Forum

A.l.e.X ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

22.03.2017 23:23
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Opowiem wam fajną historię z ME:Andromeda, wykonując kolejne śmieciowe questy w stylu zanieść, przynieść, włącz itc, (których jest 95%), przemieszane questami main które są idź włącz przyciski po odnalezieniu elementu znaczka porzuconych na konsoli postanowiłem wrócić na EOS pierwsza planeta, bo radioaktywność na tyle spadła że mogłem się po niej całej poruszać, więc myślę sobie wyczyszczę całą (faktycznie mapa jest duża i ciekawa), ale poza jednym dosłownie jednym zadaniem którym było zniszczenie placówki i poznaniu nowego przeciwnika, oraz fajną rozmową z osobą która dla sportu poluje na kettów, cała plansza to kolejne misje znajdź wstaw, włącz itc. i tutaj mała ciekawostka robią już z zmęczenia te powtarzalne questy okazało się że jeden z nich prowadził do obudzenia architekta czyli dużego bossa z którym się strzelałem dobre 20 minut Myślę sobie na końcu będzie coś ciekawego, jakież było moje zdziwienie kiedy wypadły z niego śmiecie do sprzedaży. Tak na marginesie mam 50k+ kredytów za które nie da się praktycznie nic ciekawego kupić, dobrze że całą grę ratuje świetny crafting, gdzie mamy masę rodzajów pancerzy i broni, do tego z mojej wersji deluxe dostałem dwa unikalne. Nawet swojego łazika pomalowałem na złoto (tak w tej grze można nawet malować łazika). Oczywiście warto dodać że światy są pięknie wykonane i naprawdę niektóre miejsca jak się na nie wejdzie to człowiek czuje się jak odkrywca z Zeldy, Skyrim, czy Gothica, tylko co z tego jeśli wszystko co znajdzie w okolicy to skrzynkę w której będą śmieci do sprzedania. Ba najciekawsze questy polegają na odnalezieniu kogoś i pogadaniu z nim. Wracając jeszcze do EOS jak tylko wyleciałem z planety przyszedł e-mail, że asari chce się ze mną skontaktować na EOS więc wróciłem i dostałem quest rozstawienia 5 nadajników każdy w innym końcu planszy, dobrze zrobiłem i to 30 minut jeżdżenia i na końcu wpadło 300 PD. Dobrze że chociaż dograli jakieś teksty.

Jeśli chodzi o gadanie postaci miedzy sobą to jest ale naprawdę jest w formie szczątkowej, Agrana warto zabierać na misje gdzie są jego światy i jego rasa, ale nawet tam nie zawsze ktoś zwraca uwagę czy jesteśmy z nim, czy np. z kroganem który wpada w szał. Misje lojalnościowe no cóż widziałem na chwilę obecną jedną bam bam, pogadanka bam, bam, więc niczego poza schematem.

Teraz co dalej pomiędzy tą nudą powyżej, jest strasznie dużo tekstów gadanych w większości o niczym, że można naprawdę ziewnąć, oczywiście jeśli ich poziom byłby wysoki to jeszcze człowiek by tego słuchał z wypiekami na twarzy, a tak jest to w większości poziom seriali dla nastolatków (w sumie gry są dla dzieci podobno więc co mnie niby dziwi).

No cóż największą zaletą tej gry jest eksploatacja planet, zostały wykonane świetnie, szkoda tylko że zawartość na nich jest taka śmieciowa. Gdybym teraz miał ocenić grę to po ok. 40-45 godzinach grania stwierdzam z przykrością że Inkwizycja bardziej mnie wciągnęła / pod względem zawartości rpg, jakości tekstów, ta gra jest chyba nawet gorsza. Poza eksploatacją pozostaje świetne strzelanie, ale zapomnicie o graniu w MP ponieważ większość osób które gra napier.. w języku z dupy na trzeszczących mikrofonach że nie da się tego wytrzymać, a często też za nim 4 osoby wcisną gotowość można rozegrać w tym czasie z 4 partie w for honor

Oczywiście Andromedę wymęczę bo jestem już gdzieś w połowie -> ale odradzam kupowanie tej gry jeśli ktoś ma większe oczekiwania niż eksploatacja i strzelanie, no chyba że coś ze mną nie tak, ale ja się wyjątkowo męczę obecnie grając w nią, tak naprawdę robię wszystko aby ją zaliczyć i aby zobaczyć napisy końcowe.

22.03.2017 13:16
1
odpowiedz
A.l.e.X
98

Gra się w to fajnie nie powiem, graficznie urwanie głowy (HDR polecam), ale porównywanie tej gry do W3 to drobne faux pas, bo te gry jednak dzieli przepaść na korzyść Wiedźmina III (i nie nie uruchomił się we mnie duch patrioty), tylko o tak po prostu jest, najbliżej Andromedzie jest do Inkwizycji i tak naprawdę te gry w dużym stopniu są identyczne, jedyna różnica to światy i inny sposób rozgrywki.

22.03.2017 00:18
odpowiedz
A.l.e.X
98

Ja już jestem dość daleko bo licznik zdatności bije na 3 planetach, niemniej warto dodać że każda planeta jest inna (a po terraformingu dodatkowo zmienia się jej wygląd), poza strzelaniem bam bam jest bardzo dużo gadania (50% to śmieciowe rozmowy, ale warto docenić), questy w moim odczuciu 85-90% śmieciowe, ale warto też docenić że jest ich od metra, crafting daje radę, ale najważniejsze HDR i 4K to absolutny pokaz możliwości HDR, tutaj nawrzucano tyle elementów źródeł światła że człowiek lata z wywieszonym jęzorem podziwiając jak to wygląda. Dla mnie absolutnie najładniejsza na ten moment gra głownie za sprawą bardzo dobrej jakości tekstur i HDRu. Walki super dynamiczne i głownie to jest esencją gry.

Nie wyobrażam sobie jeśli ktoś ma TV HDR aby tej gry nie kupił ;)

Fabuła nie jest zła jakby ktoś pytał nie jest wybita to prawda ale daleki jestem od napisania tego co recenzent gram że jest dla przedszkolaków. Moim zdaniem standard, nawet z lekkim plusem powyżej. Zwrotów akcji jak na razie nie było, ale bardzo ciekawe jest same odkrywanie nowych miejsc i planet mimo że wszystko zbiega się ostatecznie do zajmowania kolejnych miejsc i oczyszczania ich z wrogów.

22.03.2017 00:12
A.l.e.X
98

Voltron - zapewne też zmienię ale czekam na coś co będzie miało 1500 nitów na def, prawdopodobnie to właśnie LG pierwsze dostarczy najlepszy produkt

21.03.2017 17:25
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

W Korei debiut był 16:00 czasu polskiego wczoraj i 100% graczy którzy grę kupili przez Origin gra właśnie od tego momentu.

21.03.2017 17:24
A.l.e.X
98

kaszanka9 - da się wybrać kilka opcji powyżej ultra, preset ultra nie ma wszystkiego ustawionego maksymalnie, dodatkowo HDR i kompresja tekstur jest opcjonalna, a samo 8K można uzyskać tak jak napisałeś z 200% skalowania obrazu z poziomu gry.

21.03.2017 14:50
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

po ok. 30 godzinach co mogę napisać więcej niż wczoraj w sumie nic -> gra to głównie bam bam ;) dla dobrego shootera sandboxa w sumie warto ją kupić jak i dla grafiki.

21.03.2017 14:49
A.l.e.X
98

Voltron / kaszanka9 - TV DX900E czyli jeden z pierwszych z HDR może nie jest to szczyt obecnej techniki, ale i tak utrzymuje prawie 1000 nitów, a w scenach testowych prawie 1300. Wydajność w 8K jest w SLI TXP na poziomie 40fpsów ze spadkami na ok. 30 (z włączonym wszystkim co się da powyżej ultra), jednakże jest to na DSR ponieważ mam tylko monitory i TV 4K. W 4K powyżej 60fpsów.

21.03.2017 01:49
5
odpowiedz
8 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Właśnie się zbliżam do 20 godziny w grze czyli całkiem sporo, a jednak gra jest naprawdę gigantyczna i jak miałem 200 godzin w Inkwizycji wydaje się że tutaj spokojnie można będzie osiągnąć podobny wynik. Parę konkluzji bo jestem o prawie 10 godzin dalej niż w trailu.
Na plus :
- grafika 4K, HDR dosłownie urywa głowę (niestety efekt źle wykonanych postaci i ogólnie braku w nich życia często niszczy efekt ciągłości)
- Nakmor Drack – na ten moment jedyna postać która jest Mass Effectowa, nie raz jego tekstu wywołują miły i pamiętny efekt śmiechu przy wypowiedziach Kroganów.
- Koncept budowy bazy – fajnie się widzi jak się wszystko rozwija
- Pogadanki na statku pierwsza faza to ok. 2 godzin gadania (jak chcemy pogadać o wszystkim)
- Walka i strzelanie w tym reset umiejętności daje możliwość zagrania dosłownie każdą klasą i specjalizacją, w takiej oprawie graficznej jest to istny hardcore dla wzroku
- ilość broni – jest porażająca
- crafting
- rozwój nexusa i intryga polityczna
- klimat jest całkiem niezły

Na minus:
- pozostałe postacie z naszej drużyny wydają się drętwe i w ogóle nie czuje do nich żadnej sympatii na ten moment którą czułem grając w poprzednie mass effecty / nie mówiąc już o Dragon Age Początek
- muzyka / a raczej jej jakość jest całkowicie pomijalna w sumie
- dużo questów śmieciowych, niby fajnie to się czyta i w ogóle ale sądzę że może wszystko wykona i przeczyta z 1% graczy, bo w większości historie są nudne i napisane językiem szkoły podstawowej
- z każdą postacią z jaką gadamy mamy serduszko, więc zakładam że możemy przespać się z każdy, bo jest sama w sobie beznadziejne w tym pierwsze teksty o gorszym sorcie od inżyniera pokładowego który nawet nie ukrywa że jest gejem (na 11 osobową załogę wychodzi że jak dobrze pójdzie i gramy facetem będzie 3 gejów) o.O
- dużo powtarzalnych rozmów które z założenia miały być ciekawe ale jak z 30 postacią zagadujemy czemu poleciał na Andromedę i słuchamy żalu lub pitu pitu to jesteśmy w stanie naprawdę ziewnąć
- animacje ludzkich postaci niszczą każdą immersje
- twarze ludzkich postaci (za to powinni zwolnić cały zespół), bez przesady ale z 80% to generator i te martwe oczy
- misje główne tunelowe, gdzie przewodnim celem jest bam bam (strzelanie) a w przerwach cut scenki
- misje poboczne – jak wyżej bam bam
- mimo że fajnie się strzela to w Fallout 4 było to wykonane o wiele lepiej + świat Fallout 4 był dla mnie o wiele ciekawiej przygotowany
- za to zabawa w osadnika jest fajniejsza tutaj :)
- totalnie zwalony układ leksykonu który często nie pokazuje gdzie doszedł nowy wpis, tylko dorzuca wykrzyknik (sam leksykon dobrze napisany)
- dziennik questów – gorzej już się chyba nie dało tego wykonać jedna wielka sieczka

Gra mimo wszystko wciąga głównie na zasadzie że jest od metra rzeczy do zrobienia i to jakoś nas motywuje

20.03.2017 15:29
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

No dobrze zostało jeszcze 40 minut i będziemy mogli sami pograć w Mass Dragon : Inkwizycja Andromedy. Znajomy który dostał do recenzji napisał mi tak "oni chyba od czasu SWTOR mają na celu robienie gier mmo dla pojedynczego gracza, taka ilość śmieciowych questów która znalazła się w tej grze jest praktycznie nie do przyjęcia, ale zobaczysz znajdą się tacy którzy będą zadowoleni" Oczywiście że się znajdą w końcu sam z wypiekami na twarzy zamykałem wszystkie portale w Inkwizycji, ustawiałem lunety, układałem puzzle i zbierałem mozaiki

20.03.2017 15:28
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

No dobrze zostało jeszcze 40 minut i będziemy mogli sami pograć w Mass Dragon : Inkwizycja Andromedy. Znajomy który dostał do recenzji napisał mi tak "oni chyba od czasu SWTOR mają na celu robienie gier mmo dla pojedynczego gracza, taka ilość śmieciowych questów która znalazła się w tej grze jest praktycznie nie do przyjęcia, ale zobaczysz znajdą się tacy którzy będą zadowoleni" Oczywiście że się znajdą w końcu sam z wypiekami na twarzy zamykałem wszystkie portale w Inkwizycji, ustawiałem lunety, układałem puzzle i zbierałem mozaiki

19.03.2017 23:07
4
A.l.e.X
98

odp. jest prosta, bo na padzie masz 4 przyciski, a jeden jest do skakania ;) uproszczenia do bólu to już nie rpg, a raczej shooter z elementami rpgie.

19.03.2017 23:07
A.l.e.X
98

Drackula - ciekawe unikalne spojrzenie, widocznie czas kupić sobie jakieś mmo i pofarmić bezmózgie mobki, bo mniej więcej cały koncept Inkwizycji i jak sądzę Andromedy opiera się na tym. Tak bezpłciowej gry dawno w ręku nie miałem, ale że kupiłem w preorderze to mam, jakbym dzisiaj miał podejmować decyzję to bym nie kupił. Obrazki 4K i HDR mogę sobie pooglądać w innych grach.

19.03.2017 17:02
-2
A.l.e.X
98

jak to nie trafiłeś, a skanowanie minerałów, a skanowanie flory i fauny w ilości 15 sztuk ?

19.03.2017 17:01
A.l.e.X
98

TobiAlex - bo jest to śmieszne, a śmiech to zdrowie, gliczy jest sporo, mi się zazwyczaj nigdy nie przydarzają (od takie szczęście), ale w tym wypadku triala już dwa razy byłem za mapą oraz raz latałem jak superman. Pomijam już kwestie animacji, a raczej kukiełkowatości. Gra oczywiście wygląda obłędnie, szczególnie w 4K z HDR i wszystkim na on, ale nie będę zaklinał rzeczywistości, obecnie są czasy po Wiedźminie III, więc i wymagania są zdecydowanie większe. Nie można robić dzisiaj gier które mają masę gliczy, animacja jest gorsza niż w ME1 z 2007 roku, a postacie niezależne wyglądają jak zrobione z automatu. Poza tym 2017 i jak wpadasz na postać NPC to on stoi jak słup, a ty nie możesz przejść. Za dużo by pisać może fabuła i grywalność tę grę uratuje (mam nadzieję ale w obecnej fazie triala to wygląda jak produkt mocno niedokończony)

19.03.2017 12:23
3
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Polecam nową wersję trailera ;)

https://www.youtube.com/watch?v=nPOlAPsazHs

rozkręca się po 20 sekundach :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-19 12:25:12
19.03.2017 12:17
odpowiedz
A.l.e.X
98

Nic nie napisałeś o firmie, ale mogę cię zapewnić że u mnie np. nikt nie wejdzie na teren firmy bez statusu gość/zatrudniona osoba i jest to odpowiednio oznaczone. Osobną kwestią jest kwestia BHP i innych procedur bezpieczeństwa wdrożonych w firmie. Pracę podejmujesz z chwilą podpisania umowy, jeśli zostałeś pozytywnie zrekrutowany to pracujesz od dnia... w tym dniu pierwsze co dostajesz po wejściu do firmy to zaproszenie do podpisania umowy która określa warunki obustronne, oraz twoje obowiązki wynikające z stanowiska pracy. Dziwię się że jeszcze gdzieś w Polsce panuje wolna amerykanka i ktoś pracuje w domyślnie (właśnie sporządzamy dla Pana umowę).

Jeśli chodzi o nr konta wpisujesz go w umowie, osobnym kwestionariuszu tego samego dnia (pierwszego zatrudnienia).

19.03.2017 01:29
odpowiedz
A.l.e.X
98

I aby nie było, nasz bohater massowy posiada moce niczym superman, więc nie ważne co nie ważne gdzie zawsze wygramy w każdej galaktyce, a oto przykład :)

https://media.giphy.com/media/3ohzdRoEJRhS0Wl6gg/giphy.gif

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-19 01:30:04
19.03.2017 01:28
A.l.e.X
98

Volttius - dziękuje ci z całego serca za 5 minut łez i śmiechu ;)

19.03.2017 00:21
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
98

oczywiście EA już wydało oświadczenie :)

https://twitter.com/bioware/status/843190432033005568

10 lat na wymyślenie koła od nowa ;)
http://i.imgur.com/iiEg44U.gif

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-19 00:22:04
19.03.2017 00:19
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

To jest tak jak się powierza pracę dla blondynki* ;) - tlenionej (*żart)

19.03.2017 00:03
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Pojawiają się już pierwsze przecieki i o dziwo pozytywne i bardzo pozytywne, więc widocznie Inkwizycja w kosmosie nie każdemu przeszkadza, sam czekam na premierę mimo że nie nastawiam się na nie wiadomo co.

18.03.2017 23:59
-3
odpowiedz
A.l.e.X
98

Jest gorszy od DD, JJ, i od LC w sumie wykonać coś gorszego od tego ostatniego to sztuka sama w sobie. A z drugiej strony mamy Black Mirror, the OA, Stranger Things więc Netflix po prostu ma mieszkankę dobrych i beznadziejnych osób do współpracy.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-18 23:59:47
18.03.2017 20:07
odpowiedz
A.l.e.X
98

na pclabie jeden z użytkowników lukadd wrzucił zdjęcie z aparatu HDR (inaczej się tego pokazać nie da) jakby ktoś chciał zobaczyć różnice w oświetleniu i palecie

HDR on
http://i.imgur.com/5r23BNd.jpg
HDR off
http://i.imgur.com/Ojmosve.jpg

18.03.2017 12:22
odpowiedz
A.l.e.X
98

Pomogę dla tych co mają SLI i nie działa im Andromeda bo jak zawsze działa tylko trzeba sobie to ustawić :

Więc -> Nvidia Inspector

1. Compatibility
SLI compatibility bits (DX10+DX11) wybrać 0x080116F5 to jest BF1, BF3, BF4, itc.

6. SLI
NVIDIA Predefined numer of GPU to use on SLI rendering for DX10 - SLI_PREDEFINED_GPU_COUNT_DX10_FOUR
NVIDIA Predefined SLI Modes on DX10 - SLI_PREDEFINED_MODE_DX10_FORCE_AFR

Miłego grania

17.03.2017 13:01
A.l.e.X
98

DanuelX - tak podobał mi się zimowy żołnierz, oraz strażnicy galaktyki.

17.03.2017 12:56
A.l.e.X
98

skończył w sposób odpowiedni do roli ;)

17.03.2017 01:18
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
98

dużo akcji, w tym strasznie głośno, ale da się obejrzeć, poza tym typowy film akcji, bawiłem się na nim dużo lepiej niż na loganie, a w sumie ten sam target odbiorcy.

16.03.2017 20:35
A.l.e.X
98

zgodzę się że można dostać taniej w tym można dostać zniżkę ze sklepów zakupowych, ale ja planuje grać od poniedziałku od 13, a nie od 00:00 w czwartek ;)

16.03.2017 20:34
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Akurat jeśli chodzi o fabułę to wydaje się zdecydowanie lepiej poprowadzona niż w ME3, ale to głównie za sprawą nieznanego. Raczej fajni marki nie zawiodą się bo po ME3 nie da się fizycznie zrobić gorszej gry w tym uniwersum. No nic od poniedziałku sprawdzimy co dalej...

16.03.2017 16:45
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Denetres - nie tylko dostajesz dostęp do gier przed premierą jak w tym wypadku 10 godzin z ME:Andromeda, co dostęp do wielu świetnych gier, poza tym dostajesz też 10% zniżki na zakupy w tym Andromedy i teraz uwaga :

edycja standardowa - 239,90 z Access płacisz 216 czyli o 24 złote mniej (już ci się zwróciło)
edycja deluxe - 299,90 z Access płacisz 270 czyli znowu masz AC za darmo zwraca ci 30 PLN
edycja super deluxe - 379,90 z Access płacisz 342

Resumując jak wyżej za 15 PLN nie tylko dostajesz dostęp na cały miesiąc do wieli gier co pokrywa ci w różnicy zakup Andromedy.

16.03.2017 11:53
A.l.e.X
98

Camelson - opcji jest bardzo dużo nawet skalowanie w dół do 720p 900p nie mówiąc o własnym, a to najbardziej daje wzrost lub spadek wydajności, moim zdaniem pójdzie nawet na słabym sprzęcie całkiem znośnie, jak się wbije za to opcje powyżej ultra i da 200 do skalowania aby mieć 8K to każdy system za jęknie.

16.03.2017 11:49
A.l.e.X
98

w sumie wyczerpałeś temat :)

16.03.2017 11:45
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Jestem już po 10 godzinach, większość wrażeń opisałem w temacie Andromedy, na pewno poza wadami : animacja, proporcje postaci (duża głowa wbita w mały kadłub), jest to jedna z najładniejszych gier w jakie można zagrać. Poza tym warto pobawić się ustawieniami własnymi, preset ultra nie daje wszystkich maksymalnych opcji, można wbić kilka powyżej 64bit, cieniowanie, oraz skalowanie np. na 200%, nie mówiąc już jak wspomniał hannepin o HDRze. O samej grze można napisać tylko że jest nadal niewiadomą : niektóre elementy są wykonane bardzo dobrze, ale co z tego jeśli co moment mamy zderzenie z elementami jak z MMO, znacznikami, uproszczeniami do bólu, nawet takie coś że jak wpadamy na postać stojącą to jak na słup. Fabularnie nie jest źle, jest całkiem sensownie mimo, że wydaje się całość przewidywalna od początku do końca, to może z czasem pojawi się jakiś mały zwrot akcji. Leksykon bardzo dobry, aczkolwiek parę rzeczy mnie mocno raziło jako miłośnika tego uniwersum i książek.

Grę co prawda kupiłem : ale bardziej na zasadzie na bezrybiu i rak ryba, niż to że trial mnie przekonał.

Dla porównania po skończeniu Białego Sadu z Wiedźmina III miałem po prostu K.O. , tutaj pełną beznamiętność od skończyło się co będzie potem hm coś tam będzie. Niemniej fanów tego uniwersum jest bez liku i gra zapewne sprzeda się znakomicie.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-16 11:48:00
16.03.2017 02:13
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Na tle ile pograłem, to zaczynając od grafiki można ustawić kilka opcji powyżej ultra w tym skalowanie 200% więc profil ultra nie zamyka jeszcze drogi tak samo jak 64bity w obrazie. Graficznie gra momentami urywa głowę jak spadamy na pierwsza planetę i potem zaczynamy grać po cutscence to można powiedzieć WOW. Za to włosy, zarost z kilku kresek to jakaś archaiczna epoka. Tekstury na tyle ile widziałem są naprawdę w porządnej rozdzielczości. Proporcje postaci niestety sprawiają że czasem zależnie od ujęcia ma się wrażenie że głowa jest dominującą częścią małego ciała, jakby nasi bohaterowie mieli z 150cm wzrostu. Może to Chińczycy ;) Sama gra od początku trochę mnie irytowała znacznikami, ale potem można się przyzwyczaić (w opcjach nie szukałem ale zapewne da się to wyłączyć), leksykon na 2 godziny grania jest dość porządnie przygotowany na poziomie poprzednich mass effectów. Głosy postaci oraz cutscenki są przygotowane bardzo dobrze, aczkolwiek chwilami brakuje na twarzy emocji, ale można to pominąć. Początek mimo mojego bardzo sceptycznego podejścia robi się dość ciekawy, zapewne całość będzie mocno przewidywalna ale opis historii jest niezły.

Sam pomysł na inicjatywę andromeda, skąd czemu dlaczego tam, kto to sponsoruje itc. dobrze jest wprowadzone.

Gra w chwili pierwszego kontaktu wydaje się mocno uproszczona i tak zapewne będzie do końca, ale jeśli fabuła będzie trzymać poziom to mogę zapomnieć o rpgowym aspekcie. Co mnie wkurzyło na początku mimo powiązania z książkami jakim cudem Cora dołączyła do Łowczyń Asari jeśli to była elita Asari i praktycznie zakon, a tutaj człowiek i to w tym gronie. Nie wyjaśniono też jakim cudem w ogóle doszło do podróży tak dalekiej bez użycia przekaźnika masy, ale może będzie potem.

Na tę chwilę bym powiedział tak :
dam szansę ;) mam jeszcze 8 godzin grania do rana.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-16 02:16:01
15.03.2017 13:49
-1
A.l.e.X
98

Napisałem przyzwoite, nie przeciętne / akurat 200K miesięcznie to na tyle duża suma że bez robienia zakupów przedmiotowych nie za bardzo jest się w stanie to wydać.

15.03.2017 07:40
15.03.2017 00:08
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Michał już dawno odleciał, zresztą kto znał sytuację po premierze W1 i potem W2 w CDP na pewno usłyszał czemu. Na chwilę obecną ma zarobki wg. sprawozdania na poziomie 200K miesięcznie czyli całkiem przyzwoicie, akcje to tak naprawdę wartość wirtualna, ponieważ sprzedani całego pakietu który posiada obniżyłoby jeszcze możliwość zatrzymania firmy, na ten moment CDP ma ok. 30% swoich akcji, więc aby te pieniądze faktycznie wyjąć trzeba by było uczestniczyć w sprzedaży firmy, czego zapewne na ten moment nikt nie zrobi, albo nie pozwoli mu zrobić. Zresztą taka sprzedaż na wolnym rynku obniżyła by znacząco ich kurs. Niemniej jak najbardziej gratulację się należą :)

14.03.2017 23:58
-3
odpowiedz
A.l.e.X
98

można powiedzieć tak Zelda to gra która definiuje czym jest grywalność w grach, zasłużona 10siątka !

13.03.2017 21:58
A.l.e.X
98

Jane_od_Batmana - nie zdążysz się przełączyć przed spamem, pomijam już tryb rewanżu oraz to jak mocne są ciosy obszarowe w tym trybie PK i Warlorda. Osobną sprawą jest vortex który zabiera 1/2 staminy, o jakim ty spamie mówisz po vortexie to nie wiem. Wardenem wbiłem 12 poziom prestiżu i wiem dość dobrze jak się gra tą klasą. Jeśli ty potrafisz zatrzymać spam PK to jesteś bardzo dobry, bo ja za bardzo nie potrafię jak spotkam naprawdę dobrze grająca postać PK czyli coś powyżej 10 poziom prestiżu.

13.03.2017 21:38
A.l.e.X
98

dlatego dobrze że dali płatne demo ;) aczkolwiek w czasach po Wiedźminie III trzeba być odważnym aby wypuścić grę jakościowo poniżej pewnego standardu.

Najbardziej komicznie wyglądają proporcje postaci, ale zapewne patch day zero to naprawi ;)

11.03.2017 22:06
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

bo wiele osób zapomniało że sprzęt kupuje się dla wyjątkowych gier, a nie dla rozpiski technicznej, akurat mnie sukces niny nigdy nie dziwił, ich gry dla większości bzdurne mają miliony fanów, bo w grach niny największy aspekt zawsze pokładało się w grywalności.

11.03.2017 22:01
-2
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

taramssj4 - czy ja wiem czy wardenem gra się najłatwiej, moim zdaniem dużo łatwiej gra się co najmniej 5 innymi klasami, zaczynając od warlorda, a kończąc na shugoki. Wardenem trzeba umieć grać inaczej taki PK rozwali cię spamem LM za nim zdążysz przełączyć się w gardzie. Poza tym nie twierdzę też że jakoś nadzwyczajnie mi idzie, idzie mi w miarę dobrze. Takie 4+ na 6.

11.03.2017 21:56
-2
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Pieniądze jest to tylko przelicznik poświęcony czas =>posiadana po tym czasie suma. Przetracanie czasu za pieniądze które są w mniemaniu daje osoby nie adekwatne do jego umiejętności to szybka droga do niezadowolenia z pracy. Więc po co ? Niech każdy pracuje za tyle ile chce, albo nie pracuje jak nie musi. Życie jest jedno, tak samo jak czas który przemija więc warto minimalizować jego wymianę na papierki bez znaczenia.

10.03.2017 00:03
A.l.e.X
98

ze względu na 500+, a może i więcej z czasem nie doczekasz się zapewne zmiany za szybko władzy, aczkolwiek i tobie i sobie życzę aby to się stało.

10.03.2017 00:00
4
A.l.e.X
98

multigry - to chyba nie było do mnie, bo po pierwsze ja się nigdy niczym nie chwalę, po drugie ja jestem od zawsze przeciw złodziejstwu, poza tym nigdy nie miałem od czasu wprowadzenia zakazu niczego co było pirackie, fakt kiedyś miałem gry na ZX Spectrum oraz C64/Atari 800 bo wtedy nikt tym się nie przejmował ale od czasów PC XT -> nigdy niczego, po prostu uznaję zasadę że za pracę zawsze należy się zapłata mimo że niektórzy uważają, że kradzież w formie (duplikacji wirtualnej) to nie kradzież. Zresztą na koncie steam masz dokładnie wypisane wszystkie gry i raczej są tam wszystkie warte uwagi jakie wyszły.

A jeśli było to do hydro to jest to dość normalne ale nawet on się zmienia na lepsze, a przynajmniej próbuje.

Nie rozumiem też za co minusy jeśli to najlepszy news dla graczy, szczególnie dlatego że spadną ceny karty 1080/1070.

Hydro - 2200 czy 2000 to już mała różnica, na pewno 1070 będzie w cenie 970 czyli ok. 1500.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-10 00:01:47
09.03.2017 21:55
-1
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
98

hannepin - TXP nie jet 2x droższa, ponieważ kosztowała 5700, a ta 3700, więc różnica 2000, ale najważniejsza różnica że karty mam od sierpnia 2016, a teraz mamy marzec 2017 czyli 7 miesięcy różnicy.

Niemniej aby nie odbiegać od tematu 1080TI będzie wyśmienita produkcją, a najważniejsze dla wszystkich to spadek duży cen 1080 i 1070, prawdopodobnie 1080 będzie za mniej niż 2000, a 1070 poniżej 1500. (dla większości to jest najlepszy news)

09.03.2017 21:27
-5
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Flyby - odpowiem ci jeszcze raz tutaj : Polski rząd nie chciał Tuska, więc kto go zgłosił, odpowiesz zaraz że to jest kontynuacja, ale tak nie jest bo jest to reelekcja. Polski rząd nie chce tego polaka i wybierają go inni, jest to co najmniej nieeleganckie. Mogli zachować się inaczej jeśli PIS nie chciał Tuska to można było wybrać dowolnego innego, byłby to i tak pstryczek w nos dla PISu, ale byłoby to dużo bardziej eleganckie. Tak to jest to typowa pokazówka -> tam jest wasze miejsce.

Nie wiem czemu niektórzy utożsamiacie się z partiami, a nie z naszym krajem. Teraz jest PIS, potem będzie PO, albo Nowoczesna, albo jeszcze ktoś inny, to nie ma żadnego znaczenia dla odbiorcy zagranicznego Polacy dostali kopa, nie PIS.

09.03.2017 18:37
-1
A.l.e.X
98

DanuelX - oj możliwości jest wiele, aby kogoś zniszczyć, nie takich kasowano, wystarczy zabrać się za kogoś rodzinę, nie wierzę że Kaczyński odpuści kiedyś Tuskowi szczególnie że w jego mniemaniu przez Tuska zginą jego brat. Możesz się teraz śmiać z czego chcesz, ale akurat PiS jest totalnie nieobliczalny w swoich działaniach, zresztą chyba to widziałeś po ostatnich dokonaniach. W biednej Polsce ludzie pierwszy raz coś dostali i to od PIS więc wątpię czy nawet za brutalniejsze działania społeczeństwo się od nich odwróci. Jak widzisz sondaże po każdej większej "akcji w głosowaniu" wcale nie spadają.

Żeby nie było ja jestem akurat całkowicie przeciw rządowi PIS, ale j.w. jestem tak samo przeciw traktowaniu polski jako trzeci świat. W swoim życiu przerabiałem wiele kontaktów z naszymi różnymi sąsiadami i doskonale wiem jakie mają do nas nastawienie, szczególnie nasi wielcy "przyjaciele" Niemcy.

09.03.2017 18:20
-1
odpowiedz
8 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Kaczyński ma szanse jeszcze usunąć Tuska z tej roli, wystarczy wyjście z EU głosami parlamentarzystów ;) aczkolwiek wtedy Tusk zawsze może zmienić obywatelstwo.

09.03.2017 18:15
-5
A.l.e.X
98

Flyby - napisałem co zrobił jak był premierem, jeśli chodzi o to jakie możliwości ma PUE to wiem tyle samo co ty, czyli tylko to co dostaje się do odbioru publicznego, ponieważ nie jestem pracownikiem parlamentu, aczkolwiek kompetencje PUE są znane i niczym się nie różnią od osoby prowadzącej obrady i przyjmującej wnioski.

Przypominam jednakże że Tusk nie znalazł się w PE z pozycji wyborów tylko nominacji rządowej, obecnie mamy inny rząd który chciał na to stanowisko nominować innego Polaka, nie wiem czego niektórzy nie chcą zrozumieć.

Obecna nienawiść do PIS jest mniej więcej na podobnym poziomie jak nienawiść do PO, zero argumentów jedynie radość lub złość. Dla mnie jako Polaka akurat jest strasznie smutne że nasz kraj traktowany jest jako kraj bez żadnego zdania. A to czy jest to za rządów PIS nie ma żadnego tutaj znaczenia, sami te rządy Polacy wybrali.

Gdyby ten obrazek odpowiadał prawdzie, to może wyjaśnisz skąd wszystkie wysiłki polityczne PiS aby za wszelką cenę storpedować kandydaturę Tuska?

no też trudno zgadnąć czemu Kaczyński nie chce Tuska,

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-09 18:22:29
09.03.2017 17:43
-4
A.l.e.X
98

Ahaswer - poparło bo było to wylobbowane, chyba nie sądzisz że wszyscy jak jeden chcieli pokazać że Polskę i polskie stanowisko mają w d... aczkolwiek jak widzę komentarze, to mogę zrozumieć że nie tylko ty tak uważasz. Stanowisko PEU est bez znaczenia politycznego, tym bardziej dla wszystkich tych państw nie ma żadnego znaczenia kto byłby nominowany, aczkolwiek kiedy pojawił się sprzeciw polski, za całokształt chciano pokazać jej jej miejsce. Bo polska nie szanuje .... bo polska jest oporna.... bo polska ma jak nigdy swoje zdanie (czy chu... czy nie to inny zupełnie temat). To stanowisko nie ma żadnego znaczenia dla kogokolwiek poza rodziną Tuska, nie wiem czemu niektórzy starają się być tak ograniczeni że tego nie rozumieją ?

09.03.2017 17:29
-6
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Mimo mojej obecnej niechęci do PIS za całokształt to trzeba powiedzieć jasno, że rząd jaki mamy sami ludzie wybrali w wolnych wyborach (czy demokracja jest dobra, czy zła to już zupełnie inny temat), nie będę oceniał czy wybór Tuska jest dobry czy zły (dla mnie akurat Tusk to człowiek który dba o własne interesy i dla Polski zrobił najmniej ze wszystkich premierów jakich mieliśmy, typowy obraz człowieka który dla kariery własnej poświęci innych -> partia), za to pokazanie dla Polski miejsca w szeregu to nie jest coś dobrego. Akurat wybierany był Polak który tam się znalazł nie z wyboru tylko z nominacji rządowej teraz mamy nowy rząd który go nie chce i akurat w tym wypadku inni powinni zdanie polski szanować. Merkel chciała takiego, a nie innego wyboru i pokazała kto tutaj rządzi, a podobno w EU wszyscy są równi ?! Ideą EU było stworzenie połączonych gospodarczo Państw które są równe wobec siebie, teraz mamy Tuska, unię wielu prędkości, a na koniec wyjdzie że Polska to taki rynek zbytu + tania siła robocza.

Ten wybór nie ma żadnego znaczenia dla naszego kraju, poza pokazaniem gdzie jest miejsce Polski i to się Niemcom udało. Dla przypomnienia to za czasów Tuska tak nagminnie dla wszystkich zagranicznych podmiotów sprzedawano Polskie firmy, to za czasów Tuska oddawano zagrabione mienie wojenne (w Polsce), a do dzisiaj Niemcu zniszczenia wojenne w Polsce uważają jako wypadek przy pracy. Polska jak nigdy jest na kolanach i z tego się cieszyć nie powinnyśmy, ale większość myśli w kategorii pisowi się dostało. Nie, dostało się Polsce.

Irek22 - to nie jest klęska polskiej dyplomacji, tylko pokaz sił Niemiec, w EU praktycznie nikt nie sprzeciwi się wolni Merkel, jedyny raz tak naprawdę to było przy obowiązkowym przyjmowaniu uchodźców, aczkolwiek ten temat jeszcze nie został definitywnie zakończony.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-09 17:34:13
09.03.2017 14:07
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Po obejrzeniu tych 13 pierwszych minut, nasuwa mi się tylko jedno stwierdzeni że początek jest strasznie bezpłciowy. Porównajcie sobie początek z ME2 to było otwarcie. Nawet ME3 miał lepszy, tutaj pogadanka, a potem po przebudzeniu się po 600 latach (przecież to jest 6 wieków), rozmowa zaczyna się od rozmowie o kawie.

Tak jak byłem zhejpowany, tak powietrze mi zeszło ;)

09.03.2017 14:04
odpowiedz
A.l.e.X
98

to jest wina po twojej stronie bo używany jest niestety kiepski system NAT, w praktyce jeśli masz łącze blokowane, mocno obciążone pobieraniem, z dużym opóźnieniem to masz DC, u mnie błąd DC pojawiał się tylko w chwili kiedy steam po 0:00 bo tak mam ustawione naglę zaczynał pobierać aktualizację, oczywiście nie było to już i od razu, ale przypadki DC pojawiały mi się tylko wtedy. Więc musisz sprawdzić dokładnie jak u ciebie działa net. Mam przegranych 130+ godzin, DC miałem w tym czasie z 2-3 razy.

09.03.2017 14:00
1
odpowiedz
A.l.e.X
98

Jedynka była strasznie powtarzalna, ale co z tego jeśli dawała niesamowitą radość z grania, tutaj zapewne będzie podobnie i zabijanie orków na różne sposoby raczej szybko się nie znudzi. Ja czekam !

09.03.2017 13:58
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

AIDIDPI - nikt dla ciebie niczego nie robi, oni to robią tylko dlatego aby w miarę zachować twarz, każdy dobrze wie że ta gra miała już swoje 5 minut, i nikt potem nie myśli ani o tobie, ani o mnie, ani o żadnym innym odbiorcu, to nie MMO, czy F2P z micropłatnościami aby pompować w to dalej pieniądze i tracić zasoby aby potem nie otrzymać zwrotu.

Osobną kwestią już jest to że jeśli grę kupisz za 60 PLN i nie bezpośrednio z strony sprzedawcy, a od pośrednika to w najlepszym wypadku dostanie on od ciebie 5 USD, po potrąceniu podatku.

07.03.2017 02:37
A.l.e.X
98

tak masz dokładnie opisane, jak wybierzesz daną postać to sprawdź np. za przejście na realistycznym kampanie rycerzy dostajesz grawer róży, na trudnym ozdobę dla kolosa itc. Poza tym za całość dostaniesz parę skrzynek za każdą kampanie o ile dobrze pamiętam 1.

07.03.2017 02:36
-5
odpowiedz
A.l.e.X
98

1.

07.03.2017 02:35
-5
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Cały złoty set i legendarny miecz :) - goldenia całkiem dobrze sobie daje radę ;)

05.03.2017 19:21
-8
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Jeśli lubicie filmy gdzie przewodnim momentem jest stos trupów to jak najbardziej wam polecam, taki John Wick fantasy, ale doszukiwanie się w tym filmie głębi lub kreacji postaci na miarę Batmanowskich to wolne żarty. Logan jest prosty jak siekiera, a młoda no cóż ... jeśli autor recenzji uważa że jej postać trzyma film... no mam wrażenie że autor ogląda tylko seriale jak Flash i Arrow ;)

05.03.2017 14:26
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Ko-o-ast-y - odkryłeś to co dla innych przychodzi dopiero w wieku 80-90 lat, albo jak już leżą na łożu śmierci. Definicja sukcesu została tak sprytnie wymyślona i zmanipulowana aby garstka ludzi czerpała korzyści z pracy wielu innych. Od szkoły podstawowej, po średnią, studia nakazują dla młodej osoby walczyć w wyścigu szczurów, potem ludzie chcą znaleźć jak najlepszą pracę i najczęściej pracować w tym systemie do końca życia dla kogoś. System ten jest przeniesiony na każdy szczebel. Np. znajdujesz się w sądzie pytają cię jaki masz zawód (WTF jakby to zależało kim jesteś), albo jakie stopnie naukowe (??), wypełniasz ankietę lekarską nadal widnieje słowo : zawód. Zawód to sprytnie wymyślona kategoria, poza zawodem masz jeszcze piastowane stanowisko (kierownik, dyrektor, prezes) jakie to prestiżowe, dla tych stanowisk wiele osób jest gotów iść po trupach do celu. Dlatego jak znajduje się w sądzie zawsze widzę czerwoną twarz sędziego kiedy na słowo zawód odpowiadam : odpoczywacz. Ostatecznie sędzie zazwyczaj chce wpisać bezrobotny, wtedy ja mu mówię że : jestem ogrodnikiem bo zajmuje się ogrodem, jestem kierowcą bo jeżdżę samochodem, jestem lektorem bo czytam dzieciom na dobranoc, jestem opiekunką bo wychodzę na spacer, jestem treserem psów bo uczę psa podawana patyka, jestem hydraulikiem bo umiem zlikwidować przeciek, ... wtedy dochodzimy do problemu jaki jest mój zawód wyuczony, odpowiadam że uczę się całe życie więc mam setki zawodów. Ostatecznie wpisują wykształcenie wyższe. Są tak wkur.. jakby ktoś im pokazał środkowy palec.

Następnym tematem jest majątek, wiele osób potrzebuje niewiele ale otoczenie sprawia że chcą więcej i więcej, najczęściej aby pokazać innym że mają. Dzięki Fb / instagramowi mają możliwość pokazać jakie jest ich bajkowe życie, gdzie byli na wakacjach, jak mieszkają, jakie mają samochody itd. Część z tych osób żyje tylko po to aby zrobić sobie zdjęcie i umieścić je w internecie aby dostać z 1000 lajków. Niektórzy jak jadą na wakacje to robią 1000 zdjęć do pokazania. Ciężko tyrają na rzecz innych ;)

Można o tym pisać bez końca więc moja rada : żyj jak chcesz ty sam bo życie jest jedno, rób w życiu to co chcesz bo to jest twoje życie. I najważniejsze nigdy nikogo nie ma nad tobą. Właśnie tego powinni uczyć od początku w szkołach. Ja swoje dzieci tak uczę i będą robiły w życiu tylko to na co mają ochotę. A gdy wybuchnie jakaś wojna to przeniesiemy się jako pierwsi do innego kraju gdzie jej nie ma, mój dziadek walczył o naszą ziemię bo tak go nauczono nauczono go że jego życie i jego krew w imię chęci innych ma być przelana. Od wieków to właśnie fatalna edukacja, a raczej taka właśnie edukacja tworzyła armie bezmózgich zombie gotowych zrobić wszystko co im powie ktoś kto w ich mniemaniu jest tym kto może. Jak ładnie brzmi to słowo polska elita wskazując nam posłów i senatorów ;) Ale co się dziwić jak w europie mamy jeszcze rodziny "królewskie" gdzie w tych krajach "zwykli ludzie" są onieśmieleni błękitem krwi.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-05 14:53:12
05.03.2017 13:56
-9
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
98
4.0

cóż wolverine i wiadomo czego można się po tym obrazie było spodziewać, do tego dodana mała maszynka do mięsa i mamy kolejny film bez żadnego polotu gdzie jedyne co może bawić to krew i stosy trupów latające na lewo i prawo, najbardziej zabawnie wygląda to w przypadku logana który zapomniał już że w swoim życiu zapewne zabił z 1000 osób, taki potworek jak większość filmów o superbohaterach (poza batmanem - i to nadal jedyny film seria która trzyma poziom od początku do końca) Ode mnie 4/10, większych oczekiwań nie miałem i ani nie zostałem zaskoczony, ani porażony.

02.03.2017 00:07
1
odpowiedz
A.l.e.X
98

Mass effect i Zelda, może Styx, ogólnie dobry miesiąc, aczkolwiek największa nadzieja w Mass Effect że w końcu EA zobaczyło czym są dobrze napisane historie w grach.

27.02.2017 20:17
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Wszyscy mają w przysłowiowej pupie wątki miłosne, a jak wyszło PoE to na forum ciągle padały pytania o to. Więc czym więcej naturalności tym lepiej dla gry. Niemniej to czy gra będzie miała sceny sexu czy nie jest tylko marginalną wiadomością, mam nadzieję że obecnie jesteśmy na etapie czasów PO Wiedźminie III, czyli EA dostarczy produkt co najmniej na podobnym poziomie, aczkolwiek sam nie wierzę w to co teraz piszę ;)

27.02.2017 17:33
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98

Ostatnie moje dokonania :) Nawet z silniejszym teamem spokojnie można wygrać :)

27.02.2017 17:31
A.l.e.X
98

Zbroje są zniszczone i są w krwi, broń defacto mogłaby też taka być :) dodatkowo można by było dodać fajny efekt zrzucania jeszcze niezaschniętej krwi z oręża.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-27 17:32:38
23.02.2017 02:49
-2
odpowiedz
A.l.e.X
98

Właśnie skompletowałem sobie cały set / akurat pod mój styl gry :) aczkolwiek jak się spotyka postacie na 8-9 poziomie prestiżu to jak zderzenie ze ścianą, prestiż o tyle dobrze oddaje umiejętności bo wynika tylko i wyłącznie z czasu spędzonego w grze :)

23.02.2017 02:45
-1
A.l.e.X
98

masz rację dokładnie jest tak jak napisałeś 108 zamienia oznaczenie na złote sam wbiłem właśnie :)

22.02.2017 20:50
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

część pierwszą oceniam na mniej więcej 2/10, więc mówicie że tym razem jest jeszcze gorze, a myślałem że filmy o bez mózgowym zabijaniu skończyły się na serialu Rambo ;)

22.02.2017 20:48
A.l.e.X
98

Tzymische - tylko jest mały problem ja nie zarabiam, jestem od 4 prawie lat emerytem :] / więc tym bardziej jesteś wielki :)

22.02.2017 20:09
A.l.e.X
98

Albo zyl jeszcze lepiej gdzie indziej - to jest tylko spekulacja. Każdy żyje tam gdzie mu się podoba, z mojego punkt widzenia zarobki naszych forumowych emigrantów są śmieszne, ale wyszedłbym na bufona gdybym powiedział komuś kto uważa je za sukces że sukcesem to nie jest. Za to po części mogę się zgodzić że dla klimatu, poznania innej kultury, wyjazdu za miłością, czy po prostu zmiany jak ktoś chce to nikt nikomu tego nie broni. Za to strasznie nie lubię demonizowania naszego kraju jaki jest zły, zły jest głownie dla ludzi oderwanych od pługa, którzy potrafią niewiele.

22.02.2017 19:54
odpowiedz
A.l.e.X
98

Dla zarobków nie warto wyjeżdżać nigdzie, bo to nie ma sensu, poziom mistrza jedi najłatwiej wymasterować na rodzimej ziemi, za to dla klimatu już można jeśli ktoś nie lubi zimy to ma zawsze fajne części stanów USA, czy Australię, jeśli ktoś lubi dużo śniegu to ma okolice Alp, Alaski, a jak ktoś lubi deszczowe klimaty to ma UK i Norwegię. A jak chce mieć wszystkiego po trochu to jak nic Polska :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-22 19:56:03
22.02.2017 19:36
A.l.e.X
98

czyli jak ? za bardzo nie podniecał bym się klasą prestiżową, nie raz miałem mecze gdzie tę klasę miałem ja, a z mojego teamu nikt, z drugiej strony same 2-3 i wygrywaliśmy dominację. Akurat w tej grze ubranka są daleko za skillem, jak ktoś pisze o tym że jest inaczej to chyba nigdy w tę grę nie grał. Jeśli chodzi o stabilność na 30 godzin może z 2-3 razy podczas ładowania, co na te setki meczy daje wynik na poziomie jakiegoś promila, jak dla mnie przy takim współczynniku poruszanie tego tematu w recenzji nazwałbym nadgorliwością. Mniej więcej mecze mają taki balans na moim poziomie.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-23 02:46:33
22.02.2017 19:33
A.l.e.X
98

Kilgur - w czasie dnia ok. 102-123k na PC, w nocy ok.2-3 około 55-67k (wynik graczy online jest w zakładce karty postaci system), nie spotkałem się z obniżeniem tych wartości, ba nagminnie rosną umiejętności graczy, wczoraj widziałem już osobę na 9 poziomie prestiżu.

22.02.2017 19:31
A.l.e.X
98

to nie czytaj recenzji wyjętych z pupy, tylko sprawdź samemu, czemu to niby MP nie działa w tej grze ? Niektórzy pisząc recenzje przechodzą samych siebie, (aż ręce opadają), dostając jeden z najbardziej kompletnych systemów walki na broń białą, do tego poza jedną postacią idealnie zbalansowanych.

21.02.2017 23:58
-2
A.l.e.X
98

Złotych nie widziałem ale widziałem ludzi którzy mieli poziom powyżej stu z oznaczeniem złote tło więc założyłem że takie przedmioty występują poza fioletowymi (które także nadają tło odpowiedniego koloru po przekroczeniu pewnego poziomu) niestety brakuje mi jeszcze sporo aby to samemu empirycznie sprawdzić, bo sam mam niebieskie. Jeśli chodzi limit to całkiem możliwe że było to 108 a nie 119 (ale wydawało mi się że było to właśnie tyle, nie mam screena więc nie jestem w stanie wrócić pamięcią) jeśli się pomyliłem to mój błąd. Więc dobrze że mnie sprostowałeś, tym bardziej jeśli limitem jest 108 to znaczy tym bardziej że micropłatności mają jeszcze mniejsze znaczenie. Pozdrawiam.

21.02.2017 19:32
-4
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Powiem tak w końcu AMD zaczyna wracać na dobry tor i skończy się mam nadzieję dominacja Intela. Sam mam 5960X nadal bo po prostu nie było na chwilę obecną na co zmieniać 6950X okazał się dla mnie za mało podatny na OC, a preferuje jednak mieć dużo rdzeni (czasem się to przydaje nawet w grach). Trzymam kciuk jak nigdy za udany powrót AMD, bo jest to nie tylko gwarancją spadku cen co przede wszystkim kolejnego rozwoju, ostatnio Intel = stagnacja.

Oczywiście wszystko rozejdzie się o potencjał OC, u mnie 5960X chodzi na 4.5GHz (24h) (do rankingów w markach nawet na 4.9GHz) z poziomu 3.0 więc ocena właściwa nowej linii procesorów będzie dopiero w realnych testach OC vs OC.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-21 19:36:05
21.02.2017 19:16
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98
9.5

Zazwyczaj nie uczestniczę w dyskusjach kto ma rację bo nie mają one żadnego sensu, ale tym razem trochę napisze:

Orzołek – aby stwierdzić co gra ma do zaoferowania trzeba w niej spędzić dużo więcej godzin niż 20 i nie mówię tutaj o okrojonej becie, więc bez urazy pisanie że gra jest słaba bo … ? Moim zdaniem tak dobrego balansu, oparciu o skill w graniu w gry MP dawno nie widziałem, ba powiem więcej jest on o klasę wyżej niż w dobrze wykonanym systemie znanym z Soulsów, jeśli nauczysz się grać perfekcyjnie pokonać będzie cię mógł tylko ktoś na podobnym poziomie, od weterana poziomu 1 bardzo nie ma szans trafić na maszera. Mam obecnie poziom 3 weterana.

Hstom – nie jest to prawda, ponieważ przedmiotów jest bardzo dużo, epickie, wymagają nie tylko stali co materiałów do upgrade. Wiec nawet jeśli kupisz 5000 stali za które zapłacisz 4.99 euro (o ile się zdecydujesz) nie jesteś w stanie wbić nic czego nie da się uzyskać grając bo z gry lecą ci przedmioty do rozbierania z niebieskich 49-50 elementów, z filetów np. 80, gdzie upgrade fioletu na level np. 15 wymaga z 400-500 lub i więcej. Więc te słabo levelowe przedmioty do rozbiórek masz z gier, setek walk a nie z zakupów i po prostu jesteś tak wysoko bron upgardować tylko grając. Więc co z tego że kupisz 10 skrzynek jeśli wylosujesz tam z kilka przedmiotów z których rozebranie da ci z 500 elemenów na upgrade 1 elementu broni o 1 poziom. Akurat zakup stali jest tylko chyba aby kupić sobie stroje, bo poziom ekwipunku 30 to żaden poziom ja mam 62, a widziałem ludzi z np. 108. (edycja kolega niżej mnie poprawił względem poziomu wyposażenia który jest podobno zlimitowany na 108 co tym bardziej obniża sens microtransakcji aby podnosić poziom przedmiotów)

panTicTac / recenzent – to też nie jest prawda ponieważ jeśli umiesz blokować to możesz blokować nawet 4 osoby nawet nie grając tankiem a zwykłym miecznikiem co da ci gwarancje na szybką zemstę, z zemsty robisz obalenie które ma 100% skuteczności i po ciosie np. z góry mało kto przeżywa jeśli poszedłeś np. w upgrade ekwipunku w atak w trybie zemsty. Nieraz tak miałem że jak walczyło ze mną np. 3-4 i wbili mi zemstę to nagle wszyscy uciekają (!?) i jak ma to się do recenzji ? Nijak bo aby to zobaczyć trzeba grać na wysokim poziomie weterana. Widziałem też nieraz jak ktoś w trybie zemsty zabijał z 3-4 osoby naraz, nie mówiąc już o otoczeniu które można skutecznie wtedy wykorzystać, jak kolce, piłę, pale, czy po prostu wyrzucenie kogoś w przepaść (obalenie w tym trybie ma 100% skuteczności jw.) Poza tym sytuacje kiedy dopada cię 3-4 przeciwników są sporadyczne i to głównie na punkcie strategicznym, większość walk odbywa się kosztem czegoś. Jeśli jakiś team biega w czteroosobowych grupie to ma gwarancje że przegra na 3 punktach, bo po prostu zawsze będzie do tyłu. Tak grają tylko ci którzy dopiero z grą się zapoznają. Najczęściej jest tak że każdy punkt jest obstawiany i tylko jedna osoba się przemieszcza pomiędzy, aby wspierać na wypadek przegranej lub najazdu.

recenzent - Wystarczy wykonywać zadania aby mieć ciągle status czempiona / kupowanie stali jest tak naprawdę tylko aby kupić sobie stroje które nic nie wnoszą. Jeśli komuś nie chce się farmić 45000 stali to zawsze może sobie to kupić. I głownie po to zostało to zrobione. Upgrade przedmiotów opisałem wyżej do pewnego stopnia można wyciągać matsy ze stali, potem nie ma to sensu. Chyba że ktoś by płaci tysiące euro.

PablitoKarramba – na 30 godzin gry może raz miałem d/c podczas ładowania z errorem, nigdy w czasie gry, przypadek, nie sądzę.

Reasumując nie wiem jak długo gra będzie żyła, ale na ten moment jest to moim zdaniem najlepiej wykonany system walki oparty na skillu / dlatego też gra mi się strasznie podoba (pomijam już tutaj kampanie SP która także jest dobra przejście jej na realistycznym poziomie jest sztuką samą w sobie), ponieważ ta gra oddziela ludzi którzy przyszli sobie pomachać bumperami od ludzi którzy mają pomysł na przeciwnika.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-22 00:03:56
20.02.2017 20:32
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98
9.0

Moim zdaniem gra jaka kampania SP jest lepsza od StarCrafta 2, a już na pewno od kampanii Protosów, bo ludzi była całkiem niezła. Dodatkowo warto dodać parę słów o Halo Wars 1 DE dostępnej w pakiecie Ultimate która jest zremasterowaną wersją pierwszą także na PC.

20.02.2017 20:29
1
odpowiedz
A.l.e.X
98

na pewno skończę jak tylko znajdę czas na nią, za dużo dobrych gier, za dużo for Honor ;) - mimo że granie kolejną larą nie jest mi bliskie to cały setting gry w tym oprawa artystyczna dosłownie nokautuje.

20.02.2017 20:28
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98

BloodPrince - dlatego mamy 12 postaci każdą gra się inaczej i ciężko jest się tak z miejsca przestawić. Dla mnie świetna pozycja, na pewno jedna z najlepszych mp w jakie grałem i nie dlatego że wygrywam (bo nie zawsze), ale głównie dlatego że tutaj liczy się taktyczne podejście a nie naciskanie bezmyślne przycisków na padzie.

20.02.2017 20:25
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98

for Honor jest naprawdę mocną pozycją i strasznie grywalną

20.02.2017 20:24
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Po pierwsze cena 1080TI jest spekulacyjna po drugie TX Pascal wyszedł w sierpniu teraz jest luty więc różnic zapewne wyniesie ok. 1 roku, więc nie pisałbym tutaj znaku =. Równie dobrze można poczekać nie rok, a np. 2-3 i mieć volte która będzie 2x szybsza od pascali. 1080/1070 to karty które wyszły w maju 2016 roku o ile dobrze pamiętam czyli w dobie najlepszych lat walki AMD vs Nvidia byłyby to już konstrukcje poprzedniej generacji. Dobry zwyczaj kupuj tylko to co jest ci potrzebne i tylko na daną chwilę, nic na przyszłość i nic powyżej potrzeb.

19.02.2017 02:37
-2
odpowiedz
A.l.e.X
98

2. jednak nawet przeciw lepszym drużynom całkiem dobrze mi idzie jak wyżej ;)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-19 02:37:37
19.02.2017 02:35
-2
odpowiedz
A.l.e.X
98

1.

18.02.2017 22:30
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98
9.5

Gra jest bardzo dobra jeśli ktoś zaczyna rozumieć mechanizmy walki, wbiłem już pierwszy poziom weterana (w sumie to nic), ale dzięki temu mecze są teraz naprawdę solidne bo wrzuciło mi do grupy ludzi którzy umieją walczyć. Skończyły się czasy dominacji z wynikiem 20-25 obaleń. Świetna pozycja i jedna z lepszych gier sieciowych w jakie grałem.

Sam singleplayer na realistycznym jest całkiem wymagający. Kampania mimo że nie zasługa 18 misji jest dobrze i ciekawie wykonana. Za całość.

18.02.2017 22:27
A.l.e.X
98

Tak jak na rts jest bardzo dobrze, a jak ktoś jest fanem uniwersum halo to wręcz świetnie. Gry nie skończyłem, więc nie oceniam, ale gra jest bardzo dobra.

16.02.2017 20:49
odpowiedz
A.l.e.X
98

Przeczytałem cały ten temat i wszystkie wypowiedzi, nie będę się odnosił do zbiórki, sumy, czy obywatelskiego powołania i jeśli ludziom zależy aby młody kierowca przesiadł się z fiata na np. nowego priusa, czy toyotę chr to naprawdę tylko lepiej dla niego. Niemniej porównywanie dwóch zbiórek tej na samochód i tej dla kierowcy tira w GB (już o tym przeczytałem i usłyszałem) mi osobiście wydaje się co najmniej żenujące, tak samo jak cały podtekst polityczny.

Niemniej aby nie odbiegać od tematu: sam w życiu znalazłem się w kilku sytuacjach przy których mogłem zaliczyć niezłego buma, nauczyłem się jednego i mam to do dzisiaj zawsze kiedy skręcam, zmieniam pas, nie tylko patrzę w lusterko, co zawsze obracam głowę i radzę dla większości robić to samo niż podpierać się przepisami. Przepisy nie mają żadnego znaczenia kiedy chodzi o własne życie. Ten 21 latek dlatego uczestniczył w tej kolizji bo właśnie ma tylko 21 lat i zerowe nawyki.

14.02.2017 00:23
3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Miałem nie kupować, ale jednak kupiłem :) więc do zobaczenia na placu boju.

13.02.2017 21:50
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Niestety ten rok nie wypada dobrze w kategorii SF biorąc pod uwagę jak wyglądały poprzednie. Na pewno koniecznie wszyscy powinni zobaczyć Expanse (w tym roku drugi sezon), scenariusz jest dlatego tak dobry bo jest po prostu na podstawie dobrej książki, resztę doprawia dobrze dobrana obsada i dość realistyczna kreacja.

Na ten moment wychodzi że tylko Obcy Przymierze, lub jak ktoś woli Raj utracony (oficjalna nazwa) i Life rokuje na dobre sf

poza tym same średnie produkcje :

1. kong : wyspa czaszek
2. resident evil : ostatni rozdział (już był)
3. iBOY (nie komentuje, już był)
4. the pace between us
5. revolt
6. s.u.m.1
7. life
8. bokeh
09. ghost in the shell (niewiadoma, trailery bardzo słabe)
10. the Discovery (to może być ciekawe szczególnie że od netflixa)
11. Colossal
12. First time
13. Strażnicy Galaktyki część II
14. The Circle
15. Obcy : Przymierze
16. Valerian i miasto tysiąca planet
17. Blade runner 2049 (o ile wyjdzie premiera koniec 2017)
18. Star Wars the last jedi (biorąc pod uwagę jak żenująca była obsada części VII, a sam film ultragniotem, nawet nie czekam, za to chętnie zobaczę kolejną odsłonę historii)
19. Ares

12.02.2017 23:01
odpowiedz
A.l.e.X
98

W tym zestawie co wymieniłeś w poście no1, do zmiany :

- dysk twardy przy takiej konfiguracji na m.2 min. 950 pro lub 960 pro 512GB, do dołożenia, 256GB samsung 850 pro bym zostawił na system, a drugi dysk na gry, do trzymana zwykłych rzeczy wystarczy ci np. 4TB HDD - więc 3 dyski domyślnie, najlepiej dwa SSD na początek 256 i 512 na M.2
- koniecznie chłodzenie - pomijam już jak to wygląda w obudowie, to wrzucasz kompaktowe np. H110 Corsair i masz cicho, ładnie i do tego wydajnie
- obudowa kwestia gustu, przy tej cenie wybór jest duży ale klasowo niewielki, dobre, przemyślane obudowy są powyżej 1K PLN

ta płyta nie jest nową konstrukcją, ale płaci się głownie za dodatki, a w tym wypadku za audio, aczkolwiek jak na cenę 1700 i mierzenie w high-end moim zdaniem ta płyta na tle konkurencji wypada słabo, pomijam już jedną kość UEFI. Ja jestem zwolennikiem Asusów i niczego innego bym na mobo nie wybrał.

12.02.2017 22:38
odpowiedz
A.l.e.X
98

i tak właśnie publikuje się intrygującą zapowiedź gry :)

11.02.2017 17:45
odpowiedz
A.l.e.X
98

5.

11.02.2017 17:44
odpowiedz
A.l.e.X
98

4.

11.02.2017 17:44
odpowiedz
A.l.e.X
98

3.

11.02.2017 17:43
odpowiedz
A.l.e.X
98

2.

11.02.2017 17:43
odpowiedz
A.l.e.X
98

1.

11.02.2017 17:43
odpowiedz
A.l.e.X
98

Dzisiaj pojawił się nowy build gry czyli dzień po gra obecnie ma 18GB czyli dość sporo jak na wersje alpha. Mimo że jeszcze sporo pracy przed developerem, to dodane w tym buildzie są już ustawienia nawet z obsługą SLI. Do tego gra jest w miarę kompletna ale bez linii fabularnej. Można awansować postacie, zbierać itemy robić misje. Dostępna jest tylko jedna klasa i trzy podklasy. Generalnie zapewne gra wyjdzie dopiero za pół roku, ale na ten moment można już po testować całą mechanikę (bo gameplayowo jest całość), sprawdzić czy losowość misji itc.

Tutaj kilka screenów.

10.02.2017 18:41
odpowiedz
A.l.e.X
98

nagytow - po zakupie dostajesz klucz steam, ale gry z poziomu steam jeszcze nie kupisz. Nie ma co się jednak podniecać w tym buildzie który dali jest to raczej demo gry niż sama gra. Nowy build ma być za dwa tygodnie wtedy będzie można coś więcej napisać. Na ten moment zabawa jest predefiniowana, dostajemy dwie postacie misje i gramy, a gra to radosny HS w klimatach W40K, podoba mi się koncepcja i system zniszczeń, ale nic więcej o tej produkcji teraz nie da się powiedzieć. Potem dodam parę screenów (oczywiście nie ma żadnych opcji do wyboru, czy ustawień grafiki)

10.02.2017 17:59
odpowiedz
A.l.e.X
98
10.02.2017 17:58
A.l.e.X
98

Jeśli nie wiecie to od ok. 25 minut temu można dostać dostęp do Martyr'a. Została ogłoszona akcja fundatorska więc kto zapłaci min. 40 USD (ja zapłaciłem) dostanie dostęp do ostatniego builda gry, oczywiście do wszystkich następnych uaktualnień oraz do pełnej gry po premierze. Build podobno mimo swojej wersji daje dostęp do dość dużej zawartości gry. Napiszę potem więcej jak trochę grę ogram.

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem to na stronie dewelopera musi jedynie założyć konto i może uczestniczyć w akcji fundatorskiej.

10.02.2017 16:30
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Voltron - ja gry jeszcze nie oceniam bo to Beta, a pełna będzie miała o wiele więcej zawartości, jednakże zgodzę się że gra byłaby o wiele lepiej odebrana gdyby była F4P z mikro transakcjami, bo mozolnie się zbiera "coiny" do zakupów. Tutaj wydawca postawił na płatność i raczej to dobrze grze nie wyjdzie chyba że dostanie porządne SP i mocne wsparcie np. turniejowe inaczej zniknie szybciej niż Evolve a szkoda by było bo gra ma b. duży potencjał mimo że system walki dla mnie bardziej przemawia z serii Souls.

10.02.2017 01:20
2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

T_bone - dałbyś radę jeszcze wyczyścić ten temat może wrócę do jego porządnej aktualizacji. Dziękuje

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14044136&N=1

10.02.2017 01:04
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Akcje od stycznia 2016 rosną ciągle i obecnie są 3x droższe niż rok temu, dźwignia jest olbrzymia bo majątek realny spółki to ok. 700 milionów. Ktoś się zapyta czy mamy do czynienia z wielka banką spekulacyjną ? oczywiście że mamy bo sprzedaż akcji jest ciągle napędzana kupującymi oczekującymi łatwego zarobku, jak się weźmie pod analizę stanu firmy w tym czy firma wypłaca dywidenda (nie wypłaca), oraz realnym zyskiem firmy to wiadomo że akcje i wartość firmy jest czysto spekulacyjna, niemniej sam zarobiłem na nich ponad 100% bo taka jest giełda i w tym wypadku nie ma nic wspólnego z wartością firmy.

Zapomniałbym dodać to że analitycy uważają że CDP nie ma co robić z kapitałem bo ma go tak dużo jest tylko połowiczną prawdą, akcji nikt z właścicieli nie sprzedaje więc to wirtualny majątek, majątek na kontach pozwala na niewielkie ruchy, przy obecnej kapitalizacji firmy odjeżdża możliwość posiadania pakietu kontrolnego. Dla EA, czy Vivendi to żadna kwota jeśli chcieli by dokonać wrogiego przejęcia.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-10 01:13:57
10.02.2017 00:27
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Wbiłem postać na 9 poziom mam na niej już odblokowane większość rzeczy z bety więc na ten moment już mi się odechciało grać dalej, granie na padzie ma zapewne zdecydowaną przewagę bo w meczach dominacji miałem często ok. 15 obaleń w 1vs1 wygrałem ok. 30-40 walk. Nie przegrałem jeszcze żadnej, aczkolwiek rundę tak. Czy grę kupię, z jednej strony byłem dzisiaj nawet pewny że tak bo ludzie tak słabo grają że szok, ale jednak postanowiłem że NIE. Gra ma potencjał, jest bardzo dobra, ale zapewne za ok. 30 dni po premierze mało kto będzie w to grał.

08.02.2017 19:53
1
odpowiedz
A.l.e.X
98

Niedługo wszyscy Polscy youtuberzy będą mieli ok. 2-2.5 miliona subów, bo tyle jest młodzieży w Polsce która rokuje do zostanie etatowymi "oglądaczami" i nie ma znaczenia jakie ktoś zamieszcza treści po prostu ci ludzie dodają wszystko jak leci i raczej chodzi aby mieć jak najwięcej kanałów niż faktyczna chęć tego oglądania. Jeśli oglądają i mają tyle czasu na takie "dobre" materiały no cóż to za chwilę będziemy musieli przyszłych inżynierów sprowadzać z zagranicy ;)

07.02.2017 19:09
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Nie mam jeszcze wyrobionego zdania o For Honor daje jej ostatnią szansę w ostatniej becie, generalnie gra jest bardzo fajna, ale jeśli zestawi się ją np. z PvP z Dark Souls np. III to dochodzę do wniosku że jednak w DS3 bawiłem się lepiej i to za darmo (MP). Przetestuje jeszcze raz.

07.02.2017 16:08
odpowiedz
A.l.e.X
98

czekam z niecierpliwością :)

07.02.2017 16:05
odpowiedz
A.l.e.X
98

28 lutego to data którą podało wiele sklepów około miesiąca temu, ale publicznie nigdy CA nie podał tej daty do wczoraj. Ta gra jest gigantem, po dodaniu królestw Bretonni będzie to absolutnie monstrualna pozycja. Na chwilę obecną jest to gra już na setki godzin jeśli nie tysiące.

07.02.2017 16:02
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Ja akurat przy F4 bawiłem się znakomicie, nie sprawdziłem jeszcze HRTP ale zrobię to jutro i wtedy odniosę się do tego jak wygląda to jakościowo. Na wielkie cuda nie liczę są mając grę mocno zmodowaną ale jak to się mówi z chęcią do niej wrócę. Każdemu podoba się co innego jedni lubią konkretną fabułę (tutaj najlepiej zabrać się za solidne przygodówki), inni świetnie nakreślony świat (tutaj TESV i F4 moim zdaniem na dzień dzisiejszy nie mają nadal konkurencji).

07.02.2017 15:53
3
odpowiedz
A.l.e.X
98

Szczerze mówiąc myślałem że będzie to naprawdę jakiś pokazowy GR, a wyszedł normalny remont pokoju. Gdzie te biało zielone kolory, gdzie rozszerzona rzeczywistość (HoloLens) ? Poza tym ekipa miała łatwo przyjechała do domu który był w trakcie remontu, a raczej zasiedlania i po prostu dokończyła prace.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-07 16:09:47
06.02.2017 16:36
odpowiedz
A.l.e.X
98

Pograłem trochę i niestety nie przypadła mi do gustu. Fajnie że dali animowane scenki na kartach, ale ten cały układ wygląda jak tani gra z przeglądarki. Jakoś Gwint w Wiedźminie III był taki toporny ale także stonowany i przez to fajny. Tutaj wygląda to jak jakiś krzykliwe wydanie z okraszone kamieniami swarovski. Nie powiem przemogłem się i nawet sprawdziłem jak robi się talie, wbija poziomy itc. Nie wiem sam czego oczekiwałem ale raczej nie tego. Po godzinie zrobiłem uninstall i wiem na pewno że Gwint w tym wydaniu nie jest dla mnie.

Najlepsze jest to że w Wiedźminie III w Gwinta bawiłem się świetnie, nawet czasem wolałem jak miałem chwilę pograć w Gwinta niż zrobić jakiś quest. Nie wiem ta wersja mnie tak odrzuciła, chyba głownie przez settings i tą beznadziejną ścieżkę dźwiękową.

05.02.2017 22:06
3
odpowiedz
A.l.e.X
98

Tylko ludzie nie kochający Polski, mogą życzyć sobie aby w starej EU wygrywały rządy prawicowe, a przez to najczęściej nacjonalistyczne. Polska korzysta głownie na tym że takich rządów w EU nie było, zresztą w EU znalazła się tylko dlatego.

04.02.2017 21:25
A.l.e.X
98

No to obraz bety nie za ciekawy, jeszcze raz pogram w for honor w ostatnią betę i zdecyduje czy kupie. A wy się dziwicie czemu inni nie chcą wydawać dem ;)

04.02.2017 14:07
odpowiedz
A.l.e.X
98

The Expanse to w ogóle jeden z najlepszych seriali sf / polecam !

04.02.2017 14:06
odpowiedz
A.l.e.X
98

kęsik - GZ zostało ci jeszcze 76 leveli do wbicia ;)

04.02.2017 13:38
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

wystarczy nawet popatrzeć na dachówkę na dachu aby zobaczyć różnice na screenie wielkości poniżej 1024. Prawdziwą różnice zobaczycie dopiero jeśli screeny będą w natywnej wielkości.

panTicTac
- jakie 4,5/5 tysięcy ? Z monitorem spokojnie powyżej 10K same GPU to kosztuje powyżej 3, procesor 1,2 a masz jeszcze sporo innych elementów.

04.02.2017 13:27
1
A.l.e.X
98

Ahaswer - Tego to już w ogóle nie rozumiem. Ani z historycznymi faktami nie ma to nic wspólnego ani z neoimperialną logiką polityki Putina, odwołującą się do politycznych tradycji XVIII i XIX wieku. - bo nadal jak większość żyjesz historią. Dla Rosji Polska jest nieistotna, nic tutaj nie ma czego Rosja by nie miała, a z braku rosyjskiej ludności nikt w obecnych czasach nie bawiłby się w okupacje i rozbiory. Nie da się teraz wcielić danego rejonu do swojego państwa i przeprowadzić asymilację ludności to nie są już te czasy.

04.02.2017 12:11
4
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Ahaswer - tylko że obecnie na Ukrainie młodym ludziom wkłada się do głowy kult bandery. Dla Polski takie podejście powinno być całkowicie nieakceptowalne. Pomijam już kwestie że ukraina na kolanach od dawna przed Niemcami i Francją i z dumną wypiętą klatą przed Polakami. Jak dla mnie Polska absolutnie nie powinna się mieszać w sprawy Ukrainy. Poradzą sobie sami albo znikną z mapy, Rosji nigdy nie zależało na Polsce i zależeć nie będzie. Nie mamy ani strategicznych surowców, ani ludności rosyjskiej. Osobną kwestią jest też to że Ukraina dokładnie ma to na co zasłużyła sobie swoją polityką od 30 lat. Biedolenie nad tym jaki to uciskany naród w moim wyobrażeniu w ogóle nie istnieje. To oczywiście moje prywatne zdanie i nie musi się pokrywać z strategią wielkiej polityki.

03.02.2017 22:16
A.l.e.X
98

pewnie masz rację, niestety AI jest całkowicie nieakceptowalne i głównie dlatego jestem na NIE w dniu premiery, może kiedyś za jakiś czas wypróbuje aczkolwiek trailer i gameplay z niego mnie kupił : i sam chce wierzyć że będzie to tak wyglądać w oryginalne

https://www.youtube.com/watch?v=ybQ8K90lnDw

03.02.2017 22:08
1
A.l.e.X
98

bo to beta ? ;)

03.02.2017 22:08
A.l.e.X
98

nagytow - coś za coś, nie każdy ma super sprzęt a to gra nastawiona na coopa i dynamiczną grę więc wiadomo było że trzeba było iść na kompromisy. Jednakże roślinność, a szczególnie wysoka trawa i to jak się oddział przez nią przemieszcza jest wyjątkowo dobrze wykonane. Poza tym zasięgi rysowania są na niezłym poziomie do tego w końcu można ustawić zasięgi widoczności.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-03 22:12:21
03.02.2017 21:50
A.l.e.X
98

nagytow - jak napisał DM wyżej musiał taki być bo inaczej nie byłoby elementu arcadowej rozgrywki. Co do grafiki to oczywiście nie jest to poziom najlepszych graficznie gier ale też nie odbiega niczym od gier z 2016/2017 roku. Jakby zrobili grę na poziomie grafiki z Division zapewne posiadacze 1070 rwali by włosy z głowy, a tak każdy może sobie spokojnie pograć szczególnie że gra nastawiona jest na min. 60fps.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-03 22:07:03
03.02.2017 21:08
A.l.e.X
98

- model jazdy akurat jest dobry tak samo jak zniszczenia pojazdów, i nie ma to nic wspólnego z fizyką i nieśmiertelnością postaci
- graficznie jest bardzo dobrze / może nie jest to poziom Division ale jest porządnie technicznie wykonana.

03.02.2017 21:06
A.l.e.X
98

12dura - tylko że nie jest to czysty sandbox że robisz co chcesz tutaj masz układ jak w mafii 3 czyli robisz misje i niektóre wymagają oglądania przerywników, więc biorąc to pod uwagę aby grać razem trzeba mieć sporo czasu i sporo zaparcia. Na tyle co pograłem w coopa jest fajnie ale bardziej wtedy to przypomina MMO niż grę taktyczną bo rozwala każdy wszystko jak leci, a że wszystko skłania się do tego samego to rysuje się dokładnie taki obraz jak gry FarCry 3/4/Primal. Dużo zapychaczy i elementów do odnalezienia, 3 frakcje i reputacja oraz nasz główny cel zdjęcie narkobosów.

Oczywiście najlepszy w grze jest coop i grafika, najgorsze AI jest tak bezmyślne że kto narzekał na AI z Mafii 3 tutaj raczej będzie mógł ponarzekać jeszcze raz :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-03 21:06:40
03.02.2017 18:33
1
odpowiedz
8 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Pograłem trochę zrobiłem w sumie 3 misje i moje wrażenia są następujące:

- graficznie wygląda naprawdę solidnie, zasięgi rysowania bardzo dalekie + bardzo dobry efekt uzyskany światłocienia jeśli wybierzemy przenikanie światła w opcjach. Gra jest raczej b.dobrze zoptymalizowana ale ciężko mi ocenić jej wymagania. Dużo opcji do wyboru i fajne efekty.
- teren jest spory widać że mamy mapę na tyle dużą że będzie / jest co robić na poziomie gier FarCry 3/4/Primal
- fajny klimat południowej ameryki i karteli więc nie tylko ładne krajobrazy zmiany pory dnia (dzień / noc) ale też ładne widoki i przyroda
- dużo opcji customizacji postaci
- rozwój postaci
- świetnie wykonane strzały synchroniczne, użycie drona, noktowizora, wiele rodzajów broni
- w coopie gra się rewelacyjnie dobrze
- wiele pojazdów, fajny model jazdy

teraz minusy :
- to jest farcry 3/4/primal z 3 osoby
- AI nie istnieje, o dziwo po takich grach jak splinter cell wydawałoby się że spokojnie opanowanie AI i skradania powinno być przez ubisoft opanowane
- fabuła jak w mafii 3 i cele te same, robimy misje główne, poboczne przejmujemy teren, misje główne -> boss (mafia 3 fabularnie to jako K2 dla wildlands)
- teksty w grze są na poziomie filmów klasy Z, żenujące już od intra

reasumując:
musiałbym naprawdę nie mieć w co grać aby męczyć się w kolejnego farcrya aby poznać tą "epicką historię" więc werdykt NIE KUPUJ, za to jeśli mamy 3 znajomych z dużą ilością czasu i headsetami sytuacja może się całkowicie odmienić bo odcinając się od historii i AI przeciwników zabawa w wielkie KABOOM może być fajna.

03.02.2017 16:16
odpowiedz
A.l.e.X
98

Błąd w informacji, a szczególnie sklepu w internecie nie jest zawarciem umowy kupna sprzedaży (to nie jest sklep stacjonarny), poza tym nawet w stacjonarnym aby skutecznie umowa została zawarta musi być wola obu stron. Gdy jeden nie ma / towar nie jest sprzedawany. Możecie znaleźć dowolną cenę w dowolnym sklepie jeśli dojdziecie do kasy, sprzedawca może zawsze powiedzieć że to pomyłka i towar odłożyć lub zaproponować wam właściwą cenę. Więc nie dajcie się wmanewrować w opowieści że ktoś coś musi, nikt nie musi niczego robić jeśli tego nie chce.

Rozczarowani klienci ? - 2000 osób które chciało bezpodstawnie się wzbogacić, ciekawy obraz naszego społeczeństwa.

03.02.2017 13:54
odpowiedz
A.l.e.X
98

Dla mnie najlepsza gra stycznia, w ogóle gra będzie dobrze rozwijana, najwierniejsze oddanie stołówki i śmiem twierdzić że to najlepsza gra ze świata W40K jaka wyszła do tej pory. Dwie kampanie są na ok. 100 godzin, w drodze dodana zostanie frakcja imperialnej gwardii i chaosu oraz kampanie. I pomyśleć że taką grę zrobiły 4 osoby :) Obecnie po skończeniu 1 kampanii i będąc na końcu drugiej śmiało mogę podnieść ocenę +1 do 9.5/10. Od premiery wyszły 3 patch które poprawiły system morali i inne drobne bugi.

03.02.2017 13:49
A.l.e.X
98

T_bone - dziękuje, swoją drogą dziwne jest to że komuś chce się tak psuć forum.

03.02.2017 13:47
A.l.e.X
98

DM a to nie wiedziałem, ale i tak miło że Ubisoft prowadzi obecnie politykę otwartych drzwi.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-03 13:47:47
03.02.2017 10:07
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

dziękuje właśnie pobieram ale miło z ubisoftu że ostatnie gry wszystkie mają dostęp do demo/bety.

03.02.2017 02:14
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Bardzo fajne, tylko moim zdaniem zapętlenie chumury i rozbłyski jest zdecydowanie za szybkie, pętla co 4 sekundy, a byłoby zdecydowanie lepiej co 20-30 w końcu to menu, a nie dyskotekowy stroboskop. Grę chętnie przetestuje gdzie i kiedy się ukaże i czy będzie wersja PL ?

03.02.2017 02:09
odpowiedz
A.l.e.X
98

koncepcja gry jest znakomita, trailery także, gameplay całkiem mi się podoba / jest szansa że wyjdzie z tego coś naprawdę solidnego.

03.02.2017 02:07
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
98

a może tak naprawić temat Space Hulk Deathwing gdzie miłośnik space hulka z 5 kontami zaminuosował cały temat w tym oczywiście moje posty i wygląda to jak jakiś śmietnik

http://www.gry-online.pl/gra.asp?ID=14724

i to samo w temacie Totalwar Warhammer.

02.02.2017 18:36
1
A.l.e.X
98

amplidude - ale to nie jest podobnie do mnie bo ja nie kupuje co popadnie aby mieć więcej gier, przecież to jest bezsens jakiś. Kupuje tylko to co chce mieć (albo już kiedyś miałem pudełko, konsola i daną grę skończyłem), inaczej miałbym już wszystkie gry ze steam nie jest ich jakoś dużo. Jeśli chodzi o gry indie to dostaje je z grupy indie, daje im większą swobodę bo są to najczęściej proste gry for fun, a dodając je do konta nic nie tracę. Karty to tylko dodatek i zbieram je tylko w grach które lubię, za to osiągnięcia lubię zbierać bardzo, szczególnie jest miłe zrobienie calaka w jakieś porządnej produkcji. Np. brak osiągnięć w Sanctus Reach jest ciężkie do zniesienia :) ale deweloper obiecał że doda jak najszybciej. Grę zrobiły 4 osoby, a jest dla mnie najlepsza gra stycznia, gdyby nie steam jej wydanie praktycznie byłby niemożliwe.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-02 18:41:42
02.02.2017 18:22
odpowiedz
A.l.e.X
98

Persecuted - w końcu ktoś mu płacił za pracę w tym czasie nie był już właścicielem id Software a było nim Zenimax Media dla której uwaga sprzedał swoją firmę z dużym zyskiem. Dla przypomnienia sam Carmack dla swojego przyjaciela Johna Romero zamontował w pracy licznik spędzonych godzin nad pracą aby ten nie żerował na firmie.

02.02.2017 18:17
A.l.e.X
98

blood - założenie jest mi znane ale to bardziej kojarzy się jako 100 lat po mojej śmierci niż za mojego życia. Jestem sceptycznie nastawiony do wszystkiego co waży więcej niż 50g kiedy musimy mieć to założone na głowę.

02.02.2017 18:10
odpowiedz
A.l.e.X
98
7.0

Dla mnie 7/10 cały film to kreacja jednego świetnego aktora.

02.02.2017 18:01
odpowiedz
A.l.e.X
98

Wyjątkowo brzydki, ale zapewne za często nie będę musiał go używać, zresztą od dawna już nie pamiętam w sumie kiedy miałem 200 PLN w ręku.

02.02.2017 17:58
1
A.l.e.X
98

SpecShadow - hm ? moim zdaniem to wy szukacie problemu gdzie go nie ma. Na steam obecnie jest ok. 11K gier. Biorąc pod uwagę jak dynamicznie sama branża się rozrasta to za parę lat będzie tam z 100K i co z tego ? Rozumiem że steam w waszym domyśle miał być platformą elitarną gier AAA/AAA+. Bo jeśli czegoś takiego szukacie to zawsze możecie mieć Origin (tam raczej nie znajdziecie za dużo gier poza głośnymi tutułami). Steam miał być miejscem kreatywnym i takim jest gdzie obok superprodukcji znajdują się też takie które zrobiło kilka osób i które też maja swoich fanów. Jest to też świetne miejsce dla ludzi którzy zaczynają swoją przygodę z dewelopingiem. Jak zwykle narzekanie dla samego narzekania, ale w końcu jesteśmy w Polsce gdzie jęczenie to domena narodowa. Dla mnie steam właśnie teraz jej super : bo mogę mieć na nim prawie wszystko (poza nowymi grami EA), dodawane są też stare zapomniana już tytuły do których można z przyjemnością wrócić jak do Betrayal at Krondor, czy Gabriel Knight 2.

Szukanie na steam : mówisz o tym okienku w którym wpisujesz nazwę grę w sklepie, czy tym okienku w szukaj w bibliotece ? ;) Sam mam obecnie 3100 gier i nie widzę żadnego problemu z tą tak zwaną "wielką ilością"

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-02-02 18:00:13
02.02.2017 15:41
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

dla FB to nie będzie jakieś duże obciążenie, ale odwracając sytuację zastanawiające jest ile trzeba sprzedać urządzeń OR aby zbilansować zyskiem na nich taką kwotę.

02.02.2017 15:36
A.l.e.X
98

bo widzisz świat nie stoi w miejscu ;)

02.02.2017 15:34
odpowiedz
A.l.e.X
98

W SP bawiłem się dobrze ale to tylko rozgrzewka, najwięcej zabawy miałem w MP i tutaj TF2 moim zdaniem był najlepszą grą fps online 2016 roku, niestety bez marketingowej nawalnicy został zepchnięty przez CoDa i BF1.

02.02.2017 15:30
A.l.e.X
98

.:JI:. - nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz jak w większość z tych gier nie grałeś, zapewne nie grałeś nawet w ułamek procenta gier indie, nie wszystkie te gry muszą sprostać normą gier AAA+, przy niektórych grach z bundla bawiłem się porównywalnie dobrze jak przy grach za 60 euro. Dla mnie narzekasz dla samego narzekania, bo system przeszukiwania gier na steam jest banalny wpisujesz nazwę kupujesz za chwilę grasz. Co więcej na podstawie twoich ulubionych wyborów i tagów proponowane są ci podobne pozycje więc jeśli nie grasz w gry indie to steam nawet ci ich nie proponuje do zakupu.

01.02.2017 18:52
odpowiedz
A.l.e.X
98

Bardzo dobra wiadomość, człowiek ma talent do tworzenia dobrych obrazów.

01.02.2017 18:50
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Przecież za wyświetlanie wielkości tekstur nie odpowiada GPU w znaczeniu jego moc, tylko vram gdzie są przechowywane, więc czym większe tym gpu powinno mieć więcej vramu i szybkie pamięci. Zmiana jakości tekstur to kosmetyczne różnice w wydajności. Moim zdaniem warto docenić że im się chce dodać coś co scena moderska robiła od początku, ale nie powiem z ciekawości chciałbym zobaczyć efekt profesjonalistów.

01.02.2017 17:01
A.l.e.X
98

Irek22 - ja pisać postu będę bo dla mnie nie ma znaczenia czy jest -10, czy +10, ale tematów nowych o modach albo części do nich do Wiedźmina, F4 itc. zakładać nie będę bo to nie ma sensu, chcesz coś zrobić dla innych, a przyjdzie ktoś i psuje wątek. Więc to oczywiście decyzja właściciela forum, czy chce aby coś było lepsze, czy gorsze, dla mnie system niszczenia wątków to największa pomyłka jaka powstała w tym serwisie, szczególnie że wiadomo że robi to np. jedna osoba która ma z 10 kont. Jeśli zaś chodzi o posty to jak ktoś będzie chciał przeczytać to sobie je odkryje jak nie to trudno, sami minusujący to strasznie zapracowane mrówki, naprawdę podziwiam ich za wytrwałość, jakby tak przekierowali swoja energię na coś innego mogliby zapewne coś ciekawego sami stworzyć.

01.02.2017 16:41
odpowiedz
A.l.e.X
98

Jak napisałem już kiedyś wcześniej mam nadzieję i sobie i wam życzę aby skok jakościowy PO2 do PO1 był jak BG2 do BG1.

01.02.2017 16:34
odpowiedz
A.l.e.X
98

gra przy tej zawartości i tej cenie to całkiem solidny produkt mimo że niektóre drobne rzeczy można by było poprawić.

29.01.2017 20:50
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Wszystkie trzy pierwsze pozycje które napisał Drew Karpyshyn były na co najmniej dobrym poziomie, dopiero Deception było jednym wielkim wołaniem o pomstę do nieba. Teraz mamy taką sytuację że wychodzi trylogia w niewielkim odstępie czasu i każdą książkę pisze inny autor, raczej nie chce być krytykiem ze szklaną kulą, ale jakoś mi się to za bardzo nie widzi.

MASS EFFECT™: NEXUS UPRISING by Jason M. Hough and K.C. Alexander
MASS EFFECT™: ANNIHILATION by Catherynne M. Valente
MASS EFFECT™: INITIATION by N.K. Jemisin

29.01.2017 20:42
1
A.l.e.X
98

Jak pisałem wyżej jeśli powstanie precedens to inni skorzystają tak było zawsze ktoś otwierał drzwi z napisem "tego się nie robi" za jakiś czas robili to już wszyscy. I zawsze otwierał te drzwi ktoś "mocny" w branży.

29.01.2017 19:41
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Sir Xan - niby wszystko pięknie i ładnie, ale jeszcze nie było chyba tak że ktoś wyznacza progi zbiórki a potem po ich przekroczeniu olewa to co ustalił, progiem zbiórki w PoE były podziemia od nuya i dostaliśmy je solidnie wykonane 15 poziomów. Tutaj widzę niebezpieczny precedens który sugeruje że deweloper bierze za coś pieniądze i się wycofuje. To jest akcja fundatorska co oznacza że darczyńcy płacili za konkretne obietnice. Mimo że gra zapewne okaże się bardzo dobrą pozycją to jednak nie zapominajmy że dostali ponad 4 miliony USD na stworzenie gry na której będą potem zarabiać z sprzedaży sami.

29.01.2017 19:19
odpowiedz
A.l.e.X
98

Bardzo dobry artykuł na gol / świetne zestawienie i w jednym miejscu. Sporo ciekawy pozycji.

28.01.2017 10:14
odpowiedz
A.l.e.X
98

Ja mam zupełnie inne zdanie świetny powrót do klimatów stasis (w której wbiłem calak). Brakuje tak dobrych przygodówek SF. Nie oceniam bo nie skończyłem ale zapewne wystawie na koniec taką samą ocenę jak dla stasis czyli : świetna pozycja. Poza tym jest za darmo.

27.01.2017 17:06
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Nie wiem po co się czepiacie grafiki, akurat to będzie naprawdę solidnie wykonana część gry, bardziej interesuje mnie to czy gra znowu będzie schematem i kalką czy może tym razem dostaniemy porządny scenariusz. Co by nie mówić o serii ME to część pierwsza dla mnie fabularnie była na bardzo wysokim poziomie, wybór pomiędzy Kaidanem, a Ashley naprawdę trudnym wyborem, a sam klimat gry dosłownie przywodził na myśl najlepsze hard sf. Zakończenie także było jednym z ciekawszych i niezłym otwarciem. Tutaj mamy nowy początek czyli wszystko stoi na dobrej drodze aby było dobre.

27.01.2017 16:57
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

to mówicie że moi fani którzy minusują wszystkie moje posty znikną w niebyt ? ;) przecież to był ich cel życiowy i ciężka praca. A tak już na poważnie każda zmiana w jakości forum tylko zrobi mu dobrze, bo obecnie w co drugim temacie ktoś ma kogoś wrzucał wulgaryzmy.

26.01.2017 17:58
odpowiedz
A.l.e.X
98

tak są zaproszenia dla kont, ale może klucze też będą

26.01.2017 17:56
odpowiedz
A.l.e.X
98

ale to były czasu: pomijam już maszynki jak ZX Spectrum, Atari, Commodore itc. bo temat wszedł na PC, i pamiętam te czasy kiedy królowało :
EGA/CGA, potem VGA, a jak ktoś zobaczył SVGA to czuł się jakby przekroczył wrota do innego świata. Dzisiaj każdy urodzony po 2000 roku nigdy nie zrozumie ludzi którzy podniecali się pongiem ;)

26.01.2017 17:53
odpowiedz
A.l.e.X
98

PoE było fenomenalną pozycją mimo wrzucenia do gry boskiego pierwiastka (ale niech będzie w końcu to fantasy), PoE II mam nadzieję że osiągnie taki skok jakościowy jak BG2 do BG1 :)

26.01.2017 17:50
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

bardzo dobra wiadomość, poza tym obecnie PC dostaje i tak większość dawnych ex więc będzie tylko lepiej :)

25.01.2017 22:23
A.l.e.X
98

Sid67 - dziękuje, faktycznie nie wygląda to za ciekawie biorąc pod uwagę zestawienie z dubbingiem angielskim, trzeba będzie kupić zapewne na GMG wersję WW aby mieć możliwość zagrania w języku angielskim.

25.01.2017 22:07
A.l.e.X
98

pełna zgoda :) tak właśnie powinno się tworzyć gry nastawione na budowanie klimatu.

25.01.2017 21:59
A.l.e.X
98

z recenzji wynika że pomiędzy 11-15 godzin jak chcesz znaleźć wszystkie przedmioty

25.01.2017 21:55
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Esiu - ja widziałem tylko materiały z angielską ścieżką dźwiękową, możesz wrzucić link z polskim dubbingiem

25.01.2017 21:43
odpowiedz
A.l.e.X
98

3DTV to tak samo chybiony pomysł (aczkolwiek grałem kiedyś w 3DSR na trzech monitorach i strasznie mi się podobały takie gry jak np. Metro), jak obecnie nachalnie promowana moda na nocnik na głowie. To wszystko wymaga czasu i przede wszystkim dopracowania. Jeśli VR będzie miało wagę okularów przeciwsłonecznych, a nie 0,5kg wiadra wtedy dopiero będzie można myśleć o VR jako czymś oczywistym.

23.01.2017 20:31
2
A.l.e.X
98

86/100 z 43 recenzji to wynik kosmicznie wysoki, tak wysokie oceny to mają tylko najlepsze produkcje.

23.01.2017 20:27
odpowiedz
A.l.e.X
98

TRX - przy gwiezdnych glutach 7 to jest jak oskarowy titanic ;)

23.01.2017 20:19
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

ciekawie będzie jak ktoś w 10 godzin skończy grę ;) a tak na poważnie już przed premierą BF1 było wiadomo że Access napędzany jest głównie wczesnym dostępem i najczęściej 90% po miesiącu robi quit.

23.01.2017 20:16
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

po pierwszej godzinie można było już prawie stwierdzić że to będzie dobra gra ;)

23.01.2017 20:10
odpowiedz
A.l.e.X
98

Każdy może sobie sprawdzić we wczesnym dostępie jednym zdaniem "to będzie wielka gra"

22.01.2017 19:37
odpowiedz
A.l.e.X
98

17 lutego wychodzi Halo Wars 2 i na pewno będzie to core RTS.

22.01.2017 19:29
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

w sumie przez minute którą oglądałem ten materiał, nawet nie słuchałem, bo przeszła mnie taka refleksja jak ktoś tak młody może się tak zapuścić, broda nie dla każdego pasuje, nie każdy jest krasnoludem (mimo że większość chce być), a tak na poważnie może ktoś by mi powiedział że to mobbing ale u mnie nie byłoby szans na takie ekscesy jeśli ktoś wychodzi z "twarzą do ludzi" i tutaj mimo wszystko trzeba przyznać że gol to dobre miejsce do pracy :]

22.01.2017 17:39
A.l.e.X
98

Lothers - dokładnie napisałem jakie jest moje odczucie, szczególnie że czekałem na porządny edytor. Jednak biorąc pod uwagę jak wygląda giełda obecnie i jak potoczyły się losy firmy, dość logiczne moim zdaniem jest nie oddawania całego narzędzia do kreacji świata. Co do "robisz" to cię rozczaruje od 2014 jestem na permanentnych wakacjach.

czekoladowyjoe
- dla mnie część druga wiedźmia jest najbardziej wierna mojemu wyobrażeniu książki, poza tym dla mnie ma najlepszą fabułę i najlepszy wątek główny, i całą intrygę, w tym zależnie od drogi i wyboru mamy tak naprawdę dwie kapitalnie przestawione spojrzenia na całą historię. W3 przez swoją sandboxowość nigdy nie miał szans aby uzyskać coś takiego samego. Dopiero pierwszy dodatek przypomniał czym jest dobra fabuła.

22.01.2017 17:29
-3
odpowiedz
A.l.e.X
98

Ubisoft ostatnio wrócił na właściwy tor. For Honor po becie mogę powiedzieć że jest niezłe, WD2 jest dobrą grą, Wildlands zapowiada się na co najmniej solidną pozycję.

22.01.2017 17:22
-1
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
98

oczywiście że to nie jest prawda, CDP sam jest zaskoczony tym jak mocno wyceniana jest obecnie ich firma i jak dużo dał im Wiedźmin III (szczerze mówiąc to dał im wszystko czym jest obecnie ta firma, mimo dla mnie wspaniałej części II, CDP mało nie przestał istnieć). Więc firmę uratował W3 i giełda (a raczej bańka spekulacyjna obecnie, która i tak dała mi 100% zarobku na ich akcjach za 2016 rok ;). Ale aby nie odbiegać od tematu, po tak dużym sukcesie nikt nie oddał RedKita aby było tworzone coś za darmo i coś z długą datą przydatności, kolejną grę która ma zarabiać jest Gwent, a potem Cyberpunk, ludzie mają grać w nowości i je kupować, a nie tkwić przy starociach.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-01-22 17:24:09
22.01.2017 17:15
odpowiedz
A.l.e.X
98

Najlepszy dla mnie do dzisiaj jest Demon's Souls, ale jakbym miał wybierać pomiędzy Bloodborne, Dark Souls III, to raczej wybrał bym Bloodborne / bardziej dynamiczne walki, ogólnie gra jest początkiem serii albo unikatem. DS3 to już trzecia odsłona i jednak warto przejść wszystkie o początku.

21.01.2017 19:36
A.l.e.X
98

Ja akurat nie miałem żadnego problemu w zapamiętaniu jaki oddział jak się nazywa, aczkolwiek jakby doszła prawdziwa "customizacja" to byłoby znacznie ciekawiej. Co do dodatków to wiadomo że będą zostało to ogłoszone nawet przed premierą gry.

21.01.2017 19:34
odpowiedz
A.l.e.X
98

robią np. z ostatnich: Homeworld Deserts of Kharak, albo Grey Goo

21.01.2017 19:30
odpowiedz
A.l.e.X
98

Grając pierwszy raz można naprawdę moc się zdziwić jak szybko można oberwać :) Gra jest bardzo dobra przynajmniej na tym odcinku jaki grałem, fani serii Souls raczej nie będą mogli za dużo narzekać. Klimat jest specyficzny ale nazwanie gry bezpłciowym klonem byłoby mocno krzywdzące.

21.01.2017 19:22
odpowiedz
A.l.e.X
98

to jest specyficzna seria, ale co by nie mówić połączenie japońszczyzny i lat 80 to jest coś naprawdę bardzo ciekawego.

21.01.2017 19:19
A.l.e.X
98

Paudyn -

spoiler start

mamy nieruchomości poza PL głównie dlatego że żona z dzieciakami lubi parę miesięcy mieć prawdziwe lato zimą

spoiler stop

. Ja mam charakter domownika lubię rano wstać i cały dzień odpoczywać, wyjazdy zawsze mnie męczą i ich nie lubię ;)

21.01.2017 18:25
A.l.e.X
98

el.kocyk - dla mnie zawsze USD = Euro = PL, zależnie od kraju w którym jestem, nigdy nie stosowałem przelicznika na PLN bo to bez sensu. Co z tego że jakiś obiad da się zjeść za 6 euro (jeśli to wynika głównie z dopłaty do niego), usługi kosztują mniej więcej tyle samo. W ostatnich dwóch latach moja firma wykonała sporo usług na terenie starej UE i tak naprawdę za to samo co robimy np. w Warszawie w Brukseli, Helsinkach, czy w WB dostajemy dokładnie tyle samo w euro, w WB w GBP.

21.01.2017 13:14
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Gabe stworzył jak dla mnie świetny model dystrybucji, inni pewnie nazwą to rakiem, ale dla mnie steam to idealne miejsce aby mieć wszystkie gry w jednym miejscu i dostępne od ręki. Chce jakaś grę wyszukuje, kupuje za chwile gram.

21.01.2017 13:06
A.l.e.X
98

Nie ważne ile się zarabia ważne ile ci zostaje w danym miejscu jakim żyjesz poza tym nikt nie przelicza euro na złotówki mieszkając w strefie euro. 500 euro w Brukseli to jak 500 PLN w Polsce. 500 PLN w Polsce to zarabiają dziennie specjaliści bez najmniejszego problemu. Oczywiście 15 000 euro miesięcznie 30x500 to już całkiem sporo to nawet więcej niż dostają europarlamentarzyści, a większość pcha się tam z każdego kraju euro tylko po te benefity.

21.01.2017 12:52
odpowiedz
A.l.e.X
98

czekam z niecierpliwością !

20.01.2017 22:52
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Strasznie dziwnie jest teraz pracować w takiej pracy / przecież w dobie internetu i informacji branżowych lepiej zabrać się za stworzenie porządnego serwisu w internecie i uzyskiwania przychodów z reklam. Nie wspominając już o YT gdzie amatorzy recenzenci zapewne zarabiają sporo więcej od profesjonalistów z prasy drukowanej. To jest taka pewna era jak koniec wypożyczalni kaset/filmów DVD. Po prostu świat nie stoi w miejscu.

20.01.2017 22:44
odpowiedz
A.l.e.X
98

Focus/Cyanide - bardzo dobra kombinacja, ostatnio Focus został jak dla mnie jednym z najciekawszych wydawców.

20.01.2017 22:43
odpowiedz
A.l.e.X
98

możecie się czepiać zeldy, ale wystarczy że ktoś raz zagra w gry które są ex dla Niny i od razu wie czemu tak naprawdę kupił tę konsole, to jest specyficzny produkt nie dla każdego, dla każdego jest PS4 (moim zdaniem najsensowniejszy obecnie zakup aby grać prawie we wszystko)

20.01.2017 21:48
-2
odpowiedz
A.l.e.X
98
8.5

Mimo że gra zajmuje tylko 2GB brakuje osiągnięć steam, to bawię się naprawdę znakomicie, bardzo fajne przeniesienie stołówki. Ode mnie mocne 8.5/10

18.01.2017 16:17
odpowiedz
A.l.e.X
98

Dla samej Zeldy (mimo że wielu powie że to gra dla dzieci), chce mieć nową konsolę N w domu.

18.01.2017 16:15
A.l.e.X
98

marcing805 - obsługa prawna jest dość droga dla MŚP i dużych firm opłaca się zatrudnić radców prawnych na etacie niż zlecać obsługę na zewnątrz
mohenjodaro - nigdy fizyczny nie zarobi więcej od osoby wykształconej, z prostej przyczyny (bez przypadków skrajnych), fizyczny zarabia z pracy własnych rąk, wykształcony z pracy rąk innych.

18.01.2017 16:00
A.l.e.X
98

Bardzo dobre gry w paczce, szczególnie Homeworld

17.01.2017 14:36
odpowiedz
A.l.e.X
98

Będzie jeszcze więcej, teraz ludzie w większości po powrocie do domu pierwsze, drugie lub trzecie co robią to przycisk (power on) PC, nie mówiąc już o telefonach które non stop są włączone. Młodzi ludzie od razu dostają dostęp do setek, ba tysięcy gier więc obecne czasy to raj dla graczy.

12.01.2017 17:13
odpowiedz
A.l.e.X
98

:)

12.01.2017 13:51
odpowiedz
A.l.e.X
98

hehe nawet się pośmiałem, i jednocześnie współczuje wszystkim którzy muszą mieszkać w takich okolicach.

09.01.2017 18:16
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

DM jak w 91 każdy w twojej klasie średniej miał PC to prawdopodobnie musiałeś uczyć się w jakimś elitarnym zakątku Polski (nie Polski ?!). Ja PC XT miałem w 88/89, w 90 to był AT, a potem 286/386/386DX2 itc. W 91 to była Elvira II, a wcześniej I, po drodze Dune część I, Wing Commander.

Ja pisząc że jeździłem przez całe miasto aby wymienić się grami z kimś kto ma komputer, ty że 50km po nowości na giełdę :) No nic, może moje miasto było mniej technoktatyczne ;)

09.01.2017 18:08
odpowiedz
A.l.e.X
98

miejmy nadzieję że nie będzie tak samo "dobry" jak scenariusz od Assassins Creed'a.

09.01.2017 07:08
odpowiedz
A.l.e.X
98

Styczeń nie jest taki zły, szczególnie że zawita Warhammer 40,000: Sanctus Reach, poza tym jest jeszcze Yakuza Zero: The Oath's Place i RE7. Można by było nawet powiedzieć że wśród głośnych gier mamy aż trzy superprodukcje.

09.01.2017 07:05
odpowiedz
A.l.e.X
98

To były świetne czasy już od XT/AT gdzie ludzie jeździli przez całe miasto aby wymienić się grami. Tak wtedy jeszcze piractwo w PL było na porządku dziennym.

Lukxxx - bo jest mały zastój w rozwoju, szczególnie że konkurencja w postaci AMD jest marna, więc nie ma wyścigu zbrojeń co jest bardzo dobre dla zwykłego użytkownika. Drugą zatrzymywaczem stały się konsole które żyją po 5-6 lat w cyklu. Akcje nvidii dały mi spory zarobek większy nawet niż akcje CDP.

09.01.2017 06:59
odpowiedz
A.l.e.X
98

Szkoda że pokazują na trailerach głównie : a) grafikę, b) ardacową rozgrywkę, c) bardzo ubogi rozwój postaci. Ale mimo to jeśli fabuła, (a mam nadzieję że) będzie trzymać wysoki poziom możemy dostać jedną z solidniejszych gier crpg 2017 roku. BioWare już tyle razy dostawał kredyt zaufania, niech będzie jeszcze ten jeden raz.

07.01.2017 14:51
odpowiedz
A.l.e.X
98

oczywiście że będą monitory:

np. Asus ProArt PA32U - 32" 4K HDR do tego g-Sync 144Hz i technologią quantum dot - cena na razie w fazie domysłów ale z przecieków w
granicy 3000 euro.

http://images.nvidia.com/geforce-com/international/comparisons/nvidia-g-sync-hdr/nvidia-g-sync-hdr-epic-games-infiltrator-interactive-comparison-001-hdr-vs-sdr.html

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-01-07 14:54:08
07.01.2017 14:32
A.l.e.X
98

cała prawda o nowym filmie ;)

06.01.2017 03:44
odpowiedz
A.l.e.X
98

To będzie jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy rpg tego roku. Wręcz nie mogę się doczekać na kolejnego Tormenta i to po tylu latach.

06.01.2017 03:43
odpowiedz
A.l.e.X
98

trochę słaby wynik jak na tak świetną pozycję.

06.01.2017 03:42
A.l.e.X
98

Fett - w skrócie mogę napisać tylko tak: kiedy zaczynałem 13 lat temu jedynym kapitałem jaki posiadałem była moja wiedza inżynierska, dzisiaj w firmie jestem nie częściej niż raz na tydzień i tylko dlatego że nadal wydaje mi się że pewne decyzje muszę podejmować sam. Raczej nikt z mojej rodziny o ile nie będzie chciał (w znaczeniu) dzieci, wnuki, prawnuki nie będzie musiał pracować czy martwić się o środki do życia. Firma oczywiście działa w PL, aczkolwiek prowadzimy usługi także na terenie EU. Z mojego pkt widzenie założenie firmy było najlepszą decyzją biznesową jaką podjąłem w całym swoim życiu.

04.01.2017 22:14
odpowiedz
A.l.e.X
98

13 lat z GOLem, jak ten czas szybko zleciał, ale trzeba przyznać wiele osób przez redakcje GOLA i TVGRY się przewinęło.

04.01.2017 22:04
A.l.e.X
98

Szyszkłak - zakładając że masz z 30+ lat trochę to jest dziwne co napisałeś ;) cóż muszę rozczarować mój fanclub nie ma to żadnego znaczenia, czy jest +100, czy -100 przy wypowiedzi. Za to faktem jest że bawi mnie to że ktoś chce tracić na moją rzecz swój czas za darmo, za pracę zawsze należy się zapłata (takim mottem się kieruje), aczkolwiek widocznie jest to forma wolontariatu, wielbienia, ...

04.01.2017 21:50
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Ryszawy - zawsze mnie śmieszyło bycie "biznesmenem" i dorabianie na wykładach. Wiem ktoś napisze prestiż. Kupa śmiechu.
tomekfu - jak masz pomysł na biznes to za bardzo nie wiem na co czekasz.
mohenjodaro - na początku zawsze człowiek traktuje własną firmę jak własne dziecko i to jest największy błąd nawet na starcie nie powinno się tracić na pracę więcej niż 8 godzin, a jak wychodzi że trzeba to znaczy że lepszy wyjściem jest etat u kogoś a firma własna miała zły profil działalności.

03.01.2017 19:43
1
A.l.e.X
98

95% użytkowników straciła by zęby ?

02.01.2017 23:59
A.l.e.X
98

Dlatego nigdy więcej nie zagłosuje na PIS i podobne frakcje, bo jeśli teraz przez kilka lat, albo kilkanaście (jak będą z 2-3 kadencje) wychowamy sobie taką młodzież w duchu "patriotyczną", co w żadnym znaczeniu nie ma nic wspólnego z byciem patriotą to nasz kraj przestanie istnieć. Już są podstawówki patriotyczne gdzie np. uczą że z całe nieszczęście naszego kraju odpowiadają Niemcy, Rosja no i trochę Austria bo młodzi za bardzo nie wiedzą co to Prusy, więc nie mówią im Prusy, Rosja i Austra. Więc najlepiej nakładać im do głowy że wszyscy nasi sąsiedzi są wrogami, a Prezydenta zabili Rosjanie w zamachu. To jest kosmos, kiedyś osądzą tych ludzi za to co robią z naszym krajem.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-01-03 00:25:03
02.01.2017 12:47
odpowiedz
A.l.e.X
98

Wiedźmin pokazał innym jak powinno się robić dobre gry mimo, że z biegiem czasu widać coraz więcej w grze rzeczy które można by było poprawić, usunąć itc. to jak z miłością jest ślepa, a w naszym Wiedźminie III to była miłość od pierwszego ujrzenia.

02.01.2017 12:40
1
odpowiedz
A.l.e.X
98

Akurat Ełk to mała miejscowość gdzie bezrobocie wynosi z 40%, większość elementu które ma więcej niż 70QI wyjechało do UK i tam albo już jest zapuszkowane albo zostali deportowani i zapuszkowani w Polsce. Więc wcale mnie jakoś nie dziwi, że przy całej linii przejęcia władzy budowanej na strachu (oj znamy takie metody np. lata 20-30 Niemcy), można łatwo wygrywać wybory stawiając PIS -> przeciw muzułmanom, PO/Nowoczesna/PSL -> za i widzicie co się dzieje. Tylko, że zabijanie/ranienie nożem to prawie co kilka dni w Polce, Ukrainiec, Polak, ale jak już muzułmanin to mamy wiadomości TVP i relacje PIS nigdy nie dopuści do tego. A jakie są podane obecnie fakty ? Wpada człowiek pod wpływek % który jest notorycznie notowanym ogolonym wychowanym w dobrej wierze katolikiem który już aplikował zapewne do bycia obroną terytorialną, kradnie alkohol i ucieka. Łapią go zabierają nic mu się nie dzieje, jednak postanawia wrócić i rozgrzać atmosferę w środku, wtedy dochodzi do tego do czego nie powinno. Można na pewno powiedzieć że takie rzeczy się dzieją, to chwila, stres, głupota itc. Więc rozumiem że ktoś napisał można było go pobić, można i trzeba było to na pewno zadzwonić na policję, a jak dochodzi do bójki to i bez noża można zabić jednym ciosem. Taka sytuacja miała jakiś czas temu miejsce w klubie w Białymstoku.

Najlepsze jest to że nikt z was, ani ja nie odróżni Araba od Hiszpana, Portugalczyka witaj CR7, Meksykanina czy Hindusa, a Meksykanie, Hiszpanie, czy Portugalczycy to ultra chrześcijanie w większości. I potem w necie głąby zamieszczają filmy z : pobijmy jakiegoś ciapaka, a kończy się na Syryjczyku, ale chrześcijanie. Dlatego z całą rozciągłością policja powinna dusić w zarodku takie zbiórki głąbów którym tylko dolać oliwy do ognia.

Kolejna medialna Madzia w TVP, a faktycznie nic innego jak zwykła polityka.

30.12.2016 00:10
odpowiedz
A.l.e.X
98

Esserin678 - to będzie działało na takiej zasadzie jak w DoW II i dodatku Chaos Rising będziesz miał w bibliotece steam TW:W2, ale też z pozycji TW:W1 będziesz mógł uruchomić zawartość W2 jeśli będziesz posiadał obie gry. W paru miejscach w tym na forum TW/steam jest takie info.

28.12.2016 19:54
odpowiedz
A.l.e.X
98

Sporo dobrych gier i nie wyobrażam sobie aby ktoś jako fan Gothica nie czekał na Elexa, ja czekam.

28.12.2016 19:52
-4
odpowiedz
A.l.e.X
98

Film wygląda bardziej jak teledysk, sceny walk czy sceny "historyczne" kosmos jedne z najlepszych jakie widziałem szczególnie ucieczka z placu. Za to cała otoczka z czasów obecnych nudna i tak naprawdę o niczym, szybko wpleciony wątek z "jabłkiem" + zakończenie pozostawia oczywiście możliwość na część drugą ale tak naprawdę to nie jest film, bardziej pokazówka możliwości technicznych FX.

26.12.2016 01:53
-9
odpowiedz
A.l.e.X
98

Katastrofy samolotowe niestety mają to do siebie że ginie masa osób, a jeśli jest to wyprawa związana z pracą to często całe zespoły sportowe, albo jak w tym wypadku chór - [*] wielu utalentowanych ludzi.

26.12.2016 01:47
-10
odpowiedz
A.l.e.X
98

przegapiłem tylko 4 wiec wynik myślę całkiem dobry.

26.12.2016 01:45
-2
odpowiedz
A.l.e.X
98

to są całkowicie nieistotne kwestie szczególnie w grach, to tak jakbyśmy teraz odkrywali to co w serialach dostaliśmy już w latach 70, czyli prawie 50 lat temu.

26.12.2016 01:44
-7
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Oba kraje są ciekawe do zwiedzenia, ludzie wspaniali, jeśli chodzi o gościnność to Rosja i Rosjanie to są dla nas jak bracia, nigdzie tak dobrze się nie bawiłem jak w Rosji i krajach dawnego ZSSR za to Niemcy przez długi okres czasu były bramą do cywilizacji, obecnie dla mnie Niemcy to jak dalsze prowincje polski : za mało różnic kulturowych, no może obecnie brak polskiego fanatyzmu religijnego.

26.12.2016 01:41
-4
odpowiedz
A.l.e.X
98

obecne nowe muzyczne "gwiazdy" są jakieś takie dla mnie z innej planety, tak jakby powoli odchodzili prawdziwi muzycy [*]

26.12.2016 01:39
-11
odpowiedz
A.l.e.X
98

AC jest bardzo słaby nawet jak na film oglądany z przymrużeniem oka bo "growy" , przy takim Warcraft to wygląda jak niskobudżetowy obraz wytworzony przez Netflix

22.12.2016 19:18
odpowiedz
7 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Nie wiem po co to robić tzn. po co porównywać konsolę za 2K do PC za wielokrotność ceny konsoli. PS4 Pro ma możliwość i nigdy nie miało w tej specyfikacji utrzymać grę w 4K, rozdzielczość 4K w tej konsoli to zabieg a raczej sztuczka która poprawia oczywiście obraz ale nie ma żadnej tutaj mowy aby porównywać to do natywnej rozdzielczości 4K. Ja wiem że jak ktoś zobaczy obraz 4K na żywo to czuje się jakby poleciał na marsa, ale tak było w 2013 roku teraz 4K jest dostępne dla każdego więc teraz nie ma sensu podniecać się już tą rozdzielczością :)

22.12.2016 19:14
-5
odpowiedz
A.l.e.X
98

Ja już kilka razy oglądałem film z tłumaczenia, Fronczewski jako narrator wypada kosmicznie, Szwed bardzo bardzo dobrze, jak wrzucono próbkę wersji ENG i PL to PL dla mnie wypada lepiej. Tłumaczenie o ile ilość recycling w głosach nie będzie za duża będzie znakomite.

20.12.2016 20:03
15
odpowiedz
A.l.e.X
98

Wiedźmin III jest mocnym kandydatem do wygranej w swoich nominowanych kategoriach.

20.12.2016 20:01
-5
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
98

Ja się bardzo cieszę bo liczę na wysoki poziom szczególnie mają na uwadze jak świetnie potrafi być zrobiony BG2, Dragon Age Początek, seria Wiedźmin.

20.12.2016 00:15
-7
A.l.e.X
98

Jeszcze nie podaje, ale jest to najbardziej prawdopodobne, bo po co polak miałby wjechać w jarmark świąteczny przy prędkości 60km/h.

19.12.2016 19:34
-4
A.l.e.X
98

AlienShooter - ale to nie prawda co napisałeś, bo po pierwsze cena licencji zależy od ilości sprzedanych egzemplarzy i typu gry (budżet), oraz to nie prawda że gry na Denuvo są łamane, denuvo nie aktualizuje zabezpieczenia do gier po okresie sprzedażowym. Czemu do dzisiaj nie ma złamanego Warhammera ? Poza tym implementacja zmiany jest prosta, a złamanie jest pracą tytaniczną którą obchodzi się nowym patchem. Grupy crackerskie przestały łamać bo po prostu nie ma to sensu kiedy crack wyjdzie po paru miesiącach pracy. Każda gra powinna mieć Denuvo i steam powinien zdjąć FS poza stałymi 5 osobami które możemy zmieniać raz na parę miesięcy.

19.12.2016 15:32
-11
A.l.e.X
98

joe1chip - Space Hulk za klimat i oddanie W40K moim zdaniem ma najlepszą kampanie (dla fanów), ale biorąc pod uwagę realny odbiór jako całość to bym napisał tak:

1. CoD IW - najlepsza kampania świetnie nakreślone postacie
2. Space Hulk Deathwing - za całokształt i przede wszystkim za oddanie ducha Space Hulka
3. Titanfall 2 - niezła, ale dość budżetowo wykonana (postacie)
4. Homefront Rewolucja - mierna i to dość mocno (ale można pograć)
5. Battlefiield 1 - za filmowość plus, za całość ciężko to nazwać kampanią bardziej MP z przerywnikami (najsłabsza)

17.12.2016 23:03
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Esserin678/Adrian Wetner - przecież pojawiło się info dawno temu, że trzy gry będą samodzielne ale jak ktoś kupi dwie, trzy to będą połączone w całość z pozycji jednej gry W:TW część pierwsza. Po prostu można będzie mieć całość, albo oddzielne pozycja jak ktoś woli.

17.12.2016 20:15
A.l.e.X
98

Klimat jest nieziemski, SP dla mnie bez błędów czy bugów, ani też żadnych zwolnień czy crashy ale nie będę się wypowiadał na temat optymalizacji. Za to MP niestety wymaga poprawienia spore ilości bugów: nie występują jak grasz jako host, ale jak sam dołączasz do gry to czasem dzieją się dziwne rzeczy. Dla samego SP i aby odnaleźć wszystkie relikty, poczuć ten klimat i przejść się po jednym z najlepiej wykreowanych kosmicznych wraków warto grę kupić. Wspaniała

16.12.2016 20:04
odpowiedz
A.l.e.X
98

speedy24 - na M.2 uzyskasz z 2GB/s, gdzie SSD normalny kończy się gdzieś w granicach 600MB/s - reasumując poza cyferkami M.2 jest dużo szybszy.

16.12.2016 20:01
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

powinni byli od razu zrobić moba i nikt by się nie czepiał a tak kierunek jak D3 - czyli kolorowo, śmiechowo, dla 3+ BO.

16.12.2016 19:59
A.l.e.X
98

przebudzenie kelnerki i blokersa, lepsze od powrotu jedi ? no cóż gusta są różne jak to się mówi ;)

16.12.2016 15:13
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Bukary gratuluje dobrego zakupu 21:9 to najlepszy immersyjny format do grania szczególnie w gry FPS. Niestety na ten moment dla mnie nie wyprodukowali modelu (wielkość i rozdzielczość) ;) - proponuje kupić fraps kosztuje ok. 150 PLN a licencja jest dożywotnia, masz screeny i filmy robione w locie także z poziomu DX12. Ewentualnie zamieścić screeny na imageshack 4euro/miesięcznie.

16.12.2016 15:06
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
98

DoW III prezentuje się mocno przeciętnie przede wszystkim ze względu na setting, trzeba było zobaczyć jak wygląda SH Deathwing tam to normalnie opad szczęki jak dobrze dało się przenieść uniwersum W40K do gry, ostatnio tak dobrze było tylko w przypadku Obcy Izolacja. DoW III za kolorowo, za śmiechowo, kierunek jak Diablo III - zobaczymy.

15.12.2016 22:36
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98
9.5

Gra jest świetna i co najważniejsze każdy z rozdziałów nie tylko ma inny setting co jest idealnym odzwierciedleniem uniwersum 40K space hulk. Dla samego przejścia się po tych poziomach fan 40K będzie wył z radości. Gra jest długa i z punkt technicznego wykonana znakomicie. Nie wyobrażam sobie aby jakiś fan W40K tej gry nie kupił :)

15.12.2016 17:31
-11
odpowiedz
A.l.e.X
98

NewGravedigger - oczywiście że oceniam ten film na postawie przedstawionego uniwersum pozostałych i R0 jest w tej chwili dominatorem, gdzie SW7 jest najgorszym z całości, no może część I utrzymuje podobny poziom. Te uniwersum aż się prosiło aby stworzyć taki obraz i jak najdalej odsunąć Jar Jar Abramsów od kręcenia filmów z logiem SW.

15.12.2016 17:19
-12
odpowiedz
A.l.e.X
98

Przy SW7 to jak skok w inną galaktykę, Ridley, Drivera i Boyega powinni zapakować w jakąś paczkę i wysłać tam aby nikt ich nigdy nie odnalazł, to byłaby prawdziwa ulga dla tego uniwersum. Zastanawiające jest na pewno jak teraz będzie wyglądać część 8, biorąc pod uwagę jaki przeskok jakości jest pomiędzy R0, a SW7. Kapitalny.

14.12.2016 23:52
-6
odpowiedz
A.l.e.X
98

Viti - jak pisałem rok temu że tak będzie bo już sam scenariusz wydawał się niezły, a potem jak zobaczyłem zdjęcia to tylko mnie to utwierdziło, to na golu napisali "wygląda jak budżetowy odcinek serialu, będzie straszna chała, a do VII to nie ma co porównywać" efekt jest mniej więcej taki. SW VII to straszny gniot, a R0 wypadł fantastycznie. Film był jeszcze mroczniejszy ale Disney nakazał przebudowę, szkoda bo dzisiejsze filmy to zlepek Marvelowsiego hihu.

14.12.2016 23:47
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98

5.

14.12.2016 23:46
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98

4.

14.12.2016 23:46
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98

3.

14.12.2016 23:45
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98

2.

14.12.2016 23:45
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98

1.

14.12.2016 23:43
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98

Gra w multi ma trochę bugów ale na TS gra się wyśmienicie, za to kampania SP super, oprawa AV trzyma niezły poziom, ale sama gra niezła. Wydaje się że ok. 10-15 godzin na SP, a na MP to zależy czy macie z kim grać z randomami raczej się nie da.

13.12.2016 17:25
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

Kościół katolicki poza dominikanami to ciężko mi jest z klasyfikować jak nie kolejną partię poza sejmem. Za nim PIS nie był u władzy to jakoś kazania były w miarę normalne teraz to w większości jak działalność przybudówki pis i powiem jako wierny że strasznie mi się to nie podoba. Kolejną kwestią są materiały w parafii np. "dziewczyno za nim wyjdziesz za muzułmanina" jakość tekstów jest na poziomie osób które zieją bezsensowną nienawiścią (takie coś to kojarzy mi się z brodatymi prorokami z afganistanu). Dla przeciwwagi warto dodać że tak chu**wy jest w dużej mierze kościół Polski, w innych krajach w wchodzisz do kościoła i czujesz że otacza cię ciepło. Ciekawe skąd w Polskim kościele tyle nienawiści ? i po prostu czasem nie jestem w stanie uwierzyć że niektórzy proboszcze czy biskupi są w ogóle osobami wierzącymi. Nasza wiara opiera się na miłości i przebaczeniu, oraz pomocy bezinteresownej. Może ktoś powiedzieć, naiwna ta wiara, ale taka jest dlatego jest piękna.

13.12.2016 17:05
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

o tyle to jest smutne że jest to jeden z najlepszych CoDów, więc AB może dojść do wniosku że poprzednie z kampaniami na 5 godzin były lepsze :)

11.12.2016 15:58
A.l.e.X
98

oczywiście że sprawdzam ale nie korzystam tych zmieniających mechanikę gry uważam że to co przedstawiło CA jest jak najbliższe bitewniakowi.

11.12.2016 13:55
-7
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98

SeveN797 - wchodzisz na stronę Origin i ściągasz jeszcze raz klienta potem robisz instaluj i zostanie zainstalowana w miejsce twojego starego nowa wersja (nie odinstalowujesz starej). Problem jest z autoupdaterem w obecnej wersji więc trzeba u niektórych osób robić to ręcznie jak napisałem. Po tym wszystko będzie działać jak trzeba.