Wiele gier Publicystyka

Publicystyka 6 stycznia 2017, 11:50

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

Najlepsze gry 2016 roku – 16 ulubionych tytułów redakcji

Redaktorzy i współpracownicy serwisów GRYOnline.pl i tvgry.pl wybrali najlepsze ich zdaniem gry minionego roku. Oto kilkanaście pozycji, które najbardziej przypadły nam do gustu.

Wyróżnienia

Na koniec wymieniamy trzy tytuły, którym zabrakło zaledwie po jednym punkcie, by znaleźć się wśród najlepszych z najlepszych:

Final Fantasy XV

Czy Final Fantasy XV będzie punktem zwrotnym w gatunku jRPG? Komentarz do recenzji

Czy Final Fantasy XV będzie punktem zwrotnym w gatunku jRPG? Komentarz do recenzji [12:50]

Przed premierą gra Final Fantasy XV wzbudzała niepokój. Od lat seria FF nie radziła sobie z trafieniem w gusta fanów, wieszczono nawet jej upadek. Tymczasem FF XV zostało bardzo dobrze odebrane zarówno przez klientów jak i media. Czy sukces Final Fantasy XV przełoży się na rewolucję w gatunku jRPG-ów?

Na Final Fantasy XV czekaliśmy tyle lat (nawet The Last Guardian to pikuś przy tej grze), że niejeden fan serii stracił wiarę w to, iż „piętnastka” przywróci jej dawną chwałę. Zupełnie niesłusznie. Można kręcić nosem na zręcznościowy system walki (kalający niby tradycję) czy miałkie zadania poboczne, ale tutaj liczy się coś innego. Najważniejszy jest fakt, że grając w Final Fantasy XV, znów poczuliśmy atmosferę wielkiej przygody przeżywanej w urzekającym, niezwykłym świecie fantazji i w towarzystwie barwnych, niezapomnianych postaci. Szczególnie oczarowani nowym „Fajnalem” okazali się g40 i Kwiść.

  1. Final Fantasy XV w encyklopedii gier GRYOnline.pl

Hitman

Witamy we Włoszech - drugi epizod Hitmana zachwyca otwartością i klimatem

Witamy we Włoszech - drugi epizod Hitmana zachwyca otwartością i klimatem [12:41]

Epizodyczna struktura nowego Hitmana budzi duże kontrowersje, ale wygląda na to, że fani mają na co czekać. Druga misja podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej niż poprzednia, oferując przestrzeń która imponuje nie tylko rozmiarem, ale przede wszystkim przywiązaniem do detali i mnóstwem ukrytych rozwiązań na wykonanie zadania. Sapienza daje radę - i oby tak dalej.

Zapewne obecność Hitmana na liście jest zaskoczeniem dla niejednego z Was, zważywszy, jak kontrowersyjnym pomysłem było zastosowanie w tej grze podziału na epizody. A jednak mimo tego niezbyt trafionego posunięcia nowa odsłona przygód Agenta 47 okazała się godnym reprezentantem serii – produkcją nagradzającą pomysłowość gracza, oferującą dużą swobodę (większą niż kiedykolwiek wcześniej) w dążeniu do realizacji celów misji oraz satysfakcjonującą dla fanów zarówno skradanek, jak i strzelanek. Te cechy Hitmana (i pewnie nie tylko one) zachwyciły Kacpra, docenili je również DM, Jordan i UV.

  1. Hitman w encyklopedii gier GRYOnline.pl

Titanfall 2

Titanfall 2 zamiast Half-Life 3? O zaskakująco dobrej kampanii solowej

Titanfall 2 zamiast Half-Life 3? O zaskakująco dobrej kampanii solowej [14:02]

Titanfall 2 zadebiutował kilka dni temu i spotkał się z ciepłym przyjęciem recenzentów. Największym zaskoczeniem, jaki zgotowało nam Respawn Entertainment nie są jednak zmiany w multiplayerze, lecz niezwykle pomysłowa i dopracowana kampania. Krótka, ale intensywna i przemyślana przygoda budzi skojarzenia z najlepszymi wzorcami, w tym z kultowymi grami Valve.

Tak, Titanfall 2 niewątpliwie został trochę skrzywdzony tym, że znalazł się w kalendarzu wydawniczym między Call of Duty: Infinite Warfare a Battlefieldem 1. Ale prawdziwa sztuka potrafi się obronić – a walory nowej strzelanki studia Respawn Entertainment nie umknęły uwadze naszej redakcji. Przede wszystkim Elessar, a także Hed, T_bone i Gambrinus docenili, ile radości dają zmagania zwinnych pilotów i ich potężnych tytanów. Miłym zaskoczeniem okazała się zwłaszcza kampania fabularna – miodna, efektowna i zawierająca kilka ciekawych patentów. Oby tylko sprzedaż Titanfalla 2 osiągnęła poziom, na jaki ta gra zasługuje.

  1. Titanfall 2 w encyklopedii gier GRYOnline.pl

Krzysztof Draug Mysiak

Która z wyróżnionych gier jest Twoim zdaniem najlepsza?

31.1%

Uncharted 4: Kres złodzieja

13.4%

Doom

12.8%

Battlefield 1

8%

Dark Souls III

7.8%

Overwatch

4.4%

Darkest Dungeon

3.5%

Sid Meier’s Civilization VI

3.5%

Dishonored 2

2.7%

Stellaris

2.6%

XCOM 2

2.3%

Deus Ex: Mankind Divided

2.2%

Firewatch

2%

Ratchet & Clank

1.4%

Inside

1.3%

The Last Guardian

1%

The Witness

Darkest Dungeon

Darkest Dungeon

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI

Dark Souls III

Dark Souls III

Dishonored 2

Dishonored 2

Stellaris

Stellaris

Battlefield 1

Battlefield 1

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

XCOM 2

XCOM 2

Doom

Doom

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Firewatch

Firewatch

Overwatch

Overwatch

Inside

Inside

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

The Last Guardian

The Last Guardian

The Witness

The Witness

Najbardziej oczekiwane gry 2017 roku – wybór redakcji
Najbardziej oczekiwane gry 2017 roku – wybór redakcji

Rok 2016 właśnie dobiegł końca. Czas więc zastanowić się, w co zagramy w roku 2017. Oto redakcyjny przegląd 30 najbardziej oczekiwanych spośród nadchodzących gier.