Dinozaury - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce dinozaury na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Akcji21 Zręcznościowe4
Bijatyki
RPG1 Strategiczne2 Przygodowe3
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO2
ARK: Survival Evolved
ARK: Survival Evolved

Akcji 8 sierpnia 2017 (wczesny dostęp od 2 czerwca 2015)

Rozgrywający się w otwartym świecie sandboksowy symulator przetrwania, w którym głównym przeciwnikiem graczy są dinozaury. Mechanika rozgrywki czerpie z tak kultowych pozycji gatunku jak DayZ, koncentrując się na aspekcie przetrwania, gromadzeniu surowców oraz wytwarzaniu niezbędnych narzędzi i wznoszeniu kryjówek. Tym razem jednak zamiast wszechobecnych zombie zmagamy się głównie z ogromnymi prehistorycznymi gadami.

LEGO Jurassic World
LEGO Jurassic World

Akcji 12 czerwca 2015

Kolejny tytuł z bestsellerowego cyklu przygodowych gier akcji, wykorzystujących licencję najpopularniejszych duńskich klocków LEGO. Fabuła gry bazuje na filmie Jurassic World z 2015 roku, wykorzystując jednak również motywy trylogii Jurassic Park, zapoczątkowanej w 1993 roku przez Stevena Spielberga.

ARK: Survival of the Fittest
ARK: Survival of the Fittest

Akcji 8 sierpnia 2017 (wczesny dostęp od 16 marca 2016)

ARK: Survival of the Fittest to wydana na pecety gra akcji oferująca rozgrywki multiplayer zainspirowane filmowymi seriami Igrzyska śmierci (ang. The Hunger Games) i Battle Royale. Gracze dzielą się na kilka plemion, a następnie walczą ze sobą na arenach aż przy życiu zostanie tylko jedna grupa. W potyczkach wykorzystują szeroki arsenał uzbrojenia, liczne rodzaje pułapek oraz wytresowane potwory.

theHunter: Primal
theHunter: Primal

Akcji 31 marca 2015

Samodzielne rozszerzenie sieciowego symulatora myśliwskiego theHunter, będące w przeciwieństwie do darmowego pierwowzoru tytułem w pełni komercyjnym. Dodatek wprowadza do rozgrywki cieszące się niesłabnącą popularnością dinoazury oraz skuteczny w konfrontacji z nimi arsenał broni i łowieckich gadżetów. W porównaniu z grą podstawową, znacznie większy nacisk położono na eksplorację i aspekty survivalowe.

Trespasser
Trespasser

Akcji 31 października 1998

„Trespasser” to obok słynnego „Turoka” jedna z pierwszych gier FPS z dinozaurami w rolach głównych. W przeciwieństwie do innych reprezentantów gatunku autorzy opisywanej gry nieco większy nacisk położyli na wysoki realizm rozgrywki, gra jest przez to nieco trudniejsza, wymaga również większego zaangażowania ze strony gracza.

Turok 2: Seeds of Evil Remastered
Turok 2: Seeds of Evil Remastered

Akcji 16 marca 2017

Turok 2: Seeds of Evil Remastered to odświeżona wersja pierwszoosobowej strzelanki z końcówki lat 90. ubiegłego wieku. W porównaniu z pierwowzorem gra oferuje lepszą grafikę, poprawioną mechanikę ruchu, bardziej zaawansowaną sztuczną inteligencję wrogów oraz mocno rozbudowany tryb multiplayer.

Carnivores: Dinosaur Hunter Reborn
Carnivores: Dinosaur Hunter Reborn

Akcji 27 maja 2015

Odświeżona wersja bestsellerowej gry z 1998 roku, bazująca na jej portach na konsole Sony i urządzenia przenośne. Rozgrywka łączy elementy symulatora łowiectwa z klasyczną strzelaniną FPS. Akcja dzieje się w przyszłości, na nowo odkrytej planecie o warunkach zbliżonych do ziemskich. Gracze wcielają się w postać myśliwego, który podczas nietypowego safari stanie oko w oko z prehistorycznymi dinozaurami.

Dino Island
Dino Island

Strategiczne 7 czerwca 2002

Dino Island to strategia ekonomiczna będąca symulatorem Parku Jurajskiego. Wcielamy się w kierownika placówki, budujemy rozmaite atrakcje, a także bierzemy udział w przywracaniu kolejnych gatunków dinozaurów. W grze zawarto szereg sympatycznych minigierek, będących również atrakcją dla naszych wirtualnych gości. Wszystko to przedstawiono w kreskówkowej, trójwymiarowej grafice.

Dino D-Day
Dino D-Day

Akcji 8 kwietnia 2011

Dino D-Day to sieciowy FPS rozgrywający się w alternatywnej wersji historii II wojny światowej, oparty o silnik graficzny Source. Naziści zdołali przywrócić do życia dinozaury, które staną na polu bitwy po stronie Fuhrera. Opowiadamy się po jednej ze stron – nazistów lub aliantów i wraz z innymi graczami wkraczamy na pole bitwy.

The Stomping Land
The Stomping Land

Akcji prace wstrzymane

The Stomping Land to sieciowa gra akcji z silnymi elementami survivalowymi. Gracze wcielają się w łowców dinozaurów rywalizujących z innymi plemionami o najcenniejsze zdobycze. Zabawa polega na polowaniach oraz ochronie zdobytych łupów przed drapieżnikami oraz innymi myśliwymi.

Dino Crisis 2
Dino Crisis 2

Akcji 11 lutego 2003

Sequel przygodowej gry akcji, wydanej pierwotnie w 1999 roku i zadedykowanej konsoli Sony PlayStation. Autorzy programu czerpali inspirację z bestsellerowej serii wirtualnych survival-horrorów o nazwie Resident Evil - jednakże w rolach oponentów nie ukazują się tym razem gnijące zombie, lecz krwiożercze gady z prehistorycznych czasów.

Dinos and Bubbles
Dinos and Bubbles

Zręcznościowe 20 września 2004

Dinos and Bubbles to gra zręcznościowa, stworzona z myślą o młodych użytkownikach komputerów. Głównymi bohaterami programu są małe, sympatyczne dinozaury, wraz z którymi dzieci wyruszają w ekscytującą wyprawę po ogień.

Turok Remastered
Turok Remastered

Akcji 17 grudnia 2015

Odświeżona wersja strzelanki FPP Turok: Dinosaur Hunter z 1997 roku. W grze wcielamy się w postać Indianina, który zgodnie z wielowiekową tradycją pełni rolę obrońcy matki Ziemi przed niebezpieczeństwem, płynącym ze strony tajemniczego Zaginionego Świata oraz zamieszkujących go zmodyfikowanych dinozaurów i obcych. Aby pokonać zło, Turok musi przemierzyć osiem zróżnicowanych krain i odnaleźć wszystkie części potężnej starożytnej broni, zwanej Chronoscepterem.

Dino Crisis
Dino Crisis

Akcji 19 maja 1999

„Dino Crisis” to drugi po „Resident Evil” cykl survival-horrorów w wykonaniu japońskiego Capcomu. Podstawowa różnica pomiędzy seriami to fakt, iż w omawianej pozycji zamiast zombiaków i innych maszkar gracz ma do czynienia z tytułowymi dinozaurami.

ORION: Dino Horde
ORION: Dino Horde

Akcji 15 kwietnia 2013

ORION: Dino Horde jest kontynuacją wydanej w 2012 roku futurystycznej strzelaniny z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPS) – Orion: Dino Beatdown. Deweloperzy ze studia Spiral Game zdecydowali się rozwinąć wcześniejsze pomysły wprowadzając nowe gatunki dinozaurów do zabicia, dodatkowe plansze, a także zwiększając różnorodność wariantów rozgrywki wieloosobowej.

Beasts of Prey
Beasts of Prey

Akcji prace wstrzymane

Sandboksowa gra MMOFPS koncentrująca się na elemencie przetrwania w dziczy, zamieszkałej nie tylko przez innych graczy, ale również krwiożercze, prehistoryczne gady. Pomoże nam w tym rozbudowany system rzemiosła, dzięki któremu pozyskamy niezbędne surowce, a w miarę postępów rozgrywki stworzymy coraz skuteczniejsze narzędzia oraz bronie i wzniesiemy coraz bardziej zaawansowane konstrukcje, spełniające rolę naszej bazy.

ARK: Scorched Earth
ARK: Scorched Earth

Akcji 1 września 2016

ARK: Scorched Earth to dostępny na pecetach pierwszy duży dodatek do survivalowej gry akcji ARK: Survival Evolved. Rozszerzenie przynosi nową krainę, na którą składa się sześć stref w klimacie pustynnym. Ponadto DLC zawiera nowe przedmioty, zwierzęta, potwory i bossów. Nie zabrakło także nieznanych wcześniej wyzwań.

ORION: Dino Beatdown
ORION: Dino Beatdown

Akcji 4 maja 2012

Strzelanka z trybem kooperacji dla pięciu osób, opowiadająca o walce z dinozaurami. Twórcy gry postawili na system klas i rozwoju postaci oraz futurystyczne gadżety. Podczas zabawy możemy korzystać między innymi z plecaków odrzutowych lub pojazdów. Bitwy z gadami rozgrywają się na olbrzymich, otwartych mapach, wypełnionych zadaniami i wyzwaniami.

Dinosaur
Dinosaur

Zręcznościowe 18 grudnia 2000

Dawno, dawno temu gdy na Ziemi panowały dinozaury, było sobie jajko.... Gra Dinosaur z Disney Interactive to komputerowa wersja przygód znanego z dużego ekranu dinozaura Aladara i jego przyjaciół, którzy w wyniku wielkiej katastrofy zmuszeni zostali do poszukiwań nowego domu.

DinoHunters
DinoHunters

Akcji 23 marca 2006

Darmowa strzelanka sieciowa FPP wykorzystująca silnik Source. W grze wcielamy się w tropiciela, który wraz z innymi graczami eliminuje rozmaite gatunki dinozaurów. Całość przedstawiono w stylu interaktywnego show rozgrywanego przez pryzmat wirtualnego studia telewizyjnego. Ponadto, gra wykorzystuje system wbudowanych reklam.

Time Machine VR
Time Machine VR

Przygodowe 19 maja 2016

Niezwykła przygodówka akcji w konwencji FPP, stworzona z myślą o zestawach VR Oculus Rift. Jako pracownik nowoczesnego muzeum historii naturalnej, przenosimy się w czasie do ery jurajskiej, aby zbadać prehistoryczny ekosystem i zebrać informacje na temat żyjących w tamtych czasach gatunków zwierząt.

Dino: Intruzi w ogrodzie
Dino: Intruzi w ogrodzie

Zręcznościowe 4 listopada 2004

Dino: Intruzi w ogrodzie to wyprodukowana przez rosyjskie studio NevoSoft gra zręcznościowa z elementami logicznymi. W ogródku tytułowego bohatera wylądowali obcy. Kosmici najwyraźniej nie mają dobrych zamiarów. Zadaniem gracza jest pomóc sympatycznemu dinozaurowi rozprawić się z intruzami.

ARK Park
ARK Park

Przygodowe 2017

Pierwszoosobowa gra eksploracyjna, stworzona w oparciu o ciepło przyjęte przez graczy ARK: Survival Evolved. Tytuł opracowano z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Zabawa koncentruje się na zwiedzaniu futurystycznego parku jurajskiego, wchodzeniu w interakcję z różnorodnymi gatunkami dinozaurów oraz na rozwiązywaniu prostych zagadek i kolekcjonowaniu DNA poszczególnych gadów.

Primal Carnage: Genesis
Primal Carnage: Genesis

Akcji prace wstrzymane

Primal Carnage: Genesis jest strzelanką FPP osadzoną w świecie pełnym dinozaurów, które zostały przywrócone do życia w wyniku serii niefortunnych eksperymentów. Produkcja autorstwa Lukewarm Media jest luźną kontynuacją ich poprzedniej gry - Primal Carnage.