Epoka napoleońska - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce epoka napoleońska na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Po premierze 29 Przed premierą 1
PC
epoka napoleońska
Czas
Akcji2
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG1 Strategiczne27
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Empire: Total War
Empire: Total War

Strategiczne 3 marca 2009

Kolejna odsłona sagi Total War. Tym razem gra nawiązuje do najważniejszych wydarzeń XVIII wieku. Zupełną nowością jest możliwość uczestniczenia w starciach rozgrywanych na morzu, a wprowadzenie powszechnej broni palnej znacząco odmienia przebieg wszystkich bitew i wymusza zastosowanie zupełnie nowych taktyk.

Napoleon: Total War
Napoleon: Total War

Strategiczne 23 lutego 2010

Samodzielna gra z cyklu Total War, bazująca na rozwiązaniach poprzedniczki - Empire: Total War. Akcja jest ściśle powiązana z historią podbojów Napoleona Bonapartego, od pierwszych kampanii we Włoszech, po bitwę pod Waterloo.

Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars
Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars

Akcji 19 kwietnia 2012

Dodatek do Mount & Blade: Warband. Rozszerzenie przenosi akcję tytułu ze średniowiecza w czasy wojen napoleońskich i skupia się tylko na rozgrywkach sieciowych. W bitwach może na raz uczestniczyć nawet 250 osób. Napoleonic Wars wprowadza ponad 220 unikalnych jednostek, należących do pięciu krajów, biorących udział w konflikcie wywołanym przez Napoleona.

Kozacy II: Wojny Napoleońskie
Kozacy II: Wojny Napoleońskie

Strategiczne 4 kwietnia 2005

Sequel wielokrotnie nagradzanej strategii czasu rzeczywistego Cossacks: European Wars. Akcja tej części pozwala graczowi przewodzić jedną europejskich potęg na przestrzeni setek lat, począwszy od wieku XVI, a skończywszy na XIX

Imperial Glory
Imperial Glory

Strategiczne 17 maja 2005

Inspirowana serią Total War gra strategiczna, w której obejmujemy kontrole nad jednym z pięciu dziewiętnastowiecznych imperiów: Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Prusów lub Austro-Węgier. Naszym państwem zarządzamy w trybie turowym. Natomiast olbrzymie bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym.

Kozacy II: Bitwa o Europę
Kozacy II: Bitwa o Europę

Strategiczne 19 czerwca 2006

Battle for Europe to nazwa pierwszego rozszerzenia do drugiej części popularnej serii strategii czasu rzeczywistego Cossacks, noszącej podtytuł Napoleonic Wars. Gracze ponownie przenoszą się tutaj w realia jednego z najbardziej burzliwych okresów w dziejach historii, jakim bez wątpienia były Wojny Napoleońskie (XIX wiek).

Holdfast: Nations At War
Holdfast: Nations At War

Akcji grudzień 2017

Holdfast: Nations At War to opracowana z myślą o pecetach bitewna gra akcji, odtwarzająca w formie rozgrywek multiplayer lądowe i morskie starcia z okresu wojen napoleońskich. Potyczki toczą się w dużej skali, a każdy gracz kontroluje pojedynczego żołnierza. Walka jest czysto zręcznościowa i kładzie duży nacisk na realizm historyczny.

Empire: Total War – The Warpath
Empire: Total War – The Warpath

Strategiczne 5 października 2009

Dodatek do Empire: Total War, w którym otrzymujemy możliwość rywalizacji z pięcioma plemiona indiańskimi: Irokezami, Indianami z równin, Pueblo, Czirokezami oraz Huronami. Stawiają one czoła najeźdźcom w trakcie nowej kampanii, którą można rozegrać zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w multiplayerze.

Victory and Glory: Napoleon
Victory and Glory: Napoleon

Strategiczne 17 marca 2016

Osadzona w realiach wojen napoleońskich turowa gra strategiczna z elementami planszówki oraz gry karcianej. Podczas zabawy wcielamy się w rolę legendarnego cesarza Francuzów, stawiając czoła prowadzonej przez Brytyjczyków koalicji kilkunastu krajów europejskich. Rozgrywka obejmuje sześć scenariuszy o różnych warunkach startowych, rozgrywających się w latach 1800-1818.

Europa Universalis III: Napoleon's Ambition
Europa Universalis III: Napoleon's Ambition

Strategiczne 22 sierpnia 2007

Europa Universalis III: Napoleon’s Ambition to dodatek do trzeciej części popularnej serii gier strategiczno-ekonomicznych tworzonych przez szwedzkie studio Paradox Interactive. Rozszerzenie powstało głównie z myślą o tych graczach, którym nie przypadła do gustu zbytnia rozbieżność pomiędzy faktami historycznymi, a przedstawionymi w grze wydarzeniami.

Wars of Napoleon
Wars of Napoleon

Strategiczne 3 grudnia 2015

Wars of Napoleon to opracowana z myślą o pecetach turowa strategia pozwalająca na rozegranie kilku różnorodnych scenariuszy z okresu tzw. wojen napoleońskich. Gracz może objąć dowództwo nad jedną z siedmiu frakcji i jego celem jest zdominowanie Europy. Autorzy postawili na realizm historyczny i skomplikowane mechanizmy rozgrywki.

Commander: Napoleon at War
Commander: Napoleon at War

Strategiczne 29 września 2008

Commander: Napoleon at War to turowa gra strategiczna. Tytuł przenosi nas na początek XIX wieku i oferuje możliwość rozegrania wielkich bitew tamtego okresu.

Scourge of War: Waterloo
Scourge of War: Waterloo

Strategiczne 9 czerwca 2015

Kontynuacja taktycznej strategii RTS Scourge of War: Gettysburg, która z realiów amerykańskiej wojny secesyjnej przenosi graczy w czasy napoleońskie. Opowiadając się po jednej ze stron, uczestniczących w słynnej bitwie pod Waterloo, możemy poprowadzić do walki wojska Napoleona Bonapartego lub angielsko-pruską armię Siódmej Koalicji.

Napoleon's Campaigns
Napoleon's Campaigns

Strategiczne 16 listopada 2007

Napoleon's Campaigns to historyczna gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym, stworzona przez francuskie studio developerskie AGEOD. Skupia się ona na przedstawieniu bardzo ciekawego okresu w dziejach naszego świata, jakim niewątpliwie były lata 1808-1815 (Wojny Napoleońskie).

Napoleon
Napoleon

Strategiczne 14 listopada 2002

Strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym umożliwiająca graczom wzięcie udziału w zaciętych bitwach, toczonych w latach 1803-1812 na terenach całej Europy (Okres Wojen Napoleońskich).

Histwar: Les Grognards
Histwar: Les Grognards

Strategiczne 27 grudnia 2009

Histwar: Les Grognards to gra strategiczna, która przenosi nas do Ery Napoleońskiej, dokładnie w lata 1805 –1814, czyli w czasy najsłynniejszych bitew z udziałem Francji, Austrii i Rosji.

Waterloo: Napoleon's Last Battle
Waterloo: Napoleon's Last Battle

Strategiczne 28 marca 2001

Gra strategiczna dająca nam unikalną możliwość pokierowania zarówno wojskami Francuskimi, Austriackimi, Pruskimi i Angielskimi w słynnej bitwie pod Waterloo.

Black Powder Wars: Battles of Napoleon
Black Powder Wars: Battles of Napoleon

Strategiczne prace wstrzymane

Strategia turowa autorstwa Double Shot Design, otwierająca serię gier przedstawiających wojenną „erę czarnego prochu”. Jak wskazuje na to nazwa, Battles Of Napoleon przybliża graczom okres Wojen Napoleońskich.

Battleground 6: Napoleon in Russia
Battleground 6: Napoleon in Russia

Strategiczne 11 maja 1997

Szósta część popularnej serii strategicznej firmy Talonsoft. Gra przenosi nas do 7 września 1812 roku, w okolice rosyjskiej wsi Borodino, gdzie odbyła się jedna z najkrwawszych bitew w historii ludzkości.

Napoleon in Italy
Napoleon in Italy

Strategiczne 6 listopada 2007

Napoleon in Italy jest stosunkowo skomplikowaną grą strategiczną, osadzoną w historycznych realiach. Producent zastosował turowy model rozgrywki.

Austerlitz: Napoleon's Greatest Victory
Austerlitz: Napoleon's Greatest Victory

Strategiczne 8 lipca 2002

Historycznie odwzorowana jedna z najważniejszych nitew kampanii Napoleońskiej, pod Austerlitz, gdie wojska rosyjskie i austriackie stawiły czoła armii Napoleońskiej.

Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon
Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon

Strategiczne 1 lipca 2005

Strategia turowa, której autorzy, zespół Western Civilization Software, postanowili oddać w ręce graczy produkt szczegółowo i wiernie odwzorowujący realia Ery Napoleońskiej, tj. lata pomiędzy 1799 a 1820 rokiem.

Empires in Arms
Empires in Arms

Strategiczne 5 grudnia 2007

Empires in Arms to oficjalna, komputerowa konwersja klasycznej, planszowej gry strategicznej typu grand strategy z 1982 roku, autorstwa studia Australian Design Group. Mamy więc do czynienia z poważną, rozbudowaną, turową strategią, umiejscowioną w okresie Wojen Napoleońskich (lata 1805-1815).

John Tiller's Battleground Napoleonic Wars
John Tiller's Battleground Napoleonic Wars

RPG 8 listopada 2007

John Tiller's Battleground Napoleonic Wars to zestaw wojennych strategii turowych, traktujących o XVIII- i XIX-wiecznych podbojach Napoleona Bonaparte. Pakiet składa się z nastawionej na morskie bitwy gry Age of Sail oraz kompilacji trzech tytułów, których akcja toczy się na lądzie - Battleground 3: Waterloo, Battleground 6: Napoleon in Russia oraz Battleground 8: Prelude to Waterloo.