A.l.e.X:

Profil Gry Komentarze
Forum

A.l.e.X ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

24.10.2016 18:33
-3
A.l.e.X
93

blood - mylenie że małżeństwo jest dane raz na zawsze jest błędne samo w sobie, dlatego że bycie razem to nie niewola, zawsze może się zdarzyć że żona albo mąż zakocha się w kimś innym i tak naprawdę nikt na to nie ma wpływu. Ja wiem że fajnie by było być przekonanym że to jest status niezmienny, ale jak pokazuje ilość rozwodów co roku, albo zdrad tak nie jest. Myślisz jak typowy facet, zresztą ja też tak myślę, myślało też tak wielu moich kolegów którzy obecnie widzą swoje dzieci raz na tydzień bo ich byłe już żony mają nowych mężów. Moim zdaniem lepiej być realistą, niż rozczarowanym marzycielem. Jeśli się uda dotrwać do końca życia to super, a jak się nie uda to samo życie.

24.10.2016 18:28
-3
odpowiedz
A.l.e.X
93

szkoda tylko że CVI wymaga wielu patchy, bo obecnie wiele rzeczy wymaga naprawy.

24.10.2016 18:24
-3
odpowiedz
A.l.e.X
93

wiko123 - dobre gry się same bronią, widocznie kupujesz takie które cię nudzą, nie przejmuj się nie jesteś sam ja też nie gram w gry na siłę jeśli któraś mi się nie podoba albo słabo podoba to jedyne co robi to leży w zbiorze gier steam. Gier jest na tyle dużo i co roku wychodzi kilkaset nowych że zawsze każdy znajdzie coś dla siebie, chyba że te hobby powili cię zaczyna męczyć, to się też może zdarzysz, no cóż wtedy pozostaje zmienić na inne.

24.10.2016 18:20
-3
A.l.e.X
93

te pliki po edycji muszą być zapisane jako tylko do odczytu.

24.10.2016 18:16
-4
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

No mistrzowie po paru dniach które poziomy ? Zobaczymy kto nolifuje :)

24.10.2016 18:13
-3
A.l.e.X
93

blood - widzisz żona nie jest dana na zawsze tak samo jak mąż, czy małżeństwo, nie uznaje podziału że wszystko jest wspólne, wszyscy którzy tak uważali (znajomi) po rozwodach zaczynali od zera często wracając w wieku 50+ lat do mamy (będąc bezdomnymi). Każdy powinien mieć oddzielny majątek (kobieta i mężczyzna) to jest zdrowe dla rodziny. Ja z żoną mam oddzielne konta, mamy oddzielne nieruchomości, itd. więc nawet jeśli by nam kiedyś nie wyszło nikt nie zostaje poszkodowany. Płacę za wszystko bo czuję taką potrzebę i uważam że jako facet tak powinienem robić. Robiłem tak nawet jak byłem biednym studentem. Uważam że jeśli mężczyznę stać na utrzymanie domu, to powinien to robić.

Child of Pain - bo to jest prawda, kobiety zazwyczaj zarabiają mniej, poza tym komu bardziej zależy ? Jak ktoś się stara o dziewczynę, czy kobietę i ją zaprasza, zabiera w ciekawe miejsca, organizuje czas i ona ma za to płacić ? Jakieś nieporozumienie. W dobrym tonie jest jak "zaprosisz dziewczynę na bal kupić jej balową suknie" Dla mnie "wyrywanie" pieniędzy od dziewczyny to zwykła kradzież, a pisanie jak b212, zarabiam 10x i chce aby się dokładała. Człowieku jak zarabiasz 10x jak inny człowiek to nie możesz odpuścić tego 1x i zarabiać 9x tyle ? Dla mnie niemoralne.

24.10.2016 16:43
-5
A.l.e.X
93

Logan - tzn. co masz na myśli wkład ?
Paudyn - chodziło o przykład, że poza rzeczami które są wspólne opłacam też rzeczy które są jej, a które są z mojego pkt widzenia drobiazgami. Samochód to był przykład pierwszy z brzegu. Można w skrócie powiedzieć płacę za wszystko co jest niezbędne do życia, żona w tym czasie swoje pieniądze wydaje na to na co ma ochotę. Ja nie wnikam co ona kupuje, ona nie wnika co ja dlatego jest zdrowy system i nikt nikomu niczego nie zabrania. Jeśli chodzi o dzieci to także ja opłacam wszystkie rachunki jakie generują, ale to też są drobiazgi.
not2pun - czy ja wiem, jeśli żona wychowuje dziecko to jest to tytaniczna praca, min. dlatego każda kobieta dostała rok płatnego macierzyńskiego. Zajęcie się domem to też kup roboty jeśli się komuś chce. My wychodzimy z założenia innego niech każdy robi to na co ma ochotę nikt nikogo nie zmusza do pracy, jak np. moja żona jest w domu to nie oczekuje od niej że będzie sprzątaczką, kucharką itc. Chce to zrobi, nie to nie. Jak np. ja mam ochotę zająć się ogrodem to siedzę dniami w nim, a są takie chwile że mam to w ... wtedy przyjeżdża firma i robi to za mnie, w końcu życie to nie niewola, czy zbiór obowiązków. Dla mnie najważniejsza aby wszyscy byli szczęśliwi.

24.10.2016 15:23
-5
A.l.e.X
93

Bramkarz - nie wiem tak sobie napisałem (nie jestem prawnikiem), nakaz ma być wydany przez sąd, na wniosek prokuratora.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-24 15:25:25
24.10.2016 15:15
-5
odpowiedz
8 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Tak się zastanawiam jak czytam wasze wypowiedzi, czy tak dużo się przez te lata zmieniło ? Zawsze to mężczyzna zapraszał, zabierał, zapewniał i opłacał wszystkie rzeczy. Robiłem tak za czasów dzieciństwa (16-17 lat) kiedy na każdą złotówkę musiałem zapracować malując np. płoty, robiłem to także na studiach gdzie jak wiadomo dla studentów się nigdy nie przelewa. Wręcz jeśli jakiś znajomy chciał aby to dziewczyna za niego zapłaciła, lub mu coś kupiła było to piętnowane / takie nie męskie, a taka osoba była na marginesie : często też mówiono na niego skąpiec, żyd itc. i wytykano palcem.

Ja zawsze płaciłem kiedy jeszcze miałem dziewczyny za wszystko co było w znaczeniu wspólne przyjemności. I nie było to tylko wyjście do kina ale także wycieczki na które musiałem niekiedy zbierać po kilka miesięcy (jako student zasuwać w różnych studenckich pracach takich jak np. układanie towaru, rozpakowywanie, bycie mikołajem :) - to były biedne ale fajne czasy)

Dzisiaj kiedy od kilkunastu lat mam żonę, płacę za wszystko, wydaje mi się to całkowicie normalne. Mam z żoną oddzielne konta, ona swoje pieniądze wydaje na siebie (czytaj tylko na własne zachcianki), a jest majętną osobą. Ubrania, rachunki, jedzenie, ... wszystkie koszty życia, wycieczki, wyjazdy opłacam ja. Żona ma 2 samochody za które ja płacę OC/AC wszystkie koszty eksploatacyjne.

Wydaje mi się to całkowicie normalne, facet jeśli nie stać go na żonę i dzieci nie powinien się w to angażować, z prostej przyczyny najłatwiej zawsze pokłócić się o pieniądze. W końcu my mężczyźni mamy zapewnić byt rodzinie.

24.10.2016 14:58
-4
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
93

No dobrze, wracając jeszcze do tematu. Mam kilka pytań co sądzicie:
- zgodnie z Polskim prawem nie ma prawnego obowiązku wpuszczenia policji do domu, bez nakazu sądu. Przeszukanie może być wykonane bez nakazu jedynie kiedy zachodzi podejrzenie że w czasie przeznaczonym na przeszukanie może dochodzić do popełnienia przestępstwa (w rozumieniu dużego). Prawdą jest że nakaz może policja dosłać w ciągu 7 dni po czynności ale tylko jeśli przeszukanie było uzasadnione prawnie (np. rozbicie dużej nagrywalni pirackiej, a nie wejście do domu osoby prywatnej która jest podejrzana o to że 2 lata temu pobrała film z internetu)
- kolejny aspekt prawny, nie ma możliwości zatrzymania sprzętu bez zgody właściciela, bez sporządzenia protokołu. Jeżeli osoba jest tylko podejrzana zabezpieczenia można dokonać tylko w formie patrz pkt pierwszy po uzyskaniu nakazu.
- nie można ścigać z zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa jeśli mamy mowę o przypuszczeniu, jeśli jest tylko podejrzenie o popełnieniu przestępstwa, w tym wypadku nie ma prawnej podstawy do wpuszczenia policji, wydania sprzętu - policja nie może wejść i zabrać chyba że działa na podstawie silnych dowodów np. materiał pedofilski, grupa pedofilska, ma już dowód w sprawie, ale czynności przeszukania mają miejsce po nakazie i w domu, materiał zabezpieczony zostaje dopiero po stwierdzeniu posiadania materiałów z przestępstwa na miejscu.
- teraz temat materiału dowodowego czyli logów IP i adresu MAC, jeśli ktoś korzysta z internetu z sieci komórkowych lub neostrady stacjonarnej, lub stacjonarnego od dostawców komórkowych to ma adres dynamiczny z puli dynamicznej, tych adresów przypada setki na jedna IP, adres MAC jest jeden dla danego odbiorcy, ale też do zmiany w każdej chwili dynamicznie jeśli ktoś chce, pomijam już używanie np. dynamicznego VPN lub szyfrowania miejsca pobyty np. F-Secure Freedome wtedy w życiu nie ma możliwości do namierzenia bez użycia naprawdę potężnych sił. I mówimy tutaj o otrzymaniu tych danych z 2014 roku, nie w czasie rzeczywistym (jakiś kosmos).

I teraz na koniec nasza firma wielokrotnie wykonywała prace na rzecz prokuratur, czy sądów, w przypadku policji zawsze jest to na wniosek prokuratora. Mimo że płatnikami są dobrymi, to nie wyobrażam sobie aby jakaś firma zakopała się na rok czasu w zleceniu na sprawdzenie komputerów w takiej ilości. Poza opinią pozostaje kwestia odpowiedzi na pytania. Kiedyś sami dostaliśmy temat gdzie mieliśmy ocenić kilkaset jednostek budowlanych ze względu na podejrzenie popełnienia przestępstwa, ale był to temat gdzie już materiał dowodowy był zebrany na tyle aby nie było to tylko podejrzenie, temat b. duży, gdzie były zamieszane środki unijne i do tego trwało to 2 lata i była to praca czysto powtarzalna. I nigdy więcej takiej roboty nie weźmiemy. Firma praktycznie zakopała się w jednym temacie i nie było widać końca. Podkreślam nie chodziło o film za 15 PLN, tylko elementy po kilkadziesiąt tysięcy za sztukę, do tego na tym etapie były już postawione zarzuty prokuratorskie i chodziło o oszacowanie skali czy kilkanaście, czy kilkaset oszustw, a nie podejrzenie o popełnieniu przestępstwa, w formie może go nawet nie było. Prokuratura nie podejmuje się tematów w których może wtopić.

Generalnie jestem daleki od teorii spiskowych, ale w głowie mi się nie mieści aby angażować takie środki po to aby ustrzelić muchę i to na podstawie domysłów.

1. z tych zarekwirowanych komputerów może okazać się że nielegalny materiał ma 5%
2. kancelarie prawnicze tylko czekają aby dostać taki fajny proces zbiorowy o "aresztowanie bezpodstawne sprzętu", przecież tutaj chodzi o to że ludzie mają zabrane często narzędzie pracy, więc dochodzi także możliwość utraty zarobku i to wszystko w imię pobrania filmu za 15 PLN z netu, który chyba nawet był już w TV (totalny odlot)
3. co w sprawach gospodarczych gdzie potrzebni są fachowcy od oceny oprogramowania itc.

Dla przykładu podam też że mój dobry kolega który produkuje sterowniki do instalacji gazowych do samochodów, przez 3 lata dochodził swojego przy kradzieży oprogramowania w sterowniku i użycia w modelu innej firmy. I oceniało to kilku biegłych i chodziło o sumę liczoną także w milionach.

Dlatego cała ta akcja jeśli jest prawdziwa to jest typową pokazówką i stratą pieniędzy państwowych, a PIS i wtedy na niego głosowałem miał stworzyć państwo tanie i skuteczne w działaniu.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-24 15:24:04
24.10.2016 01:06
-3
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Odnośnie ostatnie głośnej akcji policji.

Wiece co tak się zastanowiłem przez chwilę jeśli się mylę to mnie poprawcie, pomijam oczywiście aspekt używania P2P które powoduje rozpowszechnianie plików, ale jak to jest z Neostradą i np. sieciami komórkowymi LTE, przecież tam jest po pierwsze adres dynamiczny z b. dużej puli, po drugie adres MAC jest zmienny (większość osób sobie potrafi sam zmienić), po trzecie mimo prawa o 2 latach utrzymywaniu logów, to na pewno ani Orange, ani T-Mobile, ani Play nie bawi się w ich trzymanie, a nawet jeśli to pula jest olbrzymia. Więc wychodzi na to że ofiarami (bo inaczej nie można tak nazwać zabranie komputera, bo nie jest to podobno babol i faktycznie komputery zostały zabrane, nie dyski, ale cały sprzęt bezpodstawnie, pomijam tutaj aspekt prawny -> nie mogą tego zrobić bez nakazu sądu, ale zabrali jest interwencja RPO) są osoby które mają internet z sieci lokalnych.

Oczywiście że jestem i zawsze będę przeciwny piractwu, ale taka akcja jest całkowicie niewspółmierna do dotkliwości, a prawo dokładnie określa, że przeszukanie i rekwirowanie przedmiotów musi być proporcjonalne do czynu zabronionego. Jak więc można zabrać komuś komputer nawet wartości 1000 PLN, jeśli film który pobrał jest wart 15 PLN, a nawet przez mnożnik x25 (zwyczajowy do ugody) to nadal jest to niecałe 400 PLN. Coś tutaj jest grubymi nićmi szyte, nie żebym twierdził że wiadomości kłamią...

Acha wg. czasówki sprawdzenie dysku komputera to ok. 10 godzin pracy biegłego nawet przy najniższej stawce powiedzmy ok. 33 PLN brutto to wychodzi - 330 PLN. Biorąc pod uwagę czas na sprawdzenie, oraz to że sprawy sprawdzenia sprzętu przy faktycznych przestępstwach leżą miesiącami, rekwirowanie sprzętu przy tak niewielkiej szkodliwości społecznej byłoby czysta głupotą.

Co innego pozwy prywatne (dystrybutor) -> użytkownik, to byłoby możliwe o ile koszty nie przekroczyły by zysku, w co wątpię, a tak jeśli to prawda to mamy olbrzymią szkopkę za pieniądze podatników... (o ile to prawa oczywiście)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-24 01:13:53
24.10.2016 00:56
-2
A.l.e.X
93

BabciaSzatana - screeny dałem stosownie wcześniej, poza tym wystarczy wejść na stronę EA dostęp mieli wszyscy co kupili wersje deluxe 3 dni wcześniej (wczesny dostep), dotyczyło to całego świata. Osobną sprawą jest wersja preview którą też można było uzyskać do ogrania i to można było dostać jeszcze kilka dni wcześniej, a myślisz skąd się pojawiły recenzje.

23.10.2016 17:18
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

To jest odpowiedni rozmiar do fullHD plamkę masz poniżej 0.25mm czyli niezłą, a DPI na poziomie 102.46 PPI, czyli całkiem sensowne.

23.10.2016 15:25
-3
A.l.e.X
93

pisz krótsze wypowiedzi :)

23.10.2016 15:20
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

Barthez x - masz ok. 4 godziny gameplaya na youtube w 5-6 filmach, od kreacji postaci po 2 godzinną rozgrywkę z podbojem. Poza tym środek ciężkości ma być bardziej przesunięty w dark fantasy.

23.10.2016 15:11
-4
odpowiedz
A.l.e.X
93

robert357 - i tego właśnie ludzie m.in. oczekują ta gra będzie i tak skierowana do wąskiego grona odbiorców.

23.10.2016 14:45
-4
A.l.e.X
93

AIDIDPI - przecież to konto ktoś zrobił tylko w celu hejtowania, a zestawy sobie przepisał (z tymi samymi błędami) z forum OC. Kolejny fan :) haha

23.10.2016 01:38
-1
A.l.e.X
93

no niestety ale nie kłamie dostęp jest od 18, dostęp wcześniejszy mieli wybrani :)

23.10.2016 01:36
A.l.e.X
93

zawsze wszystko jest tak jak ja chce :) to jest takie proste i takie oczywiste, a że ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem to trudno, do łopaty też ktoś jest potrzebny :)

23.10.2016 01:27
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

o widzę komuś się moja ksywka spodobała :) haha, akurat ja kibicuje dla BioWare jak nigdy, mam nadzieję że po zimnym wiadrze wody w postaci Wiedźmina III w końcu BioWare wypuści porządną grę RPG, w rozumieniu taką jak ME1/ME2, Dragon Age Początek.

23.10.2016 01:23
-2
odpowiedz
10 odpowiedzi
A.l.e.X
93

JaMATO23 - dlatego właśnie jest fajna, bo można pocampić :)

22.10.2016 22:38
-2
A.l.e.X
93

nie podniecaj się tak, a Augustus Cole to niby był biały, albo Dominic Santiago ? Tutaj masz podobny układ, poza tym gra się rozkręca od Aktu III, jest niezła, na pewno nie lepsza od najlepszej części czyli drugiej, ale zła nie jest takie 7-8/10 zależnie czy ktoś jest fanem, czy nie.

22.10.2016 22:35
-2
A.l.e.X
93

jaro1986 - nieszczęśliwie zakochani :) już w tym roku fala miłości jedna przeszła zaczyna się widzę druga, powodzenia im życzę :)

22.10.2016 22:26
-1
odpowiedz
A.l.e.X
93

legolas93 - tekstury pozostaną w większości takie same czyli na dzień dzisiejszy archaiczne, niemniej nexus już w oczekiwaniu :)

22.10.2016 22:25
-3
A.l.e.X
93

o tego to nie widziałem, aczkolwiek zawsze sprawdzam czy jest wyłączona bo często używam makr i wkurza mnie jak jakiś skrót pokrywa się z GFE.

22.10.2016 20:56
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

raziel88ck - spokojnie, teraz to dopiero zajmą się ludzie modami, 64 bit pozwolą ci wgrać ile tylko zapragniesz. Będzie to zapewne najbardziej zmodowana gra ever.

22.10.2016 20:49
-4
odpowiedz
A.l.e.X
93

NicoMarcin - to ma każdy wyłączone, jeśli nie bawi się w nagrywanie filmów czyli jakieś 99,99% graczy. Domyślnie przy instalacji co prawda jest włączone, ale podczas instalacji (pierwszej) informuje cię o tym oraz podaje ci skrót klawiszy domyślnie Alt+V do nagrywania.

22.10.2016 20:47
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Runnersan - dość śmiesznie to wygląda stoją wieżowce i gmachy, a obok ktoś chce walczyć katapultą z kamieniami :) Szybko tego buga zlikwidują bo mocno psuje immersje z gry.

22.10.2016 20:42
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Akcja w stylu "pokazowym". Przecież wiadomo że to jak strzelanie z armaty do mrówki, szkodliwość społeczna znikoma, kary/grzywny praktycznie niewielkie, bo ile 20 krotność ceny biletu w kinie ? A zabranie sprzętu, sprawdzenie, magazynowanie, odesłanie itc. - gigantyczny koszt. Poza tym dla wielu osób sprzęt to narzędzie pracy, a za takie dzieła jak Wkręceni to powinni dopłacać za ich obejrzenie.

22.10.2016 20:38
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

Brakuje Mount & Blade II: Bannderlord, poza tym wszystkie najgłośniejsze zostały wymienione.

yadin - właśnie jest odwrotnie każdy dostanie coś ciekawego dla siebie, o ile lubi gry cRPG.

22.10.2016 20:35
22.10.2016 16:49
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

Rumcykcyk - jeszcze dużo dodadzą mają być dwa duże dodatki oraz jeszcze co najmniej kilka DLC najbliższe będzie zapewne drogie bo będzie takie jak Zwierzoludzie, z oddzielną kampanią na oddzielnej mapie (Leśne elfy). Gra jest wybitna na ten moment na pewno najlepsza gra ze świata warhammer + najlepszy total war.

22.10.2016 12:29
-3
odpowiedz
A.l.e.X
93

Za tydzień będzie najważniejsza premiera filmowe tego roku (dla mnie) mam nadzieję że Arrival nie zawiedzie.

22.10.2016 12:16
-5
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Bardzo fajny wywiad, życzę dużo sukcesów dla studia. Artur to widać świetny gość od barmana do szefa :)
Econochrist - to zależy jakie gry lubisz, SW2 to niezobowiązująca strzelanka podobna do Borderlands, fabuły w niej prawie nie ma ale radosne mordowanie wszystkiego jest fajne. Powiedziałbym że to najlepsza odsłona S Sama.

22.10.2016 12:12
-4
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93
7.5

MP-ror - ja nie wiem jak ty możesz wystawić 9/10 za kampanie SP w BF1 ? Ja wiem że jest to ładne, ładnie nakręcone ale takie oceny za kampanie SP to można wystawić dla New Order, a nie dla BF1. Kampania jest słabsza niż w BC2, za to lepsza niż w BF3 i BF4, coś na 6/10 maksymalnie. Za to MP jest b. dobry, jeśli ktoś lubi takie gry to spokojnie może uznać że jest to mocne 8/10. Wszystko jest dość mocno dopracowane aczkolwiek:
- w większości przypadków respawn jest z kosmosu bo zdarza się że pojawiasz się i giniesz
- bieganie i szybkie padnięcie jest zmorą
- dołączanie do gry mogłoby być zdecydowanie lepiej rozwiązane

Oprawa A/V na piątkę z plusem w skali szkolnych ocen :)

Dla mnie gra to 7.5/10 (SP i MP)

20.10.2016 20:51
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Jedyna gra dla które warto mieć VR to Obcy Izolacja ale przyda się też respirator w domu ;)

20.10.2016 19:24
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Teraz Total War Warhammer jest już zupełnie inną grą jeśli chodzi o zawartość. To co dodają z każdym DLC rozbudowało ją już bardzo mocno.
Strony konfliktu :
Imperium
- Imperator Karl Franz
- Balthasar Gelt
- Volkmar Ponury
(do tego dodane jednostki znanych regimentów i najemników)

Krasnoludy
- Thorgrim Strażnik Uraz
- Ungrim Żelazna Pięść
- Grombrindal – Biały Krasnolud
(do tego dodane jednostki znanych regimentów i najemników)

Klan Angrund – Klan Krasnoludów
- Belegar Żelazny Młot
(do tego dodane jednostki znanych regimentów i strażników)

Zielonoskórzy
- Grimgor Żelazoskóry
- Azhag Rzeźnik

Krzywy Księżyc – Klan Goblinów
- Skarsnik
(dodatkowo jednostki znanych najemników oraz hobgolbiny)

Krwawe Ręce
- Wurrzag Wielgi zielony prorok
(jednostki dzikich orków)

Wampiry
- Mannfred von Carstein
- Heinrich Kemmler
- Vlad von Carstein
- Helman Ghorst
(dodatkowo jednostki znanych regimentów)

Wojownicy Chaosu
- Archon Wszechwybraniec
- Kholek Pożeracz Słońc
- Książe Sigvald Wspaniały

Zwierzoludzie
- Khazrak Jednooki
- Malagor Mroczny Omen

W następny miesiącu Leśne Elfy i ich oddziały :)

20.10.2016 18:45
-5
odpowiedz
A.l.e.X
93

jak to się mówi : miłość od pierwszego zobaczenia ;)

20.10.2016 15:45
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Nawet fajnie wygląda taki młodzieżowy, ale zawsze mnie zastanawiało po co firmy podkreślają sportowy charakter i dodają napis turbo w samochodach w których nie ma min. 400 KM. Przecież na drogach większość samochodów ma od 100 do 200KM.

20.10.2016 15:40
-7
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Draugnimir - pudełka to już przeszłość, dzisiaj masz wirtualną szafkę :)

20.10.2016 15:38
-3
odpowiedz
A.l.e.X
93

New Order był świetną produkcją, czekam z niecierpliwością na następcę :)

19.10.2016 23:58
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Cena w polskich sklepach b. dobra, aczkolwiek trochę wtopiłem bo pośpieszyłem się i kupiłem Overlord Edition na steam.

19.10.2016 23:54
-3
odpowiedz
A.l.e.X
93

Wydawało mi się że było zdecydowanie tego więcej, poza tym jest sporo stron gdzie tez są pół galerie.

19.10.2016 23:49
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Longwinter - to jest dobry monitor 4K i oczywiście twoją sprawą jest czy chcesz grać na jednym czy na większej ilości, jednakże jeśli nie kierowałeś się wielkością (bo ja tak) to mogłeś wybrać np.:

- Predator 4k2k XB281HK 28" bo ma G-Synca, co jest dobre jeśli nie masz multiGPU
- Predator 4k2k XB321HK 32" też ma G-Synca i do tego nie musiałbyś skalować bo 32 całkiem wystarcza do 100%

a jeśli za duży to mogłeś wybrać np.
- UltraSharp UP2715K 27" - wtedy miałby jeszcze lepsze DPI i tym samym jakość

Kup DisplayFusion i nie będziesz miał problemu tzn. nie jestem w stanie na 100% stwierdzić bo akurat mam oba monitory 4K, ale jest to nadrzędna nakładka dla korzystania z wielu monitorów. Jeśli jest trial to sobie sprawdź za darmo, a jak nie to i tak kosztuje grosze.

19.10.2016 21:00
-3
A.l.e.X
93

trzeba było kupić wersje deluxe byś grał do 17/18.

19.10.2016 20:27
-3
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
93

WojtekStach - premiera odbyła się 18, mogłeś grać wcześniej jeśli miałeś dostęp.
Hize19 - grali i to sporo, MP jest niezły to muszę przyznać nawet da się kampować, aczkolwiek ta gra jest dobra głównie bo jest świetna w oprawie A/V i ma fajny setting (I Wojna Światowa), ale głównie grasz dla nabijania poziomu, jeśli ktoś lubi grę dla samej gry to będzie mu się podobać.

19.10.2016 20:20
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

w sumie ciekawe, może potem sprawdzę czy faktycznie tak jest jak piszesz, aczkolwiek mogłeś kupić 32-40" monitor 4K i nie musieć wrzucać skalowania. Szczególnie będziesz miał problem w starszych grach gdzie nie ma możliwości zmiany skali interfejsu czy czcionki, wtedy będziesz grał przez lupę, dlatego moim zdaniem 4K to wszystko powyżej = i >32"

19.10.2016 15:48
-3
odpowiedz
A.l.e.X
93

Sprzęt bez gier = gadżet do pokrywania się kurzem. Poza EVEV niczego ciekawego praktycznie nie ma. Pierwsze chwilę z valkyrie są naprawdę niezłe szczególnie moment przybycia. Jednak powiedzmy sobie szczerze to bardziej demo technologiczne niż gra. Na ten moment musi minąć z +10 lat za nim będzie to czymś więcej niż kurzozbieraczem.

19.10.2016 00:22
-3
odpowiedz
A.l.e.X
93

bardzo dobrze, że postanowiono stworzyć ciekawą i intrygującą historię, wprowadzenie super

18.10.2016 21:24
-3
odpowiedz
A.l.e.X
93

Dzisiaj słyszałem w radiu że Legia to taki partner sparingowy (bokserski nie piłkarski)

18.10.2016 21:22
-4
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

JasperR90k - masz 100% racji, w tym wypadku dziwne by było aby nie chcieć dodatkowo zarobić na RDR2 na rynku PC, szczególnie że MS nie dba obecnie o wyłączność, a wręcz promuje Win10 i robi to cały czas lepiej np. Gears of War 4 na PC jest świetnie zoptymalizowaną grą.

18.10.2016 18:11
-3
odpowiedz
A.l.e.X
93

najważniejsze aby gra była dopracowana + miło by było jakby wyszła z dodaną polską wersją.

18.10.2016 18:09
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

Tyranny ma szansę przebić liczbę godzin jakie przeznaczyłem na PoE na steam :) Najważniejsza premiera jak dla mnie w tym roku, czekam !

18.10.2016 01:12
-1
A.l.e.X
93

Zapominasz po co są gry, podpowiem gry są po to aby się dobrze bawić, ja się dobrze bawiłem grając w Mafię 3 :) Teraz pozostaje otwarte pytanie czemu Ty się męczyłeś grając w tę grę 20+ godzin, jeśli ona cię nie bawiła, męczyła, irytowała, a wręcz odpychała. Rozumiem, że zrobiłeś to dlatego że nie masz w co grać, a wszystkie gry które posiadasz skończyłeś min. 3 razy i po prostu nie miałeś już co zrobić z wolnym czasem, więc postanowiłeś jednak Mafię 3 kupić i ją zmęczyć :) Nawet ja kończąc po 100+ rocznie gier, nadal mam takie których nie skończyłem i czekają na swoją chwilę, bo po prostu brakuje mi czasu i wybieram tylko te gry w które chce grać, a kryterium wyboru jest grywalność. Ja mnie jakaś gra nudzi to ją odkładam po 2-3 godzinach i często już do niej nie wracam, albo po długim bardzo czasie daje jeszcze raz ostatnią szanse.

Nigdy nie rozumiałem, bez urazy po co ludzie się tak strasznie męczą w życiu. Przecież człowiek żyje po to aby odpoczywać ;)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-18 01:15:47
18.10.2016 01:05
-4
A.l.e.X
93

ScovyT - nie to zależy tylko od ciebie, oraz do tego jak postanowisz podzielić dzielnice.

17.10.2016 22:52
-1
odpowiedz
A.l.e.X
93

czekam z niecierpliwością RDR było super

17.10.2016 17:11
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

AntyGimb - wszystkie trzy wymienione przez ciebie gry skończyłem, a ty ? (w przypadku BF1 oczywiście kampanie SP)
Dharxen - jest b. dobra ale krótka każda z 5 misji zajmuje ok. 1 godziny ale opowieści są różne i są różni bohaterowie dużo przerywników i gry na emocjach. Jest dobrze, szczególnie w wersji ENG, bo polska jest strasznie słaba.
EvolvedForever - kampania to tylko dodatek i to zrobiona głownie po to aby dać świetne trailery promocyjne, bo z filmików z kampanii są stworzone. Raczej jak skończysz to nie powiesz tego samego, bo kampania jest naprawdę krótka, ci co grają szybciej zapewne skończą przed minięciem 4 godziny, kwestia szybkości grania.

Ten BF wygrywa głownie siłą marketingu, aczkolwiek gra w MP jest b. dobra dużo lepsza od kampanii, szkoda tylko że nie ma jakiś fajnych nagród za awansowanie postaci.

17.10.2016 15:49
odpowiedz
A.l.e.X
93

dobry zwyczaj nie pożyczaj, od pożyczania pieniędzy są banki, bo po to m.in. je stworzono, w/w kwotę potraktuj jako opłatę lekcyjną :)

17.10.2016 15:34
-13
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Hydro2 - wszystko byłoby dobrze gdyby nie można go było skończyć w niecałe 6 godzin (ja gram przeważnie dłużej). Kampanie w sumie 5 bo pierwsza to tutorial są bardzo fajne to prawda, ale za nim się rozpędzisz to już skończysz, w tym z krew i błoto w sumie najfajniejsza, a ona była już w preview. Co do MP to jest b. dobry nawet mi się podoba, ale jak każdy BF i gra sieciowa jeśli nie ma o co walczyć to szybko się nudzi, niestety w BF1 za bardzo nie ma o co. Reasumując kupiłem, zagrałem, może kiedyś zagram z nudów.

Ciężko ocenić grę sieciową ale co mogę:
kampania mimo że krótka fajna 6/10
MP na tyle ile pograłem i co zobaczyłem 7/10

całość 6.5/10.

17.10.2016 01:59
-9
odpowiedz
9 odpowiedzi
A.l.e.X
93
8.5

Skończyłem. Jedna z lepszych gier w jakie grałem. Skończenie całości zajęło mi ponad 70 godzin. Gra jest naprawdę świetna mimo lekko niedopracowanego AI, w obecnej formie jest już zdecydowanie lepiej (po patchach). Na pewno jeszcze pojawi się kilka które to wszystko naprawią. Jazda samochodami jest o wiele lepsza niż w GTAV (model jazdy), aczkolwiek nie jestem fanem gier samochodowych więc tutaj tylko moje subiektywne zdanie. Konstrukcja misji pobocznych mimo że ma cechy powtarzalności jest nieźle przemyślana. Spotykamy się chyba z każdym rodzajem działalności, zależnie od bossów i rejonu, narkotyki, prostytucja, kradzieże samochodów, wyłudzenia z ubezpieczalni, handel bronią itc. Podobało mi się bo wszystko jest zrobione sensownie. Tak samo jak lokacje, kiedy walczymy z ku klux klanem to ratujemy ludzi, a ostatecznie niektóre eliminacje są w luksusowych posiadłościach południowców :) Cała opowiedziana historia o zemście jest super, ponieważ ma sporo wątków pobocznych, zakończenia w grze też są aż 3 różne + możemy do tego rozdając różnie rejony być zmuszeni do zlikwidowania niektórych z postaci pobocznych. Ich zakończenia też są super przedstawione. W ogóle po spędzeniu 70 godzin nie tylko polubiłem lincolna ale przekonała mnie cała historia każdej z postaci. Po napisach końcowych świetne zakończenie z donovanem i także przedstawione jego motywy jako agenta. Na uznanie zasługuje też model strzelania, każda broń w grze ma odpowiednią siłę. Grałem na poziomie najtrudniejszym dlatego też chwila nieuwagi i po jednej serii z automatu, lub postrzale z shotguna widziałem moją postać rozchlapaną na podłodze. Osobne uznanie dla ścieżki dźwiękowej, oprawa graficzna mimo niskiej jakości tekstur spokojnie dzięki RE/ME dała się nieźle poprawić.

Za fabułę 9.5/10 - poza U4 w tym roku nie było żadnej na ten moment sensownej gry z tak dobrze przedstawionej
8,5/10 za całość. Gra dla mnie jest fabularnie zdecydowanie lepsza od GTAV (to przepaść), mimo że GTAV trzyma lepszy poziom kreacji świata.

Trzeba też pamiętać że ta gra jest duża, więc jak ktoś pisze że "słaba bo widział na youtube, lub słaba bo pograł 2 godziny" to wybaczcie jest to po prostu śmieszne. Miałem przy niej kupę świetnej zabawy, a jak komuś się nie podoba to cóż, mi się podobała :]

15.10.2016 14:20
-4
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Wczoraj wyszedł kolejny patch 1.2GB.

Hydro2 - widzisz niby powtarzalność w niszczeniu biznesów mafijnych ale mnie akurat to nie nudzi bo gra sama w sobie jest super, już ponad 50 godzin mam za sobą. Biznesy też są różne tutaj broń, tam narkotyki, gdzie indziej prostytucja, kradzieże aut itc. Więc jest niby to samo, ale całkowicie inne otoczenie i cele, poza tym misje główne jak ta na parowcu z wujaszkiem, super !

14.10.2016 20:37
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

rayel - był "płacz", bo polska wersja jest tragiczna, po przełączeniu na angielską gra się zupełnie inaczej, nawet kampania (2 rozdziały) dały zupełnie inną immersje z gry, to jest przepaść. Pozostaje więc pytanie po co EA Polska zrobiła polską wersję jak nikt nie będzie w nią grał. Dubbing angielski + polskie napisy = super.

14.10.2016 20:34
odpowiedz
A.l.e.X
93

Chciałbym zobaczyć ten ogromny przeskok graficzny który spowoduje że wszyscy posiadacze PS4 wymienią konsole na PS4 ;) Przecież to jest głównie marketingowa papka. Nie wierzę że studia tp będą ponosić dodatkowe koszty aby tworzyć dwie oddzielne wersje. Jeśli już to wszystko będzie zrównane w dół, a dodatkową moc przeniosą na trochę wyższą rozdzielczość (z podkreśleniem trochę)

14.10.2016 20:26
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
93

ScovyT - oczywiście że jest bo będzie 64bitowa, a to znaczy, że modów będziesz mógł wgrać nie 43 a np. 1000 i gra powinna być stabilna. Teraz to dopiero zacznie się prawdziwe modowanie.

14.10.2016 17:39
-1
odpowiedz
A.l.e.X
93

movil - pełna zgoda, powinno być min. 2 osobowa załoga, kierujący i strzelec

14.10.2016 03:18
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

W sumie jest sześć rozdziałów. Pierwszy prolog to wiadomo jakieś 10 minut, trzeci rozdział który dodali jako pierwszy teraz w dostępie to tak naprawdę trzeci krew i piach w sumie całkiem niezły bo walka czołgami przejście go zajęło mi dokładnie 2.5 godziny, w sumie trzy godziny na całość. Jeśli pozostałe będą miały podobną długość to wyjdzie coś z 8-10 godzin, w sumie całkiem niezły wynik by wyszedł. Nie powiem walka super, szczególnie końcówka, czułem się bardziej jakby grał w Company of Heroes, a nie BF ale podobało mi się. Rozdział z czerwonym baronem też zapewne wypadnie nieźle.

13.10.2016 23:53
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Za nim to kupicie pamiętajcie że to taka ciekawostka, znudzi wam się po 4-5 dniach, nie pogracie w tym dłużej niż 2-3 godziny dziennie. Może być to jako dodatek, ale na pewno nie główny wyświetlacz do gier. Tak naprawdę to jak macie pieniądze które koniecznie musicie wydać, a już naprawdę nie wiecie na co, to może...

13.10.2016 22:53
-4
A.l.e.X
93

przy takiej grafice jaką ma SW2 to raczej nie można było spodziewać się niczego innego niż nadklatkowości nawet na 950. Optymalizację dobrą to ma Gears of War 4 i BF1 które wyglądają kosmicznie przy SW2 i też działają dobrze na byle czym.

13.10.2016 22:27
-3
odpowiedz
A.l.e.X
93

Taka sobie ale grać się da, ważne że kampania po zmianie języka jest grywalna w miarę, MP jak ktoś napisał na pclabie na serwerach hardocore będzie zapewne inne bo na razie skaczące kangury. Ogólnie głowy nie urywa takie 6/10.

13.10.2016 21:31
-3
odpowiedz
A.l.e.X
93

to będzie gra :)

13.10.2016 21:27
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

kubaro - za długo się nie wciągniesz bo kampania jest na niecałe 4 godziny :) MP powiedzmy sobie tak zawodowcy będą znudzeni zapewne po dwóch dniach, za to tacy spece jak ja nawet dadzą radę kogoś ustrzelić. Najlepsze momenty z reklam to przerywniki których 90% zobaczycie już na początku.

13.10.2016 21:21
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Da się wybrać język polski, rosyjski i angielski (dźwięki i rozmowy) napisy pozostają PL, więc można założyć że 99,99% polaków tak będzie właśnie grać :)

13.10.2016 21:20
-4
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Da się zmienić : można wybrać polski, rosyjski i angielski uff, biorąc pod uwagę że to sam głos, a teksty pozostają PL mogę się praktycznie założyć że 99,99% polaków będzie w to grało po angielsku. Po co ten dubbing polski miał być, to chyba wiedzą tylko spece od EA.

Sama gra prosta w MP, nawet dla takich lamusów MP jak ja, czyli zawodowcy zapewne nie mają czego szukać, immersje psują też skaczące kangury które pomyliły pierwszą wojnę światową z quake arena.

Na ten moment : przeciętna.

13.10.2016 21:07
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

Guru567 - zaraz sprawdzę, polska wersja TRAGICZNA !

13.10.2016 20:55
odpowiedz
A.l.e.X
93

Napiszę to samo co w temacie B1 (już przegrałem kampanie trial) + załączyłem przykładowe screeny.

A więc, dubbing w grze jest TRAGICZNY, mając na uwadze jak prezentowane były filmy promocyjne i jak wypada wersja angielska tutaj mamy komedię, całkowicie odarcie z emocji, + dokładając youtuberów co ja mogę powiedzieć środkowy palec od mnie dla was EA Polska. Czy naprawdę trzeba popsuć jedynego Battlefielda od dawna który mógł być dobry ? Kampania od początku jest poprowadzona z sensem ale przypomina mi to głównie zabawę jak w BC2, czyli gramy na planszy BF robić misje BFowe zajmowanie posterunków, flag itd. Filmiki pomiędzy misjami jak i postacie są fajne, ale dubbing strasznie psuje odbiór. Na ten moment najgorsze co mogło się przydarzyć dla BF to polska wersja w takim wykonaniu.

13.10.2016 20:50
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

4.

13.10.2016 20:49
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

3.

13.10.2016 20:48
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

2.

13.10.2016 20:47
-5
odpowiedz
A.l.e.X
93

Pograłem trochę i co mogę napisać graficznie jest bardzo dobrze, gra ma niskie wymagania, kampania od początku całkiem fajnie przedstawiona. Za to niestety polski dubbing jest TRAGICZNY, psuje tak immersje z gry że w zestawieniu z trailerami jakie nam serwowano to jest przepaść nie do opisania. Jeśli do tej tragedii dodamy ryki youtuberów to mamy czarną rozpacz. Po co robić pełny dubbing jeśli jest robiony tak nieudolnie i jednocześnie wiemy jak wygląda wersja angielska i profesjonalne podkładanie głosów. W samej kampanii emocje przez polki dubbing zerowe.

Parę sceenów.

13.10.2016 16:50
-21
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Jeśli gra bez fabuły jak piszą inne recenzje to daruje sobie, w serious sama zaliczyłem wszystkie części na ten moment nie interesują mnie gry dla samego grania.

12.10.2016 20:31
-1
odpowiedz
A.l.e.X
93

szymanmeister - ta gra wygląda solidnie, a przy tym ma bardzo niskie wymagania, przy maksymalnych ustawieniach w 1080p gra zasuwa na 970 w okolicach 70fps + na 960 okolice 45-60. W 4K można grać nawet na 1070/1080 GTX.

12.10.2016 20:17
-7
odpowiedz
A.l.e.X
93

Gra się nie podoba ale "skończyłem tylko 35-40 godzin". Widzę sami masochiści.

12.10.2016 15:57
-1
odpowiedz
A.l.e.X
93

Czekam tylko na Arrival i może Gwiezdne Wojny które wydają się być tym (dobrym filmem) czym nie były SW7.

12.10.2016 15:54
-11
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Jak chcecie zrobić wszystko to ta gra jest gigantyczna, a do bossów dzielnic zaczynają się lekkie schody, przynajmniej na najtrudniejszym ginie się przez lekką chwilę nie uwagi. Jak poprawią AI to dopiero będzie się działo :) Fajne motywy są z zasadzką na ciebie czyli działa to w dwie strony.

12.10.2016 11:10
-1
odpowiedz
A.l.e.X
93

Legion13 - mi zajęło to ok. 20 godzin, w przypadku każdej części SCII (ok. 20 na każdą) + pozostaje jeszcze CoH2 gdzie niektóre misje trwały kilka minut, a były też takie które trwały godzinę i więcej. 10 godzin na trzy strony konfliktu (orkowie, eldarzy, space marines) to jest naprawdę bardzo mało. Poza tym jak ten gameplay obecnie wygląda ? Jedna wielka sieczka / powiedziałbym bezmyślna ale może taka miała być prezentacja bo GA przeszedł się po eldarach jak czołg po wieśniakach z widłami. Generalnie nie podobał mi się gameplay, jeden wielki chaos, w cukierkowej oprawie graficznej.

11.10.2016 15:06
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

10 godzin w RTS (to nawet nie jest śmieszne), czyli co wychodzi na to że DoW II to była gigantyczna gra względem części III. Z gameplayów rysuje się obraz rozpaczy, a teraz 10 godzinna kampania SP, kiedy w nowym CoDzie będzie zapewne na 20.

11.10.2016 14:44
6
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Irek22 - jak to gdzie ? ma piękną rezydencję w Miami, kilkanaście samochodów premium i od czasu do czasu wchodzi na swoje konto aby policzyć zera (siedem), a to że gra wyszła słabo, no cóż nie chodziło o zrobienie dobrej gry :)

11.10.2016 14:40
-1
odpowiedz
A.l.e.X
93

czekam z niecierpliwością :)

11.10.2016 14:38
-3
A.l.e.X
93

bo F4 to b. dobra gra jak nie wierzysz mi to zapytaj się Flyby :)

11.10.2016 14:36
-2
A.l.e.X
93

lordpilot - niektórzy widocznie nie rozumieją czym jest subiektywna ocena gry :)

meloncom - no faktycznie strasznie cię obraziłem, a "światowej rangi recenzent" to rozumiem jakiś nobilitujący tytuł, do którego każdy dąży ?

11.10.2016 14:33
-1
A.l.e.X
93

DM - hehe, pewnie tak myśli, a potem pisze "wyrocznia"
meloncom - widzę że dalej wycieczki personalne, komicznie to wygląda jak random z internetu może tyle o tobie powiedzieć ;) Naprostuje tylko jedno bo do reszty to nawet nie chcę się odnosić, w chwili premiery HL1 posiadałem już własny dowód, a samą grę wspominam jako jeden z kamieni milowych, bo zabawę w gry kontynuuję do dzisiaj od czasów ZX Spectrum.

11.10.2016 10:50
-9
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Yadin – jeśli pierdołą jest jak to nazwałeś własna ocena gry (czyli moja zdanie na jej temat, nie twoja) to bardzo masz chyba utrudnioną komunikację z ludźmi w życiu realnym, jeśli zawsze musisz narzucać innym swoją rację.

Meloncom – i pisze to random z internetu który wrzuca fotki z tytułu posiadania gry i telewizora, kosmos. Po pierwsze bez wycieczek personalnych, po drugie dorośnij. Nie jesteś w stanie ocenić jaką mam wiedzę merytoryczną na jaki temat, za to jak każdy możesz mieć inne zdanie na temat gry bo to odczucie czysto subiektywne.

Irek22 – grafika, a technologię jak upadające i pozostające łuski, to dwie różne sprawy. Grafikę za pomocą RE/ME mogę poprawić w każdej grze, za to zabawę w to aby poprawić technologicznie pewne aspekty rozgrywki (np. Fallout 4/Skyrim) interesuje mnie to tylko w grach Bethesdy. I tak w F4 poprawiałem min. ilość pozostawianych łusek po wystrzale, czy dziur w ścianach. Możliwe że też pobawię się przy W3 jak CDP wyda edytor.

Yarpen z Morii – no więc akurat gameplay mi się w Mafii 3 bardzo podoba, chyba nie sądzisz że grałbym w coś na siłę, to że kupuję dużo gier nie znaczy że wszystkie skończyłem. Jeśli mi się gra nie podoba to ją odstawiam jak np. No man’s sky. Nie pracuje jako dziennikarz, w ogóle nie pracuje :) więc nie mam obowiązku grania, aby opisać wrażenia.

Nie namawiam też do zakupu gry, nie wiem czemu niektórzy sądzą że moje zdanie na temat danej gry ma kogoś nakłonić do jej zakupu, nie jestem sprzedawcą ani menadżerem sprzedaży. To ewentualnie recenzje powinny to zrobić, aczkolwiek ja uważam że najlepiej ocenić grę jak wszystko samemu.

Ta gra mi się podoba głównie za gameplay, bo jest fajny, mimo powtarzalności schematu misji, aczkolwiek każdą nawet ten sam typ misji można wykonać na wiele sposób bo lokacje są dość mocno otwarte. Fabuła gry także jest jak na grę tego typu zdecydowanie powyżej tego co oferuje konkurencja, a to wszystko przy świetnym klimacie, muzyce i przy udziale świetnie nakreślonych postaci. Więc czemu mam pisać że gra mi się nie podoba, jeśli mi się podoba. A to że Ty masz inne zdanie na ten temat, to tylko się chwali, bo dziwny byłby ten świat XXI zwany korpo jakby ludzie jak barany podążali tylko za jednym właściwym wyborem.

10.10.2016 22:31
odpowiedz
A.l.e.X
93

Predi2222 - łzy z podłogi tak dobra będzie to gra ;)

10.10.2016 22:29
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
93

krukilis - a jak należy się zwracać do Polaka w garniturze ?

10.10.2016 22:26
1
A.l.e.X
93

yadin - nadal w gimnazjum ? :)

10.10.2016 20:29
-3
A.l.e.X
93

hennepin - można, bo druga robi obliczenia, poza tym między tymi kartami jest b. duża różnica szczególnie w dużej rozdzielczości.

10.10.2016 20:19
-16
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Jedyne co można mafii 3 zarzucić to powtarzalność schematu przejmowania dzielnic i AI, pozostałe pierdoły, to są pierdoły, jak komuś zależy czy pozostaną łuski w grze TPP na jeden raz to nie wiem jak to ocenić. Ale cóż dla jednych liczy się przyjemność z grania, dla innych to czy gołębie robią kupy, kto co lubi :)

Irek22 - ta gra ma jedną z lepiej poprowadzonych fabuł, z naprawdę świetnie wykreowanymi postaciami i nieziemskim klimatem, gdyby poświęcili jej więcej czasu byłoby arcydzieło, spisywanie gry na straty bo... jest absurdalne, w tym roku większość gier to była fabularna miernota. I chyba poza Uncharted 4 fabularnie nic godnego zapamiętania na ten moment, może poza Gears of War 4, ale to ocenie dopiero dzisiaj.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-10 20:23:37
10.10.2016 01:52
-4
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

xmosquitx - szybko się uporałeś, ja mam 22 godziny + ok. 9 nie zliczonych czyli w sumie 31 godzin i myślę że jeszcze co najmniej drugie jak nie x3 tyle. Poza tym zbieram wszystkie znajdzki, bo są fajne i robię misje opcjonalne. Gra mimo powtarzalności ma coś w sobie takiego że człowiek chce w to po prostu grać :) Fajne też są retrospekcje i opisy postaci i ich historie.

09.10.2016 12:20
-1
A.l.e.X
93

g40st - trochę mało w sumie, aczkolwiek wiele osób pisze że kampania w GW4 to najlepsza kampania ze wszystkich części Gersów, a u ciebie w recenzji oceniona została jako najsłabsza.

09.10.2016 12:18
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

kaszanka9 - niestety, spora część, a wersja pc spokojnie mogłaby dostać tekstury dwu, czterokrotnie większe, szczególnie że tekstury i ich rozdzielczość praktycznie nie wpływają na wydajność gry. Blokada fps jest zdjęta w obecnym patch 30/60/bez limitu.

09.10.2016 12:13
-3
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Yarpen z Morii - zawsze sobie możesz wygląd gry poprawić screeny masz w 737 i w dół, za to na pewno warto poprawić AI przeciwników, aczkolwiek po patchu mam wrażenie że reakcje pośrednich świadków jest lepsza (ale to może tylko moje wrażenie), niemniej gra się w to bardzo fajnie i to się przecież liczy. Jeśli chodzi o działanie gry, no cóż ja nie będę obiektywny u mnie jest stałe 60fps, więc problemu nie widzę i ten aspekt całkowicie pomijam. Każdy kolejny patch na pewno coś poprawi.

Oczywiście można przyczepić się do: murowej roślinności gdzie samochód zatrzyma się na krzakach, lub po zderzeniu bocznym, czołowym przy pełnej prędkości nasz samochód nie zmienia się w harmonikę, ale tak naprawdę czy to jest tak ważne. Doskonale rozumiem że w 2016 roku gry powinny być jak najbardziej realistyczne, ale zawsze pozostaje otwarte pytanie czy gramy w technologię czy grę. Czemu mam pisać że gra jest ch... jeśli się dobrze w to gra, fajnie przechodzi misje, a napędzana fabuła zemsty daje dobrą motywację do dalszej gry.

09.10.2016 01:18
-6
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Patch sporo naprawił, więc gra jeszcze zyskała :)

08.10.2016 21:03
-1
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
93

g40 - gra leży i czeka na dysku, tak z ciekawości ile zajęło przejście ci kampanii SP, chodzi o odpowiedź granie bez pośpiechu, jak jest długa ?

08.10.2016 21:01
-3
A.l.e.X
93

AntyGimb - ja nie pracuje, jestem emerytem :)

08.10.2016 21:00
-2
A.l.e.X
93

Dropsialsky - jeśli pytasz czy to mój preset ME/RE to tak oczywiście.

08.10.2016 14:44
-4
odpowiedz
A.l.e.X
93

6.

08.10.2016 14:44
-4
odpowiedz
A.l.e.X
93

5.

08.10.2016 14:43
-4
odpowiedz
A.l.e.X
93

4.

08.10.2016 14:42
-4
odpowiedz
A.l.e.X
93

3.

08.10.2016 14:42
-4
odpowiedz
A.l.e.X
93

2.

08.10.2016 14:41
-4
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Gra jest świetna, ale nie byłbym sobą gdybym nie ulepszył jej trochę graficznie, mimo nędznych tekstur można trochę filtrami poprawić odbiór :)

08.10.2016 11:08
-4
odpowiedz
A.l.e.X
93

kolejny fajny preset poprawiający ostrość jeśli ktoś tak woli to tutaj link

http://www.mediafire.com/file/jos62d8fo1dqbtm/MOD.rar

https://www.youtube.com/watch?v=ld5Ti9CPgyo

08.10.2016 11:07
-3
A.l.e.X
93

Yarpen z Morii - to wszystko zależy od lokalizacji więc bym nie generalizował że ulice były zakorkowane.

08.10.2016 11:03
A.l.e.X
93

konkretny ekran :)

08.10.2016 03:07
-2
A.l.e.X
93

Amadeusz - jeśli mają problem niech wyrzucą, jeśli nie ma dropu klatek to nie rośnie ms i nie może być stutteringu. Stuttering pojawia się tylko kiedy każda kolejna klatka ma spadek względem poprzedniej i to dużo poniżej 30fps. Oczywiście pozostaje kwestia Win10, ale na tyle na ile miałem gier pod win10, a mimo dwóch Titan X Pascal (SLI pod WIN10 nie dział w grach), każda z gier w jakie grałem w tym nowy GoW4 trzyma dość solną ilość klatek na jednej karcie w 4K.

08.10.2016 02:38
-1
A.l.e.X
93

możesz użyć DSR aby podbić rozdzielczość + SFX na GI i wrzucić filtr na wyostrzenie wtedy wygląd gry będziesz miał solidny, jedyna wada to słabej jakości tekstury, ale czy grafika jest aż tak ważna jeśli klimat i gameplay jest rewelacyjny ?

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-08 02:38:59
08.10.2016 02:10
-5
odpowiedz
A.l.e.X
93

Po prologu jak Lincol bierze się za ... większość ludzi pieje z zachwytu motywacja do zabrania się za włochów jest naprawdę dobra, szczególnie po "pieprzone czarnuchy".

Poza tym te wstawki filmowe i retrospekcje + opowiadania światków wydarzeń super. Świetny klimat.

Pojawiły się już pierwsze presety ten na GL jest naprawdę dobry i go polecam.
https://sfx.thelazy.net/games/screenshot/44599/full/

https://sfx.thelazy.net/games/preset/6206/

trochę sobie go zeedytowałem i dodałem lepszy dof i wyostrzenie i jest ekstra.

Świetny motyw z playboyami fajne stare numery, napisze jeszcze raz muzyka urywa głowę.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-08 03:09:19
07.10.2016 23:27
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

o wydajności się nie wypowiadam, ale dawno nie grałem w tak klimatyczną produkcję, zapewne duża w tym zasługa rewelacyjnej ścieżki dźwiękowej.

07.10.2016 21:20
-1
A.l.e.X
93

Amadeusz^^ - jeśli ktoś ma TX Pascala + 6700K i gra mu nie działa jak powinna to powinien wywalić komputer na śmietnik i zabrać się za inne hobby.

07.10.2016 21:17
-3
A.l.e.X
93

Evol07 - ale ja nie namawiam nikogo do zmiany zdania, czy zakupu. Po prostu gram w miarę we wszystko, akurat Mafia 3 mnie intrygowała, ale że to duża gra, a ja nie mam teraz czasu na duże gry i to kolejnego sandboxa miałem ją kupić po pewnym czasie. Jednak jak zazwyczaj zaczyna się duże narzekanie na coś wtedy sam chcę sprawdzić i przeważnie okazuje się że gry które ludzie mieszają z błotem są dobre lub bardzo dobre.

Co mi się w Mafii 3 podoba :
- odczucie używanej broni, oraz fizyka + piękne krwawe sceny
- sposób narracji opowieści i sama historia
- świetny klimat i muzyka, rewelacyjna
- nieźle nakreślone postacie, w tym nasza która zderza się z rasizmem

Co można dać na minus
- AI - a raczej zachowanie npc
- tekstury które mogły by być lepsze

07.10.2016 21:02
-8
odpowiedz
12 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Widzicie zdania jak zawsze są podzielone ja miałem Mafii 3 nie kupować, kupiłem i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Przede wszystkim gra ma świetny klimat którego nie znalazłem ani w GTAV, ani w Mafii 2, historia też jest b. dobrze poprowadzona jak w dobrych filmach gangsterskich.

Przed oceną wstrzymam się do skończenia gry, ale nie spodziewałem się że będzie aż tak dobrze.

Pod względem technicznym do jednego czego można się przyczepić to tekstury mogłyby być zdecydowanie lepsze bo miejscami widać że nie są wysokiej jakości. Ścieżka dźwiękowa rewelacja.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-07 21:07:26
07.10.2016 12:03
-3
A.l.e.X
93

Bramkarz - pewnie z ostatnich No man's Sky i poleciała do zwrotu steam. Jest wiele gier słabych, mafia III do nich nie należy.

07.10.2016 11:13
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

macie link do profilu gdzie jest zdjęty blur + zmiana kolorystyki (jeśli komuś blur przeszkadza)

https://sfx.thelazy.net/games/preset/6205/

https://sfx.thelazy.net/games/screenshot/44591/

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-07 11:14:51
07.10.2016 11:04
-2
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Maverick0069 - możliwe że w dużej mierze ludzie narzekają na optymalizację aczkolwiek wątpię aby ta gra miała duże wymagania nawet na najwyższych ustawieniach, ponieważ GPU u mnie dosłownie śpią. Poza tym 30/60/no limit fps update 3 - więc kolejny argument odpada odnośnie słabego portu.

To jest naprawdę duża gra widać to po samych elementach do znalezienia, odblokowania + historia jest niezła od początku, fajnie wrzucony rasizm, mam nadzieję że rozkręci się to mocno, od początku już ci wytykają że jesteś czarny :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-07 11:07:28
07.10.2016 10:58
-2
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

4.

07.10.2016 10:56
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

3.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-07 10:57:34
07.10.2016 10:56
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

2.

07.10.2016 10:56
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Po pierwsze to za rozmycie obrazu odpowiada filtr rozmycia + filtr ziarna, co do samej gry na ten moment bardzo mi się podoba :

- po pierwsze cały układ misji + intuicyjność całości jest wykonane zdecydowanie ciekawiej niż w GTA
- po drugie muzyk i klimat - świetne
- strzelanie - nie strzelasz się z terminatorami, jeden strzał w głowę + jeden dwa strzały w korpus z pistoletu, jeden strzał w z strzelby i pięknie latają ciała a krew rozbryzguje się po otoczeniu
- fajnie wrzucona fizyka odnośnie elementów otoczenia, niszczenia skrzynek itc.
- bardzo dobrze czuje się broń

ale co najważniejsze historia od początku jest całkiem sensowna :)

co do grafiki, spokojnie da się ją jeszcze podciągnąć RE/ME więc tym zajmę się potem, na ten moment na minus tekstury, które mogłyby być lepsze, ale w końcu gramy w grę dla fabuły i rozrywki, a nie tekstur.

07.10.2016 01:17
-3
A.l.e.X
93

tak optymalizacja i profile GW4, Mafia III i SW2

06.10.2016 23:52
-3
A.l.e.X
93

Yarpen z Morii - komp za 20K to jakiś lowe end, czuje się urażony, że tak mnie nie doceniasz ;)

06.10.2016 23:46
-5
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Miałem nie kupować bo mam w co obecnie grać, ale jeśli duże wymagania + mówicie że słaba to zapewne będzie to dobra gra :) Locka się zdejmie szybko, popatrzę może dzisiaj coś się da z tym zrobić, wątpię aby lock był z poziomu gry jakoś na sztywno wymuszony (co oczywiście jest też możliwe), co do optymalizacji, błech.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-06 23:54:25
05.10.2016 21:58
-3
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
93

O mafię III możecie być całkowicie spokojni będzie to solidna duża gra.

05.10.2016 21:56
1
odpowiedz
A.l.e.X
93

Zeffiro - GoW4 ma ok. 80GB więc czasy dużych gier jeszcze przed nami, poza tym najwięcej zajmują wysokiej jakości tekstury więc gry będą tylko się rozrastać.

05.10.2016 21:54
A.l.e.X
93

Rumcykcyk - przy kompaniach z BFów to jak inna galaktyka, zresztą całość była fabularnie dobra i spójna.

05.10.2016 18:52
-7
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Po pierwsze nigdy się jeszcze nie spotkałem aby wymagane miejsce na dysku = faktycznej wielkości gry. Jest to zawsze z zapasem. Po drugie jak ktoś pisze takie rzezy jak np. Irek22 i raziel88k to dochodzę do wniosku, że piszą coś o czym nie mają pojęcia, ale bywa, nie oceniam ;)

Przejście kampanii w BO3 zajęło mi 17 godzin i uważam to za dobry wynik, w nowym codzie raczej nie będzie mniejsza, bo jednak AB postanowiło że kampanie w nowych codach będą solidne. Zobaczymy.

03.10.2016 21:01
-2
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
93

straszne gniocisko, aczkolwiek początkowe kilka odcinków było niezłe, ale potem to co tam się dzieje to przypomina film komediowy, brak logiki w całości, wątki połączone bez ładu i składu, od kolejna sieka od netflixa w najgorszym wydaniu, szkoda. Dla równowagi dzisiaj obejrzałem pierwszy odcinek WW i powiem tak : pilot przeskoczył wielokrotnie moje oczekiwania.

03.10.2016 16:55
2
odpowiedz
A.l.e.X
93

hehe ;)

03.10.2016 16:53
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

"potencjalnie wysoką sprzedaż zawdzięczać będzie wyłącznie obecności starszego, poddanemu kuracji upiększającej, brata" - tyle tylko że ostatnie CoDy są coraz lepsze, ostatni był nie bardzo, bardzo dobry, liczę więc że wbicie w uniwersum sf zrobi grze tylko lepiej. Ja czekam z niecierpliwością.

02.10.2016 20:02
-1
odpowiedz
A.l.e.X
93

mimo że cudów się nie spodziewam to zapewne i tak kampania SP TF2 będzie dużo lepsza od tej z BF1 gdzie głównie prezentowane są efekty graficzne i wrzutki, a w samym strzelaniu brakuje dynamiki, zresztą wszystkie gry od Dice w SP były super przeciętne pod tym względem.

02.10.2016 19:42
-2
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

BF1 to nieporozumienie, i umieszczenie tego potworka na miejscu pierwszym w październiku sugerowałoby że to jakiś miesiąc bez premier, dzięki bogu tak nie jest. BF1 nie, nawet w postaci darmowego prezentu. Nie wierzę też w dobry SP mimo że zaprezentowany fragment nie wyglądał źle.

Za to dostaniemy Gears of War 4 (kupiłem już prawie 80GB, MS zaszalał z wielkością), Mafia III czekam niecierpliwe na premierę, nawet TF2 wypada dość dobrze, mimo że nie jest już tak oryginalnie jak w przypadku części pierwszej. Skyrim mnie intryguje bo nie wiadomo jak to będzie wyglądać, poza tym to Skyrim + jest jeszcze Cywilizacja VI.

Tak jeszcze na koniec po zagraniu w bete BF1 naprawdę ta gra się wam podoba w MP?

"choć bez wątpienia trafiłby także do ścisłej czołówki wyczekiwanych tytułów całego roku" - nie wierzę to to co czytam, ale cóż gusta są różne.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-10-02 19:55:26
30.09.2016 21:37
-2
A.l.e.X
93

taki jak na zdjęciach w innym temacie, zawsze komornik będzie mógł ściągać część zasiłku wypłacanego z MOPRu.

30.09.2016 21:36
1
odpowiedz
A.l.e.X
93

w sumie nowe bariery zostały przekroczone, gra we wstępnym dostępem z płatnym dodatkiem, teraz trzeba czekać na sezonowe przepustki do takich gier :)

30.09.2016 17:47
odpowiedz
A.l.e.X
93

Zapowiada się naprawdę dobrze, czekam.

30.09.2016 00:21
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

ogromne miasto tak, MP nie, chyba że będzie to oddzielna nakładka jak np. w GTAV.

29.09.2016 14:11
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Jak zobaczyłem fotki 28-30 to doszedłem do jednego wniosku to z biedy im się to dzieję, przecież tak to mieszkają tylko ludzie którzy ledwo wiążą koniec z końce, a że za ich stan przecież zawsze jest winny ktoś nie oni sami. Myślałem że takie "luksusy" to już tylko w najgłębszej rosji jeszcze pozostały.

29.09.2016 14:03
odpowiedz
A.l.e.X
93

z jednej strony to śmieszne, z drugiej to jeden z największych przekretów obietnice ->produkt finalny w całej historii branży

29.09.2016 14:01
-10
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

gry sportowe, nigdy tego nie rozumiałem, ale cóż można i tak

28.09.2016 22:42
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Wygląda nawet nie pięknie jak ktoś napisał, ale wręcz fantastycznie, duża przepaść w oprawie graficznej względem części poprzedniej, jeśli chodzi o linię fabuły jestem spokojny.

28.09.2016 22:39
odpowiedz
A.l.e.X
93

3 grudnia będzie bardzo śmiesznie, w sumie obejrzę, a co mi tak :)

26.09.2016 01:19
odpowiedz
A.l.e.X
93

Jeszcze chwila, jeszcze moment i będę mógł wrócić do tej wspaniałej produkcji, mimo że gra wyszła niedawno to wspominam jej wymasterowanie jako coś co miało miejsce dawno, sam nie wiem czemu. Czekam na dodatek z niecierpliwością.

26.09.2016 01:16
A.l.e.X
93

pytamniebladze - i musiałeś założyć nowe konto aby mi o tym powiedzieć, a z drugiego dać sobie plusa :) a co nie mogę odpowiedzieć w temacie "młodzież ma problemy" bo jestem za stary ;)

26.09.2016 00:25
-1
A.l.e.X
93

dziewczyny nie odmawiają fajnym gościom, a raczej natrętnym oszołomom będącym krzyżówką pawiana ze knurem :), próbowanie do skutku na różnych to akt ultra desperacji, wybiera się zawsze te które się chce, a nie te które zostają, więc raczej ja bym doradził jeśli widzisz fajną dziewczynę którą chciałbyś poznać to ją po prostu poznaj, a to czy ma chłopaka czy nie to jest w ogóle nie istotne.

Nie zrozumiałe są też tekstu odnośnie majętności (jak ktoś wyżej napisał), to w ogóle nie ma znaczenia, wątpię czy są takie dziewczyny które oceniają kogoś przez pryzmat posiadania szczególnie w wieku 20 lat.

25.09.2016 22:49
-4
odpowiedz
A.l.e.X
93

za moich czasów pierwsze "chodzenie" rozpoczynało się w wieku 13-14 lat, a coś więcej najczęściej w 16, widzę że dzisiejsze czasy to - najpierw się wykształcę a potem znajdę, tylko nie wiem jak za bardzo przechodzisz te kilkanaście znajomości za nim się ożenisz, chyba że planujesz to zrobić po przekroczeniu 40 ;)

25.09.2016 22:42
1
A.l.e.X
93

Widzisz to jest sprawa czysto osobista, sam ciąże mojej żony przechodziłem tak jakby sam w nich był, dziesiątki badań oraz specjalistów bo chcieliśmy wiedzieć za każdym razem czy dziecko będzie zdrowe, jeśli miałoby być chore ale żyć prawdopodobnie byśmy je chcieli urodzić mimo wszystko (aczkolwiek kto nie ma styczności z chorymi dziećmi nie wyobraża sobie jak dużo potrzeba czasu, cierpliwości i środków, sumy jak 10-20K miesięcznie to standard w tym wypadku jeśli chce się aby dziecko miało jakieś minimalne poczucie istnienia, większość z głosujących posłów nie zarabia nawet tyle, a co zwykli ludzie ?). Za to jeśli dziecko miałoby trisomie np. T11, lub bezmózgowie, uszkodzoną cewę nerwową i wiadomo by było że żyłoby dosłownie chwilę nigdy w życiu nie zdecydowalibyśmy się na to, bo dziecko rodzi się takie bezbronne tak potrzebuje opieki, miłości szuka pokarmu, łapie każdy oddech po prostu chce żyć. I ja np. jako rodzic miałbym patrzeć jak umiera po 5 godzinach mi na rękach (to nie byłaby śmierć bezbolesna), same przyjścia na świat jest bólem ale o tym nie pamiętamy w ogóle przez 1.5-2 lat mało co pamiętamy z tego okresu życia. Dla mnie egoizm w czystej formie jak napisałaś wyżej, ale rozumiem że niektórzy wierzą w cuda i chcieliby aby Bóg pokonał medycynę. Niestety, tak to nie działa w tym wypadku.

Zresztą jak na samym początku zrobienie dziecka to 10 minut, ciąża 9 miesięcy, a zajmowanie się dzieckiem całe życie, jeśli ktoś nie widzi w tym odpowiedzialności to jest skrajnym idiotą. Zresztą jak widzę twarze osób z tych organizacji pro life to zastanawiam się czy oni kiedykolwiek widzieli chore dzieci, albo rodzące się z poważną wadą, ...

25.09.2016 19:48
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

czyli rozumiem że DoS II będzie miał fabułę ? :)

25.09.2016 18:54
odpowiedz
A.l.e.X
93

JÓZEK2 - po prostu niektórzy ludzie nie zasługują na to aby nazywać ich ludźmi, kiedyś wynikało to z przyzwolenia, norm i znikomej edukacji i analfabetyzmu (wieś), dzisiaj kiedy jest obowiązek szkolny można tylko stwierdzić że to ludzkie śmiecie i nie ma tutaj żadnego tłumaczenia że ktoś się zapomniał. Jednak los jest w miarę sprawiedliwy i pewnie prędzej spotka takiego gnoja odpowiednia kara.

25.09.2016 18:51
odpowiedz
A.l.e.X
93

Skorzystaj prawnika i doradcy budowlanego za dużo pisać umowa przede wszystkim ma być równaniem obowiązków i przywilejów stron tzn. najprościej mówiąc za pieniądze które zapłacisz (pełnowartościowe) masz otrzymać towar (pełnowartościowy).

25.09.2016 13:10
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Powiem miałem nieprzyjemność oglądanie TVP info po piswościąch, i zobaczyłem posłankę od Kukiza Boże drogi skąd on wytrzasną tych ludzi z IQ doniczki. Dziewczyna oderwana dosłownie do jakiegoś gimnazjum, dosłownie zero wiedzy o ustawach o których mówi. Ludzie sobie posłów wybrali, nie ma co, reprezentacja narodowa.

Posłanka PiS za to broniąca ustawy żyje w jakimś Matrixie wydaje jej się że prawo w Polsce ustanowione będzie dotyczyć całego świata, albo i galaktyki ;)

<Rydygier> - nie ma znaczenia jakie będzie prawo w Polsce, nie ma znaczenia żadne prawo w danym kraju, bo jesteś obywatelem świata i zawsze znajdziesz kraj w którym dane prawo nie obowiązuje i nikt i nic cię nie zmusi do podjęcia wyboru innego niż twój własny. Za to ludzie biedni skazani na życie w granicach swojego kraju będą dociskani lub będą musieli korzystać z podziemia (dot. aborcji). Posłowie są oderwani od realiów życia bo wydaje im się że stanowią prawo, tak naprawdę są zwykłą administracją którą była, będzie, a potem i tak nikt o nich nie będzie pamiętał. Co z tego że teraz np. postawią 100 pomników Kaczyńskiego i nazwą tak ulice i place, jeśli za np. 20-30 lat przyjdą inni którzy to zlikwidują i nazwą te ulice i place ulicami Bolka i Lolka, lub Papy Smerfa. Tego niestety tymczasowa (bo zawsze jest to tymczasowa) władza nie rozumie. Ustanowią prawo bardzo restrykcyjne to będzie nękać biednych ludzi przez pewien czas, ale jak zawsze człowiek dlatego jest człowiekiem bo zawsze znajdzie wyjście z danej sytuacji. Prawo wyboru to prawo wyboru = wolność, czy ktoś z tej wolności i wyboru skorzysta to już jego prywatna decyzja i nikt nigdy tego nie zmieni.

Wystarczy wejść na dowolną stronę feministyczną gdzie masz link do polskich klinik za granicą, jak i zagranicznych np. dla polek gdzie dokumenty nawet są przygotowane po polsku. Koszt wizyty jak wynika w linku to do 3000 euro + dojazd, czy to dużo, dla jednych pewnie tak dla innych całe nic. I teraz niech jeden czy drugi poseł napisze, wyjaśni lub oznajmi jak chce zatrzymać osobę zdecydowaną z skorzystania z praw w innym kraju ? Śmieszni ludzie w sejmie którym się wydaje....

Zabrali by się za robotę bo za rok czeka nas zapaść w gospodarce przy ich wybitnej pracy.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-09-25 13:12:50
25.09.2016 12:48
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Generalnie warto poczekać na całość i zagrać w całość, strasznie nie lubię DLC które dodają misje fabularne w połowie gry. Za to dodatki powinny wyglądać jak z PoE czy Wiedźmina III w jednym i drugim przypadku mamy nowe obszary i nie czujemy że coś zostało na żywca wycięte aby cena gry wynosiła na 59.99 euro, a 89.99 euro.

25.09.2016 01:17
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Obcy dostaje wsparcie dla VR kosmos, nie wiem czy chciałbym w to grać z VR, ale ciągnie mnie strasznie sprawdzić :)

25.09.2016 01:07
odpowiedz
A.l.e.X
93

Wszystkie gry sf gdzie fabuła jest sensowna są dla mnie jak diamenty wydobyte w kopalni, SOMA to właśnie taki diament. Liczę na kolejną udaną grę tego studia.

24.09.2016 12:40
4
odpowiedz
A.l.e.X
93

Każde prawo dotyczy tylko biednych ludzi, czym bardziej restrykcyjne tym ci bardziej cierpią. Nie chodzi tylko o aborcję czy jej zakaz, ale o wszystkie inne mniej lub bardziej wpływające na życie obywatela. Bogaci nawet jakby karą była śmierć i tak znaleźli by metody i środki aby nawet przeprowadzić aborcje na Antarktydzie, biedni no cóż im zostaje jeszcze większa bieda. Bo jak można nazwać o ile się nie podjęło decyzji o urodzeniu urodzenie chorego dziecka wymagające olbrzymich nakładów finansowych ? Smutne to jest w świetle tego że za wychowanie dziecka odpowiadają rodzice, a przede wszystkim matka. Czemu te czarne pasibrzuchy nie powiedzą tak w związku z wolą kościoła co do zmiany ustawy w ustawie wprowadzimy zapis +1000 PLN miesięcznie od każdej parafii na każde narodzone dziecko, a w przypadku chorych kościół pokrywa wszystkie koszty rehabilitacji ? Co nie, takie coś to już bee ?

24.09.2016 12:32
-12
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Po co jakieś wyśrubowane wymagania od gry piłkarskiej ? jest piłka, są drużyny, są bramki, w końcu to jest tylko gra w gałę. Nikt od tego typu gier nie oczekuje niczego większego.

23.09.2016 23:15
odpowiedz
A.l.e.X
93

i tak najważniejsze że w tym roku, w steamdb już jest data zapewne do 2 miesięcy, obstawiam listopad.

23.09.2016 23:05
-2
odpowiedz
A.l.e.X
93

PCMR czy ktoś uważał kiedyś inaczej ;)

23.09.2016 23:02
odpowiedz
A.l.e.X
93

hyhy :)

21.09.2016 21:48
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
93

czekam z niecierpliwością :)

19.09.2016 21:24
odpowiedz
A.l.e.X
93

4Honor wypada naprawdę nieźle, żywotność gry będzie w dużej mierze zależeć od zawartości.

19.09.2016 21:21
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

W konsoli powinien znaleźć się układ z wydajnością min. 1080 aby w ogóle myśleć o 4K i graniu, a nawet najbardziej wyżyłowane 1080 w nowych grach średnio nie przeskakują 40-45fpsów. Tutaj mówimy o małej konstrukcji z małą możliwością odprowadzenia ciepła. Nawet jakby nagle graficznie cofnięto nas do czasów ME1 (2008) to nadal byłoby to wątpliwe z napisem : "wszystkie gry", a gdzie jest VR ? Na koniec jeszcze niech zapiszą że GPU dostaną od AMD które do dzisiaj nie ma żadnej karty która był dała nawet szczątkową możliwość grania w 4K.

19.09.2016 01:08
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Pograłem i podoba mi się, nie wiem czemu redakcja uważa że gra ma słabą oprawę A/V moim zdaniem jest bardzo dobra, tekstury są na przyzwoitym poziomie, niczym nie odbiegające od obecnych najlepszych pozycji. Ścieżka dźwiękowa stoi na jeszcze wyższym poziomie, ale co najważniejsze, sam gameplay jest świetny. Takie fajne połączenie kilku gatunków + b. dobra kreacja świata (od początku mamy niezmierną chęć poznania co tutaj się dzieje co jest bardzo dużym plusem). Jest o wiele lepiej niż wynika z tekstu recenzji. Nie oceniam na ten moment.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-09-19 01:10:29
18.09.2016 15:54
A.l.e.X
93

bone_man - ja patcha nie wrzucałem, grałem ok. 2 godzin bez żadnego problemu.

18.09.2016 15:51
odpowiedz
A.l.e.X
93

jak to się mówi - nie interesuje mnie nowa tekstura w grze.

18.09.2016 15:50
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

właśnie sobie kupiłem i instaluje, przeważnie średniaki jak ocenia branża dla mnie wypadają często lepiej od gier których średnia na MC jest >85%, a że problemem jest czas loadingu który u mnie zapewne będzie znikomy Raid M.2 zobaczę co z tego wyszło, szczególnie że już kilka recenzji wskazuje jako plus kreacje świata i fabułę.

18.09.2016 13:13
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

przetestowałem całość moim zdaniem najlepiej wypada redux ultra v1 - powiem tak jest to całkiem porządny profil RE/E. Jeśli chodzi o sam Redux beta bo takie ma oznaczenie za dużo zmian poza teksturami nawierzchni i dodaniem lepszy tekstur nie widziałem, ale fakt że bawiłem się w nocy więc może nie wszystko udało mi się sprawdzić.

18.09.2016 13:01
A.l.e.X
93

czyli odejmując problemy techniczne (to nie mój temat) gra wypada świetnie ?

17.09.2016 23:47
odpowiedz
A.l.e.X
93

chętnie sprawdzę :) dobrze że autor poza ME/RE postanowił także dodać paczkę tekstur :)

17.09.2016 01:00
-1
odpowiedz
A.l.e.X
93

z przyjemnością kupie jak każdego coda i zagram :]

16.09.2016 19:25
odpowiedz
A.l.e.X
93

HHAHA :) teraz to się pośmiałem, biedny papcio teraz będą z niego kpić.

15.09.2016 21:55
odpowiedz
A.l.e.X
93

widzę że cena spadła bardzo szybko

15.09.2016 21:50
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
93

nie miałem jakoś chęci, jak wrażenia ?

15.09.2016 21:49
odpowiedz
A.l.e.X
93

nie będzie to popularne ale ostatnia część bardzo mi się podobała, traktując te gry jako rozrywkę na jeden, dwa można się całkiem nieźle bawić, ja na pewno kupię.

15.09.2016 21:45
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

czekam z niecierpliwością poprzednie części i ich skończenie sprawiło mi bardzo dużo frajdy.

13.09.2016 22:33
odpowiedz
A.l.e.X
93

T_D_i - prawda dla mnie tak samo jak z Obcym, pierwsza część najlepsza, aczkolwiek P2 także był akceptowalny, dopiero wariacje jak AvP czy Predators to było czyste nieporozumienie.

13.09.2016 22:30
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Jesper - optymalna jest okolica 110-130 PPI, ale nadal pominąłeś wielkość piksela, oczywiście można sprytnie manipulować odległością, ale zakładając że przy monitorze gramy w odległości 45-50cm to wszystko powyżej 0,25mm jest całkowicie nieakceptowalne. Zresztą tak samo jak schodzenie poniżej 100 PPI.

1080p i 28" jako monitor to jest masochizm, ale oczywiście zawsze można powiedzieć że z odległości 2 metrów obraz jest doskonały bo widzimy już tylko same powierzchnie, a nie detale na nich.

Niemiec66
- nie tylko miało przede wszystkim na celu zmniejszenie także wielkości piksela przez to obraz wydaje ci się dużo lepszy.

Masz pierwszy lepszy link porównawczy na tej samej sceny
https://www.youtube.com/watch?v=BN4e82qLc7g

https://www.youtube.com/watch?v=0NA2uwXdH3I

13.09.2016 22:12
odpowiedz
A.l.e.X
93

zakup gry na podstawie średniej ocen -> brawo pokolenie coca-cola ;) Gdzie się podziały czasu kiedy grę sprawdzało się samemu ? czy teraz już jest taka masówka że warto wybrać to co wybrali inni ? przypominają mi się zdjęcia z najazdu na tatry teraz to nie jest spotkanie z naturą tylko natura spotyka tłumy wieprzy które postanowiły zrobić najazd kolejki do zdjęcia jak to widzę w TV i przypominają mi się moje czasy młodości ... nie odbiegając od tematu chcesz zapoznać się z grą to ją kup i się zapoznaj ewentualnie wybierz sposób obejrzenia na youtube jeśli tak bardzo nie chcesz kupić "kota w worku". Oceny steam kupa śmiechu.

12.09.2016 01:49
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Wszystko super i fajnie, tylko poza teoriami warto sprawdzić samemu na czym polega różnica w praktyce. Dla mnie optymalną odległością od monitora jest ok. 45-50cm i tak korzystałem ze wszystkich jakie miałem. Wartość PP to jedno co definiuje ostrość obrazu, ale także ilość pikseli z których jest zbudowany dany obiekt na danej powierzchni ekranu. Wystarczy postawić obok siebie dla testu monitory 1080p/1440p/1600/2160p o tej samej przekątnej zasłaniając loga i oznaczenia i gwarantuje że każdy kto nie ma wady wzroku poza skalą dokładnie wskaże który prezentuje najlepsza jakość i pokazuje najbardziej szczegółowy obraz. To jest przepaść. Oczywiście jeśli oddalimy się na odległość kilku metrów wtedy dla naszego wzroku powierzchnie się zleją z sobą i w pewnej odległości różnica stanie się pomijalna. Niemniej jeśli ktoś korzysta z monitora w sposób do tego przeznaczony odległości 40-60cm wtedy powinien kierować się mniej więcej taką wartością limitową

1080p do maksymalnie 24" co daje 91.79 PPI / i wielkość plamki 0,27mm (dość duża), powyżej już nie do przyjęcia
1440p do maksymalnie 27" co daje 108,79 PPI / wielkość plami 0,23mm (już nieźle)
1600p do maksymalnie 30" co daje 100,63 PPI / wielkość plami 0,25mm (spora)
2160p do maksymalnie 40" co daje 110,15 PPI / wielkość plami 0,23mm (już nieźle)

z ciekawości sprawdziłem jak się sprawuje

27" monitor 5K z rozdzielczością 5120x2880 co dało 217,57 PPI / wielkość plami 0.11mm (praktycznie nie do zobaczenia)

Gdyby nie wielkość i gdy pojawi się taki sam w 40" to kupię natychmiast (niestety nie ma) ;(, różnica jest także widoczna nawet przy takim zagęszczeniu. Prawdopodobnie limitem będzie dopiero 300 PPI gdzie zwiększanie tej wartości nie będzie przekładało się już tak drastycznie na jakość obrazu. Tak samo jak wszystko poniżej 0.09 dot pitch. Oczywiście przy odległości pracy monitorowej.

wyjście poza tę wartości o których napisałem wyżej nie ma sensu, z mojego pkt widzenia monitor 1080p nie powinien mieć więcej niż 21-22 cale, wszystko inne jest wartościami tragicznymi. Czemu gramy na konsolach w 1080p i cieszymy się, odległość sprawia że widzimy tylko duże powierzchnie praktycznie limitowane detalami, dlatego gry konsolowe w dużej mierze jakość obrazu opierają na wyglądzie powierzchniowym. Nawet Uncharted 4 wygląda tragicznie jeśli postanowimy grać w niego przy odległości 50cm, za to grając w odległości 3-4m widzimy piękne efektu budowane na powierzchniach.

Teraz jeszcze odnoście szybkości odświeżania, możecie zrobić szybki test włączyć szybką grę np. shooter sieciowy i najpierw grać na monitorze 60Hz, potem przejść na 120Hz, a potem na 144Hz i następnie schodzić 144Hz na 120hz i na 60Hz - każdy jeśli nie ma zapalenia opon mózgowych i wady wzroku dokładnie wskaże na którym uzyskał najlepszą precyzje, taka ciekawostka / więc poza teorią jest też praktyka i najlepiej zawsze sprawdzić samemu.

Kto kiedykolwiek przesiadł się na 4K, G-sync, czy 144Hz monitor nigdy nie wróci do starszych rozwiązań, ale zawsze znajdą się tacy którzy napiszą że nie widzą różnicy, nie widzą bo nigdy nie mieli okazji jej zobaczyć w praktyce. Na szczęście ceny monitorów spadają więc prędzej czy później 4K będzie standardem w domu u każdego.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-09-12 02:06:46
11.09.2016 01:09
A.l.e.X
93

ME2 była bardzo dobrą grą poza finałowym bossem i strzelaniem do latającej głowy, a raczej w oczy głowy. Budowanie latającego humusa było tak beznadziejnie głupie że mogło się tylko wydarzyć w chwili kiedy Karpyshyn już nie miał nic do powiedzenia. Jeśli chodzi o książki wszystkie które napisał Karpyshyn doskonale pomostują fabułę i polecam je przeczytać, bo naprawdę warto. Akcja pierwszej dzieje się przed wydarzeniami z części pierwszej druga pomiędzy częścią pierwszą i drugą, a trzecia pomiędzy druga, a trzecią częścią gry. Nie warto czytać już następnych, bo są tak samo wybitne jak ME3. Jeśli chodzi o Andromedę, to traktuje to na ten moment jako ciekawostkę i może / liczę na to pozytywnie mnie zaskoczy, ale cudów się nie spodziewam. Co do trylogii to nie sądzę że jakaś gorsza powstanie, to jest po prostu nie możliwe, aczkolwiek dokonania EA dają takie podejrzenie. EA czego się nie dotknie to zniszczy, najlepiej niech klepią co roku gry sportowe, lub nowe wariacje simsów.

Aczkolwiek wypuszczenie po Wiedźminie 3 kolejnego gniota = koniec BioWare i renomy tego studia.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-09-11 01:10:52
10.09.2016 23:30
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
93

12dura - nie wiem jak mocno podobała ci się marka, ale mi bardzo, ME część pierwsza najpierw skończyłem na xbox, potem na PC w między czasie powstał mały kult, przeczytałem książki pomostowe dodające sporo fabuły do gier i wzajemnie się uzupełniające z fabułą z gier (symbioza), potem przyszedł czas na ME2 gdzie poza głową na końcu wszystko były bardzo, bardzo dobre ....i na końcu dostaliśmy gówniane ME3, gdzie jakiś skrajny debil, bo inaczej tego nie można nazwać całość, te mityczne, niewyobrażalne zagrożenie które pochłonęło już tyle światów, gdzie wygrana stawała się prawie niemożliwa, gdzie pominięto wszystkie poboczne wątki z poprzednich serii (WTF?) / serwując nam na końcu kilka wariantów żniwiarzy i stworki do strzelania, gdzie zniszczono całkowicie całe lore mistycznie kreowane i ty na poważnie pytasz czemu ja uważam że ME3 to jedne wielkie nieporozumienie ? ... no proszę cię jak to mówi młodzież, ME3 to taka fabularna nędza, że nie tylko niszczy cały dorobek serii co przywala jak Jonny Cage w jaja bez litości wykrzykując "idioto a co myślałeś że utrzymamy poziom ME1, w końcu ludzie chcą postrzelać, a fabuła, pier.. się, my nie pisarze chcesz dobrej fabuły to czekaj na grę od Obsidianu lub CDPRed" Przeprasza, ale dla mnie marka po ME3 to jedne wielkie G, staram się wykasować z pamięci wszystko co były po części pierwszej. Mam nadzieję że kiedyś ktoś tę serię zmoduje naprawi latającą głowę z ME2 i przerobi wszystko co się da w ME3, a wystarczyło tak nie wiele, nie wiem czy zwykły random z forum nie napisałby lepszego scenariusza od myślicieli z EA i to w wieku 13 lat. Myślisz że to jest tylko moje zdanie, przecież ludziom opadły szczęki aż do ziemi, większość po prostu nie mogła pojąć tego co zobaczyła. Mówisz też o extendet cut, a co to było jeszcze większa ilość bzdetów niż kolorowe zakończenie. Nie wiem czy w historii gier pojawi się kiedykolwiek trylogia z gorszym zakończeniem, oby nie życzę tego z całego serca i sobie i wszystkim innym.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-09-10 23:34:37
10.09.2016 23:13
2
odpowiedz
A.l.e.X
93

Powiem tak ja obejrzałem i muszę powiedzieć że zasługuję na dwa medale jak młody zuch, za odwagę i za wytrwałość. Film nie byłby aż tak zły gdyby nie narracja wielkiej intrygi, pomijam już zakończenie.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-09-10 23:15:31
10.09.2016 23:07
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Jeśli intro wprowadzające zacznie się od sceny gdzie Shepard jest przerobiony cybernetycznie i pod całkowitą kontrolą żniwiarzy, gdzie wszystko co działo się od uderzenia promieniem jest tylko jego szczątkową wyobraźnią iskierką pozostałej duszy łapiącej marzenia, gdzie ludzkość i inne rasy ratują się ucieczką w niewielkiej populacji, a żniwiarze dokonują całkowitego unicestwienia pozostałego życia, wtedy powiem że Andromeda zasługuje na przyjrzenie się bliżej, jeśli jednak pozostaje kanoniczna do tej spłuczki szczyn jakim było zakończenie ME3 to nie wiem czy w ogóle będę w to grał. Dla mnie siłą ME było cała kreacja uniwersum, mając w pamięci ME3 nie jestem w stanie wrócić do niego mam też nadzieję że ci co przyczynili się do tego jak wyglądało zakończenie nigdy już nie zajmą się pisaniem scenariuszy do gier.

10.09.2016 23:00
1
odpowiedz
A.l.e.X
93

mam nadzieję że na następne spotkanie przyjdą ludzie w koszulkach z tym nadrukiem ;)

10.09.2016 00:59
1
A.l.e.X
93

IGG - hobby, hobbym ale kupowanie czegoś poza swoje możliwości (raty) i to elektronikę, no cóż. Odwracając ciężar ciężkości, po co komu komputer za 15K, lub więcej jeśli musi pobierać gry bez patchu, bez wsparcia bez DLC itc. Jeśli ktoś już wydał dla niego ciężkie pieniądze to jest dla mnie kosmosem w czyste formie że teraz zamiast się cieszyć graniem, szuka i rozwiązuje zagadki co zrobić aby gra działa i miała najnowsze łatki. Dla mnie to jest nie do pomyślenia, żeby nie rzec buractwo. Poza tym wszyscy znają mój stosunek do piracenia, dla mnie to zwykła kradzież.

marcing805 - model Irka dla mnie to też abstrakcja, bo w grę chce grać tu i teraz na premierę, a na niektóre co roku nawet czekam odliczając dni, ale już wolę jego model niż bezczelną kradzież. Poza tym ja mam kupę czasu, jak ktoś się uczy, czy pracuje to naprawdę nie wiem po co komu 100+ gier rocznie, jak i tak zapewne ma czas na kilka/kilkanaście a taką ilość to może kupić każdy pracujący. A nie pracujący ? Ja jak miałem kilkanaście lat to np. malowałem płoty, pomagałem w pracach przydomowych, ogrodniczych, sadach itc. aby dostać na zakup czegoś co chciałem, a w dużej mierze wtedy były to gry. I od tamtej pory do dzisiaj uważam że za pracę należy się zapłata. Więc ludzie którzy stworzyli grę mimo że to tylko wirtualny produkt jak wielu chce uważać (a powielanie to nie okradanie) muszą za to dostać zapłatę.

09.09.2016 22:04
odpowiedz
A.l.e.X
93

Szczerze to nigdy nie rozumiałem po co komuś pompa hydroforowa, ale nie wnikam. Nie lepiej mieć hydrofor oddzielnie + pompę głębinową ? Chyba że to nie jest do budownictwa tylko do jakiś lokalnych prac w ogrodzie. Poza tym nie napisałeś żadnego konkretnego pytania, pojęcie cicho jest subiektywne, powinieneś mieć podaną pracę w dB to wtedy można się odnieść, 100l na minutę to niewielka wartość, ale też nie dałeś konkretnego pytania.

09.09.2016 21:55
A.l.e.X
93

Skilgar - jeśli ktoś ma PC na którym gra w 4K, na pewno nie zwraca uwagi na cenę gry, bo po prostu jest to nierealne.

08.09.2016 02:20
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

za mało aby coś oceniać, poza tym po co przez minutę na trzy rozmawiać o grafice w grze cRPG ?

06.09.2016 18:23
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

RDR na PC + polskie napisy / to by było coś - ale za nim nie zobaczę to nie uwierzę że w ogóle jest to w planach.

05.09.2016 23:00
odpowiedz
A.l.e.X
93

Stasis to genialna przygodówka z naprawdę nieźle poprowadzoną historią. Po skończeniu Stasis szukałem innej gry o podobnej tematyce hardcore sf przygodówkę i nie ma ;(

03.09.2016 14:11
odpowiedz
A.l.e.X
93

:)

02.09.2016 15:03
odpowiedz
A.l.e.X
93

Najsłabszy miesiąc w tym roku jeśli chodzi o premiery, ale może jeszcze coś mnie zaskoczy / czego nie ma w tym zestawieniu. Gdyby nie ReCore to w ogóle można by było napisać - w tym miesiącu nie ma żadnej premiery.

01.09.2016 19:48
odpowiedz
A.l.e.X
93

patentownia to jeden z ciekawszych tematów łupienia z pieniędzy za nic, szczególnie w US, ale w europie takie praktyki niestety nie przechodzą.

01.09.2016 19:43
1
A.l.e.X
93

Runnersan - polegli chyba w fotelach ze zmęczenia i snu, chyba o to chodzi w tych przemowach, bo polec można broniąc ojczyzny w stanie wojny, a nie polec w wypadku komunikacyjnym, a jeśli już tak uważamy to jak najbardziej Bronisław Geremek też poległ na służbie.

Nie mniej rozpoczynanie roku szkolnego od wojny szczególnie kiedy to był radosny dzień to nie wyobrażam sobie jaką depresje przeżywają pierwszoklasiści kiedy przychodząc do szkoły słyszą o wojnie śmierci itc. Kosmos i współczucie dla wszystkich tych których dzieci muszą chodzić teraz do szkoły państwowej.

01.09.2016 19:33
odpowiedz
A.l.e.X
93

Posiadacze Titana X Pascal też docenią :) hehe

01.09.2016 19:30
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Predi nie przejmuj się takie czasy nie bez powodu XXI nazwany jest wiekiem wynalazków i kretynów / więc może jest jeszcze jakaś szansa dla ludzkości :)

01.09.2016 19:28
odpowiedz
A.l.e.X
93

w tym roku steam mi dodał już kilka gier tutaj widzę kolejna :) dziękuje

01.09.2016 15:52
3
odpowiedz
A.l.e.X
93

Niedzielny Gracz - przecież to co napisałeś jest totalnie nie prawdą dot. symboliki jest jednoznaczna oraz uroczystości są to uroczystości Państwowe czyli dla każdego obywatela tego Państwa jeśli ktokolwiek zostaje na takiej uroczystości pobity, znieważony itc. można wnioskować że Państwo istnieje teoretycznie jeśli nie umie ochronić swoich obywateli.

PO było patologią w dużej mierze chcę wierzyć ze względu na PSL, ale to co wyprawia PiS to jest to kosmos w czystej formie. Niemniej pisz tak w internecie może dostaniesz kiedyś statuetkę, lub jak kto woli figurkę małego Edmunda do postawieniu na półce, ewentualnie złoty medal zasłużonych w walce internetowej ;)

31.08.2016 22:43
2
A.l.e.X
93

a tam się przejmujesz : zawsze możesz dołożyć 20 godzin na tydzień religii, ewentualnie nowej historii którą opowie jakiś przedstawiciel z ramienia rządu, a w ogóle to masz miejsce przygotowane na ścianie na dwa portrety i ewentualnie rzeźbę ?

31.08.2016 20:55
3
A.l.e.X
93

takie obrazki mogą stać się inspiracją, a wiesz jak potem będzie ciężko to zburzyć ?

31.08.2016 20:50
3
odpowiedz
A.l.e.X
93

Jesteś dziewczyną i możesz dostać od łysego tłuka który bijąc powie jestem gejem więc nie cierpię kobiet ;) błaszczak powinien umierać ze wstydu a nie krzyczeć "prowokacja" i nie chodzi czy była czy nie tylko jak mężczyźni chcą bić kobietę to jest niegodne. Poza tym te powiewające flagi kojarzące się z faszyzmem to totalny kosmos. Pomijam już okrzyki i wulgaryzmy.

31.08.2016 20:42
odpowiedz
A.l.e.X
93

"umieram" z niecierpliwości co jak co na same hasło SS3 czas zwalnia :)

31.08.2016 20:40
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

wickywoo - nie przejmuj się to oceniał eJaya któremu podoba się wszystko się wybucha strzela i ma lasery jak Irom Man 3 ;)

30.08.2016 16:52
A.l.e.X
93

Iselor - książki to coś takiego że w dużej mierze od odbiorcy zależy przekaz bo wszystko opiera się na naszej własnej wyobraźni. Nawet jakby ktoś dał jak najbardziej szczegółowy opis sytuacji czy postaci to dwie różne osoby wyobrażą sobie to zupełnie inaczej. Dlatego ja nigdy nie używam zwrotów z ocenami, ponieważ to że coś mi się podoba nie znaczy że musi komuś innemu głównie za sprawą tego co napisałem w pierwszym zdaniu. Akurat fantastyka to poboczna ścieżka moich zamiłowań, o wiele bardziej cenię sobie i jestem uzależniony od książek sf. Wymieniać nie będę ale nie wiem czy Sapkowski Wiedźmin znalazły by się u mnie w pierwszej 500setce, co wcale nie znaczy że książki AS są złe, są dobre, ale dla mnie nie są dziełem wybitnym, dla większości ta teza to jak walnięcie młotem w głowę bo większość osób czytało tylko parę książek w życiu :)

30.08.2016 16:39
odpowiedz
A.l.e.X
93

AMD wróci na właściwy tor jak znajdą odpowiednią osobę od inżynierii, a nie kolejnego speca od marketingu.

30.08.2016 16:29
1
odpowiedz
A.l.e.X
93

Obracam się raczej wśród ludzi inteligentnych - zapewne chodziło ten pokój luster który ma w domu :)

30.08.2016 16:26
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

mimo dużego zapasu gotówki to wątpię aby grę wydali po 2020 bo ich przychód to tylko W3 bez niego CDP będzie generował minus, a W3 ile miał zarobić już zarobił.

29.08.2016 20:25
odpowiedz
A.l.e.X
93

13 lat, kawał historii gier i przede wszystkim kawał historii portalu :)

29.08.2016 19:37
2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Dzięki CDPRojekt AS ma z kilka do kilkunastu milionów + dodatkowe poza zarobek z marki, zarobek z książek które (o dziwo) dzięki CDP zaczęły sprzedawać się tam gdzie nigdy wcześniej nikt ich nie chciał czytać. CDP przeniosło markę i nazwisko AS na zupełnie inny poziom. Jeśli chodzi o książki to średnia półka, ale że nasze i wtedy bez konkurencji wydawały się super oszlifowanymi brylantami.

Liczę że CDP weźmie się za kolejną kultową postać czyli Thorgala.

29.08.2016 19:26
4
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

Powiem wam jedno jak oglądam TVP teraz to przypomina mi się dziennik z dawnych lat, wszystko jest takie super, rząd sięgną gwiazd, gospodarka wystrzeliła w kosmos, ogólnie dzięki tym rządzącym przeskoczyliśmy kilkaset lat :) Kiedyś wkurzało mnie TVN i chwalenie PO, ale to co wyprawia TVP to jest poza skalą i przyzwoitością. Czy tylko mi się tak wydaje ? :)

29.08.2016 19:06
1
odpowiedz
A.l.e.X
93
9.0

Moim zdaniem gra jest bardzo dobra, ja wiem że chwalenie że jest jak MoO2 to nic dobrego biorąc pod uwagę ile lat minęło, ale moim zdaniem gra jest o wiele bardziej przyjazna niż Stellaris i na tym etapie to porządna pozycja. Jedyny minus to Terranski chanat tylko z wersją kolekcjonerską poza tym minusów ja sam nie widziałem.

26.08.2016 15:14
8
odpowiedz
A.l.e.X
93

Hallo Games i tak zarobiło krocie do końca życia już chłopaki nie muszą pracować / a czy gra jest największym gniotem jaki kupiłem no cóż przetestowałem przynajmniej pierwszy raz w życiu jak działa zwrot gry na steamie.

25.08.2016 18:26
odpowiedz
A.l.e.X
93

wiele gier / wiele razy, po prostu do najlepszych się wraca co jakiś czas jest jakieś takie dziwne przyciąganie mimo że zna się historię to chce się jeszcze : większość to crpg na czelę z Fallout, Torment, Baldur's Gate, Dragon Age Początek, ME1/2, czy PoE, z ostatnich przed premierą Deus Ex MD naszła mnie ochota na skończenie HR.

24.08.2016 00:14
A.l.e.X
93

Voltron - TX Pascale kupujesz w sklepie Nvidii i tylko tam, dostajesz je do domu do 5 dni od zamówienia. Oczywiście zakupy robisz z poziomu strony polskiej. Ceny na akcjach są dużo wyższe niż w sklepie bo ludzie chcą zarobić.

24.08.2016 00:07
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
93

maciookoki - świetna fabuła i Divinity Original Sin ? poważnie, to jaka jest fabuła w PoE twoim zdaniem ? Przecież Divinity Original Sin był fabularną nędzą ale za to z świetnym systemem gameplayowym.

GimbusomNIE - burdel i chaos w PoE ? to jest bardzo ciekawe co piszesz biorąc pod uwagę że PoE ma jeden z najlepszych systemów walki zaimplementowanych w gry rpg. To że dla wielu jest to chaosem nie dziwi, wiele osób nie ma pojęcia co znaczy ta kupa statystyk, jak poznasz to będziesz w stanie na ścieżce potępionych przejść grę w próbie żelaza, ale cóż by tego dokonać właśnie trzeba poznać system.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-08-24 00:11:23
23.08.2016 21:42
odpowiedz
A.l.e.X
93

dlatego za polskie treści google płaci tyle ile płaci + zawsze masz adblocka / osobną sprawą jest wiek oglądającego w plastikowym świecie internetu / dziewczyn od ubranek i malowaniu oczu / każdy małolat i małolata uważa że na tym opiera się świat, ...

google kiedyś też dojdzie do wniosku że płacenie za youtuba to kosmos w czystej formie szczególnie że od początku youtube jest ciągle na minusie i nigdy nie zarobił / ale jak to się mówi google może robić ze swoimi pieniędzmi co chce.

Ja mam subskrypcji zero i uważam że na te treści które tam są jest to cyfra właściwa :)

23.08.2016 21:30
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Henrar - nie zmieniłeś na pascale ? ja ma dwa TX Pascal i w 4K nadklatkowość zresztą jak we wszystkim innym :) ale nie ruszam teraz gry, bo chcę jeszcze raz przejść wcześniej HR a potem kontynuować DM, mimo że jest film wprowadzający to jakoś zachciało mi się skończyć całość za jednym razem, szczególnie że nie skończyłem wersji reżyserskiej.

Poza tym nikt na 2xTX Maxwell nie może mieć gorzej niż 2x980TI

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/dem_2560_11.png

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-08-23 21:33:17
23.08.2016 20:10
3
odpowiedz
A.l.e.X
93

to jest problem cenegi i wydania boxowego, a nie wszyscy kupili takie wydanie.

22.08.2016 22:07
odpowiedz
A.l.e.X
93

to tyle ile odwiedza średnio przez 30 minut użytkowników gola hehe

22.08.2016 19:31
A.l.e.X
93

Nie wiem, stalker kretyn, ale oblewanie kwasem to kojarzyło nam się tylko z islamistami debilami / jakby zrobił to islamista to byśmy dzisiaj mieli z godzinę pogadanki, a prawda jak widać jest taka kretyni są wszędzie na świecie, tylko ludzie przy obecnej narracji myślą że w naszym kraju to żyją tylko pobożni katolicy z symbolami polski walczącej na ramieniu.

22.08.2016 19:29
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Niestety No Man's Sky to najgorsza gra pod względem (obietnice / to co oferuje po premierze) z gier w jakie grałem w życiu, ta gra to nie jest gniot to ultra gniot i najbardziej napompowane hype dużo dalsze niż nawet w Aliens CM.

22.08.2016 19:13
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Idiota w Polsce oblał twarz kobiecie kwasem, chwile potem zabili piłkarza w centrum miasta (nożem) - czy możemy spodziewać się w TVP Wiadomościach rozprawy, a potem w TVP Info spotkanie z specjalistami od terroryzmu lokalnego, jak myślicie ?

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-08-22 19:18:56
21.08.2016 21:45
1
A.l.e.X
93

o widzę kęsik ma 3 konta do minusowania ;)

20.08.2016 21:27
2
A.l.e.X
93

to jest SE wszystkie gry SE są i będą zabezpieczone denuvo, więc po co mieli informować ?

20.08.2016 21:25
A.l.e.X
93

tylko steam ma FS na takim poziomie, aczkolwiek jeśli gra jest nastawiona także na MP to takie granie nie ma sensu.

20.08.2016 21:16
-3
A.l.e.X
93

kęsik - napisałem w tekście jeśli nie umiesz odczytać wykresu, napisze więc jeszcze raz specjalnie dla ciebie :) "do testów wybierasz miejsce wymagające dla GPU które nie musi i najczęściej nie jest reprezentacyjne dla całości, tylko pokazuje miejsca krytyczne dla wydajności więc w całej grze spokojnie może być kilka klatek więcej względem tego wykresu, podaje się też min i średnią dla trasy testu - dlaczego wybiera się takiej miejsce ? aby pokazać realną różnice w wydajności poszczególnych GPU"

oddzielny tematem jest test w wersji 1080 def, kiedy na rynku są dostępne modele +20% wydajniejsze które najczęściej się kupuje (bo jeśli ktoś wybiera już high endową kartę i ma wybór to raczej szuka najszybszej z dostępnych o ile cena nie odbiega znacząco od średniej), z kombinacji tych dwóch informacji spójrz jeszcze raz na wykres i wyciągnij jeszcze raz wnioski :)

no i 51 z wykresu to jest min. fps średni jest 66, czyli powyżej 60.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2016-08-20 21:23:48
20.08.2016 15:56
-3
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
93

Sunbeach81 - na 1080p nie ma opcji aby było coś innego niż 60fps

DX11
http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/dem_1920_11_2.png

DX12
http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Deus_Ex_Mankind_Divided_/test/dem_1920_12.png

i to jest na potrzeby testu czyli miejsce wymagające dla GPU, przeważnie będzie więcej klatek, poza tym 1080 nie jest równa innej 1080, najszybsze są ok. 20% szybsze od defaulta,

Na 1070 będzie podobnie nie ma obecnie gier które w 1080 pokonają 1070/1080, czy 980TI.

20.08.2016 15:49
-1
odpowiedz
A.l.e.X
93

dla rozwoju najlepsze co by było jakby AMD urosło w siłę, bo tak Intel od kilku lat wydaje nowe serie gdzie wydajność ociera się o błąd statystyczny (+5% praktycznie zegar w zegar). Jednakże biorąc pod uwagę że jest to benchmark oceniający możliwości CPU, a nie kombinację i narzut z GPU nie sądzę aby nagle AMD wypuściła CPU które pozbawiony będzie najgorszej przypadłości AMD (od 5 generacji nie potrafią się z tym uporać), a jakby się uporali to znając AMD pół internetu byłoby zatopionych w slajdach jak z Mantle.

19.08.2016 20:58
odpowiedz
A.l.e.X
93

Tylko się cieszyć że ta gra wychodzi w tym roku :)

19.08.2016 20:09
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

hydro - sprawdzimy 23 czy zagrasz bo kupisz, zagrasz bo zpiracisz, czy zagrasz na youtube ;)

panTicTac - grę jak poprzednią możesz skończyć na rambo i na łatwym jak zrobili to prawdopodobnie recenzenci bo chodzi o szybkość dodania recenzji. Czy zgrasz na najtrudniejszym i bez zabijania. Podejście do gry daje zupełnie inne odczucia. Gra jest dość długa i te właśnie podejście da ci odpowiedź czy 20 godzin, czy 60-80.

Tal_Rascha - spokojnie, zawsze możesz dokupić drugą kartę, poza tym możesz zawsze kupić TXU w ciągu 5 dni dostaniesz kurierem do domu.

19.08.2016 14:53
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
93

śmieliście się z medali antoniego, a zobaczcie jak w Korei Północnej są obwieszeni niektóre medale gdy zabrakło miejsca wiesza się na spodniach, co skrzyżowane garnizon wojska, armia murem za wodzem, ... czy nie czujecie inspiracji ;)

19.08.2016 12:16
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

1000+ dla każdego obywatela, ...i prawdopodobnie nikogo nie będzie wtedy interesować TK :) swoją drogą nie wiem czy wiecie poparcie wśród biorących 500+ rodzin dla pisu to blisko 100% (gdzieś widziałem taką ankietę więc raczej szybko władza się nie zmieni)

19.08.2016 00:55
2
odpowiedz
A.l.e.X
93

różnica jest jakaś mocno subtelna albo ja jej za bardzo nie widzę w jednym i drugim wydaniu tekstury w strasznie niskiej rozdzielczości

18.08.2016 20:15
odpowiedz
A.l.e.X
93

Ta gra jest jedną z najmocniejszych pozycji 2017 roku.

18.08.2016 17:14
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
93

haha, to takie niepatriotyczne hodować araby w Polsce - przypomina mi się mem
http://deser.gazeta.pl/deser/56,111858,20564010,to-byla-najlepsza-aukcja-w-janowie-od-lat-takiej-dobrej,,8.html

18.08.2016 17:11
odpowiedz
A.l.e.X
93

remaster części pierwszej i drugiej czemu nie jeśli dodadzą zupełnie inne zakończenie i linie fabularną w części trzeciej, a tak po co ?

co do andromedy cudów się nie spodziewajcie bo i informacji nie ma na modłę no man's sky (o tym jakiego gniota kupiłeś dowiesz się po instalacji ;) )

18.08.2016 17:05
odpowiedz
A.l.e.X
93

z każdym materiałem jest coraz lepiej, czekam z niecierpliwością.

18.08.2016 17:02
odpowiedz
A.l.e.X
93

mam nadzieję że jedna gra nie będzie aż taka krótka jak można przeczytać, poza tym obejrzałem już kilka gameplay i co mogę powiedzieć uczta dla fanów cRPG.

17.08.2016 17:49
odpowiedz
A.l.e.X
93

pioras55 - niby prawda, ale dawno nie było EK w której dostałeś coś poza plastikiem (o ile tutaj nie nastąpiła pomyłka w opisie)
kaszanka9 - masz gameplaye gra na ten moment już prezentuje się bardzo obiecująco.

16.08.2016 22:10
1
odpowiedz
A.l.e.X
93

Wygląda to na tę chwilę bardzo, bardzo słabo, niestety.

16.08.2016 21:50
odpowiedz
A.l.e.X
93

jest jeszcze jedna hardcorowa i świetna pozycja którą polecam : Exanima

16.08.2016 21:48
1
odpowiedz
A.l.e.X
93

Niektóre pozycje zapowiadają się naprawdę świetnie z listy na pewno chce :
1. Vampyr
2. Spellforce 3
3. Days Gone
4. Titanfall 2
5. Syberia 3
6. Prey
7. Dishonored 2
8. For Honor
9. Torment
10. Dawn of War 3