Batman: Arkham Origins - poradnik do gry

W poradniku do gry Batman: Arkham Origins znajdziesz bogato ilustrowany opis przejścia gry. Oprócz solucji - opracowanie będzie zawierać liczne wskazówki i porady dotyczące walki i sekretów. W poradniku opisane zostały również umiejętności i osiągnięcia.

6 grudnia 2013Autor solucji: Stranger (gry-online.pl) - dotyczy wersji PC, X360, PS3, WiiU
Nieoficjalny poradnik do gry Batman: Arkham Origins zawiera przede wszystkim bardzo szczegółowy opis przejścia całego głównego wątku dla pojedynczego gracza - Batman: Arkham Origins - poradnik do gry

Nieoficjalny poradnik do gry Batman: Arkham Origins zawiera przede wszystkim bardzo szczegółowy opis przejścia całego głównego wątku dla pojedynczego gracza. W opisach poszczególnych zadań zlecanych Batmanowi znalazły się informacje między innymi na temat bezproblemowego docierania do kolejnych lokacji, rozwiązywania zagadek oraz skutecznego eliminowania przeciwników. Szczególnie duży nacisk położono na kwestię staczania pojedynków z pełnoprawnymi bossami, w tym z postaciami wynajętymi do zlikwidowania Człowieka-Nietoperza przez Czarną Maskę.

Kolejne rozdziały poradnika mają do zaoferowania opisy przejścia wszystkich dostępnych w grze pobocznych zadań, informacje na temat lokalizacji i sposobów pozyskania sekretów (znajdziek) oraz wskazówki odnośnie zaliczania dodatkowych wyzwań. Całość uzupełnia zestawienie dostępnych w grze osiągnięć. W nawigacji pomagają ponadto zawarte w poradniku szczegółowe mapy Arkham oraz innych głównych lokacji.

Batman: Arkham Origins to prequel gier Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City, w którym poznajemy początki działalności Człowieka-Nietoperza. Akcja gry rozgrywa się w wigilijną noc, koncentrując się na temacie rozprawiania się ze złoczyńcami nasłanymi przez osobnika skrywającego się pod pseudonimem Czarna Maska. W poradniku dużo uwagi poświęcono właśnie wspomnianym łotrom, dzięki czemu przyczynienie się do ponownie osadzenia ich za kratkami nie okaże się tak wymagające jak mogłoby się to początkowo wydawać.

Poradnik do gry Batman: Arkham Origins zawiera - Batman: Arkham Origins - poradnik do gry

Poradnik do gry Batman: Arkham Origins zawiera:

  • szczegółowy opis przejścia głównego wątku fabularnego;
  • omówienia walk ze wszystkimi bossami, w tym ze złoczyńcami nasłanymi przez Czarną Maskę;
  • szczegółowy opis przejścia wszystkich zadań pobocznych;
  • mapy w wysokiej jakości z zaznaczonymi wszystkimi sekretami;
  • omówienie dodatkowych wyzwań;
  • informacje na temat uniwersum gry;
  • omówienie umiejętności Batmana z wyszczególnieniem tych najbardziej przydatnych;
  • zestawienie wszystkich dostępnych osiągnięć/trofeów.

Jacek "Stranger" Hałas (www.gry-online.pl)

Informacja o aktualizacjach poradnika

Na dzień dzisiejszy prace nad poradnikiem Batman: Arkham Origins - poradnik do gry zostały zakończone.

W komentarzach pod poradnikiem zapraszamy do dopisywania swoich uwag, własnych porad i informacji pomocnych dla innych graczy.

Możesz również napisać do nas redakcja@gry-online.pl zgłaszając błędy lub pomysły na rozbudowę poradnika.

Ze względu na możliwe aktualizacje gry (patche), mogą wystąpić pewne różnice w zawartości gry i poradnika. Data ostatniej aktualizacji poradnika: 6 grudnia 2013.

komentarze czytelników (44)


mrocznytrol  2013-12-13 - 08:02

Jakie jest polskie hasło do windy do apartamentu Jokera?

mrocznytrol  2013-12-13 - 08:03

Jakie jest polskie hasło do windy apartamentu Jokera

mrocznytrol  2013-12-13 - 17:38

Żeby zrobić przewrócenie z akceleratorem należy je odblokować po zrobieniu misji z treningami szybowania

BatmanArkhamCity  2013-12-13 - 23:46

Siemankoo Proszę oglądać od 7 minuty kiedy batman podchodzi do generatora i winda podjeżdża do góry u mnie niestety tak się nie dzieje [link] [ link zabroniony przez regulamin forum ] /misja-18-bridge-bombs-poradnik-do-batman-arkham-origins/ proszę o pomoc !!!

BatmanArkhamCity  2013-12-13 - 23:48

Jest to misja 18 sta z Dworcem kolejowym gdzie trzeba rozbroić bombę.

caligra  2013-12-22 - 16:39

Nie moge dokonac rozwałki na Jokerze przy oknie kaplicy wykonuje tylko dwa ciosy i Joker ponownie atakuje ja kontruje i tak wkółko z 20 razy

Rybicka.Roksana  2013-12-26 - 18:45

Mam taki problem że kiedy Killer croc podchodzi pod tylny płot to on znika a gra się zawiesza i to mi wyskakuje!Już reinstalowałam ale to się nadal pojawia!

[ziomek]  2013-12-31 - 13:23

skąd wziąć granat klejowy??

wafelek_ksc  2014-01-03 - 19:41

Ziomek - po 1 walce z Banem bedzie dostepny w jaskini batmana.

wafelek_ksc  2014-01-06 - 18:49

Dostawca 10 – Zlokalizuj tunel przebiegający pod hutą. Panowie gdzie to jest ? Chodzi konkretnie o dostawcow danych enigmy.

Jedmar  2014-01-10 - 14:33

Witam Mam problem z ostatnim dla mnie pakietem danych Enigmy, w dzielnicy Coventry. Jest to plik numer 14 znajdujący się tuż obok miejsca zrzutu batwingu. Oglądałem filmik na youtube i widziałem że ten pakiet powinien być na ścianie budynku, tuż nad śmieciami, jednak u mnie nie ma nic. Dodam, że najnowszy update nie pomaga. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Aen  2014-01-10 - 14:55

Nie mogę znaleźć skrzynki z bronią na statku Pingwina. Mógłby mi ktoś powiedzieć, w jakim pomieszczeniu zalega?

Jedmar  2014-01-10 - 15:57

Jeśli dobrze pamiętam to ta skrzynka z bronią wisi na takim jakby dźwigu, też miałem problem żeby ją znaleźć.

moskit93  2014-05-05 - 21:25

Gdzie się zdobywa rękawice (dzielnica) i niewiem co muszę zrobić dalej jestem teraz po pingwine pisze że ukończono kapelusznik też a żeby zdobyć pakiety danych trzeba mieć te rękawice no i siedzę w dołku niewiem co muszę dalej robić mam już zaklucacz ale nie byłem w teatrze pomocy proszę????

boni909  2014-09-14 - 11:13

robie w tej chwili zadanie poboczne a wiec szukam pakietow danych enigmy. Znalazlam juz wszystkie ale zostalo mi kilka w sali balowej z hotelu Royalas w dzielnicy brylantow. Wiec kiedy chce wejsc do "wesolego" miasteczka Jokera to klauni na krzeslach elektrycznych nadal sie wlaczaja bez wzgledu na to, ze juz przeszlam glowna gre. W zaden sposob nie moge sie dostac do sali balowej, nie wiem czy moja gra sie zaciela czy poprostu musze to zrobic w inny sposob. Ps. swiatelka do otworzenia miejsc z zaczepami nie pokazuja sie.

Thrall Uther  2014-12-28 - 17:37

"Nie mogę znaleźć skrzynki z bronią na statku Pingwina. Mógłby mi ktoś powiedzieć, w jakim pomieszczeniu zalega?" Jest w wiszącym kontenerze, którego drzwi otworzysz hakiem. Włącz tryb detektywa, a ujrzysz który to kontener "Gdzie się zdobywa rękawice (dzielnica) i niewiem co muszę zrobić dalej" Rękawice elektryczne zabierzesz Electrocutionerowi, w hotelu Gotham City Royal, wykonując zadanie z głównego wątku fabularnego.

Golon895  2015-02-11 - 16:53

Witam mam problem z przejściem jednej misji a chodzi o przedostanie się do jaskini Batmana może mi ktoś powiedzieć gdzie jest na klawiaturze też przycisk żeby dostać się do jaskini Batmana ?? Bardzo bym prosił o pomoc

kamena  2015-03-02 - 16:20

Witam, ja natomiast mam problem z przejściem w części "uzyskaj dostęp do serwerów policji - boczne pomieszczenia" mianowicie, po zeskoczeniu i znokautowaniu przeciwnika, udaję się w prawo do drzwi, jednak za każdym razem alarmowana jest cała reszta. Ktoś może mi pomóc?? Dzięki

terminator218  2015-06-02 - 04:06

Zawiecha przy misji: Ucieknij z komisariatu. Po spotkaniu z Gordonem i walce z jego ludźmi (rzucenie kulki dymnej) wróciłem do miejsca gdzie jest pełno tych kanałów, i punktów obserwacyjnych (takie duże pomieszczenie, odbywała się tam walka z kikloma uzbrojonymi gliniarzami). Nazwane jest chyba Poczekalnią. Pierwszym razem odbyła się tu walka z ww gliniarzami, których eliminowało się z ukrycia, drugi raz po spotkaniu z Gordonem nasz Batman pobiegł do windy. tam był Gordon i tam było wyjście. ja jednak po raz trzeci wróciłem do tego pomieszczenia i nie moge znaleźć drogi do wyjścia. windy nie da sie uruchomić, chyba jest na górze ale ja nie mam pomysłu jak tam się dostac bez tej windy. ciągle dochodzę do starego nieużywanego szybu na windę i dalej nie ma wyjścia. serwerownia, strzelnica i nic. nie wiem czy to jakiś glitch, bug czy co. pomocy! konsola x360. gg 2848883 lub tu w komentarzu. w załączniku foto o jaką windę chodzi.

J@nek  2015-11-24 - 20:45

Mam problem z misja "Rozbrój bombę na stacji kolejowej",moja winda nie podjezdza do góry pomimo uzycia rekawic elektrycznych na generatorze.Wysjani mi ktos o co kaman?