Gry Przygodowe Nintendo Wii U

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe na platformę Nintendo Wii U ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 38 Przed premierą 2
WiiU
Przygodowe
Tematyki
Czas
Resident Evil: Revelations
Resident Evil: Revelations

Przygodowe 21 maja 2013

Konwersja jednej z pobocznych odsłon serii Resident Evil, wydanej pierwotnie na konsoli 3DS. Produkcja zawiera poprawioną grafikę oraz parę specjalnych dodatków (także do popularnego Raid Mode). Sama gra nawiązuje do klasycznych części Resident Evil, kładąc nacisk na bardziej kameralną zabawę.

LEGO Marvel's Avengers
LEGO Marvel's Avengers

Przygodowe 26 stycznia 2016

Następna odsłona bestsellerowej serii przygodowych gier akcji, tworzonych we współpracy z producentem popularnych duńskich klocków LEGO. Tym razem cykl przenosi graczy ponownie do komiksowego uniwersum Marvela, koncentrując się na tytułowych Avengersach i wydarzeniach ukazanych w kilku wyprodukowanych dotąd filmach fabularnych o przygodach tytułowych mścicieli.

The Legend of Zelda: The Wind Waker HD
The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Przygodowe 20 września 2013

Remake klasycznej już gry z serii The Legend of Zelda, w której ponownie wcielamy się w Linka i ratujemy świat przed złym Ganonem. Gra zyskała nową oprawę graficzną w jakości HD oraz wiele drobniejszych usprawnień, w tym możliwość rozgrywki jedynie na ekranie GamePada.

Armikrog
Armikrog

Przygodowe 23 sierpnia 2016

Armikrog to duchowy następca kultowej przygodówki The Neverhood z 1996 r., w której wszystkie postaci oraz lokacje wykonane były z plasteliny i animowane przy użyciu animacji poklatkowej. Jako kosmiczny podróżnik Tommynaut rozbijamy się na nieznanej planecie, gdzie zostajemy pojmani i uwięzieni w tytułowej fortecy Armikrog.

Cryamore
Cryamore

Przygodowe 24 października 2017

Cryamore to produkcja łącząca elementy przygodowej gry akcji oraz RPG. Autorzy przygotowali zręcznościowy system walki, pozwalający wykorzystywać tradycyjne uzbrojenie oraz moce magiczne oparte na żywiołach. Wszystko to ukazane jest w kreskówkowej oprawie graficznej.

Fatal Frame: Maiden of Black Water
Fatal Frame: Maiden of Black Water

Przygodowe 27 września 2014

Piąta pełnoprawna odsłona cyklu survival horrorów, zapoczątkowanego na konsoli PlayStation 2. W grze wcielamy się w postaci trójki bohaterów, którzy przybywają w okolice tajemniczej góry Hikayama, kierując się różnymi pobudkami osobistymi. Rozgrywka podzielona jest na epizody, podczas których zajmujemy się poszukiwaniem zaginionych osób. Nieodłącznym elementem wyposażenia bohaterów jest specjalny aparat, pozwalający na egzorcyzmowanie duchów poprzez robienie im zdjęć.

The Cave
The Cave

Przygodowe 22 stycznia 2013

Połączenie gry zręcznościowej, logicznej i przygodowej. Gracze kierują grupką trzech postaci podróżujących przez ogromny i tajemniczy labirynt. Twórcą tytułu jest Ron Gilbert, który najbardziej znany jest z produkcji serii przygodówek Monkey Island.

The Amazing Spider-Man 2
The Amazing Spider-Man 2

Przygodowe 30 kwietnia 2014

The Amazing Spider-Man 2 to przygodowa gra akcji osadzona w komiksowej wersji Manhattanu. Zabawa polega na eksplorowaniu miasta za pomocą pajęczyn i walce z przeciwnikami. Względem części poprzedniej autorzy rozbudowali system walki oraz poruszania i dodali system premiujący szlachetne zachowania.

Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1
Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1

Przygodowe 21 stycznia 2016

Stworzona we współpracy z firmą Mojang AB epizodyczna gra przygodowa, której akcję osadzono w uniwersum legendarnego Minecrafta. Kiedy świat gry staje w obliczu realnego zagrożenia, jedyną szansą na jego ocalenie okazuje się pomoc legendarnego bractwa, znanego jako Zakon Kamienia. Wcielamy się w bohatera imieniem Jesse, który wraz z towarzyszami wyrusza w niebezpieczną podróż celem odnalezienia Zakonu. Cechą charakterystyczną tytułu jest typowa dla Minecrafta, wokselowa oprawa graficzna, stworzona z dużych sześciennych bloków.

Octodad: Dadliest Catch
Octodad: Dadliest Catch

Przygodowe 29 października 2015

Octodad: Dadliest Catch jest sequelem wydanej w 2010 roku n PC przygodówki Octodad autorstwa studentów z uniwersytetu DePaul. Tytułowy bohater wciąż stara się ukryć swą naturę ośmiornicy, a gdy podejrzliwa żona nalega na wizytę w oceanarium demaskacja głowonoga wisi w powietrzu.

Another World: 20th Anniversary Edition
Another World: 20th Anniversary Edition

Przygodowe 19 czerwca 2014

Odświeżona wersja cieszącej się dużym uznaniem przygodowej gry akcji, wydana z okazji 20. rocznicy premiery oryginału. Gracz kieruje poczynaniami młodego naukowca - Lestera Knighta Chaykina, który wskutek nieudanego eksperymentu trafia do pełnego niebezpieczeństw, obcego świata.

Master Reboot
Master Reboot

Przygodowe 24 lipca 2014

Master Reboot to przygodowo-logiczna gra, w której wspomnienia odgrywają kluczową rolę. Gra polega na eksploracji 30 zróżnicowanych lokacji, takich jak wesołe miasteczko, mroczny cmentarz czy plansza przypominająca świat komputerowy w grach z serii Tron. Produkcja stworzona przez Wales Interactive urzeka nietuzinkowym stylem graficznym i ciekawie oddanym klimatem.

The Book of Unwritten Tales 2
The Book of Unwritten Tales 2

Przygodowe 7 czerwca 2016

The Book of Unwritten Tales 2 to druga część dobrze ocenianej gry przygodowej typu point-and-click. W humorystycznej produkcji, żartującej sobie z wielu motywów znanych z klasyki fantasy, przychodzi graczom pokierować losami czterech bohaterów. Wśród nich jest m.in. gnom Wilbur oraz Ivo, sztywna i zasadnicza elfia księżniczka.

The Fall Part 2: Unbound
The Fall Part 2: Unbound

Przygodowe grudzień 2017

Kontynuacja wydanej w 2014 roku gry The Fall, łączącej elementy klasycznej platformówki typu metroidvania z bogatą fabułą i sposobem interakcji ze światem właściwym typowym przygodówkom point-and-click. W grze śledzimy dalsze losy sztucznej inteligencji o nazwie ARID, która, pozbawiona swej platformy, ratuje się poprzez przejmowanie kontroli nad napotkanymi robotami o różnych osobowościach.

The Song of Seven
The Song of Seven

Przygodowe prace wstrzymane

Utrzymana w baśniowo-fantastycznym klimacie epizodyczna przygodówka point-and-click z akcją ukazaną z perspektywy trzecioosobowej. Wcielamy się w postać młodego chłopca imieniem Kiba, który u progu dorosłości staje przed nie lada wyzwaniem – musi uwolnić swoją krainę od rosnącego w siłę mitycznego zła.

Monster High: 13 Wishes
Monster High: 13 Wishes

Przygodowe 29 października 2013

Platformówka 3D oparta na motywach pełnometrażowego filmu animowanego Monster High: 13 Wishes. Kierując poczynaniami ulubionych bohaterek świata Monster High gracze muszą wkroczyć do świata wewnątrz magicznej lampy, by uratować tytułowe liceum. Gra wyprodukowana została przez studio Game Machine.

The Fall
The Fall

Przygodowe 26 sierpnia 2014

Połączenie gry przygodowej, platformówki i strzelaniny. Akcja toczy się na odległej planecie. Gracz wciela się w rolę sztucznej inteligencji – ARID, której zadaniem jest zachować przy życiu rannego pilota wojskowego. Tytuł wyprodukowany został przez niezależne, kanadyjskie studio Over the Moon Games.

Year Walk
Year Walk

Przygodowe 17 września 2015

Year Walk to opracowana przez zespół Simogo gra przygodowa oparta na kanwie starych szwedzkich legend. Wcielamy się w młodego mężczyznę przemierzającego zaśnieżony las, pełen sekretów i istot nadnaturalnych, a rozgrywka polega głównie na eksplorowaniu złożonego z potężnych drzew labiryntu oraz rozwiązywaniu zagadek. Wersja gry na konsoli Wii U zawiera posiada nowych schemat sterowania oraz liczne poprawki.

Ittle Dew
Ittle Dew

Przygodowe 29 maja 2014

Przygodowa gra akcji wyprodukowana przez ekipę deweloperską niezależnego studia Ludosity. Nieustraszona awanturniczka Dew oraz jej wierny towarzysz Tippsie trafiają na pełną sekretów i skarbów wyspę. Zadaniem gracza jest pomóc parze sympatycznych bohaterów w rozwiązywaniu zagadek i walce z przeciwnikami.

Rise of the Guardians
Rise of the Guardians

Przygodowe 4 grudnia 2012

Rise of the Guardians to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), której fabuła oparta została na motywach filmu animowanego wytwórni Dreamworks oraz prozy Williama Joyce'a. Gracze kierują poczynaniami swoich ulubionych bohaterów z dzieciństwa (m.in. św. Mikołaja, Zajączka Wielkanocnego oraz Zębowej Wróżki) i starają się pokrzyżować plany złego ducha, który zamierza zniszczyć marzenia wszystkich dzieci na świecie. Tytuł powstał w studiu Torus Games.

The Girl and the Robot
The Girl and the Robot

Przygodowe 25 marca 2017

The Girl and the Robot autorstwa studia Flying Carpet Games jest przygodową grą akcji TPP, w której przejmujemy kontrolę nad dwoma tytułowymi postaciami. Tytuł opowiada o losach dziewczynki i robota, którzy muszą zmierzyć się ze złą królową i uciec z tajemniczego zamczyska. Produkcja czerpie pełnymi garściami z takich klasyków, jak Legend of Zelda czy Ico.

World to the West
World to the West

Przygodowe 5 maja 2017

Przygodowa gra akcji z elementami logicznymi oraz RPG, osadzona w świecie wykreowanym na potrzeby platformówki Teslagrad. W grze śledzimy losy czterech bohaterów, z których każdemu główny antagonista gry kradnie coś cennego. Celem ich wyprawy jest zaś odzyskanie utraconych przedmiotów i przy okazji powstrzymanie niecnych planów złoczyńcy.

The Mysterious Cities of Gold
The Mysterious Cities of Gold

Przygodowe prace wstrzymane

Przygodowa gra akcji z elementami cRPG, bazująca na motywach popularnego serialu animowanego – „Tajemnicze Złote Miasta”. Gracz poznaje perypetie trojga młodych bohaterów – Estebana, Zii i Tao poszukujących wraz z XVI-wiecznymi hiszpańskimi odkrywcami legendarnych skarbów starożytnych cywilizacji. Produkcja studia Neko Entertainment stworzona została z okazji telewizyjnej emisji nowej wersji kreskówki.

N.E.R.O: Nothing Ever Remains Obscure
N.E.R.O: Nothing Ever Remains Obscure

Przygodowe prace wstrzymane

Oryginalna przygodowa gra FPP, zrealizowana w konwencji visual novel. Jej akcja toczy się w fantastycznym świecie, będącym projekcją umysłu małego chłopca. Tytuł łączy w sobie mechanikę klasycznych przygodówek w stylu Myst z elementami współczesnych produkcji niezależnych, a jego cechą charakterystyczną jest artystyczna oprawa graficzna, wykorzystująca efekt bioluminescencji.