Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

A.l.e.X ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

18.10.2017 17:19
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Pisałem wam dwa dni temu, że będziecie niesamowicie pozytywnie zaskoczeni. Świetna gra.

18.10.2017 17:17
odpowiedz
A.l.e.X
105

Część pierwsza była b. dobra ale system lootu sprawił na początku że nie było po co grać w kółko to samo, może poziomy heroic były fajne ze względu na FF. Część II o ile spełnią obietnice + dorzucą całe doświadczenie zdobyte przy części pierwszej + te uniwersum Warhammera (czego chcieć więcej od gry coop) :)

17.10.2017 21:56
A.l.e.X
105

po ok. 20 godzinach jestem w stanie to stwierdzić, mimo że to gra na myślę na min. 80 godzin, a jakbyśmy chcieli skończyć z każdą frakcją na kilka razy tyle.

17.10.2017 21:27
odpowiedz
A.l.e.X
105

AntyGimb - to było napisane żartem, jeśli lubisz rpg, a myślę że tak jeśli lubiłeś moje ulubione Pillarsy, Baldury itc. to Elex o dziwo będzie ci się podobał, bo ma nie tylko dużo z Gothica, co z Falloutów i to tych starych. Do tego b. dużo gadania + świetne eksploatacja świata jak w grach Bethesdy (ja bym na twoim miejscu dał jej szansę) -> dla mnie pozytywne zaskoczenie. I nie jest prawdą że uwielbiałem wszystkie gry od PB, uwielbiałem Gothica 1-3, oraz Risena 1, Risen 2 był dla mnie mocno przeciętny, część trzecia trochę lepsza, Elex jest dużo lepszy od Risenów.

17.10.2017 21:21
A.l.e.X
105

vito74m - akurat pillarsy to była jedna z najlepszych gier jakie wyszły w 2015 roku, co do Inkwizycji to nie była to zła, a biorąc pod uwagę trudność na najwyższym w zabijaniu smoków mi się podobała. Jeśli zaś chodzi o W3 to dzięki CDProjekt jestem bogatszy o kilka milionów, więc możesz mi uwierzyć na słowo że zaufałem CDP kupując całkiem sporo ich akcji, tak naprawdę to mogę nawet powiedzieć że na giełdzie CDP zarobił dla mnie najwięcej.

17.10.2017 20:43
A.l.e.X
105

jak da się przeżyć to jest okey, nic ponadto na stażu, w trakcie robienia doktoratu nie potrzeba, w końcu ktoś dalej się uczy, aby kiedyś umieć coś w życiu robić.

17.10.2017 19:13
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Sunbeach81 - Elex ma swój target, jest bardzo, bardzo dobrą grą. Gorąco zachęcam sprawdzić o ile lubisz dobre rpgi. Dla mnie na ten moment jedno z największych pozytywnych zaskoczeń tego roku, o ile nie największe.

17.10.2017 19:04
odpowiedz
A.l.e.X
105

eh, Egipt i jego uroki ;) -> 20 lat temu tak było, teraz to nie wiem od czasu Amerykańskiego krzewienia demokracji Afryka Północna nie istnieje dla turystów.

17.10.2017 18:59
odpowiedz
A.l.e.X
105

i tym samym Polska straciła rynek zbytu traktorów, w końcu w power armorze też można latać z pługiem zaczepionym o power spodnie ;)

16.10.2017 23:57
1
odpowiedz
7 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Powiem tak świat gry niszczy :) w pozytywnym tego znaczeniu. Uwielbiam gry w stylu TESów gdzie można było pozwiedzać różne zakamarki, w Gothicach też było to super wykonane, ale na dużo mniejszą skalę, w Elex -> świat wyrywa z butów. Same questy są powiem szczerze na co najmniej przyzwoitym poziomie. Są o wiele lepsze niż możecie sądzić. Coś czuję że Warhammer Total War tym razem odsapnie na chwilę.

Fani gothiców - moim zdaniem będą w siódmym niebie. Czuje się ten progres rozwoju bohatera co jest świetne, dodatkowo jeszcze raz świat, świat, świat za co kochałem Fallouty i TESy, tutaj naprawdę jest po pierwsze z kim pogadać, po drugie co pozwiedzać. Bugi są niestety, ale może patch day one coś załatwi, ale przy tej skali gry uważam że jest to temat daleki w hierarchii.

Za mało grałem, ale ta gra to absolutny zasysacz czasu, a może jeszcze tutaj, a może tam, a może jeszcze zajrzę tutaj. Jeszcze chwila i będę mógł może to użyć. Poza tym polska wersja -> całkowicie nie zgadzam się tym razem z Hedem, (może za mało grałem), ale jest dobra, dodatkowo wcale głosy się nie powtarzają raczej jest na odwrót. Grafika może nie najlepsza ale wcale nie jest taka zła, powiedziałbym nawet że jest to średnie +. Oczywiście o poziomie W3 nie ma co mówić, ale na pewno taki Technomancer nie miał lepszej, a to nieporównywalnie inne gry.

Elex na ten moment : może dlatego że nie byłem nahajpowany jakoś tym tytułem, mocno pozytywnie mnie zaskoczył. W sumie dodać mogę że nie tylko fani Gothiców, co samych Falloutów mogą zacierać ręce, więc chyba lepszej rekomendacji nie można dać.

Brawo PB !

16.10.2017 17:44
2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Pograłem dzisiaj w Elexa nie tak długo w sumie bo 3 godziny i powiem wam tam mam naprawdę w poważaniu że gra jest z innej epoki jeśli gra się w to znakomicie, niby drewniana ale z duszą. Wszystko co zobaczyłem, a był to początek przypomniało mi najlepsze chwile z Gothicami.

Polecam samemu sprawdzić a nie czytać i tym bardziej oglądać subiektywne recenzje z netu. Moim zdaniem fani Gothiców będą b. zadowoleni. Ja jestem.

Graficznie też nie ma jakieś wielkie tragedii jest średnio, ale jak na rpg wystarczająco dobrze.

16.10.2017 17:44
3
odpowiedz
8 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Pograłem dzisiaj w Elexa nie tak długo w sumie bo 3 godziny i powiem wam tak: mam naprawdę w poważaniu że gra jest z innej epoki jeśli gra się w to znakomicie, niby drewniana ale z duszą. Wszystko co zobaczyłem, a był to początek przypomniało mi najlepsze chwile z Gothicami.

Polecam samemu sprawdzić a nie czytać i tym bardziej oglądać subiektywne recenzje z netu. Moim zdaniem fani Gothiców będą b. zadowoleni. Ja jestem.

Graficznie też nie ma jakieś wielkie tragedii jest średnio, ale jak na rpg wystarczająco dobrze. Acha zapomniałem dodać już na samym początku czuje się że jak skręcimy w złą odnogę to : jak w Gothicach, eksploracja na własną odpowiedzialność. Dodatkowo ten niby kiczowaty świat ma jakiś urok, urok którego na pewno nie znajdziecie w większości nowoczesnych rpgach. Fakt pewnie lepsza byłaby gra czysto fantasty, niż SF, ale i tak jest w porządku. PB robi gry na swój archaiczny sposób, trzeba to po prostu lubić.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-16 17:50:38
16.10.2017 17:22
odpowiedz
A.l.e.X
105

Zobaczyłem dzisiaj 3 obrazy malarza : Piotr Jakubczak 'Ołtarz Hipokryzji', świetne polecam zobaczyć w google.

15.10.2017 20:31
odpowiedz
A.l.e.X
105

DarkStar - jakoś wam wyjątkowo dobrze idzie na b. wysokim, chyba że to był wysoki, bo na wysokim mam skończone wszystko, niestety na b. wysokim za co są aczki mam niemiłosierne najazdy z każdej strony. Poza tym jak skończysz rytuał możesz grać dalej i masz możliwość zdobycia pozostałych aczków. Rozgrywka nawet w obrębie własnej rasy : proponuje tym razem zagrać Teclisem, a zobaczysz że gra się zupełnie inaczej nie tylko ze względu na inne miejsce otwarcia, co na postawienie nacisku na zupełnie innego lorda i taktykę gry.

Nie wiem czy wiecie jest już pełny roster na Mortal Empires / nie będzie tylko Norsci na początku.

Rumcykcyk - jednostki są słabe to fakt ale masz po pierwsze olbrzymią przewagę liczebną, po drugie najlepszą artylerię chyba poza krasnoludzką w całej grze. Jednostki chemiczne niszczą żywe jednostki w zastraszającym tempie.

15.10.2017 20:25
A.l.e.X
105

Wismerin - tak jak mówiłeś znalazłem właśnie tam, dzięki :)

14.10.2017 23:26
odpowiedz
A.l.e.X
105

Dragon Age Początek to była gra która skończyłem na wszystkie możliwe sposoby wszystkimi początkowymi postaciami, różnymi wyborami itc. Nie wiem czemu, ale ta gra miała niesamowitą magię zaszczucia i ten niesamowity klimat ogniska. Z perspektywy czasu pamiętam jak rozmawiało się na różnych forach jak polskie bioworld czy zagranicznych bioware na temat samej gry i wyborów - teraz tego nie ma, próżno szukać w nowych produkcjach magii tamtego okresu, czy ducha tamtych gier, pozostaje czekać na produkcie z kickstartera, ewentualnie liczyć na spidera, cdprojekt -> mam jednak nadzieję że te czasy tak dobrych gier jeszcze wrócą. Oczywiście można po raz 20 skończyć Baldura, Icewind Dale czy Dragon Age początek, ale na Boga czemu jest taki regres ?

14.10.2017 20:09
A.l.e.X
105

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, jestem na NIE dla wszystkich akcji związanych z pozyskiwanie pieniędzy z budżetu państwa dodatkowo pod hasłami : jak nie to wyjadę. Jeśli taki lekarz rezydent który robi specjalizacje -> dalej się kształci i to odpłatnie, narzeka na stan swojego posiadania to może dorabiać w nocy np. rozwożąc pizze jeśli niczego nie umie (oczywiście to żart to lekarz robiący specjalizacje na pewno tak jak w każdym zawodzie ma możliwość dorabiania w swoim środowisku). Narzeka się ze płatny staż że jest mało płatny z pieniędzy budżetowych, to nikt nie wymaga aby został rezydentem, może równie dobrze robić specjalizacje w warunkach komercyjnych normalnie zatrudniając się na umowę o pracę w danym szpitalu. Osobną kwestią jest zmanierowanie tego środowiska głównie dlatego że bazuje na całych rodzinach/klanach, ojcu, matce, barcie, siostrze itc. lekarzowi, gdzie się należy. Pielęgniarki często pracują 2-3x tyle za dużo mnie i proszą też o dużo, dużo mniej, jeśli w ogóle strajkują. Dwie krajowe bo jak nie to wyjadę, to wyjeżdżaj, albo jak jesteś takim przegranym roszczeniowcem to zmień pracę, widocznie nie możesz się odnaleźć w tym zawodzie. Moje zdanie jest takie że rynek właśnie doskonale reguluje i odsiewa, wręcz powiem inaczej nie spotkałem się w swoim życiu z inną sytuacją.

14.10.2017 19:51
A.l.e.X
105

nie, nie jestem tym gościem, nie wiem po co wkoło ktoś o tym pisze, napisałem kiedyś że żona wniosła w moją firmę support, który nie tylko przełożył się na odpowiednią wartość udziałów firmy, co dodatkowo przełożył się w czasie na kilkukrotny, jak nie kilkunastokrotny zwrot. Więc tak mam czelność wypowiadać się w każdym temacie kiedy ludzie narzekają jak jest im źle dodatkowo zasysając pieniądze z sektora budżetowego, kiedy większość ludzi musi działać na rynku prywatnym gdzie pieniądze są dziesięć, jak nie sto razy bardziej szanowane.

14.10.2017 14:35
odpowiedz
A.l.e.X
105

Wilqu – wybrałeś zawód który jest powołaniem, ratowanie życia ludzkiego, czy wybrałeś go na zasadzie bo lekarze dobrze zarabiają. Pieniądze przyjdą we właściwym momencie kiedy zrobisz specjalizacje lub dwie jeśli chcesz, kiedy twoje nazwisko będzie generowało kolei do Ciebie pod twoim gabinetem. Ja akurat mam mieszane zdanie o tak zwanych młodych lekarzach, poza tym nikt nigdzie nie napisał że należy 10 lat być rezydentem, czy napisał ?

Soulcatcher – każda praca jest bez znaczenia, to tylko najemne przetracanie czasu za pieniądze, jeśli możesz to nie pracujesz, chyba że pełnisz funkcje społeczne np. będąc lekarzem za darmo w Afryce bo chcesz pomagać ludziom.

Vader – niby prawda, ale tylko po części w moim środowisku młodzi, ambitni często przed 40 rokiem życia z tytułem profesora porywają się w niektórych zadaniach z motyką na księżyc, są jak kamikadze dla których nie ma żadnych granic, i podejmują się każdego zadania. Może w medycynie pionierskiej jest to duży atut, jednak w niektórych zawodach trzeba się sparzyć kilka razy, za nim osiągnie się realne spojrzenie na problem. W przypadku lekarzy pomyłka może być dużo bardziej niebezpieczna w skutkach niż w innych zawodach, aczkolwiek jakby podczas meczu zawalił się stadion narodowy to nie wiem czy inżynierowie też by chcieli mieć mistrzów konstrukcji tuż po studiach. Dodatkowo w moim wyuczony zawodzie aby osiągnąć poziom mistrza jedi trzeba by pracować min. 18 lat od skończenia studiów + ok. 3 na treści około zawodowe. Na początku wydawało mi się to czystą sztuczną barierą, z czasem jak wyżej, doświadczenie i wiek pozwala na zaprzestanie rzucania haseł (dotyczy to najczęściej młodych specjalistów) „o już wiem w czym problem”. Młodzi znajdują problem w ułamku sekundy, co w 99% mija się z rzeczywistością. Trochę pokory.

Herr Pietrus – dobry pediatra jak ma jeszcze chęć jeździć po domach to ma zajęty grafik od rana do wieczora. Więc wcale mnie nie dziwi że za 12K nie może znaleźć.

Każdy zawód jest na swój sposób ciężki i wymagający wyrzeczeń, każdy wybierając zawód jest chyba w miarę świadomy w jakich realiach będzie się poruszał, a jak nie był świadomy no cóż mógł być zawsze mądrzejszy mając 19 lat i wybierając studia.

14.10.2017 14:00
A.l.e.X
105

kęsik - to graj w dobrej gry nasuwa mi się tylko taka odpowiedź, albo zacznij czytać książki, bo od gier crpg obecnie oczekuje się przynajmniej przyzwoitej fabuły i dobrze nakreślonego świata. Dla ciebie lepszym rpg może być nawet fifa w trybie kariery, co nie zmienia faktu że w ramach gier crpg Andromeda to jedne wielkie nieporozumienie i wie to każdy, nawet wydawca, co oczywiście w niczym nie musi przeszkadzać aby dla ciebie była to gra twojego życia ;)

14.10.2017 13:51
1
A.l.e.X
105

Sasori666 - dla mnie wygląda przyzwoicie screenów kilka dałem w dziale tej gry, poza tym są robione przez steam więc tracą trochę na jakości ale i tak wygląd gry jest znakomity w obiorze. Filmiki u mnie wyglądają gorzej nawet te na 4K niż gra, więc jest na odwrót ponieważ do filmików nie użyto dobrej jakości AA.

13.10.2017 22:42
A.l.e.X
105

Shadow of War na PC nie zawodzi - wygląda znakomicie, nawet bez tekstur ultra, a z nimi można to już w ogóle. Na konsolach musieli pójść na pewien kompromis bo inaczej zabrakłoby mocy bo bitwy są naprawdę epickie z dziesiątkami postaci.

13.10.2017 22:39
A.l.e.X
105

Drackula - Mafia 3 była dobrą grą miała dobrze poprowadzoną fabułę, ciekawe postacie, i bardzo fajny gameplay (mimo że na początku z bugowany). Polecam zapoznać się z M3 samemu, a nie powtarzać hasła głoszone przez innych którzy też jedyne co z M3 mieli wspólnego to obejrzenie zika lub zaka na youtube. Polecam jednak samemu kończyć gry.

13.10.2017 22:35
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Vader - system jest tak ustawiony bo rezydent po studiach to nadal czeladnik i musi się dużo nauczyć. Postawa roszczeniowa w zawodach opłacanych przez Państwo jest śmieszna, bo oni nie muszą pozyskiwać zleceń, czy zamówień, oni po prostu mają prace gwarantowaną i pensje w pewnym przedziale też. Nikt nikomu nie broni zrobić specjalizacji, albo dwóch i założyć własną poradnię, czy klinikę i zarabiać dziesiątki tysięcy jak wspomniałeś. Można odwrócić sytuację i napisać studenci po studiach zarabiają mało powinno im się płacić nie mniej niż 5K na rękę bo w końcu skończyli studia. Każdy jest kowalem swojego losu, nie ma czegoś takiego jak zbiorowe oczekiwania na zasadzie "zawsze jest nam za mało" Rezydenci jedyne co robią to wykonują śmieszne i mało odpowiedzialne zajęcia. Takich zawodów że na początku trzeba czapkować jest wiele, prawie wszystkie techniczne, prawnicze itc. więc bym nie przesadzał z ich losem, jeszcze z 10 lat temu aby zrobić praktyki zawodowe większość ludzi po studiach zasuwała w ramach najniższej pensji, albo nawet wolontariatu, jak zrobili uprawienia mieli już możliwości bez granic. Lekarze to samo, zrobią specjalizacje będą zarabiać teraz mają staż i to płatny.

13.10.2017 21:33
A.l.e.X
105

Blackthorn - jakoś nie lubię zostawiać gier w trakcie grania, ponieważ potem najczęściej w 99% przypadkach już do nich nie wracam, dlatego niezmiernie się cieszę grając w dobrą grę i smucę że to już koniec, a w przypadku koszmarów kończę też w sumie grając dokładnie i zaglądając pod każdy kamień aby móc być pewnym że naprawdę ten koszmarek jest prawdziwy, a nie że ominęło mnie piękno tej gry. Andromedę, bo od BioWarę skończyłem b. dokładnie, tak powtarzalnej gry z tak nijaką fabułą, z tak męczącymi zadaniami (praca jak w mmo), .... naprawdę przebić wielokrotnie poziom Inkwizycji to sztuka, tylko że Inkwizycję trzymały przynajmniej ciężkie walki ze smokami (grałem na poziomie najwyższym), oraz historie znanych lub nieznanych postaci (nawet w miarę interesujące), w ME:A nawet postacie poboczne były całkowicie nijakie, do dzisiaj nie wiem jak takie studio jak BioWare które w swoim dorobku ma takie pozycje jak ME, Dragon Age Początek było w stanie stworzyć tak nijaką całość.

Wracając do Elexa na pewno skończę go dokładnie tak samo zaglądając pod każą paproć :)

13.10.2017 21:17
A.l.e.X
105

Andromeda to jedna z najgorszych gier w jakie miałem nieprzyjemność grać i skończyć w życiu, a biorąc pod uwagę min. fakt że kończę ok. 100 gier rocznie od wielu, wielu lat, jest to wyczyn jak na BioWare zasługujący na dodatkowe uznanie, zrobić nie tylko najgorszą grę w obrębie swojego studia co jedną z najgorszych crpg w ogóle. Niemniej rozumiem osoby które grają w jedną grę rocznie i nie wiedzą że świat posuną się daleko do przodu i takie gry jak Andromeda mogą bawić jedynie osoby które dopiero co zapoznają się z elektroniczną rozrywką, oczywiście pomijam już fakt że trzeba mieć nieziemską wytrzymałość aby wytrzymać obcowanie z tak głupimi bohaterami którzy brną po kolana w tak głupiej fabule :)

Odpowiadając tak Andromeda była nie tyle kiepska, co bardzo kiepska.

13.10.2017 21:11
odpowiedz
9 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Oceny to tylko sugestia i subiektywna ocena jedne, lub kilku osób (kilka recenzji). Na pewno nie zestawiałbym ich z różnymi grami, bo może wyjść poglądowy koszmarek. Mass Effect Andromeda o której tutaj piszecie w komentarzach to nie tylko najgorsza gra od BioWare co po prostu jedna z najgorszych gier w nazwie crpg w ogóle, jedyne co było w niej dobre to HDR i 4K. Oceniłem ją na 4/10 męcząc się niemiłosiernie z jej skończeniem, licząc że skończę tego gniota i zapomnę. Dlatego też nie zestawiał bym oceny z Elex z GOLa z oceną ME:A, ponieważ wyszłoby że Elex jest gorszy od najgorszego crpg w jakiego dane było mi grać w życiu. Proponuję grę kupić i przejść ją samemu, ewentualnie nie patrzeć na cyferki, a raczej skupić się na treści może wyłapiecie w niej to co jest istotne. W grach od PB istotny był świat, istotny był bohater i istotne było odkrywanie i eksploatacja czyli wszystko to co nie było istotne w ME:A który nie miał ani fajnego bohatera, ani jednego fajnego questa, a fabularnie był płytki jak kałuża po deszczu w nierówności nowo położonego asfaltu, dodatkowo świat Andromedy był nijaki do bólu. Tutaj jedyne co zarzucono to drewnianą walkę, oraz niestety fabułę, ale biorąc pod uwagę że gorszej od ME:A nie da się zrobić, zapewne Elex jest grą na tyle dobrą że warto będzie ja kupić, przejść i po prostu mieć w bibliotece. Niestety na ten moment porwał mnie Mordor, a dodatkowo zdradzam go co chwilę z Warhammerem 2, ale dla Elexa na pewno znajdę czas i jak go skończę, na pewno napisze coś na jego temat na steamie/forum.

11.10.2017 21:57
1
A.l.e.X
105

a w dobie automatyzacji Europy może powinniśmy wspierać akcje kupowania łopat ?

11.10.2017 21:56
2
odpowiedz
A.l.e.X
105

Ja tam nie muszę stać na granicy aby kierować się naukami Jezusa Chrystusa. Daleko mi od gloryfikacji bitew kiedy nasza religia jest wyjątkowo oparta o miłość do bliźniego i to bliźniego niedefiniowanego. Pomocy dla słabszych i poszkodowanych. Tym bardziej nie rozumiem ustawiania się na granicy i modlenie się w kierunku naszych sąsiadów. Jaki tego miał być przekaz dla mnie jest to całkowicie niezrozumiałe, ale żyjemy w wolnym kraju nie każdy robi to na co ma ochotę.

11.10.2017 21:32
1
A.l.e.X
105

Wyjąłeś na stół sedno sprawy, nie można budować fajnej opowieści gdzie brakuje charyzmatycznych postaci. Dodatkowo do słabych ról i słabo nakreślonych postaci dołożono jeszcze słabych aktorów co z tego wyjdzie zapewne 3 miliardy wpływów ;) - na szczęście nie dołożę do tego gniotowiska ani grosza, nie mówiąc o złotówkach.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-11 21:34:07
11.10.2017 21:29
A.l.e.X
105

wszędzie gdzie mam inny nick zawsze pisze alekde z boku, poza tym mój post wnosi tutaj : słabi aktorzy i słaba SW7, a trailer z SW8 całkowicie pozbawiony emocji (już wolałem trailery z Obcego Przymierze które też były słabe), a twój komentarz co niby wnosi ?

11.10.2017 17:08
odpowiedz
A.l.e.X
105

2. Posiako ork :)

11.10.2017 17:07
odpowiedz
A.l.e.X
105

1. każda obszar jest zupełnie inny i b. dokładnie wykonany (super mapy)

11.10.2017 17:06
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Koniecznie grajcie na poziomie Nemesis to co tam się wyprawia to wzór dla innych produkcji jak zrobić faktycznie żyjącą grę. Niesamowity system, poza tym gra naprawdę wykonała niezłego przeskoku w stosunku do części pierwszej, jest lepsza na każdej płaszczyźnie. Historia wciąga mimo że jest zamknięta w typowe ramy. Świetnie pokazana historia Sheloby (mimo że niekanoniczna, aczkolwiek to że była formą pająka w książkach jest opisane jako czyste złoto które przyjęło tę formę i mogło władać umysłami innych - np. Golumem) więc nawet zmiany w postać kobiety można interpretować że każdy widzi to co chce zobaczyć. Filmiki w 4K naprawdę są solidnej jakości, graficznie tekstury ostre jak żyleta (po pobraniu paczki). Gra wygląda znakomicie, ścieżka dźwiękowa też niezła, ale najlepszy i tak jest gameplay -> super ! Gatki orków przesympatyczne, w sumie nie spotkałem dwóch podobnych tekstów (na ten moment), fajne ich przemiany po wygranych, przegranych z nami potyczkach. Nawet po koniec potrafią niektórzy dać dyla jeśli nie zdążymy im zadać ostatecznego ciosu :) Modele orków znakomicie wykonane, na ten moment nie widziałem dwóch podobnych, niektóre orki mają b. sympatyczne świńskie ryjki.

Zapomniałbym - wielkie brawo za możliwość wyłączenia huda, czy jego poszczególnych elementów :)

10.10.2017 20:12
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Nie nastawiam się na nic innego niż słaby, bardzo słaby filmy dla disneyowskiej rzeczy połykaczy popkornu, ale skrycie liczę że zaskoczy mnie tak jak R0, tylko że tam mieliśmy naprawdę solidnych aktorów, a tutaj dalej człekopodobnego + Daisy Ridley (jeden wyraz twarzy i jestem bez bezpłciowa) (w sumie postawienie na nią to chyba największa po scenariuszu pomyłka nowych odsłon). Z drugiej strony 2 miliardy wpływów - dla takiego gniota jakim był SW7 i tyle nagród z ... smutne czasy, a pamiętam że cieszyłem się jak zapowiedziano nowe części SW. Zobaczymy, mimo wszystko zawsze jest szansa na podobne filmy jak R0.

10.10.2017 19:58
odpowiedz
A.l.e.X
105

super !

10.10.2017 19:56
odpowiedz
A.l.e.X
105

Mam nadzieję że dożyje czasów jak pojawi się od Ubisoft gra w klimacie historycznej opowieści bez całej tej beznadziejnej oprawy związanej z przedrostkiem Assassins Creed i walki zabójców meh z (no właśnie z kim z rycerzami z egipskiej kasty krzyżaka ? ;) )

10.10.2017 19:41
A.l.e.X
105

Drackula / Maco - raczej to jest niemożliwe moim zdaniem aby mieć samochód na gwarancji i naprawiać coś w nim poza nią (poza tym na gwarancji jeszcze nigdy nic mi się nie popsuło, a z rzeczy które się popsuły kiedykolwiek to jakieś drobnostki). Po bumie i tak masz nowy samochód, no chyba że są tacy co reperują. Osobną sprawą jest też to że kupując MB lub inne marki premium najczęściej ludzie kupują te samochody w leasing więc tam dodatkowo masz gwarancje że wszystko było robione zgodnie z kartą serwisową. Dodatkowo teraz masz wszystkie przeglądu i wszystkie pozycje w excelu więc wystarczy poprosić i dostaniesz na emaila co było robione w samochodzie od A do Z. Poza tym samochód z przebiegiem 20-40K to raczej mało się różni od nowego. Co do gwarancji to 3 lata + 4 lata jest w pakiecie rozszerzonym i raczej dla każdego na każdy model, jest tak samo w BMW, tam tylko jest to chyba nazwane pakiet mechaniczny.

Jeśli chodzi o jazdę testową, jak napisałeś to po co mam to robić to tylko samochód wtedy akurat ta wersja coupe wchodziła i wyglądał naprawdę ładnie. Od podziwiania dźwięku jest Hellcat lub nawet nowy Mustang GT, a nie popierdułki w Dieslu. Diesel w sportowym aucie to pomyłka, nie ma wtedy w nim nic z sportu. Zresztą pisałem już wyżej S Coupe wypada całkiem nieźle, aczkolwiek mimo fajnego wyglądu nadal brakuje mu trochę charakteru.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-10 19:44:16
10.10.2017 19:00
A.l.e.X
105

zmień poziom trudności wątpię czy wciśniesz XXX więcej niż 2 razy :)

10.10.2017 18:56
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Od wczoraj gram i powiem tak, bawię się wyśmienicie. System Nemesis w obecnej formie (poziom trudności Nemesis) osiągnął chyba szczyty swoich możliwości, to co tutaj się dzieje nie da się tego po prostu opisać. Jesteś zwierzyną pośród orków, bez odkrycia jak pokonać danego kapitana, mnie mówiąc o wodzu, na co ma fobie ginie się szybko i boleśnie. Fabularnie do tego momentu co gram gra trzyma b. wysoki poziom, oprawa A/V super - bez zastrzeżeń. Niemniej chce wrócić jeszcze do poziomu Nemesis, tutaj ma się wrażenie że wszystko żyje, dosłownie, gra się w to jakby się grało przeciwko innym graczom, wszystko jest nieprzewidywalne. Kupiłem wersje gold, nie wiem czy od razu są dołożone dodatkowe klany orków, czy będzie to dodawane zgodnie z SP, ale przerosło moje największe oczekiwania w stosunku do możliwości tego systemu. Względem poprzedniej części jest to przepaść. Gry nie oceniam, bo za mało w nią grałem, ale system jest nieziemski. Długa noc dzisiaj przede mną:)

10.10.2017 18:48
A.l.e.X
105

Drackula - żebyś mnie źle nie zrozumiał naprawdę nie narzucam nikomu swojej opinii tym bardziej nie neguje twojej miłości do gniotów (w końcu ktoś też bierze sobie te pryszczate i bezzębne dziewczyny za żony ;)) ale na Boga, są pewne granice absurdu, porównywanie ME:Andromeda do najlepszych gier od BioWare to czysty kosmos. Niemniej staram się zrozumieć że ktoś woli polatać sobie i postrzelać w pustostanie niż zaangażować się w dobrze nakreśloną fabułę. Nawet EA (a nie robi tego nigdy) całkowicie skasowała wspieranie tej gry bo sami stwierdzili że to koszmarek. Zauważ że fabularnie ME był spójny tak samo jak i ME2 dopompowany naprawdę dobrymi książkami, za to Andromeda jest zerem fabularnym i nie ratują tego żadne mierne opowiadania.

10.10.2017 11:02
odpowiedz
A.l.e.X
105

100GB z filmami 4K i teksturami ultra, gra wygląda naprawdę bardzo, bardzo dobrze :) Raczej nikt nie napisze że tekstury są słabej jakości jak w wersji konsolowej :)

10.10.2017 02:44
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

A nie lepiej zajechać do salony MB/BMW i kupić pozostawione auto w rozliczeniu. Sam tak oddaje samochody i często po 3 latach mają po 40K przebiegu, a w przypadku sportowych to nawet 20K. Pełna historia, pełna gwarancja, dodatkowo w przypadku MB gwarancja jest na 7 lat więc 3 letnie auto dostaniesz w gwarancji jeszcze na 4 lata jak się dogadasz - a się dogadasz spokojnie.

Jeśli chodzi o diesla to raz w życiu miałem tę nieprzyjemność jeździć, to tak samo jak raz w życiu miałem karty od AMD, dobrze że bezboleśnie po kilku tygodniach mogłem złoma oddać, nie pamiętam już bo było to dawno chyba 2009-2010 rok ale był to coupe chyba E350 z 3.0 litrem, wtedy dopiero miałem okazje poczuć jak dalece beznadzieje są silniki diesla w stosunku do benzyny. Mam nadzieje że ktoś w EU wpadnie na pomysł aby w ogóle zakazać tego klekoczącego badziewia. Pamiętam że w MB powiedzieli mi wtedy że to i tak super cichy i super fajny motor w stosunku do diesli low end marek. Faktura była na coś ponad 300K za coś co było ze względu na silnik warte z 10x mniej. Nie dało się tym jeździć. Więc mimo że nie znam się na samochodach to jako laik mogę napisać że do marek premium nie powinno się ładować takiego badziewia nigdy. Dobrze że obecnie MB wypuścił S Coupe gdzie montuje się tylko normalne benzynowe silniki.

10.10.2017 02:20
1
A.l.e.X
105

Drackula - odstaw ziele, ostaw trunki, wróć na ziemię, można dyskutować o wielu rzeczach ale pisać że Andromeda jest o klasę lepsza od pierwszego ME i drugiego to trzeba mieć przysłowiowy wypadek, jak wstaniesz rano i wytrzeźwiejesz to może zedytujesz tą głupotę i nikt nie będzie o tym pamiętał :) ME część pierwsza to ikona gier SF i do dzisiaj nie zrzucona z tronu, aczkolwiek liczę że kiedyś ktoś stworzy równie cudowną space operę. ME2 wyjątkowo dobra kontynuacja poza ostatnim przeciwnikiem, i chyba jedyna gra do dzisiaj w której można było skończyć ze wszystkim lub przegrać w całości :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-10 02:23:38
10.10.2017 00:40
A.l.e.X
105

prawdopodobnie masz tak mało czasu na gry że M:A mogło wydawać ci się fajne, ale uwierz mi są gry o kilka klas lepsze posiadające naprawdę solidną fabułę w które się gra dla przyjemności większej niż poznanie "ekspedycji pionierów z Hollywood", niemniej trzeba przyznać że na Andromedzie, albo odwrotnie wzorował się Scott z nowym Obcym bo tam głupole byli na podobnym poziomie ekspedycyjnym. M:Andromeda to gra dla mnie na 4/10 i największa porażka BioWare w historii tego studia, ale pewnie o tym wiedzą bo od razu postawili krzyżyk na grzej jak nigdy i postanowili zakończyć wspieranie tej "wyśmienitej" produkcji ;)

10.10.2017 00:34
odpowiedz
7 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Mass Effect: Andromeda najpopularniejszą grą w Polsce w I połowie 2017 - a wydawałoby się że Polacy wychowani na Baldursach i Gothicach mają jakiś gust, ... ale zapewne wynik podbija liga youtubowa wychowana na zikach, zakach czy tam innych "koleś przybij żółwika :)"

09.10.2017 20:50
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Śmieszne są te rozważania o microtransakcjach z których korzysta się opcjonalnie, a wiem trzeba grać, a można kupić. Pamiętam ostatnie głosy krytyki o for honor. W tej grze nic nie kupiłem, a mam wszystko, co najlepsze tak samo puszczano bąki i w tamtym przypadku i nawet puszczają je do dzisiaj ci co w grę w ogóle nie grali (norma w Polsce). Jak gra jest dobra to chce się w nią grać, a jak jest słaba to nie uratują ją żadne transakcje i tutaj warto być sprawiedliwym. Zakładając że Cień Wojny jest tak samo dobrą kontynuacją liczę na wiele dziesiątek dobrej zabawy w tym świetnie nakreślonym uniwersum.

Rozumiem też głosy krytyki że coś jest nie kanoniczne, powiem tak przy SoM bawiłem się lepiej i fabuła była mroczniej przedstawiona niż we wszystkich bajkowo obrazowych adaptacjach od Peter Jackson. Dlatego książki są dużo lepsze od filmów, a jak pokazuje życie gry też.

09.10.2017 20:41
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Herr Pietrus - Paczka na tekstury pewnie będzie osobno, ale mogę się mylić, gold edycja czeka na dysku na unlock mam nadzieje że dzisiaj o 0:01

09.10.2017 15:34
odpowiedz
A.l.e.X
105
9.0

Christopher Nolan i Denis Villeneuve - tak naprawdę przy ich niewielkim dorobku można zobaczyć jak daleko odskoczyli od innych, o dziadku Scott'cie wypadałoby już zapomnieć i życzyć mu odpoczynku, bo strasznie się męczy kręcąc swoje gnioty. BR2049 - dla mocne 9/10 !

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-09 15:35:02
06.10.2017 20:08
odpowiedz
A.l.e.X
105

jaka władza tacy wybrańcy :) to co najlepsze wyszło dla PiS że wszystkie %#^@!, miernoty, oraz mało wykształceni ludzie w końcu mają swoje 5 minut, ... niemniej i tak nie pobije dzwoniących do w tylewizji (fajny program) prowadzący to istny kosmos intelektualny, ale kto tam dzwoni to dopiero jest najlepszy ubaw - na takie jednostki w realnym życiu nie mielibyście nigdy szans trafić :) Wiec nic mnie już nie zdziwi nawet White Power z Swastyką jak znak szczęścia - ani sieg heil jako powitanie nowej kadry bohaterów.

06.10.2017 00:55
A.l.e.X
105

to jesteś b. dobry :) ja niestety nie dałem rady na b. wysokim zmieniłem na wysoki i skończyłem dwie kampanie, jak dokładnie poznam wszystko to wtedy zacznę na b. wysoki od 50 tury miałem najazdy z każdej strony :( - swoją droga jak się nazywa miejscowość gdzie można dostać ulepszenie dla wysokich elfów - odnośnie balsamów leczniczych.

04.10.2017 17:03
A.l.e.X
105

Rozdzielczość zapewne robi różnice też, ale raczej dotyczy to normalnego odbioru, a nie pomniejszonych screenów. Graficznie bez żadnych modów graficznych do czasu warsztatu, ustawienia jak na załączonym screenie.

04.10.2017 02:06
odpowiedz
A.l.e.X
105

7.

04.10.2017 02:05
odpowiedz
A.l.e.X
105

6.

04.10.2017 02:05
odpowiedz
A.l.e.X
105

5.

04.10.2017 02:04
odpowiedz
A.l.e.X
105

4.

04.10.2017 02:03
odpowiedz
A.l.e.X
105

3.

04.10.2017 02:02
odpowiedz
A.l.e.X
105

1.

04.10.2017 02:01
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Pako22 - dzięki za mody - w czwartek ok. 18 będzie już dostępny warsztat to dopiero będzie się działo :) Mam już połowę aczków :) Skończyłem wysokim elfami i jestem w połowie mrocznymi, potem jaszczuroludzie i skaveni :) a potem legendarny poziom, ale będzie to szło opornie, na b. wysokim przy 50 turze praktycznie zjazd na wysokim jakoś daje radę ale kwestia wprawy, jak się pozna dobrze mapę to będzie dużo łatwiej.

Graficznie bez modów i tak wygląda wspaniale :)

03.10.2017 15:34
odpowiedz
A.l.e.X
105

Juanhijuan - większość z wymienionych to ala suvy, poza tym musisz się zdecydować czy chcesz plastikowego trepa, czy coś z klasy premium, przy tym zestawieniu to Lexus NX byłby bezkonkurencyjny jakbyś go jeszcze kupił w hybrydzie. Nie znam się na samochodach mogę napisać tylko subiektywnie moją opinię bo niektórymi jeździłem, albo byłem wożony.

1. Infiniti QX30 - premium ale to bardziej crossover, suvem bym go nie nazwał
2. Volvo XC40 - jak wyżej, do tego volvo jest naprawdę tandetne, np. XC90 w wersji podstawowej to naprawdę grat w ładnej budzie, zapewne xc40 będzie jeszcze większą tandetą za wersje z przepychem trzeba dopłacić jakieś 100%
3. Lexus NX - w tej cenie bez konkurencyjny
4. Mercedes Klasa GLA/GLC - za 180-200K ledwo wyjdziesz z czymś sensownym z GLA bo te za 100K to ja nie wiem po co w ogóle oni mają je w pozycji chyba po to aby dać reklamę że mercedes jest tani, o GLC to nawet nie ma co mówić. Mercedes to w sumie mercedes ale golasy niskim oznaczeń to byś się naprawę zdziwił że to ta marka :)
5. Mazda CRX / CX - 5 - nie wiem nie widziałem, poza tym że to na pewno nie premium
6. Toyota RAV4 - jak wyżej
7. Hyundai Tucson - strasznie brzydki

Polecałbym ci BMW X1 w tym przedziale cenowych (tak myślę, bo nie wiem) i Lexusa NX bo jeździłem i sprawował się nieźle, a jakbyś dozbierał to oczywiście Infinity QX70 (w tej cenie i wyposażeniu wątpię czy ma jakaś konkurencje)

szaka24
1. Range Rover Evoque - grat, na początku wydaje się ładny, w środku mało miejsca, bardziej to crossover, tandetnie spasowane elementy, widać że w tej marce potrzebna była jakaś tania pozycja,
2. Jaguar F-Pace - powiem tak sądziłem że będzie jak wyżej, super pozytywne zaskoczenie do tego cenowo b. atrakcyjny mimo że nie jest duży, aczkolwiek w środku nadal plastikowo, poza tym jak jaguar na zewnątrz nie za ładny
3. BMW X3 - BMW jak BMW nic się nie popsuje do końca gwarancji, a potem też możesz sobie ją rozszerzyć na wszystko (mimo że większość uważa BMW za jakiś dresowy fetysz to ja uważam że jakoś samochodów jest naprawdę solidna)
4. Volvo XC60 - brzydki i plastikowy do bólu, po za tym dużo ich jeździ jak kiedyś maluchów na drogach :)

03.10.2017 15:01
A.l.e.X
105

mam już, czekam aż uruchomią warsztat :)

03.10.2017 14:59
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Kocham tę firmę głownie dlatego że na akcjach tej firmy zarobiłem prawie 10:1, a drugi powód to głównie Wiedźmin II, a potem III, aczkolwiek jedynka też była niezła. Wspaniała firma :) tak dalej.

02.10.2017 22:19
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Nie wiem czy było ale warto wejść na https: //tvpis.org/ (ubaw po pachy gwarantowany) tvp przejdzie do legendy wraz z super prowadzącymi :)

02.10.2017 16:34
A.l.e.X
105

to jakiś fake news jak to mówi mizera (jakby ktoś nie wiedział to taka która pokazuje że tytuł dr może mieć totalny głupol) to nie możliwe aby w państwie chrześcijańskim pod wodzą naczelnego małego napoleona ktoś kradł masło i tym bardziej aby je zabezpieczano w ten sposób w chrześcijańskim kraju, nie ma opcji

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-02 16:35:29
02.10.2017 15:41
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Sunbeach81 - na DX11 działa lepiej, nie wiem czy lepiej wygląda na DX12, ale w ustawieniach wszystko w prawo :) + 4K gra urywa głowę, jak na strategię to w ogóle już WH1 wyglądał po modach super, ale tutaj to wow - screeny moje są na moim koncie steam. A za moment włączą warsztat to dopiero będzie się działo :)

Rumcykcyk - jest o wiele trudniej, ciężko będzie zdobyć wszystkie aczki, na b. wysokim praktycznie kończyłem grać w ok. 50 tury, zajechany przez innych -> o wyścigu nie ma w ogóle mowy. Na wysokim skończyłem wysokimi elfami po 60 godzinach. Zabrałem się właśnie za mroczne elfy.

ivo - nie, u mnie na M2 gra ładuje się kilka sekund, tak samo zresztą jak w WH1

Niesamowita, nie mam czasu nawet wejść na forum :)

28.09.2017 21:52
odpowiedz
A.l.e.X
105
10

Pograłem ok. 7 godzin - na razie niewiele, ale poprawiono wiele rzeczy, dodano fajne zadania, sporo nowości, sporo poprawek, dodatkowo nowe rasy wow (grałem na razie tylko wysokimi elfami ale i tak zupełnie inne uczucie gry niż wszystkimi innymi z W1 (co b. cieszy że przy tylu rasach nadal każdą gra się inaczej). Co najbardziej się zmieniło : oprawa graficzna, to co się dzieje na ekranie i jak to wygląda dosłownie masuje gałki oczne. Niby ten sam silniki, ale potrafili z niego wycisnąć jeszcze więcej.

Czekałem na najważniejszą premierę dla mnie w tym roku i się doczekałem :)

Zawodowiec_M - dostaniesz gratis za moment kwestia kilku dni.

27.09.2017 23:53
A.l.e.X
105

to czeka cię jeszcze pobranie 26GB ja kupiłem na steam więc mam już zrobiony preload :)

27.09.2017 22:40
A.l.e.X
105

będzie unlock o 8:30 o ile licznik nie przekłamuje

27.09.2017 18:31
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

W Polsce jak dziewczyna zgłasza się na policję (o ile się zgłasza), że została zgwałcona to po drodze obejrzy ją z 20 policjantów z uśmieszkiem na twarzy, dodatkowo zapewne nie jeden powie, albo pomyśli "przecież zawsze się trochę gwałci". Nie wiem jak często mieliście styczność z policją w Polsce, ale ona jest na poziomie służby zdrowia w naszym kraju. W jednym i drugim wykonaniu jednemu na dziesięciu coś się chce (bo jak wiadomo jaka płaca taka praca). Sam przerabiałem w życiu nie raz i kontakty z policją i prokuraturą itc. i bez znajomości (nadal w naszym kraju ten skill obowiązuje), sprawy by biegły swoim własnym życiem (niczym się to nie różni od urzędowego trybu nieskończoności). Jeśli ktoś myśli że Ziobro coś z tym zrobił to jest wyjątkowo podatny na propagandę. Jak widzę ogórek w tylewizji (taki program dla plebejuszy - polecam) to naprawdę człowiek doznaje szoku że oni (prowadzący) wierzą w to co mówią, dodatkowo ludzie którzy tam dzwonią są totalnymi głupkami (tutaj Korwin ma rację z demokracją -> jak takie barany mają głos to jest jak jest).

Nie odbiegając jednak od tematu : większość z piszących jak to jest w Szwecji źle, to chyba tam nigdy nie była, nie wróć, nie chyba na pewno tam nie była. Zobaczcie jak tam działa policja i służba zdrowia, a potem proszę wrócić tutaj i napisać ze w Polsce lepiej ;) Moja firma opiera się na współpracy z wieloma instytucjami państwowymi w tym służbą więzienną (więzienia, poprawczaki). Naprawdę jak ktoś myśli że w PL nie ma nadal ludzi rodowitych, którzy za 10 PLN pobiją cię śmiertelnie, lub dźgną nożem to chyba mieszka w innej rzeczywistości.... a to że się o tym nie mówi (szczególnie teraz): pokazując stale pontonu, oraz mówiąc o gwałtach w noc sylwestrową. Jakby ktoś śledził temat to żadnej z "zgwałconych" nie włożono nić w.... poklepali po pupach, po obmacywali (oczywiście to też jest gwałt - karygodne), ale u nas przyjęło się jakoś że gwałt to gwałt. Wisienką na torcie były ostatnie dwa gwałty w PL zbiorowe gdzie prokuratura radośnie umorzyła sprawy (o których wiemy i które przez tryb medialny wrócił do ponownego rozpatrzenia) : tłumaczka + ratownicy, dziewczyna + synowie działaczy pslu.

Podobno jak ktoś skończył studia to jest już na tyle wykształcony, że potrafi sam ocenić czy coś jest czystą propagandą, czy realnym faktem. Rozumiem babcie z Torunia które wysyłają przekazami resztki emerytur, bo jedyne co znają to kawałek swojego pola przy domu, a niemiec i obcy kojarzy im się z tymi co im kradli kurze jaja + zabierali świnię, ale wy ?

No wiem ja jestem lewak który głosowałem na PIS bo chciałem lepiej dla najbiedniejszych, a prawica to wszyscy co mają orły na koszulce i chodzą na marsze.

27.09.2017 17:55
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105
10

Cainoor - oczywiście że nie, mając W2 będziesz nie raz wracał do W1. Po pierwsze masz dwie mini kampanie dla elfów i zwierzoludzi, po drugie masz mapę starego świata z kampanią inwazji chaosu. Dodatkowo po dobrym zmodowaniu: ta gra wyrywa z butów i będzie wyrywać (nie chodzi o grafikę, ale graficznie też). Sam mam ok. 100 modów na podmiany wielu rzeczy, w tym także gameplayowych. Warsztat dodatkowo dorzuca ciągle coś nowego. W W2 masz nowy świat + kampanie vortexu (na ten moment,) bo zapewne z DLC dojdą nowe. Po dodaniu mapy łączącej będzie nowa trzeci duża kampania która będzie, albo oparta o całkowitą dominację, albo będzie miała też jakiś poboczny cel. Więc nie martw się że do W1 nie wrócisz, bo ta gra będzie ciągle żyła razem z W2 i nie traktowałbym tego że to są oddzielne gry :) Ja gram cały czas, bo zawsze dochodzi coś nowego, czy to z modów, czy z innego pomysłu na grę. Np. nadal nie mam koncepcji jak skończyć na legendarnym Imperium :)

Teraz wracając do W2 to co się dzieje przy ostatnim rytuale (bez soilerowania) powiem że na najtrudniejszym będzie ciężko to przejść, pomijam już że na mapie znajdują się tysiące jednostek :)

Absolutne arcydzieło, a to dopiero początek drogi W2, a potem będzie jeszcze W3.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-09-27 17:59:00
26.09.2017 18:54
A.l.e.X
105

nie ma jak recenzja dziewcza z totalwara która nie czuje klimatu młotka, miłośnicy marki poczują każdy smaczek i odkryją każdą wisienkę na torcie, pozostali podejdą do gry bezpłciowo gra jak każda inna. Rozmowa o cenie to czysta groteska bo gra która daje wam od 160-400 godzin gry bez DLC raczej ma śmieszną wycenę do liczby godzin, i mówię tutaj tylko o jednorazowym zagraniu każdą frakcją, a przecież większość będzie grała wielokrotnie.

Na pytanie skąd się wzięły czołgi parowe można odpowiedzieć tak samo : Imperium umie budować statki, a jak nie to zawsze mag mógł otworzyć portal i je przenieść : czepiać można się w sumie wszystkiego tylko po co ?

26.09.2017 18:39
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

nowe frakcje są do siebie bardziej podobne niż te z „jedynki” - przeczytałem kilka innych recenzji i wszędzie mówią że frakcje są dużo bardziej zróżnicowane, co więcej nawet w obrębie własnej bo mamy 2 LL rozgrywka jest zupełnie inna.

Niemniej mi tam lotto, mam 500+ godzin w W1 dopakowanej ok. 100 modami na grafikę, mechanikę (jest mrocznie i wspaniale do bólu) więc W2 także z warsztatem szybko sobie poradzi aby przeskoczyć to co ofiarują nam twórcy. Do tego combo z mapy W1+W2 (oraz kolejne 20 DLC które jak ktoś śledził losy W1 doskonale wie jak zmieniły grę na koniec)

DLC które wychodził w czasie praktycznie co miesiąc dodatkowo utrzymywały grę przy życiu, bo ciągle dochodziło coś nowego. W1 na premierę dla mnie był 9/10, obecnie z modami to 10/10 więc jak wyżej o losy W2 nie ma co się martwić :)

25.09.2017 22:39
odpowiedz
A.l.e.X
105

Można już robić preload W2 : 25.6GB

25.09.2017 22:38
odpowiedz
A.l.e.X
105

to że nie ma jeszcze raz wszystkich w danym rejonie wynika z ich braku na ten moment, dojdą w DLC / część w darmowych, cześć w płatnych

24.09.2017 17:54
1
odpowiedz
A.l.e.X
105

Jeszcze tylko 4 dni i najważniejsza dla mnie gra tego roku wyląduje na dysku :) TW:W to absolutne arcydzieło. W sumie mogłem dostać EA ale nie był to finałowy build, więc czekam jak każdy cierpliwie :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-09-24 17:56:43
24.09.2017 17:46
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Raport ;) Nie ma żadnej formy miarodajnego badania żeby to określić, m.in. dlatego że w dużej mierze na globalną sprzedaż gier wpływa ich sama jakość, jak i marka i marketing. Takie raporty przypominają mi w jakim świecie żyjemy gdzie dwóch studentów po godzinach może napisać program zliczający głosy w sejmie, za to sejm w tym samym czasie kupuje taki program za 8 milionów PLN netto od dużej firmy.

24.09.2017 17:41
odpowiedz
A.l.e.X
105

Jedyna szansa na spolszczenie to zmiana wydawcy w PL, ale po premierze raczej jest to wątpliwe, teraz już wiecie dlaczego cenega przez wielu gardzona to najlepszy wydawca w Polsce. DoS2 nie trawił do nich i macie jeden z najciekawszych rpgów zostaje po angielsku.

24.09.2017 13:08
A.l.e.X
105

MiniWm - nie jest to głupota ponieważ szczepionki 6w1 i 5w1 mają najlepszy skład, w tym mają oczyszczony komponent krztuśca (bezpłatne nie mają). Powikłania najczęściej są w szczepionkach z krztuścem DTwP, więc albo 6w1 lub 5w1 albo trzeba szukać szczepionki DTaP / DTPa.

24.09.2017 02:37
A.l.e.X
105

skoki to największy przekręt w ostatnich 20 latach, z definicji praktycznie działają bez dźwigni i mimo to potrafią przewalić pieniądze ludzi w ilości hurtowej, że coś takiego dalej w PL istnieje to tylko pokazuje jak PiS dba o polskich obywateli, dodatkowo nadal nic się nie zmieniło z lichwą i wyłudzeniami pieniędzy od ludzi, medialnie to ziobro zlikwidował całą przestępczość, a w praktyce wszystko po staremu.

23.09.2017 19:18
odpowiedz
A.l.e.X
105

Kilgur - Philip K. Dick's Electric Dreams - pierwszy odcinek wyszedł mi naprawdę znakomicie, czekam na więcej.

23.09.2017 19:10
odpowiedz
A.l.e.X
105

Kilgur - podatek możesz płacić gdzie chcesz, to tylko od ciebie zleży gdzie masz główną siedzibę firmy, nie wiem też czemu się dziwisz co robi właściciel z zarobionymi pieniędzmi, może robić co chce. Równie dobrze ktoś można odwrócić sytuację i powiedzieć że Polscy imigranci drenują inne gospodarki transferując pieniądze do Polski. Przecież aby wypracować zyski trzeba najpierw mieć wpływy czyli w danym państwie wykonywać solidnie swoją prace.

23.09.2017 19:02
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
105
9.0

Dużo lepsza niż się spodziewałem, niby zwykłe DLC, a tak naprawdę dostajemy solidną kampanie i to dość długą. Polecam.

23.09.2017 14:02
odpowiedz
A.l.e.X
105

Demilisz - to zależy, kampania z jedynki dotyczył w głównej mierze inwazji Chaosu jako motywu przewodniego. Moim zdaniem każdą z kampanii będzie wspaniała. W1 to dla mnie osobiście najlepsza strategia w jaką dane mi było zagrać przez ostatnie 30 lat. Na dwójkę czekam z niecierpliwością odliczając dni w kalendarzu. Liczę że i tym razem CA zasypie nas wspaniałym wsparciem gry. Dla mnie absolutnie najlepszy przykład jak można utrzymać graczy przy jednej grze !

22.09.2017 21:57
A.l.e.X
105

Cyniczny Rewolwerowiec - o mnie nie się nie martw, w sprawach dla mnie kluczowych jestem na bieżąco, a nie ma dla rodzica chyba żadnej bardziej kluczowej sprawy niż własne dzieci. Pozdrawiam.

22.09.2017 21:44
A.l.e.X
105

Wiele osób z pokolenia 70/80 nie mówiąc o wcześniejszych nie ma szczepienia przeciw WZW B, była co prawda moda ale nie każdy się zaszczepił. Oczywiście biorąc pod uwagę jak łatwo jest się zarazić WZW B warto mieć szczepienie wykonane, tylko pozostaje pytanie czy w dzisiejszej rzeczywistości można się tak łatwo WZW B zarazić (raczej nie tak łatwo). Osobą kwestią jest to że WZW B jest wyleczalna, tylko 5% może mieć tan przewlekły, oczywiście nikomu nie życzę dostania w/w choroby więc jest to jedna z rozsądniejszych szczepione do wykonania, ale nie w pierwszym dniu urodzenia dziecka kiedy dziecko ma pełne przeciwciała matki. Szczepionki to też biznes i to nie mały, wbrew temu co sobie możecie myśleć. Darmowe dodatkowo to archaizm.

22.09.2017 21:38
A.l.e.X
105

Widzicie, kiedy rodzi się mam dziecko, pojawia się wiele spraw o których nie macie pojęcia, dodatkowo przez system obywatelski i musicie podjąć pewne decyzje które nie do końca są dla was znane, dodatkowo często obarczone zgodą (na coś o czym nie macie pojęcia) nie szukacie wtedy informacji w google, tylko u podstaw. Mając moje możliwości to zrobiłem, a mianowicie zasięgnąłem wiedzy u źródeł. Zresztą naszą rodziną zajmują się lekarze którzy są tylko dla nas, płacimy za ich pełną gotowość tylko dla nas. Napisałem wam w skrócie odnośnie tematu chorób szczepienia w wieku 0-1 u dzieci u których NOP nie da się stwierdzić, często kiedy występuje jest to tylko forma bo miał gorączkę, bo miał nieutulony płacz, itc. Dziecko, a raczej niemowlę nie jest w stanie powiedzieć wam o tym co się z nim złego dzieje.

Oczywiście nikt was nie namawia to szczepienia, lub zaniechania szczepień, to jest wasz wybór, jednak ja wybieram zawsze formę jeśli czegoś nie wiem to się dowiem, nie samemu z google, tylko zatrudniając specjalistów w danym zakresie. Moje dzieci nie były szczepione na nic na co nie musiały być, wynikiem wymaganej sytuacji, ze szczepień obowiązkowych (nic nie jest wymagane żadną sytuacją na ten moment)

Juanhijuan - nie umiesz czytać ze zrozumieniem, aby ranę zarazić tężcem trzeba nie tylko mieć dostęp do bakterii, ale też wytworzyć im szczególne warunki braku pielęgnacji rany, jeśli zaś chodzi o gruźlicę, jeśli jesteś osobą odporną nie masz szans w obecnym warunkach na nią zachorować (szczepienie też nie chroni na całe życie, bynajmniej), gruźlica atakuje głownie bezdomnych żyjących właśnie w warunkach jakie nazwałem brudu.

22.09.2017 20:22
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Żeby się wypowiadać na temat szczepień trzeba mieć jakieś minimalne o tym pojęcie. U mnie dzieci są zaszczepione tylko na to co powinny być zaszczepione w danym czasie.

I teraz obowiązkowe szczepienia :

1. WZW B - w pierwsze dobie życia - co jest śmiesznością samą w sobie jeśli zaszczepiona była matka, dziecko ma do 6 miesiąca wszystkie przeciwciała matki / dodatkowo dziecko przechodzi po urodzeniu żółtaczkę fizjologiczną która jest dodatkowym obciążeniem

2. Gruźlica - nie wiem czy wiecie ile osób choruje na gruźlice w Polsce, ale jest to choroba ludzi z obciążeniem systemu odpornościowego + dodatkowo mocno zaniedbanych, czy widzieliście kiedyś dziecko leżące w brudzie ? Nosicielstwo to ok. 100 osób na 1 milion w uśrednieniu kraju. Choroba rozwija się tylko u 5% osób których organizm nie zwalczy sam zarażenia. Brak przypadku chorób u dzieci od wielu lat. Dodatkowo jest to szczepionka żywa która niesie za sobą sporo powikłań, po badaniach skuteczność wynosi mniej niż 1% u osób zaszczepionych.

3. Błonica, tężeć, krztusiec - Błonnica nie występuje obecnie od 10 lat, jest to ciężka choroba na którą warto się zaszczepić jeśli zasuwamy w biedne rejony Rosji, w innym przypadku szansa na zachorowanie jest mniej więcej jak wygranie w totak. Tężec - warto o ile mamy głęboką ranę szarpaną, ugryzienie przez dzikie zwierzę, zabrudzoną ziemią z tężcem, tylko nie zapominajmy że bakterie tężca są bakteriami beztlenowymi, więc szansa na zachorowanie to tylko w przypadku brudnej, niepielęgnowanej, zakrytej rany jakimiś szmatami. Ostatni przypadek tężca w Polsce to jakieś lata 2000. Poza tym odporność na tężec 100% to ok. 1 roku, po 5 latach wynosi 0%. Jest to szczepionka odnawialna. Po skaleczeniu wystarczy ranę przemyć octenisept, i macie 100% gwarancji że otwarte zranienie i przemyte zabije każdą ilość bakterii beztlenowych. Ksztusiec, o dziwo nie występuje, dodatkowo wg. badań dzieci zaszczepione mocniej chorują (!!!) niż niezaszczepione, czemu ? Główną przyczyną jest rodzaj, oraz strasznie g.. szczepionka tak naprawdę tylko 6w1 lub 5w1 mają nowocześniejszy 10 letni szczep, poprzednie 20-25 letnie. Dodatkowo jest w nich krztusiec oczyszczony.

4. HIB - teoretycznie warto, aczkolwiek ostatnie zachorowanie na HIB to lata 95, dodatkowo ciężka forma może wystąpić tylko u dzieci do 2 roku życia + nawet jeśli wystąpi 1/20 może umrzeć, tylko że nikt nie powiedział że aby się zarazić bakterie HIB które są w nosie muszą dostać się do krwi drogą inwazyjną (sami możecie ocenić szanse na to)

5. Rotawirusy - grypa żołądkowa, w praktyce szczepiona w PL nie chroni przez formami najczęściej występującymi, chorują tylko osoby z obniżoną odpornością.

6. Meningokoki - warto o ile podróżujemy, szczepy w szczepiące nie występują w PL

7. Polio - warto o ile by występowała, obecnie Polio nie istnieje, WHO od 2018 wpisuje tę chorobę jako wyeliminowaną i nie będzie obowiązku szczepień

To jest przykład 0-1 roku życia dziecka, gdzie nie ma żadnej poza błonnicą i meningokoki chorobą na którą warto by było się obowiązkowo zaszczepić, z tym że błonnica i meningokoki (pierwsza w PL nie występuje, druga zawiera szczepy nie występujące w PL)

22.09.2017 19:43
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

bardzo ładne, masz talent

22.09.2017 19:42
odpowiedz
A.l.e.X
105

ależ ten steam jest wspaniałomyślny wprowadza PLN, bo musi :)

20.09.2017 14:54
1
odpowiedz
A.l.e.X
105

często skacze / to chyba będzie motyw przewodni tego filmu / gry :) - mimo fajnej aktorki zapowiada się niezły gniot który zarobi zapewne z pół miliarda zielonych.

20.09.2017 12:23
1
A.l.e.X
105

marcin29l - granie z wyłączonym VS, FS, GS to nieporozumienie, chyba że lubimy mieć obraz pocięty w poziomie :) Poza tym po co ci większa ilość klatek jeśli np. VS obcina je zgodnie z synchronizacją monitora, nawet jeśli pokazuje ci na liczniki fraps że masz więcej, to jest to tylko licznik i nic więcej w praktyce.

20.09.2017 03:18
A.l.e.X
105

Tylko że pieniądze nie biorą się mityczne z drukarki, czy bankomatu, aby ktoś komuś zapłacił musi najpierw sam mieć. Dlatego porównanie dwóch różnych gospodarek mimo że sąsiedzkich jest bez sensu, jeśli już porównywać to najlepiej do średniej krajowej własnego kraju.

Najprostszym przykładem oceny swoich możliwości zarobkowania jest prosty test jednodniowy wystarczy przeanalizować to co się w danym dniu zrobiło na rzecz firmy, potem spojrzeć na swoje dzienne wynagrodzenie i się zastanowić czy jakbyśmy byli po drugiej stronie to czy zapłacilibyśmy sobie tyle za taką pracę. Na podstawie wyniku dojdziemy do wniosku czy jesteśmy okradani, a może wręcz przepłacani.

19.09.2017 17:49
A.l.e.X
105

secretservice - chodzi o to jak zawsze, że jeśli uważasz że powinni Ci płacić więcej, bo zasługujesz, bo umiesz itc, a nie ma pracodawcy obok ciebie który to zrobi, to najwyższy czas wtedy zaryzykować i być szefem samemu dla siebie (i wcale nie jest to droga prostsza, a zdecydowanie trudniejsza, na początku wręcz pracuje się głównie na to aby zarobić na niezbędny sprzęt, opłacić biuro i na swoją niezbyt wysoką pensje itc.) Gdybym mieszkał w Warszawie możliwe że poszedłbym na skróty i moje życie byłoby może takie samo, a może zupełnie inne.

Widzący - oczywiście, uważam że płaca minimalna powinna wystarczyć na normalne przeżycie, aczkolwiek chyba zrozumiałe jest że osoba która wykonuje pracę nie wymagającą żadnego wykształcenia, a doświadczenie może zdobyć w kilka dni nie powinna się dziwić kiedy dostaje przelew na swoje konto, czemu to nie jest suma pięciocyfrowa.

poltar - ja wychodziłem z założenia że jeśli pracownik nie potrafi zarobić na swoją pensje + min. 30% na firmę to znaczy że trzeba robić korektę planu, zapotrzebowania.

DiabloManiak - obecny rynek pracy, praktycznie wyeliminował, albo zbliża się ku końcu eliminacji patologii z rynku.

19.09.2017 15:02
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Sunbeach81 - myślę że się zawiedziesz, tłumaczenie takiej ilości tekstu to wydatek kilkudziesięciu tysięcy PLN, a biorąc pod uwagę że brakuje wydawcy, bo Larian jest pazerny, a w publicznym przekazie biedny to raczej nie będzie komu sfinansować tłumaczenia. Szkoda że nie dodali takiego progu na kickstarterze (bo powinien być). Wiele osób z PL wsparło ten projekt mając nadzieję na polską wersję, a tutaj środkowy palec ;)

19.09.2017 14:58
odpowiedz
A.l.e.X
105

podatek płaci się od zysku, a zysk kto ma ?

19.09.2017 14:54
3
odpowiedz
11 odpowiedzi
A.l.e.X
105

przeczytałem wypowiedzi w tym temacie (z trudem) i nasuwa mi się tylko jedna myśl : czemu płaczą zawsze o zarobki osoby które nic nie umieją poza wiedzą wyniesioną ze szkoły średniej ?! zarabianie pieniędzy to jedna z prostszych czynności w życiu, tak naprawdę jeśli jesteś odpowiednio wyedukowany to okazuje się że pracy jest więcej niż jesteś w stanie jej wykonać

dam wam prosty przykład na sobie (w skrócie)
skończyłem studia -> miałem do wyboru pracować dla kogoś lub zacząć na swoim, po przejrzeniu ofert pracy stwierdziłem że musiałbym pracować za niewiele więcej niż dostawałem stypendium + dorabiałem na studiach (bo musiałem, niestety mając tylko jednego rodzica), więc postanowiłem założyć firmę a były to początki 2000 roku. Niestety na pomoc rodziny nie mogłem liczyć więc aby w ogóle coś rozpocząć musiałem zasuwać praktycznie po 12-14 godzin (to chyba było przez 2 lata pierwsze, człowiek z perspektywy czasu ma do siebie pełny podziw jak dużo można było pracować i nie czuć się zmęczonym)
dwa lata później -> nie wyrabiałem się już na zakrętach tzn. musiałem się pracą dzielić z innymi więc najpierw pracowały dla mnie 2 osoby potem 5 ... potem więcej
....
obecnie nie pracuje firmą zarządzają ludzie których znam od początku, reszta to pracownicy którzy pracują przy tematach które są na bieżąco wykonywane (zleceń mamy średnio na 3 lata do przodu), stałą pensje ma tylko administracja i księgowość / najniższa pensja to ok. 4K PLN brutto / pozostałe osoby ze względu na duże b. duże zarobki są na jednoosobowej działalności (nie sądzę aby ktoś zarabiał mniej niż 200K netto rocznie)(woj. podlaskie)

i teraz najciekawsze gdyby nam zabrano wszystko do zera (np. wojna) to mamy fach w ręku i moglibyśmy zacząć od zera wielokrotnie i to jest właśnie najważniejsze w tym wszystkim, jeśli umiesz coś robić to nie będziesz nigdy pisał postów jak w tym temacie, bo po prostu zawsze, nie ważne jak będzie sobie poradzisz w każdej rzeczywistości.

18.09.2017 13:14
odpowiedz
8 odpowiedzi
A.l.e.X
105

ja jestem umiarkowano zachwycony: po pierwsze bugi (jakby dalej był to EA), druga sprawa dalej fabularnie $@$% (do BG2, czy POE, Tyranny) to nie ma żadnego startu. Za to mechanika i zabawa bo można jest fajne. Brak polskiej wersji spowodował że będzie leżeć sobie i czekać na lepsze czasy, albo jak już nie będę miał w co grać (wątpię) to do niej wrócę.

17.09.2017 19:25
A.l.e.X
105

velociraper - to zawsze jest kwestia inteligencji, największą głupotą jest wmawiać sobie "jaki ambitny" otwierając przed sobą kolejne drzwi które dawno są już otwarte. Bardziej szanuje kobiety które potrafiły wykorzystać swoje atuty (jakiekolwiek) aby skrócić sobie drogę do celu od tych które całe życie będą jęczeć jakie to życie jest strasznie niesprawiedliwe vide komentarze pod np. wypowiedziami lewandowskiej :)

17.09.2017 13:59
odpowiedz
A.l.e.X
105
8.0

Niezły, nawet lepszy niż się spodziewałem ode mnie

17.09.2017 13:48
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
105

jest inteligentna, mądra, a nawet bardzo ładna i może wybrać :

a) pracować w pracy nie ważne jakiej, praca sama w sobie jest stratą czasu oddajesz swoje godziny życia za monetyzacje
b) możesz robić w życiu co tylko chcesz, pieniądze są tylko sumą na koncie, nieistotną, twoje życie jest proste i przyjemne, nie masz problemów związanych z brakiem środków, czy tym bardziej "czy przeżyje od pierwszego do pierwszego", poza tym nikt nie kradnie ci czasu (czytaj życia)

a wszystko np. z powodu wyboru partnera, ... rozumiem że dla większości byłby to ciężki wybór ;)

17.09.2017 13:35
4
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

waszczykoski coraz śmieszniejszy, a może już osiągną stan śmieszności permanentnej : pomijam już fakt że zawsze podziwiałem ludzi którzy godzili się oddać swoje 160 godzin harówki za 2500 PLN, ale przy zarobkach w US na poziomie 4000 USD on mówi że w Polsce dostaną 120 USD zasiłku na drugie dziecko, powiedzcie mi co on bierze i od kiedy ;)

17.09.2017 13:18
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Jakoś jestem całkowicie spokojny o Elexa (i co z tego że odziedziczył wszystkie drewności po Gothicu) jeśli udało się zachować spójną wizję i świat to czekają nas dziesiątki godzin wspaniałej zabawy.

Inną kwestią jest zupełnie to że dla mnie Gothic I-III + Risen to świetne gry do których często wracam.

16.09.2017 16:23
A.l.e.X
105

no i proszę a wszyscy się z niego śmieliście, a taki ambitny ;)

16.09.2017 15:59
1
odpowiedz
A.l.e.X
105

e tam Niemcy, zobaczcie jak teraz Polacy wszystko naprawiają, normalnie reformują EU u podstaw, dwa dni temu ruszył proces w sprawie śmierci Jima Reevesa więc będzie o naszych rodakach odpowiednio głośno i donośnie.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-09-16 16:27:36
15.09.2017 17:58
A.l.e.X
105

kiera2003 - nie przejmuj się wszystko jak zawsze do pewnego czasu, prawo zmieni się wraz z sytuacją tak było już nie raz w historii,

Deser - te wątki nie powstają po to aby współczuć, tylko aby gloryfikować jaką to mamy świetną władzę... od której tak naprawdę nic nie zależy w kwestii bezpieczeństwa...

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-09-15 18:05:26
15.09.2017 00:54
A.l.e.X
105

zapomnij, Obsidian jest poza zasięgiem dla Lariana jeśli chodzi o fabułę zresztą w przypadku crpg to tylko Cyanide / Spider może się z nimi równać. Za to gameplayowo jest tak samo dobrze jak w części poprzedniej czyli fajna gra taktyczna.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-09-15 00:56:05
12.09.2017 18:57
A.l.e.X
105

pewnie można ale że wydawcą jest podobno cdp, który nie ma środków nawet na spolszczenie przygodówki co dopiero tak dużej gry crpg to wątpię.

12.09.2017 18:55
A.l.e.X
105

Drackula - oczywiście, ale że mamy domniemanie niewinności to nawet osoby które dopuściły się śmiertelnych tortów zawsze mają prawo obrony i tutaj od prokuratury zależy kogo powołają na biegłych / aczkolwiek w tym wypadku śmieszne jest szukanie przyczyn śmierci biorąc pod uwagę co oni i gdzie z nim robili. Sprawa o tyle ciekawa że Ziobro krzyczy przez tubę na lewo i prawo że winni będą zawsze skazani.

12.09.2017 17:29
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Przeczytałem te posty i muszę powiedzieć, że :
- za kilka lat opinia tego biegłego będzie przykładem historycznym omawianym na uczelni (obecnie wszystkie opinie są dostępne i nie znikają)
- ciekawe jak można stwierdzić arytmię po zgonie, chyba tylko biegły to wie
- używając tesera (urządzenia niebezpiecznego i tak jest kwalifikowany do użycia w sytuacji kiedy na odległość jest przymus zatrzymania) bez przeczytania instrukcji zapewne po ENG to wyżyny absurdu. Urządzenie te ma znaczniki czasowe i identyfikacyjne aby dokładnie określić czas działania, oraz n/s urządzenia, pomijam już że wprowadzono wideorejestracje aby w kwestiach spornych dotyczących użycia policja miała możliwość obrony. I teraz najciekawsze użycie więcej niż 1 raz na 1 osobie może nieść za sobą skutki śmiertelne, użycie dwukrotne tylko w sytuacji skrajnie niebezpiecznej.

j/w : sami sobie odpowiedzcie czy biegły powinien być z branży medycyny sądowej, czy z branży technicznej - > użycie i obsługa broni.

12.09.2017 17:16
odpowiedz
A.l.e.X
105

tylko 3 przegapione więc całkiem nieźle śledzę co się dzieje na rynku cRPG :) zresztą przegapione na własne życzenie, a nie z niewiedzy.

07.09.2017 10:25
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

No proszę Bastion Europy nie dostał ojczystej wersji, smutne, ale co ciekawe giermuś1972 naczelny prawilny z innych wątków który piersią by bronił ojczyzny tutaj śmieje się z braci że nie znają obcych języków, oj nie ładnie takie podwójne standardy. Powinieneś stać na straży plują nam w twarz to ty im pokażesz ;)

Co innego Szyszkłak lewicowiec który od kołyski już spał z słownikiem angielsko - polskim.

A teraz już bez żartów, nie ma PL wersji nie kupuję, m.in. szacunku dla 40 milionowego kraju który zapewne kupiłby więcej egzemplarzy gier niż nasi RUS koledzy przy 1/4 ceny.

03.09.2017 20:55
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

KrzysiekPL - raczej nie będzie polskiej wersji jak wydawca nie zostanie cenenga, a raczej by to już dawno ogłosili.

01.09.2017 20:31
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Kamilowy - eh teraz rozumiem czemu 95% wyborców PIS to biedni ludzie ;)

01.09.2017 20:28
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

premium - oczywiście bo to ten sam silnik, a dodatki graficzne i tak są na podobnym poziomie co po update w W1 nie mówiąc już o modach.

laki - dobre CPU i nie będziesz miał problemu zresztą tak jak w każdym TW.

31.08.2017 20:48
odpowiedz
A.l.e.X
105

Jak dla mnie Warhammer 2 (nie będę pisał dlaczego ?!, bo każdy kto grał w część pierwszą wie że tym razem CA potrafiło utrzymać graczy jak nigdy, warsztat nowa zawartość praktycznie co miesiąc, a w połączeniu z W1 ta gra będzie na pewno największą strategią ever), potem długo, długo nic, i...Divinity: Original Sin II (aczkolwiek brak wersji PL sprawia że nie wiem czy grę kupię na premierę, szanujmy się polska to nie trzeci świat, i zapewne więcej gier zejdzie w PL po cenie 50 euro, niż w RUS po cenie 10)

Jeśli chodzi o konkurs : to oczywiście proszę nie brać mojej wypowiedzi pod uwagę

27.08.2017 23:28
odpowiedz
A.l.e.X
105

Sunbeach81 - daj jakiegoś linka bo jedyne co znalazłem to informacje że na premierę będą dostępne następujące języki : angielski, niemiecki, francuski i rosyjski, a w późniejszym czasie : włoski, hiszpański i chiński, nic o polskim nie znalazłem nawet w jednym zdaniu.

27.08.2017 21:13
2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

To jest bardzo dobry ruch marketingowy, szczególnie w przypadku gier indie, chciałbym zobaczyć taki sam ruch od CDP za sprawą Cyberpunka i czy zarząd CDP podchwyci plusowanie złotych myśli .Lorda ;)

27.08.2017 21:05
A.l.e.X
105

Najlepsze jest to że prawi i sprawiedliwi zawsze podpierają się naukami kościoła, jacy to oni dobrzy dla innych ludzi. Przez tę retorykę będzie jeszcze gorzej, a potem powiedzą jaka izolacja że nikt do nas nie przyjeżdża ani turystycznie, ani na naukę. Jeśli już używają mowy nienawiści do imigrantów celem wysokiego poparcie, to powinni jednakowo edukować ludzi żeby nie atakowali gości którzy są tutaj na nasze zaproszenie. W końcu każdy student który tutaj jest jest albo z wymiany, albo na zaproszenie uczelni.

27.08.2017 21:01
odpowiedz
A.l.e.X
105

velociraper - nie da się komentować w sumie tego co napisałeś bo potem jeden z drugim dochodzi do wniosku że może gwałcić jak w Łodzi, bo zawsze będzie że sama chciała. Człowieku gwałtów jest kilka razy więcej w PL niż podaje statystyka (nie tylko w PL), bo sporo kobiet ze względu na upokorzenie, ze względu na otoczenie, na rodzinę itc. nie zgłasza takich sprawa. Statystyki policji mówią o ok. 1200-1400, co i nawet przy tym wyniku nie jest wartością małą bo wychodzi że codziennie gwałcone są 3-4 osoby.

Temat znowu polityczny aby pokazać jak w Polsce jest super no i w końcu Janusze z zadowoloną miną będą powtarzać o tym na lewo i prawo

26.08.2017 01:08
odpowiedz
A.l.e.X
105

Tej gry w takiej mechanice nie da się popsuć, a jak dojdzie ciekawy scenariusz, dobre dialogi, oraz przerywniki to będzie murowany kandydat do worka z nagrodami. Jedynak mimo że się już zestarzała nadal jest świetną grą.

26.08.2017 01:06
5
odpowiedz
A.l.e.X
105

Sami wrogowi nas otaczają, nawet wewnętrzni się pojawiają jak predi się opali pod koniec lata to beżowych w PL przybywa ;) Normalnie jak żyć, gdzie się człowiek nie obejrzy to sami wrogowie.

26.08.2017 01:00
3
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Czytanie wypowiedzi tutaj jest podobną rozrywką jak słuchanie wypowiedzi zaproszonych gości do TVP Info :) normalnie podbudowujecie mnie Polacy jeszcze kilka lat temu większość mówiła jak w Polsce jest źle, a teraz ? teraz Legiony Europy, Bastion gospodarczy, Waleczna Husaria,... no proszę jeszcze kilka lat i będziemy w TV puszczać podobne przekazy jak w Korei Północnej, obywatele w końcu będą odpowiednio wyedukowani, wykształceni a co najlepsze dalej będą zarabiać najniższą krajową z dodatkiem 500+, pracując od rana do wieczora aby nie mieć czasu na przemyślenia nad swoim wspaniałym losem. Może jeszcze dostaną socjalne mieszkania i z dwa bonu na wódkę. Żyć nie umierać :)

Niedzielny to już przeszedł w sumie samego siebie, dochodzę do wniosku że biedak ma czas na gry tylko w niedzielę bo w każdy inny dzień zasuwa jak królik z baterią Duracell, a Monolito jak typowy Polak, nie chce życzyć innym Polakom lepszego losu, bo przecież jak dadzą Polakowi w delegacji 10 euro za godzinę to nagle okaże się że Polacy konkurują tylko stawkami i niczym więcej. Fajnie że w upadającym kraju średnie zarobki wynoszą 4500 euro, a w gospodarczym eldorado 1000.

25.08.2017 16:04
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Wyjście Polski z EU (to mogłoby być nawet ciekawe):

Wypowiadam się jako mistrz jedi (bo myślę że po 16 latach w biznesie ten tytuł mi się należy)
1. Polska praktycznie niczego wartościowego nie produkuje, co prawda wydobywamy trochę węgla, trochę ścinamy drzew, trochę tworzymy produktów mlecznych dzięki dobrej jakości pozyskiwanego mleka ale to mniej więcej koniec co robimy samodzielnie na większą skale. Pozostałe wszystko inne działa na zasadzie powiązań wewnątrz EU.
2. Większość produkcji opiera się na technologii zewnętrznej i wykorzystywania naszej nadal niskiej płacowo siły roboczej, wszystko to można przenieść b. szybko w inne miejsce.
3. Rolnictwo jako nasza chluba nie jest wystarczające aby nas wyżywić dlatego sporo produktów importujemy.
4. Elektronika i przemysł z tym związany na poziomie AA/AAA nie istnieje w Polsce poza kilkoma firmami które można policzyć na palcach jednej ręki.
5. Sami eksportujemy dużo, w tym także dużo siły roboczej które ściąga i przesyła pieniądze do Polski.
6. Większość naszych towarów które nie są innowacyjne są na rynku konkurencyjnym, konkuruje ze względu na koszt produkcji i cenę, bo mało kogo interesuje jak wybiera typowy dany produkt gdzie go wyprodukowano.
7. Większość narzędzi technicznych i oprogramowania to oczywiście produkty globalne u nas mało kto konkuruje na poziomie technicznymi i globalnym.
8. Usługi które są nieodzownym elementem gospodarki istnieją w takiej skali jak obecnie ponieważ jest komu i gdzie je sprzedawać głownie dla istniejących firm które po np. wyjściu z EU z miejsca przestały by istnieć.

Teraz konsekwencje gospodarcze:
1. Prawdopodobnie z chwilą wyjścia z EU nasza waluta ze względu na mechanizmy giełdowe i walutowe, oraz długi spadłaby wartościowo o jakieś 2-3x / nawet przy całej ingerencji rządu i państwa.
2. W sumie pkt powyżej wyczerpuje już co by było biorąc pod uwagę spadek wartości pieniądza, ale można by było dodać że bezrobocie z 7% wskoczyłoby zapewne w ok. 30% w b.krótkim czasie.
3. Z pozytywów : nigdy więcej obecne kadra polityczna nie znalazłaby się w polityce, ale czy to jakieś pocieszenie ?

I teraz ciekawostka : bo widzę że większość chyba ma po 15 lat, naprawdę nie pamiętacie czasów pomiędzy 89-04 ?
Myślicie że te patriotyczne głowy na marszach to menadżerowie wysokiego szczebla, dyrektorzy, prezesi, czy raczej bezrobotni, lub pracujący za max średnią krajową ? Najśmieszniejsze jest to że po krzykach najczęściej parę chwil potem lecą do Lidla, czy Carrefoura kupić jakieś jedzenie, czy ubrania na wyprzedaży. Polska Bastion Europy jak nic, przyczajony tygrys globalnego biznesu nie mając nawet pełnej komunikacji w kraju nie mówiąc już o połączeniach lotniczych. Kupa śmiechu.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-08-25 16:06:39
23.08.2017 23:02
odpowiedz
A.l.e.X
105

Fajnie będzie wrócić i jeszcze raz tę grę skończyć :)

23.08.2017 22:58
A.l.e.X
105

:. Lustro_Dushy .: - dla mnie żadna religia nie jest ani lepsza ani gorsza od innej. Jako katolik i chrześcijanin nauczono mnie miłości do bliźniego, oraz dobroci do innych. Dlatego całkowicie we mnie się gotuje jak widzę naszych rodaków którzy z krzyżem na ustach chcieli by bić w imię naszej religii. Niestety drzwi do Europy zostały uchylone i teraz tylko mądre działania spowodują że proporcje zostaną na odpowiednim miejscu. Pozostaje też kwestia kto jest gospodarzem, a kto gościem jeśli gość nie potrafi się dostosować do panujących zasad, musi znaleźć sobie inne miejsce do życia. Niemniej nigdy nie będę wrzucał nikogo do jednego worka, bo każdy człowiek jest indywidualnością, a tutaj teraz panuje masowa histeria i przede wszystkim takie coraz głupsze zachowania jak wyżej. Rozwiązaniem jest asymilacja tych którzy chcą, a ci którzy nie chcą, a budują swoje getta, enklawy po prostu deportacja bez żadnych wyjątków. Niby to jest takie proste : przyjeżdżasz musisz nauczyć się języka i historii danego Państwa, poznać zwyczaje i obyczaje, podjąć prace - w sumie te trzy rzeczy już wystarczą aby ktoś był osobą która może zostać. Pomagać trzeba bo to leży u podstaw naszej wiary, syczenie jadem to całkowita jej zaprzeczenie (dla mnie, nie do zaakceptowania). Niemniej tak jak wyżej pomagać z głową i dla tych którzy są w potrzebie i pełna zgoda że to co dzieje się teraz to czysty chaos, dodatkowo rosną fronty narodowościowe które jak urosną w siłę znowu stworzą podziały w Europie, a przecież chcieliśmy europy bez granic.

Predi - ja też ci życzę jak najlepiej :) i wierzę że sprawia ci niezmierną radość tworzenie prowokacji ;)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-08-23 23:01:00
23.08.2017 21:56
A.l.e.X
105

Amadeusz^^ - ilość kołków rośnie jakieś 300K wg. facebooka z tej strony + niestety ci ludzie mają dzieci które od dziecka uczą nienawiści do wszystkiego co inne, normalnie sami nienawidzą islamu, ale swoje rodziny wrzucają dokładnie na ten sam tor pod pretekstem chrześcijaństwa. Dla mnie każdy kto mówi że Papież Franciszek to de.., zer.. itc. jest totalnym matołem który powinien pierwsze co zrobić to zmienić wiarę na inną niż katolicka. Większość z tych ludzi zapewne też nigdy Biblii w ręku nie miała, nie mówiąc już cytatach, ale koszulki twierdza europy zapewne po trzy w domu. O Predim to się w ogóle nie będę wypowiadał bo on albo prowokuje dla czystej prowokacji albo jest naprawdę skrajnie niedouczonym człowiekiem który nigdy, ale to nigdy nie przekroczył granic Polski.

23.08.2017 21:09
A.l.e.X
105

giermuś1972 - tego dziadka podziwiam zaraz się przekręci ze względu na wiek i będzie błagał przy bramie do królestwa niebiańskiego aby go wpuścili, a syczy jadem jakby ostatnie 20 lat spędził w terrarium z wężami ;) z jakiej wioski i od jakiego pługu go oderwali to jest zagadka

21.08.2017 20:49
1
odpowiedz
A.l.e.X
105

haha, b. dobry !

18.08.2017 17:14
odpowiedz
A.l.e.X
105

Yoghurt - jak zwykle w formie :)

18.08.2017 15:57
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Drackula - zablokowanie całej linii morskiej + masowa deportacja to nic trudnego do wykonania, musi pojawić się tylko wola. Jakoś do Australii nie zasuwają na pontonach i drewnianych łodziach, a dlaczego ?

Tak na marginesie będziecie grali w Mount & Blade II bo jakby nie było sami muzułmanie tę grę robią, zresztą jak poprzednie + wszystkie gry od Cryteka w tym Crisis 1-3 (jak wszyscy źli to wszyscy, nie grajcie ;)

18.08.2017 14:57
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Belert - opalonych, ciekawe czy odróżnisz muzułmanina od cyganów, portugalczyków, hiszpanów, meksykanów, azjatów poza skośnookimi, opalonych polaków itc. Będziesz spod oka łupał na każdego kto nie używa blokera 50+ ?! Co ciekawe są też rodowici biali którzy sympatyzują z tym rakiem. Poza tym my mamy masę imigrantów też i to też z kilka tysięcy muzułmańskich i czemu nie ma takich sytuacji bo nie ma ich więcej ? Przy otwartych granicach + naszym laitowym podejściu do bezpieczeństwa. Zobacz jak wygląda zabezpieczenie w Polsce ujęć wody, lotnisk, dworców, metra itc. Nie ma zamachów w PL ponieważ PL na ten moment nie miesza się w wojnę, za to ciągła retoryka że u nas jest okey Legiony Europy itd. to czyste prowokowanie oszołomów do działania (oby nie). Więc nie ma żadnej gwarancji że możesz się czuć bardziej bezpieczny tu niż w Paryżu kiedy nie ma kontroli przejść granicznych jak kiedyś, z dowodem EU możesz sobie zasuwać jak chcesz i nie tylko, jest masę świstków pozwalających na pracę czasową.

Tym bardziej nie ma żadnego uzasadnienia że PIS cię chroni tarczą, za to chyba zdajesz sobie sprawę że to jest czysta demagogia i granie na ludzkich emocjach.

MANOLITO - moim zdaniem jest to całkowite uproszczenie, oczywiście, że im łatwiej, ale tak jak powyżej. A co do porównania żenującego no cóż, mówię jak jest, statystycznie zamachy poza sianiem strachu nic nie zmieniając w przyroście / zgonach. Oczywiście wiem że to tylko matematyka dla kogoś kto straci bliską osobę w takim zdarzeniu to koniec świata... i nic tego nie zmieni.

18.08.2017 12:17
A.l.e.X
105

Interior666 - uważaj, uważaj Predi boi się w Polsce, a ty tam na miejscu nie ?

18.08.2017 12:14
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

NajPhil - widzisz takie skróty bawią tylko gimnazjalistów więc plusów ci przybędzie :) przynajmniej na golu. Jednakże weź pod uwagę co znaczy słowo terroryzm to wywołanie w sterroryzowanych paniki i to się udaje wręcz temu z czego szydzi 99% obywateli to olanie tych sytuacji to najgorsze co terroryści mogą osiągnąć, za to mówienie, krzyczenie, panikowanie itc. to właśnie to na czym im zależy. Więcej osób jak ktoś napisał wyżej ginie w wypadkach samochodowych co weekend niż w tym zamachu, więc statystycznie jedno do drugiego nie ma żadnego przełożenia, faktem za to jest że każde morderstwo należy potępiać, a morderców karać bezwzględnie. Tutaj brakuje przede wszystkim reakcji i ustalenie jednolitego prawa, a one wydaje się super proste (jeśli jesteś podejrzany o terroryzm lub masz kontakty z grupami terrorystycznymi z miejsca ty i twoja rodzina jesteście osadzeni w takim Guantanamo i mogą cię tam trzymać bez limitu czasu nawet latami. Społeczeństwo głównie zależy na tym, a pisanie że PIS kochany bo nie wpuszcza imigrantów (czysta demagogia), przy otwartych granicach i naszych służbach gdzie dowolny bolek wchodzi na lotnisko i zostawia paczkę (... aż nie chce się tego komentować)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-08-18 12:18:52
16.08.2017 23:20
odpowiedz
A.l.e.X
105

kozia2 - Skaveni jako czwarta frakcja w W2 na start byli zapowiedziani już bardzo dawno temu, tak naprawdę kto śledził fora wiedział o tym od dawna, a to że chcieli stopniowo podnosić ciśnienie no cóż.

Demilisz - jeśli chodzi o Tomb Kings jako DLC to dokładnie widnieje to w udostępnionym, wycieku rozpisce z czerwca 2016 roku.

16.08.2017 23:15
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Mass Recall - po pierwsze darmowy, po drugie o kilka klas przed remasterem za 20 euro, jeśli chcieli połechtać starych wyjadaczy jak piszesz AIDIDPI to mogli dać to w formie darmowego wyboru, a nie grabieży, bo akurat ten remaster to grabież.

16.08.2017 23:13
A.l.e.X
105

Rumcykcyk - nie zgodzę się z tym, ponieważ różnice są bardzo duże między frakcjami, szczególnie widać to w frakcji elfów, krwawy księżycu, czy norsce. Bretonia i Wampiry są blisko siebie ale że gra jest oparta na legendarnych lordach to nawet tam, zupełnie inaczej to będzie wyglądać.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-08-16 23:13:48
15.08.2017 18:31
odpowiedz
A.l.e.X
105

63 lata to żaden wiek, jeśli osoba nie jest mocno schorowana i skończyła 5 klas podstawówki to umie czytać, a nikt nie powie mi że umowę w banku dają do podpisania "o proszę podpisać tu i tu", zawsze w banku i jest to od wielu lat dają ci możliwość przeczytać na spokojnie umowę i nikt cię nie pogadania że za 3 minuty będzie nowy klient, a jeśli umowa jest na dużą kwotę to wysyłają ci e-mialem pdf projekt umowy. Więc oczywiście nie popieram działania pani od sprzedaży produktów bankowych, ale kogo jest to w sumie wina, osoby w banku która musi wyrobić plan bo straci pracę, czy osoby która nie szanuje swojego imienia i nazwiska podpisując nim dowolne dokumenty ?

15.08.2017 18:22
odpowiedz
A.l.e.X
105

Drackula - prawdopodobnie dostęp nie jest utajniony bo jest to nadal spółka skarbu państwa, czy jestem łatwowierny, to zależy na ile poprzedni prezes miał motywacje aby mijać się z prawdą, zapewne żadnej, poza tym poznając nową firmę, a było to naprawdę dawno temu kiedy jeszcze pracowałem i nawet sam zajmowałem się pozyskiwaniem klientów zapytałem z ciekawości czy te akcje to jest to co jest dla nich najważniejsze. Niemniej, aby nie odbiegać od tematu jedno jest pewne wraz z zmianą władzy moja firma stała się za droga ;) aby z nami współpracować. Więc na pewno pierwsze co zrobili to szukali oszczędności, a czy właściwie i we właściwym miejscu to wie już obecne kierownictwo ;)

15.08.2017 15:57
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Spokojnie, akurat znam Stadninę w Janowie, m.in. dlatego że nasza firma robiła im trochę prac / ale to za czasów poprzedniego prezesa. Oni zarabiają głownie na sprzedaży nasienia (może to śmiesznie brzmi ale na tym zarabiają więcej niż na sprzedaży koni), oraz na hodowli krów mlecznych, mleko i na rzeź (niestety). Konie sprzedażowe z aukcji to był tylko dodatek, aczkolwiek bardzo prestiżowy. Więc o tym że padną to nie ma najmniejszej mowy mając dodatkowo ponad 600 ha ziemi (o ile dobrze pamiętam). Fakt aby coś sprzedać to trzeba mieć kontakty biznesowe, a bez nich za dużo na początku się nie zrobi. Dodatkowo pośrednicy których się pozbyli mieli swoje możliwości sprzedażowe. Niemniej akurat ten konkretny przypadek to czysta polityka, bo ani PIS tam za dużo nie popsuł, bo nie miał za bardzo co, to co istotne w zarabianiu zostało na tym samym poziomie, ani też PO nie ma co krzyczeć że popsuli stadninę bo jak wyżej.

15.08.2017 14:07
3
odpowiedz
A.l.e.X
105
8.0

Gra jest naprawdę niezła, a dodatkowo biorąc pod uwagę, że polska to tylko można się cieszyć.

14.08.2017 13:54
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Jeszcze nigdy nie kupiłem gry w sklepie steam w którą bym nie zagrał, za to są takie które doszły rykoszetem (głównie indie) na które nie znalazłem jeszcze czasu, ale może kiedyś znajdę.

13.08.2017 14:07
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

dość średnio wyszło ale i tak mniej się nudziłem niż na ostatnim "dobrym" spidermanie.

13.08.2017 14:01
odpowiedz
A.l.e.X
105

mają komórka za 3-4K, bo co, ale "komputer" to szukamy oszczędności na szrotach, temat mniej więcej taki że autem za 1000 PLN 25 letnim też da się jechać, a da się.

11.08.2017 21:16
odpowiedz
A.l.e.X
105

jak połączyć access z kontem steam, to pojawi ci się pozycja w DLC 30th Anniversary Regiments i są one zarówno w SP jak i MP. Genialna gra !

11.08.2017 21:14
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

ta gra wyjątkowo wymaga od osób grających umiejętności i taktyki, więc wiele osób odbije się od niej jak od ściany, system walki na podobnie dobrym poziomie jak w serii souls.

11.08.2017 21:08
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

i bardzo dobrze, czym się różni np. jak grubas z pizzą i colą gra w jakąś grę zawodowo, od osoby która rzuca oszczepem, czy tym bardziej kulą. Rozumiem w erze greckiej oszczepnik coś znaczył, nawet w XIX wieku grenadier też, ale teraz ? Większość dyscyplin sportowych obecnie to bzdety z dawnych lat.

10.08.2017 22:22
odpowiedz
A.l.e.X
105

Lord. Stasis to dla mnie jedna z najlepszych przygodówek sf, niestety do dzisiaj poza cayne (też tego samego studia) nic lepszego nie powstało. Więc jakby to powiedzieć życzę sobie takich średniaków jak najwięcej.

10.08.2017 21:18
odpowiedz
A.l.e.X
105

Tylko że sdb nie zlicza wartości konta na podstawie odznak i poziomu, a jedynie wartości gier na dany moment cennika sklepowego steam. Ludzie na wyprzedażach wydają naprawdę duże sumy od tak aby być no1 w rankingu. Wspomniany st4ck na ostatniej wyprzedaży zaszalał odznaką Summer Sale 2017 St4cked Lvl 100K Poziom 133337 jak łatwo policzyć wydając na nią ~ 133 337 euro (133k euro). Zapomniałem dodać że następnego dnia kupił 529 odznak foliowych które mniej więcej kosztowały 5/6 euro za sztukę. Można ?, można ;)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-08-10 21:23:24
10.08.2017 16:46
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Teraz przed premierą części II jest to kolos - 17 grywalnych frakcji w tym 30+ legendarnych lordów. Po połączeniu z częścią II ... Nie sądziłem że dożyje czasów kiedy będę mógł zagrać w tak gigantyczną pozycje że świata Warhammera. Dla przypomnienia na premierę było 5 :)

Teraz Norska i czekamy na W2 :)

08.08.2017 20:01
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105
8.5

Dokładnie taką samą by wystawił ocenę 8.5/10 i opis : bardzo dobra ! Poza tym nie wiem czy można nazwać tę grę indykiem, chyba że chodzi o cenę, żeby tak wyglądały indyki to by nie były indykami.

07.08.2017 21:05
odpowiedz
A.l.e.X
105

haha, przydasz się w końcu do czegoś - jakbym widział analogię z naszej polityki - beata przydasz się w końcu do czegoś ;)

07.08.2017 02:10
odpowiedz
A.l.e.X
105
4.5

Myślałem że będzie stanowczo lepiej, niestety film trzymają też postacie, a tutaj jest niestety przepaść i to na minus do np. Piątego Elementu gdzie Oldman, Willis, a nawet Jovovich błyszczeli. Szkoda bo z takim budżetem 200+ milionów euro, prawie miliard PLN to można chyba było zrobić coś o czym by się rozmawiało latami. Niestety obecnie Luc Besson to : 3 Days to Kill, Uprowadzona 3, Lucy dopiero jak dochodzi ktoś inny to jest w stanie zrobić coś co ocenie na więcej niż 2-3/10 jak np. Lockout. Swoje najlepsze czasy niestety ma b. dawno za sobą. Ostatni dobry film to Uprowadzona i od 2008 same praktycznie gnioty z małymi wyjątkami.

05.08.2017 20:29
odpowiedz
A.l.e.X
105

Naprawdę podziwiam wszystkich którzy nie widzą w tym zaczepek. To tak jak z mały pieskiem szczeka i łapie za nogawkę, teraz mamy małego wodza który robi to samo "czołem Wielkiej Polsce my jesteśmy wielcy bo tak uważamy" ... a zapomniał dodać że Polska to fragment na ziemi otoczony innymi państwami z którymi warto mieć jak najlepsze stosunki.

03.08.2017 21:41
A.l.e.X
105

Predi - to o czy napisał ci Soul jest tak oczywiste że naprawdę zastanawiające jest to że ty tego nie rozumiesz. Ale spokojnie usiądź, weź łyka wody, zjedź czekoladkę i na spokojnie pomyśl, co jest głównym interesem Rosji ? Już wiesz ? Głównym interesem jest rozwalenie EU bo Rosja zawsze ogrywała każdego z małych graczy, w większej grupie są już ciężkim partnerem. Rosja dodatkowo skłócała, nagradzała, obdarowywała bo miała czym.

03.08.2017 21:19
3
A.l.e.X
105

Cainoor - no cóż retoryka miłości chrześcijańskiej, aczkolwiek trzeba przyznać że nie są rasistami: 1:50 i 1.54 idą z nimi czarne dzieci :) "Jedna kula jeden Niemiec" - a dwa dni potem przy zbiorach u Helmuda i w 20-25 letnim BMW :)

Acha dopisze jeszcze : jaką trzeba być ostatnią mendą aby dzieci które z założenia urodzone jako dobre istoty zabierać na takie marsze gdzie przewodnim hasłem jest agresja i nienawiść, dzieci powinny zawsze otaczać się tylko miłością i dobrem ze strony innych ludzi. Nie powinny nigdy mieć styczności z czymś takim. Nic liczę na rodaków że przy następnych wyborach zrobią porządek z władzą w tym kraju.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-08-03 21:29:52
03.08.2017 20:25
odpowiedz
A.l.e.X
105

Nawet historycy którzy się pasjonują Powstaniem Warszawskim do końca nie wiedzą jak jednoznacznie ocenić powstanie. Przecież każdy rozsądny wiedział że może być różnie, oczywiście nikt nie spodziewał się że Warszawa aż tak spłynie krwią, ale warto pamiętać że przez garstkę ludzi tak dużo innych ludzi straci życie. (o tym jakoś obecnie nikt nie mówi) I co ? Teraz teraz mówi się ostatni żyjący powstaniec, ale co z tymi ludźmi którzy pośrednio zginęli przez ich bohaterskie działanie. I teraz po 70 latach kibicie na stadionie piszą o Niemcach których już nie ma. Zastanawiające jest kiedy pojawią się następne banery a warto:

1) Najazdy Tatarskie na Polskę
2) Najazdy Szwedów (musimy im o tym przypomnieć może żyje jakiś pociotek, pociotka)
3) Rozbiory tutaj możemy nafukać na Austrię z Rosją już nam nie po drodze z Prusami też tfuu Niemcami (koniecznie, zapewne jakiś Austriak po linii dziada pradziada też się uchował)

Warto też aby nasi chłopcy mieli więcej lekcji historii bo bitew wygranych i przegranych przez 1000+ lat było tyle że zapewne starczy na wypełnienie wszystkich dni w kalendarzu większymi i mniejszymi bohaterskimi wydarzeniami.

03.08.2017 20:05
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Obejrzałem dzisiaj maraton wiadomości TVN i TVP i powiem tak jak jeszcze 2 lata temu nie dałem rady słuchać TVN i dokładnie bis w TVP, to teraz nie dam rady wytrzymać oglądając TVP. Takie narzekanie na EU i Niemców, ciągła retoryka Niemcy złe, Bruksela zła itc... Ja rozumiem Polska powstała z kolan i ten przekaz o bohaterach, ale takie ataki na najbliższego gospodarczo sąsiada ? I kto tutaj chce się porównywać do Orbana kto Jarek ?

03.08.2017 04:01
odpowiedz
A.l.e.X
105

Fajne zestawienie każdy czeka na coś innego dla mnie np. najważniejszą premierą sierpnia jest Norsca do Warhammera, której tutaj nie ma i która na pewno dostarczy mi o wiele więcej godzin zabawy niż Uncharted: Zaginione Dziedzictwo i Hellblade: Senua’s Sacrifice razem wzięte.

31.07.2017 21:08
odpowiedz
A.l.e.X
105

haha, teraz tylko copy/paste zamiast piramidy kilka planet i mamy dobry materiał na komis od BioWare ;)

31.07.2017 21:04
odpowiedz
A.l.e.X
105

Spiderman : Homecoming - to wyjątkowy gniot, ledwo udało mi się dotrwać do końca, za to Dunkierka (wizualnie i klimatycznie WOW - niestety też bez porywającej opowieści, ale za klimat i efekty na pewno nie mniej niż 7/10), na Planecie Małp nawet się dobrze bawiłem szczególnie że dobrze została całość wykonana. Chętnie zobaczę Valeriana ale obecnie brakowało mi czasu na niego.

29.07.2017 00:05
1
A.l.e.X
105

i powiedźcie mi że PLN to wartościowa waluta ;) z 70-80K na oko a taki śmietnik w samochodzie ;)

28.07.2017 21:08
A.l.e.X
105

DM - samochodówki mnie nie interesują wole na żywo, za to chętnie bym kupił jakiś porządny nowy monitor 8K ale niestety nie ma ;) Z hydrusiem to był oczywiście sarkazm ;) Mimo mojej miłości jako takiej do nowinek technicznych całkowicie jestem na nie dla VR w obecnej formie, może za kilka/naście lat to się zmieni jak technologia przeskoczy kilka generacji.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-07-28 21:08:21
28.07.2017 02:35
2
odpowiedz
A.l.e.X
105

Cainnor - cejrowski na pewno da sobie radę, znowu będzie w imię miłości do bliźniego będzie wykorzystywał za grosze rodaków do wycinki trzciny, nie ma to jak mieć w sercu Boga przez całe życie ;) a pozostali no cóż, pozostali w końcu kiedyś skończą jakieś szkoły wtedy zrozumieją że Polska to nie kraj meteoryt dryfujący gdzieś w kosmosie.

Najgorsze w tym wszystkim jest to że PIS przemawia obecnie do mózgów małoletnich / w niektórych szkołach prowadzi się zapewne już lekcje o Smoleńsku, za 10 lat ciężko będzie w tym kraju znaleźć się dla ludzi którzy nic nie umieją i o niczym nie wiedzą poza historią, bohaterami i bitwami.

27.07.2017 21:46
A.l.e.X
105

Hydro rozwalił system :) wy tutaj o grafice, a zapomnieliście że hydro gra w VR a to inny świat :)

27.07.2017 00:29
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
105

NT
Heavenly Sword
Enslaved: Odyssey to the West
DmC: Devil May Cry
Fightback
Hellblade: Senua's Sacrifice

dla mnie naprawdę nie trzeba lepszej rekomendacji po HS aby kupić każdą grę tego studia.

25.07.2017 22:45
odpowiedz
A.l.e.X
105

raviel - trzeba, nie trzeba, robię dokładnie to samo co kolega wyżej - nie ma PL wersji, nie szanują nas i wydają grę w Polsce / nie kupuję dla zasady na premierę !

25.07.2017 22:41
odpowiedz
A.l.e.X
105

w czasach których ja zdawałem każdy zdawał za pierwszym razem, chyba że był ułomny ;)

25.07.2017 22:38
odpowiedz
A.l.e.X
105

Czekam z niecierpliwością.

25.07.2017 22:37
A.l.e.X
105

not2pun - można też w drugą stronę na bazie optymalizacji podatkowej czytaj okradania państwa powstało wiele firm które się w tym specjalizują, z jednej strony masz kowalskiego który pracuje na etacie dostaje te swoje kilka tysięcy brutto i nic nie może, a z drugiej poszkodowanego przedsiębiorce tak gnębionego i uciskanego, który musi wprowadzać optymalizację bo w sumie ciężko przeżyć mu np. za 150 tysięcy miesięcznie.

25.07.2017 22:26
1
A.l.e.X
105

:)

25.07.2017 22:20
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Założenia PISu odnośnie rozdawnictwa nie były złe szczególnie dla biednej części społeczeństwa (na pewno to pomaga ludziom), ale problem polega na rozdawaniu tym którym naprawdę to jest nie potrzebne, a biorą dla zasady (jakieś głupiej, a może mądrej nie wiem dają to bierzemy), wtedy te pieniądze mają o wiele mniejszą szansę wrócić dowolnym strumieniem do budżetu. Jeśli rozdawali by tylko tym którzy je wydarzą z miejsca na opłaty, zakupy itc. to wiadomo że jest to dobrym kołem zamachowym dla gospodarki i wcale nie przestrzeleniem budżetu. Można rozwiązać te rozdawnictwo na 1000 lepszych sposobów, ale rozumiem że posłowie też mają dzieci i chcą jak zawsze mieć to samo lub/i więcej :)

Co do zwrotu VAT postępy są i też nie ma co mówić przede wszystkim wydłużony został czas zwrotu i nie ma już za bardzo możliwości na słupa zassać kasę a było to na tyle banalne że imali się tego zajęcia nawet ludzie z wykształceniem podstawowym, a to już raczej była dziura w systemie.

25.07.2017 22:10
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
105

nie wiem o co chodzi, ale że na youtube oglądam tylko zapowiedzi filmów, gier, oraz gameplaye z gier które są w planach wydawniczych jak Warhammer Total War II, to zapewne nigdy nie poznam większości "gwiazd" internetu : a w sumie ostatnio ktoś gdzieś (odnośnie błyskania rolexami) napisał że jeden polski youtuber kupił sobie za zarobki z youtuba BMW M2 (za zarobki rozumiem że za miesięczne, lub tygodniowe) bo jeśli składał na to z rok to kupa śmiechu z tych zarobków i tego gwiazdorstwa. Niemniej nie oceniam każde pokolenie ma swoich bohaterów.

23.07.2017 22:31
odpowiedz
A.l.e.X
105

przede wszystkim : S2 Stranger Things i Westworld. Potem Gra o Tron, Star Trek, następnie Vikings, a potem ... Justice League, reszta nie dla mnie. Może Thora jeszcze obejrzę bo szykuje się niezła parodia, co może się w sumie udać.

22.07.2017 21:48
odpowiedz
A.l.e.X
105

włączyłem, obejrzałem, wyceniłem 2 euro w HB jak się pojawi to tyle mniej więcej jest wara ta pozycja ale te 2 euro to w bundlu z DayZ który jest tak samo "wybitnym" dziełem, a to że na steamie ludzie w to grają, niech grają każdy może grać w co chce, ale 60 euro za tego koszmarka ->

22.07.2017 21:43
odpowiedz
A.l.e.X
105

Często mam podobnie w for Honor z tym że to ja jestem kawalerią (30) :)

22.07.2017 21:40
odpowiedz
A.l.e.X
105

Jeśli ktoś chce wychować dziecko z 500+ lub nawet 2000+ to gratuluje, ale że rozmawiacie czysto teoretycznie to na pewno autor tego wątku w życiu by się nie zamienił z ta kobietą o której pisze.

22.07.2017 21:26
7
odpowiedz
A.l.e.X
105

Podmiana tekstu nie ma wpływu na wydajność chyba że zapcha się Vram, więc nie wiem po co autor pisze o wydajności :) Dobra robota, aczkolwiek dalej bez narzędzi nie można zwiększyć zasięgów, czy kiedyś CDP odda w ręce graczy prawdziwy edytor czy będzie dalej twierdzić że moderzy w życiu nie nauczą się pracy z tak zaawansowanym narzędziem, bo jak wiadomo środowisko moderskie to straszne kołki :)

21.07.2017 22:26
odpowiedz
A.l.e.X
105
7.0

Ciężko ocenić ten film jednoznacznie, z jednej strony bardzo dobrze poprowadzony od początku do końca, z drugiej biegnie sobie w podobnej formie jak Król Artur od GR, czyli bardzie to teledyskowa forma. Sprawiedliwie należy się 7/10 -> obejrzeć warto, ale pisanie że najlepszy film tego roku, to gruba przesada, chyba że ktoś oglądał dwa filmy w tym roku Dunkierkę i np. The Circle wtedy może mieć i rację :)

Za formę absolutne plusy : aczkolwiek w tym roku dobrą formę A/V dostaliśmy już od Ghost in the Shell, Obcy Przymierze i Króla Artura więc nie fapowałbym za bardzo nad oprawą, że to coś o kilka klas przed innymi.

19.07.2017 21:27
odpowiedz
A.l.e.X
105

Po wystąpieniu Kaczyńskiego lepsze są już popuszczania w TVP Info, tam to dopiero jest ultra zbiór "osobowości" z Madzią (w Niemczech obrzucają mnie kamieniami) Mizerią. Normalnie obłęd w czystej formie :)

18.07.2017 23:51
odpowiedz
A.l.e.X
105

Norsca i dodatkowo : 10 sierpnia (jak miło z ich strony) :)

18.07.2017 20:37
A.l.e.X
105

mówisz o wpisie nawiedzonej która kiedy widzi księżyc w cyklu sierpa przybywającego/ubywający podbiega do ściany i wali głową całymi nocami - podpowiem to jest nieuleczalny przypadek :)

18.07.2017 17:57
odpowiedz
A.l.e.X
105

To jedyna z gier poza Wiedźminem III do której faktycznie warto kupić każdy dodatek, niestety jak zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci co nigdy w TW:W nie grali, ale to już norma, ale dzięki bogu nie tylko już w PL.

18.07.2017 17:53
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

NajPhil - Niemcy chcą od zawsze zapomnieć o porażce wojennej z 2WŚ, i na ile znam Niemców traktują te wydarzenia nie jako porażkę ideologiczną czy moralną ale jako po prostu porażkę ich państwa, mimo że oficjalnie z kim byś nie rozmawiał (Niemcem) odpowie ci że to były szalone czasy, szalonych ludzi. Mimo wszystko w tej wojnie udział brali także zwykli żołnierze, a nie tylko zbrodniarze wojenni i teraz masz grę w której pośrednio jako Niemiec strzelasz sobie radośnie do swoich rodaków. Jakoś mnie nie dziwi że u siebie mają to ocenzurowane na tyle na ile mogą.

18.07.2017 00:34
odpowiedz
A.l.e.X
105

weksel in blanco - ciekawe że są firmy które robią takie rzeczy w 2017 roku (w domyśle traktujmy ich że nie są oszustami, ale raczej dziwne metody), i że są pracownicy którzy za pracę muszą podpisać weksel, normalnie jaja jak berety ;) Co jeszcze może to ty jeszcze powinieneś im płacić a nie oni tobie ? :)

17.07.2017 22:37
odpowiedz
A.l.e.X
105

Przecież sami pozwalają na przypływanie, a raczej odbierają ich z brzegu Afryki, a ja rozumiem że statki poruszają się tylko w jedną stronę. Naprawdę zastanawiające jest to czemu nie można ich przetransportować w drugą stronę biorąc pod uwagę że to zwykli emigranci ekonomiczni.

Vader - jakie 2 miliony ?, po takich ruchach to można spodziewać się z 200 milionów chętnych. Przecież taka polityka to tylko udowadnia że tam w Brukseli to totalne osły siedzą. Weryfikacja powinna trwać 24 godziny i to aplikujący powinien w tym czasie opowiedzieć czemu tutaj przybył, a jak nie potrafi, nie chce, nie umie, to do widzenia, niech się lepiej przygotuje do rozmowy kwalifikacyjnej przy następnym podejściu jeśli będzie go stać.

I żeby nie było jestem za pomocą dla potrzebujących, a to co obecnie się wyprawia to jest inwazja na Europę, a nie ucieczka przed wojną.

17.07.2017 22:27
odpowiedz
A.l.e.X
105

Sporo świetnych dla mnie jednak wystarczy TW:Warhammer 2 aby sprawić że druga połowa tego rok będzie zacna, a że dojdzie do tego Elex, Vampyr, Cień Mordoru i przede wszystkim Divinity 2 i Wolfenstein 2 - to tylko jeszcze większa radość :)

14.07.2017 23:31
2
odpowiedz
A.l.e.X
105

hasło do konta steam : hm, poważne rzeczy, poważny związek ;)

13.07.2017 21:57
1
odpowiedz
A.l.e.X
105

Kawał historii, kawał życia z grami i kawał emocji które te gry mi dostarczyły, dziękuje za tę wspaniałą serię.

13.07.2017 21:55
odpowiedz
A.l.e.X
105

-Egon- - jakbyś nie kupował gier z bundli indie to byś miał 50 gier, a nie 1300 z których 1250 nigdy nie włączyłeś, a potem narzekanie :)

13.07.2017 21:52
odpowiedz
A.l.e.X
105

Albo chcecie mieć profesjonalny i merytoryczny portal, albo chcecie tanich lasek czytających z kartek najlepiej z agencji za 50PLN za godzinę. Długowłosy obecnie na youtube masz już zlepek w większości zawału mózgowego to jeszcze chciałbyś tutaj, mało ci ? Sony Polska i Xbox Polska to niestety po otrzymaniu dodatku Polska dostały w prezencie polskich "menadżerów", dlatego wybierają najtańsze rozwiązania: po jednej stronie mamy panie od czytania z kartki, po drugiej spoconych 15 latków waga 105kg (z zapasem chipsów i coli) ;)

13.07.2017 21:06
odpowiedz
A.l.e.X
105

Na pewno Life jest dużo lepszy filmem od Prometeusza, a przy braku dobrych pozycji sf to w sumie wychodzi że jednym z lepszych w tym roku.

Król Artur - to zależy jak ktoś nastawia się na oglądanie tego filmu, jak na teledysk i akcję to może się nawet podobać i to bardzo, bo ma swój unikalny klimat, a jak na film z fabułą to raczej nie te drzwi (konstrukcja cepa niewiele lepsza fabularnie od super SF Szybcy i głupi)

A Cure for Wellness - ciężko jednoznacznie ocenić szczególnie przez mix momentów słabych i dobrych, jednak w przeciwieństwie do Króla ma jakaś fabułę i starał się nawet zaciekawić widza.

Pozostaje nadzieja na BR że jakoś im wyjdzie, Ghost nie wyszedł za dobrze, ale klimat miał całkiem niezły brakowało niewiele aby wyszedł z tego porządny film, a nie średniak.

Black Panther - nie wiem czy chce to w ogóle oglądać. Męczą mnie już filmy od Marvela na jedno kopyto

13.07.2017 20:58
1
odpowiedz
A.l.e.X
105

Raczej małe te analityczne oczekiwania, D2 od Bungie, twórców serii Halo, gra która na PC zapewne da jeszcze lepsze uczucie strzelania, nie mówiąc o oprawie A/V i nie mówiąc tutaj już o tym że sama marka jest znana i głośna.

11.07.2017 16:37
A.l.e.X
105

Wiadomo jak było po 2008 większość firm, nie wiedziała co będzie dalej, ale dawanie opcji PUT za niewiele więcej od moim zdaniem (niskiej wyceny firmy przy potencjalnych możliwościach i własnych aktywach praktycznie równych wartości nabycia); ale nie ważne nie będę pisał publicznie o moich przemyśleniach. Niemniej, jak wyżej trzymam kciuki i życzę rozwoju, moim zdaniem i tak już najlepszego portalu o grach w PL.

11.07.2017 16:32
odpowiedz
A.l.e.X
105

Ja tą serię traktuje na równi z dokonaniami nagiej broni mniej więcej podobna dawna humoru i absurdu. W ostatniej części przeskoczyli samych siebie, więc latanie autami w kosmos wcale by mnie nie zdziwiło ;)

11.07.2017 16:23
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Trzymam kciuki za rozwój, bo moim zdaniem w 2011 to za grosze oddaliście 51% za tak dużą i potencjalnie z jeszcze większymi możliwościami firmę, szczególnie że sektor internetowo - growy jak widać ciągle dynamicznie się rozwija. Poza tym EMF obecnie jest w odwrocie i jedyne co robi to monetyzuje swoje dobra, szczególnie te duże. Można się tylko cieszyć że jest szansa na jeszcze lepsze gryonline.

09.07.2017 00:35
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Przecież to było oczywiste co będzie dalej, naprawdę ktoś myślał że będzie inaczej ? Mimo że część pieniędzy wraca do gospodarki co tak naprawdę jej mocno pomaga to rozdawanie dla bogatych lub klasy średniej która "będziemy odkładać na książeczce dla dziecka do 18 roku życia" jest całkowicie pozbawione logiki. Dodatkowo będąc w strumieniu naczyń połączonych duża część tych środków zostanie przejedzona w Lidu, Biedronkach itc, które ładnie te pieniądze transferują do swojego kraju. Więc jak PIS chciał aby pieniądze krążył w żyłach polaków to powinien dawać (po wprowadzeniu pułapu dochodów) je w formie bonów na zakupy w PSS Społem i to tylko na produkty Teraz Polska ;)

A teraz całkiem na serio, każdy kto po studiach udał się do pracy, ma średnio 24-40 lat (czyli jest w linii prostej na dorabianiu się) musi naprawdę być strasznie pozbawiony jakiejkolwiek wiedzy ekonomicznej aby pochwalać rozdawanie kapitału w tej formie. Rozumiem że PIS ma nośne hasła : emigracja, terroryzm, patriotyzm, wyklęci, itc, ale aby komuś dać komuś trzeba zabrać i właśnie najzabawniejsze jest to że najbardziej przej... jak zawsze będzie miała grupa która najbardziej potrzebuje pomocy 24-40 lat jeśli zostanie włączony powszechny plan zasysania pieniędzy w formie jakichkolwiek opłat, podatków itc. Jeśli już kogoś dociskać to najlepiej poszukać oszczędności tam gdzie można je faktycznie znaleźć czyli zredukować administrację o 50%, oraz armię o 90% w końcu jesteśmy w Nato i albo nam pomogą i damy radę, albo nie i nie damy nawet jakby każdy z nas na wojsko oddawał 90% swoich dochodów.

08.07.2017 17:45
A.l.e.X
105

Diabeuek - ty znasz 10%, ktoś zna 20 itc. na pewno nie dostałaby spora część społeczeństwa która bierze dla zasady, dla których to pieniądz dosłownie podarowany i bez znaczenia, a który mógłby się znaleźć tam gdzie jest faktycznie potrzebny. Rozmawiałem na ten temat nie z jedną osobą (rozmowy o polityce kraju) i wiem że ci dla których absolutnie nie jest to potrzebne właśnie tworzą sobie w głowie odpowiedź : PIS daje to bierzemy, a czemu nie jeśli są kretynami aby nam dawać. Powinien być bezwzględnie wprowadzony próg dochodowy na osobę i tak samo powinni być potraktowani jednodzietni jak ci co produkują dzieci taśmowo.

08.07.2017 17:05
odpowiedz
A.l.e.X
105

mastarops - praktycznie trafiłeś w sedno.

08.07.2017 17:00
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
105

NewGravedigger - "kontrole skarbowe, które na ten moment dotyczą wszystkich startujących" - tak z ciekawości co oni tam kontrolują ? Kontrole skarbowe dotyczą w głównej dużych firm, mniejsze są traktowane jako wybiórczy element, a jeszcze nigdy nie słyszałem aby US przyszedł do jednoosobowych czy jakiś małych starterów. ZUS to samo, bo logiczne jest że idzie się tam gdzie jest możliwość złupienia. Więc chętnie bym poczytał co robi US u jakiegoś startera, patrzy czy dobrze zostały przyjęte pozycje kosztowe na zakup faxu i długopisów ? ;)

giermuś1972 - a co już ci się nie podoba patriotyzm i nie dla uchodźców, bo bardziej to ich utrzyma u władzy niż 500+

Ragn'or - jeśli chodzi o mnie to oczywiście że nie bierzemy, bo więcej czasu bym stracił na złożenie wniosku który mniej więcej równa się jednemu wyjściu do sklepu ze zdrową żywnością którą dzieci przerobią w jeden dzień do WC. Rozumiem, że dla kogoś może i jest to jakiś benefit, ale dla większości rodzin które zarabiają normalne stawki jest to całe nic. Powinno być to wypłacane tylko dla rodzin które mają dochód mniejszy niż 3k na głowę. Wtedy sens byłby o wiele większy poza tym mogli by wypłacać wtedy np. 1000+ dla potrzebujących.

szaka24 - zlikwidowali ulgi (raczej nigdy nie skorzystałem z żadnej i pewnie nigdy nie skorzystam), zamrozili progi, oraz kwotę wolną zawsze mogłeś być na liniowym na własnej działalności, nawet pracując dla kogoś jako jednoosobowy; kwotę wolną, w sumie zawsze mnie zastanawiało po co ona jest to tak dla was dużo zmienia od jakiej zapłacicie, nie zapłacicie podatek ? podatki lokalne - hm, moim zdaniem stoją w miejscu od wielu lat. stawka na VAT - mówisz o tym 1% który dla większości ludzi niczego nie zmienia ? Ja bym napisał inaczej nikt raczej nic nie wprowadził dobrego poza SLD dawno temu, obecnie PIS obiecuje pomoc dla MSP, więc zobaczymy, za to na pewno PIS nie wprowadzi euro, co dla mnie tutaj jest największym problemem i pompowaniem dalsze instytucji finansowych.

08.07.2017 16:36
odpowiedz
A.l.e.X
105

poleca Hollow Knight świetna produkcja o której niestety głośno tylko w wewnętrznym kręgu.

03.07.2017 22:33
A.l.e.X
105

płacenie za propagandę z TV - dla mnie kosmos w czystej formie, uczciwe byłoby jakby rząd płacił z 500 PLN za każde obejrzenie wiadomości, jakby się poprawiła sytuacja w domach ;)

03.07.2017 19:00
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
105

będzie z tego dobra gra ;) ciekawe gdzie odbędzie się finałowa walka hehe

02.07.2017 23:51
2
odpowiedz
A.l.e.X
105

jakby korzystanie ze steam było opcjonalne a nie wymagane można by było publikować z dumą takie dane, a tak czekam wkrótce na news od Microsoftu odnośnie ile osób korzysta z OS od MS grających w gry przy udziale biblioteki DX ;)

02.07.2017 23:49
1
odpowiedz
A.l.e.X
105

W sumie można polecić wszystkie, z tym że na Dex trafiłem przypadkiem, a okazała się solidną grą (nawet wbiłem calaka).

01.07.2017 08:02
odpowiedz
A.l.e.X
105

Meehovv - mogli by wydać ją lepiej, ale i tak wydali dobrze, nagonka na BD jest bez sensu dlatego że włożyli swoją pracę w coś i oczekują zapłaty, pomijam już osobną kwestię odnośnie licencji praw itc. Ja dla przeciwwagi polecam zdecydowanie wersje EE.

01.07.2017 07:57
odpowiedz
A.l.e.X
105

Wszystko idzie obecnie w kierunku abyśmy się złożyli na rekompensatę strat / bo jeśli zawiniło państwo to nie tylko zwrot co zwrot + zapłata za cierpienie. Czy to źle, w sumie z mojego pkt widzenia państwo zawiniło, bo naprawdę czym można nazwać to że wszystkie organy jeden po drugim całkowicie olewały działalność tej firmy. Można naprawdę przemilczeń co wyprawiała skarbówka, szczególnie że cały czas było zgłaszane w wielu organach że firma sobie hasa bez kontroli. Przynajmniej oglądając posiedzenia można zobaczyć fajny obraz urzędnika : typowe miernoty które za nic nie odpowiadają, o niczym nie wiedzą, a dodatkowo są mocne tylko za swoim biurkiem.

01.07.2017 07:51
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Zastanawia mnie co publicznie powie Błaszczak i co będzie nadawał z bunkra predi jak faktycznie w pl dojdzie do jakiegoś aktu terroryzmu bo po prostu przejadą do nas oszołomy normalnie samochodem z Niemiec, czy innego kraju EU bez żadnego piep**enia że następuje desant na Polskę na pontonach. Wtedy zapewne większość z wypowiadających się tutaj super myślicieli zrozumie że ich strach przed ludźmi z reklamówką w ręku jest mniej więcej na poziomie strachu przed kleszczami ludzi mieszkających na biegunie polarnym. Naprawdę nie mogę się nadziwić jaki poziom kretynizmu umysłowego następuje w naszym społeczeństwie. Przecież doskonale wiecie, a może i nie wiedzieć (niektórzy może są po prostu mało inteligentni) że cała ta rozmowa o przyjmowaniu/nieprzyjmowaniu z szczekaniem ogórkowej (ta to przeszła już samą siebie z robienia z siebie błazna) to tylko polityka i zbieranie słupków wśród przestraszonych ludzi z zabitych dechami wiosek.

Jeśli już polska kogoś przyjmie to będzie to po selekcji i doskonale wiecie że te osoby trafią do ośrodków gdzie ich poziom swobody nie będzie o wiele większy od więzienia. Niby wydaje się że środowisko graczy to ludzie z jakimś zasobem wiedzy i wyobraźni ale chyba to już nie te czasy.

30.06.2017 21:31
2
odpowiedz
A.l.e.X
105

Jest tyle zaległych hitów i wyprzedaż na steam że nie ma potrzeby na siłę szukać jakieś "dobrej" gry wydanej w lipcu. Każdy sobie może zrobić hitowy lipiec sam, wystarczy odszukać jakąś pominiętą przez przypadek perełkę.

27.06.2017 16:13
1
A.l.e.X
105

Świetna gra, z dodatkiem jeszcze lepsza :)

27.06.2017 14:59
2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

lordpilot - niestety, najgorsze co mogło spotkać Polskę to obecna władza, oraz wychowanie "patriotyczne" w naszej ojczyźnie, ci ludzie nie tylko nie rozumieją słów papieża, ci ludzie nie tylko nie rozumieją naszej wiary, co po prostu wykorzystują głupich ludzi do swoich celów. Współczuje obecnie z całego serca wszystkim ludziom którzy dali się w to wciągnąć. W moim otoczeniu sporo ludzi głosowało na PIS i wiem że nikt w 2019 na nich nie zagłosuje. Aż boje się pomyśleć ile przez te dwa lata zostanie jeszcze przelane jadu i szczucia człowieka innym człowiekiem. Polska zawsze uważana była za wspaniały gościnny kraj i smutne jest to że wystarczą 4 lata rządzenia aby całkowicie zmienić ten obraz.

26.06.2017 23:04
3
A.l.e.X
105

Kilgur - napisałem to jako ojciec, a nie jako katolik, jak ktoś atakuje dziecko jest dla mnie zerem. Jeśli tego nie zrozumiałeś to twój problem.

Wracając do hipokryzji wątpię czy w ułamku procenta pomagałeś różnym ludziom tyle co ja, ale to też twój problem, codziennie patrząc w lustro sam doskonale wiesz czy jesteś dobrym człowiekiem, czy nie.

26.06.2017 21:29
1
A.l.e.X
105

o ile wiem do kościoła nie chodzi się w halce i dobrym zwyczajem była skromność, więc nie wiem co ma jedno wspólnego z drugim.

26.06.2017 21:27
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Widzący - ciężko się odnieść że takie g.. i to 59 jeszcze nie zapoznało się z policyjną interwencją za pomocą tessera. Można tylko przepraszać matkę i szkoda przede wszystkim dziecka które nic nie zawiniło, dodatkowo dla 2.5 latki może być to trauma i szok, szczególnie że dzieci w takim wieku tryskają jak to dzieci uśmiechem i miłością. Smutne to strasznie. Szkoda że nikt w kościele nie zwrócił na to uwagi. Nie jestem za przemocą, ale dla takiego gnoja należy się porządne pałowanie, a najlepiej deportacja do Syrii gdzie nasz bohater mógłby się wykazać. W Sopocie takie rzeczy to istny kosmos, ale jak g... zjechało z jakieś wsi do trójmiasta pierwszy raz w życiu. Wstyd.

23.06.2017 22:33
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

w sumie ostatnio 8 dlatego tak lubię for honor ;)

23.06.2017 15:43
odpowiedz
A.l.e.X
105

Przeważnie wpłacając na kickstartera dostajesz za ułamek oficjalnej ceny grę kiedy się pojawi, dostęp do bety, oraz innych atrakcji. Najbardziej mi kiedyś zależało na betach, ale po ostatniej alphie/beta z Warhammer 40K - Inquisitior - Martyl stwierdziłem że bety mnie już nie bawią szczególnie że zaczyna to przypominać darmowe beta testy oparte o społeczność. Nawet jak coś teraz kupię czekam do oficjalnej premiery a radością samą w sobie jest fakt że powstała gra na którą czekam.

23.06.2017 15:39
A.l.e.X
105

Soul - zdrowie i szczęście mojej rodziny jest dla mnie jak najbardziej ważne.

Widzący - "sztuką jest dostrzec ich nieważność", większość ludzi na pewnym poziomie zarobków (nawet nie dużych) kiedy ma bilans dodatni i każdy miesiąc kończy się plusem i kolejnym powiększaniem wartości konta potrafi to dostrzec, więc nie jest to zarezerwowane dla bóg wie kogo. Sam mam środki zgromadzone w aktywach i pasywach na tyle duże że dla przeciętnej osoby jest to abstrakcja / jednak jestem daleki od stwierdzenia: że gdybym nie miał nic życie mojej rodziny byłoby identyczne bo żylibyśmy w lesie, żywili się świerszczami, a wodę pili z roztopionego śniegu, a szczęście dawałoby nam patrzenie w gwiazdy. Nie bądźmy hipokrytami.

23.06.2017 00:46
A.l.e.X
105

Akurat Sniper 3 to dobra gra (szczególnie teraz po patchach jest wręcz znakomita) - polecam.

23.06.2017 00:44
odpowiedz
A.l.e.X
105

Chcesz mieć odrzut broni na PC - zachęcamy wszystkich do zakupu pada hasło : "poczuj się tak jak gracze którzy mogli przeżyć te niewyobrażalne doświadczenie płynące z Destiny część I"

23.06.2017 00:39
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Dla mnie pieniądze już dawno przestały mieć jakiekolwiek znaczenie w znaczeniu przeżycie, czy godne życie, ale nadal zwiększam swój majątek na różne sposoby niewymagające dużego zaangażowania, ponieważ żyjemy w świecie opartym o nie i pisanie takich rzeczy jak napisał Soul dla mnie jest trochę śmieszne. Bo co innego z mojego punktu widzenia być emerytem i sobie korzystać z życia je mając, a co innego udawać że można przenieść góry nie mając żadnych środków, no chyba że zamieszkamy w jakieś wiosce hobbiton gdzie naszym zajęciem na następne 50 lat będzie wypiekanie chleba.

I teraz :
- pieniądze abyś mógł kpić obie to co pragniesz : z jednej strony raczej mogę, z drugiej strony raczej nie mogę kupić sobie Villi Leopolda – takie tam drobne 500 milionów euro, chętnie bym zrobił taki prezent żonie / niestety nie mogę chyba że nagle okaże się że Bill Gates postanowił mnie usynowić ??
- sława i uznanie – nigdy tego akurat nie rozumiałem, żyć aby się ukrywać : to akurat nie moja bajka
- radość życia – wszystko się dzieje w naszej głowie, niemniej byłem tym szczęśliwyszy czym miałem więcej możliwości, głównie dlatego że mogłem robić więcej prezentów i przede wszystkim mieć więcej czasu dla rodziny, itc.
- zdrowie – jeśli nikt nie miał okazji spotkać się z największym nieszczęściem, czyli brakiem zdrowia to może pisać hasła bez pokrycia. Jeśli jednak kiedykolwiek zachoruje on sam lub najbliżsi to oczywiście stwierdzi : że zdrowie jest najważniejsze, ale aby je ratować trzeba czasem niewyobrażanie dużych pieniędzy i jeśli się je ma to można / a jeśli się ich nie ma to czeka smutny koniec. Akurat właśnie w tym przypadku okazuje się że jednak pieniądze mają znaczenie.
- miłe i ładne dziewczyny – to to jakiś kosmos – zazwyczaj ładne i miłe są mądre, a te znając swoją wartość szukają facetów rokujących, albo przynajmniej na własnym poziomie. Czym masz więcej środków tym kolejna do ciebie zaczyna przypominać tą z PRL (ale to pewnie same k…y) ??
- prawdziwych i serdecznych znajomych – to akurat jest mało istotne jak ma się własną rodzinę, przez całe życie odchodzą starzy i przychodzą nowi tak po prostu jest.
- szczęśliwej rodziny i zdrowych dzieci – najwięcej szczęścia dla rodziny daje własne zaangażowanie i poświęcony czas (nie wykonalne jeśli musisz pracować), zdrowe dzieci – modlisz się o to, pragniesz, życzysz sobie, jak pojawia się choroba (wydajesz na zdrowie wszystko co masz)
- sensu życia – jeśli masz dla kogo żyć już masz największy sens, dodajesz do tego hobby i sens ci rośnie x2, dodajesz do tego szczęście i zadowolenie z życia masz już x3

22.06.2017 23:45
A.l.e.X
105

SpoconaZofia - nie +20% wzrost akcji firmy, zawsze lubię jak firma w jeden dzień potrafi ci sprezentować fajny bonus. Na ten moment dzięki CDP mam kilka nieruchomości więcej, ale jak widzę nie tylko oni mnie sponsorują ;)

21.06.2017 17:16
odpowiedz
A.l.e.X
105

obecnie jest promocja więc całość można kupić za grosze.

21.06.2017 17:12
A.l.e.X
105

Różnica jest taka że wy jedyne co zwiedziliście to granice waszego miasta. Proponuje wyjechać i samemu zobaczyć ten strach ludzi w oczach. Szanse na to że któryś z was zginie w ataku terrorystycznym w w/w krajach to jak podwójna wygrana w totka, rozumiem że każdy z was już raz wygrał i boi się wygrać kolejny raz. Macie obaj co najmniej 500x większa szanse że zginiecie na przejściu dla pieszych. Napędzacie sami siebie w tym strachu, proponuje zacząć budować bunkry ;)

21.06.2017 17:04
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Mam podobne zdanie na pewno gra zasługuje na mocne 8/10. Polecam. Dodatkowo fajny bonus +20% farm 51 :) Jutro pewnie dołoży się kolejne +20%

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-06-21 17:07:07
21.06.2017 11:04
odpowiedz
A.l.e.X
105

Na ten moment ciężko wydać wyrok, ale jest dobrze, przynajmniej początek.

21.06.2017 11:01
odpowiedz
12 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Większość wypowiedzi w Internecie niestety woła o pomstę do nieba, co niestety nie jest już takie dziwne w dobie smartphonów, czy tabletów za złotówkę dla Janusza i Grażyny. Nasze społeczeństwo niestety przyjęło retorykę absurdu na którym obecna władza buduje swój kapitał -> strachu. Zastanawiające jest jakim trzeba być kretynem aby wpaść w nurt w który sami wpadamy: jeszcze niedawno kiedy ktoś za granicą spotkał pijanego Polaka, od razu starano się przypiąć łatkę „Polacy to pijacy” mimo że pijany był jeden na kilka tysięcy, kiedy jakaś Polka za imprezowała starano się od razu przypiąć łatkę „Polki są łatwe”. Szkoda mi wszystkich którzy zamiast dbać o swój intelektualny rozwój aby pod koniec życia zostawić dla rodziny majątek, oraz dbać o swój rozwój duchowy aby w naszej wierze katolickiej choć raz w życiu pomóc komuś bezinteresownie (lub wiele razy) jedyne co robi to syczy nienawiścią.

Tak z ciekawostek : ostatnio mało wypowiadałem się na forum, bo jest lato, bo miałem sprawy do załatwienia i akurat m.in. byłem w z terroryzowanej Francji, Belgii i UK (Londyn). Tutaj nie ma takiego przekazu, czy retoryki jak w Polsce Katolickiej, tutaj każdy ma jakiś rozsądek i doskonale wie że te sytuacje spowodowane są przez skrajnie upośledzone jednostki które na tle całego społeczeństwa stanowią jakiś ułamek, ułamka.

Ze śmieszności pojawiła się akcja dziennikarzy TV którzy szukali w środowiskach polonijnych ludzi którzy wypowiedzą się przed kamerą „boimy się, nie wiadomo co będzie jutro, boimy się” aby jeszcze bardziej budować swój wizerunek bohaterskich obrońców polski (rząd).
Niestety po przyjeździe miałem okazje obejrzeć dwa odcinki TVP Info w tylewizji, gdzie pani Ogórek oraz gość z zezem który codziennie dostaje chyba elektrowstrząsy, oraz wczoraj gość z brodą i kucykiem wyglądający jak ćpun lata 80 i nasz dziennikarz prawicowy przez dwa odcinki podsycali nienawiść, strach i wszystko co najgorsze w ludziach. To co widziałem nie było nawet żenujące, to było po prostu przykre że są ludzie tak skrajne upodleni.

Dlatego mój wewnętrzny sprzeciw jako katolika, nawet nie ortodoksa jest zawsze i wszędzie kiedy słyszę lub widzę jak nienawiść bierze górę.
Naprawdę szyflatkowanie wszystkich i wrzucanie do jednego worka to ideologia znana nam doskonale z historii i oby nigdy więcej nie pojawił się ktoś kto będzie buntował ludzi do czynienia zła na niewyobrażalną skalę.

20.06.2017 18:46
odpowiedz
A.l.e.X
105

Na ten moment z recenzji wynika że fabularnie jest ciekawie, ale gameplayowo trochę leż, za chwilę sam sprawdzę i ocenię.

19.06.2017 21:15
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Ludzie żyją na jednej ze skał latających w kosmosie, nie robiąc praktycznie nic aby mieć możliwość mieszkania na innej, za to na tej skale na jakiej mieszkają dzielą i stawiają mury w XXI wieku, szczerze mówiąc wszystkie nurty narodowe w obecnych czasach to ciemnogród: sami chcemy jeździć po świecie, ba mieszkać gdzie wskażemy palcem na globusie, ale u nas nie, u nas nikogo obcego nie chcemy...

19.06.2017 21:07
odpowiedz
A.l.e.X
105

idealny sposób na biznes, aż dziwne że nie wymyślił tego polak ;)

18.06.2017 20:20
3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Ukończenie gier na ilość nie ma sensu, bo jedne gry kończy się po 4-5 godzinach, niektóre po 300 godzinach. Ja kończę rocznie większość wartych uwagi, myślę że z 50-60 rocznie.

18.06.2017 20:15
odpowiedz
A.l.e.X
105

Czekam z niecierpliwością !

18.06.2017 20:14
odpowiedz
A.l.e.X
105

Szykuje się piękny prezent dla fanów !

15.06.2017 22:28
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

W sumie sporo fajny gier zapowiedziano, naprawdę nie ma co marudzić, bo obecne czasy to raj dla graczy. Dla mnie osobiście najbliższym sercu jest nowy Wolfenstein, bo New Order i Old Blood postawił naprawdę wysoko poprzeczkę nie tylko w formie gameplaya, co świetne kreacji alter świata.

13.06.2017 22:37
A.l.e.X
105

Camelson - odpowiedziałem na post powyżej, biorąc pod uwagę ostatnie filmy i bohaterów DC/Marvel. Marvel jak dla mnie skończył się dawno temu na ostatniej części X-Mem (3), od tamtej pory przeskoczył w tryby zasuwania pociągiem Disneya czyli tworzenie masówki dla amerykańskich rodzin.

13.06.2017 22:12
A.l.e.X
105

Masz rację w tworzeniu seryjnych gniotów zresztą tak jak napisałeś znajdź chociaż jeden film Marvela który może równać się z Mrocznym Rycerzem, pomijam już kwestie ze WW kładzie większość marvelów ty z nazwanych przez ciebie lepszymi. Na ironię nie wypowiedziałeś się nic o strażnikach którzy jako jedyni są naprawdę dobrą serią od Marvela.

13.06.2017 22:05
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105
3.0

Mogli by zrobić fajną grę w swoim stylu na bazie historycznych wydarzeń. Dać jakiegoś bohatera z krwi i kości + dobrą fabułę, a nie męczyć bez końca beznadziejny wątek fabularny Animusa oraz odwiecznej walki Assassinów z Templariuszami (to było śmieszne i głupie raz, może dwa a nie 7-8 razy). Powinny tę markę zakopać głęboko i robić po prostu dobre gry bez tej całej otoczki SF.

Na ten moment NIE, NIE i jeszcze raz NIE

13.06.2017 21:43
odpowiedz
7 odpowiedzi
A.l.e.X
105

w sumie w Polsce to prawdopodobnie tylko dla hydro ;)

13.06.2017 21:41
1
odpowiedz
A.l.e.X
105

Bungie i PC = chyba lepiej być już nie może :)

13.06.2017 21:40
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Klimat świetny w sumie trailer mnie kupił :)

13.06.2017 21:38
1
odpowiedz
A.l.e.X
105

CoD SP jest całkiem niezły szczególnie dwa ostatnie, za to ostatni CoD MP to dosłownie wołał o pomstę do nieba. Był totalnie niegrywalnym arenowym gniotem gdzie gra wyglądała jak respawnowa sieczka. BF1 był sporo lepszy ale i tak w moje skali dobrych gier MP przeciętny. Dopiero TF2 w MP był naprawdę świetną pozycją. Jeśli za MP weźmie się zespół z wizją to może coś z tego będzie jak zajmie się zespół z ostatniego CoDa MP to ładne będą tylko trailery z gry.

13.06.2017 21:31
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

kupa śmiechu, w sumie po co robić nowe gry można w koło remasterować na nowy sprzęt i prosić po 50 euro ;)

13.06.2017 02:58
odpowiedz
A.l.e.X
105

Jestem super zaskoczony datą premiery, bo spekulacje były że będą to ostatnie dni grudnia, a tak we wrześniu TW2, a październiku królować będzie WC od Bethesdy :)

13.06.2017 02:56
A.l.e.X
105

Szkoda że nadal bez daty, ale dawno czekam na moją kopie.

13.06.2017 02:39
odpowiedz
A.l.e.X
105

Wolf zdominuje październik, dla mnie New Order to niedościgniony wzór robienia świetnych klimatycznych FPSów, w sumie jedyny fps od dawna który sprawił mi taką samą radość z jego przejścia jak gry z serii Halo. Czekam z niecierpliwością !

10.06.2017 10:14
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
105

News z tych śmiesznych o poranku. A takie pytanie na jakim PC działa gorzej niż na Scorpio, bo mogę postawić zamek vs bierki że na większości pc użytkowników gola będzie działać lepiej.

09.06.2017 23:26
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

TVP nic i nikt nie przebije takie wiadomości to jak dziennik sprzed '89. Nie wiem jak można w obecnych czasach gdzie każdy ma dostęp do Internetu tworzyć takie wiadomości, publikacje, narracje jak w TVP. TVN także nie cierpiałem swego czasu kiedy miałem wrażenie że kolenda nadaje wprost z pupy tuska ;)

09.06.2017 23:20
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Przecież Marvel jakościowo jest daleko za DC, poza jednym filmem Zimowy Żołnierz i Strażnikami serią nie wydał niczego co nie nadawałoby się do kosza z miejsca. Nie rozumiem jak mogą się komuś podobać marvelowe gnioty na jedno kopyto. W sumie to nawet wiem trzeba mieć niskie wymagania i wiek w okolicy 13 PEGI ')

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-06-09 23:22:21
09.06.2017 23:11
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105

Zawsze kupuje na lato z 20-30 koszulek z gier, bo niby czemu jeśli mogę chodzić luźno ubrany mam chodzić w czymś czego nie lubię ?

08.06.2017 22:20
odpowiedz
A.l.e.X
105

szkoda że jeszcze nie napisali złota edycja zawiera grę, pozostałe edycje zawierają odpowiednio normalna - 30% gry, deluxe - 60%, super deluxe - 75% gry. Po jaja od WB i Cieniu Mordoru widzę że zaczyna się era kosmicznych edycji kastratów.

08.06.2017 22:15
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
105

Bo jest najsłabszą grą BioWare ?

06.06.2017 15:34
odpowiedz
A.l.e.X
105

Niestety to jest gwarancją pojawienia się kolejnej odsłony tego gniota. Szkoda że po 3 pierwszych filmach poszli w kierunku parodii.