Gry Przygodowe Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe na platformę Nintendo Switch ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 4 Przed premierą 16
Switch
Przygodowe
Tematyki
Czas
L.A. Noire
L.A. Noire

Przygodowe 14 listopada 2017

Gangsterska produkcja utrzymana w klimatach noir, łącząca w sobie cechy detektywistycznej przygodówki oraz gry akcji. Fabuła przenosi nas do roku 1947, do do targanego korupcją i handlem narkotykowym Los Angeles. Jako żółtodziób musimy rozwiązywać kolejne zagadki kryminalne i tym samym wspinać się po stopniach policyjnej kariery.

Syberia 3
Syberia 3

Przygodowe 2018

Trzecia odsłona serii gier przygodowych autorstwa Benoîta Sokala i francuskiego studia deweloperskiego Microids. Fabuła kontynuuje wątki wcześniejszych odsłon cyklu, ukazując kolejne perypetie młodej prawniczki, Kate Walker, i jej przyjaciół. Warto odnotować, że po raz pierwszy w historii cyklu Syberia twórcy sięgnęli po grafikę 3D.

Oxenfree
Oxenfree

Przygodowe grudzień 2017

Oxenfree to dwuwymiarowa przygodówka z gatunku horrorów. Gracz wciela się w nastoletnią dziewczynę, która próbuje razem z przyjaciółmi zrozumieć naturę paranormalnych zjawisk, jakie zaczęły nawiedzać wyspę, na której się znaleźli. Prosta, dwuwymiarowa grafika wbrew pozorom nie niweczy przerażającego klimatu, jaki powstaje przy obcowaniu ze zjawami, a całość dodatkowo wzbogacona jest niezwykle niepokojącą oprawą dźwiękową.

Layers of Fear: Legacy
Layers of Fear: Legacy

Przygodowe grudzień 2017

Kolejna produkcja polskiego studia Bloober Team, tym razem będąca psychodelicznym horrorem. Podczas zabawy wcielamy się w obłąkanego malarza, starającego się dokończyć pracę nad dziełem swojego życia. Rozgrywka opiera się na przemierzaniu kolejnych lokacji domu, który zmienia się pod wpływem wizji artysty.

Thimbleweed Park
Thimbleweed Park

Przygodowe 21 września 2017

Oldskulowa przygodówka point-and-click, która stanowi pierwszy wspólny projekt Rona Gilberta i Gary’ego Winnicka od czasu stworzenia Maniac Mansion w 1987 roku. Trafiamy do przesiąkniętego posępnością i czarnym humorem miasteczka Thimbleweed Park, gdzie ważą się losy pięciorga bohaterów, pozornie nie powiązanych ze sobą. Tytuł wyróżnia oprawa graficzna i mechanika rozgrywki rodem z lat 80.

Syberia
Syberia

Przygodowe 20 października 2017

Syberia to gra przygodowa z interfejsem typu point&click, wyprodukowana przez studio Microids i firmowana nazwiskiem belgijskiego rysownika Benoita Sokala. Gracze kierują poczynaniami Kate Walker, młodej prawniczki, która rusza na poszukiwania spadkobiercy fabryki zabawek - Hansa Voralberga. Trop wiedzie przez malownicze zakątki Europy, a główna bohaterka musi rozwiązać wiele zagadek, by wypełnić swoją misję.

Resident Evil: Revelations
Resident Evil: Revelations

Przygodowe grudzień 2017

Konwersja jednej z pobocznych odsłon serii Resident Evil, wydanej pierwotnie na konsoli 3DS. Produkcja zawiera poprawioną grafikę oraz parę specjalnych dodatków (także do popularnego Raid Mode). Sama gra nawiązuje do klasycznych części Resident Evil, kładąc nacisk na bardziej kameralną zabawę.

Resident Evil: Revelations 2
Resident Evil: Revelations 2

Przygodowe grudzień 2017

Kolejna odsłona serii Resident Evil, tym razem będąca kontynuacją ciepło przyjętego Resident Evil: Revelations z 2012 roku. Akcja produkcji rozgrywa się w zupełnie nowej lokacji, w której walczymy z hordami zombie. W produkcji nie występują główni bohaterowie "jedynki" - Jill Valentine i Chris Redfield.

Syberia II
Syberia II

Przygodowe grudzień 2017

Kontynuacja Syberii – przygodówki point-and-click przedstawiającej przygody pewnej prawniczki na dalekich rubieżach Rosji. Gra po piętnastu latach od premiery ukazała się także na japońskiej konsoli Nintendo Switch.

Kentucky Route Zero: TV Edition
Kentucky Route Zero: TV Edition

Przygodowe 2018

Niezależna gra przygodowa 2D spowita atmosferą niepokoju i osamotnienia. Wcielamy się w rolę dostawcy antycznych mebli i pomagamy mu w wypełnieniu ostatniego zlecenia. Przemierzamy opuszczone rejony w poszukiwaniu przygód i spotykamy garstkę nietuzinkowych postaci.

Seasons of Heaven
Seasons of Heaven

Przygodowe 2018

Przygodowa gra akcji, opracowana przez niezależne studio Any Arts Production. Gracze trafiają do postapokaliptycznego świata, który zwiedzają w skórze Yanna, czyli chłopca z zespołem Aspergera, oraz Ani, jego wiernego psiaka. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji i rozwiązywaniu nieskomplikowanych zagadek, choć bohaterowie nader często muszą stawiać czoła rozmaitym zagrożeniom.

Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1
Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1

Przygodowe 22 sierpnia 2017

Stworzona we współpracy z firmą Mojang AB epizodyczna gra przygodowa, której akcję osadzono w uniwersum legendarnego Minecrafta. Kiedy świat gry staje w obliczu realnego zagrożenia, jedyną szansą na jego ocalenie okazuje się pomoc legendarnego bractwa, znanego jako Zakon Kamienia. Wcielamy się w bohatera imieniem Jesse, który wraz z towarzyszami wyrusza w niebezpieczną podróż celem odnalezienia Zakonu. Cechą charakterystyczną tytułu jest typowa dla Minecrafta, wokselowa oprawa graficzna, stworzona z dużych sześciennych bloków.

Yono and the Celestial Elephants
Yono and the Celestial Elephants

Przygodowe 12 października 2017

Yono and the Celestial Elephants to urocza produkcja, w której wcielamy się w słonia - obrońcę świata. Gra polega przede wszystkim na rozwiązywaniu starannie przygotowanych przez twórców zagadek i odnajdywaniu sekretów.

Troll and I
Troll and I

Przygodowe 21 maja 2017

Przygodowa gra akcji podzielona na epizody. Gracze kierują losami dwóch postaci - chłopaka o imieniu Otto i Trolla, którzy przemierzają niebezpieczną krainę znajdującą się na terenie północnej Europy. Podczas zabawy należy wykorzystywać unikalne zdolności obu bohaterów.

Shinobi Refle: Senran Kagura
Shinobi Refle: Senran Kagura

Przygodowe 2018

Spin-off serii Senran Kagura, będący grą przygodową, w której spędzamy czas z jedna z głównych bohaterek cyklu. Tytuł został przygotowany z myślą o unikalnych funkcjach konsoli Nintendo Switch.

Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series
Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series

Przygodowe grudzień 2017

Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series to opracowana z myślą o Nintendo Switch epizodyczna przygodówka opowiadająca o grupie bohaterów znanych jako Strażnicy Galaktyki. Podczas zabawy gracze zwiedzają lokacje, prowadzą rozmowy, rozwiązują proste zagadki oraz podejmują trudne decyzje, mające istotne konsekwencje dla dalszego rozwoju fabuły.

Flipping Death
Flipping Death

Przygodowe 2018

Oryginalny miks przygodówki i platformówki od szwedzkiego studia Zoink!, a zarazem duchowy spadkobierca Stick It to The Man! z 2013 roku. Wcielamy się w postać Penny Doewood, które po tajemniczym zgonie musi zastąpić Śmierć, który wybrał się na wakacje. Dziewczyna rozwiązuje problemy licznych dusz, które nie zaznały spokoju, a jednocześnie stara się poznać prawdę na temat własnej śmierci. Rozgrywka we Flipping Death toczy się na dwóch płaszczyznach. W krainie zmarłych Penny może przemieszczać się swobodnie i rozmawiać z duchami, ale po tytułowym odwróceniu przenosimy się do świata żywych, w którym możemy działać wyłącznie poprzez opętanie żyjących postaci. Całość skupia się na rozwiązywaniu zagadek, wymagających interwencji w obu światach. Flipping Death utrzymane jest w stylistyce znanej ze Stick It to The Man!, z kartonową grafiką i klimatyczną ścieżką dźwiękową.

Song of Memories
Song of Memories

Przygodowe 2018

Gra typu visual novel, wzbogacona o elementy zaczerpnięte z symulatorów randkowych i gatunku jRPG. Produkcja opowiada o losach dwójki licealistów, których życie przybiera nieoczekiwany obrót w momencie, kiedy na świecie zaczyna szaleć tajemniczy wirus wzmagający agresję u zarażonych nim kobiet.

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas
Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas to wyprodukowana przez zespół Cornfox & Brothers przygodowa gra akcji, wzorowana na cyklu The Legend of Zelda. Podczas zabawy jako nastoletni chłopiec eksplorujemy krainę fantasy, szukając zaginionego ojca i próbując uratować świat przed zagładą. Projekt stanowi ulepszoną konsolową wersję starszego mobilnego tytułu.

TumbleSeed
TumbleSeed

Przygodowe 3 maja 2017

Oryginalna produkcja typu roguelike, której głównym bohaterem jest tytułowe nasionko zamierzające wspiąć się na szczyt wysokiej góry celem uratowania domu przed czyhającym na niego zagrożeniem. Podopieczny obraca się po płaszczyźnie, której przeciwległe końce gracz przesuwa w górę i w dół – w ten sposób protagonista omija wszechobecne pułapki i oponentów stanowiących dla niego śmiertelne niebezpieczeństwo.