Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Dobra Zmiana ... Rokosz Targowice Puczem Pogania

25.07.2017 10:07
1
9
Drackula
170
Bloody Rider

Dobra Zmiana ... Rokosz Targowice Puczem Pogania

Ostatnie kilka dni to okres zawirowan politycznych w kraju, ktore moga uksztaltowac nie tylko polityke wewnetrzna i zewnetrzna Polski na kilka lat ale rowniez miec powazne implikacje gospodarcze i spoleczne.
PiS wytoczyl ciezkie dziala przcieko trzeciemu filarowi wladzy w Polsce a mianowicie Sadownictwu. Jako ze jest to obszar nad ktorym PiS nie ma kontroli (z wyjatkiem TK), jest to ogromna bariera ku temu aby prowadzic dalsze budowanie Panstwa wedle wizji Kaczynskiego. Oczywiscie warto podkreslic, ze w przekazie medialnym, glowne cele to zburzenie ostatniego bastionu komunistow, oraz rozbicie kasty prawniczej. Tylko jak sie to ma do faktu ze PiS ma zamiar obsadzic zwolnione wakaty ludzmi zgodnymi z linia partii?
Niestety jest to atak na konstytucje i podstawe ustrojowa tego kraju, czyli trojpodzial wladzi i niezaleznosc wymiaru sprawiedliwosci od wladzy ustawodwczej i wykonawczej. Szkoda tylko ze w spoleczenstwie Polskim, swiadomosc polityczna i wiedza jest na tak niskim poziomie, ze pisowskie haselka padaja na bardzo podatny grunt.

Poki co, pochod bolszewikow zostal zatrzymany, jednak mysle ze jest to krotkotrwala przeszkoda. PiS nie spocznie i jak juz przedstawiciele zapowiedzieli, zmiany beda kontynuowane. Czekam na rozwoj sytuacji, ale z niepokojem, bo zaden ze scenariuszy jaki mi do glowy przychodzi nie jest czyms co chcialbym widziec.

1) Rozlam w Pisie, przedterminowe wybory, mala frekwencja glosujacych, duze poparcie dla pisu, kolejna wygrana z conajmniej takim samym obsadzeniem parlamentu ale juz bez bagazu watpiacych koalicjantow i szczurow okretowych. Zero hamulcow w dalszym niszczeniu panstwa.
2) Utrzymanie obecnego statusu, ale czystki w obozie rzadzacym, do tego ciern w dupie w postaci prezydenta (choc nie koniecznie), chcacego blokowac a faktycznie nie majacego wiekszego wplywu.
3) Przedterminowe wybory, wygrana opozycji i brak pomyslu na naprawe kraju oraz zaslona milczenia na depisacje.

Mielismy juz targowice, mielismy dwa pucze w niespelna rok, teraz trwa rokosz. Umeczony ten nasz kraj jest strasznie. Tylko, kto jest kim? Bo jak pomyslec to ciezko Polaka zdefiniowac. Prawdziwi Polacy, gorszy sort, bolszewicy, homo-sovieticus, volksdojcze, postkomunisci, ubecy, tylko gdzie do cholery Polacy sie podziali? :)

Oczywiscie nie mozna zapominac ze w cieniu walki o sady, przepchnieto ustawy, podnoszace daniny na rzecz panstwa a Morawiecki nadal czaruje liczbami.

Trzeba na nich Kosciuszke znalezc --->

Poprzednia czesc:
http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14353699&N=1

post wyedytowany przez Drackula 2017-07-25 10:16:20
25.07.2017 10:27
5
14
odpowiedz
1 odpowiedź
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Gdzie jest wrak?
d
z
i
e

j
e
s
t

w
r
a
k
?

31.07.2017 07:39
62
9
odpowiedz
Cainoor
187
Mów mi wuju

Wczoraj pod domem Frasyniuka kilka osob protestowalo przeciwko komunistom spiewajac 'raz sierpem, raz mlotem...'. Jakim trzeba byc mialkim intelektualnie, by nie laczyc prostych faktow?
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/555188,wroclaw-manifestacja-przed-domem-wladyslawa-frasyniuka-sprzeciw-sasiadow.html

02.08.2017 11:12
88
9
odpowiedz
Yoghurt
57
Legend

Biedne dzieci
https://oko.press/macierewicz-chce-musztrowac-uczyc-strzelania-a-szyszko-tepic-ekoterrorystow-wklad-obu-ministerstw-nowe-podstawy-programowe-liceum/

Cudny link.
No to pomyślmy nad propozycjami poszczególnych resortów jeśli chodzi o program oświaty:
- MON chce nauczac obronności (w jaki sposób pospolite ruszenie licealistów ma sobie poradzić na nowoczesnym polu bitwy nikt nam nie powie, ale znów będziemy pieknie umierac, ziemię przeżegnując ręką jakby co)
- Ministerstwo Środowiska, jak sama nazwa wskazuje, będzie uczyć, jak skutecznie to środowisko niszczyć
- Ministerstwo Cyfryzacji nauczy wszystkie dzieci, że Internet nie może być neutralny dla dobra państwa i monitoring ruchu w sieci oraz likwidacja net neutrality to jedyna droga do szczęścia
- Ministerstwo Energii wesprze Ministerstwo Środowiska i w podręcznikach umieści się notkę o tym, że używanie alternatywnych źródeł energii robi z dzieci homoseksualistów a jedynym słusznym wyborem jest węgiel oraz drzewo z puszczy
- Ministerstwo Finansów nauczy, że SKOK to lepsza lokata pieniędzy niż zagraniczne banki
- Ministerstwo Gospodarki Morskiej ręka w rękę z ministrem Szyszko będą propagować odłowienie wszystkich ryb z Bałtyku jak najszybciej, żeby nam obce mocarstwa nie pozabierały śledzi.
- Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa będzie promować wśród młodzieży czyn społeczny, by ktoś wreszcie pobudował nam autostrady, oraz nauczy je, jak wytrzymać dwadzieścia lat oczekiwania na mieszkanie z nowych programów rządowych.
- Ministerstwo Kultury wprowadzi do szkół obowiązkowe mundurki z kotwicą Polski Walczącej na lewym ramieniu i Szczerbcem na prawym (przodownicy klasowi w bonusie dostaną medal narodowego bohatera Misiewicza do wpięcia w klapę).
- Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego zostanie zlikwidowane, bo uczelnie to wylęgarnia lewackich poglądów. Zamiast tego po ukończeniu szkoły średniej każdy obywatel będzie mógł dostać przydział od razu do pracy odpowiedniej do jego umiejętności. W kraju zostaną tylko dwie uczelnie - jedna w Toruniu, druga w Lublinie, dostępne tylko dla najbardziej oddan... wróć, dla najzdolniejszych.
- Ministerstwo Rodziny będzie krzewiło w uczniach tradycyjne wartości, uprzedzi, ze od prezerwatyw ma się raka, a najwyższym dobrem dla kobiety jest urodzenie piętnaściorga dzieci, im bardziej upośledzonych, tym lepiej.
- Ministerstwo Rolnictwa nic nie wprowadzi, bo wszyscy w tym kraju boją się wkurwionych rolników.
- Ministerstwo Rozwoju nauczy dzieci tak przydatnych umiejętności w obszarze regionalnym jak lokalizacja wszystkich pomników papieża oraz krzyży smoleńskich w powiecie.
- Ministerstwo Sportu da pieniadze na organizację zlotów młodzieży na stadionach. Rozda wszystkim opaski, brązowe koszulki i będzie krzewiło rozwój ciała poprzez robienie pajacyków przez 3 godziny dziennie. Dziwnym trafem w pierwszych rzędach na sportowych zjazdach młodzieży promowani będą wysocy blondyni.
- MSW pokaże dzieciom, jak znaleźc komunistycznego szpicla i jak rozpoznać ubecką wdowę.
- MSZ nauczy geografii wedle ministra Waszczykowskiego, a nie propagandowej wersji przedstawianej do tej pory. Dzieci dowiedzą się, że Polska jest od morza do morza (nieważne którego), że Lwów i Wilno są wciąż nasze, UE to nasi wasale a odległe, lecz zaprzyjaźnione San Escobar w razie konfliktu wesprze nas swoimi pociskami międzykontynentalnymi.
- Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadzi tylko jedną zmianę w programie edukacji - w każdym podręczniku, w prawym górnym rogu każdej strony wraz z okładką będzie zdjęcie uważnie przypatrującego się ministra Ziobro. Na korytarzach, w klasach (w każdym z czterech rogów i jeden ukryty między pocztem królów Polski w pracowni historycznej), na stołówkach i salach gimnastycznych również. Dzieci muszą pamiętać, że dobry minister Ziobro czuwa nad nimi w każdej godzinie.
- Ministerstwo zdrowia zaprosi do szkół panią Ziębę i jej popleczników, którzy wyjaśnią całej młodzieży, że lekarzom nie wolno ufać, bo to za dobrze ustawiona kasta.

post wyedytowany przez Yoghurt 2017-08-02 11:15:45
25.07.2017 10:09
2
odpowiedz
Bukary
149
Senator

Czekam na pierwszy post Jj...

25.07.2017 10:10
3
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
DanuelX
76
Kopalny

Jak nowa część to ja muszę jeszcze raz podziękować Lutzowi za zwrócenie uwagi na ten wstrętny astropurning!
http://niezalezna.pl/102806-demonstracja-klubow-gp-oni-pokazuja-agresje-my-sie-za-nich-bedziemy-modlic

25.07.2017 10:20
3.1
1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Oni sie umawiają na niedzielne popołudnie, opozycja zorganizowała demonstracje spontanicznie, bo nikt nie wiedział kiedy beda ustawy o sadach głosowane.

Astromindfuck

25.07.2017 10:22
3.2
Drackula
170
Bloody Rider

Upadek KK oraz strata spolecznego poparcia dla KK w Polsce bedzie chyba znacznie szybszy i blesny niz to bylo w Irlandii.

Bolszewiki sobie ryje Katolicyzmem wycieraja a hierarchia temu jeszcze przyklaskuje.

post wyedytowany przez Drackula 2017-07-25 10:23:45
25.07.2017 10:22
4
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Bukary
149
Senator

No i nigdy się nie dowiemy, kim jest córka leśniczego:

https://wiadomosci.wp.pl/prokuratura-odmowila-sledztwa-ws-corki-lesniczego-6147950843704961a

"Niezależna" prokuratura ukręciła łeb sprawie. ;)

25.07.2017 10:48
4.1
1
Runnersan
165
Senator

I tak samo będzie z sądami tylko że tym razem niższego szczebla.

25.07.2017 10:27
5
14
odpowiedz
1 odpowiedź
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Gdzie jest wrak?
d
z
i
e

j
e
s
t

w
r
a
k
?

25.07.2017 10:33
5.1
Bukary
149
Senator

No wreszcie! ;)

25.07.2017 11:25
6
2
odpowiedz
1 odpowiedź
DanuelX
76
Kopalny

I wszystko jasne. Astropirofing doprowadzi w końcu do ataku terrorystycznego w Polsce. Tako rzecze Waszczu.
https://oko.press/robi-sie-groznie-min-waszczykowski-oglasza-ze-opozycja-planuje-ataki-terrorystyczne/

25.07.2017 11:30
6.1
5
Drackula
170
Bloody Rider

I to mowi czlowiek, ktory szczyci sie wyzszym wyksztalceniem!

Nawet pijacy spod budki z piwem takich odjechanych teorii nie maja. Czyzby w Pisie odbywal sie konkurs na najbardziej pierd........o czlonka?

Masz misia Terrorysto! --->

post wyedytowany przez Drackula 2017-07-25 11:37:53
25.07.2017 11:30
7
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Yoghurt
57
Legend

Skoro znamy winnych i skoro jest to ewidentna próba obalenia legalnie wybranego rządu, dlaczego nie ma aresztowań? Czemu obcy element nie został jeszcze wyłapany i nie postawiono mu zarzutów o szpiegostwo na rzecz obcych mocarstw oraz spiskowania przeciw Rzeczypospolitej? Jeśli ktoś mówi takie rzeczy z taką pewnością i z kamienną twarzą, musi posiadać niezbite dowody na machlojki, dlaczego więc nie doszło do rozbicia obcych siatek wywiadowczych? Panie ministrze Waszczykowski, panie Ministrze Macierewicz, panie ministrze Błaszczak, domagam się ostrej, natychmiastowej reakcji. Może nie od razu odwetowego ataku rakietowego na Berlin, Brukselę oraz dom Donalda Tuska w Sopocie, ale chociaż pozamykajcie tych wywrotowców do więzień!

25.07.2017 11:34
7.1
Drackula
170
Bloody Rider

najpierw musza zlamac opor twittera i facebooka, ktore nie udostepniaja danych osobowych uzytkownikow, potem pojdzie z gorki :)

25.07.2017 11:40
7.2
1
Yoghurt
57
Legend

A to nie można ustawą zakazac Twittera i Facebooka i po prostu zrobić własną wersję, tak jak robią to Rosjanie swoim Vkontaktie czy Chińczycy swoim RenRen? Przecież to jest banalnie proste. Mam już nawet nazwy dla porządnych, polskich serwisów - zamiast obco brzmiącego Facebooka można by stworzyć na przykład serwis "Krajowa Księga Uczciwości"", a zamiast Twittera, który wykorzystuje paskudny nieznany w naszym kraju wyraz dźwiękonaśladowczy, należałoby stworzyć "Małego Ptaszka" albo "Karmniczek" (obowiązkowo z wersją midi "Ćwierkają wróbelki od samego rana" grającą w tle).

25.07.2017 11:40
7.3
DanuelX
76
Kopalny

Jak to dlaczego? Sądy jeszcze nie są w pełni wolskie! Dopiero jak prokuratura i sędzia będzie z odpowiedniego nadania dopiero wtedy zaczniemy sądzić zdrajców.

25.07.2017 11:45
7.4
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Ale aresztowania trwają. Tylko dyskretnie, żeby dekonspiracja nie trafiła do centrali. Będzie można antypolskich szpiegów odwrócić i zastosować ich przeciw Sorosowi i całemu lewackiemu rządowi światowemu.

Nie bójcie nic. Słuzby wywiadowcze pod opieką Antoniego i Błaszczaka nieustannie są czujne wobec wroga narodu.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-25 11:45:44
25.07.2017 12:39
8
odpowiedz
3 odpowiedzi
Bukary
149
Senator

Nie dowiemy się, o czym tak naprawdę wczoraj rozmawiała Szydło z Dudą i marszałkami, ale jedno ze zdań, które podobno wtedy padło, wyjątkowo mnie rozbawiło:

Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji.

Jakbym czytał kryminał o mafii sycylijskiej...

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/weto-andrzeja-dudy-kaczynski-zadal-zmiany-decyzji,artykuly,413725,1.html?src=HP_Section_1

25.07.2017 12:41
8.1
Tal_Rascha
125
The Night We Met

A po godzinie planował Adrianowi wręczyć wypowiedzenie umowy o pracę? :D

25.07.2017 12:48
8.2
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Tekst na poziomie wPolityce. Nie przykładał bym do niego wagi.

25.07.2017 13:05
8.3
Bukary
149
Senator

Dlatego napisałem "podobno". Zdanie jest dość zabawne. I tyle. :)

25.07.2017 13:01
9
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Hansvonb
157
Res ad triarios venit

A jednak Lutz jest botem:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/astroturfing-akcja-przeciwko-manipulacji-w-sprawie-sadow-sama-byla-manipulacja/lt3t2q0

Eksperci z USA przebadali tysiące kont na Twitterze i wszystkie tweety, które 22 i 23 lipca wspominały o astroturfingu w Polsce. Okazało się m.in., że wiele tweetów zawiera dokładnie ten sam tekst: "Sprzeciwiam się wykorzystywaniu mechanizmu #Astroturfing aby manipulować Polską!".
/.../
W Polsce jesteśmy świadkami jednej z najbardziej w historii zmasowanej akcji tego typu".
/.../
Łącznie eksperci Atlantic Council przeanalizowali 15 tys. 882 tweety oraz 2 tys. 408 użytkowników Twittera.

Okazuje się, że analizowane tweety z 22 lipca z użyciem wspomnianych hasztagów pojawiały się bardzo powoli w tempie średnio od 3 tweetów na minutę do ponad 200 na minutę w ciągu zaledwie jednej godziny. Wcześniej i później intensywność nie była zauważalna. Tego typu statystyki są charakterystyczne dla skoordynowanego - i prawdopodobnie częściowo zautomatyzowanego - bota produkującego hashtagi..

a jeśli nawet nie jest botem - to jest sam ofiarą i narzędziem manipulantów :P

25.07.2017 13:04
9.1
1
DanuelX
76
Kopalny

#szok i #niedowierzanie !!!1!!

25.07.2017 13:48
9.2
1
Tzymische
46
Generał

ja to nie jestem na biezaco, wiec czy moze mi ktos powiedziec o co k..a chodzi z tym astroturfingiem?

Bo tu gdzie ja mieszkam, astro ku..a turf to po prostu sztuczna trawa. I gramy na niej w pilke nozna czasem i teraz nie wiem czy jestem jakis zdrajca narodu ? czy ki chu...k? Chcialem tez do ogrodu zarzucic zeby nie musiec ciagle kosic - ale teraz nie wiem czy za to jakis wyrok nie bedzie??

http://www.astroturf.com/

post wyedytowany przez Tzymische 2017-07-25 13:49:21
25.07.2017 13:45
10
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Runnersan
165
Senator

https://www.wprost.pl/10067021

Socjalizm górą.
Istniejąca od 50 lat apteka straciła możliwość dalszego wynajmowania lokalu. Chciałaby znaleźć nową, ale nowa ustawa traktuje ich jak nową aptekę, a w Poznaniu według ustawy jest już za dużo aptek.

25.07.2017 13:49
10.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

To było do przewidzenia. Wolny rynek? Szeroki dostęp do leków? Konkurencyjność? Nie! Komuchy z PIS mają inne cele.

25.07.2017 13:51
11
odpowiedz
Cainoor
187
Mów mi wuju

Jak już o socjalizmie, to jeszcze o nowych podatkach:
http://biznes.onet.pl/podatki/wiadomosci/podatek-od-biurowcow-i-galerii-handlowych-projekt-mf/c4h715

1. "Wśród pomysłów jest m.in. opodatkowanie właścicieli nieruchomości komercyjnych o wartości ponad 10 mln zł. Mieliby oni płacić stawkę 0,042 procent miesięcznie od wartości początkowej nieruchomości, co - według MF - jest hipotetycznym dochodem z tytułu najmu."
- Hipotetycznie? ...

2. "Inny pomysł MF to ograniczenie możliwości zaliczania jako koszty uzyskania przychodu wydatków na usługi niematerialne, np. doradcze. Mogłyby stanowić maksymalnie 5 procent zysku, z tym że rozwiązanie nie miałoby zastosowania do kosztów nieprzekraczających 1,2 mln zł oraz bezpośredniego kosztu wytworzenia towaru lub usługi."
- 5% bo... tak?

25.07.2017 14:09
12
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju

Do trola Lutza:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1513777692015243&id=100001490799433

Marze byś kiedyś sie opamiętał i napisał - przepraszam, myliłem sie.

post wyedytowany przez Cainoor 2017-07-25 14:40:19
25.07.2017 15:14
12.1
Drackula
170
Bloody Rider

wytyczne z nowogrodzkiej nie obejmuja slownictwa zawierajacego slowa: Przepraszam, mylilem sie itp

post wyedytowany przez Drackula 2017-07-25 15:17:05
25.07.2017 15:28
12.2
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

Czyli lutz myśląc, że jest taki inteligentny, niezależnie myślący i nie poddający się medialnej propagandzie tak naprawdę robił za pożytecznego idiotę ruskiej propagandy?

Też mam newsa: Kolumb odkrył Amerykę.

25.07.2017 15:38
12.3
kombinator
65
The Doctor

Zdurnieć można od tego trollowania politycznego w sieci.
Rozpleniło sie to jak zaraza.
A retoryka mediów prorzadowych faktycznie już do złudzenia przypomina tą z PRL-u.
Tam też było o sponsorowaniu opozycji przez zgniły zachód itp itd.
W zasadzie to można by puścić w TVPis Urbana sprzed lat i byłoby dokładnie to samo co mówi Holecka, Rachoń, Pereira i inne tuzy tuby propagandowej

25.07.2017 18:24
12.4
Ahaswer
59
ciwun

Ludzie tacy jak Lutz nie przepraszają.

25.07.2017 21:02
12.5
Lutz
155
Legend

Chryste panie, astroturfing to technika manipulacji a teraz sie okazuje ze astroturfing to praktycznie nazwa własna botów na Twitterze.

25.07.2017 15:24
13
odpowiedz
3 odpowiedzi
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydencki-minister-protesty-nie-byly-powodem-weta,759636.html

I to by było na tyle jeśli chodzi o słuchanie obywateli i liczenie się z ich zdaniem przez prezydenta.

Okazuje się że protesty były NIEPOTRZEBNIE! I nie miały wpływu na decyzję Andrzeja. A może znowu Adriana? Ulica to totalna opozycja która chce obalić rząd.

25.07.2017 15:31
13.1
Iselor (Łódź)
99
Generał

Obecnie nie jest to takie proste. Kto bowiem protestuje? Gdyby to była faktycznie "ulica" to można by jej słuchać. Obawiam się jednak - a wszystko na to wskazuje - że to były dobrze zorganizowane, na pewno nie spontaniczne protesty KODziarzy, wrzeszczącej opozycji i innych kuglarzy tego pokroju.

25.07.2017 15:50
13.2
Drackula
170
Bloody Rider

dokladnie! Soros calkiem niezle placi, dniowka to 150 PLN. Czyli nic nie robisz a zarobisz.

25.07.2017 16:19
13.3
Beret z antenką
34
Generał

Trwa wojna w obozie bolszewików więc Adrian nie może tak jednoznacznie stwierdzić że wpływ na jego decyzje m.in. mieli spacerujący po ulicy ubecy, esbecy, terroryści, sodomici, wdowy esbeckie, resortowe dzieci, cykliści, islamscy uchodźcy, kanalie, Niemcy z PO bo jego pisowscy przeciwnicy by go zaorali od razu. Adrian musi być czujny bo jego nowy wróg jest jak bestia :D

dokladnie! Soros calkiem niezle placi, dniowka to 150 PLN. Czyli nic nie robisz a zarobisz.
No właśnie, a potem za te pieniądze stoją w bramach i wódke piją! Zbóje i ubecy.

25.07.2017 16:24
14
odpowiedz
Beret z antenką
34
Generał

A jednak Lutz jest botem

Jedynym botem na tym forum jest wysiak

25.07.2017 18:20
15
odpowiedz
3 odpowiedzi
Bukary
149
Senator

Gowin jednak niewzruszony niczym spiżowy pomnik:

Wylano tu na mnie morze hejtu. Liczono, że ulegnę presji, rząd się rozpadnie, establishment wróci do władzy. Wytrzymałem. Dobra Zmiana trwa.

https://mobile.twitter.com/jaroslaw_gowin?lang=pl

Wytrzymał! Heroizm godny podziwu. Będzie można dalej głosować i nie klaskać.

post wyedytowany przez Bukary 2017-07-25 18:22:36
25.07.2017 18:41
15.1
1
EnX
105
White Dragon

Gowin to człowiek guma, zawsze się odpowiednio nagnie, a potem wróci do swojej pierwotnej pozy.

25.07.2017 19:24
15.2
2
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Wylano tu na mnie morze hejtu. Liczono, że ulegnę presji, rząd się rozpadnie, establishment wróci do władzy. Wytrzymałem. Dobra Zmiana trwa.

Powiedział członek poprzedniego establishmentu, który przesiadł się do ławek obecnego establishmentu.

26.07.2017 11:15
15.3
1
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Bukary

Doceniam sarkazm, ale spiżowy? Gdyby Wajda żył, to nakręciłby o nim "Człowieka z kauczuku".

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-26 11:16:34
25.07.2017 18:42
16
4
odpowiedz
Ahaswer
59
ciwun

Ja nie mam zaufania do Dudy i nie mam krótkiej pamięci. To od zwycięstwa Dudy w wyborach prezydenckich zaczęło się całe nieszczęście. To Duda wydatnie przyczynił się do zniszczenia Trybunału Konstytucyjnego. Wielokrotnie przemawiał językiem pisowskim czyli obłudnym, zakłamanym, demagogicznym, populistycznym, skrajnym, nierzadko obraźliwym wobec Polaków. Był głuchy na argumenty środowisk od PiS-u niezależnych i na racjonalny przekaz odnoszący się do polskiej racji stanu. Nie miał w sobie poczucia odpowiedzialności, ni godności i honoru.

Teraz solennie mu dziękujemy za to, że po raz kolejny nie złamał Konstytucji. A mógł zabić. Mówię to bez ironii.

Nie, Dudzie nie ufam za grosz. Ale cieszę się, że w obozie wrogów Polski doszło do pewnego rozwarstwienia. Zgadzam się z pisowskimi komentatorami, że to spowolni pochód pisowców ku wprowadzeniu w Polsce nowego (starego) ustroju.
Innymi słowy: wczoraj stało się coś dla Polski pozytywnego. Polacy poczuli chwilową ulgę od tego poczucia bezsilności, które w nas z miesiąca na miesiąc narastało. A jednocześnie zdrajcy uświadomili sobie, że tak łatwo z nami, Polakami, im nie pójdzie. Widzieliśmy i czuliśmy ich zaskoczenie, konsternację i strach. Z ich twarzy poznikały pogardliwe uśmieszki szatniarza mówiącego: "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi". Postbolszewicy poczuli, że naród może stawić im opór.

Teraz pytanie czy oszukani pisowcy, zdradzeni o świcie, rozjuszeni, w ataku furii znanej z wystąpień Kaczyńskiego wypowiedzą Polakom otwartą wojnę i pójdą na bagnety. W akcie zemsty, z powodu kolejnego upokorzenia. I tutaj wiele zależy od postawy Dudy. W jego nawrócenie nie wierzę, choć mogę się mylić, ale wierzę w to, że konfliktowi pisowcy znowu zaczną żreć się we własnym gronie, jak to drzewiej bywało. A osłabiony i wykrwawiający się wróg Polski to dobra dla Polski perspektywa.

Ale na koniec dodam, że nigdy nic nie jest takie proste jak się wydaje. Nawet Dudy nie skreślam całkowicie i niejako, jako obywatel, daje mu szansę na stanie się prezydentem Polski. Wszyscy znamy historię zdrajcy Jana Sobieskiego, ale to był pewien rozdział w jego życiorysie, później potrafił się też odnaleźć w nieco pożyteczniejszej roli.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-25 18:47:21
25.07.2017 19:52
17
odpowiedz
3 odpowiedzi
Świadomy_
3
Legionista

Nowy sondaż. Prawo i Sprawiedliwość zyskuje i jest zdecydowanie na prowadzeniu. Platforma daleko w tyle.

https://wpolityce.pl/polityka/350294-nowy-sondaz-prawo-i-sprawiedliwosc-zyskuje-i-jest-zdecydowanie-na-prowadzeniu-platforma-daleko-w-tyle-sprawdz-wyniki

Niektórzy tutaj jeszcze tego nie rozumieją. Nie rozumieją tego że PiS to jedyny wybór dla Polski. Odmowa przyjmowania islamskich najeźdźców i kwitnąca gospodarka mówią same za siebie.

Chwała wielkiej Polsce!

25.07.2017 20:23
17.1
DanuelX
76
Kopalny

Ależ ja doskonale rozumiem #pincetplus.

25.07.2017 21:05
17.2
Flyby
158
Outsider

Popisz se na płocie (własnym) - te hasełka.. Tak czy owak rozbawiłeś mnie.. mam nadzieję że "świadomie", o świadomy ;)
..i sprawdź jak tam z twoim "pincetplus" - podobno jakieś obostrzenia wprowadzają ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-25 21:08:45
25.07.2017 21:57
17.3
Runnersan
165
Senator
post wyedytowany przez Runnersan 2017-07-25 21:58:05
25.07.2017 20:07
18
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Drackula
170
Bloody Rider
25.07.2017 21:20
25.07.2017 21:25
18.2
1
DanuelX
76
Kopalny
25.07.2017 22:16
18.3
1
Bukary
149
Senator

Ale żona cezara powinna być przecież wolna od wszelkich podejrzeń!

26.07.2017 01:39
18.4
Flyby
158
Outsider

Ale żona cezara powinna być przecież wolna od wszelkich podejrzeń!

..i pewnie jest ;) Myślę że to "żona cezara", dalej rozbraja armię posiłkując się CBA ;)

25.07.2017 22:34
19
odpowiedz
5 odpowiedzi
Świadomy_
3
Legionista

Odkąd PiS jest u władzy, czyli od końca 2015 prestiż i szacunek dla Polski wzrósł jak nigdy wcześniej w historii III RP. A ma to związek oczywiście z decyzją o odmowie przyjmowania islamistów. Wystarczy wejść na jakikolwiek filmik na YouTube który jest o tym temacie, aby się przekonać jak ludzie z Zachodu szanują Polskę za tę decyzję. Komentarze pod takimi filmami są takie: "I respect Poland", "I love Poland", "God bless Poland". Zresztą to nie tylko YouTube. Ale np. jedno z największych for internetowych na świecie, które ma 4 miliony wejść dziennie - Godlikeproductions.com . Tam Polska jest 100% popierana. A co do filmiku, to np. ten:

https://www.youtube.com/watch?v=C_BjPy19bYs

25.07.2017 22:36
19.1
DanuelX
76
Kopalny

I to się nazywa bogoojczyźniany onanizm :D

25.07.2017 22:40
19.2
1
Runnersan
165
Senator

Taakk... Prestiż i szacunek. A teraz opowiedz, która sprawa podnoszona przez Polskę na forum międzynarodowym została załatwiona pozytywnie?
Poklepywanie po plecach przez anonimowych ludków w internecie to tak jak dawanie plusików na tym forum. Fajnie jak dostajesz, ale w gruncie rzeczy nic nie daje.

EDIT: Za poprzedniego rządu też ludzie dawali dużo lajków pod filmikami z husarią. :)

post wyedytowany przez Runnersan 2017-07-25 22:43:21
25.07.2017 22:48
19.3
1
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Husaria zawsze na propsie.

25.07.2017 22:49
19.4
8
Yoghurt
57
Legend

1. Staraj się brzmieć w stu procentach poważnie.
2. Podaj w argumentacji godlikeproductions.
3. Dziw się, że nikt cię nie słucha.
4. W złości załóż husarskie skrzydła z gęsiego pierza i starych resorów od Kamaza, a potem odpal Rotę na cały regulator. Przy słowie "Niemiec" wzdrygnij się i spluń przez lewe ramię.
5. Krzyknij mamie, żeby dziś nie robiła ci kolacji, bo byłeś z kolegami na kebsie.
6. Odpal na tubie filmik Maxa Kolonko dyskutującego z Marianem Kowalskim, a potem dorzuć jeszcze szarżę hoolsów Legii na ukraińskich kiboli z podkładem "O fortuna" w tle. Masturbuj się przy tym szaleńczo, zanim mama każe ściszyć.
7. Idź spać. Do snu rzuć jeszcze okiem na newsy z Warszawskiej Gazety na telefonie.
8. Śnij o podboju Lwowa, Wilna, Moskwy i bombardowaniu Brukseli.
9. Przebudź się z krzykiem o 3 w nocy po zobaczeniu w nocnej marze wyszczerzonych kłów islamistów. To pewnie po tym kebabie.
10. Śpij spokojnie dalej po zmówieniu trzech zdrowasiek. Zamień obowiązkowo "błogosławiony owoc żywota twojego Jezus" na "Jarosław".

Powyższe powtarzać do ukończenia 20 roku życia.

post wyedytowany przez Yoghurt 2017-07-25 22:51:25
26.07.2017 01:15
19.5
Drackula
170
Bloody Rider

w kazdej czesci jakis jelop sie pojawia. A moze to ten sam wraca jak bumerang :)

25.07.2017 22:46
21
1
odpowiedz
DanuelX
76
Kopalny

Czepiacie się! Ja się tam cieszę, że kolejny pocieszny młodzian dołączył do naszej wesołej kompanii.

25.07.2017 23:23
22
odpowiedz
13 odpowiedzi
Świadomy_
3
Legionista

Wielu z was naprawdę nie rozumie, że gdyby nie decyzja PiS-u o nie przyjmowaniu islamistów, to byłoby już po Polsce. Gdyby Polska przyjęła choćby 1000 uchodźców, za 10 lat byłoby ich kilka tysięcy, bo islamiści rozmnażają się bardzo szybko.

Niemcy i Francja... Tych krajów już nie ma. Nie ma. Są skończone. Za 10-20 lat islamiści przejmą tam władzę drogą demokratyczną, tak jak zrobił to Hitler w latach 30-tych ubiegłego wieku.

Polecam to wideo, które dla wielu będzie terapią wstrząsową i obudzi wielu z was:

https://www.youtube.com/watch?v=Bg-6InX2Qo0

25.07.2017 23:28
22.1
4
Beret z antenką
34
Generał

Klasycznie:

A to bardzo ciekawe co pan mówi.
Bardzo bardzo panu dziękuje
Ładnie pan dziś wygląda
Do widzenia panu

26.07.2017 00:00
22.2
3
DanuelX
76
Kopalny

Jak już wklejamy panów nie do końca stabilnych.

26.07.2017 00:10
22.3
2
Bukary
149
Senator

Swiadomy, wybacz, ale nikt cię tu poważnie nie będzie traktował, skoro gadasz takie rzeczy.

Masz bardzo uproszczoną wizję świata.

Starałem się być miły.

26.07.2017 01:17
22.4
3
Drackula
170
Bloody Rider

skoncz tu pisac o islamistach albo poleca twoje posty

26.07.2017 04:18
22.5
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Świadomy --->

Wielu z was naprawdę nie rozumie, że gdyby nie decyzja PiS-u o nie przyjmowaniu islamistów, to byłoby już po Polsce.

I dlatego chcesz nam to wytłumaczyć na zasadzie ignotum per ignotum? Niewiele to ma wspólnego ze świadomością, ale sporo z koszmarem, który Ci się śni. Zapytam więc wprost:

1. Czy ludzie żyją na jednej planecie?
2. Czy tę planetę ogrzewa jedna gwiazda?
3. Czy homo sapiens to jeden gatunek?

Jeśli odpowiesz na te pytania twierdząco - to swój koszmarny sen ocenisz na jedynkę.

post wyedytowany przez Angelord 2017-07-26 04:18:41
26.07.2017 07:56
22.6
Mat3iz
109
Unknown

Pis pisem, dobra zmiana dobrą zmianą ale niech jednak ta inna cywilizacja zostanie u siebie.

26.07.2017 10:04
22.7
Hansvonb
157
Res ad triarios venit

a tu masz pełnię prestiżu i szacunku z twojej ukochanej hAmeryki w postaci:

analizy Moody’s: "Rządy Czech i Polski: profil kredytowy Czech jest silniejszy niż Polski, wspiera go niższy poziom długu i bardziej stabilna polityka"

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22150201,agencja-moody-s-porownala-polske-z-czechami-i-nie-wypadlismy.html

26.07.2017 10:10
22.8
DanuelX
76
Kopalny

Zawsze wypadaliśmy blado na tle pepików - weselsi są i piwo nawet mają lepsze.

26.07.2017 10:15
22.9
Hansvonb
157
Res ad triarios venit

Rozmarzyłem się: czeskie piwo plus knedliki - mniam.

26.07.2017 10:51
22.10
Matysiak G
114
bozon Higgsa

I jeszcze 80% ateistów, niezłe kino i literatura. No i ten przemysł porno. Tylko morza brak.

Patrz Mat3iz, oni mówili to samo, kiedy nasze bomby spadały im na głowy.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-26 11:01:19
26.07.2017 12:24
22.11
Mat3iz
109
Unknown

Matysiak G - ja nikomu bomby na głowę nie zrzucałem. I nie mam zamiaru ponosić za to odpowiedzialności. Nie kosztem bezpieczństwa :)

Ludzie którzy są za przyjęciem uchodźców do Europy są tak samo zaślepieni jak zwolennicy Dobrej Zmiany. Tylko pod nieco innym kątem. Trochę zdrowego rozsądku.

post wyedytowany przez Mat3iz 2017-07-26 12:25:12
26.07.2017 12:29
22.12
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Ty nie, ale wojska twojego kraju były w Iraku i Afganistanie i uczestniczyły w destabilizacji regionu. Nie namawiam cię do zgody na przyjmowanie uchodźców. Natomiast nie masz prawa udawać, że to problem Włoch, czy Francji w momencie, kiedy Polska walnie się przyczyniła do jego powstania. Niech twój sprzeciw będzie uczciwy.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-26 12:30:55
26.07.2017 12:57
22.13
Mat3iz
109
Unknown

Ja niczego nie udaje - w sumie, dla mnie problemem nie jest to, że oni chcą tutaj przyjechać - mogą se chcieć. Największym dla mnie problemem są "postępowi" ludzie Europy, którzy chcą ich przyjąć głupio wierząc w to, że zasymilują się z naszym społeczeństwem.

26.07.2017 10:14
23
1
odpowiedz
7 odpowiedzi
Hansvonb
157
Res ad triarios venit

Pełen szacunek i prestiż międzynarodowy za omijanie procedur legislacyjnych:

Ministerstwo sprawiedliwości twierdzi, że konsultowało z prezydentem swoje ustawy o sądach. Co innego mówił sam Andrzej Duda.

To było konsultowane na etapie tworzenia tych zapisów - mówił w TVN24 wiceminister Michał Wójcik.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22150692,andrzej-duda-klamie-kolejny-wiceminister-uderza-w-prezydenta.html

Państwo prawa pełną gębą - projekt zera zgłoszony jako poselski...

I ktoś jeszcze śmie udawać, że bajanie o praworządności obecnego układu jest czymś więcej niż bajką dla sprzedajnego suwerena.

26.07.2017 10:53
23.1
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Ale to prawda, że Duda Kłamie. Zgłaszał poprawki do projektu, którego nie przeczytał?

Tym niemniej należy przypomnieć polskie przysłowie: Diabeł ornat założył i ogonem na mszę dzwoni.

Posłowie PiS narzekają, że ich okłamano? Paradne.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-26 10:54:48
26.07.2017 10:58
23.2
Runnersan
165
Senator

Może nie kłamać, bo on zgłaszał poprawki do gotowej ustawy, była w internecie, każdy mógł przeczytać.

Zapewne chodzi o etap kiedy to zwykli posłowie specjaliści od wszystkiego tylko nie prawa przygotowywali konkretne zapisy. Z samego prestiżowego punktu widzenia, jeśli chcesz przyciąć uprawnienia głowie państwa to powinieneś jednak to skonsultować z wspomnianą głową państwa, a nie opowiadać w TV co zrobi, albo czego nie zrobi prezydent, bo przecież jest notariuszem (jak to ładnie Ziobro opowiadał, tylko trochę owinął w bawełnę)

Może też to jak odwrócono poprawkę prezydenta do KRS go zirytowało...

26.07.2017 11:03
23.3
Matysiak G
114
bozon Higgsa

To jest oczywiste, że Andrzejowi się nie właczył tryb "mąż stanu" - bo wtedy byłoby 3 x veto - tylko procedura "chcieli mnie wydymać, to im pokażę".

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-26 11:10:52
26.07.2017 11:05
23.4
1
DanuelX
76
Kopalny

Ważne, że PiSowi kopią się po kostkach pod stołem. Lud "dobrej zmiany" ciężko znosi takie rozłamy - znów się sypną jak wszystkie rządy w których paluchy maczali Kaczyńscy i sk. Ci ludzie nie są genetycznie zbudowani do tworzenia czegokolwiek.

26.07.2017 11:18
23.5
Matysiak G
114
bozon Higgsa

I ta prawidłowość sprawdza się z zadziwiającą regularnością.

Jak Duda sobie nagrabił rozwałką TK, klepnięciem ustaw o prokuraturze, zgromadzeniach, lex szyszko, obrocie ziemią rolną itd. więc trudno czuć mi do niego zaufanie i sympatię, tak z pewną satysfakcją słucham rzecznika kancelarii czołgającego Patryka Jakiego i Marka Suskiego.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22150871,rzecznik-prezydenta-uderza-w-ziobrystow-mam-nadzieje-ze-nie.html#MT

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-26 11:26:43
26.07.2017 11:39
23.6
Yoghurt
57
Legend

Ostatnim razem tez wszystko pierdyknęło przez wymachującego papierami i długopisami Ziobrę, chichot historii pewnie słychać aż w Bangladeszu.

26.07.2017 12:33
23.7
USSCheyenne
50
Wiedźmin 3

Szybko to teraz nie pierdyknie. Mają o wiele więcej do stracenia niż wtedy. Przyjęli zbyt dużo ustaw, które błyskawicznie wystrzelą im w twarz przy oddaniu władzy. Dlatego jeszcze długa droga i wiele protestów przed nami.

26.07.2017 11:24
24
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Hansvonb
157
Res ad triarios venit

kurwizja przechodzi samą siebie :D

Dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz zwrócił uwagę na jeden szczegół: Sklepowicz był oficerem służb PRL, dokładnie Wojskowej Służby Wewnętrznej.

"Jak tu nie kochać polskiej prawicy, skoro oficer WSW występuje jako autorytet TVP Info" - pisze Cenckiewicz. I apeluje: "Kochani dziennikarze! Zanim zaprosicie kogoś w aurze autorytetu do TV i radia, to wpiszcie nazwisko w katalogi IPN".

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22150802,byly-oficer-peerelowskich-sluzb-autorytetem-tvp-info-jak-tu.html#BoxNewsLinkImg&a=167&c=96

post wyedytowany przez Hansvonb 2017-07-26 11:24:52
26.07.2017 11:40
24.1
2
USSCheyenne
50
Wiedźmin 3

On na pewno rozwalał PRL od środka!

A na serio, nie ma w tym żadnego przypadku, że postkomuchów najwięcej jest w pisie i wśród zwolenników pisu.

26.07.2017 11:53
24.2
Yoghurt
57
Legend

Jeśli już nawet taki długoletni sprzymierzeniec jak IPN śmieje się z Ministerstwa Praw... pardon, TVP, zarówno prezes PiSocu jak i jego nadworna tuba musem dostali choć niewielkiego rozstroju żołądka.

Tylko jak teraz się doczepią do Cenckiewicza, skoro to on nagłośnił Bolka?

26.07.2017 12:25
24.3
Flyby
158
Outsider

kurwizja przechodzi samą siebie :D

Razem z "rasową czystością" IPN

26.07.2017 14:00
25
odpowiedz
4 odpowiedzi
Świadomy_
3
Legionista

Nagonka na ministra Antoniego Macierewicza. W świat poszedł „fake news” o przeszukaniu w MON

http://niezalezna.pl/102960-nagonka-na-ministra-antoniego-macierewicza-w-swiat-poszedl-fake-news-o-przeszukaniu-w-mon

26.07.2017 14:15
25.1
5
Cainoor
187
Mów mi wuju

Warto w takich chwilach przypominać, do kogo należy portal niezalezna.pl

Srebrna (spółka)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Srebrna_(sp%C3%B3%C5%82ka)

post wyedytowany przez Cainoor 2017-07-26 14:17:16
26.07.2017 15:54
25.2
1
kombinator
65
The Doctor

Po Macierewicza to przyjdzie sąd polowy a nie cba

26.07.2017 16:24
25.3
1
Flyby
158
Outsider

Jak będziesz się tak niezdrowo podniecał Świadomy, "nagonkami" -
to wyjdą z nich takie występy:

http://m.newsweek.pl/polska/polityka/borys-budka-napastnik-chcial-go-zabic-w-biurze-po-w-opolu-,artykuly,413780,1.html

..i tak nawiasem, czytując "niezależną", zostaniesz "nieświadomym" ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-26 16:30:25
26.07.2017 18:56
25.4
blood
168
Senator

Całe szczęście, że nie został zamordowany jak niegdyś poseł PiS w Łodzi.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_na_biuro_poselskie_PiS_w_%C5%81odzi

26.07.2017 17:59
26
1
odpowiedz
8 odpowiedzi
Flyby
158
Outsider

Takie sobie pytanie:
Jak będzie wyglądało dalsze pisanie ustaw o KRS i SN przez Dudę -
pod dyktando Ziobry, czy też nie?
Póki co, Duda usiłuje sprawiać wrażenie "niezależności" w tym względzie a jak będzie naprawdę?

26.07.2017 18:14
26.1
Angelord
80
sic me servavit Apollo

To jedna z wersji:

http://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/307259903-Dorn-Relacje-palacu-z-PiS-to-splyw-rzeka-bez-powrotu.html#ap-5

Ale mi to cuchnie ustawką --->

Zbyt oficjalnie np. Warzecha i RAZ wołali o weto i cieszyli się zeń. Pelikany już ich wyklęły, ale Panowie nie są durniami i bez przecieków nie ryzykowaliby "cywilnej śmierci".

26.07.2017 18:43
26.2
1
Flyby
158
Outsider

Nie da się ukryć, Angelord że Dorn ma swoje racje w całokształcie widzenia ustaw o KRS I SN i inicjatywy prezydenckiej ;)
Co to daje opozycji i protestującym? Rozwinięcie i sprawdzenia na sobie starego porzekadła - "nie kijem go, to pałką", wraz z utratą resztek normalności ;)
A Duda pozostanie tym czym był - Dudą ;)

Może jakiś bardziej optymistyczny scenariusz?

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-26 18:47:25
26.07.2017 18:55
26.3
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Optymistyczno-gdybologiczny:

Występ Kaczyńskiego uzmysłowił co bardziej mądrzejszym prawakom, że niezależnie od chwilowej koniunktury ta formuła, ze względu na mentalne mankamenty i wiek "wodza", powoli się wyczerpuje. PiS nie ma kadr - a jak już, to są to głównie "bardzo mierni, ale fanatycznie wierni" - nie mają zatem z kogo tworzyć "nowych elit", a dotychczasowe, niezależnie od światopoglądu, nie chcą mieć z PiSem wiele wspólnego. Obrzęd z przepychającym ustawy kolanem "Piotrowiczem" oraz obywatelska mobilizacja mogły być ostatnią kroplą - i dotarło, że to już równia pochyła. Dogadali się z Dudą i coś kombinują. Jak Kaczyńskiego zabraknie, to PiS idzie przecież w proch z automatu i co oni zrobią. No, chyba że Krycha przejmie schedę po prezesie - wówczas może być grubo:-)

26.07.2017 19:16
26.4
Flyby
158
Outsider

Dogadali się z Dudą i coś kombinują.

Tak by to wyglądało z oglądu sytuacji - patrząc "chłodnym okiem" . Zakładając przy tym że Duda jest na tyle inteligentny że tak właśnie sytuację rozeznaje. ;)
Co nadal trąci wszystkim tylko nie optymizmem ;)
Zbyt duży margines na "jakoś to będzie"..

26.07.2017 19:33
26.5
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Zbyt duży margines na "jakoś to będzie"..

Jejciu, politycy są w większości kretynami, publicyści zarabiają na tym, że wmawiają politykom danej opcji, iż ci kretynami nie są, ale tamci z innej frakcji są. Z kretynami trudno się rozmawia, więc zawsze margines "na jakoś to będzie" pozostaje szeroki, uwarunkowany "Carycą Suskiego", "San Escobarem" Waszczykowskiego, "Sześcioma Królami" Petru czy "Konstytucjom" Dudy.

26.07.2017 19:38
26.6
Flyby
158
Outsider

Chyba że tak, Angelord..

26.07.2017 19:54
26.7
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

czyli duda wygrał bitwę, przerżnął wojnę?
w sumie, Dorn zdaje się mieć rację.

ale jak tu z gracją wycofać się z inicjatywy?
moze stworzyć projekt, ale potem powiedzieć, że to tylko warunki dla rządu, bo "rząd bierze odpowiedzialność, a suweren to parlament" :D

bo jakos w pójście za Dudą polityków PiS nie wierzę. nie teraz. nawet jeśli nie wiemy, co tam pod dywanem się dzieje

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-07-26 19:55:42
26.07.2017 20:17
26.8
Angelord
80
sic me servavit Apollo

co tam pod dywanem się dzieje

Albo totalny superteatr, albo idą w totalny split - w opcję impulsu "ego" Adriana nie wierzę.

26.07.2017 18:49
27
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Runnersan
165
Senator

Nagonka na ministra Antoniego Macierewicza. W świat poszedł „fake news” o przeszukaniu w MON

Przecież to puściło Do Rzeczy. Oni nie słyną z bycia pro PO czy Nowoczesna, tylko raczej są przychylni PiS.

26.07.2017 19:20
27.1
Flyby
158
Outsider

Mielenie na zasadzie a nuż coś fajnego w tryby propagandy wpadnie.
Czyli "wywoływanie wilka z lasu", choć nie musi to być "wilk", może to być zając postrzelony w zadek ;)

26.07.2017 18:58
28
2
odpowiedz
18 odpowiedzi
Ahaswer
59
ciwun

1 sierpnia ulicami Warszawy przejdzie marsz ONR, organizacji odwołującej się do ideologii i tradycji faszystowskiej. Nie wiem czy podczas tego marszu (jak rozumiem, celebrującego rocznicę zwycięstwa nad siłami Polski podziemnej) maszerujący będą zamawiać pięć piw.
Wiem, natomiast, że władza pisowska tego rodzaju ludzi i środowiska popiera. I to cholernie dużo mówi o władzy pisowskiej.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-26 18:59:00
26.07.2017 19:08
28.1
Angelord
80
sic me servavit Apollo

1 sierpnia ulicami Warszawy przejdzie marsz ONR

I bardzo dobrze! Wielka Polska z Plejstocenu! Mamuty są nasze! Homo habipis! Tusk, Timmermans, Soros – ręce precz od Mamutów!

26.07.2017 19:34
28.2
1
Flyby
158
Outsider

Władza pisowska popierała i poprze wszystko, co będzie ją legitymowało, w ten czy inny sposób.
Tak już zresztą robiła nie będąc jeszcze władzą - broniąc kiboli.
Teraz spora część kiboli, obrosła w koszulki i znaki nacjonalistycznych organizacji i może sobie pomaszerować - celów sporo.
Od wszelkiego rodzaju "brudasów", poprzez Ukraińców, Niemców i co tam stanie na drodze, łącznie z rodzimymi "lewakami". Czeka Wielka Polska.

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-26 19:35:53
26.07.2017 19:38
28.3
Świadomy_
3
Legionista

Jak masz problem odnośnie tego, że patrioci organizują sobie marsz aby wyrazić miłość do Polski i szacunek do poległych bohaterów Powstania Warszawskiego, to wiele mówi o tobie, i to w negatywnym znaczeniu.

26.07.2017 19:45
28.4
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Czeka Wielka Polska

Namolnie uzupełnię - z Plejstocenu.

BTW - A gdyby ktoś chciał polemizować, to tradycja ustna - patriotyczna - w moim rodzie, przekazywana od czasów mojego prapraprapra- etc. - dziadka jasno określa moje prawo do tych ziem, które potem zawszeni imigranci nazwali Rzeczpospolitą.

post wyedytowany przez Angelord 2017-07-26 19:46:26
26.07.2017 19:45
28.5
3
Flyby
158
Outsider

patrioci organizują sobie marsz aby wyrazić miłość do Polski

Uderz w bębenek, pałeczka się odezwie ;)
Spokojnie patrioto, nasze uwagi tyczą się ONR i podobnych organizacji - nie święta poległych bohaterów..

..i dodam - w innym stylu niż to robi Agnelord - Powstańca Warszawskiego miałem w rodzinie, byli też żołnierze Andersa, AK, był młody podchorąży Wojska Polskiego co zginął w Oświęcimiu -
więc jeżeli taki z ciebie patriota, to mi salutuj..

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-26 20:08:07
26.07.2017 19:50
28.6
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Świadomy_ --->

miłość do Polski

Twoja Polska to miłość do Twojego Allaha. Te ziemie, to nie żadna Polska, ale moja tradycja, narodowa, rodzinna od czasów Plejstocenu. Nawieźli tu jakieś swoje sentymenty, choroby, pobudowali meczety/kościoły i nie chcą się asymilować. Spadaj na swoją sawannę!

post wyedytowany przez Angelord 2017-07-26 19:51:35
26.07.2017 20:13
28.7
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Flyby --->

i dodam - w innym stylu

Szkoda słów i wspomnień dla nieŚwiadomego swej roli trolla;-)

post wyedytowany przez Angelord 2017-07-26 20:13:47
26.07.2017 20:17
28.8
Flyby
158
Outsider

Wydawał się przejęty swoją rolą - tacy też są Angelord. Być może się myliłem.

26.07.2017 20:21
28.9
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Wydawał się przejęty

Kasą. Zlustrują wyrywkowo jego dokonania i wygarną, że guzik namieszał.

26.07.2017 20:23
28.10
DanuelX
76
Kopalny

Dziadek Piłsudski wiedziałby co z naziolami zrobić.

26.07.2017 20:31
28.11
Świadomy_
3
Legionista

To że jestem patriotą to od razu jestem trollem? Zalecam trochę wyobraźni. Polskę mam głęboko w sercu, jestem dumny z bycia Polakiem.

Jeśli to prawda co mówisz Flyby, to wielki szacunek dla ciebie. Miałem okazję osobiście rozmawiać z kilkoma powstańcami, i zawsze było to dla mnie wielkie przeżycie emocjonalne.

26.07.2017 20:37
28.12
2
DanuelX
76
Kopalny

Problem jest taki, że nie ma w tobie ani ONRze ani krzty patriotyzmu. Jesteście tak samo szkodliwym rakiem na polskim narodzie.

26.07.2017 20:40
28.13
1
Bukary
149
Senator

Świadomy:
Jak masz problem odnośnie tego, że patrioci organizują sobie marsz aby wyrazić miłość do Polski i szacunek do poległych bohaterów Powstania Warszawskiego, to wiele mówi o tobie, i to w negatywnym znaczeniu.

Tak się często bawią twoi "patrioci":
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/77460,faszystowskie-gesty-w-myslenicach.html

I jeśli uważasz, że ideologia faszystowska może w dobry sposób służyć wyrażaniu patriotyzmu w Polsce, jesteś, delikatnie rzecz ujmując, głupcem.

I znowu starałem się być miły.

26.07.2017 20:40
28.14
Runnersan
165
Senator

Świadomy czy jesteś świadomy, że ta organizacja była zdelegalizowana w II RP? Czy wiedziałeś, że niektórzy jej członkowie (albo ich odłamów) II wś przesiedzieli w obozach w Anglii.

26.07.2017 20:47
28.15
Świadomy_
3
Legionista

DanuelX

Nie mam zamiaru cię przekonywać do tego że jestem patriotą, bo to czy ty w to uwierzysz czy nie, nie ma dla mnie znaczenia. Ważne jest to co ja czuję wobec Polski.

26.07.2017 20:47
28.16
Flyby
158
Outsider

Ech, to prawda, Świadomy - choć nie powinienem tutaj podpierać swojego patriotyzmu, wspomnieniami rodzinnymi - tak jak napisał Angelord. Dość.
..Dodam Świadomy - to co wyżej napisali: DanuelX, Bukary, Runnersan o ONR i ideologii faszystowskiej, też jest prawdą - miej to na względzie kształtując swój patriotyzm.

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-26 20:54:05
26.07.2017 20:53
28.17
Świadomy_
3
Legionista

Bukary

Odcinam się oczywiście od skrajnych ekscesów typu gesty faszystowskie. To owszem jest złe. Ale wydaję mi się że sam marsz zaplanowany w Warszawie to nic złego.

26.07.2017 20:56
28.18
1
Bukary
149
Senator

Ale wydaję mi się że sam marsz zaplanowany w Warszawie to nic złego.

Świadomy, cieszę się, że nie popierasz faszyzmu w wydaniu ONR-owskim. Pamiętaj jednak, że organizacja o faszystowskiej podszewce będzie maszerować, żeby - rzekomo - uczcić Polaków poległych w walce z faszystami.

Nie dostrzegasz absurdu całej sytuacji? Wszystko jest według ciebie w porządku?

26.07.2017 22:50
29
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju
26.07.2017 22:54
29.1
7
USSCheyenne
50
Wiedźmin 3

Mgr przyłębska nawet nie udaje, że jest sędzią tylko kolejnym urzędnikiem wykonującym polecenia służbowe partii. Dno.

26.07.2017 22:58
29.2
6
Bukary
149
Senator

Pamiętacie, jak ci, którzy "nie głosowali na PiS", psioczyli ciągle, że TK był upolityczniony za czasów PO?

No to ja się pytam: gdzie jesteście teraz, świętoszki? Czemu nie protestujecie? :P

26.07.2017 23:04
30
4
odpowiedz
1 odpowiedź
DanuelX
76
Kopalny

Zagadka rozwiązana!

26.07.2017 23:06
30.1
1
Bukary
149
Senator

LOL

26.07.2017 23:35
31
odpowiedz
1 odpowiedź
Iselor (Łódź)
99
Generał

ONR niech sobie maszeruje. Skoro Panowie z Komunistycznej Partii Polski mogą to oni też, a co tam. Czy od tych marszy wzrasta im poparcie? No nie.

Duda cholernie mocno ryzykuje. Przy takim zachowaniu raczej przekreślił swoją szansę na to że PiS wystawi go w kolejnych wyborach prezydenckich....choć te dopiero za trzy lata. Trzeba jednak pamiętać że jego żona na pewno ma na niego jakiś wpływ, zaś teść, profesor UJ, też raczej jest bliżej lewicy niż prawicy. Nie wierzę że nie ma "rozmów przy rodzinnym stole". Możliwe scenariusze:
1. Duda jest przekreślony a swoją szansę wykorzystuje jego wewnętrzny wróg: Ziobro. I kandyduje na Prezydenta.
2. Duda godzi się z PiSem a ci znów go wystawiają, głównie z powodu wewnętrznych braków kadrowych.
3. Duda kreuje nowy twór polityczny i startuje z jego poparciem jako przeciwwaga dla PiSu.

W przypadku 1 punktu nie wiadomo co zrobi sam Duda ale wg mnie Ziobro, wiecznie marzący o prezydenturze jest zbyt kontrowersyjny i zbyt mało charyzmatyczny. Punkt 2 ma o tyle poparcie że w PiSie zasiada głównie banda upośledzonych głupców, miernych, biernych, ale wiernych. Punkt trzeci jest dosyć racjonalny bo Duda jest relatywnie młody, wciąż do zaakceptowania przez sporą część elektoratu PiS, przez gowinowców, a nawet większość kukizowców czy kucy Korwina. Angelord słusznie zauważył że Kaczafi nie jest młody i gdy on odejdzie na Pola Elizejskie PiS pewnie szlag trafi.

27.07.2017 11:31
31.1
Matysiak G
114
bozon Higgsa

4. PiS przegrywa wybory parlamentarne (co w przypadku PiS oznacza też wygraną bez samodzielnej większości) i Andrzej Duda jest dla nich ostatnią deską ratunku.

5. PiS sromotnie przegrywa wybory parlamentarne, a następny układ rządzący usuwa Dudę z urzędu i stawia przed Trybunałem Stanu.

Nie bawiłbym się w prognozowanie co będzie za trzy lata, skoro poniedziałkowe weta zaskoczyły wszystkich.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-27 11:34:09
27.07.2017 08:33
32
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
27.07.2017 10:17
27.07.2017 10:58
32.2
1
Bukary
149
Senator

No i proszę. Stare grzechy ubrane w szaty nowe. Moim zdaniem to poważna sprawa, która wymaga powołania komisji śledczej. :P

Petru to śledzą chyba po to, żeby jakiś skandalik obyczajowy wyniuchać. ;)

27.07.2017 11:12
32.3
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Oczywiście jest to skandal. Antykomunizm PiS wynika jak się po raz kolejny okazuje jedynie z faktu, że to nie oni mieli wtedy władzę, a nie ze zrozumienia słabości tamtego ustroju, czy niechęci do jego metod.

Natomiast budzi u mnie pewne pozytywne wrażenie. Policjanci nie mają może luzu w pracy, żeby swoim politycznym przełożonym pokazać gest Kozakiewicza (rachunki same się nie zapłacą), natomiast jest to kolejna po sprawie Stachowiaka sytuacja, w której policjant (no bo skąd wyciekły te nagrania) postanawia upublicznić, co się u niego w pracy odjaniepawla. Warto w tym momencie przypomnieć młodego policjanta oddelegowanego do ochrony zeszlotygodniowych demonstracji, który się zwyczajnie rozpłakal, czy sytuację z Juraty, gdzie mundurowy wysłany do przekonania demonstracji pod bramą prezydenckiej rezydencji do rozejścia dostał oklaski od demonstrantów, kiedy po uprzejmych, acz nieskutecznych próbach wykonania powierzonego zadania przyznał, że doskonale ich rozumie.

Niech PiS dokręca śrubę. Niech się przekona, że wymiana dowództwa nie oznacza lojalności mundurowych.

Chyba, że ten wyciek był jednak inspirowany i jest taki zaowalowanym "Uważaj opozycjo, mamy na ciebie oko". Ale wątpię, bo to za duży samobój.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-27 11:29:44
27.07.2017 14:02
32.4
1
Bukary
149
Senator

No i się dowiedzieliśmy: śledzenie opozycji miało na celu... zapewnienie jej bezpieczeństwa!

https://wiadomosci.wp.pl/pis-ws-inwigilacji-ryszarda-petru-wielokrotnie-lamal-prawo-6148670377494145a

To przecież jasne! Rozjuszone tłumy ubeckich wdów mogły Ryśka rozszarpać!

Dziwne tylko, że mamy dwie wersje intencji: wg PiS-u śledzono Petru, bo łamał prawo; wg policji śledzono Petru, żeby zapewnić mu ochronę. Ergo: policja PiS-u zapewnia przestępcom ochronę. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2017-07-27 14:04:27
27.07.2017 18:10
32.5
1
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

policja zapewnia przestępcom ochronę. ;)

No widzisz? I co, nie ma układu?

Chyba, że ten wyciek był jednak inspirowany i jest taki zaowalowanym "Uważaj opozycjo, mamy na ciebie oko". Ale wątpię, bo to za duży samobój.

Samobój to żaden, powiedzą, że PO podsłuchiwało dziennikarzy...

27.07.2017 10:43
33
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
187
Mów mi wuju

Wczoraj było troszkę o niezalezna.pl jako portalu na usługach PiS i Kaczyńskiego, dziś mamy przykład na manipulacje i propagande Gazety Polskiej. Innego medium kontrolowanego przez te same osoby.
http://wyborcza.pl/7,75398,22154511,jak-gazeta-polska-uzyla-ludzi-fotomontaz-o-uchodzcach-w.html

Dobra zmiana w mediach? Wolne żarty.

27.07.2017 11:35
33.1
Flyby
158
Outsider

Tak się świnią bo wiedzą że muzułmany nie lubią wieprzowiny - wszystko ze strachu ;)

27.07.2017 11:38
34
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
DanuelX
76
Kopalny

Trzeba się przyzwyczajać - ludzie protestują, duda wierzga, prezes psychicznie wysiada - no to propagandziści muszą czymś odwrócić uwagę ciemnego ludu. Przez kolejne lata codziennie będziemy terroryzowani wymyślonymi "terrorystami". Najwidoczniej to działa patrząc po wpisach młodych prawiczków.

27.07.2017 11:49
34.1
Flyby
158
Outsider

Najwidoczniej to działa patrząc po wpisach młodych prawiczków

Owszem, działa - rzecz w tym że jednocześnie dzieli ludzi i szerzy język nienawiści. Łatwiej wtedy bić nie tyle w muzułmanów, co w cele zastępcze. Znacie maksymę "dziel i rządź"?

27.07.2017 11:55
34.2
DanuelX
76
Kopalny

Każda epoka potrzebuje swojego cygana. "kowal zawinił, a Cygana powiesili "

27.07.2017 12:07
35
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flyby
158
Outsider

Czołem młodzi emeryci ;) Korzystajcie z pisowskiego raju dopóki kupy się trzyma:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22155864,morawiecki-powiedzial-ile-osob-przejdzie-na-emeryture-zaraz.html

27.07.2017 12:51
35.1
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Jest już odpowiedź ministerstwa pracy i polityki społecznej.

Uruchomią obozy pracy przymusowej.
Ich dochody załatają dziurę budżetową.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-27 12:53:46
27.07.2017 14:36
35.2
Flyby
158
Outsider

Uruchomią obozy pracy przymusowej.

Słusznie.. są kandydaci - młodzi, spasieni, rozbyczeni i znudzeni ..bo ze starych "komuchów", żaden pożytek w takich obozach ;)
Uzupełnię - bo mnie ta uwaga o "obozach pracy przymusowej" rozbawiła. ;) Dzisiejsze Urzędy Pracy dają statystyki zapotrzebowania firm oraz tych co pracy szukają.
W PRL było to inaczej ustawione. Robiono statystyki i listy nie pracujących, które na bieżąco uzupełniała Milicja. Wszyscy powinni pracować bo praca (teoretycznie) była. Uchylających się notorycznie od pracy, czekał cały szereg nieprzyjemności administracyjno-karnych.. ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-27 15:36:33
27.07.2017 14:00
36
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
149
Senator

Fala krytyki ze strony niegdysiejszych sojuszników nadal napiera na brzeg naszej sali sejmowej:

https://wiadomosci.wp.pl/jan-olszewski-pis-przejelo-zle-praktyki-6148675609237121a

PiS się po prostu zbytnio rozochocił. Trzeba było przygotować porządną ustawę i naprawdę reformować sądy, a nie pisać na kolanie, pod dyktando chwili (Ziobro, Kamiński), pokazując środkowy palec wszystkim, którzy mogli coś pozytywnego wnieść do całego procesu legislacyjnego.

Pycha. Buta. Żądza władzy. Zemsta. Ot, PiS w pigułce.

Powyższe określenia dedykuję tym, którzy "na PiS nie głosowali", ale uważają, że mamy do czynienia z dobrą zmianą po PO. :P

27.07.2017 14:45
36.1
Flyby
158
Outsider

Taak ..Olszewski, zawsze go kojarzę z niejakim Antonim Macierewiczem ;) Był Olszewski pierwszą ofiarą polityki generalissimusa Antoniego ;)

27.07.2017 15:01
36.2
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Bukary

Bo przecież chodziło usprawnienie sądownictwa ...

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-27 15:06:41
27.07.2017 15:28
37
odpowiedz
7 odpowiedzi
recenzetGRY2000
14
Pretorianin

Jestem chyba jedynym człowieka, który nie popiera PiS'u (chociaż bliżej mi do PiS'u niż do PO i jej nowoczesnej odmiany), którego w ogóle nie obchodzi co PiS robi z trybunałem i sądownictwem. PO obsadziło swoimi, teraz PiS chce obsadzić swoimi, ale w bardziej brutalny sposób. Tak by zrobiła każda partia, która obecnie jest w sejmie, a walczenie z tym jest jak walka z wiatrakami.

post wyedytowany przez recenzetGRY2000 2017-07-27 15:29:36
27.07.2017 15:41
37.1
2
Cainoor
187
Mów mi wuju

Ignorancja to nie zaleta

27.07.2017 15:45
37.2
3
Flyby
158
Outsider

Żadna partia jak dotąd, recenzet - nie przeprowadzała obsady stanowisk "dla swoich" - łamiąc obowiązujące prawa i Konstytucję, łącznie (zwłaszcza) jak chodzi o sądownictwo.
Wygląda na to że masz podstawowe braki wiedzy o ustroju w jakim żyjemy oraz jego społecznych i gospodarczych powiązaniach.

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-27 15:45:51
27.07.2017 21:30
37.3
recenzetGRY2000
14
Pretorianin

Takich ludzi jak ja jest więcej, dlatego jestem przeciwnikiem demokracji.

27.07.2017 22:37
37.4
[]Robert
59
Konsul

I oczywiście wydaje ci się że będziesz w tym niedemokratycznym ustroju po stronie rasy panów? A jak się okaże że jednak może żydkiem to co wtedy? Też będziesz bezgranicznie popierać i z uśmiechem na ustach z piersią dumną będziesz kroczyć do komory gazowej?

27.07.2017 23:29
37.5
recenzetGRY2000
14
Pretorianin

A od kiedy brak demokracji równa się masowym mordom, chaosowi i bezprawiu? Monarchia to nie jakiś dyktatura XX w. Jestem prawicowcem (PiS to lewica ofc.) i uważam, że każdy człowiek jest równy i nie można odebrać NIC Kowalskiemu by dać Wiśniewskiemu, bo ten jest biedny i ma piątkę dzieci.

post wyedytowany przez recenzetGRY2000 2017-07-27 23:30:07
28.07.2017 02:11
37.6
[]Robert
59
Konsul

Hmm, monarchia powiadasz. To chyba żyjemy w innych krajach, bo u mnie zalatuje autorytaryzmem zmierzajacym do dyktatury.
Prawdopodobnie jesteś korwinista. Do tego młody i zdrowy. Bardzo szybko leczy z tego choroba bądź inne nieszczęście. Ktoś ci też wtedy powie że nie będzie się na takiego darmozjada składał.

29.07.2017 19:56
37.7
recenzetGRY2000
14
Pretorianin

Państwo w tej chwili zabiera obywatelowi po wszystkich przeliczeniach ok. 70% dochodu. Za skomplikowaną operację różnych ludzi i tak płacimy wszyscy (bo pieniądze nie biorą się znikąd), dodatkowo trzeba utrzymywać tysiące urzędników którzy się tym zajmą. Statystycznie więc wszyscy na tym tracimy, a to mi przypomina hazard. Wpłacam coś i większe mam szansę, że stracę te pieniądze niż to, że je odzyskam z powrotem. Moje pieniądze i ja decyduję na co wydam. Jak płaczę na widok chorych dzieci to wpłacam na fundację, ja nie lubię dzieci i starców i wolę te pieniądze wydać na nowe BMW niż na pomoc dziecku. Moja kasa i ja decyduję, a nie jakiś urzędnik.

post wyedytowany przez recenzetGRY2000 2017-07-29 19:59:41
27.07.2017 21:05
38
odpowiedz
1 odpowiedź
qLa
174
Temet nosce

http://www.bankier.pl/wiadomosc/mBank-stopa-inwestycji-najnizsza-od-1996-r-7534751.html

Ale 500 złotych na każdego gnojaka leci, więc jest spoko

27.07.2017 21:32
38.1
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Tylko lewaki inwestują.

Tu się spala pieniądze z kredytu na bieżącej konsumpcji. Tu jest Polska.

ed: i jeszcze dadzą na emerytów. Co jak co ale oni nie będą mieć wyrzutów sumienia - po nich choćby potop.

post wyedytowany przez .:Jj:. 2017-07-27 21:40:25
27.07.2017 21:29
39
odpowiedz
aope
114
Corporate Occult
28.07.2017 00:02
40
1
odpowiedz
Cainoor
187
Mów mi wuju

Oby taki ciąg dalszy nie nastąpił...
http://polityczek.pl/index.php/twitter/4950-cejrowski-w-tvp-info-niech-nas-wyrzuca-z-ue-damy-rade-sobie-sami

TVP za moje pieniądze promuje Polexit? Wtf?

28.07.2017 02:35
41
2
odpowiedz
A.l.e.X
105
Alekde

Cainnor - cejrowski na pewno da sobie radę, znowu będzie w imię miłości do bliźniego będzie wykorzystywał za grosze rodaków do wycinki trzciny, nie ma to jak mieć w sercu Boga przez całe życie ;) a pozostali no cóż, pozostali w końcu kiedyś skończą jakieś szkoły wtedy zrozumieją że Polska to nie kraj meteoryt dryfujący gdzieś w kosmosie.

Najgorsze w tym wszystkim jest to że PIS przemawia obecnie do mózgów małoletnich / w niektórych szkołach prowadzi się zapewne już lekcje o Smoleńsku, za 10 lat ciężko będzie w tym kraju znaleźć się dla ludzi którzy nic nie umieją i o niczym nie wiedzą poza historią, bohaterami i bitwami.

28.07.2017 08:47
42
1
odpowiedz
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Nie wiem czy było ale wygląda na to że rząd wreszcie rozprawi się z wywrotowym elementem

https://wiadomosci.wp.pl/byles-na-demonstracjach-twoja-twarz-moze-byc-w-systemie-abw-6148995132319873a

28.07.2017 09:03
43
odpowiedz
1 odpowiedź
dwrob
49
Pretorianin

Taka stara piosenka (1997) a jak niestety adekwatna do otaczającej nas dziś rzeczywistości.

https://www.youtube.com/watch?v=KPWQ4YENEmE

post wyedytowany przez dwrob 2017-07-28 09:06:37
28.07.2017 10:57
43.1
DanuelX
76
Kopalny

https://www.youtube.com/watch?v=i00fmNRE-w0

Aktualne jak nigdy przez ostatnie 30 lat.

28.07.2017 09:13
44
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

A tutaj skąd kasa na pińcet+. Oczywiście z blokowania zwrotów VAT i nowych interpretacji prawa podatkowego.

http://natemat.pl/213597,producent-sznurka-rozwiklal-tajemnice-sukcesu-morawieckiego-po-23-latach-sukcesow-urzednicy-zablokowali-mu-zwrot-vatu

28.07.2017 12:00
44.1
1
Flyby
158
Outsider

Czyli nie dość że mamy w gospodarce wizjonera - to jeszcze jest on iluzjonistą ;) Jak przydarzy mu się błąd w sztuczkach, to efekt będzie porażający..

28.07.2017 10:50
45
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju

Najloerw Macierewicz, teraz Kaczynski - o obcych agenturach w Polsce.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-ojcze-dyrektorze-obronimy-polske-traktujemy-to-jak-nasza-misje/2wtslrw

Oni naprawde w to wierza. Az sie Kaminski musial tlumaczyc za prezesa...

A Kaczynski zapowiada przejcie mediow, by moc dalej siac bezkarnie propagande w TVP, TV Trwam, czy TV Republika. Obysmy go powstrzymali.

28.07.2017 12:14
45.1
Flyby
158
Outsider

Ten tam z Żoliborza u ojca Rydzyka w radiu, głosi:

8) „Polska ma ważną rolę, o której mówili poeci. Dziś ona staje się rzeczywistością. Rzeczywistością stają się słowa Mickiewicza i Słowackiego”

Nie pasujesz Cainoor do rzeczywistości. Teraz zaprzęg PIS ciągną same Wieszcze - niejaki Kaczyński tylko ich pogania..

Gdyby ktoś był ciekaw co tam więcej się z gąb się leje, zbawcom narodu:
http://www.newsweek.pl/polska/polityka/jaroslaw-kaczynski-w-radiu-maryja-cytaty-z-wywiadu-,artykuly,413854,1.html

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-28 12:19:57
28.07.2017 13:57
45.2
USSCheyenne
50
Wiedźmin 3

Ja obstawiam jeszcze większą radykalizację bolszewii. Konus w życiu się nie cofnie, nie zdobędzie na żadną refleksję. Napotkał lekki opór ale tylko lekki. Adrian jest cały czas jaki był. Miętki do granic absurdu. Jego weta nie mają nic w spólnego z obroną demokracji czy konstytucji. Zresztą mowa Adriana o konstytucji w jakiejkolwiek sprawie to żart sam w sobie.

Przekaz między wierszami konusa będzie teraz taki, że jeszcze jedno weto Adriana, chociażby w mniej ważnej sprawie, będzie oznaczało totalne odcięcie go od pisu. Adrian wie, że bez pisu nie ma szans na reelekcję więc dalej będzie tańczył jak mu zagrają. Pis bez Adriana akurat może sobie poradzić. Bolszewicki beton w dzień przeniesie swoje głosy na innego, wskazanego przez wodza kandydata. Byłoby co prawda zabawnie jakby startował Adrian, a obok ktoś jeszcze z pisu. Ale nie takie rzeczy widzieliśmy.

Ogólnie jesień i okres przed wyborami samorządowymi będzie gorący i moim zdaniem będzie jeszcze więcej protestów. Zwłaszcza, że niedługo zacznie się burdel ze szkołami i ewentualne dalsze działania UE wobec nas.

To na początek:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22161848,trybunal-sprawiedliwosci-ue-nakazal-niezwloczne-wstrzymanie.html#MTstream

28.07.2017 10:53
46
1
odpowiedz
DanuelX
76
Kopalny

Lutz i SK jak myślicie, czy decentralizacja obejmie imperium medialne O. Dyrektora i wszelkie gadzinówki zrzeszone wokół SKOKów?

post wyedytowany przez DanuelX 2017-07-28 10:53:17
28.07.2017 16:04
47
1
odpowiedz
Bukary
149
Senator

No i Kukiz powiedział coś, co mogłoby być mottem tego cyklu wątków:

W kilka miesięcy doszli do poziomu buty, arogancji i pychy, na który Platforma pracowała latami.

https://wiadomosci.wp.pl/pawel-kukiz-mnie-interesuje-jedna-rzecz-by-nikt-nie-mogl-rzadzic-bez-kukiz15-6149037219903105a

post wyedytowany przez Bukary 2017-07-28 16:04:48
28.07.2017 17:22
48
odpowiedz
11 odpowiedzi
R two D two
22
Pretorianin

Próba puczu osłabiła totalną opozycję. Miażdżąca przewaga PiS i rosnące poparcie dla partii Kaczyńskiego. Nowy SONDAŻ

http://wpolityce.pl/polityka/350905-proba-puczu-oslabila-opozycje-miazdzaca-przewaga-pis-i-rosnace-poparcie-dla-partii-kaczynskiego-nowy-sondaz

28.07.2017 17:31
48.1
1
Bukary
149
Senator

Słowo "pucz" napisane z pełną powagą obniżyło twoją wiarygodność do zera.

28.07.2017 17:39
48.2
1
Runnersan
165
Senator

No takie to nowe jest... Wierzą, że 30 paroletni ludzie to w przeciwieństwie do prokuratora z czasów stanu wojennego komunistyczne złogi. Wierzą, że Morawiecki uszczelnił VAT. Opowiadają o puczu nie mówiąc jakie jednostki wojskowe wspierały Schetynę w manifestacjach. Wieżą, że nowa ustawa Ziobry o sądach, jest taka sama jak w Holandii, choć 5 minut sprawdzenia udowadnia, że minister kłamie. Cóż... XXI wiek.

A co do sondaży, to jestem ciekaw jak zmieniła się liczba chętnych by pójść na wybory... Aha nie wiem czy wiesz, ale tak się ładnie cieszysz, ale te wyniki są gorsze dla JK. PiS przy takich wynikach najprawdopodobniej nie miał samodzielnej większości.

28.07.2017 17:46
48.3
Runnersan
165
Senator

A tak jeszcze odnośnie wyników. Jak się SLD, Nowoczesna, PO i PSL dogadają to chyba jednak też nie jest dobry sondaż dla PiS

28.07.2017 17:46
48.4
R two D two
22
Pretorianin

Jak to jest, że tylko posłowie PiS-u noszą biało-czerwone plakietki przyczepione do marynarek a posłowie opozycji nigdy tego nie robili i nie robią? Widać kto tutaj najbardziej kocha ten kraj i mu służy... Totalna opozycja to zdrajcy i donosiciele.

28.07.2017 18:06
48.5
1
Drackula
170
Bloody Rider

Widzac takich totalnie zaczadzonych to az czlowiek nie wie co odpisac bo na argumentacje to raczej szkoda czasu:/

28.07.2017 18:08
48.6
Runnersan
165
Senator

Ja to nawet przygotowałem tweeta pani Lichockiej. Zdjęcia JK w TV Trwam, ale dałem sobie spokój.

28.07.2017 18:30
48.7
1
Beret z antenką
34
Generał

Ten rząd jest proniemiecki bo jeździ niemieckimi autami!
Niemcy z PIS-u! Tfuuu, co za wstyd! Sprzedawczyki! Folksdojcze!

28.07.2017 18:33
48.8
2
Bukary
149
Senator

Jak to jest, że tylko posłowie PiS-u noszą biało-czerwone plakietki przyczepione do marynarek a posłowie opozycji nigdy tego nie robili i nie robią? Widać kto tutaj najbardziej kocha ten kraj i mu służy... Totalna opozycja to zdrajcy i donosiciele.

No cóż, mądrością to ty nie grzeszysz... :P Rozumiem, że mogę gwałcić, mordować, rabować, ale jak się ubiorę we flagę, to będę dla ciebie bardziej "patriotyczny", niż teraz jestem? A jeśli będę przenosił damy w potrzebie przez kałużę, ale biało-czerwonej plakietki nie wywieszę, to okażę się zdrajcą i donosicielem.

W myśl twojej logiki Lech Wałęsa to najbardziej pobożny i "chrześcijański" polityk w Polsce.

28.07.2017 19:12
48.9
2
USSCheyenne
50
Wiedźmin 3

Zapaliło się trochę ostatnio pod "dobrą zmianą" więc reżimowe media momentalnie zaczęły wypuszczać "wiarygodne" sondaże aby morale u bolszewików nie siadło. Stara śpiewka.

28.07.2017 23:51
48.10
1
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Miażdżąca przewaga PiS i rosnące poparcie dla partii Kaczyńskiego

Neurotyczny staruszek - blisko siedemdziesięcioletni - na czele partii - uosabiać może tylko przewagę w sondażach. Wszyscy popieramy PiS i staruszka. To takie suskie, błaszczate, ziobrowate i jakie, tarczyńskie, terleckie i sasinowe. Kochane, patriotyczne, puchate, misiewiczowe, rachoniowe, ogórkowe i narodowe. Takie macierewiczowe i rydzykowe. Smaczne, powabne, tetrystyczne i piotrowiczowe. Bułka z masłem. Mniam, mniam.

29.07.2017 20:34
48.11
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Widać kto tutaj najbardziej kocha ten kraj i mu służy...

28.07.2017 18:46
50
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
59
ciwun

Czy pisowcy Trybunał Sprawiedliwości UE też będą ignorować? Właśnie trybunał zakazał wycinki w Puszczy Białowieskiej. Swoją drogą zastanawiam się co też ta puszcza pisowcom zawiniła, że stała się celem kolejnej "dobrej zmiany"...

28.07.2017 19:15
50.1
1
Kyahn
189
Rossonero

To jest maszynka do robienia kasy dla ministra Szyszki, tylko tyle i aż tyle.

28.07.2017 23:46
51
odpowiedz
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Szkoły i odebranie koncesji TVN i Polsatowi.. jesień faktycznie może być ciekawa.
To plus klęska Dudy w walce z PiS-em - mam coraz większe obawy o jego walkę z propagandą partii wspieranej przez TVPiS.

29.07.2017 06:28
52
1
odpowiedz
Ahaswer
59
ciwun

Polacy nie dadzą sobie odebrać prawa do swobodnego wyrażania poglądów. Nawet za PRL-u ciężko było nam zakneblować buzie, a my znajdowaliśmy mnóstwo sprytnych sposobów by kaczyńskich PRL-u zrobić w bambuko.
Kaczyński spróbuje zlikwidować prywatne media? Dostanie mocno po łapkach. I od Polaków i od unii, bo pacyfikacja komercyjnych mediów będzie sprzeczna z prawem unijnym, bez dwóch zdań. To już nie dotyczy tylko wewnętrznej polityki Polski, bo odnosi się do kwestii traktatowych, a więc zobowiązań międzynarodowych.

Daniel Olbrychski:
mądrość społeczeństwa demokratycznego objawia się w wyborach. W protestach i przegranych powstaniach to my zawsze byliśmy dobrzy. Proszę bardzo, jak będzie trzeba, to i ja wsiądę na konia. Ale protesty to program minimum.
Tym bardziej że ludzie po tej "ciemnej" stronie są świetnie zorganizowani, czy komuniści, czy faszyści. I to na całym świecie.(...)
Zagraża nam zło totalne, czyli bolszewia skrzyżowana z pseudokatolicyzmem wyznawców Rydzyka. Czegoś takiego historia Polski nie znała. (...)
przyszła rozgłośnia toruńska, która nie tylko rozbiła Kościół, ale i rozbiła Polaków. Przecież stawała na głowie, podobnie jak najbardziej szowinistyczne gazetki rosyjskie, żebyśmy nie wstąpili do NATO i do Unii Europejskiej.
Moskwa nie potrzebuje mieć u nas agentów. Ma ich w łonie polskiego Kościoła. Krzyżówka skrajnego bolszewizmu, który nam proponuje Jarosław Kaczyński ze spółką Macierewicz, Ziobro i Szydło, oraz pseudokatolicyzm to coś przerażającego po ćwierćwieczu najwspanialszego rozkwitu naszego kraju od czasów Kazimierza Wielkiego. (...)
wszystko jest burzone nie z tygodnia na tydzień, ale z godziny na godzinę. Na naszych oczach. Ale z drugiej strony, gdy widzę tłumy protestujących w całej Polsce, to serce roście. (...)
Kilka dni temu przeczytałem wywiad z jednym z najważniejszych ludzi opozycji ostatniego półwiecza profesorem Karolem Modzelewskim, który mówi, że w tej chwili demokracja i konstytucja są łamane na każdym kroku. Zgadzam się z tym. Formalnie wszystkie potrzebne do tego instrumenty ma w tej chwili oszalały z nienawiści i pogardy do społeczeństwa prezes PiS.
Uważam, że Kaczyński i Macierewicz doskonale wiedzą, iż w Smoleńsku nie było zamachu. Wymyślili go, żeby mieć narzędzie do walki politycznej. I podzielili Polaków, co jest zbrodnią, bo ten podział pozostanie na wiele pokoleń. Oni i my nie będziemy już żyli, a to kłamstwo będzie zżerało Polaków przez długie lata. (...)
Upadek komunizmu był cudem, a po nim nastąpił najpiękniejszy etap w historii Polski (...)
Do rozbiorów doprowadziła głupota społeczeństwa. Ponieważ nie kandyduję w żadnych wyborach, nie muszę się społeczeństwu podlizywać i uważam, że dziś naszej sytuacji winni są ci, którzy nie poszli na wybory. (...)
O zwycięstwie Andrzeja Dudy w drugiej turze dowiedziałem się od uradowanego korespondenta moskiewskiego. "Nie zgadnie pan, kto będzie waszym prezydentem" - powiedział do mnie. Zamarłem, bo się bałem. A on na to: "Jakiś tam Duda", cały rozjaśniony. I dodał: "Wie pan, kto pierwszy przyśle gratulacje? Władimir Putin".

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-29 06:43:34
29.07.2017 08:40
53
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
29.07.2017 08:53
53.1
1
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Takie smaczki idealnie wpisują się w zasłyszany obraz poziomu nowych kadr i wizję misji kurvizji publicznej.

By dopasować formę do ogólnie groteskowej treści, osobiście polecałbym zmienić muzykę rozpoczynającą wieczorne wiadomości

https://www.youtube.com/watch?v=ZnHmskwqCCQ

29.07.2017 14:22
54
odpowiedz
1 odpowiedź
Mazzop
156

Jak duże dziś i jutro utrudnienia w Warszawie w związku z dwoma Marszami Miliona?

29.07.2017 18:10
54.1
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Jak miliona, no to 20x większe niż przy marszach ubeckich wdów i esbeków.

29.07.2017 20:38
55
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Bukary
149
Senator
29.07.2017 20:42
55.1
1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Kolejna afera z SKW w tle? Były już próby manipulowania dziennikarzem.
Co to jest za państwo??

29.07.2017 21:00
55.2
1
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

Co to jest za państwo??

Piso-bolszewickie. Jedyne jakie znają.

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-07-29 21:00:37
29.07.2017 21:05
55.3
DanuelX
76
Kopalny

No ale ośmiorniczki to było to!

30.07.2017 00:35
56
odpowiedz
4 odpowiedzi
R two D two
22
Pretorianin

Cała prawda o polskiej totalnej opozycji i o tym syfie zwanym Unią Europejską

https://www.youtube.com/watch?v=QL0q8gYWslk

30.07.2017 01:14
56.1
2
Bukary
149
Senator

Po twoich ostatnich idiotyzmach na temat plakietek i zdrajców nawet nie miałem ochoty uruchamiać tego filmiku.

30.07.2017 01:18
56.2
R two D two
22
Pretorianin

Jak nie uruchamiasz - twoja strata.

30.07.2017 01:32
56.3
piokos
73
27 do 1

syfie zwanym Unią Europejską

jedź na wschód i stfu

30.07.2017 08:49
56.4
Runnersan
165
Senator

Polak całujący kobietę w rękę ilustruje nasz stosunek poddańczy względem Niemiec. Słabo.
Generalnie ktoś opowiada zupełnie nie znając tematu, albo na podstawie własnych wniosków wymyślonych na podstawie nagłówków w prasie, plus oczywiście tona teorii spiskowej. Ta o kopalniach i Locie szczególnie dowcipna.

30.07.2017 03:23
57
2
odpowiedz
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

Ja to w ogóle mam propozycje do tych wszystkich "unia jezd be" prawiczków. Weźcie sobie jakiś kawał ściany wschodniej (z czystym sumieniem poświęcę Białystok czy inny czort), odłączcie od Polski, utwórzcie Królestwo Wolski wolne od lewactwa i unii i żyjcie tam sobie w cholerę rządzeni przez króla Janusza I Wąsa.

I dajcie spokój normalnym ludziom.

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-07-30 03:24:40
30.07.2017 09:53
58
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
DanuelX
76
Kopalny

Niestety do głosu (a raczej klawiatury) dochodzi pokolenie, które nie pamięta ch***ch lat 90' nie mówiąc już o ch****wszych latach 80'.
Gdy bieda i szarzyzna była na każdym kroku a dzieciaki z blokowisk marzyły żeby mieć cokolwiek z "zachodu". Teraz dla młodych kuców wypasionych na sukcesie Polski nie robi to wrażenia i nie chcą powoli budowania dobrobytu i zasypywania 40 lat PRLU. Oni chcą już, żeby było tak jak w najbogatszych krajach świata. Dali sobie wmówić, że gdyby tylko Polska była sama w Europie to wszystko byłby wspaniale.

30.07.2017 10:50
58.1
Flyby
158
Outsider

Dali sobie wmówić, że gdyby tylko Polska była sama w Europie to wszystko byłby wspaniale.
Ich błąd. Nie ogarniają w całości zależności politycznych i gospodarczych - nie potrafią nakładać mechanizmów i zagrożeń z przeszłości, na świat który ich otacza. Widzą to co wokół - resztę biorą z medialnych wytrysków, z tego co atrakcyjne i potwierdzane wspólnotą rozmaitych "społecznościowych" portali w necie.
Swoiste nakładki (kiedyś "romantyczne" ;)) budzą chęci samodzielności doskonałej, wspartej bojowymi obrazkami - nic, tylko je realizować, skoro jest okazja..
Ile w tym realizmu politycznego, wspartego rozsądkiem? Najczęściej tyle, ile w ich domorosłych przywódcach, stawiających na starą, łatwą ideologię..

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-30 10:53:11
30.07.2017 12:26
58.2
piokos
73
27 do 1

Gówniarzeria pokroju RtwoDtwo nie wie co to znaczy usłyszeć w kolejce do mięsnego przed świętami "Słyszała pani? Pod halę mirowską śledzie przywieźli.", "Zajmie mi pani kolejkę, po męża polecę".
Łaska Pana na mnie spadła jak mi mama w Pewexie kupiła matchbox'a, wydała na to niemały procent pensji. Takie same które ty, rtwodtwo, miałeś kilka lat temu przed kasą w carefourze.
W sklepie się kupowało co było a nie co chciałeś. Meble? Kolejka zeszytowa https://www.youtube.com/watch?v=KVY2fbXBKhE

30.07.2017 14:12
58.3
2
Flyby
158
Outsider

PZPPiS ;) dało okazję aby także osobniki typu R two D two - miały swoje chwile euforii ;)
Rzecz w tym że owa "samodzielność gospodarcza", bez UE - musi pogorszyć w naszym wypadku poziom codziennego życia. Manna przestanie spadać z nieba ;) Nie jesteśmy mocarstwem gospodarczym na poziomie Anglii. Czy do tych osobników to dochodzi? Wątpię.
Srają tanią propagandą, złożoną z obrazeczków, z podniecającymi ich hasłami..

30.07.2017 10:57
59
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
149
Senator

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gw-jerzy-stepien-bedzie-mial-postepowanie-dyscyplinarne/3nc0nnp

Panowie, z jakich zapisów prawnych wynika, że byłem sędziemu nie wolno uczestniczyć w manifestacji? Bardzo ciekawa sprawa.

30.07.2017 12:09
59.1
2
Sinic
158
Senator

Zapomniales o starych dobrych czasach pierwszego PRL Paragraf zawsze się znajdzie ;/
Nie po to PZPPiS podporzadkowuje sobie policje, sady i prokurature by nie moc wymierzać Sprawiedliwosci w imieniu ludu pracującego miast i wsi.

30.07.2017 13:28
59.2
2
Runnersan
165
Senator

Pamiętam ten przepis i dyskutowaliśmy swego czasu o nim, że właśnie tak będzie, chyba podczas całej jazdy o TK.

W USA też mają podobne przepisy odnośnie sędziów, z tym że mają też furtkę, że w kwestiach podstawowych sędzia jak najbardziej może zająć stanowisko (właśnie w kwestiach typu sądownictwo). Na tej podstawie zresztą chyba kilku amerykańskich sędziów zabierało głos w sprawie TK.

30.07.2017 17:04
60
odpowiedz
3 odpowiedzi
vinni
106
Senator

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę doczekać się jesieni i planowanej walki z mediami, którą zapowiada PiS. Będzie to tak delikatna sprawa, że wystarczy jeden ruch, aby cała ta partia została odsunięta od władzy. Na całe szczęście PiSowcy są jak słoń w składzie porcelany i wywalą się na pierwszym możliwym zakręcie. Jestem prawie pewien, że jesień będzie początkiem końca tego rządu. Zresztą nie wiem czy oni wytrzymają na stanowiskach nawet do przyszłego roku.

30.07.2017 17:10
60.1
1
Bukary
149
Senator

Założę się, że wytrzymają.

Ale walka z mediami może być ciekawsza niż "House of Cards".

30.07.2017 17:37
60.2
vinni
106
Senator

O ile walkę z prasą czy telewizją jeszcze jakoś może wytrzymają to walki z internetem nie mają szans wytrzymać. Na pewno będą chcieli kontrolować również wpisy internetowe, pewnie zajmą się grzebaniem przy facebookach czy twitterach co będzie ostatnim gwoździem do ich trumny. Każda inna partia po próbach ACTA i innych tego typu rzeczach nauczyła się, że z internetem nie ma sensu walczyć, ale to jest PiS więc na pewno się za niego wezmą. Im prędzej tym lepiej dla całego kraju, bo wtedy szybciej wylecą ze stołków ;)

30.07.2017 17:39
60.3
Runnersan
165
Senator

Problem w tym, że głównym wrogiem części wyborców PiS jest TVN i pojawią się oczekiwania żeby jego osłabić. Niestety jest on w amerykańskich rękach i może się pojawić problem kiedy nawet oni zaczną uważać, że coś jest nie tak.
W innym przypadku już widzę to łamanie monopolu wśród czasopism dla pań domu. Albo likwidacji zmowy antypolskiej wśród gazet z programem TV.

30.07.2017 19:37
61
1
odpowiedz
Cainoor
187
Mów mi wuju
31.07.2017 07:39
62
9
odpowiedz
Cainoor
187
Mów mi wuju

Wczoraj pod domem Frasyniuka kilka osob protestowalo przeciwko komunistom spiewajac 'raz sierpem, raz mlotem...'. Jakim trzeba byc mialkim intelektualnie, by nie laczyc prostych faktow?
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/555188,wroclaw-manifestacja-przed-domem-wladyslawa-frasyniuka-sprzeciw-sasiadow.html

31.07.2017 08:07
63
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
187
Mów mi wuju

To jeszcze na koniec poranka przypomnienie o dzialaniach ruskiego szpiega Macierewicza:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1683912,1,tajne-akta-ministra-obrony-narodowej.read

31.07.2017 09:48
63.1
1
Flyby
158
Outsider

..wyjątkowy szkodnik i paskudny człowiek.

To dodajmy:http://natemat.pl/213799,niemiecki-dziennikarz-opisuje-dziwne-zwiazki-macierewicza

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-31 10:56:34
31.07.2017 08:22
64
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
lordpilot
134
Senator

Nic tak od rana nie cieszy jak swary, kłótnie i wojenki podjazdowe w obozie dojnej zmiany, zwłaszcza kiedy arytmetyka sejmowa jest bezlitosna i opozycja jest na z góry przegranej pozycji:

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/%E2%80%9Eten-wywiad-wprawia-w-za%C5%BCenowanie%E2%80%9D-prezydencki-minister-komentuje-s%C5%82owa-ziobry-o-dudzie/ar-AAp8ycU?li=AA4WWV&ocid=spartandhp

^^ Mam nadzieje, że Ziobro jeszcze się rozkręci i zaczną wypływać jakieś brudy na Dudę, na co dojnozmienny "prezydent" nie pozostanie obojętny :). Jest na to spora szansa, bo Zero to mściwy facet, niewiele pod tym względem ustępujący Kaczyńskiemu :). Wyraźnie widać, że w tym kotle po dość niespodziewanych dwóch vetach się gotuje i mam nadzieję, że na "prawicy" skończy się tak jak zwykle - wszyscy wszystkim skoczą do gardeł z pożytkiem dla Polski :D. Najbardziej cieszy widok zadziwionych trolli pisowskich na forach :D

@Cainoor,

Bolszewicy, zdrajcy, przestępcy krzyczący o "czerwonej hołocie" pod domem Frasyniuka? No to już jest niezłe poprzestawianie pojęć, choć absolutnie nie zaskakujące. Rzekłbym nawet - to dla bolszewii dość typowe.

31.07.2017 08:48
64.1
1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Trole pogubieni przeokrutnie, podoba mi sie ten moment chaosu w szeregach wladzy :)

31.07.2017 09:31
31.07.2017 09:44
65
odpowiedz
5 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

Pięknie się już zero żre z długopisem - obleciał już chyba wszystkie prawiczkowe redakcje z tymi wywiadami. Ten zalinkowany to tez kopalnia cytatów:

Nie po to jest legitymacja wyborcza, żeby kapitulować pod wpływem tupania dobrze zorganizowanych grup
To pięknie obrazuje stosunek pisowskiej bolszewii do ciemnego luda. Wybraliście nas? To teraz na drzewo!

Gdy rozrost własnego "ja" przerasta wartości i strategiczne cele, to błędne wybory taktyczne prowadzą na mieliznę
Ale jak widać nawet zero stać na samokrytykę...

A bonusowo - Marsz Milijona!

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22170333,kilkadziesiat-osob-przeciwko-opozycji-zamiast-wielkiego-marszu.html

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-07-31 09:45:11
31.07.2017 10:18
65.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Biedny Lutz. Co on teraz napisze o liczności tej pikiety?

31.07.2017 11:50
65.2
Yoghurt
57
Legend

Powie, że fałszywe media zmanipulowały zdjęcia, robione pod dziwnym kątem i właściwie to wcale nie w dzień protestu.

To jest za to autentyczne zdjęcie, zrobione przez niezależnych amerykańskich dziennikarzy w wieczór marszu przeciw rozbestwionej opozycji. Ludzie stanęli ramię w ramię, by zadać cios parszywej propagandzie i zjednoczyć się w obliczu zagrożenia demokracji ->

31.07.2017 12:07
65.3
Lutz
155
Legend

A co mam napisac, nie wiedzialem nawet ze cos takiego ma sie wydarzyc, moze to dlatego?

Zauwazylem Cainoor ze stales sie bardzo aktywny ostatnio, "ruski szpieg macierewicz", "trole pogubieni przeokrutnie" itd itp

W sumie to zabawne, myslalem ze to flyby jest mocno zaangazowany, ale przebijasz go wielokrotnie.

31.07.2017 12:30
65.4
Yoghurt
57
Legend

Lutzu, ja wiedziałem, a ty nie? Toć przecież się całe środowisko przychylne partii odgrażało, że będzie nu pagadi i całej opozycji dupy skisną, gdy lud pracujący miast i wsi wyjdzie na kontrmanifestacje.

Nie, żebym cię zmuszał do specjalnego przylotu z zagranicy, abyś wziął w tym udział, ale kiepska to argumentacja, że się nie wiedziało o pochodzie. Gdybyś naprawdę był zaangażowany w sprawę, sam poszukiwałbyś informacji o oddolnych inicjatywach poparcia dla rządu, zamiast czekać na wytyczne z ministerstwa prawdy.

31.07.2017 14:30
65.5
1
Bukary
149
Senator

A jaka był przyczyna oficjalnego odwołania Marszu Miliona? Wynajęto autobusy tylko dla 900 tysięcy chętnych? Przecież nawet nędzne 30 tysięcy to byłaby liczba większa od tej, którą podaje nieomylna TVP, mówiąc o puczu totalnej opozycji i ubeckich wdów.

post wyedytowany przez Bukary 2017-07-31 14:32:10
31.07.2017 10:11
66
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

To jest wybór między wielkością a groteską -

- powiada Ziobro pod adresem Dudy, nie zdając sobie sprawy że sam już jest groteskową postacią, jak prawie wszyscy jego kumple z rządu ;)

..trzeba go zrobić prezydentem.

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-31 10:53:42
31.07.2017 10:20
67
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
187
Mów mi wuju

Propaganda antyekologiczna i antyniemiecka w wykonaniu grupy medialnej Fratria (wydawca wgospodarce.pl).
https://oko.press/wymyslona-historia-o-ekoterrorystach-podbila-prawicowe-media-autorem-hodowca-norek/

Swoją drogą obie grupy medialne, czyli Srebrna i Fratria, to kłamliwe media, ale Polskie. Wstyd.

31.07.2017 11:30
67.1
slowik
120
NightInGale

jakiś taki chichot historii, wcześniej też sprawcy obwiniali innych za to co sami zrobili...

chyba, że ktoś ma ambicje na wysoką punktację ;) http://chich.soup.io/post/9890586/ZBIERAJ-PUNKTY-ZA-PODPIERDALANIE-W-PRACY-Punktacja
jak dla mnie to na 100 pkt się zaliczają

31.07.2017 12:18
68
odpowiedz
Bukary
149
Senator

Wiele się dzieje, a welonik przykrywający moralny kręgosłup władzy powoli opada z gnijącego ciała. Ciekawi mnie jednak zwłaszcza finał dwóch spraw: dyscyplinarki wobec Stępnia i pobicia kamerzysty Polsatu.

Chyba warto się im przyglądać z uwagą.

31.07.2017 14:34
69
odpowiedz
1 odpowiedź
DanuelX
76
Kopalny

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22171614,dawid-wildstein-z-tvp-odznaczony-przez-dude-krzyzem-zaslugi.html

Uważam, że w zaistniałej sytuacji medal przodownika partii należy się również Lutzowi.

31.07.2017 14:59
69.1
2
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

A Ogórek - Virtuti Prostituti.

31.07.2017 15:17
70
odpowiedz
1 odpowiedź
Flyby
158
Outsider

A jak reaguje gospodarka światowa na "odbudowę" przez PiS polskiego sądownictwa? Kręcą, wstrętni kapitaliści:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22171255,moody-s-nie-wierzy-w-nowe-ustawy-prezydenta-i-ostrzega-ze-reforma.html

Ech, Morawiecki ich wydyma..

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-31 15:18:48
31.07.2017 15:22
70.1
slowik
120
NightInGale

w zasadzie każda radykalna zmiana w prawach podstawowych kończy się niepokojem na rynkach ;) a, że to co u nas stałe to ciągła zmiana niektórzy się uodpornili

31.07.2017 15:23
71
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
59
ciwun

Właśnie się zastanawiam czy znam jakąś sensowną osobę, która by popierała PiS i to co ta partia z Polską robi od czasu wyborów. Bo gdzie się nie obejrzę widzę zjawisko odwrotne - ludzie, których szanuję i cenię nie zostawiają na polityce PiS suchej nitki. Co do jednego. Na nikim się nie zawiodłem.
Ziobro może spróbować zdobyć władzę absolutną, Kaczyński może zdławić wolne media i w akcie furii i zemsty zamykać przeciwników politycznych do więzień. Ale jakiego pokroju ludzie będą za chwilową groteskową, kaczystowską dyktaturą stali? Czy oni przez sekundę zastanawiają się jak miażdżąco ich historia oceni?

31.07.2017 15:43
71.1
slowik
120
NightInGale

planowanie działań strategicznych(socjalista i działanie strategiczne dla mnie się wyklucza) to cecha ułamka społeczeństwa i to raczej tego bardzo dobrze zarabiającego... pis to twór wymagający poddaństwa nie skupiających ludzi myślących krytycznie. Jak się połączy jedno i drugie wychodzi na to, że będą tak wielcy o jak wielką Polskę walczyli ;) w praktyce rozjedzie się to po łokciach z powodu wydarzeń przeszłych jak druga wojna światowa...

31.07.2017 16:12
72
odpowiedz
4 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju

Taki mam z banku komunikat. Dobra zmiana? W końcu walka z hazardem, więc każdy przyklasnął, prawda? Prawda? ;-)

"Od 1 lipca 2017 r. zaczęła obowiązywać zmiana w ustawie o grach hazardowych. Oznacza to, że banki będą miały nowe obowiązki odnośnie działań zapobiegających uczestnictwu w nielegalnych grach hazardowych.

Według obowiązującego prawa, uczestnictwo w grach hazardowych przez internet jest zakazane, chyba że grę organizuje podmiot mający na to zezwolenie władz. Pełen wykaz zmian oraz podmiotów mogących organizować gry hazardowe można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów.

Po zmianach wykorzystywanie kart płatniczych lub innych usług płatniczych jak np. przelewów elektronicznych w związku z nielegalną grą hazardową jest niedozwolone, a bank ma obowiązek odmówić udostępnienia takiej usługi płatniczej.Wyjątkiem są gry, w których z godnie z prawem można uczestniczyć (czyli gry u zarejestrowanych podmiotów)."

31.07.2017 16:16
72.1
slowik
120
NightInGale

pedofilia, hazard, narkotyki i jeszcze kilka innych haseł powoduje, że przepychane są buble, które tak na prawdę nie zmniejszają danego procederu tylko generują robotę dla administracji(to główny beneficjent przepuszczania kasy) i innych skazują na marnowanie co najmniej swojego czasu...
tej właściwości niestety nie przypisywałbym pis'owi bo ta i wcześniejsze ekipy w tym zakresie miały taki sam kierunek. Nie było nawet słowa o deregulacji czy też liberalizacji(urealnienia) prawa w tym zakresie

a tak kupować bitcoiny bo pójdą ostro w górę ;)

post wyedytowany przez slowik 2017-07-31 16:16:54
31.07.2017 16:32
72.2
Yoghurt
57
Legend

Co z kupowaniem i sprzedawaniem skrzynek w DOTA, CSie czy innych multikach?

31.07.2017 16:35
72.3
slowik
120
NightInGale

Yoghurt===> hah dobre dobre, no to czekam zanim ktoś podrzuci ten temat w ministerstwie i szambo się wyleje :D koniec końców to też hazard...

31.07.2017 16:38
72.4
1
Yoghurt
57
Legend

Teraz mam problem, bo z jednej strony cieszyłoby mnie wycięcie z sieci co najmniej połowy filmików, w których przygłup przez godzinę losuje skrzynki z nowymi majtkami dla jakiejś elfki, ale z drugiej nie mogę przyklaskiwać pisanym na kolanie ustawom PiSu. Prawdziwy dysonans poznawczy.

Teraz wiem, jak się czuje Lutz pisząc to co pisze o kraju i widząc co się w tym kraju dzieje.

post wyedytowany przez Yoghurt 2017-07-31 16:41:10
31.07.2017 16:35
73
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Matysiak G
114
bozon Higgsa

https://mobile.twitter.com/tomaszkuzia/status/891933637381431296/photo/1

Minister sprawiedliwości w biały dzień, w ogólnodostępnym medium wprost mówi, że reforma sądownictwa ma służyć walce ideologicznej.

I on się dziwi, że Komisja Europejskiej ma zastrzeżenia?

Kurtyna

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-31 16:37:19
31.07.2017 16:40
73.1
1
Yoghurt
57
Legend

Musowo jesteś tęczowym środowiskiem, skoro ci to przeszkadza. Predi na takie słowa na pewno klaszcze jak trzylatek widzący małpy w ZOO.

31.07.2017 16:46
73.2
Aurelius
77
Weteran

Predi na takie słowa trzyma już człona w koledze z falangi (czy jak się tam nazywają te ich bojówki) i z radości szczytuje.

01.08.2017 08:48
73.3
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Yogurth

Wszyscy jesteśmy. Skoro Petru z jego postbalcerowiczowskim liberalizmem jest lewakiem ...

31.07.2017 16:52
74
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
kombinator
65
The Doctor
31.07.2017 16:54
74.1
1
Yoghurt
57
Legend

Bono to Irlandczyk -> Irlandczycy mieli IRA -> Bono jest terrorystą -> Waszczykowski mówił prawdę

31.07.2017 17:11
74.2
1
kombinator
65
The Doctor

No ba. Waszczykowski nie tylko w dupie jest tęgi.
W ogóle ten U dwa to jakiś element animalny jest.

31.07.2017 19:56
75
odpowiedz
3 odpowiedzi
Widzący
157
Legend

Pan Prezes Kaczyński Jarosław, jak tylko się dowie o tych Waszych różnych odchyleniach, to Wam pokaże gdzie raki zimują.
Wystarczyło, że człowieka trzy tygodnie nie było i rozpuścili się jak dziadowskie bicze.
Posłanka Wam pościeli, oj Wam pościeli, posłanka Pawłowicz.
Doigracie się.
Mordercy!

31.07.2017 19:57
75.1
DanuelX
76
Kopalny

"pokaże gdzie raki zimują"
gdzie rurkowce zimują!

31.07.2017 20:17
75.2
vinni
106
Senator

Ależ proszę bardzo, niech zaczną wsadzać do więzień tych którzy nie są po myśli partii. Przynajmniej ich rządy szybciej upadną, a nowa władza będzie miała silny argument do wsadzenia naszych obecnych ministrów za kratki ;)

31.07.2017 20:21
75.3
1
Widzący
157
Legend

No cóż rzec? Cóż rzec?
Prezesa Pana ustyma?
No kanalie!
Mordercy!
Oj, zbiera Wam się!

31.07.2017 20:24
76
4
odpowiedz
3 odpowiedzi
Bukary
149
Senator
31.07.2017 21:14
76.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

:)

31.07.2017 21:17
76.2
1
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

ale to napisy z rodzinki.pl komuś przeskoczyły.
jest o tym w artykule, prawda?

trzeba by sprawdzić, co to za odcinek i czy pada tam taki tekst, ale mi się nie chce :P

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-07-31 21:18:48
31.07.2017 21:18
76.3
Cainoor
187
Mów mi wuju

Jest, ale i tak śmieszny zbieg okoliczności. Chociaż podobno nic nie dzieje się przypadkiem ;-)

01.08.2017 01:26
77
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

Jako że ostatnio piso-bolszewia otwiera kolejny front walki w postaci NGO-sów - ciekawy artykuł. I nieco przydługi cytat dla tych którzy nie klikną.

Być może problem z Fundacją Batorego jest tak naprawdę inny – chodzi w gruncie rzeczy o to, że Open Society Foundation, filantropijne dziecko miliardera George'a Sorosa, także wspiera działania obywatelskie w Polsce przez Fundację Batorego? Prof. Zybertowicz twierdzi, że wsparcie zza granicy wyklucza działanie w imię „społecznego interesu” w Polsce.

Przyjrzyjmy się zatem, komu Batory pomagał w ciągu ponad 25 lat swojej działalności. Ze wsparciem fundacji Batorego swoją książkę wydał Jarosław Gowin, dziś wicepremier w rządzie PiS, a fundacja publikowała też esej Zdzisława Krasnodębskiego, dziś europarlamentarzysty PiS. Inny profesor, a dziś europoseł PiS Ryszard Legutko, także współpracował z Batorym: Ośrodek Myśli Politycznej z Krakowa, którego był prezesem, wymienia Fundację Batorego na pierwszym miejscu wśród darczyńców w swoim raporcie z 2004 roku.

Stypendystą Fundacji Batorego był Adam Glapiński, polityk Porozumienia Centrum, potem PiS, a dziś szef Narodowego Banku Polskiego. Gdy było to potrzebne, z pomocą Fundacji Batorego za granicę wyjeżdżał... Piotr Gliński. No i co najważniejsze, wykład dla Fundacji Batorego wygłosił – i tamże opublikował – sam Jarosław Kaczyński. Może dlatego jeszcze w 2013 roku Piotr Gliński i Jarosław Kaczyński dziękowali Fundacji Batorego za działania „prodemokratyczne” - jak przypomniał portal OKO.Press – a pierwszy z nich stwierdził, że to przecież dla niego „naturalne miejsce” występów.

A, zapomniałbym dodać, dwukrotnym laureatem konkursu dla dziennikarzy organizowanego przez Fundację Batorego był redaktor tygodnika „wSieci”, Michał Karnowski, a jednym ze stypendystów Wojciech Cejrowski.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22173211,dymek-rzad-uderza-w-organizacje-pozarzadowe-zarzut-jest-jeden.html

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-08-01 01:26:46
01.08.2017 08:49
77.1
1
Cainoor
187
Mów mi wuju

"Gdy spojrzy się na tę sprawę, znając fakty, jasne jest, że zarzut do „organizacji wspieranych z zagranicy” jest tak naprawdę jeden: nie wspierają PiS. Bo gdy wspierają – Rydzyk z dotacjami od UE albo konserwatywne książki wydawane za pieniądze Sorosa – to można na nie przymknąć oko. Jak w tym przysłowiu o pałce, która – gdy trzeba – to się znajdzie."

- i o to chyba sie tylko rozchodzi. O pieniadze. Jak zwykle walka z ideologia to zgrabny plaszczyk.

01.08.2017 10:43
77.2
Bukary
149
Senator

I chyba ta obłuda budzi we mnie największą odrazę... Zawsze zachęcałem wszystkich do czytania "Świętoszka" Moliera.

01.08.2017 11:32
77.3
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

– Jest źle, no, oczywiście źle, ale kto temu winien? Pewno wszyscy, i ci z prawej, i ci z lewej, i ci z centrum. Pierwej byli u władzy ci, co twierdzili, że polityka to świństwo, a teraz są ci, co znajdują, że to fałszywa gra. A i jedni, i drudzy zapominali dodać, że to kokosowy interes. Tylko trzeba umieć brać się do tego interesu.
– No, a nadużycia? A kupczenie przekonaniami, a korupcja? Trylski wzruszył ramionami.
– Humanum est. Były i będą.
– A moralność, a etyka, przecież kiedyś się za to będzie ponosić odpowiedzialność?
Redaktor roześmiał się serdecznie.
– Bądźmy łagodni! Kto ma żądać sprawozdania?
– Choćby historia, choćby przyszłe pokolenia. A i dziś opozycja obsypuje was zarzutami bardzo ciężkimi.
– Myśmy pisali to samo o nich, gdy oni byli u władzy. To, przyjacielu, są fatałaszki. Przyjdą znów oni ? znowu my będziemy ciskać pioruny.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/139446/ostatnia-brygada

01.08.2017 12:01
78
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju

Takie tam pogrywanie sobie PG, TK i SN. Oby SN wyszedł z tej walki z bolszewią zwycięsko. Mam nadzieję, że najpierw TK się wypowie, a potem SN i tak wróci do tematu. Tylko co z tym procedowaniem spraw przed TK wg kolejności?

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sad-najwyzszy-zawiesil-postepowanie-kasacyjne-ws-mariusza-kaminskiego/vn0ylwk

01.08.2017 13:19
78.1
Flyby
158
Outsider

Nasuwa się pytanie z równaniem.
Czy okazywanie przez SN względów Mariuszowi Kamińskiemu równa się okazywaniu przez PiS względów obecnemu SN?

01.08.2017 16:57
78.2
DanuelX
76
Kopalny

Należy w tym miejscu przypomnieć, że tak nienawidzony TK podczas kadencji PO sporo ustaw przystopował. Tym się charakteryzują niezależne organa, że wydają orzeczenia nie zawsze zgodne z naszymi oczekiwaniami.
Czy coś się kryło za orzeczeniem SN? Nie wiem i nie mi to oceniać. Zrobią to lepsi ode mnie.

01.08.2017 12:09
79
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
lordpilot
134
Senator

Z nieco radośniejszych wieści - Polacy wrócili do czytania książek:

http://natemat.pl/213881,juz-wiadomo-ile-ksiazek-o-macierewiczu-sprzedal-piatek-cztery-drukarnie-pracuja-dzien-i-noc

^^ Zacny wynik (mam w tym swój skromny udział), szczerze gratuluję i cieszę się, że prawda dociera do tak wielu ludzi.

post wyedytowany przez lordpilot 2017-08-01 12:12:00
01.08.2017 12:21
79.1
Yoghurt
57
Legend

W jakim normalnym kraju minister obrony narodowej podejrzewany o konszachty z obcym mocarstwem wciąż zachowuje swoje stanowisko?

Chociaż czemu ja się właściwie dziwię, inny rosyjski szpieg był nawet premierem, a potem szefem MSW.

01.08.2017 13:26
79.2
Flyby
158
Outsider

cieszę się, że prawda dociera do tak wielu ludzi
Czy ta prawda przełoży się w końcu na reakcję ludzi którymi rządzi niejaki Macierewicz?

Coś mnie dzisiaj pytania dręczą ;(

01.08.2017 13:57
79.3
dwrob
49
Pretorianin

Macierewicz już dawno odleciał. A MON razem z nim.
Pamiątka MON ku czci Misiewicza.
Więcej tutaj: http://natemat.pl/213889,nie-ujawnia-sensacyjna-pamiatke-z-mon-oto-moneta-im-bartlomieja-misiewicza

post wyedytowany przez dwrob 2017-08-01 13:58:40
01.08.2017 12:16
80
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju
01.08.2017 12:23
80.1
lordpilot
134
Senator

@Cainoor,

Akurat dobrze, że nie uznała - te "wybory" zostały powszechnie zbojkotowane, a Maduro to już dyktator i zamordysta.

Natomiast ku przestrodze jak najbardziej - w Wenezueli też zaczęło się niewinnie od "dobrej zmiany" i zwycięstwa w wyborach populisty Hugo Chaveza (Maduro jest jego "dobrozmiennym" następcą). Kończy się natomiast właśnie tak...

01.08.2017 12:48
80.2
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

U nas jest jeden emerytowany zbawca narodu, który twierdzi, że Konstytucja to taka książeczka.

01.08.2017 13:53
80.3
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Wenezuela przynajmniej ma ropę.

01.08.2017 16:55
81
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
DanuelX
76
Kopalny

Tak się zastanawiam, czy nie zmienić sobie awatara! >

01.08.2017 17:30
81.1
Beret z antenką
34
Generał

Ręce i piersi opadają

01.08.2017 17:32
81.2
Bukary
149
Senator

Jaki pan, taki kram. A ego naszego Jamesa Bonda z brodą jest przeogromne.

01.08.2017 18:23
01.08.2017 21:24
81.4
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

wtf is that

01.08.2017 19:26
82
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
187
Mów mi wuju
01.08.2017 20:07
82.1
Flyby
158
Outsider

A jak ..Trzeba miejsca dla pomników pisiego Kultu, zabytki poutyka się po kątach.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wojewoda-odbiera-warszawie-nadzor-nad-zabytkami,237501.html

01.08.2017 22:37
83
odpowiedz
5 odpowiedzi
Lutz
155
Legend

W jakim normalnym kraju minister obrony narodowej podejrzewany o konszachty z obcym mocarstwem wciąż zachowuje swoje stanowisko?

Ho ho, a co tu mowic o prezydencie.

Gdyby takie oko.press czy inna wyborcza albo nawet new york times mogly za pomoca "podejrzen o konszachty" przemoblowywac kazdy urzad, to pewnie wybory odbywalyby sie do gazet a nie do sejmu i senatu.

post wyedytowany przez Lutz 2017-08-01 22:38:26
01.08.2017 22:43
83.1
2
Bukary
149
Senator

Można udawać św. Mikołaja, ale Macierewicz to naprawdę persona nie do obrony.

01.08.2017 23:13
83.2
Flyby
158
Outsider

To proste, Lutz chce zasłużyć na medal Misiewicza ;)

01.08.2017 23:53
83.3
Lutz
155
Legend

Macierewicz to naprawdę persona nie do obrony.

Jest troche problem bo ciagle wygrywa z Siemoniakiem, przynajmniej wsrod tych kilku znajomych mi osob o ktorych wiem ze sa bezposrednio zwiazane z wojskiem. Chociaz maja wobec niego zastrzezenia.

Ale bredzenie o nim, ze jest ruskim szpiegiem, to raczej domena desperatow.

post wyedytowany przez Lutz 2017-08-01 23:54:02
02.08.2017 01:58
83.4
3
Flyby
158
Outsider

Ale bredzenie o nim, ze jest ruskim szpiegiem, to raczej domena desperatow.
Dlaczego to "domena desperatów" ?
Nietypowość jego poczynań politycznych, przy braku ostrożności w kontaktach z ludźmi, którzy aż śmierdzą sensacją - to były zawsze przyczyny komplikacji i jego niezbyt udanych "porządków", tak w dziedzinie wywiadu, jak i w wojskowości. Jeżeli miał sukcesy - to było to typowe "wylewanie dziecka razem z kąpielą". Oddanie "sprawie"?
Do granic absurdu, którego usiłuje nie widzieć, razem ze swoim kumplem ;)
Wystarczyło zebrać to, co na ogół wiadomo oficjalnie o jego przeszłości aby powstał niezły pasztet, dyskwalifikujący go jako członka jakiegokolwiek rządu..

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-02 01:59:49
02.08.2017 10:49
83.5
Yoghurt
57
Legend

Lutzu, też nie jestem fanem Kwasniewskiego, ale powiedz szczerze i z ręką na sercu: czy dzielny Antoni to jest dobry minister obrony narodowej?

post wyedytowany przez Yoghurt 2017-08-02 10:49:52
02.08.2017 07:08
84
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Flyby
158
Outsider

Mamy także "bohatera" w walce z unijnym uciskiem:

http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/minister-szyszko-wycina-puszcze-bialowieska-wbrew-unijnemu-nakazowi,761526.html

..już zasłużył, aby mu za to w Puszczy Białowieskiej pomnik wystawić -
z kloca kornikiem żartego..

02.08.2017 08:19
84.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Zaczynaja coraz smielej naruszac prawo miedzynarodowe. Zalosne.

Cytujac R.Sikorskiego:
"Ale będzie oburzony gdy ETS wyda wyroki po naszej myśli, a inni ich nie wykonają. Barbarzyństwo prawne rodzi konsekwencje."

post wyedytowany przez Cainoor 2017-08-02 08:20:34
02.08.2017 08:22
85
1
odpowiedz
Widzący
157
Legend

No i co?
Opluwacie się ze złości bezsilnej, na to wam przyszło.
Jedna dłoń mocarna z toporem wzniesiona nad kornikiem wrednym a u was już trzęsionka histeryczna.
Na nic te wicia, na nic te klątwy.
Olbrzym, mimo idzie, zaplutego karła reakcji.

02.08.2017 09:52
86
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju
02.08.2017 11:50
86.1
1
Flyby
158
Outsider

Nie będzie nudno - to coś więcej niż jakaś tam nauka, czegoś tam!

W ramach praktycznych ćwiczeń polowych, licealiści będą mogli przeczesywać to co pozostanie po lasach, w poszukiwaniu "ekoterrorystów", udających zwierzątka do odstrzału lub odwrotnie.
Przecież oni są jak "zielone ludziki" Putina! Dywersanci czyhający na całość i potęgę naszej ojcowizny!
Będą chronić ofiarną piersią wyrębów planowanych,
odganiać od gospodarstw domowych, dziki i inne tałatajstwo -
prosto pod lufy kół łowieckich..

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-02 11:51:44
02.08.2017 14:58
86.2
slowik
120
NightInGale

koniec końców zajęcia na strzelnicy to byłaby dobra rzecz, musztra to rzecz zbędna chyba, że ktoś lubi...

samo łowiectwo w Polsce ma się dość dobrze i biologia jakby nie patrzeć nie mówi o pozyskiwaniu czegokolwiek ze środowiska, a o tym jak jest ono skonstruowane. ciekawe czy kiedyś pomysłodawcy sami się ugryzą w język

02.08.2017 17:24
86.3
1
Flyby
158
Outsider

Wszystkie te "przysposobienia wojskowe" w szkołach za komuny były nudne i żmudne - w dodatku dochodziły różne inne przy wojskowe wynalazki. Jakieś ligi obrony kraju, ćwiczenia na wypadek wojny i nalotów, bunkry cywilne, bunkry wojskowe, które teraz służą za atrakcje turystyczne.
Wszystko to ma teraz wracać bo generalissimusowi Antoniemu, tkwiącemu jedną nogą w tamtych czasach, odbija i przerabia te doświadczenia na własne kopyto?
Dajcie spokój..

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-02 17:24:49
02.08.2017 10:58
87
1
odpowiedz
Cainoor
187
Mów mi wuju

2.8.1934 wybrany demokratycznie przez Niemców Adolf Hitler mianował się Führerem Rzeszy.

02.08.2017 11:12
88
9
odpowiedz
Yoghurt
57
Legend

Biedne dzieci
https://oko.press/macierewicz-chce-musztrowac-uczyc-strzelania-a-szyszko-tepic-ekoterrorystow-wklad-obu-ministerstw-nowe-podstawy-programowe-liceum/

Cudny link.
No to pomyślmy nad propozycjami poszczególnych resortów jeśli chodzi o program oświaty:
- MON chce nauczac obronności (w jaki sposób pospolite ruszenie licealistów ma sobie poradzić na nowoczesnym polu bitwy nikt nam nie powie, ale znów będziemy pieknie umierac, ziemię przeżegnując ręką jakby co)
- Ministerstwo Środowiska, jak sama nazwa wskazuje, będzie uczyć, jak skutecznie to środowisko niszczyć
- Ministerstwo Cyfryzacji nauczy wszystkie dzieci, że Internet nie może być neutralny dla dobra państwa i monitoring ruchu w sieci oraz likwidacja net neutrality to jedyna droga do szczęścia
- Ministerstwo Energii wesprze Ministerstwo Środowiska i w podręcznikach umieści się notkę o tym, że używanie alternatywnych źródeł energii robi z dzieci homoseksualistów a jedynym słusznym wyborem jest węgiel oraz drzewo z puszczy
- Ministerstwo Finansów nauczy, że SKOK to lepsza lokata pieniędzy niż zagraniczne banki
- Ministerstwo Gospodarki Morskiej ręka w rękę z ministrem Szyszko będą propagować odłowienie wszystkich ryb z Bałtyku jak najszybciej, żeby nam obce mocarstwa nie pozabierały śledzi.
- Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa będzie promować wśród młodzieży czyn społeczny, by ktoś wreszcie pobudował nam autostrady, oraz nauczy je, jak wytrzymać dwadzieścia lat oczekiwania na mieszkanie z nowych programów rządowych.
- Ministerstwo Kultury wprowadzi do szkół obowiązkowe mundurki z kotwicą Polski Walczącej na lewym ramieniu i Szczerbcem na prawym (przodownicy klasowi w bonusie dostaną medal narodowego bohatera Misiewicza do wpięcia w klapę).
- Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego zostanie zlikwidowane, bo uczelnie to wylęgarnia lewackich poglądów. Zamiast tego po ukończeniu szkoły średniej każdy obywatel będzie mógł dostać przydział od razu do pracy odpowiedniej do jego umiejętności. W kraju zostaną tylko dwie uczelnie - jedna w Toruniu, druga w Lublinie, dostępne tylko dla najbardziej oddan... wróć, dla najzdolniejszych.
- Ministerstwo Rodziny będzie krzewiło w uczniach tradycyjne wartości, uprzedzi, ze od prezerwatyw ma się raka, a najwyższym dobrem dla kobiety jest urodzenie piętnaściorga dzieci, im bardziej upośledzonych, tym lepiej.
- Ministerstwo Rolnictwa nic nie wprowadzi, bo wszyscy w tym kraju boją się wkurwionych rolników.
- Ministerstwo Rozwoju nauczy dzieci tak przydatnych umiejętności w obszarze regionalnym jak lokalizacja wszystkich pomników papieża oraz krzyży smoleńskich w powiecie.
- Ministerstwo Sportu da pieniadze na organizację zlotów młodzieży na stadionach. Rozda wszystkim opaski, brązowe koszulki i będzie krzewiło rozwój ciała poprzez robienie pajacyków przez 3 godziny dziennie. Dziwnym trafem w pierwszych rzędach na sportowych zjazdach młodzieży promowani będą wysocy blondyni.
- MSW pokaże dzieciom, jak znaleźc komunistycznego szpicla i jak rozpoznać ubecką wdowę.
- MSZ nauczy geografii wedle ministra Waszczykowskiego, a nie propagandowej wersji przedstawianej do tej pory. Dzieci dowiedzą się, że Polska jest od morza do morza (nieważne którego), że Lwów i Wilno są wciąż nasze, UE to nasi wasale a odległe, lecz zaprzyjaźnione San Escobar w razie konfliktu wesprze nas swoimi pociskami międzykontynentalnymi.
- Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadzi tylko jedną zmianę w programie edukacji - w każdym podręczniku, w prawym górnym rogu każdej strony wraz z okładką będzie zdjęcie uważnie przypatrującego się ministra Ziobro. Na korytarzach, w klasach (w każdym z czterech rogów i jeden ukryty między pocztem królów Polski w pracowni historycznej), na stołówkach i salach gimnastycznych również. Dzieci muszą pamiętać, że dobry minister Ziobro czuwa nad nimi w każdej godzinie.
- Ministerstwo zdrowia zaprosi do szkół panią Ziębę i jej popleczników, którzy wyjaśnią całej młodzieży, że lekarzom nie wolno ufać, bo to za dobrze ustawiona kasta.

post wyedytowany przez Yoghurt 2017-08-02 11:15:45
02.08.2017 11:31
89
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
el.kocyk
107
Legend

no ale Misiewicz dostal, jakkolwiek glupio brzmi to angielskie slowo, generalski coin

wtt ja sie pytam

02.08.2017 11:34
89.1
Yoghurt
57
Legend

Widocznie zasłużył, czepiasz się.

02.08.2017 11:43
89.2
DanuelX
76
Kopalny

12 groszy
...i jeden grosz dla misiewicza, którym po nocach antek się zachwyca...

02.08.2017 12:33
89.3
1
el.kocyk
107
Legend

zolnierze mowia ze:
a) nie zasluzyl
b) cywil na tak niskim stamnowisku to pogwalcenie wszestkuich zasad, nie spisanych, ale jednak

ale po tym jak dostal ten medal zloty za zaslugi w obronnosci kraju to juz nic mnie nie zdziwi...
on wydaje sie nie potrafilby obronic paczka przed niezjedzeniem przez 2h...

02.08.2017 12:49
90
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

Mocno też zaszkodziły upały, przełożonemu Misiewicza:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22179745,powstanie-warszawskie-bylo-przegrane-macierewicz-ta-sprawa.html#
Cały zestaw nowych wniosków, związanych z Powstaniem.
Odszkodowania od Niemiec bo to PRL, "rosyjska kolonia" zrzekł się odszkodowań, nie my.
Wystarczy po pisowsku zmienić prawo międzynarodowe i Niemcy płacą.
Dodam że Antoni jakoś nie wspomniał o odszkodowaniach od Rosji.
Skoro byliśmy według niego "rosyjską kolonią" przez tyle lat, należą nam się jeszcze większe odszkodowania także za Powstanie bo Rosjanie czekali, aż się Warszawa wykrwawi. Pewnie chwilowo zapomniał ;(
Gdyby ktoś potrzebował linku do kwestii odszkodowań, to proszę:

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/niemcy-nie-posluchaja-prezesa-i-nie-wyplaca-odszkodowan,artykuly,414021,1.html

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-02 13:53:40
02.08.2017 14:03
91
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Widzący
157
Legend

Chrzanicie bez sensu.
Antoine Mgła Smoleński dba jak nikt nigdy.
Dba o siłę i o wygodę po walce.
Nowy wzór kapci wojennych został skierowany na badania wojskowe.
Specjaliści przeprowadzą badania polowe w jak najkrótszym czasie, żeby nowy sprzęt trafił do oddziałów liniowych jeszcze przed zimą.

post wyedytowany przez Widzący 2017-08-02 14:03:35
02.08.2017 14:27
91.1
1
Flyby
158
Outsider

Kapcie w porządku ale ja uważam że należałoby wrócić do onuc ogólnowojskowych. Ile dodatkowych zastosowań miały takie onuce. Jako podręczne bandaże, opaski uciskowe i inne..ech.

02.08.2017 14:07
92
odpowiedz
3 odpowiedzi
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
02.08.2017 14:17
92.1
Flyby
158
Outsider

Uzbrojeni w kamizelki i hełmy? Bardziej niż ten artykuł ubawiły mnie pisiorskie komentarze pod nim ;)

02.08.2017 14:55
92.2
slowik
120
NightInGale

tak to się kończy jak tytuł to click bait, a czytanie ze zrozumieniem mocno kuleje ;)

02.08.2017 16:55
92.3
1
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Jak głosi stare przysłowie, "nie dostrzegłbyś ironii, nawet jakby cię w d... kopnęła". :)

02.08.2017 15:31
93
odpowiedz
6 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju

By Bartek Węglarczyk - dyrektor programowy Onet.pl:
"Wyjście Polski z Unii Europejskiej będzie wyglądać tak.

Polski rząd na potrzeby zaostrzania walki wewnętrznej będzie od jesieni nakręcać histerię antyniemiecką. Okaże się, że wojna z III Rzeszą skończyła się dopiero teraz, bo przecież dopiero teraz Polska stała się naprawdę niepodległa, a Polacy dzielą się na tych, którzy Niemców AD 2017 nienawidzą, czyli żołnierzy niezłomnych oraz kolaborantów, czyli tych, którzy uważają dzisiejszych Niemców po prostu za sąsiadów we wspólnym domu.

Będziemy więc domagać się od Berlina odszkodowania za straty wojenne. Oczywiście go nie dostaniemy, bo nikt w Europie - od Berlina po Lizbonę - nie zrozumie, jak można się domagać odszkodowań wojennych w 2017 roku od członków wspólnoty, do której się weszło na własne życzenie i od której dostało się tyle miliardów wsparcia (nie mówiąc o wsparciu, jakim jest przynależność do największego rynku gospodarczego na świecie).

Jednocześnie powstała z kolan Polska będzie nadal odrzucać żądania okupantów z Brukseli, domagających się przestrzegania reguł klubu, do którego nikt nam nie kazał wchodzić. Europejczycy nie zrozumieją, jak ktoś, kto tak bardzo chciał wejść do ekskluzywnego klubu golfowego, teraz upiera się, żeby grać w niego przy użyciu kija baseballowego.

Nasze wpływy w Brukseli będą maleć, im bardziej będziemy do siebie zrażać sojuszników w UE i im bardziej będziemy wyrażać brak zainteresowania wspólnymi wartościami i wspólną przyszłością.

Im bardziej napięte będą nasze stosunki z Berlinem, tym bardziej ucierpi nasza gospodarka, ściśle powiązana z gospodarką niemiecką (i ani gospodarka chińska, ani chilijska, ani żadna inna z powodów geograficznym niemieckiej nie zastąpi).

Im mniej będziemy znaczyć w Brukseli, tym mniej z niej dostaniemy i mniej w niej osiągniemy, bo krewny chuligan niespecjalnie może liczyć na wielką pomoc swej rodziny. Im gorzej będzie się miała nasza gospodarka (z powodu awantur z Niemcami, z powodu spadającej pomocy Brukseli, z powodu spadającego zaufania europejskich inwestorów do nas, itd itp), tym bardziej rząd w swej bezradności będzie zwalać winę za całe zło właśnie na UE.

Już dziś mnóstwo ludzi uważa, że świetnie damy sobie radę bez UE. Jest przecież - mówią - NATO. I w NATO pozostaniemy. Tyle, że członkostwo w NATO nie oznacza automatycznie, że gospodarka ma się świetnie (patrz: Grecja), ani że kraj ma dobre stosunki z Europą (patrz: Turcja).

Z roku na rok spadać więc będzie u nas poparcie dla UE, bo ludzie bombardowani antyunijną i antyniemiecką propagandą w mediach rządowych i prorządowych będzie coraz bardziej przekonana, że Bruksela żyje dzień i noc wymyślaniem kolejnych kroków przeciwko Polsce, a nasze kolejne przegrane zabiegi w UE o pomoc ekonomiczną, wsparcie polityczne i dyplomatyczne, czy np. zgodę na przenoszenie do nas siedzib agend UE nie wynika z naszej arogancji, utraty wpływów i zmęczenia polskim naburmuszaniem się przez kolejne kraje Unii, lecz z osobistej nienawiści Angeli Merkel oraz "dzieci i wnuków zwyrodnialców" do rosnącego w siłę i dumę polskiego imperium.

A kiedy już sondaże pokażą, że większość Polaków chce wyjścia z UE, wówczas rząd - będący przecież emanacją Suwerena - ogłosi referendum, które zbiegnie się przypadkowo z wyborem nowej Konstytucji, albo kolejnymi wyborami. I na fali wzmożenia patriotycznego referendum przejdzie. Polexit stanie się faktem.

I gdy już okaże się, że na granicy niemieckiej znowu trzeba stać godzinę do kontroli, gdy cła do UE zabiją naszych eksporterów na rzecz tańszego eksportu z Chin i Indii, gdy nikt nie stanie w obronie Puszczy Białowieskiej, gdy NATO powie, że sankcje ekonomiczne Rosji to nie jego sprawa, gdy Polacy zorientują się, że spadek produkcji i rosnące bezrobocie (bo Polacy nie będą gdzie mieli jechać do pracy, a od Ukraińców roboty za 500 zł nie wezmą) mogą mieć coś wspólnego z wyjściem z Europy, wówczas będzie już za późno.

Polexitu nie da się bowiem cofnąć, a Europa - umęczona polskimi fobiami i przekonaniem, że patriotą jest ten, kto wali butem w stół, a nie ten, kto spokojnie przekonuje innych do swoich racji, zaś wartości to coś, co przywołuje się wyłącznie w celach propagandowych - nie będzie nawet chciała słyszeć o naszym powrocie.

Pierwszy raz po 1989 r. boję się. Boję się, że na własne życzenie stracimy dar niebios, jakim było dla Polski spokojne 20 lat, w trakcie których weszliśmy do NATO i UE zapewniając Polsce po raz pierwszy bezpieczne miejsce na mapie świata.

Jeśli mielibyśmy na własne życzenie z tego miejsca zrezygnować, to znaczy, że nie zasługujemy na nic. A ci, którzy do tego doprowadzą skandując hasła o niepodległości i wolności, mam nadzieję, trafią za to do piekła. "
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1068526916615489&set=a.227199847414871.59773.100003745717611&type=3&theater

02.08.2017 17:04
93.1
1
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Mam wątpliwości co do takiego scenariusza. Raz, że UE nie kocha głównie pisoowski beton, a dwa, to jak unia zamknie kurek i skończą się remonty dróg oraz jakiekolwiek inwestycje (bo samorządów nie stać w tym kraju na nic, powtarzam NA NIC, poza niektórymi doraźnymi remontami) jeśli PiS podniesie rękę na media, gdy do policjantów pracujących pół roku dla PRL-u, teraz traktowanych jak ubeccy wdowcy, dojdą wyrzuceni we wrześniu nauczyciele oraz wk...i pacjenci, którym sieć szpitali zabierze jedyny szpital na zadupiu, to podejrzewam, że suweren inaczej na władze spojrzy. Oczywiście nie pisowski beton złożony z emerytek 70+ cale dnie siedzących w kościele (nie, nie jestem złośliwy, mam taką sąsiadkę, dla niej Szyszko i Macierewicz to, cytuję, "bardzo mądrzy i wykształceni ludzie") i z wyklętych Sebixów na garnuszku mamusi, ale to nie wszyscy.

Oczywiście PiS teoretycznie może się wstrzymać do czasu wyprowadzenia nas z UE, ale... jakoś w to nie wierzę patrząc na to, co dzieje się z sądami.
A co do UE - PiS jaki jest każdy widzi, ale jeszcze do poziomu Grecji w robieniu UE w ch...a nie doszedł. Wiem, że marne pocieszenie.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-08-02 17:07:22
02.08.2017 17:11
02.08.2017 17:22
93.3
slowik
120
NightInGale

jak dla mnie to czarnowidztwo, oczywiście, że rządzący kompromitują się fest jednak nie jest to tak problematyczne dla pozostałych członków jakby niektórzy chcieli ;)
Niemcy podchodzą dość literalnie do podpisanych omów - ujadanie kaczki niczego tutaj nie zmieni

Herr Pietrus===>jak samorządów na nic nie stać? Przede wszystkim realizują politykę przejadania lokalnego budżetu zatrudniają kolejnych niekompetentnych ludzi ;) trzeba jeszcze o tym pamiętać, że rząd przykręca co jakiś czas im kasę. Jak dla mnie to się skończy podatkiem katastralnym

02.08.2017 17:30
93.4
Flyby
158
Outsider

A ci, którzy do tego doprowadzą skandując hasła o niepodległości i wolności, mam nadzieję, trafią za to do piekła. "

Najpierw dorobią się pomników od głupiego jak oni "suwerena" ;)

Piekło? "Hulaj dusza, piekła nie ma" ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-02 17:31:49
02.08.2017 17:35
93.5
slowik
120
NightInGale

oj tam oj tam piekło - tak jak terroryści mają zapewnione tabuny dziewic, tak i pisowiercy są zbawieni za swoje działania, więc o żadnym piekle mowy być nie może

02.08.2017 19:42
93.6
Flyby
158
Outsider

tak i pisowiercy są zbawieni za swoje działania,

..jak się tak zastanowić slowik, to nie wykluczone że masz rację ;)
Stawiają na intencje, które muszą znaleźć uznanie gdzieś tam wyżej, tym samym zwalniając przy popełnianiu błędów, z poczucia refleksji i winy..

02.08.2017 19:30
94
odpowiedz
1 odpowiedź
Flyby
158
Outsider

To też jest interesujące, aczkolwiek okazjonalne..

Ciekaw jestem reakcji PiS ;)
http://www.tvn24.pl/rozmowa-telefoniczna-prezydentow-polski-i-francji,761712,s.html

02.08.2017 20:05
94.1
twostupiddogs
168
Legend

Czekamy na tematy trudne2.

02.08.2017 21:08
95
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
03.08.2017 09:10
95.1
slowik
120
NightInGale

czyżby sole trzeźwiące na omamy wyznawców pis? a może głos sumienia?

02.08.2017 21:09
96
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
02.08.2017 21:41
96.1
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Obrzydliwe na wielu płaszczyznach. Niestety w tym środowisku to standard, szkoda pisać.

02.08.2017 23:47
96.2
A_wildwolf_A
138
Generał

krzyki tej pani, że ją obrażają, hipokryzja level = monster

03.08.2017 09:08
96.3
slowik
120
NightInGale

w zasadzie roszczeniowość to nie tylko domena osłów, zaś ciekawy będzie rozwój wydarzeń jeśli Lis faktycznie nie wiedział o procesie...

02.08.2017 23:42
97
odpowiedz
2 odpowiedzi
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Pożyteczni idioci z NSA twierdzą, że sejm prawidłowo i zgodnie z prawem unieważnił uchwały o wyborze sędziów TK.

Strach o stołki jak widać narasta, a protestującym napluto w twarz - tak piszą w komentarzach.
https://wiadomosci.wp.pl/zaskakujace-oswiadczenie-nsa-sejm-skutecznie-uniewaznil-wybor-sedziow-tk-6150999044556929a

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-08-03 00:14:55
03.08.2017 08:37
97.1
USSCheyenne
50
Wiedźmin 3

W sumie wychodzi na to, że jak władzę zdobywają wywrotowcy to mogą wszystko, bez względu na obowiązujące prawo. Czego tu w takim razie bronić?

NSA już nie pierwszy raz staje po stronie "dobrej zmiany". Podobnie było ze sprawą łączenia muzeów przez glińskiego. Wtedy po prostu umyli ręce, że to nie leży w ich kompetencji.

A "reforma" w sądach powszechnych rozpoczęta:

https://oko.press/ziobro-obsadza-sady-corka-polityka-pis-zostala-wiceprezesem-mimo-negatywnej-opinii-sedziow/

03.08.2017 09:20
97.2
slowik
120
NightInGale

w sumie to warto podać oryginalny artykuł - http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1062120,nsa-sedziowie-dublerzy-pis-uniewaznil-wybor-trzech-sedziow-tk.html

plus cytat: Inaczej pismo NSA ocenia prof. Maciej Gutowski, dziekan samorządu adwokackiego w Poznaniu. – Nie postrzegam go w charakterze legitymizowania działań PiS. To tylko osobisty pogląd wyrażony przez sędziego NSA – mówi. Jednocześnie jednak zaznacza, że cała sytuacja budzi wiele pytań.

koniec końców wychodzi, że sędziowie NSA także uprawiają politykę i prywatę w końcu to trzecia władza ;)

03.08.2017 09:32
98
odpowiedz
slowik
120
NightInGale
03.08.2017 14:55
99
odpowiedz
2 odpowiedzi
Runnersan
165
Senator

Wypowiedź Junckera

https://pbs.twimg.com/media/DGTk8YiV0AAq26O.jpg:large

Od dawna mówię, że Węgry mają o wiele mądrzejszego przywódcę, a my marnych kopistów z przerostem ego. Coś czuję, że gdy przyjdzie co do czego my będziemy wylatywać z UE, to Orban nam pomacha na do widzenia, a ten nasze wizje bloku państw pod naszym przywództwem kwituje śmiechem.

post wyedytowany przez Runnersan 2017-08-03 14:55:34
03.08.2017 15:20
99.1
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

My mamy białoruskie krewetki, wody termalne Ojca Dyrektora i Mistrale za dolara.

03.08.2017 18:52
03.08.2017 19:06
100
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Widzący
157
Legend

Popieram!
Już pędzę wpłacić.
Można wykorzystać któryś z niezrealizowanych projektów małych pałacyków.
Mnie podoba się ten ->

03.08.2017 19:52
100.1
Hansvonb
157
Res ad triarios venit

Pałac Sowietów pasuje jak ulał.

Brak tylko pomnika Włodzimierza Uljanowicza na szczycie!

03.08.2017 21:03
100.2
Flyby
158
Outsider

O żadnych Sovietach nie może być mowy Hansvonb - chodzi wyłącznie o formę sprzyjającą Wielkości. Oczywiście na górze będzie pomniki zbiorcze.. To już inny fundusz i konkurs obejmie..

03.08.2017 21:34
100.3
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Mało dostojny, jakiś przysadzisty taki, mało strzelisty się wydaje. Trzeba poszukać innego. Ale kierunek słuszny!

03.08.2017 20:05
101
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
105
Alekde

Obejrzałem dzisiaj maraton wiadomości TVN i TVP i powiem tak jak jeszcze 2 lata temu nie dałem rady słuchać TVN i dokładnie bis w TVP, to teraz nie dam rady wytrzymać oglądając TVP. Takie narzekanie na EU i Niemców, ciągła retoryka Niemcy złe, Bruksela zła itc... Ja rozumiem Polska powstała z kolan i ten przekaz o bohaterach, ale takie ataki na najbliższego gospodarczo sąsiada ? I kto tutaj chce się porównywać do Orbana kto Jarek ?

03.08.2017 20:54
101.1
2
Cainoor
187
Mów mi wuju

Tutaj masz takich co śpiewają cześć i chwała bohaterom.
http://wyborcza.pl/10,82983,22183254,zobacz-czego-nie-pokazaly-telewizje-marsz-onr-w-73-rocznice.html

Żałośni.

03.08.2017 21:19
101.2
3
A.l.e.X
105
Alekde

Cainoor - no cóż retoryka miłości chrześcijańskiej, aczkolwiek trzeba przyznać że nie są rasistami: 1:50 i 1.54 idą z nimi czarne dzieci :) "Jedna kula jeden Niemiec" - a dwa dni potem przy zbiorach u Helmuda i w 20-25 letnim BMW :)

Acha dopisze jeszcze : jaką trzeba być ostatnią mendą aby dzieci które z założenia urodzone jako dobre istoty zabierać na takie marsze gdzie przewodnim hasłem jest agresja i nienawiść, dzieci powinny zawsze otaczać się tylko miłością i dobrem ze strony innych ludzi. Nie powinny nigdy mieć styczności z czymś takim. Nic liczę na rodaków że przy następnych wyborach zrobią porządek z władzą w tym kraju.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-08-03 21:29:52
03.08.2017 21:33
102
odpowiedz
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Pożyteczni idioci z NSA nie ustępują

W szczególności, wbrew twierdzeniom autorki publikacji nie oceniał ani legalności uchwał podjętych przez Sejm RP, ani ich skuteczności. Wyjaśnił jedynie dlaczego prof. Roman Hauser orzeka w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, powołując się wyłącznie na fakty, a nie ich ocenę.

Brak słów. A wszystko przez to, że się prof. zapomniał, a przecież stołek zachować trzeba. Mam nadzieję, że tylko dlatego.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-08-03 21:37:44
03.08.2017 22:06
103
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-08-03 22:06:33
03.08.2017 23:23
103.1
Beret z antenką
34
Generał

Pan Dominik ma tytuł kogucika bojowego w szeregach PIS.
Jestem przekonany że większość obecnego na tym forum rycerstwa wzoruje sie na dzielnym i szlachetnym panu Dominiku.

03.08.2017 23:19
104
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Beret z antenką
34
Generał

To skandal że nikt tutaj jeszcze sie nie zorientował!

Baczność!

Sto lat Panie Feldmarszałku!

Spocznij.

http://telewizjarepublika.pl/dzis-urodziny-obchodzi-minister-antoni-macierewicz-zloz-mu-zyczenia,52101.html

04.08.2017 08:46
104.1
1
Yoghurt
57
Legend

To dlatego Secret jakiś taki mało aktywny ostatnio, do imprezy się musiał szykować.

04.08.2017 08:00
105
3
odpowiedz
lordpilot
134
Senator

Tymczasem po wczorajszym przesłuchaniu (źródło salon24):
"Tusk był też pytany przez dziennikarzy o słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że skoro w 2010 r. "zakazano rodzinom otwierania trumien, to musiały być jakieś przyczyny". - A przyczyny były takie, że obawiano się wybuchu skandalu, bo obciążyłby on stosunki polsko-rosyjskie. Utrzymywanie za wszelką cenę dobrych stosunków – mimo tak strasznego wydarzenia – miało służyć temu, żeby Donald Tusk został kimś bardzo ważnym w Unii Europejskiej - powiedział prezes PiS.
- Ja aż tak strategicznego zmysłu jak pan Kaczyński nie mam i planowanie pięć lat do przodu każdego kroku politycznego jest poza moim zasięgiem; gdyby nie bardzo poważny kontekst tej sprawy, to właściwie mógłbym parsknąć śmiechem - odparł Tusk. - Znam pana Kaczyńskiego już dziesiątki lat i jego obsesje dotyczące konspiracji, spisków, znam bardzo dobrze, a dzisiaj także bardzo dotkliwie. Więc traktujcie to państwo raczej jako objaw pewnej obsesji, a nie jakąś logiczną, sensowną analizę polityczną - oświadczył."

^^ Te przymusowe "wycieczki" Tuska do Polski pisiorkom będą wychodziły bokiem ;-). Jak się posłucha bredzeń Kaczyńskiego, a później spójnych, elokwentnych ripost przewodniczącego, to nie da się nie zauważyć przepaści intelektualnej...

... Stąd nie dziwi mnie, że Kaczyński ma taki "kompleks Tuska". I będzie miał już do końca swojego marnego żywota...

post wyedytowany przez lordpilot 2017-08-04 08:03:35
04.08.2017 10:33
106
1
odpowiedz
Hansvonb
157
Res ad triarios venit

ojojoj

ale dobre(!) uszczelnienie podatków się udało:
udział podatku VAT (w ujęciu kasowym) do wartości dodanej brutto wyniósł w 2015 r. 7,71%, natomiast w 2016 r. wyniósł 7,73%

Według wstępnych szacunków Ministerstwa Finansów , w 2016 r. luka podatkowa uległa zauważalnemu (o 1,6 pkt proc., tj. ok.
2,5 mld zł)/

Podsumowując - zdaniem MF więcej nie podatków nie ściągnęliśmy (+0.02%), ale luka opodatkowania zauważalnie zmalała (o -1.6%).

Na szczęście Ministerstwo Prawdy pracuje na pełnych obrotach!

.
.
.
PS
tu źródło dla dobrozmiennych (choć i tak słowa nie zrozumieją...):
http://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/658C47F0/%24FILE/i13725-o1.pdf

post wyedytowany przez Hansvonb 2017-08-04 10:34:39
04.08.2017 10:35
107
odpowiedz
5 odpowiedzi
~leszek
20
Centurion

nawiązując do postu 101, [ przynajmniej u mnie w tak wyświetla..? ] TVP TVN POLSAT i ich tam wiadomości wydarzenia fakty.. jakie tam nazwy sobie nie wymyślą do newsy, nawet nie wiem czy dobrze napisałem? newsy? tam gdzie dwóch Polaków tam 100 wersji danej wiadomości, a co dopiero kilka/naście stacji telewizyjnych.? Czytając posty danego tematu, np. politycznego nie odkrywam żadnego postu który wyraża swoje zdanie danego Usera, przeglądając np.tematy polityczne, to odkrywam.. jakieś linki do wyborczej, i innych środków masowego przekazu, dlatego utwierdzam się w przekonaniu że baaardzo duża liczba Userów jest pod jej wpływem, mogę to uznać jako wadę, z drugiej strony..? powiedzcie mi ile razy zmienialiście zdanie na jakiś temat, będąc pod "wpływem" masowych przekazów, w TV, internet..? itd. etc. oglądam/słucham POLSAT, TVN, TVP, i te ich newsy, ba nawet te Katolickie jakim tam?, a, TRWAM, i co? ja 'wytrzymuję', byłem na Słowacji, i krótko mi powiedzieli moi znajomi z Południa Europy ---> powtórzę się, przepraszam:( ,ale gdzie nas dwóch Polaków tam 100 zdań na prosty temat, no co? Polska Tradycja..? może mylę się?, znając polskie realia ...pewnie co poniektórzy napiszą mi że tak..troll niedouk, no i tak dalej...

post wyedytowany przez ~leszek 2017-08-04 10:41:13
04.08.2017 10:40
107.1
3
Yoghurt
57
Legend

Leszku, znowu masz wylew, czy mamy wezwać karetkę?

04.08.2017 10:41
107.2
DanuelX
76
Kopalny

Jeśli nie potrafisz oddzielić informacji od felietonistyki to twój prywatny problem. Masz prostą wiadomość - np. PIS pisze ustawę o powoływaniu sędziów bezpośrednio przez prokuraturę. Nie jest istotne czy wyborcza napisze, że to źle a rydzyk że bardzo dobrze. Informacja to informacja. Wnioski pozostawiam tobie.
Nie będę wklejał linków do prorządowych gadzinówek bo się brzydzę tam wchodzić.

04.08.2017 10:43
107.3
~leszek
20
Centurion

takie newsy P.Yoghurt nie ruszają mnie, wymyśl coś lepszego. Dziękuję.

04.08.2017 10:46
107.4
DanuelX
76
Kopalny

Trzeba przyznać. Odszyfrowywanie tego co napisałeś to niezła gimnastyka umysłowa.

04.08.2017 10:49
107.5
3
Yoghurt
57
Legend

Nie no, żeby stawiać znaki interpunkcyjne w tak losowy sposób i nie zbudować ani jednego koherentnego zdania to się naprawdę trzeba postarać. Albo cierpieć na jakieś schorzenie.

Ulysses też to nie jest, ale próbuj dalej.

04.08.2017 11:21
108
2
odpowiedz
1 odpowiedź
lordpilot
134
Senator

Już jesienią czas na media:

https://www.salon24.pl/newsroom/799345,jest-plan-dekoncentracji-mediow-ruszy-jesienia-warzecha-pis-uderza-w-krytykow

^^ Zródło CELOWO podałem prawiczkowe. Nie wiem jak pisiorkom pójdzie w tym względzie, bo jednak sporo im brakuje do finezji Orbana, natomiast wiem, że TANIEJ byłoby po prostu zakazać ustawowo krytyki konusa żoliborskiego i jego przydupasów.

Niezgodnie z Konstytucją? Z ustawami? Z prawem? Co z tego, bolszewia przecież i tak ma to gdzieś. Natomiast byłoby taniej, a tak za pieniądze SUWERENA kaczyści za pomocą państwowych spółek kupią sobie a to wrażą telewizję, a to "gazetkę", która ośmiela się pisać prawdę i krytykować i będą walić propagandą jak TVP.

Co najbardziej smutne - wyborcy PiS nawet widząc i wiedząc o co chodzi (bo przecież nie o dekoncentrację!), są tak skretyniali, że nadal klaskają uszami i reżim nazywają wolnym państwem, w którym nikt nikomu niczego nie narzuca :).

Bardzo czarno to widzę, nawet jeśli ludzie wyjdą na ulice. Bolszewicy się nie cofną, więc cała nadzieja w Adrianie Dupie - może jednak znowu postanowi sobie "poandrzejować"? No tak, jest jeszcze UE i "swobodny przepływ kapitału", ale czy pisowcy się podporządkują? Puszczę tną aż wióry lecą...

post wyedytowany przez lordpilot 2017-08-04 11:24:46
04.08.2017 11:27
108.1
2
Yoghurt
57
Legend

Na tym jednak nie koniec. Obóz rządzący na poważnie zastanawia się nad karaniem mediów za powielanie tzw. fake newsów, czyli niesprawdzonych plotek i manipulacji.

Oj to się twitterowi zwolennicy Partii i samo TVP chyba nigdy nie wypłacą.

04.08.2017 11:30
109
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
187
Mów mi wuju

Wrog mojego wroga jest moim przyjacielem? Rosja walczy z fundacja Otwarty Dialog. PIS walczy z ta sama fundacja. Wnioski?
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/represje-wobec-darczyncow-otwartego-dialogu-jeden-z-nich-zostal-wywieziony-w-nocy-z/8xzxe4b

04.08.2017 11:36
109.1
Yoghurt
57
Legend

Żadnych wniosków, to przecież czysty przypadek!

04.08.2017 11:35
110
odpowiedz
2 odpowiedzi
Yoghurt
57
Legend

A tymczasem nasz największy przyjaciel uczy się od najlepszych, czyli od nas:
https://www.theguardian.com/environment/2017/jul/26/public-land-sequoia-national-monument-wildfires-logging

Minister Szyszko zostanie trendsetterem.

04.08.2017 11:41
110.1
Bukary
149
Senator

Pamiętasz wczorajszy wątek Recenzenta? (A tak w ogóle: gdzie się podział?). Foki, pingwiny i drzewa są bezwartościowe. Przypisywanie tego rodzaju bezużytecznym elementom jakiegoś znaczenia w ekosystemie to tylko przejaw godnego pogardy posthumanizmu. A my wracamy do renesansowych korzeni. Najwyższą wartością jest człowiek. Rzecz jasna, nie każda z istot zaliczanych do gatunku homo sapiens sapiens zasługuje na to miano. Biorąc pod uwagę twój awatar, powinieneś sobie z tego doskonale zdawać sprawę.

04.08.2017 11:49
110.2
Yoghurt
57
Legend

Wątek zapewne poleciał, gdyż administracja boi się prawdy i słuszności drzemiących w słowach recenzenta.

04.08.2017 11:50
111
odpowiedz
1 odpowiedź
Bukary
149
Senator

Banda zapchlonych zdrajców zadekowała się w tym wątku! Przyznawać się, kto chodził na demonstracje, szuje lewackie! Oby was piekło pochłonęło, kremlowskie podnóżki i brukselskie siedziska!

http://wiadomosci.tvp.pl/33453169/antyrzadowe-protesty-finansowane-z-zagranicy

Bronicie puczu, bronicie organizacji, które stanowią przykrywkę dla obcych wywiadów. Pluton egzekucyjny to w waszym przypadku akt łaski. Ktoś z was ma choć odrobinę honoru? Potraficie obalić choć jedno ze stwierdzeń, które pada w tym znakomitym materiale? Nie, nie potraficie! Jesteście nędznymi trybikami w machinie przypominającej wielką ośmiornicę, która oplata swoimi mackami naszą (choć na pewno nie waszą!) Ojczyznę.

post wyedytowany przez Bukary 2017-08-04 11:54:01
04.08.2017 11:56
111.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Zerknij kilka postow wyzej do czego TVP doprowadzila. Zwykle mendy i kanalie.

04.08.2017 13:08
112
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

Jak wygląda sądownictwo i sprawiedliwość w wydaniu PiS?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22190697,prezes-tk-spotkala-sie-z-ministrem-mariuszem-kaminskim-informacje.html#

Jak w dużej "rodzinie", w której zawsze można się dogadać.

04.08.2017 13:16
113
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

We Francji ponoć udział kapitału zagranicznego w mediach to maksimum 20%. Tzn. że nie ma tam też żadnej lokalnej wersji takich kanałów jak National Geographic czy inny Eurosport?

04.08.2017 13:40
113.1
Flyby
158
Outsider
04.08.2017 14:11
114
odpowiedz
1 odpowiedź
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Tymczasem na Woodstock'u.

post wyedytowany przez Kanon 2017-08-04 14:12:18
04.08.2017 14:51
114.1
Flyby
158
Outsider
04.08.2017 15:03
115
odpowiedz
1 odpowiedź
Flyby
158
Outsider

Jak robi się "wizjonerskie" statystyki gospodarcze i jaka jest ich cena:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22189721,eksperci-opoznione-zwroty-vat-to-katastrofa-dla-wielu-firm.html#

04.08.2017 20:54
115.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

VATu nie oddzadzą, na drogi mniej wydadzą... i jakoś zbiorą. A to, że się kraj słabiej rozwinie? Że firmy padną? A kogo to...

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/nieruchomosci/wydatki-na-drogi-odroczone/9f8p3x

04.08.2017 21:22
116
odpowiedz
Cainoor
187
Mów mi wuju
04.08.2017 21:28
117
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
187
Mów mi wuju

MON inwestuje w kanaly marketingowe o najlepszym wskazniku zwrotu z inwestycji... oh wait
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/mon-zaplacilo-tv-trwam-za-promocje-szczytu-nato-padla-kwota/18p5jx2

04.08.2017 21:37
117.1
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Bóg zapłać!

05.08.2017 10:24
118
odpowiedz
4 odpowiedzi
Lutz
155
Legend
05.08.2017 10:37
118.1
DanuelX
76
Kopalny

Coś dzisiaj słaba ta "wrzutka". Astrodurfink się nie udał?

A tak mnie się przypomniało. Lutz dałeś już na cegiełkę na pałacyk dla Prezesa?

post wyedytowany przez DanuelX 2017-08-05 10:39:31
05.08.2017 12:10
118.2
Flyby
158
Outsider

Dorzucę Lutzowi następną weekendową "wrzutkę" - niech się dalej podnieca:
http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,22193806,byly-posel-otworzyl-zajazd-wsrod-gosci-m-in-schetyna-girzynski.html#

Będą nowe "taśmy prawdy" i "regionalne ośmiorniczki"..

"bon appetit", Lutz ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-05 12:44:25
05.08.2017 13:14
118.3
Bukary
149
Senator

Jedno trzeba przyznać: tym politykom nie potrzeba grupy ochroniarzy.

Czekam na Jarosława, który tak podaje rękę ludziom.

05.08.2017 15:16
118.4
DanuelX
76
Kopalny

Prezes to stary schorowany człowiek który żyje w nieustannej paranoi. Po co mu ochrona lepsza niż niejednemu prezydentowi?

05.08.2017 18:58
119
1
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

Jak pocieszać się po czesku czyli bardzo dobry wywiad ;)
Warto poczytać jak widzą teraz Europę, nasi na swój sposób doświadczeni, sąsiedzi:

http://www.dw.com/pl/b-szef-dyplomacji-czech-obecni-faszystoidalni-wodzowie-s%C4%85-przede-wszystkim-komiczni/a-39956435

05.08.2017 20:00
120
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

A tak z innej beczki - nie wiem gdzie to wrzucić. Pamiętacie studentki oburzone wykładami w Hiszpanii?

https://wiadomosci.wp.pl/dwie-polki-na-erasmusie-posadzily-uczelnie-o-zaklamywanie-polskiej-historii-ale-to-one-sklamaly-6151973818284161a

05.08.2017 20:20
120.1
Flyby
158
Outsider

Widać na swój sposób wpisały się w młodzieżowy trend. Może miał im służyć za alibi bo czegoś tam nie zaliczyły? ;)

06.08.2017 13:27
121
odpowiedz
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Nowe taśmy prawdy, a na nich Radek mówi, co myśli o Giorgio Schetino.
I znowu - prawda jest, oburzyć się... może chyba tylko Grześ.

A wy, macie o Schetynie takie samo zdanie jak Radek-Zdradek? :P

https://wiadomosci.wp.pl/sikorski-o-schetynie-ma-styl-lwowskiego-zulika-6152255087016065a

06.08.2017 13:32
122
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

Nas nie interesuje Herr Pietrus, co wyżej wymienieni politycy sądzą o sobie, choć bez wątpienia interesuje to elektorat pisowski.

Nas interesują efekty "pisowskiego lata", przekładające się na ceny codzienne:
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22194387,podwyzki-cen-masla-to-nie-koniec-w-gore-pojda-jeszcze-mleko.html

06.08.2017 13:34
123
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

och och, to może zainteresuje "was" kolejny akt wojny Duda-Ziobro? (chyba, że już było...)

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-nieprzemyslane-zachowania-dzielace-w-szczegolnosci-srodowisko-pis-u/7fkpxe1

W górę poszły póki co jogurty smakowe. Mleko jeszcze bez zmian. (badanie przeprowadzono w okolicznych sklepach w promieniu 750 m)

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-08-06 13:35:22
06.08.2017 13:42
123.1
Flyby
158
Outsider

och och, to może zainteresuje "was" kolejny akt wojny Duda-Ziobro? (chyba, że już było...)

O tyle o ile, Herr Pietrus ;) Politycy PiS powinni wzajem się wychowywać, choć to mocno spóźnione i daremne..

Przełożenia cenowe w promieniu twoich 750 metrów, będą się uaktualniać w miarę kończącego się lata.

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-06 13:50:57
06.08.2017 14:25
124
1
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

To teraz żeby było weekendowo i bojowo:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22197780,pkp-intercity-kupi-wagony-dla-wojska-a-w-nich-szafki-na-bron.html

Antoni w pancernej salonce na przed rozświetloną mapą Europy. Na ścianach wagonu portrety Kaczyńskich. Z głośników płyną pieśni patriotyczne i nie słychać stukotu kół po szynach..

06.08.2017 18:51
125
odpowiedz
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
06.08.2017 19:17
126
1
odpowiedz
Bukary
149
Senator

Jakaś posucha w świecie polityki. Sezon ogórkowy. W związku z tym postanowiłem się wybrać na spacer. ;) Padał deszcz i mgły mnie oblepiły niczym zakochane syreny, ale kilka zdjęć udało się zrobić. Nogi mnie jednak bolą jak cholera po 9 godzinach wchodzenia i schodzenia. Starość nie radość. ;)

To tak, żeby trochę przewietrzyć umysły. I możemy już wracać do polityki. :P

06.08.2017 21:41
127
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

Hmm.. całkiem nastrojowo ;) Od lat nie byłem w górach i nie chcę myśleć o swojej kondycji obecnie..
..zresztą, lato w tym roku (pogoda) też mnie nie nastraja do plenerów.

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-06 21:44:05
07.08.2017 10:04
128
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Yoghurt
57
Legend

Jaka tam posucha, zawsze jest o czym wspomnieć ->

07.08.2017 10:13
128.1
Bukary
149
Senator

Jeśli to prawda, możemy już śmiało powiedzieć, że pod rządami PiS-u Polska zaiste wstała z kolan.

07.08.2017 16:51
128.2
slowik
120
NightInGale

no to jak wstali z kolan to teraz wystawili tyłek...

07.08.2017 12:32
129
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Flyby
158
Outsider

"Pozdro z grilla"

.. tak nawiasem, wszelakie próby pisowskich naganiaczy - tytułem skłócania opozycji i nieustannego oblizywania podsłuchowego loda - mam w zadzie.
Dodam także - gdyby tutaj się zapędził jakiś natchniony pisiacz - nie widzę nic niewłaściwego w wypowiedzi Owsiaka pod adresem Pawłowicz, ani tym bardziej "seksizmu". Była w jego stylu i mogła się podobać lub nie - lecz podciąganie jej pod ogólne "obrażanie kobiet" i tym podobne, to nonsens ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-07 13:25:31
07.08.2017 16:58
129.1
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Oj, specjalistka od obrażania kobiet prof. Środa ma inne zdanie :P

07.08.2017 17:06
129.2
1
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Nonsens?

Implikowanie, że posłanka Pawłowicz jest jaka jest z powodu tzw. syndromu chronicznego niedopchnięcia w ogóle nie jest seksistowskie :/. Nic a nic. Jakby mogła zmądrzeć od tryskającej mądrością krynicy zwanej bolcem.

Owsiak zachował się chamsko i nie da się bronić jego słów. W przeciwnym razie uznajmy, że słynne "zdradzieckie mordy" prezesa też były taką niewinną figurą retoryczną.

Po raz kolejny powtarzam - PiS jest zły, bo nie trzyma standardów, a nie dlatego, że głosi takie, a nie inne poglądy. Nie wolno nam zniżać się do tego samego poziomu.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-08-07 17:26:07
07.08.2017 21:01
129.3
Flyby
158
Outsider

Insynuowanie..implikacje..dopowiadanie - "syndromu chronicznego niedopchnięcia" ;)
To nie przyszło mi w ogóle do głowy, uhaha.. co jeszcze?
Wszystko to było w słowach "niech pani spróbuje seksu"?

Tak, to było nieeleganckie - tyle że w kontekście zachowań męsko-damskich - choćby na inkryminowanym festiwalu muzycznym, od ogólnego poziomu nie odbijało..
Nagle wszystkie panie poczuły się jakby im Owsiak poprzez Pawłowicz, seks proponował na życiowe smutki?! ;)
Jeszcze trochę a zostanę "seksistą", dacie jakiś dyplom?

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-07 21:01:38
07.08.2017 21:29
129.4
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Wiadomo, że jak baba sfrustrowana, to chłopa jej trza. Bo nawet durna - jak Pawłowicz - nie może być szczerze. Sama z siebie.

07.08.2017 22:15
129.5
Flyby
158
Outsider

..ech, Matysiak G. Ja wiem że owe " kobiece sfrustrowanie" brakiem seksu, funkcjonuje jako mądrość ludowa i że nawet panie wzajem sobie przycinają w ten sposób.
Tyle że Owsiak tego wprost nie zapodał i przyznam się że dopiero twój wpis.. khm, otworzył mi oczy ;)
Ech, pewnie dlatego że nie jestem kobietą ;(

07.08.2017 17:00
130
2
odpowiedz
Widzący
157
Legend

Moim skromnym zdaniem nie można obrazić posłanki Pawłowicz słowy powszechnie uważanymi.
Posłanka Pawłowicz jest ponad to i nic, powtarzam nic, nie zachwieje jej niesłabnącą i platoniczną miłością do Pana Prezesa Kaczyńskiego Jarosława.
Również kobiecość posłanki Pawłowicz nie jest niczym zagrożona, a zwłaszcza jakimiś zdegenerowanymi osobnikami.
Każdy wie że posłanka Pawłowicz odżywia się dobrze, zdrowo i obficie.
Więc nie brakuje jej sił żeby stanąć w obronie, i nie chodzi tu o cześć zagrożoną, chodzi o pryncypia.
Tak to już jest.
Mordy wy moje kochane.

07.08.2017 19:25
131
odpowiedz
Bukary
149
Senator

A o co chodzi z tym Owsiakiem, bo nie jestem w temacie... Poproszę o jakiś link. :)

Dobra, już mam: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22199709,owsiak-nie-cofne-slow-o-pawlowicz-za-daleko-wybiegacie-interpretujac.html

post wyedytowany przez Bukary 2017-08-07 19:39:28
07.08.2017 19:40
132
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Drackula
170
Bloody Rider

- Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać

07.08.2017 19:40
132.1
1
Bukary
149
Senator

To brzmi prawie jak fragment wiersza... :)

07.08.2017 22:27
132.2
Hellmaker
186
Legend

Czyli dyplomatycznie ujął stare, ludowe powiedzonko: "Baba bez bolca dostaje pierdolca."
:)

07.08.2017 19:46
133
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
07.08.2017 21:11
133.1
Flyby
158
Outsider

To już po niej..

07.08.2017 19:47
134
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-08-07 19:47:22
07.08.2017 20:02
134.1
1
Bukary
149
Senator

Trzeba odpowiednio chronić elitę narodu przed obywatelami. Popieram. :P

07.08.2017 21:20
134.2
1
Flyby
158
Outsider

Ja też ..pancerne limuzyny dla rządu, pancerne wagony dla Macierewicza, mury wokół Sejmu i rządowych siedzib, mogą też być zasieki przenośne w miejscach ich wizyt. Uzupełnić przepisami że podczas przejazdu kawalkady rządowej, także obywatele winni zamykać okna i nie wychodzić na balkony.

07.08.2017 21:38
134.3
1
DanuelX
76
Kopalny

A ja się pytam - gdzie tutaj jest jakiekolwiek sensowne wytłumaczenie?

07.08.2017 22:01
134.4
Flyby
158
Outsider

gdzie tutaj jest jakiekolwiek sensowne wytłumaczenie?

..to zależy o jaki sens w tłumaczeniu chodzi, DanuelX ;) Najbliższy sens jest związany z drzewem. Otóż porządna limuzyna rządowa powinna takie drzewo wyrwać z korzeniami i pojechać sobie dalej.. ;)

07.08.2017 22:52
135
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

(do postów wyżej) czas na obrazek, który mnie zawsze bawił

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-08-07 23:00:22
08.08.2017 00:27
135.1
Flyby
158
Outsider

Bardzo pożądany obrazek ze względu na upały.. czyli Herr Pietrus te coś z sześcioma gwiazdkami, to byłaby ta limuzyna rządowa?

Popieram.. Antoni pewnie też.

08.08.2017 12:30
136
odpowiedz
Flyby
158
Outsider
08.08.2017 12:49
137
1
odpowiedz
8 odpowiedzi
neXus
160
Fallen Angel
08.08.2017 13:13
137.1
Flyby
158
Outsider

"Stare ale jare" ;) Jak Antoni..

08.08.2017 13:53
137.2
neXus
160
Fallen Angel

Najbardziej bawią mnie 2 rzeczy w całej sprawie:
1. Samo posiadanie łodzi podwodnych - przy specyfice Bałtyku, który do za głębokich akwenów nie należy, użycie lodzi podwodnych jest mocno problematyczne... Ale co tam, niech mają te swoje zabawki ;)
2. Naprawa łodzi podwodnych z lat 60 - biorąc pod uwagę rozwój technologii i techniki przez ostatnie 57 lat, hmmmm... Nooo, te sprzęty w zasadzie można traktować już tylko jako sprzęt szkoleniowy...

08.08.2017 13:57
137.3
Flyby
158
Outsider

Nic nie dodam, niech dodaje MON Antoniego ;)

Tyle że "szkoleniówki" też trzeba remontować, co by się uczniowie nie potopili..

08.08.2017 14:07
137.4
Widzący
157
Legend

Co do okrętów podwodnych na Bałtyku: http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/5210?t=Po-co-nam-okrety-podwodne-Ba%C5%82tyk

Co do Kobenów, od początku pełnią rolę wyłącznie szkoleniową, jeden "Orzeł" nie wystarczy do utrzymania ciągłości załóg.

08.08.2017 14:21
137.5
Flyby
158
Outsider

Wesprzemy ich wobec tego my, wychowani na okrętach celach.

No proszę, skoro doświadczony komandor tak pisze, to znaczy że "okręty cele" muszą być i milionów za mało ;)
To kiedy Widzący wychodzisz w morze? Wystarczy pół metra wody pod stępką?

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-08 14:25:39
08.08.2017 16:19
137.6
neXus
160
Fallen Angel

Widzący ->
Do patrolowania wód przeciw przemytnikom - jak najbardziej. Do szkolenia załóg - jak najbardziej. Do walki przeciwko jednostkom przeciwnika? Sorry, jeśli to byłyby konstrukcje współczesne, wyciszone, jak najbardziej... Elektronikę możesz zmienić, torpedy unowocześnić ale konstrukcja łodzi podwodnej jest cały czas taka sama a niestety technika wykrywania okrętów przez 60 lat mocno poszła do przodu. A potencjalni wrogowie, przeciw którym miały by walczyć te okręty, posunęli się do przodu o 2 generacje okrętów...

08.08.2017 18:03
137.7
Widzący
157
Legend

Chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem nawet mojego posta.
Wyraźnie tam stoi że Kobeny służą wyłącznie do podtrzymania nawyków i szkolenia załóg, lepsze stareńkie Kobeny niż nic.
Powinniśmy mieć co najmniej trzy okręty podwodne klasy Kilo, oczywiście nie kupimy kolejnych dwóch u Rosjan więc muszą to być jakieś natowskie.
Załóg nie wyszkolisz ot tak strzelając palcami, w miarę przyzwoita załoga i "rzeczowy" dowódca to lata nabijania nawyków.
Jeżeli wyzłomujemy Kobeny to żegnaj Gienia, jeden okręt klasy Kilo (czyli "Orzeł") nie wystarczy do podtrzymania procesu szkolenia i wymiany załóg.

09.08.2017 10:33
137.8
neXus
160
Fallen Angel

Aaa, to ok :) dokładnie i taka jest moje zdanie w tej kwestii :)

08.08.2017 14:51
138
2
odpowiedz
Drackula
170
Bloody Rider

A tu piekny przyklad jak zmieniana jest historia:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/walesa-skomentowal-uchwale-senatu-ws-rzadu-olszewskiego/s8h2sfs

Kaczesyny uwalily rzad swego pacholka a teraz z niego bohatera robia.

08.08.2017 20:20
139
1
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

Wygląda na to że albo Duda będzie zwierzchnikiem sił zbrojnych albo Macierewicz ;)

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nie-odbedzie-sie-uroczystosc-wreczenia-nominacji-generalskich,763212.html

Niejaki Antoni chce utrzymać swoją pozycję wodza naczelnego armii, co wie wszystko lepiej niż Duda i lepiej za armię odpowiada.

08.08.2017 23:53
140
odpowiedz
Flyby
158
Outsider
09.08.2017 01:33
141
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju
09.08.2017 01:35
141.1
1
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Też nie mogłem uwierzyć. Właśnie miałem wrzucić.
A TVP dostanie 800 MLN "pożyczki" z budżetu.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-08-09 01:35:34
09.08.2017 09:45
141.2
Runnersan
165
Senator

nvm

post wyedytowany przez Runnersan 2017-08-09 09:48:30
09.08.2017 02:00
142
1
odpowiedz
1 odpowiedź
piokos
73
27 do 1

czy Owsiak już przeprosił za przeprosiny?

09.08.2017 13:08
142.1
Flyby
158
Outsider

Nie - i teraz będzie musiał siebie przepraszać że przepraszał..

09.08.2017 02:35
143
odpowiedz
2 odpowiedzi
mich83
113
Generał

Panowie chciałbym zostać takim samym Trolem jak Wy. Gdzie można sie zgłosić i ile płacą ? Toż nikt nie jest frajerem i za darmo nie będzie się aż tyle produkował aby ciągle wątek podbijać.

Dla odmiany chciałbym Trolować PO i Nowoczesną. Czekam na poważne oferty.

09.08.2017 10:51
143.1
1
neXus
160
Fallen Angel

Ależ proszę bardzo :)
Masz całą masę portali /stron, na których możesz znajdować materiały i linki do tego, co wyczynia Nowoczesna i PO :) Bardzo chętnie poczytamy :) Tylko niestety obawiam się, że twoi ulubieńcy przebijają ich w głupocie o wiele rzędów długości :P

09.08.2017 11:14
143.2
1
Flyby
158
Outsider

nikt nie jest frajerem i za darmo nie będzie się aż tyle produkował aby ciągle wątek podbijać.

Nie za darmo - 500+ już dorosło i teraz bierze kasę na mieszkania..

09.08.2017 04:56
144
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Ahaswer
59
ciwun

Tymczasem według najnowszego sondażu na PiS zagłosowałoby 40% obywateli naszego kraju. Na wsi i wśród najgorzej wykształconych PiS ma poparcie ponad 50%. Tak to wygląda.

09.08.2017 10:34
144.1
3
DanuelX
76
Kopalny

I za każdym razem powtarzam - pincetplus robi swoje. Co Kryche i Janusza obchodzą jakieś tam sądy albo przewały na górze skoro dostają swoją dolę?

09.08.2017 10:47
144.2
2
neXus
160
Fallen Angel

Każdy, kto ma choć trochę wykształcenia oraz potrafi sam zdobywać informacje, zdaje sobie sprawę, że obecne rządy PiSu to katastrofa dla Polski z konsekwencjami ciągnącymi się na wiele lat. To, że nadal jest tak wysokie poparcie dla PiSu oznacza, że niestety nadal spora cześć społeczeństwa jest leniwa umysłowo (jeśli nie gorzej) oraz podatna na niskich lotów propagandę). Ich największym problemem jest to, że raz - nie zdają sobie sprawy z tego, że nie ma podziału na "my i oni" tylko na PiS i społeczeństwo do strzyżenia (w skład którego i oni wchodzą), dwa - PiS wprowadza takie procedury i prawa, że po utracie władzy i przejęcia jej przez jakiekolwiek inne ugrupowanie te również ma możliwość stworzenia zagrożenia dla demokracji i państwa prawa.
Już nie mówiąc o tym, że naprawa tego co teraz wyczynia PiS (choćby puszczy Białowieskiej) zajmie długie dziesięciolecia. I to tylko dlatego, ze ktoś tak naprawdę robił skok na kasę...

09.08.2017 11:10
144.3
3
DanuelX
76
Kopalny

Ja ci powiem, że jeszcze ignorancję albo głupotę potrafiłbym wybaczyć (nie każdy jest wykształcony i nie każdy ma takie same możliwości umysłowe) - ale tu chodzi o zwykłe wyrachowanie i brak jakiegokolwiek szacunku dla demokracji i Polski.
Jadzia ze Zdzichem nie interesuje się czy kraj przetrwa czy nie (stara tradycja wśród chłopstwa) ba czy sąsiadowi będzie się źle działo - ważne że oni mają napchany brzuch i kiełbasę na grilla.

09.08.2017 12:56
144.4
2
neXus
160
Fallen Angel

I to jest największy ból, jeśli chodzi o Polskę... Zamiast ustąpić trochę i spróbować pójść na kompromis oraz współpracę - bo przecież wszyscy żyjemy w jednym kraju, to cały czas u nas jest podejście by komuś dopierdolić. Nawet za cenę własnych korzyści... Momentami jest to tak zniechęcające, że człowiek zaczyna myśleć o innych miejscach na kuli ziemskiej, gdzie jednak do wszystkiego podchodzą bardziej racjonalnie...

10.08.2017 13:04
144.5
1
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Ależ to oko.press podało. Jak możecie powoływać się na kłamliwy, kodziarsko ubecki portal?

https://oko.press/szok-niedowierzanie-propisowskich-mediow-oko-press-opublikowalo-sondaz-dobry-pis/

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-08-10 13:05:17
09.08.2017 10:45
145
odpowiedz
1 odpowiedź
Widzący
157
Legend

Bo mądrym trzeba być, nie głupim.
Kartofla trzeba jeść a nie ośmiorniczki żreć.
Im więcej dojebuje się Onym różnym świrniętym "ekologom", ojczyzny różnym sprzedawczykom i wrogom Narodu, tym słupki wyżej.
Rozstawimy po kątach tych morderców, kanalie jedne, mordy rozpuściły psiekrwie jedne.
Suweren dobrze wie kto go karmi.
Złodziejom stanowcze nie.
I nie będzie nam.

09.08.2017 11:33
145.1
Flyby
158
Outsider

Kartofla trzeba jeść a nie ośmiorniczki żreć.

Susznie ..trza nam życzyć "smacznego"

09.08.2017 11:04
146
odpowiedz
4 odpowiedzi
mich83
113
Generał

Da się chłopaki wyżyć z takiego Trolowania ?
Profesjonalna robota, idealne przemycanie fermentu.

post wyedytowany przez mich83 2017-08-09 11:06:08
09.08.2017 11:06
146.1
4
DanuelX
76
Kopalny

No Lutzowi się powodzi.

09.08.2017 12:05
146.2
Flyby
158
Outsider

idealne przemycanie fermentu.

Nic nie trzeba przemycać, wystarczy zacier - na kartoflach też da radę..

09.08.2017 12:09
146.3
neXus
160
Fallen Angel

Co za koleś :D

09.08.2017 12:38
146.4
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Mich swoją bezsilność i frustrację zachowaj dla rodziny, nikt nie ma ochoty takich prowokacyjnych bzdur czytać.
Już mamy Sebixy, Predzixy i inne kalafiory. Starczy, serio.

09.08.2017 12:35
147
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

To zaprezentujmy kolesiowi jak się robi zacier w rządzie:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/mariusz-kaminski-chce-zlikwidowac-10-delegatur-abw,763405.html

..koleś spyta, a gdzie ferment?
A w tym fragmencie:
"Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, planom ministra-koordynatora sprzeciwia się szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który nie chce dzielić się z Mariuszem Kamińskim władzą nad Służbą Kontrwywiadu Wojskowego i Służbą Wywiadu Wojskowego. (http://www.tvn24.pl)"
Teraz trzeba pomyśleć i już widzimy jak niejaki Antoni, który już zagrabił to i owo Dudzie, grabi pod siebie kompetencje Kamińskiego na swój własny zacier.. bul bul bul..

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-09 12:47:18
09.08.2017 13:32
148
1
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

I żeby nie było że Komisja Smoleńska za darmo pieniądze bierze:

https://wiadomosci.wp.pl/nowe-ustalenia-podkomisji-smolenskiej-destrukcja-skrzydla-nastapila-przed-zderzeniem-z-brzoza-6153322271549057a

Ten zacier już strasznie słabo fermentuje, niestety ;(

Pomyśleć że to też robota Antoniego - strasznie zapracowany musi być.. ;(

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-09 13:39:16
09.08.2017 13:35
149
odpowiedz
2 odpowiedzi
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
09.08.2017 13:41
149.1
Flyby
158
Outsider

..spóźniłeś się Herr Pietrus ^ ..ale nic to, musi wybuch był solidny

09.08.2017 14:22
149.2
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Zaiste, ta informacja mną wstrząsnęła. Musiałem ochłonąć przed wrzuceniem jej tutaj...

09.08.2017 13:46
150
1
odpowiedz
Drackula
170
Bloody Rider

Eh te ruskie partacze, a mieli zsynchronizowac wybuch z momentem uderzenia w brzoze. Ten Tusk to wszystko sam musi robic:/

post wyedytowany przez Drackula 2017-08-09 13:47:11
09.08.2017 14:22
151
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
09.08.2017 15:04
151.1
Flyby
158
Outsider

..phi ..jak zaznaczył niedawno Waszczykowski, Białorusini budują elektrownię atomową na niebezpiecznej technologii grożącej Czarnobylem a tutaj niby Puszczą się martwią.. Udają.

..dodam - oni się boją że te wszystkie korniki Szyszką płoszone, przeniosą się do nich i zaczną im Puszczę zżerać.Pewnie zazdroszczą wyrębu, tak.

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-09 15:24:38
09.08.2017 14:35
152
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
09.08.2017 15:08
152.1
Flyby
158
Outsider

..nie ma się czym przejmować. Z Trybunału zostały tylko pisowskie "różki i nóżki". "Suwerena" to nie obchodzi.

09.08.2017 15:30
153
odpowiedz
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Jednak ryży wysadził skrzydło, tak myślałem.

Lata kłamstw, miliony złotych spuszczone w kiblu, mam nadzieję że prorządowe ćwoki są zadowolone.
Wszystko na dzień przed kolejną miesiączką (pieniądze na obstawę policji ze skarbonki Richarda?), byle by tylko połechtać prostatę nadprezesa Korony Żoliborskiej.

Jak rzekł Złośnik Drabinowy- nie ma przebaczenia bez wymierzenia kary.
Wina już jest, teraz proces pokazowy Tuska i kara na solidnym sznurze- wszystko live w TVkurvska.

Potem będzie przebaczenie. Co nie znaczy że to będzie koniec prac komisji. O nie!

09.08.2017 15:42
154
odpowiedz
neXus
160
Fallen Angel

Eeech, i znów się wszyscy na to zrzucimy... Kurcze, jakim to trzeba być kretynem, by drugi raz popełniać ten sam błąd...

https://wiadomosci.wp.pl/85-mld-strat-po-genialnej-decyzji-lecha-kaczynskiego-afera-miala-uderzyc-w-po-6153028604774017a

Polecam ostatnie akapity

09.08.2017 19:00
155
odpowiedz
Drackula
170
Bloody Rider

Oj tam oj tam. Pelo nakradlo 300 mld wiec co to jest 8.5 mld, jakies nieistotne grosiki. Pisowskie trole wiedza I ci powiedza, oni prawde znaja. Tylko czemu zaden zlodziej jeszcze nie siedzi? :0

09.08.2017 19:09
156
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
149
Senator

Mówiłem, żeby się uważnie przyglądać sprawie pobicia dziennikarza Polsatu...

No więc mamy pierwsze jaskółki tego, co się dzieje. Szyszko jest zadowolony, że przestępcy wyszli z aresztu, prokuratorzy nagle zmieniają zdanie, a - wedle polityków - winien jest operator telewizyjny, bo jego obecność w lesie to był przejaw agresji. Zaś agresja - jak twierdzi rzecznik rządu - rodzi agresję.

09.08.2017 20:42
156.1
1
neXus
160
Fallen Angel

To powinien być przykład dla Lutza, Manolito i mich83 jak będą działały sądy po wprowadzeniu dobrej zmiany, co tak ambitnie popierają...
Och wait... Przecież z Lutz jest tak wielkim patriotą, że obecnie popiera podatkami chyba inna ojczyznę :P

09.08.2017 21:50
156.2
2
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

"winien jest operator telewizyjny, bo jego obecność w lesie to był przejaw agresji. Zaś agresja - jak twierdzi rzecznik rządu - rodzi agresję."

Jakbym się cofnął do czasów PRL-u...

09.08.2017 21:48
157
2
odpowiedz
Sinic
158
Senator

Bez zartow.
Od czasu gdy zdewastowanie cmentarza przez dwóch pijanych żuli zostało uznane przez Ziobre za Czyn Patriotyczny a policji nakazano tych BEZPODSTAWNIE zatrzymanych Bohaterow Walki o Wolna Polske zwolnic to ja doprawdy niczego innego po naszym wymiarze "sprawiedliwości" nie oczekuje.

09.08.2017 21:49
158
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
09.08.2017 22:45
158.1
1
Flyby
158
Outsider

..to łagodne określenie

10.08.2017 10:19
159
4
odpowiedz
1 odpowiedź
neXus
160
Fallen Angel

http://www.wiesci24.pl/2017/08/10/totalitarnego-szalenstwa-ciag-dalszy-prywatne-firmy-maja-raportowac-macierewiczowi/?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-3866535&utm_campaign=wykop-poleca

Najbardziej podoba mi się ten akapit:
Właściciel firmy nie będzie też mógł zamknąć interesu bez zgody ministra.
Nawet już nie chce mi sie tego komentować...

10.08.2017 13:48
159.1
slowik
120
NightInGale

no to biznes zacznie znikać z tego grajdołu

10.08.2017 10:31
160
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
DanuelX
76
Kopalny

Uśmiałem się z rana.
oko.press/700-kilometrow-plotu-wschodniej-granicy-nas-chronic-dzikami-pomysly-rzadu-walke-zaraza-polskich-swin/

Szyszko który za IVRP wybudował kilometry barier przy każdej polskiej ulicy teraz planuje kolejny przekręt. No ale nie zapominajmy #osmiorniczkikurwa

10.08.2017 12:06
160.1
neXus
160
Fallen Angel

Co do barier to powiedzmy się zgodzę - w dużej części mimo wszystko są przydatne i się sprawdzają. Niedaleko mnie jest trasa szybkiego ruchu i była istotna różnica przed i po.
Natomiast 700 km płotu to poroniony pomysł... W zasadzie to tylko powstaje pytanie którą firmę ma w ten sposób wspomóc skarb państwa...

Przy kolejnej takiej wiadomości z Ministerstwa Środowiska muszę niestety przyznać, że wbrew mym nadziejom wizje Orwella zaczynają się u nas materializować... Ministerstwo Prawdy, Prawo i Sprawiedliwość, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Spraw Zagranicznych... Ech, jakich czasów doczekałem...

10.08.2017 12:47
160.2
DanuelX
76
Kopalny

Ekrany dźwiękochłonne to wspaniały wynalazek - ale nie w szczerym polu gdzie człowiek raz na kilka miesięcy przejdzie.

10.08.2017 13:00
160.3
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Ojoj, pszeciesz ekrany to wstrętna PEŁO wymyśliła!

10.08.2017 12:21
161
4
odpowiedz
3 odpowiedzi
piokos
73
27 do 1

gdy plują ci w twarz a ty dalej uważasz że deszcz pada :)

Przynajmniej tam ma poklask

10.08.2017 12:26
161.1
1
Tal_Rascha
125
The Night We Met

Predi to taki typ człowieka, który jak ktoś wskazuje na niego palcem i nazywa idiotą to to odwraca się do tyłu i zastanawia się kog ta osoba wskazuje.

10.08.2017 13:58
161.2
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Ten synek ma większe problemy niż myślałem. To jest dopiero patologia.

10.08.2017 15:10
161.3
Beret z antenką
34
Generał

Rycerzyk walczy na wielu frontach.
Imponujące!

10.08.2017 13:08
162
1
odpowiedz
1 odpowiedź
neXus
160
Fallen Angel

http://www.wiesci24.pl/2017/08/10/targalski-szaleje-andrzej-duda-opozycji-pis/?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-3866623&utm_campaign=wykop-poleca

Tak wklejam jako taką zabawną ciekawostkę :) Zawsze mnie intrygowało to, czy oni tak na poważnie czy to jest tylko niskich lotów propaganda dla najgłupszych wyborców :)

10.08.2017 13:44
162.1
2
lordpilot
134
Senator

Słuchając właśnie takich wypowiedzi co bardziej hardkorowych przedstawicieli PiS też się nieraz zastanawiam czy u nich wszystko z głową w porządku :). Przy czym dopóki osobnicy pokroju Macierewicza, Pięty, Targalskiego, Szyszki, etc. egzystowali sobie z tymi swoimi dziwacznymi poglądami/ urojeniami w opozycji lub gdzieś na marginesie życia politycznego, w swojej przesiąkniętej szambem niszy dla dziwolągów, to nawet się uśmiechnąłem z politowaniem.

Dziś, jako że owe typy mają realną władzę i mnie i moim dzieciom, rodzinie, bliskim i znajomym przynajmniej pośrednio mogą próbować układać życie, uśmiecham się już mniej i często jest to śmiech przez łzy...

10.08.2017 13:17
163
odpowiedz
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

No to dalej w tym tonie - Cookies vs Antonio.
Kukiza nie zaproszono ponoć na uroczystości 15 sierpnia jako jedynego spośród posłów.
https://wiadomosci.wp.pl/pawel-kukiz-persona-non-grata-na-uroczystosciach-mon-znow-nie-dostal-zaproszenia-6153635953428097a

A wracając do kroniki obyczajowej. Nawet nie wiedziałem, że poseł Zbonikowski znowu na tapecie. W sumie o historii rozwodu i majtek też nie wiedziałem. Nawet o meleksach zapomniałem. A tu widać pan poseł nie próżnuje.
http://natemat.pl/214601,o-malo-nie-zginelam-ofiara-wypadku-spowodowanego-przez-posla-pis-zabrala-glos

A tu jakiś gapcio albo naiwniak właśnie pożegnał się z pracą w Lasach Państwowych. Może i tak chciał odejść, bo miał dosyć kleszczy?
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wycinka-w-trzeciej-strefie-unesco-lesnik-zeznaje-przed-sadem,763584.html

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-08-10 13:36:14
10.08.2017 13:51
164
1
odpowiedz
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Sakiewicz sugeruje, że Duda może łamać konstytucję...
Oj, czyżby TS dla Dudy za wojnę z Antonio?

http://natemat.pl/214631,tomasz-sakiewicz-jako-pierwszy-z-prawa-mowi-ze-prezydent-duda-lamie-konstytucje-i-prognozuje-ze-bedzie-musial-ustapic

10.08.2017 13:54
165
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

Ludzie: Nie można być większą polityczną dziwką niż PSL.
Kukiz: Hold my beer.

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-08-10 13:55:36
10.08.2017 13:58
165.1
2
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Formacja Kukiza od początku była bardzo wątpliwym tworem. Wynik w wyborach prezydenckich rozumiem- ot wkurzenie i głosowanie na kogoś 'spoza układu'. Ale ta późniejsza historia szarad wewnętrznych i bardzo dyskusyjnych gestów poparcia (lub ich braku) dla działań rządu... ogólnie żal i rozpacz.

10.08.2017 15:01
165.2
Flyby
158
Outsider

..niech wspierają Dudę, na ten moment, to dość "pożyteczne".. ;)

10.08.2017 15:12
165.3
1
Ahaswer
59
ciwun

Formacja Kukiza zawsze odgrywała negatywną i skrajnie populistyczną rolę. Ja już nawet nie wspominam o wprowadzeniu do parlamentu ludzi Winnickiego, otwarcie kontestujących demokratyczny ustrój państwa. Wystarczy prześledzić kluczowe głosowania.

10.08.2017 15:47
165.4
2
neXus
160
Fallen Angel

Wybaczcie, ale Kukiz w chwili obecnej w swym populistycznym i "businessowym" podejściem jest spalony dla wszystkich. Jego "sojusznicy" mają go w dupie, bo odczuwają pogardę dla każdego kto się podlizuje w celu wyłapania stanowisk i dojeniu kasy (z resztą mają wystarczająco swoich do dojenia), opozycja nim pogardza za jego polityczne bycie "człowiekiem negocjowalnego afektu".
On sam natomiast swoim zachowaniem doszedł do dna... i dno się urwało...

10.08.2017 19:48
166
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

88. Okres Smoleński czas zacząć. Czy kaczka tym razem dojdzie (do prawdy)? Nie wyłączajcie odbiorników!

10.08.2017 19:59
166.1
1
Widzący
157
Legend

Proponuję skoncentrować się na tekście.
https://www.youtube.com/watch?v=to_0WCFNqQQ

10.08.2017 20:09
166.2
1
Beret z antenką
34
Generał

Obarierkowana stolica, barierki, zasieki wszędzie, armia policjantów. A to wszystko po to aby kaczuszka mogła podreptać na podeścik i zwymyślać tym których nie lubi.
Wspaniały spektakl z gigantycznym rozmachem.
Projekcja nr. 88

10.08.2017 21:23
167
1
odpowiedz
Beret z antenką
34
Generał

Chyba pierwszy raz w historii na tvn24 nie pokazali męczennicy. Może nie chcą sie znęcać nad chorobą prezesa. Prawa do transmisji projekcji ma tylko tvpis info.
No i dobrze, ja też sobie odpuściłem słuchania sucharów obłudnika żoliborskiego bo znam to już na pamięć. Pewnie jak zwykle musiało być odlotowo :D

10.08.2017 21:29
168
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Deser
188
neurodeser

Czy dojdą do prawdy?

10.08.2017 21:30
168.1
1
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Ja właśnie dochodzę.

Do prawdy, rzecz jasna.

10.08.2017 21:50
168.2
Flyby
158
Outsider

Dojdą do prawdy za 8 miesięcy.. jak dobrze pójdzie.

10.08.2017 21:52
168.3
2
DanuelX
76
Kopalny

Dojdą do prawdy po następnych wyborach, w czasie kampanii wyborczej będą dowodzić jak im to opozycja do tej pory w tym dochodzeniu przeszkadzała.

10.08.2017 22:06
168.4
Flyby
158
Outsider

..wprawdzie analiza logiczna wypowiedzi demagoga z Żoliborza jest raczej niemożliwa, lecz wynika z niej ( z tej ostatniej) że męczennic (miesięcznic) powinno być 96 i wtedy już będzie zwycięstwo, czyli dojście do prawdy oraz pomniki. Wszystko to razem powinno zaowocować nowym świętem państwowym.
To święto, to już moje podsumowanie ;)

11.08.2017 10:35
168.5
Aurelius
77
Weteran

Bardzo zła wiadomość. Wariat znajdzie sobie teraz inną fiksację i żeby nie okazało się, że gorszą.

A tymczasem bawimy się...

post wyedytowany przez Aurelius 2017-08-11 10:36:23
10.08.2017 22:21
169
1
odpowiedz
Deser
188
neurodeser

Przed chwilą usłyszałem tego księżycologa z podestu jak mówi, że Polcy i Polaki muszą odzyskać głodność.

Dobrze, że mam schowane kartki na cukier i mięso. Te na fajki niestety zużyłem.

11.08.2017 08:56
170
odpowiedz
2 odpowiedzi
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje
11.08.2017 09:01
170.1
DanuelX
76
Kopalny

O bosze kurski!

11.08.2017 10:05
170.2
slowik
120
NightInGale

obiecanki cacanki, a głupiemu radość

11.08.2017 12:52
171
1
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

Według wszelkich oznak na niebie i ziemi, wyglądu oraz zachowania:

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22218684,reporter-wyborczej-zaatakowany-na-miesiecznicy-smolenskiej.html

..to jest już niestety sekta smoleńska.

ech, jak to napisała Fronda: "Trwa czas żniw i sekciarzy"..

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-11 13:03:12
11.08.2017 13:41
172
2
odpowiedz
1 odpowiedź
neXus
160
Fallen Angel
11.08.2017 14:56
172.1
1
slowik
120
NightInGale

no jeszcze trochę czasu minie zanim wyznawcy obrócą się przeciwko swojemu bożyszczu ;)

11.08.2017 14:30
173
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
neXus
160
Fallen Angel

I tak jeszcze by przed długim weekendem się nie nudzić:

http://www.wiesci24.pl/2017/08/11/rozporzadzenie-szydlo-szok/?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-3867893&utm_campaign=wykop-poleca

Jak to brzmiało? "Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie... dyrektora?"
Miałem wstawić wesołą mordkę, ale w sumie przy takich wiadomościach nie jest mi do śmiechu...

11.08.2017 14:43
173.1
'ekto
116
Konsul

Tak jak z okejkami. Nie wiadomo czy dać do góry, czy w dół. Po prostu ręce opadają.

11.08.2017 15:13
173.2
slowik
120
NightInGale

co w tym nowego? jak kaczka powiedziała tak sekretarka zanotowała ;) od samego początku to było wiadome jak miśka wsadzili na prezesa...

11.08.2017 15:44
175
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Siemka, Panowie!
Ja na krótko i niemerytorycznie - stosunkowo dawno mnie nie było na Forum, bo lato trochę mnie rozleniwiło (aczkolwiek walczyłem z kaczreżimem na innych frontach), niemniej jednak wiedzcie, że duchowo cały czas jestem z Wami antyPiSiorami! :)
Myślę, że od września wrócę na stałe, ale do tego czasu muszę trochę odpocząć od polityki.

Pozdrówka dla wszystkich (dla ciebie też, Lutzki Panie).

11.08.2017 16:07
175.1
Flyby
158
Outsider

bo lato trochę mnie rozleniwiło

Szczęśliwiec.
Jako że mnie dodatkowo afrykańskie upały zmorzyły, nazwałem to lato "pisowskim".
Co do rozleniwienia, to ja zawsze programowo jestem rozleniwiony, czego wszystkim życzę ;)

11.08.2017 18:58
176
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flyby
158
Outsider

Trudno nie zgodzić się z opinią tej pani:

http://www.newsweek.pl/opinie/kaczynski-moze-spac-spokojnie-nowy-sondaz-korzystny-dla-pis,artykuly,414505,1.html?

..aczkolwiek, nie sądzę aby Kaczyński mógł dobrze spać.

11.08.2017 19:14
176.1
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Choćby Turcy szturmowali Kraków to by spał spokojnie. Ciężko się w potach wić po nocach nie posiadając krzty sumienia i litości dla narodu z którego się pochodzi. Będzie katował ludzi swoimi fobiami póki nie umrze.

11.08.2017 22:27
176.2
Flyby
158
Outsider

Choćby Turcy szturmowali Kraków
Trochę mnie tymi Turkami wystraszyłeś, .:Jj:. ;) Różne nacje podgryzały te kiepskie, krakowskie mury, jednak Turkom się nie spieszyło.
Wiedeń bardziej im pasował ;)
Lecz kto wie, co nas jeszcze czeka?
Afrykański upał już mnie zjada, więc bardziej na Afrykanów bym liczył..;(

11.08.2017 19:19
177
odpowiedz
7 odpowiedzi
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Kompromitacja pomysłu Ziobry. Ustawa wchodzi jutro, a system do losowania spraw jeszcze nie powstał

http://natemat.pl/214749,rzadowa-kompromitacja-w-sadach-sprawy-mialy-byc-od-jutra-losowane-przez-komputer-tymczasem-nie-ma-nawet-systemu

Miesięcznice smoleńskie są zabezpieczane przez snajperów. Dlaczego policja niechętnie o tym mówi?

https://wiadomosci.wp.pl/miesiecznice-smolenskie-sa-zabezpieczane-przez-snajperow-dlaczego-policja-niechetnie-o-tym-mowi-6154065561106561a

11.08.2017 19:47
177.1
Flyby
158
Outsider

Dlaczego policja niechętnie o tym mówi?

Bo nie chce odpowiadać, gdyby snajperowi omsknął się palec na spuście ;)

11.08.2017 22:05
177.2
Bukary
149
Senator

Uuuu... Ktoś tutaj manifestował, o ile dobrze pamiętam. Ciekawe, czy czuł, że jest cały czas na muszce.

11.08.2017 22:17
177.3
Flyby
158
Outsider

Wszystko zależy Bukary od miejsca gdzie byłeś (gdzie on był), twojej (jego) postury i zachowania. Miejmy nadzieję że specjalnie się nie wyróżniasz (wyróżniał) ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-11 22:29:29
11.08.2017 22:40
177.4
Bukary
149
Senator

A z tym losowaniem to się za bardzo przejmujecie...

W każdym sądzie jest woźny (jak Protazy) i jakaś sprzątaczka (Grażynka). Woźny da czapkę, wierny sekretarz wsypie do niej karteczki, a pani Grażynka będzie losować, robiąc sobie przerwę od machania szmatą. Nawet nowych etatów nie trzeba tworzyć. Po co komu ten system komputerowy? W końcu wracamy do przaśnego PRL-u.

Albo jeszcze lepiej: nie stwarzajmy pozorów; niech minister Ziobro wylosuje to, co trzeba.

post wyedytowany przez Bukary 2017-08-11 22:41:23
11.08.2017 22:46
177.5
Flyby
158
Outsider

niech minister Ziobro wylosuje to, co trzeba.

To powinien losować publicznie i z zawiązanymi oczami, jak Temida ;)
W TVPiS wzrosła by oglądalność..

12.08.2017 08:16
177.6
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Że niby taka nowa sędzia Anna Ziobro Wesołowska?
To by chyba trzeba podzielić sędziów na tych z dobrej zmiany i układu i potem mówić kto kogo dostał...

12.08.2017 09:52
177.7
Runnersan
165
Senator

W każdym sądzie jest woźny (jak Protazy) i jakaś sprzątaczka (Grażynka). Woźny da czapkę, wierny sekretarz wsypie do niej karteczki, a pani Grażynka będzie losować, robiąc sobie przerwę od machania szmatą. Nawet nowych etatów nie trzeba tworzyć. Po co komu ten system komputerowy? W końcu wracamy do przaśnego PRL-u.

A pan obsługujący kotłownie przypisze wagi do poszczególnych spraw, aby zapewnić, że losowanie przydzieli równomiernie według obciążenia te sprawy. Pewnie będzie je musiał podzielić na koszyki.

12.08.2017 13:27
178
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

Ten biedny, prawem prześladowany, ryś (skóra) Szyszki..ech

Tak weekendowo przypomnę bo on już dawno sierść powinien stracić, zeżartą przez dziennikarskie szkodniki ;)

https://wiadomosci.wp.pl/prokuratura-w-stodole-ministra-jana-szyszko-sprawdza-skad-ma-skore-rysia-6153947022071425a

Może to był ryś białoruski lub cały zagraniczny, podarowany w akcie myśliwskiej przyjaźni?

12.08.2017 14:38
179
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Flyby
158
Outsider

Było weekendowo, to teraz wiadomość która wielu osobom nie spodoba się ;)

http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/kraj/a/ukrainscy-zolnierze-przemaszeruja-ulicami-warszawy,12359217/

12.08.2017 14:54
179.1
Ryokosha
9
Pretorianin

No ale co w tym złego?

12.08.2017 15:00
179.2
1
Flyby
158
Outsider

Dla mnie nic złego. Lecz pamiętam inne wątki gdzie atakuje się Ukraińców jakby wszyscy byli banderowcami ;)

12.08.2017 16:39
179.3
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
13.08.2017 17:46
180
odpowiedz
4 odpowiedzi
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Islamskie ubikacje, czyli nie tylko u nas bywa groteskowo i śmieszno w debacie publicznej.

https://wiadomosci.wp.pl/awantura-o-toalety-dla-muzulmanow-wypaczenie-integracji-6154777683646081a

13.08.2017 20:21
180.1
Bukary
149
Senator

Zaczynam powoli rozumieć tych golowiczów, którzy chętnie nabijaliby na pal każdego "lewaka", który szerzy "zarazę multikulti".

13.08.2017 21:16
180.2
Flyby
158
Outsider

To mnie rozbawiło ;) Niby taka uszlachetniona dziura w ziemi do srania, była i jest obecna, nie tylko u naszych wschodnich sąsiadów, lecz czy na pewno zasługuje na mit kulturowy i związane z tym odrębności?

W potocznym języku funkcjonowała u nas nazwa "wygódka", już w samej nazwie, jakby zakładająca możliwość siedzenia przy czynności
..hmm, wypróżniania się.. Czyli to wygoda powinna decydować o randze takich miejsc.

13.08.2017 23:36
180.3
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Flyby - w takiej Japonii, i w części Chin, zdaje się, a nawet chyba szerzej w Azji, to jest element kultury. W Japonii już ponoć w dużym stopniu traktowany jako swego rodzaju atrakcja... kulturalna właśnie, stosowana ewentualnie jako toalety publiczne, ew. jako element... dziedzictwa...
Także wiesz... :)

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-08-13 23:38:03
14.08.2017 00:48
180.4
Flyby
158
Outsider

Na pewno zebrałoby się więcej kulturowych obrońców "dziury w ziemi", łącznie z opiniami uczonych w fizjologi że taka pozycja to samo zdrowie ;) Jednak siedziska mają swoją tradycję w Europie, od kamiennych do drewnianych ;)
Czyli wyjście naprzeciw tym tęsknotom uchodźców z innych stref kulturowych, zwłaszcza przy planowanej "integracji" - wydaje się co najmniej przesadą ;)

13.08.2017 23:36
181
odpowiedz
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
14.08.2017 00:04
182
odpowiedz
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

Jakie to piękne jak rewolucja zjada własne dzieci. :)

BTW
między prezesem stacji Jackiem Kurskim a Paczuską od jakiegoś czasu trwał konflikt. – Chodzi o kształt „Wiadomości”. Czy dziennik ma uprawiać propagandę łopatologicznie, czy nieco subtelniej – powiedział pracownik TVP. Kurski, według tego źródła, jest za pierwszą wersją.

Jeśli to była ta subtelniejsza propaganda, to jaka będzie teraz?

14.08.2017 01:11
183
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

Jeśli to była ta subtelniejsza propaganda, to jaka będzie teraz?

Propaganda ma służyć jednej partii i jej rządowi - czy będzie tak głupia jak jest, czy jeszcze głupsza - rzeczywiście, jaka to różnica? Może pracownicy TVP bawią się w takie subtelności w ramach ustawek personalnych - dla widzów TVP to bez znaczenia ;)

14.08.2017 09:59
184
1
odpowiedz
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa
post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-08-14 10:28:16
14.08.2017 11:35
185
odpowiedz
1 odpowiedź
Sinic
158
Senator

Akurat odnośnie preferowanego oblicza propagandy w TVPiS Kurski ma oczywiście racje. Partia nie ma najmniejszych szans trafic do tej nieco bardziej samodzielnie myslacej części społeczeństwa i Kurski w pełni zdaje sobie z tego sprawę. Typowy ich elektorat to ciemny lud i do niego wlasnie musi być ta propaganda skierowana by wlasnie ta czesc społeczeństwa utrzymać, bo to da jeśli nie zwycięstwo to co najmniej bardzo mocny udział w sejmie.
A ciemny lud potrzebuje prostego przeslania bo subtelniejsza propaganda nie tyle może być przez nich niezrozumiana co wręcz ich zrazic, a to nie byłoby najlepsze.

I nie sadze by Paczuska miała jakies konkretne zarzuty do tej formy propagandy bo jej skuteczność została dowiedziona przecież. Problemem jest, ze dziennikarze którzy wezma udział w tym procederze wyrobią sobie pewna opinie w srodowisku i publiczności, opinie która z nimi zostanie i male szanse na zatrudnienie gdy PRL bis się skończy. A w końcu, przynajmniej taka mam nadzieje, ten nawrot komunizmu w Polsce wyladuje na smietniku jak poprzednia proba ustanowienia tego ustroju.
A wtedy propagandziści tego ustroju w sporej części znajda się w swiecie który nie będzie chciał mieć z nimi nic do czynienia.

14.08.2017 11:46
185.1
Drackula
170
Bloody Rider

Typowy ich elektorat to ciemny lud Niby tak, ale przerazil mnie procent mlodych, "niby" wyksztalconych ludzi, ktorych glownym argumentem dla ktorego popieraja PiS jest: pelo kradlo i byly afery.

Podczas pobytu w Polsce, nawet chcialem sobie oko w oko podyskutowac nad argumentami, dzieki ktorym popieraja PiS, ale w wiekszosci oni wogole nie wiedza co sie wokol nich dzieje lub wzorem Belerta, maja na to "wyje...e". :/

Jedne z takich bardziej kumatych delikwentow nawet walil argumentami ale po zbiciu wszytskich wyciagnal asa z rekawa: bo za pelo paliwo bylo po 6 zlotych teraz jest po 4.50!!! Coz stwierdzielm ze dzieki PiSowi Polska wstala z kolan i kieruja gospodarka na calym swiecie teraz bo za pelo w UK placilem 1.35 za litr a teraz za PiSu place 1.15.

14.08.2017 11:42
186
1
odpowiedz
1 odpowiedź
USSCheyenne
50
Wiedźmin 3

Wiemy nie od dziś, że tzw. "prawica" czyli mentalna i intelektualna miernota najbardziej sra na historię i wykorzystuje ją wyłącznie do doraźnych celów ale chyba osiągnięto nowe dno:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22230261,telewizja-republika-wykorzystala-nazistowska-propagande.html#Czolka3Img

post wyedytowany przez USSCheyenne 2017-08-14 12:27:40
14.08.2017 12:15
186.1
Flyby
158
Outsider

"Nowe dno"? To po prostu stare dno usiłuje ozłacać medialnie swoją głupotę i prymitywizm z figowym listkiem na czole w barwach narodowych..
Twój link nie działa mi USSCheyenne..

http://natemat.pl/214867,roza-thun-nie-wytrzymala-jest-pan-wrednym-klamca-zadam-przeprosin-rzucila-poslanka-i-wyszla-ze-studia-tvp-info

Fałsz, kłamstwo i obrażanie swoich rozmówców - tak, to śmierdzi dnem, tyle że dnem starym..

Temu propagandowemu nachalstwu, towarzyszy równie bezczelne kolesiostwo i obsadzanie swoimi najważniejszych organów państwa:

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/trybunal-konstytucyjny-zatrudnil-bylych-asystentow-europosla-pis,artykuly,414588,1.html

Smród bije pod niebo..

post wyedytowany przez Flyby 2017-08-14 12:54:58
14.08.2017 12:53
187
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flyby
158
Outsider

I jeszcze jedno. Do odświeżanego dzisiaj medialnie tematu naszych stosunków z sąsiadami, czyli tego:

http://www.rp.pl/Historia/170819667-Gazeta-Polska-Codziennie-Niemcy-handlowali-szczatkami-mordowanych-Polakow.html#

..proponuję także dodać temat robienia przez Niemców mydła z ludzi oraz abażurów z ludzkiej skóry. Jeszcze za komuny te historie cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

14.08.2017 13:19
187.1
piokos
73
27 do 1

To co Hans? Może na drugą nóżkę?

14.08.2017 13:40
187.2
Flyby
158
Outsider

Ech ..jak powiedział Stedtke, "Perfidię bolszewików znamy nie od dziś."

16.08.2017 09:35
188
odpowiedz
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Na ratunek.

16.08.2017 10:24
189
odpowiedz
Drackula
170
Bloody Rider
Forum: Dobra Zmiana ... Rokosz Targowice Puczem Pogania