Galeria screenów Until Dawn

obrazków w galerii: 57 | aktualizacja: 25 sierpnia 2015

E3 2015 16 czerwca 2015

Galeria HD 1080p 8 grudnia 2014

gamescom 2014 13 sierpnia 2014

GC 2012 15 sierpnia 2012

Komentarze Czytelników (135)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
21.09.2015 21:13
odpowiedz
mitek32
23
Chorąży

@dawid88 tak :)

06.10.2015 04:09
odpowiedz
yadin
89
Senator

Po ciężkich doświadczeniach z eksperymentalnym "Heavy Rain" wiem, że nigdy w coś podobnego nie zagram. Wygląda bardzo ładnie i dla mnie to wszystko.

17.11.2015 17:28
odpowiedz
Drakhesh
2
Junior

Słysząc sporo dobrych opinii o Until Dawn, oraz będąc dużym fanem horroru jako gatunku jako książki, filmu i gry, postanowiłem dać tej pozycji szansę. Następnie srodze się zawiodłem. Choć oddam grze jej honor - skutecznie wciąga gracza w stworzony przez siebie świat, imersja wychodzi jej gładko i efektywnie, przez sprytne zastosowanie nawet małych detali, jak konieczność 'ręcznego' odwracania przedmiotów lub korzystanie z touchpada dla prostych czynności, które inna gra zapewne po prostu by pominęła i wykluczyła z gameplay'u. Problemem jednak jest sam świat gry, który nie ma do zaoferowania nic strasznego. Nietrudno się dziwić, skoro za fabułą stał niesławny duet Fessendena i Reznick'a, którzy ostatnim razem gdy współpracowali, dali światu miałką i pozbawioną charakteru historię o postapokalipsie i wampirach. Byłbym bardziej wyrozumiały gdyby zrobili tą grę - w której obaj zresztą występują, co jest nagminnym nawykiem Fessendena - źle, ponieważ kiczowate, beznadziejne gry mają specjalne miejsce w moim sercu, bo często są tak tragicznie złe że aż bawią. Until Dawn popełnia najgorszy grzech jaki może popełnić jakakolwiek fabuła - nie zostawia na widzu jakiegokolwiek wrażenia. Nie jest tragicznie zła, ale też niczym nie imponuje. To standardowa, amerykańska historia z horroru o dzieciakach odciętych od cywilizacji, uwięzionych z maniakalnym mordercą/potworem, która nie wnosi nic nowego czy świeżego do gatunku. Jako horror zawodzi na całej linii - zdecydowanie nie jest to dobry horror, grający na psychice gracza, polegający zbyt mocno na jumpscare'ach i scenach gdzie zagrożenie jest bezpośrednie dla postaci, niż na budowaniu poczucia zagrożenia i odosobnienia. A samo straszenie? W pewnym momencie gra zapytała mnie czy bardziej się boję pająków czy klaunów. Wybrałem pająki, by później w grze... natknąć się na 'straszne' pająki. Cóż za szok, doprawdy, gra na psychice gracza. I ponownie - horror w tej pozycji ewidentnie stara się faktycznie być straszny w poważny sposób, zamiast samoświadomego pójścia całkowicie w druga stronę, ku soczystemu i absurdalnemu gore, przestając traktować się całkowicie poważnie. Prawdopodobnie podczas tworzenia "The ABCs of Death 2" ktoś powiedział Fessendenowi że wygląda strasznie, a on wziął to do serca i zrobił wokół tego nowe dzieło.
Ale przynajmniej tytuł jest bez dwukropka.

17.11.2015 19:48
odpowiedz
przemo89p
69
Pretorianin

DRAKESH moim zdaniem gra dzieli się na dwie części - granie normalne na normlanych głośnikach nawet i po ciemku - nie straszy. Natomiast gdy się zrobi klimat-wyłączy się światło-gra się na słuchawkach to nie wiem jakim byś musiał być hardkorem jest się czego przestraszyć.

19.11.2015 01:11
odpowiedz
Drakhesh
2
Junior

@przemo89p - Nie wyobrażam sobie grania/oglądania horroru inaczej niż po ciemku. Problem jednak polega na tym że Until Dawn za mocno polega na jumpscare'ach lub sekwencjach pościgu. Nie przeczę, robi je dobrze i są emocjonujące, ale emocjonujące nie znaczy od razu straszne. Gdy coś nagle na ciebie wyskakuje, niezależnie jak dobrze był budowany suspens, to jest to zaskakujące, ale niestety nie straszne. Strach to nie chwilowa emocja, a długie, trwające uczucie. Gdybym miał to porównać, to 'strach' jumpscare'a lub pościgu jest jak gwałtowne wepchnięcie pod wodę - uczucie zagrożenia jest silne, ale w efekcie silniejsze od strachu. Strach o jakim mówię jest jak powolne tonięcie, nieunikniona świadomość tego co się zbliża, uczucie wody wlewającej ci się do płuc i kradnącej oddech - subtelniejsze, bardziej powolne, ale w efekcie uderza widza znacznie mocniej.

04.12.2015 02:57
odpowiedz
Ronal597
13
Legionista
9.0

Gier tego typu można nienawidzić. Można też ubóstwiać. Jeśli najbardziej zależy nam na przedstawionej historii z którą to chcemy płynąć i brać w niej czynny udział, to chyba nie ma lepszej rozrywki. Gra dostarcza mnóstwo wrażeń, jest bardzo ciekawie skonstruowana, dynamiczna i stresująca. Właśnie to nie tyle strach, co stres również z tego powodu, że każdy nasz wybór jest nieodwracalny. Ciężko jest zachować wszystkich bohaterów przy życiu. Gra skojarzyła mi się bardzo z The Last of Us, bo to również taki survival i ma bardzo podobny klimat (również jakieś kanały, podziemia itd.). Gra jest także wymagająca pod względem zręcznościowym (wbrew pozorom). Moim zdaniem jeden z najlepszych tytułów tego roku. Spędziłem przy tej grze kilka wspaniałych godzin. Wadą może okazać się polski dubbing, który miejscami niestety ssie. Zresztą nie tylko ja podzielam tą opinię. Ale nie można o to winić samej gry... Być może dało się wycisnąć z tego nieco więcej, mam tutaj na myśli np. Bohaterów drugoplanowych, którzy mogli odegrać nieco większą rolę i trochę bardziej sobą zainteresować. Ale generalnie to gra idealna. Jeśli chodzi o możliwości techniczne naszych czasów, to mistrzostwo świata. Polecam grać oczywiście tylko w nocy!

14.12.2015 22:49
odpowiedz
Dhampire
27
Chorąży
10

wow, zostałam zmieciona z kanapy. Gra jest fantastyczna, jestem pod wielkim wrażeniem i od razu mam ochotę zagrać ponownie!

21.12.2015 16:16
odpowiedz
kojot92pl
2
Legionista
7.0

Ciężko mi ocenić tą grę, naprawdę ciężko. Bo jeśli chodzi o klimat, to jedno, z lepszych doświadczeń na PS4(przynajmniej do pewnego momentu fabuły), jeśli zaś chodzi o zawartość, mechanikę i przywiązanie do tytułu, to jest bardzo słabo... Kupując tą grę, myślałem, że swoim systemem, możliwością wyborów, będzie mnie motywować do ponownego przejścia. Tak się jednak nie stało. Co do wyborów, to wyjaśniam w SPOILERZE, czemu jestem rozczarowany.

Wybory:

spoiler start

Żyłem sobie w przekonaniu, że chcąc ocalić postacie, które zginą przy pierwszym przejściu, będę chciał przechodzić grę jeszcze raz... Dlaczego do tego nie doszło? Ano dlatego, że wszystkie postacie żyją... A to dlatego, że przy wyborach należy kierować się jedną prostą rzeczą: LOGIKĄ. Idąc jej śladami, nie ma tu niespodzianek, które survival powinien za sobą nieść. Przykład? Jess zostaje porwana, my biegnąc za nią, mamy wybór, czy się spieszyć, czy też nie. Spiesząc się, dajemy jej szansę na przeżycie. Kolejny przykład? Spotykamy ją później gdy jest ranna. I tu też logika bierze górę - skoro jest ranna, to rozsądnym jest się schować, zamiast próbować uciekać. Rezultat? Jess żyje. Jeszcze jeden przykład? Sam koniec. Wiedząc co się stanie, gdy włączymy światło, logika znowu podpowiada, że lepiej poczekać aż wszyscy wyjdą z budynku, zanim zrobimy "boom".

spoiler stop

Fabuła od pewnego miejsca też zaczyna być rozczarowująca...

spoiler start

Do pewnego momentu jest świetnie... Naprawdę, świetnie. Klimatycznie, napięcie miażdży.. Niestety, w momencie gdy Josh zdejmuje maskę i okazuje się, że hehe chodzą sobie w kopalni stworki(hamerykańska papka na miarę "Zejścia", czy "Wzgórza mają oczy"), to czeka się tylko na zakończenie(tak przynajmniej było w moim przypadku). Uważam, że gdy okazało się, że "Psychopata" jest udawany, powinno się okazać, że poza tym udawanym, był też prawdziwy, by gracz stracił orientację, czy to zabawa Josha, czy może naprawdę jest w pułapce.. Kopalniane stwory wszystko mi popsuły. NIESTETY.

spoiler stop

Podsumowując, wystawiam 7, dlatego, że to co działo się do pewnego momentu gry, to naprawdę rewelacyjne, klimatyczne przeżycie. Niestety, to wszystko. Gra 250 zł na pewno warta nie była, jednak teraz prawie wszędzie można ją kupić za 130 zł, można ją przejść i sprzedać za ~80 zł, więc traktując to jako filmowe przeżycie, wydajemy 50 zł(a tyle płaci się za dwa bilety do kina), więc w takich kategoriach: polecam i warto. Rozrywka jednak na 5 godzin w moim przypadku i do tego tytułu wracać nie zamierzam, bo i po co miałbym, skoro za pierwszym razem udało mi się wszystkich ocalić?

23.12.2015 12:23
odpowiedz
maczar1028
24
Chorąży
8.0

Jeżeli ktoś lubił Heavy Rain to ta gra jest dla niego.Wg mnie dużo lepsza od Havy Rain chociaż ja za takimi grami nie przepadam.Graficznie super, klimat horroru oklepany jak Kevin sam w domu na święta, ale można się mocno wystraszyć.Jeżeli ktoś lubi horrory i przedewszystkim model gry heavy rain to polecam.Jeżeli ktoś jest fanem starych residentów albo Sailent hila to racej gra nie dla niego

14.01.2016 16:06
odpowiedz
not2pun
28
Generał
9.5

Dla mnie gra jest rewelacyjna

Znakomicie bawi się gatunkiem amerykańskiego horroru gdzie mieszają się absurdalne sytuacje i jakieś dziwne legendy.
Nie raz się przecież ma ochotę krzyczeć oglądając taki horror, biegnij głupcze, lub schowaj się ty ci..o, tutaj możemy sami zrobić to co chcemy i sprawdzić tego następstwa.

Do tego te stereotypowe postacie, żywcem wyciągnięte z high school, kuso ubrane babeczki choć zima. W każdy filmie tego gatunku z usa to się praktycznie powtarza.

Moja wysoka ocena jest nie tylko za samą grę, ale też za sam jej pomysł i "konstrukcje" która pozwala przyciągnąć do gier osoby takie jak np moja żona, od której zazwyczaj "słyszę znowu grasz".
W sumie przechodzę ja już 3 raz 2 z żoną, która nie chciała patrzeć jak umierają wszyscy.
Do tego jeszcze mamy przyjemną dla oka grafikę, która też niekiedy ma spore znaczenie.
Też nie zgodzę się z banalnym scenariuszem, ponieważ on taki jest celowo, dzięki niemu mamy styl amerkański, który jest wszystkim znany dobrze.

21.01.2016 19:12
odpowiedz
Sweet1O1
39
Pretorianin

@kojot92pl

spoiler start

te potwory z dupy się nie pojawiły, jeśli nawet nie próbujesz zrozumieć fabuły to jej nie oceniaj. Ona jest taka jaka powinna być, pierwsza połowa jumpscaery i nieświadomość zagrożenia a druga to nerwówka o życie bohaterów. W akcie zemsty jak to bywa w horrorach klasy B większości zabójstw dokonuje Hannah bo przez nich zginęła, jest to raczej lepsze niż psychopata który ot tak postanowi pobawić się w oprawcę przypadkowych ludzi

spoiler stop

post wyedytowany przez Sweet1O1 2016-01-21 19:14:22
25.01.2016 22:30
odpowiedz
BloodDragon0007
9
Legionista
9.5

Gra godna polecenia skończyłem dopiero co a już mam ochotę zagrać jeszcze raz , super klimat wielu bohaterów o różnych charakterach poczucie grozy i niepewności gwarantowanie

06.02.2016 23:29
odpowiedz
LoganOn
1
Junior

Podobna Gra :)
[link]

16.02.2016 23:21
odpowiedz
Gotfader1
13
Centurion
9.0

Gra bardzo mi się podoba, choć nie jestem wielkim fanem takich gier

27.03.2016 12:30
odpowiedz
Daniellon2
3
Junior
9.5

Gra jest genialna!!!!
Klimat po prostu ro******la. Grafika jest bardzo dobra jak przystało na nowa konsole. Jednym malutkim minusem są dialogi. Postace momentami slychac tak jak byscie z kims rozmawiali przez dobry telefon, albo skypa . Ale w moim przypadku nie miało to zadnego wpływu na jakość gry. Ocena ode mnie to 9.5. Było by 10 ale odejmuje za dialogi

09.04.2016 23:22
odpowiedz
Frutiii
8
Legionista
9.5

Piekna gra :) 10/10
Klimat miazdzy

17.05.2016 14:37
odpowiedz
Rugeer
1
Junior

Zawsze smieszyły mnie horrory klasy B. Tu on zginie tam ona.... Łatwe do przewidzenia, przecież bohater mógł zrobić tak lub tak. No i mamy Until Dawn. Fabuła jest ok, trzyma w napięciu, może się nie bałem, ale za to nie oderwałem wzroku od telewizora. No i mogłem podejmować decyzje. Niestety nie zawsze trafne. I to mi się spodobało. Byłem reżyserem swojego horroru. Decyzję są ciekawe, czasem masz tylko chwile na jej podjęcie, czasem nie uda się Tobie wcisnąć odpowiedniego guzika i... Kolejny zgon :( więc powiem krótko, nie żałuję że kupiłem tę grę. Przejdę raz potem sobie odpoczne i znowu zagram. Polecam 9/10

post wyedytowany przez Rugeer 2016-05-17 14:39:09
27.05.2016 19:30
odpowiedz
sylwek11pl
6
Legionista
9.0

Gra krótka ale dobra, niby temat oklepany ale co innego oglądać film a co innego samemu "reżyserować" :)

Polski dubbing troszkę kuleje, niektóre postacie są bez emocji podczas zwykłych rozmów a już nie mówię o krzyku itd.

Dla zainteresowanych polecam Heavy Rain - równie wciągające co UD.

29.06.2016 21:59
odpowiedz
Rozbo12
14
Pretorianin
8.0

Dobra gierka, polecam.

06.09.2016 09:26
odpowiedz
Tomi_HH
2
Legionista
8.5

Na prawdę świetna wciągająca gra z fajną fabułą :)

20.09.2016 12:23
odpowiedz
joe1chip
11
Centurion

Gra fajna lecz Evil Within to zwyczajnie wyższa półka. Jeden z dowodów czemu oceny są durne jak ewidentnie lepsza gra taka jak EV ma niższą średnią od zacnego lecz mało ambitnego fabularnie slaszerka.

22.12.2016 10:28
odpowiedz
Asazz16
5
Legionista
9.0

Swietna gra , postacie , klimat , wybory czy sciezka dzwiekowa sa na bardzo wysokim poziomie . Nawet ta pozornie banalna fabula zostala genialnie poprowadzona .

08.01.2017 13:42
1
odpowiedz
Rozpierdalacz_PL
22
Chorąży
10

Bardzo dobra gra, właśnie dzisiaj ukończyłem i zabieram się za ponowne przejście. Jedna z obowiązkowych pozycji każdego posiadacza PS4.

20.01.2017 16:09
odpowiedz
MikeK1105
21
Legionista
9.0

Witam!

Zapraszam na prezentację gry.

https://www.youtube.com/watch?v=kRtS4ZFTVXg

23.01.2017 00:19
odpowiedz
zalo0
3
Junior

Wlasnie skonczylem. Odczucia na goraco-zaje.....a. nikt mi nie powie ze gra go nie przestraszyla- no chyba ze sie gra w dzien lub przy wlaczonym swietle. Ja siedzialem praktycznie cala gre jak na szpilkach. Noc,pogaszone swiatlo,sluchawki na uszach nastawione bardzo glosno??. Bylo lux. Dubbing mnie osobiscie bardzo podpasowal. Nie zapomne jak razem z Chrisem podczas szukania dezodorantu w tym samym momencie krzyknelismy k....a mac!!! Szczerze polecam. 3 osoby przezyly

11.02.2017 14:59
odpowiedz
anim123
19
Chorąży

Witam macie też problem z grą że ścina wam filmiki na samym początku gry ?

12.02.2017 18:41
odpowiedz
Długowłosy Metal
37
Pretorianin
9.0

Świetna gra. Klimat utrzymany od początku do końca.
Jedno co mnie rozbawiło:

spoiler start

Ta Hannah co spadła razem z Beth nie umiała wyjść z jaskini ponad 30 dni. Z tej samej jaskini co każdy z naszych bohaterów wylazł po 5 minutach.

spoiler stop

11.03.2017 17:20
odpowiedz
anim123
19
Chorąży

Witam ponownie :) ile wam gra zajmuje na konsoli ? na dzień dzisiejszy instalowałem dzisiaj i mam równe 50gb na początku gry przycina obraz i w trakcie chodzenia postacią wie ktoś jaka może być przyczyna ?

14.05.2017 21:34
odpowiedz
WerterPL
62
Pretorianin

Przymierzam się do kupna, ale ktoś mi może wytłumaczyć jak wygląda gameplay? Czy ta gra to jeden wielki przerywnik filmowy, gdzie od czasu do czasu wybieramy A albo B? Są jakieś momenty gdzie faktycznie sterujemy postacią?

28.06.2017 19:16
odpowiedz
gibol1412
7
Legionista

Witam. Gra w miesiącu lipcu za darmo do pobrania dla abonentów Playstation Plus??

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze