Forum

A.l.e.X ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

23.06.2017 22:33
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

w sumie ostatnio 8 dlatego tak lubię for honor ;)

23.06.2017 15:43
odpowiedz
A.l.e.X
101

Przeważnie wpłacając na kickstartera dostajesz za ułamek oficjalnej ceny grę kiedy się pojawi, dostęp do bety, oraz innych atrakcji. Najbardziej mi kiedyś zależało na betach, ale po ostatniej alphie/beta z Warhammer 40K - Inquisitior - Martyl stwierdziłem że bety mnie już nie bawią szczególnie że zaczyna to przypominać darmowe beta testy oparte o społeczność. Nawet jak coś teraz kupię czekam do oficjalnej premiery a radością samą w sobie jest fakt że powstała gra na którą czekam.

23.06.2017 15:39
A.l.e.X
101

Soul - zdrowie i szczęście mojej rodziny jest dla mnie jak najbardziej ważne.

Widzący - "sztuką jest dostrzec ich nieważność", większość ludzi na pewnym poziomie zarobków (nawet nie dużych) kiedy ma bilans dodatni i każdy miesiąc kończy się plusem i kolejnym powiększaniem wartości konta potrafi to dostrzec, więc nie jest to zarezerwowane dla bóg wie kogo. Sam mam środki zgromadzone w aktywach i pasywach na tyle duże że dla przeciętnej osoby jest to abstrakcja / jednak jestem daleki od stwierdzenia: że gdybym nie miał nic życie mojej rodziny byłoby identyczne bo żylibyśmy w lesie, żywili się świerszczami, a wodę pili z roztopionego śniegu, a szczęście dawałoby nam patrzenie w gwiazdy. Nie bądźmy hipokrytami.

23.06.2017 00:46
A.l.e.X
101

Akurat Sniper 3 to dobra gra (szczególnie teraz po patchach jest wręcz znakomita) - polecam.

23.06.2017 00:44
odpowiedz
A.l.e.X
101

Chcesz mieć odrzut broni na PC - zachęcamy wszystkich do zakupu pada hasło : "poczuj się tak jak gracze którzy mogli przeżyć te niewyobrażalne doświadczenie płynące z Destiny część I"

23.06.2017 00:39
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Dla mnie pieniądze już dawno przestały mieć jakiekolwiek znaczenie w znaczeniu przeżycie, czy godne życie, ale nadal zwiększam swój majątek na różne sposoby niewymagające dużego zaangażowania, ponieważ żyjemy w świecie opartym o nie i pisanie takich rzeczy jak napisał Soul dla mnie jest trochę śmieszne. Bo co innego z mojego punktu widzenia być emerytem i sobie korzystać z życia je mając, a co innego udawać że można przenieść góry nie mając żadnych środków, no chyba że zamieszkamy w jakieś wiosce hobbiton gdzie naszym zajęciem na następne 50 lat będzie wypiekanie chleba.

I teraz :
- pieniądze abyś mógł kpić obie to co pragniesz : z jednej strony raczej mogę, z drugiej strony raczej nie mogę kupić sobie Villi Leopolda – takie tam drobne 500 milionów euro, chętnie bym zrobił taki prezent żonie / niestety nie mogę chyba że nagle okaże się że Bill Gates postanowił mnie usynowić ??
- sława i uznanie – nigdy tego akurat nie rozumiałem, żyć aby się ukrywać : to akurat nie moja bajka
- radość życia – wszystko się dzieje w naszej głowie, niemniej byłem tym szczęśliwyszy czym miałem więcej możliwości, głównie dlatego że mogłem robić więcej prezentów i przede wszystkim mieć więcej czasu dla rodziny, itc.
- zdrowie – jeśli nikt nie miał okazji spotkać się z największym nieszczęściem, czyli brakiem zdrowia to może pisać hasła bez pokrycia. Jeśli jednak kiedykolwiek zachoruje on sam lub najbliżsi to oczywiście stwierdzi : że zdrowie jest najważniejsze, ale aby je ratować trzeba czasem niewyobrażanie dużych pieniędzy i jeśli się je ma to można / a jeśli się ich nie ma to czeka smutny koniec. Akurat właśnie w tym przypadku okazuje się że jednak pieniądze mają znaczenie.
- miłe i ładne dziewczyny – to to jakiś kosmos – zazwyczaj ładne i miłe są mądre, a te znając swoją wartość szukają facetów rokujących, albo przynajmniej na własnym poziomie. Czym masz więcej środków tym kolejna do ciebie zaczyna przypominać tą z PRL (ale to pewnie same k…y) ??
- prawdziwych i serdecznych znajomych – to akurat jest mało istotne jak ma się własną rodzinę, przez całe życie odchodzą starzy i przychodzą nowi tak po prostu jest.
- szczęśliwej rodziny i zdrowych dzieci – najwięcej szczęścia dla rodziny daje własne zaangażowanie i poświęcony czas (nie wykonalne jeśli musisz pracować), zdrowe dzieci – modlisz się o to, pragniesz, życzysz sobie, jak pojawia się choroba (wydajesz na zdrowie wszystko co masz)
- sensu życia – jeśli masz dla kogo żyć już masz największy sens, dodajesz do tego hobby i sens ci rośnie x2, dodajesz do tego szczęście i zadowolenie z życia masz już x3

22.06.2017 23:45
A.l.e.X
101

SpoconaZofia - nie +20% wzrost akcji firmy, zawsze lubię jak firma w jeden dzień potrafi ci sprezentować fajny bonus. Na ten moment dzięki CDP mam kilka nieruchomości więcej, ale jak widzę nie tylko oni mnie sponsorują ;)

21.06.2017 17:16
odpowiedz
A.l.e.X
101

obecnie jest promocja więc całość można kupić za grosze.

21.06.2017 17:12
-2
A.l.e.X
101

Różnica jest taka że wy jedyne co zwiedziliście to granice waszego miasta. Proponuje wyjechać i samemu zobaczyć ten strach ludzi w oczach. Szanse na to że któryś z was zginie w ataku terrorystycznym w w/w krajach to jak podwójna wygrana w totka, rozumiem że każdy z was już raz wygrał i boi się wygrać kolejny raz. Macie obaj co najmniej 500x większa szanse że zginiecie na przejściu dla pieszych. Napędzacie sami siebie w tym strachu, proponuje zacząć budować bunkry ;)

21.06.2017 17:04
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Mam podobne zdanie na pewno gra zasługuje na mocne 8/10. Polecam. Dodatkowo fajny bonus +20% farm 51 :) Jutro pewnie dołoży się kolejne +20%

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-06-21 17:07:07
21.06.2017 11:04
odpowiedz
A.l.e.X
101

Na ten moment ciężko wydać wyrok, ale jest dobrze, przynajmniej początek.

21.06.2017 11:01
-8
odpowiedz
12 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Większość wypowiedzi w Internecie niestety woła o pomstę do nieba, co niestety nie jest już takie dziwne w dobie smartphonów, czy tabletów za złotówkę dla Janusza i Grażyny. Nasze społeczeństwo niestety przyjęło retorykę absurdu na którym obecna władza buduje swój kapitał -> strachu. Zastanawiające jest jakim trzeba być kretynem aby wpaść w nurt w który sami wpadamy: jeszcze niedawno kiedy ktoś za granicą spotkał pijanego Polaka, od razu starano się przypiąć łatkę „Polacy to pijacy” mimo że pijany był jeden na kilka tysięcy, kiedy jakaś Polka za imprezowała starano się od razu przypiąć łatkę „Polki są łatwe”. Szkoda mi wszystkich którzy zamiast dbać o swój intelektualny rozwój aby pod koniec życia zostawić dla rodziny majątek, oraz dbać o swój rozwój duchowy aby w naszej wierze katolickiej choć raz w życiu pomóc komuś bezinteresownie (lub wiele razy) jedyne co robi to syczy nienawiścią.

Tak z ciekawostek : ostatnio mało wypowiadałem się na forum, bo jest lato, bo miałem sprawy do załatwienia i akurat m.in. byłem w z terroryzowanej Francji, Belgii i UK (Londyn). Tutaj nie ma takiego przekazu, czy retoryki jak w Polsce Katolickiej, tutaj każdy ma jakiś rozsądek i doskonale wie że te sytuacje spowodowane są przez skrajnie upośledzone jednostki które na tle całego społeczeństwa stanowią jakiś ułamek, ułamka.

Ze śmieszności pojawiła się akcja dziennikarzy TV którzy szukali w środowiskach polonijnych ludzi którzy wypowiedzą się przed kamerą „boimy się, nie wiadomo co będzie jutro, boimy się” aby jeszcze bardziej budować swój wizerunek bohaterskich obrońców polski (rząd).
Niestety po przyjeździe miałem okazje obejrzeć dwa odcinki TVP Info w tylewizji, gdzie pani Ogórek oraz gość z zezem który codziennie dostaje chyba elektrowstrząsy, oraz wczoraj gość z brodą i kucykiem wyglądający jak ćpun lata 80 i nasz dziennikarz prawicowy przez dwa odcinki podsycali nienawiść, strach i wszystko co najgorsze w ludziach. To co widziałem nie było nawet żenujące, to było po prostu przykre że są ludzie tak skrajne upodleni.

Dlatego mój wewnętrzny sprzeciw jako katolika, nawet nie ortodoksa jest zawsze i wszędzie kiedy słyszę lub widzę jak nienawiść bierze górę.
Naprawdę szyflatkowanie wszystkich i wrzucanie do jednego worka to ideologia znana nam doskonale z historii i oby nigdy więcej nie pojawił się ktoś kto będzie buntował ludzi do czynienia zła na niewyobrażalną skalę.

20.06.2017 18:46
odpowiedz
A.l.e.X
101

Na ten moment z recenzji wynika że fabularnie jest ciekawie, ale gameplayowo trochę leż, za chwilę sam sprawdzę i ocenię.

19.06.2017 21:15
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Ludzie żyją na jednej ze skał latających w kosmosie, nie robiąc praktycznie nic aby mieć możliwość mieszkania na innej, za to na tej skale na jakiej mieszkają dzielą i stawiają mury w XXI wieku, szczerze mówiąc wszystkie nurty narodowe w obecnych czasach to ciemnogród: sami chcemy jeździć po świecie, ba mieszkać gdzie wskażemy palcem na globusie, ale u nas nie, u nas nikogo obcego nie chcemy...

19.06.2017 21:07
-2
odpowiedz
A.l.e.X
101

idealny sposób na biznes, aż dziwne że nie wymyślił tego polak ;)

18.06.2017 20:20
3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Ukończenie gier na ilość nie ma sensu, bo jedne gry kończy się po 4-5 godzinach, niektóre po 300 godzinach. Ja kończę rocznie większość wartych uwagi, myślę że z 50-60 rocznie.

18.06.2017 20:15
odpowiedz
A.l.e.X
101

Czekam z niecierpliwością !

18.06.2017 20:14
odpowiedz
A.l.e.X
101

Szykuje się piękny prezent dla fanów !

15.06.2017 22:28
-4
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

W sumie sporo fajny gier zapowiedziano, naprawdę nie ma co marudzić, bo obecne czasy to raj dla graczy. Dla mnie osobiście najbliższym sercu jest nowy Wolfenstein, bo New Order i Old Blood postawił naprawdę wysoko poprzeczkę nie tylko w formie gameplaya, co świetne kreacji alter świata.

13.06.2017 22:37
-1
A.l.e.X
101

Camelson - odpowiedziałem na post powyżej, biorąc pod uwagę ostatnie filmy i bohaterów DC/Marvel. Marvel jak dla mnie skończył się dawno temu na ostatniej części X-Mem (3), od tamtej pory przeskoczył w tryby zasuwania pociągiem Disneya czyli tworzenie masówki dla amerykańskich rodzin.

13.06.2017 22:12
-1
A.l.e.X
101

Masz rację w tworzeniu seryjnych gniotów zresztą tak jak napisałeś znajdź chociaż jeden film Marvela który może równać się z Mrocznym Rycerzem, pomijam już kwestie ze WW kładzie większość marvelów ty z nazwanych przez ciebie lepszymi. Na ironię nie wypowiedziałeś się nic o strażnikach którzy jako jedyni są naprawdę dobrą serią od Marvela.

13.06.2017 22:05
3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101
3.0

Mogli by zrobić fajną grę w swoim stylu na bazie historycznych wydarzeń. Dać jakiegoś bohatera z krwi i kości + dobrą fabułę, a nie męczyć bez końca beznadziejny wątek fabularny Animusa oraz odwiecznej walki Assassinów z Templariuszami (to było śmieszne i głupie raz, może dwa a nie 7-8 razy). Powinny tę markę zakopać głęboko i robić po prostu dobre gry bez tej całej otoczki SF.

Na ten moment NIE, NIE i jeszcze raz NIE

13.06.2017 21:43
odpowiedz
7 odpowiedzi
A.l.e.X
101

w sumie w Polsce to prawdopodobnie tylko dla hydro ;)

13.06.2017 21:41
1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Bungie i PC = chyba lepiej być już nie może :)

13.06.2017 21:40
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Klimat świetny w sumie trailer mnie kupił :)

13.06.2017 21:38
1
odpowiedz
A.l.e.X
101

CoD SP jest całkiem niezły szczególnie dwa ostatnie, za to ostatni CoD MP to dosłownie wołał o pomstę do nieba. Był totalnie niegrywalnym arenowym gniotem gdzie gra wyglądała jak respawnowa sieczka. BF1 był sporo lepszy ale i tak w moje skali dobrych gier MP przeciętny. Dopiero TF2 w MP był naprawdę świetną pozycją. Jeśli za MP weźmie się zespół z wizją to może coś z tego będzie jak zajmie się zespół z ostatniego CoDa MP to ładne będą tylko trailery z gry.

13.06.2017 21:31
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

kupa śmiechu, w sumie po co robić nowe gry można w koło remasterować na nowy sprzęt i prosić po 50 euro ;)

13.06.2017 02:58
odpowiedz
A.l.e.X
101

Jestem super zaskoczony datą premiery, bo spekulacje były że będą to ostatnie dni grudnia, a tak we wrześniu TW2, a październiku królować będzie WC od Bethesdy :)

13.06.2017 02:56
A.l.e.X
101

Szkoda że nadal bez daty, ale dawno czekam na moją kopie.

13.06.2017 02:39
odpowiedz
A.l.e.X
101

Wolf zdominuje październik, dla mnie New Order to niedościgniony wzór robienia świetnych klimatycznych FPSów, w sumie jedyny fps od dawna który sprawił mi taką samą radość z jego przejścia jak gry z serii Halo. Czekam z niecierpliwością !

10.06.2017 10:14
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
101

News z tych śmiesznych o poranku. A takie pytanie na jakim PC działa gorzej niż na Scorpio, bo mogę postawić zamek vs bierki że na większości pc użytkowników gola będzie działać lepiej.

09.06.2017 23:26
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

TVP nic i nikt nie przebije takie wiadomości to jak dziennik sprzed '89. Nie wiem jak można w obecnych czasach gdzie każdy ma dostęp do Internetu tworzyć takie wiadomości, publikacje, narracje jak w TVP. TVN także nie cierpiałem swego czasu kiedy miałem wrażenie że kolenda nadaje wprost z pupy tuska ;)

09.06.2017 23:20
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Przecież Marvel jakościowo jest daleko za DC, poza jednym filmem Zimowy Żołnierz i Strażnikami serią nie wydał niczego co nie nadawałoby się do kosza z miejsca. Nie rozumiem jak mogą się komuś podobać marvelowe gnioty na jedno kopyto. W sumie to nawet wiem trzeba mieć niskie wymagania i wiek w okolicy 13 PEGI ')

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-06-09 23:22:21
09.06.2017 23:11
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Zawsze kupuje na lato z 20-30 koszulek z gier, bo niby czemu jeśli mogę chodzić luźno ubrany mam chodzić w czymś czego nie lubię ?

08.06.2017 22:20
odpowiedz
A.l.e.X
101

szkoda że jeszcze nie napisali złota edycja zawiera grę, pozostałe edycje zawierają odpowiednio normalna - 30% gry, deluxe - 60%, super deluxe - 75% gry. Po jaja od WB i Cieniu Mordoru widzę że zaczyna się era kosmicznych edycji kastratów.

08.06.2017 22:15
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Bo jest najsłabszą grą BioWare ?

06.06.2017 15:34
odpowiedz
A.l.e.X
101

Niestety to jest gwarancją pojawienia się kolejnej odsłony tego gniota. Szkoda że po 3 pierwszych filmach poszli w kierunku parodii.

06.06.2017 15:32
odpowiedz
A.l.e.X
101

Czekam z niecierpliwością !

06.06.2017 15:31
1
odpowiedz
A.l.e.X
101

w sumie o większości coś już było słychać nie mniej zapowiedź TESVI to byłoby absolutne K.O.

05.06.2017 22:16
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

z jednej strony b. dużo, z drugiej przy obecnych kosztach wytworzenia gry AAA+ i tak dobrej gry wydawałoby się że powinien być znacząco większy

05.06.2017 22:11
A.l.e.X
101

zellofo - panika wynikająca z jakiegoś głupiego hasła, czy odgłosu miała już miejsce nie raz na naszym świecie, za nim jeszcze ktoś mówił o zamachach terrorystyczny, więc bez przesady / przypomnij sobie historię meczy i podobnych sytuacji.

Kilgur - słowo gwałt w tym wypadku to jakieś himalaje absurdu, oczywiście gwałtem można nazwać nawet zastąpienie drogi przez 3 mężczyzn, czy klepnięcie w pupę, za moich czasów ludzie się klepali dzisiaj zapewne dzwonią na policję. Naprawdę sądzisz że kilkaset kobiet zostało za włosy zaciągnięte w zaułek a następnie doszło do czynności seksualnych ? I kto tutaj podlega masowej narracji ?

Nie odbiegając jednak od tematu oczywiście że problem jest i wynika z pobłażliwości za takie macanie należy się porządny łomot przez policję, a nie słowa w stylu inna kultura. Pełna zgoda, niemniej wracamy do pkt wyjścia jak w poście wyżej. To czy są u nas emigranci, muzułmanie itc, nie ma żadnego znaczenia przy otwartych granicach z możliwością takiego zdarzenia. Aczkolwiek liczę że nigdy w Polsce nie dojdzie do podobnych zdarzeń i na ten moment nie ma to żadnego znaczenia, czy kogoś przyjęliśmy, czy nie po prostu Polska nie prowadzi tam żadnej wojny i nie mają powodu nic tutaj robić i oby tak zostało.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-06-05 22:12:57
05.06.2017 16:52
-1
A.l.e.X
101

Ayano Aishi - albo mijasz się z prawdą bez urazy, albo skończyłeś jakaś ultra ch.. uczelnie, bo podstawową zasadą dbania o bezpieczeństwo jest zapobieganie w sposób miękki lub twardy. Jeśli myślisz że przy otwartych granicach nie ma szans aby ktoś np. przyjechał do Polski z Niemiec aby wykonać akt terrorystyczny to nie wiem jaką ty uczelnie kończyłeś. W obecnym otwartym świecie nie ma znaczenie czy są u nas uchodźcy, czy nie. Terroryści nie tworzą swoich aktów bez celowo dlatego nazywa się to terroryzmem, bo chodzi głównie o to co będzie po danym zamachu : i chodzi głównie jak zawsze o wpływ na politykę zewnętrzną i wewnętrzną danego kraju, bo politycy przede wszystkim są wybierani ze względu na spokój. To że obecna retoryka PIS jest taka a nie inna to też głównie pod publiczkę i to tak naprawdę najmniej wykształconą, bo nie trzeba mieć dużej wiedzy i już na pewno nie skończonych studiów aby zrozumieć to co napisałem w drugim zdaniu.

05.06.2017 16:35
-1
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Niestety jak czyta się te forum, lub inne podobne ogólnopolskie można stwierdzić że terroryści wygrali bo ich celem jest nie spowodowanie zamachu samego w sobie jak zasianie strachu, uruchomienie w człowieku najgorszych emocji, podejrzliwości, dystansu, itc. Raz w życiu byłem na profesjonalnym szkoleniu odnośnie terroryzmu wynikało to po prostu z kraju w jakim byłem. Szansa na to że ktoś z waszych bliskich zginie w zamachu terrorystycznym jest jakaś 1: 1000 w stosunku do tego że zginie w wypadku samochodowym i jakieś 1:100 000 że będzie uczestniczył w wypadku samochodowym. Dlatego tak wyśmiewane postawy jak malowanie kredkami czy solidarność z punktu widzenia mężnych Polaków wydaje się śmieszne, ale z punktu widzenia zastraszenia już nie. Można dać się zdominować nie wychodzić z domu, nie być na żadnej większej uroczystości czy wydarzeniu tylko po co i dlaczego ?

Ktoś napisze bo muslimy to czyste zło tylko to też nie jest prawdą, bo tylko jakiś ułamek ułamka promila jest fanatyczny. Osobną kwestią jest też kto nauczył arabów budowania bomb ? Odp. jest banalna służby specjalne wuja Sama, czemu obecnie jest taka fala : odpowiedz dalej wielbimy wuja Sama. Ostatnie pytanie czy to tylko muslimy ? odp. teraz można stwierdzić że tak, ale pojęcie terroryzmu było znane dużo wcześniej wystarczy spojrzeć na to co działo się za sprawą IRA, czy basków.

Jedyna rada jak dla mnie nigdy nie popadać w skrajności, zachować zdrowy rozsądek i przede wszystkim nie dać się zastraszyć.

05.06.2017 16:23
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101
8.5

bardzo fajny z ostatnich to w sumie najlepszy, od marvela to nawet kilka dystansów, aczkolwiek jedno ale "13" i brak krwi trochę boli bo to typowy skok na kasę / walki z użyciem broni białej powinny wyglądać jak w 300 ;)

05.06.2017 16:20
2
odpowiedz
A.l.e.X
101

w GTA najlepszy motyw ;)

03.06.2017 23:13
-3
odpowiedz
A.l.e.X
101

WW wypadło znakomicie, tak się powinno robić filmu o superbohaterach !

02.06.2017 17:14
7
odpowiedz
7 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Elex ma większą szansę stać się dobry RPG niż Inkwizycja i Andromeda kiedykolwiek - rozumiem że drewniane animacje będą bardziej zabawne od doskonałych animacji andromedy w tym wytrzeszczu oczy ;)

01.06.2017 19:36
9
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Zamiast wydawać gry w sezonie ogórkowym albo po wrzesień to oni wszyscy się pchają w strefę śmierci a potem narzekają że ich konkurencja zjadła.

31.05.2017 17:45
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

dzięki Wiedźminowi CDP z wartości 200 milionów wyceniany jest na 7 miliardów, oczywiście słowo dzięki jest na wyrost bo sami zapracowali jakością swoich gier, głównie ostatniej, niemniej Sapek na pewno nie ma powodów do narzekań : książki + serial zagranicą.

30.05.2017 15:59
3
odpowiedz
A.l.e.X
101

30% większa wydajność, czyżby intel od 2004 roku się przebudził, e zapewne nie spojrzy na AMD i powie do swoich inżynierów nie więcej niż 5% w końcu ma coś zostać na następne 5 kolejnych generacji :)

30.05.2017 15:55
A.l.e.X
101

on już dawno nie ma stanu kapłańskiego m.in. dlatego że nie rozumie nauki kościoła, nasza religia jak żadna inna na świecie jest religią miłości, pomocy i przebaczania, a on syczał jak żmija, generalnie kojarzył mi się z postacią z Assassins Creed część pierwsza był tam taki jeden :)

29.05.2017 21:32
odpowiedz
A.l.e.X
101

Oczekiwania są nieziemskie, mam nadzieję że będzie tym czym ma być :)

29.05.2017 20:59
A.l.e.X
101

Belert - jestem katolikiem i nie segreguje ludzi i nigdy nie będę. Na sylwestra zazwyczaj jestem w ciepłych krajach i dokoła mnie poza Rosjanami (bo oni są wszędzie i wtedy najczęściej pijemy razem jak brat z bratem nie mówiąc kto wysadził kogo samolot) i z Polakami (znajomi i nowo poznani znajomi) otaczają nas tubylcy którzy ze względu na klimat są "mocno opaleni" i nigdy jeszcze nie było tak że ktoś się bał o swoje życie, gdziekolwiek. Oszołomy mniej więcej rozkładają się po równo na świecie i nic na to nie poradzisz. Oczywiście nikt nie będzie jechał szukać wrażeń w strefie wojny jak Syria, Irak, czy nawet obecnie Iran i Egipt / ale równie dobrze nikt w latach 90 temu wybierał się do Bośni. Każdy sobie życzy aby świat był całkowicie wolny od konfliktów, niestety tam gdzie zazwyczaj USA robi porządki, powstaje dziwna próżnia, bo nie powiesz mi że za nim USA nie ruszyło z wprowadzaniem demokracji w krajach arabskich, ktoś bał się muzułmanów. Jedyne co pozostaje to zdrowy rozsądek, szukanie wszędzie problemów tylko je zwiększa.

Oczywiście należy systemowo rozwiązać problem radykałów : jestem pierwszy który uważa że pierwsze przejawy radykalizmy to deportacja jeśli osoba przyjezdna a nie urodzona w danym kraju, a jeśli urodzona więzienie i edukacja. Też nie jestem abyś mnie źle zrozumiał za pobłażliwością, ale karać tylko winnych a nie wszystkich wrzucać do jednego worka.

29.05.2017 20:39
A.l.e.X
101

a ciapak to kto Hiszpan, Portugalczyk, Meksykanin, opalony Polak, Włoch itc ? Nazywaj rzeczy po imieniu bo tak dla mnie to połowa z was przyjmuje retorykę totalnie intelektualnych kołków

Oczywiście że jako społeczność nikt nie zaakceptuje straty w swojej społeczności kosztem kogoś obcego, biorąc pod uwagę jednak że ludzie są równi wobec siebie ratowanie życia każdemu bez względu na kolor skóry, religię, światopogląd itc. jest istotą katolicyzmu, no chyba że jesteś ateistą, to kochającym tylko siebie samego wtedy możesz zawsze powiedzieć że uja cię interesuje każdy poza tobą i twoją rodziną. Ja tam jeśli mogę pomagać anonimowo i wiem że moja pomoc albo jest celowa (wiem dla kogo konkretnie -> chore dzieci), albo totalnie nie (obcy ludzie w potrzebie).

29.05.2017 19:28
1
A.l.e.X
101

Predi - ja tobie też życzę wszystkiego dobrego niemniej mała statystyka szansę że zginiesz w EU z rąk terrorystycznego oszołoma jest jak wygranie w PL w Lotto główną wygraną, a zapewne wiesz ile już razy w życiu miałeś okazje wygrać. Nie wiem po co nakręcasz się w tej spirali strachu, przecież w dobie google możesz sobie dokładnie sprawdzić jakie czyhają na ciebie niebezpieczeństwa za życia i brać pod uwagę realne.

29.05.2017 19:20
-8
odpowiedz
A.l.e.X
101

Policja jak zawsze zabiera nie tych co trzeba ;) a potem testują tesera w łazience, bo instrukcja była po angielsku ;) - widzę że nie każdy zrozumiał żart

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-05-29 19:31:00
29.05.2017 19:12
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Yoghurt / Drackula - przecież predy nie opuszcza granic swojej miejscowości, ostatnie kroki to ok. 2 m za domem sołtysa, wszystko przez strach o swoje życie, a wy go chcecie wysłać gdzieś dalej ;) hehe

29.05.2017 19:08
-1
A.l.e.X
101

videos do premiery gwiezdnych wojen jeszcze zostało prawie pół roku, a ty już świętujesz ?

29.05.2017 18:55
-4
A.l.e.X
101

ilprincipino - dlatego napisałem że jeśli, i że nie oglądam MMA , niemniej jeśli mówisz że za werdykt sędziowski, to raczej chyba powinno się wygwizdywać sędziego, a nie osobę którą udziela wywiadu - zresztą nie będę tego ciągną bo jak wyżej nie oglądałem, a wypowiadam się tylko odnośnie treści tematu.

29.05.2017 18:49
-4
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Widzący - hehe, biorąc pod uwagę ile najazdów miała Polska gdzie leży i to że wszyscy pochodzimy od ludzi z Afryki, tylko pisorki jak to słyszą to nie dowierzają w panice patrząc się w lustro, to nie wiem czy nawet prezesi naszych falangowych bractw przeszliby ten test pomyślnie. Czasami jak ich widzę i słyszę to nie mogę zrozumieć, (bo widzę też tam czasem dziewczyny na zdjęciach) o co im w ogóle chodzi. Nasz kraj zawsze był uważany za bardzo gościnny i przyjazny, a Polacy określani jako ludzie wielkich serc (widać to zawsze jak musimy sobie pomagać), więc raczej nie ma szans aby garstka kretynów zmieniła ten obraz. Co do rządzących zrobili sporo dobrego społecznie, niestety z przykrością muszę stwierdzić że większość z nich nie rozumie co to jest kościół i po co do niego chodzi. Nasza religia którą tak wychwalają wszystkie prawicowe bractwa to religia bezgranicznej miłości, pomijam już fakt że napisy w stylu "Żydzi ... " biorąc pod uwagę kim był syn Boży jest totalną abstrakcją umysłową.

Nie oglądam MMA, ale cóż jeśli wygwizdali go za pochodzenie, osobę która mieszka w Polsce od 20 lat, rozmawia po Polsku (a każdy obcokrajowiec powie że nauka naszego języka jest b. trudna) + ma żonę Polkę i dzieci / to jest wręcz niepojętym absurdem.

28.05.2017 23:48
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

No cóż jeszcze chwila i będą wybory - jakoś to ludzie przeżyjecie do tego czasu raczej polski nie powinny wyrzucić z EU, a jak wyrzucą no cóż wielu naszych braci, grażyn, krys, mietów którzy nie są emigracją zarobkową, o nie, nie są też uchodźcami tym bardziej wróci na nasze ziemie pełne miłości,

27.05.2017 22:26
-1
A.l.e.X
101

Polecam :)

27.05.2017 22:24
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Może i nie jest ale gra się naprawdę świetnie i chyba o to w tym chodzi :)

27.05.2017 22:24
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

RS zrobił takiego gniota że głowa mała, a wytwórnia się dziwi czemu sprzedaż biletów jest taka niska ;) no naprawdę zastanawiające. Ten film może sam zgarnąć właściwie w każdej kategorii poza obrazem i dźwiękiem malinę. Chwalenie jak to biały gandalf świetnie zagrał jest też mocno na wyrost i głównie wynika z tego że to jedyny aktor w tej mieszaninie który miał jakiekolwiek dokonania w innych filmach. Ogólnie jak na film Obcy to gniot nieziemski, jako slasher/komedia, można nawet obejrzeć i się pośmiać.

26.05.2017 21:21
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Mam nadzieje że fabularnie będzie o kilka klas lepiej niż w DOS ale trzeba przyznać też bez bicia że system walki już w DOS był fantastyczny, a w DOS2 wydaje się nawet lepszy. Czekam !

24.05.2017 19:54
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Dla mnie SGW3 to dobra gra nawet z nastawieniem b. dobra -> błędem było wypuszczenie jej fatalnego konsolowego stanu i brak MP na premierę, ale mimo tego i tak jest o wiele lepsza od SGW1 i 2 które razem sprzedały się w 5 milionowym nakładzie, więc byłbym spokojny o CIG i ich możliwości deweloperskie. Większość osób która naskakuje w komentarzach na nich nawet SGW3 nie odpaliła, a szkoda.

24.05.2017 19:47
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101
4.0

Niestety gra jest w sumie symulatorem chodzenia i zbierania literek można się pobawić jak już naprawdę nie byłoby w co grać. Ja mimo mojej miłości do każdej włożonej pracy tym razem nie mógłbym sam wystawić więcej niż :

Klimat jest niezły ale to za mało, na gram wystawili aż 6 oczek z 10, ja jednak wystawie mniej.

23.05.2017 17:32
9
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

News z tych które są mało istotne, to już nie są te czasy kiedy na słowo nowa gra od BioWare człowiek zaczynał przygotowywać się na nieziemską przygodę. To już nie te czasy kiedy udzielał się na forum tematycznym, gdzie były prowadzone rozmowy na temat nowości i nowinek. Te czasy dla mnie umarły po premierze Dragon Age II od tego momentu te studio spadło już do drugiej ligi, a po mass gniocie andromeda nawet do trzeciej. Oczywiście znajdą się tacy którzy będą nadal kochać gry od BioWare, niemniej życzę im aby choć na chwilę na mały moment uruchomili gry z dawnych lat, aby poczuć czym różnic się fabuła w grach dzisiejszych BioWare od tych które były kiedyś, aby poczuć czym różnicy się questy.

22.05.2017 18:42
3
odpowiedz
A.l.e.X
101

Pszczółka Maja to bajka z mojego dzieciństwa zawsze jak słyszę czołówkę to jest mi niesamowicie wesoło, dla moich dzieciaków też. Świetny artysta z fryzurą lwa :) Za młody jak na dzisiejsze czasy, 67 to żaden wiek.

22.05.2017 18:38
odpowiedz
A.l.e.X
101

sebogothic - akurat nie trafiłeś jestem pierwszą osobą która uważa że finalny produkt powinien być dostępny dla każdego / inaczej gra szybko umiera i nie ma szans na stworzenie w jej obrębie fajnego społeczeństwa.

22.05.2017 18:31
-2
A.l.e.X
101

i to jest właśnie problem gier spiraconych ;) kęsik pobrał lata i nie wie o co chodzi, za to jak kupił za 200 PLN mass gniota to wychwalał w kilku komentarzach ;)

22.05.2017 18:28
A.l.e.X
101

izbi1982 - chyba nie zrozumiałeś co napisałem !? więc napiszę jeszcze raz tutaj developing jest opłacalny sam w sobie, nie mam deadline pieniądze płyną z nieba, zupełnie inaczej by było gdyby CR sam wyłożył 150 milionów na tworzenie gry z nadzieją że gra się zwróci, a co dopiero że zarobi. Nie widzisz różnicy ? Nie wiem skąd tutaj wziął się BG w porównaniu który zapracował na to co ma ?

22.05.2017 18:25
odpowiedz
A.l.e.X
101

czekam z niecierpliwością już część pierwsza była niepowtarzalną grą teraz zapowiada się na naprawdę niesamowitą pozycję !

22.05.2017 14:49
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Fajnie jest robić grę za pieniądze innych dodatkowo płacąc sobie i żonie wynagrodzenie nieadekwatne do dokonań. Więc porównania co niektórych do czasu tworzenia gry są z pupy wzięte bo tam tracono pieniądze wraz z czasem, tutaj jest odwrotnie pieniądze napływają wraz z czasem ;)

21.05.2017 20:22
-1
A.l.e.X
101

akurat czemu mimików jest coraz więcej wynika z fabuły gry i nic się nie odradza po prostu jest ich więcej.

21.05.2017 20:18
odpowiedz
A.l.e.X
101
8.5

Powiem tak dla fanów 4X to pozycja obowiązkowa, szczerze mówiąc po ok. 40 godzinach nie ma się do czego przyczepić. Polecam !

21.05.2017 12:29
1
A.l.e.X
101

odp. jest prosta dostosowują poziom do obecnego widza ;) popatrz na forum gola bez problemu określisz kto urodził się w jakiej dekadzie, aczkolwiek czasem są wyjątki, można tylko liczyć się że w końcu tendencja się odwróci bo nie może być takiej równi pochyłem. Obecnie to filmy niszowe są zazwyczaj jednymi z lepszych, ale co tego jak boxoffice wynosi u nich 3-4 miliony gdy filmy o głąbach w rajtuzach mają otwarcia po 100-200 czy nawet więcej. Najlepszy przykład SW7 totalnie debilny scenariusz + całkowita odtwórczość a film zarobił chyba z 2+ miliardy -> więc po co coś ambitnego ? Idzie się w ilość, a że ludzie w XXI wieku w większości oczekują odmóżdżającej papki to taką dostają ;)

20.05.2017 21:43
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Bukary - Strażnicy mimo że moim zdaniem słabszy film niż część pierwsza to jednak jest to nadal komediowe przedstawienie przygody fajnej bandy. Za to Obcy no cóż powiem tak jeśli wykasujesz z głowy wszystkie wcześniejsze filmy, książki, komiksy z tego uniwersum, podejdziesz do niego na chłodno, bez pytań a dlaczego ? Pominiesz aspekt czemu załoga to zlepek intelektualnie ograniczonych ludzi, a flaki i krew potraktujesz neutralnie to nawet można się przy tym filmie dobrze bawić -> od typowy horror klasy B, nic więcej w nim nie szukaj, żadnej głębi, czy jakiegoś przesłania. Ja osobiście wybrałbym strażników bo przynajmniej można się pośmiać, ale tak jak wyżej kto co woli.

19.05.2017 21:44
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

ale dlaczego ? pamiętam te książeczki jakie czytałem córce gdzie motywem przewodnim było ale dlaczego ? haha / dobre !

19.05.2017 01:47
-1
A.l.e.X
101

Hydro2 - ponieważ widać że jest jeszcze niedopracowana i widać budżetowość, aczkolwiek mi to nie przeszkadza. Artyzm graficzny naprawdę mi się podoba i głównie to trzyma mnie przy tej grze. Zobaczymy jak będzie dalej na razie jest tak średnio.

19.05.2017 01:44
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Gdyby nie końcówka i Black Rambo to byłby fajny, a tak fajny do momentu bezsensownej rzezi. Więc do połowy mocne 8, końcówka na 3, średnia wyjdzie z 5.5 naciągane.

18.05.2017 20:54
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

to jest bardziej gra indie, oraz techdemo na ten moment aczkolwiek fajnie się gra.

18.05.2017 16:01
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Przecież wytykali dla W3 że jest rasistowski, więc z białego zrobią czarnego wilka ;)

18.05.2017 15:57
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Sid67- zawsze był podział na różnego typu wersje tylko w dobie cyfrowej dystrybucji ludzie faktycznie płacą za sam śmietnik. Poza tym zawsze dla preorderowców były bonusy.

18.05.2017 15:54
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Piotr Popielewicz - tylko że Prey nie jest strzelanką, więc może dlatego wydaje ci się nudna i wolna, polecam ci Serious Sama tam będziesz mógł sobie bezmyślnie postrzelać.

17.05.2017 21:52
-1
A.l.e.X
101

SpoconaZofia - akurat No Man's Sky zwróciłem na steam, za wybitny poziom tej gry, the Surge jest grą b. dobrą, polecam sprawdzić samemu.

17.05.2017 17:43
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

DanuelX - przecież to czysty biznes dla valve ten który wymyślił tak prostą rzecz jak karty steam zarobił dla valve więcej niż valve na swoich grach ;)

17.05.2017 17:38
-2
odpowiedz
A.l.e.X
101

Niestety słabe to ale : widać będzie jeszcze słabiej http://www.filmweb.pl/news/Netflix+ekranizuje+%22Wied%C5%BAmina%22-123168

16.05.2017 20:22
-1
A.l.e.X
101

Nic nie stracisz, chyba że jedynie piękne widoki planety, kosmosu i wnętrza statków na dużym ekranie. Z drugiej strony większość ma już w domu 40-65" TV, a niektórzy jeszcze większe, lub projektory więc w sumie, dłużej się zastanawiając raczej nic nie stracisz. Film nie jest wart w żadnej formie wrzucenia mu w nazwie Obcy, osobiście uważam go na podobnym poziomie gniotowości co AvP/AvP2 aczkolwiek tamte filmy o dziwo miały jakaś fabułę.

16.05.2017 20:16
-4
A.l.e.X
101

topyrz - mam dla tej marki "ołtarzyk" w domu, ale ile razy można kończyć Demons Souls, Dark Souls 1,2,3, oczywiście skończyłem też kilka razy Lords of Fallen, czy Nioha. The Surge jest dobrą grą, ba jest b. dobrą grą !

16.05.2017 16:10
-4
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
101
8.5

Gier ala soulsowych jest niewiele, kilka, klimatem i artyzmem nic nie przebije studia FS, ale mimo wszystko The Surge to gra wręcz obowiązkowa dla wszystkich miłośników wyzwań, do tego jest dobrze wykonaną rzemieślniczą robotą.

15.05.2017 17:40
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Można napisać tak:
plusy
- oprawa A/V to jest naprawdę piękne
- pięknie przedstawiona planeta
- neomorfy
- pięknie przedstawione wnętrza statku
- piękne widoki kosmosu

minusy
- fabuła
- debilni bohaterowie scena na lądowniku przy pierwszym wykluciu neomorfa przejdzie zapewne do historii naj debilniejszych scen
- kosmonauci, osadnicy, zwiad, bez przygotowania łażą gdzie chcą, dotykają co popadnie, nawet bez hełmów (to już nawet przeskoczyło prometeusza, zbiór kretynów w ilości hurtowej)
- totalnie zabity wątek inżynierów (aczkolwiek stawiam że był to tylko podgatunek czekający na swoich bogów dlatego tak wybiegli, jeśli nie to kosmos debilizmu)
- totalnie potraktowana jak śmieć shaw (zero klasy)
- totalnie zabity wątek alienowy to co serwuje ten film to istna kpina z obcego z 79
- gore na poziomie ultra - to nie jest złe gdyby nie było w pewnym momencie momentem przewodnim
- fabuła, dziury w fabule, zero
- największy debilizm jak czarna maź infekująca wszystko co się da ale nasz mistrz inżynierii uważa że ostatecznie lepiej twarzołap i poród, przecież szybciej jest drogą zapylenia, ale cóż brak logiki w filmie na poziomie ultra
- ogólnie ten kto napisał scenariusz jest kretynem
- flety w buzie ;) - kolejna scena bez sensu w tym gniocie.

i na koniec, olewając fabułę, olewając że to część druga prometeusza i olewając że to miało być wprowadzenie do obcego można było się dobrze bawić pod tym warunkiem film na 8/10, dla fanów obcego, tym czym jest obcy, który był straszną niewiadomą, czarnym złem powstałym gdzieś w kosmosie bez znanego pochodzenia, dla wszystkich tych którzy oczekują min. logiki w filmach SF

zasłużone 2/10!

Więc jak wyżej 8/10 dla wielbicieli filmów jak F8 i 2/10 dla wielbicieli obcego ! Powiem tak ja bawiłem się dobrze biorąc pod uwagę że RS nie potrafi zrobić już dobrego filmu od wielu lat oraz od razu wiedząc że nic lepszego od Prometeusza nie wyjdzie bo żeby wyszło to musi to robić ktoś z wizją i przede wszystkim widzieć całość, a nie wymyślać nowe wątki filmu siedząc w WC ;) Więc traktując ten film na zasadzie masowej bezmyślnej papki można się dobrze bawić i z takim nastawieniem można go obejrzeć, jak ktoś liczył na jakąś głębie to niestety film jest płytki jak kałuża po 2 minutowym deszczu na nierównym asfalcie. Fani Obcego mogą tylko zapłakać i wrócić do 79 a potem do Obcy Izolacja zapominając o tych wszystkich pozostałych gniotach.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-05-15 17:47:38
15.05.2017 17:31
-2
odpowiedz
A.l.e.X
101

To może być naprawdę solidna niespodzianka, mnie gra kupiła samą "znaną" mechaniką i klimatem SF, całość oceni się jutro :)

15.05.2017 00:52
odpowiedz
A.l.e.X
101

Gra jest porządna, warto dać jej szansę mimo że ma nadal sporo bugów do naprawienia.

13.05.2017 11:58
2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

PoE i Tyranny były klasą samą w sobie, PoE II przy podobnym rozmachu może stać się nowy BG2 (oby tego sobie i wam życzę z całego serca !)

12.05.2017 20:40
1
A.l.e.X
101

Whiper_of_Ice - 10% to ma wydajność zegar w zegar, na wodzie jedna i druga będzie miała podobne takty, z tą różnicą że pozostaje kwestia przepustowości. Realnie różnica będzie większa.

Hydro2 - mylisz TX z TXp - TXp ma 3840 jednostek, a 1080TI ma 3584 do tego 1080TI ma 88 ROP i 224 jednostki teksturujące, a TXp ma 96 ROP i 240 jednostek teksturujących. Z samej specyfikacji i szyny wynika że różnica jest ok. 10%, po zawodowaniu jedna i druga karta dostaje podobne takty z tym że w przypadku TXp masz większą szynę i większą przepustowość. Realna różnica w 4K to ok. 10-15%. Czy to dużo za 2K różnicy w cenie ? Jeśli ktoś chce mieć jedną kartę mimo wszystko do 4K to nie widzę innej opcji. W innym wypadku nie ma znaczenia czy ktoś ma 2x1080TI czy 2xTXp ja Titany kupuje przede wszystkim z przyzwyczajenia / a w skrócie myślowym bo mogę ;)

blood - nawet w 4K możesz zajeździć obie karty, niemniej ja akurat wykorzystuje 2xTXp do 4K->DSR (gdzie się da).

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-05-12 20:45:28
11.05.2017 17:46
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Hydro2 - Tak jak napisał planeswalker oficjalnie premiery były Londyn, Paryż i Azja. Jutro będzie PL, nawet od rana chyba będą już pokazy. Nieoficjalnie można obejrzeć zawsze jeśli ma się kontakt z dystrybutorem, pracuje się w branży lub ma się możliwość oglądania filmów kinowych w domu za pomocą umów prywatnych.

blacKomedY - nie przejmuj się nigdy nie oceniam niczego czego sam nie sprawdzę.

11.05.2017 17:40
-1
A.l.e.X
101

kaszanka9 - obecnie akcje CIG są w spekulacji czyli możesz praktycznie codziennie wyjmować +5-10%. Gra np. dla mnie jest b. dobra to co się wyprawia w przypadku SGW3 to dla mnie całkowicie niepojęta rzecz, ale widocznie taka huśtawka miała mieć miejsce, jak zawsze ktoś traci ktoś zyskuje.

11.05.2017 17:36
-2
A.l.e.X
101

abyzaki - oczywiście, czemu miałbym mieć cokolwiek na komputerze za co nie zapłaciłem ? za pracę zawsze należy się zapłata. Po prostu śmieszny jest ten temat gdzie złodzieje dwoją się i troją w przekrzykiwaniu się "denuvo - pękło"

Yarpen z Morii - ja jestem już emerytem, nie pracuje, od czasu do czasu pobawię się giełdą + odbiorę emeryturę, więc nie wiem po co ciągłe wycieczki osobiste, tym bardziej że są one nieprawdziwe.

09.05.2017 23:53
-1
A.l.e.X
101

yaceek - widocznie tak po pierwsze gra ładuje się jakieś 8 sekund na PC, a nie 2.5 minuty jak napisałeś chyba że grałeś na jakimś archaicznym sprzęcie, jeśli chodzi o BUGI nie spotkałem takich które by mi zablokowały możliwość dalszego grania. Te które są są z mojego pkt widzenia nieistotne. Nie wypowiem się o wersji konsolowej bo jej nie widziałem, ale słyszałem że miała problemy, za to wersja PCtowa dla mnie jest w porządku.

09.05.2017 21:00
A.l.e.X
101

u mnie ekran ładowania to 2-3 sekundy, w sumie jakby jeszcze dyski przyspieszyły (technologia), albo dać to do ramdysku to byłoby to mignięcie, więc jest to minus tylko konsolowy.

09.05.2017 19:01
-1
A.l.e.X
101

Bezi2598 - spokojnie nie przejmuj się, CIG na ten moment zarobił dla mnie już b. dużo, mimo że obecnie mają przecenę -60% w miesiąc i szczerze mówiąc liczę że dalej ludzie będą robić to co robią :)

09.05.2017 18:50
-1
A.l.e.X
101

U mnie samochody które mają 3 lata najczęściej nie mają nawet 10K przebiegu. Nie każdy samochód musi pracować jak wół zaprzęgowy.

09.05.2017 18:42
-1
A.l.e.X
101

Aen - liczyłem na : a) kontynuację wątków z Prometeusza był ciekawy tak samo jak czemu powstali ludzie i czym jest czarna substancja itc. , b) liczyłem że będzie w tym filmie więcej z Obcego 79 (dla mnie 10/10), a mniej z Aliens i tratatata (po części tutaj to jest zmiksowane). Film dla mnie jest dobry w kierunku b. dobry bo lubię sf i tym bardziej horror sf, ale zabrakło wielu kropek nad i. Filmem kompletnym jest np. dla mnie Arrival gdzie wszystko było spójną całością. Jako fan tego uniwersum chciałbym dostać kiedyś Obcego który zrobiłby na mnie takie samo wrażenie jak Obcy 79.

09.05.2017 18:33
-4
odpowiedz
7 odpowiedzi
A.l.e.X
101
8.0

Miałem już przyjemność obejrzeć : oczywiście nie chce spoilerować ale wiele pytań nadal bez odpowiedzi za to dochodzi sporo nowych, jeśli ktoś liczył że po Prometeuszu otrzyma szereg odpowiedzi to niestety się przeliczył. Za to oprawa : KOSMOS ! Już Prometeusz był ładny ale to jak tutaj wygląda to czapki z głów. Obcy wykonani fajnie do tego dużo krwi (jest krwawo), za to załoga to nadal głupole bo większość z nich jak dla mnie popełnia rytualne seppuku praktycznie na każdym kroku, nie wiem wydaje się to aż nienaturalne aby mieć takiego pecha z głupoty. Dla mnie film zdecydowanie lepszy od Prometeusza, ale nadal nie jest to to na co liczyłem. Ostatecznie:

09.05.2017 18:26
-1
odpowiedz
12 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Ten temat powinien być podwieszony bo dostarcza niewyobrażalne pokłady śmiechu. Chciałoby się ukraść a nie można do końca ;) Nie lepiej zapracować, kupić i zapłacić uczciwie za pracę dla twórców ?

09.05.2017 18:21
-9
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Jak zawsze wypowiadają się dwie grupy : pierwsza która w grę nie grała (normalne dla gola), druga która nie ma żadnego pojęcia o giełdzie (w sumie też normalne). Gra zarobi dla studia jak zawsze to jest biznes, w tym wypadku b. opłacalny.

09.05.2017 18:07
31
A.l.e.X
101

Prey na 8.5 i Mass Gniot Andromeda na 8.5 niby ta sama ocena a w praktyce te gry dzieli bezmiar kosmosu. Pierwsza w innowacyjnej, swobodnej formie, druga bez pomysłu, koncepcji, bez żadnego charakteru. Właśnie tym dzisiaj są oceny : niczym, dlatego warto przeczytać recenzje a nie patrzeć na nic nie znaczące cyferki.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-05-09 18:10:52
08.05.2017 20:07
odpowiedz
A.l.e.X
101

U.V.I - tak samo tę grę oceniłem na steam, wyjątkowy mix najlepszych rozwiązań i przypominający nam ile to już lat minęło od czasu SS. Najlepsze w tym wszystkim jest to że gra pozwala na b. dużą dowolność w graniu, rozwoju, czy też dojścia "jedną właściwą drogą". Spotkanie z Koszmarem jest ... za dużo by pisać, niemniej dla mnie nowy Prey jest lepszy od DIS 1 i 2 a to już jest nie lada wyczyn.

08.05.2017 19:39
A.l.e.X
101

Hakim - wpisz sobie frazę w google to ci znajdzie dużo linków i zestawień ile przychodu generuje YT i jaki jest zysk, w 2015 i 2016 praktycznie zerowy, ze względu na niszowy udział reklama -> płatnik. Jeśli jednak chcesz wiarygodne źródło to przejrzyj raport finansowy google.

07.05.2017 22:51
-5
odpowiedz
A.l.e.X
101

A gdzie jest Warhammer Total War ? a nie ma bo cóż aktualizacje zmieniają zabezpieczenia i praca od nowa. Zastanawiające jest że inni nie idą tą samą drogą patchując grę co tydzień.

Z tego powodu że złamali podobno SGW3 to nie ma co się cieszyć gra jest dobra i CI Games potrzebuje dobrej sprzedaży, aby dalej rozwijać markę.

07.05.2017 22:47
-1
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Jak najprościej posprzątać youtube ? Odp. jest banalna przestać płacić. Wtedy zostaną tylko ci którzy chcą tworzyć i którym zapłacą sponsorzy, a ci nie będą płacić za 99,99% tego co tam jest. Niestety Google mimo że ciągle dokłada do YT raczej nie zmieni swojej polityki bo dla nich obecnie nie liczy się zysk, a popularność. I nie liczyłbym że kiedyś to zniknie jak miał zniknąć FB, nie zniknie bo wszystko zawsze opierało się na tym samym czym więcej "idiotów" na świecie tym większa stabilizacja i porządek, po to w końcu są igrzyska, a tak jeden z drugim z nudów by jeszcze pomyślał o jakieś rewolucji ;)

07.05.2017 22:39
A.l.e.X
101

szkoda Predi że ty naprawdę tak mało wiesz o ekonomii / gospodarce itc. / dla ciebie jedyne straszne to turbany które miałeś okazje oglądać w Indiana Jones ;) chyba że jak każdy "rich" polak zawitałeś do Egiptu w latach 2004-2009 - to wtedy zwracam honor

07.05.2017 22:36
-1
A.l.e.X
101

ja bym się tak nie cieszył na twoim miejscu mimo że "muslimy" to temat nośny i dla wielu straszny, to jak w EU wygrają radykalni nacjonaliści to jedyne gdzie się będziesz poruszał to wokół swojego ogródka w Lublinie ;) Zobaczymy jak będzie na wyspach, nikt oficjalnie tego nie powiedział ale to głównie Polacy i polska emigracja była przyczyną brexitu, a nie to że Francja z Niemcami chcieli dla Anglików dostarczyć dwa lotniskowce muzułmanów :) Do tego można jeszcze dodać polskie złotych jako walutę która jest czysto spekulacyjna i tylko totalni ignorancji z ekonomii mogą się nabrać że wprowadzenie do PL Euro to podniesie cenę bułek w sklepie, o czym PiS nie zapomina straszyć emerytów. Wasza emerytura i euro i koniec z bułeczkami ;) Prawda jest taka że Euro to waluta która gwarantuje stabilizacje bo oparta jest na wielu gospodarkach, a nie tak lichej jak zielona wyspa polska. I teraz aby nie dobiegać od tematu co by było gdyby Le Pen wygrała ? ...

07.05.2017 03:40
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

nawet takie rysowane obrazy czy plakaty, rzeźby itc. jest na czym oko zawiesić

07.05.2017 03:37
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Sunbeach81 - graficznie jest poprawnie, daleko tutaj do ochów i achów, ale styl graficzny tego studia sprawia, że człowiek i tak doznaje zachwytu.

06.05.2017 22:03
A.l.e.X
101

Niestety część druga jest zdecydowanie słabsza mimo olbrzymiej ilości "gagów" - m.in. dlatego że przewodni temat tego filmu (ojca planety) nie do końca wypalił i tak naprawdę cały film oglądało się podobnie do filmów parodiujących inne produkcje.

05.05.2017 20:52
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Camelson - miałem jedną sytuację która w pewnym momencie wydała mi się bugiem, gdy za pomocą rozwinięcia siła 1 przerzuciłem skrzynie i wszedłem do łazienki to nie mogłem wyjść bo niżej stały te wymagające rozwinięcia siły 2 i myślę sobie no ładnie bug, ale potem udało mi się wyjść bo nasza postać ma autopodciąganie jeśli ma okazje gdzieś się wspiąć. Bugów, a robiłem już różne rzeczy po 3 godzinach zero.

Gra na najtrudniejszym jest o wiele cięższa do przejścia m.in. dlatego że mimiki praktycznie na 2-3 ciosy nas kładą i jest ich więcej. Czy gra jest straszna ? Moim zdaniem nie, ale jest to świetny hard sf.

Na ten moment grę bym ocenił na nie mniej niż 9/10 - Kapitalna !

05.05.2017 20:48
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Enigma1990 - nie, tekstury są od razu wszystkie jeśli ci doczytuje to jest problem po twojej stronie
Barthez x - moim zdaniem jest to świetny mix SS i BioShocka / na ten moment gra mi się podoba bardziej od BioShocków / głównie za sprawą świetnego settingu SF.
MrGoladkin - na pewno nie wygląda słabiej od B:I, te gry dzieli pewien okres czasu i to widać Prey jest zdecydowanie ładniejszą pozycją
marcin29l - Doom wygląda o wiele lepiej głównie za sprawą tekstur + świetnych efektów w tym DOFa.

05.05.2017 16:38
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Gra artystycznie prezentuje się rewelacyjnie tak samo jeśli chodzi o budowanie opowieści, niemniej nie porównujcie jej oprawy z DOOMem, bo Doom wygląda o kilka klas lepiej nawet bez zabawy SFX i ME.

Sama gra moim zdaniem ma wydajność taką na jaką sama wygląda, więc nie chwaliłbym optymalizacji bo nie mamy tutaj z jakimś przepychem graficznym, po prostu całość nadrabia artyzm wykonawczy.

05.05.2017 01:37
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

1.

05.05.2017 01:37
-4
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

B. dobra wiadomość w grze można od razu wybrać ścieżkę audio ENG która jest o kilka klas lepsza od Polskiego dubbingu, opcji graficznych mało, ale gra wygląda znakomicie.

05.05.2017 01:15
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

To jest problem danego kraju, nie nasz, jeśli przyjęli system w którym można leżeć produkować dzieci i żyć z zasiłku to cóż ich sprawa. Jedno jest pewne jeśli chodzi o imigrantów -> nie pracujesz, nie masz milionów na koncie aby z nich żyć -> wracasz do domu. Nawet w Azji dobrze mają to przerobione, a Europa jak zwykle. Nie mam nic i nigdy nie miałem do nikogo nie ważne kim jest (ale jeśli jest imigrantem to dla danego kraju ma być pożyteczny, a nie pasożytem). Metoda idealna przyjechać produkować dzieci i żyć z zasiłku ciekawe kto za 100 lat kogo zasymiluje ;)

04.05.2017 17:22
-3
A.l.e.X
101

Ghost in the Shell – za efekty wizualne i przede wszystkim muzykę ścieżka dźwiękowa jest naprawdę przygotowana fantastycznie – poza tym niestety film nie sprostał 5/10

Szybcy i śmieszni – 2/10 w sumie i tak za dużo … za produkowanie takich gniotów powinna być jakaś kara

Uciekaj!! – mimo że końcówka trochę przesadzona i budżet niewielki to jednak oglądało się go super 7/10 Fajny pokaz odbicia : radosnej dziewczyny i psychicznej

Wybawienie – 6/10 w sumie zgadzam się z oceną

Strażnicy Galaktyki vol. 2 zapowiada się na kolejny świetny film od Marvela a biorąc pod uwagę jakie gnioty wypuszcza masowo to strażnicy zapewne będą perełką

Obcy Przymierze – niektórzy już oglądali na pokazie przedpremierowym i napisali tak „będziesz zadowolony dla mnie mocne 9/10” – zobaczymy

04.05.2017 17:06
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

oczywiście że nie potrzebują (odpowiedź na pytanie z tytułu), PC mają Titany i dyski na M.2 więc nawet jak gra będzie koszmarkiem optymalizacyjnym to i tak niektóre osoby będą grały i miały nadklatkowość ;)

03.05.2017 20:04
-2
A.l.e.X
101

AciDrinker - jak grę skończysz to po napisach końcowych przywita cię twarz Lorda Necronów.

03.05.2017 20:03
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Kwestia optymalizacji jak zawsze, a jak słaba optymalizacja to zawsze kwestia sprzętu.

02.05.2017 23:43
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Całkiem niezły miesiąc jeśli chodzi o pozycje AAA/AAA+ Prey, Endless Space 2, The Surge, Get Even, Injustice 2 a na koniec pełne wydanie Everspace.

02.05.2017 20:45
-2
A.l.e.X
101

DM - słowo "wygląd" nie dotyczyło grafiki tylko całej gry: GR: Wildlans przy Sniperze 3 -> aczkolwiek rozumiem, że przez to co napisałem można było to tak zrozumieć. GRW akurat także graficznie stoi na b.wysokim poziomie szkoda tylko że cała gra jest mizerna.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-05-02 20:45:27
02.05.2017 20:39
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

demo ocenić mogę na mocną 9 głównie za klimat i artyzm, jeśli pobiegnie w kierunku System Shocka to będzie to jeden z kandydatów do gry roku !

02.05.2017 20:36
1
odpowiedz
A.l.e.X
101

jedna może być dowolną grą : druga ma być nowym TESem !

02.05.2017 20:35
odpowiedz
A.l.e.X
101

Normalna decyzja zarobili po kilka - kilkanaście milionów USD i po co mają marnować dalej swoje życie w jakieś korporacji. Są ludzie jak gruby Bobi któremu mało i 100 milionów i zapewne 1 miliard też będzie mało, a są tacy którzy mają po kilkanaście i wolą żyć pełnią życia. Niektórzy w pogoni za nic nieznaczącymi papierkami zatracają się. Młodzi ludzi w okolicy 40 stki / najlepsze decyzje w ich życiu.

01.05.2017 21:13
-1
A.l.e.X
101

miras name - to szkoda że ci nie działa bo gra jest super grywalna :)

01.05.2017 21:12
-2
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

2. podział na pory dnia i nocy jest już standardem w grach ale fajnie że jest + zabawa dronem chyba najlepiej na tę chwilę dodany dron do gier. Znowu będę porównywał do topornego Wildlands gdzie odechciewało się grać bo wszystko było identyczne, tutaj misje główne wykonane są solidnie i każda jest inna mimo wspólnej części : eliminacji celu.

01.05.2017 21:10
-3
odpowiedz
A.l.e.X
101

1.

01.05.2017 21:09
-5
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Sniper Ghost Warrior 3 czyli w tym roku najbardziej niedoceniona gra przez branżę. Co ciekawe gra jest o wiele lepsza od FarCry 4, Primala czyli gier zaliczanych do dobrych. Ale od początku. Po pierwsze użycie CryEngine był strzałem w dziesiątkę. Lokacje są wykonane fantastyczne, do najmniejszych detali. Mamy porzucone blokowiska, bazy, stacje benzynowe, małe wioski i wioseczki, kościoły, kaplice itc. Miejscówek pięknych do odwiedzenia jest bez liku. Przy całej okazałości Snipera 3, Ghost Recon Wildlans wygląda jak gra klasy B, albo nawet C. Gram na PC po pierwszym patchu i co chwilę mam otartą buzie z zachwytu. Przeciwnicy na najtrudniejszym poziomie chowają się, przeszukują teren strzelają na oślep. Do tego już kilka razy miałem okazje zajść wrogiego snajpera od tyłu w jego campiastej lokalizacji. Umiera się często i gęsto szczególnie jeśli chcemy grać po cichu i eliminować z bliska. Gra ma w sobie najlepsze elementy z gier skradankowych. Oprawa muzyczna stoi na tym samym wysokim poziomie. Grywalność to czysty fun, masę broni, przeróbek, zabawa dronem, modyfikacje, system rozwoju. Każdą misje można wykonać na wiele fajnych sposobów. Dodatkowo cała fabuła trzyma poziom, mamy Gruzję i czystki etniczne, napady na osady itc. przy tym osobistą historię poszukiwania zaginionego brata. Czym dłużej gram tym bardziej jestem grą zachwycony. Najlepsze jest to, że gra jest na każdej płaszczyźnie lepsza od FarCry 4 i Primala, dodatkowo ma Stalkerowski settings, a mimo wszystko oceny dostaje na poziomie Snipera 2, a te gry dzieli PRZEPAŚĆ. Szkoda że CI Games dostaje takie baty, biorąc pod uwagę jak dobrą grę stworzyli, jak doskonale widać progres w ich warsztacie, a co więcej zrobili grę która jest lepsza od tak zwanych „hitów” głównego nurtu. Jakby teraz miał ocenić to nie mniej niż 8/10 i rekomendacja. Świetna polska produkcja która nie zasługuje na ten cały hejt.

Gram w wersję po patchu, nie ma znikających elementów (co wypominali recenzenci), strzały z 300m to norma. Co więcej to gry Ubisoftu mają pocięte dystanse tutaj widoki są po prosty piękne.

Dodatkowo kolekcjonowanie reliktów które pojawią się w bazie oraz specjalna półka na kolekcjonerskie bronie z historią.

01.05.2017 14:40
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101
9.0

No i wiemy co będzie w dodatku -> z radością przywitamy Necronów :) Kampania skończona po 45 godzinach - poziom trudny. Największy problem na trudnym to ostatni boss, ale nawet z nim udało się uporać.

01.05.2017 14:36
-2
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Gra jest dobra po patchu można nawet powiedzieć -> bardzo dobra. Jest o wiele lepszą produkcją od np. Far Cry 4, czy Primala. Największym atutem tej gry jest jej najtrudniejszy poziom wtedy robi się bardzo ciekawie. Nie oceniam bo nie skończyłem, ale jak ktoś pisze oceny 0.5-4.0 to powinien przestać katować się youtubem a zagrać samemu. Oceny są słabe głownie za sprawą wersji konsolowych i problemów z grą na konsolach (ale zapewne naprawią). Na PC wszystko działa znakomicie.

27.04.2017 21:36
odpowiedz
8 odpowiedzi
A.l.e.X
101

różnice w rozdzielczości widać zawsze już przejście z 1080p na 1440p jest mocno widoczne, 4K to jak skok w inną galaktykę ale :
- nie oceniajmy tego na podstawie screena gdzie materiał to rysunek rodem z gier Telltale + bez AA

wystarczy 10 sekund aby znaleźć materiał do porównania w postaci screen gdzie bierzemy pod uwagę dowolny wycinek sceny

http://gearnuke.com/wp-content/uploads/2017/03/mass-effect-andromeda-comparison-2.png
http://gearnuke.com/wp-content/uploads/2017/03/mass-effect-andromeda-comparison-4.png
http://gearnuke.com/wp-content/uploads/2017/03/mass-effect-andromeda-comparison-1.png

https://www.youtube.com/watch?v=E-3ACiPM9y4

https://www.youtube.com/watch?v=pgLxrdiFkWE

ja osobiście gdzie się da używam DSR aby mieć 8K (o ile sprzęt pozwala w danej grze) i czekam na monitor 8K najlepiej w tej samej rozdzielczości ~40"

27.04.2017 18:20
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

TobiAlex - może i jest dużo podpatrzonych rzeczy ale ja czym dłużej gram tym bardziej mi się gra podoba. Poza tym poprawiono już trochę AI, a na najtrudniejszym jest nieźle. Ocenię jak skończę ale na pewno 5.5-6 w ocenach to jakieś nieporozumienie chyba że oceniano przed patchem i grę konsolową. Wczoraj byłem skłonny dać 6/10 dzisiaj uważam że gra jest b. dobra, ale jak wyżej jak skończę to ocenię.

27.04.2017 17:37
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

DM nie zrozum mnie źle ja nie wychwalam oprawy graficznej, jednak uważam że jest przyzwoita jak na 2017, w środku stawki z małym plusem. Na pewno nie oczekiwałem od S3 lepszej. Poza tym wszystko czytelne i poprawienie wykonane. Tekstury co prawda miejscami w niskiej rozdzielczości ale da się z tym żyć.

27.04.2017 16:16
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Premiera jest globalna więc każdy mógł grę uruchomić o tym samym czasie wg. Polskiego 16:00. Mam ciężki orzech do zgryzienia DoWIII czy S3 na tapecie, na pewno coś do premiery Preya muszę skończyć.

27.04.2017 16:13
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Potem napiszę większą recenzje. Napiszę jednak trochę inaczej na początek. Za mało grałem i za dużo napisałem pod recenzją. Gra jest o dziwo dobra z przesunięciem na b. dobra / przede wszystkim patch + poziom trudności dużo zmienia. Przeciwnicy nagle stali się ogarnięci, zaczynają szukać strzelać na oślep itd. Na ten moment mam za sobą ok. 15 godzin byłem w stanie grze wystawić na początku 6/10, teraz byłbym nawet w stanie wystawić 8/10. Postanowiłem jednak nie pisać o grze aż tak dużo jeśli nie będzie to miarodajne (ograne). Mogę napisać jedynie że mapa od menu do rozpoczęcia gry ładuje się 9s (odnośnie 5 minut na konsoli), wiem że jest to głównie za sprawą dysków M.2 i raidu, ale nawet bez tego na zwykłym SSD zapewne załadowała by się w sekund 15. Optymalizacja jest b. dobra (nadklatkowość). Gra przy tym wygląda naprawdę przyzwoicie. Ścieżka dźwiękowa na plus, nawet podłożone głosy nie są aż tak toporne jak sugerowali inni. Klimat jest o wiele ciekawszy niż w FC4 i Primalu, tej grze nawet bardziej do Stalkerów niż do FC. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony i widzę że prace naprawcze trwają. CI na pewno na tej grze zarobi jak dużo pokaże czas, ale daleki jestem w tej chwili od napisania słowa "średniak"

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-04-27 16:15:04
26.04.2017 19:33
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

hehe, więc poznaliśmy właśnie sekret czemu w redakcji tyle brodaczy ;)

26.04.2017 17:27
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Jakby poprawili AI to ta gra był by naprawdę bardzo dobra, największą wada w tej grze jest durnota przeciwników, po pewnym czasie ma się wrażenie że ty (BÓG), walczysz z (mrówkami). Po pierwszym pocisku powinno być ukrycie się przeciwników oraz ostrzał snajperski, a tak można rozwalić cały obóz strzelając jak do kaczek. Ja mam nieukryte wrażenie że w CI pracują jakieś matoły mimo wszystko stworzyli naprawdę solidną pozycję gdzie najfajniejsze elementy są wykonane wręcz fatalnie. Czy tak trudno dodać skrypt który po ostrzale by powodował że inni się chowają. Czy tak trudno dodać skrypt gdzie po ostrzale leci flara w naszym kierunku rozjaśniając okolice, i czy tak trudno dodać skrypt gdzie zdrada naszej pozycji powodowała by konieczność jej zmiany ? Za pewien czas może z tego wyjść solidna gra ale trzeba poprawić AI bo to co tutaj jest jest nieakceptowalne.

25.04.2017 22:27
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Gra jest niezła ale przy Obcym Izolacja to nie jest ten poziom strachu, w ogóle po Obcym inne gry tego typu są jakby w innej kategorii. Klimat moim zdaniem na poziomie SOMY czyli b. dobry.

25.04.2017 22:23
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Obcy Izolacja jest klasą samą w sobie, na ten moment nie do pobicia ani dla żadnego s.horroru, ani dla żadnej gry z tego uniwersum. Mod VR jest / ale jak ktoś nie ma stalowych nerwów nie polecam go próbować. Dodatkowo można sobie pobrać moda na realistyczne nieprzewidywalne zachowanie obcego co się wtedy dzieje jest nie do opisania. Z modem 10/10 !

25.04.2017 22:20
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Przede wszystkim New Order / potem całą serię BioShock za moment wyjdzie Prey który ma być też na kilkanaście godzin. Killzony są niezłe o ile nie przeszkadza komuś ten patos. Najlepsze pozostaje na koniec Halo 3/4/5 i niczego więcej lepszego nie znajdziesz.

25.04.2017 22:13
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Akcje CI Games - 25% aż zawiesili ok. 14 sesje w dniu dzisiejszym, za to na steam oznaczenie bestseller. Gra może i będzie przeciętniakiem do bólu, może nawet spowoduje korektę wyceny firmy (chwilową), bo ostatecznie zapewne i tak zwróci się z sporym zyskiem. Spora część ludzi kupi dla samej nazwy nawet nie zaglądając do recenzji, które co by nie mówić za dobre nie są.

24.04.2017 20:32
1
odpowiedz
A.l.e.X
101

I dobrze że w końcu dawne EX trafiają na PCa :)

24.04.2017 20:30
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Pieniądze są po to aby je wydawać i z nich korzystać a nie przechowywać ! Przechowywać to można gry na dysku :)

24.04.2017 20:25
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101
8.5

Dla mnie S3 to świetna gra, ma pewne archaiczne rozwiązania, ale co z tego? Gramy dla przygody, a ta jest bardzo dobra.

24.04.2017 20:23
-6
A.l.e.X
101

futureman16 - napisałeś w innym poście że 16 to nie jest twój wiek, ale chyba jednak ;) denuvo nie ma żadnego wpływu na wydajność żadnej gry, było o tym mówione, pisane, można poczytać na google, można znaleźć w wielu miejscach.

Zupełnie inna sprawa że Andromeda przy Syberii 3 to śmietnik, ale jak z każdą oceną jest zawsze subiektywna.

23.04.2017 17:37
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Jedno jest pewne MP nie będzie dla każdego tutaj praktycznie liczy się jak najszybsze zajęcie głównego węzła i potem spam w ilości hurtowej, a następnie czekamy na nabicie pkt aby wezwać titana. Może i jest to fajne na początku potem jakby brakuje czegoś innego niż dążenie do powielenia znanego schematu. Niby każdy RTS ma podobnie ale tutaj nie czuje się niczego więcej niż presji czasu aby spamować jak najwięcej i jak najszybciej. W SP nie grałem więc gry nie oceniam, ale MP znudziło mnie b. szybko.

23.04.2017 17:32
-2
odpowiedz
A.l.e.X
101

Szansy na przebicie klimatu Obcy Izolacja nie ma, ale liczę na solidną pozycję przynajmniej tak dobrą jak część pierwsza.

20.04.2017 22:23
odpowiedz
A.l.e.X
101

MP nie jest taki zły ale wymaga podejścia czysto mobowego, po prostu wygrywa ten który ma lepszy spam.

19.04.2017 16:34
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

elosidzej - dla ciebie może nie bo cóż za nim wyjdzie na piracie zapewne już przestaną cię bawić gry komputerowej ;) niemniej najważniejsze aby mi sprawiła radość a wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują że dostanę rewelacyjną grę sf która będzie mogła konkurować (a liczę że nawet przewyższy) jakościowo serię bioshock.

19.04.2017 16:12
A.l.e.X
101

moir - wszystko jest tak samo, żyjesz dla siebie i rodziny, pracujesz dla siebie i rodziny jeśli chcesz. Jeśli nie chcesz to nic nie musisz i na pewno nie musisz kupować 100 gier rocznie bo inni kupują, można się świetnie bawić jedną przez cały rok (sam niektóre gry kończyłem wielokrotnie, a są przecież takie jak for honor, czy warhammer total war że można grać bez końca). Jeśli chodzi o podnoszenie kwalifikacji zawodowych i tym co napisałem: znaczy nie mniej nie więcej rób w życiu to co jest fajne, jeśli ktoś uważa że praca za 2000 PLN jest zła to może warto nauczyć się robić coś czego inni nie potrafią i absolutnie nie równa się to braniu udziału w wyścigu szczurów, po prostu dla mnie wydaje się nie logiczne przetracanie swojego życia i bycie jednocześnie niezadowolonym z zarobków i pracy. Dla przykładu właściciel firmy ogrodniczej która zajmuje się moim ogrodem, który sam pracuje w ramie w ramie z pracownikami co roku jest w stanie wyjechać z 4 osobową rodziną na wakacje za 50K PLN, wcześniej pracował w wielu różnych pracach w tym nawet na stanowiskach kierowniczych i nie tylko miej zarabiał co czuł po prostu że życie mu przesypuje się jak piasek między palcami. Więc nie ważne co robisz w życiu ważne aby ci to sprawiało radość, a do tego jeśli możesz zarobić więcej w krótkim czasie to lepiej, w końcu praca służy tylko do tego i do niczego więcej. Ja jestem w całkowitej opozycji do obecnego modelu edukacji, wyścigu szczurów, rywalizacji aby wygrał najlepszy, walki o stanowiska, uważam i sam osiągnąłem najwięcej poprzez współpracę, wzajemną pomoc, osiągnięcie czegoś razem. Ja na pewno mógłbym zrezygnować prawie ze wszystkiego gdyby utrzymanie tego wymagało ode mnie pracy. Życie nie polega na przetracaniu czasu (na pracę) dla nic nie istotnych rzeczy. Gry to fajne hobby ale jak każde inne, ale to tylko hobby.

18.04.2017 22:34
-2
A.l.e.X
101

Warrir - po pierwsze to BGEE/EE2 dostały dodatkową zawartość, postacie, fajne questy, poprawiono bugi, w IWDEE więcej klas postaci. Wszystkie dodatki w jednym pakiecie, wszystkie tła ręcznie malowane dostały wyższą rozdzielczość. Ja tutaj widzę jednak sporo roboty, a że poświęciłem tym grą ponad 600 godzin (steam), to myślę że wiem o czym mówię :) Dla mnie wykonali i wykonują świetną robotę czekam na IWD2EE

18.04.2017 22:09
-2
A.l.e.X
101

fajny Książę - nie mam nic wspólnego z trolem, a nawet jak patrzę w lustro to bym bardziej bym skłonny nazwać się elfem. Nie wiem co też znaczy słowo nierób, jestem emerytem jak 9 milionów osób w Polsce ach te nieroby. Kiedy się żeniłem moja firma już zatrudniała na stałe kilkanaście i na umowę współpracę kilkadziesiąt osób, a że dostałem bogatszą żonę no cóż trudno się mówi i żyje dalej, miłość nie wybiera. Jestem wiecznym chłopcem jak prawie każdy mężczyzna i raczej każdy mężczyzna na tym forum i co z tego ? Graficzny onanista, nie przypominam sobie aby kiedyś, aczkolwiek kto wie może kiedyś ;)

18.04.2017 21:44
-3
A.l.e.X
101

futureman16 - jeśli 16 to twój aktualny wiek to nawet w pewnym sensie rozumiem pierwsze zdanie które napisałeś ;)

18.04.2017 00:00
-2
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Rumcykcyk - Co do obecnych cen w Polsce, rynek powinien się dostosować do naszego regionu jeśli Niemiec płaci za grę 60 euro to Polak powinien zapłacić 60 zł inaczej to nie ma sensu. Poważnie ? Mam nadzieję że zrobią cię ministrem finansów EU (jak kiedyś powstanie taka funkcja). Pamiętaj że wtedy chce kupić samochód ten sam za 150K PLN, nie euro ;) inaczej to nie ma sensu ;)

xMamoreXx - nawet bez brania pod uwagę spadku wartości pieniądza w tym czasie +/- 80-90%, to zmieniły się zarobki. Więc dla większości osób cena gry z 2008 i 2017 jest prawie identyczna.

Burakos Dla biednych gry powinny być tańsze. Gdyby były droższe dla bogatych, sprawiedliwość społeczna osiągnęłaby apogeum. no pewnie, kupując grę będziemy pokazywać nasze zeznanie podatkowe aby grę kupić taniej / lub drożej ;) padłem

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-04-18 00:11:55
17.04.2017 23:41
-5
A.l.e.X
101

leaven - może ok. 600 jak resztę pokryje ubezpieczenie, inaczej nie ma szans.
Rumcykcyk - tym bardziej jeśli ktoś sprowadza na świat dziecko, powinien jeszcze dodatkowo się zmobilizować, a nie żyć na styk. Rozumiem że każdy może mieć więcej lub mniej szczęścia w życiu, ale na pewno posiadanie rodziny powinno dodatkowo mobilizować.
Vroo - jeśli studia są właściwe, a kredyt na rozkręcenie biznesu, to jak najbardziej

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-04-17 23:47:11
17.04.2017 21:13
-12
odpowiedz
11 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Fajne komentarze i fajne rozmyślenia biorąc pod uwagę spadek wartości pieniądza w czasie. Kiedy gry były po 99 PLN, 100 PLN wtedy było warte mniej więcej co dzisiaj 200.

Najzabawniejsze są komentarze też "Większość robi za 2k, gdzie ponad 1k idzie na opłaty i jedzenie. Na życie zostaje ok. 500-600zł więc odpowiedz sobie sam". Jak komuś na życie zostaje 500-600 PLN to powinien zabrać się za coś innego niż wegetację i nie przetracać czasu na "kosztowne" hobby tylko powinien znaleźć czas na edukację i podnoszenie swoich umiejętności zawodowych.

Niesamowite jak można narzekać jednocześnie na to że gry są drogie i na to że zarabia się mało bo się nic nie potrafi. Dla przeciwwagi dla Misia który brał po 50K miesięcznie gry są drogie czy tanie ? ;)

Synthetic_Sky - Przeciętny Amerykanin zarabia 3800 dolarów netto, a gry kosztują u nich na PC 59 dolarów. Ciekawe co mówi Amerykanin jak się dowiaduje że w Polsce dentysta bierze za leczenie kanałowe zęba 300-400 PLN, a nie 1300 USD ;)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-04-17 21:21:54
16.04.2017 23:47
-2
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Początek niezłe otarcie szczególnie że poczułem powiem świeżości nie będę grał kolejnym rebeliantem. Niestety chwile potem nijaka twarz Rey i ciapkowatego Kylo całkowicie zmieniła moje nastawienie. Nie będzie Fina tak bardzo chciałbym zagrać najwybitniejszym szturmowcem który w głowie miał plany całej planety, jednocześnie przerażał go widok zabijania, ale chwile potem sam mordował radośnie kolegów (po prostu kilka osobowości w jednym ciele) ;)

16.04.2017 23:38
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Mimo że kupuje prawie wszystko to gry EA w tym "pewniaki" kupię po premierze, nie dlatego że chce zaoszczędzić pieniądze, tylko że chce zaoszczędzić czas / nie mam czasu na gnioty pokroju BG:SW czy kolejnych Mass Gniotów. EA zapracowało sobie na to nie w ostatnim roku, ale na przestrzeni co najmniej 5 lat.

14.04.2017 21:56
-1
A.l.e.X
101

jakubcjusz - w sumie trochę to uprościłem, najlepsze dubbing ostatniego czasu były w grach Sony i kiedy wydawcą został CDP, aczkolwiek zgodzę się że kiedyś Dragon Age Początek dostał jeden z najlepszych dubbingów w grach (ale to było raz i dawno jeśli chodzi o EA)

wracając do denuvo to zależy, np. nie dało się ustawić dubbingu w Titanfall 2 ponieważ podmiana plików i zmiana powodowała inną sumę kontrolną i niestety nic nie dało się zrobić aby przejść dalej. Raczej bym napisał teraz inaczej jeśli gra będzie free mod i dostanie warsztat z steam to będzie można jeśli będzie hermetycznie zamknięta to możecie zapomnieć.

14.04.2017 21:49
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101
2.0

mniej więcej bez naciągania i zawyżania, sprawiedliwie

14.04.2017 21:45
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

słabe to niestety, a że obsada nie z mojej bajki (kiedyś obejrzę w TV) poczekam na następne historie bo R0 był kapitalnym filmem przy części 7.

13.04.2017 16:21
-4
odpowiedz
7 odpowiedzi
A.l.e.X
101
10

BD robi najlepszą robotę od dawna, najpierw świetne wydanie BGEE/BGEE2 i ICW teraz super PT:EE !

13.04.2017 16:20
-5
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
101

jeśli będzie denuvo to niestety nie będzie możliwości zmodowania gry z Pl napisami, a najbardziej chyba każdemu zależy na tym. Polski dubbing niestety zazwyczaj wypada słabo (chyba że dubbinguje sony polska lub cdprojekt)

13.04.2017 16:16
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

conrad_owl - Cyberpunk jest pewniakiem dla przypomnienia CDPRed 3 gry każda świetna i z dużym progresem. Wg. CDP Cyberpunk jest największym projektem kilka razy większym o W3.

12.04.2017 21:33
-2
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

śmieszny i to go promuje ;) widocznie każdy z nowych filmów od marvela będzie co raz bardziej zabawny powstanie może nowa kategoria comedyheroes ?

12.04.2017 21:31
-1
A.l.e.X
101

Sunbeach81 - Obisidian to zupełnie inna liga, jakby to Obisidian dostał KOTORA do realizacji to byłbym pierwszym który by tutaj piał pieśni pochwalne, ale dla zespołów BioWare stanowcze nie. Wyobrażasz sobie KOTORA w których 95% questów to będzie znajdowanie kryształków do miecza, lub zbieranie fragmentów puzzli aby odkryć kolejną setną skrzynkę z czymś co jest losowym śmieciowym przedmiotem z generatora ? Nie dziękuje za takie rpg od takiego studia.

12.04.2017 21:27
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Yoghur - odnośnie posta 133 budowę rozpoczyna się od znalezienia działki tak naprawdę jest to najważniejszy etap budowy, dom to jest dodatek do niej. Niestety większość osób buduje na zasadzie, o mam działkę, to się budujemy. Przykład z deweloperem jest całkowicie nietrafiony, ponieważ kiedy budujesz się sam to masz wpływ na jakiej działce, kupowanie od kogoś nieruchomości (nawet mieszkania) to zdanie się na czyjś wybór. Jedyna rada jaką mogę dać dla wszystkich przyszłych budowniczych to taka jak powyżej: To działka zdefiniuje waszą nieruchomość, czy miejsce do życia, a nie budynek na niej.

12.04.2017 20:43
-4
odpowiedz
A.l.e.X
101

dawno tak nie pisałem ale dostaniemy battlegniota 2 który na marce starwars (nieźle teraz zajechanej przez disneya) będzie odcinać kupony. Ta gra powinna być F4P w takim modelu dokupowania kolejnych map, ale co zrobić EA to EA miano najgorszego wydawcy raczej zasłużone.

11.04.2017 21:08
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

BioWare niech lepiej już nie produkuje żadnego rpga, może niech zajmą się nową odsłoną BF, albo w ogóle jakimiś grami na facebooka. Po "kapitalnym" ME:A dla mnie te studio już spadło do trzeciej ligi.

11.04.2017 21:05
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101
10

Nie musisz być fanem, jeśli masz okazję to zagraj, a będziesz po Zeldzie miał okazje poznać drugą z najlepszych gier wydajnych w tym roku !

11.04.2017 21:03
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Ta seria to jeden z kamieni milowych i dla wielu jedna z serii najlepszych gier przygodowych. Czekam.

11.04.2017 20:40
-1
A.l.e.X
101

w ramach przysługi

spoiler start


- okapy są za krótkie - gwarancja lania się wody po elewacji nawet bez zacinającego deszczu oraz wszystkie z tym związane następstwa
- warstwa ocieplenia za mała dlatego obsadzenie stolarki i drzwi wygląda nie naturalnie - prawdopodobnie po zrobieniu dachu dopiero ktoś zwrócił uwagę że jeszcze będzie elewacja (dla naszego klimatu powinno być 15-20 nawet bez przeliczania)
- komin dymowy (wysokość) jest praktycznie na równi z kalenicą i jest to błąd wykonawczo / projektowy (jak widzę główkę to jestem prawie pewny że zapominasz że kominy dymowe czyści się 4x do roku)
- w trybie pilnym jeśli masz linie gazową przy drodze dokonałbym zmiany

poza tym dom parterowy czyli najładniejszy ;)

spoiler stop

10.04.2017 21:04
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

dawno mam te grę zamówioną, podobał mi się od początku klimat i setting.

10.04.2017 21:01
A.l.e.X
101

DanuelX - ty chcesz czekać jeszcze 2 kadencje ? Liczę że przy najbliższych wyborach PIS zostanie odepchnięty od władzy, a po tym co zrobił teraz nigdy w żadnej stacji TV nie będzie o nich wywiadu i tym samym w kolejnych nie przekroczą 5% wyborców. Plan naprawy gospodarczej kraju nawet mi się podobał, pomoc dla najbiedniejszych też ale : smoleńsk, kościół, aborcja -> sami się odsuną w niebyt. Czasem aż przykro patrzeć jak jeden z drugim posłowie PIS (ci wykształceni) pytani o tematy powyżej z żenowaniem próbują schować głowę w piasek.

10.04.2017 20:45
4
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Najgorsze jest to że po nowych wyborach trzeba będzie odkazić umysły młodzieży (dzieci w szkołach podstawowych i gimnazjum), oraz zdemontować te wszystkie pomniki i tablice. Nasz minister "wojskowości" odleciał. Kosmos nie dałem rady obejrzeć tego bełkotu do końca, a jaki przekaz na cały świat ...? Nikt jeszcze nigdy nie ośmieszył naszego kraju jak obecna ekipa. Zapewne kiedyś za ileś lat będą o tym uczyć w szkołach jak to obywatele wybrali.

08.04.2017 11:53
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Rumcykcyk - niestety nie rozumiesz mechaniki tej gry, armia może zawsze jeden raz jeśli ma wolny teren uniknąć walki i zrobić odwrót i w sumie każdy kto nie grał w TW:Warhammera właśnie widzi w tym problem, zapominając że ma dostęp do bohaterów którzy mogą zablokować ruch armii wroga lub ograniczyć i właśnie m.in. są po to. Bohaterowie nadają zupełnie innego wymiaru dla rozgrywki bo nie raz przed walką z góry przegraną mogłem zrobić sabotaż, a czasem nawet zabić głównego wodza który odwrócił cały bieg następnych wydarzeń.

07.04.2017 16:02
7
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Jedyne co dodali to przyciemnienie gałek ocznych co w sumie poprawia odbiór całości bo nie ma się już wrażenia wytrzeszu oczy, ale nie nazwałbym tego patchem poprawiającym animacje.

07.04.2017 15:20
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Gra była przeciętna już na premierze (nie wiem kto twierdzi że nie doceniona), ja doceniłem kupiłem ale na więcej niż 6/10 gra nie zasługiwała mimo fajnego klimatu rozgrywki. Teraz to trochę przesadzili, wydając identyczną grę z napisem FCE czyli można powiedzieć Redux (Carter był za darmo w wersji poprawionej) za cenę prawie nowej gry, 39.09 euro. Widzę tu lekką pazerność ;)

06.04.2017 23:03
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

O fajnie w końcu będzie można zmienić karty na pełnego Pascala :)

06.04.2017 22:13
4
odpowiedz
A.l.e.X
101

Nigdy niczego nie hejtowałem wręcz przeciwnie zawsze starałem się szukać w każdej grze czego co najlepsze, niestety w ME:A najlepszych rzeczy jest bardzo niewiele w całości 5% gry. Niestety i także mnie to sumici że tak dobre kiedyś studio zrobiło tak płytką grę która jak dla mnie jest o wiele gorsza od inkwizycji.

06.04.2017 22:08
2
odpowiedz
A.l.e.X
101

Na papierze wygląda co najmniej dobrze, nawet bardzo dobrze. Czekamy na rozwój wydarzeń.

04.04.2017 21:37
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

W3 miał dobrą historię szczególnie w dodatkach, ale osobiście dla mnie najlepszą historię i intrygę miał Wiedźmin II - i ta gra właśnie dla mnie jest wzorem dla innych, jak można napisać historię i spojrzenie na nią z dwóch perspektyw (a żeby zobaczyć wszystko to nawet trzeba zagrać trzy razy).

Wiedźmin II/III jest ogólnie wyznacznikiem dla innych jak się robi:
- ciekawe postacie
- pisze się ciekawe dialogi
- tworzy się ciekawy świat
- tworzy się oprawę A/V nieznaną dotąd w grach rpg.

04.04.2017 21:29
-3
A.l.e.X
101

8.5/10 ? szok. To dla Tormenta, Wiedźmina III, Zeldy, Divinity zapewne musiałbyś wystawić oceny gdzieś w okolicy 50ątki ;) Jeśli piszesz dodatkowo że gra ma "dialogi są w zdecydowanej większości napisane bardzo dobrze" to mogę wnioskować że ostatnią książkę jaką przeczytałeś w życiu to była obowiązkowa lektura szkolna, a raczej jej streszczenie. Właśnie przede wszystkim ta gra leży na :

- questach (śmieciowych)
- dialogach (poziom BO3)
- drewnianych postaciach (jak na obrazu który zamieściłeś)

tej gry nawet jakbyś chciał nie da się obronić ona nie jest tylko najgorszym mass effectem z tą nazwą w tytule co w ogóle NAJGORSZĄ GRĄ TEGO STUDIA !

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-04-04 21:30:18
04.04.2017 21:20
-16
odpowiedz
9 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Mam już wymaksowane dwie postacie w tej grze level prestiżu obecnie 28 (suma obu) nic nie kupowałem, mam wszystkie itemy stali obecnie ok. 185K, a matsów do przerabiania ok. 450K. Wniosek: niech ludzie zamiast pisać głupoty zaczną grać, jak komuś nie chce się w 3 dni zrobić questów dziennych, a woli zapłacić za to samo 5 euro no cóż jego sprawa. Tutaj nawet nie chodzi o kupowanie czegokolwiek tylko o sam fakt że fajnie się to kupuje za zbierane rzeczy i za czysta grę (te zbieranie to efekt uboczny grania).

Dlatego cóż ja mogę tutaj napisać : kto grał i gra to wie że to bzdury, a jak ktoś nie gra i tylko powtarza dalej plotki to jak zawsze: nie wiem ale się wypowiem ;)

02.04.2017 22:10
3
odpowiedz
A.l.e.X
101

Jak ktoś mi pisze że moje PS4Pro wyświetla obraz w 4K na poziomie 4K PC to odpowiedź jest prosta nigdy nie widział 4K obrazu z PC. To jest przepaść, nie mówiąc już że gry PCtowe zawsze można dopakować wieloma efektami. I w Pro nie nie jest to skalowanie z 1440 w górę. Osobną sprawą jest też wydajność. Cudów nie ma obecnie konsole miały podobną wydajność jak PC o tej samej kwocie zakupowej. Więc dopiero kiedy PC za 500-600 euro będzie miał wydajność pozwalającą grać bez problemu w 4K, dopiero wtedy pojawią się takie konsole. Osobną sprawą są nawet teraz detale gier crossplatformowych gdzie na konsolach większość detali jest mocno ucięta, zbulrowane miejsca oddalone, triki w ograniczeniu ilości składowych elementów itd. Chyba nikt rozsądny nie wierzy że nagle MS będzie dokładał 5-10x do konsoli, to już nie są te czasy, teraz na sprzedaży konsoli także się zarabia, a jeśli nawet nie to na pewno nikt nie będzie dokładał.

Pozostaje też otwarte pytanie: co jest istotne w graniu ? Odpowiedź w sumie -> patrz Zelda, liczy się zawsze gra, a nie otoczka.

02.04.2017 22:00
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Tej gry się nie da naprawić chyba że przepisze się 95% questów -> wykona od nowa nową grę, a to że animacje są słabe to akurat jest najmniej istotne na ten moment.

02.04.2017 21:56
odpowiedz
8 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Myślę, że coś pomiędzy 160-300 h miesięcznie / zależy jaki miesiąc i jakie premiery mają w danym miesiącu książki, filmy, czy dużo różnych eventów kulturalno - rozrywkowych / rodzinnych, imprezowych czy nie.

01.04.2017 01:30
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

ładna dziewczyna i gry komputerowe to chyba tylko na reklamach nintendo w trakcie wii sports ;) ... i jeszcze ten kot

31.03.2017 20:32
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Luckey i tak jest szczęśliwy tak samo jak Oculus firma która zarobiła na Facebooku ;) bo 24k sprzedanych egzemplarzu sprzętu na pewno nie jest warte tyle na ile tę firmę wyceniono, pomijam już fakt pozwu odszkodowania, za co właściwie zapłacić FB jeśli Oculus przegra kolejny proces ?

31.03.2017 18:44
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Fett

spoiler start


ja mam dom który widać z kilometra na wzniesieniu, ogrodzenie po części mam z szklanych przęseł, często obok mojego domu (bo przebiega przy ogrodzeniu z jednej strony) szlak turystyczny przechodzą rodziny z miasta (przyjezdne), nie mówiąc o biegaczach, rowerzystach i nigdy nikt niczego nie uszkodził i tym bardziej nie przyszło nawet nikomu uszkodzić jakaś roślinkę, więc tak naprawdę nie wierzę w zawiść polaków. Co więcej mimo ochrony, monitoringu itc. czasem mi się zdarzało wyjechać z domu z otwartym garażem i bramą wrócić po całym dniu (i o dziwo nikt nic nie ukradł nawet nie wszedł na posesje aby interweniowała ochrona.

spoiler stop

31.03.2017 18:36
A.l.e.X
101

jak ktoś chce takie szyby z taką wagą to będzie miał wentylacje mechaniczną w całym domu więc nie potrzebuje niczego otwierać / sam w firmie mam takie okna w kilku pomieszczeniach gdzie kiedyś przebywała gotówka, w dzisiejszych czasach traktuje to jako ciekawostkę

31.03.2017 18:30
-1
A.l.e.X
101

w 2019 wrócą do historii, aczkolwiek planują dogadać się co do W40K jeśli się dogadają to zapewne z historycznych zrezygnują bo potencjał sprzedażowy 40K jest o wiele większy niż warhammera nie mówiąc już o historycznych odsłonach.

31.03.2017 18:28
A.l.e.X
101

Cainoor - nazwali to TW2 ale w rozpisce kiedyś było że to EXP 1 dodatkowo będzie do niego DLC TK i Ogry, potem EXP2 z 4 frakcjami chaosu jednakże chcieli też dać możliwość kupna osobno więc dają jako grę samodzielną z możliwością połączenia w jedną całość. Kosmos jak dla mnie, ale wiedziałem od tym od dawna już z forum CA (tak naprawdę to od połowy tamtego roku że tak będzie)

31.03.2017 18:11
-1
A.l.e.X
101

może być oddzielna jeśli nie masz W1, jeśli masz W1 to będzie połączona w całość z DLC z W1 będzie wręcz gigantyczna, W3 wprowadzi na koniec 4 frakcje chaosu czyli jest dokładnie tak jak kiedyś z przecieków. Dodając do tego DLC do W2 i W3 całość będzie niewyobrażalnie wielką grą.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-31 18:12:29
31.03.2017 18:07
-3
A.l.e.X
101

Rumcykcyck - tylko że każde z DLC jest warte swojej ceny i jak widzę nie tylko ja tak sądzę jeśli zawsze są w bestsellerach sprzedaży

31.03.2017 17:58
-3
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Fajnie że jedynym kryterium waszych ocen jest cena, nikt nie chce popatrzeć na zawartość całość warhammera jeden z DLC to gra na setki godzin aby zagrać każdą frakcją sam mam prawie 300 i nie skończyłem wszystkim dostępnymi frakcjami których obecnie jest z Bretonią aż 15, nie mówiąc o ponad 70 misjach specjalnych dla bohaterów z 27 legendarnymi lordami na czele. Lepiej kupić pewnie kolejną mdłą cywilizację którą po 30 godzinach odkładamy i nie chcemy wracać. Ta gra jest wyjątkowo warta swojej ceny ! Ostatnią grą która była niesamowicie warta swojej ceny na tle innych gier był Wiedźmin III z dodatkami.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-31 18:11:47
31.03.2017 17:40
A.l.e.X
101

to coś ok. 2020-2021 :) jak ktoś chce czekać to czemu nie, może poczekać na następce volty i nowe monitory 8K za 10 lat zapewne będą standardem u każdego w domu ;)

31.03.2017 17:39
-5
odpowiedz
A.l.e.X
101

Czekam z niecierpliwością, w sumie teraz będzie już fajny pakiet, czekamy więc następnie W3 i będzie to największa strategia ever. Obecnie już jest jedną z największych.

31.03.2017 04:22
-2
odpowiedz
A.l.e.X
101

Beamdog robi świetną robotę Baldury są doskonale przeniesione poprawione z dodatkową zawartością, ICW także teraz czas na Tormenta (jedyne co można powiedzieć) czekam z niecierpliwością !

31.03.2017 04:18
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Tak w drugą stronę ktoś się spodziewał że wyjdzie z tego obrazu coś więcej niż max 5/10 ? raczej nikt kto śledzi dokonania reżyserskie naszego mistrza wyciągania kasy z adaptacji. Dziwię się trochę SJ że jak jej były mąż gra w każdy gniocie jaki jej zaproponują.

31.03.2017 04:03
odpowiedz
A.l.e.X
101

za darmo tego nie dodam do klienta origin, typowy hypowy skok - a czym to niby ma się różnić od martwego BF:SW 1 ?

31.03.2017 03:55
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

Wszystko fajnie i pięknie ale firma ma tylko 26% własnych akcji w 3 dużych akcjonariatach, pozostałe są FF, czyli 2-3 miliardy euro i firma będzie po stronie EA, lub innego dużego wydawcy. Teraz na ich miejscu skupiłbym się na wykupie własnych akcji celem ich umorzenia. Szkoda by było zobaczyć powtórkę z BioWare.

29.03.2017 23:37
odpowiedz
A.l.e.X
101

Za bardzo nie ma co tego porównywać między sprzętem bez HDR bo gra została ewidentnie pod to przygotowana, przejścia kolorystyczne bez HDR wyglądają dziwnie, tak samo jak wyblakła kolorystyka. Nie mówiąc już o przesadnej ilości źródeł białego światła w grze. Z HDR gra dosłownie urywa głowę, pomijając animacje i wyciosane z drewna twarze postaci, to przy Horizon Zero Dawn pokaz tej technologii.

29.03.2017 23:18
5
odpowiedz
A.l.e.X
101

tylko EA Polska może wydać rpg w Polsce bez polskich napisów ;) Więc o Elexa nawet się nie martwiłem, a biorąc pod uwagę jak potężną marką jest Gothic w Polsce to nawet jest szansa na pełną wersję językową.

28.03.2017 09:16
odpowiedz
A.l.e.X
101

trzeba mieć odwagę aby obejrzeć taki film i to jeszcze w kinie ;) no cóż czego nie robi się dla recenzji ;)

27.03.2017 19:34
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

moim zdaniem film dla fanów sf warty obejrzenia mimo znajomych wątków

27.03.2017 19:33
odpowiedz
A.l.e.X
101

Od dawna jest remastered na silniku części drugiej pod nazwą Mass Recall ze wszystkimi filmikami z oryginału w wersji PL oraz wszystkimi misjami z dodatkami, więc rozumiem że Blizzard ma już wszystko tylko poprawi filmiki. Dobre

25.03.2017 18:04
4
A.l.e.X
101

kęsik - biorąc pod uwagę jakość questów to nawet F4 jest arcydziełem na tym polu w stosunku do jakości questów z ME:A, i to jest w sumie zastanawiające, jak można było tak tę grę popsuć.

25.03.2017 15:36
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Hydro2 - dlatego że chciałem zrobić wszystko i też nie wiem czy mi się do końca udało z questami, ale starałem się. Nie chciałem ominąć czegoś co mogło być fajne. Właśnie poza głównymi, niektóre poboczne (3) wypadły całkiem nieźle.

25.03.2017 15:33
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

śmieszą mnie takie komentarze i takie newsy z redpipa bo czemu jakoś ja po 170 godzinach w grze mam 13 poziom prestiżu postać od 5-6 poziomu z 108 wyposażeniem takim jaki chciałem sobie przygotować, do tego mam odblokowane wszystko dla mojej postaci strażniczki jeśli chodzi o zakupowe rzeczy jak wykończenia, gesty, ubranka, itemki upiększające i uwaga od tego też poziomu mam rozkładane wszystkie bronie (obecnie mam ok. 180.000 elementów z rozkładania) i 39.000 stali - nie mam co z tym robić. Dodatkowo moja postać ma legendarny miecz z gwiazdką też oczywiście [108] wymaksowany.

Reasumując jeśli mam wszystko dla jednej postaci po 170h z dużą nadwyżką stali i elementów z rozbiórek to znaczy że następną postać zrobiłbym od ręki także, a może nawet dwie z tego co już posiadam. 170 godzin to chyba nie jest jakoś dużo ? A tutaj ktoś płacze że 365 dni !

Tak to jest jak się pisze o czymś o czym nie ma się pojęcia, dodatkowo GOL podchwycił newsa z kosmosu.

25.03.2017 13:59
21
odpowiedz
16 odpowiedzi
A.l.e.X
101
4.5

Skończyłem Mass gniota bo tak można w sumie nazwać tę grę, przejście całości zajęło mi 98 godzin co jest wynikiem w sumie niezłym jak na grę komputerową (jest duża), questów jest ok. 200 ze wszystkim mniejszymi i większymi. Tekstów mówionych jest bardzo dużo zapewne z 30 godzin z tego czasu to pogadanki i „d…. maryniej” bo większość z tekstów jest bardzo mizernie przygotowana i napisana. Gra ma momenty ciekawe ale przeważnie jest rozciągnięta do granic możliwości nudą. Większość z tego co gra ma w sobie to zapychacze i zrobione są w sposób strasznie toporny. Misje w większości składają się na przynieś, zanieś, zajedź w dane miejsce, zrób skan, pogadanka, wróć. Misji gdzie szukamy czegoś ciekawego jest bardzo niewiele. Sama postacie są jak wyciosane z drewna poza Nakomor Drack większość ma teksty szkoły podstawowej. Oczywiście zdarzają się fajne momenty i fajne misje, ale to jest kropla w morzu. Np. kiedy szukamy wyrzuconą do slamsów osobę (niesłusznie) i odnajdujemy ją w domu kanibali (gdzie leży stos zwłok -> fajna misja) i znajdujemy ją żywą w klatce, to Cora mówi : o boże oni ich zjedli, a Drack odpowiada : mam nadzieję że najpierw ich zabili, Cora : @$@, a Drack : no co, no co ? Sucharowy dowcip ale nawet się pośmiałem. Podobnych tekstów w całej grze Drack ma kilka. Chodziłem z każdą postacią, zrobiłem wszystkie misje lojalnościowe i tylko Drack ma jakiś poziom. Jest kilka misji które są napisane jakby przez inne osoby bo ich poziom jest dużo wyższy (czemu nie wszystkie zostały tak przygotowane, no czemu ?). Fabuła i intryga nie jest zła, ale to jakieś 5 godzin, tak samo jak odsłuchanie dzienników ojca.
Jeśli chodzi o strzelanie, to jest bardzo dobrze przygotowane, ale co z tego jeśli rodzajów przeciwników mamy z 20 na krzyż i to międzygatunkowo. Większość z tego co ustrzelimy to „klony w ilości hurtowej”. Pod koniec większość gromad rozjeżdżałem łazikiem, bo mi się już nie chciało. Same przygotowanie planet pod zdatność to w sumie w koło to samo, kończąc przygotowanie monolitów.
Graficznie gra urywa głowę to fakt HDR 4K wszystkie detale i detaliki, można chodzić z opuszczoną szczęką (to w grze wyszło najlepiej). Animacje są tragiczne czasem same powodowały śmiech, bo reakcje postaci na nasze wypowiedzi czasem nie po ich myśli tworzą komizm animacyjny. Z czasem nie zwraca się na to uwagi, ale czasem człowiek po prostu się zaśmieje.
Planety każda inna, każda niesamowicie dopracowana, każda ze śmieciowym contentem.
Całą grę można było wypełnić treściami o zupełnie innym poziomie, wprowadzić ciekawe questy, stworzyć fajne postacie, ale niestety tutaj poświęcono czas na ilość śmieciowej zawartości, a ta jest ogromna. Człowiek z czasem się zastanawiał ile wysiłku trzeba aby zrobić w grze tyle mmo’wych questów które niby nam przybliżają obraz całości ale są oderwane od klimatu.
Na ok. 200 questów z 10 może z 15 to te właściwe które powinny się w tej grze znaleźć, niestety poza nimi wołanie o pomstę do nieba.
Sterowanie naszymi postaciami też nie jest takie tragiczne wybieramy im cel i często się słuchają i nawet chowają za zasłonami. Jazda łazikiem Nomadem też jest całkiem fajna, aczkolwiek jak spada z 100m, lub jedzie w pionie do góry na doplaczu jest także śmieszne. Na koniec większość mapy zamiast szukać drogi robiłem sobie skróty przez góry i pagórki, bo łazik przejedzie po wszystkim.
Szkoda że tak wyszło, bo gra jest olbrzymia, ma świetny crafting nawet do poziomu game + (ciekawe tylko kto będzie chciał grać w tą nudę po raz drugi ?? ) + 80 poziomów do zdobycia postacią.
Jako rpg jest to jedna z najnudniejszych gier w jakie grałem, gdzie wszystko jest powtarzalne do bólu, bardziej niż w Mafii 3, gdzie wystarczyło min. wysiłku aby zrobić z tej gry coś większego. Mamy Inkwizycje w kosmosie która jest gorsza na każdej płaszczyźnie. Nie wiem jak BioWare mógł zrobić gorszą grę i gorsze postacie ? To jest praktycznie niewykonalne.
Najlepsza grafika, najbardziej nuda gra w jaką grałem, najbardziej rozdmuchana pozycja, najbardziej napompowana niczym. Śmieciowa zawartość 95%.

Ocena za grafikę 10/10

Ocena całościowa gry pomijając oprawę A/V 4.5/10 – nie polecam !

24.03.2017 12:59
-1
odpowiedz
A.l.e.X
101

Licznik już bije mniej niż 9 dni do w sumie znanej wiadomości Warhammer Total War 2 - mam nadzieję że jeszcze w tym roku, a najlepiej w maju ;)

22.03.2017 23:23
3
odpowiedz
7 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Opowiem wam fajną historię z ME:Andromeda, wykonując kolejne śmieciowe questy w stylu zanieść, przynieść, włącz itc, (których jest 95%), przemieszane questami main które są idź włącz przyciski po odnalezieniu elementu znaczka porzuconych na konsoli postanowiłem wrócić na EOS pierwsza planeta, bo radioaktywność na tyle spadła że mogłem się po niej całej poruszać, więc myślę sobie wyczyszczę całą (faktycznie mapa jest duża i ciekawa), ale poza jednym dosłownie jednym zadaniem którym było zniszczenie placówki i poznaniu nowego przeciwnika, oraz fajną rozmową z osobą która dla sportu poluje na kettów, cała plansza to kolejne misje znajdź wstaw, włącz itc. i tutaj mała ciekawostka robią już z zmęczenia te powtarzalne questy okazało się że jeden z nich prowadził do obudzenia architekta czyli dużego bossa z którym się strzelałem dobre 20 minut Myślę sobie na końcu będzie coś ciekawego, jakież było moje zdziwienie kiedy wypadły z niego śmiecie do sprzedaży. Tak na marginesie mam 50k+ kredytów za które nie da się praktycznie nic ciekawego kupić, dobrze że całą grę ratuje świetny crafting, gdzie mamy masę rodzajów pancerzy i broni, do tego z mojej wersji deluxe dostałem dwa unikalne. Nawet swojego łazika pomalowałem na złoto (tak w tej grze można nawet malować łazika). Oczywiście warto dodać że światy są pięknie wykonane i naprawdę niektóre miejsca jak się na nie wejdzie to człowiek czuje się jak odkrywca z Zeldy, Skyrim, czy Gothica, tylko co z tego jeśli wszystko co znajdzie w okolicy to skrzynkę w której będą śmieci do sprzedania. Ba najciekawsze questy polegają na odnalezieniu kogoś i pogadaniu z nim. Wracając jeszcze do EOS jak tylko wyleciałem z planety przyszedł e-mail, że asari chce się ze mną skontaktować na EOS więc wróciłem i dostałem quest rozstawienia 5 nadajników każdy w innym końcu planszy, dobrze zrobiłem i to 30 minut jeżdżenia i na końcu wpadło 300 PD. Dobrze że chociaż dograli jakieś teksty.

Jeśli chodzi o gadanie postaci miedzy sobą to jest ale naprawdę jest w formie szczątkowej, Agrana warto zabierać na misje gdzie są jego światy i jego rasa, ale nawet tam nie zawsze ktoś zwraca uwagę czy jesteśmy z nim, czy np. z kroganem który wpada w szał. Misje lojalnościowe no cóż widziałem na chwilę obecną jedną bam bam, pogadanka bam, bam, więc niczego poza schematem.

Teraz co dalej pomiędzy tą nudą powyżej, jest strasznie dużo tekstów gadanych w większości o niczym, że można naprawdę ziewnąć, oczywiście jeśli ich poziom byłby wysoki to jeszcze człowiek by tego słuchał z wypiekami na twarzy, a tak jest to w większości poziom seriali dla nastolatków (w sumie gry są dla dzieci podobno więc co mnie niby dziwi).

No cóż największą zaletą tej gry jest eksploatacja planet, zostały wykonane świetnie, szkoda tylko że zawartość na nich jest taka śmieciowa. Gdybym teraz miał ocenić grę to po ok. 40-45 godzinach grania stwierdzam z przykrością że Inkwizycja bardziej mnie wciągnęła / pod względem zawartości rpg, jakości tekstów, ta gra jest chyba nawet gorsza. Poza eksploatacją pozostaje świetne strzelanie, ale zapomnicie o graniu w MP ponieważ większość osób które gra napier.. w języku z dupy na trzeszczących mikrofonach że nie da się tego wytrzymać, a często też za nim 4 osoby wcisną gotowość można rozegrać w tym czasie z 4 partie w for honor

Oczywiście Andromedę wymęczę bo jestem już gdzieś w połowie -> ale odradzam kupowanie tej gry jeśli ktoś ma większe oczekiwania niż eksploatacja i strzelanie, no chyba że coś ze mną nie tak, ale ja się wyjątkowo męczę obecnie grając w nią, tak naprawdę robię wszystko aby ją zaliczyć i aby zobaczyć napisy końcowe.

22.03.2017 13:16
4
odpowiedz
A.l.e.X
101

Gra się w to fajnie nie powiem, graficznie urwanie głowy (HDR polecam), ale porównywanie tej gry do W3 to drobne faux pas, bo te gry jednak dzieli przepaść na korzyść Wiedźmina III (i nie nie uruchomił się we mnie duch patrioty), tylko o tak po prostu jest, najbliżej Andromedzie jest do Inkwizycji i tak naprawdę te gry w dużym stopniu są identyczne, jedyna różnica to światy i inny sposób rozgrywki.

22.03.2017 00:18
odpowiedz
A.l.e.X
101

Ja już jestem dość daleko bo licznik zdatności bije na 3 planetach, niemniej warto dodać że każda planeta jest inna (a po terraformingu dodatkowo zmienia się jej wygląd), poza strzelaniem bam bam jest bardzo dużo gadania (50% to śmieciowe rozmowy, ale warto docenić), questy w moim odczuciu 85-90% śmieciowe, ale warto też docenić że jest ich od metra, crafting daje radę, ale najważniejsze HDR i 4K to absolutny pokaz możliwości HDR, tutaj nawrzucano tyle elementów źródeł światła że człowiek lata z wywieszonym jęzorem podziwiając jak to wygląda. Dla mnie absolutnie najładniejsza na ten moment gra głownie za sprawą bardzo dobrej jakości tekstur i HDRu. Walki super dynamiczne i głownie to jest esencją gry.

Nie wyobrażam sobie jeśli ktoś ma TV HDR aby tej gry nie kupił ;)

Fabuła nie jest zła jakby ktoś pytał nie jest wybita to prawda ale daleki jestem od napisania tego co recenzent gram że jest dla przedszkolaków. Moim zdaniem standard, nawet z lekkim plusem powyżej. Zwrotów akcji jak na razie nie było, ale bardzo ciekawe jest same odkrywanie nowych miejsc i planet mimo że wszystko zbiega się ostatecznie do zajmowania kolejnych miejsc i oczyszczania ich z wrogów.

22.03.2017 00:12
A.l.e.X
101

Voltron - zapewne też zmienię ale czekam na coś co będzie miało 1500 nitów na def, prawdopodobnie to właśnie LG pierwsze dostarczy najlepszy produkt

21.03.2017 17:25
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

W Korei debiut był 16:00 czasu polskiego wczoraj i 100% graczy którzy grę kupili przez Origin gra właśnie od tego momentu.

21.03.2017 17:24
A.l.e.X
101

kaszanka9 - da się wybrać kilka opcji powyżej ultra, preset ultra nie ma wszystkiego ustawionego maksymalnie, dodatkowo HDR i kompresja tekstur jest opcjonalna, a samo 8K można uzyskać tak jak napisałeś z 200% skalowania obrazu z poziomu gry.

21.03.2017 14:50
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

po ok. 30 godzinach co mogę napisać więcej niż wczoraj w sumie nic -> gra to głównie bam bam ;) dla dobrego shootera sandboxa w sumie warto ją kupić jak i dla grafiki.

21.03.2017 14:49
A.l.e.X
101

Voltron / kaszanka9 - TV DX900E czyli jeden z pierwszych z HDR może nie jest to szczyt obecnej techniki, ale i tak utrzymuje prawie 1000 nitów, a w scenach testowych prawie 1300. Wydajność w 8K jest w SLI TXP na poziomie 40fpsów ze spadkami na ok. 30 (z włączonym wszystkim co się da powyżej ultra), jednakże jest to na DSR ponieważ mam tylko monitory i TV 4K. W 4K powyżej 60fpsów.

21.03.2017 01:49
4
odpowiedz
8 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Właśnie się zbliżam do 20 godziny w grze czyli całkiem sporo, a jednak gra jest naprawdę gigantyczna i jak miałem 200 godzin w Inkwizycji wydaje się że tutaj spokojnie można będzie osiągnąć podobny wynik. Parę konkluzji bo jestem o prawie 10 godzin dalej niż w trailu.
Na plus :
- grafika 4K, HDR dosłownie urywa głowę (niestety efekt źle wykonanych postaci i ogólnie braku w nich życia często niszczy efekt ciągłości)
- Nakmor Drack – na ten moment jedyna postać która jest Mass Effectowa, nie raz jego tekstu wywołują miły i pamiętny efekt śmiechu przy wypowiedziach Kroganów.
- Koncept budowy bazy – fajnie się widzi jak się wszystko rozwija
- Pogadanki na statku pierwsza faza to ok. 2 godzin gadania (jak chcemy pogadać o wszystkim)
- Walka i strzelanie w tym reset umiejętności daje możliwość zagrania dosłownie każdą klasą i specjalizacją, w takiej oprawie graficznej jest to istny hardcore dla wzroku
- ilość broni – jest porażająca
- crafting
- rozwój nexusa i intryga polityczna
- klimat jest całkiem niezły

Na minus:
- pozostałe postacie z naszej drużyny wydają się drętwe i w ogóle nie czuje do nich żadnej sympatii na ten moment którą czułem grając w poprzednie mass effecty / nie mówiąc już o Dragon Age Początek
- muzyka / a raczej jej jakość jest całkowicie pomijalna w sumie
- dużo questów śmieciowych, niby fajnie to się czyta i w ogóle ale sądzę że może wszystko wykona i przeczyta z 1% graczy, bo w większości historie są nudne i napisane językiem szkoły podstawowej
- z każdą postacią z jaką gadamy mamy serduszko, więc zakładam że możemy przespać się z każdy, bo jest sama w sobie beznadziejne w tym pierwsze teksty o gorszym sorcie od inżyniera pokładowego który nawet nie ukrywa że jest gejem (na 11 osobową załogę wychodzi że jak dobrze pójdzie i gramy facetem będzie 3 gejów) o.O
- dużo powtarzalnych rozmów które z założenia miały być ciekawe ale jak z 30 postacią zagadujemy czemu poleciał na Andromedę i słuchamy żalu lub pitu pitu to jesteśmy w stanie naprawdę ziewnąć
- animacje ludzkich postaci niszczą każdą immersje
- twarze ludzkich postaci (za to powinni zwolnić cały zespół), bez przesady ale z 80% to generator i te martwe oczy
- misje główne tunelowe, gdzie przewodnim celem jest bam bam (strzelanie) a w przerwach cut scenki
- misje poboczne – jak wyżej bam bam
- mimo że fajnie się strzela to w Fallout 4 było to wykonane o wiele lepiej + świat Fallout 4 był dla mnie o wiele ciekawiej przygotowany
- za to zabawa w osadnika jest fajniejsza tutaj :)
- totalnie zwalony układ leksykonu który często nie pokazuje gdzie doszedł nowy wpis, tylko dorzuca wykrzyknik (sam leksykon dobrze napisany)
- dziennik questów – gorzej już się chyba nie dało tego wykonać jedna wielka sieczka

Gra mimo wszystko wciąga głównie na zasadzie że jest od metra rzeczy do zrobienia i to jakoś nas motywuje

20.03.2017 15:29
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

No dobrze zostało jeszcze 40 minut i będziemy mogli sami pograć w Mass Dragon : Inkwizycja Andromedy. Znajomy który dostał do recenzji napisał mi tak "oni chyba od czasu SWTOR mają na celu robienie gier mmo dla pojedynczego gracza, taka ilość śmieciowych questów która znalazła się w tej grze jest praktycznie nie do przyjęcia, ale zobaczysz znajdą się tacy którzy będą zadowoleni" Oczywiście że się znajdą w końcu sam z wypiekami na twarzy zamykałem wszystkie portale w Inkwizycji, ustawiałem lunety, układałem puzzle i zbierałem mozaiki

20.03.2017 15:28
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
101

No dobrze zostało jeszcze 40 minut i będziemy mogli sami pograć w Mass Dragon : Inkwizycja Andromedy. Znajomy który dostał do recenzji napisał mi tak "oni chyba od czasu SWTOR mają na celu robienie gier mmo dla pojedynczego gracza, taka ilość śmieciowych questów która znalazła się w tej grze jest praktycznie nie do przyjęcia, ale zobaczysz znajdą się tacy którzy będą zadowoleni" Oczywiście że się znajdą w końcu sam z wypiekami na twarzy zamykałem wszystkie portale w Inkwizycji, ustawiałem lunety, układałem puzzle i zbierałem mozaiki

19.03.2017 23:07
4
A.l.e.X
101

odp. jest prosta, bo na padzie masz 4 przyciski, a jeden jest do skakania ;) uproszczenia do bólu to już nie rpg, a raczej shooter z elementami rpgie.

19.03.2017 23:07
A.l.e.X
101

Drackula - ciekawe unikalne spojrzenie, widocznie czas kupić sobie jakieś mmo i pofarmić bezmózgie mobki, bo mniej więcej cały koncept Inkwizycji i jak sądzę Andromedy opiera się na tym. Tak bezpłciowej gry dawno w ręku nie miałem, ale że kupiłem w preorderze to mam, jakbym dzisiaj miał podejmować decyzję to bym nie kupił. Obrazki 4K i HDR mogę sobie pooglądać w innych grach.

19.03.2017 17:02
-2
A.l.e.X
101

jak to nie trafiłeś, a skanowanie minerałów, a skanowanie flory i fauny w ilości 15 sztuk ?

19.03.2017 17:01
A.l.e.X
101

TobiAlex - bo jest to śmieszne, a śmiech to zdrowie, gliczy jest sporo, mi się zazwyczaj nigdy nie przydarzają (od takie szczęście), ale w tym wypadku triala już dwa razy byłem za mapą oraz raz latałem jak superman. Pomijam już kwestie animacji, a raczej kukiełkowatości. Gra oczywiście wygląda obłędnie, szczególnie w 4K z HDR i wszystkim na on, ale nie będę zaklinał rzeczywistości, obecnie są czasy po Wiedźminie III, więc i wymagania są zdecydowanie większe. Nie można robić dzisiaj gier które mają masę gliczy, animacja jest gorsza niż w ME1 z 2007 roku, a postacie niezależne wyglądają jak zrobione z automatu. Poza tym 2017 i jak wpadasz na postać NPC to on stoi jak słup, a ty nie możesz przejść. Za dużo by pisać może fabuła i grywalność tę grę uratuje (mam nadzieję ale w obecnej fazie triala to wygląda jak produkt mocno niedokończony)

19.03.2017 12:23
3
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Polecam nową wersję trailera ;)

https://www.youtube.com/watch?v=nPOlAPsazHs

rozkręca się po 20 sekundach :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-19 12:25:12
19.03.2017 12:17
odpowiedz
A.l.e.X
101

Nic nie napisałeś o firmie, ale mogę cię zapewnić że u mnie np. nikt nie wejdzie na teren firmy bez statusu gość/zatrudniona osoba i jest to odpowiednio oznaczone. Osobną kwestią jest kwestia BHP i innych procedur bezpieczeństwa wdrożonych w firmie. Pracę podejmujesz z chwilą podpisania umowy, jeśli zostałeś pozytywnie zrekrutowany to pracujesz od dnia... w tym dniu pierwsze co dostajesz po wejściu do firmy to zaproszenie do podpisania umowy która określa warunki obustronne, oraz twoje obowiązki wynikające z stanowiska pracy. Dziwię się że jeszcze gdzieś w Polsce panuje wolna amerykanka i ktoś pracuje w domyślnie (właśnie sporządzamy dla Pana umowę).

Jeśli chodzi o nr konta wpisujesz go w umowie, osobnym kwestionariuszu tego samego dnia (pierwszego zatrudnienia).

19.03.2017 01:29
odpowiedz
A.l.e.X
101

I aby nie było, nasz bohater massowy posiada moce niczym superman, więc nie ważne co nie ważne gdzie zawsze wygramy w każdej galaktyce, a oto przykład :)

https://media.giphy.com/media/3ohzdRoEJRhS0Wl6gg/giphy.gif

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-19 01:30:04
19.03.2017 01:28
A.l.e.X
101

Volttius - dziękuje ci z całego serca za 5 minut łez i śmiechu ;)

19.03.2017 00:21
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

oczywiście EA już wydało oświadczenie :)

https://twitter.com/bioware/status/843190432033005568

10 lat na wymyślenie koła od nowa ;)
http://i.imgur.com/iiEg44U.gif

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-19 00:22:04
19.03.2017 00:19
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
101

To jest tak jak się powierza pracę dla blondynki* ;) - tlenionej (*żart)

19.03.2017 00:03
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Pojawiają się już pierwsze przecieki i o dziwo pozytywne i bardzo pozytywne, więc widocznie Inkwizycja w kosmosie nie każdemu przeszkadza, sam czekam na premierę mimo że nie nastawiam się na nie wiadomo co.

18.03.2017 23:59
-3
odpowiedz
A.l.e.X
101

Jest gorszy od DD, JJ, i od LC w sumie wykonać coś gorszego od tego ostatniego to sztuka sama w sobie. A z drugiej strony mamy Black Mirror, the OA, Stranger Things więc Netflix po prostu ma mieszkankę dobrych i beznadziejnych osób do współpracy.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-03-18 23:59:47
18.03.2017 20:07
odpowiedz
A.l.e.X
101

na pclabie jeden z użytkowników lukadd wrzucił zdjęcie z aparatu HDR (inaczej się tego pokazać nie da) jakby ktoś chciał zobaczyć różnice w oświetleniu i palecie

HDR on
http://i.imgur.com/5r23BNd.jpg
HDR off
http://i.imgur.com/Ojmosve.jpg

18.03.2017 12:22
odpowiedz
A.l.e.X
101

Pomogę dla tych co mają SLI i nie działa im Andromeda bo jak zawsze działa tylko trzeba sobie to ustawić :

Więc -> Nvidia Inspector

1. Compatibility
SLI compatibility bits (DX10+DX11) wybrać 0x080116F5 to jest BF1, BF3, BF4, itc.

6. SLI
NVIDIA Predefined numer of GPU to use on SLI rendering for DX10 - SLI_PREDEFINED_GPU_COUNT_DX10_FOUR
NVIDIA Predefined SLI Modes on DX10 - SLI_PREDEFINED_MODE_DX10_FORCE_AFR

Miłego grania

17.03.2017 13:01
A.l.e.X
101

DanuelX - tak podobał mi się zimowy żołnierz, oraz strażnicy galaktyki.

17.03.2017 12:56
A.l.e.X
101

skończył w sposób odpowiedni do roli ;)

17.03.2017 01:18
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101

dużo akcji, w tym strasznie głośno, ale da się obejrzeć, poza tym typowy film akcji, bawiłem się na nim dużo lepiej niż na loganie, a w sumie ten sam target odbiorcy.

16.03.2017 20:35
A.l.e.X
101

zgodzę się że można dostać taniej w tym można dostać zniżkę ze sklepów zakupowych, ale ja planuje grać od poniedziałku od 13, a nie od 00:00 w czwartek ;)

16.03.2017 20:34
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
101

Akurat jeśli chodzi o fabułę to wydaje się zdecydowanie lepiej poprowadzona niż w ME3, ale to głównie za sprawą nieznanego. Raczej fajni marki nie zawiodą się bo po ME3 nie da się fizycznie zrobić gorszej gry w tym uniwersum. No nic od poniedziałku sprawdzimy co dalej...