Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

World of Tanks - poradnik do gry

World of Tanks - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

VK 45.02 (P) Ausf. B | Niemieckie czołgi ciężkie w World of Tanks World of Tanks poradnik

Ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2019

Informacje ogólne

Nazwa - VK 45.02 (P) Ausf. B | Niemieckie czołgi ciężkie w World of Tanks - World of Tanks - poradnik do gry

Nazwa

VK 45.02 (P) Ausf. B

Typ

Czołg Ciężki

Poziom

IX

Uzbrojenie

12,8cm KwK 44 L/55: penetracja 246mm; obrażenia 490

Pancerz

Kadłub: 200mm/100mm/100mm, wieża: 252mm/160mm/160mm

Wytrzymałość

1950 punktów życia

Mobilność

Prędkość maksymalna: 30km/h, silnik: 840KM

Na papierze VK 45.02 (P) Ausf. B (pieszczotliwie zwany Minimausem) może wyglądać jak kopia E-75: jest powolny, ma gruby pancerz, posiada tą samą armatę i jeszcze więcej punktów życia. Jednak w przeciwieństwie do pozostałych czołgów niemieckich, jego wieża jest umieszczona w nietypowym położeniu: na samym końcu kadłuba. Początkowo może wydawać się, że jest to olbrzymia wada, lecz przy odpowiednim wychylaniu się zza budynków i ruin może stanowić olbrzymi plus tego pojazdu. Dodatkowo grubszy pancerz przedni gwarantuje, że większość strzałów trafiających w nasz front będzie się od nas odbijać. Czołg ten, pomimo swojego unikalnego wyglądu jak i sposobu prowadzenia, powinien nas doskonale przygotować do kierowania jego następcą - Mausem.

Rozwój, sprzęt, załoga

Jako, że VK 4502 (P) Ausf. B wykorzystuje ten sam silnik co VK 4502 (P) Ausf. A, nie mamy tutaj dużego pola manewru. Jeśli nie jeździliśmy nigdy wcześniej Tygrysem Królewskim, to naszym najlepszym dostępnym działem będzie niewystarczające 10,5cm KwK 45 L/52. W tym przypadku warto zastanowić się nad wynalezieniem silniejszego 10,5cm KwK 46 L/68, które uprzyjemni nam zbieranie punktów doświadczenia na pozostałe moduły. Jeśli jednak zależy nam na jak najszybszym zdobyciu najlepszej armaty 12,8cm KwK 44 L/55, to podążamy znaną ścieżką: zawieszenie, wieża, nowa broń.

Sprzęt preferowany: mechanizm dosyłający, stabilizator pionowy, ulepszona wentylacja.

Sprzęt opcjonalny: skrzynka z narzędziami, ulepszony system naprowadzania

Umiejętności i atuty: szósty zmysł dla dowódcy, naprawa dla reszty czołgistów. Następnie towarzysze broni dla całej załogi.

Słabe punkty

Opancerzenie VK 45 - VK 45.02 (P) Ausf. B | Niemieckie czołgi ciężkie w World of Tanks - World of Tanks - poradnik do gry

Opancerzenie VK 45.02 (P) Ausf. B jest prawie identyczne jak to, które posiada E-75. Front wieży jest ciężki do uszkodzenia i jedynym jej słabym punktem jest kopuła dowódcy, boki zaś potrafią odbić strzały mniejszych kalibrów. Przednia płyta, zarówno górna jak i dolna jeśli jest ustawiona pod kątem odbija większość strzałów, nawet z dział największych kalibrów. Jednak w przeciwieństwie do E-75 nie jest ona niezniszczalna: front Minimausa posiada dwa słabe punkty, umożliwiające pokonanie go na krótkim dystansie. Są to odpowiednio: gniazdo karabinu maszynowego oraz wizjer kierowcy - oba można przebić działami z 200mm penetracji. Dolna płyta jest zbliżona odpornością do tej, jaką ma E-75: strzelając w nią pod kątem prostym nie powinniśmy mieć większych problemów z przebiciem VK 45.02 (P) Ausf. B. Boki czołgu są bardzo wrażliwe na ostrzał, podobnie jak jego tył. Magazyn amunicyjny znajduje się pod wieżą, silnik zaś w środkowej części pojazdu.

Jak grać...

...jako kierowca VK 45.02 (P) Ausf. B?

Walka na duży dystans nie powinna sprawiać nam większych kłopotów: posiadamy bardzo grube opancerzenie i solidną, celną armatę zaś nasze słabe punkty są na tyle małe, że przeciwnik nie będzie w stanie w nie trafić.

Walka na krótkim dystansie jest bardzo ryzykowna, gdyż możemy zostać bardzo łatwo oflankowani i zniszczeni: musimy ciągle obserwować mapę i zdawać sobie sprawę z położenia sił wroga. Dopiero gdy wiemy, że przeciwnik może zaatakować nas tylko z jednego kierunku możemy rozpocząć atak.

Ponieważ nasz przedni pancerz posiada kilka wyraźnych słabych punktów najlepszą metodą walki jest ukrycie go za przeszkodą terenową wraz z lekkim wychyleniem tylnej części pojazdu: dzięki unikalnemu ustawieniu wieży nadal będziemy mogli prowadzić ostrzał.

W przeciwieństwie do gry E-75 nie możemy bezkarnie atakować pozycji wroga, gdyż zawsze narażeni jesteśmy na zerwanie gąsienic i oflankowanie.

Walcząc z innym czołgiem dziewiątego poziomu możemy śmiało iść na wymianę strzał za strzał. Minimaus posiada najwięcej punktów życia ze wszystkich czołgów tego rzędu.

Zawsze musimy brać pod uwagę położenie dział samobieżnych wroga. Nasz czołg jest bardzo wrażliwy na ostrzał artyleryjski.

...przeciwko VK 45.02 (P) Ausf. B?

Tak jak w przypadku E-75, tak i tutaj nie możemy wymieniać się frontalnie strzał za strzał. Prawie na pewno przegramy taki pojedynek.

Czołg ten jest jednym z najmniej mobilnych pojazdów dziewiątego poziomu, przez co jest bardzo łatwy do oflankowania a następnie zniszczenia. Jeśli jest to możliwe możemy pomóc sobie zrywając Minimausowi gąsienice.

Artyleria jest w stanie błyskawicznie zamienić Minimausa w płonący wrak - warto skorzystać z jej wsparcia.