Forum

DM ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

28.04.2017 15:39
odpowiedz
DM
127

W kazdej hali i sali coś innego sie dzieje, a program ma kilkanascie stron drobnym drukiem - jak to chcesz streamować? :)
Wiekszosc zbiera sie jedynie na konkurs cosplayowców

post wyedytowany przez DM 2017-04-28 15:39:51
27.04.2017 22:45
1
DM
127

Na GOLu ocena 6.5 i 5.5 to nadal ciągle ocena żółta i "przeciętna".

Alex - zachwyciłeś się snajpieniem na najwyższym poziomie trudności, czyli jedyną rzeczą, którą każda recenzja wymienia jako zaletę i na której cała gra się opiera. Kłopot w tym, że trzeba ocenić całość, spójność, ogólną wizję, gdzie niestety mało co do siebie pasuje, lub działa jak trzeba, a nie jeden filar, który kurczowo trzyma całość przed upadkiem

27.04.2017 16:31
odpowiedz
DM
127

Testowałem najwyzszy poziom trudności i zawsze dawałem radę dojsc na nim o wiele dalej w misji niż na normalnym - zauważyłem jedynie, ze oprocz okrojonego huda mamy po prostu o wiele mniej HP

Po wszystkich twoich zabiegach i tasiemcowych serialach jak tu jeszcze poprawić grafikę w Wiedzminie, jestem w szoku, że te zawsze fioletowe niebo i lowres zdjecie gór, wystroje hal przemysłowych rodem z poprzedniej generacji nazywasz przyzwoitą oprawą :)
Przyzwoite są niektore szczegóły - chatki, jakieś koce w nich itp ale to ciągle sie zderza z innymi rzeczami, ktore jakby wykonano na chybcika.

27.04.2017 07:02
DM
127

Nie porównuje gry do rzeczywistości tylko uświadamiam ci ile mam sentymentu do tematyki :)
Gra mogłaby być nawet w komediowym stylu jak Bad Company, Niezniszczalni, w fikcyjnym kraju itp. ale musi być spójna i nie toporna.

post wyedytowany przez DM 2017-04-27 13:17:06
26.04.2017 23:47
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
DM
127

Oceniam wersję jaką dostaje, jest ps4 i PC nie ma tu nic do gadania - dlatego np Wiedzmin 3 dostal przyjete z płaczem 8.5. Widać autorom zalezało, by oceniona została wersja ps4. Sniper 3 miałby mieć tylko oczko niżej od Wiedzmina? Pliss... :)

Jestem pierwszy w kolejce, by dać grze snajperskiej najwyzsza mozliwą notę, napisałem cykl artykułów o snajperach, strzelam z prawdziwych snajperek choćby raz na miesiąc, obejrzałem nawet film z Seagalem ostatni o nim jako snajperze i przetrwałem i Ghost Warrior 3 to jest właśnie liga tego filmu i cyklu Snajper z Berengerem od 2 w górę - nie jedynki czy snajpera Eastwooda.

Mocno rozważana była jeszcze ocena 6.0 ale 7 to niestety jeszcze nie ta liga.

26.04.2017 23:12
3
DM
127

Zresztą ten DM to podkreślał kilkukrotnie, że inni tak piszą

Podkreślałem dla tych, co żyją w zaprzeczeniu i nie widzą tych 19 recenzji ze średnimi i słabymi ocenami z całego świata.

Chłop bał się wyłamać poza system dlatego jest nierzetelny.

Gram od zeszłej środy, recenzję zacząłem pisać w weekend i musiałem oddać przed terminem publikacji jednakowym dla wszystkich, dlatego nie miałem żadnej szansy przeczytać opinii innych - tak to działa.

post wyedytowany przez DM 2017-04-26 23:13:45
26.04.2017 22:45
2
DM
127

ich recenzja za kilka dni w piśmie i to będzie rzetelna recenzja a nie to dziwadło

CD Action właśnie dziś rzetelnie informuje w newsie, że copy&paste dobre opinie o grze wyglądają mocno podejrzanie... ;)

26.04.2017 16:58
1
DM
127

niezliczona ilość redakcji wystawia krzywdzące oceny

Są jakieś szczególne powody, ze niezliczona ilość redakcji sie myli?

Niezliczona ilosc osób nagle jest slepa, głucha, nie myśli?

26.04.2017 10:03
6
odpowiedz
4 odpowiedzi
DM
127

Czemu jak gram to nie widzę tego o czym tu piszą? Czemu jak oglądam streamy/filmy na YT - ludzie bardzo chwalą tą grę?

Czemu, jak ja oglądam, to ludzie wymieniają nawet więcej błędów, jak walka z fruwającymi AK, bo postacie wrogów same znikają?
https://youtu.be/VWceFcUMsik
Czemu w 90% recenzji są podobne oceny i ich autorzy narzekają na te same wady? Dlaczego w polskich recenzjach prawie każda ma śródtytuł "ale tu słów na "k" i "p"? Jakaś zmowa? Zbiorowa halucynacja?

żeby pisać (przykładowo) że czuć Hitmana bo można chować ciała do szafki
Sęk w tym, że w tej grze nie ma to w ogóle sensu, bo SI nie patroluje terenu, a głównie stoi w miejscu, a szafek jest jak na lekarstwo. Po co chować jedno ciało w małym pokoju, skoro nikt nigdy później do niego nie zajrzy?

gra ma bardzo dużo sprawdzonych rozwiązań które w swoich gatunkach są niemal standardem

I farmienie wilków z farcryowych polowań naprawdę musiało być jednym z nich? :) "Substancje ekologiczne"???!!! Nie ma nic złego w kopiowaniu działających rozwiązań. Zawsze popieram słowa Piccassa i motto Jobsa, że "prawdziwy artysta kopiuje, a wielki kradnie", ale trzeba to robić w dobrym stylu, udoskonalać to, co zrobili inni, przyklejać swoją metkę , a nie przepisywać na kolanie na przerwie wszystko jak leci. Z dronem się udało znakomicie.

Gra ma też wiele mechanik/smaczków do odkrycia samemu - jak np. to że chowając się za obiektem nasza postać podnosi broń do góry (pistolet albo assault rifle), kiedy wciśniemy celowanie postać sama wyskakuje zza covera, i tak samo szybko chowa się kiedy puścimy celowanie

No przecież chwaliłem przechodzenie misji i gameplay :)

Specjalne naboje - tagujące i wabiące - super sprawa.
ale zupełnie nieprzydatna, tak samo jak miny. Próbowałem kilka razy naboi wabiących, ale SI zupełnie ich nie zauważało, mimo, że strzelałem im na odległość splunięcia. Zawsze uważałem, że snajper to przecież "one shot - one kill", i tu jest najwięcej frajdy, a nie "tag shot, lure shot, wound shot, alarm shot - one kill" - przesada, ale nie wpłynęła na ocenę, jak ktoś lubi niech wabi taguje ;)


Mam wrażenie że pan recenzent liznoł grę i naskrobał ocenę.

20 godzin lizałem. Inne redakcje też naskrobały pododbne oceny złośliwie?

Nie wiem czy grał pan w wersję bez patcha dlatego miał tyle bugów (na streamach i YT ich nie widać, sam też ich nie spotkałem)

PS4 samo mi ściąga patche, nie mam wyjścia - zawsze gram z nimi. Warto klikać różne filmy na YT, wiele z nich pokazuje również błędy. Zresztą małe bugi glicze wyeliminowane w patchu, jak mniej doczytujących się tekstur w kill camie nie ma wpływu na ocenę. Łatka nie poprawiła okropnego gifa jako tła i fioletowej plamy zamiast nieba, nie poprawiła modeli postaci i monologów Lydii i Franka, które włączają się w połowie ekranu drugiego ekranu ładowania (fajny pomysł - ekran ładowania nr 1 i ekran ładowania nr 2 już bez paska postępu ;) ), nie poprawiła jakości przerywników filmowych, nie dodała więcej akcji, w stylu "zabij mi jelenia" etc etc.. ocena to zawsze obraz całości, a nie paru gliczy. Patch muszę pochwalić za to, że po nim już gra nie zawieszała konsoli, tylko sama wyskakiwała do menu głównego -zawsze szybciej można włączyć grę z powrotem.


ocena redakcji 5,5 to żart

W kumulacji recenzji na meta 11 w podobnym tonie i 5 jeszcze ostrzejszych (30/100), a tylko 2 na 19 pozytwne. jeszcze raz - to zbiorowy żart? zmowa światowych redakcji?

aa - i jeszcze jedno
Rozumiem ze wiele kwestii, jak fabuła czy estetyka jest zawsze poniekąd nie obiektywna
Estetyka, w której staruszek w szpitalu woła "Ku....a, siostro, wszystko mnie nap.....ala, dawaj mi jakieś prochy", a pielęgniarka "halo, kochanie słyszysz mnie? halo? KU..A! - obiektywnie nie mieści mi się w głowie...

post wyedytowany przez DM 2017-04-27 13:10:23
25.04.2017 21:15
DM
127

zależy ile znaków zapytania się zalicza po drodze, ja trochę kluczyłem zawsze podczas dojazdu na misję, więc myślę, że około 10-12 godzin na normalnym poziomie,

Miej na uwadze, że misje poboczne to nie są jakieś zadania zapchajdziury, a normalne, złożone misje fabularne, czasem w zupełnie innych, ogromnych lokacjach, do których w ogóle nie zaglądamy w misjach głównych, więc absolutnie nie warto ich ignorować, a wtedy czas rozgrywki wydłuża ci się jeszcze o kilkanaście przygód.

Są częścią fabuły, tą lepszą nawet, tylko jak wiele niezrozumiałych rozwiązań w grze, ich zainicjowanie zostało zepchnięte na bok, nawet ich ikona na mapie jest zupełnie inna niż wszystkie inne ikony - tak jakby ktoś chciał, by była niewidzialna... Zadania zapchajdziury, jak odbijanie jeńców na drodze (far cry) to znaki zapytania, Misje poboczne to misje główne w snajperze, tylko nazywają się poboczne ;)

post wyedytowany przez DM 2017-04-25 21:15:58
25.04.2017 17:12
DM
127

Po animacji powiedziałbym ze raczej... kleszcze? Próbkę siersci? Coś wilkowego w każdym razie, bo z jeleniem to już nie działa. Taki nonsens, by był powód na jedno z trofeów tylko.

25.04.2017 00:17
odpowiedz
DM
127

Sorry, że nie eJay, ale już można czytać

http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=11975

22.04.2017 23:00
2
DM
127

TY grasz dla odmiennych celów, paru innych też, ale reszta tysięcy jeździ sobie dla samej frajdy, widzi na półce obok siebie wszystkie te tytuły i jest ciekawa jak wypadają względem siebie, bo kosztują tyle samo, a na okładce są te same frazesy.

Pogrzeb w sieci po angielsku, to zobaczysz setki pytań o porównanie Assetto i Project CARS i setki przeróżnych wywodów o tym czym się różnią. Nikt ci nie wmawia, że się nie różnią, ale wrzucać je do dwóch różnych worków, to jak rozdzielić bliźniaki na wychowanie do dwóch różnych rodzin, bo jeden wolniej czyta...

post wyedytowany przez DM 2017-04-23 10:26:31
22.04.2017 22:15
3
DM
127

Tak - Need for speed i Assetto to zupełnie inne gatunki, ale nie Assetto w porównaniu do PCars czy do GT, bo to już jest przeginanie ortodoksów na podpodgatunki. Wielu graczy posiada każdą z tych gier i przy każdej potrafi dobrze się bawić.

Jeśli gra posiada rozbudowany setup, północną pętle, samochody klasy GT itp. to nie wiem czemu miałbym ich nie porównywać? Jedni chcą pojeździć po Nurbie z super grafiką i dobrym SI, inni chcą tam ucinać setne sekundy bez TC, ABS itp, - wszystkie te gry to oferują, dzielą je niuanse które każdy sobie sam ustawia pod kątem ważności, a NFS czy GRID tego nie mają.
Wszystkie kosztują tyle samo, są dostępne na tę samą generację. Porównywałem grafikę, dźwięki, zasady ścigania online, a nie która gra lepiej liczy przyczepność opony po 20 okrążeniu.

A tak trochę offtopic, to niestety ale sporo tych "najgłośniejszych" wyznawców jedynych tytułów godnych miana simów nie rozpoznałaby w jaką grę jedzie, gdyby je wszystkie zrównać dźwiękiem i grafiką, zakryć tytuł i zrobić mały test...

post wyedytowany przez DM 2017-04-22 22:16:50
22.04.2017 21:24
DM
127

Oczywiście, że trzeba porównywać gry z tego samego gatunku, na tę samą platformę, w tej samej kategorii cenowej na premierę, bo nie każdy gracz jest ortodoksem z klapkami na oczach i szuka w grach różnych wrażeń. Assetto w pewnych aspektach jest lepsza, w pewnych gorsza, a do iRacing nie ma żadnych porównań, oprócz wzmianki o zapożyczeniu podobnej mechaniki, bo to płatne narzędzie do treningów i lig online, a nie gra do kupienia i przejścia dla każdego...

post wyedytowany przez DM 2017-04-22 21:26:09
22.04.2017 11:04
-3
odpowiedz
3 odpowiedzi
DM
127

Ehhh Sledgehammer... wszelkie źródła raczej podają, że klekoczące magazynki drum nie były używane w Normandii, a edynie na początku wojny i w śladowych ilościach na Pacyfiku... Chyba piętno BF1 będzie spore - "dajemy każdą broń z epoki, byle było więcej"

post wyedytowany przez DM 2017-04-22 11:06:38
15.04.2017 19:19
odpowiedz
DM
127

Czemu u nas nie ma trybu Szybkiej gry z wyścigiem na Brands Hatch z SI? W filmikach najnowszych z bety pełno tego, a u nas niedostępne...

14.04.2017 08:13
5
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Słabo czytałeś. Tajny agent na PS4 nie ma żadnego poważnego błędu. Gra wymiata i nie pamiętam, żebym w tym czy zeszłym roku lepiej się bawił przy jakieś innej produkcji.

post wyedytowany przez DM 2017-04-14 16:39:02
13.04.2017 20:35
1
DM
127

A co niby innego miało się stać? Nawet najnowsze hełmy nie są w stanie zatrzymać pocisku z karabinu, a jedynie z pistoletu i głównie cegły spadające na głowę. Przy odrobinie szczęścia i trafieniu w hełm pod kątem zmienią jedynie tor kuli - było kilka takich przypadków, ale to jak trafienie szóstki w totka...

post wyedytowany przez DM 2017-04-13 20:38:42
13.04.2017 13:29
DM
127

Pewnie od wtedy, kiedy ty zacząłęś uważać się za wyznacznik tego, że OSX jest do niczego... ;)

post wyedytowany przez DM 2017-04-13 13:30:07
13.04.2017 12:00
DM
127

Czyli rozumiem, ze laptopy della, hp itp są dla ciebie równym zaskoczeniem i równie hipsterskie? To co nie jest...? :) jaki sprzet jest ten jedyny i właściwy, który trzeba mieć nie zaważając na swoje potrzeby i by uniknąć wyzwisk i wyśmiewania? Zdradź model jaki posiadasz bo Lukis jeszcze nic nie postanowił... :)

13.04.2017 11:40
1
DM
127

Paudyn - chcesz zabłysnąć ironią, ale mylisz ciągle różne typy komputerów. Zaden laptop apple nie jest budzetowy ani gamingowym klocem, tylko ultrabookiem. Priorytetem jest mobilność - minimalna waga i grubość mniejsza od zeszytu, by w torbie w ogole go nie czuć.
To nie jest sprzet do przykuwania sie do biurka i otaczania kablami, tylko do pracy wszedzie, zwłaszcza z takim dostepem do wifi jak teraz.

Jak wezmiesz pod uwage sprzet tej samej klasy Della, HP itp to tez zobaczysz, ze nie mają wejscia na kabel sieciowy tylko kopiiją apple i idą coraz częściej juz w USB C

post wyedytowany przez DM 2017-04-13 11:41:08
13.04.2017 09:38
odpowiedz
DM
127

Osobno - tak jak z xboxem i playstation, pod warunkiem ze FM sie ukazał na OSX. Można też zainstalować windows jako drugi system

post wyedytowany przez DM 2017-04-13 12:17:30
12.04.2017 22:43
1
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

To czego mi brakuje:
Medal of Honor Warfighter - nawiązuje do zamachów w Hiszpanii i bezpośrednio pokazuje akcję odbijania kapitana Phillipsa z rąk piratów

Syrian Warfare - nowa strategia z wojną domową w Syrii w roli głównej

Medal of Honor 2010 dość dokładnie pokazuje przebieg całej operacji Anakonda z 2002 i tzw. bitwę o Grań Robertsa

12.04.2017 21:11
DM
127

stabilność jest - od początku używania - 6 lat - ani razu nie miałem samoczynnego restartu czy zawieszenia. Wydajność jest taka, na jaką pozwalaja podzespoły. Jeśli używasz systemu, z którym komputer swego czasu się pojawił - wszystko śmiga, problemy zaczynają się po aktualizacjach, jak w telefonach. A tego, że składaki z windowsem są dużo wydajniejsze i tańsze od iMaków nikt nie podważa przecież.

Z tą legendarnością to żyjesz przeszłością. Tak było kiedyś, za czasów kiedy windows millenium sypał się co chwilę itd, a od czasów Windows 7 oba systemy są tak samo stabilne i nikt już tego argumentu nie używa...

Problem jest taki ze zostal stworzony dla nikogo. Brednie o dzialaniu po wyciagnieciu z pudelka to mozna opowiadac dzieciakom.

Tu już nie ma co komentować i dalej dyskutować. w tym zdaniu widać te "2 lata" i że ktoś kogoś zmusił do migracji z windowsa, więc trzeba ponarzekać :) Siła przyzwyczajenia, bo każdy kto ileś lat pracował na makach to samo ci powie o windowsie :)

post wyedytowany przez DM 2017-04-13 07:27:29
12.04.2017 20:44
DM
127

Z jednej strony - mozesz duzo zrobic z poziomu terminala (fajnie!) ale z drugiej zeby tam dojsc to czasem musisz sie sporo napocic

OSX został zaprojektowany dla osób, które nie chcą nigdzie grzebać. jak ktoś się chce z unixem użerać, to sobie może w terminalu kombinować, ale to system co działa po wyjęciu z pudełka - nie tracisz w nim na nic czasu, po prostu zajmujesz się tym co trzeba

Z drugiej strony, proste rzeczy typu. zmienic czulosc mikrofonu w Skype, wydaja sie przerastac ten system
To akurat może być celowy i przemyślany ficzer - Apple ma własne narzędzia do wideorozmów i pewnie niechętnie wspiera soft konkurenta, to samo było ponoć kiedyś z iTunes na widnowsach

Ale manipulacja trescia oderwana od niej - jest zupelnie nie intuicyjna i czesto mam ochote rzucic tym cholerstwem o sciane.
Gładzik w macbookach to akurat mistrzostwo inżynierii i działa "like magic". Słyszałem wiele opinii wieloletnich użytkowników maków, którzy nawet chętnie by przeszli na produkt z windowsem, ale powstrzymuje ich brak gładzika o podobnej jakości i intuicyjności działania

Zdecydowanie nie można postrzegać OSX tylko przez pryzmat posiadania iphone'a - jest telefon, to fajnie będzie się uzupełniał z makiem... OSX jest stworzony wg innej filozofii, jako produkt zamknięty i skończony. Albo się coś takiego potrzebuje, albo nie...

post wyedytowany przez DM 2017-04-12 21:04:45
12.04.2017 17:48
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

iOS to zamkniety system i grzebanie w nim jest ograniczone. Jesli wpiszesz swoje pytanie po angielsku to odpowoedzi zwykle sa dwie:
- przesiadka na androida
- przestan zdradzac swoją połówkę ;)

12.04.2017 17:37
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

W ios jest tylko jeden uzytkownik - nie ma zwykłych i niezwykłych. Mozna wyłaczyc podglad na ekranie głównym, ukrycie calych sms to
- delete message
- nie dawaj innym swojego telefonu

12.04.2017 12:57
odpowiedz
2 odpowiedzi
DM
127

Tylko na takie, które mają wyświetlacz retina.

To ciekawe - nawet te pierwsze modele z retiną, których karta graficzna była tak słaba, że nie potrafiła uciągnąć animacji okien w systemie?

MacBooki są obecnie 3 rodzaje
- najnowszy macbook - z touchbarem na klawiaturze i retiną - ponad 6 tyś zł i w górę (nie ma starszych modeli, chyba, że zabytkowe w białym plastiku)
- macbook pro - 13 lub 15 cali z retiną - od 7500zł w górę
- macbook air - już tylko 13" (kiedyś były 11) - BEZ RETINY (i żadnych AIRów z retiną nie było nigdy)

koszty nowego w apple store to od 4800zł za najtańszy AIR, jeśli jesteś w USA to ceny będą niższe

Możesz szukać starszych modeli, nowych, ale wyłącznie w drugim obiegu lub pozostałości u resellerów, albo refurby najlepiej w apple store, skoro w rejonie wybór masz spory. Do office wystarczy najsłabszy AIR, chyba, że musisz mieć 15" - wtedy zostaje starszy model PRO. Znajdź model, który ci pasuje cenowo i sprawdź jak wypadał w testach. Nie kupuj tylko używek z aukcji, bo w większości są popowodziowe.
Retina przyda ci się, jeśli masz obsesje na punkcie ostrych czcionek w offisie, albo pracujesz z dużymi obrazami w photoshopie...

post wyedytowany przez DM 2017-04-12 13:11:18
12.04.2017 10:42
DM
127

Ja bardziej się na te wyzwania nastawiam, a DLC chyba to drugie będzie ciekawsze, coś jak survival w TD, no i z PvP coś im nie wychodzi, bo chyba się opóźnia premiera

12.04.2017 10:11
-1
odpowiedz
3 odpowiedzi
DM
127

Nadchodzące zmiany:

12 kwietnia konsole, 14 kwietnia PC - darmowy update
- otwarcie sezonu 1 trwającego 6 tygodni
- temat sezonu "The Rise and Fall of Unidad"
- szereg tygodniowych wyzwań wycelowanych w Unidad
- reset wyzwań co środę
- można zdobyć 3 nagrody na tydzień (nie wiadomo jakie)

18 kwietnia Narco Road DLC - 15$ lub w season passie
- ponad 15 nowych misji fabularnych
- infiltracja 3 gangów
- 4 nowe rodzaje zadań pobocznych
- wyzwania wyścigowe
- nowe pojazdy: muscle cary, monster trucki, motocykle choppery i samoloty akrobacyjne
- 4 nowe stroje i 9 nowych broni

post wyedytowany przez DM 2017-04-12 10:13:07
11.04.2017 23:47
1
odpowiedz
DM
127

Będziesz mógł przenieść wygląd swojej postaci, czyli to co wszyscy chcieli przez 3 lata zmienić :)
Strzelam ze na pewno w nagrode będą jakieś emblemy albo shadery jeśli zostanie to zachowane

11.04.2017 07:45
odpowiedz
DM
127

O właśnie - Skrzydła! :) Kolejny do mojego top 3 :)
A z nowszych polecam Bob's Burgers - kreskówkę dla dorosłych, postać małej Louise wymiata!

09.04.2017 21:35
DM
127

Potwierdzam, że po patchu nie ma żadnych spadków. Nie mam pojęcia kiedy gra coś zapisuje, a za te ścinki wtedy nie była odpowiedzialna karta graficzna - jej model nie ma tu znaczenia

09.04.2017 21:05
odpowiedz
DM
127

Office US od 2005 do 2013. Przyjaciele byli na antenie 2 lata dluzej raptem?

post wyedytowany przez DM 2017-04-09 21:06:40
09.04.2017 18:19
DM
127

Bo Przyjaciele to najlepszy sitcom

Długi czas też tak myślałem. Teraz już nie jestem taki pewien. Amerykański The Office chyba jednak trochę wyprzedza Friendsów w moim rankingu - jest mniej głupawy, mniej hollywoodzki, ale na równym poziomie lubię za to Frasiera. To takie top3, którego nigdy nie chciałbym układać w kolejności co lepsze... :) I w niczym nie zmienia to faktu, że na CC oglądam Friendsów na okrągło - sa tak stworzeni, by się nie znudzić :)

post wyedytowany przez DM 2017-04-09 18:21:29
05.04.2017 19:54
1
DM
127

czas rozstac sie z ta gra po ok100h grania,??

A 100 godzin to mało jak na grę z zamknięta fabułą, bez endgame'u? :) 5 godzin w MoH 2010 - źle, za krótko, 100 godzin - źle, za krótko... :)

Zrób sobie przerwę, jak nie lubisz się wkręcać w militarne podchody i wróć jak przyjdą zapowiadane wyzwania

05.04.2017 19:49
DM
127

Za rozmyty obraz odpowiada aberacja albo coś koło tej opcji. Grafika bardziej mi się podoba z wyłączonymi ficzerami.

05.04.2017 01:40
-1
DM
127

A były jakieś gry w ostatnich latach, które nie miały jeszcze przed premierą zapowiedzianych dodatków...? Takie czasy, taki rynek. Destiny ma tak mocną, ugruntowaną pozycję wśród obecnych graczy, że season pass i tak kupią w ciemno od razu - to oferta i info dla nich. Reszta może sobie czekać na prezentacje.Na grupach już są dyskusje jaką postacią każdy rozpocznie grę w D2, a nie tam jak gra będzie wyglądać czy warto będzie kupić :)

post wyedytowany przez DM 2017-04-05 01:40:33
04.04.2017 17:43
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
DM
127

Skąd to zdziwienie? Pierwszy dodatek do Destiny 1 Dark Below rownież ukazał się w grudniu po wrześniowej premierze. Trzymają się raz utartego schematu..

post wyedytowany przez DM 2017-04-04 17:49:26
04.04.2017 13:02
-1
odpowiedz
DM
127

sprawdź na YT jakieś poradniki z lokalizacją dokumentów. Na mapie nie oznaczają się automatycznie legendy związane z folklorem Boliwii - w ich przypadku musisz fizycznie zbliżyć się do miejsca gdzie leży dany fant.

04.04.2017 10:00
odpowiedz
DM
127

Gry to nie tylko pecet. Wiekszosc konsolwych nie jest nigdzie przypisana. Wypozyczalnia nie wypali, ale skup, sprzedaz wymiana używek przy dobrej lokalizacj tak.

post wyedytowany przez DM 2017-04-04 10:01:27
03.04.2017 20:08
odpowiedz
DM
127

Odpowiedź masz w recenzji i praktycznie w kazdym poście dot. wersji PC i tu pewnie też
Nikt za ciebie nie zdecyduje, czy to gra dla ciebie czy nie

Tu nie ma na razie bitew PvP, jest coop - nie ma powodów by mieć właśne serwery, zobaczymy co będzie po wprowadzeniu PvP i opcjami w graniu z HUDem czy bez itp

02.04.2017 23:46
DM
127

squad jest do 4 osób na tę chwilę

02.04.2017 23:10
3
odpowiedz
DM
127

Można było dodać jeszcze krzesła w early accessie - czyli taborety! :)

02.04.2017 23:09
DM
127

W teamie mogą być 4 osoby

01.04.2017 12:57
DM
127

Wszystko ginie od jednego strzalu w glowe

Pod warunkiem, że zawsze trafiasz w głowę. W prowincjach z 5 czaszkami strzał w korpus jest nieskuteczny i wtedy przydaje się broń z większym damagem i penetracją, a jak się strzela na 600-800 metrów to już w ogóle, bo wtedy i tak celujesz ogólnie w sylwetkę, a nie w głowę na 100%

30.03.2017 21:10
DM
127

Tu raczej trzyma się kciuki za 60fps i więcej, bo na PS4 D1 chodziło w 30

30.03.2017 20:37
odpowiedz
DM
127

No właśnie polski dubbing może nie będzie taki zły :) oglądałem właśnie wszystkie wersje językowe i chyba tylko u nas zmieniono imiona i to jeszcze z easter eggiem :)
Niemcy, Rosjanie itp. zostawili glenna i tych innych

30.03.2017 19:39
odpowiedz
DM
127

zwiastun na story zorientowany i wybitnie pod starą gwardię graczy - teksty Cayde to puszczanie oka ciągłe :)

30.03.2017 17:24
odpowiedz
DM
127

Będzie można grać dalej

29.03.2017 18:26
odpowiedz
DM
127

Xboxy do dzis nie mają jednego karabinu z ktoregoś dodatku :) a pośrednio przez to rowniez wielu graczy na PS4..

29.03.2017 16:40
1
odpowiedz
DM
127

mala klawiaturka imaca znaczy wiecej miejsca na kawe ze starbunia.

Klawiatura akurat jest genialna i duzo bym dał, by działała rowniez z pecetem :)

29.03.2017 16:32
odpowiedz
DM
127

W sumie racja, że pecet bedzie wydajniejszy i unikniesz ewentualnego problemu zakurzonej matrycy. Maka do pracy warto wybrać gdy od lat siedzisz na tym systemie, masz opanowane wszelkie skroty, kupione licencje na progsy albo... gdy czujesz, że nic innego nie bedzie wygladac tak dobrze na biurku jak smukły iMac bez plątaniny kabli ;)

29.03.2017 11:58
1
odpowiedz
DM
127

To zawsze jest małą zagadką, ale praktyka generalnie wygląda tak:
- czerwiec - konferencja WWDC dla devów, prezentacja nowych OS, maki mogą być, ale niekoniecznie
- wrzesień - iphone, od paru lat zwykle bez komputerów
- październik - ipady i maki

Mogą też być po prostu ciche update'y o każdej porze w samym sklepie tylko nowe procesory itp.

post wyedytowany przez DM 2017-03-29 12:04:28
29.03.2017 11:24
odpowiedz
DM
127

https://buyersguide.macrumors.com/#Mac

iMac
Don't Buy Updates Soon

Dec 19 2016
Apple CEO Tim Cook: ‘We Have Great Desktops in Our Roadmap'

Zależy czy potrzebujesz na już, czy niekoniecznie. Desktopy mogą wyjść w czerwcu lub co bardziej prawdopodobne w październiku jakoś...

post wyedytowany przez DM 2017-03-29 11:27:10
29.03.2017 11:22
odpowiedz
DM
127

Trochę zdradza, czego można oczekiwać w dwójce... Ostatnie miasto i Tower znane z jedynki leżą w gruzach po ataku Cabali. Przeczuwam, że będzie trochę misji w ruinach metropolii, zamiast tylko gołych planet i baz

29.03.2017 08:43
DM
127

"Ciężkich" w cudzysłowie na pewno, bo raz film jest żartobliwy, a dwa - w Destiny nie było jakiś wielkich błędów, żeby robić z tego materiał o gliczach czy coś. Więcej było nietrafionych decyzji związanych z levelowaniem itp. ale to w roku 1, potem był zupełnie inny rok 2, teraz 3 - mnóstwo rzeczy poprawiano ucząc się z czasem co działa, a co nie

No i przede wszystkim przez ten pryzmat nie ma co nastawiać się na dwójkę, która ma być inną grą, z otwartymi miastami itp. - w czwartek o 19 się dowiemy więcej!

post wyedytowany przez DM 2017-03-29 08:45:29
28.03.2017 21:24
4
odpowiedz
DM
127

Poczekać chwilę - z pewnością na tak przygotowanym gruncie w tym wątku pojawi się reklama szkoły jazdy lub jakiegoś cudownego poradnika :)

post wyedytowany przez DM 2017-03-28 21:24:43
28.03.2017 17:34
DM
127

No i taka opcja też jest. To chyba dobrze, że bawić można się i tak i tak. A coop był priorytetem - dlatego nie ma fabuły jak w GTA, tylko generyczny świat.

Mobki to strącania ze snajperki są w każdej grze tak samo głupie :)

28.03.2017 17:19
DM
127

W ogóle interesowałeś się fabułą w tej grze? Przecież w GW:R Boliwia jest może skorumpowanym, ale wciąż działającym państwem. Wątek skorumpowanych glin i polityków przewija się nonstop, nie widzę powodu dlaczego miałoby ich nie być w grze, tak jak jest UNIDAD - czyli boliwijska armia. Przecież nawet UNIDAD nie należy do kartelu i nie wszyscy dowódcy są skorumpowani,

Ja tak, ale jak widzę, ty w ogóle nie zerknąłęś na fabułę :)

spoiler start

UNIDAD nie jest boliwijską armią - to były specjalnie stworzone oddziały tylko i wyłącznie do walki z kartelem, ale El Suenio przekabacił ich generała na swoją stronę i wszyscy z unidadu walczą dla niego :)

spoiler stop

nie wiem dlaczego liczyłem, że może wydarzy się cud i wydadzą coś przy czym będzie można spędzić tyle czasu co np. GTA, Division czy inne tytuły nastawione na CO-OP jak Left4Dead czy Border Lands itd. Tutaj nie ma lobby, nie będzie nowych misji itp. Będzie tylko odklepanie nowych "wyzwań" wymyslonych przez jakąś znudzoną laskę w ubisofcie do odblokowania jakichś bzdur

Coś takiego przecież było wiadome od samego początku - to nie jest loot shooter, to nie jest RPG, żeby grać dla wyposażenia czy rozwoju postaci. Tu jest generyczny świat wykreowany pod coop, gdzie istotna jest sama rozgrywka, a nie jej końcowy wynik.

Tutaj celowano w rozgrywkę jak na tym filmie - total immersive - goście ubrali się w jednakowe mundury, mają M4, ale jeden do tego MG, a drugi już strzelbę, utrzymują rygor przez radio, nie ma HUDa, nie ma podpowiedzi i jest klimat i zabawa - wybierasz dowolną prowincję, dowolną misję, bazę i masz cały wieczór grania, tak jak co tydzień ten sam scenario w Airsofcie - pod warunkiem, że to czujesz, że to twoje klimaty. I dokładnie taką opinię zawarłem w recenzji, jeszcze przed premierą gry...

Jeśli nie - przechodzisz grę do połowy/do ostatniej misji i czekasz na kolejną premierę czy coś. Nie ma gier uniwersalnych do grania bez końca dla każdego, chyba, że Tetris. Jedni przechodzą 2 czy 3 razy Wiedźmina, inni misje w GRW...

https://youtu.be/-jPzANHppAg

post wyedytowany przez DM 2017-03-28 17:22:18
28.03.2017 12:13
DM
127

Loot to loot - a to jak często wypada to już kwestia ustaleń. I wypada full, tylko że nie tego co się chce, jak policzysz wszystkie niebieskie to będzie pełno ;)

27.03.2017 23:45
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
DM
127

Czekam na wypowiedzi konsolowych graczy, ile jest tam fabuły i czy ma jakiś sens, czy jest to taki CoD 2.0 i nie ma to najmniejszego znaczenia

Z porównań pecetowych to chyba najbliżej będzie... borderlands? Destiny to loot shooter, nastawiony na miesiące grania pomiędzy dodatkami. Jedynka przeszła drogę przez mękę i na rok przed premierą została praktycznie wyrzucona do kosza, a jej skrawki wylądowały potem jako to co dostaliśmy.

Fabularnie na pewno wiele nie stracisz grając w dwójkę bez jedynki, po prostu ominęły Cię 3 lata wrażeń i emocji w coopie, tych polowań na egzotyczne bronie i trochę zabawy w PvP

Destiny to bardziej wielka przygoda na lata niż gra do przejścia - fantastyczne community (bo nikt nie pisze na czatach i stronach, tylko wszystko trzeba powiedzić sobie wprost na głos) w większości 25+, mnóstwo Polaków, sporo kobiet grających no i najlepsza z istniejących mechanika strzelania FPP na konsolach i najlepsze misje PvE w kooperacji po parę godzin, z mnóstwem przeklinania i śmiechu w słuchawkach no i najwygodniejszy i najładniejszy UI w menusach :).

Ten film to mistrzostwo w podsumowaniu czym jest Destiny - warto się wsłuchać w każde zdanie :) "Będziesz się wkurzał i odinstalowywał tę grę, tylko po to, żeby za 10 minut znowu ją zainstalować i grać i grać i grać... " :)

https://youtu.be/8Ibh3SLqwHc

post wyedytowany przez DM 2017-03-27 23:56:37
27.03.2017 18:43
DM
127

Zgodzę się, że w rezydencjach mogliby być ubrani w garnitury, ale z tego co wiem, co kartele nie organizują w swoich szeregach straży wybrzeża jezior czy górskiej piechoty ;) - to po prostu zwerbowani biedni ludzie bez perspektyw, gotowi strzelać i zabijać na rozkaz :)

27.03.2017 16:34
DM
127

A w jakiej grze przeciwnicy są ciągle inni niby? w żadnej... na wojnie żołnierze też walczą ciągle z wrogiem w tym samym mundurze lub tej samej arafatce...
Jesli u ciebie coop leży i kwiczy to wiń swoich znajomych. Coop ma to do siebie, że jest dokładnie taki, z kim grasz. Zapowiadane wyzwania jeszcze nie ruszyły, mało kto skończył grę nawet

post wyedytowany przez DM 2017-03-27 16:36:39
27.03.2017 14:00
odpowiedz
DM
127

przy 16 poziomie nic nie tracisz - szybko znowu dotrzesz w to miejsce.
Gdybyś miał endgameowy loot legendarny i sety przygotowywane tygodniami, to wtedy miałbyś się czym martwić...

26.03.2017 23:31
DM
127

Poruszanie się, przeskoki nad przeszkodami itp mogłyby być lepsze, ale feeling strzelania jest OK. Dzwięki są głośne, jest odrzut bardzo zbliżony do rzeczywistego, przeładowania nie są przesadnie szybkie.

Framerate czasem jeszcze zawodzi i na ultra czasem lubi przyhaczyć

25.03.2017 11:43
2
DM
127

ta gra jest w produkcji od jakiś 3 lat, zanim w ogóle zobaczyłeś zwiastun Infinite Warfare...

24.03.2017 11:08
DM
127

Trialsy Ozyrysa będą tak samo hardcorowe na PC jak i na konsolach - największym pytaniem jst to, jak Bungie poradzi sobie w pecetowymi oszustami.

Destiny słynie raczej z mega hardcorowego PvE, co wie każdy, kto próbował przejść rajd Vault of Glass, pokonać Skolasa czy wykonać challange na nowych rajdach :) a druga część ma bardziej koncentrować się na fabule, co najbardziej kulało w jedynce

23.03.2017 20:42
DM
127

dla mnie najlepsze ze radio moge wylaczyc w grze tej opcji chcialem LuL

od premiery można było wyłączać, teraz jest tylko domyślnie wyłączone
ale fakt, że DJ Perico w zbyt dużych dawkach powoduje drgawki.. ;)

post wyedytowany przez DM 2017-03-23 20:43:01
23.03.2017 19:08
odpowiedz
DM
127

Od wtorku wielkie pożegnanie z Destiny 1, więc zapowiedź dwójki w tych dniach byłaby dobrym posunięciem

post wyedytowany przez DM 2017-03-24 08:03:49
23.03.2017 12:51
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Natomiast wszystkie misje fabularne gdzie są skrypty, pościgi i inne bzdety są koszmarne. Wtedy to faktycznie jest nic innego jak GTA Spec Ops. W związku z tym fabuły na bank nie ukończę, będę po prostu zwiedzał, latał, pływał, zbierał interesujący mnie sprzęt i organizował sobie naloty na bazy wedle własnego upodobania.

dużo, dużo stracisz... sam się ograniczas tylko do bazy, posterunku, bazy posterunku, a tymczasem misje fabularne rozgrywają się w świetnych lokacjach - koncerty, msze w świątyni pełnej ludzi itp. Niektóre legendy, mimo, że zwykłe znajdźki też mają coś w zanadrzu ;)

23.03.2017 11:25
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Do malych plikow uzywa sie opcji save for web a nie save as

23.03.2017 00:51
DM
127

dwie serie i zgon, na hardzie ginie się od headshota lub jednej serii, kompanii giną często, czasem nawet wszyscy trzej

warto pieszo łazić po Boliwii - od groma easter eggów i sekretów, tajemnicze statuetki, Matrix, a teraz wszyscy szukają yeti ;)

22.03.2017 20:18
DM
127

Można, nie byłem jeszcze na serwerze online, żeby po prostu przejść z wejścia do wyjścia bez zobaczenia kogoś czy bez zgonu nagłego. Czasem widać kogoś po pierwszych minutach, czasem gdzieś w środku, czasem na sam koniec... walka trwa sekudny - albo on/oni albo ty/wy

22.03.2017 18:34
odpowiedz
DM
127

To nigdy nie będzie multiplayer taki jak w innych grach. O ile nie zagrasz z ekipą, to dominuje wrażenie, że jesteś sam - dopóki nie usłyszysz jakiegoś szmeru, strzału czy nie padniesz trupem od kuli znikąd. Trochę inaczej może być za chwile, kiedy grywalna stanie sie frakcja scavsów
"Nuda" na razie jest, bo oprócz zaglądania do skrzynek. kolekcjonowania broni i sporadycznych walk nie ma nic.
Nie ma questów czy zadań jeszcze do robienia na mapie

masz na GOLu wrażenia z testów opublikowane pare tygodni temu

post wyedytowany przez DM 2017-03-22 18:37:23
22.03.2017 17:21
-1
odpowiedz
DM
127

Ubi podaje ze wielkosc zalezy od klienta. Mi pobrało 4.6 gb

22.03.2017 13:36
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

po odblokowaniu zrzutu helikoptera nie mogę ponownie mieć opancerzonego samochodu

dziś wychodzi 5GB patch, po którym będzie można wybrać pojazd

22.03.2017 13:27
-1
odpowiedz
DM
127

Bo jest dobra i oferuje mnóstwo frajdy i zabawy :) A to czy się to dostrzega czy nie, zależy od naszego podejścia i tym, czym się interesujemy. Mam fioła na punkcie militariów i w Wildlands znajduje ogromne pokłady klimatu i inspiracji i rozumiem też to, że wiele osób tam tego nie znajdzie - zwłaszcza tacy, co myślą, że są tam czołgi ;)

Na tej samej zasadzie - nie interesuje się za bardzo uniwersum Wiedźmina i choć sama gra bardzo mi się podobała, to zupełnie nie rozumiem np. próby analizowania tego, czy wybrało się Triss czy Yennefer :) dla mnie to abstrakcja, a artykuł ma 110 komentarzy - każdy ma swój świat i zainteresowania, a mój blog na gameplayu je odziwerciedla - dla tych z podobnym fiołem, o czym raz po raz się miło przekonuje

21.03.2017 16:46
DM
127

Dziennikarz nie dostaje samochodu za 200 ani nawet za 20 tyś na własnosc do testu tylko jest mu on wypożyczany na pare dni. Moze pisac o nim co uważa, Clarksonowi parkują samochody pod domem non stop, mimo ze często wyśmiewa w nich kazdy detal..

18.03.2017 21:21
DM
127

Po to, żeby było co robić na mapie, a nie tylko biegać po pustej bez sensu :)
Poza tym to kartel - na miejsce jednego szeregowca czeka 10 nowych...

18.03.2017 18:04
DM
127

Wildlands bylo robione przez Ubisoft Paris - ludzi od Advanced Warrior, Future Soldier, Watch Dogs, Just Dance etc.
The Division to robota Massive ze Szwecji - dwie zupelnie inne bajki, dwa zupelnie inne gatunki gier, inne silniki. Nie wiem po co to porownywanie ciagle do The Division - to jakby porownywac Wiedzmina 3 do For Honor, bo i tu i tu macha sie mieczem...

18.03.2017 17:59
DM
127

no to masz 40 czy 27...?

18.03.2017 00:11
1
DM
127

1. Bohaterów widać przez 15 sekund - może są barwni, ale nie mamy szans się o tym przekonać. Radio chatter duchów jest dobrze napisany, dialogi postaci czy monologii El Suena to kicz z oper mydlanych, zakończenia mdłe. Dobre są natomiast misje fabularne

3. Misje poboczne są ciągle takie same, by odblokować pomoc rebeliantów, która jest tak marna, że całkowicie pomijalna w grze

4. I to samo jest w recenzji, co nie zmienia faktu, że jeśli chcemy pozbyć się mizernego P416 i zdobyć coś lepszego, to trzeba zwiedzać Boliwię nie jak się chce, a wg z góry narzuconego schematu. Nie będzie to wadą dla kogoś, kogo nic nie obchodzi czym strzela

7. Przykleja się jak mu się podoba, jest to nieintuicyjne i każdy klnie na ten system

8. Pograj z 70 godzin, pograj w coopie to zauważysz ;)

Dla mnie to też najfajniejsza gra w tym roku i nie wiem czy coś ją przebije, ale klapek na oczach mieć nie można :)

post wyedytowany przez DM 2017-03-18 00:12:06
18.03.2017 00:00
odpowiedz
DM
127

Dodam jeszcze, że jest to pierwsza gra z oddziałem sił specjalnych w roli głównej od czasów Medal of Honor Warfighter bodajże, czyli skoro nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Nie jest perfekcyjnie, ale można znaleźć naprawdę niezły klimat i wkrętkę, tym bardziej, że w realu Delta Force obecnie działa w Syrii na identycznych zasadach - sieć kryjówek i informatorów, a od czasu do czasu misja hit and run

17.03.2017 13:25
DM
127

Jest matchmaking z randomami ale kwintesencją jest komunikacja, odliczanie do wspolnego strzału itp. Z randomami nie zawsze znajdziesz kazdego z mikro czy chetnego na wybraną misje. Albo masz szczescie i ekipa biega razem, albo kazdy działa gdzie indziej. Lepiej na grupach spoleczbosciowych poszukac konkretnych osob

17.03.2017 13:02
3
odpowiedz
DM
127

Z tymi twarzami to raczej poszli w fetysze... ;)

Chciałem pograć w trial, ale zatrzymałem się na edytorze postaci... Nie mogłem zdecydować, czy chce grać kimś:
a) brzydkim
b) karykaturalnym
c) dziwnym

W końcu coś jednak udało się ulepić, choć nie pasujące do koncepcji bohatera... No i przyszedł wybór dialogu przy towarzyszu zbyt chętnie naciskajacym na spust - zachęciłem go i jego dalsza akcja i tekst rozbroiły mnie na tyle, że już nie mam sił ciągnąć dalej tej rozgrywki...

post wyedytowany przez DM 2017-03-17 13:37:12
15.03.2017 15:52
DM
127

Jest dużo ale jednak są podobne - operacje to wariacja podboju przecież, a malo kto gra we wszystkie. Wydaje mi się, że nawet jakby teraz wyszedł Battlefield w Wietnamie, to byloby och ach na początku, a potem odpływ graczy - jesli trzecia z kolei gra traci szybko baze grajacych, to moze nie chodzi o tematykę, a o samą formułę, która powoli zaczyna się przejadać... Może warto zmienic BFa w samych korzeniach, a nie tylko epokach wojen?

14.03.2017 20:23
-1
DM
127

Nikt nigdy nie obiecywał, że to będzie realistyczna gra... To produkcja robiona z ogromnym budżetem i ma być grywalna dla każdego, duchy SI to tylko dodatek dla tych co chcą grać sami i muszą zachowywać się tak, by samotnikom pomagać - jakby mieli opracować SI, która by chodziła blisko gracza i realistycznie omijała wszelkich wrogów, by nie zostać zauważonym, a na dodatek synchronicznymi strzałami ubijała wskazane przez nas cele, to by Spielberg nakręcił o tym kolejny film pewnie...

Poczatek gry to samouczek z zerowym poziomem trudności. W innych prowincjach 5/5 czaszek trudności po wykryciu przylatują śmigłowce, śmigłowce szturmowe (wkurzający detal, że na Cobry mówią Apache :))po trzy na raz i kilka samochodów wroga - można walczyć, ale nawet jeśli się nie padnie, to zabraknie amunicji, bo respawnują się bez końca, dopóki się gdzieś nie ucieknie...

Powodu do kupienia nie znajdziesz żadnego, bo jak widać to nie twoje klimaty i wolisz szukać dziury w całym...

14.03.2017 17:08
DM
127

Problemem nie jest raczej brak zawartosci czy poszatkowanie DLC a stopniowe znudzenie taką formą multi, samą konwencją battlefielda. Odbij punkt, broń punktu, biegnij do następnego i tak 500 razy w ciagu rundy... To juz bylo i powoli sie starzeje - jest wszechobecny chaos i bieganina, nie czuc rywalizacji, a slaby system progresji i nagrod w BF1 nie pomaga w zauważaniu postępów.

Czuje, ze teraz nadciaga era multi z Rainbow Six Siege, gdzie wyrazniej widać osobisty wkład w zwycięstwo - nagrody za awanse też muszą być istotne przez dluzszy okres, by zatrzymać graczy - jak w loot shooterach.

post wyedytowany przez DM 2017-03-14 20:02:44
14.03.2017 16:23
DM
127

Jakos musieli rozwiązać podrózowanie po tak wielkiej mapie bez loadingow - magii i nie ma i wiadomo, ze porcje terenu muszą być doczytywane w locie.

Na reddicie ktoś pisał, ze gra robi sobie cache z mapą i radzi nawet poczekac 10 minut po wgraniu gry, by wszystko spokojnie sie zaladowalo, ale zdaje sie ze troche przesadzil. Szybkie ssd tutaj rzeczywiscie moze troche pomoc - ja natomiast odczulem pogorszenie w calym tym wyświetlaniu grafiki po ostatnim patchu. W porownaniu do dnia premiery jest dużo gorzej

post wyedytowany przez DM 2017-03-14 16:27:00
14.03.2017 15:18
DM
127

Gratulacje z tym zero wyzwan - wystarczy ze jeden wrog zobaczy trupa lub uslyszy strzal i masz na karku 3 smiglowce i respawn pojazdow z wrogiem bez konca - musisz sie wycofac, bo ammo sie skonczy.

Manewr z tym, ze SI nie widzi naszych kompanow to przeciez celowa zagrywka - inaczej zadna akcja w ukryciu grajac samemu by sie nie udała...

14.03.2017 12:08
5
DM
127

Tytuł sugeruje, że ograłeś już nowy tytuł przez wiele godzin, a tymczasem oceniasz tylko trailer ;)

13.03.2017 13:04
odpowiedz
DM
127

No część będzie grać zawsze, ale to nie zmienia faktu, że wsparcie gry w Year 2 jest iluzoryczne i nie istnieje, co zostało wypunktowane przez youtuberów, którzy dzięki The Division w ogóle rozwinęli swoje kanały...

W porównaniu do Rainbow Six, które dostanie nowe lokacje, nowe mapy, nowych operatorów, nowe bronie, nowe gadżety co 3 miesiące bodajże, The Division za pół roku dostanie parę skórek, tabelkę rankingową do dziennych misji i loadouty gotowe od 5 miesięcy, jak ktoś juz zauważył, A za prawie rok zestaw audio logów i ech do istniejącej mapy, bo ludzie pragną rozwinięcia story - co było jasne od zawsze...

Takie rzeczy inne gry dostają w patchach robionych na bieżąco, a nie w szumnie nazwanym Year 2. The Division jest martwe dla Ubisoftu, przynajmniej w tej odsłonie, transmisja Twitcha z ogłoszenia Year 2 była klapą oglądalności - oby to wszystko oznaczało, że wnioski, nowe mapy, nowe story trzymane są dla The Division 2, które po cichu już powstaje...

post wyedytowany przez DM 2017-03-13 13:08:55
13.03.2017 01:31
DM
127

Parę nowych misji będzie za udział w becie i preorderze. Potem mają być wyzwania różne do zaliczania.

Gra jest właśnie taka pośrednia pomiędzy arcade a taktyką, ale wszystko zależy od samozaparcia i czy gra się z kimś. Grając razem można wyłączyć HUD i strzały synchroniczne, przez co gra staje się wymagająca. Jak sobie wyłączysz to samemu, to będzie trudno do przesady, bo skradanie się będzie już ekstremalne w dużych bazach

12.03.2017 22:08
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Teraz raczej będzie coraz luźniej - ludzie są zdołowani, że Ubisoft porzuciło grę, MarcoStyle już się prawie pożegnał i więcej filmów z The Division nie chce już mu się robić, oby to olanie oznaczało, że sequle już rusza do produkcji...

12.03.2017 14:36
DM
127

W ogłoszeniach na grupach GRW masz same konkrety - jedni szukają się do radosnego hasania, albo piszą wyraźnie, że grają bez HUDa i takich ludzi szukają - ta opcja dominuje nawet i bez trudu znajdujesz podobnych sobie.

Poza tym chyba złe gampelaye oglądasz - każde zwierzę można zabić, są psy, świnie, lamy, sarny, kondory, jakieś takie jak skunksy czy coś - nie przyjrzałem się, bo tylko przebiegł przez drogę, w górach są kozice, na łąkach woły - nie jestem zoologiem i nie wiem jaka fauna dominuje w Boliwii, ale zwierzaków jest od cholery, a że nie można polować na lamparty i niedźwiedzie, to chyba dobrze przecież - to nie jest gra o turyście, który stał się myśliwym i zaczął wyzwalać cały kraj sam jeden....

post wyedytowany przez DM 2017-03-12 14:37:07
12.03.2017 12:21
DM
127

świat też, chociaż trochę martwy

W czym wg ciebie przejawia się ten martwy świat? Trudno o bardziej żywą krainę w grach, niż Boliwia w Wildlands. Ludzie tańczą, grają na ulicach, podskakują na koncercie, modlą się na cmentarzach, sprzedają coś, każdy budynek jest otwarty, wszędzie można wejść, jeżdżą samochody, pociągi, latają samoloty. Postacie w nocy śpią, w dzień grają w kosza, wrogowie jak mają wolne to bawią się nożem stukając wokół palców, biegają psy, świniaki, jakieś pancerniki czy inne fretki
A oznaczanie kropkami wyłączasz jedną opcją w menu

10.03.2017 18:02
-2
DM
127

Tyle plusów, a tylko 7,5... wat?
Jak czytasz tylko minusy i koniec, to "wat"... matematycznie minus nie jest większy od plusa, by im rosło

10.03.2017 16:05
-1
odpowiedz
DM
127

Po kilkudziesięciu godzinach wrażenia z gry o wiele bardziej pełne, tekst mocno się zmienił, więc zapraszam do ponownego przeczytania :)

10.03.2017 16:01
1
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Potwierdzam, u mnie Wildlands dostał czkawki przez cały czas praktycznie, a na poprzednich było płynnie

10.03.2017 00:21
DM
127

Jak ty będziesz hostem to trzech innych będzie miało nie takie misje jakie chce :)
Wejdź na jakąś grupę społecznościową i znajdź tam stałych znajomych do gry - obecnie sporo ludzi startuje i łatwo jest znaleźć kogoś, kto chce iść od początku. Tylko wspólną komunikacją możesz określić jaką misję razem będziecie wykonywać, z randomami często będzie tak, że każdy będzie chciał iść gdzie indziej i tak sobie robią. Jest drużyna, a każdy 5 kilometrów od drugiego.

Idealnie jednak nie będzie, chyba, że znajdziesz znajomych grających tylko i wyłącznie wtedy kiedy ty. Zwykle będziesz musiał jakąś misję sobie powtórzyć. Jak chcesz dyktować warunki ciągle na jaką misje iść, to pozostaje gra solo.

post wyedytowany przez DM 2017-03-10 00:25:58
09.03.2017 12:42
DM
127

Nigdzie nie napisałem, że wykluczyli kontent fabularny, tylko ze myślą jak go oprzeć na tym co jest teraz. Pisałem, że wykluczyli nowe misje fabularne i nowe mapy - bo tak mozna przetłumaczyć ich słowa. Zresztą jak zerkniesz na inne serwisy branżowe to rowniez przeczytasz taką informacje - tworcy nie planuja nowych misji fabularnych...

09.03.2017 08:23
DM
127

I moim zdaniem dodadzą nowe echa po prostu :)
Przy ich tempie to fabularne misje musialyby byc juz prawie gotowe, by sie wyrobili na zime, jak loadouty dopiero w sierpniu...

post wyedytowany przez DM 2017-03-09 08:24:57
09.03.2017 00:53
DM
127

CP to właśnie duża mapa... :) Gdyby mieli coś takiego wplanach, nie mówiliby, że zastanawiają się, jak upchać narracje do tego co jest, bo po prostu zrobiliby dodatek z nowymi misjami fabularnymi - chyba, że mydlili oczy, w co bardzo wątpie

post wyedytowany przez DM 2017-03-09 00:54:02
08.03.2017 22:00
odpowiedz
6 odpowiedzi
DM
127

Niestety powiedziano wyraźnie, że żadnych nowych map, żadnych nowych misji fabularnych na pewno nie będzie.
Dopiero myślą, jak stworzyć narracje nową do tego co jest. Pierwsze DLC to tylko rankingi i nowe kosmetyki oraz zapis zestawów ekwipunku

08.03.2017 19:51
DM
127

Ale tak generalnie jest - każda osoba w każdej prowincji (bo to raczej nie boss w sensie jaki znamy z gier - pada po jednym strzale) ma swoją własną historię, rolę itp. ale widzimy je zawsze tylko przez 15 sekund, w takiej samej cutscence, w tym samym pokoju, wypowiadającą te same zdania

Rozumiem, że był to konieczny zabieg, by zachować dowolność w podchodzeniu do misji, ale wyszło z tego takie długie nic. Nie ma uczucia, że posuwamy się naprzód, chyba, że spojrzymy na schemat zaliczonych głów, nie ma uczucia, że szef kartelu jest groźny. Tutaj robią robotę jedynie lokacje, bo to one w misjach się zmieniają i zabierają nas do naprawdę świetnych miejscówek

08.03.2017 18:38
DM
127

Po tym co powiedzieli to chyba zostanę z Wildlands...

Ekskluzywne vanity pierdy i misje dzienne zgrupowane w sezony oraz nowe trofea - dadzą z tym radę dopiero w sierpniu. DLC z nową mapą - off the table, ale dopiero myślą, jak rozwinąć narracje w tym co jest na zimowe DLC... pewnie dodadzą nowe echa do misji dziennych... Year 2 to raczej takie wspieranie z konieczności byle nie było, że porzucili tytuł...

08.03.2017 12:08
DM
127

Czyli pewnie
Lato: king of the hill do survivalu
Zima: nowy najazd i nowy poziom trudnosci ;)

07.03.2017 07:55
DM
127

Nie jest, można grać offline bez problemu

07.03.2017 07:53
odpowiedz
DM
127

Tylko strzał synchroniczny to ogromne ułatwienie - z nim można zlikwidować całą bazę po cichu, siedząc w kawiarni tylko, więc logiczne, że jak wyłączamy ułatwienia, to również i to najbardziej OP :)

RaphaelOne - no właśnie prowadzi, ale to nie wciąga. O wiele lepiej działa chyba patent, jak w coopie odgrywasz sobie akcje z Clear & Present Danger :)

btw
nie ma ktoś kodu na nagrody z bety do PC, a sam nie wykorzysta? :)

06.03.2017 23:11
DM
127

Ale intel ma tylko 3 sloty - dwa zielone i 1 niebieski, a niebieskich znajdziek są 3 typy, w becie też tak było

06.03.2017 23:10
1
DM
127

Nie, nie byłaby, bo fabuła tu jest tylko pretekstem, by jeździć i wykonywać misje. Nie ma wyraźnych bohaterów, emocji jakie nimi targają, tylko złap tego, zabij tego, bo jest ważny dla kartelu - ok, zabiłem - dzięki. I tak 20 razy.

Jeśli ktoś szuka filmowej opowieści na miarę Splinter Cella to tutaj tego nie znajdzie, ale jak ważniejsza jest ogromna piaskownica z samochodami i śmigłowcami, by ruszyć na wyprawę, wyciągnać pomalowanego na piaskowo M40A5 i postrzelać do wrogów, by "wyczyścić" całą bazę bez alarmu, to Wildlands jest pod tym względem dobre - taka zręcznościowa ARMA bez modów. A z trzema kumplami to juz w ogóle super.

06.03.2017 21:16
DM
127

wydaje mi się, że intel jest losowy i czasem na poczatku ma sie medale, czasem bronie.
Fakt, że modele widać w menu gdzie które są, przedtem myślałem, że tylko legendarki tak są oznaczone, ale to nie zmienia faktu, że te najciekawsze dla mnie są w tych skrajnych dzielnicach i nie wiem czy chciałbym pruć przez całą mapę, tylko by je od razu zdobyć :)

06.03.2017 19:58
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

OK - ważna informacja dla niektórych
W przeciwieństwie do wersji beta, pełniak nie wymaga bycia online do grania - wtedy po prostu opcja coopu będzie niemożliwa

06.03.2017 17:06
DM
127

No zajmie to tyle czasu, ze ma jedno wyjdzie. Najpierw podroz do prowincji, potem szukanie wlasciwego intela, potem zerkanie co w skrzynkach - jak nie ma to do nastepnej. Poza tym takie skakanie to kijowa gra - jak juz zaczne prowincje to chce ja skonczyc

06.03.2017 16:54
2
DM
127

Mozna, ale trzeba wiedziec w jakiej prowincji i troche pofarmic... Poza tym prowincje maja rozne poziomy trudnosci, info i skrzynki sa czasem pochowane w twierdzach strzezonych i warto troche rozwinac postac, nim tam sie wkroczy

04.03.2017 01:54
DM
127

Bardzo wątpie, żeby podziemia w Diablo składały się z 4 wąskich korytarzy i koniec :) To DLC byłoby fajne, gdyby za każdym razem generował się labirynt podziemny, duży jak Strefa Mroku, a nie tylko kolor ścian.

Coś ciekawego zawsze może wylecieć z lootu, chyba, że osiągnąłeś już god roll i max optymalny na wszystkim, w co wątpie.

03.03.2017 10:47
DM
127

nie było opisów zmian, bo wątpie, że to były inne buildy
graliśmy z pioksem i piszę jak było. za 2 czy 3 razem jak padłem, to był wipe i odrodziliśmy się razem ileś metrów od celu - misja do powtórki od początku

i to nie są sztuczne ograniczenia przecież - wyłącz HUD, włacz najwyższy poziom i spróbuj w prowincji z 5 czaszkami iść na pałę - nie przejdziesz :)

post wyedytowany przez DM 2017-03-03 10:49:27
03.03.2017 10:39
DM
127

nie jesteś nieśmiertelny - drużyna może cie wskrzesić raz czy dwa, jak nie dadzą rady to tak - masz możliwość respawnu, ale to wszystko raz, że długo trwa, a dwa - za drugim czy trzecim razem już jest wipe dla ekipy, jak jeden padnie, po trzecie - jak wyłączysz HUD to pójście na żywioł = zgon

poza tym - w pójściu na pałę nie ma klimatu ani frajdy, tak możesz robić speedruny, jak ci się spieszy, a z rygorem radiowym jak na filmie można się nieźle wkręcić

03.03.2017 10:17
odpowiedz
5 odpowiedzi
DM
127

Tak się powinno grać w Ghost Recon, oczywiście jeszcze z wyłączoną mapą i zaznaczaniem - wtedy to zupełnie inna gra :)

https://youtu.be/r1aWxi7dV-4

01.03.2017 23:14
1
DM
127

od początku... to nie był darmowy weekend z pełną wersją

post wyedytowany przez DM 2017-03-01 23:15:24
28.02.2017 21:43
odpowiedz
DM
127

jakie teraz statsy dominują w DPS, wytrzymałości? Poszedłem na lost signal i czulem się jakby znowu był patch 1.3...

28.02.2017 15:08
DM
127

Jakbys mial tygodniowe skrzynki to by polecialy egzotyki a z tych zwyklych poleci co zawsze

28.02.2017 10:16
odpowiedz
DM
127

Nie misterny tylko oczywisty, zresztą sam autor sie do niego przyznał przy publikacji.

Poza tym deweloperzy dali jasno do zrozumienia, ze pve dz nie bedzie, nie bedzie nawet prob wyrownania balansu, bo nikogo nie zmuszaja by tam chodził, a dz ma zachowac swoj status miejsca niebezpiecznego.

Dz pve masz w trybie survival i to musi wystarczyc

28.02.2017 00:23
odpowiedz
DM
127

To napiszę dla kontrastu - właśnie zobaczyłem jedynkę i mam nadzieję, ze jeszcze zdąże do kina na dwójkę :) rewelacja i arcydzieło stylistyczne po prostu z niesamowitym soundtrackiem. Walki wyglądają trochę na drewniane, ale o taki własnie kicz tu chodzi! Klimat niesamowity za to - Hitman móglby trochę z tej formuly zaczerpnąć, bo widacteraz jak bardzo jest sztywny i nie chodzi o ańimacje...

Mam nadzieję, że w dwójce też pojawiają się czyściciele, bo panowie samymi minami i wyglądem zasługują na swój osobny film - tak jak Leon :)

27.02.2017 12:41
DM
127

Dlatego najsprawniej podróżuje się motorem wszędzie :) auto tylko jak ma się w planach pościg i strzelaninę w czasie jazdy :)

27.02.2017 12:26
-1
odpowiedz
3 odpowiedzi
DM
127

To co mnie najbardziej w grze zabolało to fakt, że pojazdami nie tyle kieruje się w iście arcadowym stylu co po prostu to, że autem kombi można spokojnie pokonywać górskie stoki, rzeki, mocno zaorane pola, przebijać murki z kamieni… Niczym czołgiem

To jest celowy i w pełni świadomy zabieg. Mapa jest ogromna, nawet więcej niż ogromna i podróżnowanie po niej zabierze nam sporo czasu. Dam głowę, że gdyby zrobili to w miarę realistycznie - ilość postów i narzekania o tym, jak łatwo jest zginąć podczas jazdy, jakie to głupie, że nie można jechać na skróty na przełaj, tylko trzymać się drogi przez 15 minut - byłaby 100 razy większa, niż narzekanie na arcadową jazdę gorskimi potokami...

post wyedytowany przez DM 2017-02-27 12:27:31
26.02.2017 20:15
odpowiedz
DM
127

NERF Dron PLS

Nie graj na easy, tylko wyłącz wspomagacze, np. HUD i dron będzie działał jak w realu... obejrzysz teren, ale nic nie będzie zaznaczone na ekranie

post wyedytowany przez DM 2017-02-26 20:15:58
26.02.2017 02:02
odpowiedz
DM
127

No to koniec zawartości bety - były wady, były zalety, no i widoki Czerwonej Laguny jak na tapetę :)

post wyedytowany przez DM 2017-02-26 02:03:33
25.02.2017 15:15
odpowiedz
DM
127

i nie będzie
nie ma takiej wersji w planach

24.02.2017 23:38
DM
127

no jak są narwańcy w coopie, to jest chaos. jak masz ekipę klimaciarzy na grę bez HUDa, ze ścisłym rygorem radiowym w czasie walki, z podziałem na klasy z własnej woli i realne przenoszenie sprzętu - to gra wygląda zupełnie inaczej.

mnie na razie wkurzają respawny wrogów - byłem świadkiem, jak zestaw samochodów i niedobitki zniknęły w jednym momencie, by za chwilę pojawiło się parę nowych aut z ekipami i wielki napis reinforcement arrived...

24.02.2017 15:09
-2
odpowiedz
2 odpowiedzi
DM
127

Tak miało być - pierwsza prowincja to wlasnie trening, tutorial - kolejne sa na coraz wyszym poziomie trudnosci

23.02.2017 16:16
odpowiedz
DM
127

Tylko nowe - Yoka trafia w 10 za kazdym razem, a prawdy zyciowe i trafne obserwacje bija na glowe wiekszosc "powaznych" produkcji - takie rodzime Scrubs mu wyszło. A o Badurze to moglby jakis spinoff powstac, bo rewelacyjnie gra - trn drugi posilkowy aktor co zawsze w kogos innego sie wciela tez :)

Jolasia marna nie jest wg mnie - styl mowienia wyszedł super, a wątek frytownicy zawsze daje rade :)

post wyedytowany przez DM 2017-02-23 16:21:26
21.02.2017 14:30
DM
127

Wystarczy zerknac na FAQ - jak na razie planowana jest zarowno zamknieta i jak i otwarta beta

20.02.2017 22:10
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

ruszyła strona ghostrecon.com/noheroes
można robić misje przed akcją gry :) - zwiedzać Boliwię głównie i odblokować dodatkowe kosmetyki w grze

19.02.2017 13:28
DM
127

Czas na ukończenie raidu zależy od lokacji i może wynosić od 30 do 100 minut, choć to pewnie będzie się zmieniać jeszcze. Na 10 minut przed końcem pojawia się licznik w rogu ekranu odmierzający czas w dół.

To kiedy wyjdziesz zależy od ciebie. Na razie nie ma tam nic do roboty oprócz strzelania do innych, lootowania paru skrzynek i podziwiania widoków. W przyszłości będą questy do wykonania, np. znajdź taką część, zabij tylu i tylu wrogów. Problemem może być to, że choć wydaje się, że na serwerze jesteś sam - jeden nierozważny krok i możesz skończyć po 3 minutach :) i na początku trzeba się liczyć że to dość częsty scenariusz :)

post wyedytowany przez DM 2017-02-19 13:35:50
19.02.2017 12:30
odpowiedz
DM
127

Będzie można w raidach wcielać się w scava - lokalnych bandytów, z losowym, podstawowym uzbrojeniem (strzelba lub pistolet) i polować na graczy - tu będą możliwe respawny, poza tym będzie tryb Areny i walki 1 vs 1 gdzie zwycięzca bierze wszystko

19.02.2017 11:46
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
DM
127

Brak jakiejkolwiek blokady czy kary za zabójstwo kolegów z drużyny w grze sieciowej opartej przede wszystkim na kooperacji jest dużym błędem.

- ma być system Karmy, który będzie wpływał na to, jak zachowujemy się wobec innych

Nie podoba mi się również toporność rozgrywki w wielu miejscach i brak automatycznych czynności

- też nie podoba mi się wchodzenie do menu ekwipunku podczas przeszukiwania, ale jest to element hardkorowej rozgrywki - często wróg zaskakuje nas podczas przeszukiwania i musimy dobrze się zastanowić, kiedy np. przeszukać leżące ciało

na ile silnik gry będzie moderom przyjazny

- bardzo nieprzyjazny, żadnych modów - to gra sieciowa

Utrata całego ekwipunku po śmierci też nie nastraja zbyt optymistycznie. Tutaj znowu przydałby się tryb opcjonalny, w którym taka utrata nie miałaby miejsca

- wtedy EFT niczym by się nie wyróżniał, a na tym oparto jego główną cechę i hasło przecież - "nie przyzwyczajaj się!", ubezpieczenie na pewno będzie mocno ograniczone, tak jak bezpieczne skrzynki. Gdyby była opcja zachowania sprzętu, to każdy grałby jak w Call of Duty, a tutaj bolesna kara za zgon ma zmuszać do przemyślanej, rozsądnej gry

19.02.2017 02:24
odpowiedz
2 odpowiedzi
DM
127

Kolejna życiowa lekcja EFT zaliczona... Już myślałem, że skończę rundę z sukcesem. Noc, cicho, głucho, ani żywej duszy, zostało 7 minut, by się ewakuować.
Przechodzę przez budkę strażnika na część mapy z wyjściem i za drzwiami nagle ni z gruszki zgon - ot tak, czerwony ekran w sekundę i koniec gry. Domyślam się, że po prostu jakaś menda czekała tam z tomahawkiem !ponad pół godziny! aż ktoś będzie przechodził...
Było iść dzikim przejściem przez dziurę w płocie...

18.02.2017 10:57
1
DM
127

Granaty na razie są odłamkowe, pułapki mam nadzieję, że nikt nie wprowadzi, bo zakłóciłyby balans - wszyscy by tylko otaczali wiankiem claymorów wszystkie POI i nie trzeba byłoby strzelać. Co do cyklu dobowego, to nie byłem jeszcze na serwerze dłużej niż 20 -30 minut, więc dynamicznej zmiany nie zauważyłem. Wchodzi się za to na raid o różnej porze dnia i z różną pogodą

edit: dynamiczna zmiana pory dnia jest, ale bardzo powolna - zupełnie jak w czasie rzeczywistym

post wyedytowany przez DM 2017-02-19 00:07:49
18.02.2017 08:54
DM
127

jak masz kraty dookoła wszędzie, to można jakoś na opaski zaciskowe, jak gołe ściany, sufit, to trzeba wiercić i najlepiej wkręcane haczyki, by łatwo można było siatkę zdjąć. Ja u góry i po bokach wierciłem - na dole do barierki już zaciskowo.

18.02.2017 08:06
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Aaaa właśnie! Grałem, próbowałem, zaliczyłem! Najpierw z noobem, próba zakończyła się kompletną porażką, potem musiałem zebrać drużynę doświadczonych wymiataczy i poszło, ale trauma została do dziś, a strach jest za każdym razem... Dopiszę potem oficjalnie z uwzględnieniem praw autorskch :)
Na Claw cutting mam już obczajonego speedruna i idzie gładko, nawet bez protestów

post wyedytowany przez DM 2017-02-18 08:07:59
17.02.2017 20:53
DM
127

BTW. Czemu nikt nie zrobi takiej gry w singlu? Przecież popyt jest!

więcej pracy, więcej skryptów, więcej lepszej fabuły, narzekanie na słabe AI = większe koszty = zapomnienie o grze szybko po jej skończeniu.

przeciwnicy w multi to samograj na długi czas + dużo więcej emocji

17.02.2017 20:36
odpowiedz
DM
127

Sorry, ale wjadę z chamską reklamą :) poczucia humoru podzielać nie trzeba, ale może ktoś zauważył w swoim futrzaku podobny lub lepszy zestaw gier? :)

Dzień Kota: CatStation One - recenzja nowej platformy do gier
https://gameplay.pl/news.asp?ID=102586

post wyedytowany przez DM 2017-02-17 20:36:35
17.02.2017 18:16
4
DM
127

Niszowy w porównaniu do CODów i BFów, ale zapewne ma jakąś konkretną bazę odbiorców. Mniejszą sprzedaż zapewne ma trochę zrównoważyć nie taka mała cena, jak na zupełnie nową, nieznaną markę od niezależnego wydawcy

15.02.2017 14:59
DM
127

Wypunktowanie wad to jedno. Inna sprawa to, ze zalety i frajda z grania moze z powodzeniem je przeslaniac, tym bardziej, ze np. Sniper Elite nigdy nie bazował na fabule - to nie Uncharted - i nie musi ona tu odgrywac glownej roli, a mało rozgarniete AI to standard w kazdej jednej grze teraz oprocz The Division...

13.02.2017 22:00
DM
127

dzięki!
Nietrudno snajpera wypunktować, co ma dobre, a co nie, ale trochę ciężko go sprawiedliwie ocenić - niby świat poszedł na przód i chciałoby się dużo więcej, ale to co jest całkiem nieźle działa

13.02.2017 18:36
1
odpowiedz
DM
127

Splinter cell - ubi musi dopełnic portfolio Toma Clancy o brakujace ogniwo

13.02.2017 14:54
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
DM
127

Swoją drogą Panie redaktorze zastanawia się Pan nad oceną 8/10, a jednocześnie po jej przeczytaniu można odnieść wrażenie że gra jest bardzo kiepska,

Jestem perfekcjonistą i zwykle troche podswiadomie skupiam sie na mankamentach :) i moze za bardzo wyeksponowalem detale, ktore mnie wkurzyly, jak zablokowany garand czy rozpikselowana gora w tle. Tutaj podobienstwa do trojki sa tak wyrazne, ze troche za punkt wyjsciowy wzialem wlasnie te gre i jej ocene 8.0. Dac czworce wiecej byloby przesadą ale ciagle mysle czy mniej nie byloby krzywdzace, bo usprawnienia badz co badz są - byc moze nie takie, jakich oczekiwalem. Cały czas w odwodzie jest jeszcze multi i coop, ktory moze dac sporo frajdy i wywindować tę ocene, mimo zauwazonych mankamentow.

post wyedytowany przez DM 2017-02-13 15:02:14
12.02.2017 20:54
DM
127

Da, resztą duchów steruje AI

12.02.2017 09:49
DM
127

skoro siedzą za ciężarówką, to w świecie Sniper Elite jest równoznaczne, że siedzą na tykającej bombie - jednym strzałem masakruje się 6 na raz przecież :)

post wyedytowany przez DM 2017-02-12 09:49:45
10.02.2017 18:17
odpowiedz
DM
127

jest matchmaking z randomami
solo nie ma sensu

10.02.2017 15:47
1
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Nie każdy lubi grać w jedną grę 8 lat - sporo było takich co przeszło fabułę i odłożyło grę, kilkanaście godzin czy więcej starczyło. Najwięcej odeszło przez zasady Strefy Mroku, skrzętnie ukrywane przed premierą i w reklamach.

10.02.2017 11:34
2
DM
127

by musieli wydać CoDa za jakieś 3 lata, żeby był nowy silnik i gra chodziła tak jak należy, a nie w jeden rok

żadna gra nie powstaje w rok. Każdy COD jest w produkcji minimum trzy lata

09.02.2017 13:21
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

..

09.02.2017 10:49
DM
127

Do tego trzeba dodać takie smaczki, jak snajperzy wspinający się na najwyższe miejsce w okolicy, a gdy się do nich podbiegnie wyciągają pistolet. Riotersi gangsta potrafią się czasem wyje..ać na śniegu, jak za szybko uciekają przed nami i wtedy się w pośpiechu gramolą.

Wszystkie grupy mają przesadzony sprint (taki balanas...), ale Hunterzy właśnie w miarę powolny naturalny, bo to te same animacje, co postaci graczy

08.02.2017 14:38
odpowiedz
DM
127

Jak nie będzie multi to nie będzie endgamu, przecież to nie jest jakiś wymóg, że musi być. Nie ma lootu, nie ma expa - być może będą tylko fabularne dodatki w season passie co jakiś czas...

08.02.2017 13:13
odpowiedz
DM
127

Generalnie jak ktoś lubi grać we wszystko i szuka perełek wśród growych mechanik to się może zawieść. Jeśli ktoś ambę na punkcie wojska, milismów itp. ma 3 kumpli tak samo pokręconych, to w GR i tak będzie się dobrze bawił, jak gość na filmie.

To sandboks - jedni będą ścigać się koparkami i traktorami śmiejąc się, inni wymieniać krótkie komunikaty o celach w militarnym żargonie podczas skradania i żadne głupie AI tego klimatu nie zepsuje. O to chyba trochę też twórcom chodziło - zrobić grę dla każdego, oprócz ortodoksów :)

https://youtu.be/ym3nuPQtW9o

post wyedytowany przez DM 2017-02-08 13:14:49
08.02.2017 12:51
DM
127

finalny produkt to również cała fabuła, zakończenie, reszta mapy itd.
Wiem, że dostaliśmy fulla, bo niektóre kanały pokazują już unboxingi gry. Ubi wystosowało oświadczenie, że to nie był finalny produkt - AI pewnie nie zmienią, ale drobne rzeczy mogą w patchu Day 1 jeszcze usprawnić

08.02.2017 12:40
DM
127

Zupełnie inne studio, zupełnie inny silnik - dlatego sterowanie nie jest jak w The Division.

Nie nazwałbym tego porażką jeszcze. Ludzie mają taki sam przesyt sandboksów, jak futurystycznych Call of Duty, dlatego są narzekania. Zobaczymy jaki będzie produkt finalny, bo narzekań rzeczywiście jest tyle, że Ubi wystosowało oficjalny "statement"...

post wyedytowany przez DM 2017-02-08 12:40:31
07.02.2017 12:24
odpowiedz
DM
127

bujał się do przodu i do tyłu, jak mu puszczałeś wychylenie do przodu - to hamował... :)
jak trzymasz non stop to zasuwa do przodu, tyle, że tam są góry, a nie ma ułatwienia, że heli sam bierze poprawkę na wysokość - co jakiś czas trzeba zwolnić, zwiększyć pułap i dopiero kontynuować trasę

na bardzo dużych wysokościach lot wygląda, jakby śmigłowiec stał w miejscu, ale tak naprawdę leci do przodu szybko i sprawnie

zgodzę się jedynie, że atak smigłowcem z działkami jest problematyczny, bo nie da się go jednocześnie utrzymywać w dużym pochyle i locie poziomym

post wyedytowany przez DM 2017-02-07 12:26:07
07.02.2017 12:03
odpowiedz
DM
127

Auta w wyniku ostrzału dymią i jadą wolniej, zręcznościowy model jazdy i pokonywanie gór jest celowe - inaczej ludzie by narzekali, że giną co 5 sekund

latanie jest banalnie proste. Gdzie tylko się dało, zawsze brałem śmigłowiec - szybko i widoki niezłe

06.02.2017 13:22
DM
127

Nie trzeba grac z randomami. Juz sa grupy na fb gdzie ludzie umawiaja sie na gre. Spotkasz jednego w porzadku gracza, potem znajomych znajomego i po chwili masz zawsze ekipe do grania ze zapisy do fireteamu trzeba robic

05.02.2017 19:52
odpowiedz
DM
127

No właśnie nie bardzo :)
Wg lore Ghost Recon to oddział utworzony z innych jednostek sił specjalnych USA i tak samo jak Delta i DEVGRU podlega JSOC, jako Group for Specialized Tactics - GST - stąd nazwa GHOSTS

a co robi SAD to nikt się nigdy nie dowie... ;)

04.02.2017 22:16
DM
127

wciąż to samo: jedź i przesłuchaj/zabij.

biorąc pod uwagę, że sterujemy komandosami rozwalającymi kartel, to za dużo więcej do wyboru nie ma... jedynie jakieś wysadzanie fabryk koki i tyle.. są przesłuchania, uwalanianie zakładników, eliminacja szych, sicario, zbieranie intela - pula pełna, zwłaszcza, że to "Tom Clancy", a nie Terry Prachet

post wyedytowany przez DM 2017-02-04 22:17:02
04.02.2017 13:06
DM
127

Mówienie że For Honor to R6 w innych realiach to tak samo jak mówienie że LoL to taki CS tylko że w innych realiach

For Honor jest kalką R6, od menu zaczynając, po wszelkie sezony, punkty renown, kupowanie operatorów, ekwipunku, skórek, skrzynek kończąc. Jedyne różnice są w walce..

04.02.2017 13:05
DM
127

masz jedno podnoszenie w grze, potem game over - w singlu

to, że w coopie cie podnosi to raczej jedyne sensowne wyjście - jak to sobie wyobrażasz inaczej? Będzie jedna ofiara losu w drużynie ciągle padać i co 2 podnoszenia game over przez nią i respawn dla całej drużyny gdzieś tam poza misją? To takie quality of life feature, by rozgrywka nie była frustrucjąca

04.02.2017 12:08
odpowiedz
3 odpowiedzi
DM
127

nie podoba mi sie, ze nie trzeba podnosic czlonkow druzyny, tylko sami sie respawnuja po jakims czasie

to grałeś na easy chyba :) nawet na normalnym gdy ktoś z drużny AI padnie to leży, dopóki albo ty, albo inny duch nie podejdzie i go nie podniesie, normalnie z kółkiem postępu tak jak ciebie

post wyedytowany przez DM 2017-02-04 12:08:29
04.02.2017 10:11
DM
127

Nie, to już są konkretne fabularne postaci z własną biografią, imionami, rolą w drużynie (snajper, wsparcie) itp

Btw
Zuaważylicie identyczny początek jak w the division? :) gadka szmatka w śmigłowcu ze szwagierką Fay :))) no i fajny easter egg w postaci nawiązania do pierwszej gry z 2001

post wyedytowany przez DM 2017-02-04 10:24:56
03.02.2017 21:21
DM
127

tak, bardzo arabskie rytymy, niczym w Wiedźminie... :) to słowiański folk

03.02.2017 21:16
DM
127

- model jazdy musi być taki - inaczej ginąłbyś co 20 sekund na takiej mapie, to samo było w GTA V
- grafika krajobrazów jest dobra, zbliżenia na detale są o wiele słabsze niż w The Division, to samo wygląd postaci, broni (kolbę M4 to chyba ślepiec dłubał w 3studio), ale tu trzeba wziąć pod uwagę ogrom mapy, choć gorsze jest także oświetlenie, filtry itp.
- animacje bardzo słabe, brak przycisku do przyklejania się do osłon bardzo boli - nie ma tego "flow" w poruszaniu się, a na dodatek zbyt blisko umieszczona kamera bardzo utrudnia rozglądanie sie po terenie

- AI nie ma co oceniać na razie, w The Division też ci najsłabsi byli do odstrzału zawsze, a prowincja w demie jest najłatwiejsza. Poziom trudności w opcjach nie ma tu raczej nic do rzeczy - myślę, że może tak jak w The Division, jak wymaksujemy Ducha, wjedziemy na prowincje lvl5, to zaczną robić myki jak Hunterzy ;)

Podoba mi się na razie takie skakanie od akcji do akcji kiedy się chce, pytanie, czy w misjach fabularnych będą fajne skrypty, czy różnorodność będzie oparta tylko na zmianie krajobrazu

post wyedytowany przez DM 2017-02-03 21:20:34
03.02.2017 17:28
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Wrażenia na minus to po pierwsze silnik - nie jest tak dobry jak Snowdrop w Divison, praca kamery denerwująca, za blisko postaci, która za bardzo się trzęsie. Na PC nie mogę znaleźć ustawień, które dałyby ładne detale i dobry framerate, na słabszym PS4 gra wygląda dobrze i jest plynnie. Niepotrzebne jest to zbieranie zapasów do rozwijania skilli.

Na plus ogromna swoboda, mnóstwo taktycznych,licencjonowanych gadżetów, kamuflaży, 40 minut tylko się ubierałem ;), fajnie, że przy frontalnych atakach można szybko zginąć - wymusza to jakiś pomyślunek przy podchodzeniu do każdej wioski, miasteczka, coop będzie tu lepszym rozwiązaniem niż solo, choć pewnie wtedy niektóre misje trzeba będzie powtarzać, jeśli u kogoś będą już zrobione. Pustych znajdziek jak na razie nie stwierdziłem.

03.02.2017 15:05
DM
127

Gra technicznie leży, w zasadzie od zeszłego roku i pokazów nic się nie zmieniło - trochę lepszy framerate, ale nadal rozmycia, błyszcząca ściółka leśna i ciągłe pop upy czego się da w czasie poruszania się po mapie

03.02.2017 10:30
DM
127

Demo ;) gra juz od dawna jest gotowa, na niektórych kanałach byly juz unboxingi kolekcjonerek

02.02.2017 22:49
DM
127

Po latach przerwy odpaliłem po raz pierwszy symulator i muszę powiedzieć, że bakcyl trochę wrócił :) Pierwszy start po takim czasie był naprawdę przyjemny, ta gorsza niespodzianka, to jak bardzo graficznie stoi to w miejscu od czasów LOMACA (to zdaje się i tak to samo, ale nie ma jakiś modów?)

Od zawsze mam alergie na działanie ruskiej myśli technicznej i w Su-25 kompletnie nie mogę się odnaleźć - muszę mieć eFa lub A - co warto kupić, żeby dużo nie wydac? Chciałem na początek coś za te 10 euro, ale jest F-15 i kilka wersji A-10 który jeszcze jest w jakieś opcji za 40 euro. Czym się różnią? Co warto brać? Czy od razu Flaming Cliffs najlepiej?

post wyedytowany przez DM 2017-02-02 22:51:08
02.02.2017 20:54
odpowiedz
DM
127

dam głowę, że to była koncepcja jeszcze z czasów przed premierą gry

01.02.2017 22:31
odpowiedz
DM
127

w czasach takich pakietów, LTE i darmowego wifi w każdym kącie jeszcze się korzysta z BT do przesyłania danych? :)

01.02.2017 17:18
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Joe, jakby co to ja cie wybiore ;)

31.01.2017 19:55
odpowiedz
2 odpowiedzi
DM
127

Mi dziś też gra świruje, ale w inny sposób.
Rano były jakieś dziwne lagi, NPC dostawały z opóxnieniem, ja obrywałem mimo siedzenia za osłoną...

Wieczorem doświadczyłem zmartwychwstania w survivalu. Wszedłem do DZ jako jeden z ostatnich, 5 chyba tylko zostało, obłowiłem się jak bąk i jeszcze biegnę po antybiotyki. Wpadłem w jakąś strzelaninę NPCów, wieżyczki porozstawiane jak stoliki w restauracji, skosiło mnie nim dobiegłem do zasłony - nic to myślę, podniosę się, ale zonk - nie mam żadnej apteczki... Jedną na pewno zużyłem, może dwie, no ale żeby trzy?

Leże, klnę i nie wierzę... Tak zginąć z połową sprzętu na złoto, tuż przed wylotem, jeszcze się trochę łudziłem, że może jakiś gracz przyjdzie mnie podnieść... ponad minuta minęła i nagle cud... Moja postać wstaje, otrzepuje się, na dole komunikat, że sam się revivowałem... :o
Na podjęciu byliśmy sami z jednym gościem, czysto wszędzie, dwoje nas odleciało, ale Hunterów przyszło trzech...

31.01.2017 08:06
odpowiedz
DM
127

cudo :) Gran Turismo może jedynie wygrać lepszym frameratem na PS4

jedynka miała od groma zawartości, dwójka ma wprowadzić jazdę po szutrach, choć mało z tego pokazali na zwiastunie

28.01.2017 16:25
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
DM
127

Mikropłatności za stroje i skórki są już od roku w grze - od samej premiery i ciągle przybywało nowych, tyle, że były w aplikacji uplay, a teraz przeniesiono opcje kupna do samej gry, w bazie

Druga sprawa jest taka, że zaprezentowane obecnie skórki i stroje premium są tak brzydkie, że nie dałem rady sie przemóc, by je kliknąć za darmo do pobrania (na serwerze testowym opłaty są wyłączone), a co dopiero za opłatą ;)

post wyedytowany przez DM 2017-01-28 16:30:15
28.01.2017 09:43
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Podkładał także głos w Privateer 2.

Jak tylko podkładał głos, to kto podkładał jego twarz? :) privateer 2 to film normalny był :)

27.01.2017 22:28
odpowiedz
DM
127

Dzięki!
Polskojęzyczne to choćby
http://www.defence24.pl/
albo
http://www.altair.com.pl/

27.01.2017 19:38
DM
127

Nie ludzie, tylko promil internetowych chwalipięt, większość "ludzi" gra przeciętnie, samemu, mają mnóstwo wyzwań w samej grze, poczynając od rogu'ów, którzy strzelają do innych tylko po to, by musieli się wrócić do checkpointu... Dane, które kiedyś przytoczono o survivalu mówią wszystko raczej i o samej grze - 87% ludzi nie przechodzi, nie próbuje tych najtrudniejszych wyzwań

btw. nagytow, piokos, ktoś jeszcze z SP - jakiś wspólny Last Stand w sobote?

post wyedytowany przez DM 2017-01-27 19:48:26
25.01.2017 18:35
DM
127

to obecnie najwieksza i najciekawsza nowość w grze, więc normalne, że każdy gracz i rogue łazi teraz po 07-09

25.01.2017 12:43
DM
127

Bo ETF tylko ogląda co jest gotowe i się cieszy, że mogli zobaczyć wcześniej :) przecież oni im pokazują gotowce na chwilę przed premierą, a nie konsultują sie co i jak zrobic. Nawet jak były jakieś uwagi, to pewnie skwitowane - dzięki, zobaczymy w przyszłości co się da.... Gdyby uwzględniali jakieś uwagi większe, to ETF byłoby w listopadzie, żeby zdążyć na styczeń...
Żeby dodatek/patch ukazał się na konsolach, to jest wysyłany do Sony/MS na kilka tygodni przed premierą w gotowej postaci...

post wyedytowany przez DM 2017-01-25 12:44:43
25.01.2017 12:19
odpowiedz
DM
127

Na pewno jest bardzo klimatyczna, a czy czasochłonna to zależy
Kiedyś zdobycie czegokolwiek wiązało się z długim męczeniem najtrudniejszych wyzwań - teraz można z powodzeniem grać solo i wyciągać fanty z samego luźnego biegania po mapie i PvE, nie ważne czy poświęcisz na to pół godziny, czy trzy..

25.01.2017 11:48
DM
127

Zagadką jest, jak w ogóle massive po tylu dyskusjach i testach wpadło na pomysł takich bonusów - tak jakby ten set wykopano nagle z wersji 1.1 gry... Gdyby działały tylko w PvE, a nie PvP to dla mnie OK, przeładowywanie w połowie kładzenia wroga to coś, do czego się jeszcze nie przyzwyczaiłem :)

post wyedytowany przez DM 2017-01-25 11:49:02
25.01.2017 11:40
odpowiedz
6 odpowiedzi
DM
127

Nowy set seeker i przeciwnicy na tapnięcie spustu :) szkoda, że na bank go znerfią...

https://youtu.be/IIklEeEutrQ

24.01.2017 13:11
odpowiedz
DM
127

przy central parku są checkpointy DZ, ale oznaczone nie DZ, a właśnie CP, jakby Central Park miał być lokacją podobną do Dark Zone. Mamy punkty CP01, CP02, CP03, tyle, że wyjścia w drugą stronę są na razie zastawione

post wyedytowany przez DM 2017-01-24 13:11:50
24.01.2017 13:05
odpowiedz
DM
127

a bossowie na dachach mają problem z chodzeniem po schodach :) dobre punkty, by ich kosić bez trudu, choć pewnie to poprawią
skórki na plecaki wiocha - te same co na broni, jak ktoś lubi mieć torbę z węża...
jest wyraźnie opóźnienie przy użyciu sticky bomb - nie można jej detonować od razu

post wyedytowany przez DM 2017-01-24 13:11:24
24.01.2017 13:03
odpowiedz
DM
127

Dark Zone North wyjaśnia czemu na Manhattanie jest tak pusto, ale takie sceny tylko przy murze oklającym Central Park. Reszta terenu przypomina to co widzieliśmy, ale nowe lokacje są bardzo duże, zwłaszcza pałac.

Nowy najazd jest już online, prolog idzie się samemu, przez ulicę do nowej lokacji studia telewizyjnego, tam są trzy pomieszczenia z trzema zakładnikami, jednego pilnują wieżyczki, inne mają fale przeciwników do wysolowania - na początku na wymagającym te fale, potem padłem :) Raid to to nie jest, raczej takie clear sky x3 i w ciasnym budynku, jest oczywiście skrzynka do przeniesienia

post wyedytowany przez DM 2017-01-24 13:24:58
24.01.2017 10:36
DM
127

W demie możesz przejść misje odblokowane do 7 levelu postaci, ale instalujesz i tak wszystko

post wyedytowany przez DM 2017-01-24 10:37:29
24.01.2017 00:57
odpowiedz
DM
127

o 12 startuje PTS z 1.6
Last stand dojdzie ciut póżniej

post wyedytowany przez DM 2017-01-24 00:57:45
23.01.2017 21:37
odpowiedz
DM
127

GROM nie jest jedyną jednostką specjalna w singlu Warfightera ;)
W jednej misji działamy też z filipińskimi specjalsami - SOCOMem

23.01.2017 19:49
1
DM
127

No właśnie, że kompletnie nie o to chodzi kaszanka...

Tak, raidy są lepsze od najazdów, najazdy są słabe w The Division i to jest oczywista oczywistość

Dyskusja była o tym, czy z raidami The Division byłoby lepszą grą - i w pełni świadomie odpowiadam - nie, nie byłaby! Ridy byłyby lepiej przyjęte niż najazdy, ale przy tym systemie lootu i różnorodności sprzętu znudziłyby się i sprzykrzyły dokładnie po takim samym czasie, jak najazdy.

Problem z loot shooterami polega na tym, że celowo i pod okiem psychologów robione są tak, by uderzać w ludzką słabość uzależnienia od hazardu. God roll jest tą najwyższą nagrodą, a każdy inny zielony czy złoty itemik jest tą małą cegiełką podtrzymującą nas przy graniu.

Jedni nie mają z tym problemu, grają raz, dwa na tydzień, dodatki starczają im na długo, więcej frajdy idzie z gry, a nie z nagród. Inni grają tylko dla nagród, tylko by nahapać od razu wszystko co najlepsze bez czekania - to ci, co powtarzają 50 razy pod rząd za jednym posiedzeniem jedną misję, by zdobyć kamizelkę czy coś tam, albo expolitują falcon lost solo 2 godziny - tu już nie ma mowy o graniu dla przyjemności - to jak oranie pola, byle tylko dostać dniówkę na koniec i kupić za to piwo czy fajki. W końcu god roll wypada i co dalej? Nic - nie widać innego końca drogi, uzależnienie zostaje bez towaru, więc górę bierze irytacja i narzekanie. Jest nadzieja, że diler pokaże kontener towaru, a tu jest raptem parę działek, irytacja rośnie... Tylko, że kontener pewnie byłby zjedzony w tym samym czasie, co i te 5 działek, więc diler nie widzi sensu się przemęczać...

Przy takim zróżnicowaniu jedynym wyjściem byłoby wydawanie dużych rozszerzeń co miesiąc, dwa, by poprzedni zanadto się nie przejadł. Te wszystkie pomysły z reddita na losowe misje w LZ itd brzmią nieźle na papierze, ale dam głowę, że po krótkim czasie ludzie mieliby ich dosyć i wołali o coś nowego. Kółko się zamyka - przerabiam to trzeci rok z Destiny, obserwuje zachowania ludzi i tu jest dosyć podobnie

Ludzie z Massive nie mieli pojęcia jak się im gra rozwinie. Wiele lat temu przyjęli z góry taki plan rozwoju, który i tak nagięli, by jednak naprawić najgorsze grzechy gry i na razie doprowadzają do końca to, co zaczęli Dawno temu. Raidów i tym podobnych rzeczy nie robi się od ręki w chwilę. Wszelkie dobre pomysły wezmą pewnie pod uwagę w części drugiej czy też year 2, jeśli będą chcieli osiągnąć jako taką sprzedaż.

post wyedytowany przez DM 2017-01-24 01:02:05
23.01.2017 18:38
DM
127

I kazdy ma tylko trofeum za prolog tego multi :)
Ale w sumie jestem ciekaw czy w Wildlands bez rpg i bez lootu cos wymysla, bo technicznie to raczej gra duzo blizsza serii far cry, a nie the division

post wyedytowany przez DM 2017-01-23 19:29:46
23.01.2017 18:29
DM
127

Nadal wiele gier polega na tym, ze sie je przechodzi i koniec. Ale zle to Uncharted, ze po przejsciu nie ma co robic...

23.01.2017 16:33
DM
127

Jak na razie nie ma potwierdzenia ze to bedzie loot shooter i raczej w to watpie. Raz przechodzisz i final, zobaczymy czy bedzie jakis tryb online oprocz towarzyskiego coopu

23.01.2017 13:04
DM
127

To nie są ograniczenia tylko tak powinno to wyglądać.

no nie do końca, bo odrzut to coś, co można łatwo kontrolować, a tu nie masz wpływu na to za bardzo - kółeczko się rozjeżdża i tyle, ale takie były czasy - OK :)
W Wildlands wydaje mi się, że będziesz grał jak chciał - samemu dla klimatu będzie można używać ognia pojedynczego i krótkich serii - nie ma obowiązku grzania na full auto, jeśli nie wyskoczy na ciebie setka wrogów w jednej gromadzie :)

a co do klaunów w Rainbow Six to idealnie również moje słowa :) tam nie ma tango i AT, a właśnie paintball klaunów, ale w esporcie i drużynowym graniu dla fragów i zwycięstw to nie robi różnicy niestety...

23.01.2017 12:06
DM
127

nie marketingowy, tylko reality check :)
btw jak dawno grałeś w pierwszego ghost recona? :) ja gram teraz i ówczesne ograniczenia w interfejsie, poruszaniu się i strzelaniu mocno się teraz rzucają w oczy. Poczucie realistyczności tamtych odsłon tkwiło głównie w szybkim ginięciu po 1-2 strzałach i ogólnie dość poważnej otoczce całej historii. Nie było odrzutu, kołysania celownika, chowania się za osłony, wydawanie rozkazów wymagało grzebania na mapie w menu, a na dole ekranu czarodziejski kompas pokazywał nam gdzie jest wróg i mniej więcej jak daleko

pewne z tych rzeczy zmieniły się, inne poszły z duchem czasu. Rozumiem i nie upieram się, że w Ghost Recon powinno się ginąć po 1 strzale od kuli znikąd, choć jakiś osobny tryb hardcore byłby tu fajnym rozwiązaniem.

Znakowanie wrogów wprost z widoku FPP jest kolejnym wymogiem dzisiejszych standardów, ale jakby na to spojrzeć z innej strony, to w realu oddzialy też już korzystają od dawna z predatorów i od niedawna z małych dronów i mają pojęcie o tym gdzie i w jakiej sile jest wróg :)

Wojny z kartelami narkotykowymi w które wtrącają się amerykańscy komandosi (Delta Force czasem się zapuszcza do Meksyku i szturmuje posiadłości narkotykowych baronów) to także fakty autentyczne i temat na czasie. Jeśli fabuła będzie dobrze poprowadzona to może wyjść całkiem niezła odsłona, zwłaszcza po ostatnich grach z cyborgami Future Soldier..

post wyedytowany przez DM 2017-01-23 12:14:24
22.01.2017 21:59
2
odpowiedz
7 odpowiedzi
DM
127

Nie zarżnął, tylko dostosował do oczekiwań większej grupy graczy. Gdyby zrobili gre na miare pierwszych rainbow six, to wyszłaby tylko na pc i dla małej grupy odbiorców, a wielki wydawca nie topi takich budźetów w tak specjalistyczne produkcje, gra ma być dla kazdego.

Sory, takie mamy czasy i nowe pokolenia graczy. Dawne hardcorowe formuły masz teraz na kickstarterze i w early accesie.

22.01.2017 13:14
odpowiedz
DM
127

wg światowych newsów to oficjalna strona ubisoftu..

The closed beta will run from January 26 to 29. Sign-ups went live in December and are available here, but it seems they don't guarantee you a place. For that, you can go to Ubisoft's new interactive website, which continues the precedent for silly names laid down by For Honor’s in-game currency (‘Steel’), in that it's called SCARS.

wg reddita kłopoty wynikają z róznych blokad regionalnych
https://www.reddit.com/r/forhonor/comments/5ow3pa/got_a_beta_code_from_the_scars_website/

post wyedytowany przez DM 2017-01-22 13:17:42
22.01.2017 13:00
DM
127

https://scars.forhonorgame.com/pl-PL/index.html

wybieramy wojownika, scrollujemy w doł, oglądamy klipy, scrollujemy, wybieramy broń i odbieramy kod do bety

22.01.2017 12:37
odpowiedz
DM
127

Rozgrywka wygląda nieźle. Szkoda, że pewnie będzie wymóg online jak w The Division, żeby zachować hop on hop off do coopa, bo ta gra to ideał do modowania, a ta dżungla wręcz wymarzona do odtworzenia na tym silniku Island Thunder.. :)

21.01.2017 14:41
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

jak to po co raid, bo byłyby rozbudowane i ciekawe.
tak samo jak Survival - byłoby ciekawie przez 2 tygodnie, zwłaszcza, że jak sugerowali na reddicie - raidem mogłaby być misja w stylu ONZu...

jak ktoś robiłby go 2 razy dziennie, to po 2 tyg miałby już nudy

W Destiny robiło się raidy wiele miesięcy, bo przez długi czas był taki myk, że żeby awansować na max level, trzeba było farmić matsy, które były tylko na raidach, a egzotyczne nagrody z nich leciały tylko raz w tygodniu, poza tym brak matchmakingu sprawiał, że grało się tylko ze znajomymi, więc przy okazji się gadało o wszystkim

Wyobraźcie sobie teraz, że cały loot jaki leci w Division jest na GS 163, a żeby go podnieść do 256 trzeba ukończyć najazd i zebrać tam matsy, jeden najazd to pół porcji na jeden item, egzotyki i sety tylko raz na tydzień :) Tak wyglądałaby gra, gdyby brała przykład z wzorców podawanych tutaj ;) reddit rozpływałby się w zachwytach pewnie :)

Fajnie byłoby dostać dużo nowej zawartości, ale realia rynku są jakie są, a obecne DLC były planowane i niemal gotowne zapewne już w okolicach premiery rok temu. Destiny też miała słabe DLC i dopiero duży dodatek z Year 2 za zupełnie inną cenę trochę nawiązał do fabuły.

post wyedytowany przez DM 2017-01-21 14:51:53
21.01.2017 14:30
odpowiedz
DM
127

ja byłbym szczęśliwy, gdy do Squad dodano tryb rusznikarza z wszelkimi koszernymi częściami i dodatkami - tylko tyle i można grać bez końca :)

20.01.2017 23:35
odpowiedz
DM
127

Do Was właśnie pytanie, gdzie macie swoje przystanie merytorycznych dyskusji

O grach dyskutuje i troluje chyba znaczna, znaczna mniejszośc z tych 2 miliardów, a to gdzie to zależy od samej gry. Na przykładzie Destiny, w ktore gra sporo Polaków w wieku 25+, zaiwazyłem, ze dyskusje prowadzi się jedynie... podczas gry, na czacie glosowym. Większość kompletnie nie zagląda na zadne fora czy portale o grach, nie wie co to reddit, nie ogląda gier na yt. Gry kupują głównie po rekomendacji znajomych, bo znajomi grają albo bo im się na reklamie spodobała, a dyskusje o nowych patchach, strategiach i mechanikach prowadzi się do 3-4 w nocy na głosowym party.

Gry stricte na pc z kolei mają swoje fora, często surowo moderowane.

post wyedytowany przez DM 2017-01-20 23:36:29
20.01.2017 18:07
DM
127

to jest ich NOWE UBER PVE dodatek co się zachwycałeś

fail za failem dajesz... :)
to nie jest dodatek, tylko patch 1.6 za darmo dla wszystkich, dziś nie było żadnych nowych informacji o Last Stand, poza tym nowe eventy i nowe landmarki w DZ to jest PvE i brzmią całkiem fajnie

ciekawe, że kiedyś był płacz, że nie ma nowej mapy, że nie rozszerzają terenu - teraz dali jeszcze raz tyle DZ i to za darmo, to wymyślono płacz o inne rzeczy :D - fajnie, że znowu godziny zwiedzania nowej DZ się szykują!

post wyedytowany przez DM 2017-01-20 18:33:06
20.01.2017 17:42
1
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Dobra, posmialismy się, pożartowaliśmy, a teraz konkrety z dziś:

Patch 1.6, czyli darmowa aktualizacja bez powiązania z Last stand

Nowy, legendarny poziom trudności na razie na 3 misjach
- trudność nie bazująca na ilości zdrowia, ale na bardziej wymagającym AI
- Przeciwnicy to stare frakcje z zachowaniem takim jak Hunterzy
- legendarne stroje i skórki dostępne tylko za ukończenie tych misji
- z misji usunięto wszelkie gadki radiowe z wersji fabularnych

Nowe eventy w DZ
- co godzinę w podziemiach DZ
- cleanersi przeciwnikami
- poziom toksyczności tak duży, że przebywając na terenie eventu ciągle będzie ubywać zdrowie
- bardzo duży poziom trudności

DZ 07-09
- nowe landmarki z falami wrogów
- część nagród od razu trafia do plecaka, bez konieczności wysyłki
- jeden z landmarków to opera house, ale nie ta słynna w NYC
- rankingi za aktywności PvP i PvE resetowane co tydzień i co miesiąc z nagrodami

Kolejna próba reanimacji egzotycznej broni
- unikalne talenty
- specjalne skrzynki tylko z nazwanymi broniami i sprzętem
- FAMAS będzie egoztykiem

Sety
- nowy set Seeker z bonusem za trafienia w tors
- zmiany we front line, AB, reclaimer i taktyku
- AB ma zakaz używania z egzotykami

Staty
- pancerz nie będzie już głównym atrybutem, zamiast niego będzie zdrowie

Kosmetyczne raczej zmiany w PvP
- cooldown 1 sekundy pomiędzy rollami
- mniejsza celność przy strzelaniu z biodra
- zablokowanie reloadu podczas sprintu
- mniejsza różnica pomiędzy trafianiem w tors i w głowę
- apteczki mogą być używane przy pełnym zdrowi, wtedy niwelują niekorzystne efekty

Ekonomia
- nielimitowana rekalibracja ze wzrostem cen do 5 razu
- pomaganie cywilom nagradzane intelami
- pudło z odzyskiem adekwatne do World Tier
- zmiany w cenach sprzętu

Mikrotransakcje u vendorów w bazie
- ubrania
- skórki na broń
- skórki na plecaki
- nowe emoty, gesty
- skrzynki z pakietami owych

post wyedytowany przez DM 2017-01-20 18:33:32
20.01.2017 16:29
DM
127

Ale tylko na kosmetyki

20.01.2017 11:33
DM
127

jak nic, jak jest najazd, jest nowa DZ i jeszcze coś, o czym mają powiedzieć dziś. ETF kłamało, mówiąc, że są rzeczy dla ludzi wolących PvE?

20.01.2017 11:29
DM
127

raidy nie są potrzebne, bo w tym uniersum jest trochę za dużo ograniczeń, to nie fantasy bez granic - dostalibyśmy pewnie przystanki z kolejnymi sponge bossami i tyle. Znudziłby się po 2 tygodniach dla większości redditowców, w nowy raid w Destiny nikt już nie gra

Mogliby natomiast rozwijać pomysły z Survivalu i wykorzystywać całą mapę do losowych zadań, niekoniecznie w trybie przetrwania

post wyedytowany przez DM 2017-01-20 11:30:09
20.01.2017 10:48
odpowiedz
7 odpowiedzi
DM
127

To graj w warface :) ktoś cie zmusza do The Division? :) z drugiej strony masz takie cytaty:
"I've liked the DLC so far and last stand sounds fun... that's all." i podobne ("some people just...want to be miserable. They WANT to hate")

po trzecie - ludziom klasycznie nie podoba się coś, czego jeszcze nie widzieli - Yannick przecież powiedział, że wczoraj gadali tylko o tym jednym trybie PvP, o reszcie rzeczy PvE dowiemy się dziś czy na dniach i z ocenami i komentarzami trzeba się wstrzymać choćby do startu PTS

story progression nie ma celowo, tak samo jak w Destiny - po prostu ten gatunek tak ma...

post wyedytowany przez DM 2017-01-20 10:52:07
20.01.2017 01:08
DM
127

a ty i inni to co, grupa wzajemnej adoracji the division.

ja jestem bardzo świadomy jej wad, ale tez i procesu tworzenia gier. Division jest jakie jest - ma sporo wad jak każda inna gra, ale akurat ona trafia najbardziej w mój gust i wady nie przesłaniają mi zalet :) to co teraz się pojawia było planowane od lat i tak samo długo tworzone - nie zrobią nagle z rękawa i gruszki raidu, bo parę osób się domaga, skoro ich nie planowali w ogóle...

post wyedytowany przez DM 2017-01-20 01:08:35
19.01.2017 21:12
DM
127

nie, nie będzie kar
ale będzie też PvE. każdy checkpoint ma lokacje do wyczyszczenia i moby. Za ich zabicie zbiera sie zasoby i to za nie kupuje się np. turrety

post wyedytowany przez DM 2017-01-19 21:13:10
19.01.2017 19:20
DM
127

no logiczne, że na reddicie jest rage, bo to jest oficjalna grupa użalania się, choć wszyscy grają po 23h na dzień - kaszanka idealnie tam pasuje ;)

po drugie - nic na temat zawartości dodatku jeszcze nie wiadomo, oprócz last standa i DZ 09, dopiero ujawnią co będzie przecież

19.01.2017 18:30
DM
127

słuchałeś STG?
na PTS będzie testowany tryb z własnym gearem i ze znormalizowanym, być może do meczów przejdzie tylko znormalizowany, z tymi samymi szansami dla każdego

19.01.2017 17:34
DM
127

Raid to u nich incursion

Nieprawda
Nigdy massive nie używało słowa raid, nigdy nie użyto porównania, że najazdy to będzie raid - to wyszło tylko i wyłącznie od oczekiwań i przewidywań samych graczy

nie ma nawet Rajdów lub KLANU na których się opierają takie własnie gry i są PODSTAWĄ(Destiny)

Ile grałeś w Destiny? :) Klany w Destiny przez praktycznie cały czas służyły tylko do poprawy wirtualnego ego i zdobycia trofeum, oprócz tego bycie w klanie nie znaczyło w Destiny dosłownie nic, oprócz napisu na emblemie (wirtualne ego). Teraz jest trochę inaczej, gdy jest Ozyrys i prywatne mecze - można robić klanówki, widać też kto z klanu jest online w osobnym oknie i to wszystko pojawiło się niedawno i na tym koniec. Bycie w klanie jest dobre na facebooku, do umawiania się na grę, ale w samej grze znaczy tyle co nic!

W The Division aż do teraz nie było meczy PvP drużynowych, więc klany nie miały sensu wewnątrz gry. Do tego dochodzi sens tego, co w uniwersum Toma Clancy Uchodzi, a co nie. Uniwersum Destiny jest trochę z przymrużeniem oka i autorzy często sobie robią jaja z tej otoczki, w The Division wszystko jest na poważnie. Strona agentów the division i zdrajców Rogue idealnie tu pasuje, ale jeśli nagle miałaby po DZ biegać grupa Marchewki Zagłady i Żryj Gruz Cyganie (autentyczne klany), to nie byłoby to już Tom Clancys The Division, ale jakaś żenująca farsa dla dzieciaków...

post wyedytowany przez DM 2017-01-19 17:37:15
19.01.2017 14:32
odpowiedz
4 odpowiedzi
DM
127

The division to nie WOW, pewne fantasy mechaniki tu się nie sprawdzą, nie beda pasować stylem i kropka. Raidow póki co nie ma, więc nie ma co porównywać do tego. Gąbkowi przeciwnicy byli i nikt tego nie chciał, więc wywalono

Wszystko sie roznosi raczej o to kto ile gra - ci na pełny etat zawsze sie znudzą szybciej, cokolwiek by tam nie wsadzić, jak ktos gra malo w ciagu tygodnia, to będzie sie cieszyl grą dlugie miesiące, zwlaszcza jeśli gra dla frajdy grania, a nie zeby zobaczyć kamizelkę w inventory i pójsc spać...

19.01.2017 13:59
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Ale jak to - ostatnio pisałeś ze grasz bardzo mało :)

Tak z ciekawosci - co musialby miec dodatek do gry w obecnych czasach, by po 2 tygodniach nie znac go na wylot?

Nagytow - na zwiastunie widac przeciez dwie druzyny agentow czerwonych i niebieskich i rozstawianie wiezyczek.

post wyedytowany przez DM 2017-01-19 14:01:23
19.01.2017 13:17
odpowiedz
DM
127

Nie lubią go, bo się zwykle zachwyca The Division, a na reddicie jest naczelna grupa narzekaczy samych :)

19.01.2017 12:27
odpowiedz
DM
127

hot tip
likebutter, który widział 1.6 jako ETF po powrocie wykupił wszystkie nazwane, śmieciowe bronie - przewidywany jest spory buff tychże

17.01.2017 14:06
odpowiedz
DM
127

To jest przeciez podstawa w kazdym loot shooterze, bo nawet najwieksza nowa mapa na ile by starczyla? Tydzien, dwa grania i znalbys ja na wylot przeciez... Juz bylaby stara i co - dawajcie nowe?
A pomysly juz dawno sa wcielane w zycie, a ze obiecali tworzyc gre przy udziale community to sie pytają dla zasady...

17.01.2017 13:01
odpowiedz
DM
127

opowieść tak niesamowita, że praktycznie sama nakręcała film no i z jakimś kotem dublerem chyba byłaby katastrofa - Bob powinien oscara dostać... ;)

17.01.2017 12:22
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
DM
127

Tylko ile można strzelać do mobów po kolejne M4 z lepszymi rollami statsów i nową kamizelkę :)
Wszyscy raczej jednogłośnie wspominają, że levelowanie od 1 do 30 to było najlepsze z całej gry i chętnie zobaczyliby znowu misje fabularne. Jasne, że można je wprowadzić w dodatkach, ale Ubi może chyba dość łatwo przenieść San Francisco i Chicago do The Division - wtedy wydanie dwójki ma sens. Nie będzie to na pewno ten rok, prędzej końcówka 2018 najwcześniej.

post wyedytowany przez DM 2017-01-17 12:24:14
17.01.2017 11:43
odpowiedz
DM
127

z plików gry wynika, że może dojdzie Central Park i lotniskowiec Interpid, są nawet kwestie dialogowe NPC polecające graczowi zbadać teren w parku. Ludzie, którzy widzieli już nadchodzący dodatek mówią jeszcze pod NDA, że gra w obecnej wersji wydaje się "pusta", w porównaniu do nadchodzącej 1.6

post wyedytowany przez DM 2017-01-17 11:44:35
16.01.2017 15:18
odpowiedz
DM
127

Nic sie juz nie wysyla za granice i nie czeka. Zgłaszasz sie na czacie pomocy technicznej microsfotu i wypelniasz polecenia - nr konsoli, objawy, technik razem z toba wydajac ci instrukcje zrobi pare mykow, reset fabryczny itd, by upewnic sie, ze rzeczywiscie jest usterka po stronie konsoli

Jak jest to przyjmuja reklamacje i po 3-4 dniach przyjezdza kurier z odnowiona konsola i zabiera zepsuta - koniec. I to zawsze bedzie inna konsola bo serwisy fabryczne wielu firm przeszly na system refurbow bez czekania, a nie napraw kolejkowych

post wyedytowany przez DM 2017-01-16 15:26:30
16.01.2017 11:11
odpowiedz
DM
127

zwrot konsoli załatwiasz ze sklepem - przy wykorzystaniu kodów nie będzie on możliwy, ale dobry zawsze sklep może wymienić samą konsolę.

naprawy konsoli nie załatwia się ze sklepem, tylko z serwisem microsoftu poprzez ich stronę. Po stwierdzeniu zasadności usterki po prostu przysyłają ci refurba, inną odnowioną konsolę - nie ma żadnego czekania 21 dni, korporacje już nie naprawiają sprzetu klienta, tylko refurby wysyłają.

masz pewność, że gry nie działają, a nie po prostu nie dociągnęły się do końca? gry pobierane na xboxa nawet przy 150mbit łączu instalują się wiele godzin...

post wyedytowany przez DM 2017-01-16 11:11:49
15.01.2017 15:36
DM
127

Też sam zrobiłem siatkę - koszty to jedynie koszty siatki i 20zł za deskę na dole do zasłonięcia szpary.

14.01.2017 09:59
odpowiedz
DM
127

sezon się skończył, wszystkie DLC są już dostępne w podstawowej wersji od razu

13.01.2017 18:13
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Massive przysłało mi długą ankietę na temat survivalu - pytaj min. czy chciałbym tryb "last man standing" - tylko jeden agent może odlecieć w Survivalu :) i gdzie miałoby się rozgrywać Division 2 - inne miasto ten sam czas, NYC dalszy ciąg, NYC ale inna historia itp

post wyedytowany przez DM 2017-01-13 18:44:44
12.01.2017 12:50
DM
127

Ale z serią Harpoon mam jeszcze szansę zrehabilitować się wzmianką w następnej części artykułu, o współczesnych grach ;)

Tylko, że Harpoon to właśnie taki relikt Zimnej Wojny. :)
Fakt, że tematem jest trzecia wojna światowa - przyszłość, ale trzecia wojna w latach 80, pomiędzy NATO i ZSRR i z tamtą, pamiętną "militarną gwarą" wymieniającą sowieckie klasy okrętów czy samolotów :)

post wyedytowany przez DM 2017-01-12 12:50:44
12.01.2017 12:02
1
odpowiedz
DM
127

Clarkson i spółka grają w Horizon :)
https://www.youtube.com/watch?v=so9zlCrQruY

12.01.2017 00:10
2
DM
127

sprawdziłem twoje posty i w innych wątkach też zarzucano ci, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem... cóż, niektórzy tak mają, uwielbiają za to pisać i doszukiwać się swoich racji...

wytłuszcze ci taki mały tutorial

była klasa biol-chem i była informatyczna = była + była = czyli były dwie różne klasy

wróć lepiej do wątków o polityce i PiSie, tam z pewnością masz dużo większe pole do popisu

11.01.2017 23:46
1
DM
127

No jesteś trollem, skoro zarzucasz mi, że nie wiem do jakiego liceum chodziłem... :) 4 godziny informatyki w tygodniu to nie są elementy, była klasa biol-chem i była informatyczna - kropka.

Na podstawie jednego zdania analizujesz jakie komputery miałem i w jakiej konfiguracji - jakiś syndrom szukania dowartościowania się czy co?

Być może grałeś w jakieś gry na MS DOS, wydaje ci się, że jesteś nestorem gamingu w Polsce i możesz książkę o tym napisać, ale doceń to, że inni tyle samo wiedzą, pamiętają, doświadczyli, a może więcej...

post wyedytowany przez DM 2017-01-11 23:54:40
11.01.2017 20:55
odpowiedz
2 odpowiedzi
DM
127

Ktoś kupuje figurkę? :)
Niestety, cena nie idzie w parze z jakością... Mam w domu figurkę firmy McFarlane i za połowę tej ceny oferuje detale na zupełnie innym poziomie..

https://youtu.be/bxO8kG-dtk0

11.01.2017 12:19
odpowiedz
DM
127

no i gdzie seria Harpoon? :)

10.01.2017 12:35
odpowiedz
DM
127

dziękować!

Czy tylko ja na DEVICE=C:\WIDOWS\ w config.sys zawsze mówiłem HIMEN.SYS ?

Swego czasu z zawartości config.sys mogłem pisać referaty. Gdy ukazała się gra Harrier Jump Jet - nie uruchamiała się na moim komputerze, po klimatycznym intrze wyskakiwało do DOSa z koumnikatem - za mało wolnej pamięci - wymaga 615kB wolnej czy jakoś. Co ciekawe - u znajomego na wolniejszym procesorze i też 1MB RAMu działało bez problemu, u mnie jednak kość pamięć była jakoś podzielona na expanded a nie extended memory.

Studiowałem możliwości w config.sys ileś dni i doszedłem do 612kB wolnych - frustracja na maksa, kiedy symulatory lotnicze były moim ulubionym gatunkiem... Problem rozwiązał się dopiero po rozszerzeniu RAMu. :)

10.01.2017 00:07
odpowiedz
DM
127

Z grupowego FB od goscia co mieszka w NYC - tak dzis wyglada miasto. Massive odwalilo graficzny majstersztyk!

09.01.2017 18:31
2
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Alex - liceum o profilu informatycznym :) ja wtedy gralem w silent service 2 i f19, civka juz zdaje sie byla i jakies gry na cga only ale to galopowalo przeciez - w 1992 juz byly hity, w 93 to juz byla bajka z xwingami doomem itd
1993 to poczatek lat 90 jakby nie bylo ;)

09.01.2017 18:10
2
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

No bo grało - nie moja wina. I jak byk napisalem, ze taki procent byl ewenementem, a nie normą, ale wolałes trolować - doceń więc, ze nadal cierpliwie ci wszystko tlumacze.

09.01.2017 17:35
3
odpowiedz
DM
127

A co ma piernik do wiatraka? Przeczytaj jeszcze raz artykul ze zrozumieniem i wtedy wroc po ewentualna polemike, bo na razie to wymysliles sobie cos z kontekstu i o cos sie klocisz ale nie mam pojecia o co...

W tekscie masz jak byk ze na przelomie 80/90 nie bylo sensu kupowac i grac na pc, ale to sie szybko zmienialo i w 1993 pecety to byla juz 1/3 platform i roslo z biegiem czasu bo (patrz tekst) - nic w tych bajtkach o czytaniu ze zrozumieniem nie znalazles czasem..?

post wyedytowany przez DM 2017-01-09 17:36:13
09.01.2017 16:41
DM
127

Jest abo bo to nie jest gra - bardziej platforma treningowa i ligowa. Abonament z miejsca wyklucza przypadkowe osoby, dla ktorych iracing byloby za trudne i trolli startujacych po to, by innym psuc wyscig.

09.01.2017 16:23
2
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
127

Cos wam sie pomylilo - to nie jest tekst o tym, ze pc byl popularna platforma do grania w 1990 ;)

Niedzielny graczu - jakbys poczytal dobrze, to bys zobaczyl ze wszystko opiera sie na ankietach z prasy branzowej i na wlasnych wspomnieniach. Nie musze patrzec do wiki bo mam peceta od 1991 roku i wiem jak wtedy bylo.

Poza tym przeciez wszystkie wasze dąsy to glowne tezy poruszone w tekscie - ze ibm byl za drogi i za malo "growy" i w 1993 stanowil 1/3 liczby glownych platform obok 1/3 amig i 1/3 8bitowych.
U mnie w klasie na 17 chlopakow 15 mialo pc, ale wiem ze to byl raczej wyjatek, a nie standard

Bajtek nie byl czasopismem o grach, na poczatku lat 90 byl juz top secret i secret service i tam skupila sie uwaga grajacych, a nie na bajtku

post wyedytowany przez DM 2017-01-09 16:34:47
09.01.2017 15:14
3
odpowiedz
DM
127

A jakbys przeczytal, to bys zobaczyl ze ere 386, dooma, comancha itp opisalem jako poczatek zlotej ery pc - co nie oznacza ze nie gralo sie na nim wczesniej. W mojej szkole sredniej w 1991 praktycznie wszyscy grali w domu na pc...

09.01.2017 13:58
odpowiedz
DM
127

no jak sie lexington robi 8 godzin w kółko to może wyczyn nie jest :) poza tym loot to tylko jeden z wielu czynników dla których się gra - jest jeszcze po prostu frajda, klimat, przyjemność strzelania, oglądania animacji - nie wyobrażam sobie grać tylko dla lootu, dlatego nigdy nic tam nie farmiłem ani nie powtarzałem w kółko tego samego jeśli było dłuższe niż 3 minuty...

a co do tych special eventów to tak z ciekawości czego oczekiwałeś? muzyki dyskotekowej w DZ? konkursów z nagrodami? SE to był raczej nieprzemyślany marketing - wszystko się im posypało, gdy zrozumieli, że ludzie grają na o wiele więcej sposóbów niż devowie. każdy taki SE musiałby być związany ze specjalnym lootem raczej, a to jeszcze bardziej podzieliłoby już i tak zbyt podzielonych graczy, więc logiczne, że wprowadzono jedynie namiastkę z loot crate

09.01.2017 11:20
DM
127

pisarze i ankieterzy na reddicie to jest promil tych co kupują grę i season passa... grę zabija jedynie griefing i fałyszywie reklamowana DZ, ludzie w klanie na PS4 nic nie czytają, nigdzie nie dyskutują - kupują te gry, które im się podobają na półce w sklepie lub w które gra ktoś znajomy

jak ktoś przegrał życie w Division i ma każdego sprzętu po 5 kompletów, to już nie ma co grać, może sobie iść do darmówek, ja mam jeszcze tonę fantów do zdobycia, drugą tonę z dodatkiem i wszystkim co będzie w Y2 - a że iluś uzależnionych roguów zrezygnuje to tylko się cieszyć. Division ma jedne z najbardziej toksycznych community i przesiew musi nadejść - najbliższy z 1.6 pewnie

09.01.2017 07:09
odpowiedz
DM
127

Przez całe miasto? Bicz pliz - mysmy jechali 50km z Poznania do Gniezna po jakas nowosc, jak gieldy z jakiegos powodu czy swieta nie bylo. :)