Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Need for Speed: Underground 2 - poradnik do gry

Need for Speed: Underground 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawy Need for Speed Underground 2 | Porady poradnik Need for Speed: Underground 2

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

W grze umieszczono system komunikacji SMS - Podstawy Need for Speed Underground 2 | Porady - Need for Speed: Underground 2 - poradnik do gry

W grze umieszczono system komunikacji SMS. Co jakiś czas otrzymujemy wiadomości od różnych postaci. Jedne z nich informują nas o nowych częściach do kupienia, inne - o wyścigach, w których możemy uczestniczyć; jeszcze inne stanowią źródło informacji o rozgrywce. Warto je czytać, gdyż wtedy gra okaże się przejemniejsza. Jako że wszystkie z nich zawarto w języku angielskim, a nie każdy jest z nim za pan brat, w kolejnych rozdziałach postaram się w miarę szczegółowo zamieścić esencję wypływającą z tych SMS'ów.

Na drodze często napotykamy na migoczące na czerwono obiekty z literką "i" wewnątrz. Po zebraniu takiego otrzymujemy SMS'a z dodatkową informacją, a także lekki zastrzyk pieniędzy. Tak że na pewno opłaca się takie informacje zbierać. Pieniądze zbieramy także osobno, odnajdując zielone ikonki z narysowanymi banknotami.

W Need for Speed: Underground 2 nie liczy się tylko sam fakt, że wygrywamy wyścig. Bardzo ważne jest również to, jak bardzo ośmieszyliśmy przeciwników. Im większa nasza przewaga nad rywalami po przejechaniu mety, tym więcej punktów Reputacji otrzymujemy. Te z kolei pomagają nam w odblokowaniu nowych części do tuningu.

Tuning w Need for Speed: Underground 2 nie służy tylko upiększaniu wozu samemu w sobie. Każdy zakup lepszej części zwiększa nasz współczynnik wyglądu (Visual Rating). Nagrodą za ładny wygląd są propozycje od rozmaitych wydawnictw, proponujących wykonanie naszemu samochodowi zdjęć na okładki magazynów branżowych czy filmów DVD. Możemy za to zarobić niezłe sumki, a dodatkowo w trakcie gry obejrzeć swój wóz (lub poprzednie) w różnych pismach.

Wyścigi dzielą się na kilka kategorii. Wszystkie, poza tymi ukrytymi, są widoczne na mapie (którą otwieramy przy pomocy klawisza "M"). Jeśli decydujemy się uczestniczyć w jakimś wyścigu, klikamy na nim kursorem, dzięki czemu wybrana lokacja zostaje namierzona i dzięki systemowi GPS będziemy widzieć strzałkę pokazującą najszybszą drogę do celu. (Podobnie możemy zrobić ze sklepami).

Jeśli chodzi o wyścigi ukryte, to musimy je zwyczajnie odnaleźć. Najczęściej znajduje się je zupełnie przypadkowo, na przykład w czasie pokonywania drogi do wybranej lokacji. Jednak czasami otrzymujemy telefon od mężczyzny, który anonsuje nam wyścig w jednej z części miasta. Przysłuchujemy się informacji, aby po chwili udać się na miejsce i wziąć udział w imprezie.

W pewnym momencie gry dokonujemy zakupu butelki z podtlenkiem azotu - tzw. nitro. Umożliwia nam on przyspieszenie samochodu, czego rezultatem jest efektowne rozmycie ekranu. Na początku pozwala nam tylko na krótkotrwałego "kopa", jednak z czasem możemy z niego korzystać przez dłuższy okres czasu. Miernik zawartości butli znajduje się nad prędkościomierzem i możemy go napełniać na kilka sposobów. W trakcie wyścigu najlepszą techniką jest przejeżdżanie tuż obok jadących samochodów. Za tego typu zagrania dostajemy całkiem spore doładowanie nitro. Drugim dobrym sposobem jest wchodzenie w zakręty z piskiem opon, aczkolwiek wtedy nieco zwalniamy, dlatego stosujemy go jedynie w sytuacjach, gdy mamy sporą przewagę - inaczej łatwo ją utracić. Pasek ładujemy również poprzez wykorzystywanie rozmieszczonych na trasie skrótów, a także jeśli przejedziemy raz lub dwa razy z rzędu (wtedy więcej) okrążenie na pozycji lidera. Jeżeli jeździmy zwyczajnie po mieście i chcemy naładować nitro, zatrzymujemy się na chwilę i wykonujemy obrót o 360 stopni (lub kilka takich). W podobnej sytuacji możemy także popisać się zamontowaną w wozie zaawansowaną hydrauliką, co też daje lekkie doładowanie miernika. To nie wszystkie sposoby, ale one w najłatwiejszy sposób dają przypływ podtlenku azotu.

Jednym z najczęściej spotykanych problemów w Need for Speed: Underground 2 jest utknięcie na jakimś procencie gry (tę i inne statystyki przeglądamy po przyciśnięciu klawisza "T") i nie pojawianie się żadnych wyścigów czy propozycji zdjęć. Może tak się dziać z kilku powodów. Jeśli okazuje się, że utknęliśmy w jakimś miejscu, to przede wszystkim ulepszamy maksymalnie nasz samochód i podwyższamy jego stan wyglądu (Visual Rating) do najwyższej możliwej granicy. Warto jest też odkrywać wszystkie dostępne sklepy, bo to też może być przyczyna "zawieszenia się". Jeżeli to nie pomaga, uczestniczymy w ukrytych wyścigach. Przy okazji zaznaczam, że utknięcie na 65-69 procencie gry nie jest utknięciem, tylko końcem właściwej części rozgrywki. Aby dojść do poziomu 100%, kończymy grę i udajemy się do garażu, po czym klikamy na opcji World Map. Tutaj ścigamy się na wszystkich umieszczonych w grze trasach. Jeśli chcemy zyskać kolejne procenty, wybieramy nieukończone trasy (Not Completed) i przechodzimy je.

W Need for Speed: Underground 2 pojawiają się także wozy terenowe. Jeśli kupimy jeden z nich, otrzymamy możliwość ścigania się po specjalnych trasach, przeznaczonych wyłącznie dla tej klasy samochodów. Ich oznaczniki są widoczne na mapie, więc bez problemów do nich docieramy.