Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Przygodowe Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe na platformę Nintendo Wii ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Wii
Przygodowe
Tematyki
Czas
Resident Evil 4: Wii Edition
Resident Evil 4: Wii Edition

Przygodowe 25 czerwca 2007

Resident Evil 4 Wii Edition to kolejna odsłona popularnej serii z gatunku survival horror, zadedykowana pierwotnie posiadaczom konsol GameCube i PlayStation 2 oraz komputerów osobistych klasy PC. Japońscy developerzy z firmy Capcom przygotowali ostatecznie jeszcze jedną wersję "czwórki", specjalnie przystosowaną do konsoli Wii.

A New Beginning
A New Beginning

Przygodowe prace wstrzymane

A New Beginning jest reprezentantem gatunku klasycznych przygodówek. Kusi gracza ręcznie malowanymi tłami oraz zagadkami zmuszającymi szare komórki do wysiłku.

The Legend of Zelda: Majora's Mask
The Legend of Zelda: Majora's Mask

Przygodowe 3 kwietnia 2009

Kontynuacja gry The Legend of Zelda: Ocarina of Time, która podobnie jak jej poprzedniczka ukazała się pierwotnie na konsoli Nintendo 64. W grze wcielamy się ponownie w postać Linka, który trafia do tajemniczej krainy Termina, stojącej w obliczu zbliżającej się apokalipsy. Aby jej zapobiec, nasz protagonista będzie musiał odnaleźć leśnego stwora imieniem Skull Kid i odzyskać z jego rąk starożytną Maskę Majory.

Jurassic Park
Jurassic Park

Przygodowe prace wstrzymane

Gra przygodowa wzbogacona elementami zręcznościowymi, której fabuła wzbogaca popularną serię książek oraz filmów pod tym samym tytułem.

Resident Evil: The Darkside Chronicles
Resident Evil: The Darkside Chronicles

Przygodowe 17 listopada 2009

Resident Evil: The Darkside Chronicles to utrzymana w konwencji klasycznego "celowniczka" gra akcji, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski firmy Capcom. Fabuła przedstawia graczom wydarzenia w fikcyjnym miasteczku Racoon City, którego mieszkańcy za sprawą niezwykle groźnego wirusa "T" zamienili się w krwiożercze zombie. Sterowanie w grze bazuje na wykorzystaniu bezprzewodowych kontrolerów Wii Remote.

Alone in the Dark
Alone in the Dark

Przygodowe 20 czerwca 2008

Alone in the Dark jest kolejną częścią popularnego cyklu, zapoczątkowanego w 1992 roku. W roli głównego bohatera znów występuje Edward Carnby, czyli prywatny detektyw, specjalizujący się w prowadzeniu dochodzeń, zahaczających o tematykę paranormalną.

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures
LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Przygodowe 3 czerwca 2008

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures to kolejny tytuł od studia Traveller's Tales, które wcześniej uraczyło nas grami z serii LEGO Star Wars. Po przerobieniu historii Gwiezdnych Wojen przyszła pora na przygody najbardziej znanego archeologa w historii kina.

Sid Meier's Pirates!
Sid Meier's Pirates!

Przygodowe 28 września 2010

Sid Meier's Pirates! to przygodowa gra akcji wyprodukowana przez studio 2K Shanghai i sygnowana nazwiskiem twórcy serii Civilization. Tytuł jest remakiem hitu znanego z komputerów 8-bitowych. Gracze wcielają się w XVII-wiecznego pirata, a rozgrywka umożliwia m.in. dalekomorskie podróże na pokładzie 27 różnych statków, podboje kobiecych serc i pojedynki na szable. Gra wykorzystuje możliwości bezprzewodowego kontrolera Wii Remote.

Resident Evil: The Umbrella Chronicles
Resident Evil: The Umbrella Chronicles

Przygodowe 13 listopada 2007

Kolejna część znanej serii dedykowana wyłącznie platformie Nintendo Wii. Zmienia się również konwencja rozgrywki. Nie ma już takiego nacisku na rozwiązywanie zagadek, czy zanoszenie kluczy w odpowiednie miejsca.

Back to the Future
Back to the Future

Przygodowe prace wstrzymane

Przygodówka pokazująca dalsze losy Marty’ego McFly i doktora Browna, czyli bohaterów kultowej serii filmowej “Powrót do przyszłości”. Marty musi znowu wybrać się w podróż w czasie, aby uratować swojego kompana, szalonego naukowca, który przeistoczył starego DeLoreana w wehikuł czasu. Gra została wydana w postaci kilku epizodów.

Machinarium
Machinarium

Przygodowe prace wstrzymane

Klasyczna, dwuwymiarowa, przygodówka point-n-click charakteryzująca się nietypową oprawą graficzną. Akcja toczy się w świecie zbudowanym głównie z metalu, a my wcielamy się w robota, który musi uratować swoją dziewczynę i przeszkodzić w zamachu na burmistrza miasta. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji i rozwiązywaniu pomysłowych łamigłówek.

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse
Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

Przygodowe 31 lipca 2008

Czwarta część popularnej serii survival horrorów, w której główną bronią bohaterów jest aparat służący do fotografowania duchów. Wiele lat temu pięć dziewczynek zostało porwanych przez maniakalnego mordercę, jednak dzięki zaangażowaniu pewnego detektywa zostały one uwolnione. 10 lat później dwie z dziewczynek giną w dziwnych okolicznościach, zaś pozostałe przy życiu koleżanki postanawiają wrócić na miejsce tamtych wydarzeń i wyjaśnić jego mroczną tajemnicę.

Metroid Prime 3: Corruption
Metroid Prime 3: Corruption

Przygodowe 27 sierpnia 2007

Metroid Prime 3: Corruption to trzecia odsłona popularnego cyklu z udziałem międzygalaktycznej łowczyni nagród, Samus Aran. W przeciwieństwie jednak do wcześniejszych dwóch odsłon, uszykowanych z myślą o GameCube, tym razem autorzy gry, Retro Studios, przygotowali ją na kolejną platformę Nintendo, Wii.

Agatha Christie: And Then There Were None
Agatha Christie: And Then There Were None

Przygodowe 8 lutego 2008

Agatha Christie: And Then There Were None to przygodówka, należąca do cyklu gier, poświęconych literackiej twórczości angielskiej pisarki Agathy Christie. Niniejsza pozycja, utrzymana w konwencji kryminału, powstała w oparciu o powieść w Polsce znaną pod tytułem I nie było już nikogo lub Dziesięciu Murzynków.

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Przygodowe 15 maja 2008

Oficjalna kontynuacja gry "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa". Tym razem rodzeństwo Pevensie musi udzielić pomocy tytułowemu księciowi Kaspianowi.

Secret Files: Tunguska
Secret Files: Tunguska

Przygodowe 25 kwietnia 2008

Secret Files: Tunguska to typowa gra przygodowa, która szybko podbiła serca użytkowników pecetów. W roku 2007 zapowiedziano wydanie Tunguski na konsolę Wii oraz Nintendo DS, twórcy argumentowali swoją decyzję tym, że zarówno kontroler Wii jak i dwuekranowe Nintendo stwarza ciekawe możliwości dla miłośników przygodówek. Do prac nad konwersami zatrudniono ekipy, które specjalizują się w danych platformach. W wypadku Wii jest to Keen Games.

Obscure II
Obscure II

Przygodowe 25 marca 2008

Obscure II to kontynuacja gry typu survival horror, wydanej w 2004 roku. Fabuła ukazuje wydarzenia, mające miejsce dwa lata po przerażających wypadkach z części pierwszej. Jak zwykle trzeba mieć wyjątkowo mocne nerwy, gdyż w przeciwnym razie niezwykle ciężko poradzić sobie z wszechobecnym uczuciem strachu.

So Blonde: Back to the Island
So Blonde: Back to the Island

Przygodowe 26 marca 2010

So Blonde jest alternatywną wersją pecetowej przygodówki o tym samym tytule. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru przygotowaniem gry zajęło się studio Wizarbox znane z innej podobnej produkcji – Gray Master, a za scenariusz odpowiedzialny jest Steve Ince. Autor ten wcześniej zaangażowany był między innymi w prace nad trzema częściami cyklu Broken Sword.

Thor: God of Thunder
Thor: God of Thunder

Przygodowe 29 kwietnia 2011

Thor: God of Thunder jest stworzoną przez studio Red Fly przygodową grą akcji bazującą na filmie Kennetha Branagha oraz popularnej serii komiksowej wydawanej przez firmę Marvel. Gracze wcielają się w postać tytułowego nordyckiego boga i ruszają do walki z monstrami, które zagrażają krainie Asgaard. Rozgrywka bazuje na widowiskowych starciach z przeciwnikami i wyprowadzaniu zabójczych kombinacji ciosów.

Resident Evil Archives: Resident Evil
Resident Evil Archives: Resident Evil

Przygodowe 25 grudnia 2008

Konwersja remake'u pierwszej odsłony cyklu Resident Evil, wydanej na konsolę GameCube w 2002 roku. Autorzy uzupełnili w tym przypadku znaną historię o nowy system kontroli, wykorzystujący pełnię możliwości Wiimote'a.

Metroid Prime Trilogy
Metroid Prime Trilogy

Przygodowe 24 sierpnia 2009

Metroid Prime Trilogy to pakiet trzech pierwszoosobowych gier akcji, których bohaterką jest Samus Aran, międzygalaktyczna łowczyni nagród. W zestawie znalazły się: Metroid Prime, Metroid Echoes i Metroid Corruption. Deweloperzy ze studia Retro zadbali też o implementację obsługi kontrolera Wii Remote, a także zestaw dodatkowych materiałów związanych z serią Metroid.

Disney Księżniczki: Moja Bajkowa Przygoda
Disney Księżniczki: Moja Bajkowa Przygoda

Przygodowe 17 sierpnia 2012

Disney Księżniczki: Moja bajkowa przygoda to wyprodukowana przez firmę Disney Interactive Studios gra przygodowa, adresowana do miłośniczek baśniowych światów znanych z filmów animowanych wytwórni Walta Disney'a. Gracz kieruje poczynaniami młodej wróżki, która razem z Kopciuszkiem, Roszpunką, Arielką, Bellą i Tianą musi przywrócić porządek w magicznych królestwach.

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues
LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues

Przygodowe 17 listopada 2009

Kolejna część gier akcji, ze światem przedstawionym przy pomocy klocków LEGO. Daje nam możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach znanych zarówno z klasycznej, oryginalnej trylogii, jak i najnowszej części filmu.

Sam & Max: Season 1
Sam & Max: Season 1

Przygodowe 7 października 2008

Pierwszy pakiet epizodycznych przygód popularnego Sama i Maxa. Zwariowani policjanci zostają wplątani w szereg niezwykłych intryg.