Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Koszt komputera do biura

23.12.2015 23:03
1
antosjan
19
Pretorianin

Koszt komputera do biura

Witam jak w temacie. Czy jestem w stanie znaleźć w miarę dobry komputer do biura? Będzie używany na nim pakiet biurowy i program do obsługi firmy. Ważne aby system był windows 8.1. Jaka jest ostentacyjna cena za takiego peceta? Lepiej składać czy kupować?

23.12.2015 23:09
aope
2
odpowiedz
aope
191
Corporate Occult

O ile bazowy komputer z systemem i peryferiami złożysz i za 1600 PLN (+600 za monitor), to dalej sprawa się komplikuje. Za Office możesz albo płacić w formie abonamentu (ok. 500 PLN za rok) albo zakupić raz (najtańszy 2016 do firmy to chyba coś ok 1000 PLN). Ale i tutaj sprawa nie jest oczywista, bo w zależności od tego co robisz wystarczy być może i LibreOffice (tylko nie wiem, czy według PL bez-prawia i tak nie musisz mieć na to jakiegoś papierka, bo według naszego bez-prawia nie ma czegoś takiego jak bezpłatny pakiet biurowy czy pakiet antywirusowy w firmie).
Co rozumiesz przez "program do obsługi firmy"? CRM? Faktury? O co chodzi? Bo rozpiętość cenowa jest spora w zależności od tego, co to ma robić.
Realnie raczej nie zejdziesz ze wszystkim poniżej 3500 PLN za jednostkę, za coś lepszego niż maszyna do pisania poniżej 4000 PLN. Zastanów się też w tym miejscu, czy do firmy nie lepiej zainwestować w sprzęt AIO. Z tego typu maszyn tanie jednostki posiada np. Lenovo (całkiem przyjemne AIO z systemem można kupić za nieco ponad 3k, np. http://www.x-kom.pl/p/269126-all-in-one-lenovo-c50-30-i5-5200u-8gb-1000-dvd-rw-win10-gf820-fhd.html). Ujednolicenie środowiska znacznie usprawnia m.in. serwisowanie.

23.12.2015 23:20
3
odpowiedz
antosjan
19
Pretorianin

Tym program do firmy nie musisz się sugerować (to program do sprzedaży, wydawania towaru, fakturowania i księgowości etc), chodzi mi o to, że będę z niego korzystał na tym komputerze. 4000 za całe stanowisko do biura to trochę dużo to jednak trochę dużo. OpenOfffice wystarczy, choć tak jak mówisz może być trochę z tym problem.

23.12.2015 23:41
4
odpowiedz
fenfir
173
Generał

aope -> w jaki sposób w AIO wygląda sprawa wymiany wadliwego podzespołu? Przykładowo dysk, zasilacz, grafika itd? Nie lepiej jednak mieć zwykłego peceta gdzie w razie awarii bez problemu wsadzisz nowy zasilacz zamiast serwisować całą jednostkę?

24.12.2015 00:05
aope
5
odpowiedz
aope
191
Corporate Occult

fenfir - wszystko zależy od tego jak duża to firma. W tanich AIO masz przeważnie dostęp do dysku i pamięci.

gdzie w razie awarii bez problemu wsadzisz nowy zasilacz

Zależy od wielkości firmy. Gdy tych jednostek robią się dziesiątki/setki to dojście co nawaliło, w jakim konkretnie komputerze, a płyta juz nie jest w sprzedaży a trzeba wymienić i licencje mogą się pokochać bo już się nie aktywuje, bo to bo tamto, bo co komputer to inne podzespoły, umowa serwisowa załatwia sprawę a sam serwis jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem. U nas jest ponad 200 komputerów, nie mamy ani jednego składaka, chociaż kilka lat temu się w to bawili. Nie sprawdziło się, za dużo komplikacji, dział IT trzymał komputery dłużej niż serwis.

antosjan - wszystko zależy od tego, co chcesz na tym komputerze robić. Do podstawowych rzeczy Libre w zupełności wystarczy. Gdy jednak dochodzą skrypty w VB, czy bardziej skomplikowane kalkulacje bez Office się nie obejdzie. Kwestia potrzeb. No i jest też kwestia integracji usług, tutaj Libre leży.

Forum: Koszt komputera do biura