Rock Band [XBOX 360]

Rock Band jest grą muzyczną, stworzoną przez autorów Guitar Hero. Pozwala nam zostać gwiazdami zespołu rockowego składającego się z gitarzystów: prowadzącego i basowego oraz perkusisty i wokalisty.

wersja językowa:
angielska

Rock Band data premiery gry na X360:

20 listopada 2007 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

23 maja 2008 ( Europejska premiera PAL )

20 listopada 2007 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Rock Band:

Guitar Hero III: Legends of Rock
Lips
Guitar Hero 5

Towarzyskie, muzyczne, multiplayer, kooperacja, podzielony/wspólny ekran

Rock Band jest grą muzyczną, stworzoną przez autorów Guitar Hero. Pozwala nam zostać gwiazdami zespołu rockowego składającego się z gitarzystów: prowadzącego i basowego oraz perkusisty i wokalisty. Deweloperzy skoncentrowali się głównie na trybie multiplayer dla maksymalnie czterech graczy (przy jednej konsoli lub online). Osoby preferujące grę w pojedynkę mogą natomiast zająć się robieniem wirtualnej kariery scenicznej. Warto zaznaczyć, że bawiąc się wieloosobowo poszczególni uczestnicy wybierają sobie indywidualne stopnie trudności.

Każdemu muzykowi z kapeli został przyporządkowany, przypominający prawdziwy instrument kontroler. Nieco wbrew rzeczywistości, obaj gitarzyści robią użytek z tego samego wiosła, powstałego w oparciu o legendarny model Fender Stratocaster. Replika jest o 1/4 mniejsza od swojego pierwowzoru i posiada łącznie dziesięć przycisków, zintegrowanych kolorystycznie z gryfem.

Ogólna zasada obsługi kontrolera jest identyczna jak w przypadku Guitar Hero. Standardowo używa się przycisków w sąsiedztwie główki, a dodatkowa piątka po przeciwległej stronie gryfu przydaje się do solówek. Do tego dochodzi jeszcze m.in. pięciozakresowy przełącznik efektów gitarowych. Z kolei perkusiści grają na czterech "garach" przy pomocy drewnianych pałeczek. Bębny zostały wyposażone w pedał i umieszczone na statywie o regulowanej wysokości. Natomiast wokalista otrzymał do dyspozycji wysokiej jakości mikrofon, podłączany do konsoli poprzez USB.

Interfejs użytkownika jest stworzony na podobnej zasadzie, jak w przypadku cyklu GH. Po lewej i prawej stronie ekranu pojawiają się sekwencje do zagrania dla pary gitarzystów, w środku biegnie ścieżka perkusisty, a na górze wyświetla się linia melodyczna i tekst dla wokalisty. W tle oglądamy natomiast nasz zespół z jego charakterystycznymi cechami. Można bowiem nie tylko nadać kapeli nazwę, ale też zaprojektować dla niej znak graficzny i ustalić wygląd każdego muzyka. Tworząc postaci wybieramy ich płeć, aparycję, a nawet temperament sceniczny. Do tego dochodzą jeszcze licencjonowane instrumenty i rozmaite dodatki (ubrania, biżuteria, tatuaże etc.) w czterech stylach – klasycznym, gotyckim, punkowym i metalowym.

Zaimplementowany repertuar muzyczny obejmuje właściwie całą dotychczasową historię rocka, czyli od przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych do początku XXI wieku. Na liście utworów znajdujemy np. Say It Ain't So (Weezer), Paranoid (Black Sabbath), In Bloom (Nirvana) i Won't Get Fooled Again (The Who). Ludzie z Harmonix Music Systems położyli spory nacisk na płatne dodatki, więc udostępnili w Internecie liczne bonusowe kawałki – zarówno pojedyncze, jak i skupione w pełnoprawne albumy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4   Nośnik: 1 DVD   Wykorzystuje: Xbox Live  
Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.  

Rock Band - już graliśmy!

Rock Band - już graliśmy! (X360)

"Na koniec zostawiłem sobie mikrofon. Obejrzałem go w działaniu, ale jakoś nie mogłem się zmusić do publicznego występu. Obserwowałem więc, jak radzili sobie inni. Co zauważyłem? Samo przedstawienie tekstu piosenki i wysokości śpiewu poszczególnych fragmentów przypomina mocno system zastosowany w serii SingStar. Tu jednak napisy przelatują o wiele szybciej (odniosłem wrażenie, że nawet za szybko) i są podzielone na niewielkie sylaby, z których trudno jest odczytać całość, jeśli najpierw nie pozna się tekstu piosenki. W wolnej chwili przyjrzałem się mikrofonowi. Jest o wiele mniejszy i lżejszy niż te, które dołączane są do wspomnianej produkcji Sony i jednocześnie wygląda nieco bardziej schludnie. Co ciekawe, służy nie tylko do śpiewania, ale również do wybijania rytmu. Otóż w pewnych momentach niektórych utworów znika tekst piosenki i pojawiają się specyficzne kropki, które oznaczają, że w tym miejscu należy uderzać mikrofonem o dłoń."  więcej

My Little Farmies

My Little Farmies

Zagraj za Darmo!

Farmerama

Farmerama

Zagraj za Darmo!

Just Dance 2017 - 360 - 149,90 zł

kup w sklepie

X360 149,90 zł

Just Dance 2014 - 360 - 89,90 zł

kup w sklepie

X360 89,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
07.07.2007 13:00
GOJU_
1
Junior

Zapowiada się ciekawy tytuł. Mam nadzieję, że wyjdzie też na PC...

05.10.2007 15:06
odpowiedz
Ambitny Łoś
125
Cthulhu

Na razie pewnie nie ma co liczyć na szybką konwersję na PC, ale może ktoś zrobi grę tak jak to było z Frets on Fire, tyle że tym razem- gitarę weźmie się z pctowej wersji Guitar Hero :D, mikrofon to oczywiście tak jak w Ultrastarze, a perkusja to wciskanie klawiszy i byłoby ok.

12.10.2007 17:53
odpowiedz
bartolo11
0
Pretorianin

zapowiada się fajnie,ale szkoda że nie wyjdzie na PC

23.02.2008 15:53
odpowiedz
mac167
23
Legionista

Czy ta data premiery wciąż jest ważna ?

28.02.2008 14:51
odpowiedz
DonD
15
Chorąży

Mam nadzieję, że cena zestawu nie przekroczy 500 zł :/ Nawet z amazona nie mogę zamówić a tam jest o wiele taniej (kontrola regionalna) :/

15.03.2008 16:50
odpowiedz
MaRtYY
36
Pretorianin

hehe,szykuje się ostre szpilanie...Tylko kurde czemu tak pózno.W USA już jest...

25.04.2008 19:58
odpowiedz
DonD
15
Chorąży

Hihihi sprzedałem PSP i już mam odłożoną kasę na Rock Band :)

25.05.2008 22:00
odpowiedz
|T.P_C| Clan
0
Konsul

A mam pytanie...Jak w to się gra?:D

17.07.2008 15:10
odpowiedz
buszmen33
26
Konsul

ehh już 2 ogłosili a 1 w Polsce nie dostępna

01.02.2010 10:06
odpowiedz
dj6agietka
5
Legionista

łatwiejsza od gh ale utwory świetne, na szczęście gra działa z gitarką z gh :) inaczej.... polecam ;)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze