Forum

sebogothic ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

27.06.2017 16:21
sebogothic
96

@Gorn221 - Ty naprawdę nie widzisz, że wklejasz ten sam film co w poście [222]? Po co zaśmiecać temat skoro to nic nie wnosi, bo powielasz te same materiały tylko z innymi miniaturkami?

26.06.2017 17:30
1
sebogothic
96

@Vroo - No, ale piszesz o EA i o remake'u, a to jednak całkowicie inna sytuacja. :P Teraz w erze remasterów i remake'ów EA może zechcieć wypuścić pełnoprawną grę. Piranie to nie pazerny na kasę moloch i raczej będą wspierać fanowski projekt, tym bardziej, że sami pewnie nie są w stanie dać godnego Gothica o czym wielokrotnie wspominali.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-26 17:33:19
26.06.2017 17:21
-1
sebogothic
96

No raczej. Taka Arabia Saudyjska zamiast pomagać tzw. uchodźcom woli sfinansować kolejny meczet.

26.06.2017 17:01
-2
sebogothic
96

Naprawdę nie życzę ci żebyś kiedykolwiek musiał uciekać ze swojej ojczyzny ze strachu przed śmiercią.
Też nikomu tego nie życzę, ale faktem jest, iż wśród tych ludzi przybywających tak licznie do Europy takich, którzy uciekają przed konfliktem jest ledwie kilka procent. I nawet w stosunku do nich nie można użyć pojęcia "uchodźca", bo takimi są w pierwszym bezpiecznym kraju którym najczęściej jest Turcja. Kolejna kwestia jest taka, że mogą ubiegać się o azyl w dowolnym kraju, jednak nikt nie złoży takiego wniosku u nas, bo mamy zbyt niski socjal. Wytłumacz mi dlaczego UE tak bardzo chce "uszczęśliwić" ludzi, którzy nie chcą u nas być? Chodzi o imigrantów czy może o to by podzielić się problem? Może chodzi o to by osłabić państwa narodowe i utworzyć superpaństwo?
I ostatnia sprawa: dlaczego kraje takie jak ZEA, Arabia Saudyjska, Katar, Kuwejt, które są obrzydliwie bogate i potrzebują rąk do pracy nie przyjmują swoich braci w wierze?

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-26 17:19:45
26.06.2017 16:34
3
odpowiedz
4 odpowiedzi
sebogothic
96

Typowa kampania antypolska przeprowadzona przez Niemców w stylu: "Nie chcą przyjąć imigrantów to uczynimy z nich rasistów". Pewnie myślą, że teraz Polacy będą chcieli udowodnić za wszelką cenę, że tak nie jest i przyjmą imigrantów czym sprawią radość Makreli. W końcu nagminnie się zdarzało w przeszłości , że polskie władze przepraszały dla świętego spokoju byleby mieć dobrą opinię za granicą. Taka polityka bicia się w pierś nawet jeśli było to nieuzasadnione. Najbardziej rozwaliła mnie babka., która całkowicie przypadkowo miała ze sobą wibrator. Sam noszę dwa tak na wszelki wypadek, czyli wszystko ze mną dobrze. Myślałem, że tylko ja tak mam. :D

26.06.2017 14:29
1
sebogothic
96

Dlaczego mają to zablokować? Przecież to mod tak samo jakich wiele już powstało do dwóch pierwszych Gothiców. Jedyna różnica to to, że będzie miał profesjonalny dubbing i twórców nie będących totalnymi amatorami. Dopóki nie będą tego sprzedawać, a nie będą, to Piranie nie mają prawa zablokować ot tak, moda powstającego z wykorzystaniem oficjalnych narzędzi modderskich.

26.06.2017 13:49
3
sebogothic
96

Po drugie mozna tolerować i środowisko LGBT i muzułmanów i nie musi to prowadzić do katastrofy.
Ok, MY możemy tolerować i środowisko LGBT, i muzułmanów, bo jesteśmy wychowani na wartościach chrześcijańskich, które uczą szacunku do drugiego człowieka. Ale czy muzułmanie będą szanować środowiska LGBT? Odpowiedz sobie na to pytanie, a jak nie znasz odpowiedzi to lektura Koranu powinna ci w tym pomóc. Najwyraźniej nie wiesz czym jest islam i myślisz sobie, że w muzułmańskim świecie środowiska LGBT będą miały się lepiej niż w tym katolickim ciemnogrodzie, hurr durr!!! Nawet kobiety w islamie nie mają praktycznie żadnych praw, a co dopiero geje czy lesbijki. Skoro lewica lubi takie określenia jak: homofoby, ksenofoby, szowiniści. To muzułmanie są tym wszystkim tylko do kwadratu albo do sześcianu, bo odnoszę wrażenie, że ostatnimi czasy te pojęcia się mocno zdewaluowały.

To sa wlasnie wartości Europejskie.
To są właśnie wartości europejskie, którymi muzułmanie gardzą, bo uważają Europę za zepsutą. Pal licho, że wszystkich, którzy nie wyznają islamu uważają za niewiernych. Ale ateistami gardzą jeszcze bardziej niż wyznawcami innych religii. Dodaj do tego odrzucenie przez Europę Zachodnią wartości chrześcijańskich, wokół których powstała UE, na rzecz właśnie tej lewicowej ideologii, która chce zniszczyć narody czy rodzinę. A narody chce zniszczyć właśnie poprzez importowanie muzułmanów z Północnej Afryki i krajów arabskich. Czyż to nie paradoks?

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-26 13:58:40
26.06.2017 12:50
6
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Zdecydowanie bardziej czekam na Dzieje Khorinis niż na ELEX. Widać, że za modyfikację odpowiedzialni są ludzie z pasją, fani dwóch pierwszych części, którzy z ogromną pieczołowitością i dbałością o detale tworzą modyfikację będącą prequelem "jedynki". To mod, ale równie dobrze mógłby wyjść jako dodatek albo samodzielna gra. Wystarczy przypomnieć chociażby premierę dodatku do Two Worlds II, która miała miejsce niedawno. A swoim rozmachem Dzieje Khorinis mogą przebić nie tylko dwie pierwsze części, gdzie głosów udzielało kilkunastu aktorów (w DK ma być ich 50!), ale też wiele współczesnych gier. Szkoda, że nie pojawi się Jacek Mikołajczak, chociażby w symbolicznej roli, ale szanuję decyzję twórców. Mimo to dzięki materiałowi od ekipy SoulFire dowiedziałem się, że Pan Jacek nagrywa audiobooki. Fragmentu jednego z nich można posłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=iWM49GQvlX0

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-26 12:54:02
26.06.2017 11:56
odpowiedz
sebogothic
96

Fajnie byłoby mieć takiego kotełła.

26.06.2017 11:54
sebogothic
96

@Vroo - Nie zgodzę się. Właśnie przez to urozmaicenie i ciągłą zmianę konwencji uważam Serca z Kamienia za jeden z najlepszych dodatków w historii gier. Raz horror, raz komedia, raz kino akcji.
Mi właśnie Serca z kamienia jakoś nie podeszły. Może byłem zmęczony podstawką, bo grałem praktycznie od razu po jej przejściu. No, a może to była też kwestia takiego miszmaszu. Czułem się jakbym brał udział w kolejnych eventach. Dodatek sam w sobie fajny, klimat też przedni, historia ciekawa, ale jakoś tego nie czułem miejscami. Pod względem spójności historii, miejsca akcji i klimatu bardziej przemówiło do mnie Krew i Wino.

To samo mamy w filmach, czy książkach. Piraci z Karaibów, czy Indiana Jones zawierają sceny akcji, komediowe, a czasem atmosfera robi się mroczna. Albo Pitch Black/Kroniki Riddicka.
No, właśnie w filmach. Pewnie zależy to od podejścia i oczekiwań gracza w stosunku do gry. Niektóre gry stawiają na filmowość jak Uncharted, gry Telltale i to jest fajne, ale akurat w erpegach preferuję nieco inne podejście takie książkowo-larpowe, które buduje spójny klimat i sprawia, że nie czujemy się jak widz tylko przeciągają nas na drugą stronę ekranu. W Wiedźminie 3 i dodatkach jest masa jest różnorakich nawiązań do przeróżnych filmów, seriali itp., niekiedy oparty jest na tym cały quest. I jak już pisałem fabularna otoczka jest pierwszorzędna, jednak gorzej jest jeśli chodzi o immersję, bo w tej kwestii taka, można by powiedzieć, prostota jak w Gothicu sprawdza się lepiej.

Przypomnij sobie jaki sielankowy klimat towarzyszył zwiedzaniu starego obozu, czy obozu na bagnie w Gothicu, a jak atmosfera zmieniała się w orkowych katakumbach.
Tyle, że piszemy cały czas o zadaniach i środkach narracji. Wiadomo, że gra nie może być jednostajna i pojawiają się lokacje o odmiennym klimacie. Jedne wydają się sielskie (jak na kolonię karną, oczywiście), a inne przytłaczają klimatem. Mimo to fabularnie gra trzyma się mniej więcej tych samych rejonów. Nie staje się na czas jednego zadania komedią by potem przybrać postać horroru. Łatwiej więc wsiąknąć w przygodę nie będąc ciągle wytrącanym z klimatu i zaskakiwanym zmieniającą się konwencją. I znowu: nie znaczy, że to samo w sobie jest złe, ale cały czas odnoszę się do immersji, która została wspomniana w materiale w kontekście zadań.

Reasumując: w całej swojej zawartości (różnorodność, nawiązania, dialogi i sposób ich przedstawienia) zadania w trzecim Wiedźminie lśnią i pod tym względem chyba żaden rolplej nie zrobił tego lepiej. Każdy typ erpega, czy nawet różne serie inaczej podchodzą do kwestii fabuły i zadań. Jedne hołdują papierowym RPG, inne stawiają na filmowość, a jeszcze inne, jak Gothic sporo czerpie z LARPów. I ten trzeci typ w kwestii wczuwki sprawdza się dla mnie najlepiej.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-26 12:12:57
26.06.2017 11:31
3
sebogothic
96

Co mają geje do ubogacenia kulturowego? Liberalna lewica musi się zdecydować. Albo chce zachować swoją ideologię gender, LGBT itp., albo też pomoże islamowi na rozprzestrzenienie się w całej Europie. Wtedy to pierwsze zostanie wycięte w pień nim zdążycie powiedzieć "wolność słowa". W islamie homoseksualiści są wieszani i zrzucani z wysokich budynków. Nawet w tak cywilizowanych krajach jak Iran czy Arabia Saudyjska obowiązuje prawo szariatu, a więc wszystko co propaguje lewica jest w najlepszym przypadku karane chłostą, a w najgorszym śmiercią.

26.06.2017 10:25
1
sebogothic
96

Jeśli Wirtualnie Niemcy chcą opluwać Polskę to niech wymyślą sobie coś lepszego, bo to się kupy nie trzyma. Araby poznające historię Żydów? Bitch, please. Pewnie Niemcy ich uczą o polskich obozach zagłady i o tym, że nazistami byli Polacy. I kto tutaj wykorzystuje Holokaust w kontekście imigrantów? Oczywiście, że zlewaczała Unia i jej poplecznicy, którzy chwytają się teraz każdego argumentu (chociażby cytaty Biblii w Gunwie Wybiórczym) by ubogacić Polskę kulturowo.

26.06.2017 10:17
1
sebogothic
96

Rozbraja mnie ten Motylek Pokoju i Dobroci (TM) o wyglądzie typowej lewackiej feministki i ta rodzinka na końcu, która przyjęła imigrantów i przejęła od nich zwyczaje.

26.06.2017 05:48
sebogothic
96

Nadal nie wiem o co ci chodzi. Najwyraźniej nie zajarzyłeś, że była to ironia, sarkazm, taki żart. Ile emotek trzeba wstawić by dane zdanie mogło być uznane za ironiczne?

Czy to jest wystarczająca ilość? ----> :D :) :P ;) xD ^^
<----------------- I jeszcze tu.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-26 05:52:43
25.06.2017 21:05
25.06.2017 20:52
1
odpowiedz
sebogothic
96

Jak działa wzbogacenie kulturalne na przykładzie Paryża: https://www.youtube.com/watch?v=XP-A-2uuF-Y

U nas ciągle jest "then" niektórzy, wrogowie Polski i Polaków, chcą by było "now".

25.06.2017 15:45
odpowiedz
sebogothic
96
25.06.2017 15:02
sebogothic
96

@Kilgur - No, tak. Wkleiłeś opis pod filmkiem, więc o co chodzi?

25.06.2017 13:06
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
sebogothic
96

Pierwsi "uchodźcy" już w Polsce!!! https://www.youtube.com/watch?v=DnWpuX9KzmY

24.06.2017 08:38
2
sebogothic
96

Jak napisali @nicosław i @Niebieskiej żaby kły to nie jest tak, że ktoś oczekuje topornej gry tylko po prostu dla wielu jest to czynnik drugorzędny albo i trzeciorzędny nie przykrywający zalet danej produkcji i nieprzeszkadzający zbytnio by się świetnie bawić. Często nawet lepiej niż przy wysokobudżetowym tytule AAA.

24.06.2017 08:32
sebogothic
96

@up - Nieprawda. Genome używany przez Piranie od G3 to zupełnie inny silnik od Zengine.

24.06.2017 08:25
-3
sebogothic
96

@up - Wiedźmińskie zmysły dodają tyle, że przeprowadzają nas przez zadanie jak po sznurku. Dołóż do tego znaczniki i podpowiedzi odnośnie kolejnych działań pod minimapą. Może i standardowy erpeg tych mechanik ma niewiele, chociaż w przeciwieństwie do W3 wchodzą w grę różne style od klasycznego maga poprzez wojownika, aż po złodzieja. Już samo złodziejstwo wprowadza różne sposoby przejścia tego samego zadania. No i najważniejsze: brak jest podpowiedzi. W takim Gothicu czy Morrowindzie otrzymujemy informacje od zleceniodawcy i sami musimy zdecydować jak z nich skorzystamy. A to o wiele bardziej sprzyja wczuwce. Satysfakcja z wykonania takiego zadania też jest większa.

Paweł Sasko powiedział o gatunkach questów m.in. romans, horror, thriller. Taki wyraźny podział wydaje się sztuczny i utrudnia immersję, bo mamy wrażenie, że oglądamy film albo sztukę teatralną, gdzie wszystko jest zrealizowane zgodnie z kanonami teatru przy zachowaniu spójności gatunkowej. Jak ktoś czyta książkę to raczej nie jest tak, że pierwszy rozdział jest komediowy, a trzeci zamienia się w horror. Książka trzyma się jednego gatunku i pojawiają się jedynie niewielkie elementy przełamujące gatunek. Tak samo jest z grami. Większość erpegów raczej trzyma się konwencji awanturniczej opowieści przygodowej i w tych klimatach utrzymana jest większość zadań, które pozwalają wtopić się w atmosferę danej gry, stajemy się jej bohaterami, uczestnikami, a nie aktorami raz odgrywającymi komedię, a drugi raz horror.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-24 08:28:22
23.06.2017 19:14
-6
sebogothic
96

Trochę zabawne jak twórca Wiedźminów 1 i 2 z głupim uśmieszkiem mówi na temat sztuczności świata "bo kłest zbierz 12 rzep" podczas, gdy takie Gothiki biją współczesne gry, w tym i Wiedźminy, immersją i właśnie żywym światem na głowę. Jak rozumiem według niektórych by zadanie miało sens to musi się coś dziać. Zbierasz 12 rzep i przylatuje smok. To ma sens! To słynne zadanie z Gothica II MA sens z punktu widzenia narracji i każdy kto grał to dostrzega, wgłębiał się w to nie będę, bo było wyjaśniane wielokrotnie. No i na koniec, nie obrażając, ale nieważne coby napakowali w Wiedźminie 3 do zadania to i tak zawsze będzie się to sprowadzało do podróży od znacznika do znacznika i używania wiedźmińskich zmysłów. Zaplecze fabularne poszczególne zadania mogą mieć pierwszorzędne, ale z gameplayowego punktu widzenia sprowadza się to do tego co wcześniej napisałem.

Misje eskortowe i ponownie Wiedźminy nie mają się czym popisać. W tych grach różne postaci mają inną animację biegu, a więc i tempo inne, więc wspólna podróż trwa tak jakby postaci były przymocowane do siebie gumką. Geralt zwykle biega szybciej, więc musimy zwolnić do marszu, ale wtedy wyprzedza nas towarzysząca nam postać, która również zwalnia do marszu, więc ponownie musimy do niej podbiec. Gdy podbiegniemy to znów NPC nam towarzyszący zacznie biec. Tak jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=bYAx2pRZKJc
I znów. Podczas tej podróży jest fajny dialog, jednak już samo to zmienianie tempa podróżowania od biegu do marszu zamiast płynnego biegu wybija z rytmu i irytuje. W Gothicach, zwłaszcza 1 i 2, to najczęściej nie my kogoś eskortowaliśmy, tylko nas eskortowano, głównie na początku gry. Taka Górnicza Dolina jest niebezpiecznym miejscem, co jeszcze bardziej podkreśla to, że ktoś nas prowadzi do danego miejsca. A dlaczego miałby to robić? Bo każdemu obozowi zależy na nowych członkach. Do tego zarówno Bezi, jak i NPCe mieli tą samą animację biegania, więc nie było takich sytuacji jak ta wspomniana powyżej.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-23 19:39:00
23.06.2017 18:55
odpowiedz
sebogothic
96

Fragmenty podobne do tych z RPC. Ogólnie ok, względem wersji alpha zmieniło się sporo i to na lepsze. Zapewne największą wadą będzie walka czy to bronią dystansową (łuki, broń palna), czy to bronią białą. Mimo, iż to inna marka to bardzo risenowato to wygląda, jeśli o styl graficzny chodzi. W sumie to już wolałbym by stylistyka bardziej przypominała pierwszego Risena niż "dwójkę" i "trójkę". Tam zawsze miałem wrażenie jakby pancerze były z gliny, podobnie wyglądają pancerze breserków. Odgłosy walki też mogliby poprawić, nieważne w co się trafia uderzenie bronią zawsze wywołuje metaliczny odgłos, a jednak gdy broń przecina jakiegoś potworka czy człowieka odgłosy powinny być mięsiste. Zobaczymy też jak sprawdzi się miks Risena 3 z Falloutem, Deus Exem i Stalkerem. Mimo wszystko jestem pozytywnie nastawiony. Nawet pomimo wspomnianych wad i nawet jak okaże się, że fabularnie nie jest jakoś nadzwyczajnie to z pewnością miło będzie można spędzić te kilkadziesiąt godzin z ELEX, bo gry Piranha Bytes zawsze wciągają ciekawie zaprojektowanymi światami i wywołują "syndrom jeszcze jednego questa". Fajnie, że w grze znajdzie się polski dubbing, który zawsze jest wartością dodaną do gier Piranha Bytes. Jak stanieje do kilkudziesięciu złotych to zakupię, chociaż i tak bardziej czekam na Dzieje Khorinis. :P ------>

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-23 18:59:26
23.06.2017 14:55
sebogothic
96

deficyt budżetowy nie jest wyznacznikiem bogactwa państwa.
A gdzie ja napisałem, że jest?

To tylko stosunek tego co państwo wydaje w stosunku do tego co zarabia w danym okresie.
Kto rządzi państwem? PiS, powyżej napisałeś, że to nie jest zasługa PiSu, bo to przecież zgroza by była, gdyby PiS miał jakąś zasługę.

Wystarczy zablokować wszystkie wydatki budżetowe i już masz spadek deficytu. Np. nie podwyższyć wydatków na służbę zdrowia, nie rozpoczynać budowy nowych szpitali dróg, mostów itd.
Albo wystarczy uszczelnić system podatkowy i sprzedaż paliw, dzięki czemu jest kilkadziesiąt mld złotych więcej w budżecie, a więc nie trzeba dodatkowo zadłużać państwa. Osobiście jestem za ustawą która zakazywałaby ustanawiania budżetu z góry już określonym deficytem.

W sytuacji gdy zbliżamy się do wylotu z UE, nie ma to wszystko znaczenia.
W jaki sposób?

23.06.2017 14:45
-4
sebogothic
96

@Dede0601 - No tak, bo Sebogothic wie lepiej od Greenpeace
Greenpeace, piszesz o tych eko-terrorystach?

UNESCO, Adama Wajraka, biologa z wykształcenia, który koło Puszczy mieszka i jest zdecydowanie przeciwny wycince.

Za Wikipedią: Adam Jerzy Wajrak (ur. 3 lipca 1972) – polski działacz na rzecz ochrony przyrody i dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”.
I wszystko jasne. Gość po szkole średniej zna się lepiej na przyrodzie od profesora?
http://natemat.pl/210785,byly-lesnik-ujawnia-dokumenty-to-eko-terrorysci-najbardziej-przyczynili-sie-do-katastrofy-w-puszczy-bialowieskiej

Tam nie ma żadnych korników.
Rozumiem, że byłeś, sprawdziłeś, zwyciężyłeś? https://www.youtube.com/watch?v=-46KGU1S9GA

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-23 14:46:22
23.06.2017 14:26
-10
sebogothic
96

@D:-->K@jon<--:D - W takim razie Soul też bredzi, bo nie załączył żadnego linku. Tak jak i większość wątku Dobra Zmiana w którym za źródła uchodzą wpisy na twitterze. Masz: https://www.pb.pl/kopacz-w-budzecie-na-2016-r-nie-ma-pieniedzy-na-projekt-500-zl-na-dziecko-802412

@Dede0601 - No racja, w końcu te pseudo ekologiczne dyrdymały tak pięknie brzmią. Niech kornik zeżre całą Puszczę wtedy już nie będzie czego ratować. W końcu to kornik ma większe prawa o decydowaniu o naturze, niż człowiek. Gdyby kilka lat temu pozwolono na wycięcie tych kilkunastu czy kilkudziesięciu chorych drzew problemu już by nie było.

Edit: o, Sebogothic zaczął edytować swoje komentarze żeby moje nie miały sensu. Doobreee zagranie.
Gdzie edytowałem? Dodałem tylko emotkę.
<--------------------------- Taką jak tu.

A to, że twoje komentarze sensu nie mają to już nie moja wina. :D

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-23 14:30:17
23.06.2017 14:11
-6
sebogothic
96

@Dede0601 - Nikt też nie przewidział, że Szyszko osobiście z zimną krwią zamorduje biedną wiewiórkę!!!

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-23 14:11:13
23.06.2017 14:06
-6
sebogothic
96

Przecież według światłych polityków PO Polska miała upaść już po roku funkcjonowania 500+, więc jak to jest? No i typowa retoryka: wszytko co złe to PiS, wszystko co dobre to pewnie zasługa totalnej opozycji, która dzięki swoim wpływom w Brukseli ratuje Polskę przed upadkiem. No, ale czego oczekiwać skoro jest się otoczonym Gazetą Wyborczą, Newsweekiem, TVN24 i TOK FM. Wtedy naprawdę można uwierzyć, że Polsce zapanowało średniowiecze, ale tylko wtedy.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-23 14:07:02
23.06.2017 13:48
odpowiedz
sebogothic
96

Nic mnie już nie zdziwi odkąd jakiś Norweg miał wyrzuty sumienia, bo bogatego w kulturę Murzyna, który go zgwałcił mieli deportować do jego ojczystego kraju: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zgwalcony-norweg-sprzeciwia-sie-deportacji-uchodzcy,633831.html

23.06.2017 06:22
-1
odpowiedz
sebogothic
96

Link do posta lub wątku: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14343068&N=1

Ksywka osoby łamiącej regulamin: siara000

Uzasadnienie zgłoszenia czyli dlaczego dany post Twoim zdaniem ma być usunięty: Złamanie § 2 pkt. 1, który brzmi: nie wolno publikować postów naruszające polskie prawo, ułatwiające jego łamanie lub zachęcające do takiego działania;

Kodeks karny:
Art. 135. Czynna napaść lub znieważenie Prezydenta
§ 2. Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

22.06.2017 12:02
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Ale tłok! Elessara tam nie wciśniesz. :P

22.06.2017 08:30
1
sebogothic
96

A dlaczego chcesz odwołania Adriana Klarenbacha? Bo co? Kalibruje opozycję i zadaje peowcom niewygodne pytania?

21.06.2017 16:25
odpowiedz
sebogothic
96

Zapowiada się świetnie, już nie mogę się doczekać do premiery by móc zachwycać się widokami... takimi jak tyłeczek Chloe. :P

20.06.2017 22:12
odpowiedz
sebogothic
96

Gameplay, niby z E3, ale na konferencji Sony, chyba go nie pokazywali: https://www.youtube.com/watch?v=HZ3UWScq_0Y

20.06.2017 22:06
1
sebogothic
96

100 lat? Daję 30 maksymalnie. A patrząc na tempo napływania kolejnych i gorliwość w tej kwestii władyków UE to i za niecałe 10 lat możemy w Europie mieć jakiś kalifat.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-20 22:16:21
20.06.2017 21:53
odpowiedz
sebogothic
96

Klik!

20.06.2017 21:49
9
odpowiedz
sebogothic
96

Propaganda się szerzy ------>

Ktoś najwyraźniej chce rozbić jedność i tożsamość narodową części państw europejskich (bo część już je dawno straciła) zapewne po to by nie było żadnych oporów przy próbie tworzenia superpaństwa europejskiego o którym to coraz częściej się przebąkuje. Rozbicie poszczególnych narodów tylko to ułatwi, gdy Europę zasiedli miliony muzułmańskich imigrantów. Łatwiej będzie też wprowadzać prawa ograniczające wolność, naturalnie dla rzekomego bezpieczeństwa. Stan wyjątkowy we Francji trwa już 2 lata i chyba nikt nie ma wątpliwości, że nigdy się nie skończy?

Część tzw. liberalnej lewicy jest zachwycona, bo zaimportowanie islamu do Europy może oznaczać koniec Kościoła Katolickiego, który ta lewica tak nienawidzi, a którego nauczanie jest coraz częściej przez nią cytowane. Fragmenty Pisma Świętego w Gunwie Wyborczym? Serio? Politycy, którzy na co dzień mówią o rozdziale państwa od Kościoła, bez żadnego zająknięcia rozdzielają imigrantów po parafiach, a na sugestie czy nie przyjęliby do ich siebie nabierają wody w usta. To przejaw niebywałej hipokryzji i zwykłe wycieranie gęby religią chrześcijańską, której wyzbyte wszelkich wartości lewactwo nie jest w stanie zrozumieć. Zastanawiam się czy oni dobrze wiedzą co robią, bo chyba zdają sobie sprawę, że muzułmanie tych postępowych lewicowców nienawidzą jeszcze bardziej od nienawiści jaką żywią do chrześcijan?

Do tego wszystkiego dochodzi niebywale rozbuchana poprawność polityczna. Nie można nic powiedzieć złego na temat tych nielegalnych imigrantów, bo jest się rasistą, ksenofobem, islamofobem, nazistą, faszystą i co tam jeszcze sobie lewiczki wymyślą. A wszystko po to by uciszać racjonalne głosy. Myślę, że na zachodzie ludzie coraz bardziej nabierają pewności, że tzw. elyty europejskie robią ich w bambuko i prawdziwa wojna dopiero nadejdzie, choć być może to też jest wpisane w plan tych, którzy marzą o Stanach Zjednoczonych Europy. Nurtuje mnie ta cała nagonka i to nasilenie propagandy pro-muzułmańskiej, akurat wtedy, gdy u bram Europy stoi jakieś 6 milionów imigrantów. Wiadomo, że mafie i politycy robią na tym niezły biznes warty dziesiątki miliardów euro, ale to tylko efekt uboczny. Głównym celem jest to co napisałem na początku. Dlatego nie po myśli są wygrane konserwatywnych partii, na które cały czas trwa nagonka, tak samo jak i na Trumpa, który ma stanowisko w tej sprawie podobne do polskiego rządu. Dlatego po myśli była wygrana Macrona we Francji, którego smycz Angela trzyma w prawej ręce, bo w lewej trzyma smycz na której jest uwiązany Donald Tusk.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-20 22:14:52
20.06.2017 21:29
odpowiedz
sebogothic
96

Mi też na początku nie chciał się uruchomić DA Origins i pomogło zainstalowanie PhysX od Nvidii. Jak to nie pomoże to spróbuj opcji "Napraw grę" w Originie.

20.06.2017 09:51
odpowiedz
sebogothic
96

Moim pierwszym erpegiem, o ile dobrze pamiętam, był Might & Magic VIII: https://www.youtube.com/watch?v=hPdykTzfDx0
Całkiem miło wspominam, klimat bardzo fajny, choć z perspektywy czasu fabuła troszkę sztampowa, bo trzeba było łazić po różnych wymiarach (ognia, lodu itp.), troszkę tak jak zamykanie otchłani w Oblivionie. Ale wtedy nawet o tym nie myślałem, to był mój pierwszy erpeg i byłem zachwycony Od jakiegoś czasu korci mnie by do niej powrócić, a i przy okazji "siódemkę" przejść, która wg wielu jest jedną z najlepszych części serii. W grze najbardziej podobało mi się to, że można było swobodnie chodzić po świecie, bo jednak tego typu gry wcześniej, a i później jak Legend of Grimrock czy Might and Magic X posiadają system poruszania się po węzłach. No i bardzo w pamięć zapadł mi też polski dubbing, chociaż niewiele go tam było. "Wybierz mnie!!!! Wybierz mnie!!!" hehe. :D Nie mogę też nie wspomnieć o jednej z najlepszych minigier w grach jaką była karcianka Arcomage.
Kolejnym erpegiem był Neverwinter Nights, później był Gothic, Morrowind, Gothic II, KotOR i jakoś to poszło. :) Od jakiegoś czasu prowadzę topkę ukończonych przeze mnie rolplejów i jest ich niemal 40. Jeszcze wiele pozostało do nadrobienia.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-20 10:00:44
19.06.2017 19:01
odpowiedz
sebogothic
96
8.5

Otwarty, żywy świat z Wiedźmina 3, walka z W3, erpegowa mechanika rodem z W3. No to szykuje się gra na 8,5/10.

19.06.2017 14:22
sebogothic
96

Ważne, że Hed pokazał jakie jest jedzonko w samolocie. Nic więcej nam nie trzeba.

19.06.2017 13:55
odpowiedz
sebogothic
96

Hehe

18.06.2017 11:43
odpowiedz
sebogothic
96

W ciągu ostatnich 30 dni ukończyłem kilka tytułów, ale głównie dlatego, że były to proste gry narracyjne, interaktywne seriale albo symulatory chodzenia. Valiant Hearts, Firewatch, The Walking Dead i Grę o Tron od Telltale oraz po raz trzeci, tym razem na PS4 ukończyłem Life is Strange.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-18 11:45:09
18.06.2017 11:33
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Na jednym z kanałów dodatek został ukończony w 3,5 godziny. Ostatni odcinek: https://www.youtube.com/watch?v=ipR7d4TBmz8

18.06.2017 11:32
sebogothic
96

Powszechny hejt? To ciekawe, bo gra została przyjęta przez recenzentów bardzo dobrze (https://www.youtube.com/watch?v=r4jK9uZDvs0), a i sprzedała się świetnie, jako, że wyszła na X360 i PS3. Z tego co pamiętam to mówiono ok. 5 mln sprzedanych egzemplarzy.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-18 11:36:47
17.06.2017 14:50
odpowiedz
sebogothic
96

iPhone'a 6 na raty.

16.06.2017 21:46
odpowiedz
sebogothic
96

To ten gościu co to wymyślił Rodzinną Moc Piątki? I który w większości swoich filmów doszukuje się nie wiadomo czego? :D G2 i G3 są kanoniczne. Nigdzie wprost w "jedynce" nie jest powiedziane, że Górnicza Dolina leży na kontynencie. Dopiero w Gothic Sequel padało zdanie, że "król przybył zza gór", a skoro dodatek nie wyszedł to mogli zrobić z Khorinis wyspę. Jak dla mnie o wiele lepszym źródłem ciekawostek jest ten film: https://www.youtube.com/watch?v=vnoVmUTamXM

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-16 21:48:48
16.06.2017 20:43
sebogothic
96

@'wilk ' - I w tym sęk. Po tych całych zawirowaniach, po Raven's Cry i dziwacznej decyzji o zrobieniu dodatków do 7-letniej gry oraz po tym co jest tematem powyższego newsa ciężko uwierzyć, że jest w tym studiu ktoś z pomysłami i umiejętnościami. Założę się, że niejedna grupa modderska (chociażby SoulFire twórcy Dziejów Khorinis) zrobiła te dodatki lepiej niż obecne Reality Pump.

16.06.2017 17:22
1
odpowiedz
sebogothic
96

To jest piękne: https://www.youtube.com/watch?v=VXVneTG9wEg
Dostępny teren to klimat umiarkowany, wioska utrzymana w mrocznym stylu. Twórcom nie przeszkodziło to jednak umieścić tam pawianów, które w podstawce występują na sawannie i w tropikalnej dżungli. Na dostępnych gameplayach nie zobaczyłem póki co nic co byłoby stworzone specjalnie na potrzeby dodatku. Ogólnie prawie cały czas jest ciemno, chyba przez to twórcy chcieli ukryć niedostatki graficzne. I ta kolorystyka w niektórych momentach (czerwone albo zielone niebo bardziej przypominają pierwszą część). Muzyka też jest ta sama co w TW2, a w części kwestii brakuje dubbingu. Wydaje się jakby wszystko przenosili z podstawki i pierwszego dodatku, przez co Call of the Tenebrae bardziej przypomina jakiegoś moda, a nie dodatek, który z założenia ma coś wnosić. Założę się, że znajdzie się wiele lepszych i bardziej innowacyjnych modów stworzonych do G1 i G2.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-16 17:38:22
16.06.2017 13:47
sebogothic
96

No to zrobili Raven's Cry, a teraz Call of the Tenebrae. Nawet jeśli dodatek nie okaże się crapem (ciekawe czy będzie recka na GOLu) to marketing, a właściwie jego brak sprawią, iż kupią go może dwie osoby na krzyż.

16.06.2017 13:39
odpowiedz
2 odpowiedzi
sebogothic
96

Hehe oni chyba za wszelką ceną chcą splajtować by się uwolnić od tak beznadziejnego wydawcy jakim jest TopWare. Dodanie mikrotransakcji do 7-letniej gry to dobry krok. Póki co jeszcze im się to nie udało, chociaż było już tuż, tuż... Co do Two Worlds II to ograłem podstawkę wraz z pierwszym dodatkiem, kilkadziesiąt godzin spędziłem też w multi i w sumie nie wiem czy chcę zobaczyć co udało im się wysmażyć. Nie po Raven's Cry. A po premierze pierwszego dodatku do TW2 wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze byśmy mieli studio będące odpowiednikiem Piranha Bytes. Też składające się z 30 osób i produkujące dobre action RPG zważywszy na wielkość ekipy oraz budżet. Najpierw było odejście Mirosława Dymka, potem większość ekipy odeszła do krakowskiego oddziału CD Projekt RED.
A tak w ogóle to wreszcie pojawiły się pierwsze gameplaye na YT: https://www.youtube.com/watch?v=Z5tcAXzWNEQ

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-16 13:52:52
16.06.2017 12:31
odpowiedz
sebogothic
96
7.5

Całkiem udany interaktywny serial zachowujący klimat serialu wyprodukowanego przez HBO. Od razu widać, że ci cali Forresterowie to kalka Starków, mimo to ich losy potrafią przykuć przed monitor. Wiadomo, że w tego typu grach mamy niezbyt duży wpływ na to co się dzieje, więc irytująca jest ta bezsilność. Co byśmy nie robili to i tak ostatecznie dostajemy po dupie. Wku***iał mnie ten cały Ludd, grubas jeden, który zawsze wparowuje nie proszony, wydziera ten swój świński ryj, na wylot dostrzega każdy nasz plan i zawsze wychodzi cały, a my dostajemy po dupie. Albo jak Ramsay "pozwala" nam się zabić, każdy kto zna serial wie przecież, że do tego nie dojdzie. Świadomość, że nie mamy większego wpływu pomaga, więc każda kolejna śmierć Forrestera powoduje jedynie śmiech. Bo nawet jeśli domyślałem się tego co się stanie to i tak nie miałem jakiegoś innego wyboru. To w końcu Gra o tron, szkoda tylko, że my nie mogliśmy urządzić jakiejś krwawej jatki, która w 100% poszłaby po naszej myśli. Podobało mi się jednak podsumowanie naszych działań. Bardzo fajnie to zrobiono, pewnie i tak w drugim sezonie twórcy zrobią deus ex machina i okaże się, że nasze decyzje z pierwszego sezonu mają prawie żaden wpływ na wydarzenia w sezonie drugim. BTW, jeśli twórcy zachowają tempo uśmiercania dwóch Stark..., przepraszam, Forresterów na odcinek to drugi sezon będzie ostatnim i będzie miał ze trzy odcinki.
Graficznie mogłoby być lepiej, oprawa jest stylizowana na malowidła i nie wygląda to najgorzej, jednak nie ukrywa też leciwego silnika. W sumie nie rozumiem czemu Telltale nie może przenieść się na nowszą technologię i dalej katują 10-letni silnik.

16.06.2017 10:40
odpowiedz
sebogothic
96

Gra prezentuje się coraz lepiej, a do premiery jeszcze trochę czasu zostało, więc jest czas na ostatnie szlify. Nawet walka została poprawiona, kiedyś wyglądało to gorzej. A tak swoją drogą to już wolę drewno od plastiku. Jeśli tylko znajdzie się jakiś polski dystrybutor, gra będzie w przyzwoitej cenie i recenzje będą przyzwoite to kupię grę od razu po premierze. Nie licząc Mount&Blade, które jest praktycznie strategią to nie ma takich fabularnych action RPG osadzonych w średniowiecznych realiach.

15.06.2017 22:09
odpowiedz
sebogothic
96

Oni są genialni. :D Najpierw studio, które niby zbankrutowało ogłasza dodatki do 7-letniej gry. Potem milczą, e-maile informujące o grze trafiają do spamu i nawet do dnia premiery nie doczekaliśmy się gameplaya. Jedyny materiał związany z dodatkiem to to coś: https://www.youtube.com/watch?v=hmMJMgq9DFk
Leżę.

A ktoś w ogóle zaryzykował kupno kota w worku?

15.06.2017 19:33
odpowiedz
sebogothic
96

Jak dla mnie najciekawiej prezentuje się A Way Out. Zobaczymy jaki będzie efekt ostateczny.

15.06.2017 10:42
7
odpowiedz
3 odpowiedzi
sebogothic
96

Wiedźmin 3 mesjaszem branży gier!!! Zredefiniował RPG, zmienił politykę twórców oraz nakarmił głodne dzieci w Afryce. Oddawać pokłony!11!!

14.06.2017 12:29
3
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Dowiedzieliśmy się także, że z powodu trwającego obecnie strajku związku zawodowego aktorów, głosu Chloe nie udzieli Ashly Burch. Bierze ona za to udział w tworzeniu scenariusza gry.

Co za idiotyzm. Strajk aktorów? LOL
Ile ten strajk trwa, że nie może podłożyć głosu pod Chloe? No, ale scenarzyści obecnie nie strajkują, więc zamiast udzielić głosu może pisać scenariusz. Bez sensu.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-14 12:31:58
13.06.2017 17:01
-4
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96
8.5

Akurat erpegową mechanikę w Wiedźminie 3, a właściwie wyciągnięcie jej na wierzch (widoczne poziomy przeciwników i zadań) uważam za jedną z największych wad gry, więc powoływanie się w tych kwestiach na trzeciego Wiesia budzi moje mieszane uczucia. Z drugiej strony AC Origins nie aspiruje do miana erpega, więc taka niepełnosprytna mechanika nie powinna aż tak bardzo razić. Zawsze za największy atut serii AC uważałem umieszczenie akcji gry w różnych okresach historycznych, często rzadko spotykanych grach, a już praktycznie w ogóle w takiej skali, w jakiej robi to Ubisoft. Origins przykuwa moją uwagę, poza umieszczeniem akcji w Starożytnym Egipcie, głównie dlatego, że do tej pory grałem tylko w "jedynkę", więc nie powinienem być zmęczony utartymi schematami, a i znajomość fabuły poprzedników nie powinna być potrzebna by dobrze bawić się Origins. Świat prezentuje się zacnie i życzyłbym sobie nieco więcej życia i lepszej AI by postaci zachowywały się bardziej sensownie.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-13 17:05:47
13.06.2017 13:30
odpowiedz
sebogothic
96

Jakbyś poszukał na allegro to używki chyba wszystkich wymienionych przez ciebie gier spokojnie znajdziesz w cenie poniżej 150 zł.

13.06.2017 09:48
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Nawet nie czekam. Kolejne TESy od Bethesdy są coraz słabsze względem takiego Morrowinda. Patrząc na to co zrobili z FO4 to pewnie w kolejnym TESie budowalibyśmy wioski albo miasta i nimi zarządzali. Do tego dodaliby kilka innych rozwiązań popularnych aktualnie w grach, chociaż pasowałyby do serii TES jak pięść do nosa. Szczerze? Mam nadzieję, że Bethesda znajdzie sobie jakieś zdolne studio, które zrobi TESa będącego czymś więcej niż tylko podstawką pod mody.

13.06.2017 09:42
odpowiedz
sebogothic
96

Kolejny ex na koncie Sony. :D

12.06.2017 23:11
2
odpowiedz
sebogothic
96

Pytanie czy Ubi nie przerobi BG&E 2 na swoją modłę.

Dobra koniec imprezy. Ogólnie nudy były.

12.06.2017 23:10
2
sebogothic
96

Jej stara. :P

12.06.2017 23:04
2
odpowiedz
sebogothic
96

Jest świnia!!!

12.06.2017 22:47
odpowiedz
sebogothic
96

The Crew 2 trailer miało fajny, ale te fragmenty gameplayu nie prezentowały się jakoś nadzwyczajnie. Widać, że dla Skull & Bones podstawą była mechanika z AC, mimo to gameplay prezentował się całkiem przyjemnie.

EDIT. LOL co się tam teraz odpierdziela. :D

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-12 22:48:19
12.06.2017 15:29
4
odpowiedz
sebogothic
96

#FUCKONAMI

12.06.2017 11:57
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Sony będzie miało konferencję jako ostatnie i coś czuję, że pozamiatają. Wystarczy, że pokażą God of War, The Last of Us 2, Days Gone i może przyszykują jakąś niespodziankę.

12.06.2017 09:21
odpowiedz
sebogothic
96

Grafika ładna, dużo roboty robi perspektywa i te rozmycia wcale nie tak odległych obiektów co robi świetne wrażenie, trochę podobnie jest w Dark Souls. Ale tak poza tym? Egzoszkielety, transformersy i inne taki mnie nie jarają. Gdzie jest ta erpegowość? To będzie sieciowa co-opowa strzelanka, czyli nie dla mnie.

12.06.2017 01:50
-5
odpowiedz
sebogothic
96

Prezentuje się świetnie, to pierwsza taka gra osadzona w Starożytnym Egipcie, więc z chęcią zagram, mimo, iż jedynym Asasynem w jaki grałem była póki co "jedynka". Skoro jednak to jest historia o powstaniu zakonu Asasynów to znajomość wcześniejszych części nie będzie raczej konieczna. Cieszy też postawienie na aspekt erpegowy, chociaż większość mechanik wydaje się raczej zaczerpnięta z poprzednich części. No i widzę, że wcześniejsze zapowiedzi odnośnie inspiracji Wiedźminem 3 nie były fałszywe. W końcu tutaj też mamy pokazane poziomy przeciwników. :P Mam też nadzieję, że większość tego HUDa będzie można wyłączyć, bo nie lubię zapaćkanego ekranu, tym bardziej, że będzie co podziwiać.

12.06.2017 01:26
5
odpowiedz
4 odpowiedzi
sebogothic
96

Jestem oczarowany Life is Strange, chociaż z początku myślałem, że to jakaś gierka dla nastolatek. Jednak klimat a la Twin Peaks oraz opowieść o Max i Chloe mnie urzekły. Także jestem ciekaw dodatku czy tam prequela, szczególnie zaciekawiła mnie ta scena w której Chloe znajduje się w aucie w czasie wypadku swojego ojca. Najwidoczniej jakaś mechanika przenoszenia się w czasie i przestrzeni zostanie zastosowana.

11.06.2017 22:34
odpowiedz
sebogothic
96

Ale zaspojlowali. :/ Akurat przechodzę fabułę FIFA 17, no i teraz wiadomo, że na końcu Alex Hunter nie ginie...

11.06.2017 09:50
odpowiedz
sebogothic
96

Na YT można znaleźć cały gameplay. 12 odcinków po ok. 30 minut, czyli gra do przejścia w 6 godzin.

11.06.2017 09:35
3
sebogothic
96

Maniek ty chyba też jesteś imigrantem, który przepłynął morze.

11.06.2017 09:34
odpowiedz
sebogothic
96

Pewnie każdy gracz, który oglądał Prison Break pomyślał, że fajnie byłoby zagrać w taką grę. Pytanie ile będziemy mieli swobody w planie ucieczki, bo po trailerze widać, że jest sporo filmowych cut-scenek, a gra nie kończy się na samej ucieczce z więzienia. Zabawne jest to, że właśnie gram w Brothers: A Tale of Two Sons (przepiękna, pomysłowa produkcja w baśniowej oprawie) i dosyć zaskakujące jest, iż twórcy zabrali się za coś zgoła innego. A Way Out prezentuje się interesująco głównie dlatego, że nie ma zbyt wielu gier o podobnej tematyce. Nie licząc egranizacji Prison Break to pamiętam, że kiedyś grałem w grę w której wcielaliśmy się w brytyjskiego pilota zestrzelonego w czasie II WŚ na wrogim terytorium i naszym pierwszym zadaniem była ucieczka z niemieckiego obozu jenieckiego. Być może było to Prisoner of War albo Pilot Down: Behind Enemy Lines, choć jak patrzę po screenach to chyba ta pierwsza gra. Pożyjemy, zobaczymy co wyjdzie z A Way Out.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-11 10:19:32
10.06.2017 22:42
odpowiedz
sebogothic
96

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że każda waluta ma inną wartość i jest coś takiego jak kurs walut? Po gościu, który nie wie co to funt i dwukrotnie przepłacił za telefon wszystkiego się można spodziewać. Pewnie myślisz, że funt=złoty, tylko nazwa inna i pieniądze inne.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-10 22:47:42
10.06.2017 12:52
-2
sebogothic
96

Hydro się już kompletnie wszystko pokićkało. Gra wyjdzie kiedy wyjdzie, my nie mamy na to wpływu. Można gdybać czy będzie bardziej dopracowana jak wyjdzie kilka miesięcy później, czy też nie. Do konsumenta należy decyzja czy kupić grę i data premiery nie ma tu nic do rzeczy tylko to czy gra będzie dobra i tyle.

10.06.2017 12:45
2
sebogothic
96

Hehe, faktycznie. :D Chłopaki robią w uja, no, ale reklamka wejdzie jak ktoś AdBlocka nie ma.

09.06.2017 20:28
8
sebogothic
96

Radziłbym poczekać. Może niedługo będzie taka promocja, że będą dopłacać.

09.06.2017 13:59
odpowiedz
sebogothic
96

Przecież dla muzułmanów jeden martwy niewierny to kolejna okazja do świętowania.

09.06.2017 13:55
odpowiedz
sebogothic
96

Piłkarze Arabii Saudyjskiej pięknie okazują solidarność z zamachowcami: https://www.youtube.com/watch?v=DrtNnfe12wg

Choć i tak tzw. pokojowi muzułmanie. Ci w trakcie dżihadu wznosili by okrzyki: "Allah Akbar!!!!". W trakcie minuty ciszy.

09.06.2017 13:53
4
sebogothic
96

Dobra, premiera 20 grudnia 2017 roku, bo Hydro napisał, że gry po świętach tracą 70% klimatu.

09.06.2017 12:04
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Spodziewałem się, że wyjdzie w tym roku. Ale kilka miesięcy nie robi różnicy, a lepiej by gra była dopracowana. Wreszcie Kingdom Come nabrało życia dzięki dopracowanym cut-scenkom i dialogom. Oby cała gra była równie dopieszczona, a otrzymamy coś w stylu Gry o tron w historycznych realiach. A tak w ogóle to twarz głównego bohatera się zmieniła.

09.06.2017 12:01
odpowiedz
sebogothic
96

Premiera 13 lutego 2018 roku, czyli jeszcze trochę poczekamy. Spodziewałem się, że wyjdzie w tym roku. Ale kilka miesięcy nie robi różnicy, a lepiej by gra była dopracowana. Wreszcie Kingdom Come nabrało życia dzięki dopracowanym cut-scenkom i dialogom. Oby cała gra była równie dopieszczona, a otrzymamy coś w stylu Gry o tron w historycznych realiach. A tak w ogóle to twarz głównego bohatera się zmieniła.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-09 12:02:28
09.06.2017 11:49
5
odpowiedz
sebogothic
96

Hehe :D Tak było.

09.06.2017 01:01
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
sebogothic
96

Szykuj kredę. Dużo kredy.

09.06.2017 00:57
odpowiedz
sebogothic
96

Z głównego nurtu.

08.06.2017 17:06
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96
08.06.2017 15:53
odpowiedz
sebogothic
96

W sumie to być może Inkwizycja zasłużyła na niższe noty, no, ale jeszcze w 2014 roku gry BioWare były obłożone specjalnym embargiem na niekrytykowanie, bo to w końcu wielkie BioWare, więc zewsząd sypały się dziewiątki i dziesiątki. Dopiero jakiś czas po premierze zaczęło się psioczenie na Inkwizycję. Już same obawy graczy, że Andromeda będzie Inkwizycją w kosmosie mówią same za siebie. W przypadku Andromendy recenzenci byli ośmieleni tym całym wyśmiewaniem animacji, memami itp., znikła wtedy bariera i pewien respekt przed studiem, a gra otrzymała adekwatne oceny. Pograłem w triala Andromedy 10 godzin i było całkiem ok, gdybym mógł grałbym dalej. W Inkwizycję pograłem 3 godzinki i jakoś mi się odechciało gdy zauważyłem w jakim kierunku to zmierza.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-08 16:07:45
08.06.2017 10:29
1
sebogothic
96

Pewnie wyłożyli wcześniej w razie czego jakby był kolejny zamach by nie musieli znowu opóźniać premiery. Hah! The Farm 51 ubiegło pokojowych muzułmanów!

08.06.2017 10:06
odpowiedz
sebogothic
96
6.5

Całkiem niezła historia przedstawiona z perspektywy 5 osób, których losy ostatecznie się łączą. W sumie nic specjalnego, bo epizody są króciutkie, więc nie mamy szans lepiej poznać postaci, ani się z nią zżyć. Mimo to sekwencje są różnorodne i mają swoje momenty.

08.06.2017 08:10
odpowiedz
sebogothic
96
8.5

Właśnie ukończyłem i... wow! To naprawdę świetna opowieść o relacji przestępcy jakim jest Lee z małą dziewczynką Clementine. Może i The Walking Dead nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak Life is Strange czy The Last of Us, jeśli chodzi o fabułę, ale ta i tak stoi na wysokim poziomie, szczególnie zakończenie, a i poszczególne epizody mają swoje momenty. Przez te pięć odcinków można się zżyć z każdym bohaterów, choć naturalnie to relacja Lee w którego się wcielamy oraz przesłodkiej Clementine gra pierwsze skrzypce. Zombiaki są gdzieś na trzecim planie i twórcy wykorzystują je niczym deus ex machina. Gdy nie wiedzą co zrobić to posyłają umarlaki na naszych bohaterów. To historia i wrażenie, że mamy na nią ogromny wpływ są głównym daniem TWD, gdyż poza tym ten interaktywny serial oferuje niewiele. Wybory, które mogą spędzać sen z powiek wielu są bardziej iluzoryczne niż mogłoby się nam wydawać. Gameplayowo TWD nie prezentuje się nadzwyczajnie, ot bardzo mocno uproszczony point'n'click. Słyszałem, że kolejne gry Telltale jeszcze bardziej przypominają interaktywny serial. Twórcy mogliby zainwestować w lepszy silnik, gdyż już z daleka widać, że ten użyty w Żywych Trupach jest już mocno przestarzały. Oczywiście w tej produkcji nie grafika jest najważniejsza, ale przez niedostatki silnika, niektóre, bardziej złożone sceny wyglądają pokracznie i nienaturalnie. Często stajemy przed wyborem kogo uratować, tak jakbyśmy nie mogli pomóc dwójce bohaterów, bo w uniwersum TWD panuje niepisana zasada ratowania tylko jednej osoby, drugą należy zostawić na pastwę szwendaczy. Gdyby silnik był lepszy można by te scenki wyreżyserować lepiej i wiarygodniej. Mimo wszystko bardzo miło będę wspominał czas spędzony z The Walking Dead, choć nie wiem czy wrócę kiedyś do tej historii, by nie zatrzeć wrażenia, że miałem wpływ na przebieg opowieści.

07.06.2017 15:11
2
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Sikaj na nią kilka razy dziennie. W końcu powinna uschnąć.

07.06.2017 12:13
1
sebogothic
96

No, ale pisaliśmy o czystym G2:NK, a ty w każdym swoim poście wałkujesz temat modów. I tak oryginalnego Gothica przechodzi się na spokojnie w 25 godzin, a G2:NK w 50.

06.06.2017 22:16
sebogothic
96

Też parę razy tak miałem.

06.06.2017 18:12
odpowiedz
sebogothic
96

U mnie też właśnie burza jest. Komputer wyłączam dla świętego spokoju, mimo, iż mam listwę. Kiedyś wyciągałem kabel z gniazdka, ale jak listwa wyłączona to w razie czego to ona powinna oberwać, chociaż nigdy nic nie wiadomo. Zresztą i tak najczęściej zabierają prąd i później migają w nieskończoność chociaż już dawno burza mija. Więc bardziej prawdopodobne jest, że coś się uszkodzi podczas tego migania światłem niż od uderzenia pioruna.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-06 18:19:16
06.06.2017 18:01
2
sebogothic
96

Przecież on napisał dwudziestokrotnie, a nie dwukrotnie. Chyba, że edytował, ale nie ma info o edycji.

06.06.2017 13:37
odpowiedz
sebogothic
96

Jak na exa i nową markę wynik świetny.

06.06.2017 12:04
06.06.2017 09:37
odpowiedz
sebogothic
96
8.0

Bardzo przyjemna gra z równie przyjemną oprawą graficzną. Na początku klimat jest świetny, fajnie jest szwendać się po lesie i rozmawiać z Delilah. To jeden z niewielu tzw. symulatorów chodzenia w których chodzenie nie męczy. Świat nie jest jakiś przesadnie duży, składa się głównie z korytarzy i jego zwiedzanie odbywa się w dość liniowy sposób. Później klimat nieco gęstnieje i staje się bardziej niepokojący. Dochodzi do wielu tajemniczych zdarzeń, które nie raz i nie dwa sprawią, iż dreszcz przebiegnie nam po karku. Niemniej ostateczny finał jest nieco rozczarowujący, podobnie zresztą jak w Ethanie Carterze. Troszkę wygląda to tak jakby twórcy chcieli naprędce pozamykać wszystkie wątki, bo zapewne gracze układali w swoich głowach zawiłą intrygę. Mimo wszystko taka prosta historia ma swój urok. Szkoda jednak, że później przeskoki czasowe są coraz większe, powinno być nieco więcej etapów w klimacie tych początkowych. Jak już wspomniałem grafika jest bardzo ładna, stylizowana, utrzymana w miękkich, ciepłych, pastelowych barwach. Muzyka pojawia się w określonych sytuacjach i jest dobra, a dubbing dwójki bohaterów jest rewelacyjny. To oni w końcu dźwigają całą grę i gdyby nie udało się stworzyć tak wiarygodnego duetu to gra mogłaby być ledwie przeciętna, a nie bardzo dobra. Przyznam, że klimacik Firewatcha przypominał mi nieco trochę ten z Life is Strange. Może to przez oprawę wizualną, może przez podobną gitarową ścieżkę dźwiękową?

06.06.2017 06:21
odpowiedz
sebogothic
96
8.5

Bardzo pomysłowa gra, bo kto by pomyślał, że praca celnika mogłaby być na tyle ciekawa by tworzyć o tym grę? Z pewnością umieszczenie gry w komunistycznych realiach będzie bliskie Polakom. Ciekawa jest ta gra z punktu widzenia tego jak gracz się zachowa względem petentów. Czy okaże się służbistą i będzie rygorystycznie trzymał się przepisów, czy może postawi na czynnik ludzki? Chociaż to drugie niezbyt się sprawdza, gdyż za najmniejsze uchybienie dostajemy błyskawicznie upomnienie. Jest coś pociągającego w tym, że to my decydujemy kto się przedostanie przez granicę, a kto nie. Wystarczy jedna pieczątka... Na razie zobaczyłem 1 z 20 zakończeń, chyba te najgorsze, mam zamiar wracać do tej ciekawej produkcji, bo coś w sobie ma. Przede wszystkim nietuzinkowy pomysł i interesujący klimat.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-06 06:25:43
05.06.2017 19:29
-8
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Jest Krystyna wyprosiła wreszcie cieszynkę. Po każdym golu robił to samo, więc musieli taką dać.

05.06.2017 17:08
4
sebogothic
96

Z każdą kolejną grą Piranii coraz bardziej doceniam pierwszego Risena. Był to udany hołd dla dwóch pierwszych Gothiców, który niemal wszystkie rozwiązania przenosił w skali 1:1. Do tego doszła przejrzystość interfejsu, a on sam był całkiem wygodny i intuicyjny. Pierwszy Risen to zaraz po Gothicu i Gothicu II wraz z dodatkiem Noc Kruka to najlepsza gra Piranii. Gothic 3 być może jest lepszy, ale wzbogacony o Quest Packa oraz Content Moda. Klasyczny podział na frakcje, genialne dwa pierwsze rozdziały, świetny klimat Farangi oraz najlepszy ze wszystkich gier PB system walki. Początki przypominają troszkę Lostów i pasują do stylu gier Piranii, gdzie na początku musimy starać się przetrwać i poznać zasady panujące danym miejscem. Walka sprawia sporą frajdę, opiera się na blokach, kontrach i unikach, więc nawet późniejsze rozdziały w których sporo się walczy nie nużą. Z każdym poziomem nauki uczymy się czegoś nowego. Fabularnie też nie jest najgorzej, w kolejnych Risenach już nie bardzo wiadomo o co chodzi z tymi całymi Tytanami, a tutaj stopniowo jesteśmy wprowadzani w historię wyspy. Brakuje co prawda bardziej zapadających w pamięć bohaterów, lepiej nakreślonych frakcji, tutaj jest wyraźne poczucie takiej samotności i tego, że musimy polegać sami na sobie, mimo, iż należymy do jakiegoś ugrupowania. Ma to swój urok i jest doskonale podkreślany przez soundtrack skomponowany przez KaiRo oraz śródziemnomorski klimat Farangi. Oprawa graficzna wiadomo, że już się zestarzała, ale nadal jest ładna. Podobnie jak dwa pierwsze Gothiki dzięki swojej stylistyce zestarzała się o wiele wolniej niż powinna. I w sumie ten styl graficzny o wiele bardziej przypadł mi do gustu niż ten z Risen 2, 3 oraz nadchodzącego ELEXa.

05.06.2017 16:48
2
sebogothic
96

I tak się okaże, że to jakieś lewicujące feministki się przebrały za muzułmanki, żeby wybielić ich opinię. Obecnie lewactwo jest skłonne łgać w żywe oczy byleby ich racje były na wierzchu: http://www.tygodniknarodowy.pl/6827/stworzyli-fake-newsa-wybielic-muzulmanow-po-zamachu/
A tutaj już sytuacja z filmu powyżej: https://wolnemedia.net/cnn-tworzy-fake-news-w-londynie-aby-po-zamachach/
Soros pewnie wpłacił sowitą premię.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-05 16:53:22
05.06.2017 14:49
sebogothic
96

Returning przynajmniej dodaje dziesiątki nowych zadań, więc jest na czym zdobywać doświadczenie. W L'HIVER mamy normalną podstawkę z dodatkiem, z masą utrudnień i uprzykrzeń. Już oryginalna gra nie była łatwa miejscami i trzeba było kombinować na co wydać punkty nauki, a co dopiero przegięty L'HIVER. W Returninga jeszcze nie grałem, ale zobaczymy może nie będzie tak źle. :P Rosjanie coś mają z tym przesadnym, wręcz sadomasochistycznym podbijaniem poziomu trudności.

Ja już chyba kiedyś sobie takie tournee po grach Piranii zrobiłem. Od G1 do G3, a potem jeszcze Riseny przechodziłem. Teraz urozmaicę Gothiki modami. Co do modyfikacji do G2:NK to polecam Z życia złodzieja, krótka, ale fajna modyfikacja. Z wartych uwagi i polecanych są jeszcze Złote Wrota, Velaya, no i Dark Saga. Na Dzieje Khorinis oczywiście czekam, szykuje się mega modyfikacja.

05.06.2017 11:41
sebogothic
96

Ja akurat sobie Velayę ogrywam. :) Już ze dwa albo trzy lata nie grałem w G2:NK, bo próbowałem grać w L'HIVER Edition od którego kilkukrotnie się obijałem... Osobiście nie polecam tego moda, chociaż świat upiększa pierwszorzędnie, Khorinis zyskuje kilka uliczek, port jest przebudowany, a nad miastem stoi zamek - siedziba paladynów. Tych zmian jest jeszcze więcej, ale tak jak pisałem o ile w kwestii oprawy jest świetnie i gra nawet dzisiaj może się podobać, tak niepotrzebnie zmienia gameplay, który uprzykrza grę. Wszystko tutaj działa na niekorzyść gracza: silniejsi przeciwnicy, słabsze pancerze i bronie, brak możliwości leczenia się roślinkami, które odtąd służą jedynie do alchemii, pozyskiwania mięsa trzeba się nauczyć, z cudzych łóżek też już nie można korzystać, usunięto też tabliczki nauki. Nawet autor był taki zmyślny, że usunął skórzany pancerz z tego magazynu Matea, który strzeże strażnik, a Vatras już nas nie leczy. Dochodzi więc do takich absurdalnych sytuacji, że będąc na 6. poziomie nie możemy pokonać polnej bestii a pokonanie szczura to wielki wyczyn. Na dodatek wilki czy szczury jakoś śmiesznie skaczą na kilka metrów, więc nawet uciec im nie można. A do tego w późniejszych wersjach moda podochodziły jakieś elementy survivalowe w postaci głodu, pragnienia oraz ciężar ekwipunku. Wolę już grać w "czystego", przemyślanego Gothica II: Noc Kruka z idealnie wyważonym poziomem trudności, który nie uprzykrza rozgrywki do granic możliwości. Jest co prawda L'HIVER Texturepack, który podmienia modele i obiekty, ale aż w takim stopniu nie zmienia świata. Na jesień planuję sobie rozpoczęcie przechodzenia trylogii, być może wzbogaconej modami. Do G1 dam Edycję Rozszerzoną albo Ludzi z Górniczej Doliny. G2:NK przejdę z Returningiem albo jakimś innym modem dodającym nowe wątki, a G3 to już klasyka: Community Patch, Quest Pack, Content Mod + Konsekwencje. Wczoraj zainstalowałem sobie "trójkę" z tymi wszystkimi modami i prezentuje się ciekawie. Starzy bohaterowie wyglądają tak jak powinni, kolorystyka jest bardziej stonowana, troszkę pod tym względem przypomina pierwszego Risena, no i zapowiada się masa nowych dialogów i być może bardziej rozbudowana fabuła godna tej z poprzednich części.

05.06.2017 11:30
odpowiedz
sebogothic
96

The Last of Us zdecydowanie. A obecnie gram w The Walking Dead, które też wydaje się świetnie zapowiadać. Jeśli gry z apokalipsą zombie to zdecydowanie wolę takie stawiające na opowieść, w końcu jak w każdej apokalipsie można poruszać jakieś ważkie tematy, wybory moralne itp.. Zwykła sieczka zombie nie bardzo mnie kręci, choć taki Resident Evil 5 był ok... Jeśli gra jest dobra to styl uniwersum nie ma większego znaczenia.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-05 11:43:58
05.06.2017 09:13
sebogothic
96

Niedługo napiszą: AK-47 zastrzelił 40 ludzi.

05.06.2017 08:33
1
odpowiedz
sebogothic
96

Nasikaj do puszek, nikt niczego nie zauważy.

05.06.2017 08:18
1
sebogothic
96

DanuelX został schwytany: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14324029&N=1
Od tamtego czasu nie pojawiał się na forum.

Być może został wykończony na komendzie tak jak Igor Stachowiak przez aparat opresji państwa PiS.

04.06.2017 23:07
3
odpowiedz
6 odpowiedzi
sebogothic
96

Ludzie uciekają z pobliskich pubów po zamachu w Londynie, a gość nie zapomniał o browarku i idzie ostrożnie coby go nie wylać. PRIO-RY-TE-TY!!!

04.06.2017 23:05
-1
odpowiedz
sebogothic
96

TopWare i Reality Pump są mistrzami reklamy. Ubisoft, Rockstar i Bethesda mogliby się od nich uczyć. Zajrzałem na Spam i też dostałem tą wiadomość, wynika z niej, że premiera 15 czerwca, a gra kosztuje 6,99 ojro. Zobaczymy jaki poziom będzie prezentować sam dodatek. Szkoda tylko, że nie pokazali gameplayu. Chcą żeby ludzie kupowali kota w worku?

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-04 23:13:57
04.06.2017 23:03
sebogothic
96

Aaaaaaa.... :P

04.06.2017 22:38
sebogothic
96

Nie ma tej gry na GOG. Była, ale usunęli.

04.06.2017 22:08
odpowiedz
4 odpowiedzi
sebogothic
96

Przyznam, że zawsze Severance mnie interesowało, bo w GOLowej Encyklopedii (jeszcze tej, która była sprzedawana na płytach) widniało jako gra podobna do Gothica. Screeny były też niczego sobie. Obecnie gry nie można znaleźć nigdzie w dystrybucji cyfrowej, na allegro jest co prawda kilka aukcji, ale postanowiłem zawitać do zatoki by sprawdzić czy gra w ogóle będzie działać. Dobrze zrobiłem, bo na Windows 10 nie udało mi się sprawić by gra działała poprawnie. Jeśli działał dźwięk to gra wywalała do pulpitu, jeśli działała to nie było dźwięku. Musiałem zainstalować OpenGL by w ogóle zagrać. Dźwięków otoczenia i efektów nie było, a myszka chodzi jakoś tak ciężko i skokowo, troszkę jak w pierwszym Dark Soulsie na PC bez DSfixa. Mało płynne działanie gry i spadki płynności też są na początku dziennym. Na tym gameplayu na przykład wszystko działa i wygląda normalnie: https://www.youtube.com/watch?v=qoLgRznpUBA. U mnie stan gry był daleki od tego, a sama gra wyglądała toporniej.
Mimo tych wszystkich bolączek i niedogodności postanowiłem mimo wszystko troszkę pograć. Doszedłem gdzieś do Tombs of Ephyra grając barbarzyńcą. Pomijając samo działanie gry u mnie to system walki wywarł na mnie dobre wrażenie. Składa się z combosów i opiera się na kierunkach, które wybieramy klawiszami kierunkowymi, czyli podobnie jak w Gothicu. Tutaj oczywiście system walki jest znacznie, znacznie bardziej rozbudowany, a przeciwnicy mają świetne AI, jak na tamte czasy. Wrażenie robią też niektóre aspekty oprawy graficznej jak woda czy dynamiczne oświetlenie. Ogólnie gra ciekawa, choć szkoda, że nie powstały stosowne patche, które poprawiałyby działanie gry na nowszych systemach.

04.06.2017 19:05
odpowiedz
sebogothic
96

Do singla niepotrzebne jest ściąganie aktualizacji.

04.06.2017 14:42
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

W sumie, jeśli byłaby to przygoda w stylu Left Behind do The Last of Us to czemu by nie? Tylko o czym miałby ten prequel opowiadać? W Life is Strange osią opowieści było cofanie się w czasie oraz wątek kryminalny. Co można by opowiedzieć w historii o nastolatkach? Dość dobrze poznaliśmy relację między Cloe a Max w LiS, były też retrospekcje, więc nie ma nic do dodania.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-04 15:38:24
04.06.2017 14:27
4
sebogothic
96

Wrzucić wszystkich piewców Dobrej Zmiany do ignorowanych i mieć święty spokój.

04.06.2017 14:26
3
sebogothic
96

@Herr Pietrus - Może tak skończą, jeśli nachodźcy srają i szczają ropą naftową. A skoro już poruszyłeś ten temat to dlaczego te obrzydliwie bogate kraje muzułmańskie nie przyjmują do siebie swoich braci w wierze?

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-04 14:33:06
04.06.2017 13:51
1
sebogothic
96

Zapomniałeś o pisiorach i katotalibach.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-04 13:53:54
04.06.2017 09:02
3
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Zieeew... O co ta cała panika? To tylko pokojowi muzułmanie świętują ramadan. Wg mnie zamachy powinny być zapisane do kulturowego dziedzictwa UNESCO. W końcu o to lewakom z tym ubogaceniem chodziło?

W Turynie ktoś przypadkowo pierdnął: https://www.youtube.com/watch?v=QhJmEq3vwQE

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-04 09:23:31
03.06.2017 13:05
odpowiedz
sebogothic
96
9.0

Piękna i wzruszająca opowieść o losach kilku bohaterów w czasie I wojny światowej. Konflikt zbrojny jest gdzieś na drugim planie, a w grze bardziej liczą się cele jednostek, których losy splatają się niekiedy w zaskakujący sposób. Chociaż nie ma tutaj dialogów to relacje między postaciami oddano lepiej niż w niejednej fabularnej grze AAA. Komiksowa kreska ma swój urok i może się podobać, a soundtrack jest genialny. Obok muzyki skomponowanej specjalnie na potrzeby gry pojawiają się perełki muzyki klasycznej, zwłaszcza podczas sekwencji jazdy taksówką: https://www.youtube.com/watch?v=cUm1PSLeLlk. Jeśli chodzi o gameplay to mamy tutaj miks przygodówki, prostej zręcznościówki i skradanki. Nie są to specjalnie skomplikowane i rozbudowane elementy, ale zupełnie wystarczające na potrzeby Valiant Hearts, w którym to przecież opowieść stoi na pierwszym planie. Mogą czasem irytować bardziej zręcznościowe sekwencje, które powtarza się metodą prób i błędów, troszkę wybija to z klimatu, kiedy giniemy czasami nie ze swojej winy, bo przez to, że gra jest w 2D niektóre momenty są troszkę nieczytelne. Mimo wszystko życzyłbym sobie by takich produkcji było jak najwięcej, które nie tylko opowiadają wartościową historię, ale także mają walor edukacyjny. Z pewnością będą ludzie, którzy po ukończeniu Valiant Hearts sięgną do innych źródeł by dowiedzieć się czegoś więcej o Wielkiej Wojnie.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-03 13:07:51
03.06.2017 11:44
odpowiedz
sebogothic
96

Najlepiej taką fifkę wyparzyć ze względów higienicznych.

02.06.2017 12:10
odpowiedz
sebogothic
96

W GTA SA Nandreas oczywiście, że lepiej wcielić się w murzyna, bo dzięki temu lepiej można się wczuć kradnąc samochody, strzelając do innych murzynów z uzi, mówić do innych murzynów per nigga i słuchając murzyńskich rapsów.

01.06.2017 17:01
3
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96
01.06.2017 11:24
odpowiedz
4 odpowiedzi
sebogothic
96

Jak na taką grę wynik jest świetny, w końcu filmogry to nisza. Sam kupiłem edycję na PS4, choć kilka lat temu obejrzałem grę na YT. Heavy Rain to wg mnie najlepsza filmogra od Quantic Dream, genialny klimat, świetna muzyka, wciągająca opowieść. Z pewnością jeszcze kilka razy powrócę chociażby dla samego klimatu. Ciekawe jak wypadnie to całe Detroit. David Cage już przy okazji Fahrenheita czy Beyond Two Souls pokazał, że niespecjalnie wychodzą mu elementy sc-fi, zjawiska paranormalne czy inne tego typu rzeczy. To właśnie one położyły klimat Fahrenheita i to właśnie ich brak w Heavy Rain wyszedł grze na dobre.

01.06.2017 11:14
1
sebogothic
96

Tja... pewnie większość zapuściła się w exploring i wykonywanie zadań pobocznych. :D A tak na poważnie to chyba jest na odwrót i może pół miliona graczy nie ukończyło gry.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-06-01 11:14:46
01.06.2017 09:33
sebogothic
96

Tak prezentuje się logo Ubi z innej perspektywy ----------->

31.05.2017 14:45
2
sebogothic
96

Mnie potrafią bawić nawet dowcipy z chorych na raka (vide Jimmy Carr), ale to musi być po prostu zabawne, a nie tylko kontrowersyjne (kontrowersje potrafi wzbudzić każdy, ale to jeszcze nie świadczy o poczuciu humoru).

Może gdybyś był chory na raka to żarty Jimmy'ego Carr'a już by cię nie śmieszyły? Tak samo jak nie śmieszy cię poczucie humoru Sapka, bo dotyka cię bezpośrednio, gdyż jesteś graczem? Każdy ma własne poczucie humoru, więc jednego może bawić coś innego, a drugiego co innego. Tak samo Sapkowski ma swoje poczucie humoru, a to, że kogoś to nie bawi to inna sprawa. AS nie jest zawodowym komikiem, jego zadaniem nie jest rozbawianie publiczności.

31.05.2017 13:52
-3
odpowiedz
6 odpowiedzi
sebogothic
96

A ile Hed zapłacił za poranną kawę? Coś widzę, że za wszelką cenę drążycie temat kto ile komu zapłacił. Już poprzedni news był żałosny, tym bardziej, że okazał się fałszywy. To Pudelek? Wygląda to tak jakbyście próbowali usprawiedliwić tą nagonkę na ASa, bo w końcu wziął grosze, a teraz pomstuje na Redów. A patrząc na posty powyżej muszę wam pogratulować, bo Sapek jest już nie tylko gburem, ale i Januszem biznesu. Winszuję! Bardzo dobrze to podsumował Bagiński w wywiadzie dla serwisu MiastoGier:

MG: Andrzej Sapkowski lubi kontrowersyjnie mówić o graczach oraz grach CD Projekt RED. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

TB: Ach, czasy post-prawdy. "Najmroczniejsza" wypowiedź Andrzeja Sapkowskiego, od której zaczęła się cała histeria o nim, jako hejterze CDP została w swoim czasie tak bardzo wyrwana z kontekstu (i zdania, i sytuacji), że szkoda, że trzeba to jeszcze naprostowywać. Żyjemy w czasach pogoni za kliknięciami i konflikt się świetnie sprzedaje, ale od czasu do czasu warto sprawdzić fakty.

Andrzej jest postacią barwną, obdarzoną ogromnym poczuciem humoru. Dorastał w czasach, kiedy ironia nie wymagała dopisywania emotek i trzeba jego wypowiedzi brać z nieco większym dystansem. Podkreślam - przekonanie, że Andrzej "lubi krytykować gry CDPR" jest z gruntu fałszywe.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-31 13:55:03
29.05.2017 20:09
3
odpowiedz
sebogothic
96

Poza tym jak dla kogos 7000-10 = 6999 to ma problemy z logicznym myśleniem.
Ona policzyła tego ewentualnego zamachowca. :D Jak widać życie Polaków nie ma dla niej żadnej wartości.

29.05.2017 17:18
-2
sebogothic
96

Wytrzymałeś całe 2 godziny więcej ode mnie. :P

29.05.2017 11:37
odpowiedz
sebogothic
96

Całkiem fajny pomysł, by zobaczyć jak z perspektywy czasu ocenia się daną grę, gdy już minął popremierowy hype. W FO4 grałem w darmowy weekend. Pograłem ze 3 godzinki i meham. Jakieś takie to nudne jak flaki z olejem i bez wyrazu. Dialogi są słabe, emocji żadnych nie uświadczysz, a wydawało się, że wstęp taki powinien być. Poza tym zauważyłem zabawną przypadłość ostatnich gier Beci. Otóż, w większości szanujących się rolplejów fantasy zabicie smoka było szczytowym momentem potęgi bohatera. W Skyrimie zabijamy go w pierwszej godzinie, dwóch rozgrywki. Podobnie jest z Falloutem 4 w przypadku pancerza wspomaganego, który zdobywamy już na początku gry, a w poprzednich częściach wejście w jego posiadanie to było coś. Technologicznie też nie jest jakoś wspaniale, nawet na najwyższych ustawieniach tekstury są słabe, wszystko wydaje się takie wyblakłe i sterylne, ale gra może się podobać, głównie dzięki oświetleniu. Co do strzelania to oglądając gameplaye spodziewałem się, że jest bardziej soczyste niż jest w rzeczywistości. No i to tyle co mogę napisać po spędzeniu z grą tych kilku godzin. Dobrze, że był darmowy weekend, bo dzięki niemu przekonałem się, że kolejne gry Bethesdy nie są dla mnie i bez żalu odinstalowałem Fallouta 4 po niecałych 3 godzinach.

29.05.2017 11:32
1
odpowiedz
sebogothic
96

Ostatnio pani Schleswig-Holstein stwierdziła, że nie jesteśmy normalnym krajem, bo nie mamy zamachów. Każde porządne demokratyczne państwo prawa ma swoje zamachy dlatego też koniecznym jest przyjęcie nachodźców, którzy takowe zamachy zorganizują. Jak wiadomo, życie kilkunastu Polaków jest warte tego by wreszcie dołączyć do dzikiego zachodu.

29.05.2017 08:03
2
sebogothic
96

No, słabo wystarczyłoby dać model strzelania z Gothica 3, lekko ulepszony. Pewnie wytłumaczeniem jest to, że to nowoczesne łuki, więc strzelają z większą siłą i dlatego strzały nie mają paraboli lotu. Ale jednak naciąganie cięciwy powinno być, wtedy w zależności od stopnia jej naciągnięcia strzały zadawałyby inne obrażenia. Wygląda na to, że system walki czy to wręcz, czy to bronią dystansową i palną będzie najsłabszym elementem ELEX. Wszystko wydaje się takie płaskie i kartonowe, brakuje tej soczystości w systemie walki. Może przynajmniej magia będzie wykonana porządnie.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-29 08:10:29
28.05.2017 21:49
2
odpowiedz
sebogothic
96

Pograłem ze 3 godzinki i meham. Jakieś takie to nudne jak flaki z olejem i bez wyrazu. Dialogi są słabe, emocji żadnych nie uświadczysz, a wydawało się, że wstęp taki powinien być. Poza tym zauważyłem zabawną przypadłość ostatnich gier Beci. Otóż, w większości szanujących się rolplejów fantasy zabicie smoka było szczytowym momentem potęgi bohatera. W Skyrimie zabijamy go w pierwszej godzinie, dwóch rozgrywki. Podobnie jest z Falloutem 4 w przypadku pancerza wspomaganego, który zdobywamy już na początku gry, a w poprzednich częściach wejście w jego posiadanie to było coś. Technologicznie też nie jest jakoś wspaniale, nawet na najwyższych ustawieniach tekstury są słabe, wszystko wydaje się takie wyblakłe i sterylne, ale gra może się podobać, głównie dzięki oświetleniu. Co do strzelania to oglądając gameplaye spodziewałem się, że jest bardziej soczyste niż jest w rzeczywistości. No i to tyle co mogę napisać po spędzeniu z grą tych kilku godzin. Dobrze, że był darmowy weekend, bo dzięki niemu przekonałem się, że kolejne gry Bethesdy nie są dla mnie i bez żalu odinstalowałem Fallouta 4 po niecałych 3 godzinach.

28.05.2017 19:43
odpowiedz
sebogothic
96

Klik!

28.05.2017 18:05
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
sebogothic
96

@Gorn221 - W postach nr 197 i 200 masz ten sam gameplay, który był już zresztą wcześniej wstawiany.

@'wilk ' - Jak widać Bjorn to gość o wielu talentach. Niedługo sam całą grę będzie robił. :P

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-28 18:09:12
28.05.2017 17:43
odpowiedz
sebogothic
96

W Overwatch grałem przy okazji darmowych weekendów, raz na PS4 i aktualnie na PC. Kilka miesięcy temu zacząłem grać w Paladins w którym spędziłem ok. 20 godzin, jak nie więcej. Obie gry są bardzo podobne do siebie, nie mnie oceniać kto od kogo ściągał. Słyszałem, że to Paladins zaczęło powstawać wcześniej, jednak sprawiedliwie będzie założyć, że obie firmy ściągają od siebie, gdyż spora część postaci w obu grach jest podobna i pełni podobną rolę. Jak dla mnie obie produkcje dają bardzo podobną frajdę z rozgrywki. Ot, proste, nieskomplikowane i relaksujące strzelanki, w sam raz by pograć w nie dla odprężenia. Paladins ma odrobinę bardziej złożoną mechanikę, dzięki umiejętnościom, które możemy wykupywać w trakcie meczu za zdobywane punkty oraz karty pełniące rolę perków. Wiadomo, że jeśli o technikalia chodzi to Overwatch wygrywa, oprawa jest ładniejsza, a i kod sieciowy sprawniej działa błyskawicznie wyszukując kolejne mecze. W Paladins czasem są z tym problemy, choć gra jest w trakcie bety, a ja nie grałem miesiąc albo dwa, więc może coś się poprawiło pod tym względem. Plusem Overwatch jest też możliwość zmiany postaci w dowolnym momencie, w Paladins jeśli jakąś wybierzemy to musimy grać nią do końca meczu. No, chyba, że coś się zmieniło. Dla mnie jest remis z delikatnym wskazaniem na Paladins dzięki temu, że jest darmowe i dzięki kartom, które czynią rozgrywkę nieco bardziej złożoną.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-28 17:45:38
28.05.2017 14:18
-2
odpowiedz
sebogothic
96

No i fajnie, może przejdę LiS po raz trzeci, tym razem na PS4. :P

28.05.2017 06:28
1
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Recenzent GOLa dostał łapówkę za pozytywną recenzję! [news zaktualizowany]

spoiler start

Jednak nieprawda.

spoiler stop

27.05.2017 17:02
5
odpowiedz
4 odpowiedzi
sebogothic
96
27.05.2017 11:47
odpowiedz
sebogothic
96

"Jedynka" jak dla mnie dzisiaj jest niegrywalna, ale już części od drugiej do Krwawej Forsy są świetne. W pierwszej części wystarczy popełnić najmniejszy błąd by misję zaczynać od nowa. Na dodatek wprowadzono kuriozalny system respawnu. Po co się odradzać skoro wszyscy na mapie są już zaalarmowani? Do tego ta losowość, nie mamy gwarancji czy po zastrzeleniu przeciwnika bronią z tłumikiem on nie jęknie i nie zaalarmuje w ten sposób przeciwników. Silent Assassin a część pierwsza to jak niebo a ziemia, więc jak ktoś dopiero rozpoczyna przygodę z serią to może zacząć właśnie od "dwójki". Tam gameplay jest już lepiej przemyślany i nie ma takiej losowości jak w pierwszej części. Wreszcie też można zapisywać grę. Niewiele się też traci, bo część misji z Codename 47 powtarza się w Contracts. Krwawa Forsa jest dla mnie opus magnum serii, bo to właśnie tam gameplay doprowadzono do perfekcji i mamy naprawdę sporo możliwości na eliminację celów. Do tego ciekawie poprowadzona fabuła, różnorodne lokacje, no i genialny soundtrack autorstwa Jespera Kyda: https://www.youtube.com/watch?v=K_sY9c7feuo
W pozostałe części nie grałem, choć Rozgrzeszenie już zacząłem.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-27 12:08:22
27.05.2017 00:11
sebogothic
96

@Sunbeach81 - Tak, gra ma abonament, więc na ch*j drążysz temat...

26.05.2017 22:26
2
odpowiedz
sebogothic
96

Motyla noga!

26.05.2017 22:20
sebogothic
96

@Sunbeach81 - Ale jajcarz z ciebie, hehe...

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-26 22:23:02
26.05.2017 21:57
1
odpowiedz
sebogothic
96

Takie tam z zaskoczenia ------->

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-26 21:58:07
26.05.2017 16:13
1
sebogothic
96

Problem jest w tym, że w Europie są ataki na większości :)

A no przecież! W takim razie wszystko jest w jak najlepszym porządku.

26.05.2017 15:36
1
odpowiedz
10 odpowiedzi
sebogothic
96

Takie tam: http://wiadomosci.wp.pl/atak-na-chrzescijan-w-egipcie-26-osob-nie-zyje-6126775506011777a

Najzabawniejsze są słowa przewodniczącego PE: Rząd Egiptu musi działać zdecydowanie żeby chronić mniejszości i zapobiegać atakom
Tak jakby państwa Europy Zachodniej sobie z tym radziły.

26.05.2017 14:33
-2
sebogothic
96

@Predi2222 - Tylko czasami punkt numer pięć może nie pyknąć: https://www.youtube.com/watch?v=-kCqZQC-SNw

26.05.2017 12:07
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
sebogothic
96

@Yoghurt - Już widzę, jak Polacy skrzętnie korzystają z broni palnej, jeśli im dac ją do ręki i jestem przerażony. W sumie też jestem zwolennikiem zluzowania przepisów, bo lubię ten sport i żałuję, ze nie mam od paru lat czasu jeździć na strzelnicę, ale wyobrażam sobie te alkoholowe libacje, imieniny śwagra albo grill na działce w rytmie pestek wystrzeliwanych z tetetki dziadka w powietrze, ścianę altanki, szpaki i dachowe koty oraz postronnego typa na rowerze.

Jasne, jasne. Wszyscy mają noże w domu i jakoś nikt nie gania z nożami po ulicach. A jak ktoś kogoś chce zabić to go zabije byle czym a przestępca zdobędzie nielegalnie broń. W przeciwieństwie do szarego Kowalskiego, który stojąc naprzeciwko takiego osobnika jest rozbrojony i nic nie może. Prawo do posiadania broni to prawo do obrony życia swojego i bliskich, gdy ktoś takie prawo łamie. Idąc tokiem myślenia co poniektórych to powinno się zakazać posiadania ciężarówek skoro kilka ostatnich zamachów przeprowadzono za ich pomocą. Poza tym powszechne prawo do posiadania broni nie wyklucza posiadania odpowiednich zezwoleń i szkolenia, w tym także przejścia testów psychologicznych. Obecnie Polacy są jednym z najbardziej rozbrojonych narodów i pod względem liczby broni, która przypada na 100 mieszkańców możemy konkurować z Papuasami. W Szwajcarii czy Finlandii na 100 mieszkańców przypada ok. 50 sztuk broni. W Polsce 1,3 sztuki.

26.05.2017 11:01
odpowiedz
3 odpowiedzi
sebogothic
96

Polecam, Żanet Kaleta -------->

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-26 11:02:00
26.05.2017 10:30
-5
sebogothic
96

Na problemy z muzułmanami jeszcze więcej muzułmanów!!!!!

A tak na poważnie to przestać chować głowę w piasek, malować kredą na chodnikach, wysyłać jakieś serduszka i zmieniać tło w profilówkach na fejsbuniu na flagę państwa w którym akurat miał miejsce zamach. Trzeba odrzucić tą całą lewacką polityczną poprawność, która każdego kto śmie mieć inne zdanie niż liberalna lewica nazywa ksenofobem, faszystą, nazistą czy czym tam jeszcze. Na zachodzie właśnie obawa przed tym stygmatyzowaniem sprawia, iż ludzie boją się powiedzieć co naprawdę myślą i nie mogą nazywać rzeczy po imieniu. Jedyne co mogą zrobić bez oskarżeń o faszyzm to namalowanie serduszka kredą na chodniku. To na tym postępowym i wolnym rzekomo zachodzie media tuszują przestępstwa i gwałty dokonywane przez muzułmanów. Jeśli coś zachodnie społeczeństwa chcą zmienić to najpierw muszą odzyskać swoje państwa i nie bać się wykonywać zdecydowanych kroków w odwecie za zamach. Można by internować radykalnych imamów, a gdy w danym państwie będzie miał miejsce muzułmański zamach terrorystyczny to ich stamtąd deportować poza granice kraju.

Inżynieria społeczna i próba zatarcia różnic między narodami zbiera swoje żniwo. Elity europejskie pewnie pomyślały, że stworzą superpaństwo, gdy stłamszą poszczególne narody polityczną poprawnością i zalewem ludzi z obcej kultury to ten proces zrealizują bez problemów.

25.05.2017 22:42
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96
25.05.2017 22:37
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Metin 2

25.05.2017 22:04
1
sebogothic
96

D + B, brzmi jak niezły pomysł...

25.05.2017 21:50
1
sebogothic
96

27:1!!11111!!!1oneoneone!!!1111!

25.05.2017 21:37
sebogothic
96

Bardzo ładny napis. Terroryści z ISIS już się wycofali.

25.05.2017 13:39
odpowiedz
sebogothic
96

Klik!

25.05.2017 13:34
odpowiedz
sebogothic
96

Bardzo fajny ten cinematic trailer. Co do Gwinta to dostęp do zamkniętej bety miałem praktycznie od samego początku, gdyż już po ogłoszeniu Gwinta na konferencji się zapisałem. Ale pograłem może ze 4 godzinki, jakoś nigdy nie byłem fanatykiem Gwinta. Teraz też sobie sprawdzę co tam się zmieniło od czasu, gdy grałem po raz ostatni.

25.05.2017 12:40
-2
sebogothic
96

Ale nie bardzo wiem o czym ten argument miałby świadczyć, gdy nasza pozycja międzynarodowa jest obecnie w okolicy Białorusi
Ale dlaczego tak hojnie i łagodnie? Ktoś może cię oskarżyć o zbytnią pisiorskość. Bezpieczniej napisać, że jesteśmy na ostatnim miejscu - za Koreą Północną. No i do tego dodać 27:1 od którego każdy kodziarz dostaje orgazmu.

25.05.2017 11:06
1
odpowiedz
sebogothic
96

Tak prezentuje się kolekcjonerka ------->

Na RPC, które odbędzie się 27-28 maja każdy będzie mógł zagrać w ELEX, więc pewnie nastąpi wysyp gameplayów. Myślę, że na tej imprezie Piranha Bytes poda też datę premiery w końcu wszystko wydaje się być na dobrej drodze.

25.05.2017 10:59
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Czekam na darmowy weekend, szkoda, że już nie można pobrać gry. W ostatni darmowy weekend grałem na PS4 i było całkiem ok, teraz zagram sobie na PC.

25.05.2017 10:47
1
sebogothic
96

To by było zbyt prawdziwe i w sumie nie wyszedłby z tego pastisz i karykatura a dokument.

25.05.2017 10:46
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Znowu szykuje się jakiś barwny, charyzmatyczny, rodem z gier Rockstara, protagonista ze skrzywieniem psychicznym. Odkąd Ubi stworzyło Vaasa w Far Cry 3 to w każdej kolejnej części próbuje go odtworzyć. No, ale Vaas był jedyny w swoim rodzaju, reszta to tylko marne podróbki.

24.05.2017 11:10
-2
sebogothic
96

To zbyt okrutne.

24.05.2017 08:25
1
sebogothic
96

Nigdy nie rozumiałem ich poczucia humoru.

24.05.2017 08:19
odpowiedz
sebogothic
96
24.05.2017 07:52
sebogothic
96

Incydent to jest jak królowa brytyjska sobie bąka puści, a nie jak przyjazny muzułmanin rozerwie za pomocą bomby ponad 20 osób w tym dzieci.

24.05.2017 00:14
odpowiedz
sebogothic
96

Ciekawe jakie platformówki będą w PS+.

23.05.2017 22:02
odpowiedz
sebogothic
96

Zapewne za miesiąc i tak będzie kolejna obsuwa. Coś czuję, że nic z tej gry nie będzie, choć mam nadzieję, że się mylę. A tak w ogóle to ciekawą wymówkę podali. Co ma piernik do wiatraka? W sumie lepiej zwalić to na zamach, a nie na to, że gra jest zabugowana. Może nawet zbiją popularność, bo wszędzie teraz będą pisać, że gra Get Even została przesunięta z powodu zamachu w Manchesterze. Pewnie teraz Tymiński pluje sobie w brodę, bo mógłby Snipera 3 wydać później i też zwalić na zamach. A teraz to po ptokach...

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-23 22:08:25
23.05.2017 18:22
3
sebogothic
96

Bardzo klimatyczne te miejscówki.

23.05.2017 14:15
sebogothic
96

A co ma Wiedźmin 3 do Dragon Age? Przecież to totalnie inny typ erpega. Dragon Age czerpie z drużynowych erpegów takich jak Baldur's Gate, a Wiedźmin 3 to action RPG tak jak chociażby Gothic. Więc jeśli zalecać twórcom by w coś zagrali to powinni zagrać przynajmniej w Dragon Age: Początek.

23.05.2017 14:00
-3
sebogothic
96

Faszyzm w czystej postaci!

23.05.2017 13:16
-1
odpowiedz
sebogothic
96

Dobre ---->

23.05.2017 12:17
1
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Liczę, że powrócą do korzeni i gra najbardziej będzie przypominać Początek. A jak pójdą śladami Inkwizycji albo zrobią z DA hack'n'slasha to nie jestem zainteresowany.

23.05.2017 12:02
-1
sebogothic
96

@Szyszkłak - Nazywając Drackule Sraculą, Irka22 Mirkiem dobitnie pokazujesz że i tobie brakuje szacunku do innych - zwłaszcza tych którzy mają odmienne zdanie

Wystarczył mój pierwszy post napisany przeze mnie w pierwszym wątku Dobra Zmiana, by Sracula mianował mnie sebixem. Co do Mirka22 to wystarczy przejrzeć jego posty, by zobaczyć jakim szacunkiem pała do osób o innych poglądach. To tyle jeśli chodzi o okazywanie szacunku. Jeśli ktoś go oczekuje to najpierw niech sam go okaże.

Wracając jeszcze do twojego pierwszego postu to mam nadzieję, że już dawno żyjesz poza granicami Polski z dala od tych pełnych nienawiści idiotów w Polsce. Może nawet mieszkasz w Państwie Islamskim? W kraju islamu, religii pokoju w końcu musi panować pokój, szacunek do innych poglądów, powszechna tolerancja i swobody obywatelskie, co nie? Nie to co w tej kaczystowskiej Polsce.

23.05.2017 10:31
odpowiedz
sebogothic
96

Szkoda, ale lepiej żeby przesunęli premierę niż wydali bubla.

23.05.2017 10:11
odpowiedz
2 odpowiedzi
sebogothic
96

Premiera za dwa dni, mogliby więc pokazać jakiś gameplay z ostatecznej wersji.

23.05.2017 10:09
-4
sebogothic
96

A więc miałem rację! Wystarczy zajrzeć do tematu Dobra Zmiana by zobaczyć, że Mirek22 i Sracula czują wyższość swoją nad innymi, a pisiorów uważają za podludzi.

23.05.2017 09:59
-2
sebogothic
96

Mówisz o Mirku22 i Sraculi?

23.05.2017 09:50
7
sebogothic
96

Zapewne przybysze z kosmosu, bo zupa była za słona.

23.05.2017 09:41
odpowiedz
sebogothic
96

Na Steamie jest info, że gra będzie dostępna 15 czerwca. Pewnie znowu zaczną takie beznadziejne przesuwanie premiery jak w przypadku Raven's Cry.

23.05.2017 09:36
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

To nie jest zamach tylko ubogacenie kulturowe! Jak to mówią lewaczki do zamachów trzeba się przyzwyczaić, bo to już element kultury europejskiej, hehe. A my jesteśmy takim zaściankowym ciemnogrodem, że tego bogactwa w którym to tapla się dziki zachód nie chcemy przyjąć. :/

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-23 09:42:12
22.05.2017 20:08
odpowiedz
sebogothic
96

Też dostałem, a Wiedźmina 2 na GOG już mam, bo kiedyś też dawali. Jak są chętni to proszę: 7UWN10E792B13ABFC2

I życzę miłej gry. :)

22.05.2017 19:52
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

W czwartek umyłem auto, a już w piątek po południu był cały żółty od pyłków. Dzisiaj znowu umyłem, zobaczymy czy jutro rano będzie w miarę czysty. :P

22.05.2017 16:56
odpowiedz
sebogothic
96

Coś mikstury, oleje i petardy nie chcą mi się odnawiać, chociaż mam alkohol i inne potrzebne składniki. Ktoś już spotkał się z tym problemem?

22.05.2017 16:08
3
odpowiedz
sebogothic
96

A.l.e.X. i Hydro2?

22.05.2017 15:37
odpowiedz
sebogothic
96

Smutne... Dla mnie zawsze kojarzył się będzie z Pszczółką Mają: https://www.youtube.com/watch?v=8pQalXmClNc

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-22 16:29:54
22.05.2017 15:01
sebogothic
96

O, chyba znowu jakiś ściek wyciekł z wątku Dobra Zmiana.

22.05.2017 13:45
-1
sebogothic
96

@.:Jj:. -

Jajco zrobiła. To są pieniądze palone na konsumpcji bieżącej, nie pochodzą z oszczędności czy zwrotu inwestycji, to pieniądze na kredyt
Koszty programu 500+ to tyle ile udało się uzyskać państwu dzięki uszczelnieniu VATu i systemu podatkowego.

Jak będą rozdawali po dwa tysiące to jeszcze bardziej 'napędzą gospodarkę'!
Ależ spokojnie nie unoś się tak.

z czego się cieszyć? Że mogą płacić za bieżące prąd, wodę i jedzenie i nie muszą brać chwilówek?
Dla ciebie to mało? Lepiej, żeby brudne wolactwo, jak to sobie w Dobrej Zmianie piszecie, mieszkało pod mostem, co nie? Bo to są gorsi ludzie i nie zasługują na godny byt, tak? Za to o biednych nachodźców trzeba się troszczyć dając im na głowę 250k złotych. Jawohl?

Najbardziej rozwalił mnie ten demot swego czasu ----->
W takim razie mam pytanie gdzie te wszystkie drogi, elektrownie atomowe, Wielki Zderzacz Hadronów, dziesiątki Stadionów Narodowych? 500+ funkcjonuje dopiero od roku.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-22 13:53:10
22.05.2017 13:31
sebogothic
96

@.:Jj:. - Zamiast brać i zwracać lepiej nie zabierać.

Platforma przez 8 lat zabierała i nie zwracała. W takim razie gdzie się podziewały się te pieniądze? Gdzie były te dziesiątki miliardów wyprowadzanego VATu? Gdzie się podziewało 20% nielegalnie sprzedawanego paliwa? Nie jestem fanem programu 500+ i o wiele bardziej do gustu przypadło mi rozwiązanie zaprezentowane przez śp. Rafała Wójcikowskiego: https://www.youtube.com/watch?v=lbvo8OBQX7o

Mimo wszystko PiS przeprowadziło jakiś program prorodzinny, może nieidealny, ale w kilku kwestiach skuteczny, bo zwiększający konsumpcję i napędzający gospodarkę.

22.05.2017 12:51
1
odpowiedz
sebogothic
96

Chetnych merytorycznej dyskusji zapraszam do wymiany pogladow o programie Nowoczesnej.

1. Euro na nie, to narzędzie do realizacji racji stanu Niemiec i to Niemcy najwięcej korzystają na wspólnej walucie kosztem słabszych gospodarek. Własna waluta, nawet słabsza jest o wiele lepsza od wspólnej, bo państwo ma nad nią pełną kontrolę.
2. 500+ na Aktywna Rodzina na nie. Śmieszą mnie te argumenty opozycji, że kobiety "siedzo w domu i nie pracujo!". Właśnie chodzi o ten wybór, jeśli kobieta ma dobrą pracę to na pewno z niej nie zrezygnuje z powodu 500zł, ale jeśli gdzieś zapieprza jako sprzątaczka na pół etatu, to teraz ma argument i nie jest już zmuszona do pracy, jeśli wynagrodzenie ma niskie, i może się zająć dzieckiem. Poza tym 500+ w 94% zlikwidowało ubóstwo wśród dzieci.
3. Wstrzymanie finansowania religii w szkołach - na tak. Kościoły same powinny organizować i finansować lekcje religii.
4. Związki partnerskie na nie.
5. Zniesienie klauzuli sumienia, przywrócenie tabletki po, in vitro na nie.
6. Przywrócenie wieku emerytalnego na nie, teraz ludzie mają wybór czy przejść na wcześniejszą emeryturę.
7. Przyjecie uchodźców w tym minimalnym zakresie na nie, przyjęcie imigrantów w minimalnym zakresie zobliguje rząd do przyjmowania kolejnych transz.
8. Wycofanie wielu złych zmian PiS i naprawa po nich zdecydowanie na nie, Rysio jak się za coś weźmie to klękajcie narody. PiS jak dotąd robi wiele rzeczy, których nie zrobiono przez ostatnich 28 lat. Złe zmiany zrealizowane przez PiS są złe wedle opozycji, bo to są PiSowskie zmiany, a PiS to ZUO!!!11!!! Taka jest argumentacja obecnej totalnej opozycji, która jest impotentna i nie jest merytoryczną opozycją skoro jej lider zmienia zdanie w sprawie uchodźców co kilka dni, pewnie w zależności od tego, którą nogą wstanie.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-22 12:53:29
21.05.2017 17:33
2
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Bardzo romantyczne oświadczyny, aż mi łezka w oku się zakręciła: https://www.youtube.com/watch?v=N-PCL1FWm0k

Dodam, że program dotyczył głównie śmierci Magdaleny Żuk.

21.05.2017 17:17
odpowiedz
sebogothic
96

Właśnie próbuję i też nie mogę. :P

21.05.2017 16:58
sebogothic
96

Większość aktorów z "Gry o tron" przed zagraniem w tym serialu też nie była zbyt znana i zaliczali głównie drugoplanowe role w większych filmach. Główną gwiazdą GoT był chyba Sean Bean. :P

21.05.2017 16:46
1
sebogothic
96

@Unseen - Komora niedawno oglądałem, ten brecht w tle najlepszy. :D

21.05.2017 12:58
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
sebogothic
96
21.05.2017 12:52
odpowiedz
sebogothic
96

L'HIVERa polecam szczególnie tym, którzy chcą obrzydzić sobie grę. Graficznie odświeża grę i jej świat pierwszorzędnie, ale po co twórca miesza w balansie gry, który był w porządku? Zamiast tego pododawano pełno utrudnień z dupy aby uprzykrzyć grę. Wszystko tutaj działa na niekorzyść gracza: silniejsi przeciwnicy, słabsze pancerze i bronie, brak możliwości leczenia się roślinkami, które odtąd służą jedynie do alchemii, pozyskiwania mięsa trzeba się nauczyć, z cudzych łóżek też już nie można korzystać, usunięto też tabliczki nauki. Nawet autor był taki zmyślny, że usunął skórzany pancerz z tego magazynu Matea, który strzeże strażnik, a Vatras już nas nie leczy. Dochodzi więc do takich absurdalnych sytuacji, że będąc na 6. poziomie nie możemy pokonać polnej bestii a pokonanie szczura to wielki wyczyn. Na dodatek wilki czy szczury jakoś śmiesznie skaczą na kilka metrów, więc nawet uciec im nie można. A do tego w późniejszych wersjach moda podochodziły jakieś elementy survivalowe w postaci głodu, pragnienia oraz ciężar ekwipunku. Wolę już grać w "czystego", przemyślanego Gothica II: Noc Kruka z idealnie wyważonym poziomem trudności, który nie uprzykrza rozgrywki do granic możliwości.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-21 12:57:01
20.05.2017 22:43
sebogothic
96

Oczywiście wódkę pijesz w VR?

20.05.2017 20:41
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
sebogothic
96

Oj tam, oj tam serial był całkiem zjadliwy i miał swój klimacik. Filmu nie oglądałem, jedynie jakiś fragment i tam rzeczywiście wyszło słabo głównie "dzięki" montażowi przez który nie wiadomo było co się dzieje. W serialu nie musieli niczego skracać i wyszło całkiem ok. Praktycznie każdy odcinek opowiadał o czym innym, czyli został zachowany podział na opowiadania, a w tle przewijał się gdzieś wątek Ciri. A tak w ogóle to gdzieś słyszałem, może nawet AS wspominał o tym kiedyś, że film i serial (bo to w sumie ta sama produkcja) powstawały głównie na podstawie komiksu Bogusława Polcha. No i jak już zostało wspomniane serial wszelkie niedostatki nadrabiał swojskim klimatem, świetną muzyką skomponowaną przez Grzegorza Ciechowskiego oraz utworami Jaskra na końcu każdego odcinka: https://www.youtube.com/watch?v=LUbmdDUIGYU

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-20 20:51:22
20.05.2017 11:46
-1
odpowiedz
sebogothic
96

Mam nadzieję, że te gówno aukcje na allegro z dostępem do konta znikną.

20.05.2017 11:43
odpowiedz
sebogothic
96

Jak sprzedasz więcej pakietów life hacków to będziesz mógł kupić, ale tylko we wtorki.

19.05.2017 19:51
2
sebogothic
96

Już kiedyś rozdawali.

19.05.2017 14:03
-2
sebogothic
96

Elyta w wątku Dobra Zmiana. To by się nawet zgadzało, jeśli widzi się jakie głupoty wypisują. Ten sam poziom co imprezka u .N.

19.05.2017 13:58
odpowiedz
sebogothic
96

Tymiński zdesperowany coś tam wysupłał by napędzić sprzedaż wzorując się na Wiedźminie 2. Szkoda tylko, że z deczka się spóźnił.

19.05.2017 13:51
sebogothic
96

Ten też jest dobry.

19.05.2017 13:45
-2
odpowiedz
sebogothic
96

A jaką imprezę odwaliła młodzieżówka .N: https://wp.tv/i,tak-sie-bawi-nowoczesna-impreza-mlodziezowki,mid,2002489,cid,4051,klip.html?ticaid=6192cd

Najlepszy jest ten pierwszy koleś od prawej kręcący kciukami. :D

19.05.2017 13:40
sebogothic
96

W sumie Dorociński grał już w kilku zagranicznych filmach, więc by pasował. Jak dla mnie najlepszy kandydat do roli.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-19 13:41:07
19.05.2017 10:22
sebogothic
96

Otóż to! Choć Płotkę mogłaby też zagrać Sarah Jessica Parker.

19.05.2017 09:11
odpowiedz
3 odpowiedzi
sebogothic
96

Tylko i wyłącznie Piotr Adamczyk! Zagrał już Chopina, Karola Wojtyłę, więc czas na ikonę polskiej kultury. Jest też blondynem, więc nie trzeba by trwonić budżetu na farbę do włosów. No, ale jakby ktoś narzekał to jest jeszcze Tomasz Kot. Z zagranicznych to nadałby się Johnny Sins, jeśli w serialu Geralt będzie tak samo jurny jak w grach, a zwłaszcza w "jedynce". Sasha Grey oczywiście na Yennefer.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-19 09:20:09
18.05.2017 20:07
sebogothic
96

Nie, to Gajewską zabiła na śmierć: https://www.youtube.com/watch?v=TLNY1r8DeqU

18.05.2017 20:05
odpowiedz
4 odpowiedzi
sebogothic
96

Fajnie, ciekawe o czym będzie kontynuacja.

18.05.2017 18:15
-6
sebogothic
96

Nie, bo paradoksalnie, patrząc na tytuł wątku, Dobra zmiana nie jest dla pisiorów.

18.05.2017 18:08
-7
sebogothic
96

Dobra zmiana jest tylko dla wybranych.

18.05.2017 17:35
-4
odpowiedz
sebogothic
96

Widzicie? Przynajmniej mają kompetentne kadry nie to co te śmiszne pisiorki.

17.05.2017 16:46
2
sebogothic
96

Jakby ktoś nie wiedział o co chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=-wPovKJaAho

17.05.2017 16:42
5
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96
post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-17 16:42:34
17.05.2017 16:16
1
sebogothic
96

@nie taki stary zgred - Skąd wiesz, że zaznaczone przez ciebie obszary będą niedostępne? Bo nie ma tam ścieżek? Może będzie się można tam dostać za pomocą jetpacka? Poza tym, gdyby faktycznie te tereny były niedostępne to i tak nie widać korytarzy, bo między nimi jest sporo wolnej przestrzeni. W Skyrimie też można by zaznaczyć kilka pasm górskich jako niedostępne. W takim Risenie 2 faktycznie mieliśmy do czynienia z korytarzami ---->

17.05.2017 14:26
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
sebogothic
96

Piranie powinny się spiknąć z Deck13 i zrealizować razem jakiś projekt. Oba studia niemieckie, wedle dzisiejszych standardów średniej wielkości albo wręcz malutkie, gdyby połączyli siły to mogliby stworzyć efektowną produkcję. Tym bardziej, że obecne projekty obu studiów to gry w klimatach sc-fi. Chłopaki z Deck13 robią ładne wizualnie gry, zwłaszcza pod względem animacji na które nie można narzekać, tak samo jak na system walki. Lords of the Fallen bardzo mi się pod tym względem podobał. W The Surge pewnie też kiedyś zagram.

17.05.2017 14:15
3
odpowiedz
sebogothic
96

No i dobrze, film musiałby być strasznie okrojony, a i istniało ryzyko klapy finansowej, gdyby zbyt dużo ludzi nie poszło do kin. Serial daje możliwość dokładnego wgłębienia się w uniwersum, poprowadzenia kilku wątków, no i dzięki dystrybucji cyfrowej powinni wyjść na swoje. Plusem serialu jest też to, że przywiązuje widza do siebie i bardziej angażuje, film się zaczyna i kończy po raptem 2 godzinach. Ciekaw jestem o czym serial będzie. Film miał bazować na dwóch opowiadaniach. Może w serialu zgrabnie połączą większą ich ilość? A gdy pierwszy sezon okaże się sukcesem to w kolejnych zekranizują "Sagę"?

17.05.2017 14:09
odpowiedz
sebogothic
96

Według najnowszych przecieków, pochodzących podobno od znajomego pracownika studia Ubisoft Toronto, akcja Far Cry 5 zostanie umiejscowiona w Montanie, w czasach obecnych. Gracz wcieli się postać oficera policji, który musi zmierzyć się ze zorganizowaną grupą przestępczą, kontrolującą północnozachodnią część stanu.

Hannah Montana?

17.05.2017 11:26
odpowiedz
sebogothic
96

Jak na "siódemce" działają to i na Win10 powinny pójść bez problemów. Na "dziesiątce" działają o wiele starsze gry.

17.05.2017 11:18
-2
sebogothic
96

Nie widzę komentarzy "fanów" SGW 3, więc najwyraźniej City Interactive przestało ich opłacać.

17.05.2017 11:16
1
sebogothic
96

Niedługo rodowici Francuzi i Niemcy będą ciemni. :D A nie, wróć, już są.

17.05.2017 11:12
odpowiedz
sebogothic
96

O, to jest gra, która mogłaby się znaleźć w PS+. Z chęcią sprawdziłbym jak się gra w Risena 3 na konsoli.

17.05.2017 11:01
odpowiedz
sebogothic
96

Indiana Jones, Star Warsy, Ojciec chrzestny, O jeden most za daleko, Czas Apokalipsy, Parszywa dwunastka, Chinatown, Taxi Driver, Pulp Fiction, Chłopcy z ferajny.

17.05.2017 10:56
1
sebogothic
96

Jaki Brylant? Chyba Bolec.

17.05.2017 10:45
sebogothic
96

Jak to? Przecież wrzuciłem link do wyborczej też. No, chyba Camelsonik nie zaprzeczy.

17.05.2017 10:35
17.05.2017 06:59
sebogothic
96

Jednak po zalogowaniu na innym sprzęcie posty użytkowników, których ignoruję są ukrywane, więc wydawałoby się, że ignorowani użytkownicy są przechowywani w bazie danych, no a z wątkami jest tak jak napisałeś.

16.05.2017 16:30
-6
odpowiedz
3 odpowiedzi
sebogothic
96

Pół Wieku Pokurwaezji Później

16.05.2017 07:25
2
odpowiedz
sebogothic
96

No, ten Wiedźmin to nawet fajny jest.

16.05.2017 06:13
2
sebogothic
96

@Vroo - Mnie np. zawsze rozbrajało, że możesz w grze kupić/ukraść chleb, ser, słoik, a w grze nie ma żadnej piekarni, mleczarza, czy szklarza. Nie ma mennicy, a są monety.
Można powiedzieć, że pod tym względem Wiedźmin 3 wyznacza nowe standardy, bo wiele jest tam takich infrastruktur niespotykanych w grach przez co świat, a zwłaszcza taki Novigrad wygląda bardzo wiarygodnie. No, a w pierwszym Gothicu właśnie to było fajne, że każdy obóz miał własne cele i źródło utrzymania. Stary Obóz miał kopalnię i wymieniał rudę za dobra z zewnętrznego świata, Bractwo Śniącego handlowało bagiennym zielem z innymi obozami, a Nowy Obóz utrzymywał się z plantacji ryżu i napadów na konwoje ze SO. Ciekaw jestem czy w ELEX uda im się wiarygodnie stworzyć poszczególne frakcje, gdzie znaczące będzie ich podejście do elexa.

16.05.2017 06:00
2
sebogothic
96

@Lucand - Nie umiesz czytać? Przecież w swojej wypowiedzi wspomniał o Mass Effect, KotORze, Oblivionie oraz Inkwizycji. Więc jak to jest z tym "Ciekawe, że wspominasz cały czas tylko o Gothicach"?

15.05.2017 17:19
2
sebogothic
96

@Gerr - To znaczy bardzo duża? Mamusię oszukasz, tatusia oszukasz, ale życia nie oszukasz. :P https://www.youtube.com/watch?v=t_ODhVn78SI
Ludzie chyba nadal opierają się na słowach Gambriego, który kiedyś w materiale na tvgry powiedział, że Risen 3 sprzedał się 30 tys. egzemplarzy. Tyle, że to była sprzedaż bezpośrednio w sklepie Steam z wyłączeniem tej pudełkowej. A na dodatek w krajach niemieckojęzycznych Risen 3 był DRM-free i nie korzystał w ogóle ze Steama. No i jeszcze gra wyszła na stare konsole i dodatkowo na PS4, więc przynajmniej zwróciły im się koszty produkcji, inaczej zamiast robić ELEXa zamknęliby studio.

15.05.2017 16:45
sebogothic
96

Oceną na poziomie Wiedźmina 3: http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=9901

15.05.2017 13:41
7
sebogothic
96

I to jest właśnie najlepsze w grach PB, że na początku pokazują ci miejsce w szeregu. W Gothicach w pierwszej godzinie gry zbierasz rzepę i roznosisz wodę, zaś w Skyrimie zabijasz smoka, w Inkwizycji zostajesz wybrańcem, któremu się wszyscy kłaniają by później zarówno w Skyrimie, jak i Inkwizycji, już jako znany na całym świecie wybraniec, latać po mapie wykonując śmieciowe questy. W Gothicach postęp jest jasny i klarowny, widać, że Bezi się rozwija poprzez jego status i uzbrojenie, a także rangę wykonywanych zadań.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-15 14:03:55
15.05.2017 13:31
4
sebogothic
96

Bez przesady, na pewno nie odniesie takiego komercyjnego sukcesu jak Skyrim, który jest molochem pod tym względem. Gry Piranha Bytes znane są głównie w Europie, co nie stoi na przeszkodzie temu by ELEX był świetną grą.

15.05.2017 13:19
1
odpowiedz
sebogothic
96

Oby, Alpha Protocol było świetne z marszu przeszedłem dwukrotnie raz na normalu, drugi raz w NG+ na najwyższym poziomie trudności. Nawet zapisy trzymałem z nadzieją na kontynuację, ale przepadły wraz ze zmianą komputera.

15.05.2017 11:28
2
odpowiedz
sebogothic
96

Ciekawe, że jeszcze nie podali daty premiery, bo wydaje się, iż wszystko jest na ostatniej prostej.

15.05.2017 11:17
odpowiedz
sebogothic
96

O co poszło? Nie polajkowała zdjęcia na fejsbuczku czy może wprost przeciwnie? Polajkowała, o zgrozo, zdjęcie chłopaka jednej z tych co ją biją?

14.05.2017 20:58
1
odpowiedz
1 odpowiedź
sebogothic
96

Silnik to nie wszystko trzeba też umieć go wykorzystać co pokazuje przykład City Interactive i serii Sniper: Ghost Warrior.

14.05.2017 12:10
-1
odpowiedz
sebogothic
96

To chyba do tej gry Kai Rosenkranz skomponował soundtrack.

14.05.2017 11:18
odpowiedz
sebogothic
96

To tak a propos księżycowych skoków w Gothicach, hihihi: https://www.youtube.com/watch?v=Whz-LQlbI-U

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-14 11:24:10
14.05.2017 11:01
1
sebogothic
96

Trzeba też wziąć pod uwagę, że liczę czas rzeczywisty, a nie podany w grze czyli jak wywala grę do pulpitu to wydłuża nam przejcie gry.

A do czasu rozgrywki zaliczasz też zjedzenie obiadu i zrobienie kupki?

14.05.2017 09:17
sebogothic
96

"Dwójka" nadrabia ciekawym podejściem do fabuły i narracji. Poza tym, że walka jest bardziej dynamiczna, a wrogowie znacznie bardziej liczebni to ta gra pod względem mechaniki wcale aż tak bardzo się nie różni od Początku. Owszem są pewne uproszczenia, ale każda specjalizacja posiada ciekawsze drzewka od tych z pierwszej części. Origins oceniam tak na 9/10, bo przypadł mi do gustu. Dragon Age II daję 7+/10, głównie przez powtarzalność. W każdym akcie odwiedzamy w kółko te same albo tak samo wyglądające lokacje. Już w drugim akcie gra zaczęła mnie nużyć. Inkwizycję zacząłem dopiero co, ale już mam mieszane uczucia. Coś czuję, że będzie to dla mnie najsłabsza część. Nawet atrybutów rozwijać nie można, nie interfejs jest słaby, a gra przypomina singleplayer MMO. Założenia fabularne też są nijakie. Na początku jesteśmy więźniem by po chwili zostać jakimś tam Heroldem Andrasty, któremu wszyscy kłaniają się w pas. Nie pokazano przynajmniej części tego konklawe pod które druga część zrobiła grunt.

13.05.2017 19:15
-1
sebogothic
96

Rozdawała #20grPlus "uchodźcom", LOL.

post wyedytowany przez sebogothic 2017-05-13 19:16:07
13.05.2017 17:46
odpowiedz
2 odpowiedzi
sebogothic
96

Wystarczy wejść do dzielnicy pokojowych muzułmanów z krzyżem by wyszło szydło z worka: https://www.youtube.com/watch?v=KbRrfaxVkRY

13.05.2017 16:28
odpowiedz
sebogothic
96

Darmowy weekend na Steamie się opłacił, bo po zagraniu powróciły wspomnienia z ogrywania kultowego Colin McRae Rally 2.0 i zdecydowałem się na zakup. Bardzo dawno nie grałem w ścigałki i ostatnio sporo mi się tego na dysku zaroiło. DiRT 3, Project CARS - Pagani Edition czy Forza Motorsport 6: Apex. Drzewiej grało się na klawiaturze i było ok, dzisiaj jednak gry wyścigowe wydają się bardziej złożone, więc pad to minimum. Na padzie od PS4 w DiRT Rally gra się bardzo dobrze. Wiadomo trzeba wyczuć model jazdy, jak to w każdej grze CMR 2.0 też sporo czasu grałem, więc znałem poszczególne odcinki na pamięć. Czeka mnie sporo godzin przy DiRT Rally. :)