Gry marca 2013 - najciekawsze premiery i konkurs

Marzec 2013 roku to miesiąc premiery tytułów z górnej półki. O tym, że w najbliższych tygodniach hitów z pewnością nie zabraknie, świadczy przygotowana przez nas lista.

2 marca 2013Pawlik (gry-online.pl)

Patrząc na poniższe zestawienie, ciężko nie zauważyć, że wydawcy powoli zaczynają się rozkręcać, serwując kolejne wirtualne produkcje z najwyższej półki. Fakt, że w większości mamy do czynienia z sequelami (Starcraft II: Heart of the Swarm, Sniper: Ghost Warrior 2), prequelami (nowe Gearsy oraz Bóg Wojny) czy rebootami (Tomb Raider, SimCity), ale czyż w końcu nie lubimy najbardziej tych piosenek, które już znamy? Nie przedłużając więcej, zapraszamy do lektury naszej marcowej wyliczanki – sprawdźcie, na co w najbliższych tygodniach warto będzie naciągnąć rodziców!

Konkurs – wygraj najlepszą grę miesiąca!

Ta edycja konkursu została zakończona, w marcu najwięcej Waszych głosów zdobyła gra Tomb Raider i jej egzemplarz na wybraną przez siebie platformę otrzymał użytkownik o ksywce paulina91.

Zobacz następną część: Gry kwietnia 2013 - najciekawsze premiery i konkurs.

Na jaką premierę marca 2013 czekasz najbardziej?

Tomb Raider45.5%

BioShock Infinite18.1%

SimCity12.6%

StarCraft II: Heart of the Swarm8.6%

God of War: Wstąpienie4.9%

Sniper Ghost Warrior 24.6%

Battlefield 3: Decydujące starcie2.8%

Gears of War: Judgment1.4%

LEGO City: Undercover0.9%

The Showdown Effect0.7%

popularne artykuły

komentarze czytelników (254)


lehlerex  2013-03-16 - 14:16

Jest tylko jedna gra dla której warto ... czekać, a mianowicie BioShock Infinite ! Zdecydowanie najlepiej zapowiadająca się premiera tego roku. Po samych filmikach anonsujących widać że graficznie i stylistycznie będzie radować niejedno oko :) Po części zauważa się nawiązanie do świata przedstawionego w BioShock 1 i części drugiej, jednak twórcy postanowili na odejście od podwodnych lokacji w kompletnie odmienne wolne przestworza wśród chmur. Jest to ciekawy zabieg i daje nowe możliwości w tworzeniu niepowtarzalnej historii oraz dynamicznej rozgrywki, przez co warto autorów gry pochwalić za nie odcinanie kuponów, a stawianie na kreatywność. Inną ciekawostką, a raczej zagadką jest obecność Elizabeth, postaci która będzie towarzyszyć naszemu bohaterowi...chociaż to może jednak my będziemy jej asystować, tego dowiemy się oczywiście już po premierze gry :)

MyDrDre  2013-03-16 - 23:06

Moim zdaniem na grę miesiąca zasługuje tytuł : "Tomb Raider". Myślę tak , ponieważ dotychczas w naszych oczach Lara jest postrzegana jako uschła z emocji kobieta, a teraz mamy możliwość poznać zupełnie inną , nową może lepszą panią Archeolog. Crystal Dynamics chcę nam pokazać Larę zanim stała się hardą dziewczyną z dwoma pistoletami u boku. W tej części zaimponował mi tryb przetrwania, samotna 20-letnia kobieta walcząca z dnia na dzień o swoje życie. Chwyta za serce gracza udźwiękowienie stworzone przez Jasona Graves'a, który nadaje bohaterce charakteru. Jest to interesująca część serii .

goras  2013-03-18 - 20:55

Ja w marcu najbardziej czekam na Bioshocka Infinite ,gdyż liczę na ponowne doznanie tego pozytywnego szoku jaki towarzyszył mi gdy grałem w dwie pierwsze części tej mistrzowskiej serii.

Każua23  2013-03-18 - 23:23

Moim zdaniem najciekawszą premierą będzie.. Bioshock Infinite... A dlaczego? Bo niedawno złożyłem zamówienie preorder i mam nadzieję, że moja pieniądze nie pójdą w błoto :D

BetonPOL  2013-03-19 - 23:49

Mój wybór pada na grę pt. Tomb Raider. Gra jakże oczekiwana gdyż wielu fanów tej gry musiało czekać długi czas na kolejną cześć od ostatniej częśći. Oczekiwania jednak nie poszły na marne gdyż producenci dali nam wspaniałą grę gdzie można zobaczyć nową odmienioną Larę (zwłaszcza jej piersi co w sumie jest głównym powodem oczekiwań), wspaniały świat wokół nas, system gry oraz urzekający scenariusz i grafikę.Wielu graczy oczekiwało też na zobaczenie nowej bohaterki , która różni się od swej poprzedniczki.Dla fanów tej gry były to lata oczekiwań ale jak widać opłaciło się czekać.

kaczka-dziwaczka  2013-03-22 - 21:14

Najbardziej oczekiwaną przeze mnie grą w marcu A.D. 2013 jest nowy Tomb Raider. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: och jak ja się stęskniłem za naszą panią poszukiwaczką przygód. A jakże, brakowało mi jej! Nie ukrywajmy, główną atrakcją tej gry jest sama odmłodzona Lara wraz z jej wszystkimi walorami. Lubię tę kobitkę, więc nie mam wątpliwości, że w marcu jedynym słusznym wyborem są jej przygody. A coś więcej, poza Larą Croft? Tak! Sama pani archeolog to nie wszystko. Są jeszcze przynajmniej dwa poważne powody, żeby zainteresować się tą grą. Po pierwsze naszej branży potrzeba dobrych gier a la Indiana Jones, a ta taką jest. Jeśli ktoś odczuwa posuchę po Unchartedach to właśnie Tomb Raider może okazać się zbawienną przystanią. Ludzie łakną przygód i oczekują ich w grach. Ja także pragnę badać niezbadane i odkrywać ukryte, mordując przy tym oprychów. Mam wielką nadzieję, że Lara po raz kolejny udowodni, że ma jaja większe niż nie jeden "cowboy". Ale jest jeszcze jeden powód - tak głośno zapowiadany element survivalu, na który czekam z wypiekami. Mam ochotę poczuć na plecach dreszcz, towarzyszący walce o przetrwanie, zmagać się z przeciwnościami, by przeżyć. Pragnę mieć jedną kulkę na s ...

Montinek  2013-03-23 - 11:27

Dla mnie przede wszystkim liczy się Bioshock: Infinite. Nie tylko jako najbardziej oczekiwana gra w tym miesiącu, ale jedna z najważniejszych dla mnie w tym roku. Przede wszystkim Ken Levine z miejsca kupił mnie wizją Columbii - unoszącego się w chmurach miasta, powolnie rozkładanego od środka przez zepsucie, przesiąkniętego klimatem Ameryki z początków XX wieku. Tak odmiennego od zdegenerowanego Rapture z pierwszego Bioshocka, a równie intrygującego. A poza tym ujmuje mnie niewinna owieczka tego miasta, Elizabeth. Wnosząc ze zwiastunów scenarzyści wykreowali tu niezwykłą postać, która - mam nadzieję - będzie kołem zamachowym rozwoju wydarzeń i prawdopodobnie największą zagadką (i tu muszę, po prostu muszę przytoczyć wrzucający na plecy ciarki dialog z trailera " - Boisz się Boga, Booker? - Nie. Ale boję się ciebie."). Ględzę tu sporo o fabule, otoczce, etc., ale ani słowa o tym, czego oczekuję po rozgrywce. Dlaczego? Infinite wygląda jak porządnie dopakowany, "zwykły" Bioshock. A to w połączeniu z dobrym scenariuszem po prostu nie może się nie sprawdzić.

Lognin10  2013-03-23 - 21:11

Mój wybór Tomb Raider czemu Bo gra jest po prostu świetna od samego początku wciąga mnie po prostu ta gra powaliła na kolana i nadal nie moge się pozbierać :D

Amo  2013-03-24 - 10:51

Bede Gral W Gre !!!

GregSES  2013-03-27 - 10:35

Tak jak dla redakcji tak i dla mnie premierą marca zdecydowanie jest Tomb Raider czyli kolejna część przygód bardzo atrakcyjnej pani archeolog. Przygody Lary Croft towarzyszą mi od dzieciństwa grałem we wszystkie wcześniejsze odsłony gry a po tej spodziewam się na prawdę dużo. Niektórzy mówią że nowy TR to nie to samo, to zupełnie inna gra że jest za dużo analogii z FraCry 3 dla mnie jako fana serii liczy się tylko to żeby został podtrzymany klimat poprzedniczek a będzie dobrze, elementy FarCry'a na pewno nie zaszkodzą. Inną grą jaką brałem pod uwagę był Sniper Ghost Warrior 2 jednak po przeczytaniu kilku opinii szybko wróciłem do wcześniejszego typowania dlaczego ? gra CI została wydana na CryEngine 3 z którego chyba nie wycisnęli nawet połowy możliwości do tego liniowość rozgrywki z której słynie seria Sniper wręcz razi. Dlatego w marcu zdecydowanie najciekawsza premiera to Tomb Raider

Apokalipsis  2013-03-28 - 00:22

Lara. Pani Croft. Moim wyborem jest podążanie jej krokiem, by na własne lica obaczyć hardą kobiecość na nielichych stokach. Onegdaj chłopcu dla oczu grała swe pieśni, dziś brdzi, gdyż żywot jej paliwoda spotkała. Azaliż Cię więcej nie ujrzę w mierze męskiej słodkości? Nie sceznę na tę knigę, acz dobra to zmiana. Łamie serca zniewieściałe, swym likiem godziny zabaw i swawoli zapewni, sromotę snadnie wrogom w tyli pozostawi. Toć to zawżdy niewiasty zmienne były i łacno przetrwać mężom dały. Gdybym choć miał takie szczęście i myta braciom panom w dukatach nie uiszczał, niczym ciepły rozkwit wiosny po srogiej zimie, mym marzeniom jakże rubaszne obrazy by się ukazały.

Snafkin  2013-03-29 - 17:42

Się grało w Anniversary w akademiku u kumpla. Na okienkach lub na "wykładach" :) Oby na dalszych studiach udało się pograć w nowego Tomb Ridera.

Mishocod  2013-03-29 - 23:05

Moim faworytem w tym miesiącu jest bez wątpienia Bioshock Infinite. Poprzednie odsłony zabrały mnie do niesamowitego świata ociekającego oryginalnością, świetnym gameplayem, jak i wprost wyśmienitym mechanizmem rozgrywki. Niesamowite wydawały mi się postacie oraz sposób przedstawienia ich. Jeśli chodzi o arsenał to on szczególnie podobał mi się w drugiej części, "wjeżdżanie" we wrogów świdrem dawało bardzo dużo satysfakcji, jak i zabawy. Jedyne czego brakowało mi to łomu;), klucz francuski nie był tak charakterystyczny. Szczególny sentyment czuję do części pierwszej, pamiętam jak skończyłem ją o 4 nad ranem. Walki z Tatuśkami, jak z genofagami były wprost "ukojeniem" po złym dniu. W części drugiej szczególnie podobały mi się bronie oraz zwiedzanie Rapture. Całość prezentuje się naprawdę dobrze i chciałbym móc poznać kolejną część.

Daronek93  2013-03-29 - 23:47

Dla mnie najciekawszą premierą w marcu jest Tomb Raider. Bardzo udany restart serii. Nowa Lara prezentuje się świetnie. Gra wygląda ładnie. Bardzo fajne są efekty świetlne oraz deszcz. Ta gra łączy wszystko co lubię: akcje, zagadki, strzelanie z łuku oraz dobrą fabułę.

kotylion  2013-03-30 - 11:33

Zacznę szczerze NIE CZEKAM NA TOMB RAIDER, nie kręci mnie, a wspomnienie o ostatni zetknięciu z grą wywołuje atak ziewania... Ja czekam na prawdziwą przygodę , tym razem w chmurach. Sześć lat temu zostały mi przedstawione przez Wielkiego Tatusia przeurocze Siostrzyczkami z głębin BioShocka . Byłem na dnie oceanu... od czasu kiedy zapoznałem się z kapitanem Nemo i jemu podobnymi zawszę chciałem się tam znaleźć, byłem na dnie oceanu... panuje tam mrok który przedarł się do mojego serca i zafascynował, Grała genialna muzyka... a w jej rytm tańczyły wspaniałe postacie o niezapomnianych charakterach , kobiety o pięknych głosach Wszędzie biegały cienie ... cienie które paliły się, były porażane przez prądy, zamrażane , żądlone przez osy po prostu magia albo tylko plazmid ... czy też aż plazmid :D Niezapomniana przygoda się skończyła... Nie ! minęły trzy lata BIOSHOCK 2, w którym marzenia się spełniają !!! jesteś Tatą ! ale nie byle jakim bo WIELKIM TATUSIEM , wiercisz, taranujesz niszczysz wszystko na swojej drodze i opiekujesz się oczywiście siostrzyczkami :] i na koniec wyyyyyypłyneliśmy na powierzchnię .... i teraz pojawia się nasza premiera na to czekałem Obrót o 360 stopn ...

puchacz12  2013-03-30 - 19:26

Najbardziej oczekiwałem na nową część Tomb Raider'a. To było wielkie wyczekiwanie. Jeszcze tylko tydzień, jeszcze tylko 2 dni, dzień. Nareszcie! Wkrótce razem z Larą wsiąknę w ten niesamowity świat wyspy Yamatai poszukując królowej Himiko. Razem z Larą przeżyliśmy już wiele. Wspólnie przemierzaliśmy egipskie piramidy, pokonaliśmy Anioła Ciemności, odkrywaliśmy podziemia. Razem stworzyliśmy Legendę. Na naszą rocznicę również wybraliśmy się we wspaniałą przygodę. Teraz z niecierpliwością oczekujemy gdy wejdziemy na pokład Endurance i zaczniemy podróż ku Japonii! Odrodzimy się na nowo.

$ebs Master  2013-03-30 - 19:31

Z gier marcowych najbardziej chcialbym zagrac w nowego Tomb Ridera, z tego co czytalem i widzialem ta gra to stara dobra Lara. Akcja, fabula i grafika na najwyzszym obecnie poziomie. W najblizszysz miesiacach must have dla mnie.

Foliopaks  2013-03-31 - 10:13

piszę poraz trzeci raz ale już ostatni.Chciałbym dostać Tomb Raider na platformę PC.Oto moja krótka Recenzja: Na początek powiem trochę o historii tej gry. Pierwszą częścią jaka wyszła była Tomb Raider 1996, stworzona przez studio Core Desing w 1996 roku. W 2005 roku Tomb Raider zmieniła developera ,na Crystal Dynamics, ale za nim to się stało studio Core Desing wyprodukowało 5 część Tomb Raider noszących tytuł: Tomb Raider (1996) Tomb Raider II: The Dagger of Xian Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft Tomb Raider 4: The Last Revelation Tomb Raider 5: Chronicles Tomb Raider: The Angel of Darkness Dalsze części zostały stworzone przez Studio Crystal Dynamics .I odniosły wielkie sukcesy. Najbardziej ucieszyła graczy Tomb Raider Legend która powstała w 2006 roku .Następną ważną częścią była Tomb Raider: Anniversary ,a jej następczynią Tomb Raider Underworld.Dwa lata później wyprodukowano Lare Croft and Guardian Of Light. Była to pierwsza część z widokiem ptaka,niestety nie osiągnęła sukcesu. 3 lata później czyli w tym roku powstała nowa część czyli Tomb Raider 2013. Ta część okazała się wielkim sukcesem. Jest ona połączeniem akcji z wątkiem przygodowym. W grze w ...

Kosiek  2013-03-31 - 14:55

Odpowiedź jest prosta: BioShock: Infinite. Dlaczego? Bo przez niego płakałem, prawdziwie płakałem. Żaden Tomb Raider w życiu mnie do tego stanu nie doprowadzi.

Aramandur  2013-03-31 - 15:36

Najbardziej oczekiwanym przeze mnie tytułem tego miesiąca jest Tomb Raider. Przygody Lary Croft od lat stanowią nieodłączną część rynku gier (wpisując się tym samym w kanon gatunku), której niestety nigdy nie miałem okazji poznać. Kiedy wychodziły pierwsze części serii, byłem za młody, by móc w nie zagrać, później natomiast całość "obrzydziły" mi słabe, moim zdaniem, filmy z Angeliną Jolie w roli głównej. Ale wciąż gdzieś tam słyszałem o samej postaci, często wracała jako temat rozmów kolegów albo recenzji w internecie. Kiedy dowiedziałem się, że planowany jest restart serii, uznałem, że to najlepsza możliwa okazja do "nadrobienia" strat i poznania na nowo pięknej pani archeolog.