Wielki Gracz od 2000 roku:

Profil Gry Komentarze
Forum

Wielki Gracz od 2000 roku ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

23.05.2016 14:30

Zajebiste.

22.05.2016 21:31
-1
odpowiedz
Wielki Gracz od 2000 roku
85

Nie ma to jak ekscytować się jedną z najnudniejszych gier świata. Już kurde więcej emocji przynosiły mi 3 godzinne wykłady z fizyki niż granie w tą grę.

18.05.2016 10:23
-1
odpowiedz
Wielki Gracz od 2000 roku
85

I tak Radeon lepszy.

12.05.2016 11:13

Nie wiem co o tym sądzić. Trzeba poczekać do filmu, lub jakiegoś innego zwiastuna.

12.05.2016 10:27

Nie zgodzę się. Także Nowy Jork jest częściowo winą po ich stronie. A dlatego, że Loki poniekąd chciał się zemścić na Thorze więc wybrał jego nowy, ukochany świat jako swój cel. Ale także widać, że nie zrozumiałeś przekazu i Visiona i generała. Od kiedy zaczęły się pojawiać takie jednostki jak Avengers (oraz organizacje jak Tarcza), to na świecie zaczęli pojawiać się złoczyńcy gorsi niż kiedykolwiek.

PS. Co wy z tym Ultronem składacie winę na samego Tonego? Przecież Bruce też mu przy tym pomagał, obaj są współwinni, choć oczywiście Tony bardziej, co nie zmienia jednak faktu, że to przez tą dwójkę Ultron powstał.

11.05.2016 14:57
9.0

Co do małej dyskusji powyżej.
1) Też mnie zdziwił brak Nicka, ale wydaje się niejako logiczny. Choć każdy widział helicarier, to nie widzieli przecież kto nim dowodził, a Nick chce pozostać martwy dla świata. Raczej logiczne.

2)Pojawienie się Kapitana u Buckiego raczej też nie powinno dziwić. Może same cięcia i były niefortunne, ale po rozpoznaniu go przez kioskarza poszedł cynk do policji -> cynk wykryło CIA -> wiedząc już gdzie mniej więcej szukać raczej problemów takiej organizacji to nie sprawiło -> Carter przekazała informacje kapitanowi. Raczej spójne i logiczne, tak jak poprzedni podpunkt.

3) Udział po konkretnej stronie pajączka i mrówki. Walczyli nie tylko dlatego, ze ich o to poproszono, ale bo też byli poniekąd związani z tymi ideałami. Ant-Man raczej wolałby ukrywać swoją prawdziwą tożsamość, szczególnie przed rządem. A Spider jest póki co początkującym bohaterem z ideałami podobnymi do Starka. Co prawda on też nie chciałby ujawnienia tożsamości, ale głównie dla szerszej publiczności. Do tego poniekąd obydwoje walczyli dla swoich idoli, co mogłoby być samą motywacją do tego.

Zresztą nie wszystko przecież musi być przedstawione na ekranie. W jakimkolwiek filmie znajdziesz niedopowiedzenia, te tutaj jednak można łatwo odgadnąć.

I jeszcze komentarz gdzieś powyżej, że konflikt tutaj jest nielogiczny i nieuzasadniony. Tu się nie zgodzę. Konflikt ten kręci się wokół dwóch rzeczy - ustawy i Buckiego (a także tego co z jego powodu się stało). O ustawę to nawet sam kapitan chciał ją podpisać po drobnych zmianach, tak po rozmowie ze Starkiem zniechęcił się do tego, a później widząc jak rząd by go ograniczał, to odrzucił ją całkowicie. Co do Buckiego to raczej też jest jasne - on poszukiwany zabójca, Kapitan i inni pomagali mu z gruntu stając się jego wspólnikami (według prawa). Jakby ktoś zauważył, to jednak walka pomiędzy nimi nie była taka ostateczna. Zespół IM chciał ich po prostu zatrzymać i aresztować, zespół Kapitana działał by powstrzymać Zemo. Oni dalej byli przyjaciółmi, ale po przeciwnych stronach barykady, dlatego nie zależało im na wzajemnym pozabijaniu się. Dalej widziałem gdzieś zarzut o szybkim pogodzeniu się tej dwójki. To nie była zgoda. To było chwilowe zawieszenie broni, bo i Tony wiedział teraz o poważniejszym zagrożeniu. A że o mało się nie pozabijali - Tonym kierował gniew (wyjątkowo nie ma się co dziwić), a nie rozsądek, walczył by zabić i się zemścić za wszelką cenę.

Swoją drogą Zemo został jak dla mnie jednym z najciekawszych złoczyńców. Jego plan był w pewnym stopniu skuteczny, gdyż udało mu się podzielić Avengers. Ciekawe było też to wydarzenie - przez cały film wskazuje, że ważny jest ten środek, który zimowy zdobył, a okazuje się, że ważniejsze było co potem (w sumie domyślałem się o kogo chodzi, ale to bardziej z tego, że były wspominki Tonego o rodzicach, i wiedząc, ze zginęli oni w "wypadku"). Czekam jak dalej rozwiną tą postać i jej plany, o ile to zrobią.

Osobiście dla mnie film zasługuje na mocne 9/10. Dobra fabuła, sceny akcji, dialogi. Jedyny minus to CGI, które w tym filmie jakoś mnie mocniej raziły niż w innych filmach Marvela.

10.05.2016 14:08
-1
odpowiedz
Wielki Gracz od 2000 roku
85

Zaczynam dziękować za taką cenę. Dzięki temu od razu jest mniej wszelakiej dzieciarni, która minusuje bo gra nie jest F2P.

09.05.2016 14:48

Czyżbym zaczął doczekiwać czasów kiedy brak polskiej wersji jest w minusach? Taki widok to miód na me serce.

09.05.2016 14:41

Co wy tak na siłę tego BvS bronicie, czy to naprawdę aż taki słaby film?
Co do Capa to jutro obejrzę, ale wiem że się nie zawiodę.

09.05.2016 14:35

Toporna mechanika (praktycznie najgorsza w grach) jest w pierwszej i drugiej części KotORa, a mimo to ludzie się w niego zagrywali.

08.05.2016 19:32
odpowiedz
1 odpowiedź
Wielki Gracz od 2000 roku
85

Co do Warcrafta - najbardziej mnie emocjonowało to, że gra tam aktorka, grająca wcześniej w Agentach T.A.R.C.Z.Y. Ale uważam, że Lara Croft była fajną i dość wierną adaptacją gier, niestety ograniczoną ze względu na długość samego filmu. Zapomnieliście chyba wspomnieć o Far Cry, czyli najgorzej ekranizacji gry ever. Ale za to ten sam reżyser stworzył najlepszą ekranizację, czyli Postala. Po prostu ten film był mega, i do tego niesamowicie oddawał grę.

08.05.2016 19:05
odpowiedz
1 odpowiedź
Wielki Gracz od 2000 roku
85

Większość powiedziało już wielu przede mną. Ale jakoś nikt nie odpowiedział na ogólny argument - "można kupić jak stanieje". Niestety, ale to też nie jest takie proste. Większość gier obecnie jest nastawiona na multi, a do tego wychodzi co roku. Zanim gra ta stanieje, już wyjdzie kolejna, a jak już ją kupimy to często jesteśmy w ciemnej szafie, ponieważ prawie wszyscy przeszli na kolejną część. Czyli tracimy podwójnie, bo wydaliśmy kasę na grę, nastawioną na multi, w którą gra mało osób. Do tego też ten ciekawy absurd - czemu wersja cyfrowa kosztuje tyle samo, a nawet więcej co pudełkowa? Odpada koszt płyt, wypalania, pudełek, instrukcji, transportu, składowania i marży dla pośrednika. Toż to wychodzi, że taka gra powinna być tańsza nawet o 1/3 ceny pudełkowej. Obecnie staram się kupować oryginały, wraz z wiekiem przyszedł rozum i wolę teraz zapłacić za dobrą grę przy której będę się bawić, co będzie także małym uznaniem dla twórców. Ale niestety jak tak dalej pójdzie, to ja i wielu innych będzie zmuszonych powrócić już nawet nie do piractwa, ale starych gier bo te nowe będą głównie po multi, w którego przecież na piracie nie zagrasz.

PS. Dlaczego CD-Projekt potrafi wydać premierową grę, w przystępnej cenie, z mapkami, soundtrackiem itd. a zachodni wydawcy nie?

08.05.2016 07:48

To już nie CoD, a klon Titanfall. No nieźle.

05.05.2016 21:04

@BloodPrince A gdzie mogę za tyle dostać? I pytam się o wersję pudełkową, bo na takiej mi zależy.

05.05.2016 19:39
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Wielki Gracz od 2000 roku
85

Gra zrobiona bardzo fajnie. Kilkanaście mocno różniących się postaci, fajne mapy, bardzo fajna polska wersja. Do tego optymalizacja - na tymczasowej (karta graficzna mi padłą, czekam na nową) grafice Intel HD 4600 działa w stałych 30 FPS, na niskich i w obniżonej rozdziałce, bez żadnych ścin. Minusem jest lekki brak balansu i czasem błędy zacinające grę przez co trzeba robić restart, no ale to beta. Chciałbym ją mieć, ale cena odstrasza, może po premierze nie będzie Origin Edition tylko zwykła za jakieś 150 (pobożne życzenia mam co? :) .

03.05.2016 09:56

Może redakcja wspomniałaby o World at War? Część jakoś zapomniana, ale wciąż bardzo popularna, zarówno w Zombie do którego wciąż powstają mapy, a także i multi, w którego wciąż gra wiele osób.

03.05.2016 09:35

Powinien być możliwy więcej niż jeden wybór na co idziesz. Zarówno Kapitan jak i X-Men nieźle mnie nakręcili i czekam na obie produkcje. Co do SW - daję jeszcze szansę nowemu uniwersum na naprawienie mnóstwa głupotek, liczę na pojawienie się bohaterów z serialu animowanego Star Wars: Rebels (w końcu byli bardzo ważną częścią rebelii) i wyciągnięcia jak najwięcej dobrego z Expanded Universe (które jak dla mnie i wielu innych jest dalej tym właściwym, to obecne jest takim "co by było gdyby"). A co Warcrafta - z całego zwiastuna najbardziej mnie zainteresowała aktorka, która grała Rainę w Agentach T.A.R.C.Z.Y., więc raczej zbyt dobrze to nie świadczy o zwiastunie.

29.04.2016 22:44

W tym kraju jeszcze chwila i jeśli będziesz chciał zagrać w jakiś tytuł, to piractwo będzie wręcz koniecznością. Chociaż co ja gadam, zanim to nastąpi, to inny trend w branży dojdzie do końca, czyli usuwanie singla i skupianie się na multi.

27.04.2016 14:14

Zdecydowanie nie chciałbym (i zapewne wielu innych) by sama rozgrywka uległa zmianą lub rozwojowi. To dzięki niej gry od TT są takie niesamowite, pozwalające graczowi skupić się na opowiadanej fabule, a nie innych aspektach rozgrywki. No może lekko by dopracować QTE i poruszanie się, a będzie idealnie. Ale już nic nie zrobisz, jeśli fabuła będzie leżeć. To nie jest CoD, BF itp. gry, które muszą ewoluować by być dalej grywalne, bot am liczy się rozgrywka, a nie fabuła.

26.04.2016 13:24

Tak trudno jest wstawić wersję z napisami, skoro jest już dostępna?

23.04.2016 20:26

Z pewnością Garrusa Vakariana - kogoś kto byłby podporą dla drużyny, z czarnym humorem i celnym okiem. Zoltana - moczymorda, popełnia nie najlepsze wybory, ale wierny druch. Hagard - bo bez teksańczyka w zespole, wielbiącym steki i cheerleaderki to nie zabawa, do tego narwaniec i prawdziwy amerykański cowboy (i tak wiem, że nie jest z gry RPG,a le w mojej drużynie bym go dał). I może na koniec przydałby się jakiś medyk? Zdecydowanie wybrałbym tak jak autor Shani - doświadczony medyk, do tego (według mnie) najpiękniejsza ze wszystkich w trzecim Wiedźminie, pewna siebie, ale i umiejąca się zabawić.

Sądzę, że z taką drużyna żadna przeszkoda by nie była straszna - czy to Żniwiarze, Dziki Gon, smoki, pomioty czy jakieś inne licho.Kompania i do uchlania się w karczmie i do zabijania.

23.04.2016 08:40

9:35 czy ktoś mówi o CD-Action?

20.04.2016 19:15
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Wielki Gracz od 2000 roku
85

Mrok na siłę - i od razu skojarzenie z filmem Batman v Superman.

18.04.2016 17:34

Mam cichutką nadzieję, że skoro akcja pajączka dzieje się w NY to zostaną wspomnieni chociaż delikatnie Daredevil, Punisher czy Jessica w jakikolwiek sposób.

15.04.2016 22:28
-1
odpowiedz
Wielki Gracz od 2000 roku
85

Komiks może i nie śmieszny, ale prawdziwy. Assassyna lubię, ale jakaś zmiana mu się przyda (byle nie badziewna Japonia lub powrót do dalekiej przeszłości). Co do CoD'a ujmę to tak. Na Starcrafta II (3 części plus operacje Novy) poszło w sumie 4-5 stówek. I nie żałuje tego, bo dobrych gier strategicznych (nie badziewnych turowych) jest jak na lekarstwo. Ale gdybym miał dać za najnowszego CoD'a choćby stówę to byś się wstrzymał. Ta gra po prostu oferuję wszystko to co mają inne gry i robi to o wiele gorzej. Chcę mieć przyszłość, skakanie itp. - Crysis, Quake, Titanfall. Chcę mieć dynamicznego fps'a bez zbytnich udziwnień - Counter Strike, Battlefield. CoD niestety, ale zszedł na psy. Rozumiem, że bije rekordy popularności, ale to głównie w USA. A co mnie najbardziej śmieszy, to zawsze ludzie mówią, że ludzie tam są głupi itp., a potem przytaczają, jak CoD się dobrze sprzedaję (dzięki nim i często o tym wiedzą) i bronią tego. No ale jednak trzeba być głupim by kupować co roku to samo i być kopanym w tyłek, bo twórcy skupiają się na następnej części, a ci co mają poprzednią są zlani gorącym moczem.

15.04.2016 20:47
-1
odpowiedz
Wielki Gracz od 2000 roku
85

Aż mi się śmiać chciało, kiedy autor o mało się nie skupczył próbując na siłę wrzucić cytat z Lovercrafta, którego widocznie niedawno zaczął czytać. A nawet jeśli nie to i tak czuć, że było to dane na siłę tak jak to tylko możliwe. Ale sam materiał zacny, więc można wybaczyć.

15.04.2016 18:48
9.5

Daję 9.5. Misję ciekawe, fabuła także nieźle się zapowiada, ciekawe jakimi jeszcze patentami zaskoczą twórcy. Te trzy obecne misje na normalnym poziomie zajmują około 1.5 godziny co jest niezłym wynikiem. Jedyny minus, to że filmiki nie chodzą tak płynnie jak w podstawkach, a rozbudowa bazy i jednostek jest wolniejsza, a przez to wydaję się trochę toporna. Jednak jak ktoś lubi strategię i Starcrafta wsiąknie szybko i te mikro wady nie będą mu przeszkadzać.

13.04.2016 14:53

Najbardziej co zapada w pamięć z tego materiału to ta psychodeliczna muza. Jest mega.

08.04.2016 09:58

@RuskiWłoch I tu się mylisz. Jest właśnie jedną z najlepszych, bijącą swoim pomysłem i grywalnością dziesiątki i setki gier AAA (które są wałkowane co roku, odgrzewane niczym tysiącletni kotlet itd.). Jedynym jej problemem jest społeczność, ale w dzisiejszych czasach obowiązuje to każdej gry - czy to DOtA 2, LoL, CS, CoD, BF, nawet gry solowe takie mają. Ale co zrobisz, ludzie to ludzie i choć ciężko ich czasem olewać i się nie wkurwiać, to jak lubisz grać to grasz dalej i starasz się ich olewać.

01.04.2016 09:17
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Wielki Gracz od 2000 roku
85

Najlepszym modem do tej gry byłby taki, pozwalający ją wyłączyć jakimkolwiek klawiszem zaraz po uruchomieniu.

31.03.2016 15:01

@Niedzielny Gracz "Dlatego Marvel nigdy nie zrobi poważnego filmu nacechowanego moralnymi dylematami głównych bohaterów[...]" Że co? Wybacz, ale Marvel już to zrobił w Winter Soldier, a teraz także będzie to w Civil War. A u DC nic takiego nie widziałem. Pewnie zaraz wytkniesz mi Batmany Nolana - sorry, choć filmy te są dobre, to jakoś u Bruce nie widziałem jakiś poważniejszych dylematów, prócz tego czy dalej udawać cierpiącego na jakieś zapalenie płuc czy nie.

25.03.2016 07:57

A tak przy okazji - kto by wygrał? Gat czy Trevor? Ja stawiam na Gata. Przy nim Trevor wydaje mi się zwykłym przedszkolakiem z pluszowym misiem.

24.03.2016 18:11

Choć GTA 5 bardzo mi się podobało, to jak dla mnie nie ma startu do SR 3 i 4. Po prostu jest tu o wiele więcej zabawy, humoru i ciekawszych postaci niż w GTA. I bardziej skondensowanych, a nie porozrzucanych po gigantycznej mapie, w większości pustej i nudnej.

11.03.2016 18:39

Star Wars: Empire at War było zajefajną strategią. Aż szkoda, że zostało potem zapomniane. A tak poza tematem - zobaczyłbym Empire at War w wersji świata Mass Effect. To by mogło być mega.

01.03.2016 12:41

Akurat ja uważam, że Beyond jest o stokroć lepsze od Heavy Rain. Lepsza historia i ciekawsi bohaterowie. Heavy Rain było za mocno naciągane fabularnie i było tam za wiele przypadków.

29.02.2016 11:09

@Zdzichsiu Ta logika - wybrać Yen, bo książki. Co prawda sam przeczytałem dwie, co nie zmienia faktu, że już w trakcie gry dochodziłem do wniosku, że Triss w porównaniu do Yen to anioł i o wiele lepszy wybór dla Geralta.

28.02.2016 20:39

Akurat z Triss i Yen u mnie było prosto - od samego początku wiedziałem o tym wyborze i celowałem w Triss. Mimo to i tak czułem jakiś smutek widząc zawiedzioną i odrzuconą Yen. Ogólnie Wiedźmin, zwłaszcza trójka mają niesamowite wybory, ze wszystkich gier najbardziej ludzkie i jednocześnie logiczne. Więcej mi problemu za to sprawiało, czy kogoś zabić czy nie, nawet jak to była jakaś mało ważna postać. Co do Mass Effecta... ciężko mi tu wymienić jeden wybór, bo było ich mnóstwo.

25.02.2016 09:55

Hehehe. Ciekawie się o niej wypowiada AngryJoe. Że niby fajna, ale tak naprawdę powinna być Early Access, ponieważ dopiero co trzeba powychodzi.

21.02.2016 23:41
-2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Wielki Gracz od 2000 roku
85
10

Dziś skończyłem i naprawdę muszę przyznać, że gra zasługuje na solidne 10. Piękne krajobrazy, cudowna muzyka, ciekawe i niejednoznaczne postacie, ciężkie wybory, do tego nie masz pewności do końca jak gra się zakończy. Po prostu cud i miód. Pewnie zdarzają się błędy jak to w każdej grze, ale oprócz szambelana, który wymagał weryfikacji plików, spotkał się tylko ze śmiesznymi gliczami podczas cutscenek.

spoiler start

Tak swoją drogą - zabiłem Dijsktrę by ocalić Rocha, Ves i Talara, wybrałem Triss, Keira żyje z Lambertem, Baron żyje, Ciri jest Wiedźminką, a Cerys rządzi. Do tego w dodatku ocaliłem duszę Olgierda. Lepszych zakończeń według mnie w tej grze mieć nie można. Chyba, ze ma ktoś inne zdanie.

spoiler stop

21.02.2016 17:49
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Wielki Gracz od 2000 roku
85

@Varson No po prostu nie mogę nadziwić się ludziom takim jak ty. Jeśli uważasz, że fabuła i postacie (kij tam z tą grafiką) są najmniej ważnymi elementami gry, to nie dziwota, że te zaczynają schodzić na psy. Bo właśnie te elementy są NAJWAŻNIEJSZE. Nic ci nie da genialnie zrealizowany system rozwoju wraz z walkami i poziomem trudności, jak gra ta nie będzie miała cię czym przyciągnąć na więcej niż 5 minut (a przynajmniej jeśli chodzi o gry RPG). Bo bądźmy szczerzy - chociażby taki KotOR czy Gra o Tron. Obydwie gry mają jeden z najdurniejszych systemów walki, który bardziej męczy niż sprawia satysfakcję. Ale zagłębiając się w właśnie w świat, fabułę czy postacie miało się ochotę by grać dalej. By dotrzeć do jej końca, poznać wszystko. Bez tych elementów te dwie gry byłyby niczym.

Mówisz także, że Wiedźmin to słaba gra, a dobry film. To wolę nie wiedzieć czym jest chociażby taki CoD, BF, dzieła Telltale i wiele, wiele innych. To są dopiero niezłe filmy (szczególnie te od Telltale), a przy grach w takim razie nawet nie stały.

Wiesz, ja rozumiem że wielu osobom podoba się Fallout 4 i wierz mi doceniam to. Ale jednocześnie potrafię racjonalnie pomyśleć i zrozumieć, że gra ta za bardzo opiera się na legendzie swej marki, będąc przy tym średniakiem, co prawda mocnym ale jednak średniakiem. Rozumiem też, dlaczego na złość już naprawdę wielu tak często wymienia się Wiedźmina jako przykład. Bo gra ta pokazuje, że dalej da się stworzyć udany i dopracowany (jak na doświadczenie zespołu w tak dużych projektach) tytuł, do tego widoczny, że nie robiony na siłę (i znów niestety muszę wspomnieć o seriach CoD, BF ale i też AC) ale z pasji,a do tego spójny w swych założeniach. A jeśli chodzi o gry, to w ciągu roku można by policzyć na palach jednej ręki ilość tytułów, które właśnie takie są. Z zeszłego roku wymieniłbym chyba tylko MGSV. Pewnie, były inne świetne gry, ale tylko te dwie zasługują (no może jeszcze Life is Strange).

20.02.2016 00:31

@A.l.e.X Nie rozumiem dlaczego mieszanie jednej gry z błotem, a gloryfikacja drugiej jest dziwna? Napisałem tylko swoje odczucia i spostrzeżenia na temat obu gier. Wiem, że jest wielu ludzi, którzy lubią F4, a nienawidzą Wiedźmina, co nie zmienia faktu, że w przypadku F4 tych co na nią narzekają i jej nie lubią jest o wiele więcej. Do tego nie będę nic owijał w słodkie słówka - jeśli coś jest crapem, czy coś jest bardzo dobre to tak napiszę. A niestety to właśnie tym jest F4 - przereklamowanym crapem. Spoko, Wiedźmin też ma swoje wady, jedne mniejsze, drugie większe (ale wszystkie łatwe do naprawienia, lub po prostu śmieszne i nie przeszkadzające w rozgrywce), ale nie udaje też czegoś czym nie jest. I tu leży dla mnie problem w najnowszym F4. Ta gra udaje, że jest grą RPG, lecz słabo jej to wychodzi. Udaje, że jest fajnym otwartym światem, a jest pusty i nudny. Udaje, że daje ci wybór, a tak naprawdę wszystko kończy się w identyczny sposób. Za to tak gloryfikowany Wiedźmin niczego nie udaje. Jest to RPG, ale nie oszukujące, że możesz być kim chcesz - jesteś Wiedźminem, wiesz to i możesz różnie się rozwijać pod tym kierunkiem. Jeśli chodzi o wybory - jednym z lepszych przykładów może być troll pilnujący łodzi (jeśli ktoś go odnalazł lub pamięta). Jest to potwór, ale nie musisz go zabijać, możesz go olać, a nawet możesz mu pomóc. Widzisz dręczonych ludzi - także możesz pomóc lub olać. I w ten sposób rozgrywasz swoją grę i się wczuwasz, bo jak w prawdziwym życiu podejmujesz wybory. Masz ogromne mapy, na których znajdziesz mnóstwo zadań pobocznych, od głupich gniazd po ciekawe misje poboczne. Do tego gra uwzględnia, że mogłeś już coś wykonać wcześniej i możesz to powiedzieć od razu, bez świrowania gry lub zaczyniania ponownie rozmowy. I mogę tak wymieniać dalej.

Bo bądźmy szczerzy to jest największy problem F4 i dlaczego już na złość wielu Wiedźmin tak często jest wspominany i porównywany. Wiedźmin ma czytelną, ciekawą fabułę, z dobrymi i zapadającymi w pamięć postaciami oraz charakterystycznym i dobrze stworzonym bohaterem, który widać podczas całej gry, że jest w jakiś sposób związany ze światem gry. Nawet głupie komentarze ludzi w miastach i wsiach, o mutancie itp, o tym nam cały czas przypominają. A Fallout 4? Tworzysz niby swojego bohatera, ale interakcja ze światem jest słaba. Kim tam, że nieważne co zrobisz w świecie gry i tak cię wszyscy mają w rzyci. Po prostu nie czuć tej więzi między bohaterem, a światem go otaczającym, a to w grze RPG według mnie jest fatalnym błędem, przekreślającym ją już na starcie. I dlatego też ludzie (tak w mojej opinii) często przywołują tu Wiedźmina gdzie tylko się da. Bo nasi pokazali, że da się stworzyć grę, w której czuć całkowitą immersję ze światem otaczającym kierowaną przez nas postacią, że jest tam ona od dawna, i pasuje jak ostatni fragment puzzla do całej układanki. I to też miały takie gry jak Gothic, Baldur's Gate czy Planescape Torment. I tego właśnie brakuje temu nieszczęsnemu Falloutowi (i tak przy okazji też Skyrimowi, którego fenomen także mnie zastanawia, chociaż nie aż tak jak tutaj).

19.02.2016 23:16

Na początku nie wiedziałem jak to skomentować. Ale pomyślałem, poczytałem komentarze innych, napiłem się piwa i naszła mnie. A naszło mnie to, że wielu z was ma rację - przecież to amerykanie wybierali, do tego szczerze to po raz pierwszy słyszę i nagrodach D.I.C.E (studiu nudziło się w pomiędzy przerwami w robieniu BF i dla trollu coś wystawiło?). Sypnęli kasą, pogłaskali po główce i dostali nagrodę. A gracze i tak wiedzą lepiej, pośmieją się z tej nagrody, trochę pokłócą, a ostatecznie i tak większość wróci do grania w W3, a F4 będzie leżał gdzieś w kącie, głęboko zapomniany. I to gracze zapamiętają, kto tak naprawdę zrobił porządny tytuł, a kto wypuścił crap na fali miłych wspomnień. Dlatego też i ja pośmieję się z tej nagrody, po czym oleje ją ciepłym moczem i wrócę do Novigradu, gdzie czeka na mnie Olgierd z Panem Lusterko, by delektować się pyszną fabułą i pięknym, lecz surowym światem, chwilami które smucą jak i cieszą. A tymczasem F4 nawet nie tknie ponownie mego dysku, zostanie gdzieś tam, zapomniany. I jak wspomniałem tak też zrobi wielu innych graczy. A tymczasem, tam na szczycie będą się cieszyć, że dostali nagrodę, przeświadczeni o swoim sukcesie, którego po prostu nie ma. I taka jest rzeczywistość.

15.02.2016 10:46

EA? Chyba właśnie Activision. To jest dopiero odgrzewany kotlet, śmierdzący od zgnilizny na kilometry, a mimo to ludzie i tak na niego idą.

12.02.2016 15:02
odpowiedz
1 odpowiedź
Wielki Gracz od 2000 roku
85

Ja tam uważam, że zakończenie Mass Effecta jest genialne, a z tym co dodało BioWare wprost epickie i godne by je roznosić po całym wszechświecie (ale tylko synteza, jedyne zakończenie na którym płakałem jak EDI wspominała o komandorze i opowiadała co dalej, reszta zakończeń jest nijaka).

11.02.2016 21:56
-2
odpowiedz
Wielki Gracz od 2000 roku
85

I ten Egipt mnie zniechęca. Kompletnie tam nie pasują Assassyni. Już lepsze byłyby czasy współczesne, przynajmniej byłoby o wiele trudniej.

11.02.2016 18:09

Ta nieśmiertelna muza idealnie pasująca do tej serii.

09.02.2016 09:30
odpowiedz
2 odpowiedzi
Wielki Gracz od 2000 roku
85

Naprawdę mnie dziwi brak Mad Maxa, wyróżnionego chociażby za wspaniały i klimatyczny świat, który przebija tylko ten z Wiedźmina. No ale cóż, trzeba się z tym pogodzić.

01.02.2016 18:49
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Wielki Gracz od 2000 roku
85

Ehhh. Nie wiem co za kretyn piszę te tytuły - "XCOM 2 - PC-towy ekskluzyw jedną z najlepiej ocenianych gier bieżącego roku". Ledwie miesiąc minął, a już takie nagłówki. Rozumiem jakbyście tak napisali w 3-4 kwartale roku, ale teraz... Szkoda słów.

23.01.2016 20:16
-1
odpowiedz
Wielki Gracz od 2000 roku
85

1. Wiedźmin 3: Dziki Gon - za niesamowity klimat, genialną fabułę, świat i to, że nic w nim nie jest czarno-białe, piękne miejsca, ciekawe i niejednoznaczne postacie (choćby jako przykład Krwawy Baron - raz go chcesz utłuc, by za chwilę mu współczuć), możliwe wybory (nie wiem jak inni, ale czuję się jakby wybory był idealnie skrojone pod moją skromną osobę) i oczywiście kobiety (sorry Yen, ale raz Triss jest lepszym i ładniejszym wyborem, a dwa to jesteś straszną, za przeproszeniem, suką).
2.Mad Max - za to, że mogłem godzinami jeździć po pustyni bez celu oglądając tylko pustynię do około i rozkoszując się nią, za ciekawą fabułę (choć już troszkę gorzej z postaciami, prócz Maxa i mechanika) i przedstawienie Maxa jako totalnego drania, ze znikomą ilością uczuć prócz gniewu, za starcia między pojazdami, ogólnie za oddanie klimatu post apokaliptycznego świata, gdzie nadrzędnym celem jest przetrwanie oraz paliwo.
3.Dying Light - i wreszcie ostatni z możliwych wyborów. Tu także, ża ciekawą fabułę i interesujące postacie, otwarty świat w poziomie jak i pionie, walkę jeszcze lepszą niż w Dead Island, przyjemną muzykę, swobodny eksploring i rozwój postaci.

25.12.2015 17:59

Kupiłem dziś Broforce i kompletnie nie żałuje. Gierka jest tym, co praktycznie każdy facet uwielbia - totalną rozwałką z legendami kina akcji i testosteronu wylewającym się hektolitrami z ekranu. Jest szybka i przyjemna, często się ginie (bardziej z własnej winy, niż przeciwników) ale to tylko mocno bawi. Zdecydowanie polecał każdemu, a jeśli jest dalej niezdecydowany to niech przez testuje za darmo Expendabros na wydanie - jest to wersja Broforce z bohaterami filmów Expendabros, czyli Niezniszczalność.

19.12.2015 18:57

Kiedy glutoplazmy?

14.12.2015 09:55

Ale maaaaaaaaaamo... to jest ZAJEBISTE!!!!

23.11.2015 18:51

Autor na siłę próbuje przekonać w wielu miejscach, że najnowszy Fallout jest równie dobry, nawet lepszy co Wiedźmin. Ale jakby to powiedział Hans Kloss - "Nie ze mną te numery Bruner".

18.11.2015 23:35

Taka mała prośba do redakcji - czy moglibyście się zając opisem fabuły trybu zombie z serii CoD. Mało kto wie, ale wszystkie mapy (od drugiej mapy zombie z World at War) są ze sobą ściśle powiązane fabularnie. Pierwiastek 115, zombie, psy na mapach, misie itd. itp.

12.11.2015 19:03

Sam grę ocenię jak zagram. Póki co oglądałem gameplaye na youtubie i czytałem komentarze i dochodzę do wniosku, że moje przewidywania się sprawdziły. Był ogromny hype, a wyszedł... no może nie crap, ale wesoło też nie jest. Ale to jest gra Bethesdy i wiadomo czego można się od niej spodziewać. A niestety ostatnimi laty nie jest najlepiej. Tworzą sztuczne, plastikowe światy, które dobrze wyglądają z daleka, a z bliska okazują się strasznie tandetne. I fabuła i misje poboczne w ich grach leżą i dość szybko zniechęcają do gry większość graczy, pozostawiając przy sobie ludzi, którzy naprawdę uwielbiają klimat Fallouta lub TES-a (przynajmniej ci mają coś z tych gier). Do tego okropnie zrealizowany silnik gry, fatalna fizyka, poruszanie się wszystkich postaci, niedopracowany ekwipunek (tu naprawdę bez modów ani rusz, bo tworzy się prawdziwy chaos), słaby feeling walki. Tak naprawdę o ile w TES tego aż tak nie czuć, tak w Fallout to leży. Niestety, ale nie miałem okazji by zagrać w pierwsze części obu serii, TES dla mnie zaczął się na Skyrim, a Fallout na 3. I choć muszę przyznać, że te światy coś w sobie mają, to jednak jest tego za mało by przyciągnąć nowych graczy do tych serii na dłużej.

Odniosę się też do narzekań niektórych, że strasznie dużo tu porównań do Wiedźmina. No wybaczcie ludzie, ale jakoś gdy porównują CoD'a do Battlefielda (najlepszy przykład) to nikt tego za bardzo nie wytyka. A tutaj jak i tam jest to całkowicie słuszne. Tutaj obie gry należą do gatunku RPG, więc są porównywane. I niestety, ale na standardy obecnie panujące w świecie gier to właśnie Wiedźmin jest modelowym przykładem w tym gatunku.

Dlatego też jak wspominałem póki co wstrzymam się z oceną gry, choć po tym co właśnie się dowiaduje nie zachęca mnie to zbytnio do zapoznania się z tym tytułem. A szkoda, bo brak mi na rynku porządnych gier RPG i strategicznych. Tych pierwszych w perspektywie pierwszej lub trzeciej osobie, bez żadnych tur itp., z decyzjami, rozwojem. A co do tych drugich jak już się odniosłem - za dużo strategii w turach, za mało czasu rzeczywistego.

08.11.2015 21:18

Prawdziwy i jedyny NfS czyli stare Most Wanted WRÓC!!!!!!!!!! Proszę. Ptlosię.

04.11.2015 11:28

"Wydaje się, że jeśli ten film poniesie klapę, to Hollywood może sobie na dłuższy czas odpuścić próby adaptowania gier, przynajmniej jeśli chodzi o wysokobudżetowe produkcje." Zapewne by tak było. Ale najpierw by się mogli zastanowić, czemu ekranizacje gier często mają takie, a nie inne wyniki. Niestety, ale poziom debilizmu w Hollywood jest tak wysoki, jak budżety na filmy, więc wątpię by doszli do jakiegoś sensownego wniosku.

29.10.2015 19:31

I tyle w temacie.

21.10.2015 23:37

Eva Green sexy? Brzydka może nie jest, ale dajcie spokój. Są o wiele ładniejsze aktorki. Ale co do jej roli w 300 to się całkowicie zgadzam, bo była genialna. A Lawrence? Także nie wiem za co jest chwalona. Zero talentu, uroda także średnia. Dobra do takich Igrzysk, by wypuszczać je jak tanie seriale, ale nie do lepszych filmów. Zatrudnienie jej do X-Men było ogromnym błędem i mam nadzieję, że będzie jej jak najmniej. Za to do roli Shephard bym widział zupełnie kogo innego - Sigourney Weaver. Idealna na charyzmatyczną panią komandor. Co do ekranizacji to jeszcze inne moje typy:
1)Arthas/Król Licz - Hayden Christensen. Co prawda wielu uważa, że jego najbardziej rozpoznawalna rola Anakina była słaba, lecz ja sądzę inaczej, szczególnie po lekturze książek.
2)Jim Raynor - tu wybór jest ciężki. Lecz najbliżej celowałbym w Russella Crowe'a.
3)Bad Company(Battlefield) - tu wybór chyba najtrudniejszy, by dobrać 4 aktorów, do 4 odmiennie różnych ról. Ale porwę się na to i tak - Adrien Brody(Sweatwater), Samuel L. Jackson(sierżant), James McAvoy (Marlowe) i najtrudniejsza rola do obsadzenia czyli Haggard - Chuck Norris (głównie ze względu na to, że do roli teksańczyka pasuje najbardziej).

20.10.2015 14:06

Czekam z niecierpliwością. I niezły dubbing. Lekko przesadzony z wiekiem w przypadku Harrisona, ale delikatnie i nie przeszkadza.

18.10.2015 19:00

GTA San Andreas. To była gra, w którą po prostu obowiązkowo grało się na kodach, by mieć wszystkie bronie, fajne pojazdy i mnóstwo hajsu.

15.10.2015 13:40
12.10.2015 18:19

Ciekawy artykuł, dawno już na tej stronie nie było nic równie interesującego. A by się do niego odnieść, moja wypowiedź będzie w podpunktach:
1)Bohaterowie - bądźmy szczerzy, że dopóki co problem z nimi wszystkimi prócz Altaira i Edwarda jest jeden - zaczynają swą karierę od zemsty i choć potem zaczyna ona tracić na wartości, to jednak zawsze pozostaje. Ezio chciał się zemścić za rodzinę, Connor za wioskę, Shay za zdradę wartości, a Arno za śmierć człowieka który go wychował. Czyli mamy 2:4. Oj nie najlepiej, choć jak dla mnie każda z postaci jest równie ciekawa i charyzmatyczna. Jeśli miałbym stworzyć własny ranking to pierwszy byłby Connor, dalej Edward, Ezio, Arno, Shay i dopiero ostatni Altair (choć Altair zyskuje później, ale jeśli brać go po samych bohaterach w ich częściach to jest ostatni).
2)Różne czynności w świecie gry - nie wiem jak innych, ale nudzi mnie już trochę wdrapywanie się za każdym razem na wieżę (przynajmniej widoki się zawsze bronią) w celu synchronizacji. Jeszcze ujdzie jak bohater jest gdzieś pierwszy raz, ale np. Altair czy Ezio to powinni znać tereny na których przebywali często. Znajdźki powinny też bardziej zachęcać, a nie być piórkami/czapkami/duperelami porozrzucanymi po dachach. Do tego zawsze jakaś zbroja czy tym podobne.
3)Realia - tu akurat jest fajnie, coraz to nowsze czasy. Wielu niby się marzy Japonia, ale uważam to za dość oklepany schemat. Nie wiem jak wy, ale zobaczyłbym Assassyna w Chicago za czasów Ala Capone. Starcia mafii i policji jako środki w działaniach Templariuszy i Assassynów? Wyglądałoby to ciekawie - pościgi, strzelaniny, wojny gangów. Do tego (paradoksalnie) wymusiłoby by większe skupienie na działaniach w ukryciu (może prócz pościgów) - bliższe nam czasy, więcej broni palnej i Assassyni muszą bardziej uważać by dobrać się do swojego celu. Więcej skradania się, dyskretnych zabójstw, unikania wrogów. To naprawdę mogłoby sprowadzić serię na lepsze tory.
4)Wątek współczesny - zdecydowanie rzecz, którą za bardzo się pomija. Czasy kiedy to Templariusze są w ogromnej przewadze, technologia pozwala im z coraz większą łatwością polować na naszych zabójców. Częściowo gameplay w takich czasach odnosiłby się do tego co jest w poprzednim podpunkcie.

06.10.2015 18:43
8.0

Gra jest niezła, choć ma swoje wady - głównie to mikro przycięcia co jakieś 30 sekund, które po chwili grania zaczyna się totalnie ignorować. Drugie troszkę gorsze, ale nie tak częste to słabe reagowanie Arno na to co chcemy zrobić, albo robienie czego innego. Nie zmienia to jednak faktu, że Unity jest obecnie najlepszą częścią cyklu. Fantastycznie wykreowany Paryż i jego mieszkańcy, misje poboczne krótkie i treściwe, a niektóre całkiem śmieszne (jak z kawalerem w sukience), ciekawy sposób rozwiązania rozwoju bohatera, porządnie zrobione schodzenie z budynków (po tylu częściach w końcu jest to zrobione prosto i porządnie). Do tego ciekawie wykreowani bohaterowie z Arno i Elise na czele. Jedynie co szkoda, to to że znów praktycznie zignorowane czasy współczesne, a wątek główny jest okropnie krótki. Już Rouge jest o wiele dłuższe, gdyż tu główna fabuła (z powtórkami misji po zgonach itp.) zajęła mi około 6-7, drugie tyle przeznaczyłem na eksplorację Paryża i zrobiłem ją w około 18% co jest mocno dysproporcją. Co nie zmienia faktu, że gra mi się bardzo podobała i zdecydowanie ją polecam.

PS. Liczyłem na trochę więcej Bonapartego, ale trudno, nie można mieć wszystkiego.

30.09.2015 15:19

Czyli ogólnie jak zawsze jedno i drugie jest szmirą. Do tego nigdy nie rozumiałem zachwytów nad tymi animacjami w Fifie, która wygląda nawet gorzej od tej w Fallout 3.

30.09.2015 09:58

Brakuje mi tu jednego z najnowszych seriali czy Forever. Główny bohater unieszkodliwia drugiego nieśmiertelnego, policjantka w końcu ma poznać o nim prawdę i nagle bum. Koniec serialu, co dalej nie wiemy. Czy w końcu dowiedział się dlaczego jest nieśmiertelny, jak to się dokładnie stało, jak się tego pozbyć? Tego już prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy.

25.09.2015 19:27

Czy HL 3 będzie na VR? NIE A dlaczego? Bo nie będzie HL 3. A tak na poważnie to nigdy nie rozumiałem fascynacji i wręcz kultu na temat tej serii. Strasznie miałka zarówno w gameplayu jak i w fabule, a bohaterowie to dno i metr mułu. Tu chyba bardziej wolelibyście kolejną część z sentymentu, choć skończyłoby się na zepsuciu waszej legendy. Dlatego lepiej dla was by pozostała ta gra w sferze marzeń, niż rzeczywiście miała się ukazać.

24.09.2015 09:58

@Gambrinus84 Nie przeginajmy z tym "W głowie się nie mieści" bo jest to strasznie przereklamowany film. Bardziej bym powiedział po ostatnim Asterixie, bo ten dopiero podniósł poprzeczkę wysoko.

19.09.2015 13:16
8.0

Te wymagania rekomendowane to lekko zawyżone. A co do samej gierki to jest spoko, choć lepiej by można zrobić sterowanie najważniejszym elementem gry czyli samochodami.

17.09.2015 23:26

Może średnio na temat, ale mi tam najbardziej z ekranizacji podobały się Tomb Raider, Mortal Kombat, Postal, Dungeon Siege (niemożliwe, aż naraz dwa filmy Uwe Bola mogą się komuś podobać) i Hitman (swoją drogą tu aktora dobrano bardzo dobrze). Prince of Persia też jest niezła, choć brak jej tego czegoś, co sprawia że chętnie się do niej wraca tak jak do tamtych produkcji.

30.08.2015 21:06

Za nowa. Z grafiki przypomina pierwszego Baldura.

29.08.2015 23:10

Witam. Mam pewien problem. Otóż dano temu za młodego dzieciaka grałem w pewną grę RPG w rzucie izometrycznym (pamiętam, że był widok z góry). Na początku był filmik jak głównego bohatera sadzali w celi śmierci na krześle elektrycznym. Potem on chyba ginął i przenosił się w czasie. Więcej za bardzo nie pamiętam. Gra jest dość stara. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś pomógłby mi przypomnieć tytuł tamtej gry.

29.08.2015 21:41

Mając jakieś 4-5 lat (o ile się nie mylę - rocznik '95) to były nieśmiertelne zagadki Lwa Leona, później Larry 7:Miłość na Fali. Swoją drogą w tą drugą patrzałem jak tata grał, czasem też sam pograłem. Też Lara pierwsze części, Simon czarodziej dodane do Komputer Świat Gry. I to były takie moje główne pierwsze gry - swoją drogą do 12 roku życia większość gier oglądałem jak grał mój tata, częściowo grałem sam. Dlatego też mogę wymienić takie klasyki jak Hopkins FBI i gra o skazańcu, który przed śmiercią dostaję się do innego świata i walczy (może ktoś zna tytuł byłbym wdzięczny), był to chyba rpg z izometrycznym rzutem (chyba).

20.08.2015 08:45

Boże. Tyle debili kupuje sprzęt Nvidii, który jest totalnym gównem. U kumpla testowałem sprzęt zielonych, u siebie AMD i muszę stwierdzić, że ci drudzy są o wiele lepsi w praktycznie każdym aspekcie. Może jedynie Nvidia ma u siebie delikatnie lepszą wydajność, ale jest ona praktycznie minimalna. Tylko, że w stosunku do reszty jest ona strasznie nieopłacalna.

19.08.2015 22:03
06.08.2015 09:52

Wy narzekacie, że będzie czarny, ja się za to cieszę bo będzie czarny. Ale i tak wg. mnie cały zwiastun wygrał Vito. Koleś wygląda teraz prze kozak, aż żal że nie będzie można nim grać.

28.07.2015 08:23

W minusach dodałbym, że za droga. Sorry, ale za taką grę 20 euro to lekka przesada. Bliżej 5, bardziej 10 powinno kosztować.

22.07.2015 12:14

@Evil islands My chyba graliśmy w dwie różne gry. Ani pierwsza, ani druga część Dead Island nie były zbugowane, działały perfekcyjnie. Szczerze to nie wiem co by tu można zremasterować.

15.07.2015 08:55

Wy to macie problemy. Jak dla mnie kanonicznym zakończeniem serii jest synteza istot organicznych i syntetycznych. Widziałem wszystkie 4 zakończenia, specjalnie powtarzałem końcówkę gry i szczerze to własnie na syntezie płakałem ze wzruszenia kiedy EDI opowiadała co było dalej, na innych miałem totalnie wyrąbane. TI jest wg. mnie kompletnie z d*** - narzekacie, że te zakończenia nie ukazują waszych wyborów, a to właśnie indoktrynacja by te wybory obalała najbardziej, ponieważ wszystko co robiliście, można by potem powiedzieć, że tak naprawdę robili to żniwiarze kierując Shepardem. jest dobrze tak jak jest i uważam finał całej trylogii za najlepszy jaki kiedykolwiek powstał. Może co najwyżej jest dla mnie debilizmem, że w ostatniej misji na Ziemii, przed przekaźnikiem mamy tylko 2 towarzyszy. Jak dla mnie to w takim momencie powinni zrobić by wszyscy z nami poszli, albo coś na wzór dwójki, gdzie w pewnym momencie części drużyny wydajemy rozkazy by nas osłaniała z wyższych pozycji, poszła drogą obok itp. Bo chyba w takim momencie powinni nam towarzyszyć wszyscy, nie tylko 2.

Swoją drogą tak lekko poza tematem - czy tylko mnie wkurza, że w grach BioWare (obecnie też w wielu innych) nie możesz mieć przy sobie więcej niż 2/3 towarzyszy. Pamiętam jak w Baldurze czy Konungu chodziłeś z ogromną drużyną i wcale nie było łatwiej, za to budowało to lepszą imersję świata. Po coś w końcu ich wszystkich zabierasz, że sobą. By ci pomagali, a nie siedzieli na zadku w bazie i żarli zupkę.

12.07.2015 09:02

Przy Halo 2 zapomnieliście o kosmicznej wręcz u nas cenie - do tej pory pamiętam jak stało to w empiku za 250 złotych. Co do reszty materiału się zgodzę. Twórcy ewidentnie olewają PC, skupiając się na konsolach. Do tego robienie portów ze słabszego sprzętu na mocniejszy jest dziwny. Powinno być na odwrót. Ale w sumie co się dziwić, sami gracze dają siebie robić w bambuko, przyzwalając na wszystko co robią wydawcy. Jakby przestali kupować jakąś grę, DLC do niej, i zebrali się razem bojkotując to na wszystkich stronach, to może zaczęto by nas w końcu słuchać. A tak jest lipa i raczej się to nie zmieni.

08.07.2015 23:38

Najlepszym wyjściem dla magii byłoby coś w stylu magii z Eragona - możesz rzucać zaklęcia, ale tracisz siły, jeśli rzucisz czar, który przekracza twe możliwości to umrzesz. Bo bądźmy szczerzy, takie coś jak mana czy cooldown jest zupełnie bezsensowne. Co to w ogóle jest ta mana? Nigdy nie rozumiałem czym ona jest, po co jest a i jej istnienie nie ma sensu. To samo cooldown - gra RPG pozwala nam się w kogoś wcielić, ale musimy czekać (wyobrażacie sobie to w prawdziwym życiu?) aż nam się czar odnowi. Dlatego właśnie obstawiałbym coś na wzór Eragona lub innych fantasy, gdzie jest to zrobione naprawdę sensowne - tu nieźle jest też w Harrym Potterze czy Władcy Pierścieni, bo musisz mieć przedmiot do skondensowania twojej siły magicznej i znać słowa (to także w Eragonie, czyli pradawna mowa lub bez mowy co wiąże się z ryzykiem lub w Harrym czyli zaklęcie niewerbalne). Bo powiem szczerze, że właśnie to sprawia, że magowie zawsze przegrywają z wojownikami, złodziejami itp. Jest po prostu fatalnie zaprojektowane jej używanie i należy to mocno przemodelować.

07.07.2015 08:24

Fajny byłby FPS, w którym bóg kompletnie zaczyna szaleć i zaczyna apokalipsę. My jako mordercy, którzy trafili do piekła mamy szansę się oczyścić, i szatan (który jest strażnikiem piekła i tak naprawdę zawsze był on tym lepszym) wysyła nas by pokonać jego brata.

04.07.2015 14:37

Co wy się tak zawsze czepiacie tego Medal of Honor: Warfighter? Gierka jest bardzo fajna, trzecia najlepsza z całej serii bym rzekł, bardziej by tu pasował poprzednik czyli samo Medal of Honor. Fabuła w Warfighter była bardzo fajna, ciekawe misje, sekwencje do pomieszczeń oraz trzeba przyznać jeden z lepszych dubbingów w grach. Multi może nie powalało, ale i tak było całkiem przyzwoite.

04.07.2015 00:12

A co sądzisz o Gotham i Agentce Carter? Bo ja osobiście stwierdzam, że oba seriale są świetne. Nie wspominając o anulowanym Forever, które to mam nadzieję jednak będzie kontynuowany. Historia nieśmiertelnego profesora, tego jak się mierzy ze światem i wspomnieniami jest po prostu fascynująca, do tego mocno przypomina mi on mojego innego ulubionego bohatera - Dr.House'a.

04.07.2015 00:09

Ja mam za to inne odczucia. Akurat Auta i Auta 2 uważam za jedna z najlepszych filmów tego studia, zaraz po Ratatuj i Toy Story, które sa odpowiednio na 1 i 2 miejscu. Toy Story 2 są według mnie strasznie słabe, praktycznie na poziomie Teriminatora: Ocalenie. Bardzo lubię też Potwory oraz Uniwersytet, z czego ten drugi bardziej przypadł mi do gustu (może dlatego, że tak bardzo przypomina mi jedne z mych ulubionych komedii - Zemsta Frajerów, Wieczny Student, nawet American Pie). Nemo i Iniemamocni są dobrzy, ale nie wybitni. Dawno temu w trawie oglądałem kiedyś jako dziecko, obecnie ten film mnie strasznie odrzuca nie wiem czemu. Co do Meridy i Wally'ego to nie widziałem i jakoś nie szykuje się na to bym to nadrobił. A co do najnowszego filmu Pixara - widziałem zwiastun będąc ostatnio z siostrą na Minionkach (o dziwo, to ja ją namawiałem, po prostu musiałem zobaczyć tą bajkę) i ponownie mam to samo uczucie co przy Dawno... Po prostu patrzę na to i od razu wiem, że to nie może być dobra bajka.

25.06.2015 11:14

Polowanie na prezydenta dopiero do kin wchodzi??? To już ma prawie rok O_O. Ale film spoko.

15.06.2015 20:22

EEEEEEEEE. Serious Sam powrócił jako Doom. Chwalmy programistów bo są wielcy.

08.06.2015 19:05

"...rozwodnionym Most Wanted z 2005 roku. Niech ten klimat nielegalnych wyścigów będzie mroczny, zapewniający dreszcz emocji, wciągający - zostawmy gdzieś daleko z tyłu kartonowe postacie bogatych buraków, ograniczmy do minimum przerywniki filmowe i skrypty." Po tym fragmencie zaprzestałem czytania. Most Wanted jest właśnie najlepszym reprezentantem nielegalnych wyścigów - świata gdzie liczy się prędkość, walka z rywalami oraz utarczki z policją (no może w grze przesadzone, ale wiecie o co mi chodzi). Wg. mnie wspominki za jakimś Undergroundem są nie na miejscu. Ta gra była dobra jedynie w tuningu, reszta nie pasowała do tego co autor opisał. Zdecydowanie tekst do kosza.

07.06.2015 19:49

Za ostatni minus mógłbym ci piwo postawić bo mnie mocno rozśmieszył.

05.06.2015 09:27

@mankel Mapa w stylu LoL'a? Zdecydowanie nie. W prawie każdej grze MOBA jest taka mapa i to jest już nudne. Właśnie to mi się tutaj mocno podoba, że mapy mają podobne kształty, to już układ ścieżek i zawartość jest inna na każdej. To właśnie LoL powinien dostać nowe mapy, bo Summoners Rift jest już lekko nudne mimo liftingu, na TT mało kto gra, a pozostałe dwie mapy to jeśli masz ochotę trochę odpocząć, jednakże jeszcze na Aram trochę grają, za to Dominion to już żywy trup. Co do reszty twych zarzutów:
1)To właśnie HotS jest bardziej mobilna - cały czas ktoś gdzieś łazi, coś się dzieje, w LoL'u najpierw się siedzi na liniach, potem łazi w piątkę i nudzi się bo oba teamy obsrane boją się zaatakować by nie przegrać.
2)A w LoL'u wygrywasz niby sam? No w sumie racja, czasem tak się zdarza, co jest totalnym nieporozumieniem przy grze drużynowej, a tu przynajmniej o wiele bardziej liczy się współpraca. A co do bossów - i tu i tu są, ale tutaj dają jednak więcej.
3 i 4)Brak przedmiotów na początku mnie dezorientował, teraz cieszę się, że ich nie ma, bo nie można od razu wyjść z bazy i dalej walczyć. Do tego nikt ci nie płacze, że nie budujesz postaci tak jak "meta" karze. Co do przedmiotów w LoL'u to bym ich tak nie przeceniał bo tak naprawdę widać prawie cały czas te same, do tego niektóre wkurzające (Zhonya, Ostrze Derwiszów), choć też ratujące tyłek.

04.06.2015 14:20
10

Zdecydowanie bardzo fajnie to wyszło. Pierwszy raz zagrałem podczas bety, ale mnie odrzuciło. Teraz po wyjściu gry, kiedy jest w miarę dopracowana trzeba przyznać, że wciąga równie mocno jak LoL. Oczywiście obie gry choć MOBA to się od siebie różną - tutaj jest szybka akcja i wykonywanie zadań na danej mapie, w LoL-u bardziej taktyka i więcej opcji taktycznych. Co do zadań - dają znaczną przewagę, ale nie powodują natychmiastowej wygranej. Jednakże jeśli drużyna oddaje je wszystkie to oznacza to praktycznie 100% przegraną. Boli jednak widoczna przewaga niektórych postaci np. Diablo. Testuję go obecnie bo jest na rotacji i muszę przyznać, że jeśli twój Team umie wykorzystać to co robisz, to praktycznie carrujesz grę, ponieważ pod koniec rundy Diablo jest diablo silny i nie za urąbania. Ale i tak balans jest o wiele lepszy niż w LoL-u (tak Ekko, obecnie patrzę na ciebie). Do tego niezła muzyka, odgłosy bohaterów (choć szkoda, że niektórzy aktorzy się różnią w porównaniu do "normalnych" gier. I tak gram po polsku). Różnorodność map i możliwość zagrania postaciami z uniwersum Blizzarda też robi swoje. Dlatego wystawiam mocną 10 i oczekuję co dalej będzie się działo w kierunku rozwoju gry.

02.06.2015 11:51

W moi odczuciu o wiele lepsze są Radeony, a Nvidia jest dla bogatych dzieciaków. Za wiele niższą cenę oferują podobną wydajność co jest bardzo ważne przy zakupie podzespołów. Do tego są ciche, nie pobierają aż tyle prądu. Od kiedy 7-8 lat temu przesiadłem się na Radeony tak nigdy więcej do Nvidii nie wrócę.

27.05.2015 14:29

I jak zwykle polska najlepsza. r

16.05.2015 09:24

Przecież widać, że ten facebook jest kontem założonym dla trollowania. Wystarczy wejść w jego profil i poczytać jego komentarze. Do tego te błędy. Czytając jego komentarze mam wrażenie jakby pisał to jakiś Rosjanin ledwo znający język polski.

Co do zwiastuna to jest mega. Zmodernizuje kompa do końca i można zabierać się za Wiedźmina, zapewne tegoroczną grę roku (choć i tak wiemy, że pewnie ten zaszczyt przypadnie kolejnemu Call of Duty).

12.05.2015 13:54

@g@mers0ft Powiem tak. Nie wiem czy '95 to młody rocznik obecnie czy stary. Ale wiem, że dużo starych gier poprzechodziłem, w wiele z nich do tej pory lubię zagrać, a trzeba przyznać, że jest jednak różnica w porównaniu do obecnych tytułów. Jednakże nigdy nie rozumiałem tego, że ludzie wprost robią boga z tej gry. Bo to jest naprawdę śmieszne, by taki nijaki tytuł tak faworyzować. No ale bądźmy szczerzy, tak samo jest z wieloma aktorami, piosenkarzami czy muzykami. Nie bronię ludziom by lubili tą grę, bo mają do tego pełne prawo, jednak widząc zawsze komentarze na jej temat, aż się nie mogę powstrzymać by napis zupełnie coś odwrotnego.

12.05.2015 08:32

Płacić tyle za jedną z najgorszych gier w historii? Zupełnie bez polotu, wyrazistych bohaterów, toporny gameplay. Przepraszam na moment... [słychać z daleka] HAHAHAHAHAHA.

07.05.2015 21:22

Chciałoby się pograć Niemcami, popodbijać inne narody w czasie drugiej wojny. A tu dupa, albo brytole, albo amerykańcy albo ruskie. Nie żebym lubił nazistów. Ale dlaczego by nie pograć choć raz tymi złymi? Dlaczego tak mało gier ogólnie pozwala nam się w nich wcielić. Bo tak lekko odbiegając od tematu - dlaczego tak rzadko możemy wcielić się w symbol zagłady, siać chaos i zniszczenie? Dlaczego nie można zostać Hitlerem (wracając do drugiej wojny) i poprowadzić niemieckie armie ku chwale, by świat skończył jak w Wolfenstein:The New Order? Albo Overlord, Dungeon Keeper? Dlaczego ja się pytam????

04.05.2015 21:42

Jako, ze przeczytałem książek Wiedźmina niewiele, to muszę stwierdzić, iż samo przedstawienie tego typu relacji w dwójce było na poziomie, całkowicie pasujące. Bo te karty to umówmy się - gdy byłem młodszy to fajne, teraz tylko uśmiech politowania. Co do wyboru Triss i Yennefer - ja już ustaliłem, że jeśli będzie to możliwe, że wybieram Triss. Dzięki występowi w grach ją znam, polubiłem ją i szkoda by ją było tak opuszczać. Chyba, że możliwy będzię trójkącik. :D

01.05.2015 14:08

Ten strój Scarlet Witch - SEXY!!!!!!!

03.04.2015 23:00

Gierka kapitalna, ale nie już na me nerwy (to czekanie). A czy mógłbyś w następnym filmiku przypomnieć o grze Tzar? To dopiero była genialna strategia.

25.03.2015 10:08

Ja tam uważam, że GeForce to karty dla bogatych dzieciaków. Naprawdę opłacalne są Radeony - o wiele tańsze, a równie wydajne i mają większy wybór.

21.03.2015 17:57

Znowu średniowiecze? Rzygać mi się już tym chce.

02.03.2015 15:34

Wiem jedno. Bane dalej zalicza się do kanonu, więc tyle dobrego (na pytanie jak - był w jednym odcinku wojen klonów i chyba był wspomniany w którymś filmie, ale nie jestem pewien). Ale Dinsey naprawdę dał za przeproszeniem dupy, bo zniszczył spójne uniwersum tworzone od dziesięcioleci. A teraz wymyślają jakieś kompletne głupoty.

25.01.2015 19:04

Ostatnio zaczął się nowy sezon i na wierzch wychodzi ilu tog raczy znajdowało się nie tam gdzie powinno. Brak komunikacji, łażenie sobie samemu, nieużywanie wardów, zły focus, celowe feedowanie. Po prostu patrząc na to, jak słaba jest obecnie 80% graczy w LoL'a. I co najgorsze ty sam przy tym cierpisz. Sam muszę się przyznać, że w ostatnim sezonie miałem bana na chat. Ale po części działałem już wtedy w bezsilnej złości, patrząc na to co wyprawia mój tema.

19.01.2015 14:09

@sekret_mnicha Może i ma, ale obydwa seriale opierają się na tym samym, czyli pracy policji. Do tego tu i tu występuje seryjny morderca, choć w Forever jak dla mnie jest on ciekawszy, bo i jego motywy są ciekawsze.

19.01.2015 11:18

Film może i nie jest arcydziełem, ale na porządną siódemkę zasługuje. Ale jak by ktoś chciał, to polecam film John Wick. Podobny motyw, jednak o wiele lepiej zagrane i wykonane.

19.01.2015 11:16

Bardziej polecam Forever. O wiele ciekawszy niż The Fall.

17.01.2015 19:21
9.0

Kampania nieźle zyskuje jeśli przeczytasz książkę "Battlefield 4:Odliczanie do wojny". Muszę przyznać, że jeśli chodzi o książkę to dawno nie czytałem tak dobrej, osadzonej w klimatach szpiegowskich i wojennych. A co do gry - kampania mega, o wiele lepsza niż w 3 (i o miliard niż w jakimkolwiek CoD), choć za krótka ale trudno. Za to multi - majstersztyk. Co by nie mówić, ale DICE potrafi stworzyć prawdziwego wojennego shootera dla wielu graczy, który pozwala wczuć się w klimat i wymaga zastosowania taktyki. Co w porównaniu do innych gier (ponownie CoD, sorry Titanfall ale ty też, CS i wiele innych) gdzie biegasz jak debil jest po prostu marzeniem dla kogoś, kto uwielbia militaria.

10.01.2015 14:40

Brakuje mi trybu szturmu, który jest najlepszym trybem od czasów Bad Company 2.

04.01.2015 13:58

@manhunt170 On był z tego i tego. Jest w grze jasno wyjaśnione, że Bigby jest tym złym wilkiem ze wszystkich opowieści. A co do samego The Wolf Among Us - jak tak podszedłem bez znajomości komiksu i ten nowy świat był dla mnie wprost fantastyczny. A że jestem po niej na świeżo, to muszę przyznać, że gra choć pod względem świata i fabuł jest genialna, to jednocześnie ten geniusz zgrzyta, ponieważ czasem masz do wyboru dialogi, które mają inny wydźwięk po wyborze i mówisz coś co nie chciałeś. Ale na całe szczęście w całej grze jest tak chyba z 3-4 razy więc można to wybaczyć. Ogólnie dałbym jej 9/10 i czekam na kolejny sezon.

29.12.2014 00:57

Dla mnie Far Cry 4 zwycięzcą. Dlaczego? Bo daje nam szansę zachować się jak normalny gościu - gospodarz prosi byś został, ty to robisz, kładziesz prochy matki i wszyscy szczęśliwi. Zastanawia mnie tylko propozycja Pagana - ta w sprawie giwer. XD

20.12.2014 15:18

Ach. Początek materiału i od razu ta muzyka. Przypomina się dzieciństwo i znów ma się ochotę zagrać.

18.12.2014 23:27

Czuję się przerazony przez te obrazy. A mało co jest w stanie wprawić mnie w taki stan.

17.12.2014 18:25

Single kapitalny, kapitalne dialogi i scenerie, to tego niezłe nawiązania do MW2 (a właściwie wyśmiewanie go). Do tego multiplayer - po prostu miodzio. Mnóstwo map, dodanych też za darmo w patchach (coś nie do pomyślenia dziś), odzywki żołnierzy, bronie i pojazdy. Jedynym minusem jest przesadzony helikopter w dodatku vietnam, praktycznie niezniszczalna, latająca forteca.

Co do dubbingu - robił go po prostu geniusz. Głosy bohaterów dobrane wprost idealnie, zwłaszcza Pazury i Baki. Do tego ich rozmowy i komentarze podczas kampanii. Dobrym przykładem jest ten z materiału - widziałem ten fragment paręnaście razy, a mimo to znów serdecznie się śmiałem. Szkoda tylko, iż DICE wstrzymało sie na razie z BC3.

12.12.2014 01:43
8.5

Gierkę skończyłem i przyznam, że oceniam ją bardzo pozytywnie. W wielu aspektach jest o wiele lepsza od trójki, lecz zdarzają się też gorsze. Co do samej fabuły - dość ciekawa, nawet interesujące postacie poboczne. I tu ZACZNĄ SIĘ SPOJLERY - jak dla mnie Amita jest o wiele bardziej pociągającą postacią niż Sabal w kwestii wyborów. Jej rację są po prostu dość porządnie wyłożone, w przeciwieństwie do Sabala, który mówi tylko "Kontynuujemy dzieło twego ojca". Totalnie wyprany mózg. Ale nie zdecydowałem się na jego zabicie pod koniec gry, gdyż po prostu na to nie zasługiwał, tak samo jak Noore. Boli to co wspominano na tvgry - północ to totalne pójście w rambo, ciężko cokolwiek zrobić po cichu, najlepiej mieć granatnik (robiłem tak przez ponad 80% gry, kiedy tylko nie udało mi się po cichu - to wspomnę dalej) i cały czas z nim łazić, lub odblokować broń Piłę - zabija nawet ciężko uzbrojonych po serii kilku naboi. Co do cichej strony gry - absurd taki sam jak w trójcę. Strzelam z łuku w gościa, a reszta nagle zaczyna iść w moją stronę, jakby magicznie wiedziała skąd padł strzał, ale nie wiedzieli kto. No proszę ja was, toż to żałosne. Co do Kyratu - jak dla mnie map fajna, ale wolę klimaty z trójki. Misje poboczne także fajne (zwłaszcza te dla Yogiego i Reega), tak samo jak postacie je dające (tu przoduje Longinus). Ciekawy jest autopilot w autach, często z niego korzystałem. Muzyka też bardzo fajna, zwłaszcza w najważniejszych momentach fabuły, oraz na haju. A na koniec pozostawiłem najlepsze, czyli Pagana Mina. Jak dla mnie o wiele ciekawsza postać niż Vaas, choć za mało wykorzystana, prócz rozmów co jakiś czas z bohaterem, oraz początkiem i końcem gry. Dość powiedzieć, że to jego stanowisko było to właściwe, a cały ten Złoty Szlak i rebelia, to były po prostu łachudry chcące zagarnąć władzę. Nie da się po prostu głównego złego nie lubić. Pozwoliłem mu nawet uciec z Kyratu, a co mi tam. Jakby nie patrzeć, tak naprawdę nie chciał mnie on zabić, tylko oddać władzę co sam mówi, jak i zdradza prawdziwe przyczyny śmierci ojca i ucieczki matki. I tu KONIEC SPOJLERÓW.

Więc podsumowując, Far Cry 4 ofiarowuję nam całkiem niezły świat,choć mało zróżnicowany, ciekawe postacie i najlepszego z głównych złych w grach. Do tego dorzuca tony grywalności i to powoduje, ze wsiąkasz na jakieś 20 godzin (niestety tu mały minus, gra już po tym czasie zaczyna tak naprawdę nudzić) stąd też moja ocena 8+ i czekam co kolejnego sprezentują nam twórcy z Ubisoftu.

PS.Nie wspomniałem nic o optymalizacji z jednego powodu - dzięki poradnikowi z tvgry udało mi się uruchomić grę tak, że działała całkiem płynnie i to na wysokich detalach (bez antyaliasingu na maksa i oświetlenia na maksa, ale to tylko dlatego, ze wtedy jest strasznie denerwujące), co mnie zdziwiło bo pomimo posiadania procka I5 i 4GB ramu, to moja karta graficzna jest dość stara i posiada tylko 1 GB pamięci. Stąd też nie oceniam tego, bo gra zoptymalizowana jest bardzo dobrze, ale niestety nie od razu bo trzeba pogrzebać samemu w plikach konfiguracyjnych.

10.12.2014 01:00

Jak dla mnie najlepszą mapą w Battlefield 3 były Wzgórza Demawendu, szczególnie w trybie szturmu (który to uważam jest wprost genialny). Te zacięte walki, schodzenie coraz niżej w dół, aż do pamiętnego momentu kiedy to atakujący musieli skakać w dół. To uczucie kiedy lecisz na dół, wystawiony na ostrzał z dołu, by otworzyć spadochron w ostatniej chwili i włączyć się do walki. Nawet częste zgony nie przeszkadzały, gdyż kolejne skoki były coraz to lepsze.

Co do Bad Company 2, to wybrałbym mapę z dodatku Vietnam - Wzgórze 137. Co ci grali zrozumieją jej klimat - najpierw szybki szturm na dwa pierwsze przekaźniki, by potem fala za falą próbować zdobyć tytułowe wzgórze, całkowicie wypalone przez napalm. Biegniesz w górę, obrońcy walą w ciebie, snajperzy mają cie jak na widelcu, a wkoło ciebie połacie wypalonej dżungli. Można poczuć się niczym w piekle. A by nie było za łatwo, pod sam koniec walki wśród okopów.

02.12.2014 14:47

The Force Unleashed było fajne, ale miało jeden mankament - zwykli szturmowcy mogli cię zabić bez problemu, a żaby ich zabić trzeba było uderzyć parę razy(!) mieczem świetlnym. W co porównaniu do ściągnięcia na powierzchnię planety całego okrętu wydaje się po prostu idiotyczne.

W całą serię Jedi Knight nie grałem, tylko w dwie ostatnie, ale stwierdzam że to w nich, a nie w TFU czuć prawdziwa moc. Dowolny wybór rozwoju mocy, fajne miejsca, niezła fabuła, miecz tnący szeregowych za jednym uderzeń oraz genialny system walki - najlepsze gry ze świata Star Wars jakie kiedykolwiek powstały.

Empire at War - jeśli chodzi o strategię, to było genialne posunięcie. Cała galaktyka, rozwój planet i technologii, bitwy w kosmosie (naziemne mnie trochę nudziły) kiedy to flota Gwiezdnych Niszczycieli wchodziła na orbitę oraz destrukcja planet w ostatniej fazie kampanii Imperium. Do tego świetny dodatek, tylko szkoda że nie oddano nam do dyspozycji Super niszczyciela klasy Eclipse, który jest w ostatniej misji. Plus niezły dubbing.

KotoR - mało która gra RPG tak mnie wciągnęła (może tez dlatego, ze to jednak SW co dla mnie jako fana jest obowiązkowe). Historia, postacie, miejsca - to wszystko sprawiło, ze gra jest sztuką samą w sobie. Jedyny dla mnie minus to beznadziejny system walki, ale można to akurat przeboleć.

Rouge Squadron - gra dzieciństwa, wraz z JK. Pamiętam jak z kumplem trudziliśmy się by ją przejść i ile potem dawało to satysfakcji. Tylko jak można było latać tym sokołem, który stał w hangarze?

Episode I: Racer - kolejna gra dzieciństwa. Pamiętam jak kolejne wyścigi były coraz trudniejsze i ile sił trzeba było w nie włożyć przy prędkościach jakie tam panowały. Oraz te odgłosy prosto z filmu - pychotka. (Z innej beczki - Harry Potter: Mistrzostwa Świata w Quditchu - grał ktoś kiedyś w to? Bo ja tak i bardzo ciepło ją wspominam).

No i Battlefront 2 - tryb na Tatooine, gdzie wszyscy bohaterowie mogli się tłuc był po prostu epicki :D.

27.11.2014 18:59

Zmiany wprowadzane w LoL'u są bardzo fajne, ale maja też swoje minusy. Paru junglerów stało się teraz zbyt silnych, co praktycznie wymuszą insta bana na nich (a przynajmniej na Warwicku). Dragona i Barona dalej można pokonać solo, niektórymi postaciami można to zrobić nawet na pierwszym lvl.

27.11.2014 11:25

@Doodoo Master akurat tak ma. Bez stunów w twojej drużynie, jest on praktycznie niemożliwy do ubicia. A dwa tygodnie w tej grze to nie tak dużo. Ja już gram ponad dwa lata, a wiele rzeczy i tak muszę się jeszcze nauczyć.

@elo980 Nie rozumiem twego stanowiska. Czyli że co? Władca Pierścieni też jest tylko dla dzieci w wieku 5-12? Bo także jest fantastyką, jeśli chciałbyś wiedzieć. To w takim razie w tej kategorii należałoby umieścić każdego kto gra w Skyrim, Wiedźmina, HoMM i wiele innych, bo to tez jest przecież fantastyka. Nie lubię czegoś takiego. Bo to, że gra jest dla ciebie nudna to spoko, to w pełni rozumiem. Ale druga część twojej wypowiedzi, jest po prostu idiotyczna.

25.11.2014 16:41

Wyczuwam niedługo ból dupy niektórych z powodu kolejnego newsa o LoL'u.

15.11.2014 21:35

Ja na pierwszym miejscu dałbym Vergen z Wiedźmina 2 - tak ładnego, zróżnicowanego i wesołego (te teksty krasnoludów) miasta nie widziałem w żadnej innej grze. Co do Columbii to się zgadzam się. Ale ja dorzuciłbym inne miasta:
1)Los Santos z GTA V - piękne, słoneczne miasto pełne możliwości i ciekawych miejsc.
2)Steelport Saints Row 3 i 4 - Las Vegas podniesione do tysięcznej potęgi i siedziba świętych. Czy naprawdę muszę mówić więcej?
3)Moskwa z obu części Metro - za klimat, za zniszczenia, strach, bezradność, momenty z widokami i miejscówkami.

12.11.2014 23:23

Gra jest naprawdę idealna, lecz ma jedną mocna wadę - tragiczny system walki. Sorry, ale kto to wymyślił? Gra gdzie do dyspozycji masz miecz świetlny, a klikasz jak głupi raz za razem przycisk by nasz bohater uderzył? To deczko psuje ogólnie grę. Ale fabułą i klimatem nadrabia ten minus.

Co do drugiej części - niby to samo, ale o wiele gorsze. Walka trudniejsza, ale bezsensowna, fabuła się nie klei, postacie też średnie. Dlatego dwójki lepiej nie ruszać, by nie psuć sobie wrażeń.

08.11.2014 10:15

DAJCIE MI TĄ GRĘ. TO BĘDZIE EPICKIE!!!

07.11.2014 09:46
7.0

A już innej grze dostało by się za np. kopiowanie egzoszkieletów z pewnej gry. Nie mówię, ze gra jest zła bo tak nie jest, ale zdecydowanie nie zasługuje na ocenę większą niż 7. Wciąż te same, utarte schematy, fabuła znów jakaś taka nie teges - niby coś się dzieje, ale masz na to wszystko wyrąbane. Jedyne co ratuje singla to Kevin Spacey. Co do multi - mapki tragiczne, niewykorzystujące możliwości egzoszkieletów w tak dobrym stopniu jak to robi Titanfall. Fatalna optymalizacja i lagi. Słownie - niby nowy CoD powstał, ale czekamy dalej na coś co nas emocjonalnie kopnie w jądra i nie pozwoli oderwać się od gry. Najlepiej też jeśli nauczą się robić multi jak w Titanfall - najlepszy wzór w obecnych czasach.

03.11.2014 15:41
9.0

Kupiłem dziś używaną w empiku za 100 zeta i po paru godzinach muszę stwierdzić, że jest kapitalna. Zdecydowanie opłacalny zakup. Wielki i realistyczny świat gry, fajni bohaterowie i fabuła, mnóstwo rzeczy do roboty. Strzelanie proste, ale takie mi się właśnie podoba. Jedynie mam problem z jazdą samochodami, ale to trzeba wyćwiczyć.

02.11.2014 09:14

Powiem to w lekkim stylu krasnoludów - Każdą kurwę, której angielski się nie podoba, powinno się za rzyć powiesić i wybatożyć.

29.10.2014 20:11

Fajna, ale dla formalności - to jest wygląd jednego ze skinów (Katarina z najwyższego dowództwa), który sam posiadam. Ale podstawowa wygląda troszkę gorzej i mniej seksi, więc nie ma się co martwić.

23.10.2014 17:06

Nie rozumiem czepiania się filmu Hitman. Zarówno aktor jak i film był kapitalne. Za ten nowy aktor kompletnie nie pasuje do tej roli i tylko psuje wizerunek naszego ulubionego agenta 47.

10.10.2014 19:34

To może teraz czas an przypomnienie zagadek lwa leona? Najlepsza gra logiczna ever jak dla mnie i także gra dzieciństwa.

03.10.2014 09:39
9.0

Nie podoba mi się jedno, a mianowicie wygląd walki - widać ze zaczerpnięta z Batmana i Assassyna, ale o ile parę ciosów na postać tam wyglądało normalnie (wiadomo Batman ciosy to trzeba parę razy uderzyć, a w Assassynie nosili zbroję to też nie padali za pierwszym razem) to tak tutaj wygląda lekko komicznie. Żeby orków, praktycznie pozbawionych ochrony trzeba było na parę ciosów brać to... żałosne. Lepszy byłby system jeden ork = jeden cios, ale nasz bohater też byłby mniej wytrzymały (ale jednak bez przesady, on jednak nosi armora), a walka byłaby bardziej wymagająca.

02.10.2014 14:00
3.5

GregorQQ - czytając komentarze ludzi takich jak ty, żałuje że nie pozwolono Hitlerowi dokończyć roboty.

A co do samej Twierdzy powiedzmy, że bardzo spory zawód. Uwielbiam jedynkę i krzyżowca, dwójkę i legendy też lubię, extreme i trójka to już dla mnie małe nieporozumienia. A co mnie dobija? Zacznijmy może od skopanej jak leci optymalizacji. Toż to woła o pomstę do nieba, jak gra z taką grafiką (gdzie powiedzmy szczerze wodotrysków brak) działa tak paskudnie. Przecież wygląda to kropka w kropkę jak dwójka i legendy, a tamte działają 1000x lepiej. Na temat dubbingu - jak zawsze w serii (prócz jedynki) to tylko mały dodatek, nie zwracam nawet na niego uwagi. Długość kampanii - przyzwoita, mogłoby być lepiej ale i tak oferuje dużo. I czas na najważniejsze czyli gameplay - gra słyszałem, ze niby stawia na prędkość rozgrywki, ale jednocześnie koszt budynków temu przeczy. Jeśli nie dasz tempa na maksymalne, to możesz sobie czekać do usranej śmierci, aż drwale przyniosą głupie drewno. Ilość mieszkańców w domkach to też kpina, system wzięty prosto z kingdoms, ale o ile tam się sprawdza, tak tu tylko jeszcze bardziej rujnuje rozgrywkę. Cena towarów sklepie to także kpina, wartości powinny być ostro poprawione. Budowa zamku jest tragiczna w porównaniu do poprzednich części, niby oferuje ci swobodę ale jednocześnie ogranicza. System popularności to dno i metr mułu - najlepsze w tym były jedynka i pierwszy krzyżowiec, gdzie system był jasny i czytelny. Bezpośrednio co się z też wiąże to produkcja żywności. Miałem dwadzieścia piekarni, sady i ser a i tak produkcja na poziomie pierwszym była niższa niż zużycie (WTF???). Poprzedni minus, tak jak część poprzednich ma też związek z ilością dostępnego miejsca - na większości map nie ma praktycznie miejsca na nic, więc połowę zamku zajmą ci praktycznie same domki, które zapewnią osadników do drugiej połowy zamku, czyli gospodarki (która i tak będzie biedna bo nie ma miejsca). Nawet walka jest skopana - kusznikom brak mocy, czego nie można powiedzieć o katapultach. Kamienie którymi strzelają wyładowane chyba są po brzegi trotylem, bo innego wytłumaczenia nie widzę. Reszta wojsk jest w miarę zbalansowana, ale to niewielkie pocieszenie.
Niestety ale muszę stwierdzić, że już po raz drugi Firefly skopało świetną serię strategii. Może czas przekazać ją komuś innemu, kto poczuje ten klimat i zapewni nam kontynuację godną tej serii, a nie crap zrobiony, bo nam się chciało. Niestety ale jeśli chodzi o klimaty pustyni i krucjat, dalej pozostaje nam tylko stary krzyżowiec.

14.09.2014 21:40

EEEE... A dlaczego nie wspomniano nic o osadzie, którą założył Connor i skarbie Kida? Są to ważne elementy fabuły i nie rozumiem czemu ich zabrakło? I szczerze Connor to wg. mnie najlepszy bohater ze wszystkich, ma najlepsze cechy ze wszystkich do bycia assassynem.

08.09.2014 08:52

Śmieszą mnie ludzie, którzy mówią że LoL nie ma fabuły. A właśnie ma i to całkiem sporo. Niestety ale nie wszystkie informacje przeczytasz na oficjalnej stronie, mimo że Riot powinien je tam umieścić. I nie ogranicza się to tylko do opisów postaci - jest także bogata sieć powiązań między nimi (część dostępna podczas samej rozgrywki, albo kiedy kupują dany przedmiot lub są w danym miejscu na mapie), krainy Runeterry oraz ich historia. Z ciekawości zacząłem to kiedyś czytać i trzeba przyznać, ze to jedne z lepszych uniwersów fantasy jakie stworzono, niestety olewane do tej pory przez twórców, a sądzę że jakby to bardziej rozwinąć poza grą i w samej grze, zyskała by ona o wiele bardziej.

01.09.2014 13:26

Dla mnie zawsze było, jest i będzie wydawanie gier na wyłączność. gra powinna być wydana na wszystkich platformach, by wszyscy mogli się nią cieszyć, a i wydawca więcej by zarobił.

24.08.2014 09:37

Ulvi brzmi jak Jar Jar Binks w tym wspaniałym dubbingu XD

13.07.2014 19:01

Epicki Mass Effect na którym się po raz pierwszy w grach popłakałem (mój wybór to synteza, a co dziwne inne zakończenia w ogóle mnie nie poruszyły). Bioshock Infinite i Metro:Last Light wkurzyły mnie, ponieważ nienawidzę kiedy mój bohater ginie, a ja wczuwam się przez całą grę w fabułę, kibicuje bohaterowi a tu kupa. Spec Ops The Line - genialna gra i genialne zakończenie (ale tylko pod względem fabularnym, mechanika była lekko skopana), choć też zależy do którego zakończenia doprowadzimy.

13.07.2014 13:01

Piękny widok jak Brazylia została w końcu osądzona i przegrała tak sromotnie. Szkoda, że Niemcy powstrzymali się i nie władowali im kolejnych siedmiu bramek. FIFA naprawdę powinna się przyznać, że przepościła ta Brazylię dalej i ją faworyzowała. Ale w końcu życie ją osądziło i to sromotnie. Grali gorzej niż nasi i był to najpiękniejszy widok tych mistrzostw.

08.07.2014 10:04

Ta gra zasługuje na wyższe oceny niż każda obecnie wychodząca część CoD. Przyjemna, trudna, w lepszych klimatach niż przyszłość. Szkoda, że naprawdę nikt jej nie docenił.

06.07.2014 21:27

Moja Shepard, Riddick, Jim Raynor, rodzina Kenweyów i Nathan Drake.

05.07.2014 11:02

Gdyby na traktowali na euro jak Brazylię na mundialu to byśmy byli w finale. Jak zobaczyłem wczoraj ten rzut wolny przyznany z niczego, po którym padł drugi gol dla Brazylii przestałem oglądać mecz. To było już zbyt żałosne.

01.07.2014 21:53

Nosz krew mnie zaczyna zalewać, patrząc jak kolejny kraj (teraz Argentyna) grający jak na swoje umiejętności mega fatalnie, wygrywa i przechodzi dalej. Te mistrzostwa to jakaś pomyłka. Mam nadzieję, że mundial wygra Kostaryka albo Urugwaj, bo reszta drużyn z Niemcami, Brazylią i Argentyną gra wybitnie słabo.

01.07.2014 10:04

Kolejna drużyna, czyli Niemcy jest tam gdzie nie powinna. Ale to już trzecia po Brazylii i Holandii. Wszystkie grały strasznie słabo, nie pokazały niczego wyjątkowego w swych meczach, wchodząc fuksem do ćwierćfinałów. Szkoda mi Chile, Meksyku i Algieri bo zasługiwały 1000x bardziej na wygraną. Przy okazji te mistrzostwa pokazały jak słaba jest europejska piłka.

28.06.2014 22:41

Szkoda Chile. Prezentują o wiele wiekszy poziom gry niż Brazylia. Ale wygrali fuksem niż umiejętnościami.

07.06.2014 08:25
9.0

U większości narzekających widzę ból, zapewne z takiego powodu - zacząłem grać, byłem słaby, ciągle mi kradli kile (tylko dzieci uznają ks, tak naprawdę to jest zabójstwo dla drużyny). A tak naprawdę to póki ci LoL jest najlepszą tego typu grą. Dota 2 może i jest, ale szczerze przyznam, że jest dość nudna i za wymagająca. Jak będę chciał wymagającej gry to kupię Dark Souls itp. a nie będe się babrał w granie przez neta. Tak naprawdę to problem z drophackami, oszustwami itd. jest mniejszy niż 0.001 procenta gier, czasem zdarzy się afk lub osoba która nie ogarnia tematu, ale gdy już się zacznie grać - miodzio. Ile to już meczy człowiek rozegrał i to takich porządnych gdzie jeden błąd zaważył o wygranej lub przegranej. Ile emocji dała gra z kumplami ale też i solo. Gra naprawdę nie zasługuje na taki hejt, ale ludzie są idiotami co widać po komentarzach, ponieważ widzę narzekania, ale prawie nigdy nie napiszą dlaczego.

18.05.2014 10:39

Nigdy nie rozumiałem fenomenu Half-Life 2. Beznadziejny gameplay, nijaka fabuła i postacie - samo to odrzuca od tego ba tyle mocno. Ale Valve udało się wmówić ludziom, że ta gra jest dobra, a oni dali się na to nabrać. Tak samo jest z najnowszymi CoD'ami. Obydwie gry stoją na tak samo niskim poziomie.

17.05.2014 14:19

@Maxley Zarówno o to i o to.

A sam komiks kapitalny, dawno żaden z komiksów na golu mnie nie rozbawił w takim stopniu.

02.05.2014 11:18

Ktoś tu kopiuje w mniejszym lub większym stopniu Titanfall, Crysisa i bóg wie co jeszcze. Seria CoD upadła, a to że się tak dobrze sprzedaje można porównać do chińskich wyrobów - może i sprzedawane masowo, ale z wykonaniem leżą i robią pod siebie.

25.04.2014 17:16

Lego Mass Effect!!! I tyle w temacie.

18.04.2014 11:54

A jej nazwa to będzie "ARMIA"? XD

17.04.2014 16:58

Tzar: Ciężar Korony, World in Conflict, R.U.S.E, Twierdza (i ewentualnie Locoland - mam oryginał dalej na półce po jakiś 10 latach) - nie wiem czemu zostały pominięte i mam nadzieję, że to tylko przypadek, a nie celowe pominięcie. I też ani słowa o nadchodzącym Planetary Annihilation (które sam posiadam i gorąco polecam).

13.04.2014 10:08

Za tą cenę i to co ona oferuje to już o wiele lepiej wziąć już nawet te RP w LoL'u niż ten kit jakim jest Ground Zeroes.

03.04.2014 17:24

Patrząc na wypowiedź TobiAlexa widzę kogoś, kto ma niezły ból dupy. I co z tego, że pecetowcy grają w symulatory kozy, a konsolowi gracze nie? Jak dla mnie to tylko pokazuje, ze twórcy widzą większy potencjał i większą ilość humoru w tych pierwszych, oraz że szkoda im czasu na maszyny, które już teraz są przestarzałe technologicznie.

03.04.2014 15:32
9.0

Ta gra zasługuje na o wiele większą ocenę niż CoD i BF razem wzięte.

19.03.2014 18:34

Bardzo fajny program. Więcej takich.

15.03.2014 10:45

Komiks fajny. I komentarze pod nim też, bo śmieszą mnie te wszystkie ludki, które mają ból dupy o kolejną grę, która jest lepsza od ich ukochanego CoD'a.

03.03.2014 16:53

Polecam rzucić LoL'a w pizdu i zająć się normalnymi grami.

02.03.2014 20:43

@gerszom - Mała ciekawostka, bo za czasów wojen rojów, czyli jakieś 25 lat po zniszczeniu 2 gwiazdy śmierci, był Jedi wookie, do tego był on kuzynem naszego ulubieńca.

27.02.2014 10:43
4.5

Gra zapowiadała się ciekawie, ale odbił mnie od fatalny system sterowania. Już nawet nie chodzi o rozłożenie klawiszy, które można by zmienić, ale o prace kamery, która zachowuje się jakby ślizgała się po lodzie, jest nieprecyzyjna i odbiera radość z zabawy, szczególnie w momentach gdzie panuje więcej akcji. Dlatego wystawia ocenę taką, a nie inną - grało się dość przyjemnie, ale nie będę tolerował tak skopanego sterowania.

27.02.2014 10:33

Przeczytałem tytuł newsa i pomyślałem - "O ja pi**k****dole". Ale później jest napisane, ze te 50GB potrzebne tylko do instalacji. Może autorzy będą pisać tytuły bardziej ścisłe, które nie będą aż tak kontrowersyjne i nabijają licznik wejść.

22.02.2014 23:05

Call of Duty własnie umarło, narodził się TItanfall. CoD RIP

20.02.2014 17:21

Oprócz Gry o Tron nie ma tu nic wartego uwagi. Szkoda że pominięto Impersonalnych (Person of Interest), jeden z najlepszych seriali jakie ostatnio powstały.

18.02.2014 14:23

Nie rozumiem jak taki gniot jak GTA V dostał się na podium. To tak jakby Trynkiewicza ogłosić ministrem sprawiedliwości, albo nadać pokojową nagrodę nobla. Normalnie dno i sto metrów mułu.

16.02.2014 23:21

Catwoman z B:AC? Gdzie ona jest????

14.02.2014 20:27

Sprzedałem konto i rzuciłem te grę w cholerę. Gra niedopracowana, wiecznie zlagowana, słaby balans postaci, mnóstwo noobów i hejterów. Wolę pograć w jakieś normalne gierki typu Assassin's, Battlefield czy Tropico niż kolejny raz w życiu babrać się w tym gównie.

10.02.2014 20:08

Po raz pierwszy powiem, ze jeśli chodzi o Pay 2 Win to autor nie wie co mówi. Wszystkie rzeczy w sklepie można kupować. Ale bronie są tylko do walki wręcz. Do tego wszystko co WAŻNE kupujemy za pieniądze zdobyte na zombie, dodatkowo kasy znajdujemy mało, a cena ich w sklepie to masakra. Zresztą mam dość tej nagonki na Infestation, bo tak jest modnie. Bardziej bym się przyczepił do DayZ bo jest o wiele gorsze pod wieloma innymi względami. I przyjemniej się w to gra z przyjaciółmi niż w tamten crap.

07.02.2014 00:09

@jampa widze ze jestes kolejnym ktory dal sie nabrac na medialna nagonke na war z. nahpierw zagraj a potem oceniaj. i day z wcale nie wyglada lepiej. (sorry za ortografie ale z telefonu pisze sie troszke gorzej niz z kompa)

06.02.2014 18:41
9.0

Bardzo fajna gra, ciekawa fabuła, bycie assassynem choć nim nie jesteś XD. Dodatki też fajne, choć ten z Avelin za krótki.

06.02.2014 15:56

Ale Infestation obecnie jest o wiele lepsze od DayZ. Wiem bo posiadam obydwie gry i trzeba to przyznać, że Infestation jest o wiele lepiej dopracowane i choć oferuje mniej to cały czas dodawane są nowe rzeczy, jest wszystko naprawiane itd.

01.02.2014 12:04

Trevor twardzielem roku? HAHAHA. Wszystkim głosującym na niego na mózg się rzuciło. Co do psychopaty się zgadzam, ale Edward z 2 miejsca jest 100000x twardszy niż taka ciota jak Trevor. Co do reszty się zgadzam, może tylko Vergil bardziej zasługuję na pierwsze miejsce niż Nilin.

29.01.2014 22:25

Zdecydowanie Vergil. Nawet ja, który nie znoszę wszelkich ciuchów poza dresami z chęcią założyłbym jego strój który nosi podczas pierwszego spotkania z nim. Po prostu zabijaka z klasą.

29.01.2014 15:35

Skakanie to zbędny bajer, z którego i tak się nie korzysta a propo dyskusji powyżej. A co do komiksu - spodziewałem się innego zakończenia, a tu niespodzianka i śmiech. Oby tak dalej.

28.01.2014 17:29

Zdecydowanie Bioshock.

26.01.2014 15:47

Nope. Ocena bez zmian. I ciekawa opcja kilku zakończeń. Oraz wyjaśnienie całej kampanii, które ukazuje że to co widzimy, nie zawsze jest prawdą.

26.01.2014 15:14

Poszedłem na obiad, wracam a tu załadowana tylko JEDNA minuta filmiku. Zajebiście to jest zrobione, po prostu kolesia za to odpowiedzialnego za jądra i na latarnię.

26.01.2014 00:42
8.5

Co prawda gry jeszcze nie ukończyłem, jestem jeszcze w połowie ale muszę przyznać iż gra przynosi bardzo dobre odczucia. Musze stwierdzić iż póki co Spec Ops jest naprawdę growym Jądrem Ciemności, a im dalej tym bardziej odczuwa się ten klimat. Mechanika walki może i nie jest wybitna, ale nie sprawia też dużych trudności, strzela się przyjemnie, AI wrogów mogłoby być lepsze. Grafika jest naprawdę cudna, ten Dubaj, budynki, piasek, wnętrza - po prostu miodzio (zwłaszcza na full detalach). Oceniam grę bardzo pozytywnie, ale zobaczymy jeszcze czy ocena będzie do zmiany po ukończeniu gry.

25.01.2014 23:28

Zdecydowanie oddaje 2 glosy - DMC (nawet mój tata jak to zobaczył to się uśmiał) i Saint's Row.

24.01.2014 16:41

@pager1997 Bez problemu można grać bez pada. Gra jest pod tym względem również bardzo fajnie zrobiona, a wiem co mówię bo grałem w niej na klawie i myszce.

24.01.2014 16:36

Zdecydowanie w niedocenionych zagłosowałem na DMC. Gra zasługuje na o wiele więcej. A w grach we wczesnym dostępie brakuje mi Planetary Annihilation, bo DayZ obecnie jest totalnym badziewiem.

24.01.2014 13:27
9.0

Muszę przyznać, nie wiedziałem co mnie czeka grając w DMC. W poprzednie części nie grałem i powiem szczerze, że raczej nie zamierzam z jednego powodu - nie chce psuć sobie wrażeń po tak obłędnej grze. Fantastyczne lokacje jak i przeciwnicy, ciekawa fabuła, dziwaczni (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) bossowie, kapitalna muzyka podczas walk. Choć powiem szczerze, średnio ogarniam combosy w takich grach, to jednak walczyło mi się wyśmienicie, praktycznie masz 7 broni do wyboru, do tego ich kombinacje - miodzio. Sam główny bohater jest taki jaki powinien być, z charakteru przypomina mi trochę Śmierć z Darksiders lub Anakina - w większości zapatrzony w siebie, mający gdzieś swych wrogów, butny i uwielbiający walczyć. Oglądając jak zmienił się z wyglądu do poprzednich części wychodzi na zdecydowany plus. Inne postacie równie świetnie zarysowane, może tylko coś tam skrzypi przy Vergilu, ale tylko odrobinę. Co do wymagań to na 4 letnim kompie gram na full detalach bez zacięć więc optymalizacji powinny uczyć się inne studia. Czekam na kolejną część tej serii, byle była właśnie tak zrobiona.

24.01.2014 11:33

Wygląda jak Assasin's Creed. Czy tego na pewno nie robi Ubisoft?

23.01.2014 13:36

O wiele bardziej opłacalne jest WarZ (obecnie Infestation) niż DayZ, ponieważ jest o wiele lepiej dopracowane i co wielu się bardziej spodoba - tańsze. gdyby nie Humble z DayZ chyba bym w życiu tego nie kupił, ponieważ koszta do tego co oferuje jest nijakie.

22.01.2014 23:09

Niestety ale nie mogę zdecydować się na konkretnego bohatera. Dante jest wg. mnie zajebisty, pełen arogancji i pogardy dla wrogów, zabawny i potrafi zrobić niezłą siekę. To samo Boss (prezydent) - super moce, zero litości, niepohamowana chęć mord(or)u i bycie

spoiler start

imperatorem największego kosmicznego imperium

spoiler stop

. Obydwoje powinni zasiąść na tronie, reszta może im czyścic nocniki.

13.01.2014 20:17

CoD takie gówno 20 milionów. Taka świetna gra 1 milion. I don't live on this planet.

11.01.2014 20:06

I tak lepsze o wiele jest WarZ cały czas rozwijane, balansowane, dofawane nowe rzeczy itd.

05.01.2014 10:58

Nie wiem czemu tak dużo ludzi ciągnie do tej feudalnej Japonii czy Francji. Wg. mnie ciekawym okresem byłyby lata 30-50 w USA, kiedy to rządziły mafie, gangsterzy, czasy prohibicji, założono Las Vegas. Z tego można by stworzyć naprawdę ciekawy materiał.

04.01.2014 12:31

Powiem szczerze, że co do Beyond autor artykułu jest mega negatywnie nastawiony. Nie wiem dlaczego, może jest już takim maniakiem przemocy i szybkiej akcji, że nie pasuje mu gra, która nareszcie jest czymś innym. Ma doskonałą fabułę, mega wykreowane postacie, ciekawe "misje". Zdecydowanie gra roku. Więc dobrze ci radzę - idź autorze dalej graj w swego nędznego CoD'a którego oceniasz na 1111111111/10 i pław się w tym szambie.

30.12.2013 10:30

Największe rozczarowania:
1)Wielki upadek serii CoD od Modern Warfare 3 w dół, gdzie absurd zaczynał gonić absurd, coraz bardziej niedopracowane części, oferujące coraz mniej, mające to samo co poprzednicy (mógłbym wliczyć jeszcze Black Ops z jego zabugowanym do tej pory multi, ale ma dobrą fabułę i fajne zombie więc oszczędzę).
2)Xbox 360 - jak można było wypuścić taki crap, na początku psujący się niemiłosiernie, potem już i tak daleko w tyle za PS3, płatne multi, nie oferujące nic ciekawego.
3)FPS'y na konsolach - to od zawsze na zawsze, bo trzeba być masochistom by grać w taki gatunek na tak niedokładnym sprzęcie jakim jest pad.
4)Anulowanie i słabe gry - Star Wars 1313, FPS taktyczny Tyberium, Duke Nukem Forever to tylko niektóre przykłady zmarnowanych potencjałów które się ukazały lub nie
5)Badziewne DLC dające najszczodrzej mapki, najbiedniej jakieś ubranko czy tym podobne
6)DRM'y często bardziej szkodzące zwykłym kupującym niż piratom
7)Kontrolery ruchowe i ich słabo wykorzystany potencjał

23.12.2013 17:36

@berial6 Pierwszy raz w życiu takie bzdury czytam jak to co ty piszesz. Mikołaj zawsze był na Wigilię i będzie.

23.12.2013 12:53

94%, wszystko zrobione prócz wyzwań w 15 godzin. Co wam tyle czasu zajmuje?

21.12.2013 11:03

A ja dalej nie rozumiem takiego zainteresowania GTA. Gra jest tylko i wyłącznie porządna, nawet nie dobra. W szkolnej skali zasługiwałaby na 3+. Ale jak wiadomo to GTA, więc trzeba. Zainteresowanie i wysokie noty Tomb Raider za to jest w pełni uzasadnione. Po bardzo dobrych poprzednich częściach twórcy dokonali niemożliwego i stworzyli prawie że cudo. Co do Skyrima powiem tyle - gra fajna, ale jej atrakcyjność zależy bardziej jak szybko znudzi ci się łażenie i eksploracja oraz monotonne i zbyt łatwe walki ze smokami. O CoD:Ghost nawet się nie wypowiem, najwyżej tyle że to dno i metr mułu. Bioshock Infinite - nie sądziłem nigdy, że fps może mieć tak wciągającą fabułę i klimat, to samo tyczy się Metro Last Light

spoiler start

tylko czemu obaj bohaterowie muszą ginąć na końcu? Naprawdę twórcy nie mogą wymyślać nic innego?

spoiler stop

. Saints Row IV - tu jak na razie bez zmian, gra daje to co powinna czyli mnóstwo absurdu, przemocy, dziwnych broni i postaci, seksu i humoru oraz supermoce - zdecydowanie najciekawszy sandbox tego roku. Crysis 3 po prostu był, nic więcej, nic mniej. Battlefield 4 - pod pewnymi względami lepsza od 3, zwłaszcza to co zrobili w trybie multi, na bugi i błędy nie zważam - sam jakoś ich nigdy nie miałem ani tu ani w 3, więc nie wiem o co to narzekanie. AC:IV - rozwinęli jedną z najlepszych rzeczy z trójki czyli bitwy morskie, dodając do tego ogromny świat, ciekawe postacie (i do tego to najlepsi Piraci z Karaibów, bez Piratów z Karaibów). Sniper nassz polski - nijaki. Batman - dalej interesujący, ale nich Rocksteady się tym zajmie. Company of Heroes 2 - interesująca pozycja, choc nie pozbawiona absurdów (walka czołgu z piechotą mogę określić tak - WTF?!). Dead Island Riptide - za bardzo szczerze nie wiem. Dopiero go ogram gdy dostanę na święta XD

Czyli ogólnie rok można podsumować jako dobro. Było dużo dobrych gier, wyszła kolejna jeszcze bardziej zła część CoD (tak nie daruje tej serii, póki nie wejdzie do niej duży powiew świeżości i porządna optymalizacja). Byle tak dalej, a my gracze nie będziemy musieli w ogóle odchodzić od komputerów ;)

10.12.2013 15:21

Strategia w czasach wojny ze Żniwiarzami, na ziemi w stylu Starcrafta, reszta )czyli mapa galaktyki i starcia kosmiczne) w stylu Star Wars:Empire at War. I więcej mi do szczęścia nie jest potrzebne.

01.12.2013 18:51

Tomb Raider, Mortal Kombat, Dungeon Siege: W imię króla, Doom, Resident Evil, Prince of Persia - wszystkie te filmy lubię i oglądam często

19.11.2013 23:04

@claudespeed18 O widzisz. Zapomniałem że Punisher też jest ;)

17.11.2013 10:07

Z moich ulubionych bohaterów (oczywiście prócz Starka) znalazłem Ghost Ridera i Blade'a. Do tego można odblokować motocykl tego pierwszego :D

05.11.2013 14:56

Battlefield i tak wygrywa, ale wolę Ghosta z jednego powodu - nowy zombie-kosmiczny mode, a z tych dwóch gier tylko Ghost pójdzie kumplom i będzie można pogiercować.

ps. Marketingowo i tak wygrywa BF. Krótka wzmianka była o nim nawet w Playboy'u ;)

03.11.2013 22:30

Po pierwsze - zombie mode był po raz pierwszy w World at War, a nie Black Ops (choć specjalnie dla niego kupiliśmy z kumplami te dwie części).
Po drugie - najlepszy moment ever jak Mason uświadamia sobie, że Reznov był jego wymysłem, a drugi to zaraz potem jak wynurza się z wody i widzi te okręty stojące obok łodzi. To było mega.

31.10.2013 23:45

Oto co myślę gdy widze znowu narzekanie na dubbing w jakiejkolwiek grze.

30.10.2013 20:41

Tutaj jeszcze nie testowałem kampanii ale niedługo to zrobię. A co do tego że kampania w BF 3 jest słaba - WTF?! Czy was poje****??? BF3 miał jedną z najlepszych kampanii w grach fps. Oprócz Black Ops jedynki nie znam żadnej tak dobrej kampanii dziejącej się w czasach współczesnych konfliktów. Więc nie wiem, naprawdę nie wiem czego byście chcieli? Bo podobne fabuły znajdziecie w większości książek na które byście tak nie psioczyli, nawet u Clancy'ego (przeczytałem prawie wszystkie jego książki wiem wiem co mówię - tam też łatwo widać te same chwyty fabularne, motywy bohaterów itp.).

25.10.2013 07:46

Po pierwsze i ostatnie - to nie jest Ezreal tylko ŻYD.

18.10.2013 07:47

Lepszy od widmowego tancerza jest huragan runnana. Pozwala on wykorzystywać pasywkę cait co praktycznie 3 strzał, a daje on dodatkowy dmg w postaci 250% obrażeń podstawowych. Co do reszty buildu mogę się nawet zgodzić. Powinniście tylko pisać, że zależy on od sytuacji, przeciwników itd.

16.10.2013 23:00

Większość ludzi tu to widać, wielcy fani DOTY, bo mają tak ból dupy. Ja tam grałem i w LoL'a i jej przeciwnika. Obie gry fajne, ale znajomi grają głównie w LoL'a to raz, a dwa jest o wiele prostszy jeśli chcesz sobie pograć tak po szkole dla luzu.

17.09.2013 08:38

I tak Saints Row IV lepsze, więc nie wiem czym tu się ekscytować.

27.08.2013 23:21

mój ulubiony hero

16.08.2013 23:57

Czemu nikogo z redakcji nie było na zlocie gamewalk?

09.08.2013 20:56

Ekhem. The Vardens czyli Vardeni nie jest prastarą nacją. Ma ona niecałe 100 lat i walczy z Imperium, którym rządzi szalony smoczy jeździec Galbatorix. Ciekawe więc czy Eragon jest po drugiej stornie konfliktu.

01.08.2013 13:35

Bardziej bym wstawił Garrusa zamiast Wrexa. To do kompana z ME. Ale naprawdę pominiecie Elisabeth w tym top 10 jest oburzające.

31.07.2013 00:25

a do następnej części w rytmie gier proponuje Remember Me lub Stronghold. Obie gry maja niesamowity klimat, który potęguje towarzysząca im muzyka. Pewnie wielu bardziej by chciało usłyszeć o Stronghold.

30.07.2013 17:52
30.07.2013 17:46

Mega grafika z BioShocka. Idealna na dodatek ;)

20.07.2013 00:50

Zróbcie może filmik z Tzar:Ciężar Korony. Jedna z najlepszych strategii ever, a tak rzadko wspominana.

20.07.2013 00:45

Dwójka lepsza od jedynki? HAHAHAH, dobry żart mości panowie. Dwójka jest o wiele gorsza pod każdym względem. To Obsidian powinno się uczyć jak tworzyć porządne RPG, bo Bioware to mistrzowie nad mistrzami.

19.07.2013 01:23

Przecież główny bohater dowodzi drużyną Delta. Główny bohater to Boss, reszta to Fixer, Sev i Scorch. Sev ginie na końcu na Kashyyyk. Po wojnach klonów zajmowali się polowaniem na Jedi, którzy przeżyli. Nie chcieli dołączyć do Kala Skiraty i Omeg.

18.07.2013 18:03
9.5

PS.Ale i tak wystawiam dobrą ocenę. Gralo mi się przyjemnie, choć szczerze powiedziawszy to z tych wigorów nawet nie korzystałem. Fabuła porządna, choć zakończenie deczko do dupy (dlaczego napisałem tez wcześniej). Nie wiem co narzekacie na port, ja nie miałem żadnych problemów z grą, sterowanie spoko, optymalizacja też. Cudowna postać Elisabeth jest ogromnym plusem tej gry. Co do Bookera - typowy amerykański detektyw z tamtego okresu, ponury, niezadowolony, tylko by pił. Grafika też śliczna. Ogólnie jeden z najlepszych FPS-ów ostatnich lat. I już właśnie za samą fabułę należy się 8. Reszta za pozostałe elementy gry.

18.07.2013 17:50

UWAGA DALEJ JEST SPOILER!!!~UWAGA DALEJ JEST SPOILER!!!~UWAGA DALEJ JEST SPOILER!!!~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dlaczego główny bohater musiał znów zginąć? Ostatnio coś staję się to zbyt oklepanym schematem w grach. Elisabeth zabija Bookera. Artem ginie w Metro:Last Light. Śmierć Shepard w Mass Effecie. Powiem szczerze staję się to deczko męczące i wkurzające. Przywiązujesz się do bohatera, chciałbyś jakieś porządne zakończenie, a tu znowu to samo. Niedługo we wszystkich grach bohater będzie ginął na końcu.

08.07.2013 11:12

Czy was tez to nie zastanawia, dlaczego prawie wszystkie laski w LoL'u (nie liczę tu Tristiany czy Lulu) mają wielkie cycki.

04.07.2013 20:38

Zarąbisty trailer, zarąbista muza do niego, zarąbista gra.

28.06.2013 19:06
9.5

Jedna z gier zasługujących na miano gry roku. Studio, które tworzyło tą grę, stworzyło bardzo fajne dzieło jak na swój pierwszy raz. Gra jest śliczna, Paryż (a właściwie Neoparyż) bardzo mi się podobał - czyste ulice dla bogatszych, slumsy biednych, więzienie, laboratorium - wszystko ma swój klimat. System walki też jest bardzo fajny - comba są intuicyjne, dodatki wzmacniające ciosy pomagają w walce, choć czasami czyniąc ją za łatwą (konkretnie mam na myśli leczenie), dodatkowe umiejętności aktywowane po naładowaniu paska skupienia, mogą odpowiednio użyte zakończyć szybko walkę. Ogólnie przypomina mi trochę system walki z Batmana, co jest bardzo dużą pochwałą. Parkour tez miło urozmaica rozrywkę. Fabuła jest bardzo interesująca, ma parę doskonałych momentów np. podczas drugiej modyfikacji pamięci (kto grał ten wie o co mi chodzi, a nawet jak nie to mała podpowiedź - samochód). Najbardziej mnie rozwaliły zagadki - nie są trudne (chyba że ciężko u ciebie z logiką), ale przyjemnie zrealizowane, a zmienianie wspomnień odbywa się ciągiem przyczynowo-skutkowym więc można szybko załapać co trzeba zrobić.. Minusów za bardzo nie znalazłem - jedynie gra się deczko przycina, ale nie w momentach walki, ani żadnych wymagających większej uwagi, czyli skakanie, itp. (choć to przycinanie to może być wina mego kompa). Polecam zdecydowanie każdemu i czekam na kolejną część.

28.06.2013 18:40

Zdecydowanie Mortal Kombat. Gdy tylko zobaczyłem, że nie będzie na PC to mi się żal zrobiło na sercu, ale spoko. Ale kiedy tylko zapowiedzieli dodatek z Freddym to już mnie szlag trafił, że nie będę mógł zagrać tak fajną postacią. Ale teraz... Teraz w końcu nadejdzie czas na bezsenne noce (taka mała dwuznaczność tego zdania jeśli chodzi o Freddiego :D ).

26.06.2013 10:27

Dariuszxq nie chcę cię martwić, ale Adventure Time to gówno.

15.06.2013 09:11

WTF?! Gdzie jest Saints Row IV, które jest najlepsza grą akcji EVER.

09.06.2013 12:23

A gdzie Twierdza Krzyżowiec 2? też ma być na E3 i to będzie najlepsze.

07.06.2013 20:27

1:35 nawiązanie do Mass Effect 2. Ale będzie ciekawie.

06.06.2013 20:01

4 powinna się opierać na tym gorszym? zakończeniu 3 czyli [nie czytać ci co jej nie ukończyli] Shaundi i Viola jest martwa, a Boss zaczynał od Steelport jako własnego państwa miasta [koniec spoilera]. Wtedy miałoby to większy sens.

04.06.2013 15:25

Pika Pika??? Graliśmy w edycję Red z kumplami w podstawówce, na emulatorze GameBoya.

01.06.2013 00:49

Na oficjalnym forum w dziale Twórczośc Fanów stworzyłem pomysł na nowa postać. Interesowałoby ,mnie co o niej sądzicie. http://eune.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=581620

29.05.2013 17:16

A gdzie Akademia Policyjna?

26.05.2013 10:56
8.5

Wg. mnie troszkę bez sensu zrobione zakończenie. Dlaczego niby to złe jest docelowe. Dlaczego

spoiler start

mały cień chodź mu pomogliśmy w końcu i w ogóle niby nas olewa bez przyczyny w jednym z zakończeń, a w drugim ni z du** ni z pietruchy ratuje nas?

spoiler stop

. Powiem, że obejrzałem to dobre zakończenie na youtube i ja uznaje, że miałem naprawdę takie, a nie to drugie lipne. Ale poza tym gra jest całkiem spoko - trochę trudno było na moście, a to przez to że amunicja mi szybko szła. Gra zasługuję na porządną 8 z +.

23.05.2013 17:16

Nie znacie się, Call of Juarez najlepszy z tych wszystkich gier.

16.05.2013 22:29

Coś im w coś. Mam urządzenie z systemem android 4.0, który jest ich system i nie mogę nawet z powodu jakiś głupich ograniczeń zainstalować sklepu google play.

09.05.2013 22:37

@claudespeed18 A czemu nie? Scarlett jest sexi.

07.05.2013 10:57

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak!!!

05.05.2013 18:33

To będzie murowany kit (i nie, to nie jest błąd). Lepiej poczekać na Saints Row.

16.04.2013 16:38

Jedyne co pamiętam z tej gry, to to że tata w nią grał jak miałem hm... 4-5 lat. I to że trochę się jej bałem, a zwłaszcza tego złego.

10.04.2013 15:02

1 kwietnia już był.

04.04.2013 17:19

Ja widzę tylko jedno - CYCKI!!!

30.03.2013 10:58

G.I.Joe trzeba zobaczyć. Szklana pułapka jest the best. No i zwiastun Wolverina - w końcu kolejny film o najfajniejszym i najpotężniejszym z mutantów (tak, tylko Magneto ma z nim szanse, ale tak poza tym to nie ma nikogo innego).

28.03.2013 15:49

Powiedzieć że jakiś CoD lepszy od BF. OMG! Już jadę z kałachem. A poza tym szkoda troszkę, że odeszli od realizmu i nie będzie go w takim stopniu jak w 3.

25.03.2013 17:24

Saints Row bije na głowę nędzne i sztampowe GTA, które nie ma ani klimatu, ani porządnego gameplayu.

25.03.2013 16:19

Najbardziej żałosny bohater z najbardziej żałosnej serii w historii.
PS.Ale komiks dobry.

17.03.2013 14:35

Gra jest fajna ale trzeba się przygotować na to, że będziesz często przegrywał. Bo powiem szczerze, ze takiego skretynienia na metr kwadratowy to nie ma nigdzie indziej. Często trafia się na ludzi, którzy wychodzą z gry, niewspółpracującą, celowo giną, nie umieją grać(nawet na 30 poziomach). Więc najczęściej podczas gry tylko się wkurzasz, a rzadziej cieszysz z gry. Chyba że, masz znajomego z którym możecie grać, wtedy mozną wygrać nawet we dwóch.

11.03.2013 16:24

Gra jest za darmo, a takie gówno jak CoD za 130. I gdzie tu logika?

10.03.2013 22:39

Najbardziej dla mnie była pamiętna scena z płonącym korytarzem i idącą po środku Almą.

10.03.2013 01:54

A jak na innych grach siadają serwery podczas premiery to nie ma aż takiego hejtu. Ludzie uwzięli się po prostu na EA. Co prawda nie jest to takie bezpodstawne, ale jednak to zaczyna być trochę przerażające. Już bardziej na coś takiego zasługuje Acti (z ich wiecznie niedopracowanym codem i badziewnymi dlc) czy Valve z tym ich steamem. Poza tym ja jestem za EA - wydaja porządne produkcje, spolszczone (tak, teraz patrzę na ciebie cenega), mają dobra pomoc techniczną, świetnego Origina. Jest to porządny wydawca, któremu przyznaje zdarzają się wpadki, ale potrafi je szybko usunąć w cień. Tu tez chyba działa taka polska mentalność, bo nie widziałem ani nie słyszałem by tak narzekano na EA za granicą.

04.03.2013 18:19

Właściwie teraz po skończeniu całej gry muszę ponownie przyznać, że gra jest wyczesana w kosmos. Ale może mi ktoś wyjaśnić jedno

spoiler start

Co miała oznaczać Clementine (tuż po napisach w 5 epizodzie) samotna na polu i tamte dwoje ludzi czy zombie? Przecież miała (przynajmniej u mnie) iść do Christy i Omida przy pociągu. O co w tym chodzi?

spoiler stop

Mam nadzieję, że będzie następna część.

01.03.2013 17:40
9.5

Andriu18 ubiję cię osobiście za debilizm.
A co do gry - nie pamiętam kiedy ostatnio (i czy wogóle) czułem taki głęboki iw ciągający klimat. podoba mi się, że nasze wybory mają duży wpływ na to co będzie dalej. Choć na razie jestem po 1 epizodzie, to reszta będzie do praktycznie "obejrzenia" w następnych dniach. No po prostu mega interaktywny serial. Choć nie obyło się bez paru lekkich absurdów

spoiler start

Dlaczego od razu nie walnął brata siekiera w głowę tylko marnował czas? Czemu mając siekierę nie roztrzaskał drzwi do apteki? I żeby laska, była reporterka nie skapnęła się, że baterii nie ma?

spoiler stop

ale zdecydowanie można wybaczyć.

23.02.2013 17:28

Dla wszystkich, którzy ostatnimi czasy po patchach mają problemy bo im się zacina gra. Po wejściu do gry należy użyć ctrl+alt+delete, znaleźć proces agent.exe (po prawej jest dopisek uptader blizzard czy coś w tym stylu) i go wyłączyć. Lagi wtedy znikają i można pięknie grać.
Wyjaśnienie - ten proces to program blizzard do ściągania uaktualnień, tylko nie wiadomo czemu nie wyłącza się w czasie gry i mocno obciąża neta.

09.02.2013 22:22

Polecam pierwszą część serii Stronghold. Tamtej muzyki i dzięki niej jeszcze lepszemu klimatowi średniowiecza nic nie pobije.

09.02.2013 19:24

Sami chcieliście teraz Borderlands 2 więc nie marudźcie.

09.02.2013 12:06

Ludzie narzekacie na tą recenzje, że za niska lub wysoka ocena, a zapominacie że jest ona zdaniem jej autora na temat danego dzieła i równie dobrze mógłby jako ocene wstawić 3 albo 10. Więc opamiętajcie się i znajdźcie sobie inne tematy do narzekań.

08.02.2013 12:56

Parafrazując Claptrapa - "CoD, Nooooooooooooooooooo!!!!!!"