Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

World of Tanks - poradnik do gry

World of Tanks - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pierwsze czołgi i ulepszenia | Dla początkujących | World of Tanks World of Tanks poradnik

Ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2019

Pierwsze czołgi i ulepszenia

Zacznij od zapoznania się z przewodnikiem nowicjusza znajdującym się na stronie gry. Następnie szkolenie bojowe, czyli samouczek, którego ikona znajduje się w górnym lewym rogu garażu. Szkolenie trwa poniżej 5 minut, a warto je wykonać, gdyż jest zakończone nagrodą 6000 kredytów i 300 wolnego doświadczenia. Jeśli zaś chodzi o czołgi, proponuję, aby zacząć od drzewka Radzieckiego. Jest ono najlepsze dla rozpoczynających zabawę.

POZIOM I MS-1

Zacznij od czołgu MS-1 i Wybierz linie prowadzącą do KV-1. Jedna, dwie rozgrywki stockowym czołgiem, (czyli z podstawowym działem, wieżą, silnikiem) i kupujesz T-26 bez załogi. Tym pojazdem prawdopodobnie więcej nie będziesz grał, dlatego powinno się wynaleźć tylko moduły pozwalające na odkrycie T-26 (działo 37 mm B-3, wieża MS-1 mod.1930). Nie potrzeba ich kupować.

Przy zakupie nowych pojazdów masz 4 możliwości: kupić załogę wyszkoloną na 100% za 200 golda (złota) od osoby, 75% za 20 000 kredytów, 50% za darmo oraz przenieś załogę z innego czołgu. Przeniesienie wiąże się z koniecznością przeszkolenia ekipy na nowy czołg, co kosztuje 200 golda za zachowanie 100% od osoby, 20 000 kredytów za 75%, za darmo za 60%, oraz przy tym samym typie czołgu ( np. czołg ciężki, lekki) 200 golda za 100%, 20 000 za 90%, 80% za darmo.

POZIOM II T-26

Załogę z MS-1 wysyłasz do koszar, wkładasz do nowego pojazdu z koszar i dajesz darmowe przeszkolenie. Teraz czeka cię więcej bitew, dlatego należy wraz z uzbieraniem doświadczenia sukcesywnie kupować i montować lepsze podzespoły w kolejności: działo, wieża, silnik. Z radia oraz gąsek (gąsienice) rezygnujesz. Co do działa, polecam odkryć i zamontować 37mm ZIS-19. Będzie można je zamontować w następnym pojeździe, zamiast stokowego działa.

Wolne doświadczenie warto zachować na później.

Jeśli posiadasz ponad 3000 kredytów należy kupić sprzęt eksploatacyjny. W kolejności: mały zestaw naprawczy, mała apteczka, gaśnica ręczna.

Zestaw naprawczy służy do naprawy uszkodzonych przez przeciwnika modułów. Po uszkodzeniu naciskasz przypisany przycisk, a następnie cyfrę odpowiadającą modułowi. Apteczka działa w ten sam sposób "naprawiając" członka załogi.

POZIOM III T-46

Z załogą robisz tak jak wcześniej. Na tym czołgu czeka cię, co najmniej kilkanaście bitew, dlatego należy go sukcesywnie ulepszać. Kolejność: wieża, działo 76mm L-10, silnik, radiostacja, gąski.

POZIOM IV T-28

Kwestia załogi. Zaczynasz od dowódcy, tak jak robiłeś to wcześniej. Jeśli wyszkolenie dowódcy jest znacznie poniżej 75%  po ewentualnym przeszkoleniu, (dowódca podnosi stopień wyszkolenia podwładnych, dlatego na nim sprawdzasz poziom), warto zwerbować nową załogę na 75%, co kosztuje 20 000 od osoby. Rola załogi jest bardzo istotna, a tym czołgiem pewnie będziesz dużo grać, zatem wydanie niemałej sumy na personel jest uzasadnione.

W World of Tanks (Wot) występują misje Weekendowe, Tygodniowe, Miesięczne oraz Specjalne. Za ich wykonanie otrzymuje się kredyty, wyposażenie, sprzęt eksploatacyjny, miejsce w garażu, dni premium, a nawet czołgi premium oraz gold (złoto). W prawie każdej z nich uczestniczą czołgi od poziomu 4, dlatego opłacalne jest jak najszybsze zdobycie w twoim przypadku T-28.

USZKODZENIA MODUŁÓW

  • Działo - dużo gorsza celność oraz wolniejsze celowanie (zawężanie kółka)
  • Silnik - wolniejsza jazda i obracanie kadłuba
  • Magazyn Amunicji - 2 razy dłuższy czas przeładowania działa
  • Gąsienice - przy następnym strzale większe prawdopodobieństwo zerwania gąsienic
  • Wizjer - mniejszy zasięg wykrywania
  • Wyciek Oleju - większe prawdopodobieństwo zapalenia się czołgu
  • Wieża - wolniejszy obrót
  • Radio - mniejszy zasięg sygnału

Użycie zestawu naprawczego naprawia uszkodzony moduł

RANNA ZAŁOGA

  • Dowódca - zmniejszony zasięg wykrywania
  • Celowniczy - zmniejszona celność, obrót wieży oraz zwiększony czas celowania
  • Ładowniczy - zwiększony czas przeładowania działa
  • Radiooperator - zmniejszony zasięg sygnału
  • Kierowca - zmniejszone skręcanie czołgu, prędkość maksymalna oraz przyśpieszenie

Użycie apteczki przywraca utraconego członka załogi.

Gaśnica ręczna służy do gaszenia pożaru. Czym szybciej naciśniesz przycisk podczas pożaru, tym mniej uszkodzeń otrzymasz.

Tutaj dam ci poradę praktyczną. Jeśli nie potrafisz bez patrzenia, bezbłędnie i szybko naciskać klawiszy 4,5,6 pod którymi są przypisane wyżej wymienione materiały eksploatacyjne, a twoja klawiatura nie posiada na nich charakterystycznych "wypustek", możesz nakleić na klawisz z cyfrą 5 kawałek plastra albo taśmy. Dzięki temu, szybko i bez patrzenia odnajdziesz ten przyciski i sąsiadujące z nim.