Gry Przygodowe Xbox

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe na platformę Microsoft Xbox ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

XBOX
Przygodowe
Tematyki
Czas
Psychonauts
Psychonauts

Przygodowe 19 kwietnia 2005

Psychonauts to surrealistyczna platformówka, w której akcja ukazana jest w perspektywie trzeciej osoby (TPP). Gra została przygotowana przez Tima Schafera – twórcę kultowych już gier przygodowych - Grim Fandango oraz Full Throttle.

Prince of Persia: The Two Thrones
Prince of Persia: The Two Thrones

Przygodowe 1 grudnia 2005

Prince of Persia to jeden z prekursorów gatunku platformówek. Autorem sukcesu był urodzony w Nowym Jorku Jordan Mechner. Pierwsza część serii ukazała się w 1989 roku na liczne platformy, takie jak Amiga, Apple II, Apple Macintosh, DOS, NES, Game Boy, SNES czy Sega Genesis.

Still Life
Still Life

Przygodowe 3 czerwca 2005

"Still Life" to przygodówka autorstwa Microids - studia, które zasłynęło dzięki grze "Syberia". Tym razem jednak nie będziemy mieć do czynienia z pełną barwnych przygód epicką wyprawą na kraj świata, ale z mroczną historią pełną grozy i cierpienia.

Fahrenheit
Fahrenheit

Przygodowe 16 września 2005

W Nowym Jorku od dłuższego czasu dochodzi do przerażających morderstw. Z pozoru praworządni obywatele tego miasta dokonują strasznych zbrodni. Policja jest bezsilna. Lucas Kane także zabił i co gorsza nie wie dlaczego to uczynił. Musi się spieszyć z rozwiązaniem tej zagadki, bo policja już depcze mu po piętach...

Beyond Good & Evil
Beyond Good & Evil

Przygodowe 2 grudnia 2003

Ambitna przygodowa gra akcji stworzona przez twórcę słynnej serii Rayman. Wcielamy się w postać młodej reporterki o imieniu Jade, próbującej rozwikłać rządowy spisek powiązany z inwazją wrogo nastawionych istot.

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth
Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Przygodowe 25 października 2005

W tajemniczej wiosce rybackiej Innsmouth zaginęła pewna osoba. Inspektor śledczy Jack Walters rozpoczyna poszukiwania. "Wielcy Przedwieczni" jednak nie pozostają obojętni i szykują się do zdecydowanego działania...

Dreamfall: The Longest Journey
Dreamfall: The Longest Journey

Przygodowe 17 kwietnia 2006

Dreamfall: The Longest Journey to niemal klasyczna gra przygodowa, znana doskonale posiadaczom komputerów PC. Tytuł jest sequelem, wydanego w 2000 roku produktu pt. The Longest Journey, opowiadającego o przygodach April Ryan.

The Lord of the Rings: The Return of the King
The Lord of the Rings: The Return of the King

Przygodowe 3 listopada 2003

Jedni mogą widzieć ten tytuł jako grę prymitywna, przy której można się nabawić odcisków placów od szybkiego wciskania ciosów na padzie. Inni jednak dostrzega poważnie potraktowana, świetną przecież licencje.

Prince of Persia: Warrior Within
Prince of Persia: Warrior Within

Przygodowe 30 listopada 2004

Sequel „Prince of Persia: The Sands of Time”, który także jest dynamiczną grą akcji z elementami przygodowo-zręcznościowymi. Tym razem, tytułowy Książę musi zmierzyć się ze swoim Przeznaczeniem. Na jego życie czyha bowiem Dahaka, inkarnacja z góry zapisanego losu, zaś niebezpieczna podróż (ucieczka przed śmiercią) ma swój finał na przeklętej wyspie.

Sid Meier's Pirates!
Sid Meier's Pirates!

Przygodowe 11 lipca 2005

Sid Meier’s Pirates! to próba odświeżenia kultowej gry zręcznościowo-przygodowej firmy MicroProse, który na rynku zadebiutowała po raz pierwszy w 1987 roku. Najnowsza wersja programu została najpierw wydana w listopadzie 2004 roku na komputery PC, by później – po zaimplementowaniu kilku zmian – trafić również do posiadaczy konsoli Xbox.

Prince of Persia: The Sands of Time
Prince of Persia: The Sands of Time

Przygodowe 12 listopada 2003

Książe Persji w wydaniu na konsole stacjonarne jest gra o wysokim standardzie audio-wizualnym i mimo obecnego przepychu dobrej grafiki i ogólnie pojętej nowoczesnej realizacji, udaje się przemycić tak charakterystyczny dla poprzednich, kultowych części serii, klimat.

Cold Fear
Cold Fear

Przygodowe 4 marca 2005

W "Cold Fear" gracz wciela się w oficera straży przybrzeżnej USA Toma Hansena, który otrzymał zadanie spenetrowania, dryfującej w samym centrum sztormu, łodzi rosyjskiej. Akcja rozgrywa się na morzu Berlinga i wszystko wskazuje na to, że owa jednostka pływająca jest opuszczona. Czy jednak na pewno?

Silent Hill 4: The Room
Silent Hill 4: The Room

Przygodowe 7 września 2004

Silent Hill 4 to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii japońskich horrorów, które zyskały już status kultowych wśród posiadaczy konsol.

The Thing
The Thing

Przygodowe 9 września 2002

The Thing opiera się na doskonałym filmie Johna Carpentera pod tym samym tytułem. Przemierzamy stacje arktyczne walcząc z dziwnymi obcymi organizmami, i nigdy tak do końca nie możemy być pewni czy nasi współtowarzysze nie są jednymi z nich.

Syberia
Syberia

Przygodowe 23 lipca 2003

Syberia to przygodówka stworzona przez grupę debeloperską Microids. Fabuła gry przedstawia historię Kathe Walker, która całkiem niedawno ukończyła szkołę prawniczą i podjęła pracę w znanej kancelarii w Nowym Jorku.

Syberia II
Syberia II

Przygodowe 29 marca 2004

Pierwsza część Syberii szybko zdobyła uznanie graczy na całym świecie. Historia przygód Kate Walker jednak jeszcze się nie zakończyła. W odróżnieniu od pierwszej części tym razem konsolowa edycja została przygotowana równocześnie z wersją dla komputerów PC.

KAO the Kangaroo: Round 2
KAO the Kangaroo: Round 2

Przygodowe 15 kwietnia 2005

KAO the Kangaroo: Round 2 to już druga gra platformowo-zręcznościowa z sympatycznym, tytułowym kangurem w roli głównej. Za przygotowanie całości odpowiada polskie studio developerskie Tate Interactive, sam program przypomina zaś wybranymi elementami m.in. cykl Rayman, a także „chodzone” produkcje z bandicootem Crashem.

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude
Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude

Przygodowe 5 października 2004

Magna Cum Laude to debiut serii gier przygodowych o erotycznym zabarwieniu, Leisure Suit Larry, na konsolach nowej generacji. Podczas rozgrywki kierujemy postacią Larry’ego Lovage’a, siostrzeńca dotychczasowego głównego bohatera cyklu - Larry’ego Laffera.

Indiana Jones and the Emperor's Tomb
Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Przygodowe 24 lutego 2003

Kolejna odsłona przygód Indiany Jonesa. Tym razem tytułowy bohater wyrusza na poszukiwania tajemniczej czarnej perły. Do pokonania jest 10 bardzo rozbudowanych poziomów, usytuowanych między innymi w Pradze, czy Hong Kongu.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Przygodowe 24 września 2002

O ile Two Towers i Return of the King są grami na PS2 czerpiącymi ze świata Tolkiena nastawionymi na czysta akcje (walkę), to Fellowship ambitnie załapuje się do gatunku przygodówek, a nawet RPG.

Legacy of Kain: Defiance
Legacy of Kain: Defiance

Przygodowe 11 listopada 2003

Kain i Raziel laczą swe siły, by rozbić wspólnych przeciwników zagrażających ich światu. Sporo walk, nieco mniej zagadek i nowy, efektowny styl rozgrywki.

Evil Dead: Regeneration
Evil Dead: Regeneration

Przygodowe 13 września 2005

Kolejny survival-horror nawiązujący do słynnej kinowej trylogii, w Polsce znanej jako Martwe Zło. Ash musi przeciwstawić się siłom zła a także zdobyć wyjątkowo potężną Księgę Zmarłych, czyli słynny Necronomicon.

Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure
Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure

Przygodowe 14 lutego 2006

Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure to tytuł łączący w sobie charakterystyczne elementy kilku gatunków: przygodowej gry akcji, bijatyki, a także skradanki (produkcji typu „stealth”). Całość sygnowana jest imieniem i nazwiskiem Marca Ecko - projektanta i artysty, który stoi m.in. za szeregiem popularnych obecnie wśród młodych ludzi marek odzieżowych.

Conan: The Dark Axe
Conan: The Dark Axe

Przygodowe 8 kwietnia 2004

Niezbyt skomplikowana gra akcji z elementami klasycznej przygodówki oraz zręcznościowego cRPG-a, w której wcielamy się w postać tytułowego barbarzyńcy. Gracz ma do pokonania kilkanaście zróżnicowanych plansz.