Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

World of Tanks - poradnik do gry

World of Tanks - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

StuG III B | Niemieckie niszczyciele czołgów w World of Tanks World of Tanks poradnik

Ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2019

Informacje ogólne

1 - StuG III B | Niemieckie niszczyciele czołgów w World of Tanks - World of Tanks - poradnik do gry

 

Nazwa

StuG III Ausf. B

Typ

Niszczyciel Czołgów

Poziom

IV

Uzbrojenie

10,5 cm Stu.H. 42 L/28: penetracja 64mm; obrażenia 350

Pancerz

Kadłub: 50mm/30mm/30mm

Wytrzymałość

260 punktów życia

Mobilność

Prędkość maksymalna: 40km/h, silnik: 320KM

StuG IIIB jest niemieckim niszczycielem czołgów IV poziomu. Jego głównym konkurentem jest świetny pojazd - Hetzer. Niestety ustępuje on Hetzerowi prawie na wszystkich polach. Dysponuje identycznym działem, jednak posiada ono mniejszą celność oraz szybkostrzelność. Pojazd posiada mniej punktów życia, a także słabszy pancerz. Jedynym polem na którym przewyższa swojego konkurenta jest mobilność. Pojazd nasz może rozpędzić się do 40km/h i zrobi to bardzo szybko. Trzeba jednak przyznać, że pomimo posiadania słabszego pancerza od Hetzera ten zamontowany w StuGu IIIB nadal jest dosyć dobry jak na pojazd IV poziomu. Czołg ten idealnie nadaje się do walk w mieście, może szybko się przemieszczać, atakować przeciwników z boku lub tyłu po czym dokonać natychmiastowego odwrotu.

Rozwój, sprzęt, załoga

Priorytetem w przypadku StuGa IIIB jest opracowanie i zamontowanie świetnego działa 10,5cm.

Preferowany sprzęt: lorneta polowa, skrzynka z narzędziami, siatka kamuflażowa

Umiejętności i atuty: szósty zmysł dla dowódcy, naprawa dla reszty czołgistów. Następnie towarzysze broni dla całej załogi.

Słabe punkty

2 - StuG III B | Niemieckie niszczyciele czołgów w World of Tanks - World of Tanks - poradnik do gry

 

Pancerz StuGa IIIB nie jest trudny do przebicia, pod warunkiem że naprzeciw niego. Najlepiej strzelać w dolną, pionową płytę o grubości 50mm. Unikać należy natomiast strzelania w okolice działa, pancerz tam jest dużo grubszy oraz dobrze skontowany. Realna grubość pancerza wahać się może w tym miejscu między 100 a 200mm.

Jak grać...

...jako kierowca Jagdpanzer IV?

Wykorzystujemy osłony terenowe do ukrycia naszego czołgu. Drzewa, krzaki, ruiny - każde z nich zwiększa naszą przeżywalność.

Atakujemy przeciwników z jak najmniejszej odległości. Posiadamy mało celne działo. W pierwszej kolejności powinieneś celować w pojazdy słabo opancerzone III oraz IV poziomu. Msz bardzo dużą szanse na zniszczenie ich jednym strzałem.

Po każdorazowym oddaniu strzału schowaj się za jakąś osłonę. Przeładowanie działa trwa około 10 sekund w trakcie których jesteś bezbronny.

Grając staramy się celować najlepiej w boki lub tył pojazdu przeciwnika, jeśli nie jest to możliwe to w wingspoty na przednim pancerzu. Z racji małej penetracji działa jesteśmy zmuszeni do szukania mniej opancerzonych części pojazdów wroga.

...przeciwko Jagdpanzer IV?

Unikamy strzelania do przeciwnika ustawionego pod dużym kątem, dzięki temu praktycznie każdy nasz strzał powinien przebić pancerz wroga.

Grając czołgiem lekkim lub średnim nie próbuj frontalnego ataku z nadzieją, że dasz radę objechać StuGa IIIB. Z jego mobilnością oraz szybkostrzelnością nie masz na to najmniejszych szans.

Unikamy celowania w pobliżu oraz w samo jarzmo działa, nie mamy szans na przebicie tego miejsca.

Powinniśmy próbować walczyć ze StuGiem IIIB na jak największa odległość.

Próbujemy zrzucić przeciwnikowi gąsienice, wtedy możemy próbować zbliżyć się do StuGa lub próbować go objechać.