Carcassonne [XBOX 360]

Carcassonne to popularna strategiczna gra planszowa, która po raz pierwszy została wydana w 2000 r. na terenie Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Firma Sierra Online przy współpracy z Microsoftem postanowiła przygotować wirtualny odpowiednik owej pozycji i jego dodatku o nazwie The River oraz zadedykować go posiadaczom konsoli Xbox 360.

wersja językowa:
angielska

Carcassonne data premiery gry na X360:

27 czerwca 2007 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

27 czerwca 2007 ( Europejska premiera PAL )

gry podobne do Carcassonne:

Panzer General: Allied Assault
Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers
Catan

Strategiczne, filmy

Carcassonne to popularna strategiczna gra planszowa, która po raz pierwszy została wydana w 2000 r. na terenie Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Firma Sierra Online przy współpracy z Microsoftem postanowiła przygotować wirtualny odpowiednik owej pozycji i jego dodatku o nazwie The River oraz zadedykować go posiadaczom konsoli Xbox 360. Niniejszy tytuł udostępniono w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Przestrzennie przedstawioną rozgrywkę utrzymano w średniowiecznej konwencji. Użytkownik wciela się we włodarza miasta, którego zadanie polega na ciągłym poszerzaniu jego granic. Zgodnie z klasyczną wersją omawianej pozycji, udostępniono siedemdziesiąt dwie tafle, wykorzystywane do rozbudowy danego obszaru. Punkty przyznawane są automatycznie odpowiednio za wybudowanie kolejnych zamków, stworzenie sieci komunikacyjnej czy wykonanie innych czynności, mających na celu rozwój konkretnej lokacji. Rzecz jasna gracz nie zostaje pozostawiony sam sobie – w razie jakichkolwiek problemów możne on skorzystać z przystępnego tutorialu, dokładnie opisującego każdy krok.

Autorzy zaproponowali kilka wymagających systemów zabawy. Posiadane zdolności taktyczno-strategiczne ma się sposobność sprawdzić zarówno w starciu z rozwiniętą Sztuczną Inteligencją, jak również z czterema żywymi przeciwnikami online. Niezależnie od wybranego trybu wszystkie uzyskane rezultaty punktowe można zamieścić w globalnym rankingu. Ponadto w umocnieniu zdobytego miejsca na tablicy wyników pomaga zaliczenie zaimplementowanych wyzwań.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4   Wykorzystuje: Xbox Live  

Sumerian City

Sumerian City

Zagraj za Darmo!

Plemiona 2

Plemiona 2

Zagraj za Darmo!

NBA 2K17 - 360 - 166,90 zł

kup w sklepie

X360 166,90 zł

Władca Pierścieni: Wojna na Północy - 360 - 59,99 zł

kup w sklepie

X360 59,99 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz