Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Karciane - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce karciane na platformę Android ułożone według popularności.

Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG8 Strategiczne31
Przygodowe
Sportowe5
Wyścigi
Symulacje
Logiczne27 Towarzyskie3 MMO5
South Park: Phone Destroyer
South Park: Phone Destroyer

Strategiczne 9 listopada 2017

South Park: Phone Destroyer to opracowana z myślą o systemie Android mobilna strategia bitewna bazująca na popularnym serialu animowanym. Zabawa sprowadza się do kolekcjonowania kart z postaciami i wykorzystywania ich do przywoływania bohaterów na pola bitewne w trakcie walk.

Clash Royale
Clash Royale

Strategiczne 2 marca 2016

Sieciowa strategia typu MOBA, charakteryzująca się maksymalnie uproszczonymi regułami rozgrywki. W grze, której akcja rozgrywa się w uniwersum znanym doskonale z bestsellerowego Clash of Clans, przejmujemy kontrolę nad niewielkim królestwem, budujemy talię z jednostkami, zaklęciami i rozmaitymi akcjami ofensywno-defensywnymi oraz bierzemy udział w pojedynkach z innymi graczami.

Hearthstone
Hearthstone

Logiczne 17 grudnia 2014

Hearthstone: Heroes of Warcraft to darmowa gra logiczna przeznaczona do pojedynków online. Studio Blizzard, autorzy tego projektu, przenieśli realia świata Azeroth, znanego z serii Warcraft i World of Warcraft, do gry karcianej.

The Elder Scrolls: Legends
The Elder Scrolls: Legends

Strategiczne 1 czerwca 2017

Poboczna odsłona kultowej serii cRPG The Elder Scrolls, zrealizowana w formie strategicznej gry karcianej free-to-play, przeznaczonej na komputery PC oraz urządzenia mobilne. Tytuł łączy elementy fabuły oraz postaci, znane z najsłynniejszych odsłon cyklu, takich jak Morrowind, Oblivion, Skyrim, czy sieciowy The Elder Scrolls Online.

Yu-Gi-Oh! Duel Links
Yu-Gi-Oh! Duel Links

Strategiczne 11 stycznia 2017

Yu-Gi-Oh! Duel Links to adaptacja popularnej karcianki, która zadebiutowała w mandze z lat 90. W tej odsłonie gry od firmy Konami gracze z całego świata mogą toczyć ze sobą karciane pojedynki online w czasie rzeczywistym, jak również stawać w szranki z komputerem.

FIFA 16 Ultimate Team
FIFA 16 Ultimate Team

Sportowe 22 września 2015

Mobilna edycja popularnej gry piłkarskiej firmy EA, koncentrująca się po raz drugi na znanym z pełnoprawnych odsłon serii trybie Ultimate Team. W grze zarządzamy własnoręcznie drużyną gwiazd. Dokonujemy tego poprzez rozgrywanie meczów, ustalanie taktyk i przeprowadzanie transferów. W miarę postępów w grze zdobywamy kolejne zestawy specjalnych kart kolekcjonerskich, symbolizujących coraz lepszych zawodników, a także personel, treningi, nowe stroje oraz stadiony.

Guild of Dungeoneering
Guild of Dungeoneering

RPG 21 lipca 2016

Połączenie prostej gry RPG oraz karcianki fantasy. Gracz przejmuje kontrolę nad podupadłą gildią poszukiwaczy przygód i wysyła ich do kolejnych, coraz trudniejszych podziemi, w których mogą się wykazać oraz podreperować swoją nadwątloną reputację.

Plants vs. Zombies Heroes
Plants vs. Zombies Heroes

Strategiczne 18 października 2016

Plants vs. Zombies Heroes to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android karcianka wzbogacona elementami tower defense, w której gracze rywalizują ze sobą lub ze sztuczną inteligencją tocząc bitwy za pomocą postaci z poprzednich odsłon marki, jak również nowych superbohaterów werbowanych z szeregów roślin i zombiaków.

Hearthstone: Koboldy i katakumby
Hearthstone: Koboldy i katakumby

Logiczne grudzień 2017

Jedenaste rozszerzenie do popularnej gry karcianej firmy Blizzard. Gracze otrzymują zestaw 135 kart inspirowanych koboldami i zamieszkiwanymi przez nie katakumbami, pełnych potworów i skarbów. Dodatek wprowadza też nowy tryb gry jednoosobowej.

Warbands: Bushido
Warbands: Bushido

Strategiczne grudzień 2017

Wojenna gra planszowa, przenosząca gracza do średniowiecznej Japonii. Akcja gry przedstawiona jest w rzucie izometrycznym i koncentruje się na walkach o sławę i dominację prowadzonego przez nas klanu samurajów.

The Lord of the Rings: Legends
The Lord of the Rings: Legends

RPG 15 października 2014

Powstała na licencji filmowej trylogii Władca Pierścieni produkcja firmy Kabam, łącząca elementy RPG, strategii i kolekcjonerskich gier karcianych. W grze tworzymy 4-osobową drużynę, złożoną ze znanych tolkienowskich postaci i uczestniczymy w kolejnych potyczkach z komputerową AI, lub żywymi przeciwnikami na arenach PvP.

FIFA 15 Ultimate Team
FIFA 15 Ultimate Team

Sportowe 19 września 2014

Przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych, uproszczona wersja popularnej gry piłkarskiej firmy EA, koncentrująca się na znanym z pełnoprawnych odsłon serii trybie Ultimate Team. Celem zabawy jest poprowadzenie do sukcesów własnoręcznie stworzoną drużynę gwiazd, poprzez rozgrywanie meczów, ustalanie taktyk i przeprowadzanie transferów. W miarę postępów w grze zdobywamy kolejne zestawy specjalnych kart kolekcjonerskich, symbolizujących coraz lepszych zawodników, a także personel, treningi, nowe stroje oraz stadiony.

PES Card Collection
PES Card Collection

Sportowe 29 października 2017

Mobilny reprezentant cyklu piłkarskiego Pro Evolution Soccer, stanowiący mocno rozrywkowe połączenie menedżera piłkarskiego i gry karcianej. Tytuł kładzie nacisk na rywalizację przez sieć.

Pokemon Trading Card Game Online
Pokemon Trading Card Game Online

Towarzyskie 10 maja 2016

Gra karciana, wyprodukowana na bazie stołowego Pokemon Trading Card Game. Gracze kolekcjonują karty z tytułowymi stworkami, układają z nich jak najlepsze decki, po czym przystępują do zmagań z wirtualnymi lub realnymi trenerami.

Dragon Quest Rivals
Dragon Quest Rivals

Logiczne 2 listopada 2017

Gra karciana osadzona w fantastycznym uniwersum wykreowanym na potrzeby cyklu Dragon Quest. Filarem zabawy są pojedynki jeden na jednego toczone przy pomocy własnoręcznie skomponowanych talii kart ozdobionych wizerunkami bohaterów i przeciwników znanych z pozostałych gier z serii.

Warhammer 40,000: Space Wolf
Warhammer 40,000: Space Wolf

Strategiczne 20 sierpnia 2015

Warhammer 40,000: Space Wolf jest mieszaniną turowej strategii i karcianki. W grze toczymy pojedynki z przeciwnikami za pomocą specjalnego zestawu kart, które odpowiadają za wykonanie określonego ruchu na planszy.

Earthcore: Shattered Elements
Earthcore: Shattered Elements

Logiczne 21 lipca 2015

Earthcore: Shattered Elements to karcianka wyprodukowana przez polski zespół Tequila Games. Produkcja koncentruje się na toczeniu pojedynków za pomocą własnoręcznie skomponowanych talii i posiada rozbudowane opcje łączenia kart w celu uzyskania nowych egzemplarzy.

Wartile
Wartile

Strategiczne 2018

Strategia czasu rzeczywistego z elementami karcianki i gry planszowej. Gracz przejmuje kontrolę nad oddziałem wikingów i bierze udział w serii bitew rozgrywających się na niewielkich, trójwymiarowych mapach podzielonych na heksy. Nietypowa prezentacja - na pierwszy rzut oka gra przypomina kolejną strategię turową - stanowi jedynie zasłonę dymną.

DICETINY: The Lord of the Dice
DICETINY: The Lord of the Dice

Towarzyskie marzec 2018

Elektroniczna gra planszowa z elementami RPG oraz kolekcjonerskiej gry karcianej. Fabuła tytułu stanowi humorystyczną adaptację tolkienowskiego Władcy Pierścieni, a cała historia koncentruje się wokół mitycznej, stworzonej przez bogów kości DICETINY, która zdolna jest władać pozostałymi - a tym samym pokonać zagrażające światu zło.

Faeria
Faeria

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Faeria to opracowana z myślą o systemie Android hybryda karcianki i turowej strategii bitewnej. Zabawa sprowadza się do rywalizacji między dwoma graczami, dokonywanej za pomocą dobranych przez nich talii. Jednocześnie starcia te rozgrywane są na mapach, które uczestnicy meczu sami zapełniają heksami, tym samym własnoręcznie kształtują pola bitewne.

The Elder Scrolls: Legends - Bohaterowie Skyrim
The Elder Scrolls: Legends - Bohaterowie Skyrim

Strategiczne 29 czerwca 2017

Dodatek do karcianki The Elder Scrolls: Legends. Rozszerzenie zawiera ponad 150 kart z postaciami i stworami z gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Dodatkowo deweloperzy wprowadzili nowe mechaniki, jak np. Krzyki.

Pathfinder Adventures
Pathfinder Adventures

RPG 27 kwietnia 2016

Pathfinder Adventures to opracowana z myślą o systemach mobilnych hybryda karcianki i gry RPG. Pozwala ona bawić się w pojedynkę lub w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Gracze wcielają się w bohaterów, którzy eksplorują krainę fantasy, wypełniają zadania i walczą z potworami, ale większość akcji wykonują, zagrywając karty ze skomponowanej talii.

Armello
Armello

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Oryginalna produkcja niezależna łącząca elementy elektronicznej gry planszowej, karcianki oraz strategii turowej z elementami RPG. Akcja przenosi nas do krainy fantasy, zamieszkanej przez antropomorficzne stworzenia. Aby ratować ją przed działaniem tajemniczej siły, opowiadamy się po stronie jednego z klanów i startujemy do wypełnionego walką wyścigu o królewską koronę.

Pyramid Solitaire Saga
Pyramid Solitaire Saga

Logiczne 10 czerwca 2014

Kolejna produkcja w dorobku firmy King, tym razem będąca wariacją na temat Pasjansa. Gracze podróżują po świecie razem z niejaką Heleną, poznając starożytną kulturę i odnajdując antyczne skarby.