21:48
Irek22
70

Dałeś się nabrać na marketingową papkę. Więc może inaczej, jaśniej - silnik Creation użyty w Skyrimie i Falloucie 4 bazuje na silniku Gamebryo użytym w Morrowindzie, Oblivionie i Falloucie 3.
Nazwy są inne, ale rdzeń jest ten sam.

30.05.2016 21:34
-2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
70

JaspeR90k [8.4]
ma on już dekadę na karku co jeszcze bardziej podkreśla przestarzałość technologi na jakiej bazuje Elex

Spokojnie, spokojnie. Fallout 4 bazuje na silniku Morrowinda, a nie przeszkodziło mu to w zgarnięciu paru nagród... :P

A tak poważnie(j), to mi tam ten stary silnik nie przeszkadza. Co by nie mówić o ich poszczególnych produkcjach, to Piranha zawsze miała talent do kreowania sugestywnych i klimatycznych światów. Pod tym względem dla mnie to absolutna czołówka w branży, są tuż za CDP Red.
I po zobaczeniu powyższego filmiku jestem pewien, że przynajmniej ten aspekt ich gier raczej się nie zmieni i mnie nie zawiedzie.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-30 21:41:02
30.05.2016 21:23
Irek22
70

Gram na PC, więc części z tych problemów, które opisałeś nie mam, ale nowe oddalenie faktycznie może być nawet przydatne.
Niemniej jednak mi na mapie Wiedźmina 3 najbardziej brakuje napisów wiosek i miast; czegoś w ten deseń. ---> No, ale na 99,99% żadnym patchem tego już nie zmienią.

30.05.2016 18:05
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

PanWaras [26]
Wcześniej nowo zdobyte przedmioty oznaczone gwiazdką lądowały na samej górze ekwipunku, teraz trzeba ich szukać, bo nie przesuwają się na początek, co jest strasznie irytujące.

To może zmień coś w ustawieniach ekwipunku albo sortowania, bo ja ostatni raz grałem wczoraj (oczywiście bez najnowszego patcha) i miałem dokładnie tak, jak opisałeś, czyli nowo zdobyte przedmioty lądowały... gdzie popadnie, a nie na samej górze.

mapa w końcu jest ogarnięta i wygląda, tak jak powinna od samego początku

Czyli?

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-30 18:06:40
30.05.2016 17:27
2
odpowiedz
Irek22
70

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule, to - moim zdaniem - tak. Pierwszy Dragon Age to jedyna naprawdę dobra część tej serii. "Naprawdę dobra" nie oznacza, że to jedyna część, w którą da się grać, bo mimo wszelkich ułomności uważam, że da się grać także w Dragon Age III, ale...

O plusach Jordan wspomniał w filmiku. Moje odczucia co do tej gry/serii są bardzo podobne do tych, które ma Jordan. Nawet to z dodatkiem Dragon Age - Przebudzenie by się zgadzało.

Ja tylko od siebie dodam, że mi grafika w "jedynce" na swój sposób nadal się podoba, nigdy na nią nie narzekałem i nie odczuwałem potrzeby instalowania żadnych modów, które ją poprawiają. Niewątpliwie jednak wynika to bardziej ze stylu artystycznego, niż np. z hiperultragigateramegaepickich tekstur. W każdym razie pod względem wizualnym (i zresztą nie tylko pod tym) "jedynka" prezentuje się dużo lepiej niż Dragon Age II. Choć trzeba od razu zaznaczyć, że osiągnięcie do niemal żadne, bo "dwójka" po prostu wygląda paskudnie i ohydnie (z litości już nawet nie chcę przypominać roku, w którym wyszła ta gra...).

No i sterowanie na tandemie WSAD+mysz jest znakomite - w przeciwieństwie do następnych części nie czuć absolutnie żadnych "padowych" naleciałości. Nie licząc oczywiście TORa, pierwszy Dragon Age to chyba ostatnia gra EA BioWare, która nie zawodziła pod tym względem i w której PeCetowy system sterowania był wybitnie PeCetowym systemem sterowania.

Minusy oczywiście ta gra też ma, jak np. kompletnie nijaki Główny Zły oraz żałosne Denerim, a największą wadą pod względem rozgrywki było dla mnie to, że towarzysze w trakcie przyłączania się do naszej drużyny mieli już przydzielone punkty cech i umiejętności (adekwatnie do ich, a raczej naszego poziomu), przez co nie mogliśmy zrobić tego sami w taki sposób, w jaki byśmy chcieli.
Tak czy siak Dragon Age to moja trzecia ulubiona gra (EA) BioWare, jeden z ulubionych RPGów i jedna z ulubionych gier w ogóle.

spoiler start

Dragon Age - 8/10
Dragon Age II - 4/10
Dragon Age III - 6/10

spoiler stop

Co do filmiku mam tylko jedno pytanie: Jordan, why? Why PS3?

PS
A książki chyba kiedyś przeczytam, bo zawsze, gdy grałem w Dragon Age (trzy albo cztery razy), jakoś nie potrafiłem się przemóc, żeby zrezygnować z Alistaira na rzecz Loghaina, więc może one - tak jak wspomniał Jordan - rzucą na Loghaina inne światło... ;P

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-30 17:36:15
30.05.2016 14:02
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

czekoladowyjoe [15]
chciałbym żeby zamiast nowych kart co dwa lata, pojawiało się masę nowych gier ze świeżymi pomysłami

Co mają do tego producenci kart, że piszesz "zamiast"?

30.05.2016 13:57
odpowiedz
Irek22
70

Przede wszystkim The Bureau: XCOM Declassified. Początkowo byłem nią podjarany. Później - wobec zmiany koncepcji rozgrywki oraz stylu artystycznego - zraziłem się do niej. I faktycznie spisałem na straty. A ostatecznie bardzo mi się spodobała.

Może nie że spisałem ją na straty, co raczej nie wiązałem większych nadziei - Mars: War Logs. Gra od studia, które wcześniej wydało straszliwą kupę, a tymczasem jego "marsjańska gra" dostarczyła mi więcej frajdy niż którakolwiek gra z serii Mass Effect.

W żadnym razie nie uważam tych gier za wybitne, ale pozytywnie mnie zaskoczyły i bawiłem się przy nich lepiej niż przed ich odpaleniem mógłbym się spodziewać.

30.05.2016 13:25
Irek22
70

Nie, na razie gram na przedostatnim.
A to dlatego, że gry jeszcze nie ukończyłem, wobec czego - gdy ją zaczynałem - wcześniej nie znałem jeszcze jej mechaniki i zasad nią rządzących, więc nie chciałem, by było zbyt trudno.
Najwyższy poziom trudności wybiorę następnym razem, gdy już ją ukończę i będę mieć "idealne i moje wymarzone" sejwy z poprzednich części.

30.05.2016 13:13
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
70

U.V. Impaler [30]
Znaki? Owszem. Wspomniany Quen na okrągło, sporadycznie Aard do ściągania jeźdźców z koni i Aksji do omamiania przeciwników z tarczami/halabardami, żeby wykończyć ich finiszerem.

O, to ciekawe, bo ja ze Znaków używam - poza chyba najpopularniejszym, czyli Aardem - tylko Igni i Yrden, przy czym jako tako rozwijam tylko Aard i Igni.
Mam rozegrane jakieś 350 h i ani razu nie użyłem Quen ani Aksji (choć czasami w dialogach żałuję, że tego drugiego nie mam choć trochę rozwiniętego).
Wniosek: dla każdego coś miłego. :)

Z eliksirów korzystam tylko z kota i czasaaaaami z jaskółki. Jednakże moim zdaniem jaskółka powinna działać dłużej, aby zawracać sobie nią głowę - niewiele mniej skuteczne od jaskółki jest "spamowanie" zwykłego żarcia, którego w świecie gry wala się w bród. Może nie powinna działać aż tak długo, jak w "jedynce" czy chociażby "dwójce", ale powinna.

Kusza tylko pod wodą i by sprowadzić na ziemię potwory latające.
Natomiast w pełni zgadzam się co do petard (z nich korzystam tylko w celu zlikwidowania gniazd potworów), odwarów i olejów.

Tak w ogóle to tych wszystkich eliksirów, olejów, petard i innych odwarów jest zdecydowanie za duuuuużo. Sądzę, że gdyby tego wszystkiego było przynajmniej o połowę mniej, to i tak nikt by nie narzekał na ich "małą" ilość.

Już to pisałem, ale przy okazji tego wątku i tej dyskusji napiszę ponownie:
Tak jak CDP Red powinien dać premię każdemu swojemu (współ)pracownikowi za świetnie wykonaną robotę (no dobra, Percival fajnie było, ale Skorupa, Błaszczak i Wierzynkiewicz wróćcie!), tak z projektantem rozgrywki powinni się pożegnać, a przynajmniej odsunąć go od tego aspektu w swoich kolejncyh grach.

koobun [31] i [33]
Cyberpunk pod tym względem musi być dopracowany tip top, żeby był zjadliwy.

Cyberpunk 2077 będzie się opierać na już istniejącym systemie RPG, więc z mechaniką tej gry nie powinno być większego problemu.

Nic mnie bardziej nie wkurza w erpegach niż to gdy mój rozwijany przez kilkadziesiąt godzin bohater wciąż męczy się tłukąc moby po gościńcach. Niby mam tytana, który dźwiga na barkach losy świata, a twórcy każą mi się męczyć z krabem na setnym poziomie. Gdzie tu sens?

Całkowicie się pod tym podpisuję!
Nie po to rozwijam bohatera, "wciskam" mu różne punkty czy inne talenty, nabijam miliardy XP, żeby gra stanowiła cały czas takie samo wyzwanie. Po to się rozwija bohatera, aby był silniejszy, mocniejszy i generalnie lepszy od przeciwników. Ma być kimś wyjątkowym. W przeciwnym razie równie dobrze można by w ogóle zrezygnować z nabijania punktów doświadczenia i poziomów postaci oraz rozwijania jej cech bądź umiejętności.
(I piszę tu ogólnie, a nie tylko w kontekście Wiedźmina 3)

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-30 13:32:59
30.05.2016 11:37
1
odpowiedz
Irek22
70

No i git.

Oby tylko AMD wypuściło coś w miarę konkurencyjnego.

30.05.2016 10:46
odpowiedz
Irek22
70

Tak dla przypomnienia - jest pewna gra, która generalnie zgarniała lepsze oceny niż Wiedźmin 3 (na GOLu dostała nawet 10/10), w czym nie przeszkadzał jej iście żałosny, prymitywny i prostacki system walki.
Jeśli ktoś chce wymagających lub złożonych walk w grze komputerowej, to... lepiej niech zorganizuje sobie jakiegoś LARPa albo zapisze się na szermierkę.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-30 10:49:06
30.05.2016 09:47
odpowiedz
Irek22
70

Nie będę oryginalny - (nadal) nie przemawia do mnie koncepcja połączenia fantasy z s-f.

27.05.2016 13:51
odpowiedz
Irek22
70

Trine 2.

27.05.2016 11:30
odpowiedz
Irek22
70

Ja mam pudełkową wersję Obliviona wydaną przez Cenegę. Ale - wbrew temu, co widnieje na pudełku - bez spolszczenia... Za to zamiast płyty z dodatkami trafiły mi się... dwie płyty z grą. Obie działają bez problemu, tyle że w wersji angielskiej.

Ściągnąłem więc spolszczenie ze strony Cenegi i za pierwszym razem działało (no, chyba "tylko" Knights of the Nine i Shivering Isles były po angielsku, bo spolszczenie obejmowało tylko podstawkę).
Jakiś czas później ponownie zainstalowałem Obliviona z tej samej płyty i z tym samym spolszczeniem. Lecz tym razem... spolszczenie nie działało... Zainstalowałem więc zarówno grę, jak i spolszczenie w folderze domyślnym i wtedy spolszczenie zadziałało.
Później jednak, gdy ponownie zainstalowałem Obliviona, od razu zainstalowałem go w folderze domyślnym. I oczywiście zainstalowałem (również w folderze domyślnym) spolszczenie. I... nie zadziałało.

Tak że tylko Sheogorath wie, o co chodzi ze spolszczeniem do Obliviona. :P

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-27 11:32:06
27.05.2016 10:00
odpowiedz
Irek22
70

Czy jest mod likwidujący trujące opary na terenach bagnistych?

26.05.2016 12:40
1
odpowiedz
Irek22
70

Tak w ogóle to zapowiada się na to, że CDP Red właśnie zrobił najlepiej oceniany dodatek w historii elektronicznej roz(g)rywki.
Co prawda przez najbliższe kilka dni pewnie pojawi się kilka(naście) recenzji, które mogą obniżyć jego obecną średnią, niemniej jednak trudno znaleźć dodatek, który pod względem średniej ocen mógłby konkurować z Krwią i Winem. Najbliższe w tym względzie jest chyba The Lost and Damned do GTA IV.

No i cały czas zachodzę w głowę po cholerę CDP Red do recenzji podstawki wysyłał wersję na PS4, przez co stracili trochę oczek, którymi mogliby się chwalić...

26.05.2016 12:04
Irek22
70

Wiem, że GTA V dostało 10/10. Zresztą Elessar90 o tym napisał.
Ja tylko dodałem, że także Dark Age of Camelot dostał kiedyś "dychę". A ponieważ teraz tamtej "dychy" nie ma, toteż Elessar90 pewnie nie brał pod uwagę tamtej gry MMO pisząc o "trzech ocenach 10/10".

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-26 12:04:43
26.05.2016 11:17
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
70

eurek [53]
A teraz pytanie do publiczności 10 dla Witchera, 10 dla Skyrima a ta trzecia to dla jakiej gry była?

Kiedyś, dawno, dawno temu, w zamierzchłych czasach 10/10 miała jeszcze gra Dark Age of Camelot, jednakże kilka lat temu, z jakichś powodów i nie wiedzieć czemu, ta ocena została obniżona do 9,5/10.

26.05.2016 11:05
odpowiedz
Irek22
70

No faktycznie, muszę przyznać Araszowi rację. Jest to jedna z tych gier, która lepiej wygląda na gameplayach niż na screenach.
Heh, od dłuższego czasu to chyba pierwsza gra, której screeny nie są podrasowane... ;P

26.05.2016 10:53
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Bezi2598 [14]
W jedynce jest jedno, ale jest ono mocno średnie i można je sobie odpuścić.

Może i jest ono "mocno średnie" (bo tak jest w istocie - w zasadzie to tylko dodatkowa misja z nową rasą), ale przynajmniej jest ono darmowe, tak że można tego DLC (jego tytuł to Bring Down the Sky) sobie nie odpuszczać. :)

25.05.2016 23:46
Irek22
70

Ja również coraz częściej łapię się na tym, że w paru kwestiach bardziej zgadzam się z Giertychem niż np. z Petru czy kimś z PO (aktualnie Schetyna, ale nie tylko)... Co jeszcze kilka lat temu byłoby nie do pomyślenia.

I także i ten jego apel popieram w całej rozciągłości.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-25 23:52:13
25.05.2016 23:42
Irek22
70

Jeżeli ta ustawa przejdzie w takim kształcie, jak proponowane teraz przepisy, to będzie to kolejna ustawa, która zostanie uznana za niezgodą z Konstytucją.

25.05.2016 23:36
Irek22
70

Być może dlatego, że - jeśli to dotyczy odpowiedzi do twojego posta - któregoś z użytkowników, którzy ci odpowiedzieli ignorujesz.
Ja tak miałem, co opisałem w poście [50] tego wątku.

25.05.2016 20:10
Irek22
70

PiSiorstwo chyba sprawdza, jak wielką durnotę może "ciemnemu ludowi" wcisnąć, żeby zaakceptował projekt ustawy rzekomo antyterrorystycznej (a w istocie antyobywatelskiej).

Wysadzać radiowozy...
Przed komisariatem Policji...
W biały dzień...
Wybitnie amatorskimi bombami...
Tja.
Grubszymi nićmi szyć się nie dało.

25.05.2016 19:33
Irek22
70

misuu [181.3]
narzekanie i branie to takie polskie nie ?

Zupełnie jak Przenajświętszy Ojciec PapieżoDyrektor.

25.05.2016 19:30
3
odpowiedz
Irek22
70

dagor0601
A i jeszcze Skyrim z modami.

On poszukuje gry z ciekawą fabułą.

25.05.2016 18:47
1
Irek22
70

VanDust

Nie wiem, nie grałem w Angry Birds. Ale jeśli już, to ptaki z Angry Birds wydają takie odgłosy, jak zjadarki z Wiedźmina. ;)

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-25 18:47:18
25.05.2016 17:32
Irek22
70

Zainstalujesz moda zwiększającego rozdzielczość i będzie git. Niemal tak, jakby ta gra wyszła "w erze Pillars of Eternity".

Ponadto z ciekawych fabularnie RPGów polecam jeszcze Knights of the Old Republic I i II oraz Jade Empire.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-25 17:36:48
25.05.2016 17:27
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

Planescape Torment.

25.05.2016 17:05
1
Irek22
70

VanDust

Bo dla mnie to są najlepiej zaprojektowane i najbardziej klimatyczne potwory w całej tej serii. A może nawet i w grach w ogóle. :)

25.05.2016 17:02
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

A.l.e.X [12]
ja bym poczekał na testy

Pełna zgoda.
Co nie zmienia jednak faktu, że nawet jeśli w niezależnych testach okaże się nie "nieco lepiej", lecz "nieco gorzej", to i tak będzie to ogromny postęp na płaszczyźnie cena<->jakość/wydajność.

25.05.2016 16:52
Irek22
70

Dzięki za link.

A co do kompatybilności po wyjściu drugiego dodatku i planowanego patcha 1.13, to bym się nie obawiał, bo - jeżeli będzie trzeba - moderzy na pewno dostosują do nich te mody, tak jak robili to do tej pory.

25.05.2016 16:38
1
Irek22
70

Szkoda. No, ale jakby nie było, to w niczym to nie przeszkadza, aby zagrać w ten dodatek. :)

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-25 16:38:57
25.05.2016 16:33
Irek22
70

Ach, cóż za zbieg okoliczności...

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-25 16:35:35
25.05.2016 16:26
-1
odpowiedz
8 odpowiedzi
Irek22
70

Recenzji nie czytam, aby uniknąć spoilerów. Mam tylko jedno pytanie - są zjadarki?

25.05.2016 11:50
1
Irek22
70

sebogothic

Mógłbyś zalinkować tego moda, który usuwa psucie się ekwipunku?

Zdobywam jakiś zajebisty pancerz? To go zakładam do diaska!

Dokładnie. A nie że czekam kolejnych 20 poziomów aż będę mógł go założyć. I to w tym systemie nabijania doświadczenia/poziomów, jaki jest w Wiedźminie 3! Z takiego rozwiązania nie ma absolutnie żadnej frajdy.
Na szczęście na to również ja mam już zainstalowanego moda. I dzięki niemu frajda ze znajdywanego ekwipunku jest.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-25 11:58:41
25.05.2016 11:35
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Flyby [178]
To mnie rozbawiło

A jeszcze wczoraj w rozmowie z premier Szydło ten przebrzydły Timmermans mówił, że przekaże Wielkiemu Człowiekowi władzę na całą Unią Europejską i wszystkie państwa członkowskie zbrojnie wesprą ministra Macierewicza w szerzeniu przez niego jedynego słusznego światopoglądu i idei.
Naprawdę nie wiem, kiedy unijni urzędnicy są sobą i mówią prawdę, a kiedy nie.

25.05.2016 11:02
Irek22
70

Alt3ir

Ja wiem, że nie ty. Tak tylko się wtrąciłem do rozmowy i zacytowałem akurat ciebie i dlatego też moją wypowiedź zacząłem od - jak zauważyłeś - "Tak w ogóle". ;)

buduje klimat i daje dużo frajdy

Nic dodać, nic ująć. Dlatego - jak napisałem - sam tak robię. :)

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-25 11:03:41
25.05.2016 10:53
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Irek22
70

sebogothic [9.3]
niepotrzebne psucie się sprzętu, które nic nie wnosi

Psucie sprzętu twórcy (nie tyle CDP Red, co ogólnie) wymyślili sobie po to, aby gracz wydawał na coś tę kapuchę, która wpada do jego kieszeni w gigantycznych ilościach.
Co nie zmienia faktu, że osobiście również nie znoszę tego rozwiązania z psuciem się ekwipunku, bo - poza tym, o czym napisałem powyżej - de facto nie wnosi ono absolutnie niczego. Ba, wręcz odrywa od gry, gdy co jakiś czas trzeba zapierniczać do kowala, by zepsuty ekwipunek naprawił.
A dużo sensowniejsze byłoby zrezygnowanie z psucia się sprzętu na rzecz pomniejszenia kasy, którą dostaje się za zadania i znajduje w trakcie eksploracji oraz handel z kupcami.

BTW
Tak jak CDP Red powinien dać premię każdemu swojemu (współ)pracownikowi za świetnie wykonaną robotę (no dobra, Percival fajnie było, ale Skorupa, Błaszczak i Wierzynkiewicz wróćcie!), tak z projektantem rozgrywki powinni się pożegnać, a przynajmniej odsunąć go od tego aspektu w swoich kolejncyh grach... :P

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-25 10:59:55
25.05.2016 10:23
odpowiedz
Irek22
70

Sorry, że nie podaję szczegółów, jak to jest przykazane w poście [1], ale każdy post tego gościa to spam.

http://www.gry-online.pl/forum_user_info.asp?ID=1174382

Spamer.

25.05.2016 10:21
Irek22
70

A jak wygląda balans gry z tym modem? Nie jest zbyt łatwo?

25.05.2016 10:15
odpowiedz
4 odpowiedzi
Irek22
70

Alt3ir [8.2]
(nie piszę o pytajnikach rzecz jasna)

Tak w ogóle, to zarzucanie grze, że ma te znaki zapytania i sprowadzanie do nich wszystkiego innego, jest już zwykłym czepialstwem.
Ja mam je wyłączone (w ogóle na mapie mam aktywne tylko znaki szybkiej podróży, a to i tak tylko dlatego, że zawierają one nazwy miejscowości, bo sama mapa takowych nie posiada; natomiast mój HUD ogranicza się tylko do paska życia, paska doświadczenia, medalionu i adrenaliny) i w ogóle nie traktuję ich jako "części gry", za którą trzeba ganiać. Po prostu miejsca, które są nimi oznaczone traktuję, jako nagrodę za eksplorację albo wręcz jedynie, jako część eksploracji, bo ten świat aż chce się skrupulatnie eksplorować i zwiedzać (kiedy gra tego nie wymaga, to mój Geralt w ogóle nie porusza się na Płotce, ba - on w zasadzie w ogóle nie biega, lecz chodzi po świecie gry! A i tak co chwilę się zatrzymuje... :)).

Persecuted [8.4]
Nowy pancerz wiedźmiński (ze szkoły mantikory) to z kolei remake podstawowej kurtki z pierwszej części gry.

To będzie przede wszystkim smaczek dla fanów "jedynki".
Już teraz wiem, że będę w tej kurtce chodzić do momentu aż będę ją musiał wymienić, bo będzie po prostu za słaba. :)

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-25 10:20:43
25.05.2016 09:22
1
odpowiedz
Irek22
70

Tal_Rascha [5]
wygląda na to, że walki nie bedą żadnym wyzwaniem

Wyzwania podczas walk, to jeszcze pół biedy, bo ktoś, kto będzie zaczynać grę od początku może od razu grać na najwyższym poziomie trudności.
Ale nie da się ukryć, że CDP Red skopał szeroko rozumiany system rozwoju Geralta. I nie chodzi mi tu o drzewko umiejętności (bo te są według mnie OK), lecz właśnie o system nabijania punktów doświadczenia, zdobywania poziomów, a także minimalne wymagania co do poziomów, jeśli chodzi o możliwość używania przedmiotów (na szczęście chociaż na to ostatnie jest mod). Nie wiem, kto wpadł na pomysł, aby w grze wybitnie nastawionej na tryb single, ten aspekt zapożyczyć z gier MMO, ale dokumentnie zje*ał, bo trzeba było tu się wzorować np. na Gothiku (ewentualnie na pierwszym Wiedźminie), a nie na World of WarCraft. I niestety tego nie poprawi żaden mod.
I mimo, że w zasadzie wszystko inne na to by wskazywało, to właśnie przez to idiotyczne rozwiązanie dot. rozwoju postaci osobiście nie mogę dać Wiedźminowi 3 najwyższej oceny.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-25 09:24:30
24.05.2016 20:59
odpowiedz
Irek22
70

gothmok [13]

Spoko. :) Moje pytanie było podszyte sarkazmem pod adresem tych twórców, którzy embargo na recenzje znoszą dopiero w dniu premiery lub odwalają różne inne tego typu antykonsumenckie i po prostu debilne (np. embargo na zapowiedzenie recenzji) akcje.

Niemniej jednak dobrze wiedzieć.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-24 21:11:10
24.05.2016 20:41
odpowiedz
Irek22
70

wojto96 [5.1]
Jutro cały internet zostanie zalany recenzjami, bo kończy się embargo.

Koniec embargo na recenzje na tydzień przed premierą?!

24.05.2016 19:21
1
odpowiedz
Irek22
70

Za Kanonem [171]:

Posłanka PiS Bernadeta Krynicka była gościem katolickiego Radia Nadzieja.
- Dla mnie człowiek, który donosi do obcego państwa to jest zdrajca i tak naprawdę powinien wisieć na stryczku. Taka jest prawda - skwitowała.

Hmm... no... ten... tego... jakby to powiedzieć, pani posłanko PiS Bernadeto Krynicko... ekhem... https://www.youtube.com/watch?v=LXtWbrTh2ec&feature=youtu.be .

Tak w ogóle czy to nie jest ta sama "geniuszka", która chciała wprowadzić klauzulę sumienia dla fizjoterapeutów? [pytanie retoryczne]

24.05.2016 13:14
-1
Irek22
70

Wniosek: artystów grafików, w tym projektantów poziomów, którzy potrafią stworzyć fenomenalny klimat i rewelacyjne lokacje, CDP Red od początku ma na najwyższym poziomie.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-24 13:19:47
24.05.2016 12:16
Irek22
70

Historia go oceni. I historia oceni go fatalnie.

23.05.2016 22:44
1
Irek22
70

Sir Xan

Nie takie rzeczy ten świat widział.

23.05.2016 22:36
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Alt3ir [11]
Z drugiej strony widziałem W3 na PS4 u znajomego i grało mi się fatalnie. Pamiętam grubo widoczne spadki poniżej 30 k/s co dla mnie jest fatalne w odbiorze, oraz strasznie długie czasy ładowania.

Nie wiem jak jest na konsolach, ale to akurat fakt, że Wiedźmin 3 na PC jest znakomicie zoptymalizowany. Zwłaszcza wziąwszy pod uwagę to, co wizualnie ta gra oferuje i jej gabaryty. A na tle wielu współczesnych tzw. gier AAA... nawet nie ma co porównywać.

versov2
chętnie przyjmę propozycję jakiś kart graficznych pod tą płytę główną

Nie wiem, jakie złącze ma twoja płyta główna, ale najlepiej by było, gdyby miała takie samo, jak karta graficzna. Niemniej jednak jeśli złącze płyty głównej masz PCIe 2.0, a kartę kupisz ze złączem PCIe 3.0, to będzie to pasować bo złącza PCIe są wstecznie kompatybilne, z tym że może to być trochę marnotrawstwo karty graficznej, bo może ona wtedy nie dawać pełni tego, co mogła być dawać, gdyby oba złącza były PCIe 3.0.

W twoim przypadku polecałbym albo Nvidię GTX 960 (800-1000 zł) albo AMD R7 370 (600-800 zł). O szczegóły, czy pasuje itp. itd. pytaj w sklepie.
Oczywiście jeśli lubisz ryzykować, to możesz takie karty kupić taniej, ale używane...

Popytaj też w tym wątku: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14021179&N=1 .

23.05.2016 21:26
Irek22
70

OK, może mi się pomyliło - jest w wersji 1.10, a pobrać można tylko 1.12.

23.05.2016 21:21
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

ThrudPL [1]
to może być kolejny produkt, który przerośnie swoich twórców

Podzielam te obawy.
Niestety w tym przypadku wyjściem nie byłoby także zaprzedanie się jakiemuś większemu wydawcy, bo wiadomo, czym by to groziło.
Może zaczną zbierać kasę na Kickstarterze na dokończenie projektu...

Tak czy siak Kingdom Come pewnie w końcu kiedyś tam wyjdzie, ale przypuszczam, że generalnie "to nie będzie to, co miało być". Tak że wszystkim, którzy czekają na tę grę polecam obniżyć swoje oczekiwania i zmniejszyć "wewnętrzny hajp", aby rozczarowanie nie było zbyt duże.

23.05.2016 21:09
odpowiedz
Irek22
70

Na GOG.com Wiedźmin 3 jest dostępny do pobrania od razu z zaimplementowanym patchem 1.12, dlatego nie ma tam możliwości ściągnięcia osobno poszczególnych aktualizacji.

Podobnie będzie zapewne, gdy wyjdzie patch 1.13.

23.05.2016 15:49
odpowiedz
Irek22
70

Jeżeli chcesz "w miarę sympatycznie pograć w Wiedzmina 3 w min. 30 fpsach i ustawieniach grafiki srednich lub podobnych", to przede wszystkim karta graficzna i RAM, a - co za tym idzie - być może także płyta główna.

23.05.2016 15:32
odpowiedz
Irek22
70

W przypadku tego kompa i jeżeli liczy się dla ciebie cena, to lepiej kupić PS4.
Chociaż radziłbym się wstrzymać z jej zakupem aż do premiery PS4+.

23.05.2016 12:39
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Przecież budowanie tego "misia na skalę naszych możliwości" ma tylko jeden cel - odwlekanie w czasie niewygodnej dla PiS prawdy, która jest już znana i ustalona, a której PiS - jak wielu innych rzeczy - nie chce przyjąć do wiadomości i nie akceptuje. Bo to PiS.

Skrzydło dokładnie pomierzymy i w ciągu kilku miesięcy metodą elementów skończonych stworzymy jego model.

A więc dają sobie kilka miesięcy na samo skrzydło.
Później kupią sobie dodatkowe kilka miesięcy na budowę repliki.
Później stwierdzą, że muszą zbudować także replikę lotniska w Smoleńsku.
A później, jakoś tak w maju/czerwcu 2017 r., że testy muszą wykonać dokładnie 10 kwietnia, a więc trzeba czekać do 2018 r.
Później się okaże, że będzie "zbyt ładna pogoda", więc muszą poczekać na mgłę, czyli najlepiej tak do listopada.
No, ale w listopadzie się okaże, że mgła "będzie nie taka", więc "teraz już nie, ale na wiosnę 2019 r. zrobimy testy ze sztuczną mgłą".
I tak w koło Macieju...

The show must go on!

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-23 12:39:59
23.05.2016 11:55
2
odpowiedz
Irek22
70

Poważnie? Czy aby twórcom tudzież montażystom tego porównania nie pomyliły się wersje? Przecież to, co jest podpisane "original" generalnie wygląda lepiej niż to, co jest podpisane "remastered"! A minęło aż 5/7 lat.
Mam wrażenie, że jedyna różnica - i moim zdaniem akurat w tych grach jest to różnica na niekorzyść - jaką twórcy chcą ukryć... brak różnic, to większe nasycenie kolorów względnie zmiana kolorystyki w wersji rzekomo zremasterowanej (np. koszula Jokera, guziki Pingwina).

5/7 lat...
0:21 - okular Pingwina.
5/7 lat...
0:48 - tekstury kaptura i tego czegoś z metalu na mordzie Stracha na Wróble.
5/7 lat...
0:52 - brwi i broda doktorka oraz oświetlenie.
5/7 lat...
2:35 - jakość słupa i oświetlenie na podłodze.
5/7 lat...
2:41 - jakość tekstur.
5/7 lat...
2:53 - oświetlenie!
5/7 lat...
itp.
5/7 lat...
itd.
5/7 lat.

Poza tym "mgła" i rozmazane tła w oryginale nadawały akurat tym grom dodatkowego klimatu. Przez ich brak w "remasterze" sporo klimatu wyparowuje.

Naprawdę nie wiem, czym twórcy chcieli się tu pochwalić. Jeżeli to tak zostanie, to pod względem graficznym będą to jedne z najgorzej wykonanych remasterów w historii.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-23 12:19:47
22.05.2016 20:45
-1
odpowiedz
Irek22
70

A.l.eX [144]

Nasze prawo w tym zakresie jest dobre. To poszczególni ludzie je błędnie stosują (albo nie stosują). Bo - tak jak w każdej grupie społecznej lub zawodowej - i wśród sędziów znajdują się ludzie, którzy, niestety i to niestety do potęgi entej, popełniają błędy. Poza tym zdarzają się i słabi prokuratorzy lub znakomici adwokaci. To nie takie hop-siup, że zmieni się przepisy i będzie wszystko git.
To raczej w edukacji prawniczej należałoby coś zmienić. Chociaż z drugiej strony patrząc na obecnego prezydenta i jego promotora, co z tego, że nauczyciel może być nawet najlepszy w swojej dziedzinie, skoro uczeń nie chce pojmować jego nauk i wykazuje się złą wolą oraz przesłankami z prawem nie mającymi zupełnie nic wspólnego (np. nakazami/zakazami Wielkiego Człowieka). Znów - wszystko zależy od poszczególnych ludzi.

Poza tym - jako prawnik - daleki jestem od ferowania wyroków w jakiejkolwiek sprawie, której akt i szczegółów nie znam. No, ale brukowce to lubią...
Pomijam już nawet fakt, że - zakładając, iż są prawdą - tego typu sytuacje, jakie przytoczyłeś to są wyjątki (choć oczywiście i one nie powinny mieć miejsca) i nie wiem ile miejsc po przecinku by potrzeba, aby je uwzględnić w statystykach.

PIS wspiera bandy narodowców i kiboli - czyżby narybek do straży obywatelskiej na modę niemieckich młodzieżówek z lat 30 ?

No ale czego się spodziewałeś? Zapomniałeś lub umknęło ci, gdy minister Kempa wstawiała się za "Staruchem", poręczyła za niego i niemalże stawiała za wzór patrioty i cnót wszelakich?
Romans PiS z kibolami-bandytami nie trwa od dzisiaj, lecz od lat. Ponieważ PiS to partia wodzowska, autorytarna o zapędach dyktatorskich i totalitarnych, wobec czego - jak słusznie zauważyłeś - potrzebuje bojówek.

====================

I TAK, WOLNOŚĆ I DEMOKRACJA W POLSCE POD RZĄDAMI PiS SĄ ZAGROŻONE.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-22 21:22:46
22.05.2016 19:28
odpowiedz
Irek22
70

Bezi2598 [43]
nie wiem czy Bioware zrobiło w swojej grze cokolwiek lepiej od CDP

No ja bym postawił na muzykę. Tzn. może nie tyle jest lepsza, co - według mnie - nie ustępuje ani nie jest gorsza od tej z Wiedźmina 3.

(Co jednak jest przede wszystkim wynikiem tego, że - moim zdaniem - muzyka w Wiedźminie 3 jest najsłabszą z całej serii, a nie że ta w Dragon Age: Inquisition jest jakąś wybitną)

22.05.2016 15:44
odpowiedz
Irek22
70

A.l.e.X [136]
Popierałem PIS (...) w chęci zmiany prawa kodeku (...) karnego

Z ciekawości - jakiej zmiany prawa karnego oczekiwałeś od PiS?

A z takimi socjalnymi postulatami, to powinieneś głosować raczej na partię Razem, a nie na PiS, czyli partię pełną frazesów i pustych haseł (oraz pustych teczek), która m.in. w 2007 r. zmniejszyła obciążenia finansowe dla najbogatszych; sprawy pielęgniarek z 2007 r., które chciały "podniesienia swojego stanu posiadania" chyba nie muszę przypominać...

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-22 16:04:50
22.05.2016 10:55
Irek22
70

Cholera, kończy się druga dzisiejsza radiowa audycja polityczna i jeszcze żaden PiSior (a w dwóch audycjach było ich troje) nawet się nie zająknął nt. rzekomego głosowania "na dwie ręce".
Hmm, czyżby jeszcze nie dostali przekazu dnia, czy może po prostu sami widzą, że ta sprawa jest grubymi nićmi szyta?
No nic, jest jeszcze szansa, że chociaż w "Kawie na ławie" PiSiory zaczną coś bredzić na ten temat... A jeżeli nie, to zacznie się jutro, żeby przykryć opinię Komisji Europejskiej dot. stanu demokracji w Polsce. :)

22.05.2016 09:32
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

A.l.e.X [124]
prawdziwy patriotyzm to wspólna praca na rzecz kraju, praca przez duże P, płacenie podatków, tworzenie miejsc pracy, pomaganie innym, itc.

Co ty bredzisz, A.l.e.X?! Przecież Prawdziwy Polski Patriotyzm to wywieszanie Biało-Czerwonej Flagi oraz machanie szabelką, ułańska fantazja, megalomaństwo, obrażanie, pogarda i plucie na "obcych, innych i tamtych", manipulowanie i zakłamanie, żądanie przeprosin od wszystkich dookoła, równanie w dół w każdym aspekcie życia społecznego, opowiadanie się za teorią zamachu smoleńskiego, cwaniactwo i zgarnianie jak największych zysków z wrabiania i oszukiwania drugiej strony, wciskanie ludziom durnoty i ciemnoty bo i tak "ciemny lud to kupi", pieniactwo, roszczeniowa postawa "bo nam się należy", jak najczęstsze chodzenie na msze i jak największe dotowanie Kościoła (czyt. obcego państwa), łamanie prawa na zasadzie "sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie", stawianie pomników itp. itd. No i oczywiście głosowanie na PiS oraz branie udziału w zawodach pt. "Kto głębiej w zadzie Wielkiego Człowieka".

BTW
Przed chwilą poseł Sasin oznajmił, że minister Macierewicz zbudował polską armię. Normalnie... ŁAŁ.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-22 10:08:35
21.05.2016 17:18
Irek22
70

W takim razie niestety nie potrafię ci pomóc.
Może - jeżeli masz taką możliwość - sprawdź, czy inny komp ją widzi. Wtedy będziesz przynajmniej wiedzieć, czy płyta jest zepsuta.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-21 17:23:44
21.05.2016 17:11
odpowiedz
Irek22
70

UnluckyPage71 [1]
nie chce mi się ona uruchomić ani po prostu odczytać

Czy poprzez "nie odczytanie" masz na myśli to, że komp jej nie widzi?

21.05.2016 17:09
Irek22
70

Tak, wiem o co chodzi - Pomaska podarła projekt wczorajszej groteskowej uchwały.
Moim zdaniem niepotrzebnie to zrobiła. Tyle na ten temat.

21.05.2016 16:15
odpowiedz
Irek22
70

planeswalker [10.2]
Żadna z tych gier nie wprowadza nic czego wcześniej by nie było

Otóż to. Niektórzy chyba utożsamiają "rewolucyjność" z hajpem, ocenami lub sprzedażą.

21.05.2016 14:12
Irek22
70

Czyli co? Do Rzeczy manipuluje i zakłamuje rzeczywistość?! Nie może być!

21.05.2016 11:06
odpowiedz
Irek22
70

Dede0601 [8]
Skyrim to była rewolucja

W czym?

21.05.2016 11:03
odpowiedz
Irek22
70

Cainoor [115.3]
rząd PiSu (i nasze Państwo) ma uratować znienawidzony przez wielu zwolenników PiSu najbardziej banksterski bankster

Ha, żeby to był tylko "najbardziej banksterski bankster"! Bo akurat ten "najbardziej banksterski bankster" przez lata pracował dla - olaboga! - zagranicznego banku!

I jak to teraz sprzedać "ciemnemu ludowi"? Że dzięki jego niesłychanie heroicznej postawie, funkcji prezesa zarządu banku nie zajmował "jakiś Niemiec"? Że cały czas walczył o niezwykle korzystne dla polskich klientów regulacje, tylko ten "zły zagraniczny właściciel" mu nie pozwolił ich wprowadzić, ale jednocześnie siłą trzymał go na stołku? Że całą swoją pensję co miesiąc przekazywał na biedne polskie rodziny?

21.05.2016 08:55
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

snapi2000 [3891]
ma godnego następcę po tylu latach na dodatek z Polski, czyli Wiedźmina 3

Wiedźmin 3 nie jest żadnym następcą Skyrima. Te gry nawet nie są do siebie podobne.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-21 08:57:19
20.05.2016 23:29
-2
odpowiedz
Irek22
70

BabciaSzatana [3]
Po to założyłeś konto by prowokować ?

Może i założył konto, by prowokować. Tyle tylko, że 14 grudnia 2012 r. jeszcze nie mógł wiedzieć, jaką grą okaże się dla branży Wiedźmin 3 i jaką ocenę zgarnie na GOLu.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-20 23:31:10
20.05.2016 22:50
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

CyberTron [9]
nie mogą sobie pozwolić na 2 gry przez 6-7 lat

Dotychczas jakoś mogli sobie na to pozwolić. Co więcej, z taką strategią znakomicie sobie radzili.

20.05.2016 16:42
odpowiedz
Irek22
70

koobun [2]

Uzupełniłbym twoją wypowiedź o skoro dali sobie czas na skończenie Cyberpunka i zrobienie jeszcze jednego, niezapowiedzianego RPGa do 2021 to chyba jasne było, że żadnego Wiedźmina w tym czasie nie będzie i wtedy w całości, bym się z tobą zgodził.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-20 16:42:19
20.05.2016 16:37
Irek22
70

Żeby przekonywać papieża do zmiany stanowiska ws. uchodźców i świeckiego państwa? :)

20.05.2016 16:01
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

Jak to leciało?... Aha:

http://polska.newsweek.pl/debata-o-polsce-w-parlamencie-europejskim-witold-waszczykowski-o-beacie-szydlo,artykuly,377794,1.html

I ten gość, który nie potrafi trzeźwo oceniać sytuacji międzynarodowej, który nie potrafi przewidywać i analizować, który żyje w swoim własnym, wyimaginowanym świecie, który bredzi jakieś niestworzone historie o wegetarianach i rowerzystach jest ministrem spraw zagranicznych... Boże, miej nas w swojej opiece.

BTW
Zabawnie będzie słuchać wygibasów językowych prezydenta Dudy, gdy będzie przyjmować dymisję premier Szydło. :) No bo co będzie mówić, gdy tuż obok będzie na niego łypać czujne oko Wielkiego Człowieka? "Dziękuję pani za znakomitą robotę, którą pani wykonała na stanowisku premiera"? "Fantastycznie mi się z panią pracowało, a nasze relacje układały się wzorowo"? "Żałuję, że pani odchodzi"?
No, chyba że po prostu odbędzie się to w milczeniu, bowiem premier Szydło już definitywnie popadła w niełaskę własnego środowiska tylko jeszcze sama nie zdaje sobie sprawy, że dziś nastąpił początek jej końca w - że tak to ujmę - wielkiej polityce?...

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-20 16:22:48
20.05.2016 15:35
4
Irek22
70

A poza nagłówkiem przeczytałeś cokolwiek?

20.05.2016 15:29
2
odpowiedz
Irek22
70

Dobrze jest przeczytać taką oficjalną deklarację.

20.05.2016 15:02
-1
Irek22
70

Nie no, spoko, ja wiem, że są inne marionetki między którymi jest taki wybór, jak między syfem a kiłą (dla niekumatych - to jest to samo, tylko nazwa inna, czyli... zupełnie jak w przypadku marionetek Wielkiego Człowieka), ale Macierewicz ma zdecydowanie najbardziej negatywny elektorat spośród wszystkich obecnych polityków; nawet stosunkowo duża część zwolenników PiSu, by go nie zaakceptowała.

A jeżeli już się bawimy we Wróżbitę Macieja, to waham się pomiędzy Morawieckim juniorem a Glińskim, ale ponieważ - by było sprawiedliwie - na potrzeby tej zgadywanki narzuciłem sobie niepisaną zasadę wyboru tylko jednego, to stawiam na Glińskiego.

20.05.2016 14:49
-1
Irek22
70

Gdyby Wielki Człowiek zrobił premierem Miecierewicza... Cholera... :D W głowie mi się to nie mieści, nawet biorąc pod uwagę, że to przecież PiS i Wielki Człowiek.
Ale coś mi mówi, że w takim przypadku Polacy chyba już by się nie ograniczyli do marszów i manifestacji. I Wielki Człowiek - mimo wszystko - chyba zdaje sobie z tego sprawę. Chyba...

20.05.2016 14:31
-1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Irek22
70

Ponieważ nie spodziewałem się, że dzisiaj będzie aż tak ciekawy dzień w polskiej polityce, dopiero przed chwilą obejrzałem wystąpienie premier Szydło.
I stwierdzam, że... było to zdecydowanie najgorsze jej wystąpienie od momentu objęcia urzędu. W niemal każdym zdaniu swoją histerię, rozpacz i panikę podkreślała kłamstwami, manipulacjami i insynuacjami. I podniesionym głosem.

Po pół roku rządów i po dzisiejszym wystąpieniu stwierdzam też, że rząd Szydło jest to absolutnie najgorszy rząd, a ona sama jest najgorszym premierem w historii III Rzeczypospolitej Polskiej (tak, moim skromnym zdaniem - nie wdając się w szczegóły - nawet rząd Kaczyńskiego nie był aż tak zły).

Teraz tylko pozostaje pytanie, czy Wielkiemu Człowiekowi to wystąpienie się spodobało czy się nie spodobało (Kosiniak-Kamysz postawił premier Szydło w dość niezręcznej sytuacji); a jeśli to drugie, to czy Wielki Człowiek pozostawi ją na stołku p.o. premiera chociaż do końca wakacji... I którą marionetkę Wielki Człowiek posadzi na jej miejsce.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-20 14:38:45
20.05.2016 13:55
-1
Irek22
70

Patrząc na listę tych, którzy się podpisali pod tym listem mam wrażenie, że stosunek "łżepsychiatrów-zdrajców gorszego sortu" do Jedynych Prawdziwych Psychiatrów-Patriotów ma się mniej więcej tak, jak stosunek "łżeprawników-zdrajców gorszego sortu" do Jedynych Prawdziwych Prawników-Patriotów (z minister Kempą na czele).

20.05.2016 13:05
-1
odpowiedz
Irek22
70

Jestem pewien, że część PiSiorów, gdy słucha Bochenka i Mazurek, w duchu rozpaczliwie woła "Hofman, wróć!".

20.05.2016 12:17
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Ta planowana uchwała to jakaś kompletna groteska. :) Uchwała w takiej sprawie... Uchwała! Absurd totalny.
PiSiory zachowują się, jak dwulatki, które zakrywają oczy rękoma i myślą, że nikt ich nie widzi.

I TAK, WOLNOŚĆ I DEMOKRACJA W POLSCE POD RZĄDAMI PiS SĄ ZAGROŻONE.

19.05.2016 22:26
Irek22
70

I na ulice powrócą saturatory!

19.05.2016 22:19
Irek22
70

Wybacz, Flyby, ale szkoda mi czasu na czytanie wypocin Ziemkiewicza. Z tego pana wystarczy mi to, że przez kilka lat "musiałem" go słuchać w TOKfm.

19.05.2016 20:37
1
Irek22
70

Pewnie, że samemu jest fajniej. Z tym, że ja świadomie pomijam wszelkie informacje - że tak to ujmę - tekstowe na temat tego dodatku, ale już nie mogę się go doczekać, więc chciałbym zobaczyć chociaż mapę. ;) Bo wiesz, odkryć mapę (nie mylić z lokacjami) można już de facto na samym początku rozgrywki, więc jakimś szczególnie wielkim spoilerem mapa sama w sobie nie jest (zwłaszcza jeśli jest bez znaczników).

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-19 20:44:10
19.05.2016 20:29
-1
Irek22
70

Nie no, to jest oczywiste. Przecież nawet Lepper (zm. 2011) mówił, że Wielki Człowiek chciał ubezwłasnowolnić i sparaliżować Trybunał Konstytucyjny w latach 2005-2007.

Natomiast to, że minister Gowin to powiedział jest o tyle istotne/nowe, że otwarcie przyznał to człowiek ze środowiska PiS, ba - jeden z ministrów rządu PiS. Bo dotychczas wszelkie uwagi na ten temat płynęły ze strony opozycji, a PiS je albo pomijał milczeniem lub wyszydzał albo łgał, że "to nieprawda i w ogóle".

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-19 20:32:20
19.05.2016 20:21
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

Sir Xan [6.2]

Masz tę mapę w lepszej rozdzielczości?

19.05.2016 20:11
2
Irek22
70

Kukiz'15 to jest takie samo zjawisko, jak Ruch Palikota, tyle że z prawej strony - w następnym Parlamencie już ich nie będzie, a co najwyżej przebiją się jakieś jednostki (które wstąpią do PiS lub będą przez PiS popierane).

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-19 20:16:50
19.05.2016 19:45
Irek22
70

Szczerze mówiąc kompletnie mnie nie zaskakuje, że PiSior łże. Zwłaszcza, że łże TEN PiSior.

19.05.2016 19:38
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

No i przed chwilą minister Gowin wkopał własne środowisko, w tym premier Szydło i prezydenta Dudę mówiąc, że Wielki Człowiek już od lat 90. nosił się z zamiarem zmiany przepisów dotyczących Trybunału Konstytucyjnego (ergo - działania PiS w tej sprawie wcale nie są "reakcję i odpowiedzią" na działania PO z ub. roku).

Ile dajecie mu czasu, gdy zacznie bredzić, że "został źle zrozumiany" oraz że "jego wypowiedź została wyjęta z kontekstu"? ;)

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-19 19:58:08
19.05.2016 18:59
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

Janina Jankowska w programie "Tak Jest" na TVN 24 z dnia 19 maja 2016: "Nie interesuje mnie to, czy plan Morawieckiego jest wykonalny. Interesuje mnie jego wizja" - ot, PiSiorskie rozumowanie.

Zaliczam tę wypowiedź do klasyków typu "Żadne płacze i krzyki nie przekonają nas, że białe jest białe, a czarne jest czarne" oraz "Jeżeli dowodów nie ma, to znaczy, że zostały zniszczone".

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-19 19:01:45
19.05.2016 18:47
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

12dura [18]
bo trzyma sie od premiery i ani myśli coś więcej spaść

To jest przede wszystkim wynik tego, że w momencie premiery GTX 970 dolar był po ok. 3,30 zł, natomiast teraz jest po ok. 3,90 zł, czyli - nie wdając się w szczegóły - różnica 250-300 zł.

19.05.2016 12:33
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

[]Robert [74]
Wycior tak dowalił, że wszystkich przytkało.

Ja tam tego typa (jak i paru innych z tego forum) ignoruję, więc nawet nie wiem, co tam bełkotał. Po prostu osobiście czekam na poniedziałek. :)

19.05.2016 12:08
4
odpowiedz
Irek22
70

FanBoyFrytek [21]
porównywanie legendy 2011 do legendy 2015 nie ma sensu

Widzisz, ja prywatnie porównuję Wiedźmina do stareńkich Gothików (bo de facto to właśnie z tą serią Wiedźmin ma najwięcej wspólnego, a nie z żadnym Skyrimem czy innym Oblivionem) i w takim porównaniu - mimo swojego wieku - Gothiki wcale nie są na straconej pozycji, a nawet wychodzą z tego "starcia" obronną ręką.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-19 12:12:32
19.05.2016 11:28
-1
odpowiedz
Irek22
70

nagytow [4]
Nowe RDR, nowy Bully.

Oby. Oby.
Tak jak nie za bardzo przepadam za GTA (w "piątkę" do dziś nie zagrałem i jakoś nie szczególnie mnie do niej ciągnie), tak w RDR i Bully - mimo, że koncept rozgrywki jest taki sam, jak w GTA - grało mi się bardzo dobrze.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-19 11:36:32
18.05.2016 23:05
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

RuskiWłoch [18]
Wystarczyło poczekać na Wiedźmina 3, by zdetronizować Skyrima.

Już nawet pomijając to, że te gry w zasadzie nie mają żadnych cech wspólnych, to porównywanie Wiedźmina 3 do Skyrima jest uwłaczające dla dzieła CDP Red. Wiem, w pewnym sensie sam to zrobiłem w poście [14], dlatego posypuję głowę popiołem.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-18 23:05:58
18.05.2016 17:00
-2
odpowiedz
Irek22
70

francois [10.1]
[o Wiedźminie 2 - dop. Irek22] Był strasznie liniowy

Ile ludzi, tyle opinii. Wiedźmin 3 oczywiście może ci się bardziej podobać od Wiedźmina 2 - twój gust, twoja wola, twoje prawo. Ale pisanie, że Wiedźmin 2 jest liniowy to kompletne nieporozumienie.
O wiele bardziej liniowe są m.in. gry z serii The Elder Scrolls, ze Skyrimem na czele. ...Chociaż porównywanie tych gier/serii pod względem liniowości jest niesprawiedliwe, bowiem, z której strony nie spojrzeć, to seria Bethesdy dostaje od serii CDP Red bezlitośnie po ryju.

sebogothic [11]
[o Wiedźminie - dop. Irek22] Mapy są dość korytarzowe

W Wiedźminie (a także w Wiedźminie 2) mapy są lokacjami zamkniętymi. A to nie musi wcale oznaczać map korytarzowych. I w Wiedźminie (a także w Wiedźminie 2) nie oznacza, bo w obrębie poszczególnych lokacji można się w zasadzie dowolnie przemieszczać, a nie według "jedynej słusznej, przewidzianej przez twórców drogi (korytarza)".
Korytarzowe mapy są m.in. w wielu grach EA BioWare, takich jak np. Knights of the Old Republic, Jade Empire, Mass Effect, Dragon Age, Mass Effect 2 czy Dragon Age II.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-18 17:17:32
18.05.2016 14:33
odpowiedz
Irek22
70

Wizualnie bardzo przypomina mi "jedynkę". Ale to dobrze, bo styl artystyczny w tamtej grze bardzo mi się podoba.

18.05.2016 14:19
odpowiedz
Irek22
70

[Z materiału zalikowanego przez Flybyego]

Komisja Europejska dała polskim władzom czas do 23 maja na wykonanie "istotnego" postępu w kierunku rozwiązania zastrzeżeń zgłoszonych przez Brukselę w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli tak się nie stanie, wiceprzewodniczący komisji Frans Timmermans wyda ostateczną opinię i zaczną się działania zmierzające do drugiej fazy procedury praworządności.

Nie zgadzam się z tym, co dziennikarz powiedział w materiale, albowiem jak zawsze unijni urzędnicy są nad wyraz wyrozumiali i łagodni dając tak długi czas (a nie "nie tak dużo") na coś, co można zrobić w ciągu godziny (opublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego) lub w ciągu doby (zaprzysiężenie prawidłowo powołanych w październiku sędziów Trybunału Konstytucyjnego). I do czego w ogóle, w najmniejszym stopniu ani w żadnym przypadku nie jest potrzebna opozycja.

18.05.2016 14:05
odpowiedz
Irek22
70

Jurkowski [6]
Akurat czas dzielący wiedźmina 1 do wiedźmina 2 to 2007-2011 czyli cztery lata tak samo jak czas dzielący wiedźmina 2 i wiedźmina 3

Rocznikowo tak.
Tyle tylko, że "jedynka" wyszła pod koniec października, natomiast "dwójka" i "trójka" w połowie maja. Precyzyjniejsze jest więc mówienie/pisanie, że między premierą "jedynki" a "dwójki" minęło 3,5 roku*, natomiast między premierą "dwójki" a "trójki" 4 lata.

*W uproszczeniu zaokrąglam do okresów półrocznych, bo liczenie co do miesiąca już lekko zakrawa na absurd. Tym bardziej, że akurat w tej branży pół roku to stosunkowo długi czas, w którym można naprawić bądź zmienić lub dopracować to i owo, natomiast w ciągu miesiąca można bawić się co najwyżej w kosmetykę.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-18 14:21:43
18.05.2016 13:56
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Wiarołomca [6]
co z tego jak bedzie po 1900 zł

To z tego, że karta, której - przynajmniej według zapowiedzi - wydajność będzie mniej więcej na poziomie Titana, będzie od tegoż Titana około dwa razy tańsza.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-18 14:25:40
18.05.2016 12:14
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
70

Flyby [64]
oraz ze dwie amerykańskie bazy wojskowe dla Macierewicza

Za taką zniewagę bazy już nie wystarczą. Teraz od tego "państwa, które nie ma prawa uczyć nas demokracji, bo swoją państwowość zaczęło budować dopiero w XVIII w." powinniśmy domagać się broni nuklearnej!

18.05.2016 12:03
2
odpowiedz
Irek22
70

Dla mnie Wiedźmin 2 i Wiedźmin 3 są na równi - ani jednej z tych gier nie uważam za lepszą od drugiej, ani za gorszą.
Gdyby Wiedźmin 3 nie miał kilku nietrafionych rozwiązań gameplayowych (związanych przede wszystkim z szeroko rozumianym rozwojem postaci), to prawdopodobnie stawiałbym go wyżej - być może nawet na równi z pierwszym Wiedźminem. No, ale ma; i nie zmienia tego fakt, że część z nich (i niestety tylko część) naprawiają mody.

Tak czy siak Wiedźmin 2 to dla mnie Gra Roku 2011, natomiast Wiedźmin 3 to dla mnie Gra Roku 2015. W końcu obie stawiam na równi - równie wysoko.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-18 12:26:38
17.05.2016 13:08
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Schulz, Juncker, Timmermans, McCain, sędziowie Komisji Weneckiej, Bono, ekonomiści-analitycy największych na świecie agencji ratingowych, Clinton - wszyscy oni są źle poinformowani, bo czytają Gazetę Wyborczą (a zapewne także oglądają TVN24 i słuchają TOKfm).
Całe szczęście, że Putin nie czyta Gazety Wyborczej (ani nie ogląda TVN24 i nie słucha TOKfm), dzięki czemu może w pełni się cieszyć z "dobrej zmiany" w Polsce dostrzegając płynące z niej korzyści.

Tak nam dopomóż poseł PiS, Stanisław Piotrowicz - znany demokrata i zasłużony obrońca wolności w czasach PRL.

17.05.2016 09:30
odpowiedz
Irek22
70

Homefront - seria gier FPS klasy BBB robiona przez twórców celujących w segment gier AAA.

Inna sprawa, że mi osobiście trochę brakuje tego typu gier, więc może "kiedyś za 3 euro" sobie w toto pyknę.

17.05.2016 09:18
Irek22
70

A ma?

17.05.2016 09:17
odpowiedz
Irek22
70

Obojętnie kto wygra wybory w USA, to nasze relacje na linii Polska-USA będą kolejnym polem, na którym Polska pod rządami PiS (który jeszcze nie tak dawno chciał zacieśnienia stosunków z USA i naszego bezpieczeństwa upatrywał wyłącznie w USA) będzie mieć przesrane. Pytanie tylko, jak bardzo.

"Dobra zmiana" ku uciesze Putina.

16.05.2016 17:46
odpowiedz
Irek22
70

[]Robert [18]
Po prostu pokaż chociaż 3 elementy dobrej zmiany.

1. Początek budowania się społeczeństwa obywatelskiego oraz świadomości społecznej i prawnej ogromnej rzeszy Polaków; pokazanie, że - wbrew pozorom - nasz naród nie zgnuśniał, że nie wystarczy mu "ciepła woda w kranie" i większość Polaków nie da się sprzedać za 500 zł.
2. "Dobra zmiana" to hasło, które znacznie trwalej zapisze się w pamięci Polaków niż "IV Rzeczpospolita" (o którym to haśle - a konkretniej o tym, co się za nim kryje - zapomniała spora część naszych rodaków, w tym tych, którzy - eufemistycznie rzecz ujmując - nie podzielają poglądów Wielkiego Człowieka).
3. Prywatnie: pierwszy raz w moim trzydziestokilkuletnim życiu planuję na 4 czerwca iść publicznie uczcić rocznicę wyborów z 1989 r. I przy okazji - również pierwszy raz w życiu (bo dotychczas na żadnym tego typu marszu nie byłem) - manifestować politycznie.

15.05.2016 09:09
odpowiedz
Irek22
70

Nie ma czegoś takiego, jak "Gothic 4". Natomiast "trójka" jest, moim zdaniem, najsłabsza z całej serii. Nie jest zła i zagrać można, ale o wiele bardziej polecam "jedynkę" i "dwójkę". Ewentualnie pierwszego Risena.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-15 09:14:29
15.05.2016 09:04
odpowiedz
Irek22
70

Od kiedy zobaczyłem, że w tym: http://www.filmweb.pl/serial/Robin+Hood-2006-334492 Robin Hoodzie do bandy Robina należy Hinduska, a Braciszek Tuck jest Murzynem, już nic mnie nie zdziwi.

14.05.2016 23:13
-1
Irek22
70

VanDust [8.3]
ja GWINTA nie tknąłem

Ja tknąłem, ale jakoś mnie nie wkręcił i go olałem. Kompletnie mnie nie interesuje to, czy, kiedy i jakie będą nowe karty do gwinta.
Gdyby jeszcze za granie w niego były jakieś profity w postaci XP, to może bym poświęcił mu czas (bo jakieś zadania poboczne z nim związane są), ale biorąc pod uwagę system zdobywania doświadczenia i nabijania poziomów w Wiedźminie 3 podejrzewam, że już nigdy tej mini-gry nie ruszę.

14.05.2016 21:17
4
odpowiedz
12 odpowiedzi
Irek22
70

Tytuły Gry i RPG Roku to jedno, ale przypominam, że CDP Red zgarnął też nagrodę Dewelopera Roku 2015. Nie bezpodstawnie (tym bardziej, że już po wydaniu Serc z Kamienia).
I patrząc na Krew i Wino także za 2016 rok CDP Red powinien dostać nagrodę Dewelopera Roku. Nie widzę innych kandydatów. Przyznanie tej nagrody jakiemuś innemu studiu pokazałoby tylko, że ci, którzy ją przyznają mają w dupie graczy.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-14 21:24:28
14.05.2016 20:48
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
70

not2pun [28]
strasznie naciągane argumenty

Wszystkie te "argumenty" to była wyłącznie ironia. A dlaczego? Bo Wiedźmin 3 nie czerpie ze Skyrima nic i w żadnym aspekcie nie wzoruje się na tej grze.
Jeśli już ktoś się uprze, żeby szukać, to więcej podobieństw znajdzie w Gothikach niż w którymkolwiek TESie.

BTW
A konie były już w Oblivionie. Ba, chyba nawet w Daggerfallu były! Tak że te pierdoły o tym, że "konie to dopiero w Skyrimie oswoili, panie" można włożyć między bajki.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-14 20:56:38
13.05.2016 17:26
2
odpowiedz
Irek22
70

Dessloch [37]

Pewnie, że sobie zdaję z tego sprawę (sam zagrywałem się w "jedynkę", która miała grafikę... powiedzmy, że "umowną"). Ale nie oznacza to, że - jako potencjalny klient - nie mogę wyrazić swojej opinii na temat grafiki.

13.05.2016 17:06
2
odpowiedz
Irek22
70

Fejk nie fejk, ale przynajmniej ktoś zadał sobie trochę trudu, żeby dać twórcom do zrozumienia, jak powinna wyglądać gra z serii Civilization A.D. 2016. A powinna wyglądać zauważalnie lepiej niż "piątka". Nie wygląda.
Tak tylko dla przypomnienia: między IV a V było 5 lat różnicy; między V a VI będzie 6 lat różnicy.

13.05.2016 16:55
1
odpowiedz
Irek22
70

No ja kupuję CD-Action. Co numer. Czasami bardziej dla tekstów, czasami bardziej dla pełniaków, ale generalnie z przyzwyczajenia, dla wygody, na starość i dla potomności. I będę je kupować aż do momentu, gdy je zlikwidują.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-13 17:08:29
13.05.2016 14:19
odpowiedz
Irek22
70

Każda gra wymagająca Games for Windows LIVE mniej, to o jedno osiągnięcie ludzkości więcej.

13.05.2016 11:45
odpowiedz
Irek22
70

To już? Dzisiaj? Nie żebym jakoś szczególnie śledził informacje nt. tej gry, ale co nieco obiło mi się o oczy i uszy, wobec czego stwierdzam, że... coś (za) mały hajp, jak na tę markę, na ten tytuł. :P

A co do samej gry, podpisuję się pod tym, co napisał Thun w poście [1], z tym, że nie wiem, czy multi jest tragiczny czy nie, ale ten tryb po prostu w ogóle mnie nie interesuje.

13.05.2016 11:26
Irek22
70

Może i mogli pominąć, ale trzeba oddać, że już od dłuższego czasu były spekulacje, iż najprawdopodobniej Regis się pojawi w tym dodatku. Tak więc to, że się pojawi już wiemy, ale osobiście przed zagraniem nie chcę wiedzieć, jak - według CDP Red - doszło do jego zmartwychwstania (a teorie na ten temat już krążą po internecie). :)

13.05.2016 11:02
1
Irek22
70

Nie wiem ,dlaczego w Wiedźminie 2 Kikimora przybrała taki a nie inny kształt.

W Wiedźminie 2 nie było kikimor.

13.05.2016 11:01
1
Irek22
70

Nerka

Czy aby na pewno na myśli masz kikimory, a nie endriagi albo krabopająki?

13.05.2016 10:44
odpowiedz
Irek22
70

lordpilot [10]
Przeważnie robi to Drackula, więc trzeba go pogonić niech zakłada kolejną część

Ha, a jeśli Drackulę zamknęli #BoRejting? Ostatniego posta napisał 11 maja ok. 23:00... ;)

13.05.2016 10:32
Irek22
70

Dzięki za odpowiedź.
Czyli twórcy zdecydowali się na najlepsze rozwiązanie. :) Super.

13.05.2016 10:25
-2
odpowiedz
Irek22
70

No właśnie nie działa, tzn. pisać w nim już nie można.
520 to trochę dziwna liczba, aby zamykać wątek... Mam nadzieję, że pod przewodnictwem Wielkiego Człowieka nasz Ukochany Rząd z Najwspanialszym Panem Zbyszkiem i Najcudowniejszym Ministrem Błaszczakiem w składzie nie dorwał się do GOLowych serwerów, że z Soulcatcherem wszystko w porządku i że nie kazano mu zamknąć tamtego wątku #BoRejting... ;)

DanuelX [4]
Powiedzmy, że wątek czeka na kolejne genialne posunięcia partii przewodniej.

Genialne posunięcia to ten rząd ma co godzinę...

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-13 10:29:16
13.05.2016 10:08
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

A tak w ogóle krótka piłka: wiadomo już, czy ten dodatek będzie wpleciony w podstawkę i będzie można w niego grać odrywając się od głównej fabuły (tak jak Serca z Kamienia) czy będzie to zupełnie odrębna opowieść, do której dostęp będzie wyłącznie z menu gry?

Pytam, bo nie chcę czytać mniej lub bardziej oficjalnych informacji nt. tej gry, aby uniknąć (niechcianych) spojlerów.

13.05.2016 09:16
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

HETRIX22 [5]

Zatem także i tobie napiszę: nie wiem, w co tam lubiłeś grać za młodu, ale załóżmy, że np. w Diablo, Baldur's Gate lub Deus Ex, więc wyobraź/przypomnij sobie, co o tych grach myślałeś i jaki miałeś do nich stosunek w - odpowiednio - 2006, 2008 lub 2010 r.
To, że dla ciebie gry z 2006 r. nie są nacechowane "nostalgicznym graniem" bądź nie są "grami dzieciństwa" nie oznacza, że - w 2016 r., po 10 latach - nie mogą być dla kogoś innego. Nie jest niczyją winą, że urodził się w takim a nie innym roku i że czuje (bądź nie czuje) nostalgię i sentyment do danego tytułu.

13.05.2016 08:48
Irek22
70

Bo?

13.05.2016 07:31
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Biały Ikar [1]
Ta gra jest aż tak stara, czy ja się tak zestarzałem?

Tak, ta gra jest już tak stara. Ma już 10 lat, a w tej branży to ze dwie epoki.
Nie wiem, w co tam lubiłeś grać za młodu, ale załóżmy, że np. w Diablo, Baldur's Gate lub Deus Ex, więc wyobraź/przypomnij sobie, co o tych grach myślałeś i jaki miałeś do nich stosunek w - odpowiednio - 2006, 2008 lub 2010 r.

A co do samego Prey'a - bardzo dobra gra, moim zdaniem to najlepszy FPS lat 2005-2006, zdecydowanie ciekawszy od starszych "braci", czyli Doom'a 3 i Quake'a 4. Wracam do niego średnio raz na 2-3 lata.
...I aż mnie skręca, gdy przypomnę sobie, co twórcy chcieli zrobić z tą marką w niedoszłej "dwójce".

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-13 07:34:56
12.05.2016 22:42
2
odpowiedz
Irek22
70

Gorn221 [5]
Skoro Archespory i Skolopendromorfy występują tylko w Touissaint to co robiły w okolicach Wyzimy?

To jest tylko takie tam gadanie twórców na potrzeby marketingu.
Sapkowski o archesporach nie wspomina w ogóle, więc są one tylko wymysłem twórców, którzy umieścili je już w "jedynce".
Skolopendromorfy - jak wiadomo - występowały natomiast m.in. w Brokilonie (z którego bliżej do Wyzimy i okolic niż do Toussaint).

12.05.2016 21:33
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

Po tym filmiku podtrzymuję to, co napisałem wczoraj, a wręcz jestem jeszcze bardziej przekonany, że Krew i Wino będzie zaliczane do najlepszych dodatków w historii elektronicznej roz(g)rywki i będzie wymieniane jednym tchem obok takich tytułów, jak m.in. Pan Zniszczenia, Tron Bhaala, Noc Kruka czy Maska Zdrajcy.

M.I.A.Z.G.A.

12.05.2016 21:27
Irek22
70

OK, dzięki. Czyli wynika to z tego, że ci użytkownicy są przeze mnie ignorowani.

12.05.2016 20:51
odpowiedz
Irek22
70

Peace please, PiS.

12.05.2016 20:37
odpowiedz
Irek22
70

Dlaczego nie mogę rozwinąć odpowiedzi na moje posty w tym: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14025729&N=1 [post 27] oraz tym: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14027640&N=1 [post 8] wątku? Przez to nie wiem, kto ani co mi odpisuje.
Chciałbym zaznaczyć, że odpowiedzi w innych wątkach i do innych osób mogę rozwijać bez problemu.

Może to wynikać z tego, że może odpowiadają mi osoby, które ignoruję? (Mógłby ktoś napisać, kto mi odpisuje na wspomniane posty w rzeczonych wątkach?)

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-12 20:42:38
12.05.2016 20:33
2
Irek22
70

Zupełnie tak, jakbym czytał siebie. Co do słowa. :)

12.05.2016 19:51
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

moonman [3]
będzie to albo turówka

Gdyby strategie turowe dało się łatwo i przyjemnie oraz "dochodowo" tworzyć na konsole, to wszelkie Hirołsy, Cywilizacje i inne Total Wary oraz strategie od Paradoxu wychodziłyby również na nie.
Gdyby RTSy dało się łatwo i przyjemnie oraz "dochodowo" tworzyć na konsole, to wszelkie Dawn of Wary, StarCrafty i inne Company of Heroesy oraz strategie od Paradoxu wychodziłyby również na nie.
No, ale oczywiście nasi rodacy, jak to nasi rodacy mają w zwyczaju, uważają się za mądrzejszych od wszystkich i z - nomen omen - ułańską fantazją wymachując motyką rzucają się na słońce.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-12 19:53:43
12.05.2016 07:47
-3
odpowiedz
Irek22
70

Jeżeli ktoś was zapyta, dlaczego w Polsce upadły kabarety, wyświetlcie mu na YouTube wczorajszy "audyt".

11.05.2016 21:45
odpowiedz
10 odpowiedzi
Irek22
70

RuskiWłoch [24.7]
Pokaż mi elementy, które CDP wzięło ze Skyrima do Wiedźmina

Yyy... No ten... tego... eee... W obu grach niebo bywa zachmurzone?...

11.05.2016 20:42
odpowiedz
Irek22
70

Całkowicie zgadzam się z Twoim zdaniem, Jordan.

PS
Ale z perspektywy czasu Dragon Age II (nadal) jest zły. Kilka dni temu postanowiłem odświeżyć sobie tę grę i... nie dałem rady, wytrzymałem ok. 3 h, po czym gra poleciała z dysku. Ba, uważam, że z perspektywy czasu (w końcu w ostatnich 5 latach trochę RPGów wyszło...) Dragon Age II jest jeszcze gorszy, niż był w momencie premiery.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-11 20:54:55
11.05.2016 19:03
1
odpowiedz
Irek22
70

Na początku myślałem, że będzie trofeum z... pawia. :D

Już po powyższym filmiku (który wrzucił gothmok) widzę, że Krew i Wino będzie zaliczane do najlepszych dodatków w historii elektronicznej roz(g)rywki i wymieniane jednym tchem obok takich tytułów, jak m.in. Tron Bhaala, Pan Zniszczenia czy Noc Kruka.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-11 19:07:50
11.05.2016 17:43
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Graficznie kojarzy mi się ze ś.p. Age of Empires Online... :P Jak na mój gust odpychająco to wygląda, wizualnie "piątka" bardziej mi się podoba.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-11 17:45:15
11.05.2016 15:52
odpowiedz
Irek22
70

I bardzo dobrze! Trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć "dość", zamiast rozmieniać się (i markę) na drobne - taką postawę należy chwalić, zwłaszcza w tej branży.
A jeszcze bardziej cieszy mnie przedłużenie nadziei na wydanie REDkita 2. :)

11.05.2016 10:32
Irek22
70

VanDust

Nie, że mi się nie podoba, jako taka. Jest tam kilka niezłych (zaledwie kilka i zaledwie niezłych) kawałków, jednakże generalnie muzykę w Wiedźminie 3 uważam za najsłabszą z całej serii i - w odróżnieniu od OST z "jedynki" oraz "dwójki" - kompletnie nie mam ochoty słuchać jej poza grą.

10.05.2016 22:13
odpowiedz
Irek22
70

1000 szkół na 1000-lecie!

10.05.2016 20:47
1
Irek22
70

Sir Xan

Jemu raczej chodziło o to, ile po instalacji ten dodatek zajmuje miejsca na dysku PS4...

10.05.2016 20:33
Irek22
70

Którą wersję cyfrową?
GOG.com to jest de facto tylko sklep, a nie platforma, więc gier zakupionych na GOG.com nie da się podpiąć pod żadną inną platformę.

10.05.2016 17:34
3
Irek22
70

Bethesdo i EA BioWare, uczcie się!

10.05.2016 17:21
Irek22
70

No i wygląda na to, że będzie "flederowate coś". :)

(To tak odnośnie postu [6] w tym wątku)

PS
Muzyka, zwłaszcza początek tego utworu cholernie kojarzy mi się z Drakensangiem. I dobrze, bo Drakensang miał całkiem przyjemną dla mojego ucha muzykę.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-10 17:54:47
10.05.2016 17:16
-1
odpowiedz
Irek22
70

Dariusxq [1]
Chętnie bym poczytał, ale nie chcę psuć sobie niespodzianki ;)

Dokładnie. Tym bardziej, że dodatek zakupiłem już w zeszłym roku razem z Sercami z Kamienia.

10.05.2016 15:17
odpowiedz
Irek22
70

Jako wyborca Nowoczesnej oraz "niemarszowy sympatyk" KODu i szeroko rozumianej opozycji oczekuję, że tym razem - zwłaszcza po doświadczeniach sprzed miesiąca - nikt z parlamentarnej opozycji* nie da się nabrać Wielkiemu Człowiekowi i nie pójdzie na żadne groteskowe spotkanie. Rzekłem.

*Kukiz'15 to nie opozycja.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-10 15:20:10
10.05.2016 15:03
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
70

poltar [16]
Licze ze jednak zrobia cos z kretynskim sposobem nagradzania gracza za zadania.

Również mi nie podoba się ten system. Niestety wynika on z przyjętego systemu zdobywania poziomów Geralta i jednocześnie z otwartego świata gry, przez co wątpię, że twórcy go zmienią, bo musieliby parę elementów solidnie przewartościować. Bardzo podobny system zdobywania poziomów Geralta - ze względu na zamkniętą strukturę świata gry - sprawdzał się w "dwójce", ale do "trójki" lepiej by pasował system np. z pierwszego Wiedźmina lub Gothików.
Jakkolwiek pod każdym najbardziej istotnym dla mnie względem, uważam Wiedźmina 3 za arcydzieło i mistrzostwo świata (no, poza muzyką), tak pod względem szeroko rozumianego rozwoju postaci - w tym zdobywania poziomów, nagradzania za wykonane zadania oraz limitów poziomów, co do możliwości używania broni i zbroi - CDP Red się nie popisał, przez co nie mogę z czystym sumieniem wystawić tej grze 10/10.

10.05.2016 09:43
3
odpowiedz
Irek22
70

To się nazywa DODATEK!

20 rodzajami dotąd nieznanych potworów

Po cichu liczę, że chodzi tylko o "dotąd nieznane w Wiedźminie 3", wobec czego w końcu ponownie pojawią się moje faworyty z całej serii (a może nawet i gier w ogóle), czyli zjadarki. Przy czym obowiązkowo - zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i animacje - wzorowane na tych z "jedynki".
Aczkolwiek wampirami wizualnie wzorowanymi na flederach i garkainach z "jedynki" również bym nie pogardził. :)

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-10 09:44:20
08.05.2016 22:41
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

Gorn221 [3.4]
Jak wy w to graliście?

Na najniższym poziomie trudności pomijając dialogi, jeżdżąc galopem lub cwałem, korzystając z szybkiej podróży, pomijając większość zadań pobocznych i nie zwiedzając lokacji pewnie da się ukończyć tę grę w ok. 50 h.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-08 22:42:16
08.05.2016 22:24
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
Irek22
70

Wydajność wydajnością - 60 fps mi w zupełności wystarczy, ale to, co mnie w tym pokazie cieszy najbardziej, to to, że twórcy nie bawią się w półśrodki i prezentują tę grę na jedynym słusznym i właściwym dla FPSów kontrolerze.
Czyżby wreszcie na rynek miał trafić pierwszy od wielu lat rasowy FPS?... Oby tylko singiel nie był jedynie na doczepkę, a w finalnej wersji na mapach było więcej przeciwników.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-08 22:26:16
07.05.2016 17:44
odpowiedz
Irek22
70

Wreszcie jakieś nowe karty. Jeżeli w niezależnych testach wyniki będą zbliżone do tych, które podaje Nvidia, to - przy tych cenach - będzie rewelacyjnie.

07.05.2016 12:40
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Zdzichsiu [7.1]

Przecież to jest zwykły troll. Polecam zająć się czymś pożyteczniejszym od karmienia go, np. dłubaniem w nosie.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-07 12:50:10
06.05.2016 17:38
odpowiedz
Irek22
70

FanBoyFrytek [256]
Frostbite nie bardzo pasuje do dragon age

Fakt, że w Inquisition kompletnie nie widać, iż użyto w niej Frostbite i takiej plastikowości nie powstydziłaby się nawet lalka barbie, ale gra brzydka nie jest. W przeciwieństwie do "dwójki", która ma paskudną i wręcz odpychającą oprawę wizualną. Cały czas zachodzę w głowę, jakim cudem EA BioWare mogło aż tak bardzo spier*olić graficznie Dragon Age II.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-06 17:57:35
06.05.2016 15:44
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

laki2217 [7]
Brakuje gier z wampirami

Nadejdzie jeszcze czas, gdy będziemy (jako gracze) już rzygać na myśl o kolejnych grach z wampirami w rolach głównych, tak jak to było m.in. w przypadku gier II-wojennych, piratów czy zombie. :) W tej branży nie ma takiego pojęcia, jak "umiar".
Co jednak nie zmienia tego, że aktualnie faktycznie jest posucha w tej tematyce i jeśli powyższa informacja by się potwierdziła i mielibyśmy otrzymać "duchowego spadkobiercę" Bloodlines (do tego - jak ptaszki ćwierkają - zrobionego przez Obsidian), to zacząłbym się jarać, niczym wampir na słońcu.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-06 16:10:24
05.05.2016 15:17
odpowiedz
Irek22
70

p4go [29]

Dzięki wielkie! Niewątpliwie ten mod uprzyjemni mi rozgrywkę. Pytanie tylko czy działa on z wersją gry zakupioną na GOG.com... :P
Swoją drogą to dziwne, że CDP Red zdecydował się na takie rozwiązanie, które może i jest uzasadnione w grach MMO, ale nie w grze wybitnie singleplayerowej, i to z otwartym światem. Dla mnie to jest/było kompletnie niezrozumiałe posunięcie.

Ale nawet biorąc pod uwagę tego moda (który w tym momencie stał się dla mnie obowiązkową i nieodłączną częścią Wiedźmina 3), oceny 10/10 i tak nie dam ze względu na inne - choć nieco mniej przeszkadzające w zabawie niż "poziomowanie przedmiotów" - rozwiązanie gameplayowe, a którego, niestety, żadnym modem nie da się zmienić. No, niech więc będzie 9,5/10. ;)

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-05 15:28:11
05.05.2016 13:23
-2
odpowiedz
Irek22
70

Ekran postaci - już mi się podoba. :)
Mój RPGowy gust ogłasza lata 2015-2016 Złotą Erą dla gatunku gier RPG.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-05 13:31:30
05.05.2016 11:43
3
odpowiedz
Irek22
70

Cre<A>ToR [12]
A gdzie system rozwoju postaci?

Nie wiem, nie sprawdzałem, nie interesowałem się, ale jeżeli akurat w tej grze nie ma rozwoju postaci, to Bogu... tfu, twórcom dziękować! A samej grze - w obecnych czasach - zapisać to na plus.

05.05.2016 11:33
odpowiedz
Irek22
70

Najlepszym modem do Wiedźmina 3 byłby mod likwidujący minimalny poziom co do możliwości używania przedmiotów. Jest już taki mod?
Wymagania co do poziomu to jedno z dwóch rozwiązań gameplayowych, przez które nie mogę z czystym sumieniem dać tej grze 10/10.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-05 11:36:20
05.05.2016 10:25
odpowiedz
Irek22
70

E tam, poczekam na kolejną generację i remastery remasterów.

05.05.2016 10:18
odpowiedz
Irek22
70

Link: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=2913517&PAGE=1&N=1
Data i godzina: 05.05.2016 9:51 oraz 10:05 (dwa razy w jednym wątku)
Ksywa: PaulinaKlaudia
Naruszenie regulaminu: wyzywanie innych użytkowników Forum od "idiotów" i "głupków".

04.05.2016 23:40
odpowiedz
Irek22
70

Musisz mu dać trochę czasu, by wykonał tę zbroję. Wyjdź z kuźni, wykonaj jakieś zadanie, pogadaj z kimś lub odczekaj z godzinę, dwie (czasu gry oczywiście) i wróć do kuźni - jeśli to nie pomoże, to nie wiem, co pomoże.

PS
Zakładam, że wszystkie składniki mu dałeś (1. Resztki zbroi Kruka 2. Fragment zbroi Kruka 3. Zapiski elfiego minstrela oraz 4. Litanię św. Grzegorza).

04.05.2016 17:34
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

Niezły tekst, trafne uwagi.
Z jedynym tylko stanowczo się nie zgadzam. Mianowicie: (o pierwszej części serii - dop. Irek22) było całkiem oryginalne jak na możliwości kanadyjskich mistrzów sztampy. Dragon Age to jeden z moich ulubionych RPGów i jedna z ulubionych gier w ogóle, ale nigdy nie posunąłbym się do takiego stwierdzenia. Bardziej bym się natomiast przychylał do zupełnie przeciwnej opinii - że ta gra to niemal kalka z Tolkiena tudzież D&D. I żeby nie było - zupełnie mi to nie przeszkadza, ale uważam, że akurat oryginalności nie było w niej w zasadzie wcale.

PS
I tak, również według mnie Skyrim jest przeceniany.

post wyedytowany przez Irek22 2016-05-04 17:35:35
03.05.2016 18:14
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

RTSa od Relic Entertainment zawsze chętnie przyjmę. Ta gra z automatu wskakuje na moją listę najbardziej wyczekiwanych produkcji, zwłaszcza jeśli twórcy naprawdę wyciągnęli wnioski z Dawn of War II.

29.04.2016 13:19
1
odpowiedz
Irek22
70

Parafrazując utytułowanego polskiego sportowca: to ma być gra?! To jakaś popierdółka, a nie gra!

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-29 13:21:04
28.04.2016 19:38
Irek22
70

Chodzi o to, że w Skyrimie "wybory" gracza co do "fabularnego rozwiązywania zadań" de facto nie mają żadnych konsekwencji i odzwierciedlenia ani w fabule/wydarzeniach, ani w świecie gry. A to sprawia, że - wbrew temu, co niektórzy, w tym "oficjalni recenzenci", twierdzą - ta gra jest liniowa. W zasadzie jest skrajnie liniowa. Bo o (nie)liniowości gry bynajmniej nie świadczy ani to, w jakiej kolejności można wykonywać zadania, ani to, czy po świecie gry można swobodnie się przemieszczać. I m.in. właśnie przez ten fakt Skyrim nie ma według mnie - jak to, z braku dobrego polskiego słowa, przyjęło się określać także w polskiej branży gier - replayability; jest pusty.

Nie przeczę, że niektórym to nie przeszkadza lub wręcz się podoba - życzę im dobrej zabawy. Ja jednak należę do tych, którym takie podejście - przynajmniej w grach powszechnie zaliczanych do gier RPG - się nie podoba, którym ono nie wystarczy i uważa je za jedną z wad tej gry.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-28 19:51:06
28.04.2016 17:45
Irek22
70

Skyrim ma swoją fabułę dostosowaną questami do wyborów gracza (...) jaki ciąg fabuły i questów daje graczowi.

Tyle tylko, że owe "wybory gracza" bądź "ciąg fabuły i questów" kompletnie nie ma w tej grze znaczenia. To, w jakiej kolejności oraz w jaki sposób wykona się poszczególne zadania jest tu kompletnie nieistotne, co sprawia, że ta gra jest w zasadzie całkowicie liniowa. Owszem, jest swoboda (skorupka wydmuszki), ale w ogóle nie ma ona przełożenia na wybory gracza (wnętrze wydmuszki).
I m.in. właśnie dlatego uważam, że ta gra to wydmuszka i pisanie o niej w ten sposób nie idzie ciut za daleko.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-28 17:47:00
28.04.2016 17:26
odpowiedz
Irek22
70

Niemal 18 euro, ale od wczoraj Vampire: The Masquerade - Bloodlines cały czas jest na 1. miejscu najchętniej kupowanych gier na GOG.com. I to mimo, że aktualnie trwa jedna z akcji promocyjnych na wiele innych tytułów.
To, a także ilość komentarzy pod informacją o wprowadzeniu jej do sprzedaży pokazuje, jak bardzo klienci GOG.com czekali na tę grę. Czemu wcale się nie dziwię. :)

28.04.2016 17:05
odpowiedz
5 odpowiedzi
Irek22
70

USSCheyenne [4.4]
Jak ktoś tego nie lubi to nie ma czego szukać w ich grach.

Święte słowa.
Dlatego też Skyrima w bólach wymęczyłem, Fallouta 4 zniesmaczony odstawiłem po - w sumie, bo grałem na nie moim PS4 - jakichś 7-8 godzinach, a na kolejną grę wyprodukowaną przez Bethesdę w ogóle nie czekam.

Co do moda zaprezentowanego przez Ryszawego, to wygląda to to całkiem ładnie, ale każdy tego typu mod utwierdza mnie w przekonaniu, że ta gra to wydmuszka - przyciąga wzrok, ale w środku jest kompletnie pusta.

28.04.2016 15:00
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

Podpisuję się pod pierwszymi dwoma postami. CDP Red wyrobił sobie już taką markę i taką pozycję w branży, że sam może być wzorem dla innych studiów.

27.04.2016 17:52
odpowiedz
Irek22
70

Oczywiście ściema ewidentna, ale muszę przyznać, że dość zabawna i nawet w miarę... hmm... wyszukana. A to dlatego, że bez wulgaryzmów, opluwania innych, itp. itd.

Jestem ciekaw, który z użytkowników podszywa się pod Flyby'ego.

PS
Od razu zaznaczam, że w razie czego zmieniać konta nie zamierzam i wszystko, co będę chciał na forum GOL napisać, napiszę pod tym nickiem (zarejestrowanym 1 lipca 2009 r.), czyli z "I" (dużym "i") na początku, a nie "l" (małym "L")... ;D

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-27 18:01:43
27.04.2016 14:25
Irek22
70

DVD box - 3 płyty jedna na drugiej + instrukcja. Chyba nawet przetłumaczona na polski.

No i ja również mam właśnie tę. I zgadza się - instrukcja jest przetłumaczona na język polski.

27.04.2016 13:56
2
odpowiedz
Irek22
70

No właśnie, tu już nawet nie chodzi o dorównanie Wiedźminowi 3 (który, nawiasem mówiąc, jak na mój gust, nie ustrzegł się nietrafionych, rażących i kompletnie niezrozumiałych dla mnie rozwiązań gameplayowych), lecz - przynajmniej jeśli chodzi o tworzenie światów - generalnie o dogonienie innych studiów produkujących gry RPG i po blisko 20 latach zrobienie wreszcie czegoś, co dziś powinno być normą.
Bo jeśli chodzi o fabułę, to - co by nie mówić - EA BioWare cały czas nie schodzi poniżej pewnego poziomu i nawet, gdy ma słabszą passę, to i tak pod tym względem bez popity zjada na śniadanie taką na przykład Bethesdę.

Zaznaczając, że chodzi wyłącznie o gry RPG i singleplayer:

1998-2009
Baldur's Gate
Baldur's Gate II (na 7 gier RPG stworzonych w tym okresie to jest jedyny sequel)
Neverwinter Nights
Knights of the Old Republic
Jade Empire
Mass Effect
Dragon Age

2010-2017+
Mass Effect 2 (z zastrzeżeniem, że akurat ta seria od początku była pomyślana jako trylogia)
Dragon Age II
Mass Effect 3
Dragon Age III
Mass Effect 4
Dragon Age IV?

Przykro jest patrzeć, jak nisko to studio upadło.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-27 14:52:59
27.04.2016 11:47
-2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

Łooo, to ile pojawi się tych CoDów w jednym roku?... I jaka będzie "odpowiedź" Ubi$oftu?... Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych informacji!

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-27 11:50:24
26.04.2016 19:23
odpowiedz
Irek22
70

No właśnie, zna ktoś jakiś dobry mod graficzny, który podbija rozdzielczość Diablo II?
Kiedyś zainstalowałem jakiegoś moda i wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że przy krawędziach widoczne było doczytywanie się terenu "na kwadratach", co było na tyle irytujące, że odinstalowałem tego moda. A granie w rozdzielczości 800x600 na 24" to gwałt na oczach.

26.04.2016 12:40
-1
odpowiedz
Irek22
70

Dlaczego protagoniści z gier wydawanych w ostatnim czasie przez Microsoft z ryja są tak cholernie niepodobni do nikogo? Ciężko się z kimś takim utożsamiać i mu kibicować.
Cosplay Marcusa Fenixa na pierwszy rzut oka rozpoznałby każdy szanujący się (a pewnie i niejeden niedzielny) gracz. Natomiast jestem przekonany, że gdyby ktoś na zlot cosplayowców przebrałby się za głównego bohatera Gears of War 4 albo (komuś w ogóle przyszedłby do głowy taki pomysł?) tego fajfusa z Quantum Break, to na niemal każdym kroku stawałby przed pytaniem "Kim ty w ogóle, kur*a, jesteś, pajacu?".

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-26 12:50:25
26.04.2016 12:16
Irek22
70

Nigdzie nie napisałem, że "w grze musi być milion bandytów za miastem" - nie wiem, skąd ci się to wzięło. Napisałem jedynie, że nie widzę problemu, aby - jeśli inaczej nie wymaga zadanie czy to główne czy to poboczne - bandyci od razu byli wrogo nastawieni do kierowanej przez gracza postaci i atakowali ją zaraz po tym, gdy wejdzie ona w zasięg ich wzroku.
Natomiast to, czy w danej grze, na danym obszarze jest ich za dużo bądź za mało, to już zupełnie inna sprawa i nie do niej się odnosiłem.

A jeżeli masz na myśli tzw. realizm, to nie napisałem, że "świat gier ma naśladować ten prawdziwy". Osobiście nie jestem zwolennikiem (nadmiernego) realizmu w grach i jak dla mnie - w rozsądnych granicach oczywiście - im mniej realizmu, tym mniej frustracji, a więcej frajdy.
Chodziło mi jedynie o "imitowanie życia" (przede wszystkim NPCe nie stojące jak kołki, cykl dobowy, cykl pogodowy). A to różnica.

PS
Z chyba oczywistego powodu, w temacie traktującym o grach RPG nie odniosę się do gier Tellatle Games.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-26 12:22:05
26.04.2016 11:55
odpowiedz
Irek22
70

Fallout 4 Falloutem 4 - gra wyszła stosunkowo niedawno, więc twórcy mają jeszcze czas na naprawienie tego i owego.

Ale w takim na przykład Skyrimie po 4-5 latach od premiery szlachcic na koniu nadal potrafi z prędkością odrzutowca odstawiać przedziwne wygibasy na niebie, NPCe nadal potrafią zapadać się pod ziemię, przez co widać tylko "maszerujące głowy", a sprzęt po pokonanych bandytach nadal potrafi rzucać na siebie zaklęcie lewitacji... Zaiste, klimat na sto dwa.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-26 12:47:55
26.04.2016 11:41
Irek22
70

Na Steam-DRM jest za 20 euro. :P

Ja jakieś 6-7 lat temu wersję pudełkową w folii wyczaiłem w Mega Avans za... 6 zł. :) Wyceniający chyba nie zdawał sobie sprawy, jak wycenić taki rarytas.
Co nie zmienia tego, że i wersję GOG.com na pewno kupię, ale - podobnie jak meelosh w poście [352.1] - poczekam na przecenę. Tym bardziej, że oprócz wersji pudełkowej mam jeszcze wersję z CD-Action.

25.04.2016 23:57
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
70

Bandyci to bandyci, zbiry to zbiry, a zombie to zombie - ktoś musi być "dostarczycielem" PD, kasy i przedmiotów. Nie czepiałbym się akurat tego aspektu. Gdybym miał za każdym razem gadać z jakąś grupą bandytów tylko po to, aby ostatecznie i tak im spuścić łomot, to bym się przy takiej grze srodze wkur*iał.

Mnie za to irytuje inna sztuczność niektórych gier RPG - martwy świat.
Nie chciałbym już tu przytaczać, jako przykład zawstydzający także dziś niektórych twórców, 15-letniego Gothika, ale uważam, że obecnie, mając do dyspozycji taką technologię i takie zasoby, jakie mają, twórcy - zwłaszcza ci najwięksi twórcy, celujący w segment tzw. gier AAA - mają niejako zasrany obowiązek tworzyć światy imitujące życie. Jeżeli dana gra jest pozbawiona tego aspektu, to dla mnie jest to duża wada i moja ocena dla takiej produkcji automatycznie leci przynajmniej o jeden punkt. Bo świat gry - a przez to sama gra - bez żywego świata, bez świata imitującego życie jest dla mnie światem mało wiarygodnym, przez co jeszcze bardziej czuję, a wręcz przez samych twórców jest mi w pewnym sensie na każdym kroku wbijane do głowy, że moje działania w tym świecie są nad wyraz umowne, co przekłada się na stopień osławionej immersji. A jeśli dodać do tego jeszcze brak cyklu dobowego lub cyklu pogodowego...
Prym w niechlubnym rankingu studiów tworzących gry z martwymi i sztucznymi światami wiedzie EA BioWare. Nie czekam na Mass Effect: Andromeda, ale produkcji tej jestem ciekaw tylko z jednego powodu - czy po blisko 20 latach tworzenia gier RPG, EA BioWare w końcu odejdzie od martwego, sztucznego i grubymi nićmi szytego "świata kołków" i choć trochę wysili się, by wreszcie stworzyć w swojej grze świat imitujący życie?

Innym aspektem, który świadczy o sztuczności świata w grach RPG i niesamowicie mnie wnerwia, to brak konsekwencji naszych działań lub decyzji/wyborów.
Sztandarowym przykładem takiej gry - gry, w której działania lub decyzje i wybory nie mają praktycznie żadnych konsekwencji w świecie gry - jest Skyrim (pomijam tu dyskusję, czy Skyrim to gra RPG). O braku wpływu działań, decyzji i wyborów gracza w Skyrimie na cokolwiek można by napisać książkę, ale najbardziej dobiło mnie to: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13981183&N=1 . Jeżeli Bethesda tego nie naprawiła w jakimś patchu, to dla mnie jest to najbardziej skandaliczny tego typu błąd i największy tego typu debilizm w historii elektronicznej roz(g)rywki.

PS
Nie porównuj gier do książek czy filmów. W procesie produkcyjnym gry, zwłaszcza gry RPG, są dużo bardziej złożonym medium od filmów oraz - tym bardziej - książek i siłą rzeczy twórcy muszą iść na jakieś ustępstwa i w umowność. Tym bardziej, że - w przeciwieństwie do filmów i książek - ostateczny odbiorca gier w pewnym sensie w nie ingeruje, wobec czego trudno jest przewidzieć i uwzględnić każde możliwe (bądź niemożliwe) zachowanie.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-26 00:29:44
25.04.2016 21:23
1
Irek22
70

Ale Redom i ich wiedźminowi to już można, co nie?

Oczywiście, że nie można - przecież CDP Red to nie Bethesda!

25.04.2016 20:40
1
odpowiedz
7 odpowiedzi
Irek22
70

Predi2222 [6]
Bugi i glicze mają swój urok.

Aż dziw bierze, że pierwszy post na ten temat pojawił się dopiero po 5 godzinach od opublikowania wiadomości.

Brakuje jeszcze sakramentalnego "To Bethesda, więc niedoróbki, błędy i głupoty trzeba jej wybaczyć".
Ba, zaraz napiszę petycję, aby gry Bethesdy dostawały przynajmniej +1 do oceny za bugi, "bo one tworzą klimat" i że "bez bugów to nie byłoby już to samo"...

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-25 20:40:54
25.04.2016 15:59
-3
odpowiedz
Irek22
70

Cieszy mnie ta informacja, bo to oznacza, że - jeśli powstanie - nowy Wiedźmin wyjdzie nie wcześniej niż za 6-7 lat.

poltar [14.1]
Jedyne czego bym pragnął by Redzi zrobili dla projektu pod nazwą Wiedeźmin to porzadne narzędzia moderskie.

+1

To, a nie produkcja seryjnej papki przedluzylaby zycie gry.

+1

25.04.2016 15:08
odpowiedz
Irek22
70

I oto jest: https://www.gog.com/news/release_vampirer_the_masquerade_bloodlines .

(To tak w nawiązaniu do posta [2])

24.04.2016 20:14
odpowiedz
Irek22
70

sebogothic [11]
Akurat wielkim fanem Gwinta nie jestem i bardziej ucieszyłaby mnie informacja o powrocie kościanego pokera.

Popieram, ale pod warunkiem, że kościany poker byłby bardziej podobny do tego z "jedynki" niż z "dwójki". Niby kościany poker to kościany poker, więc zawsze gra się w niego tak samo, ale jednak jak się okazuje kościany poker kościanemu pokerowi nierówny. Nie za bardzo przypadł mi do gustu ten z "dwójki", podczas gdy w tego z "jedynki" - mimo, że generalnie w grach olewam wszelkie minigierki, jeśli nie są potrzebne do wykonania jakiegoś zadania - grałem nawet dla czystej przyjemności, co w "dwójce" mi się nie zdarzyło. Trudno mi dokładnie określić co, ale w kościanym pokerze w "dwójce" coś - nomen omen - nie zagrało.
Nawet muzyka przygrywająca podczas gry w kościanego pokera była fajniejsza w "jedynce". :P

A tak w ogóle to liczę, iż po Krwi i Winie wypuszczą jakieś porządne narzędzia modderskie, takie, które będą dawały możliwość tworzenia nowych światów i przygód.

Popieram jeszcze bardziej. Dopóki nie będzie oficjalnego stanowiska CDP Red, że na pewno nigdy nie wydadzą REDkita do Wiedźmina 3, dopóty jest nadzieja.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-24 20:21:15
24.04.2016 10:24
-2
odpowiedz
Irek22
70

rynkowy udział nextgenowej konsoli giganta z Redmond nie rośnie, mimo wysiłków firmy

Uh, a jakież to "wysiłki" gigant z Redmond podejmuje w tym kierunku?

Podpisuję się w całości pod postem [1] hinsona (no, może tylko nie użyłbym słowa "martwą"; zamiast niego użyłbym raczej określenia "drugiego wyboru").
Ósmą generację Microsoft zawalił koncertowo i kompletnie zaprzepaścił to, co wypracował sobie generacją siódmą.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-24 10:25:25
24.04.2016 10:10
odpowiedz
Irek22
70

Nie wiem, nie znam się na tym (pod)gatunku i nie wiem, na ile te propozycje pod niego podpadają, ale widzę, że już chyba trzeci raz zakładasz o tym wątek i coś mi mówi, że będziesz to robić do skutku, więc wrzucam link, w którym możesz znaleźć "gry podobne" do Prison Architect: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=19654 .

23.04.2016 19:06
odpowiedz
Irek22
70

Nie, nie ma.

23.04.2016 12:15
1
odpowiedz
Irek22
70

Do przypatrywania się tej grze Elessar zachęcił mnie najbardziej tym, że na pięciu stronach, pisząc o niej generalnie pozytywnie, ani razu nie potrzebował podeprzeć się określeniem "gra współtwórców Wiedźmina 3".

Nadal nie jest to co prawda tytuł, na który jakoś specjalnie czekam, ale od teraz przynajmniej nie będę go za każdym razem olewać. Nawet gdy zobaczę slogan "gra współtwórców Wiedźmina 3".

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-23 12:17:20
23.04.2016 10:52
odpowiedz
Irek22
70

Jakkolwiek o stronie wizualnej samej gry mogę wypowiadać się w samych superlatywach i na każdym kroku się nią zachwycać, tak żadna z okładek - ani podstawki ani dodatków - kompletnie mi się nie podoba. Choć akurat ta z "Krew i wino" i tak jest według mnie najlepsza z tych trzech.
No, ale na szczęście nie okładka zdobi grę. Tym bardziej, że tę grę kupiłem od razu na GOG.com.

Mam jednak cichą nadzieję, że pudełkowe wydanie GotY - podobnie jak w przypadku Wiedźmina 2, którego okładka premierowa też była "taka se", a dopiero okładka edycji rozszerzonej była całkiem spoko - będzie mieć ładniejszą okładkę.
Inna sprawa, że nawet jeśli nie będzie, to i tak je kupię. :)

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-23 11:09:13
22.04.2016 20:57
Irek22
70

To "robactwo wielkości Geralta" było już w "jedynce" i tam Geralt nie został poddany żadnemu pomniejszeniu.
Poza tym ta "olbrzymia wieża" wygląda, jakby jej podstawą była noga od grzyba.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-22 20:59:21
22.04.2016 19:13
odpowiedz
Irek22
70

Skolopendromorfy wyglądają przezajedwabiście.

22.04.2016 09:43
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Barthez x [6]

Zupełnie jakbyś opisywał gry EA BioWare, które mimo korytarzowych lokacji (no, poza Dragon Age: Inquisition - ale co z tego wynikało?) oraz martwych światów, generalnie cieszą się uznaniem graczy.

I żeby nie było - korytarzowość lokacji sama w sobie dla mnie nie jest wadą. O wiele ważniejsze jest dla mnie ciekawe wykonanie lokacji, aby było na czym zawiesić oko.
Co innego martwy świat. Nie chciałbym już tu przytaczać, jako przykład 15-letniego Gothika, ale uważam, że obecnie, mając do dyspozycji taką technologię i takie zasoby, twórcy - zwłaszcza ci najwięksi twórcy, celujący w segment tzw. gier AAA - mają niejako zasrany obowiązek tworzyć światy imitujące życie. Jeżeli tego nie ma, to dla mnie jest to duża wada i moja ocena dla takiej produkcji automatycznie leci przynajmniej o jeden punkt. Bo świat gry - a przez to sama gra - bez żywego świata, bez świata imitującego życie jest dla mnie światem mało wiarygodnym, przez co jeszcze bardziej czuję, a wręcz przez samych twóców jest mi w pewnym sensie na każdym kroku wbijane do głowy, że moje działania w tym świecie są nad wyraz umowne. A jeśli dodać do tego jeszcze brak cyklu dobowego lub cyklu pogodowego...

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-22 10:19:31
22.04.2016 09:23
odpowiedz
Irek22
70

Faery: Legends of Avalon to katastrofalna porażka - wytrzymałem może godzinę, po czym odinstalowałem ten szajs.
Niemniej jednak średnia nie-średnia, ale Mars: War Logs był dla mnie pozytywnym zaskoczeniem, przy którym bawiłem się lepiej niż przy Mass Effectach (zwłaszcza przy "trójce"), w związku z czym za jakiś czas pozytywnie nastawiony na pewno zagram w Bound by Flame, które powszechnie jest uznawane za dotychczas najlepszą grę Spiders.
A i na Technomancera patrzę przychylnym okiem. Choć skłamałbym pisząc, że czekam na tę grę i ją obserwuję, bowiem - podobnie jak Barthez x - "jeszcze kilka dni temu nie wiedziałem o grze kompletnie nic". Uda się - fajnie, nie uda się - rozpaczać nie będę.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-22 09:32:16
21.04.2016 11:20
-1
Irek22
70

Warto zauważyć i docenić, że nie jest tam napisane, że Polska przyjęła chrzest za rządów i za pośrednictwem posła Kaczyńskiego lub choćby prezydenta Dudy.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-21 11:23:47
21.04.2016 11:13
-1
odpowiedz
Irek22
70

"Dobra zmiana", hej! Odc. 8962471453

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-04-20/byly-asystent-beaty-szydlo-zastapi-prezesa-lotniska-w-krakowie/

W skrócie: prezesem zarządu jednego z największych portów lotniczych w Polsce został historyk bez doświadczenia i kompetencji w tym zakresie, a jego jedyną "zaletą" jest to, że kiedyś był asystentem premier Szydło.

Dobra, zmiana.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-21 11:15:57
21.04.2016 10:56
odpowiedz
Irek22
70

Moim zdaniem tej grze dobrze by zrobiło zrezygnowanie ze sloganu "nowa gra współtwórców Wiedźmina 3", a sami twórcy - jeśli nie jest on ich pomysłem - przy każdej możliwej okazji powinni prosić branżowych dziennikarzy, by nie przedstawiali ich produkcji w ten sposób.

21.04.2016 10:18
Irek22
70

Tak jak zapraszanie minister Kempy do telewizji lub radia jest nieszanowaniem widzów lub słuchaczy, tak samo wrzucanie na forum wypowiedzi poseł Pawłowicz jest jawnym okazywaniem braku szacunku dla innych użytkowników.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-21 10:25:32
20.04.2016 20:29
Irek22
70

Nigdzie nie stwierdziłem, że należy zmieniać bądź naginać prawo dla jednej osoby czy jednego zdarzenia - tu w pełni się z tobą zgadzam. Inna sprawa, że akurat w tym przypadku, w przypadku tego newsa wchodziłyby w grę raczej przepisy wykonawcze, a nie przepisy materialne lub procesowe, a te - tzn. przepisy wykonawcze - nie podlegają zasadzie lex retro non agit.
Po prostu jeżeli w takim zakresie w Norwegii obowiązuje takie prawo, to uważam je za patologiczne i zwyczajnie chore. Tyle.
No, ale widocznie Norwegowie jeszcze wierzą, że istnieje coś takiego, jak resocjalizacja... Mam tylko nadzieję, że nie będą płakać, jeżeli u nich w kraju ponownie będzie mieć miejsce tego typu zdarzenie, bo wygląda na to, że sami się o to proszą (np. już po - nie mylić z dla - Breiviku nawet nie zwiększyli maksymalnej kary pozbawienia wolności, że o wprowadzeniu kary dożywotniego pozbawienia wolności nie wspomnę).

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-20 20:41:41
20.04.2016 19:27
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
70

To jest jeden z tych przypadków, w których moja tzw. poprawność polityczna burzy się i mówi stanowcze "STOP!":

http://swiat.newsweek.pl/breivik-wytoczyl-proces-norwegii-o-nieludzkie-traktowanie,artykuly,381858,1.html

Jeszcze niech mu, kur*a, PlayStation (czy co on tam chciał) podłączą i co tydzień dostarczają nową grę na koszt podatników...
Patologia po norwesku.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-20 19:38:59
20.04.2016 12:21
Irek22
70

Ciepła Woda w Kranie+

20.04.2016 12:19
-1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
70

Niektórzy wierzą, że Ziemia ma 6 tys. lat, niektórzy wierzą w Latającego Potwora Spaghetti, niektórzy wierzą w podziemne cywilizacje, a niektórzy wierzą w Boga - dla mnie to jeden i ten sam bulszit. Ale dopóki ktoś swoimi wierzeniami - a konkretniej czynami z tych wierzeń wynikającymi - nie szkodzi komuś innemu, to niech sobie wierzy nawet w największą bzdurę.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-20 12:51:53
20.04.2016 09:49
3
odpowiedz
Irek22
70

Jak chyba większość graczy uważam, że "ta Mafia nie będzie Mafią". Ponadto osobiście zdecydowanie bardziej wolę klimat takich miast jak Nowy Jork, Chicago czy Filadelfia.
Ale... i tak czekam na tę grę. Choć nie ukrywam, że przede wszystkim ze względu na bardzo rzadko spotykany w grach czas akcji, czyli koniec lat 60. XX w. i wiążącą się z nim muzykę, która - podobnie jak to miało miejsce w Vice City - w dużej mierze powinna budować i potęgować klimat samej gry.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-20 10:06:49
19.04.2016 19:50
Irek22
70

Nie porównywałbym akurat tych dwóch zdarzeń, ale generalnie się zgadzam, że "w Polsce zawsze był problem z legitymacją". Wynika on z naszej ordynacji wyborczej.

I ja tę ordynację wyborczą akceptuję. Tyle tylko, że wcześniej nikt (nawet SLD, które w 2001 r. uzyskało ponad 41% spośród tych, którzy głosowali; a razem z PSL zdobyli ponad 50%) z taką lubością, próbując uzasadnić każde swoje, nawet - a może właśnie przede wszystkim - najgłupsze i ewidentnie łamiące prawo zachowanie, w co drugim zdaniu nie powoływał się na "legitymację daną przez polskich obywateli, suwerena".

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-19 20:28:06
19.04.2016 19:24
Irek22
70

Jakby nie patrzeć, to nie ma tu żadnej zasadniczej zmiany względem "dania legitymacji", ponieważ zarówno premier Szydło, jak i cały obóz rządzący dość swobodnie interpretuje fakt, że większość polskich obywateli, większość Polaków, większa część suwerena - nawet jeśli ograniczyć tę grupę tylko do tych, którzy głosowali - nie dała PiSowi legitymacji do rządzenia.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-19 19:32:31
19.04.2016 15:28
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Czy w ogóle jest ktoś, kto bierze na poważnie to, co mówi prezydent Duda? ...Ktokolwiek? Chociaż jedna osoba?

Znamienne, że - mimo iż to wyłącznie w gestii prezydenta leży przyjęcie ślubowania od trzech prawidłowo wybranych w październiku sędziów Trybunału Konstytucyjnego - ani po tym, co prezydent Duda mówił 10 kwietnia ani po tym, co prezydent Duda mówił w czasie obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski, ani po tym, co prezydent Duda powiedział dzisiaj, nikt już nie gada o jakimkolwiek "światełku w tunelu".

Ahaswer [163.1]

Moje pytania miały raczej charakter retoryczny, bo oczywistym jest, że spora część wyborców PiS w to wierzy (to są ludzie, którzy są w stanie uwierzyć w każdą bzdurę, byle wyleciała ona ze środowiska PiS; jak ich określił Jacek Kurski, obecny szef TVP - "ciemny lud"). To, że te słowa rozumieją opacznie i na swój pokrętny sposób, to już inna sprawa.
Ale nie zmienia to tego, że nawet jego polityczni koledzy i koleżanki oraz - przede wszystkim - Wielki Człowiek, któremu prezydent Duda na oczach całego świata złożył hołd, nie traktują go poważnie.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-19 15:49:51
19.04.2016 08:08
odpowiedz
Irek22
70

Kolejny przykład na to, że czego PiS się dotknie, to spier*oli i że ta partia w ogóle nie ma kompetentnego zaplecza: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/518343,ziemia-odzyskana-ustawa-rolna-ma-luke-dzieki-niej-grunty-bedzie-mozna-sprzedawac-bez-ograniczen.html .

19.04.2016 07:52
Irek22
70

No bo to jest skandal, żeby w więzieniu wylądował "wzór cnót obywatelskich i wszelakich, patriota prawdziwy, katolik gorliwy mający ewangelię w sercu".

18.04.2016 21:08
Irek22
70

Jestem pełen podziwu dla wytrwałości i uporczywości premier Szydło. Tych cech brakuje opozycji.

18.04.2016 18:40
odpowiedz
Irek22
70

Zachowanie posła Morawieckiego seniora i posłanki Zwiercan jest żałosne - szkoda komentować to oświadczenie samo w sobie.

Ale nieświadomie dali Ziobrze - przynajmniej teoretycznie, bo sprawa jest nadzwyczaj prosta i oczywista - twardy orzech do zgryzienia.
Bo jeśli Ziobro umorzy sprawę, to rykoszetem także na PiS w ogólności i Ziobrę w szczególności polecą gromy, a opozycja dostanie kolejny argument na łamanie przez PiS praworządności w Polsce. Ziobro po prostu musi sobie zdawać z tego sprawę.
Ponadto w przyszłości - gdy PiS straci władzę - może to mieć także bardziej wymierne konsekwencje. Bo ta sprawa jest bardzo jasna i jednoznaczna.

Jeśli natomiast Ziobro nie umorzy tej sprawy, to przystawka w postaci posłanki Zwiercan, a być może także posła Morawieckiego seniora (można by mu postawić zarzut współudziału w przestępstwie tudzież podżegania lub umożliwienia popełnienia przestępstwa poprzez świadome udostępnienie własnej karty do głosowania) dostanie po dupie, wobec czego "przyszłościowe przystawki" będą srać w gacie, bo nie będą mogły czuć się bezkarnie nawet mając potencjalną ochronę Ziobry. I pojawi się u nich niepewność.
Do tego dochodzi sprawa rzekomej chęci przejęcia schedy po Kaczyńskim przez Morawieckiego juniora (o czym już w zasadzie otwarcie mówi Morawiecki senior). Ziobro oczywiście nie może się temu przyglądać biernie, bo "przecież to on miał być delfinem!", więc może wykorzystać sprawę Morawieckiego seniora przeciwko Morawieckiemu juniorowi. :)

No i pojawia się coraz więcej wątpliwości czy sprawa Zwiercan-Morawiecki tego dnia była jedynym takim zdarzeniem w Sejmie... Jeżeli się okaże, że nie było jedynym, to - jeśli Ziobro nie umorzy sprawy Zwiercan-Morawiecki - nie będzie mógł umorzyć sprawy przeciwko tym posłom PiS, którzy - według domysłów i obliczeń co poniektórych - także mogli głosować "na dwie ręce"...

W każdym razie z punktu widzenia PiS i tak źle, i tak niedobrze. :) A co jest złe i niedobre dla PiS, jest dobre dla Polski i Polaków.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-18 18:53:02
18.04.2016 18:10
Irek22
70

E tam, wy tacy minimaliści jesteście... Niech od razu zmienią nazwę stolicy na "Kaczogród" - co się będą ograniczać! Tym bardziej, że Warszawa to był komunistyczny samochód, więc ta nazwa po prostu każdemu musi się źle kojarzyć.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-18 18:15:39
17.04.2016 21:52
odpowiedz
Irek22
70

Ale spoko, nasz dzielny, światowy i mający mnóstwo znakomitych międzynarodowych kontaktów prezydent, którego szanują wszyscy zagraniczni przywódcy i z którego opinią liczy się cały świat, po raz kolejny spotka się w cztery oczy z prezydentem USA (tak, jak na ostatnim szczycie nuklearnym, czego dowodem zdjęcie obok --->) i wytłumaczy mu, że "jest źle poinformowany".

spoiler start

Ups, nie to zdjęcie...

spoiler stop

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-17 21:52:54
17.04.2016 21:25
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Nieźle... Politycy politykami, ale kiedy ostatnim razem jakiś zagraniczny artysta o takim formacie wypowiadał się krytycznie o Polsce? I to w Kongresie USA?

http://wyborcza.pl/1,75477,19933401,lider-u2-bono-w-kongresie-usa-polska-i-wegry-prezentuja-hipernacjonalizm.html

Oczywiście zaraz minister Waszczykowski, poseł Suski, poseł Pawłowicz albo inny tytan PiSiorskiego taktu i intelektu pewnie zacznie próbować wszystkich przekonywać, że Bono tak naprawdę nic nie osiągnął w życiu, że to jakiś podrzędny grajek, który nawet nie załapałby się, aby śpiewać w "prawdziwie polskim" wiejskim barze mlecznym... Niedługo pewnie też się okaże, że Bono miał dziadka w Wehrmachcie, a sam był tajnym współpracownikiem SB i cały czas jest w układzie. No i że nie jest z Żoliborza... ;)

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-17 21:34:31
17.04.2016 10:41
odpowiedz
Irek22
70

JÓZEK2 [12]
TYLKO dla W 10 + DirectX 12 - BW. skuma się z Microsoft'em

EA BioWare nie skuma się z Microsoftem, bo EA BioWare to EA, a EA nie zależy ani na promowaniu Windows 10 ani na ograniczaniu sobie kręgu potencjalnych kupców.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-17 10:44:05
16.04.2016 20:07
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

W życiu by mi nie przyszło do głowy, że w Skyrima mam więcej rozegranych godzin i więcej zdobytych osiągnięć niż A.l.e.X.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-16 20:13:29
16.04.2016 19:46
odpowiedz
Irek22
70

Ha, w takim razie, w jaki sposób pogodzić tę wypowiedź z tą? --->

16.04.2016 16:43
odpowiedz
Irek22
70

del.

(Początkowo nie zauważyłem, że chodzi ci o zapowiedzi takich gier)

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-16 16:51:55
16.04.2016 14:24
odpowiedz
Irek22
70

Kyahn [110]
Nie wiem, może ja po prostu nie zdaję sobie sprawy z ilości ludzi ślepo podążających za słowem PISu.

I tu właśnie trafiłeś w sedno "swojego problemu". :)

W razie czego powie się, że te materiały to zwykła manipulacja oraz "wielkie oszustwo" i po sprawie, bo "ciemny lud to kupi".

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-16 14:31:42
16.04.2016 14:15
odpowiedz
Irek22
70

Devilyn [2]
Po wieśku postacie ze Skyrima wydają się tak jałowe i miałkie jakbym popierniczał przez świat miernie zaprogramowanych pustych manekinów.

Postacie w grach z serii The Elder Scrolls zawsze takie były; nawet bez odniesienia do Wiedźmina 3.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-16 14:18:08
16.04.2016 12:41
1
odpowiedz
Irek22
70

Kyahn [108]

Oj, oj... Od razu widać, że nie rozumiesz, na czym polega "dobra zmiana".
Nie chodzi przecież o to, aby odkryć "jakąś tam prawdę" ani wytłumaczyć przyczyny, lecz wyłącznie o to, aby - przynajmniej w oczach opinii publicznej - udupić Tuska, Arabskiego, Komorowskiego, Kopacz, Sikorskiego i paru innych polityków; jeśli będzie trzeba, to wmiesza się w to także Petru i Kijowskiego, a nawet Kukiza - "ciemny lud to kupi".
No, jest też oczywiście opcja, o której w poście [108.1] napisał Flyby - aby gonić króliczka, a nie go złapać. Pomysły na ekshumacje - obok tego, że po raz kolejny mają podgrzać nastroje i zaognić konflikt w społeczeństwie - mają na celu właśnie odwlekanie niewygodnej dla PiS prawdy. Niemniej jednak wobec tego, jak wielką władzę ma obecnie ów PiS, "ciemny lud" w końcu zacznie domagać się "oficjalnego potwierdzenia zamachu", no a wtedy - bez aluzji - szydło zacznie wychodzić z worka.

A tak w ogóle to wie ktoś dlaczego dopiero teraz te nagrania są publikowane?

To wynik ujowego przekazu informacyjnego i komunikowania się ze społeczeństwem (co w pewnej mierze pozwoliło stworzyć i wzmocnić mit i sektę smoleńską), bo - jak wynika z poniższego materiału - tak oczyszczony dźwięk był już dostępny w 2014 r.

http://www.tvn24.pl/niepublikowane-nagrania-z-kokpitu-tu-154m,634833,s.html

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-16 13:03:54
16.04.2016 11:56
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Flyby [106]
Pamiętam niegdysiejszych bohaterów z białymi maskami na gębach, walczących z Tuskiem o wolność internetu - gdzie oni teraz?

Wtedy protestowali, bo niemal cała Europa wtedy protestowała - ot, cała tajemnica ówczesnych "protestów przeciw Tuskowi".

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-16 11:58:34
16.04.2016 11:33
odpowiedz
Irek22
70

E tam, słabe tekstury podłogi i mało realistyczna trawa.

15.04.2016 19:12
Irek22
70

chodził mi po glowie scenariusz, ze o kolejna kadencje powalczy jako kandydat obozu PO

Gdyby PO skumała się jeszcze z Dudą, to byłby jej koniec.

może Dudę jeszcze postawić przed Trybunałem Stanu np. za sędziów TK

Szczerze wątpię. Ale tylko dlatego, że w takim przypadku Wielki Człowiek przygotowałby grunt pod postawienie jego samego przed sądem karnym (a tu grożą surowsze sankcje niż przed Trybunałem Stanu). A Pan Zbyszek coraz bardziej nie może doczekać się, by zająć jego miejsce; zwłaszcza, że podobno - według plotek - po cichu zaczyna o nie walczyć także Morawiecki junior.
Pomijam już to, że nawet dla części PiSowskiego betonu taki ruch byłby kompletnie niezrozumiały.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-15 19:58:45
15.04.2016 18:39
odpowiedz
Irek22
70

Słuchawki Philipsa kupione przez mojego ojca w Belgii w 1982 r. - cały czas działają wyśmienicie (jedynie gąbki kilkukrotnie się przetarły).

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-15 18:41:13
15.04.2016 17:09
1
Irek22
70

Drackula [98.1]

Najmocniej pana przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Faktycznie nie wziąłem pod uwagę, że w ostatnich latach w katedrze poznańskiej prowadzone były prace remontowo-archeologiczne, wobec czego bardzo możliwe jest, iż - oczywiście nasłani przez Tuska - archeolodzy lub budowlańcy celowo nie załatali dziury w posadzce.

Posypuję głowę popiołem i dziękuję za zwrócenie mi uwagi.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-15 17:11:40
15.04.2016 17:00
odpowiedz
6 odpowiedzi
Irek22
70

I mamy kolejny w ostatnich dniach dowód na "przemysł pogardy wobec prezydenta":

https://twitter.com/JNizinkiewicz/status/720897473791836160/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

A tu jeszcze lepiej dokumentujący ów "przemysł pogardy wobec prezydenta" filmik (a nawet dwa filmiki):

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-04-15/szorstka-przyjazn-kaczynskiego-i-dudy-kolejna-odslona/

spoiler start

Nie lubię prezydenta Dudy. Uważam, że jest najsłabszym prezydentem Polski od 1990 r. I - mimo, że do końca jego kadencji zostały jeszcze 4 lata - zdania, raczej, nie zmienię, bo w zaledwie niecały rok popełnił zbyt dużo dużych błędów.
Ale nie zmienia to także faktu, że - formalnie rzecz biorąc - jest to prezydent naszego kraju, do cholery!

Ciekawe kiedy prezydent Duda powie "dość!" - no bo ile można dawać się tak szmacić i wystawiać na pośmiewisko siebie i swoją żonę?

spoiler stop

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-15 17:48:42
15.04.2016 09:41
Irek22
70

Widzisz, bo my chyba różnie czytamy te sondaże.
Dla mnie owe 38% społeczeństwa* już jest stracone i nie ma dla niego ratunku, więc i tak nie ma, co ich przekonywać i uświadamiać. Ja widzę potencjał w tych wszystkich niezdecydowanych, którzy - mimo, że spora część z nich załapuje się na program 500+ - nadal są niezdecydowani.

*Jak na mój gust, to mniej więcej 10-15% z nich to elektorat czysto socjalny, który widzi wyłącznie (już nawet nie przede wszystkim, ale właśnie wyłącznie) czubek własnego nosa. I dopiero, gdy zacznie się kończyć kasa, to zaczną tym nosem kręcić. Do tego czasu nie ma nawet sensu tracić czasu i środków, by im wskazywać, dlaczego PiS i jego rządy są złe dla Polski i Polaków. Można tylko współczuć im krótkowzroczności.
Reszta to oczywiście elektorat w mniejszym bądź większym stopniu ideologiczny - na niego to nawet szkoda wycierać klawisze na klawiaturze.

15.04.2016 09:00
Irek22
70

Gdzie biłem na alarm?* Nigdzie nie domagałem się ani wcześniejszych wyborów ani - tym bardziej - odebrania PiSowi władzy siłą.
Ja wskazuję tylko głupotę, obłudę, kłamstwa i hipokryzję PiS oraz całe zło, jakie płynie z tej partii i jej poszczególnych członków. I uważam, że im dłużej te rządy potrwają, to tym więcej ludzi, którzy jeszcze tego nie widzą, w końcu to dostrzegą. Albo po prostu zacznie brakować kasy...

To, że krytykuję nie oznacza, że biję na alarm.
I bynajmniej nie bagatelizuję.

Także innym antyPiSowcom polecam uświadamiać swoich "niezdecydowanych" członków rodziny lub znajomych z "Partii Nie Wiem", dlaczego rządy PiS są złe dla Polski i Polaków. Zwłaszcza, że sam PiS codziennie dostarcza argumenty przeciwko niemu samemu, więc potencjalnie zadanie jest bardzo łatwe.

*Jeśli chodzi ci o moją krytykę Petru za "światełko w tunelu" (z którego na szczęście już, a nie dopiero 27 kwietnia, się wycofał), to nie było to bicie na alarm, jakie ty prezentujesz. Chodziło mi tylko o to, aby sam Petru nie wkopał siebie i Nowoczesnej, aby nie pozwolił się zmieść Wielkiemu Człowiekowi. I żeby nie uwiarygadniał i nie łagodził wizerunku Wielkiego Człowieka i PiS.
Nie chodziło mi natomiast o żadne "abstrakcyjne sondaże" ani "abstrakcyjne społeczeństwo".

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-15 09:31:56
15.04.2016 08:43
Irek22
70

Za bardzo panikujesz. W dłuższą rozmowę na ten temat chętnie się wdam po 2-3 latach rządów PiS. Do tego czasu polecam ci melisę, bo jeśli do następnych wyborów wysiądzie ci serducho, to będzie o jeden głos antyPiS mniej. :)

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-15 08:46:04
14.04.2016 23:24
odpowiedz
Irek22
70

Nigdy nie uważałem posła Suskiego za tytana intelektu, ale to...

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-04-14/wpadka-posla-pis-zobacz-jak-skomentowal-slowa-jaroslawa-kaczynskiego/

Szkoda tylko, że prowadzący tak szybko mu przerwał i nie dał mu szansy dokończyć jego złotych myśli. :(

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-14 23:37:20
14.04.2016 22:13
Irek22
70

Cholera, zapomniałem, że jutro są wybory!

14.04.2016 21:45
Irek22
70

Mój komentarz do tych plotek jest następujący: każdy rozłam w PiS jest korzystny dla Polski i Polaków. Natomiast będzie, co będzie.

Inna sprawa, że jeśli o schedę po Wielkim Człowieku Morawiecki junior będzie się tłuc z Panem Zbyszkiem, może być ciekawie.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-14 21:49:16
14.04.2016 21:11
odpowiedz
Irek22
70

Poznań łączy się w bólu z Warszawą.

http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19918913,tylko-u-nas-autor-plaskorzezby-lecha-kaczynskiego-projekt.html#MT

Oto kolejny przykład polskiego dziadostwa, bylejakości i jakośtobędziości - gościowi, który nie jest rzeźbiarzem powierzyli zrobienie tej płaskorzeźby tylko dlatego, że "nie ma czasu". Brawo!
I to samo dziadostwo, bylejakość i jakośtobędziość dało o sobie znać m.in. w przypadku katastrofy smoleńskiej i incydentu z limuzyną prezydenta Dudy.
Panta rhei, poza polską mentalnością.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-14 21:53:21
14.04.2016 20:11
Irek22
70

Te wypowiedzi jasno wskazują, że mentalnie Morawiecki senior pasuje do PiS jak ulał.

BTW
PiS mógł już wysłać kogoś innego na rozmowy z przedstawicielami Kukiz'15 niż Morawieckiego juniora - przynajmniej nie wyglądałoby to na aż tak żałosne żebranie o głosy.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-14 20:13:47
14.04.2016 17:31
Irek22
70

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/921312,szydlo-podatek-od-marketow.html

(...) Natomiast ona musi spełniać dwa cele: to musi być ustawa, która opodatkowuje te wielkie sieci handlowe, które dzisiaj nie dają szans konkurowania polskim firmom handlowym, no i oczywiście mamy wymiar finansowy wpływów do budżetu. Dla mnie istotniejsza jest szansa równej konkurencji dla polskich podmiotów handlowych - powiedziała szefowa rządu.

14.04.2016 17:13
-2
Irek22
70

Aha, no tak, standardowe wyjaśnienie na wszystko: "bo PO". Mogłem się spodziewać, że na nic więcej cię nie stać.

Bez odbioru.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-14 17:15:33
14.04.2016 17:06
odpowiedz
9 odpowiedzi
Irek22
70

_Luke_ [65.1]
Liczenie zyskow/strat na podstawie kolejnych wersji ustawy, ktorej nie ma, jest wlasnie na poziomie money.pl czy bankier.pl i innych tego typu.

Oświeć nas zatem, w jaki to magiczny sposób są pisane ustawy budżetowe, jak nie na podstawie "liczenia zysków i strat/wydatków na podstawie kolejnych wersji ustawy, której nie ma".

Drackula [65.2]
toz to dokladnie sie wpisuje w to co bylo tu powtarzane wielokrotnie, tzn niekompetencją, nieporadnością i śmiesznością

No właśnie. Ale, kurcze, jak to możliwe, że czego PiS się dotknie, to spier*oli? Przecież nawet z rachunku prawdopodobieństwa wydaje się to niemożliwe! A jednak...

pan minusik sie uaktywnil

Pewnie wszędzie już "powyjaśniali", że to Tusk kazał głosować posłance Zwiercan na dwie czy tam cztery ręce, więc wracają.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-14 17:11:50
14.04.2016 17:02
Irek22
70

Ale przynajmniej Drackuli lawinowo przybywa tematów na podtytuły.

14.04.2016 16:36
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
70

Normalnie PRL wersja 2.0:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,147963,19918168,lamanie-prawa-w-sejmie-a-tymczasem-w-tvp-nie-wierzylismy.html

Już by lepiej puścili jakiś film dokumentalny o "Titanicu", bo kogo, kur*a, obchodzi jakaś wczorajsza rozmowa dotycząca "analizy audycji informacyjnych, nadawanych przez telewizje", gdy w Sejmie przechodzi skandaliczna ustawa o obrocie ziemią, a głosowanie w innej sprawie odbywa się przy naruszeniu prawa.

I tak, pod rządami PiS wolność, demokracja i praworządność w Polsce są zagrożone. W zasadzie praworządności już nie ma.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-14 16:47:12
14.04.2016 14:38
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
70

Trzeba przyznać, że Kukiz'15 zachował się w tej sprawie wzorowo - szybko, bez żadnego kluczenia i "wygibasów tłumaczeniowo-usprawiedliwiających":

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19918379,poslanka-zwiercan-wykluczona-z-kukiz-15-klub-apeluje-by-zrzekla.html

Ciekawe czy PiS formalnie przyjmie tych dwoje do siebie czy "tylko" zawrze z nimi ciche porozumienie...

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-14 14:45:18
14.04.2016 12:48
Irek22
70

Drackula
Zuwazylem niebezpieczny trend w tym watku, liczba minusow drastycznie spadla

Spoko, spoko. Minusowcy siedzą teraz na różnych Onetach, Newsweekach i innych Gazetach, żeby "wytłumaczyć" ludziom, że to Tusk kazał posłance Zwiercan głosować na dwie ręce. Kiedy już "wytłumaczą", to wrócą.

14.04.2016 12:35
Irek22
70

Kanon
Ta sytuacja obciąża klub Kukiza tylko i wyłącznie.

Do tej chwili, sama w sobie ta sytuacja owszem - obciąża tylko tych dwoje poszczególnych posłów.
Ja pisałem jedynie o sytuacji, w której Prokuratura umorzyłaby tę sprawę. Tryb przypuszczający - stan przyszły i niepewny. Jeśli - tryb przypuszczający, stan przyszły i niepewny - umorzy, to wizerunkowo straci na tym nie tylko Kukiz'15, lecz także PiS.

Natomiast najbardziej przykre jest to, że marszałek senior uważa, że regulamin sejmu można naginać, jeśli tylko samemu uważa się, że nic złego się nie stało.

Jak napisałem wyżej - PiSiorstwo to stan umysłu, a nie przynależność partyjna.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-14 12:38:51
14.04.2016 12:17
odpowiedz
4 odpowiedzi
Irek22
70

Drackula [49]
baba powinna teraz poniesc pelne tego konsekwencje

Podobno zawiadomienie do Prokuratury już jest, a na pewno będzie lada chwila - jak się to skończy, mimo wszystko, trudno powiedzieć. Bo jeśli Prokuratura - bezzasadnie, gdyż popełnienie przestępstwa jest oczywiste - umorzy sprawę, to będzie to wykorzystywane nie tylko przeciwko posłance Zwiercan oraz posłowi Morawieckiemu, lecz również przeciwko PiS.
PiSiory pozostaną PiSiorami bo PiSiorstwo to stan umysłu, a nie formalna przynależność do partii, ale generalnie Polacy - w tym ci "Nie Wiem" z sondaży - takiego bezczelnego i urągającego przyzwoitości zachowania nie lubią, zwłaszcza jeśli przejawia się ono u polityków.

post wyedytowany przez Irek22 2016-04-14 12:25:11