Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Warhammer II - poradnik do gry

Total War: Warhammer II - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozwój osad i klimat prowincji w Warhammer II | Rozgrywka na mapie kampanii Poradnik Total War: Warhammer II

Ostatnia aktualizacja: 31 lipca 2019

Rozwój prowincji poprzez rozbudowę wchodzących w ich skład osad jest kluczowy podczas kampanii. Wnoszone budynki zapewnią ci możliwość werbunku wojska, a także fundusze na ich utrzymanie. Każda z podstawowych frakcji rozpoczyna rozgrywkę posiadając tylko jedno miasto będące stolicą prowincji. Powinieneś się skupić na rozwoju i obronie właśnie tego początkowego miasta, ponieważ stanowi ono stolicę twojego państwa i będzie jednym z celów ataków podczas odprawiania rytuałów.

W tym rozdziale znajdziesz opis funkcjonowania prowincji oraz porady odnośnie ich rozwoju.

Rozwój osad

Dokładne informacje odnośnie tempa rozwoju możesz znaleźć w panelu prowincji po najechaniu na wskaźnik rozwoju. - Rozwój osad i klimat prowincji w Warhammer II | Rozgrywka na mapie kampanii - Total War: Warhammer II - poradnik do gry
Dokładne informacje odnośnie tempa rozwoju możesz znaleźć w panelu prowincji po najechaniu na wskaźnik rozwoju.

Do rozwoju osad będziesz potrzebował dwóch rzeczy - złota oraz nadwyżki ludności. Złoto pozyskujesz dzięki dochodowi z osad, a także z łupów po bitwach czy wypełniając zadania, a wydawać go będziesz nie tylko na rozwój, ale także w celu werbunku armii, wykonując działania agentami, prowadząc dyplomację czy opracowując niektóre technologie.

Tymczasem nadwyżka ludności służy do rozbudowy głównego budynku w mieście. Pochodzi ona z następującego co turę rozwoju prowincji. Po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów rozwoju otrzymujesz jeden punkt nadwyżki ludności. Zarówno tempo rozwoju, jak i liczba punktów nadwyżki ludności jest wspólna dla wszystkich kontrolowanych przez ciebie osad w prowincji. Dokładne informacje na temat tempa rozwoju możesz sprawdzić najeżdżając na jego wskaźnik myszką w lewym dolnym rogu.

Każdy kolejny poziom głównego budynku wymagać będzie większej ilości punktów Nadwyżki Ludności - 3 poziom wymaga 2 punktów, 4 wymaga 4, a 5, ostatni, wymaga ich aż 5.

Na tempo rozwoju prowincji ma wpływ szereg czynników takich jak:

  1. Budynki wniesione w osadach na terenie prowincji.
  2. Opracowane technologie.
  3. Wydane w prowincji zarządzenie - dostępne po zajęciu wszystkich miast w prowincji.
  4. Wykupione umiejętności Lordów oraz Bohaterów przebywających w prowincji.
  5. Poziom ładu publicznego.
  6. Losowe wydarzenia, które mogą zwiększać lub zmniejszać tempo rozwoju - ich efekt utrzymuje się przez kilka tur.

Jak zostało wspomniane wcześniej, punkty nadwyżki ludności są wykorzystywane do rozbudowy głównego budynku w osadzie. Ulepszenie ich daje następujące korzyści:

  1. Dostęp do nowych i wyższych poziomów budynków.
  2. Odblokowanie dodatkowych miejsc na budynki.
  3. Zwiększony przychód z miasta.
  4. Zwiększony dochód ze wszystkich budynków z prowincji, a także w sąsiednich prowincjach - dotyczy tylko stolicy prowincji
  5. Silniejszy garnizon osady

Bonusy te mogą się lekko różnić w zależności od wybranej rasy (np. rozbudowa stolicy prowincji u Skavenów nie daje bonusu do dochodu z pozostałych budynków). Dodatkowo niektóre ważne miasta mają unikalne dla siebie bonusy (np. w Lothern jest to zwiększony porządek publiczny).

Stolica prowincji i pomniejsze osady

Prawie każda prowincja składa się ze stolicy i od 1 do 3 mniejszych osad. - Rozwój osad i klimat prowincji w Warhammer II | Rozgrywka na mapie kampanii - Total War: Warhammer II - poradnik do gry
Prawie każda prowincja składa się ze stolicy i od 1 do 3 mniejszych osad.

Każda prowincja składa się z różnej ilości miast, których liczna wacha się od 2 do 4 (oprócz tego na mapie znajduje się kilka specjalnych prowincji, które składają się tylko z jednej osady). Kiedy wybierzesz jedną z osad w prowincji pokaże ci się okno ze wszystkimi miastami do niej należącymi, wraz z informacją które z nich są w twoim posiadaniu, a które należą do innych frakcji, jakie budynki są wniesione w prowincji i tak dalej.

Zostało jeszcze 63% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie